PDA

View Full Version : Математика



Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14]

otlichnikut
01-24-2018, 14:35
Попринцип съм отличничка и имам само 5 и 6, ако случайно имам някоя 4 ми се карат, наказват ме и така нататък...та имам 3 по математика и просто не знам как да кажа на нашите.Госпожата ми каза, че била много разочарована, не била сигурна, че това е моя тест дрън дрън. Та реших утре да я помоля да ме изпита и да изкарам 6 да я поправя. Още не съм казала за 6 по литература и утре когато кажа за 3 ще кажа и за литературата.Надявам се да не ме наказват щото че ще ми се карат е ясно
И ако може да ме посъветвате дали друго решение е по-добро

nqmamNervi
01-24-2018, 16:55
Попринцип съм отличничка и имам само 5 и 6, ако случайно имам някоя 4 ми се карат, наказват ме и така нататък...та имам 3 по математика и просто не знам как да кажа на нашите.Госпожата ми каза, че била много разочарована, не била сигурна, че това е моя тест дрън дрън. Та реших утре да я помоля да ме изпита и да изкарам 6 да я поправя. Още не съм казала за 6 по литература и утре когато кажа за 3 ще кажа и за литературата.Надявам се да не ме наказват щото че ще ми се карат е ясно
И ако може да ме посъветвате дали друго решение е по-добро
Не знам на колко си, но не е приятно да растеш в такава среда. Постоянно ще търсиш одобрението на вашите, които пък постоянно няма да бъдат доволни. Те явно си мислят, че все още си малко дете и единственият начин, по който могат да те накарат да се развиваш, е чрез наказания. Те трябва да разберат, че си отговорна и мислиш за бъдещето си. Оценките са просто едни числа. Не винаги отговарят на знанията на ученика. На всеки се случва да не се е подготвил за даден тест, точно затова имаш възможност да я поправиш след това. Не е приятно постоянно да искат максимума от теб и да те наказват, задето си сгрешила. Хубаво е, че вашите искат да се образоваш и развиваш, но трябва да им обясниш, че не е нормално да те наказват за някакви 4-ки. В края на краищата то си е за теб и ти трябва да поемеш отговорността за действията си (като научиш и я поправиш евентуално). След години никой няма да ти гледа бележника, важно е какво си научила. Всичко опира до това как ти приемаш провалите. Обясни им, че нещо те затруднява в материала и ще отделиш повече време, за да го разбереш. И че вече не си малко дете, че да те наказват.
Пък и в края на краищата можеше и да е 2-ка
а разликата между 2-ка и 3-ка е огромна :D

kwotsen
01-28-2018, 11:00
http://prikachi.com/images.php?images/297/9255297u.jpg
Може ли да ми помогнете за тази задача? :)

Indistinct
01-28-2018, 14:39
http://prikachi.com/images.php?images/297/9255297u.jpg
Може ли да ми помогнете за тази задача? :)

Заповядай. По-подробно едва ли мога да я опиша, но ако все пак има нещо, питай.

https://imgur.com/MGApmHF

anonymous908491
01-28-2018, 16:33
https://imgur.com/MGApmHF

браво, в 4 клас си внимавала в часовете по математика

Indistinct
01-28-2018, 17:38
браво, в 4 клас си внимавала в часовете по математика

Хаха, благодаря. Старая се да внимавам в часовете.

kwotsen
01-29-2018, 11:08
Благодаря, въпреки че аз половин час след публикуването на поста успях да реша задачата, но ти благодаря все пак :)

