PDA

View Full Version : Дрешки за бала след 8-ми клас !!!



ivana0895
01-17-2010, 18:13
Хей осмокласнички, още е много рано, ама да ви пирам харесали ли сте си роклички и обувки за келеш бала 8-) аз и една фр сега разглеждаме из нета ... не е много резултатно търсенето 8-)
Хайде да обменяме идеи :P давайте линкове или направо поствайте снимки :-)

Harum_Scarum
01-17-2010, 18:15
То не е бал,а прощално. :?

POLLINA
01-17-2010, 18:18
ква е тая глупост !?

terrrs
01-17-2010, 18:46
за след 4 клас няма ли да си избирате роклички :lol:

StreetFame
01-17-2010, 18:47
Бал след 8-ми клас? WTF?

Shadowsogirl
01-17-2010, 18:52
бал след осми клас? Моля, босняте на негромтните. XD Аз съм осми клас пък не знам за такова нещо.

smiirnoff
01-17-2010, 18:55
Братле, аз съм 8ми клас сега и вас какъв бал ви гони, не знам :Д:Д:Д:Д

?!?!

:lol:

giveupbitch
01-17-2010, 18:57
да, и аз не знам за бал след 8ми клас :lol:

cookie_master
01-17-2010, 18:59
моля?

cherrygloss
01-17-2010, 19:03
бал след осми клас? Моля, босняте на негромтните. XD Аз съм осми клас пък не знам за такова нещо.

rusoto_baby_f
01-17-2010, 19:05
Къв бал :lol: ...
...Аз го знам като прощална вечер с класа...Може и през деня да се съберете..незнам..Събирате се..черпите се...танци а-у ...и толкова...
Може би искаш да кажеш, за последния ден с класа, в който ще се събирате....но аз не бих го нарекла БАЛ... 8-)

Sissy90
01-17-2010, 19:05
Е то не е баш бал, ами по-скоро едно събиране с класа... 8ми клас - предполагам (и се надявам), че ще е на сокчета и танци до 11 часа. Ние имахме сле 4ти клас :D На обяд, по едно сокче и тортичка, танци, снимки, търчане нагоре-надолу по стълбите... "ВЕДНАГА слез от водопада!!!" и такива неща :D Имам бегли спомени.
Като цяло, не виждам какво има да му мислиш от сега за рокли и не знам си какво. Аз бала след 12ти клас не съм го мислила от януари.

smiirnoff
01-17-2010, 19:07
о.О
не, наистина ми стана много интересно какъв ще е този бал след 8ми клас о.О

няма ли да ни посветите в тайната на бала за осмокласници ?


ии ''прощалното'' не се ли прави след 7ми клас о.О
аз какво да се прощавам с хората, с които съм била само една година о.О

:Д:Д

Shadowsogirl
01-17-2010, 19:12
о.О
не, наистина ми стана много интересно какъв ще е този бал след 8ми клас о.О

няма ли да ни посветите в тайната на бала за осмокласници ?


ии ''прощалното'' не се ли прави след 7ми клас о.О
аз какво да се прощавам с хората, с които съм била само една година о.О

:Д:Д
И аз така се чудя..

girl91
01-17-2010, 19:14
:lol: :D :lol:

ameli
01-17-2010, 19:16
вече за след всеки клас ли си има бал...? :?

Harum_Scarum
01-17-2010, 19:23
о.О
не, наистина ми стана много интересно какъв ще е този бал след 8ми клас о.О

няма ли да ни посветите в тайната на бала за осмокласници ?


ии ''прощалното'' не се ли прави след 7ми клас о.О
аз какво да се прощавам с хората, с които съм била само една година о.О

:Д:Д

Едно време нашия клас си направихме след 8-ми,защото бяхме останали само "утайката".Хах просто събиране на класа.Всеки клас решава дали иска. :-D

dqvolcheto9
01-17-2010, 19:25
Ми ние ще си имаме нещо като бал след 8 клас :D И няма да сме на сокчета ми ще си бъдем на пиене яко :D За облекло още не съм мислила (но мисля да е някфа рокличка ,както миналата година) Прическа сиг изправена коса . :o

dqvolcheto9
01-17-2010, 19:26
о.О
не, наистина ми стана много интересно какъв ще е този бал след 8ми клас о.О

няма ли да ни посветите в тайната на бала за осмокласници ?


ии ''прощалното'' не се ли прави след 7ми клас о.О
аз какво да се прощавам с хората, с които съм била само една година о.О

:Д:Д

Едно време нашия клас си направихме след 8-ми,защото бяхме останали само "утайката".Хах просто събиране на класа.Всеки клас решава дали иска. :-D


и ние сме така само тази година сме заедно и се разделяме и всеки отива където иска да учи :-D

magicfairy
01-17-2010, 19:42
:lol:
И аз съм 8-ми клас, ама не знам нищо за БАЛ? За какво става на въпрос, моля, обясни. :lol:

ivana0895
01-17-2010, 19:43
Нз как да ви обясня 8-) поне в моя град всички го празнуват това .. на по-разговорно "келеш бал" .. пак рокли токчета .. като абитурентски само че за след 8-клас 8-)

П.П.: това което казахте за последна вечер с класа ... ми то и за абитурентите не е ли пак последна вечер ?! ;)

