PDA

View Full Version : Косата и всичко за нея



Страници : 1 [2] 3 4

DoUbleLiFe
06-12-2011, 18:35
Да,браво, наистина много полезна статия.Доста разбрах от нея.За мен косата е едно от най-важните качества на жената.С нея можем да впечатлим един мъж.А пък и ако знаем как да я подържаме... :D

sunshine01
06-15-2011, 21:13
Ползвали ли сте някоя от тези маски за коса ? И какво мислите за тях ? :) http://plamboy.com/beauty-formulaskozmetika-kosa-c-81_159.html

titinkaa
07-13-2011, 12:53
^за пръв път ги виждам тези маски.

lqlq89
07-13-2011, 13:07
Ето тези са: http://beautycosmetic.biz/beauty-formulas-beauty-formulas-maska-vseki-tip-kosa-maslo-avokado-p-2420.html
Виждала съм ги по козметичните магазини, но не съм ги ползвала.

SmilezZz
07-13-2011, 13:47
Можете ли да качите клипче за това,как се къдри с фолио ?

lifelesscorpse
07-13-2011, 19:16
Хей, имам един въпрос, на който ми трябва бърз отговор. Така... Сега ще си правя маска на косата, но се чудя дали да добавям нещо. Косата ми е склонна към омазняване,но по-суха в краищата, боядисана. Искам да й сложа маска от зехтин, бадемово масло, мед и един жълтък, но не съм пробвала досега и не знам какво ще се получи. Май прекалено много съставки стават. Някой с идея какво да добавя към зехтина и бадемовото масло? Дали да е жълтък/белтък, мед или кисело мляко...

LoveChocolate
07-14-2011, 12:17
Искам да попитам нещо .. До сега съм използвала само шампоани на ейвън и съм доволна но когато и трите свършиха и си купих шампоан на Шаума .. някакъв зелен .. и забелязвам че от скоро имам пърхот .. дали е от самият шампоан или това че съм го сменила с друг ? :-o

0pAsNooosLaDkA
07-14-2011, 12:24
Искам да попитам нещо .. До сега съм използвала само шампоани на ейвън и съм доволна но когато и трите свършиха и си купих шампоан на Шаума .. някакъв зелен .. и забелязвам че от скоро имам пърхот .. дали е от самият шампоан или това че съм го сменила с друг ? :-o

От шампоана е :wink: ...Явно просто не е за твоята коса

LoveChocolate
07-14-2011, 12:29
Искам да попитам нещо .. До сега съм използвала само шампоани на ейвън и съм доволна но когато и трите свършиха и си купих шампоан на Шаума .. някакъв зелен .. и забелязвам че от скоро имам пърхот .. дали е от самият шампоан или това че съм го сменила с друг ? :-o

От шампоана е :wink: ...Явно просто не е за твоята коса

значи си минавам пак на стария :D мерси за отговора :-)

Nithael
07-16-2011, 14:45
Може да ви се стори тъпо ама, все пак ще питам..днес забелязах че след като си измих косата, докато я изсуша с хавлията имаше доста косми по нея...а се подстригах малко скоро..така че няма и как да е изтощена.Та въпроса ми е възможно ли е да е от сезона, да капи така или нещо друго? :/ (и да, момче съм)

LoveChocolate
07-22-2011, 08:13
Може да ви се стори тъпо ама, все пак ще питам..днес забелязах че след като си измих косата, докато я изсуша с хавлията имаше доста косми по нея...а се подстригах малко скоро..така че няма и как да е изтощена.Та въпроса ми е възможно ли е да е от сезона, да капи така или нещо друго? :/ (и да, момче съм)

сигурно просто не си я измил добре , а пък и и аз съм така след фризьор :D

Loreena1McKennitt
07-23-2011, 10:02
някой може ли да ми обясни повече за спрейовете за коса..
колко време седи цветът.. вредно ли е за косата?
защото знам, че от боя се изтощава много, а аз съм още на 16 и нямам намерение да си унищожавам косата, но исках да й сменя за известно време цвета и затова мислех със спрей
ще съм изключително благодарна, ако някой ми обясни :д

Minerva
07-23-2011, 12:05
някой може ли да ми обясни повече за спрейовете за коса..
колко време седи цветът.. вредно ли е за косата?
защото знам, че от боя се изтощава много, а аз съм още на 16 и нямам намерение да си унищожавам косата, но исках да й сменя за известно време цвета и затова мислех със спрей
ще съм изключително благодарна, ако някой ми обясни :д

Този спрей за който говориш не знам с какво да ти го сравня, може би със спиралата за мигли - ефектът е същия, само че се пръска. Покрива ти косата с някакъв пласт, който се рони и цапа нещата до които се опреш. Ако не се изтрие от дрехите ти или не се изрони ще ти издържи до другото къпане. Не си представям да си направиш цялата коса с такова нещо.

Radichka
07-29-2011, 13:18
Хей, имам един въпрос, на който ми трябва бърз отговор. Така... Сега ще си правя маска на косата, но се чудя дали да добавям нещо. Косата ми е склонна към омазняване,но по-суха в краищата, боядисана. Искам да й сложа маска от зехтин, бадемово масло, мед и един жълтък, но не съм пробвала досега и не знам какво ще се получи. Май прекалено много съставки стават. Някой с идея какво да добавя към зехтина и бадемовото масло? Дали да е жълтък/белтък, мед или кисело мляко...


Не са прекалено много съставките :wink: И щом косата ти е склонна към омазняване след като измиеш маската ( само със хладка вода се мие, защото ще ти останат части от яйцето по косата) използвай по - силен шампоан, мога да ти препоръчам хининов, от него се маха омазняването, а за сухите краища като сложиш маската им сложи масло от пшеничен зародиш или майонеза, а след като я измиеш сложи в корените хининова вода и в краищата кристали. Дано съм ти помогнала :)

CherryMe123
08-04-2011, 13:28
:D Моята коса е толкова закъсняла с днешната мода...че не ми се говори 8-) 8-)

Vikencheto
08-11-2011, 21:18
Искам да попитам дали някой е ползвам гел-пяната на SERI за къдрици. Доволни ли сте? Моята коса е права и искам нещо, с което да става по-чуплива. Някой да препоръча нещо? :)

ri41
08-12-2011, 07:44
някой може ли да ми каже за матиращите шампоани, мога ли да го използвам върху изсветлена с боя кестенява коса, ефекта е леко рижав и дали тоя шампоан ще убие този ефект искам нещо такова да се получи http://www.syoss.bg/uploads/tx_templavoila/foto_color.jpg но без обезцветяване допълнително и също ако може да ми препоръчате мат. продукт, не желая натрапващо сиво

vesita
08-12-2011, 18:55
Здравейте! Имам многоо къдрава коса, поддържам я доста с много продукти обаче не използвам шампоан конкретно за къдрава коса, ако някой може да ми препоръча ще съм много доволна :D

MegiBoOm
08-12-2011, 19:21
На Орзен шампоана и балсама за къдрава коса. ;)

Dobch0
08-14-2011, 12:07
здравейте,искам да ви питам дали от честото използване на пяна лак гел и вакса за коса тя окапва.ползвах доста често като казвам често имам предвит години и ме е изстрах да не ми окапе косата.Моля дайте ми съвет. :( :(

Vikencheto
08-14-2011, 15:01
Не съм чула на някой да му окапе, но може леко да се поспреш, за да не си я увредиш много. :)

SmilezZz
08-15-2011, 19:40
Не знам дали е правилно да попитам тук,но за да не правя нова тема - ще питам. Как се прави тази плитка ? Явно не забелязвам нещо и не ми се получава. А искам да си я направя.

http://www.youtube.com/watch?v=Y90s6neUKEY&feature=player_embedded

ferit0
08-17-2011, 11:04
Искам да попитам как точно да се изправи косата за да се получи такъв ефект. Не е нищо особено, но ми се струва, че попринцип се получава по-различно.http://prikachi.com/images/594/3703594F.jpg

Obuchenie
08-17-2011, 12:14
Чудесна тема!
Изчетох я цялата с удоволствие!
Наистина има много полезни съвети! Още днес ще пробвам измиването с кисело мляко! :D :D

sanlivkata
08-17-2011, 15:57
страхотна тема
:grin:

Sectumsempra
08-19-2011, 10:14
Не знам дали е правилно да попитам тук,но за да не правя нова тема - ще питам. Как се прави тази плитка ? Явно не забелязвам нещо и не ми се получава. А искам да си я направя.

http://www.youtube.com/watch?v=Y90s6neUKEY&feature=player_embedded

плете се като обикновенна рибена кост ,но вместо да добавяш коса към кичурчето го пускаш надолу и взимаш ново за да продължиш плитката в видеото се вижда (много е трудно за обяснение дано да си ме разбрала)

MegiBoOm
08-19-2011, 10:19
Момичета, ако случайно не получите отговор тук, попитайте дамите в тази тема:

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=421740&postdays=0&postorder=asc&start=0

:)

Sectumsempra
08-19-2011, 10:21
Искам да попитам как точно да се изправи косата за да се получи такъв ефект. Не е нищо особено, но ми се струва, че попринцип се получава по-различно.http://prikachi.com/images/594/3703594F.jpg


за да ти се получи такъв ефект косата ти трябва да е дълга някъде до средата на гърба и да е подстигана на степени - с преса за коса се постига лесно стига пресата да е от по тънките като Belissima и да не е по шитока от 3-4 см . ефектът се получава докато изправяш косата си леко извърташ пресата на 60 градуса и дърпаш надолу (движението трябжа да е бързо за да не се получи чупка по средата на кичура)

Maaggiiee
08-19-2011, 14:43
Много полезна тема браво, че си се заела. :grin:

BabyDre
08-26-2011, 20:17
Здравейте, нямам време сега да прочета цялата тема, затова предварително се извинявам ако се повтарям. Косата ми е къдрава, но общо взето ми харесва с изключение на стърчащтите отгоре къси отвратителни косъмчета. Затова постоянно я изправям, но те пак стърчат дори и през лятото, а да не говорим за зимата, когато има влага. Ако може да ми препоръчате нещо за заглаждане на косата, от което наистина да има ефект

InloveAgain
08-29-2011, 16:26
Здравейте, нямам време сега да прочета цялата тема, затова предварително се извинявам ако се повтарям. Косата ми е къдрава, но общо взето ми харесва с изключение на стърчащтите отгоре къси отвратителни косъмчета. Затова постоянно я изправям, но те пак стърчат дори и през лятото, а да не говорим за зимата, когато има влага. Ако може да ми препоръчате нещо за заглаждане на косата, от което наистина да има ефект

като за начало никога недей да си филираш косата,особено в горната част.

vanitu
09-01-2011, 07:51
Здравейте, нямам време сега да прочета цялата тема, затова предварително се извинявам ако се повтарям. Косата ми е къдрава, но общо взето ми харесва с изключение на стърчащтите отгоре къси отвратителни косъмчета. Затова постоянно я изправям, но те пак стърчат дори и през лятото, а да не говорим за зимата, когато има влага. Ако може да ми препоръчате нещо за заглаждане на косата, от което наистина да има ефект

