PDA

View Full Version : Студентска тема



Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Hayashi
10-04-2013, 18:24
^ Същите са при нас азиатците.
Студеничко ли ти е в Нюкасъл, Анджи? :D

JagAlskarDig
10-05-2013, 20:04
И пре нас (Виена) е така. 600 човека първи семестър архитектура... показаха ни първият ден статистика: от 800 първокурсници ~250 завършват бакалавър и ~180 магистър.
Там си е направо традиция. Горният випуск, когато започнаха, бяха ~900. :D

Fisherman
10-06-2013, 17:43
Карал съм по доста европейски магистрали и по всички Български, нашите магистрали не струват, нито като качество нито като нищо. Ако взема пък да ги сравнявам с аутубан в Германия или дори с транзитната магистрала в харватска, оле мале.

нямаме такива,защото не сме правили световни войни за да грабим

draid
10-07-2013, 21:22
нямаме такива,защото не сме правили световни войни за да грабим

Стига разправя вицове, моля ти се.

Fisherman
10-10-2013, 22:19
Стига разправя вицове, моля ти се.

ако бяха вадили твоите зъби,друго щеше да лаеш

draid
10-10-2013, 22:33
ако бяха вадили твоите зъби,друго щеше да лаеш

Какво са изграбили Германицте е отишло във военна техника, а предвид тоталното разрушение и капитулация какво им е помогнало грабенето ми е много интересно след 45' ?

granger
10-11-2013, 05:29
Мисля,че официално мога да заявя ,че мразя четвъртъците!

DisappointedDreamer
10-11-2013, 07:09
^ как е 280, Плам :D

AnarchyBoy
10-11-2013, 08:06
:D 280 е отвратителен, ма остави т''ва... Плами е от 9 до 9 на лекции в четвъртък.. :lol:
А специално да си кажа, аз в четвъртък съм си изцяло свободно.. ндам.. :smt049 8-)

А пък на мен лекциите са ми няк'ви никви.. по 2 часа на ден.. йей.. :D

granger
10-11-2013, 09:38
на мен понеделник ще ми е изцяло свободен за сметка на това!
Както и да е :) Днес до 1 съм на фитнес и след това от 2 до 5 на английски. Трябва да препускам като луда, но НЕ Е ПРОБЛЕМ!

Hayashi
10-11-2013, 11:45
Баси късмета имате вие! Имам всеки ден по 3 лекции, най-любимо ми е като ми сложат 3 упражнения в един ден и то са все зема и околна среда, физика и биохимия да може като се прибера да не мога да си кажа името. За изпита по земя и околна среда другия вторник имам някакви надежди, че ще го изкарам по-прилично, че там и доста теория, която разбирам. Обаче следващата седмица изпитът по математика и физика 2 в 1 хич не се виждам. Още повече, че днес ни "светнаха", че калкулатори няма да позволяват.... Как точно се очаква да смятам корен на 1.8 и 0,99999^300000. За последното съвсем сериозно питам, някой ако може да ми обясни как такива числа да ги сметна, ще го обичам безкрайно. Уф, догодина вече няма да има никаква физика и математика като се преместя в биологията, ама тая година как ще я изкарам като дори и да вдяна малко от начина на смятане и формулите, аз отговор не мога да докарам без калкулатор.

anonymous708973
10-11-2013, 11:46
Сериозно ли без калкулатор?
Тука пък задължително трябва да имаш. Уж е от "простите" модели, не може да се програмира и сам да смята функции етц, ама го гледам като теле в железница, адски странен ми е :д
Иначе имам и аз приятно изпитче на 25 октомври - финансова математика, като преди това захващаме и новия предмет, та ще ми станат 6 общо. :д

Chacho
10-11-2013, 11:48
Баси късмета имате вие! Имам всеки ден по 3 лекции, най-любимо ми е като ми сложат 3 упражнения в един ден и то са все зема и околна среда, физика и биохимия да може като се прибера да не мога да си кажа името. За изпита по земя и околна среда другия вторник имам някакви надежди, че ще го изкарам по-прилично, че там и доста теория, която разбирам. Обаче следващата седмица изпитът по математика и физика 2 в 1 хич не се виждам. Още повече, че днес ни "светнаха", че калкулатори няма да позволяват.... Как точно се очаква да смятам корен на 1.8 и 0,99999^300000. За последното съвсем сериозно питам, някой ако може да ми обясни как такива числа да ги сметна, ще го обичам безкрайно. Уф, догодина вече няма да има никаква физика и математика като се преместя в биологията, ама тая година как ще я изкарам като дори и да вдяна малко от начина на смятане и формулите, аз отговор не мога да докарам без калкулатор.

Добре, аз нали писах за числата в темата по математика (там май беше), кажи какво точно не разбираш.

И наистина ли някой ще ви кара да пресмятате корени?

Hayashi
10-11-2013, 11:51
Ами явно. Спомена се нещо, че уж можело да пише на изпита някой неща да не се пресмятат до край, ама пак е някаква пълна простотия. Иначе за земя и околна среда и биохимия ни го изискват, даже онзи ден ни теглиха една лекция, че половината смятаме с телефон.

Ами днес имаше корени в задачите. И ние го сметнахме с калкулатор, но на изпита как да го сметнем? Да не говорим, че при тея биномиални закони и закони на Поасон когато са ти големи цифрите, после сметките стават на някакви огромни степени. Математиката хич не ми е силна страна, нямам такова мислене, та не ми се смейте. :D

Chacho
10-11-2013, 11:56
Ами явно. Спомена се нещо, че уж можело да пише на изпита някой неща да не се пресмятат до край, ама пак е някаква пълна простотия. Иначе за земя и околна среда и биохимия ни го изискват, даже онзи ден ни теглиха една лекция, че половината смятаме с телефон.

Ами днес имаше корени в задачите. И ние го сметнахме с калкулатор, но на изпита как да го сметнем? Да не говорим, че при тея биномиални закони и закони на Поасон когато са ти големи цифрите, после сметките стават на някакви огромни степени. Математиката хич не ми е силна страна, нямам такова мислене, та не ми се смейте. :D

Мога да ти изровя как да смяташ корени, не е кой знае ква философия, но е безсмислено.

Поне разбра ли за числата от типа х.10^n как да си правиш сметките, тва дето ти писах в другата тема? (число по 10 на еди-коя-си степен)

klimatronik
10-11-2013, 17:13
Ами явно. Спомена се нещо, че уж можело да пише на изпита някой неща да не се пресмятат до край, ама пак е някаква пълна простотия. Иначе за земя и околна среда и биохимия ни го изискват, даже онзи ден ни теглиха една лекция, че половината смятаме с телефон.

Ами днес имаше корени в задачите. И ние го сметнахме с калкулатор, но на изпита как да го сметнем? Да не говорим, че при тея биномиални закони и закони на Поасон когато са ти големи цифрите, после сметките стават на някакви огромни степени. Математиката хич не ми е силна страна, нямам такова мислене, та не ми се смейте. :D
мани, аз още на първия урок за матриците ми се догади :Д

klimatronik
10-11-2013, 17:14
Сериозно ли без калкулатор?

Иначе имам и аз приятно изпитче на 25 октомври - финансова математика, като преди това захващаме и новия предмет, та ще ми станат 6 общо. :д

Успех, точно на рождения ми ден :Д

Fisherman
10-11-2013, 17:46
мани, аз още на първия урок за матриците ми се догади :Д

нали беше учил матрици в 11 клас козарче

draid
10-11-2013, 17:59
Мисля,че официално мога да заявя ,че мразя четвъртъците!

Недей, не е лошо да имаш много предмети в един ден. Далеч по приятно от това да имаш 2 часа сутринта после 2 следобед и език вечерта :D

klimatronik
10-11-2013, 18:14
нали беше учил матрици в 11 клас козарче

Не помня да сме учили за подобни матрици. Висшата математика изисква основни знания от предни години, но не е същата.

Nakadah
10-12-2013, 07:51
Иначе имам и аз приятно изпитче на 25 октомври - финансова математика, като преди това захващаме и новия предмет, та ще ми станат 6 общо. :д

Тая финансова математика Time Value of Money ли е? Т.Е 1 долар днеска не е = на 1 долар утре?

anonymous708973
10-12-2013, 09:55
Тая финансова математика Time Value of Money ли е? Т.Е 1 долар днеска не е = на 1 долар утре?

Нем, смятане на лихви, кредити, пенсии етц.
Това, за което ти говориш, 100% ще се учи, но в по-горните семестри :)

Ох, матрици. Всички тук са ги учили в гимназиите, аз не съм ги и чувала, ама пък казват, че са лесни :д

DisappointedDreamer
10-12-2013, 10:06
^Бързо ще ги усвоиш матриците. Не са кой знае какво.

granger
10-12-2013, 12:40
Недей, не е лошо да имаш много предмети в един ден. Далеч по приятно от това да имаш 2 часа сутринта после 2 следобед и език вечерта :D

Не ме притеснява тва,че ще седя,пиша,уча ,слушам etc, а това,че последните няколко часа(3-последната лекция) всеки шуми, мрънка, и още повече се бавим и откачам. Най-накрая всички сме изтряскали и умрели от умора. Аз само се прибрах, наядох се като попско дете на задушница и умрях на леглото, просто се разложих.

Hayashi
10-12-2013, 12:43
granger така ми е почти всеки ден. :(
Често има индивиди дето си лафят около мен и ми идва да ги поканя да си излязат.
Днес ще се учи по земя и околна среда, мотивирала съм се, че няма да го провалям този изпит! :D

kosder
10-12-2013, 15:40
Гледам се оплаквате от лекции. Та за 2 седмици имам само 1 ден, който да съм го изкарал по програма, както си е :-0 Да живее организацията в СУ и професорите, които ги е страх от медиите и заради които ставам сутринта, за да губя лекция...


btw granger почти съм сигурен, че те видях тия дни в 365.

granger
10-12-2013, 16:13
Гледам се оплаквате от лекции. Та за 2 седмици имам само 1 ден, който да съм го изкарал по програма, както си е :-0 Да живее организацията в СУ и професорите, които ги е страх от медиите и заради които ставам сутринта, за да губя лекция...


btw granger почти съм сигурен, че те видях тия дни в 365.
Миналата събота?

draid
10-12-2013, 16:54
Не ме притеснява тва,че ще седя,пиша,уча ,слушам etc, а това,че последните няколко часа(3-последната лекция) всеки шуми, мрънка, и още повече се бавим и откачам. Най-накрая всички сме изтряскали и умрели от умора. Аз само се прибрах, наядох се като попско дете на задушница и умрях на леглото, просто се разложих.

Хах, това ми напомня за 3 часова лекция по Машинни елементи II, която продължаваше до 9ч, а често залата беше затъмнена заради мултимедията, даскала много обичаше да слива часовете и да не ни пуска с 30 мин по-рано както се полага при сливане. Там дори най-бруталните оптимисти им идеше да се самоубият 3-тия час :D Много е ценно и да имаш изпит в 7:00 сутринта а в парка да е натрупал 30см сняг и никой да не е минавал преди теб, а ти да си с някакви ниски обувки/маратонки :D

granger
10-12-2013, 18:37
Усещам как ще е много красивна ситуацията при нас :D Всеки четвъртък съм умряла от гъдел.
Хубавото е ,че с колегите ще ходим на България-Чехия. Малко да повикаме, да се сближим, да се порадваме, пък в сряда да нямаме глас :lol:

draid
10-12-2013, 18:44
Докато се завъртите и ще мине семестъра.

granger
10-13-2013, 10:52
Сигурно ще е така. Не знам, обаче аз имам странното чувство, че съм с тези хора от адски много време, че съм в София от 3 години , а не 3 седмици :) Чувствам се добре там, да видим, дано чувството продължи.

bloodyF
10-13-2013, 15:46
на мен понеделник ще ми е изцяло свободен за сметка на това!
Както и да е :) Днес до 1 съм на фитнес и след това от 2 до 5 на английски. Трябва да препускам като луда, но НЕ Е ПРОБЛЕМ!

Нье :lol:

Speedz
10-13-2013, 21:48
На 16 съм и тези дни много сериозно се замислям с какво да продължа след 12-ти клас. Темата е интересна, има полезни съвети и мисля да й хвърля едно око. Иначе сигурно имам цял списък с възможности и дано до края на 10-ти клас да имам поне малко по-ясна представа. Та си запазвам правото да питам надълго и широко разни работи по-нататък. :D

maldini
10-13-2013, 21:49
къде ше ходите на 8ми бе пияници? :D

granger
10-15-2013, 05:41
Бороиц...

maldini
10-15-2013, 10:16
Аз съм в Банско който ще е там да казва да се видиме :)

mimsssssss
10-15-2013, 12:27
Абе хора, имам един въпрос - защо всички са толкова против частните университети в България? Даже чувам някви неща, от рода на "Който не са го взели другаде, се е набутал в частен"... и такива ми ти работи.
И като поразпитах малко за унита, и всеки скача и ми вика да ходя в СУ. Що - там хората са безсмъртни или к'во?

Hayashi
10-15-2013, 12:40
Щото са с остарели разбирания. Пък и в България разликата не е огромна, така или иначе и държавните са платени.