Biskfitka
01-17-2010, 20:38
Прощална/другарска вечер му се вика...и не е кой знае кво..
аз миналата година бях 8ми клас..бях с къса рокля и сандалкии и така...ама не си избирах роклята половин година по-рано ;д даже излязох последния ден и си я купих :razz:

roshlichka
01-17-2010, 20:58
мм дамм и аз сега съм 8 клас и ще имме прощална.. някоя по-официална рокличка със токчета и чантичка.. дамм.. аз си харесах една рокля от NewYorker за 60 лв.. имаше няколко варианта спуре сладинка и точно за този повод. но майка ми е на мнение че има още време и ще изчакам още малко.. иначе миналия випуск 8 клас бяха спр парти. бяха точно все едно са 12 клас отракани накипрени парти.. луд купон вечерта на хотел водка уиски бира и т.н. Нямам търпение да стане юни месецц.. :-)

Sissy90
01-17-2010, 21:08
мм дамм и аз сега съм 8 клас и ще имме прощална.. някоя по-официална рокличка със токчета и чантичка.. дамм.. аз си харесах една рокля от NewYorker за 60 лв.. имаше няколко варианта спуре сладинка и точно за този повод. но майка ми е на мнение че има още време и ще изчакам още малко.. иначе миналия випуск 8 клас бяха спр парти. бяха точно все едно са 12 клас отракани накипрени парти.. луд купон вечерта на хотел водка уиски бира и т.н. Нямам търпение да стане юни месецц.. :-)
Накъде е тръгнал света :? Аз 9-10 клас започнах да пия, и то по 30-40 гр. алкохол през два-три месеца. Чувствам се задръстена :D

portykalche
01-17-2010, 21:21
о нямам търпение :grin: :grin: :grin:

silviau66
01-18-2010, 04:26
о.О
не, наистина ми стана много интересно какъв ще е този бал след 8ми клас о.О

няма ли да ни посветите в тайната на бала за осмокласници ?


ии ''прощалното'' не се ли прави след 7ми клас о.О
аз какво да се прощавам с хората, с които съм била само една година о.О

:Д:Д
И аз така се чудя..
+1 :? :-)

dessyy
01-18-2010, 06:20
Нз как да ви обясня 8-) поне в моя град всички го празнуват това .. на по-разговорно "келеш бал" .. пак рокли токчета .. като абитурентски само че за след 8-клас 8-)

П.П.: това което казахте за последна вечер с класа ... ми то и за абитурентите не е ли пак последна вечер ?! ;)

Ти от кой град си? А иначе е другарска вечер (въпреки че може и да не се прави вечерта) и е точно като абитуриентски бал не се прави по класове,а се събира цялото даскало.Едно от момичетата беше казала,че с нейните е била само една година...то се прави с предишния ти клас,където си била до 7ми клас..е ако те поканят де :Д но тука в сф няма такива неща по принцип си е традиция в по-малките градове за това я питам от къде е ;]

rali4ka91
01-18-2010, 07:31
В по-малките градове завършващите след 8 клас в СОУ-тата правят "бал" ;)

brokeninside13
01-18-2010, 07:52
:lol: :razz: :lol: :razz: :lol: :razz: :lol:

teenems
01-18-2010, 08:21
Мила да не би да си гледала снощи някой филм и сега да ми се филмираш тука :?

dessyy
01-18-2010, 08:44
хаха..не се филмира...наистина в по-малките градове се прави...и учителите са там и всички...точно като след 12ти клас ;]

Hilary_
01-18-2010, 11:06
Побъркахте се вече ... и вие се чудите каква изгъзица да измислите? :razz: :razz: К'ва е тая простотия бе? .. бал за завършването на 8ми клас .. боже боже .. :lol: :lol: :razz: :razz: :razz: Що направо не почнете за всеки един клас а? шИ бЪдИ По ЯкУу .. :razz: :razz:

insane7
01-18-2010, 11:31
Побъркахте се вече ... и вие се чудите каква изгъзица да измислите? :razz: :razz: К'ва е тая простотия бе? .. бал за завършването на 8ми клас .. боже боже .. :lol: :lol: :razz: :razz: :razz: Що направо не почнете за всеки един клас а? шИ бЪдИ По ЯкУу .. :razz: :razz:
Ти не чете ли по-нагоре?! Уточниха се, че не е бал, а другарска/прощална.
И наистина се прави на някои места. Ако не си чувала, твоя си работа, ама раздавай го по-спокойно, все пак. :?
А по темата: Не е ли малко рано за такива работи? Още втория срок не е започнал, че за края на годината да мислим.

RoseDawn
01-18-2010, 11:47
хаха..не се филмира...наистина в по-малките градове се прави...и учителите са там и всички...точно като след 12ти клас ;]

Казва се прощална в зависимост някой правят след седми клас(големите градове),защото след 7-ми клас се отива в по-елитни гимназии,а след 8(в малките градове),защото алтернативите за гимназии са 1-2.
Не знам защо се контиш чак от сега и толкова много

silviau66
01-18-2010, 12:10
Келеш бал 8-) 8-) 8-) :lol: :lol: :lol: Ние сигурно ще си имаме прощална вечер.. ама.. малко ми е раничко сякаш..Все пак.. примерно април - май може да почна да се замислям.. ама още не е почнал втория срок .. 8-) Пък дрешки нямам идея.. :) Може би с някаква рокля,.. :) :-) :-) :-) .. (7ми клас съм ама догодина ше съм в друго даскало в друг град :( )

BuBa33333
01-18-2010, 13:42
:-o

NeverTheSame
01-18-2010, 13:46
Миличка,отвори си учебниците,напиши си домашните и си легни да спиш,защото нещо не те бива мн мн.
Какъв бал...какви рокли о.О

rali4ka91
01-18-2010, 17:22
Побъркахте се вече ... и вие се чудите каква изгъзица да измислите? :razz: :razz: К'ва е тая простотия бе? .. бал за завършването на 8ми клас .. :
Скъпа моя, когато родителите ти са учили( да не кажа че и баба ти и дядо ти) , не е имало прием след 7ми клас, а са влизали след 8 клас в така наречените Техникуми. Затова след 8 клас са имали нещо подобно на бал. И в това, че в селата и по-малките градове се е запазило, няма нищо лошо.