- Можеш да пробваш с лак за коса... За друго не се сещам, или пък можеш да идеш при фризьорката тя ще те информира най-добре! :)

Grozddence
09-01-2011, 13:58
[b][i]

Преди и моята коса беше мазна и се налагаше да я мия през ден, но вуйчо ми работи в Франция и ми донесе шампоан за мазна коса и след третото къпане косата ми стана мека и лъскава.Аромата на шампоана оставаше дълго по косата :-) . Dop shampooing tr

sugarandspice41
09-03-2011, 20:26
аа Имам един въпрос малко тъп :D Като бях малка си постригах бебешките косички и до ден днешен положението е мн зле и понеже е мн грозно аз ги стрижа и си вързвам бритона настрани 8-) и попринцип не се личи защото рядко се вързвам на опашка ама ся се питам кое мислите цхе е по добре да го пусна тва ЧУДО ;д да израсте и горе долу за колко време ще стане работата :grin:

s0phie
09-04-2011, 00:33
Имам въпрос... как да си предпазвам и поддържам косата след като я правя на преса и колко пъти седмично е нормално да я изправям ? Благодаря, предварително

albi951
09-04-2011, 08:39
Имам въпрос... как да си предпазвам и поддържам косата след като я правя на преса и колко пъти седмично е нормално да я изправям ? Благодаря, предварително
значи използвай термозащитен лосион мисля че се води, прави си домашни маски, подстригвай цъвтежите, а за изправянето зависи от косата ти например ако ти е хубава пресата след всяко къпане мисля че ще издържи, но отново казвам зависи каква е косата ти.
Надяван се да съм била полезна :)

s0phie
09-09-2011, 07:45
Здравейте, :) имам няколко въпроса! Та.. нека започна с това, че косата ми изтъня... пооредя... и не ми харесва изобщо... :o за щастие знам, че коса, която преди е била по-гъста и не толкова изтънена може да се възтанови, върно ли е? Ако да-как? :) Това бе първият ми въпрос... втория е... бихте ли ми препоръчали продукти, които да започна да използвам... и начина по които се използват, ест! :-) Кажете и г/д колко време ще отнеме! Много ще съм ви благодарна ако ми помогнете... отчаяна съм и не намирам точен отговор никъде! :( Благодаря ви! :-)

BabyDre
09-10-2011, 22:07
Изправям си косата от няколко години насам непрекъснато след всяко къпане, понеже ми е много къдрава. Дълга ми е, но можеш да си представиш колко изтощена е била. По форумите много често съм срещала да обсъждат тривитаминола и реших най-накрая и аз да го пробвам,че много го хвалеха :) и наистина съм много доволна, макар че го ползвам от месец и половина вече резултат има косата ми стои гладка, много мека и с блясък . Аз ти препоръчвам да го пробваш. Прави си маски с него на всяко къпане и ще има ефект :-) :-)

m0nny
09-12-2011, 17:00
Имам въпрос... как да си предпазвам и поддържам косата след като я правя на преса и колко пъти седмично е нормално да я изправям ? Благодаря, предварително


Термозащитния спрей за коса на Syoss е идеален за преди употреба на пресата. Аз лично съм много доволна а и съм виждала само положителни мнения за него : )) [/img]

dool
09-30-2011, 13:19
страхотни съвети, благодаря за темата

wonderfulife
10-04-2011, 13:48
Чух,че хининовата вода ускорява растежа на косата. Колко горе-долу го ускорява? :D

mihichkaaa
10-04-2011, 17:54
Здравейте :) можете ли да ми препоръчате нещо за мазни корени и сухи краища.По принцип за краищата ползвам 1 серум от avon и seboral за пърхут и 1 лосион с коприва...
P.S:иначе да отбележа, че се изрусявам

IMMORAINBOW
10-07-2011, 14:09
Маската за тънка и чуплива коса е страхотна! Препоръчвам я горещо. Прави чудеса с тънката коса :)

beu
10-09-2011, 12:25
Каква е тази маска за тънка коса :) ?

hubavotomime
10-20-2011, 10:18
http://www.youtube.com/watch?v=Y90s6neUKEY&feature=player_embedded

Плитката е страхотна идея! И никак не е сложно за изпълнение

hubavotomime
10-20-2011, 10:23
Здравейте :) можете ли да ми препоръчате нещо за мазни корени и сухи краища.По принцип за краищата ползвам 1 серум от avon и seboral за пърхут и 1 лосион с коприва...
P.S:иначе да отбележа, че се изрусявам

Значи, купуваш си шампоан за мазен скалп, а за краищата - подхранваща маска, която ще слагаш само в края на косата, след измиване, а не по цялата дължина (и измиваш след 5-10мин.). Така краищата ще се хидратират, а косата няма да се омазнява излишно. :smt061

zoreto
10-20-2011, 10:41
Здравейте, :) имам няколко въпроса! Та.. нека започна с това, че косата ми изтъня... пооредя... и не ми харесва изобщо... :o за щастие знам, че коса, която преди е била по-гъста и не толкова изтънена може да се възтанови, върно ли е? Ако да-как? :) Това бе първият ми въпрос... втория е... бихте ли ми препоръчали продукти, които да започна да използвам... и начина по които се използват, ест! :-) Кажете и г/д колко време ще отнеме! Много ще съм ви благодарна ако ми помогнете... отчаяна съм и не намирам точен отговор никъде! :( Благодаря ви! :-)

ми би трябвало да се възстанови, аз лични ти препоръчвам стимулант на Икаров за коса, бадемово масло, тривитаминол,а аз сега си взех и билков шампоан с коприва, дават ,че помага за укрепване на косата .Забъркваш с което решиш някоя масла, а стимуланта може само него да ползваш. Предполагам ,че поне месец трябва да мине за да има резултат ;) Успех

zoreto
10-20-2011, 10:42
Чух,че хининовата вода ускорява растежа на косата. Колко горе-долу го ускорява? :D

ми колко не очаквай за 1 месец 10 см,ама при мен спокойно израстваше докато я ползвах с поне 3-4,а по принцип бавно расте моята,сега пак почнах да я ползвам ще видим ;)

mihichkaaa
10-24-2011, 10:42
Здравейте, можете ли да ме насочите към продукт с ефекта на пяна за коса,но по-щадящ...понеже и 1 път да си сложа пяна получавам много пърхот....

zoreto
10-30-2011, 14:26
[quote="mihichkaaa"]Здравейте, можете ли да ме насочите към продукт с ефекта на пяна за коса,но по-щадящ...понеже и 1 път да си сложа пяна получавам много пърхот....[/quote


някоя пяна ,но с по слаба фиксация? Или да смениш марката, аз не знам за друг продукт ,с който да се постига същия ефект :-o

lorastz
10-30-2011, 18:42
благодаря Ви за съветите :-D

DarkVampireAngel
10-31-2011, 21:22
Здравейте,исках да попитам за някаква маска,коята спомага за спирането на окапването на косата.Понеже косата ми е много къдрава я изправям всеки ден.Преди когато я изправях стоеше добре,но сега от горе е странно,а долу е като бухнало и много капе.На скоро(преди 2 дни) и направих някаква процедура за възстановяване,но не знам до колко ще помогне,а не искам да ми окапе косата,нито да стои толкова зле. Благодаря предварително.
:D :D :D

mynichka
11-01-2011, 05:24
Здравейте,исках да попитам за някаква маска,коята спомага за спирането на окапването на косата.Понеже косата ми е много къдрава я изправям всеки ден.Преди когато я изправях стоеше добре,но сега от горе е странно,а долу е като бухнало и много капе.На скоро(преди 2 дни) и направих някаква процедура за възстановяване,но не знам до колко ще помогне,а не искам да ми окапе косата,нито да стои толкова зле. Благодаря предварително.
:D :D :D
Първо спри да я изправяш всеки ден, опитай се да е веднъж седмично- или ако можеш изобщо спри. След това започваш с домашните маски- и още първия месец ще видиш положителна промяна в косата си. Разгледай темата ВСИЧКО ЗА КОСАТА по надолу в страницата :)

hubavotomime
11-01-2011, 08:45
и аз подкрепям mynichka - спри да я изправяш всеки ден, и ако ползваш някакви стилизанти, спри и тях.
Малко трябва да почине косата.
А иначе, аз пия всяка година - преди пролетта и преди есента профилактично Селен на капсули - по 1 на ден, около месец. Помага за заздравяване на коса, кожа и нокти

DarkVampireAngel
11-01-2011, 09:52
Окей,ще поспра пресата.Много хора ми го казваха,ама вие май ще сте първите където ще чуя :D :D :D

Dreams12
11-03-2011, 19:39
Мацки,помагайте!
Имам хининова вода.Мажа си се с нея.Обаче се чудех дали ако си купя стимулант за коса на Икаров може да ги комбинирам?Тоест преди къпане -Икаров,а след къпане-хининова вода?
Да не ми окапе косицата? 8-)
Благодаря ви предварително. :-)

Едит...на 13 години съм,ако има значение.

ralinka17
11-24-2011, 14:20
Адски добро е , браво . :) :) :)

hubavotomime
11-25-2011, 10:43
на мен ми препоръчаха хранителни добавки заради косата - от няколко месеца вече доста капе, мислех, че е от сезонния косопад, но явно не е.
Някой пил ли е добавки заради косата, и ако да - какви? (примерно Revalid, Мерц таблетки и прочие)

marilyn
11-25-2011, 11:05
на мен ми препоръчаха хранителни добавки заради косата - от няколко месеца вече доста капе, мислех, че е от сезонния косопад, но явно не е.
Някой пил ли е добавки заради косата, и ако да - какви? (примерно Revalid, Мерц таблетки и прочие)

Аз преди пиех Фитовал комбинирани с шампоан от същата серия. Имах косопад по неизвестни причини, косата ми падаше буквално на кичури. Една лекарка ме светна относно тия добавки и благодарение на тях сега имам отново гъста коса. Някой път даже профилактично си взимам и ги пия. :)

Karadjowa
11-25-2011, 16:42
Става въпрос за боядисана коса. Лятото се боядисах черна ( всеки сезон си меня цвета на косата). Преди две години пак ми беше черна, но се боядисах с къна и падна много бързо, но този път беше с боя и вече започва да изсветлява в корените и стои много смешно. Преди я изсветлявах с кислородна вода и цвета, който се получаваше беше страхотен, а сега това тъпо черно неиска да пада. Таа въпроса ми е дали някой знае продукт или нещо по на сметка за да си махна черната боя, за да се боядисам светло кестенява???