Днес се олях на тоя изпит. Под 10 ще е, но да видим колко. >w> Другия път трябва да е поне 15.

mimsssssss
10-15-2013, 12:42
Ти на системата до 20 ли си?
Приятеля ми наскоро ми викаше "Изкарах 6, мамка му!" Викам аз ще се радвам, ти плачеш... Пък все забравям, че той е до 10 :д

п.п. Иначе относно унитата - съгласна съм за старите разбирания. Пък такива хубави специалности си харесах за магистратура, пък са в три различни и все частни унита. Направо и аз не знам кво да правя...

Hayashi
10-15-2013, 12:46
До 20 сме да. Аз по тоя предмет и по математиката ако завърша с 10 семестъра, ще съм гениална. Ама силно се съмнявам. Дано поне не съм се изложила много, че лесно да компенсирам със следващите.

pifiella
10-16-2013, 11:31
Аз нямам свободен ден,гадно....
Но пък за сметка на това имам лекции понякога от 8 сутринта до 19 вечерта,кефче ми е!
Пиша или слушам,едновременно не мога :D
За три седмици написах толкова есета,колко през живота си не съм,но нали сама си го причиних,не мога да обвинявам другите.И така: пийп-пийп,ставане,мотаене,кафе,28 0,ФЖМК,висене и "опити" да чуеш нещо,мрак,метро,280 и 55-ти блок...това е!
Студентски живот ли е да го опишеш :D

pifiella
10-16-2013, 11:36
И като поразпитах малко за унита, и всеки скача и ми вика да ходя в СУ. Що - там хората са безсмъртни или к'во?

Организацията им е просто... В един ден имах три упражнения,които започваха по едно и също време.Иди и се оправяй с учебен отдел и им обяснявай как, аджеба, не можеш да се клонираш и да присъстваш на 3 неща едновременно,ама се разбрахме.

klimatronik
10-16-2013, 11:39
Аз нямам свободен ден,гадно....
Но пък за сметка на това имам лекции понякога от 8 сутринта до 19 вечерта,кефче ми е!
Пиша или слушам,едновременно не мога :D
За три седмици написах толкова есета,колко през живота си не съм,но нали сама си го причиних,не мога да обвинявам другите.И така: пийп-пийп,ставане,мотаене,кафе,28 0,ФЖМК,висене и "опити" да чуеш нещо,мрак,метро,280 и 55-ти блок...това е!
Студентски живот ли е да го опишеш :D

Казват.. най-хубавите години от живота са от студентското време :D

marilyn
10-16-2013, 12:03
Аз нямам свободен ден,гадно....
Но пък за сметка на това имам лекции понякога от 8 сутринта до 19 вечерта,кефче ми е!
Пиша или слушам,едновременно не мога :D
За три седмици написах толкова есета,колко през живота си не съм,но нали сама си го причиних,не мога да обвинявам другите.И така: пийп-пийп,ставане,мотаене,кафе,28 0,ФЖМК,висене и "опити" да чуеш нещо,мрак,метро,280 и 55-ти блок...това е!
Студентски живот ли е да го опишеш :D

Все едно не говориш за ФЖМК! Кой ви мъчи толкоз?

pifiella
10-16-2013, 12:16
Все едно не говориш за ФЖМК! Кой ви мъчи толкоз?
Попова всеки път иска есе + по чуждестранна журналистика + Здравчето :D

marilyn
10-16-2013, 12:19
Попова всеки път иска есе + по чуждестранна журналистика + Здравчето :D

При Попова и по ЧЖ ок, там поне е интересно, макар да не помня да съм писала толкова есета. А на Здравка няма да се връзваш. И да пишеш и да не пишеш... накрая само курсовата и изпита тежат. Без курсова не допуска до изпит.

pifiella
10-16-2013, 12:57
При Попова и по ЧЖ ок, там поне е интересно, макар да не помня да съм писала толкова есета. А на Здравка няма да се връзваш. И да пишеш и да не пишеш... накрая само курсовата и изпита тежат. Без курсова не допуска до изпит.

А така малко вътрешна информация никога не е излишна:D
А по социология какво се прави,освен че се заспива...

marilyn
10-16-2013, 13:26
А така малко вътрешна информация никога не е излишна:D
А по социология какво се прави,освен че се заспива...

Не я мисли здравка. Аз за 2 семестъра съм отишла 5 пъти на лекция и пак го взех тоя изпит. Крайно не ми действа добре на нервната система тая жена. Ходи си на упражненията. По-полезни са.

Тоя по Социология изглежда голям темерут и е, но не е толкова страшен. Ходи на лекциите и пиши. Сигурно ви е казал, че долу при ксерокса е оставил материали, които можете да си преснимате. Направи го! Там имаш всички теми от конспекта, подредени и друго извън това не ти трябва. Струва 10тина лева. От там да учиш само и си го взела. При нас скъса само 2-3ма. Не мисли обаче да преписваш, кажи и на колегите ти. Щото ще ви хване, а хване ли някой... къса го всеки следващ път.

Той нарича изпита "контролно", ама си е баш изпит да ти кажа. :D
На нас ни казваше, че трябва да прочетем по 3 пъти темите и един път да напишем това, което сме научили, иначе нямало как да запомним всичко. Глупости. Прочетох само 1 път и имам 4. Искам да ти кажа да не се стягаш. А пък при Попова и Петров още по-малко.

Ако имаш въпроси питай ме, и във фб можеш да ми пишеш, аз в чата съм винаги офлайн, но влизам редовно иначе. :)

Домъчня ми за ФЖМК, не съм ходила тая седмица. :D

DeHu
10-16-2013, 15:18
Аз като виден форумен столкър установих днес,че granger е в група с едно момиче от бившия клас...И все пак да кажа и за себе си нещо-досега се чувствах перфектно,но дойде момента с контролните и положението вече далеч не ми се вижда толкова розово...

granger
10-16-2013, 18:19
С кое момиче съм колежка?

DeHu
10-16-2013, 20:23
С Лора.С нея скоро не сме се чували,но чат-пат попадам на снимки във фейсбук и видях познато лице и се досетих :)

Kristianc95
10-18-2013, 16:08
Може ли някой добър по философия да ми пише?

granger
10-18-2013, 18:04
С Лора.С нея скоро не сме се чували,но чат-пат попадам на снимки във фейсбук и видях познато лице и се досетих :)
Ааааа,Лора е супер голям пич! Иначе значи би следвало и Меги да познаваш?

paradosou
10-19-2013, 11:09
Може ли някой добър по философия да ми пише?
Последна година в училище си, нали? Какво ти трябва? :)

Hayashi
10-19-2013, 11:35
granger ти право ли учеше в СУ? Имам съученици там, но не знам дали сте заедно.

Аз се похвалих в друга тема, но да се похваля и тук. Професорът по руски е голям пич, рядко интелигентен французин. А от курса по руски за напреднали всички са бъдещи нобелови лаурети. С толкова много докторанти не се бях запознавала, а като им казах, че съм първа година как се засмяха.

Другата седмица имам 2 изпита, но нещо нямам мотивация да уча като знам, че няма да се получат добре изобщо.

paradosou
10-19-2013, 12:30
Другата седмица имам 2 изпита, но нещо нямам мотивация да уча като знам, че няма да се получат добре изобщо.
Откъде тая предварително песимистична настройка 8-)? Така обичаната от всички математика ли е намесена 8-)?

granger
10-19-2013, 18:01
granger ти право ли учеше в СУ? Имам съученици там, но не знам дали сте заедно.

Аз се похвалих в друга тема, но да се похваля и тук. Професорът по руски е голям пич, рядко интелигентен французин. А от курса по руски за напреднали всички са бъдещи нобелови лаурети. С толкова много докторанти не се бях запознавала, а като им казах, че съм първа година как се засмяха.


Другата седмица имам 2 изпита, но нещо нямам мотивация да уча като знам, че няма да се получат добре изобщо.

Международни отношения уча,но има много ,ама много право там :D
Иначе имам и МО колеги, от стз, запознах се и с доста прависти.

DeHu
10-19-2013, 18:06
granger,аз не знаех,че и Меги е от тази група,нооо да,добра логика :) Аз да се оплача,че тоя по математика не желае да освободи никого от изпит...

granger
10-19-2013, 19:03
Меги и Лора са ми в курса, ние целия курс сме на лекции. Много са ми печени колегите!

Fisherman
10-19-2013, 19:32
Как е в СУ

doesanyonecare
10-19-2013, 19:38
Как е в СУ
ти не си ли легна вече ве

Hayashi
10-19-2013, 19:44
МО в СУ имам съученичка и тя като теб се казва Пламена. :)

AnarchyBoy
10-19-2013, 19:48
МО в СУ имам съученичка и тя като теб се казва Пламена. :)

Знаем я.. :D

Hayashi
10-19-2013, 19:50
Да ѝ пратите поздрави!

Fisherman
10-19-2013, 19:50
ти не си ли легна вече ве

Искаш ли да си легнеш в гробищата на бакърена фабрика

doesanyonecare
10-19-2013, 19:56
Искаш ли да си легнеш в гробищата на бакърена фабрика
питах та нещо ве искаш ли да та банна ве?! А?! тва ли искаш?!

AnarchyBoy
10-19-2013, 19:59
Да ѝ пратите поздрави!

Е говори с Плами за поздрави.. аз просто знам, че има 2ро Плами в МО-то.. :)

granger
10-19-2013, 22:06
МО в СУ имам съученичка и тя като теб се казва Пламена. :)
Мурджева - голяяяяяям пич!
Ше предам поздравите :)

Fisherman
10-19-2013, 23:05
питах та нещо ве искаш ли да та банна ве?! А?! тва ли искаш?!

щи банна брадичката

DarkTemplar
10-20-2013, 00:09
Мурджева - голяяяяяям пич!
Ше предам поздравите :)

А как се казваше екзалтираната футболна фенка?

granger
10-20-2013, 09:10
Белослава :D
Тя е моето 2ро аз!

kosder
10-21-2013, 17:23
granger Пантев предава ли ти ? Най-бавните ми лекции са ми при него по МО :-0

granger
10-22-2013, 13:54
granger Пантев предава ли ти ? Най-бавните ми лекции са ми при него по МО :-0

Не, аз още МО не уча...само Правни и политология, езици и реторика.

Zorin
10-22-2013, 23:46
На пет кафета съм, 23:45 е, все още имам 100+ страници читанка за четвъртък, смятам да повърна : )))))))))))))

betudontbet
10-23-2013, 01:06
^смени кафетата с амфетите, определено по-удачен вариант е.






П.С
Имам контролно в четвъртък по аналитична геометрия
Im gonna make it !!! :С

mimsssssss
10-23-2013, 16:39
Който няма достъп до амфети... цъка кафенца.
Стабилно уж залегнах от по-рано и накрая пак не ми стига времето. Имам още десет дена мъки вкъщи, за да си смеля материала като хората и да ми се задържи повечко в акъла.

Fisherman
10-26-2013, 18:40
ОСТАВКА

tireheb
10-26-2013, 18:49
кур за 50те малоумника в су

saruhi
10-26-2013, 18:51
2 курс в ТУ....алеле мале :D

Fisherman
10-26-2013, 19:49
кур за 50те малоумника в су

Малоумно е да си отстояваш правата?Никой не може да търпи кирливото правителство

Violenza
10-26-2013, 20:00
кур за 50те малоумника в су
'Щото дръзват да се цепят от колектива на пасивните овце ли?

tireheb
10-26-2013, 21:52
ей, ало
я чейте малко
шепа хора окупират ВУЗ
влизат и казват "няма лекции, ние казваме кой влиза и кой излиза"
само шмайзери и маски им липсват

има ли смисъл да продължавам и да обяснявам колко тъпо, нереалистично и дори НЕЗАКОННО е това ?

нали университета беше суверенен, на територията му нема място за политика и тн. пишеше го некъде, уж
що не влязат да окупират некой мол, примерно ? щото точно за половин час са у районното, на другия ден са осъдени
ебати революционерите

нека секи си протестира колкото си иска, ама както се прави, човешки. тея специално заслужават да им влязат с палките и сълзотворния газ и такъв да им уйдурдисат, та да се омотат около сополя си

Hayashi
10-26-2013, 22:04
И според мен не са прави окупиращите, още повече, че по този начин решават за сумати народ, който никой не го пита дали е съгласен да не кара лекции.

Fisherman
10-27-2013, 00:35
ей, ало
я чейте малко
шепа хора окупират ВУЗ
влизат и казват "няма лекции, ние казваме кой влиза и кой излиза"
само шмайзери и маски им липсват

има ли смисъл да продължавам и да обяснявам колко тъпо, нереалистично и дори НЕЗАКОННО е това ?

нали университета беше суверенен, на територията му нема място за политика и тн. пишеше го некъде, уж
що не влязат да окупират некой мол, примерно ? щото точно за половин час са у районното, на другия ден са осъдени
ебати революционерите

нека секи си протестира колкото си иска, ама както се прави, човешки. тея специално заслужават да им влязат с палките и сълзотворния газ и такъв да им уйдурдисат, та да се омотат около сополя си

а не ше седиме със скръстени ръце,защото така сме им удобни на комунягите

DarkTemplar
10-27-2013, 02:15
Тва са некви дълбоки теми, дето повечето от обсъждащите ги, грам не ги схващат. И почват обичайните спорове кой крив, кой прав.