Много жалко, че сте се научили само да киснете пред компютъра и не сте виждали табелата на изхода на София (Пловдив, Варна и пр.), за да видите как живее народа извън големите градове! [-(

Harum_Scarum
01-18-2010, 17:30
Побъркахте се вече ... и вие се чудите каква изгъзица да измислите? :razz: :razz: К'ва е тая простотия бе? .. бал за завършването на 8ми клас .. боже боже .. :lol: :lol: :razz: :razz: :razz: Що направо не почнете за всеки един клас а? шИ бЪдИ По ЯкУу .. :razz: :razz:
Ти не чете ли по-нагоре?! Уточниха се, че не е бал, а другарска/прощална.
И наистина се прави на някои места. Ако не си чувала, твоя си работа, ама раздавай го по-спокойно, все пак. :?
А по темата: Не е ли малко рано за такива работи? Още втория срок не е започнал, че за края на годината да мислим.
+1
Айде и да не говорим,че като гледам снимките ти,едва ли си по-голяма от тях с повече от 2 години,и за 2 години много си ги "надрастнала".
"Балът"/прощалното се прави защото класът е за последна година заедно.За роклята http://news.fashion.bg/img10/cvetni-prom-7.jpg ,избери си нещо по-нежно,като за осмокласничка.И т'ва е просто една вечер,не си купувай няква рокля дето няма да е сложиш повече ;).Успех!

stealthyGirl
01-18-2010, 17:53
Еми да, те някои си взимат само началното образование. :lol:

billytalent
01-18-2010, 17:57
Залягай над учебниците вместо да се филмираш толкова много за някакви рокли и подобни глупости,като се има предвид,че има супер много време до завършването...

Biskfitka
01-18-2010, 19:43
Не само в по-малките градове го има..имам познати в София и Пловдив,които също са имали..

dessyy
01-19-2010, 05:49
Леле как нападнахте всички момичето :Д Дали след 7ми дали след 8ми клас....където както решат...просто традиция...според мен е хубаво след 7-8 години заедно да се съберат....нз защо такъв голям проблем напрвихте...а иначе и според мен е рано имач време аз моията за 1 ден я избрах :Д

silviau66
01-19-2010, 06:21
Побъркахте се вече ... и вие се чудите каква изгъзица да измислите? :razz: :razz: К'ва е тая простотия бе? .. бал за завършването на 8ми клас .. боже боже .. :lol: :lol: :razz: :razz: :razz: Що направо не почнете за всеки един клас а? шИ бЪдИ По ЯкУу .. :razz: :razz:
Ти не чете ли по-нагоре?! Уточниха се, че не е бал, а другарска/прощална.
И наистина се прави на някои места. Ако не си чувала, твоя си работа, ама раздавай го по-спокойно, все пак. :?
А по темата: Не е ли малко рано за такива работи? Още втория срок не е започнал, че за края на годината да мислим.
+1
Айде и да не говорим,че като гледам снимките ти,едва ли си по-голяма от тях с повече от 2 години,и за 2 години много си ги "надрастнала".
"Балът"/прощалното се прави защото класът е за последна година заедно.За роклята http://news.fashion.bg/img10/cvetni-prom-7.jpg ,избери си нещо по-нежно,като за осмокласничка.И т'ва е просто една вечер,не си купувай няква рокля дето няма да е сложиш повече ;).Успех!


Ехеее тая рокля е уникалнаа.. <3<3<3<3<3 :-) :-)

blondeVIP
01-19-2010, 07:18
И в големите градове се прави прощалнo, но ние за всеки повод си се събирахме с класа и не мога да се сетя дали и ние сме правили, но в по-малките градове много често си се прави като бял, защото около половината може дори да не продължат образованието си, лично в селото ми има училище и се вдига бал всяка година, на осмокласниците. . Но въпреки това като решиш да си вземеш някоя рокля, вземи нещо лятно и младежко, защото няма смисъл да си купиш рокля която няма да облечеш повече, още повече предполагам, че ще си имаш и истински бал след 12 клас. В момента не мога, но после може да ти пусна няколко предложения.И все пак още е раничко :)

maybeline
01-19-2010, 07:34
кво се правят всички не знам..момичето съжалява сигурно,че е пуснало темата..и в моя град това е ТРАДИЦИЯ.. :)

dessyy
01-19-2010, 08:02
дам...момичето просто искаше рокля...и аз ти предлагам да си вземеш нещо по-семпло,но и официално....и гледай да е нещо в по-свежи цветове

blondeVIP
01-19-2010, 08:33
http://www.edressme.com/ - тук има много хубави рокли, не само за абитуриентки, има и много хубави по-ежедневни роклички, и може от тук да си харесаш нещо и да знаеш какво да търсиш, защото аз мразя да търся нещо ако не знам точно как изглежда xdd

silviau66
01-19-2010, 09:50
кво се правят всички не знам..момичето съжалява сигурно,че е пуснало темата..и в моя град това е ТРАДИЦИЯ.. :)

+1 Ммм преди бях намерила някакъв много хубав сайт за дрехи, в който имаше и рокли ама.. ако го намеря отново ще го постна.. :) :-)

roshlichka
01-19-2010, 10:42
http://prikachi.com/files/1297495R.jpg <-- макар че им мина времето на точиците

http://prikachi.com/files/1297504U.jpg

http://prikachi.com/files/1297505n.jpg


Един съвет нищо че не си ме питала :D Вземи си рокличка до коляното.. недей залага на дълга защото те по скоро са за 12 клас според мен

