PDA

View Full Version : Отличници помагайте!



Nior
10-12-2009, 15:34
Здравейте на всички.Брат ми има домашно за утре по български език.Отдавна съм минала 8 клас и не мога да му помогна,затова се обръщаме към вас :-) Задачата е следната:

Редактирайте съчинението и обяснете какви видове редакции сте използвали.

Умеем ли да убеждаваме,без да заповядваме
Може да съм малак и съм сигурен,че мога да убеждавам,без да заповядвам.Понякога убеждавам баща си,защото с него спорим най-често.Но понякога и той успява да ме надвие.В спора се мъча да го убеждавам с факти и с обещания-особенно,ако съм допуснал някаква грешка и се налага да се лишавам от някой желания.Избягвам да споря с него,когато той е ядосан,защото в този случай той винаги смята,че е прав.
По-лесно убеждавам майка си.Тя има повече търпение и се мъчи да ме разбере.
Най-добре се справям с приятелите си-те са на мойта възраст и мислът като мен.
А вече на по-малките от мен може и да им заповядвам,защото знам,че по-добре разбирам проблема.

Благодаря на всички предварително! :)

vanesa0pld
10-12-2009, 16:48
хахах това ни беше домашното за днес..и няма нищо сложно.Просто поправи правописните грешки и ако искаш го напиши в малко по-различен стилл 8-)

Nior
10-12-2009, 17:02
Правописните грешки можем да ги оправим ама не можем да определим видовете грешки фразеологични,морфологичн и т.н. :(

Tedi4ka
10-12-2009, 17:14
Умеем ли да убеждаваме,без да заповядваме


Може да съм малък и съм сигурен,че мога да убеждавам,без да заповядвам.Понякога точно това правя с баща си,защото с него спорим най-често,но в някой случаи и той успява да ме надвие.В спора се мъча да го надвия с факти и с обещания,особенно ако съм допуснал някаква грешка и се налага да се лишавам от неща които желая.Избягвам да споря с него,когато той е ядосан,защото в този случай той винаги смята,че е прав.
По-лесно убеждавам майка си.Тя има повече търпение и се мъчи да ме разбере. Наистина най-добре се справям с приятелите си-те са на мойта възраст и мислят като мен.Но на по малките от мен наистина мога да заповядвам,защото знам че може би аз разбирам проблема