Zorin
10-27-2013, 03:55
^смени кафетата с амфетите, определено по-удачен вариант е.

Интересно предложение, но смятам да пропусна.

Избягвам да коментирам окупацията най-вече поради липса на информация от първа ръка. Но все пак, постове като "кур за 50те малоумника"? Нужно ли е да е така, сериозно? Поне дайте някакви аргументи защо.

Violenza
10-27-2013, 08:20
нали университета беше суверенен, на територията му нема място за политика и тн. пишеше го некъде, уж
що не влязат да окупират некой мол, примерно ? щото точно за половин час са у районното, на другия ден са осъдени
ебати революционерите

нека секи си протестира колкото си иска, ама както се прави, човешки. тея специално заслужават да им влязат с палките и сълзотворния газ и такъв да им уйдурдисат, та да се омотат около сополя си
Видяхме какъв беше резултатът от мирните протести.
Ще ги осъдят на куково лято, ти въобще наясно ли си с процедурата? :lol: (реторичен въпрос) Най-много да лепнат 20лв глоба на 2-3ма, ти за съд и за задържане под стража говориш.
Борят се за бъдещето си, естествено, че на хората без мнение и на управляващите, чиято явна цел е да прогони всичко що има акъл в главата навън, не им е угодно.

tonssy
10-27-2013, 08:31
И според мен не са прави окупиращите, още повече, че по този начин решават за сумати народ, който никой не го пита дали е съгласен да не кара лекции.

И не само лекциите. Записала съм се на курсове в СУ и вчера на цялата група от 60 човека ни се каза: "Няма да имате курсове" от студент на входа. Еми, сори, ама си плащам за тях и то не малко. Евала на преподавателя и на всички, че се организирахме сравнително бързо и отидохме в Биологическия факултет. В метрото сме приличали на стадо овце сигурно. Извинете, че се намесих в темата.

granger
10-27-2013, 08:39
Еми ,ок,мацки. Плащайте си за курсове, ама като опре ножа до кокала недейте да ревете. Щото всички сте против това правителство,ама си траете. И аз си пропускам лекциите,ама ако ще има някакъв ефект - подкрепям Окупиращите. Няма как да има някакво действие по въпроса,ако си мируваме като овчици. И ще изпуснете само 1 ден. Никой от ръководството няма да позволи да се надръндим с 1 седмица почивка заради окупацията.

И е много грозно тва "подкрепяме ги" , ама нали не можем да си идем на 1 лекцийка.
Прежалете се веднъж,не е голяма мъка. Ние също си плащаме , за да учим.

SpiritInBlack
10-27-2013, 09:09
Големи смешници сте повечето , честно

AnarchyBoy
10-27-2013, 09:15
Големи смешници сте повечето , честно

Точно, т'ва си мислех да напиша... докато четях нагоре..

granger
10-27-2013, 09:18
Точно, т'ва си мислех да напиша... докато четях нагоре..

:lol: окей,баце ;)

AnarchyBoy
10-27-2013, 09:20
:lol: окей,баце ;)
Плам не се отнася за теб! :D
А за овче мислещите.. ;)

Auriss
10-27-2013, 09:27
Тъпо ми е и реших да се прежаля да питам за какво иде реч ? Каква окупация ?

SpiritInBlack
10-27-2013, 10:12
За овулация става дума.

Утайки от СУ са решили , че имат непреклонна гражданска позиция и са решили да завземат ректората и да си играят на стражари и апаши.

granger
10-27-2013, 10:31
:lol: разбираш ги нещата.
По-добре са от контраокупиращите,които трошат стъкла и пейки в момента в ректората. Подкрепящи БСП и сътрудничета на комунистически олигарси.

AnarchyBoy
10-27-2013, 11:24
:lol: Темата ще бъде насрана.. *gets some popcorn*

Hayashi
10-27-2013, 11:30
А от кога университетите са се превърнали в някаква политическа сцена? Който има изявена гражданска позиция, нека да отиде на протеста и пак да си пропуска лекции.

Violenza
10-27-2013, 11:32
А от кога университетите са се превърнали в някаква политическа сцена?
Откакто се позволява на политически лица да преподават.

SpiritInBlack
10-27-2013, 11:47
ха , ти да не беше журналистика ? Правило ми е впечатление неумението на почти всички журналисти да правят разлика между речниковото значение на думата "олигарх" и това , което използват. И ти малко като тях. Пич си и ще се опитам да ти обясня някои неща , дано ги разбереш. Никога не съм имал почти нищо против активно показвани граждански позиции, стига да не ми пречат прекалено много. Да , не ми пука ако 500 идиоти не пускат народни представители да се приберат и трошат автобус пред парламента , не ми пука дори ако заради същите "представители на средната класа" трябва да обикалям по тъмни улички , защото Цариградско е затворено, стига не се се прекали със свободията. Разбираш ли, не ми пука докато моите интереси не са нарушени. Обаче мислиш ли , че ще съм доволен ,ако 80ма идиоти, да 80има идиоти, блокират УНСс, разтворят шатрите на входа и кажат : Няма да се учи днес. Чакайте ве ,смешки, кви сте вие ? Аз съм станал достатъчно рано да посетя определена лекция , а вие ще се ОПИТАТЕ да ми попречите ? Защо не протестирате с отворено писмо пред КС и не поискате писмено обяснение от тях ( въпреки , че на сайта им има официалното решение и мотивите за него да остане Делян Пеевски народен представител )- цивилизован начин , който всъщност може да постигне нещо. Защо го изкарват по-черен от черните мамби ? Добре , ако кажем , че утре Пеевски реши да си продаде целия бизнес и замине в чужбина , дали ще спрат мрънканията за олигархия и корупция ? Сегашното правителството е обвинявано за всичко лошо, но не му се отдава дължимото за постигнатото. Ок , прости сте и не знаете, ама защо не си знаете мястото и не спрете да лаете необосновано. Оня ден с колеги си говорих защо отпадали облекченията за младите семейства с първи ипотечен кредит. Не, това не е противоречие със социалната политика, която се опитва МС да провежда, а това е изискване за недопускане на дискриминация, съобразно решение на ЕК, защото иначе ще има огромна глоба, а не че правителството защитава интереса на банките. Чакайте малко , значи искате като отидете във Великобритания да ви гледат като нормални европейци , сиреч искате всички права, но не искате никакви отговорности , разбирай задължения. А за мораториума за земеделски земи - против него съм, но нямаше какво да се направи , защото Атака нямаше да осигурят кворум. Вие не знаете кой е най-големият собственик на зема в България - това е румънска фирма ! Мораториумът е само против купуване на земеделска земя от физически лица , а проблемът всъщност не е там.

И за назначенията - да си представим ( колкото и трудно да е ) , че станеш професор по определена дисциплина и имаш широк кръг академични познанства. Мислиш ли ,че дори и в такъв случай ще познаваш необходимите стотици специалисти, за които да можеш да гарантираш лично, защото толкова са необходими за всички висши постове на държавната администрация. А ако беше станало дори това, тогава обвиненията щяха да бъдат , че Орешарски назначава свои авери да крадат дружно. Айде кажи ми кога са гледани толкова отблизо държавните назначенич. Не знам дали се интерсуваш от политика , ама можеш ли да ми кажеш един , само един зам.министър от правителството на ББ.
Бях само на един протест в началото от любопитство- ако това е средната класа, дори и екип от Нобелови лауреати да бъде издигнат да управлява, пак няма положението да се оправи. Искания и предложения са ок, обаче викове "червени боклуци" и оставка не са. Значи не гласувате, ама после имате изисквания коя партия да бъде парламентарно представителна и коя не. Това са резултатите от изборите - суверенът не би решил различно и при нови избори, може би с изключение на "Реформаторския" блок , които наистина е по-добре да не влизат.

Fisherman
10-27-2013, 11:48
Овците викат гледайте овците

Hayashi
10-27-2013, 13:00
Пък в България всеки има изключително широки познания по политика и икономика. Винаги много ме е радвало как абсолютно всеки разбира от всичко. Пък тея дето си признават, че има работи, с които не са наясно, са все овце и непросветени. Бай Ганьо всичко може и всичко знае, как иначе? Та той е врял и кипял по света.

Auriss
10-27-2013, 14:43
Мдъм ... действително съжалявам.
Обратно в пещерата ...

tireheb
10-27-2013, 15:00
Плам не се отнася за теб! :D
А за овче мислещите.. ;)

ти точно недей се обяснява, че "мисленето" ти е като на първокласник

още чакам някой да ми обясни как терористичен акт на територията на ВУЗ не е противоконституционално

tireheb
10-27-2013, 15:04
Видяхме какъв беше резултатът от мирните протести.
Ще ги осъдят на куково лято, ти въобще наясно ли си с процедурата? :lol: (реторичен въпрос) Най-много да лепнат 20лв глоба на 2-3ма, ти за съд и за задържане под стража говориш.
Борят се за бъдещето си, естествено, че на хората без мнение и на управляващите, чиято явна цел е да прогони всичко що има акъл в главата навън, не им е угодно.

а, не, няма да ги осъдят
ше ги оставят да окупират МОЛ
дето дневно има 10000 клиента (примерно)
и те щото са РАНОБУДНИ могат да си праат кото си искат
сещам се
осъзнай се

granger
10-27-2013, 15:06
Па,нека са траем иначе, щото ни е много добре така.

tireheb
10-27-2013, 15:07
Па,нека са траем иначе, щото ни е много добре така.

не знам що се поставя равенство между "не подкрепям терористичен акт" и "подкрепям сегашното правителство"
вие с коя част на тялото си мислите, честно ?

Violenza
10-27-2013, 15:12
противоконституционално
К'во викаш? :cool:
За наказателен кодекс сигурно си чувал, ама какво пише вътре ти е тъмна Индия.

tireheb
10-27-2013, 15:14
окей, НЕЗАКОННО
не следвам право, ПРИЗНАВАМ СИ
тва не прави действията им по-малко идиотски

Auriss
10-27-2013, 15:18
всъщност още един въпрос имам - каква е целта на цялата тази работа ? И защо баш вуз са окопирали ?

Sh@d0w
10-27-2013, 15:25
Да се опитваш да свалиш едно законно ( макар и адски противно) правителство и парламент, действайки с незаконни средства, в името на правото и да пледираш за законност .... Шизофрения?
Поне да бяхте направили добра революция, а не да ми протестирате с плакатчета на сигурно.
Комунисти власт без кръв не пускат. Вие да не очаквате доброволно да Ви дадат ключовете на НС? По-скоро ще Ви изпратят в някой лагер, да си протестирате мирно. С мирни средства нищо не се постига. Тая смешна окупация е .. пародийно представление.

Fisherman
10-28-2013, 12:24
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10202221957139501&set=o.515532995185496&type=1&theater

мръсни ,подли ,лъжливи ,нахални ,нагли и безочливи комунисти за 70 години се ненаядоха

DarkTemplar
10-28-2013, 17:21
Че те винаги са упражнявали властта си с лъжи и манипулации. Гласуване под строй, подмяна на изборни резултати, репресии и терор над инакомислещите са само част от похватите на тая противна партия и още по-противните й членове.

Конкретно в случая с Окупацията на Университета, ситуацията в държавата и обществото ни е ненормална и това налага подобни радикални мерки. Институциите симулират дейност, грубо и системно е нарушаван общественият договор между политици и граждани, 136 дни тези в парламента се правят на нечули и неразбрали, очаквайки тихо и кротко да си изкарат 4-годишния мандат, при положение, че не са желани още от първата му седмица. Какво се очаква от активните граждани, да приемат всичко това ли?

saruhi
10-28-2013, 17:26
Пълна позьорщина е всичката тази окупация.Дай да протестираме понеже сме млади!Пропуснатите упражнения и всичко ще излязат през носа на онези,които искат да постигнат нещо и да учат.Но ние ще си окупираме,понеже не сме доволни от правителството.Всеки разбира,всеки знае..ей,много се нервирах :D

Violenza
10-28-2013, 17:37
Пълна позьорщина е всичката тази окупация.Дай да протестираме понеже сме млади!Пропуснатите упражнения и всичко ще излязат през носа на онези,които искат да постигнат нещо и да учат.Но ние ще си окупираме,понеже не сме доволни от правителството.Всеки разбира,всеки знае..ей,много се нервирах :D
О, велики постижения на комунизма...