Hilary_
01-19-2010, 12:16
Ти не чете ли по-нагоре?! Уточниха се, че не е бал, а другарска/прощална.
И наистина се прави на някои места. Ако не си чувала, твоя си работа, ама раздавай го по-спокойно, все пак. :?
Не не съм чела .. иначе спокойствието е моето второ аз! .. :lol:


Айде и да не говорим ..
и аз това ти предлагам ..

p.s. по - голяма съм .. :lol:

tonie__
01-19-2010, 12:19
друг цвят обаче.

http://www.wholesaleclothing4u.com/myfiles/3459White.jpg

p3tinc3t0
01-19-2010, 12:19
http://prikachi.com/files/1297505n.jpg

:smt007

smiLexaga1n
01-19-2010, 12:38
Побъркахте се вече ... и вие се чудите каква изгъзица да измислите? :razz: :razz: К'ва е тая простотия бе? .. бал за завършването на 8ми клас .. :
Скъпа моя, когато родителите ти са учили( да не кажа че и баба ти и дядо ти) , не е имало прием след 7ми клас, а са влизали след 8 клас в така наречените Техникуми. Затова след 8 клас са имали нещо подобно на бал. И в това, че в селата и по-малките градове се е запазило, няма нищо лошо.


Много жалко, че сте се научили само да киснете пред компютъра и не сте виждали табелата на изхода на София (Пловдив, Варна и пр.), за да видите как живее народа извън големите градове! [-(

Усещам, че се заформя (бъдещ) спор :D.. София ( :smt007 ) vs провинцията 8-) Колкото до тоя 'бал/прощална вечер' или к'вато и глупост да се казва, както другите те посъветваха, най-добре си вземи някаква не чак до толкова елегантна рокля, защото най - вероятно повече няма да я облечеш, ако е супер елегантна и екстравагантна.. Да е нещо по-лятно, тъй като ще го правите лятото, нещо късо, но удобно.. :D ..И аз не знам, най-важното на теб да ти харесва и да се чувстваш добре в него (нея.. роклята ;d) xDD.

insane7
01-19-2010, 13:30
Ти не чете ли по-нагоре?! Уточниха се, че не е бал, а другарска/прощална.
И наистина се прави на някои места. Ако не си чувала, твоя си работа, ама раздавай го по-спокойно, все пак. :?
Не не съм чела .. иначе спокойствието е моето второ аз! .. :lol:

Ем, следващия път няма да е излишно да прочетеш поне 2-3 мнения над теб.
ПТ - Тази от кога ми е хванала окото просто.. ;х харесва ми. (http://images23.snimka.bg/004958101.jpg)
http://www.sofiastreetstyle.com/wp-content/uploads/2008/07/dsc_2061.jpg
http://balnirokli.files.wordpress.com/2009/08/cvetna_roklia.jpg
после може да се поровя още малко, но на бързо тези ми харесаха д/г :)

perfektencom
01-19-2010, 13:53
Бал след 8-ми клас има,но не със всички градове,само да ви КАЖА,не мога да ти пусна снимки на рокли,но съм сигурен че ще намериш подходящата! :(

Biskfitka
01-19-2010, 15:09
Ти не чете ли по-нагоре?! Уточниха се, че не е бал, а другарска/прощална.
И наистина се прави на някои места. Ако не си чувала, твоя си работа, ама раздавай го по-спокойно, все пак. :?
Не не съм чела .. иначе спокойствието е моето второ аз! .. :lol:

Ем, следващия път няма да е излишно да прочетеш поне 2-3 мнения над теб.
ПТ - Тази от кога ми е хванала окото просто.. ;х харесва ми. (http://images23.snimka.bg/004958101.jpg)
http://www.sofiastreetstyle.com/wp-content/uploads/2008/07/dsc_2061.jpg
http://balnirokli.files.wordpress.com/2009/08/cvetna_roklia.jpg
после може да се поровя още малко, но на бързо тези ми харесаха д/г :)

http://www.sofiastreetstyle.com/wp-content/uploads/2008/07/dsc_2061.jpg тази е много подходяща за случая...
не си взимай нещо мноого елегантно,защото все едно си 12ти клас и изглежда..смешно...

xHARDCANDYx
01-19-2010, 18:15
Ах тези децаааааааааааа.... :D

dessyy
01-19-2010, 18:43
http://prikachi.com/files/1297505n.jpg


Един съвет нищо че не си ме питала :D Вземи си рокличка до коляното.. недей залага на дълга защото те по скоро са за 12 клас според мен[/quote]

тука съм напълно съгласна! а тази рокля е прекрасна според мен точно нещо такова ти трябва

DarkKisss
01-19-2010, 18:46
Милата .. Потопило се е момичето в тийн филма с 'БАЛА' след осми клас .. Ех .. :-o

kyklichka01
01-19-2010, 19:04
абе къф бал ?!
казва се другарска вечер..и се прави след 7клас :)
п.т. миналата година правихме другарскаа
снимките не мога да ги намеря в коя папка са но всеки се облича по желание стига да е нещо хубаво и стилно :-D :-D
може някоя по-къса рокличка комбинирана с някакво нежно бижу и сладка прическа :)

п.с. според менн темата не е за тук :?

roshlichka
01-20-2010, 08:37
Първо - ако темата не беше за тук отдавна да са я изместили

Второ - казаха го 34567898765 пъти че някаде тррадицията се е запазила и се прави след 8 клас и някъде все още му се вика бал.. Я вземи малко да четеш преди да пишеш че ме изнервихте всичките. Имам чувството че сте умствено изостанали и не можете да разберете едно неща казано ви 1134345 пъти...!!!!!!!!

