PDA

View Full Version : Косата и всичко за нея



Страници : 1 2 3 [4]

rosi_to
05-23-2014, 19:42
А освен хининовата вода, тривитаминола и маската с горчица, друго за стимулиране на растежа ще можете ли да препоръчате?

powderwithsunshine
07-23-2014, 18:13
Днес си купих Митично олио на Лореал.Ползвали ли сте го?Какво мислите? Доволни ли сте от него http://www.alexanderseidel-shop.com/images/product_images/popup_images/LOreal-Professionel-Mythic-Oil_high600x600_14059.jpg

Аз лично много го харесвам, ето и ревю в блога: (http://powderyourfacewithsunshine.blogspot.com/2014/06/mythic-oil.html)

http://2.bp.blogspot.com/--6mO3WxbaT4/U5MFtpbR7hI/AAAAAAAADIM/Pg1-8mMe5cc/s1600/mythicoil003.jpg

kokona543
07-31-2014, 09:11
Освен всички съвети и рецепти за красива и бляскава коса, вижте и козметичните продукти, които ще я направят такава: http://www.parfimo.bg/grizha-za-kosata

NIcolleeeee
07-31-2014, 16:46
Някой ползвал ли е шампоана на Здраве Форте ппотив косопад за по бърз растеж и действа ли :)

aniansi
08-01-2014, 13:00
Една интересна статия по темата... мен ми беше полезна доста ..

Проблеми на косата то http://medmall.eu
Суха коса: Ако скалпът страда от дехидратация и сухота, обикновено се засяга и косата. Честото миене, със силен и дехидратиращ шампоан, стилизиращи продукти, перхидрол, къдрин, често и горещо сушене, слънцето и сухият въздух – могат да дехидратират косата. Поради порьозната си повърхност увредената коса е по уязвима. Показателите за увредена коса са липсата на блясък, косми като слама, повишено наелектризиране, по-трудно разресване и груба повърхност на косата. Измиването с мек шампоан, като Шампоанът за суха кожа, и чрез избягване на гореизброените причини проблемът може да се реши.
Мазна коса: Силната мастна секреция на скалпа, която може да е генетично обусловена, повлияна от хормонални промени, лекартсва или стрес, води до мазен филм на повърхността на косата. Това прави косата тежка и сплъстена и прическата изглежда изтощена и без обем. Мазната коса има по-голяма склонност да образува пърхот. Иползването на мек шампоан (Шампоан за всекидневна употреба) комбиниран с избягването на тежки балсами за коса, без прически, които опъват косата от скалпа и шапки е начин, чрез който може да започне да се овладява проблема. За съжаление никакви външни средства не могат да повлияят на продукцията на себум. Шампоаните със силен обезмазняващ ефект трябва да се избягват за да не се дразни допълнително скалпа.
Тънка коса: Гъстотата на косата е генетично предопределена. Тънката коса показва малък обем и виси директно от скалпа. Все пак, с козметични и стилизиращи продукти може да се постигне повече обем. Но, тези продукти не трябва да правят косата тежка или да увреждат структурата и. Тънката коса е чувствителна и по-склонна към дехидратация и увреждане и затова трябва винаги да се мие с мек шампоан. Промени в корена на косата, които могат да доведат до нарушения в растежа на косата могат да се получат при недохранване, заболяване, лекарства, напреднала възраст, хормони и др.
Гъста, неподатлива на обработка коса: Гъстата коса изглежда чудесно, когато е сресана добре, но много лесно може да изглежда рошава. Този вид коса може да бъде приведена във форма с правилна стилизация и грижа. Балсам в шампоана прави косата гладка и изглажда повърхността и за по-лено разресване. Дехидратацията и грубата повърхност увеличават неподатливостта към обработка на този тип коса, но могат да бъдат избегнати чрез използване на мек шампоан.
Космени извивки: Дори и напълно правата коса може да има локални извивки, поради отклонения в генетично детерминираната и форма. С подходящо подстригване и прическа тези извивки могат да бъдат добре вградени и дори скрити.
медицинска козметика за косаЦъфтяща и начупена коса: Ако външния слой на косъма (кутикула) се увреди от механични въздействия косъма се нацепва и се засяга и подлежащия кортекс. Върховете на косата и структурата на косата са изложени най-вече на механични и влияния от околната среда. След като веднъж е започнало разцепване, проблемът може да засегне цялата коса. Тежък стрес върху структурата на косата може да доведе до пълно начупване на космите. Цъфтящите краища са особено уязвими. Дехидратация, слънце, стилизиращи продукти оставени цяла нощ върху косата, боядисване, къдрене, агресивни шампоани, горещи сешоари и маши, остри гребени или ластици и шапки – всички те могат да причинят нацепване на косата. Меки шампоани с рН 5.5 и активни защитни средства могат да ограничат загрубавянето и така да изгладят увредената коса. Ако обаче уврежданията са тежки само ново подстригване може да помогне.
Сплъстена коса: Прекалено много продукция на себум и/или стилизиращи продукти могат да направят косата тежка, да я слепят и да и придадат сплъстен вид. При мазната коса само честото миене с особено мек шампоан може да помогне. Шампоаните с много агресивен обезмазняващ ефект могат да атакуват космената структура и да възбудят скалпа. Въпреки всички обещания правени от рекламите, активните съставки на шампоаните не могат ефективно да намалят мастната секреция на скалпа. Водите за коса имат ограничен ефект и възбуждат скалпа със спиртното си съдържание. Коса, която има склонност към сплъстяване има нужда от мек шампоан с малко балсам.
Изтощена коса без блясък: Дехидратацията и потенето увреждат космената структура и загрубавят космената повърхност. В такъв случай космените клетки не са плоски и свързани; те се разполагат върху кутикулата под форма на шишарка. Светлината се отразява неравномерно и придава на косата крехък вид с липса на блясък. При ресане разположените така космени клетки могат да увеличат риска за увреждане на космената структура. Тогава външните замърсители могат да проникнат вътре и водата да бъде изгубена по-лесно, водещо до дехидратация на косата. Внимателното миене може да предпази косата. Използвайки мек и овлажняващ шампоан, ниска температура на водата и избягвайки сушенето със сешоар или къдренето с гореща маша, косата може да бъде предпазена и блясъкът и да бъде възстановен. Загуба на коса Отпадане на до 100 косъма на ден е нормално. При миене на косата се губят дори повече косми, което води до намалена загуба на следващия ден. Само когато отпадат над 100 косъма на ден за дълъг период от време трябва да се притесняваме. Инфекции заедно с вискоа температура, както и прием на лекарства могат да доведат до отпадане на косата. Поради променящият се хормонален статус при бременност косата на жените се сгъстява, и отново опада след раждането, т.е. когато нивата на хормоните се стабилизират. Новородените с гъста коса обикновено я загубват през първата година и им пораства отново бавно и постепенно.
kosopad kozmetikaЗагубата на коса става постепенно с възрастта при мъже и при жени, но е много по-силна при мъжете. Тук загубата на коса се причинява от свръхпродукция на тестостерон. Образува се все по тънка и къса коса, докато образуването напълно спре. Процесът на оплешивяване се различава при мъжете и при жените. Докато при жените загубата на коса е редовна и по цялата глава, то при мъжете косата опада само в определени области. Т.нар. алопеция ареата (петниста загуба на коса), която може да се получи по различни причини - на отделни петна или загуба на цялата коса заедно с миглите и веждите – все още е чудо за медицината. Ясно е обаче, че стресът я изостря , а може евентуално и да я отключи.
На базата на доказани методи за иследване, дерматолозите могат да определят дали наистина има загуба на коса и ако да – то коя тип е тя. След това може да се препоръча ефективно и подходящо за случая лечение.
Проблеми на скалпа
Сърбеж: Сърбежът по скалпа може да има различни причини. Много пъти той се дължи на раздразнение предизвикано от шампоани, стилизиращи продукти, гореща вода или горещ въздух от сешоар. Дехидратация, невродермит или общи кожни инфекции/заболявания също могат да причинят раздразнение и сърбеж. Заедно с жълтеникав, мазно изглеждащ пърхот сърбежът е симптом на себореен дерматит на скалпа, който обикновено може да се третира с добър шампоан против пърхот. Сърбежът причинен от диабет може да се облекчи с мек шампоан.
Мазен скалп: Мастната секреция на скалпа почти не може да се овладее с външни фактори. Но честото почистване с мек шампоан може да е от полза.
Сух скалп: В повечето случаи по-рядкото миене, не много.... http://medmall.eu

Veroniika
08-08-2014, 19:54
Здравейте :)
Реших да се взема в ръце и да отделям повечко време за косата си . Допреди ползвах шампоан на Dove , syoss и др. Бях си взела един от фризьорката ми , уж "професионален" ,но нямаше голяма разлика . Косата не си ли я измия през един ден не става , макар че знам ,че не трябва така , но сега ще се пробвам.
Така мислех да си взема този шампоан http://www.marvi.bg/pr_images/20120528120731_loreal-arginine-shampoan.jpg или да си поръчам от чужбина някакъв .. Чувала съм ,че Nume са хубави ,но ще видим.. Някой ако знае нещо да пише
И друго трябва ми маска за коса ( или балсам .. май не намирам разликата :D ) , спрей за защита при изправяне , къдрене и прочие .. Май съм се насочила към Tresemme ..
Според вас moroccanoil или арганово масло ?
Някой ако е ползвал продукт на aussie или Not your not your mother's да споделя :D
Стана много нещо .. Но ми трябват мнения от вас :)
Благодаря

mashbg
08-16-2014, 08:36
За цялостната грижа за косата си , предлагам на вашето внимание Професионалната козметика за коса на Фирмата ALFAPARF MILANO. Козметиката е може би най - продаваната и призната в цял свят.
Най- евтино може да я закупите от Онлайн магазина http://zakosata.com/

Arincexmwah
08-17-2014, 17:21
Много полезна тема! Това е един от любимите ми раздели :П Аз лично мисля да почвам терапия с тривитаминол, за растеж..

krustio
08-22-2014, 17:25
Здравейте.Първо ще кажа ,че съм момче , щото тука май само момичета има .Та искам да направя косата си по мека и лесно да се правят прически . Знаете момчетата с много твърда коса и като им порасне малко седи като залепнала . С лак ли се оправя или ? Благодаря предварително !

YoAnA_kiiss
09-10-2014, 21:07
Здравейте, бих се радвала да ми препоръчате шампоан за косопад... ще съм много благодарна..:)

gerincito
10-23-2014, 13:53
Здравейте, искам мнението Ви за една подхранваща маска. Преди броени минути бях на фризьор, за да ми оформи косата и да ми скъси връхчетата. Препоръча ми следния продукт: ALMETHYSTE. Обясни ми, че е много добър продукт и подхранва косата, бил и професионален, взех си го. Искам да попитам дали сте ползвали този продукт и доволни ли сте?

winks11
10-23-2014, 14:04
Подкрепям powderwithsunshine. Много съм доволна от олиото (http://www.enzo.bg/loreal-professionnel/mythic-oil-olio-za-vsichki-vidove-kosa/). Аз го ползвам малко повече от месец , но не точно всеки път след като си мия косата и въпреки това съм много доволна :) :)

gerincito
10-23-2014, 14:35
А за AMETHYSTE какво ще кажете?

gerincito
10-23-2014, 15:58
Какво Ви е мнението за него?

ashleyb
10-25-2014, 12:30
Интересно ми е, дали шампоанът с кофеин който рекламират вмомента (Кройтерхоф), стимулира растежа на косата, не само при косопад... Не знам дали ме разбрахте.. Идеята ми е, дали дори да нямаш косопад, косата ще започне да расте повече и по бързо?