Colombia
11-26-2011, 19:15
^Маските с кисело мляко,спомагат за падането на боята.
Мисля,че и жълтъкът вършеше такава работа.
Но за 1 съм сигурна!
Прави си по 2 пъти в седмица.
Хем и ще си подхраниш косата.

mirchetuuu
12-09-2011, 18:05
Здравейте, момичета :) Бихте ли ми препоръчали някаъв спрей за топлинна защита на косата :P
Ползвали ли сте този на тафт http://taft.bg/index.php?id=2704 , доволни ли сте от него?

aradia
12-10-2011, 23:07
Добре,защо всички момичета в светаааа си мислят,че косата им капе или е "изтощена"
Много ми е смешно
На ден косата отделя от 80 до 100 косъма

siminceto
12-11-2011, 18:36
Искам да ви попитам как мога да си изправя косата и да се получи така http://www.google.bg/imgres?q=%D0%B8%D0%B7%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B 5%D0%BD%D0%B0+%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0&um=1&hl=bg&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:bg:official&biw=1440&bih=712&tbm=isch&tbnid=WBQI5RqUwpeJ8M:&imgrefurl=http://club.biberonbg.com/read.php%3F12,732496&docid=jxHNwR1M4ga8mM&imgurl=http://www.picvalley.net/u/19/4678_343.JPG&w=800&h=800&ei=OwXlTpG5EpHFtAaJvsXICQ&zoom=1&iact=hc&vpx=410&vpy=146&dur=1039&hovh=225&hovw=225&tx=133&ty=61&sig=101894161393847944869&page=1&tbnh=158&tbnw=158&start=0&ndsp=21&ved=1t:429,r:1,s:0 . Много ми харесва, но незнам с какви средства .. Пробвах с преса, но не стана тъй като косата ми е много гъста ..

yoniie
12-16-2011, 06:58
Хорааа . . давайте съвети, че съм отчаяна . . та косата ми е естествено къдрава и това се оказа проблем . . като се изкъпя седи хубава, а на другия ден е сплескана и все едно не е мина седмици, особено отзад ;хх . . препоръчайте ми някакви шампоани или продукти за да се оправи поне малко . . спешно е :??

FreshJuice
12-16-2011, 07:30
Шампоан Орзен за къдрава коса или някакъв шампоан специални за къдрава коса. Може да използваш и пяна за коса. Розовата на Тафт е точно за това и е много хубава, мирише страхотно..

yoniie
12-16-2011, 07:52
А от пяната косата става ли с голям обем ?

karamelcheto92
12-17-2011, 10:51
Здравейте .Може ли да ми препоръчате маски ампули спрейове и други неща за по-бърз растеж на косата.Благодаря предварително.

agent7
12-17-2011, 12:44
Здравейте скъпи приятелки. Остават няколко дни до коледа и нова година, търсите си нова преса/сешоар за коса. Заповядайте в нашия магазин - Солинген. Тук може да намерите подробна информация за него : https://www.facebook.com/SolingenPlovdiv . Ще получите професионална консултация и демонстрация върху самите вас със най подходящия уред избран специално за вашата коса - ние не разчитаме на фалшива телевизионна реклама. Всичко е правено в Германия и има 2 години пълна гаранция. Въпросите си може да задавате тук на тази страница или на страницата в фейсбук, ще ви бъде подробно обяснено.

http://prikachi.com/images.php?images/747/4153747H.jpg

BloodyDreamer
12-20-2011, 18:26
Здравейте. Имам нужда от помощта ви. Имам гъста коса, дълга една педя под раменете. Преди доста време се подстригах на пластове, обаче фризьорката беше отвратителна и ме окипази много жестоко. И дължината ми беше взела много - косата ми беше до раменете, съвсем малко над тях... абе, изобщо не се харесвах, даже плаках... Та сега косата ми знаете докъде е дълга, горният ми пласт е до раменете. Косата ми е чуплива и като се изкъпя горният пласт бухва много. Ваканцията ще ходя на фризьор и се чудя да махам ли пластовете? Смисъл... не искам да си режа пак дотам косата и си мислех дали да не кажа на фризьорката(не същата, разбира се) да ми скъси долния пласт повече, горния само да му вземе връхчетата, демек да я поизчисти, че е нацълфтяла илии... Ох, не знам какво да правя, не се харесвам така! Не искам да бухва толкова! (бтв имам и бретон на една страна, ама него си го харесвам XD)

SlaDk0b0nb0nChe
12-24-2011, 08:41
Аз искам да попитам за начин на изправяне на коса без преса, тъй като ми се равали, а искам да се изправя... (без съвети за ютия, не искам да оставам без коса! ;д ) някакви предложения ? :р

Starless
12-25-2011, 10:14
Здравейте, момичета :) Бихте ли ми препоръчали някаъв спрей за топлинна защита на косата :P
Ползвали ли сте този на тафт http://taft.bg/index.php?id=2704 , доволни ли сте от него?

Аз си го купих вчера, но още не съм го ползвала. Днес ще го направя :) .

r0si
12-25-2011, 10:51
^ Пиши като го изпробваш :) И аз се интересувам от него.

Paradigma
12-25-2011, 19:50
Аз искам да попитам за начин на изправяне на коса без преса, тъй като ми се равали, а искам да се изправя... (без съвети за ютия, не искам да оставам без коса! ;д ) някакви предложения ? :р

Хм, със сешоар пробвала ли си? :) Аз преди да си взема преса предимно така се изправях. По-бавно и неудобно е, но върши работа.

Starless
12-26-2011, 21:55
Ами то от веднъж едва ли бих могла да забележа нещо, но предполагам, че има ефект. Моята коса попринцип (слава богу) не е суха и изгорена.. аз се изправям по 2 пъти в седмицата само на следващия ден след къпане, но все пак исках да имам и някакъв тип предпазване, иначе доста се чудих между Taft и Syoss, но мисля, че е добър продукт - аз съм доволна от продуктите им.

И един въпрос:
Някой използвал ли е пудрата за обем на Тафт - http://taft.bg/index.php?id=2700 ?

IrRePlAcEaBlE
12-26-2011, 22:03
Аз си го купих вчера, но още не съм го ползвала. Днес ще го направя :) .

Каква е цената на Taft-a? Аз имам този на Syoss - http://www.remedium.bg/?page_id=27&record_id=254552 , но не съм особено доволна. Така че мисля да го сменям.

ariimeri97
12-28-2011, 10:23
Яйчена маска за блясък
Вземете 1 яйце, 2 с.л. рициново масло, 1 ч. л. глицерин, 1 ч. л. оцет. Нанесете на косата след като сте смесили добре съставките, увийте главата с кърпа и изчакайте 40 минути. След това измийте с шампоан.

какво мислите за тази маска? дали ще помогне? само дето си мисля да използвам само жълтъка

Starless
12-28-2011, 10:52
Каква е цената на Taft-a? Аз имам този на Syoss - http://www.remedium.bg/?page_id=27&record_id=254552 , но не съм особено доволна. Така че мисля да го сменям.

6,50 си го взех аз.. Какво ще рече, че не си доволна - косата ти се гори?

IrRePlAcEaBlE
12-28-2011, 17:04
6,50 си го взех аз.. Какво ще рече, че не си доволна - косата ти се гори?
Ами не ми е чак изгоряла, но мисля че не предпазва чак толкова. Е за тези цени не може да става дума за силно предпазване, но все пак. Ще си взема и аз Taft.

vaniee
12-29-2011, 16:11
От 1 седмица някъде ползвам Pantene aqua light и съм доволна .Доста ми капеше косата , от както използвам този балсам косата ми е мека и не капе . :)

neznainata4545656
01-02-2012, 11:35
Здравейте!

Имам един спешен въпрос. По принцип си боядисвам косата от няколко години. Последните две бях с един цвят и преди няколко дни си взех друга боя с друг цвят и се боядисах. Но!... Забравих, че предишната ми боя беше от амонячните, перманентни, а пък тази е доста по-лека, води се безамонячна, но доколко е такава..) и сега, след като вече 3 пъти си измих косата, се вижда отново стария цвят на косата ми. Новата боя почти изцяло падна... Според вас колко време да изчакам, преди да се боядисам отново? По принцип се боядисвам на всеки 2 месеца, но сега...

nimfetka7
01-07-2012, 17:05
От 1 седмица някъде ползвам Pantene aqua light и съм доволна .Доста ми капеше косата , от както използвам този балсам косата ми е мека и не капе . :)

Само на връхчетата ли си слагаш или и в корените?

Dreams12
01-09-2012, 08:11
Момичета, имам въпрос за стимуланта на Икаров.
Пише, че срокът му на годност е 3 месеца.Третият месец изтича този месец и се питам дали мога да го използвам и след това, защото е останал доста .
Съхранявам го на сухо и прохладно място, както и пише .

stelkastel
01-19-2012, 13:31
Надявам се да не се повтарям с някой друг, но исках да попитам за качествена боя, която да не уврежда много косата /знам, че така или иначе няма как да не се увреди/. Ако има значение какъв цвят искам питам специално за някакви светлокестеняви тонове. :)

sonne7
01-25-2012, 19:47
Браво за темата! Много ми помогна!

zZdenichkaZz
01-27-2012, 15:21
Много полезна тема, много ми помогна!! :]]

musS
01-27-2012, 16:39
някой има ли тази преса http://remington.bg/presi-za-kosa/ko...-s2950zba.html и може ли да даде отзив.. или да ми препоръча някоя друга, че си търся нова.. :)

summerxtime
01-28-2012, 13:19
Хей,искам да ви попитам как горе-долу се постига този ефект на кичурите :

http://weheartit.com/entry/21958519

http://weheartit.com/entry/21959583

Вижда се,че кичурите не са от самия корен, а само на краищата.

Hayashi
01-30-2012, 21:08
Хей,искам да ви попитам как горе-долу се постига този ефект на кичурите :

http://weheartit.com/entry/21958519

http://weheartit.com/entry/21959583

Вижда се,че кичурите не са от самия корен, а само на краищата.

Тези кичури мисля, че много ясно се вижда, че не са истински. (:

UnForgettableDream
02-02-2012, 18:27
Здравейте! Имам един въпрос, надявам се да не ви се стори глупав, но никъде не намирам информация по тази тема. Преди се бях къносвала с Арома (тъмен кестен) и бях много доволна от резултата, но бързо се отми. Сега мисля да пробвам с индийската къна, http://krem-za-men.de31.com/images/3401_5100/3837.jpg но черното ме притеснява - според мен ще стане много тъмна. Та исках да попитам, пробвали ли сте да смесвате два цвята къна? Ясно ми е, че тази къна не е естествена и има и химикали в нея, но резулатът е много по-добър отколкото с боя и се чудя как да получа резултат като този с Арома, но по-траен. За целта си наумих да смеся черно и кафяво, но се чудя дали ще се получи нещо. Вие смесвали ли сте и доволни ли сте като цяло от тази къна? :)

adriana121
02-04-2012, 08:42
Следя темата от доста време и се оказа доста полезна за мен . Много хоресвам гладка и добре уформена коса и в опита си да направя и моята такава почти я довърших (косата ми е тънка, чуплива, суха и на всичкото от горе капе). Около две години я къдрех почти всеки ден и с това и разказах играта. От известно време си правя маски (със стимуланта на Икаров ,жълтък, хума, зехтин, водка ,лимонов сок) и съм ограничила машата (ползвам ролки) . Вижда се вече разлика но искам да попитам какво друго мога да добавя в маската .... и се чудя дали ще има някакъв проблем преди да си легна да си я сложа и чак сутринта да се избаням ?