maybeline
01-20-2010, 08:53
^Съгласна..

goshka
01-20-2010, 09:08
Пффф и аз отидох да уча след 7 клас в по-голям град и старият ми клас ме покани на бала след 8...е аз си мислех че ще е като след 4 клас ще се съберем да се видим ...а у и си мислех че ще сложа едни дънки и една блузка ама те като почнаха да викат търся си рокля работи и викам леле кво става тука...?И като отидох гледам всички направени с роклите, токчетата, прическите .... направо се почувствах не на място...е не отидох по дънки ама... :D :D :D хубаво си прекарахме де... до 1 часа :grin: (леле как ме кефят тея емотиконки 8-) ) но във новото ми училище не бяха чували за такова нещо..

chocolatedidi
01-20-2010, 16:49
Побъркахте се вече ... и вие се чудите каква изгъзица да измислите? :razz: :razz: К'ва е тая простотия бе? .. бал за завършването на 8ми клас .. :
Скъпа моя, когато родителите ти са учили( да не кажа че и баба ти и дядо ти) , не е имало прием след 7ми клас, а са влизали след 8 клас в така наречените Техникуми. Затова след 8 клас са имали нещо подобно на бал. И в това, че в селата и по-малките градове се е запазило, няма нищо лошо.


Много жалко, че сте се научили само да киснете пред компютъра и не сте виждали табелата на изхода на София (Пловдив, Варна и пр.), за да видите как живее народа извън големите градове! [-(

dessyy
01-20-2010, 18:13
Пффф и аз отидох да уча след 7 клас в по-голям град и старият ми клас ме покани на бала след 8...е аз си мислех че ще е като след 4 клас ще се съберем да се видим ...а у и си мислех че ще сложа едни дънки и една блузка ама те като почнаха да викат търся си рокля работи и викам леле кво става тука...?И като отидох гледам всички направени с роклите, токчетата, прическите .... направо се почувствах не на място...е не отидох по дънки ама... :D :D :D хубаво си прекарахме де... до 1 часа :grin: (леле как ме кефят тея емотиконки 8-) ) но във новото ми училище не бяха чували за такова нещо..

Дам и при мен беше така,ноо като цяло знаех,че няма да е като в 4ти клас :Д каките и батковците преди нас също се събираха :D и си искарахме супер...от 2 на обяд до 2 вечерта :grin:

dessyy
01-20-2010, 18:15
Първо - ако темата не беше за тук отдавна да са я изместили

Второ - казаха го 34567898765 пъти че някаде тррадицията се е запазила и се прави след 8 клас и някъде все още му се вика бал.. Я вземи малко да четеш преди да пишеш че ме изнервихте всичките. Имам чувството че сте умствено изостанали и не можете да разберете едно неща казано ви 1134345 пъти...!!!!!!!!

Напълно правилно...писна ми от гадните и злобарски коментари...дали след 7ми дали след 8ми дали бал дали другарска баси...само се чудят някои хора за какво да спорят

cherrygloss
01-20-2010, 18:31
Тази тема се превърна в безсмислен спор.КАКВО толкова значение има дали е бал/другарска вечер и тнт?Няма никакво значение!Момичето си търсеше просто рокля .. Мисля , че темата е за ключ.

:x

sladuranataaaa
04-20-2010, 16:58
haxhahx ve4e stanahte smeshni ... da ima balove sled 8 klas .... as imah sled 7mi sabirane i sled 8mi smis1ll юни mesec 6te imame bal ... Prosto tva naistina e tradiciq v po malkite gradove ... Taa po temata Roklqta- vzemi si nqkoq ne tolkova elegantna vse pakk da stava i da se nosi sled tozi bal roklqta ne e tolkova vajna po skoro pri4eskata, napravi ne6ty po razli4no s neq za da se vidi promqnata :grin: :D :-P

ParadOx
04-20-2010, 17:08
Ееее изпуснала съм си бала 8-)

lovey0u
04-20-2010, 17:13
Побъркахте се вече ... и вие се чудите каква изгъзица да измислите? :razz: :razz: К'ва е тая простотия бе? .. бал за завършването на 8ми клас .. :
Скъпа моя, когато родителите ти са учили( да не кажа че и баба ти и дядо ти) , не е имало прием след 7ми клас, а са влизали след 8 клас в така наречените Техникуми. Затова след 8 клас са имали нещо подобно на бал. И в това, че в селата и по-малките градове се е запазило, няма нищо лошо.


Много жалко, че сте се научили само да киснете пред компютъра и не сте виждали табелата на изхода на София (Пловдив, Варна и пр.), за да видите как живее народа извън големите градове! [-(

+

Transform
04-20-2010, 17:36
Бал след 8-ми клас ИМА!
Това че някой градчета не правят,не означава нищо,техен си проблем

hrisana
04-20-2010, 18:58
в 7 клас съм и ние също ще се събереме
аз лично ще съм с нещо удобно , за да моага да си го нося и след това

http://www.elipseshop.bg/data/images/1258746472_D504ACT_Red.jpg
http://4anta.com/wp-content/uploads/2009/07/image1xl-235x300.jpg

http://www.elipseshop.bg/data/images/1254932545_D723TAF_Ultraviolet.jpg

sian4eto
04-20-2010, 19:56
не е бал а е другарска вечер прави се защото се предолага че повечето ученици ще напуснат училището в което са и ще се преместят в друго :)

доколкото за облеклото ще бъде с рокля и ще празнуваме в ресторант даже вече всичко е разервирано :grin: :grin: :grin:

y0urhottie
04-20-2010, 20:16
Хей осмокласнички, още е много рано, ама да ви пирам харесали ли сте си роклички и обувки за келеш бала 8-) аз и една фр сега разглеждаме из нета ... не е много резултатно търсенето 8-)
Хайде да обменяме идеи :P давайте линкове или направо поствайте снимки :-)