otli4nika
02-15-2018, 17:03
Не знам на колко си, но не е приятно да растеш в такава среда. Постоянно ще търсиш одобрението на вашите, които пък постоянно няма да бъдат доволни. Те явно си мислят, че все още си малко дете и единственият начин, по който могат да те накарат да се развиваш, е чрез наказания. Те трябва да разберат, че си отговорна и мислиш за бъдещето си. Оценките са просто едни числа. Не винаги отговарят на знанията на ученика. На всеки се случва да не се е подготвил за даден тест, точно затова имаш възможност да я поправиш след това. Не е приятно постоянно да искат максимума от теб и да те наказват, задето си сгрешила. Хубаво е, че вашите искат да се образоваш и развиваш, но трябва да им обясниш, че не е нормално да те наказват за някакви 4-ки. В края на краищата то си е за теб и ти трябва да поемеш отговорността за действията си (като научиш и я поправиш евентуално). След години никой няма да ти гледа бележника, важно е какво си научила. Всичко опира до това как ти приемаш провалите. Обясни им, че нещо те затруднява в материала и ще отделиш повече време, за да го разбереш. И че вече не си малко дете, че да те наказват.
Пък и в края на краищата можеше и да е 2-ка
а разликата между 2-ка и 3-ка е огромна :D

На 13 съм, тоест седми клас. Знам, че тази година е много важна и се старая. Да не бях подготвена за теста, на който изкарах 3, но все пак госпожата ми написа 6 за срока, разбира се като ми каза втория повече да се стегна. Днес правихме отново тест, но този път се бях подготвила...горе-долу. И все пак мисля и искам да искарам 5, защото чесно казано вече не вярвам в себе си за 6 понеже наказанието за 3-та беше огромно: взеха ми телефона за три дена и бях наказаана една седмица да не излизам и, че ако втория срок имам и една 3-ка ще ми вземат телефона за цялото лято. Знам, че може би много от вас биха казали, че родителите ми са прекалено строги, но те са си такива. И двамата са лекари и изискват много от мен и от по-голямата ми сестра, която вече е студентка и те пак са недоволни от нея на испитите.

kompleksar
02-15-2018, 17:21
На 13 съм, тоест седми клас. Знам, че тази година е много важна и се старая. Да не бях подготвена за теста, на който изкарах 3, но все пак госпожата ми написа 6 за срока, разбира се като ми каза втория повече да се стегна. Днес правихме отново тест, но този път се бях подготвила...горе-долу. И все пак мисля и искам да искарам 5, защото чесно казано вече не вярвам в себе си за 6 понеже наказанието за 3-та беше огромно: взеха ми телефона за три дена и бях наказаана една седмица да не излизам и, че ако втория срок имам и една 3-ка ще ми вземат телефона за цялото лято. Знам, че може би много от вас биха казали, че родителите ми са прекалено строги, но те са си такива. И двамата са лекари и изискват много от мен и от по-голямата ми сестра, която вече е студентка и те пак са недоволни от нея на испитите.

Сипи им едно тежко, кво се оставяш да те третират по такъв начин, и кво кат са ти родители ? Оценките ти ли са им живота ?

otli4nika
02-15-2018, 17:35
Сипи им едно тежко, кво се оставяш да те третират по такъв начин, и кво кат са ти родители ? Оценките ти ли са им живота ?

Повяряай ми, не е толкова лесно колкото мислиш. Да убедиш нашите, че не са прави е невъзможно, и също невъзможно е да се говори с тях без да подхванат темата как трябва да да всчза в математическата гимназия вместо в езиковата, защото за медицината, която те искат да уча била много важна математиката.

Грозния
02-15-2018, 17:46
...без да подхванат темата как трябва да да всчза в математическата гимназия вместо в езиковата, защото за медицината, която те искат да уча била много важна математиката.Математиката няма почти нищо общо с медицината :? !
Ако искаш да учиш медицина, учи биология и влез в училище с такъв профил.

kompleksar
02-15-2018, 17:46
Повяряай ми, не е толкова лесно колкото мислиш. Да убедиш нашите, че не са прави е невъзможно, и също невъзможно е да се говори с тях без да подхванат темата как трябва да да всчза в математическата гимназия вместо в езиковата, защото за медицината, която те искат да уча била много важна математиката.