пAteNцЕ
02-04-2012, 16:18
такам...ето и моя проблем с косата - доста често срещан ....мазна коса- е квото и да я мия първи ден - добре ама в края на деня е ...водорасло и половина но не се къпя прекалено често (около 2 пъти седмично за да не преуморя косата все пак) с по активен шампоан ( само той помага що-годе останалите са все едно не съм ползвала...) и естествено балсам ама по краищата че да не са сухички :)
та въпроса ми е за маската от дъбови кори http://www.radkahair.org/mazna%20kosa.html
пробвали ли сте я?
има ли ефект и кога?
кога се нанася - преди или след къпане и ако преди колко време да стои?
мирише ли ?
има ли странични ефекти?

благодаря ви предварително :)

ralinka17
02-06-2012, 17:40
коя преса по-добре да си взема тази на белисима - http://www.bellissima.bg/?35,bellissima-style-creator-b7-300 или тази на филипс - http://www.google.bg/imgres?q=philips8310&um=1&hl=bg&sa=N&biw=1344&bih=746&tbm=isch&tbnid=XwBPU3kphQjtcM:&imgrefurl=http://www.argep.hu/trend/PHIL/Philips-8310.html&docid=q1u1o_isTqOp9M&imgurl=http://muszakinetplaza.hu/media/itempic/Philips_HP_8310_00.jpg&w=633&h=464&ei=hx4wT-esBcfRsgbey8CVDQ&zoom=1&iact=rc&dur=190&sig=107119343098837499712&page=1&tbnh=155&tbnw=212&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:0,s:0&tx=111&ty=92

musS
02-06-2012, 19:17
аз съм за тази на белисима.. по-добре и според мен..

bebzgirl
02-06-2012, 20:50
Филипс,белисимата не е с нищо по-специална,само добра рекламна техника.Филипс има йонизатор.

immortaL..
02-07-2012, 18:47
има доста полезни съвети .. :)

daq96
02-07-2012, 18:59
Според вас какъв тип е косата ми след като се омазнява бързо, но и след 3 седмици след като съм се подстригала пак ми цъфти косата. А и какво мога да направя, че да не ми цъфти така косата.

пAteNцЕ
02-08-2012, 12:24
^ слагай балсам на краищата :)




такам...ето и моя проблем с косата - доста често срещан ....мазна коса- е квото и да я мия първи ден - добре ама в края на деня е ...водорасло и половина но не се къпя прекалено често (около 2 пъти седмично за да не преуморя косата все пак) с по активен шампоан ( само той помага що-годе останалите са все едно не съм ползвала...) и естествено балсам ама по краищата че да не са сухички :)
та въпроса ми е за маската от дъбови кори http://www.radkahair.org/mazna%20kosa.html
пробвали ли сте я?
има ли ефект и кога?
кога се нанася - преди или след къпане и ако преди колко време да стои?
мирише ли ?
има ли странични ефекти?

благодаря ви предварително :)

sLaDkagRe6ka
02-14-2012, 18:06
момичета може ли да ми кажете боя с този цвят няма значение марката мерси предварително ~~> http://prikachi.com/images/889/4402889x.jpg :)))

n3zabrawiimaa
02-15-2012, 09:18
^Карамелено, до млечен шоколад.

sunisup
02-17-2012, 18:51
коя преса по-добре да си взема тази на белисима - http://www.bellissima.bg/?35,bellissima-style-creator-b7-300 или тази на филипс - http://www.google.bg/imgres?q=philips8310&um=1&hl=bg&sa=N&biw=1344&bih=746&tbm=isch&tbnid=XwBPU3kphQjtcM:&imgrefurl=http://www.argep.hu/trend/PHIL/Philips-8310.html&docid=q1u1o_isTqOp9M&imgurl=http://muszakinetplaza.hu/media/itempic/Philips_HP_8310_00.jpg&w=633&h=464&ei=hx4wT-esBcfRsgbey8CVDQ&zoom=1&iact=rc&dur=190&sig=107119343098837499712&page=1&tbnh=155&tbnw=212&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:0,s:0&tx=111&ty=92
Аз имам същата преса - говоря за втората,тази на Филипс и съм много доволна.Косата ми седи права цял ден.Не знам за другата преса,която си пуснала,но тази на Филипс е много добра.Препоръчвам я.

♥gerry♥
02-23-2012, 13:40
Хей искам да попитам за шампоаните.Аз имам на нивеа и съм доволна, но се чудя и за тези на лореал елсев, ако сте ползвали на лореал може да ми препоръчате някой, обикновено ползвам възтановяващ. А и каква пяна ползвате?

stelkastel
02-27-2012, 10:15
Някой правил ли си е това чудо:

Рецептата за маската е изключително лесна и е основана на принципа, че горчицата загрява кожата на главата и предизвиква приток на кръв в космените фоликули:

2с.л. суха горчица на прах( разрежда се с гореща вода)

2с.л. гореща, минерална вода

1 яйчен жълтък

2с.л. зехтин (или масло от репей, праскова...)

2ч.л. кафява захар

Смесете всички съставки в глинен или стъклен съд с подходяща дървена лъжица и нанесете, втривайки в кожата на главата, като не разнасяйте по цялата коса, а само в корените. Увийте косата си в найлон, а връху него сложете предварително затоплена вълнена шапка.

Изчаква се от 15 минути до 1 час, в зависимост от това колко ви пари. Ако е търпимо, най-добре постойте 1 час.

Внимание! Първия път задължително трябва да стоите 15 минути, дори и да Ви се струва, че главата ви е пламнала. За това време по никакъв начин не може да се увреди, нито кожата на главата ви, нито косата ви, а след като свикнете ще можете да постоите повече време следващия път.

Маската трябва да се прави 1 път в седмицата, максимум 2 пъти при много мазна коса (маската премахва излишния себум).

След изтичане на времето, изплакнете с топла вода и нанесете шампоана си. За най-добър ефект сложете балсам или маска, ускоряваща растежа на косата. Компонентите ще се усвоят много добре от затоплената кожа на главата.

Ако искате косата ви да порастне много бързо, то трябва да правите маската най-малко 1 месец. В допълнение, маската с горчица укрепва косъма, придава значително по-голям обем и гъстота на косата и решава проблема с мазната коса. В краищата на косъма, обезателно втривайте бадемово или прасковено масло.

trader
02-27-2012, 17:19
Много ползена информация съдържа темата,благодаря еи на всички,таз маска ми хареса може да я пробвам,че с моята чуплива коса и с дебел косъм съм ужас,всяка сутрин с нова прическа :D нито го изправям нито нищо за момента,че във влажно време става още по зле,ако го мина с преса веднага след един час ще стане ужас,ако е топло няма проблем,обаче трябва да измисля нещо за да не избухва,някакъв спрей,нещо от типа на гел...незнам.

DarkVampireAngel
02-27-2012, 21:08
Темата е чудна ^^ Благодарение на нея разбрах какъв тип ми е косата и какъв й е проблема.Благодарско на тези,дето са я написали :)

sexobeAt
03-04-2012, 20:01
а може ли някой да ми обясни...тва за мазната коса..как да втрия лимона в/у суха коса...смисъл трябва ли да се разрежда с вода..има ли някокво съотношенie????
става въпрос за това>>>След измиване с неутрален шампоан както обикновенно правите, косата се изплаква обилно и корените й се намазват с лимонов сок, най-лесно това става когато разрежете един лимон на две и и с половинките му втривате директно в корените. Престоявате така 10 минути, след което изплаквате с вода като редувате топла и хладка, а на финала е хубаво да завършите със студена вода, защото студената вода свива порите, които са виновни за бързото омазняване.

Ако приложите това без да изплаквате косата, то лимона действа и като фиксатор и така прическата ви ще запази формата и обема си за по-дълго. Въпрос на избор.

Полезно за косата е също в съд с хладка вода да изцедите сока на два лимона и, когато приключите с миенето й да я изплакнете с тази смес, така тя ще стане по-пухкава, а и това също ще забави омазняването й.

Obuchenie
03-05-2012, 11:41
Много съм доволна от темата,много е полезна :)

Да, темата и наистина важна и много изчерпанетлна! Браво!

alleyy
03-07-2012, 19:23
Момичета, да ви попитам това масло от пшеничен зародиш (против цъфтежи) как да си го нанасям точно по крайщата ?

Cucko0
03-10-2012, 21:31
м искам да си обезцветя един кичур вкъщи /той е обезцветен ,но израстна и стой грозничко /та какво да използвам ?

pollytto
03-11-2012, 18:47
Имам следния проблем, че явно не мога да намеря правилния шампоан,защото от някои косата ми става много суха и без никакъв цвят, а пък от други пада ужасно много... ако някой може да ми препоръча шампоан или маска ще съм му много благодарна!

mik_i
03-16-2012, 19:06
такаа започвам с въпроситее :) използвам шампоан и балсам на SHAUMA (оная оранжевата) и почти винаги преди да се изкъпя слагам слимуланти на икаров и държа с тях поне 2 часа, относно изправянето по 5-6 пъти в месеца :), но косата ми е без блясък, много бавно расте и цъфти много омазнява се на 2 ден и страшно много се изнервям!!! ще ми препоръчате ли някакъв по-хубав шампоан и балсам, ако може и някакви маски и спрейове от сорта на тия http://www.gliss.schwarzkopf.bg/glisskur/bg/bg/home/products-solutions/product-lines/ultimate-repair/ultimate-repair-express-repair-conditioner.html или пък http://www.gliss.schwarzkopf.bg/glisskur/bg/bg/home/products-solutions/product-lines/ultimate-repair/ultimate-repair-anti-damage-treatment.html
и хубави кристали за коса и там други термозащитни продукти че аз не ползвам :(

съжалявам ако повтарям някой от въпросите си, не съм чела цялата тема :( благодаря предварително :) !! :*

Glam0rous
03-16-2012, 19:21
^ ще ти кажа тук какво мисля, за да не ме изядат в другата тема. Махни го тоя стимулант, сама виждаш, че не ти помага. Шампоана и балсама - също. Вземи си някакви по-хубави. Не на Шварцкопф, защото техните продукти са много агресивни и не особено полезни. Предполагам, че не ти се дават много пари, така че можеш примерно да си вземеш шампоан на Garnier, за суха коса аз съм много доволна от тях и някаква маска за след него, която да слагаш само по дължините и краищата. Маската на Miosotis и тази на Орзен са хубави, тези на Garnier също. Като използваш такава нужда от балсам няма особено.
Спрейовете, въпреки че бях доволна от един на Глис не ти ги препоръчвам, надали ще оправят работата с цъфтенето. Редовно фризьор и с времето може да се оправи. Преди години не съм си изправяла косата и цъфтеше, а сега през ден я минавам с пресата и го нямам този проблем.
Термозащитно розовото на Лореал е хубаво, ако го намериш, то е едно като кремче в шишенце. Аз имам гел за изправяне на Lakme и също съм много доволна.
Прави сметка, че колкото повече си клепаш косата, толкова по-бързо ще се омазнява. Според мен на втория ден както си написала е нормално.
Освен това, защо не вземеш да пиеш някакви витамини? Може да помогне, в крайна сметка с каквото и да мажеш косата, която е мъртви клетки само я зализваш отгоре. Истински биха и помогнали някакви неща които идват от корените, където расте.

mik_i
03-16-2012, 19:34
мерси за съвета ще направя някой от нещата, но слимулантите ми помогнаха защото преди растеше още по-бавно и цъфтеше още повечее :) (и не те "изяждам" или се гавря, да не си помислиш нещо :) )а

досега се рових и питам ако използвам това http://www.gliss.schwarzkopf.bg/glisskur/bg/bg/home/products-solutions/product-lines/liquid-silk/liquid-silk-shampoo.html
и това http://www.gliss.schwarzkopf.bg/glisskur/bg/bg/home/products-solutions/product-lines/liquid-silk/liquid-silk-express-repair-conditioner.html
и също http://shopix.bg/Seri-Cristal-Kristali-za-kosa-50ml

я да попитам на SERI шампоаните или този по горе на GLISS са по-хубави ??