келеш бал ??? :lol: :lol: :lol:

Daqn4eto0o
04-20-2010, 21:07
Офф тука се събрали най големите разбирковци и вече .. Еми да БАЛ се води след 8 клас в по малките градове , в СОУ-тата и обикновенно е няколко дни .. аз ще х0дя със стария си клас и ще бъде 3 дни .. :D

POLLINA
04-20-2010, 21:13
това не е бал , а просто събиране, разделяне със стария клас.. тва , че малките фръцли се мислят за много големи не го прави бал.. ;)

gia_sena_mono
04-20-2010, 21:29
за след 4 клас няма ли да си избирате роклички :lol:
:D А след детската градина няма ли пак балче?
И една потребителка беше казала,че това след 8-ми клас е другарска среща - не е. Другарска среща означава да се събират съученици след като са завършили. Например 5 години след като си завършил гимназия и отиваш на другарска среща с класа.

lipstick
04-21-2010, 05:29
Пффф....и аз имам '' бал '' след 8 клас {{ уча в София }} .... 8-) Нямам представа каква ще е организацията :?

buuu
04-21-2010, 06:10
Бал след 8-ми клас? WTF?

CherryS
04-21-2010, 07:18
Пффф....и аз имам '' бал '' след 8 клас {{ уча в София }} .... 8-) Нямам представа каква ще е организацията :?

Mish0onka
04-21-2010, 14:29
Откачате ли? :Д Какъв бал :Д :shock: :D :D :D

Mish0onka
04-21-2010, 14:30
Откачате ли? :Д Какъв бал :Д :shock: :D :D :D

darrie
04-21-2010, 15:14
всичките давате акъли и една не каза нещо вярно :-x
ТОВА СЛЕД 8-МИ КЛАС СЕ НАРИЧА ПРОЩАЛНА ВЕЧЕР
другарската среща е това, което обясни gia_sena_mono
бал се прави, когато завършвате (след 12 клас)
и да поясня, че за тази прощална пак се купуват тоалети, но не такива като за абитуриентската ами там няк'ви роклички, костюмчета и пр.

anity92
04-21-2010, 17:00
абе какво всички нападате момичето я по-спокойно..и това не е БАЛ а ПРОЩАЛНА ВЕЧЕР С КЛАСА ...и аз имах когато завърших 8-ми клас..и си беше готино...и към авторката на темата недей да се контиш чак толкова все пак това си е само едно събиране с класа..вземи си нещо свежо което ще го носиш и след това..


http://prikachi.com/files/1526807d.jpg - аз бях с тази рокличка на бала на батко ми : ))) много е свежа и най-вече удобна...сестра ми си взе същата само че черна...


http://prikachi.com/files/1526815z.jpg - ето я и нейната рокличка ;p

pErFeKt_GiRl
04-21-2010, 17:01
всичките давате акъли и една не каза нещо вярно :-x
ТОВА СЛЕД 8-МИ КЛАС СЕ НАРИЧА ПРОЩАЛНА ВЕЧЕР
другарската среща е това, което обясни gia_sena_mono
бал се прави, когато завършвате (след 12 клас)
и да поясня, че за тази прощална пак се купуват тоалети, но не такива като за абитуриентската ами там няк'ви роклички, костюмчета и пр.

Точо така.Само дето вече не му викат прощална вечер, а келеш бал.И не е някво ново измислено име а се казва така от доста време поне от 4 -5 аз го знам така.Явно не на всякаде в България му викат така.Наричат го келеш бал, защото вземаш основно образование всеки отива в друго училище и т.н. има общи прилики с Бала и за това :)

Anny05
04-21-2010, 18:20
И аз го знам като бал, защото сега след като 8 клас някой са в специализирана паралелка (Информационни Технологии с засилено обучение на английски език) и сме в нов клас и миналата година на тези който бяха 8 клас имаха бал и сега и ние ще имаме (надявам се да съм обяснила добре) май не съм много по обясненията :-D

Biskfitka
04-21-2010, 19:51
Различно го казват-при нас е другарска вечер,при други прощална,но НЕ Е бал.Това е събиране на класа за последен път :))

Kallyn4eto
04-21-2010, 20:10
Ох спрете да го дъвкате вече! на различните места му казват различно! и ние ще имаме бал но не заради някаква традиция, а просто така. и няма да е кой знае какво - чак като абитюриентския, просто като събиране.
хайде сега давайте рокли...

MyAll
04-22-2010, 11:27
Не мога да резбера защо оспамихте темата.. Дали е бал или не.. к'во значение има.. :lol: лайна.

http://www.tiptopwebsite.com/photos3/rosig/7805.jpg e тая ме кефи ;p

aleksadd
05-30-2011, 09:14
И мен малко ме плаши всичката тая официалност ама кво да правиш кат целия клас (по скоро момичетата )се мислят за големи АБЕ КОМПЛЕКСАРКИ и бях принудена да се саглася с идиотиятя ИНАЧЕ ИМА ПРОЩАЛНА ВЕЧЕР СЛЕД 7 ИЛИ 8 клАС !!!!

LoveChocolate
05-30-2011, 10:12
нееееееееее .... :shock: :razz: :razz: :razz:

:D рокля ще облека само 3 три пъти прев живота си :D на бала на брат ми (който мина) .. на моя бал .. и на сватбата ми :D повече неее :D

иначе няа се прая на официална кифла за завършването на 8 клас :D

обувам си кецовете и дънките , с цигара в уста и тръгвам :D

Colouring
05-30-2011, 10:54
нееееееееее .... :shock: :razz: :razz: :razz:
иначе няа се прая на официална кифла за завършването на 8 клас :D

обувам си кецовете и дънките , с цигара в уста и тръгвам :D
А това изобщо не е кифленско,неее.

