PDA

View Full Version : Такаам , трябват ми есета ....



bebeshorche
09-24-2009, 19:23
Здравей те, : )
Да ви попитам можете ли до понеделник , защ0то имам входно тогава
Темите са следните:
1. ''Самотата'' - ЕСЕ
2. '' Възможно ли е да избягаш от съдбата си '' - ЕСЕ
Ак0 може някой да ми намери и двете.. ще съм му много благодарна.
Благодаря предварително ! :-) :)

tonie__
09-24-2009, 19:39
провери дали ги има в помагало,имам рег и ще ти ги сваля :)

sHaDy_sOuL
09-24-2009, 20:36
Защо не си ги напишеш сама като ти трябват ?
Колкото пъти съм преписвала от интернет (а те са много, повярвай), само веднъж съм имала 6ца.
Най-добре седни и си го напиши сама, ако пък толкова много се затрудняваш си помогни с някои материали от интернет или от някоя книжка,помагало.. но не да преписваш дословно.

Извинявам се, че не ти помагам за есетата, но мисля по-добре ще е да се опиташ сама. :)

Muffini
09-24-2009, 20:48
Защо не си ги напишеш сама като ти трябват ?
Колкото пъти съм преписвала от интернет (а те са много, повярвай), само веднъж съм имала 6ца.
Най-добре седни и си го напиши сама, ако пък толкова много се затрудняваш си помогни с някои материали от интернет или от някоя книжка,помагало.. но не да преписваш дословно.

Извинявам се, че не ти помагам за есетата, но мисля по-добре ще е да се опиташ сама. :)

Аз я подкрепям напълно.. а и добрите даскали винаги хващат.. а нали есето е за да изразиш твоито мнение..? или нещо такова.. 8-)

cherrygloss
09-26-2009, 20:11
Заповядай!второто не го открих!Успех!



Какво е самотата? Всеки един от нас се е сблъсквал с нея. Това е едно от най-мрачните чувства, които ясно показват нуждата ни от взаимотношение и от любов. Самотата ни кара да се чувстваме тъжни, намръщени- да гледаме на живота песиместично.
Самотата ограбва човек и може да доведе до редица негативни действия и мисли, когато останеш сам с нея. Тя е спасение за хора, на които се е превърнала в част от живота им. Самотата е неизбежна.
Това, което ни кара да се чувстваме самотни, е страхът. Страхът да се срещаме и общуваме с други хора. Той е свързан с минали преживявания на отхвърляне, в които се засилва опасението, че никой не те харесва, никой не го е грижа за теб. Страхът от провал може да ни изолира от другите. Понеже веднъж не си успял, то следващия път ще си по-предпазлив, ще се откажеш и ще се затвориш сам в себе си.
Самотата е нещо, което всички рано или късно опознаваме. Аз съм се чувствала самотна не един път. Някога съм имала нужда от някого до мен, просто да ме гушне и да усетя, че не съм сама. Друг път съм се чувствала самотна в мислите си... никой не може да ме разбере. А дали не съм била самотна, защото аз така искам? Не, не вярвам! Аз не обичам самотата, страх ме е от нея. Страх ме е да мисля, че може би тя не е просто позната, която идва от време на време, за да напомни за съществуването си. Не обичам самотата! Предпочитам да не я опознавам. За някои хора се е превърнала в начин да се измъкнат от проблеми и неприятности, като се затвотят сами в себе си. Нищо чудно, че съществуват и такива с представата, че на тях е залепена табелка с надпис “ самотен “ .
Между сам и самота има разлика и то голяма. Самотата е негативна емоция, докато да избереш да бъдеш сам е по-скоро състояние породено от личните предпочитания. Понякога ние се уединяваме или оставаме концентрирани върху дадено действие, за да я завършим и демонстрираме индивидуалност. Да бъдеш сам определяме самите ние, доколко ще допуснеш даден човек до себе си в своето лично пространство.
Ние сме уникални и неповторими и като такива може да изградим качествени отношения първо с самите нас и чак тогава с хората, които ни заобикалят. Когато самотата стои срещу теб - разчупи леда, замисли се какво ще стане, ако не мислим толкова отрицателно.