Sugarr
11-01-2014, 06:23
Здравейте ;)
Какви продукти за термозащита ползвате? Някой може ли да ми препоръча нещо, което наистина да предпазва косата, по възможност да е без фиксация, до около 15лв?

winks11
11-13-2014, 11:42
А за AMETHYSTE какво ще кажете?

Аз лично нямам мнение,но чула съм добри отзиви :)

sladu4kata
11-24-2014, 13:11
Интересно ми е, дали шампоанът с кофеин който рекламират вмомента (Кройтерхоф), стимулира растежа на косата, не само при косопад... Не знам дали ме разбрахте.. Идеята ми е, дали дори да нямаш косопад, косата ще започне да расте повече и по бързо?

Аз го ползвам и съм много доволна. :)

minavla
11-27-2014, 08:56
Хора, помагайте, имам много суха коса, боядисвам се и съвсем се изтощава. Различни шампоани съм използвала, но не ми е ок. Искам да попитам някой дали е използвам на Desert Essence за боядисана коса, за да знам дали си заслужа да го пробвам?

marilyn
11-27-2014, 09:02
Хора, помагайте, имам много суха коса, боядисвам се и съвсем се изтощава. Различни шампоани съм използвала, но не ми е ок. Искам да попитам някой дали е използвам на Desert Essence за боядисана коса, за да знам дали си заслужа да го пробвам?

Не съм чувала този шампоан и не мога да кажа нищо за него, но те съветвам да си набавиш професионална козметика за боядисана коса. Така ще я подхранваш, а и няма да ти пада цвета. Ако имаш цъфтежи, отиди на фризьор. Иначе за подхранване мога да ти препоръчам све минутния реконструктор на Афоджи. Много помага, от едно ползване вече имаше разлика. Аз принципно съм с доста суха коса, въпреки че не се боядисвам.

minavla
11-27-2014, 10:29
Ох, благодаря ти, сухите коси трябва да се подкрепяме :) Да, и аз съм си решила да дам малко повече пари за козметика за коса, но поне да е качествена. Попитах конректно за този шампоан, защото ми казаха, че марката е добра... ще проверя все пак за този реконструктор ;)

daniela0108
11-27-2014, 10:45
Хора, помагайте, имам много суха коса, боядисвам се и съвсем се изтощава. Различни шампоани съм използвала, но не ми е ок. Искам да попитам някой дали е използвам на Desert Essence за боядисана коса, за да знам дали си заслужа да го пробвам?

Аз използвам продуктите на Desert Essence и съм много доволна, качествени са и мисля, че няма да съжаляваш. Специално шампоани имат различни, моят е подхранващ с чаено дърво и ми е чудесно с него. :)

silvi999
11-27-2014, 11:32
А освен хининовата вода, тривитаминола и маската с горчица, друго за стимулиране на растежа ще можете ли да препоръчате?

ако обичаш да ползваш масла ще ти препоръчам една комбинация от масла която ще ти подхрани косата и може би ще я стимулира да расте по бързо, всяка коса расте различно,аз много обичам маслата всякакви за коса за лице и тяло. ето и комбинацията която аз правя, бадемово олио,рециново,сусамово смесваш всичко това и го втриваш в корените постояваш няколко часа и измиваш

Tancuvam
11-27-2014, 12:46
Хора, помагайте, имам много суха коса, боядисвам се и съвсем се изтощава. Различни шампоани съм използвала, но не ми е ок. Искам да попитам някой дали е използвам на Desert Essence за боядисана коса, за да знам дали си заслужа да го пробвам?

Майка ми ползва шампоани само на Desert Essence, като видя, че и свършва много бързо ми подари и на мен, но не за боядисана коса, а за коса склонна към омазняване, много е добър, сега чакам да ми купи пак, че ми е на свършване!

minavla
11-27-2014, 12:50
ако обичаш да ползваш масла ще ти препоръчам една комбинация от масла която ще ти подхрани косата и може би ще я стимулира да расте по бързо, всяка коса расте различно,аз много обичам маслата всякакви за коса за лице и тяло. ето и комбинацията която аз правя, бадемово олио,рециново,сусамово смесваш всичко това и го втриваш в корените постояваш няколко часа и измиваш

Благодаря, може би ще я пробвам, въпреки че доста рядко ми се занимава да си правя сама маски вкъщи, предпочитам готови продукт :)

minavla
11-27-2014, 12:56
Майка ми ползва шампоани само на Desert Essence, като видя, че и свършва много бързо ми подари и на мен, но не за боядисана коса, а за коса склонна към омазняване, много е добър, сега чакам да ми купи пак, че ми е на свършване!

Супер, мисля да го взема този за боядисана коса, пък ще видим на моята как ще подейства, бил с изцяло органични съставки, така че се надявам да ми съживи косата :)

silvi999
11-27-2014, 15:22
Благодаря, може би ще я пробвам, въпреки че доста рядко ми се занимава да си правя сама маски вкъщи, предпочитам готови продукт :)

ти като си го направиш един пат и си го държиш в някъв съд така ще си имаш за доста пъти а не всеки път да си правиш аз също ползвам готови професионални продукти за коса но най вече си правя сама в къщи намирам си малко време и го правя също си купувам индийски билки за коса правя си много домашни просто съм решила да си поддържам косата здрава и да расте по бързо и мисля че начини които избрах имат ефект http://prikachi.com/images.php?images/863/7748863m.jpg

marilyn
11-27-2014, 17:35
Ох, благодаря ти, сухите коси трябва да се подкрепяме :) Да, и аз съм си решила да дам малко повече пари за козметика за коса, но поне да е качествена. Попитах конректно за този шампоан, защото ми казаха, че марката е добра... ще проверя все пак за този реконструктор ;)

Маските с масла не са лоши, но маслата не са за боядисана коса! Купи си продукти, които са за боядисана коса, за да съхраниш цвета си.

Иначе моята коса си е суха, каквото и да ѝ правя или да не ѝ правя. Смисъл, имах период от около 5-6 месеца, най-вече лятото, в който не я изправях, не ползвах дори сешоар, не я третирах по никакъв начин и правех маски, грижех се много. И пак изглежда суха и не стои добре. Освен това ми е чуплива, ако не я оформя поне малко стои доста зле.

В последно време правя доста маски, ползвам Макадамия, реконструктора на Афоджи, митичното олио, но я изправям с преса. Така изглежда доста по-добре, а и от реконструктора се повлия много. Но пак казвам, че аз не се боядисвам и затова ползвам спокойно масла. Иначе реконструкторът става и за боядисани коси.

silvi999
11-27-2014, 20:13
моята също е много суха къдравите коси винаги са сухи аз затова слагам масла защото без тях е ужас

shoshoni
11-28-2014, 12:55
Здравейте ;)
Какви продукти за термозащита ползвате? Някой може ли да ми препоръча нещо, което наистина да предпазва косата, по възможност да е без фиксация, до около 15лв?

Термо протектора с кокос на Desert Essence е идеален ако ползваш преса. Малко по-скъп е, но около Коледа можем да се поглезим. :)

anonymous708973
11-28-2014, 13:03
Начи, от сухи коси не ми се оплаквайте, толкова по-добре е от мазна. Убивам за суха коса, никакъв проблем няма да ми е да си я клепам с масла.
Косата ми е мазна, че и на всичко отгоре тежка - обем само първия ден от къпането, на втория няма обем, на третия вечерта вече мас тече от нея - и това, ако не съм спортувала. Ако съм бягала, скачала, каквото и да е изпотяване, е смърт.

silvi999
11-29-2014, 08:43
от тези шампоани ползвали си много са хубави https://www.google.bg/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0CAUQjhw&url=http%3A%2F%2Fwww.klorane.bg%2Fcategories.php%3 Fcatid%3D14%26type%3Dhair&ei=dM55VKDLIsiIPIKHgcAL&psig=AFQjCNEdvHk-n24pEek9WYe9Cs4_nBKpAg&ust=1417355014684376

silvi999
12-01-2014, 11:12
момичета някоя може ли да ми каже нещо за маската с прясно мляко,царевично брашно,захар, действа за сгъстяване на косата и за изправяне

sunxflower
12-23-2014, 10:11
Реших да се боядисам. Най-сетне. Препоръчайте някоя добра боя, че отида ли в някой магазин няма да изляза 2 часа и най-вероятно накрая и нищо няма да купя. С кестенява коса съм, решила съм или махагон или едно такова златно. Като за второто ще ми трябва и обезцветител, предполагам :D По-опитните от мен да помогнат.

p.s. Преди да прибързате с доводите, не искам да отида на фризьор тъй като наскоро се преместих във Варна и не познавам добра фризьорка, а нямам никакво намерение да се оставя в ръцете на непознат човек. По-добре после на себе си да се ядосвам :D

YoAnA_kiiss
12-24-2014, 10:14
Здравейте, косата ми е много рядка и от известно време започна да пада доста усилено препоръчаха ми ампули на Ревалид, днес ще ги ползвам, но ако можете да ми препоръчате нещо допълнително ще съм ви благодарна :)

marilyn
01-05-2015, 10:06
Ревалид нямаха ли и капсули? Вероятно ще има по-добър ефект, ако ги съчетаеш.

Ина, на мен ми се иска да имам мазна! Принципно ме е яд, че нито съм права, нито къдрава. Тоест косата ми стои на никъде. Клепам масла, маски правя, преди и топлинната обработка бях ограничила... ей не ще бе! Иначе поне косъмът ми е дебел. Ма то и кожата си ми е суха...

Lia
01-05-2015, 11:59
Ще проверя на майка ми как се казват капсулите, които взима. И тя пие от известно време за заздравяване на косата.

Lia
01-06-2015, 08:44
Здравейте, косата ми е много рядка и от известно време започна да пада доста усилено препоръчаха ми ампули на Ревалид, днес ще ги ползвам, но ако можете да ми препоръчате нещо допълнително ще съм ви благодарна :)

Пробвай Брилиант Лук, цената си заслужава, поне така ми каза майка. :)

NomNomNom
01-13-2015, 12:07
Някой с много руса коса?
( моята е толкова руса, не искам да се ангажирам с цветове и нюанси , за да не объркам :Д https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10906181_10152547253307647_7530598718983451022_n.j pg?oh=48ad1b065d7d4b5514cb877f59a75db1&oe=55263CBA&__gda__=1429241839_3f1ba6e33e1224f4132e18f2c9dc64f 3 )

Имам проблеми с обезцветителите, изобщо не искам да си купувам от онези прахчета, но просто не знам от къде да си купя друг. От няколко типа такива , косата само ми стана тъмно жълта - докато по едно време успявах да си намеря на syoss , и от него косата ми ставаше чук и не ми гореше чак толкова.

Също, за боя за коса, от къде да си поръчам нещо качествено и хубаво, и обезцветител и какви марки - въпросът ми е да не се разкарвам напред- назад по магазини - или да е популярно, или да си го поръчам :D

Ааа също и продукти тип маски, кристали и балсами за много суха коса, какво ползвате

Благодаря !