Glam0rous
03-16-2012, 19:42
По-добре Сери според мен. Кристалите са хубави, но по-добре някои с ленено семе потърси. Специално тези съм ги имала, които си показала, но не са най-добрите. Аз търся на Alfaparf с ленено семе, казват, че са много добри. Отделно има маски на Сери, които са хубави. Преди бях писала за една от 1-2 ползвания, че съм недоволна от нея, но просто явно не съм я държала достатъчно време или косата ми нещо си е била наумила, защото сега пак се върнах към нея и мога да кажа, че е много хубава. Сега се сещам и на Лореал за розовия шампоан и балсам, които се водят за блясък, ползвала съм ги отдавна, но бях много доволна.

mik_i
03-16-2012, 20:05
обичам теее Glam0rous потърсих в сайта на лореал за хубави шампоани и тн. и открих идеалната серия за моята коса http://www.lorealparisbulgaria.com/haircare/women/elseve-nutri-gloss-light.aspx за склонна към омазняване за повече блясък и мекота, само ме притеснява че олекотява косата, не искам да се ветрей така да се каже :)

http://www.google.bg/imgres?q=%D0%BB%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%B0%D0%BB+stud io+hot+liss&hl=bg&rlz=1C1AVSX_enBG416BG416&biw=1366&bih=667&tbm=isch&tbnid=Z3tmpyJBNB8WgM:&imgrefurl=http://www.concordextra.com/product/2566/LOreal%2BStudio/LOREAL%2BSTUDIO%2BHOT%2BSTRAIGHT%2B150ML%2BCREAM/&docid=c4R1BFpww2SelM&imgurl=http://www.concordextra.com/img_uploads/Loreal%252520Studio%252520Hot%252520Straight%25252 0Cream.jpg&w=381&h=500&ei=mapjT9PFL4TKtAbz_LjtBQ&zoom=1&iact=rc&dur=530&sig=103138903430446555616&page=1&tbnh=160&tbnw=119&start=0&ndsp=22&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=107&ty=91 това ли е на лореал, ако е то може и да си го купя

а не може ли да ползвам кристалите на seri и тва на лореал ??? :)

Glam0rous
03-16-2012, 21:21
^ :) веднъж да ми кажат такова нещо!
Ми значи ако го намериш розовото, взимай го, че го бяха спрели от производство, после пак го пуснаха с нова опаковка и мн рядко се намира. Ако не го намериш ти препоръчвам пак някакво кремче, защото спрейовете за термозащита масово правят косата твърда и слепена, оплетена. Можеш да ги ползваш и кристалите и него, примерно първо него изправяш/сушиш и после по краищата кристали. А може и само тях, въпреки че не съм сигурна колко пазят от топлото.

mik_i
03-18-2012, 17:56
купих си на ELSEVE шампоана и спрея и в момента ми е супер яка косата ... йеййй :дд !!! :)

Glam0rous
03-18-2012, 21:00
Розовия спрей към шампоана ли взе?

Cucko0
03-18-2012, 21:12
забелязвам,че доста се чудят какви кристали д а си вземат с две ръце ви препоръчвам на JAM -12лв. са обожавам ги
http://shop.mjczlin.cz/popup_image.php?pID=569

Glam0rous
03-18-2012, 21:20
^От къде са? Онзи ден в магазина ми препоръчваха една камара кристали в шишета със странни форми и някакви неизвестни имена. Пък не бяха евтини...а аз искам на Alfaparf.

Cucko0
03-18-2012, 21:43
от фризьорката ми ..дават ги за професионална употреба .Вече 4 месец карам с тях сигурно не са мръднали .

musS
03-19-2012, 14:55
в дм или в дрогерия лили в сердика май бях виждала

musS
03-19-2012, 15:17
а някой ползвал ли е сенките на wet n wild, и продават ли се в българия или трябва да се поръчват online ? http://wnwbeauty.com/product.php?cid=15&pid=912&subid=25

strawberry88
03-20-2012, 17:03
^Това какво общо има с косата? :D
Ами едно момиче от форума беше казала,че се продават в такива магазини левче ;Д и стрували стотинки..провери. ;)

strawberry88
03-20-2012, 17:07
^^А сега видях,че в една тема,едно момиче казва,че ги имало в Кенвело. 8-)

summerxtime
03-22-2012, 13:17
Хей.Значи,имам къдрава коса.Нещо такова: http://kozmetikata.com/showimg.php?filename=dx300_56317.jpg Попринцип зимата,от влагата ми става къдрава все едно съм я паривла с маша,сега като е по-топло и няма влага и косата ми не се къдри,а напротив - изправя се,леко се начупва в крайщата и става на пръчки,все едно не е мита от 100 века.Както и да е знаете ли някой хубав балсам и шампоан, с който да премахна ефект "пръчка" и да си я направя такава пухкавка и къдрава както е през зимата? :D

strawberry88
03-22-2012, 17:39
^Хм...с пяна пробвала ли си?

summerxtime
03-22-2012, 18:39
Не съм.След баня,когато косата ми е мокра ли да я слагам или когато е сухичка. ^^ ;д

strawberry88
03-22-2012, 18:57
Когато е полу мокра xD така пише на шишето на моята...ми да не капе вода от косата ;д . :)

summerxtime
03-23-2012, 20:08
^ Ясно. Мерси :*

stef98
03-24-2012, 17:56
а някой ползвал ли е сенките на wet n wild, и продават ли се в българия или трябва да се поръчват online ? http://wnwbeauty.com/product.php?cid=15&pid=912&subid=25

Wet n wild съм ги виждала в Kaufland. Провери там. :)

musS
03-24-2012, 20:27
в kaufland продават гримове :о ще проверя, мерси :)

Gabi_P
03-26-2012, 04:23
Ето и моите тайни за красива коса -----> http://miracleofbeautyandfashion.blogspot.com/2012/03/1.html

mimsSss96
03-28-2012, 16:36
Ползвали ли сте тази маска и ако може мнения
http://bg.oriflame.com/catalog-images/product/global/14712_2.png

.. iмpossиble gиrl ..
04-01-2012, 11:27
Ползвали ли сте тази маска и ако може мнения
http://bg.oriflame.com/catalog-images/product/global/14712_2.png

Маската е много добра с едно изключение... Леко омазнява косата

heybugsbunny
04-02-2012, 18:00
А аз искам да попитам, дали на тривитаминола ми му има нещо като съм го отворила преди 2-3 месеца и не е стоял в хладилник...:?

YoAnA_kiiss
04-06-2012, 20:16
Темата е невероятна!! Браво :)

therichbitch
04-07-2012, 11:19
Здравейте! Имам един въпрос, надявам се да не ви се стори глупав, но никъде не намирам информация по тази тема. Преди се бях къносвала с Арома (тъмен кестен) и бях много доволна от резултата, но бързо се отми. Сега мисля да пробвам с индийската къна, http://krem-za-men.de31.com/images/3401_5100/3837.jpg но черното ме притеснява - според мен ще стане много тъмна. Та исках да попитам, пробвали ли сте да смесвате два цвята къна? Ясно ми е, че тази къна не е естествена и има и химикали в нея, но резулатът е много по-добър отколкото с боя и се чудя как да получа резултат като този с Арома, но по-траен. За целта си наумих да смеся черно и кафяво, но се чудя дали ще се получи нещо. Вие смесвали ли сте и доволни ли сте като цяло от тази къна? :)

смесвала съм точно от тази къна черно и кафяво- еми става катран черно,по- добре пробвай само с кафяво и може би съвсееем мъничко черно, колкото да даде малко по- силен нюанс
Иначе аз да питам някой ползвал ли е маската на Орзен с бира и доволен ли е от нея, омазнява ли косата, дава ли блясък?
И ако някой знае и е ползвал някоя друга, която да дава хубав блясък, ще съм доволна на предложения :) (без онази с плацентата и костния мозък, защото ми звучи гнусничко, въпреки че знам, че са химично синтезирани..)

mik_i
04-09-2012, 18:09
ще ми препоръчате ли някакви ампули за растеж на косата, ако може да кажете и цена :)

sarin4eto
04-11-2012, 07:10
зравейте искам да ви попитам какъв цвят се води този и да ми препоръчате боя за коса в този цвят или малко по-тъмен :) мерсиhttp://hotnews.bg/uploads/tinymce/w12/562354_260635737358842_100002372529434_567815_1643 969838_n.jpg

summerxtime
04-14-2012, 20:37
ще ми препоръчате ли някакви ампули за растеж на косата, ако може да кажете и цена :)

+1 И аз искам много някакви ампули за растеж.

shmatarok
04-24-2012, 18:23
+1 И аз искам много някакви ампули за растеж.

Преди няколко години майка ми използваше някакви ампули на Рене Фюртерер, около 5 лв май беше едната и се използваше или веднъж в седмицата или на 10 дни, не помня точно. Аз днес си взех някакво масло на Икаров, което се води стимулиращо растежа, ама ще видим. Първото ми впечатление е, че косата изобщо не се заплита и става по-мека 8-) Ако и расте, ще съм много щастлива. :D

strawberry88
04-25-2012, 10:57
+1 И аз искам много някакви ампули за растеж.

На Денис са много хубави.Едната е 1,50. ;)

CrazyBabyDoll
04-27-2012, 20:23
препоръчайте ми някакво спрейче против наелектризиране и стърчене на косата (ако има изобщо такова) че е някакъв ужас :Х:Х:Х

musS
04-28-2012, 18:36
препоръчайте ми някакво спрейче против наелектризиране и стърчене на косата (ако има изобщо такова) че е някакъв ужас :Х:Х:Х

на мен ми я подрежда http://www.google.bg/imgres?um=1&hl=bg&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:bg:official&biw=1024&bih=444&tbm=isch&tbnid=5pifN7sfU6yQHM:&imgrefurl=http://www.ivis.bg/gliss-satin-relax-%25D1%2581%25D0%25BF%25D1%2580%25D0%25B5%25D0%25B9-%25D0%25B1%25D0%25B0%25D0%25BB%25D1%2581%25D0%25B0 %25D0%25BC-%25D0%25B7%25D0%25B0-%25D0%25BA%25D0%25BE%25D1%2581%25D0%25B0-%25D0%25B7%25D0%25B0-%25D1%2581%25D0%25B0%25D1%2582%25D0%25B5%25D0%25BD %25D0%25B5%25D0%25BD-%25D0%25B1%25D0%25BB%25D1%258F%25D1%2581%25D1%258A %25D0%25BA-%25D0%25B1%25D0%25B5%25D0%25B7-%25D0%25BE%25D1%2582%25D0%25BC%25D0%25B8%25D0%25B2 %25D0%25B0%25D0%25BD%25D0%25B5-200%25D0%25BC%25D0%25BB-p7145.html&docid=8XAUDPpB7W7zUM&imgurl=http://www.ivis.bg/products_images/Beaute-cheveux-soin-shopping-douceur-GLISS-SATIN-RELAX-LAIT-schwarkopf_reference.jpg&w=392&h=503&ei=rDicT_yABK-K4gSlw4mqDg&zoom=1&iact=hc&vpx=195&vpy=77&dur=2178&hovh=254&hovw=198&tx=89&ty=189&sig=112478953233562652076&page=1&tbnh=113&tbnw=86&start=0&ndsp=18&ved=1t:429,r:2,s:0,i:67

strawberry88
04-29-2012, 12:13
препоръчайте ми някакво спрейче против наелектризиране и стърчене на косата (ако има изобщо такова) че е някакъв ужас :Х:Х:Х

Ползваш ли някаква маска/балсам?
Хубаво е да ползваш без измиване някакъв спрей или балсам...