SpiritInBlack
10-28-2013, 18:48
Смешка , спри да лаеш на всеки , който не ти споделя заблудите. Мнението и не е точно, ама поне е в правилната посока

Violenza
10-28-2013, 18:57
Смешка , спри да лаеш на всеки , който не ти споделя заблудите. Мнението и не е точно, ама поне е в правилната посока
Коя е правилната посока, душко? Протестирали, 'щото били млади. Акъл, акъл. Лая и срещу тия дето въобще са допуснали такива като вас във ВУЗ.

draid
10-29-2013, 15:43
На Софийския това му последният проблем. Много от вас се изказват без дори да са виждали повече от ректората или дори и това не са виждали. Софийския от години наред винаги е имал камара проблеми/задължения/закъснения на плащания и т.н. Такова нещо, не може да се постигне без тези дето са го направили да имат гръб в управлението на университета. Такива реакции са добро нещо, но тази лично е много закъсняла и буди сериозни подозрения.

lisi4ety
10-29-2013, 19:35
Комунисти власт без кръв не пускат.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Това, което всички знаем, но никой не изрича гласно.

draid
10-30-2013, 21:32
Това не е начина за протест. Ситуацията в момента е както се казва : "Кучетата си лаят, кервана си върви" Ако искаме да се постигне нещо трябва да се действа далеч по-радикално от окупацията на университети. Че управляващите не ги ебе за образованието през последните 24г. Трябва да се блокират важни пътни артерии, магистрали, гари, летища, НС, президентство, съдилища и други важни институции за да може да се упражни натиск. Но най-вече трябва единство, а в България то трудно се постига. Виждаме как веднъж протестират учители, после земеделците или медиците, но незнайно защо никога никой не протестира заедно с другите, това е най-големият проблем. Ако хора от всички сектори се вдигнат на куп, ще сдадат властта за няма и седмица. Важно обаче е да се промени изборният кодекс иначе, пак ще дойдат същите лица. Няма как да избереш здраво яйце от кошница с развалени.

seek&destroy
11-01-2013, 17:58
Това не е начина за протест. Ситуацията в момента е както се казва : "Кучетата си лаят, кервана си върви" Ако искаме да се постигне нещо трябва да се действа далеч по-радикално от окупацията на университети. Че управляващите не ги ебе за образованието през последните 24г. Трябва да се блокират важни пътни артерии, магистрали, гари, летища, НС, президентство, съдилища и други важни институции за да може да се упражни натиск. Но най-вече трябва единство, а в България то трудно се постига. Виждаме как веднъж протестират учители, после земеделците или медиците, но незнайно защо никога никой не протестира заедно с другите, това е най-големият проблем. Ако хора от всички сектори се вдигнат на куп, ще сдадат властта за няма и седмица. Важно обаче е да се промени изборният кодекс иначе, пак ще дойдат същите лица. Няма как да избереш здраво яйце от кошница с развалени.
Едно точно мнение.
Ситуацията с тия протести е толкова смешна, толкова жалка, че вече не ми е смешно, а ми иде ако имах възможност всички да ви избия. Ето така, ако се сваля правителство, като вас мили студенти, ами ... успех. С песни и танци, разходки из София и лафове, това не е протест, това не е т.н. ви " революция".
Такава жалка картинка ...
Защо поне един не обясни за какво протестира, какво иска, какво не е наред, а на въпросите защо се протестира се отговаря "Ами за да свалим правителството". Но защо, покажете ясните си цели, като се свали нали пак ще дойде същото, че и по-лошо. Не ви разбирам, глупци ...

seek&destroy
11-01-2013, 18:05
И поне тук не се излагайте, бе смешки :Д Мухахах седнала Грейнджър и още некви да ми обясняват политики, комуняги, олигарси .. Неща дето над половината нищо не разбирате, нищо не сте прочели, нищо не сте видели, а се натегате на революция. Е тва е трагичното, щото и форума е олицетворени на истинската ситуация.

granger
11-01-2013, 18:19
Както виждате вдигат се хората :)
Пък,каквото сабя покаже. Предпочитам да съм там,отколкото да си натискам гъза в някой ъгъл.

Sh@d0w
11-01-2013, 18:27
Грейнджър ти за какво протестираш?

Би ли изложила своите виждания и искания?

Violenza
11-01-2013, 18:27
^ Защо въобще си играеш да им отговаряш? :cool:

едит: това е за Грейнджър

granger
11-01-2013, 18:28
И аз това се чудя.
Протостурвам,щото гладостта ме накара!
Защото, Радко, трябва да се започне от някъде. СУ е институция, от нея са излезли доста хора,които са в НС или свързани с тях. Ако чрез тези протести,ще се постигне гласност, която да накара и други да излязат на улицата - ще протестираме.

Sh@d0w
11-01-2013, 18:29
И аз това се чудя.
Протостурвам,щото гладостта ме накара!

Това е доста "добро" обоснование, очаквах нещо сериозно заради начина по който защитаваш протеста.

Violenza
11-01-2013, 18:32
Любопитно ми е как в нечия главичка се върти идеята, че такава голяма група от хора, искащи оставката на сегашното правителство, може да споделя един единствен ход на събитията.

SpiritInBlack
11-01-2013, 18:34
цигулчице , пусни снимка във фб как протестираш със знамето на нея. дистанционен протест хахахахха

Sh@d0w
11-01-2013, 18:35
Любопитно ми е как в нечия главичка се върти идеята, че такава голяма група от хора, искащи оставката на сегашното правителство, може да споделя един единствен ход на събитията.

Аз просто попитах какви са и личните подбуди. Очаквах поне тя да знае за какво ходи там.

Много ясно че голяма група хора не могат да имат еднакви желания. Проблема е че повечето дори нямат такива а ходят само за присъствието или да убият време и да не учат.

Това е втората голяма грешка на протеста. Че поне половината от тия дето са там не знаят какво искат, а уж са водени от патриотическото си задължение към родината. Първата грешка беше, че протеста е мирен.

granger
11-01-2013, 18:44
^ Още в първия ден, самите организатори казаха,че имат различни мнения, както и различни идеи как да продължи протеста.
Мен това ме притеснява повече от всичко останало. Иначе интересното в случая е ,че преподавателите,които най-малко очаквах да подкрепят протеста , се вдигнаха първи.

tireheb
11-01-2013, 18:48
тея преподаватели от су всичко биха подкрепили, ако би им осигурило седмица-две "отпуск"

пп: и тука ше кажем, престанете с тва "какво искате". не е задължително да имаш абсолютно конкретна идея какво трябва да бъде, за да знаеш, че НЕ трябва да е това, което е в момента.

klimatronik
11-01-2013, 18:49
Всеки,който е на страната на контра протеста е равен на малоумник или умствено осакатен дядка .

tireheb
11-01-2013, 18:51
шадоле, на тоо климатроника нема ли некъв начин да му се ограничи достъпа до фън и кофата, че ми се реве всеки път като го чета

Violenza
11-01-2013, 18:52
цигулчице , пусни снимка във фб как протестираш със знамето на нея. дистанционен протест хахахахха
само ако ми я лайкнеш!

Sh@d0w
11-01-2013, 18:54
^ Още в първия ден, самите организатори казаха,че имат различни мнения, както и различни идеи как да продължи протеста.
Мен това ме притеснява повече от всичко останало. Иначе интересното в случая е ,че преподавателите,които най-малко очаквах да подкрепят протеста , се вдигнаха първи.

И пак не ми каза ти защо ходиш.

Тоя протест колкото и да го подкрепям и искам да постигне нещо няма да постигне нищо. Защо? Защото няма организация. Защото хората които участват 80% от тях си нямат и хал хабер от политика. Надали тоя процент от участващите знаят кой е министъра на икономиката и енергетиката? Ти знаеш ли? Но без гоогле честно кажи.

Повече от половината ходят от някакво изкривено чувство за родолюбие и национално самосъзнание. Да ама само една четвърт от студентите наистина го имат. Знаят какво искат и са готови да си отстояват позицията.

Другите три четвърти им е забавно да се чувстват в епицентъра на събитията, но си нямат и на идея какво правят.



пп: и тука ше кажем, престанете с тва "какво искате". не е задължително да имаш абсолютно конкретна идея какво трябва да бъде, за да знаеш, че НЕ трябва да е това, което е в момента.

Именно от това ме е страх. Хубаво знаеш че сега не е хубаво. Ами после? Нали трябва да имаш идея/план какво ще става след това. Да приемем че се свали правителството. И какво от това. Пак ще дойдат същите, само че с други имена. Или ти първо вдигаш пистолета, стреляш и после се чудиш какво да правиш с трупа... не се прави така.

granger
11-01-2013, 19:00
Писах ти по-горе защо ходя :)
Най-просто казано,имам надеждата ,че това няма да остане само "студентски" протест, защото трябва да е национален.

ПС: Ще ви помоля да не се плюете като пъпчиви тийнейджърки и в тая тема.

Sh@d0w
11-01-2013, 19:03
Имаше национален протест. И още го има. Промени ли се нещо - не.

tireheb
11-01-2013, 19:08
Именно от това ме е страх. Хубаво знаеш че сега не е хубаво. Ами после? Нали трябва да имаш идея/план какво ще става след това. Да приемем че се свали правителството. И какво от това. Пак ще дойдат същите, само че с други имена. Или ти първо вдигаш пистолета, стреляш и после се чудиш какво да правиш с трупа... не се прави така.

бате, има си приоритети. демек някои неща са по-належащи от други
ти ако се прибираш и къщата ти гори, ше се притесняваш ли, че си паркирал неправилно
тва, че няма добра алтернатива значи ли, че трябва да седи статуквото
баба ти да живее с 200 лева
децата ти да учат в таа пародия на образователна система
и тн и тн наболели и дъвкани 1000 пъти проблеми, няма да изброяваме сега ?

SpiritInBlack
11-01-2013, 19:10
тея преподаватели от су всичко биха подкрепили, ако би им осигурило седмица-две "отпуск"

пп: и тука ше кажем, престанете с тва "какво искате". не е задължително да имаш абсолютно конкретна идея какво трябва да бъде, за да знаеш, че НЕ трябва да е това, което е в момента.

дай да сменим правителството , щото на н на брой идиоти са достатъчно некадърни, че да са зле при всяко управление. Вие не може да кажите какво ви пречи, даже не знаете какво искате да се направи.

Sh@d0w
11-01-2013, 19:11
Мислиш че след като падне правителството парите ще потекат като реки ли?

Трябва да имаш доста ниска икономическа култура и да нямаш поглед върху нещата от последните 20 години че да твърдиш това.

tireheb
11-01-2013, 19:12
браво, момче
показа се тъп
свободен си
n на брой идиоти, ама когато n= 90% от населението на страната, нещата изглеждат по друг начин

Fisherman
11-01-2013, 19:13
Имаше национален протест. И още го има. Промени ли се нещо - не.

Какъв е тоя страх от избори не разбирам

tireheb
11-01-2013, 19:13
Мислиш че след като падне правителството парите ще потекат като реки ли?

Трябва да имаш доста ниска икономическа култура и да нямаш поглед върху нещата от последните 20 години че да твърдиш това.

не, не мисля така
кво предлагаш ти, тогава. явно нема оправия, навеждаме се и бутаме ?

Sh@d0w
11-01-2013, 19:15
Какъв е тоя страх от избори не разбирам

Как да не ме е страх, като при последните избори при очевидно един единствен вариант за нещо по добро, мнозинството избра да ги управлява комунисти и турци? После протести... кажи как?

tireheb
11-01-2013, 19:17
не, мнозинството избра герб
герб решиха да ни управляват комунисти и турци

Sh@d0w
11-01-2013, 19:18
не съм съгласен с това твърдение

Fisherman
11-01-2013, 19:20
Как да не ме е страх, като при последните избори при очевидно един единствен вариант за нещо по добро, мнозинството избра да ги управлява комунисти и турци? После протести... кажи как?

Мнозинството гласува за ГЕРБ,комунистите се настаниха насилствено.

Sh@d0w
11-01-2013, 19:21
А помниш ли предните избори преди това?

Тогава беше мнозинство.

SpiritInBlack
11-01-2013, 19:44
къде n=90 % ,бре, необразован бастун. ако имаш 18, другия път отивай да гласуваш , недей да ревеш като не ти харесат резултатите после. ако си мислите , че и екип от Нобелови лауреати да управлява България , нещата ще се оправят, значи положението е много зле. При сегашните нагласи , винаги ще има поне 1 милион , които ще искат предсрочни избори. Много грешки допусна правителството , но и на мен да ми скандираха обидни възгласчета под прозореца , само щях да се смея и да соча с пръст. Политически искания са недопустими в образователна институция на държавна субсидия по закон. Малоумниците в СУ не осъзнаха откъде дойде Делян Пеевски , обаче веднага искаха оставка

tireheb
11-01-2013, 20:53
кой е доволен от положението в държавата бе, келеш
ти с милионери ли си в обкръжението си само
кво си отваряте устата, да дразните хората само

политическите искания са недопустими на територията на су, тва съм съгласен и го написах в 100 теми

klimatronik
11-01-2013, 21:19
кой е доволен от положението в държавата бе, келеш
ти с милионери ли си в обкръжението си само
кво си отваряте устата, да дразните хората само

политическите искания са недопустими на територията на су, тва съм съгласен и го написах в 100 теми
Недей спори с ултра богаташчета, няма смисъл

klimatronik
11-01-2013, 21:21
никога няма да се оправим, защото липсва единство.
всички са обезверени, обаче трябва да има Вяра, че ще дойдат нови хора, че тея в днешния парламент инак няма как да се задържат,защото протестите ще стават още по-големи. И докато не дойдат напълно нови хора и промяна в системата -няма да се спре,

SpiritInBlack
11-01-2013, 21:30
какво каза ? не беше достатъчно силно да те чуя , селянче? излизам с хора , които си знаят мястото. ако искаш калинки да те управляват, гласувай за бат ти бойко и на другите избори. мигленчето ще му се нагъзи заедно с костов

Auriss
11-01-2013, 21:37
И докато не дойдат напълно нови хора и промяна в системата -няма да се спре,

Те тия хора от Магелановия облак ли ще долетят, бе, другар ?

klimatronik
11-01-2013, 21:45
Те тия хора от Магелановия облак ли ще долетят, бе, другар ?