Victorria69
01-13-2015, 12:09
Косата ми е мазна с пърхот. Пробвах всякакви шампоани, маски, всичко .. Ако може някой, който знае решение на същия проблем да пише

NomNomNom
01-13-2015, 12:12
Косата ми е мазна с пърхот. Пробвах всякакви шампоани, маски, всичко .. Ако може някой, който знае решение на същия проблем да пише
Низорал или катранен шампоан, и за двете питай в аптеката - за пърхот и раздразнена кожа.
Против мазна коса - бебешки - penaten или от онези българските тип бобчо, защото не всички изсушават кожата, някои на джонсънс омазняват ( поне един такъв веднъж имах ).

kamelia35
01-13-2015, 17:54
майка ми имаше същият проблем. почна да използва Head & Shoulders и след месеца 4-5 и изчезна пърхота. и косата не и се омазнява толкова.

Momiceto90
01-14-2015, 12:29
Супер, мисля да го взема този за боядисана коса, пък ще видим на моята как ще подейства, бил с изцяло органични съставки, така че се надявам да ми съживи косата :)

За първи път си боядисах косата преди Коледа и новият цвят ми допада, но много бързо се измива. Какви са тези шампоани за боядисана коса.

desi_dm
01-14-2015, 12:53
Израелската козметика е може би сред най-добрите за коса - шампоани, балсами, маски и т.н. За съжаление в България не се внася и е по-трудно да се докоснем до нея.

За да имаме здрава и красива коса е необходимо да се полагат грижи. Имаше един период (около година), в който експериментирах с различни домашни и купени маски за коса и лосиони за растеж. През тази и следващата година косата ми беше страхотна - плътна, еластична, жива, с блясък и най-важното почти не падаше (в рамките на нормалното). Понеже използвах различни средства, не мога да кажа, че тази маска или този шампоан са причината за красивата ми коса.
Изводът е, че когато се полагат грижи има и положителен резултат. С други думи косата ми се отблагодари за грижите.
Другата причина, в която може да се крие тайната за здравата ми коса през този период е, че се хранех по малко, но по-на често. Тогава поддържах и страхотна фигура.

И все пак по спомени ще споделя някои от маските, които съм ползвала:
1. Позната на всички маска с тривитаминол: Тривитаминол - 2 с.л.; 1 супена лъжица обезсолена мас; малко оцет за блясък; няколко капки газ и 1 супена лъжица ракия
2. Масажи на скалпа с екстракт от коприва и/или корени от репей.
3. Различни масла - бадемово, от маслина и т.н. - втриват се в корена и се разнася към върховете. После се поставя найлонова торбичка и кърпа. Таса се стои около 2 часа.
4. Шампоан, който ви действа добре на скалпа - аз препоръчвам да не е от популярните и рекламирани.
Например:
Билков български шампоан за растеж:
http://foryoubg.com/products.php?id=41
Или нещо по-евтино, но също натурално с хмел за растеж и плътност:
http://foryoubg.com/products.php?id=364
Или с екстракт от здравец:
http://foryoubg.com/products.php?id=362

Има и много други български, евтини и качествени шампоани.

Относно маските за коса:
http://foryoubg.com/products.php?cat=22&page=1

minavla
01-16-2015, 08:10
За първи път си боядисах косата преди Коледа и новият цвят ми допада, но много бързо се измива. Какви са тези шампоани за боядисана коса.

Шампоаните са на desert essence, много съм доволна от този за боядисана коса, изобщо не изтощава, даже ми се струва, че ми задържа боята за по-дълго време. Няма да сгрешиш, ако си го вземеш ;)

Indistinct
01-24-2015, 19:38
Много полезна тема! Браво

ellyto
02-26-2015, 10:01
Искам да попитам някой ползвал ли е тези преси и какво мнение имате за тях - опитвам се да избера коя от двете да си купя и не знам коя е по-добра: Remington Keratin Therapy S8590 и Remington S8500 Shine Therapy

dreamwalker
03-07-2015, 17:39
Дали ще изглеждам добре, ако се боядисам в лилаво?

http://wallpaperswa.com/thumbnails/detail/20121120/blue%20eyes%20long%20hair%20blue%20hair%20twintail s%20ophelia%20chains%20purple%20eyes%20anime%20gir ls%20s4%20league%201920x120_wallpaperswa.com_83.jp g

Dudu_18
03-18-2015, 09:01
Направи си нещо такова, но горната част да е по-лилава, ето снимка (https://www.facebook.com/FashionIsTheLifestyle/photos/a.1552055955050822.1073741828.1551531191769965/1552056008384150/?type=3&src=https%3A%2F%2Fscontent-mxp.xx.fbcdn.net%2Fhphotos-xpa1%2Fv%2Ft1.0-9%2F10923233_1552056008384150_3313217010720874861_ n.jpg%3Foh%3Dd80707397be1f3e8c0a6939e7df615d2%26oe %3D55783EA7&size=526%2C526&fbid=1552056008384150) :) сууупер яко изглежда

PrincessT
03-29-2015, 11:19
Здравейте! Искам да боядисам косата си с безамонячна боя (може би ще е Syoss Olea Intense), бихте ли ми казали колко време издържат тези бои и отмиват ли се- защото не искам, когато косатазапочне да расте в корените, да се получава издънката- кафяви корени, червени краища, а не смятам да повтарям вечно с боя. Благодаря Ви!

Pamaa
03-31-2015, 17:37
Пречи ли ми да се боядисам след като имам на косата този термо спрей http://www.amazon.co.uk/Lisap-Ultimate-Straight-Fluid-250ml/dp/B0062KIXD8

marilyn
03-31-2015, 19:37
Здравейте! Искам да боядисам косата си с безамонячна боя (може би ще е Syoss Olea Intense), бихте ли ми казали колко време издържат тези бои и отмиват ли се- защото не искам, когато косатазапочне да расте в корените, да се получава издънката- кафяви корени, червени краища, а не смятам да повтарям вечно с боя. Благодаря Ви!

МАйка ми се боядисва с безамонячни и не мисля, че падат много по-бързо от останалите. Тя се боядисва един път месечно и боята си ѝ стои. Иначе няма как да се боядисаш един път и после да не слагаш поне в корените...

gabri3lla
04-03-2015, 20:29
Маската ми за коса свърши, та се чудя каква да си купя сега... някакви мнения за Mythic Oil на Лореал?

dobar den
04-10-2015, 04:07
Здравейте,с дълга и гъста коса съм.Знаете ли как се нарича отнемането на една трета от цялата коса,но не е подстригване на стъпала?

marilyn
04-24-2015, 14:54
Маската ми за коса свърши, та се чудя каква да си купя сега... някакви мнения за Mythic Oil на Лореал?

Амии.. ако я сравним с маската на Макадамия, не е толкова тежка и хидратираща. С каква коса си?

therichbitch
04-24-2015, 15:15
На Syoss ще падне, но на Лореал безамонячните тъмни тонове нямат измиване.

Corb1225
04-30-2015, 15:14
Препоръчайте ми помада за коса със силна фиксация. Скоро няма да ми порастне косата, но да съм подготвен ;Д.

therichbitch
04-30-2015, 15:17
....

Corb1225
04-30-2015, 15:21
Не ти разбирам въпроса. Помадата за коса се продава по магазините, но не съм ползвал. Затова питам.

therichbitch
04-30-2015, 15:29
Моя грешка, не съм се изразила като хората, а и разговорно се влага и др смисъл. Помада викат и на маски за заздравяване на косата, не само на фиксиращи продукти, та затова :Д
Нямам препоръки, като че ли за момче всичко ще върши работа, все пак сте с къса коса.

RosaCalvaria
04-30-2015, 15:35
Аааз имам нужда някой да ми препоръча някоя хубава боя, с която да успея да си изсветля косата с 2-3 тона :D Не съм се боядисвала от поне 4-5 месеца и сега ме е страх, понеже косата ми беше бая изтощеничка и почна да пада много... Няма да откажа и предложения за грижа след боядисване - шампоани, балсами, маски :D :)

Corb1225
04-30-2015, 15:36
Моя грешка, не съм се изразила като хората, а и разговорно се влага и др смисъл. Помада викат и на маски за заздравяване на косата, не само на фиксиращи продукти, та затова :Д
Нямам препоръки, като че ли за момче всичко ще върши работа, все пак сте с къса коса.
Ами прическата, която имам предвид е със сравнително дълга коса отгоре, пък и моята не стои много ;Д. Та затова ми трябва нещо добро и силно.

therichbitch
04-30-2015, 15:47
.....
Ако не е боядисвана, даже дрогерийните бои ще я лифтнат с 2 тона, професионалните със сигурност (не са много по- скъпи). Вземи си окислител 9 вместо 6- тубичките с дригерийните са 6%. На Алфапарф са хубави боите и има голям набор от цветове.

RosaCalvaria
04-30-2015, 15:53
Ако не е боядисвана, даже дрогерийните бои ще я лифтнат с 2 тона, професионалните със сигурност (не са много по- скъпи). Вземи си окислител 9 вместо 6- тубичките с дригерийните са 6%. На Алфапарф са хубави боите и има голям набор от цветове.

Ох, така казано с тези окислители и прочее, още повече започвам да се замислям какво си причинявам на косата :D Много особен цвят ми е сега, искам промяна, но не искам да я потъмнявам, защото ще ме хване яд за всичките опити да си я изстветлявам... Но пък ме е страх, че вместо да изглежда хубава, здрава, тя ще заприлича на метличка :( Благодаря все пак, ще видя в Müller какви бои предлагат, че да се мацна веднъж завинаги и да се кротна мъничко :D

therichbitch
04-30-2015, 15:58
ааа, в Müller няма да намериш, в Германия не се продават свободно по- джиджаните, само във фризьорските салони и в по- големите градове- в някой по специализиран магазин
Но и дрогерийни може да свършат работа, ако цветът ти е по- светъл. :)

RosaCalvaria
04-30-2015, 16:00
ааа, в Müller няма да намериш, в Германия не се продават свободно по- джиджаните, само във фризьорските салони и в по- големите градове- в някой по специализиран магазин
Но и дрогерийни може да свършат работа, ако цветът ти е по- светъл. :)

Цветът ми е като този на снимката. Нямам кой знае какъв избор в моето градче... Или Müller, или DM :D Ще си взема някоя по-светла и ще видим какво ще стане... Дано само не се окепазя :D Благодаря ти още веднъж <3

winks11
05-26-2015, 11:19
Някой знае ли какво е цветен тебешир за коса (http://www.enzo.bg/loreal-professionnel/hair-chalk-cveten-tebeshir-za-kosa/) ?

RosaCalvaria
06-02-2015, 15:14
Някой може ли да ми препоръча нещо, с което да неутрализирам рижавеенето на косата ми? Боядисвах я в русо, горе/долу постигнах цвета, който исках, но нещо взе много да ми рижавее и ме дразни... Не стои гадно, напротив, но си искам нещо от сорта на пепеляво русо, а пък бях чула, че пепелните нюанси уж убивали това червенеене и рижавеене... Хелп ми, плийс :D

Challenger
06-02-2015, 15:19
@RosaCalvaria, защо искаш да неутрализираш рижавеенето, и моята е такава, но аз си я харесвам, а и руси хора - бол, но рижави... :D

RosaCalvaria
06-02-2015, 15:39
@RosaCalvaria, защо искаш да неутрализираш рижавеенето, и моята е такава, но аз си я харесвам, а и руси хора - бол, но рижави... :D

Ох, ами защото искам друг нюанс на косата... Рижавото не ме радва как ми стои :D

Challenger
06-02-2015, 16:23
Ако това на снимката си ти, мнооого добре ти стои наистина. ^__________^ <33

marilyn
06-02-2015, 16:33
Някой може ли да ми препоръча нещо, с което да неутрализирам рижавеенето на косата ми? Боядисвах я в русо, горе/долу постигнах цвета, който исках, но нещо взе много да ми рижавее и ме дразни... Не стои гадно, напротив, но си искам нещо от сорта на пепеляво русо, а пък бях чула, че пепелните нюанси уж убивали това червенеене и рижавеене... Хелп ми, плийс :D

Тониране ти трябва. Има разни шампоани, примерно: http://www.zlatnaribka.com/shampoan-za-tonirane-loreal-silver-250-ml
Скролни надолу и ще видиш още предложения.