Veroniika
04-29-2012, 17:14
Искам да попитам нещо ;д Значи косата ми е до раменете и примерно искам някой път да си я вържа в училище , после отгоре става на едни къщички ... никога не може да стане гладка .. много ми е гъста косата .. Как да се вързвам , че да не става така ?

CrazyBabyDoll
04-29-2012, 19:23
ползвам на Gliss спрей и маска само че оранжевото ,мисля да пробвам розовото като свършат ;д

kotetooo11
04-30-2012, 16:55
хеййй намесвам се тук с въпрос " някой може ли да ми каже с каква приеска да отида на рд :) косата ми е средно дълга чуплива е и ми е малко под раменете :) " мерси :)

Veroniika
05-03-2012, 14:45
аз се изправям или се къдря с пресата :D ако искаш по специална отиди на фризьор .. зависи дали може да си правиш работи с косата :D

bani4ka
05-21-2012, 13:18
Супер много е интересно това...... "Пънк – Косата като символ на протест". Хе хе :) :) Чак и те са споменати :D
А пънкарите ме навеждат на мисалта за бирички и се сетих за една статия дет я четох- http://www.ecomedia.bg/be-eco/ecology-for-everybody/article/4099
Как още да използваме бирата?
9. За коса – бирата помага за здрава и красива коса. Смесете бира с хладка вода. Измийте косата си с шампоан и след това втрийте бирата с водата. Постойте 5-10 минути и изплакнете.

make_me_love_you
05-30-2012, 10:23
Имам един въпрос. Преди горе-долу година си взех червена боя за коса и си направих кичури, но остана още и така не съм я използвала. Сега се сетих, че мога пак да си направя, но дали ще хване и дали ще има същия ефект както първия път ?
На опаковката пише, че е годна до Юни 2014, но вече е отворена и може би е изветряла или не знам ..

babyliss0
06-01-2012, 08:09
ИСкам да ми предложите ефикасна маска за коса (UV) против слънчевите лъчи.Лятото ще работя навън и косата ми ще е изложена всекидневно на слънце.Може и някакви масла на Икаров,които помагат.

strawberry88
06-01-2012, 15:12
ИСкам да ми предложите ефикасна маска за коса (UV) против слънчевите лъчи.Лятото ще работя навън и косата ми ще е изложена всекидневно на слънце.Може и някакви масла на Икаров,които помагат.

Каротен имат спрей за коса със защита от слънцето.
Също така аз ползвам аргановото масло но Nashi,и то е с UV защита.
:---)

fizzyg
06-01-2012, 20:01
Каротен имат спрей за коса със защита от слънцето.
Също така аз ползвам аргановото масло но Nashi,и то е с UV защита.
:---)

Ммм,това на Каротен трябва да го пробвам..

lqlq89
06-02-2012, 13:56
^ Аз съм много доволна от спрея.

miamiguel
06-03-2012, 16:17
Здравейте, много спешно се нуждая от съвет за по-бърз растеж на косата!!! Ще съм ви много благодарна ако отговорите на някои от моите въпроси, свързани с използването на хининова вода и хининов шампоан. Искам да разбера дали при вас има ефект и колко време е нужно да използвам водата, за да видя разлика в дължината? Има ли проблем, ако я използвам и на суха коса? Обилно ли трябва да навлажнявам косата си с водата? Расте ли по-бързо от хининовия шампоан? Хубав ли е ефектът при използването на различни масла ( кокосово, бадемово, арганово )? И моля ви дайте ми примери за някакви средства , с които да опазя косата си от изгарянето с преса, както и от нацъфтелите краища!!! БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!

FashionAngel
06-04-2012, 07:34
Трябва ми нещо, с което да накарам косата ми да расте по-бързо.Четох в интернет и намерих тази маска. http://www.ladyzone-bg.com/2010/04/maska-za-byrz-rastej-na-kosata.html
Какво мислите за нея?Според вас дали ще има някакъв резултат?Мерси предварително!

stelkastel
06-04-2012, 20:11
^^ И аз питах веднъж за тази маска тук, но май никой не я беше ползвал. Малко странно ми се вижда цялата тази история с горчицата, но кой знае.

betty-dimitrova
06-06-2012, 16:20
Такаа четох из темите, но точно отговора на този въпрос не намерих.. Като си мажете косите с бадемово масло го отмивате винаги нали? А и пшеничното масло се слага само на крайщата и не се отмива?

lqlq89
06-09-2012, 10:59
^ И двете могат да се слагат като маска и да се отмиват, бадемовото масло предимно в корените, може и по дължината. Маслото от пшеничен зародиш в краищата, то също може и по дължината, ако ти е суха косата. Аз така правя. След баня на мокра коса може да си намажеш краищата пак с 1-2 капки масло от пшеничен зароди.

lqlq89
06-09-2012, 11:00
^^ И аз питах веднъж за тази маска тук, но май никой не я беше ползвал. Малко странно ми се вижда цялата тази история с горчицата, но кой знае.

Видя ли някакъв ефект? То не става от един път де.

stelkastel
06-09-2012, 15:38
^^ Да ти кажа не я използвах. Достраша ме заради горчицата.

NeeeW
06-10-2012, 12:55
Ако мога да си направа нещо такова би било яко Цък (http://www.http://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forum.com/bg/invitation/bylink/94078) ;)

musS
06-13-2012, 11:43
не ти ли омръзна бе, малоумна ли си ква си? бих ти казала къде можеш да си завреш тъпия линк ама очевидно нямаш годините да разбереш дори какво ти се говори

steli987
06-13-2012, 15:36
Здравейте, много спешно се нуждая от съвет за по-бърз растеж на косата!!! Ще съм ви много благодарна ако отговорите на някои от моите въпроси, свързани с използването на хининова вода и хининов шампоан. Искам да разбера дали при вас има ефект и колко време е нужно да използвам водата, за да видя разлика в дължината? Има ли проблем, ако я използвам и на суха коса? Обилно ли трябва да навлажнявам косата си с водата? Расте ли по-бързо от хининовия шампоан? Хубав ли е ефектът при използването на различни масла ( кокосово, бадемово, арганово )? И моля ви дайте ми примери за някакви средства , с които да опазя косата си от изгарянето с преса, както и от нацъфтелите краища!!! БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!



Преди време бях използвала хининова вода на спрей. Останах доста доволна. Косата ми порасна с около 6–7 санта за по–малко от месец. Нямаш проблем да я използваш и на суха коса, даже аз само така я използвах. Слага се в корените. :)

betty-dimitrova
06-20-2012, 20:00
^ би ли споделила марката?

strawberry88
06-21-2012, 10:29
^ би ли споделила марката?

Просто не е възможно да и е пораснала със 6-7 сантиметра за един месец!!! ;)

betty-dimitrova
06-21-2012, 13:26
е със сигурност преувеличава, но сигурно е имало някакъв ефект..

stelkastel
06-26-2012, 13:40
Някой има ли представя как се води този цвят на косата? Светло кестеняв, тъмно рус или... http://prikachi.com/images/288/4944288p.jpg

lqlq89
06-27-2012, 07:22
Светло кестеняв

stelkastel
06-29-2012, 09:09
^^ Мерси :)

snejinka_69
06-29-2012, 11:04
miamiguel Ефект има но много омазнява косата по-добре си вземи тривитаминол от него расте по-бързо и няма странични ефекти .. а за изправяне си вземи кристали :)

stef98
07-08-2012, 07:42
miamiguel Ефект има но много омазнява косата по-добре си вземи тривитаминол от него расте по-бързо и няма странични ефекти .. а за изправяне си вземи кристали :)

Кристалите не се използват за изправяне, те са за блясък. Не предпазват от преса!

stef98
07-08-2012, 07:43
Имам един въпрос. Преди горе-долу година си взех червена боя за коса и си направих кичури, но остана още и така не съм я използвала. Сега се сетих, че мога пак да си направя, но дали ще хване и дали ще има същия ефект както първия път ?
На опаковката пише, че е годна до Юни 2014, но вече е отворена и може би е изветряла или не знам ..
Мисля, че не може да я ползваш отново, щом е отворена. На моята пишеше, че трябва да се хвърли после веднага...

breathless
07-08-2012, 08:11
miamiguel Ефект има но много омазнява косата по-добре си вземи тривитаминол от него расте по-бързо и няма странични ефекти .. а за изправяне си вземи кристали :)

Мне, както е възможно да порасне косата, така е възможно и да почне да окапва.

Amore-Mio*
07-13-2012, 11:49
miamiguel: ефект от хининова вода има, но при някои има омазняване на косата. Както при мен. Първоначално нямаше проблеми. Спрях да го използвам за седмица - две и когато пак започнах, забелязах, че косата ми взе да се омазнява от тази вода. Тривитаминол - също. Не съм пробвала, но както казаха преди мен: както може да помага, така може и да вреди. Точно затова е най - добре да се консултира със специалист по проблема: дерматолог или козметик.

strawberry88
07-13-2012, 13:12
miamiguel: Точно затова е най - добре да се консултира със специалист по проблема: дерматолог или козметик.

По-скоро с фризьор.

ItsMeBitchezz
07-18-2012, 20:46
здравейте исках да се обърна към вас и да ви питам спрея на сайъс за преди употреба на преса добър ли е?И някое добро спрейче за блясък и лесно разресване?Гледах на шаума и сайъс но не знам...мнения?

musS
07-18-2012, 22:18
^ аз никаква разлика не виждам от употребата му..