от народа, би трябвало ...

tireheb
11-01-2013, 21:55
какво каза ? не беше достатъчно силно да те чуя , селянче? излизам с хора , които си знаят мястото. ако искаш калинки да те управляват, гласувай за бат ти бойко и на другите избори. мигленчето ще му се нагъзи заедно с костов

лол
тва тежко ли трябваше да прозвучи ? щото се получи само смешно
къде им (ви) е мястото, само ей тъй информативно питам ?

и не знам къде набута мигленчето и костов, дето не са в този, нито ще бъдат в някой от следващите парламенти

draid
11-01-2013, 21:56
Shadow ако 70% от хората не мислеха като теб, отдавна да сме тръгнали по по добър път. За съжаление много характерно за Българина е мисленето от типа : "Няма смисъл" "Нищо няма да стане" "Мен не ме интересува" - жалко наистина.

tireheb
11-01-2013, 22:05
Shadow ако 70% от хората не мислеха като теб, отдавна да сме тръгнали по по добър път. За съжаление много характерно за Българина е мисленето от типа : "Няма смисъл" "Нищо няма да стане" "Мен не ме интересува" - жалко наистина.

заеби
тука дето протестират са "n на брой идиоти дето не могат да се оправят"
25 години само идиоти в тая държава

такъв тряя да ви уйдурдисат, 3 дена пачанга да танцувате
цървули вехти

Sh@d0w
11-02-2013, 07:20
Shadow ако 70% от хората не мислеха като теб, отдавна да сме тръгнали по по добър път. За съжаление много характерно за Българина е мисленето от типа : "Няма смисъл" "Нищо няма да стане" "Мен не ме интересува" - жалко наистина.

Поинтересувай се какво е станало на 10 януари 1997 г. Ако поне 70% от протестиращите имаха топки, отдавна щяхме да сме тръгнали по по добър път. Жалко наистина.

Препрочети ми няколко пъти по - предните постове, които написах защото явно нямаш идея каква ми е позицията.

anonymous708973
11-02-2013, 08:50
не, мнозинството избра герб
герб решиха да ни управляват комунисти и турци

Я пак си помисли заради кого ни управляват комунисти и турци.

Ще ти подскажа: Неслучайно пред "станцията" (?) на "Атака" се оставят периодично по 5 килограма вазелин.

draid
11-02-2013, 10:30
Поинтересувай се какво е станало на 10 януари 1997 г. Ако поне 70% от протестиращите имаха топки, отдавна щяхме да сме тръгнали по по добър път. Жалко наистина.

Препрочети ми няколко пъти по - предните постове, които написах защото явно нямаш идея каква ми е позицията.

Няма нужда да се интересувам какво е станало - много добре го помня.

tireheb
11-02-2013, 10:37
Я пак си помисли заради кого ни управляват комунисти и турци.

Ще ти подскажа: Неслучайно пред "станцията" (?) на "Атака" се оставят периодично по 5 килограма вазелин.

абе по 1000 начина може да се гледа таа ситуация, ама в крайна сметка факт ли е, че герб позволиха на резаните и на комунистите да си разиграват коня? факт е..
тва с атака се случи СЛЕД като герб ПОЗВОЛИ това да се случи

DisappointedDreamer
11-02-2013, 12:16
http://frognews.bg/news_45765/%D0%95%D0%B4%D1%83%D0%B0%D1%80%D0%B4%20%D0%A1%D1%8 2%D1%8A%D1%80%D0%BD%D1%81:%20%D0%9D%D1%8F%D0%BC%D0 %B0%20%D0%BF%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82%20%D0%BD%D0%B0%D1%8 0%D0%BE%D0%B4%20%D0%BE%D1%82%20%D0%B1%D1%8A%D0%BB% D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%8F

Violenza
11-02-2013, 12:25
^ Това го бях чела и преди. Много добро попадение.

Sh@d0w
11-02-2013, 12:44
http://frognews.bg/news_45765/%D0%95%D0%B4%D1%83%D0%B0%D1%80%D0%B4%20%D0%A1%D1%8 2%D1%8A%D1%80%D0%BD%D1%81:%20%D0%9D%D1%8F%D0%BC%D0 %B0%20%D0%BF%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82%20%D0%BD%D0%B0%D1%8 0%D0%BE%D0%B4%20%D0%BE%D1%82%20%D0%B1%D1%8A%D0%BB% D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%8F

И това го е написал представител на нацията, чиито поданници ходят из южните държави да се трупясват от алкохол и евтин секс.

Ако някой открива себе си в тая статия тъжно. Аз лично не обичам общите знаменатели.

anonymous708973
11-02-2013, 12:51
И това го е написал представител на нацията, чиито поданници ходят из южните държави да се трупясват от алкохол и евтин секс.

Ако някой открива себе си в тая статия тъжно. Аз лично не обичам общите знаменатели.

Каза представител на нацията, която го прави ежедневно.

Страхотна статия.

ПП:Искам някой пак да се изцепи как българите сме по-умни и с по-висока обща култура от западняците. МОЛЯ.

Zorin
11-02-2013, 13:00
Тази "статия" е писана преди повече от година:
http://neverojatno.wordpress.com/2012/04/21/prost/
Нито авторът е англичанин, нито е актуална. Едно добро търсене в Гугъл ще потвърди.

tireheb
11-02-2013, 13:08
хахаха, и като се махнете и постоите 6 месеца извън България, някак магически се пречиствате от всички гадни качества на българина, ставате едни истински европейци и с огромен хъс се присъединявате в плюенето
навеждате се пред всеки и си мислите, че това ви прави някак "широко скроени", пълните кофите с лайната и ги мятате където ви падне

тая статия който я е писал може да си я натика в гъза, точно толкова ше ми накриви шапката, колкото ше го интересува англичанина ако аз напиша статия как са тъпи капути, дето закусват дийп фрайд туикс

anonymous708973
11-02-2013, 13:10
Не, просто ни дава възможност да се срещнем с коренно различен манталитет (който лично на мен ми пасва много повече) и да погледнем ситуацията отстрани.

DisappointedDreamer
11-02-2013, 13:11
Тази "статия" е писана преди повече от година:
http://neverojatno.wordpress.com/2012/04/21/prost/
Нито авторът е англичанин, нито е актуална. Едно добро търсене в Гугъл ще потвърди.

Няма значение кой я е писал. Прочети я и ми кажи, че абсолютно всички неща казани в нея са лъжа и пълна измислица. Какво означава дали е актуална? Както тирехеб написа - такива качества не се изкореняват за няколко седмици.

Колкото пък до въпросния потребител (tireheb) - прекарала съм доста повече от 6 месеца извън България, ако коментарът ти беше насочен към мен.

Violenza
11-02-2013, 13:12
ПП:Искам някой пак да се изцепи как българите сме по-умни и с по-висока обща култура от западняците. МОЛЯ.
Всъщност...... :)


Ние просто сме си калпави като хора. И в статията този именно феномен е много добре описан.

Sh@d0w
11-02-2013, 13:14
Не, просто ни дава възможност да се срещнем с коренно различен манталитет (който лично на мен ми пасва много повече) и да погледнем ситуацията отстрани.

И предполагам не се запознаваш с някой германец използвайки думите от статията за да опишеш себе си нали?

anonymous708973
11-02-2013, 13:25
Естествено, че не. Избягвам да говоря за България освен когато нямам нещо хубаво за казване.

Виоленца, моля те.

Violenza
11-02-2013, 13:28
Естествено, че не. Избягвам да говоря за България освен когато нямам нещо хубаво за казване.

Виоленца, моля те.
Защо?


Иначе да.

anonymous708973
11-02-2013, 13:31
Защото ако тръгна да сравнявам при всяка удобна ситуация обективно, през половината време трябва да плюя страната си, а предпочитам да не го правя. Затова решавам проблема радикално.
Не разбрах за "иначе да" :)

Hayashi
11-02-2013, 14:05
Интересното обаче е защо винаги българите се очовечват когато отидат в чужбина. Не съм видяла тук българи да си хвърлят боклуците по земята. Даже и фасовете.
Значи в чужбина може да не си пълно говедо, обаче ако в България накой си позволи да ти направи забележка да си вдигнеш шибания димящ фас от земята, гнусният моралист сам си отнася едно конско, видиш ли, как си позволява да нарежда на височайшата особа.


Политическата картина хич няма да я коментирам. Ще ни се на българите да е като в Германия, но болшинството не се сещат да си хвърлят боклучето в кошчето като германеца. Щото да не са будали, Нелсен Чистота ще вземат да останат без работа.

draid
11-02-2013, 14:16
Каза представител на нацията, която го прави ежедневно.

Страхотна статия.

ПП:Искам някой пак да се изцепи как българите сме по-умни и с по-висока обща култура от западняците. МОЛЯ.

Оо с далеч по-висока обща култура сме от доста страни, особено англичаните.

Hayashi
11-02-2013, 14:20
draid какво значение има дали можем да си говорим за корейската война и за обезлесяването в Южна Америка, ако сме се зарили до шията в боклуци, защото на средностатическия българин му липсва елементарно възпитание. Англичанинът и японецът може да са прости и ограничени, но не чак толкова, че да зарият собственото си блоково пространство с боклуци. Имаше една песен на НЛО "Кокили", всеки път като я чуех ми ставаше хем смешно, хем тъжно.

DisappointedDreamer
11-02-2013, 14:32
Интересното обаче е защо винаги българите се очовечват когато отидат в чужбина.

Защото знаят, че в чужбина има последици. Докато в България каквото и да правиш, в повечето случаи закона пак няма да те настигне.

И все пак, познавам българи, които от доста години живеят зад граница, и не са се променили. Примерът, който ти даде, съм сигурна, че в по-голяма степен, се отнася за млади българи, които от малки са се преместили да живеят в чужбина и, в последствие, са израснали там. Много зависи и от желанието ти да се интегрираш.

anonymous895156
11-02-2013, 14:58
ПП:Искам някой пак да се изцепи как българите сме по-умни и с по-висока обща култура от западняците. МОЛЯ.

Разбира се, че не сме. Не е като на световното по математика тази година да са били допуснати до участие 20 български отбора, 5-6 румънски и толкова холандски и... дотам с Европата, сто процента северноамериканските участници там по някаква случайност да не са наследници на западноевропейските колонизатори, а потомци на азиатци и тн. :smt023
Просто отбелязвам, не се заяждам с теб (а ако си решила, че го правя, и обмисляш колко злобно да ми отговориш, значи носиш балканския манталитет, който иначе много презираш :smt077).

Auriss
11-02-2013, 15:05
Защото знаят, че в чужбина има последици. Докато в България каквото и да правиш, в повечето случаи закона пак няма да те настигне.


Доста по-дълбоки са нещата за съжаление. От малки се учим, че можем да минаваме между капките. Всеки си тарикатства на дребно и едро, а хората си мислят, че не е тяхна работа да помагат в борбата с престъпността. Нали сульо и пульо си правят к'вото искат, 'що да не го правя и аз.
За капак е и на мода да си селяндур. Колкото по-хейтър и грубиян, толкова по-добре. Т'ва е някакъв много странен феномен ...

И както Hayashi каза - куп безполезни знания не те правят свестен човек. Ако уча медицина, пък не знам къде се намира Минджикистан на картата .. какво ?

Violenza
11-02-2013, 15:26
Наистина не знам откъде идва тази заблуда, че българите в чужбина са много цвете. Моите наблюдения говорят именно обратното. Масата са или типичните си нашенски селяци, или другата крайност - толкова вирнали нос, че позабравили къде е родината на картата.

DisappointedDreamer
11-02-2013, 15:28
^Точно. Моите наблюдения са абсолютно същите.

Hayashi
11-02-2013, 15:32
Е, калпавите хора няма изведнъж да станат майка Тереза, но започват да спазват някакви норми. Колко от българите в чужбина си позволяват да карат със 100 през града, знаейки какви са глобите? Аз засега съм се запознала все със страхотни хора, но може пък и късмет да е.

anonymous708973
11-02-2013, 17:23
^Точно. Моите наблюдения са абсолютно същите.

Присъединявам се.
Безкрайно странни птици има тук.

Ще ми ходи с 12-13 см ток тип "игла" на лекции, щото нямало да си променя стила на обличане заради "тъпата Германия". Други пък нареждат де що немско видят, ще кажеш, че някой ги е принудил да дойдат да учат тук. Масово си ходят на глутница и не желаят да се интегрират. Има много малко, които са на моето мнение и се опитват да носят две дини под една мишница.
С едната мадама много се надушихме, много е точна.

draid
11-02-2013, 17:38
draid какво значение има дали можем да си говорим за корейската война и за обезлесяването в Южна Америка, ако сме се зарили до шията в боклуци, защото на средностатическия българин му липсва елементарно възпитание. Англичанинът и японецът може да са прости и ограничени, но не чак толкова, че да зарият собственото си блоково пространство с боклуци. Имаше една песен на НЛО "Кокили", всеки път като я чуех ми ставаше хем смешно, хем тъжно.