RosaCalvaria
06-02-2015, 17:15
Ако това на снимката си ти, мнооого добре ти стои наистина. ^__________^ <33

Аз съм, да, благодаря ти :)




Тониране ти трябва. Има разни шампоани, примерно: http://www.zlatnaribka.com/shampoan-za-tonirane-loreal-silver-250-ml
Скролни надолу и ще видиш още предложения.

Не се бях сещала в интерес на истината, ще поразгледам из магазините за подобни шампоани... Благодаря ти много! ^^

marilyn
06-02-2015, 18:44
Аз съм, да, благодаря ти :)



Не се бях сещала в интерес на истината, ще поразгледам из магазините за подобни шампоани... Благодаря ти много! ^^

Няма защо да ми благодариш. :) Аз лично не съм ползвала такъв шампоан (никога не съм се боядисвала) и не мога да ти препоръчам марка, но се сетих, че съм попадала на тези из Рибката.

therichbitch
06-05-2015, 01:02
-обливка с черна боя, разредена с вода
- semi перманентна боя като la riche, от Амазон за 2 дни ще ти го донесат 7 евро е- http://image.trendsales.dk/topics/4217/42171000/42171648.jpg?t=635573682404000000
хваща доста повече от тониращите балсами. Не че не са хубави някои, просто имат мн малка концентрация на багрила и се изисква голямо количество, т.е. неикономични са

tori
06-05-2015, 03:57
Абе, да ви питам, че от едно известно време съм забелязала нещо бая странно. Едно време - като съвсем хлапе - косата ми беше много права, сега я знаете повечето каква е, а иманно на метър чупка, на два завой ама с естествен обем. Когато се подстрижа на стъпала, обаче, само на стъпала, започва да се начупва и си е баш-баш чуплива. А аз на черта, клинец или нещо друго дълго като я нося, си е нормално права с чупката и завоя тука-таме. Това защо става така? Не че съм недоволна, определено, щот стои добре и естествено такова ама ми е чуденка. Не е като да е тежка, щото съм я правила и на половината дължина примерно, на черта, и си седи нормална. Защо само при стъпалата?

anonymous708973
06-07-2015, 14:01
Предполагам, че като е на стъпала косата, не е толкова стабилна колкото когато е на черта. В смисъл... ако приемем, че имаш единица коса (или 10/10 )8-), цялата тая единица на една дължина е по-стабилна, отколкото ако си на 5 пласта примерно, за всеки от които ти трябва 2 части коса, т.е. 2/10 :Д

Имам въпрос и аз. Искам обемна коса с такива завиващи се пластове - https://www.youtube.com/watch?v=ajzjDvgSE5U.

Моята естествена е почти права и изключително тежка. Проблемът: Когато е дълга, е почти идеално права, но няма никакъв обем. Когато е по-къса, има обем, но не впечатляващ, обаче стърчи покъртително във всички посоки и трябва да се изправи задължително. Аз си я изправям и когато е дълга.

Наясно съм, че нямам предразполагащ тип коса за тази прическа, но ми се иска да опитам. Естествената коса на мацката: https://www.youtube.com/watch?v=Jq73SMEmyxA&list=PL6CMyqgk1BmYH-DRoy6JnhLOQUeOlfmFY&index=31 - с други думи, тотално различна от моята 8-)
Знам, че резултатът се постига с вид подстрижка и използване на подходящи продукти. За подстрижка имам идея, ще пробвам сама, но какъв продукт можете да ми препоръчате? Използвала съм само серията за обем на Джон Фрида - синята, обаче тоооолкова ми изсуши косата, че я чувах как се къса, когато я реша само с пръсти. Предполагам, че ще си трябва шампоан, балсам/маска плюс някакъв спрей за преди обработка на косата. Готова съм да дам малко повечко пари за продукт на Bed Head.

Важно: Няма абсолютно никакъв шанс да успея да си издухам сама косата с четка и сешоар. Нулев просто.
Тип ролки биха били окей като идея.
Ще се радвам на каквито и да било препоръки.

Едит: Ето какво гледам в момента:
http://www.bedhead.com/en/#/products/styling/thickening-volumizing/motor-mouth

therichbitch
06-07-2015, 16:15
ЗАщо нр пробваш с мини сешоар, ако ти е трудно иначе? С издухване най- добре се получава този резултат, както знаеш,де. Но наисина те съветвам да пробваш.
Аз бих предложила от въртящите се четки, които излъчват топлина, точно за подвиване стават много добре.
За продукти нямам идея

kaRamella
06-07-2015, 17:44
И моята коса е такава. Срещала съм го и при други.

sunshine :**
06-07-2015, 18:10
За изрусявана коса налага ли се да ползвам продукти за боядисана ? Мога ли да карам само на маски с масла ? ;дд

anonymous708973
06-08-2015, 05:41
В момента попита дали можеш да поддържаш цвета или дали можеш да го сваляш с всяко използване. И двете можеш, хах.

не мога да разбера защо се боядисвате, като си нямате никаква представа кое как става.

marilyn
06-08-2015, 08:42
За изрусявана коса налага ли се да ползвам продукти за боядисана ? Мога ли да карам само на маски с масла ? ;дд

Маслата не са подходящи за боядисана коса, защото отмиват боята. И да, трябва да използваш продукти за боядисана коса. Така ще си предпазиш цвета и ще подхраниш косата си. Протеинова серия също е вариант.

Lourenço
06-08-2015, 08:58
Предполагам, че като е на стъпала косата, не е толкова стабилна колкото когато е на черта. В смисъл... ако приемем, че имаш единица коса (или 10/10 )8-), цялата тая единица на една дължина е по-стабилна, отколкото ако си на 5 пласта примерно, за всеки от които ти трябва 2 части коса, т.е. 2/10 :Д

Имам въпрос и аз. Искам обемна коса с такива завиващи се пластове - https://www.youtube.com/watch?v=ajzjDvgSE5U.

Моята естествена е почти права и изключително тежка. Проблемът: Когато е дълга, е почти идеално права, но няма никакъв обем. Когато е по-къса, има обем, но не впечатляващ, обаче стърчи покъртително във всички посоки и трябва да се изправи задължително. Аз си я изправям и когато е дълга.

Наясно съм, че нямам предразполагащ тип коса за тази прическа, но ми се иска да опитам. Естествената коса на мацката: https://www.youtube.com/watch?v=Jq73SMEmyxA&list=PL6CMyqgk1BmYH-DRoy6JnhLOQUeOlfmFY&index=31 - с други думи, тотално различна от моята 8-)
Знам, че резултатът се постига с вид подстрижка и използване на подходящи продукти. За подстрижка имам идея, ще пробвам сама, но какъв продукт можете да ми препоръчате? Използвала съм само серията за обем на Джон Фрида - синята, обаче тоооолкова ми изсуши косата, че я чувах как се къса, когато я реша само с пръсти. Предполагам, че ще си трябва шампоан, балсам/маска плюс някакъв спрей за преди обработка на косата. Готова съм да дам малко повечко пари за продукт на Bed Head.

Важно: Няма абсолютно никакъв шанс да успея да си издухам сама косата с четка и сешоар. Нулев просто.
Тип ролки биха били окей като идея.
Ще се радвам на каквито и да било препоръки.

Едит: Ето какво гледам в момента:
http://www.bedhead.com/en/#/products/styling/thickening-volumizing/motor-mouth

Шампоана и балсама на Bed head дават много хубав обем ако ги ползваш редовно и правят косата "squeaky clean", но и те изсушават след известно време..или поне при мен. Пробвай на Aussie ausome volume (май така се казваше серията или нещо подобно) пак балсама и шампоана заедно. Любими са ми, а и са по-евтини от Tigi bed head.

Май веднъж беше споменала, че косата ти е мазна в корените и суха към краищата (не съм сигурна дали беше ти или някой друг) И аз имам същия проблем, опитай се да слагаш балсам само в краищата и използвай някое олио за коса пак само в краищата.

Elena3232
06-08-2015, 09:19
Шампоана и балсама на Bed head дават много хубав обем ако ги ползваш редовно и правят косата "squeaky clean", но и те изсушават след известно време..или поне при мен. Пробвай на Aussie ausome volume (май така се казваше серията или нещо подобно) пак балсама и шампоана заедно. Любими са ми, а и са по-евтини от Tigi bed head.

Май веднъж беше споменала, че косата ти е мазна в корените и суха към краищата (не съм сигурна дали беше ти или някой друг) И аз имам същия проблем, опитай се да слагаш балсам само в краищата и използвай някое олио за коса пак само в краищата.

И така ,ще бъде мазна навсякъде.

Lourenço
06-08-2015, 09:29
И така ,ще бъде мазна навсякъде.

Как?

anonymous708973
06-08-2015, 11:33
Лоренцо, Aussie ще я пробвам задължително, още тази седмица ще си купя нещата. Мисля, че ще изчакам до края на лятото, за да се подстрижа по начина, по който искам, опитах онзи ден, но прекалено къса ще ми стане косата :д (и да, сега имам един кичур, който е с 3 см по-къс от останалите, тръпна в очакване дали ще се види, когато си изправя косата). Мисълта ми е, че до Bed Head ще прибегна след 3-4 месеца евентуално :)


И така ,ще бъде мазна навсякъде.

Ти някога в живота си балсам ползвала ли си? Реторичен въпрос е.
Трай си тогава.

Elena3232
06-08-2015, 12:00
Лооол, по-кротко моля.Не говорех за балсама ,а за олиото.

Lourenço
06-08-2015, 12:28
Лооол, по-кротко моля.Не говорех за балсама ,а за олиото.

То се ползва в минимални количества САМО по краищата на косата. Няма как цялата коса да стане мазна. На мен една капка ми е достатъчна. Косъма "попива" олиото и не се размазва навсякъде.

anonymous708973
06-08-2015, 12:50
Лооол, по-кротко моля.Не говорех за балсама ,а за олиото.