Луда ли си, нема да учиш медицина, ако не искаш, заяви им го, откъде на къде те ще ти определят бъдещето..
Не било лесно, има ли желание - има и начин, то не става само с "Мамо, тати *тихо гласче*, не сте прави, поне веднъж ме чуйти", ако се наложи ще викаш, нема те да си решават живота, зависима си към тях до 18 години, ако не и по-рано, след тва ти си решаваш кво ще се случва с тебе

fi0nex
04-06-2018, 15:05
как да кача снимка

fi0nex
04-06-2018, 15:12
file:///C:/Users/E15/Desktop/30007806_1673249222761150_1170525872_n.jpg ПОМОЩ (8 клас) :(

fi0nex
04-06-2018, 16:30
https://imgur.com/TSUTsY4 (8 klas) POMOSHT HORA :dD

fi0nex
04-06-2018, 16:36
https://imgur.com/TSUTsY4 8 klas. pomognete mi skumrii :(



https://www.facebook.com/johnwikc.bernard.9 - facebook stranicata mi.

Грозния
04-06-2018, 19:04
Аре бе хора - помогнете на човека!
Аз тия неща съм ги забравил :( .

Merpay
06-03-2019, 22:34
Хора, помогнете с една задачка. Произведението на две последователни четни числа е 8. Кои са числата?

Грозния
06-04-2019, 18:22
Хора, помогнете с една задачка. Произведението на две последователни четни числа е 8. Кои са числата?2 и 4
:?

inewton
10-28-2019, 12:20
Ако може някой да ги реши или ако не му се занимава проосто да обясни горе долу че не съм барал математика от миналата година а и мразя проклетата алгебра
Това система ли е или са отделни неравенства?

barrysingh101
10-29-2019, 18:44
73 е 21-вото основно число. Неговото огледало, 37, е 12-то, а огледалото му 21, е продукт на умножаването на 7 и 3, а в двоичния 73 е палиндром 1001001, който назад е 1001001. 73 е и най-доброто число. Самият той и огледалото му и 100 плюс и двете числа са прайдове (73, 37, 137, 173).

aaronhooker
07-22-2020, 09:55
I used to think I am good at maths but then I found this topic and it feels like I do not know anything lol :D.

yeydazomla
11-11-2020, 11:48
Thanks a lot for the post. It's helped me get some nice ideas. I hope I will see some really good result soon. Maple Custom Tees (http://maplecustomtees.com/)

alqpetkova2
11-20-2020, 07:54
Добър ден! Дали би биловъзможно да ми помогнете с една задача от учебника по математика на дъщеря ми? Ето и условието: Височините CD и AL на остроъгълния триъгълник АВС се пресичат в точка Н, която разполовява CD. Точка N е средата на старанта AC. Правите DN и AL се пресичат в точка М. Намерете дължината на DM, ако NL = a cm=.

geeko
01-13-2021, 12:08
nice topic.. https://sites.google.com/view/instant-tiktok-followers/home

thewatchthree
03-10-2021, 13:21
Винаги съм харесвал математиката shareit (https://get-shareit.com) vidmate (https://get-vidmateapk.com/)

joropetkov93
04-11-2022, 14:15
В този предмет не виждах почти никакъв смисъл докато бях в училище. Завърших МГ и учехме много математика.

Сега мога да ви кажа, че няма по-важен предмет от математиката. НАЙ-ВАЖНИЯТ за мен предмет. Приложение в живота не съм намерил на синус и косинус :D, но ролята му е много по-важна.

Математиката развива мисленето. Моите приятели, които бягаха от математиката в момента изобщо ги няма в живота. Звършват университет и всичко както си му е реда, но като не могат да мислят едвам си намират работа и то на мизерни пари. Можеш ли да мислиш винаги ще имаш работа. Така че на всички ученици препоръчвам да наблегнат на математиката. Със сигурност ще им помогне да имат по-успешен и хубав живот след това.

marto2007
10-08-2022, 10:06
Колко са всички възможности 5 момчета и 2 момичета да се наредят в редица, така че момичетата да са в
двата края?

Някой може ли да ми помогне с това?

rogo
02-21-2023, 13:15
Може ли да реши някой тази задача?Страните на триъг. АВС са АВ=9, АС=6 и ВС=4 смТочката Р принадлежина АВ така ,че АР= 4 смто дължината на СР=? Благодаря Ви предварително!

Val2004
02-26-2023, 09:10
Тази задача за 7 клас как трябва да се реши? В остроъгълния триъгълник АВС СН и АМ са височини . Ако разстоянията от точка Н до АМ и СВ са равни, докажете че СН =АН