Ягодка
07-19-2012, 07:58
Здравейте! Присъединявам се към темата 8-) Не съм чела коментарите, защото са 18 страници :-D Но прочетох главната тема и искам да ви помоля за помощ. Косата ми е суха. Ползвам шампоан и балсам на Schauma за възстановяване и грижа. Имам и от спрейчето. ;) Но не помагат! Ползвам ги вече 2 седмици и резултатът е 0! :cry: Взех си маска за коса за тип повредена коса. Вчера си я направих, както пишеше. Кога трябва да се забележи резултатът? Отново ми е суха, бухнала и отвратително рошава :cry: Нямам си и понятие на какво се дължи :cry: Един път месечно ходя на фризьорката за краищата. Не знам от какво е, но ви моля за съвет... какво да правя. Цяла зима съм изправяла косата с преса и лятото не съм и пипвала пресата! А през зимата си слагах кристали. Като дойдат тея месеци ще си взема на SYOSS един защитен спрей ли е какво е там, който защитава до 200C. Ако някой знае как косата ми да придобие блясък, да не е толкова суха и стърчаща на всички страни, моля да каже! :(

strawberry88
07-19-2012, 09:52
Здравейте! Присъединявам се към темата 8-) Не съм чела коментарите, защото са 18 страници :-D Но прочетох главната тема и искам да ви помоля за помощ. Косата ми е суха. Ползвам шампоан и балсам на Schauma за възстановяване и грижа. Имам и от спрейчето. ;) Но не помагат! Ползвам ги вече 2 седмици и резултатът е 0! :cry: Взех си маска за коса за тип повредена коса. Вчера си я направих, както пишеше. Кога трябва да се забележи резултатът? Отново ми е суха, бухнала и отвратително рошава :cry: Нямам си и понятие на какво се дължи :cry: Един път месечно ходя на фризьорката за краищата. Не знам от какво е, но ви моля за съвет... какво да правя. Цяла зима съм изправяла косата с преса и лятото не съм и пипвала пресата! А през зимата си слагах кристали. Като дойдат тея месеци ще си взема на SYOSS един защитен спрей ли е какво е там, който защитава до 200C. Ако някой знае как косата ми да придобие блясък, да не е толкова суха и стърчаща на всички страни, моля да каже! :(

Зехтин или други масла!
Мажи я преди къпане с тях по цялата дължина.
И между другото не си вземай спрея на Сайъс,щото е ужасен просто.

fizzyg
07-19-2012, 09:59
Мхм,маслата!
А тази маска,която си купила,едва ли може да подейства от 1вия път,нужно е търпение за всичко.
И домашни маски прави, за това се сещам в момента.

strawberry88
07-19-2012, 10:20
Също така си купи и някой по-качествен балсам или маска щом ти е къдрава и бухнала...и суха. :D

Amore-Mio*
07-19-2012, 15:04
По-скоро с фризьор.

Опс! Да! Моя грешка. Не съм обърнала внимание.

Иначе имам въпрос:
Прическа тип каре отива ли на овални лица? Говорим за такъв тип прическа: http://media.snimka.bg/2192/010640034.jpg

Или:
http://img1.liveinternet.ru/images/attach/c/1/50/343/50343162_46653994_st3210.jpg
http://hair-fashion.ru/wp-content/uploads/8f5f94b6758b_7.jpeg
http://3ladies.ru/wp-content/uploads/2011/04/17-kare.jpg
Само, че с прав бретон.

Благодаря предварително.

ManuelaK
07-19-2012, 16:46
Зехтин или други масла!
Мажи я преди къпане с тях по цялата дължина.
И между другото не си вземай спрея на Сайъс,щото е ужасен просто.

И аз се присъединявам към твоето мнение за Сайъс. . . пълен боклук!

Иначе за суха коса - аз си купих от ЕНЗО маска Macadamia Natural Oil. 25 лева е, 250 мл - ще има да си я ползвам доста време. И съм доволна:
http://www.enzo.bg/kozmetika/macadamia-natural-oil/macadamia-natural-oil-care-maska-za-sukha-i-povredeno-kosadeep-repair-masque-250-ml/

ItsMeBitchezz
07-19-2012, 18:36
е щом спрея на сайъс е пълен боклук моля преложете ми нещо за преди преса...косата ми е мека с блясък дълга права....само дето я горя много

strawberry88
07-19-2012, 19:11
е щом спрея на сайъс е пълен боклук моля преложете ми нещо за преди преса...косата ми е мека с блясък дълга права....само дето я горя много

http://prikachi.com/images/398/5033398J.jpg
http://prikachi.com/images/401/5033401s.jpg
http://prikachi.com/images/411/5033411s.jpg
http://prikachi.com/images/416/5033416Z.jpg
Всички са професионални и можеш да ги купиш от фризьорски салон.
:)

strawberry88
07-19-2012, 20:30
И някое добро спрейче за блясък и лесно разресване?

Глис. ;)

fizzyg
07-19-2012, 21:52
И аз се присъединявам към твоето мнение за Сайъс. . . пълен боклук!

Иначе за суха коса - аз си купих от ЕНЗО маска Macadamia Natural Oil. 25 лева е, 250 мл - ще има да си я ползвам доста време. И съм доволна:
http://www.enzo.bg/kozmetika/macadamia-natural-oil/macadamia-natural-oil-care-maska-za-sukha-i-povredeno-kosadeep-repair-masque-250-ml/

Оооох,много яка,бееее!
Много я искам,но трябва да си спестя пари,че сега бая неща станаха.Аз пък мислих,че би ми свършила бързо,защото в 250мл :Д Кажи нещо повече-каква и е текстурата;от колко време я ползваш и има ли действие?

strawberry88
07-20-2012, 11:08
^И аз много я искам тая маска! :X <33 :D
Ами в youtube гледах едно ревю на нея и е толкова твърда,че като обърнеш надолу кутията не пада. :X 8-)
Аз ще си я поръчвам от Златна рибка сигурно...не съм я видяла в никой фриз. салон.

fizzyg
07-20-2012, 12:07
Да,и аз гледах,че не се пада :Д което е плюс,защото ако стане някой фал..
Ако ще си я поръчвам, ще е от златната рибка,с 3лв доставка.В ензото,доставката е 6лв.
И балсама без отмиване в Ютуб,казват че е много добър..и него искам,и дървения гребен искам ( http://zlatnaribka.com/greben-s-vgradeno-maslo-macadamia-healing-oil-infused-comb-498-3863.html ) , и олиото за коса искам..
Цялата серия,ако може..и много ме радва факта,че няма сулфати и парабени продуктите им!!!

strawberry88
07-20-2012, 12:32
:shock: Има и гребен?!
Пък и в Златна рибка с маската има подарък малко масло. :D
Искам! (inlove)

fizzyg
07-20-2012, 22:29
Да,гребена е мега якия..с вградено масло!!!
И аз искаааааааааааааааааааааа ам...

addi70
07-21-2012, 20:31
Някой може ли да ми даде линк към видео как се прави плитка
нещо такова : http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/429215_353634794668808_276321079_n.jpg ?

strawberry88
07-22-2012, 15:05
Някой може ли да ми даде линк към видео как се прави плитка
нещо такова : http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/429215_353634794668808_276321079_n.jpg ?

http://www.youtube.com/watch?v=qEDHW5v8QgM

lqlq89
07-23-2012, 10:06
http://prikachi.com/images/401/5033401s.jpg


Къде мога да го намеря?

strawberry88
07-23-2012, 10:36
^Фризьорски салон.

qsiii
07-23-2012, 11:18
Някой може ли да ми препоръча някакъв хубав термо спрей

fizzyg
07-23-2012, 11:46
Къде мога да го намеря?

http://zlatnaribka.com/zashtiten-spreji-ot-toplinata-lakme-itool-250-ml-228-1753.html
доставката е 3лв,ако случайно не го намериш в града си

qsiii,погледни 1-2 страница назад

strawberry88
07-23-2012, 12:18
Някой може ли да ми препоръча някакъв хубав термо спрей

На същата страница предложих няколко!

qsiii
07-23-2012, 20:47
оох извинявам се, не съм погледнала изобщо нагоре благодаря и искам да питам дали наистина розовата вода помага за растежа на косата

Dark_angel_s
07-24-2012, 22:27
Здравейте, искам да попитам вие как се справяте с непокорната и хвърчаща коса?Моята коса е права като цяло, но някак са хвърчи –изглежда някак лека и безформена като слама.Използвам балсам при всяко миене, както и слагам кристали, но няма особен ефект.Та ако някой се е сблъсквал с с подобен проблем, ще съм му благодарна ако даде съвет.

musS
07-25-2012, 08:47
^ аз ползвам балсамите на глис, без отмиване са.Доволна съм :)

fizzyg
07-25-2012, 10:12
Здравейте, искам да попитам вие как се справяте с непокорната и хвърчаща коса?Моята коса е права като цяло, но някак са хвърчи –изглежда някак лека и безформена като слама.Използвам балсам при всяко миене, както и слагам кристали, но няма особен ефект.Та ако някой се е сблъсквал с с подобен проблем, ще съм му благодарна ако даде съвет.

В повечето случаи,хчърчащата коса е дехидратирана и суха,следователно е лека и не стои на мястото си.Домашни маски с масла,поне да я хидратираш и в следствие да се пооправи :)

twilightkid
07-29-2012, 07:51
Здравейте, искам да попитам вие как се справяте с непокорната и хвърчаща коса?Моята коса е права като цяло, но някак са хвърчи –изглежда някак лека и безформена като слама.Използвам балсам при всяко миене, както и слагам кристали, но няма особен ефект.Та ако някой се е сблъсквал с с подобен проблем, ще съм му благодарна ако даде съвет.

Зехтин. Правиш си маска със зехтин, седиш 1 час примерно ии измиваш с шампоан. Да те предупредя предварително, че зехтинът трудно се отмива, затова още като мине 1-ния час и става време да я изплакнеш първо слагаш шампоан, търкаш и тогава миеш. И между другото, ако се измиеш след маската с минерална или трапезна вода, има страхотен ефект. Успех, при мен действа успешно

Dark_angel_s
07-29-2012, 18:11
^^Благодаря много и на 3те :)

~The Smile~
07-31-2012, 11:06
Чудесни съвети,сега ще зная как да си поддържам косата! Супер сте!! :) :) :) :)

ralinka17
08-07-2012, 12:29
Здравейте! Присъединявам се към темата 8-) Не съм чела коментарите, защото са 18 страници :-D Но прочетох главната тема и искам да ви помоля за помощ. Косата ми е суха. Ползвам шампоан и балсам на Schauma за възстановяване и грижа. Имам и от спрейчето. ;) Но не помагат! Ползвам ги вече 2 седмици и резултатът е 0! :cry: Взех си маска за коса за тип повредена коса. Вчера си я направих, както пишеше. Кога трябва да се забележи резултатът? Отново ми е суха, бухнала и отвратително рошава :cry: Нямам си и понятие на какво се дължи :cry: Един път месечно ходя на фризьорката за краищата. Не знам от какво е, но ви моля за съвет... какво да правя. Цяла зима съм изправяла косата с преса и лятото не съм и пипвала пресата! А през зимата си слагах кристали. Като дойдат тея месеци ще си взема на SYOSS един защитен спрей ли е какво е там, който защитава до 200C. Ако някой знае как косата ми да придобие блясък, да не е толкова суха и стърчаща на всички страни, моля да каже! :(

Спри да я изправяш и сушиш , единствения случай ако е наложително , моята коса миришеше на опърлено прасе като използвах 4 пъти ретро преса , използвай маски препоръчани от фризьора ти както шампоан и балсам , избягвай да е тупираш и би трябвало да има подобрение . Успех !

ralinka17
08-07-2012, 12:33
Трябва ми нещо, с което да накарам косата ми да расте по-бързо.Четох в интернет и намерих тази маска. http://www.ladyzone-bg.com/2010/04/maska-za-byrz-rastej-na-kosata.html
Какво мислите за нея?Според вас дали ще има някакъв резултат?Мерси предварително!