И кокосово съм пробвала, и авокадово, и арганово, няма да си заливаш косата, слагат се две капки. Даже има масла с капкомер, ако те е страх.

babity
06-08-2015, 12:59
Тъй, в разговорите за скъпотии, да се намеся с нещо доста по-бюджетно. Някоя ползвала ли е комбинацията Тривитаминол+Екзематин? На животински косъм правят чудеса на плешиви участъци с няколко ползвания, но нямам отзиви от хора. :-D

Lourenço
06-08-2015, 13:17
Днес съм много бъбрива.. :Д
Преди няколко години ползвах само тривитаминол, втривах го с памук в корените, оставях го да поседи няколко часа и си миех косата. Доста е мазно и неприятно, но определено имаше ефект. Косата ми почна да се сгъстява след 2-3 месеца.

therichbitch
06-08-2015, 14:51
Тва за животинките ли беше?
Аз от домашните маски съм правила само газ мас оцет и такъв.разкош ми стана косата. Жалко, че вече съм се докарала в положение, в което само ножицата би я оправила (

marilyn
06-08-2015, 15:54
Екзематин дори не съм чувала. С тривитаминол правех едно време, добавях жълтък. Уж имаше ефект (косата ми беше мнооого изгоряла от слънце, подстригах я супер много, за да махна изгорялото и исках бърз растеж). Растеше си, ама не мога да кажа, че съм станала Рапунцел. Повече ефект виждам от продуктите, които ползвам сега. Като цяло мисля, че човек трябва да си намери "своите" мазила, т.е тези, които на него си му действат добре. Ама трябва много време и горчив опит.

Lourenço
06-08-2015, 20:33
Тва за животинките ли беше?

Yep, от зоомагазина

tori
06-09-2015, 20:27
Пантерке, мерси.
Имам си и още един въпрос. Мисля да се правя тъмно червена и питах фризьорката си - каза „кана, друго не позволявам, щото ти е много хубава и жива косата, а с боя ще я увредиш“. Съгласих се, щото мисля същото. Ама си търся някаква кана, която да е изпробвана. Тази на пакетчетата в цвят бургунди ми казаха, от кварталните козметични магазини ама става ли за нещо? Да не е да си изсипя солидно количество на главата, да я чакам часове наред и да не стане нищо, щото е неква долнопробна? Черната съм я пробвала ама ми е тъмна косата та не се забелязваше особено, че е мацана.
И още нещо - с каната по същия начин ли трябва да избягвам масла и да ползвам шампоани и балсами/маски за боядисана коса? Тя така или иначе ми расте бързо косицата, ще се мацам редовно ама все пак да си питам.

babity
06-10-2015, 03:50
В този ред на мисли, за къната... Има ли смисъл, ако ще се вапцам кафяво, да вземам къна, защото предишната ми фризьорка беше твърдо анти настроена спрямо къната в цветове, различни от червено (нали естествената е червена)? Ако не, предложете някаква по-бюджетна боя, която покрива бялото добре (че на мен това ми е мъката). Досега си ползвах няква мега долнопробна за 2 и нещо, но последния път нещо се случи и още докато се мажех, главата ми започна да дими. :-D и тоя феномен никой не успя да ми го обясни, но в общи линии ме е страх от тая боя.

an7raks
06-10-2015, 09:50
последния път нещо се случи и още докато се мажех, главата ми започна да дими. :-D и тоя феномен никой не успя да ми го обясни, но в общи линии ме е страх от тая боя.
Ако си имала нещо сребърно или златно из косата...

Ivaaaaa
06-10-2015, 13:33
http://pesteliv.com/userfiles/productthumbs/thumb_9584.jpg

тая къна е готова, прави косата супермека, мирише прекрасно и е някакви си смешни 3лв
препоръчвам ^^

tori
06-10-2015, 16:18
Мерси! Къде мога да я открия? Лили, ДМ, Ивис? Квартални магазинчета?

Ivaaaaa
06-10-2015, 16:55
от дм съм я взимала, за другаде не знам :)

therichbitch
06-10-2015, 18:45
Мерси! Къде мога да я открия? Лили, ДМ, Ивис? Квартални магазинчета?
В Елитис я има.
Аз не я препоръчвам. Това първо е шампоан оцветител, няма капка къна вътре, което по принцип не е проблем, защото те не вредят.
Второ аз съм с червена коса и я ползвах за освежаване, стоях мн време, нямаше грам промяна. Иначе, прави косата мекичка, да.
Купи си по- добре от пакетчетата.

Иве, кой цвят си ползвала?

Ivaaaaa
06-10-2015, 18:59
ъъ, не съм гледала съдържанието, но защо ще пише къна, след като няма къна в нея ;д
иначе съм ползвала черната, за да си освежа и аз цвета и се получи много добре, но черното винаги хваща. за нея червено е ясно, че няма как да стане с къна, още повече че косата й е тъмна, може само да си докара такъв отенък

therichbitch
06-10-2015, 19:04
Ами аз четох отзад на опаковката, че можело да се ползва между боядисвания, да. Дори това е показателно, тъй като след къна боя не хваща. :Д Нямам идея, но съм почти сигурна, че не е къна.
Да пробва, то и без това на нейната коса ще има само лек оттенък ан слънце.

Има едни оцветители, които хващат и на мн тъмна коса и също правят косата мекичка. Толкова пъти съм ги споменавала, че имам чувството, че вече звучи като реклама, но съм мн доволна :Д
http://www.ebay.co.uk/itm/La-Riche-Directions-Semi-Permanent-Hair-Dye-Choose-Colour-All-colours-Available-/221746470952

tori
06-10-2015, 20:38
Ива, ти като ядеш меденка Мечо, меченце ли излиза от пакетчето?! :д Явно и с къната е така.
Ричи, мерси много. Иначе да, аз обясних на фризьорката, че искам тъмно червено такова... Как да го обясня?! Един вид червеникаво кафяво някво. Ако сте гледали Боби от Бобисмейкъп, е нещо такова искам. Тя е казвала, че смесва два цвята професионални бои при фризьор ама питах моята и тя категорично отказа. Ще пробвам с пакетчетата тогава пък дано стане нещо. В крайна сметка съм ходила с покъртителни външни видове не веднъж. :дд

Извън всичко: Чак сега се сафирясах, че думата е кЪна, що не викате, че съм тъпа?! :о

therichbitch
06-10-2015, 20:39
Щото си няква мила ;д

Боряна, влогърката? Няма да стане такова само с къна.

tori
06-10-2015, 20:42
Хахах, дооооооооооооообре. ^^
И прегледах тия оцветителчета ама нещо не намерих баш квото искам, баси тъжното. Мерси все пак.
И бтв няколко човека около мен мислят, че няма да ми ходи...

therichbitch
06-10-2015, 20:46
Ама те няма да станат с такъв цвят, много по- тъмно ще е, каквото искаш. И то ако си вземеш светло червено.

tori
06-10-2015, 20:59
Перфектно значи, предполагам ще пробвам и ще покажа резултат. Мерси, имаш виртуална торта от мен!

therichbitch
06-10-2015, 21:01
:cool:
Първо само на един кичур, нали знаеш!

Ewok
06-10-2015, 21:06
Ох, искам и аз червено от доста време, ама много си харесвам косата и не искам да я развалям. Може да пробвам с боя оцветител или с къна. Но все пак, според вас какво червено (и дали ще) ми отива? (тези, които са ме виждали на снимка, а ина ме е виждала и ирл :д) Понеже съм леко мургава, лятото сигурно ще си стане доста и съм и с доста жълт подтон, та се чудя дали няма да приличам на циганка :д
В крайна сметка може и само оттенък, с него няма как да сбъркам, ама ми се ще някой ден, ако реша да е ярко, да имам някаква идея.

//ето една доста стара снимка, на която бях на кичури, не съм сигурна, че ми харесва :д
http://i.imgur.com/YN2uo.jpg (все още не си извивах миглите и очите ми изглеждат малкки и китайски :д)

а харесвам такова (http://i.imgur.com/4Fbuv.jpg), но сигурно няма да го бъде

therichbitch
06-10-2015, 21:57
По- скоро ето такова (http://hairstyles-site.com/wp-content/uploads/2015/04/medium-auburn-brown-hair-color-2015.jpg)- да е топъл подтон и да има кефеви оттенъци. Това с кичурите е с розов подтон ми се вижда, стои изкуствено и затова не се харесваш сигурно.

Аз се чудя за рд дали да залитна към рижаво или към бордо, ама има време да реша ;д
Ама като гледам колко мн желаещи има за червено, ще зема да се направя зелена, да ме изгонят от работа.

ross
06-12-2015, 09:09
Аз си направих червени, но не много наситени кичури, обаче не се харесах. Все още не мога да изравня цвета с предишния. Така, че внимавайте, ако нещо не се харесате :)

anonymous708973
06-12-2015, 21:30
По- скоро ето такова (http://hairstyles-site.com/wp-content/uploads/2015/04/medium-auburn-brown-hair-color-2015.jpg)- да е топъл подтон и да има кефеви оттенъци.

Да!
Всяка втора е с червена коса, къносано ли е какво е, не знам, но изглежда мега тъпо и скучно някак. И в повечето случаи косата изглежда суперизтощена. Това на снимката е разкош обаче, наистина самият цвят вкарва живот в косата!

therichbitch
06-12-2015, 23:49
Всяка втора е изрусена, аз червени бая рядко виждам и косата не изглежда изтощена, тя Е изтощена по правило с твърде малко изключения.

На мен лично даже и пънкарското червено, което не изглежда ок в повечето случаи, ми се струва по- разчупено от перхидрола, камо ли черна боя, която ти слага понр 5г. отгоре.

Ewok
06-13-2015, 07:42
Добре, реших го - ще пробвам с къна. Препоръчайте ми качествена (ако има марки) и, аки може, да ми кажете откъде се купува. В дм има ли?

Ewok
06-13-2015, 07:44
А бтв честно казано червеното от снимката не ми харесва, някакво много убито ми е. При положение, че ще.се правя с къна няма да имам много избор какво да стане, но все пак да си кажа :д

Ewok
06-13-2015, 12:03
http://www.zoya.bg/%D0%9D%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D 0%B0-%D0%BA%D1%8A%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D1%85.1272 ще си взема такава, пък каквото стане
пише, че на моята коса няма да има особена промяна в цвета, но все пак :д едва ли ще ми навреди

therichbitch
06-13-2015, 12:24
То на твоята коса няма да мн по- различно от убитото, но ще стои приятно на слънце.

Ewok
06-13-2015, 16:57
http://i.imgur.com/62AtIg6.jpg
http://i.imgur.com/FKhmazq.jpg

изглежда прекрасно :д
и мирише прекрасно - на водорасли


http://www.naturallycurly.com/curltalk/attachments/general-discussion-about-curly-hair/27118d1352829300-i-hennad-my-hair-pics-qs-other-henna-heads-picture-2.jpg
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/0b/19/99/0b19999067870391a2536154535f2488.jpg
http://img15.hostingpics.net/thumbs/mini_889469FirstHennaApril2012.png
ако стане нещо като тези, ще съм доволна

therichbitch
06-13-2015, 17:18
последното яко

anonymous908491
06-13-2015, 17:18
http://i.imgur.com/62AtIg6.jpg
http://i.imgur.com/FKhmazq.jpg

изглежда прекрасно :д
и мирише прекрасно - на водорасли


А на вкус как е ?

therichbitch
06-13-2015, 18:53
перфектно е, нали е БИО

Защо си мислите, че в Зоята нещата са по- различни от останалите на пазара? Аз съм купувала и не намирам разлика.
Щастливи кокошки; масло, събирано от шишарките на луната специално за вашите нужди; киноа, която ще ви подмлади с 15 години..

tori
06-13-2015, 19:05
http://img15.hostingpics.net/thumbs/mini_889469FirstHennaApril2012.png

О, суперско е.

Ewok
06-13-2015, 19:16
перфектно е, нали е БИО

Защо си мислите, че в Зоята нещата са по- различни от останалите на пазара? Аз съм купувала и не намирам разлика.
Щастливи кокошки; масло, събирано от шишарките на луната специално за вашите нужди; киноа, която ще ви подмлади с 15 години..