Самосъзнанието и общата култура са различни неща. Българите за съжаление са твърде незаинтересовани хора що се отнася до друго освен тяхното. Много хора съм питал дали биха изхвърлили обелка, фас в хола си. И защо го правят на улицата. Що се отнася до заинтересованост към история и като цяло способности на средностатистическият човек, мисля че българите са едни от най-добре поставените хора в Европа. Винаги съм се чудил как чужденците нехаят дори за собствената си история, какво остава за световната.

Sh@d0w
11-02-2013, 17:45
Самосъзнанието и общата култура са различни неща. Българите за съжаление са твърде незаинтересовани хора що се отнася до друго освен тяхното. Много хора съм питал дали биха изхвърлили обелка, фас в хола си. И защо го правят на улицата..

Ти Българин ли си? Защо говориш за българите в трети род?

Ти би ли направил нещо от гореописаното? Не? Аз също не бих? Доста хора също не биха. Защо причисляваш качествата и действията на група хора каквито има във всяка нация, на цялата нация?

Същия въпрос важи и за пантерата.

anonymous708973
11-02-2013, 17:52
Хич не съм съгласна за общата култура.
Доста внимателно си подбирам обкръжението, но не бих казала, че познавам много хора, които започват сутринта си с проверка на икономическите и политическите статии в уважавана медия. Доста хора в обкръжението ми се интересуват от политика, но тук присъствах на далеч по-смислени разговори, а не мерене на...

Не мога да говоря общо, понеже германците, с които общувам, далеч не са ..."простолюдие", а както отбеляза един от тях нескромно (и напълно нетипично за германците), тук са елитът.

Защото, Шадоу, големината на групата хора с посочените навици варира в различните нации.

Sh@d0w
11-02-2013, 18:03
Защото, Шадоу, големината на групата хора с посочените навици варира в различните нации.

Тук започнахме да вървим по много тънко въже.

Auriss
11-02-2013, 18:11
Аз при все, че съм адски асоциалния индивид, понякога направо се чудя вие в пещери ли живеете...


Защо причисляваш качествата и действията на група хора каквито има във всяка нация, на цялата нация?
Защото по улиците е пълно с боклуци, кьоравелник такъв. И защото сме най-корумпираната държава - на хартия, не според мен. И защото има милион и кусур с основно образование и надолу. И защото най-*елитните* български унивеситети сравнени със западноевропейските са на обратната страна на картата - пак на хартия, не според мен.
И защото за 20 и кусур години сме помръднали тъкмо сантиметър напред ако сравняваш покупателна способност. И защото все още се стрелят и колят, а присъди няма.
Или защото в народното събрание има неонацистка партия, а уж сме държава-член на ЕС. Или защото доказани престъпници (пак казвам - доказани ! ) оглавяват партията, получила най-много гласове на последните избори.


Тук започнахме да вървим по много тънко въже.

Тънко е, да, защото си гледаш от своята камбанарийка и своите познати, приятели и рода. Ама ако всички бяха като тях щяха ли да са налице тези проблеми ? Кажи ми, моля те.

klimatronik
11-02-2013, 18:11
Tо е ясно що сме прости... То е ясно с какво око се гледа на българите в чужбина..
А , пантерата. Какво хубаво не си можела да кажеш за България? Толкова явно и я познаваш.
Обяснете ми тогава. Защо толкова много европейци идват да живеят у нас. И се радват на дивото, на свободната. Като ги заведеш на село, щом видят уж порутените ни постройки, петлите и кокошките по улиците, останалия добитък :D ... НЕ МЕХАНИЗИРАНОТО ни селско стопанство - и се кефят, Масово изкупуват места, земи и идват да живеят тук.
А голяма част от тях ( не изключвам,че има и свестни) идват и се напиват като свине по нашите курорти . Защото тук е позволено. Ето ви видното доказателство, че западняците при позволени условия са същите боклуци, че и по луди.

klimatronik
11-02-2013, 18:14
Аз при все, че съм адски асоциалния индивид, понякога направо се чудя вие в пещери ли живеете...


Защото по улиците е пълно с боклуци, кьоравелник такъв. И защото сме най-корумпираната държава - на хартия, не според мен. И защото има милион и кусур с основно образование и надолу. И защото най-*елитните* български унивеситети сравнени със западноевропейските са на обратната страна на картата - пак на хартия, не според мен.
И защото за 20 и кусур години сме помръднали тъкмо сантиметър напред ако сравняваш покупателна способност. И защото все още се стрелят и колят, а присъди няма.
Или защото в народното събрание има неонацистка партия, а уж сме държава-член на ЕС. Или защото доказани престъпници (пак казвам - доказани ! ) оглавяват партията, получила най-много гласове на последните избори.



Тънко е, да, защото си гледаш от своята камбанарийка и своите познати, приятели и рода. Ама ако всички бяха като тях щяха ли да са налице тези проблеми ? Кажи ми, моля те.
А преди 20 години на кое ниво е било нашата образователна система, сравнения със западната? Знаеш ли?

Sh@d0w
11-02-2013, 18:20
Тънко е, да, защото си гледаш от своята камбанарийка и своите познати, приятели и рода. Ама ако всички бяха като тях щяха ли да са налице тези проблеми ? Кажи ми, моля те.

Явно твоята камбанарийка е по - просторна.

Разговора отдавна тръгна в друга насока.

Плюйте, възмущавайте се от Българите, каквито всъщност сте и вие. Вместо да се стараете да бъдете точно обратното на това което оплювате затвърждавате написаното в статията. Много по лесно да сочиш и одумваш. Дано само един ден не си учите и децата по същия начин, щото тогава наистина ще изчезнем като нация.

Auriss
11-02-2013, 18:38
Дано само един ден не си учите и децата по същия начин, щото тогава наистина ще изчезнем като нация.
Ще си науча децата да си ползват главите и да назовават нещата с истинските им имена, а не да се копаят в пясъка и да се обясняват като ученички.

Позволи ми да ти го напиша по-простичко, че да вденеш в ситуацията.

Боклук по улицата. Боклукът се прави от хора. Откъде се е взел боклукът по българските улици. Господ го е снесъл.
Корупция. Как се бори корупцията. Със закони и прилагането им. Кой съблюдава последното. Хората. Прави ли се ? Явно не. Кой е виновен ? Господ.

Ето ти български манталитет в целия му блясък. (http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/556252-%D0%98%D0%B7%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%85-%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%BE-%D0%BC%D0%BE%D0%BC%D1%87%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BC%D1%83-%D0%B8-%D1%82%D1%8F-%D0%B3%D0%BE-%D0%BD%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B0) Така се посрещат правилните постъпки по нашите ширини.

// нарицателните се пишат с малка буква. После ми обяснявай, че не били неграмотни нашенци ... 'баси иронията.


Много по лесно да сочиш и одумваш

Плюйте, възмущавайте се от Българите, каквито всъщност сте и вие

Вместо да се стараете да бъдете точно обратното
Или иначе казано - трай си, 'щото и ти си част от тия същите, ама вместо да си част от тия същите можеш да пробваш да не си част от тия същите, но без да си споделяш мнението за последните ?

Дано съзнаваш колко неадекватно звучиш.

Sh@d0w
11-02-2013, 18:43
Мне, по скоро типичния пример за българския манталитет е тоя чаршаф дето изписа.

Някой ти е виновен на теб. Нацията била еди каква си, за нищо не сме ставали. Другите били еди колко си по - добра нация.

Чакай бе.

Ти си част от тая нация.

Какво правиш като такъв, за да просперира?

Нищо седиш от страни и се вайкаш колко зле били хората. А защо вместо да сочиш и назоваваш не направиш нещо. Защо не споменаваш хората в държавата ни, които я прославят. Защо не споменаваш хората които са амбицирани, учат и се стремят да постигнат нещо в живота?

Не българина все някой друг му е виновен. Все някой друг е проблема, но не се замисляме че проблема си е в самите нас.

Не става така.

Дано осъзнаваш колко неадекватно звучиш.

anonymous708973
11-02-2013, 18:53
Добре де,
защо си мислиш, че ти правиш нещо повече от мен, Auriss или който и да било, за да просперира нацията?

Климатроник, замълчи. Познавам си страната. Нашите са се погрижи достатъчно да съм попътувала нагоре-надолу из нея (не ме карай да ти изброявам, но съм била в кажи-речи всички важни точки от исторически план, както и достатъчно местенца, които просто се славят с красота), да имам достатъчно добри познания по история, а следя и политическото ни състояние от около година и нещо насам.
Радвали се на порутените постройки ли? Ти в ред ли си? Откъде си го съчини това? Имаше едно предаване, в което чужденци идваха в България... сцената, която ми изниква в главата, е как мадама и пич караха лада насред някво поле. Опитваха се да карат, де. Наоколо калища, полусрутени къщи, някво село на кънда-мънда, забравено от Бога място. Е, срам ме беше.
Радваха се на гостоприемството на готината бабичка, която им направи баница.
Купуват си земя, щото е евтино.

Преди 20-години образователната ни система не е била цветуща, но част от студентите са излизали с наистина добри познания. Не ми обяснявай колко е била чак велика, защото инженери са ставали такива без да са влизали в предприятие, така че стой си в ъгъла и не се обяснявай.
Докато западната и преди 20 години си е била добре, да ти кажа. Говорих с няколко човека, завършили около този период. Когато на около 40-45 години си шеф на клон "J.P. Morgan Germany", тогава ми дрънкай за образователната ни система преди 20 години.

Освен това ми омръзна да слушам за преди. Историята ни ПРЕДИ, образованието ни ПРЕДИ, как сме били Германия ПРЕДИ 19 години. Айде малко да обърнем плочата и да погледнем в реалността, а?

Hayashi
11-02-2013, 18:55
Tо е ясно що сме прости... То е ясно с какво око се гледа на българите в чужбина..
А , пантерата. Какво хубаво не си можела да кажеш за България? Толкова явно и я познаваш.
Обяснете ми тогава. Защо толкова много европейци идват да живеят у нас. И се радват на дивото, на свободната. Като ги заведеш на село, щом видят уж порутените ни постройки, петлите и кокошките по улиците, останалия добитък :D ... НЕ МЕХАНИЗИРАНОТО ни селско стопанство - и се кефят, Масово изкупуват места, земи и идват да живеят тук.
А голяма част от тях ( не изключвам,че има и свестни) идват и се напиват като свине по нашите курорти . Защото тук е позволено. Ето ви видното доказателство, че западняците при позволени условия са същите боклуци, че и по луди.

Кои са тези много европейци, които живеят у нас? Повече ли са от българите в чужбина? Моля ви се, тук в повечето случаи идват точно, за да правят дивотии, щото у Българията 'сичко може. Никой не идва да се наслаждава на чудната ни здравна система.

Sh@d0w
11-02-2013, 18:56
Добре де, защо си мислиш, че ти правиш нещо повече от мен, Auriss или който и да било, за да просперира нацията?

Във всеки случай не да седя и да плюя по нацията.

Всеки да си гледа паницата, you know.

Auriss
11-02-2013, 19:00
едит; всъщност все тая.

Violenza
11-02-2013, 19:04
Вили, съгласна съм с теб по принцип. Но ти гарантирам, че когато чужденец започне въпроса си към теб с "ами вие в държавите от третия свят..." и завърши с "не се обиждаш, нали" последното, което ще ти мине през акъла ще да е да се съгласиш.

anonymous708973
11-02-2013, 19:10
"Понеже двете са изключително свързани" - именно, и-м-е-н-н-о! Писна ми да ми се изтъкват спортни и учебни постижения на фона на цялата останала простотия.

Защото когато ти влязат в апартамента на центъра на града, посред бял ден, през терасата, на която няма чаршафи, отсреща има 4 блока, кафене и голям квартален супермаркет, а полицията не успява да направи нищо, някак не ми идва наум да се сетя колко кадърен боксьор е Кубрат Пулев.
По-скоро се сещам за ситуация в Германия, в която двама идиоти хвърлят камък по прозорец на студентско парти в общежитие, вика се полиция, която идва за 15 минути, взима подробно записки без нито веднъж да си позволи да прояви неуважение или по-малко внимание поради факта, че в хола има 30 броя 19-25-годишни, няколко чинийки със салам и солидно количество чаши с алкохол.

И след това се сещам за ситуация, в която българска полицайка се опитва да убеди съученичка да "забрави" това, което е казала и да излъже в писмени показания.

Нали... някак по-лесно се съпоставят такива неща отколкото некадърие на полицията с второто място на един пич от моето даскало на международна олимпиада по биология.


П.С. Аурис, за кого гласува ти?

П.С.2 - АУ, подобно нещо не са ми и намеквали.

klimatronik
11-02-2013, 19:35
Кои са тези много европейци, които живеят у нас? Повече ли са от българите в чужбина? Моля ви се, тук в повечето случаи идват точно, за да правят дивотии, щото у Българията 'сичко може. Никой не идва да се наслаждава на чудната ни здравна система.