сложи и една лъжичка ром , моята фризьорка ми каза че от мазнината кожата се отпуска и е хубаво да се стяга , а рома има това действие :)

strawberry88
08-07-2012, 13:03
Здравейте, искам да попитам вие как се справяте с непокорната и хвърчаща коса?Моята коса е права като цяло, но някак са хвърчи –изглежда някак лека и безформена като слама.Използвам балсам при всяко миене, както и слагам кристали, но няма особен ефект.Та ако някой се е сблъсквал с с подобен проблем, ще съм му благодарна ако даде съвет.

Няколко капки арганово масло на измита,влажна коса.

nikiganev
08-08-2012, 09:54
http://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forum.com/bg/invitation/bylink/33308] (http://www.[url) boiko umrq [/url]

Smileygirl333
08-09-2012, 11:26
Абе хора от много време искам да си изруся косата, но не знам дали ще ми отива, сега съм наситено червена а естественият ми цвят е тъмно кафяво към черно... Какво мислите?

alex_alexiewa
08-09-2012, 11:41
и аз страдам от това косата ми цъфти от пресата но немога да спра да я изправям ще пробвам тази маска но дали ще има ефект при положение че не спирам да я третирам?

Smileygirl333
08-09-2012, 12:04
и аз страдам от това косата ми цъфти от пресата но немога да спра да я изправям ще пробвам тази маска но дали ще има ефект при положение че не спирам да я третирам? -- http://www.google.bg/imgres?q=%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B9+%D0%B7%D0% B0+%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%BD%D0%B 0+%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%B8%D1%82%D0%B0+syoss&um=1&hl=bg&sa=N&biw=1280&bih=874&tbm=isch&tbnid=BM0wt29G9tes6M:&imgrefurl=http://titantrade-bg.com/main/subcategory/385/180/9&docid=NsIBLIP6PfGI5M&imgurl=http://titantrade-bg.com/img/ProductImages/SYOSS-HEAT-PROTECT_Heat-Protect-Styling-Spray.png&w=492&h=1153&ei=5qYjUOfgGc7GtAbQs4H4Cw&zoom=1&iact=rc&dur=266&sig=101535101698471286146&page=1&tbnh=175&tbnw=75&start=0&ndsp=26&ved=1t:429,r:1,s:0,i:74&tx=22&ty=114 - Ако не си го пробвала до сега- пробвай, и аз преди бях така използвам го от 2 седмици и разликата е ОГРОМНА ! :)

alex_alexiewa
08-09-2012, 12:08
мерси много дано да подейства!

Smileygirl333
08-09-2012, 12:33
Няма защо, УСПЕХ! :*

yonityy
08-10-2012, 14:33
Привет на всички! Не знам дали тук е най-подходящото място да питам, но нищо :)

Правих си маска за коса с оцет и още други неща и бях чела пак така из форумите, че след измиване на косата с шампоан няма да мирише-е да, ама не! толкова време стоя с него, що търкане видя косата ми..минаха 2 часа все още мирише на оцет.
Някакви идеи как мога да премахна миризмата..?

twilightkid
08-10-2012, 18:15
с лимон може би ще стане :)

Aily
08-25-2012, 06:43
Здравейте, някой може ли да ми каже някакъв балсам без отмиване, който да е против цъфтежи? Няма значение колко струва, важното е да върши работа.

strawberry88
08-25-2012, 15:21
Здравейте, някой може ли да ми каже някакъв балсам без отмиване, който да е против цъфтежи? Няма значение колко струва, важното е да върши работа.

Жълтия на Глис. (спрейчето)

JanaO__O
08-28-2012, 12:30
Четох темата обаче не видях никакви маски за мекота и исках да питам ако знаете някакви ??? Мерси предварително. :)

gabriella45
08-30-2012, 10:11
Искам да Ви попитам от къде мога да си купя ролки за обем на каква цена са, но не от тези дето къдрят, а само да правят обем. Искам да не си горя косата с преса вавфлички. И още един въпрос кое е по вредно преса вафли за 20лв, която не вдига по 200 градуса или тази, която е по скъпа но вдига по 200градуса? А ролките не са вредни нали, защото съм чувала, че то и плитките били вредни за косата, тъй като я накъсвали. И ролките за обем трябва да са големи, а не малки нали? Мерси предварително моля за спешни отговори !! И най-важното от къде се купуват ??

soletkaa98
08-30-2012, 19:42
Здравейте,не съм чела цялата тема защото сега нямам време,но искам да попитам нещо.Имам доста чуплива коса и постоянно е разфърчана (не се изразих много добре но...),бухнала и няма оформени къдрици.Чудех се ако има някой от вас който има като моята коса да сподели как я оформя,прави така,че не е бухнала и като цяло как я поддържа хубава.
:)

vesinceto
08-30-2012, 21:18
опитаЙ се да ги оформиш с ролки

IvyLoo
08-31-2012, 09:38
Хубава тема като изключим голяма част от написаното за къдрава коса :)

FuckingFreak
08-31-2012, 11:07
Здравейте,не съм чела цялата тема защото сега нямам време,но искам да попитам нещо.Имам доста чуплива коса и постоянно е разфърчана (не се изразих много добре но...),бухнала и няма оформени къдрици.Чудех се ако има някой от вас който има като моята коса да сподели как я оформя,прави така,че не е бухнала и като цяло как я поддържа хубава.
:)

Същата е и моята кошница. На нищо не прилича, а преди 2 месеца фризьорката ми отряза доста голяма част и все още не е пораснала. И сега като е къса, обемна и хвърчаща, комбинацията става неочаквано добра. И аз ще чакам някакви предложения.

strawberry88
08-31-2012, 20:25
^Маска и след миене арганово масло или някакви кристали по връхчетата.Може и 1-2 пъти седмично да си я мажете със зехтин преди къпане.Много добре ще се отрази. ;)

vesinceto
09-01-2012, 23:16
арганово масло колко време се стои с него

Veroniika
09-02-2012, 14:31
http://i50.tinypic.com/10ms8t4.jpg%5BIMG този ефект как може да се постигне ?

strawberry88
09-02-2012, 15:06
http://i50.tinypic.com/10ms8t4.jpg%5BIMG този ефект как може да се постигне ?

С маша.

Veroniika
09-02-2012, 18:40
А някой да ми покаже на снимка каква трябва да е ?

strawberry88
09-02-2012, 22:51
А някой да ми покаже на снимка каква трябва да е ?

Eми с дебела маша.Марката няма значение.

Veneta Gocheva
09-03-2012, 18:01
Az mn iskam dalga kosa do krasta obache mnogo bavno mi raste ako meje da mi dadete maski za barz rastej ili ne da znam n6 takova :) blagodarq predvaritelno

vesinceto
09-04-2012, 11:55
strawberry88 арганово масло колко време се стои с него

fiu
09-04-2012, 16:50
Здравейте! Косата ми е средно дълга,чуплива и от смесен тип - в корените се омазнява, а в краищата е суха. Скоро се подстригах и сега искам да я възстановя след слънчевото лято, защото съвсем се изтощи. Каква домашна маска да си направя? Четох за маските със зехтин и имаше много положителни мнения. Как точно се прави тази маска, какво количество и мога ли да добавя нещо към зехтина като например мед? У нас също имам и пшеничено масло. Някакви други предложения имате ли? Освен това косата ми почна да пада повечко напоследък. С какво мога да я подсиля? Благодаря предварително.

musS
09-04-2012, 22:21
^ пробвай с кератин.. има едни балсами без отмиване на глис с кератин в едно черно шишинце- на мен сякаш доста ми заздрави косата и не цъфти :)

strawberry88
09-05-2012, 13:22
strawberry88 арганово масло колко време се стои с него

Ами ако го слагаш преди да си миеш косата,колкото повече,толкова по-добре.
Аз си го слагам след като си измия косата,на влажна коса и в краищата само.

ralinka17
09-05-2012, 14:50
според вас модерни ли са все още русите кичури , защото доста от моите съученички си направиха някакви шантави кичури лилави , розови , червени и имам желание да си направя , но косата ми е тъмна и не знам дали ще стане , заради това изобщо дали ще си заслужава да си направя или няма смисъл ?

strawberry88
09-05-2012, 17:16
според вас модерни ли са все още русите кичури , защото доста от моите съученички си направиха някакви шантави кичури лилави , розови , червени и имам желание да си направя , но косата ми е тъмна и не знам дали ще стане , заради това изобщо дали ще си заслужава да си направя или няма смисъл ?

Ако ти харесват си направи.
На мен изобщо не ми харесват,но ти щом имаш желание и ти харесват защо не? :)

MyStErYy
09-05-2012, 20:50
Може ли някой да ми даде линк или клип, в който да е показано как се прави тази прическа. Благодаря предварително!
http://store.picbg.net/pubpic/F6/7D/9f979ed5e485f67d.png

ralinka17
09-06-2012, 10:03
Може ли някой да ми даде линк или клип, в който да е показано как се прави тази прическа. Благодаря предварително!
http://store.picbg.net/pubpic/F6/7D/9f979ed5e485f67d.png

Това са малки рибени кости , доколкото виждам :) Пиши в гугъла как се прави рибена кост и готово :)

pepa97
09-06-2012, 18:11
Здравейте !Бих искала да питам тази прическа http://www.google.bg/imgres?q=прически+за+първия+уче бен+ден&start=68&num=10&hl=bg&biw=1366&bih=643&addh=36&tbm=isch&tbnid=5hO3gJZH1iwQ-M:&imgrefurl=http://www.bg-mamma.com/index.php%3Ftop става ли за първия учебен ден(8 клас съм)?!?! :)

musS
09-06-2012, 21:59
^ не се отваря линка, но не разбирам защо трябва да си правиш нещо специално за 1ия учебен ден..

pepa97
09-07-2012, 06:44
^ не се отваря линка, но не разбирам защо трябва да си правиш нещо специално за 1ия учебен ден..

Защото е страхотно

pepa97
09-08-2012, 11:35
Казвайте какви прически ще си правите за 17,малко време остана

xxprom-queenxx
09-09-2012, 12:48
Мисля да я направя с ролки тип маркуч...или просто ежедневната ми прическа, все тая :)

xxprom-queenxx
09-09-2012, 12:49
^ не се отваря линка, но не разбирам защо трябва да си правиш нещо специално за 1ия учебен ден..

+1

ValLoveYa
09-11-2012, 17:27
Здравейте, някой ползвал ли е тези ампули на Denise и помогнали ли са ви?: http://krem-za-men.de31.com/images/1701_3400/2459.JPG

POLLINA
09-11-2012, 18:21
малко помощ... ще си правя сега маска с хума. Какво количество трябва да сложа ,всичката ли?? искам да добавя мед и зехтин колко да сложа и от тях? в интернет търсих ама ми излизат някви доста странни неща;д