Само не разбирам защо толкова бурно се изказа.
За първи път си купувам къна, съответно нищичко не разбирам от видове. Първото нещо, което ми излезе в гугъл като потърсих беше точно линк към зоя. Пишеше, че е био, съответно е и истинско (коментирахте по-назад, че на някои им добавяли неща). Магазинът е точно до нас и реших направо тази да си взема и да не обикалям като гламава наляво-надясно.

Това, че имаш някакъв проблем с тези неща, не значи, че трябва веднага да скачаш. Още повече на невинната ми снимка на гнусната зелено-кафява каша, която споделих от учудване, че изглежда така :д (пак гугълнах - нормално си изглежда)

therichbitch
06-13-2015, 19:21
Да, тя така изглежда по принцип.
А и въпросът ми не беше конкретно към теб, по принцип говоря. Нагоре има и по- 'бурни' коментари, но благодаря, че избра да отразиш моя.

Какво се получи?

anonymous908491
06-13-2015, 19:25
Какво се получи?

http://www.haircolorsideas.com/wp-content/uploads/2011/02/anna-de-rijk-green-hair.jpg

Ewok
06-13-2015, 19:29
избрах твоя, защото изглеждаше като отговор на моя

нз все още, то било бавен процес - първо трябва сместа да престои 3-8 часа, после като се намажа трябва да стоя 2-4 часа... :Д
Ще видим в колко ще си легна, хаха

Ще се снимам като приключа

therichbitch
06-13-2015, 19:30
Кво? Как ще престоява,бе? Тя ще засъхне :Д Така ли пише отзад? О.о.
Бавен, бавен, колко да е бавен. Не като да ти свърши боята по средата на косата и после да ходиш из София, да търсиш точно същата, за да няма разлика :cool:

anonymous908491
06-13-2015, 19:30
Снимай се в цял ръст, да видим дали само на косата действа, направи го и преди лягане.

Ewok
06-13-2015, 19:32
Кво? Как ще престоява,бе? Тя ще засъхне :Д Така ли пише отзад? О.о.
Бавен, бавен, колко да е бавен. Не като да ти свърши боята по средата на косата и после да ходиш из София, да търсиш точно същата, за да няма разлика :cool:

Ми, да, така пише :д
Аз я разбърквам от време на време, вече сместа е кафява лол

therichbitch
06-13-2015, 19:33
:lol:
очаквам и аз с нетърпение снимката

Ewok
06-13-2015, 19:33
Добре, че съм с тъмна коса, та ако стане някой гаф няма да се вижда толкова :Д

therichbitch
06-13-2015, 19:38
В 12-и клас реших да си я направя с кафява+ червена къна, за да стане червеникаво кафяво.
Стана катран черно ;Д
До 1ви курс не падна

Ewok
06-13-2015, 20:16
Може би не е била най-гениалната идея да експерименташ преди бала :д

http://i.imgur.com/DTM8ShR.jpg
цялата се оклепах, дано петната от лицето да се махнат с две измивания :Д
и добре че не беше истинска боя, че щях да си изгоря цялата кожа
може би трябваше да гледам малко клипчета преди това хаха

therichbitch
06-13-2015, 20:24
ей, да бе, денят на живота ми..
за сватбата няма да експериментирам обещавам

Петната вземи ги измий още сега, да не престояват (което вярвам си направила, де :Д)
Аз чакам финалните снимки. Лека вечер от мен

anonymous708973
06-13-2015, 21:36
Идеята с щастливите кокошки не е, че получаваш по-качествени яйца, а че не поощряваш метод на работа, при който бутат пилетата по хиляда бройки в кафез. Това по повод, че нямало разлика - не винаги разликата е в крайния продукт.

Чакам снимка на резултата и аз^^ Утре ще експериментирам и аз - с автобронзант, стискайте палци да не заприличам на панда или петниста хиена...

therichbitch
06-13-2015, 21:57
След това пак отиват в устата ти и онези пилета, които не са били държани в кафез, и онези прасета, които пък по цял ден си играели щастливо щастливо в кочинката.
Разликата ще се появи, когато престанеш да ги ядеш.

anonymous708973
06-13-2015, 22:02
Не непременно (и това е обозначено), но иначе си права, да.

ameli
06-14-2015, 10:55
Дами, с какво си предпазвате косата през лятото?
Досега никога не съм ползвала абсолютно никакви продукти, освен шампоан и чат пат някакви спрей-балсами за разресване. Нямам един цъфнал косъм, косата ми е супер мека и жива, ама ме притеснява докога ще е така :Д С какви неща трябва да се мацам?

Sirona
06-14-2015, 15:44
^Разгледай слънцезащитните серии които се предлагат и вече каквото ти е удобно - шампоан, маска, спрей, серум, мляко и т.н. Аз си поръчах шампоана и серума на Lakme и нямам търпение да пристигнат, за да ги пробвам :D

Ewok
06-14-2015, 16:03
Така, значииии стана яко, но наистина е само нюанс :д
Не успях да го хвана на снимка, но е леко червенеещо-керемидено, много е приятно. Някак си ми омекоти естествения цвят, а и косата ми стана по-якичка. Нз още ще повторя, голямо мазало стана :д Ама пък ми харесва ефекта.

http://i.imgur.com/Rgv9qRg.jpg стърчащите косми отляво са в правилния цвят, ама е мн размазано като зуумнеш :Д
http://i.imgur.com/xuaxKGe.jpg тук на кичурчето отзад се вижда лееекинко
http://i.imgur.com/wzjzqhA.jpg тук определено си личи на корените, че са по-светли, само че слънцето беше адски силно, сигурно заради това така е излязло, иначе си е червеникаво

//за сравнение, макар че корените ми са яко намазани с неща, гледайте дължината :д http://i.imgur.com/FVMzMtV.jpg?1

Ако успея тези да хвана оттенъка ще пускам :)

/////чакам снимка на пантеренатапантера :дд

anonymous908491
06-14-2015, 16:08
Сигурно съм сляп, червено само на едно място видях - снимката от бала ти

Ewok
06-14-2015, 16:10
Не си не си, то е мн трудно да се улови и като съм сама и не виждам какво снимам...
Но пък съществува не само в моето съзнание, защото една приятелка вднага забеляза, че нещо червенее! :Д

therichbitch
06-14-2015, 16:13
честито
и аз не виждам тук червено, но знам, че на слънце личи )

kaRamella
06-15-2015, 20:22
Много ми харесва формата на веждите ти от бала. (ewok)

anonymous708973
06-16-2015, 10:40
/////чакам снимка на пантеренатапантера :дд

Нещо не успях да уловя разликата в преди-след снимки, но се получи абсолютно суперски. Никъде нямам черти и граници - само на глезена съм успяла да се изтъркам някъде веднага след като съм го нанесла и имам следа като от бояджийска четка :д
Следващия път на дупето и гърдите повече, защото те по подразбиране са по-бели, пък и се изтриват най-бързо. Много пестеливо нанасях, следващия път повече. Приятно изненадана съм, далеч не е толкова сложен целият процес, нито пък трае много. Е, помогнаха ми с гърба, де :д

desi_dm
06-18-2015, 18:11
Ето и най-новият ми шампоан от който съм доволна с бразилски билки, жожоба, мента и лимонена трева. Най-много се усеща аромата на лимонена трева и създава усещане за свежест. Сега за лятото е приятно. При мен действа така - хидратира без да утежнява и придава блясък.
http://foryoubg.com/products.php?id=597

dannie99
06-20-2015, 07:55
Здравейте :) Искам да попитам дали е вредно използването на много козметика върху косата ? Например аз използвам маска, балсам с отмиване, ампули за косопад и балсам без отмиване.. та вредно ли е или напротив ?

marilyn
06-20-2015, 17:12
Здравейте :) Искам да попитам дали е вредно използването на много козметика върху косата ? Например аз използвам маска, балсам с отмиване, ампули за косопад и балсам без отмиване.. та вредно ли е или напротив ?

Какво значи вредно ли е? Сигурно всяка козметика е малко или много вредна за тялото, но няма как да не използваш шампоан, например.

Ако искаш косата ти да изглежда добре, трудно ще минеш без никаква козметика. Има щастливки, които само с най-обикновен шампоан имат лъскави и здрави гриви, но не всички сме като тях. Затова си слагаме маски и какво ли още не. И аз не ползвам малко неща, но се старая косата ми да изглежда поддържана.

Хубаво е да си купиш дълбоко почистващ шампоан. Той се използва рядко, например веднъж на 10 дни. Отстранява натрупаната козметика, която не винаги се измива докрай.

anonymous708973
07-26-2015, 14:07
За пръв път от почти сигурно си правя маска на косата. Ако не броим спорадичните маски, даже от 2 и половина.

Забърках я с жълтък, кокосово масло и мед. Мисля да постоя 4 часа :)

marilyn
08-01-2015, 16:03
За пръв път от почти сигурно си правя маска на косата. Ако не броим спорадичните маски, даже от 2 и половина.

Забърках я с жълтък, кокосово масло и мед. Мисля да постоя 4 часа :)

И аз не съм стояла с домашна маска от 100 години. Тия дни ако имам време, ще си направя.

therichbitch
08-01-2015, 18:23
Аз започвам терапия с домашни маски през август. Нямам много важни събития, на които да се явявам (боята ще пада на прцали от маслата сигурно), така че ще заложа най- вече на хидратация и подхранване.
Още се чудя кой от всичките бъркочи да направя- клоня към вечната "газ-мас-оцет". Може и желатин да слагам. Ще мина през някой салон да ми направят кератиновата терапия и така. Така искам дълга коса.
И май ще се осмеля да се подстрижа.

anonymous708973
08-01-2015, 18:26
Откъде си взимаш мас и газ? :д

marilyn
08-01-2015, 18:29
Аз започвам терапия с домашни маски през август. Нямам много важни събития, на които да се явявам (боята ще пада на прцали от маслата сигурно), така че ще заложа най- вече на хидратация и подхранване.
Още се чудя кой от всичките бъркочи да направя- клоня към вечната "газ-мас-оцет". Може и желатин да слагам. Ще мина през някой салон да ми направят кератиновата терапия и така. Така искам дълга коса.
И май ще се осмеля да се подстрижа.

Това с маста и газта винаги ми е звучало много страшно.

Каква е тая работа с желатина?

Пантерке, ти беше споменала една маска за лице с желатин. Знам, че това е темата за косата, ама все пак да те питам дали си я пробвала. Май беше против черни точки.

therichbitch
08-01-2015, 18:29
Еее, кво ме пришпорваш? :cool:
Не съм си взела още :Д
Ама ще намеря. Газ по- лесно, мас не знам откъде ще взема, ако не зехтин.

Мерилин, желатинът , когато за косата става дума, се развтаря във вода просто и възстановява косъма, заздравява го. Не искам да обяснявам научно, защото не съм мн сигурна точно какво и как, затова прочети какво пише. Хората са доволни, гледам :)

А това с черните точки е, че го смесваш с мляко мисля, втвърдява се и махаш, заедно с парчето и черните точки.
Ето някакво видео, малко е гнусничко.
https://www.youtube.com/watch?v=-bjOB4zS0uE

marilyn
08-01-2015, 18:31
Мас съм виждала да се продава в магазините за хранителни стоки. Най-често е пакетирана като кисело мляко в същите кофички.

therichbitch
08-01-2015, 18:41
Мерси.
Имайте предвид, че това с желатина има и други "ползи."
https://www.youtube.com/watch?v=d6wH1bO1wyY
Така че внимавайте къде слагате.

marilyn
08-01-2015, 18:50
therichbitch, мерси за линковете, ще разгледам.