Не са малко ли? Дори преди 1, 2 години в училище ни гостува един англичанин, който е очарован от България (в добрия план) и проведохме нещо като конференция. В залата се ни събраха различни класове. Темата беше за друго, но англичанина непрекъснато обясняваше и влизаше в контакт с учениците за това, защо младите искат да напускат България. Той не ни разбираше. Категорично отхвърляше,че в Англия се живеело по-добре. Обясни ни за проблемите. В каква фирма е работил, че ежедневието там му е толкова подтиснато и скучно, а тук се чувства различно, уникално и свободно. И под свободна не означава,че трябва да ходи и да изтрещява по чалготеки. Човека беше културен и образован специалист, който се занимаваше по екологични проблеми в световен мащаб, като в България също е работил.
Та защо мислиш, че такъв човек иска да остава при нас? При положение,че у неговата страна е изкарвал пари като за 10 българи- не се е чувствал добре.
И такива случай много. Не ми казвай, че няма.
Лично аз познавам хора, занимаващи се със сфери близки до туристическата. Селата ни гъмжат от чужденци. Малките ресторанти разчитат единствено на тях за бизнеса .
Драгата ми пантерка не е за коментиране. Ще и кажа само,че на хората просто им харесва да минават през калта с ладите, да бъдат при толкова добре гостоприемни семейства, да се радват на свободно пасящите животни и въобще на дивото.

А, ако искаш да ти дам пример за обратната страна?
Ние успяхме да направим такава обиколка с едни туристи от НОРВЕГИЯ ( адски развита страна за нас) по такъв начин, че на изпращане в края ни казаха,че са си представяли България доста по- неразвита, а се оказало,че сме ги водили във всичко. - учудени бяхме българите, но... По техни думи, в Норвегия нямало магистрали през цялата страна като България, а ние просто ги бяхме прокарали през новата Тракия. Второ, норвежците живеели в къщи, но такива огромни ,,дворци'' по средата на нищото ( в гората) на богаташи - нямало... И най-важното... При тях не можело като тук! Днес на плаж на Слънчев бряг в луксозни хотели, а утре на супер диво място в Балкана, на студ и дъжд - в ловно стопанство , на свински лов. ..

therichbitch
11-02-2013, 19:37
.. сцената, която ми изниква в главата, е как мадама и пич караха лада насред някво поле. Опитваха се да карат, де. Наоколо калища, полусрутени къщи, някво село на кънда-мънда, забравено от Бога място. Е, срам ме беше.

А на мен пък сцената, която ми изниква в главата, е от преди няколко години , когато група германци, заведени в Рилския манастир, да видят част от нашите 'местенца', по които си била толкова мн, започнаха да псуват, да се замерят и да плюят в двора на манастира. Е, мен не ме беше срам, беше ме яд, че не мога да им скъсам главите една по една. А на колко такива сцени съм се нагледала с възпитани, сдържани и културни европейци не ми се мисли.

anonymous708973
11-02-2013, 19:39
Ох, боже...
Добре. Явно световни проучвания от именити организации на тема стандарт на живот няма никакво значение.
Седнал да сравнява България със скандинавските страни :D

Да, там едва ли е практика богаташите да секат дървета, за да си правят къщи.

klimatronik
11-02-2013, 19:51
Ох, боже...
Добре. Явно световни проучвания от именити организации на тема стандарт на живот няма никакво значение.
Седнал да сравнява България със скандинавските страни :D

Да, там едва ли е практика богаташите да секат дървета, за да си правят къщи.

Да, явно щом вярваш на тези ,,проучвания' , които се опитват да изкарат нарочно нас в дъното ... ясно е всичко...


А за богаташите, остави това, не ти, а туристите останаха с това чувство. А ти си докрай изтискана и промита вече, няма смисъл да ти се говори,

Hayashi
11-02-2013, 19:55
И аз имам близки приятели японци. Честно, това са най-милите и учтиви хора, които познавам. И толкова интересно да си говориш с тях. Нямат гражданство, защото Япония не позволява повече от 1, но мъжът живее в България близо 15 години, а жената вече 5. Но те са пенсионери, искат да живеят спокоен живот и на чисто. Живеят в Шипка, а двамата идват от Кобе и от Киото, разлика огромна. Техните японски пенсии са доста по-големи от нашата средна заплата. Бяха ми казвали колко взимат, около 1500-2000 на човек. За Япония това изобщо не са много пари, но тук си живеят като царе. Но дори и за една съвсем рутинна операция на очите си се прибраха в Япония и я направиха там. Съмнявам се, че е защото е по-евтино.
Но не става въпрос за хора, които искат професионално развитие. Защото честно да си призная не познавам нито един чужденец, който да е дошъл тук с идеята да си търси работа.

anonymous708973
11-02-2013, 19:58
ХАХАХАХА.
Да, аз съм глупавата, че вярвам на проучванията, които казват, че стандартът на живот в Норвегия е няколко пъти по-висок от този в България. Боже, трагичен си, дори не си смешен. Просто... виждаш нещото и го отричаш. Ей така, за да се намираш на приказка, щото ти харесва.
Престъпността в Норвегия е далеч по-ниска, границата за алкохол при шофиране 0.2 промила, говориш по телефон докато караш - буф, 170 евро глоба. Само три простички факта.
Излагаш се.

П.С.
Проучването, за което говоря, и което ти, лигаво непросветено подобие на момче, си позволи да сложиш в кавички, е това - http://www.eurofound.europa.eu/surveys/eqls/2011/index.htm
Сигурна съм, че има невероятна конспирация, която умишлено цели уронване на невероятния имидж на родината ни. АЙДЕ, искам да оплюеш него.

klimatronik
11-02-2013, 20:17
ХАХАХАХА.
Да, аз съм глупавата, че вярвам на проучванията, които казват, че стандартът на живот в Норвегия е няколко пъти по-висок от този в България. Боже, трагичен си, дори не си смешен. Просто... виждаш нещото и го отричаш. Ей така, за да се намираш на приказка, щото ти харесва.
Престъпността в Норвегия е далеч по-ниска, границата за алкохол при шофиране 0.2 промила, говориш по телефон докато караш - буф, 170 евро глоба. Само три простички факта.
Излагаш се.

П.С.
Проучването, за което говоря, и което ти, лигаво непросветено подобие на момче, си позволи да сложиш в кавички, е това - http://www.eurofound.europa.eu/surveys/eqls/2011/index.htm
Сигурна съм, че има невероятна конспирация, която умишлено цели уронване на невероятния имидж на родината ни. АЙДЕ, искам да оплюеш него.
Искам да се извиниш на Драйд, че не чете, защото ти освен,че не го правиш, но и не вникваш в смисъла .
Никъде не съм казал,че СМЕ по-добре икономически, финансово и прочие от другите страни. Недей показва колко си зле осъзнато момиченце.. Че конспирация има - така е. Нарочно водят такава политика още от студента война. Ние обаче сме си виновни. Сега вече сме на такъв фал, че вече няма за какво да се показваме.
Обаче отново се връщам на туристите от Норвегия. С каква престава останаха хората, дори на нас не ни се вярваше. Не твърдя,че сме по-развити -те го мислеха.
Аз знам,че не сме.
Та примерът беше, за да покажа,,че всяка отсечка си има две страни. За съжаление българите се обезверяваме, ставаме песимисти от такива крантосани човки като теб дето само плямпат КОЛКО ИЗРОДСКО И МРЪСНО БИЛО В БЪЛГАРИЯ. И си мислят,че са били опълченците на Шипка като са избягали на запад..

anonymous708973
11-02-2013, 20:20
Айде, айде. Не ми се измъквай по терлици. Ти беше тоя, дето каза, че е смешно да се вярва на проучвания като това, а в случай, че не знаеш стандартът на живот се формира от доста фактори, сред които икономически, финансови и прочие.
Като каза, че не вярваш на проучването, каза практически, че сме по-добри именно с тези фактори.

Не са мислели, че сме по-напред, глупости на търкалета. Просто са останали изненадани от няколко неща, биг дийл. Представи си, и аз съм общувала с чужденци в България и знам за какво говоря.

Абсолютно съм съгласна, че всяко нещо има две страни и нещата не са черно-бели. Аз само казвам, че в България е по-тъмно сиво отколкото на Запад. Това е. Нищо повече.

klimatronik
11-02-2013, 20:26
пфф, не беше ли ти тази, която обясняваше,че нямало какво положително, ама нищо да кажеш, че си мълчала, баце. А изчерви ли бузките. Голям срам. :Д

klimatronik
11-02-2013, 20:29
И да, в Норвегия нямат прекарана магистрала през цялата държава. И недей прави,че си била при тях, така че лягай да спиш вече

anonymous708973
11-02-2013, 20:32
ГЛУПОСТИ.
Аз ще съм първата, която ще даде за пример Станка Златева, Кубрат Пулев (а дано го бие тоя Кличко), невероятните ми момичета от художествената гимнастика, Петър Стойчев, Йордан Йовчев, волейболистите ни.

Аз ще съм първата, която ще се разчувства, като влезе в църквичката в Батак или се разходи по улиците в Арбанаси.

Аз ще съм първата, която ще оцени красотата на Рилските езера, когато най-накрая ги види това лято.

Къде съм казала, че няма НИЩО положително?

Само твърдя, че политическата, образователната и донякъде здравната ни система са пълен погром, че манталитетът на германците конкретно повече ми допада от българския и че голяма част от младите хора в България не знаят къде се намират. ТОВА твърдя. Не съм казала, че няма нищо положително - казвам го за трети път, набий си го в главата.

tireheb
11-02-2013, 20:32
И да, в Норвегия нямат прекарана магистрала през цялата държава

....

klimatronik
11-02-2013, 20:40
Това - ,, Естествено, че не. Избягвам да говоря за България освен когато нямам нещо хубаво за казване. ''

И това -
Защото ако тръгна да сравнявам при всяка удобна ситуация обективно, през половината време трябва да плюя страната си, а предпочитам да не го правя. Затова решавам проблема радикално.
Не разбрах за "иначе да" :)
- ме ядосаха



политическата, образователната и донякъде здравната ни система са пълен погром - :P :P затова запад търсят много български специалисти . например българските агрономи

Hayashi
11-02-2013, 20:41
http://en.wikipedia.org/wiki/Transport_in_Norway
https://www.google.fr/search?q=roads+in+norway&safe=off&espv=210&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=72J1UuixGKfX0QWmm4GoDg&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1366&bih=600

Вие сериозно ли?

Ама ние с Тракия сме ги забили в земята иначе, да дойдат да я видят сега. Или може би зимата, като се заледи цялата.

Едит: А ето и я българската невероятна картина, нищо че ние си я знаем.
https://www.google.fr/search?q=%D0%BF%D1%8A%D1%82%D0%B8%D1%89%D0%B0+%D0% B2+%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8 F&safe=off&espv=210&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=L2R1Up6ZJo7xhQeGwoDgDA&ved=0CAkQ_AUoAQ#es_sm=93&espv=210&q=roads+in+bulgaria&safe=off&tbm=isch

ranieri
11-02-2013, 20:42
klimatronik извинявам се ,че ти го казвам ама или си много заблуден или си много прост

anonymous708973
11-02-2013, 20:44
^Знаех си, че няма как да е така, но не успях да открия подходяща карта.

"през ПОЛОВИНАТА време.
ИЗБЯГВАМ ДА ПЛЮЯ СТРАНАТА СИ."

Дано сме се разбрали.

klimatronik
11-02-2013, 20:48
klimatronik извинявам се ,че ти го казвам ама или си много заблуден или си много прост
Тоз пък се и извинява.. Аз не те познавам, за една семка те нямам, но щом ми казваш. Мерси :)

klimatronik
11-02-2013, 20:54
http://en.wikipedia.org/wiki/Transport_in_Norway
https://www.google.fr/search?q=roads+in+norway&safe=off&espv=210&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=72J1UuixGKfX0QWmm4GoDg&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1366&bih=600

Вие сериозно ли?

Ама ние с Тракия сме ги забили в земята иначе, да дойдат да я видят сега. Или може би зимата, като се заледи цялата.