Иначе моят съвет е да си потърсите някоя хубава свежа рокля с флорални мотиви,които да отиват да едно момиче в 8ми клас,а не да слагате много грим и да се правите на абитурентки.

LoveChocolate
05-30-2011, 11:19
нееееееееее .... :shock: :razz: :razz: :razz:
иначе няа се прая на официална кифла за завършването на 8 клас :D

обувам си кецовете и дънките , с цигара в уста и тръгвам :D
А това изобщо не е кифленско,неее.

Иначе моят съвет е да си потърсите някоя хубава свежа рокля с флорални мотиви,които да отиват да едно момиче в 8ми клас,а не да слагате много грим и да се правите на абитурентки.

и ще кажеш ли кое в коментара ми беше кифленско че нещо май не съм разбрала :-x

VampireLover3
05-30-2011, 11:55
Няма да ходя на никакви събирания с класа си мразя го повече от всичко на света пък какво остава да се контя заради тях. :-) Искам само да си почина за 3 месеца от тея индивиди.

Sunshin3
05-30-2011, 12:04
LoveChocolate,

мисля, че Colouring подчерта в червен цвят това, което смята за кифленско :wink:

LoveChocolate
05-30-2011, 12:06
и си мислите че , това да се пуши е кифленско .. HOLLY SHIT :D се едно да кажеш на един възрастен мъж .. кифла :D :razz: :razz: :razz:

reoffender
05-30-2011, 12:33
с цигара в уста и тръгвам :D
По този начин не изглеждаш по-готина, нито по-зряла, нито по-бунтарски, а просто нелепо. С това детско излъчване и този акъл, захапала цигара по-скоро може да изядеш нечий шамар.

LoveChocolate
05-30-2011, 12:54
с това че пуша не се правя на по-готина или на по-зряла .. всичко което правя си го правя за себе и знам колко е вредно .. но какво да се прави :)

и не сте вие хората които ще ми казвате на каква се правя и да ми държите сметка за цигарите че съм приличала на кифла .. пфф :lol:

SmilezZz
05-30-2011, 14:01
Стига сте създавали безсмислени спорове.. И стига сте повтаряли едно и също нещо..

По темата: избери си нещо по-свежо и излъчващо лятно настроение.. Прощалната вечер не е нищо особено,че да се контиш с часове.. Това си е просто един обикновен ден,в който ще се събереш с класа си..

http://fashionsupreme.co.uk/images/products/290/9789-0.jpg
http://1.bp.blogspot.com/_CWOZU1admoE/Sn06RH9V5ZI/AAAAAAAAAtA/TMhgDh_qxks/s400/66295303-07.jpg (малко по-дългичко,но такъв модел (: )
http://fashionbg.info/wp-content/gallery/rokli/allureeveningdressea329f2.jpg
http://prikachi.com/files/691159U.jpg
http://www.magazindrehi.com/images/100572061.JPG (бяло с черен колан също е хубаво)
http://images23.snimka.bg/004958101.jpg
http://inoffbg.com/wordpress/wp-content/gallery/model-2/model2-1.jpg

Според мен недей да избираш някаква рокля с черен или много искрящ цвят..

bloodyF
05-30-2011, 14:06
вие добре ли сте наистина?
след 7ми клас се събрахме с класа на сладкарница, повечето бяхме по дънки/панталончета , а след 8 бяхме 6 момичета да хапнем за обяд... к'ви балове, прощални, партита, афтъри и тъй натам ви гонят не знам.. :o :o :o :o

SmilezZz
05-30-2011, 14:23
^ На въпросната прощална вечер присъства и учителят.. (учителите).. Пък и стига сте повтаряли едно и също нещо.. Това,че при вас няма подобно нещо - не означава,че всички са такива..
Това си е някаква традиция.. Не веднъж съм присъствала в такива вечери..

Миналата година,на "другарската вечер" бях с:
http://www.24chasa.bg/Images/Cache/Image_237266_6.jpg
Бяла риза и черно елече..
http://brutaljeans.com/files/thumb7_gSYqrR.jpg с едни черни сандалчета..

shokogirl
07-01-2011, 15:14
Това, че някои от вас не са чували за келеш бал не значи, че не съществува! И аз съм от малък град и ние също правим така. Аз съм 7ми клас и догодина ще имам такъв празник и също се вълнувам от тази тема и какво ще облека. Мисля, че ако има някаква традиция трябва да се спазва, а и е енормално да искаш да изглеждаш добре в такава вечер!!! Много е грубо да казвате, че тя си измисля само защото не правите така във вашето училище!!! Това е от мен :)

sh0c0ladch3ee
07-01-2011, 15:45
абе какво всички нападате момичето я по-спокойно..и това не е БАЛ а ПРОЩАЛНА ВЕЧЕР С КЛАСА ...и аз имах когато завърших 8-ми клас..и си беше готино...и към авторката на темата недей да се контиш чак толкова все пак това си е само едно събиране с класа..вземи си нещо свежо което ще го носиш и след това..


http://prikachi.com/files/1526807d.jpg - аз бях с тази рокличка на бала на батко ми : ))) много е свежа и най-вече удобна...сестра ми си взе същата само че черна...