Ewok
08-02-2015, 13:47
Газ по- лесно,




а? :д
къде по дяволите продават газ?
никога не съм виждала, даже не знам как изглежда, представях си я като... газ :д въздушна такава и въобще не знам как ще стане на маска
обаче четох в бг мама, че пише капки, т.е. е течно?
в била няма :/

Naive
08-02-2015, 13:48
Боряна, моля те :Д

marilyn
08-02-2015, 13:50
Явно става дума за газ за осветление. Тя е течна, сигурно я има в железариите.

Ewok
08-02-2015, 14:11
Боряна, моля те :Д

Извинявай, ама... днес си купих от магазина краставици, домати и газ лол
Ти откъде си пазаруваш такива шармантни продукти?

Ivaaaaa
08-02-2015, 14:23
лол, ДОРИ и аз съм виждала вкъщи флакон с газ. както вече казаха, може би продават по железариите

therichbitch
08-02-2015, 14:27
Можеш какъвто искаш да сложиш. Примерно радон.
В Кауфланд има.

desi_dm
08-11-2015, 21:01
От много време не съм купувала, но пробвай да намериш газ в магазините за строителни материали или в железарийски магазини. Газта мисля, че придава само блясък, а мирише доста, така че е по-лесно да я заместиш с оцет. Може и най-евтиния, но ти препоръчвам да си купиш оцет от магазин за био храни.

desi_dm
08-11-2015, 21:03
Благодаря за клипа с желатин, therichbitch. Интересно е, не го намирам за гнусно. Дори ще пробвам, но аз нямам черни точки, май е по-добре да го изпробвам върху систър, защото нейните са силно изразени и ме дразнят.

gerincito
08-26-2015, 08:59
Здравейте, днес ходих на фризьор. Имах нацъфтели краища. Сега косата ми се скъси доста и съм в депресия. Дайте ми съвет какво да използвам за да порасне по-бързо и поне за 1-2 месеца да има някакъв резултат. Доста четох за хининовата вода и мненията са все положителни. Искам да попитам на колко време да я използвам всеки ден или след всяко измиване на косата?

anonymous708973
08-26-2015, 09:25
Имайте предвид, че това с желатина има и други "ползи."

Какво имаш предвид?

gerincito
08-26-2015, 09:42
Помага ли хининовата вода и как се използва???? И коя марка да си взема??

marilyn
08-26-2015, 16:20
Здравейте, днес ходих на фризьор. Имах нацъфтели краища. Сега косата ми се скъси доста и съм в депресия. Дайте ми съвет какво да използвам за да порасне по-бързо и поне за 1-2 месеца да има някакъв резултат. Доста четох за хининовата вода и мненията са все положителни. Искам да попитам на колко време да я използвам всеки ден или след всяко измиване на косата?

За един-два месеца косата ти ще порасне с 1-2 сантиметра. До сега не съм попадала на мазило/продукт/хапче, което да кара косата да расте по-бързо. Каквото и да правиш, Рапунцел няма да станеш. Казват, че тривитаминола помага. Пробвах и имаше ефект, който беше в посока на заздравяването и хидратирането на сухата ми коса. Когато косата е здрава, ще си расте нормално и няма да цъфти толкова. Насочи усилията си към това да я поддържаш, да не я увреждаш и да я подхранваш. Намали до минимум употребата на сешоар, преса, маша. Прави си маски за коса, може с домашни продукти - жълтък, мед, оцет, зехтин и др.; може и с купени, но качествени маски.

Както за тривитаминола, така и за хининовата вода, мненията са мнооого крайни. Някои казват, че помага, други не забелязват никакъв ефект. Нищо не пречи да пробваш, тя е много евтин продукт.

Когато косата ти е здрава, краищата ти няма да са в ужасен вид. Разбира се, че ще трябва да се подстригваш, но ще отрязваш съвсем мъничко.

Ivaaaaa
08-27-2015, 19:15
предложете нещо /за предпочитане марка боя/, която да покрива добре по-светлите корени. черна. нещо мнооооого щадящо.

sevdalina
09-05-2015, 09:30
Много добра тема. Браво!

karatachi
09-17-2015, 06:19
Нещо да знаете за ламинирането на коса? Много искам да опитам някаква промяна с косата си. Четох разни статии, но ми трябват и малко съвети.
Четох за ламиниране с желатин, но направено вкъщи: http://ladyfame.com/laminirane-na-kosata-s-zhelatin-v-domashni-usloviya/ Мислите ли че ще стане нещо? Или да не пробвам сама?

therichbitch
09-18-2015, 17:01
Нищо няма да ти стане, само може да помогне. Пробвах веднъж, но го държах малко, по принцип трябва да заякне косата и да лъскавее. Рускиините имат мн видеа в youtube за ламинирането с желатин. Разглдай там.

Аз пък се осмелих да се подстрижа, не знам какво ми направи това момиче, хвана наистина мн малко, 2-3 дни не видях нито едно връхче, добре беше ги обрала и след още седмица- 10 дни намерих косъм, разцепен на 11 места... Покъртително просто. И сега имам мн връхчета отново (

midnight_escapade
09-21-2015, 17:48
Ползвали ли сте маски на Keune? Фризьор ми ги беше препоръчал. Със суха къдрава коса съм. :)

marilyn
09-21-2015, 21:31
Ползвали ли сте маски на Keune? Фризьор ми ги беше препоръчал. Със суха къдрава коса съм. :)

Чувала съм хубави неща за тях. Не съм ги ползвала, моята приятелка ми ги хвалеше много, тя била доволна.

marilyn
10-24-2015, 13:12
Тъй като наближава зимата, бих искала да знам как предпазвате косата си от изтощаване през този сезон?

С много маски. Правя си постоянно, при всяко къпане. Не ми остава време за домашни, затова съм накупила доста и слагам от тях. Понякога ползвам кератинова серия, но вече доста по-рядко. Повечето ми продукти са с масла, за да хидратират косата. Винаги след баня нанасям някакво масло - сега маслото на Макадамия.

Есенно и пролетно време пия Фитовал, хранителна добавка.

iliqna82
10-24-2015, 21:57
Грижа за суха коса

sevdalina
10-25-2015, 10:37
Аз пък разчитам само на домашните маски и си правя всяка неделя.

denidimitrova
11-12-2015, 12:46
Аз пък разчитам само на домашните маски и си правя всяка неделя.

Аз също. Използвам тривитаминол. най-често само с памуче нанасям - косата расте по-бързо, става мека и здрава.

winks11
12-11-2015, 12:28
Значи изправям сутрин и то не всеки ден, но все пак като изляза навън и ми е жал за косата ми :( с тази преса и после на този студ..та, може и да си внушавам, но е станала още по-зле в краищата. Някой има ли мнение за този балсам на Matrix (http://www.enzo.bg/matrix/total-results-so-long-damage-vzstanovjavassh-balsam-s-ceramidi/) и каква е ползата от тези церамиди??

denitsap
01-25-2016, 08:57
Здравейте, темата е уникална.. браво на всички ви Аз винаги съм имала проблем с цъфтежа на косата (преди я и боядисвах и това допълнително усложняваше нещата, след време спрях оставих си естествения цвят на косата, но пак си имаше цъвтеж) и бях чела някъде из нета за маска с тревитаминол, че помага за разтежа и за цъвтежа.Започнах да я правя тази маска всяка седмица по 1 2 пъти, като в маската слагах 1 суп лъжица ракия, 1 жалтък, оцет, мед, кисело мляко, 2 суп лъжици тревитаминол, зехтин или бадемово масло и чесно казано след 1 месец имаше ефект.Цъвтежа много намаля, косата ми расте доста по - бързо, има много хубав блясък, ябе доволна съм.Ако някой иска може да пробва.
дамски блузи втора употреба (http://reddress.bg/%D0%B4%D0%B0%D0%BC%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B1%D0%BB%D1%83%D0%B7%D0%B8-%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0-%D1%83%D0%BF%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B1%D0%B0)

mincheto
01-26-2016, 08:23
АЗ почнах да си постригвам краищата сама много малко на фризиорки вяра нямам.

nqma znachenie
01-26-2016, 12:23
Ако искате здрава и хубава коса не се боядисвайте много често и избягвайте да си я горите с преси машии и така нататак ;)

mincheto
01-26-2016, 14:01
Преси не ползвам от 5г на сам,боядисвам се секи месец,но черна боя не руса.

ManuelaK
02-07-2016, 08:23
http://i.enzo.bg/view/12/loreal-professionnel/lopintw_kmsq10/loreal-professionnel-serie-expert-intense-repair___12.jpg
Хубава маска. Не, че съм очаквала друго от Лореал, но все пак да я похваля :)

dulcinea17
02-08-2016, 12:30
Когато имам време си правя домашни маски - обикновено с различни етерични масла :)

И аз харесвам професионалната серия на L'Oreal :)

mincheto
02-24-2016, 08:34
Една добра маска за коса е с домашни яйца и после се отмива.

desi_dm
04-10-2016, 12:00
Най-доброто, най-ефикасното, няма да казвам най-евтина, но на мнооого прилична цена, за мен остават следните продукти:
Комплект за растеж на косата, който включва шампоан /400 мл/, маска /200 мл/ и билков концентрат за коса /100 мл/ на цена 24 лв.
http://foryoubg.com/products.php?id=823
Маската е за суха и изтощена коса. Моята коса вече е в добро състояние и затова я ползвам по-рядко.
Съвет от мен: "Винаги ползвайте поне 2-3 шампоана и ги редувайте".
Аз ползвам този за растеж на косата от комплекта, шампоан за растеж на косата с хмел и шампоан срещу косопад, за да регулирам сезонния косопад - http://foryoubg.com/products.php?id=599
И разбира се процедурите с масло от макадамия. Ползвам го по няколко начина. Ето статия с подробно описание - http://foryoubg.com/blog.php?view=67

baby_baby
04-11-2016, 21:30
Браво за темата !

sluncho23
04-12-2016, 06:58
Предполагам, че има доста момичета които имат проблем с растежа на косата и бих искала да ви споделя моето мнение и това което изпробвах. Наистина най-ефикасното нещо което съм ползвала и което НАИСТИНА е дало резултати е "Екзематин Ц". Купува се от ветеринарна аптека или магазин. Сместа е доста мазна, като олио. Аз лично я нанасях с четка за боядисване, първо в корените и после по дължината на косата. Връзвам я на топка и вече пожелание е да се сложи найлонова торбичка и кърпа върху нея с цел да се затопли скалпа, но не от сешоар, а от само себе си. Стоях между 30 мин и 1 час и измивам хубаво, след което ползвах и задължително маска. Не е възможно ефекта да е еднакъв за всички, но моя беше наистина забележим! И като дължина, и като здравина и плътност, косата ми се промени много! Правих процедурата максимум 1 път на седмица, в последствие и веднъж на две седмици.

Мисля да повторя скоро, че нещо се е стиска да расте... хихихи :)

Monstunter
04-19-2016, 11:26
Браво!