Едит: А ето и я българската невероятна картина, нищо че ние си я знаем.
https://www.google.fr/search?q=%D0%BF%D1%8A%D1%82%D0%B8%D1%89%D0%B0+%D0% B2+%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8 F&safe=off&espv=210&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=L2R1Up6ZJo7xhQeGwoDgDA&ved=0CAkQ_AUoAQ#es_sm=93&espv=210&q=roads+in+bulgaria&safe=off&tbm=isch

И къде са магистралите, не видях? Там нямат условия първо на всичко, слабо населени райони са. Не може да се мерим с тях, защото буквално нямаме пътища. И въпреки това успяхме да им спретнем такова пътуване и като разбраха,че е прокарана магистрала през цяла България и може да се стигне бързо до много краища на страната - останаха много възхитени .

ranieri
11-02-2013, 21:03
Май не си добре с английския и не си ги разбрал ,че не са останали възхитени а друго лол

klimatronik
11-02-2013, 21:09
Май не си добре с английския и не си ги разбрал ,че не са останали възхитени а друго лол

Ок, щом казваш, ти си най-големия :D

Violenza
11-02-2013, 21:14
П.С.
Проучването, за което говоря, и което ти, лигаво непросветено подобие на момче, си позволи да сложиш в кавички, е това - http://www.eurofound.europa.eu/surveys/eqls/2011/index.htm
Сигурна съм, че има невероятна конспирация, която умишлено цели уронване на невероятния имидж на родината ни. АЙДЕ, искам да оплюеш него.
Айде признай си вече, че ти си в основата на тия конспирации! С тоя измислен сайт и тая абсурдна статистика, дето ей сега си я написала няма да ни заблудиш!

anonymous708973
11-02-2013, 21:39
:cool:

Zorin
11-03-2013, 02:52
Уляля, че много се е изписало тук.
Едно само не разбирам - как така ги пляскате тия общи знаменатели наляво-надясно, свободно и охолно, все едно са сирене. (Некоректен пример. Тука няма нормално сирене. ИСКАМ СИРЕНЕ!)
Българите са еди-какви-си, пък, да знаете, японците са еди-какви-си, че и англичаните, че и норвежците, че и германците ...
Познавам умни, работещи със желание млади българи. Познавам и пълни утайки, чиито ценности са моделът на колата и размерът на токчетата. Същото важи и за англичаните. И за германците. И за (попълни нация). Хора много, и всякакви. Това, че мнозинството е бла-бла не значи, че ти не може да си шаляля и да убедиш чужденците, че въпреки недостатъците и простотиите, които се случват дневно, България си струва.Това не се получава като плюем по издънките на другите нации. Качествените хора оттам ги е срам от техните смотльовци точно толкова, колкото и нас ни е срам от нашите.
А то, че хората на запад не ни възприемат в прекрасна светлина, така си е. И аз тук като чуя някой да ми каже "Oh, Bulgaria, yes, yes, SUNNY BEACH!" искам да троша глави наред. Не ми е и приятно как след подпийнали англичани на работа първо ме питат откъде съм, ококорват се, като чуят думата "България" и веднага питат: "Ама ти легална ли си?" И ми се плаче, и ми е криво, че заради плачующата ситуация с образователната система трябваше да напусна родината си и да слушам как ми цитират статистики за най-бедните държави в ЕС. Най-обичам, когато хората-хиени ми скачат, казвайки, че щом я обичам толкова, защо си тръгнах без намерение да се връщам? Ми ей така, защото. Защото можеш да работиш за родината си и отвън. Качествено.
А това за магистралите в Норвегия просто ме размаза по плочките. Че високият стандарт на живот по километрите магистрали ли го мерим вече? Скандинавските страни са водещи по образование/заплащане/здравеопазване, всяка една статистика го показва.
Хареса ми това за световната конспирация :D
За мен всеки човек, който ми каже 'ще отида на това място в България, за което ми разказа' е една малка победа. Така се градят нещата. Абсурдизми да искаш. Както ме учат любимите ми професори тук, силата е в това, което рекламираш и показваш. Бавно и полека то ще надделее над плявата.

anonymous708973
11-03-2013, 18:53
А това за магистралите в Норвегия просто ме размаза по плочките. Че високият стандарт на живот по километрите магистрали ли го мерим вече? Скандинавските страни са водещи по образование/заплащане/здравеопазване, всяка една статистика го показва.


Не само, но е фактор :)

Къде учиш ти, че съм изпуснала? И какво :д

Zorin
11-03-2013, 19:54
Медии, комуникации и културология във Великобритания.
Че е фактор, фактор е, но не бих го нарекла водещ.

Naive
11-07-2013, 12:56
Абе, как стоят нещата с предварителните изпити? Какви документи искат? Принципно питам за МУ, ама и за другите университети, СУ примерно, ми върши работа. Нещо не можах да се оправя със сайтовете им. :Д
Навила съм си на пръста да се явя тая година на предварителен в МУ Варна и СУ, ама не съм сигурна дали ще ми се получи, защото съм 11 клас. :D

anonymous708973
11-09-2013, 09:40
Да се похваля - взех си първия изпит, при това със сравнително добра оценка.
Може още, естествено, обаче е първи, уникално трудно е и уча на чужд език. Само напред оттук нататък :)

Само още 5 изпита имам :Д

Zorin
11-09-2013, 11:31
Ох, браво на теб. На нас пък вчера в лекцията ми от 9, професорът ми съобщи, че е започнал да проверява курсовите ни работи. От 90 е проверил 12 и на 7 от тях е поставил могъщата оценка от 40%, което тук е borderline fail. Направо, както каза една колежка, вдъхна ми надежда и жажда за живот рано сутрин. ;/

Hayashi
11-09-2013, 11:38
Аз съм с 8,5 от 20 на първия изпит по математика, което пак е доста зле. Но се успокоявам, че средната оценка на групата е 7,66. Обаче по руски имам 20 от 20!

Wednesday666
11-09-2013, 11:43
Аз съм уникално зле тая година 8-).
Е, не чак зле, но не е като миналата.
От 6 да паднеш на 4/5 е малко.. Тъпо, но вече нямам толкова време и е малко кофти, но ще се справя.
Иначе, контролните ми почнаха отдавна, по Финанси всички сме на изпит, шот оная е мързелива кучка иии така.

Hayashi
11-09-2013, 11:50
^ Аз съм имала почти винаги шестици, тук не мога да закова тройката на някои изпити. xD

draid
11-09-2013, 19:08
^ Аз съм имала почти винаги шестици, тук не мога да закова тройката на някои изпити. xD

Оценяването в училище и университет е доста различно като цяло, а и материята е далеч една от друга. И аз бях много добър по физика пък в 1-ви курс едва вързах 3 на Физика 1.

DarkTemplar
11-09-2013, 20:51
Абе, как стоят нещата с предварителните изпити? Какви документи искат? Принципно питам за МУ, ама и за другите университети, СУ примерно, ми върши работа. Нещо не можах да се оправя със сайтовете им. :Д
Навила съм си на пръста да се явя тая година на предварителен в МУ Варна и СУ, ама не съм сигурна дали ще ми се получи, защото съм 11 клас. :D
Отиваш и проверяваш на място. Така най-лесно се получава необходимата информация. ;)

VampireLover3
11-10-2013, 18:42
Оценяването в училище и университет е доста различно като цяло, а и материята е далеч една от друга. И аз бях много добър по физика пък в 1-ви курс едва вързах 3 на Физика 1.

Каква специалност си?
И толкова ли е трудно да се учи в чужбина. Аз искам да се запиша в Австрия, но се чудя дали ще се справям с изпитите, а и специалността която съм избрала не е никак лесна- архитектура. Доста съм наплашена, заради математиката и физиката. ://
Ако някой знае нещо повече за архитектурата ще съм му много благодарна ако сподели. :)

JoLLiE92
11-10-2013, 21:21
Мой стар съученик учи архитектура в Австрия. В 12 клас се скъса от уроци по литература, математика, рисуване и немски, но успя да влезе. Влиза се. Вероятно и ще стане човек от него. :D

Sh@d0w
11-10-2013, 21:22
Влизането е лесно. Обикновено излизането е трудно.

VampireLover3
11-10-2013, 21:25
То влизането е без изпити и не се очаква кой знае каква подготовка освен по езика. След това идва страшното ;д .. Има ли отделно някакви други курсове по математика докато се следва? Съжалявам, че ви спамя темата с глупави въпроси.

JoLLiE92
11-10-2013, 21:46
Влизането е лесно. Обикновено излизането е трудно.
Нямам представа. :)
Но беше ми направило впечатление в 12 клас, че доста лесно влизаха в Дания например - с един изпит по английски и едно обещание, че ще имат 3ки на матурите.

Violenza
11-10-2013, 21:46
Има ли отделно някакви други курсове по математика докато се следва? Съжалявам, че ви спамя темата с глупави въпроси.
Това си зависи от университета.

draid
11-11-2013, 09:44
Каква специалност си?
И толкова ли е трудно да се учи в чужбина. Аз искам да се запиша в Австрия, но се чудя дали ще се справям с изпитите, а и специалността която съм избрала не е никак лесна- архитектура. Доста съм наплашена, заради математиката и физиката. ://
Ако някой знае нещо повече за архитектурата ще съм му много благодарна ако сподели. :)

При архитектурата физиката и математиката са много далеч от страшни предмети, това не са изобщо основни предмети там. Виж ако беше строително инженерство, можеше да те плашат. Завършил съм машиностроене аз.

Wednesday666
11-12-2013, 04:01
^ Аз съм имала почти винаги шестици, тук не мога да закова тройката на някои изпити. xD

Някак си е нормално, все пак става дума за университет, че и в друга държава с по-различна система от нашата.
Но спокойно, важното е да ги взимаш, че някои изпити (особено математиката за хора, които Не са на Ти с нея) е доста мъчен за взимане.

По темата : един колега на работа ми спореше, че няма как в администрация да сме учили висша математика.
Аз си скъсах гъза да решавам задачи миналия семестър, той спори. Шматкави хора.
Днеска някъв проект ще отработваме, тая по Човешки ресурси ни съсипа, ебах го тоя проект, 80 страници с глупости, поне темата е няква актуална, та не ме е яд за загубеното време. Толкова време не съм си губила за нищо друго, изключвам матурите. И 64820101 контролни ми наблъскаха едно след друго иии всичко е перфе баце 8-).

JoLLiE92
11-12-2013, 08:22
Имаме да правим курсова работа за фирма-продавач на международния пазар. Трябва да изберем продукт, който ще изнасяме и да съставим цялата схема - маркетингов план, договори, финансиране, как се решават евентуални спорове. Продуктът трябва да е нещо, което се произвежда или добива в България , по възможност да е не прекалено сложен за износ, да не е акцизна стока, че много писане има :D да се транспортира по-лесно, ако има някакви сертификати за качество също ще е добре... дайте идеи? :D защото групата ни от 5 човека вече ще се изядем.. 5 човека - 50 мнения :cool:

Nakadah
11-12-2013, 09:09
Всички ли проваляте всичко в тази тема? Хахаха


Мой стар съученик учи архитектура в Австрия. В 12 клас се скъса от уроци по литература, математика, рисуване и немски, но успя да влезе. Влиза се. Вероятно и ще стане човек от него. :D

Характерно за твоите мнения е, че винаги говориш за някой познат които направил нещо и ако някой ти каже, че нещата не са точно така ти започваш да му казваш как той нищо не знае и колко е прост. Понякога е така хрумвало ли ти е, че като нямаш какво да кажеш по дадена тема можеш просто да си премълчиш? Че това, че не можеш да се включиш в разговора на дадена тема не е лошо нещо?


че много писане има

И какъв е проблема на многото писане? Не е ли идеята на проекта да симулирате нещо което може всъщност да стане? Да не би тези неща са прости? Никога не съм разбирал хората когато искат да направят нещо ама да е лесно, че да може после 8 часа да висят пред Fakebook.

JoLLiE92
11-12-2013, 09:48
Аз никога не съм наричала хората прости дори да си го мисля. Ако забележиш следващото ми мнение, казвам, че съм напълно съгласна с по-компетентното мнение на Sh@d0w. А по въпроса за курсовата ни работа - защото не е приятно да пишеш за международната търговия с ензими или нещо от типа. Трябва да е ясно определено въпросният продукт с каква ставка се обмитява, а ако някога си отварял митническата тарифа, ще знаеш, че не за всички е много ясно. Защо да пишем за търговия с извлек от блатен охлюв, докато колегите ни ще пишат за износ на пшеница и ще имат пълните точки, но пък ние държим да сме интересни? :D Просто питам за идеи. :)
п.с. Трябва освен това да е нещо познато, за което имаме информация, за да съставим правилно маркетинговия план.

Auriss
11-12-2013, 10:13
^ мед. Смис. мед за хапване.

Пийвах си чайче и ми хрумна. Съвпада ти с изискванията.

JoLLiE92
11-12-2013, 11:33
Благодаря. :) Да, хрумна ни за мед, особено че има къде да се продава и се търси - българският мед е хубав - този, който няма глюкоза в него. Само се съмняваме, че доста хора ще се сетят за това, то не че нещо пречи де... вариант е :) А и повечето чужденци си мислят, че натуралният мед е бистър, защото на такъв са свикнали, а то точно той е с глюкозо-фруктозен сироп - наблюдения от лятото. :D

Hayashi
11-12-2013, 11:37
Оценяването в училище и университет е доста различно като цяло, а и материята е далеч една от друга. И аз бях много добър по физика пък в 1-ви курс едва вързах 3 на Физика 1.

Вторият семестър ме чакат оптика и механика на флуидите. Мама каза че няма никакъв шанс да ги изкарам. :D Изобщо не виждам защо ни мъчат с тази физика при положение, че едва ли някога ще ни влезе в употреба.

Да се похваля, че на изпита по земя и околна среда имам 11,5 и съм супер доволна, защото мислех че и него не съм го изкарала.

Джоли и българския мед също е пълен с глюкоза. Зависи от кой си го купуваш, но масово ако не познаваш производителя, ще попаднеш на глюкоза.

Wednesday666
11-12-2013, 15:16
Соф, аз се сетих за розово масло, не знам защо.
Може би ще е по-сложно там с мита и т.н., ма това ми хрумна. 8-)