http://prikachi.com/files/1526815z.jpg - ето я и нейната рокличка ;p

Олелеее.. рокличките са меко казано НЕВЕРОЯТНИ!!! :grin: страшно мн ми хареса бялата, а и е подхадяща за повода :)
ПП. Прощална не съм имала но с нетърпение чакам бал 2012 :grin:
http://barovkite.com/userfiles/productimages/product_32.jpg
предлагам нещо от този род.. можеш да си я носиш през лятото

xxKiFlAx
07-01-2011, 16:15
В класа сме 20 момичета без момчета :D Този клас е мннн по приятен от предишния .които беше пълен с идиоти! В 7ми клас на прощална не ходих само аз :D а скоро със съученичка ще се събираме с няколко момичета да отпразнуваме завършването :grin: :P

pressiana
07-01-2011, 17:04
рокля ще облека само 3 три пъти прев живота си :D на бала на брат ми (който мина) .. на моя бал .. и на сватбата ми :D повече неее :D

Всеки с мнението си, ама това са пълни глупости.
Само аз ли мисля, че роклите са много готини, удобни, подходящи за всеки случай..?

sh0c0ladch3ee
07-01-2011, 18:15
рокля ще облека само 3 три пъти прев живота си :D на бала на брат ми (който мина) .. на моя бал .. и на сватбата ми :D повече неее :D

Всеки с мнението си, ама това са пълни глупости.
Само аз ли мисля, че роклите са много готини, удобни, подходящи за всеки случай..?
Не се само ти ! много обичам роклички.. стоят толкова женствено и нежно, можеш да ги носиш както по по-специални поводи така и на разходки... даже и в къщи :)

lisi4ety
07-01-2011, 18:22
о.О
не, наистина ми стана много интересно какъв ще е този бал след 8ми клас о.О

няма ли да ни посветите в тайната на бала за осмокласници ?


ии ''прощалното'' не се ли прави след 7ми клас о.О
аз какво да се прощавам с хората, с които съм била само една година о.О

:Д:Д

Еми, уви, има ги и някои, които учат в ОУ-та до 8 клас. По друг начин не мога да си обясня какъв е тоя БАЛ хахахахаха

Sup0l123
07-01-2011, 18:50
ae mnogo ste zle choeka koito napravi taq tema iskashe da kaje Proshtalna-Drogarska vecher e pfff .. ;)

PinkPan7her2
07-01-2011, 19:22
рокля ще облека само 3 три пъти прев живота си :D на бала на брат ми (който мина) .. на моя бал .. и на сватбата ми :D повече неее :D

Всеки с мнението си, ама това са пълни глупости.
Само аз ли мисля, че роклите са много готини, удобни, подходящи за всеки случай..?

Прибави дълги крака и високи токчета и си отнасяш всеки мъжки поглед по улицата.
Няма какво да се лъжем, его-стимулиращо е. :D

terii
07-01-2011, 22:38
Бал след 8-ми клас? WTF?

Wwwooow
07-01-2011, 23:37
оф каккво се заяждате всички.......едни му викат бал,други прощална,трети изпращане....Какво като е писал/а бал,много по-важно събиране е според мен все пак си прекарал най-истинските си и чисти години в училище без мазненици,без злословения,без интриги(поне при мен и при всички познати) тези хора цели 8 години с тях си порастнал,а не като след 12 клас само 4 или 5 прекарани години заедно,кой ходил,кой не ходил,интриги глупости,говорене зад гърба..ужас ужас

viksolinda@abv.bg
04-25-2012, 13:16
аз в момента съм 8 клас и за мен бала или там както го наричате...е най-нормално събиране аз съм си решила да бъда с къси гащи черни с лилав потник но овит околко врата ми ...и с ниски токчета.. :)) и накъдрена коса,но за сега не знам за косата ми..и с една малка чанта където ще си сложа нещата...

randi
04-25-2012, 13:24
Ми ние ще си имаме нещо като бал след 8 клас :D И няма да сме на сокчета ми ще си бъдем на пиене яко :D За облекло още не съм мислила (но мисля да е някфа рокличка ,както миналата година) Прическа сиг изправена коса . :o

много.готини.ли.сте.като.сл д.осми.клас.пиете....мился,ч ,на,каквато,и,възраст,да,си, може,да,ти,е,яко,и,без,да,пие ш:X:x:X:X

пс.извинявам.се,но,не,ми,раб оти,space-a

sapphire5
04-25-2012, 15:43
0_о
Значи имам БАЛЛ :lol:

mynichkaTanq
04-25-2012, 16:25
Ами и при нас ще има, но не е БАЛ, а като събиране за последно...

lolabunny7
04-26-2012, 16:06
ето разгледай и тук :)
http://modelinda.com/ProductList.aspx?CID=2

YoAnA_kiiss
04-28-2012, 13:23
Аз съм 8 клас, в по-малък град и всички момичета и дори момчетата искат да си правим ПРОЩАЛНА ВЕЧЕР.Дори искат да си наемем заведение за цялата нощ. :D :D При нас си е съвсем нормално и всяка година се прави. Някои след 8 клас някои след 7 това, че при вас не се прави не значи, че на всякъде е така. Тя просто се е объркала или при тях така се води 'бал'.

YoAnA_kiiss
04-28-2012, 13:29
Бих те посъветвала като останалите да избереш нещо не толкова официално някоя къса рокличка, която да можеш да носиш и през лятото. Аз мисля да не съм с рокля а с дънки някакъв потник и сандали.

xNirvanAx
04-28-2012, 13:39
Бал след 8 клас? Де деее.. Много съм назад нещо :D

mynichkaTanq
04-28-2012, 14:56
http://modelinda.com/ProductList.aspx?CID=2
Разгледах го този сайт и тук там имаше хубава рокля : ))

Cucko0
04-28-2012, 16:23
темата е стара