------------------------------------------------------------------
https://www.neobux.com/?rh=53746F696F6D6F746F3930 Едноминутна (безплатна) регистрация помагаща за дарение.Благодарим за отделеното време!

winks11
06-01-2016, 10:38
Понеже косата става все по-суха... :/ http://www.enzo.bg/matrix/biolage-exquisite-olio-za-vsichki-vidove-kosa/

sevdalina
06-08-2016, 13:01
От известно време косата ми пада доста, не знам каква е причината. Moжете ли да ми кажете как да се справя с проблема?

ParadiseCity
07-19-2016, 15:35
От известно време косата ми пада доста, не знам каква е причината. Moжете ли да ми кажете как да се справя с проблема?

Маска с хума.

winks11
08-12-2016, 09:32
От известно време косата ми пада доста, не знам каква е причината. Moжете ли да ми кажете как да се справя с проблема?

Шампоан на Сери с ампула

liliana.demetreva
08-29-2016, 14:04
Всяка една си има своите таини за своята коса и определени продукти които използваме... :) Иначе ми попадна нещо,което може да е полезно https://www.actualno.com/curious/syveti-za-obemna-i-krasiva-kosa-news_2388.html

mincheto
08-29-2016, 14:17
Мойта коса е по наследство расте с дни и ще я пусна да стане до под коленете,сега е на 2педи от дупето.

btrend
09-02-2016, 09:29
АЗ почнах да си постригвам краищата сама много малко на фризиорки вяра нямам.

Използвай професионална ножица, защото тя е най-важната при подстригването на косата. Знам го от моята приятелка, тя е фризьорка и даде 800 лв. за ножица. За това се случва ако ходиш при някаква забутана фризьорка косата ти след това да цъфне за 2 седмици. В никакъв случай недей с ножица за хартия или кухненска такава.

didi_dimova
09-07-2016, 09:39
Използвай професионална ножица, защото тя е най-важната при подстригването на косата. Знам го от моята приятелка, тя е фризьорка и даде 800 лв. за ножица. За това се случва ако ходиш при някаква забутана фризьорка косата ти след това да цъфне за 2 седмици. В никакъв случай недей с ножица за хартия или кухненска такава.

Напълно съм съгласна, ножицата е най-важна, ако наистина нямаш доверие на фризьорки и можеш да си подстрижеш сама връхчетата.

Lizzy Grant
11-14-2016, 15:25
Здравейте! Смятам да си купувам преса за коса, по-специално Remington Silk S9600. Може ли някой, който я е ползвал, да ми даде по-подробно мнение? Благодаря предварително

Ivaaaaa
11-14-2016, 16:08
Аз имам машата от тази силк серия вече три години и наистина не знам какво е това да имаш изтощена или цъфнала коса. Дори изглежда по-здрава и бляскава след като съм я ползвала ХД.
И като съм на тая вълна, да похваля новата ми придобивка remington s9100 proluxe. Много си я бива.

winks11
11-15-2016, 11:35
Честита преса :D една фр си я взе и също е много доволна..
Аз си взех Gamarde Hair Care
http://www.enzo.bg/gamarde/hair-care-shampoan-za-chuvstvitelna-kozha-na-skalpa/ ,понеже дали от сезона или не знам и аз от какво, косата ми пак започна да пада много и този път рещих да не се мажа със Себорал или с ампулите на Сери, та да видим това ...

Apageorgia
01-13-2017, 23:26
Окей, трябва ми опция да си прибирам косата докато спя, обаче се заплита от всякакви ластици, а шнола не я задържа..

winks11
01-16-2017, 09:20
Плитки? Стига да не държиш да е права

titinkaa
05-08-2017, 15:21
Здравейте,момичета. :)
Отдавна не съм влизала във форума,някои от вас сигурно ме помнят,а други не.Както и да е.
Тук съм за да питам какви бяха продуктите за домашни маски,които се препоръчваха.Питам,защото от 2г не съм си правила домашни маски поради много работа и не ми оставаше време,и съм забравила едно време какво съм слагала.Помня само някои неща....кисело мляко,жълтък,какао,кафе,бад емово масло,хума,и масло от гроздови семки,и тривитаминол.
Ако може да допълните още какво се слагаше?!
Благодаря ви предварително. :*

winks11
05-12-2017, 05:40
Ракия, защото сгравя скалпа, като е по-висока температурата на главата, съставките се поемат по - добре.

Аз слагам и мед с тривитаминола, ракията, малко лимонов сок, зехтин или друго масло, задължително жълтъкът.

А ползвали ли сте някакви ампули и какви? Има ли такива за косопад, за които не трябва да дам десетки левове за един пълен курс?
Мисля да поръчвам на лореал, но не знам дали си струват?
http://www.enzo.bg/loreal-professionnel/serie-expert-aminexil-control-procedura-protiv-kosopad/

Ivaaaaa
05-12-2017, 06:23
Здрасти, аз не вярвам в тези ампули. Преди години мисля, че бях пробвала на виши. Еми, не. Това, което ми помага са хранителните добавки, които приемам. Също не си връзвай косата. Огромна разлика откакто спрях. И си реша косата само, когато я къпя т.е. през ден. Преди имах падаща и рядка коса. Сега фризьорката, при която ходих последно ми каза, че имам гъста коса о.о
Успех!
*а и замени четката с широк гребен.

winks11
05-16-2017, 11:35
А за какви добавки става въпрос? Сама ли ги изписваш или след консултация с лекар - дерматолог? За мазна коса лекар твърди, че помага фолиева киселина и неорозал, както и че трябва да се прегледат определени хормони. И да има ограничения в храненето с мазни и тестени храни. С две думи - нещо, което си е полезно по принцип, но много бавно би ти се отразило, според мен.

nachossr
05-28-2017, 20:54
От скоро почнах да ползвам чист арган на суха коса. Супер доволна съм, много мекичка ми я прави и е чудесен за хора, с по-сухи краища като моите. :)

Ivaaaaa
05-29-2017, 05:33
Не искам да споменавам какви добавки, защото макар и на пръв поглед безвредни...
И да, отнема месеци, но поне има видим резултат. Най-добре питай дерматолог.

gaburata
05-29-2017, 18:40
Привет на всички. Много рядко пиша тук. Основно чета, нищо, че отдавна не съм тийнейджърка.
Да ви споделя за моята коса какво съм забелязала. Освен всички външни домашни и купени маски, си трябват и витамини вътрешно. Пила съм преди години Мерц и Ревалид - без ефект. Единствено бях доволна от ампулите на Ревалид, но чисто като подхранване на косата. Исках да расте по-бързичко. Ползвах какви ли не хининови шампоани и спрейове - без резултат. Купувах си от аотеката вит. А и Е за по няколко лева- без резултат. Последните 2 години редувам тези минерали (http://aloeveragrija.com/products/%D0%BD%D0%B5%D0%B9%D1%87%D1%8A%D1%80-%D0%BC%D0%B8%D0%BD/) и тези витамини (http://aloeveragrija.com/products/%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%BA%D0%B5%D1%8A%D1%80/) - натурални и определено ефекта е видим, щом и фризьорката ми го забеляза. Това е нещо дългосрочно и не се вижда бързо. Отделно ежедневно си полагам големи грижи за косата, защото е ламя и е много жадна. На всяко миене ползвам маска за коса и преди да я изсуша я пръскам със спрей, който я предпазва и така цъфти една идея по-малко. В общи линии хубавата коса изисква грижи.
Пила съм различни добавки и съм чела и съм се консултирала с дерматолог. Това, което съм научила е, че те не трябва да са синтетични, защото организмът не ги усвоява и се натрупват и тогава може да стане беля. Разновидността на вит. А, трябва да е бета каротин - тази форма се усвоява от нашето тяло и то я преработва вече във вит. А и не се натрупва в черния дроб.
В крайна сметка добавките не трябва да заместват разнообразното ни хранене и не трябва да разчитаме само на тях. Те помагат, но не трябва да заместват хубавата храна. :)

today_was_a_charytale
06-08-2017, 11:51
Здравейте, искам да попитам за някакъв европейски сайт за продукти за коса? Не искам американски, защото много ми се бавят доставките, а и с мито, такси, доставка става тройна цената.

Amaya`s
07-29-2017, 07:30
Здравейте, искам да попитам за някакъв европейски сайт за продукти за коса? Не искам американски, защото много ми се бавят доставките, а и с мито, такси, доставка става тройна цената.

https://www.aroma-zone.com/info/fiche-technique/huile-vegetale-argan-bio-aroma-zone

ii.iivanova
11-17-2017, 11:06
Здравейте :)
Ако желаете погледнете тази страничка... Ако ви допадне моля харесайте я :) https://www.facebook.com/pg/unicorngagic/reviews/?ref=page_internal

Izzy16
01-12-2018, 17:32
Здравейте искам да ви питам какви продукти да използвам за мазна къдрава коса ... Имам чувството ,че имам най-мазната коса и дори да я мия по 10 пъти на ден изглежда ,че не съм я мила 2 седмици .-.

TheNet
01-24-2018, 12:24
Не е хубаво да я миеш толкова много. Даже някъде четох, че колкото по-рядко я миеш - по-добре. Опитай да намалиш измиванията. Може да пробваш сух шампоан.

radito98
04-24-2018, 08:50
Всичко е индивидуално, ако ти е мазна кожата и косата ще ти се омазнява бързо… Няма как да я накараш да се омазнява за 4 дни вместо за 2 ;)

xXDragonflyXx
09-07-2018, 22:12
Сух шампоан.

r0ssie_r0ssie
12-12-2019, 10:51
Имам забележка относно единия съвет за къдравата коса. Когато се реше суха се накъсва повече. За да не се къса при разресване най-добре е да се реше след нанасянето на балсама с отмиване или под течаща вода. Казвам го от опит 8-) И също така като се разресва това да става от края към корените. Да поясня - не забиваш четката директно в корена, а започваш първо от краищата, като постепенно се изкачваш нагоре. Казвам го, защото съм виждала ужасно обзобразени къдрави коси, точно поради неправилно сресване и неистово скубане.

Много добър съвет. Моята коса не я сресвам, само като я мия и съм сложила балсам, тогава. Само като ходя на фризьор, я сресвам с 300 зора :D

Do4oMaN
12-29-2019, 11:05
Много добър съвет. Моята коса не я сресвам, само като я мия и съм сложила балсам, тогава. Само като ходя на фризьор, я сресвам с 300 зора :D

Ползвала съм няколко балсама от тези https://eli.bg/kosa/balsam/ и мога да кажа, че вършат чудесна работа за къдрава коса. Определено няма да сбъркате, ако решите да тествате тези на Chi или пък на Revlon.

SvetlaLaLana
04-01-2022, 14:42
Смяната на сезоните винаги се отразява на косата ми, затова фризьорката ми ме посъветва да заложа на специализирани маски за суха коса . Останах много доволна от тези на Fanola.

desimira90_90
06-02-2023, 08:29
Здравейте
Да попитам относно мнението ви за тривитаминола. Четох, че при някои хора се получвал косопад. Закупих си го но още не мога да се престраша да се намажа с него.

lisa.samur
06-27-2023, 20:59
Аз съм го ползвала, като цяло не ми подейства впечатляващо. Мисля, че причината е, че всеки скалп има нужда от различно третиране. На някой им липсва витамин А, на друг друго. Аз също още не мога да си намеря нещо, което да ми пасва и косата да ми стане по-здрава и да расте по-бързо...