PDA

View Full Version : Китари



Inloveee_
02-21-2010, 08:35
Ще помоля китаристите/ките тук да ми препоръчат китара за начинаещ, който не е свирил на никакъв музикален интрумент до сега ..
Иска ми се да свиря нещо от рода на Deep Purple, AC/DC
А и да попитам, задължително ли е да се записвам още от началото на уроци или мога да пробвам и в къщи
Благодаря :)

Ravage
02-21-2010, 09:13
Китара за начинаещ марката Cort правят евтини и сравнително читави китари, разните Squier Affinity и Bullet серии китарки, Washburn( но те са малко по скъпички). Естествено ще ти трябва и усилвател за китарата, примерно някой от евтините Fender усилватели 15 вата ще ти върши работа. А за уроците задължително се запиши ако имаш възможността. Свиря от 9 години и съм самоук, преди 2-3 години реших да почна да ходя на уроци за да поизгладя техниката си, но просто за времето в което съм свирил без учител съм натрупал толкова вредни навици в свиренето че просто не мога да се отуча от тях. Така, че ходи на уроци щом можеш, там ще ти покажат кое е правилно и кое не е, защото изградиш ли си грешни навици няма оправия

teffii
02-22-2010, 19:32
Не е ли по-добре първо да започнеш да свириш на класическа, защото после ще ти е много по лесно на електрическа. И неможеш да започнеш веднага с AC/DC и Deep Purple , защато трябва даста практика. Мм и не мисли, че е много лесно да се свири. Знам го от личен опит. :)

iLovePussyJuice
02-22-2010, 20:04
Китара за начинаещ марката Cort правят евтини и сравнително читави китари, разните Squier Affinity и Bullet серии китарки, Washburn( но те са малко по скъпички). Естествено ще ти трябва и усилвател за китарата, примерно някой от евтините Fender усилватели 15 вата ще ти върши работа. А за уроците задължително се запиши ако имаш възможността. Свиря от 9 години и съм самоук, преди 2-3 години реших да почна да ходя на уроци за да поизгладя техниката си, но просто за времето в което съм свирил без учител съм натрупал толкова вредни навици в свиренето че просто не мога да се отуча от тях. Така, че ходи на уроци щом можеш, там ще ти покажат кое е правилно и кое не е, защото изградиш ли си грешни навици няма оправияКато цяло съм съгласен. :)



Не е ли по-добре първо да започнеш да свириш на класическа, защото после ще ти е много по лесно на електрическа. И неможеш да започнеш веднага с AC/DC и Deep Purple , защато трябва даста практика. Мм и не мисли, че е много лесно да се свири. Знам го от личен опит. :) Не е задължително.

NamelessRomantic
02-22-2010, 20:38
1.Започваш каквато китара ти е кеф - електрическа,класическа или акустична.
2.СИЛНО ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО е да се учиш с даскал...не се лъжи че те учат само на класическа китара,подходящ даскал ще те учи на каквато искаш.
3.При ниския клас китари (под 600-700 лв) няма марка...хващаш даскал (или друг който разбира) и отивате в най-близките няколко магазина да ти избере китара.Така ще избегнеш китара с дефекти,които после за да ти отстрани лютиер ще ти струват допълнително.
Пиши ако има нещо,китаристи тука бол.

53downfall
02-23-2010, 17:41
Абе Fender са си доказана марка,така че ако можеш да започнеш с фендерска кухарка ще е добе.От опит ти казвам че като я изучиш кухарката,на електрическа ще ти е супер лесно.

Ravage
02-23-2010, 22:53
Хора престанете с тия "кухарки" (a.k.a Акустична и класическа П.С. има разлика между двете, ако ви е интересно отваряте гуугъл и търсите информация и спецификации) Никой не е казал, че е по лесно да почнеш с акустична. Повечето почват с акустична китара защото е по евтиния вариант, и дори и да не се окаже "техния" инструмент, не са се вкарали много пари.Дори при електрическата китара по тесния гриф е по-голямо предизвикателство, да свикнеш да си местиш пръстите в различните схеми без да закачаш други струни и да създаваш ненужен шум. Еднакво трудно е да започнеш с електрическа и с акустична китара, всичко опира до времето, което отделяш на инструмента и желанието ти... Аз помня че преди 3-4 години е имало случаи да свиря над 6-7 часа на ден.