PDA

View Full Version : Студентска тема



Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20

JoLLiE92
11-12-2013, 18:39
Wednesday666 виж как ме познаваш! :* това е моята идея :D поне ще ми е лесно да му развия маркетинговия план :)
Hayashi лятото продавахме някакъв мед, който е сто процента натурален, човека си го прави сам и на етикетите пише не фирма, ами неговото име и личния му телефон. Освен това бурканите са много симпатично направени с една кафява хартия на капака, стегната с едно канапче, на което виси глинена пчеличка. :---) адски симпатични са. :) неведнъж са ми казвали, че тоя мед не бил истински, защото бил мътен и освен това защо бил различен цвят различните буркани?! :D колежката им беше казала "ами пчеличките не ги правят еднакви"

sunrisee6
11-12-2013, 19:54
И толкова ли е трудно да се учи в чужбина. Аз искам да се запиша в Австрия, но се чудя дали ще се справям с изпитите, а и специалността която съм избрала не е никак лесна- архитектура. Доста съм наплашена, заради математиката и физиката. ://
Ако някой знае нещо повече за архитектурата ще съм му много благодарна ако сподели. :)

Аз съм първа година архитектура във Виена, трудничко е, но това не трябва да те плаши. Висша математика изобщо няма, има физика. Като цяло е доста интересно.
Ако искаш подробности, пиши на лично :)

klimatronik
11-12-2013, 20:06
Меда не знам как се продава, ама не се добива лесно.

VampireLover3
11-12-2013, 20:06
Имаш ЛС. ^_^

Hayashi
11-13-2013, 16:41
Hayashi лятото продавахме някакъв мед, който е сто процента натурален, човека си го прави сам и на етикетите пише не фирма, ами неговото име и личния му телефон. Освен това бурканите са много симпатично направени с една кафява хартия на капака, стегната с едно канапче, на което виси глинена пчеличка. :---) адски симпатични са. :) неведнъж са ми казвали, че тоя мед не бил истински, защото бил мътен и освен това защо бил различен цвят различните буркани?! :D колежката им беше казала "ами пчеличките не ги правят еднакви"

Медът, който се продава близо до разните му туристически обекти, почти винаги няма нищо общо с натурален. За съжаление вече винаги си имам едно на ум и се стремях да взимам от производители, които познавам. Наистина рядко се намира свестен производител, които не е решил да си удвои продукцията. Явно вие сте се случили на честен човек.


Да се похваля, че по физика имам 9, което е съвсем близо до заветните 50%. Много съм доволна, защото мислех че ще имам 3. xD

klimatronik
11-14-2013, 18:30
И пчелите измират.. Най-добрия мед от е отдалечените полупланински места като Предбалкан ,където не се пръска с пестициди толкова много. Иначе пчелараството е голяма наука, иска се много четене и опит. Аз ще ще ставам пчелар ;d

Fisherman
11-17-2013, 11:48
може да станеш и клошар

klimatronik
11-17-2013, 19:26
може да станеш и клошар

умри в лайна

Nakadah
11-18-2013, 10:56
умри в лайна


АХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА

СЪРПРАЙЗ
11-20-2013, 19:27
Добре, ще направя самопризнание - имам въпрос и съм твърде мързелив за да проверя 100-страници дали е задаван :D Привет от Хаскоуу дружета (: Сега откъм въпроса, аз ЩЕ следвам медицина, ОБАЧЕ не знам къде...... Подготвям се за МУ София, но като уча тез 60 и колко теми, научил съм 2, 5 съм забравил, научил 3, 10 липсват... Не знам дали при вас е било тей ама :D Има ли всъщност значение къде ще завърша дали в Пловдив, София или в Стара Загора? Специализацията по-важна ли е?

Fisherman
11-20-2013, 22:08
умри в лайна

да се пожелава смърт не е хубаво нали знаеш,но ти толкова прост че не можеш да ме разбереш

Fisherman
11-22-2013, 17:46
Приятно изкарване на 8ми.
http://prikachi.com/images/871/6778871W.jpg

klimatronik
11-22-2013, 18:16
да се пожелава смърт не е хубаво нали знаеш,но ти толкова прост че не можеш да ме разбереш
запекчия , яж там квото е останало у клозета и нмз

Fisherman
11-22-2013, 18:37
запекчия , яж там квото е останало у клозета и нмз

майка ти прави чай от остарелите и тампони и вместо кафява захар събира засъхналите лайна от тоалетната хартия под леглото ти

Naive
11-22-2013, 21:27
Добре, ще направя самопризнание - имам въпрос и съм твърде мързелив за да проверя 100-страници дали е задаван :D Привет от Хаскоуу дружета (: Сега откъм въпроса, аз ЩЕ следвам медицина, ОБАЧЕ не знам къде...... Подготвям се за МУ София, но като уча тез 60 и колко теми, научил съм 2, 5 съм забравил, научил 3, 10 липсват... Не знам дали при вас е било тей ама :D Има ли всъщност значение къде ще завърша дали в Пловдив, София или в Стара Загора? Специализацията по-важна ли е?
Учи последователно. И преговаряй непрекъснато, поне в началото. Паметта ти ще се тренира и ще започнеш да запомняш по-лесно. 60+ теми не са много, наистина.
Иначе според мен няма кой знае какво значение в кой точно университет ще завършиш - във всичките дипломите са с еднаква тежест. :)
Можеш да се присъединиш в групата за КСК 2014 - https://www.facebook.com/groups/226029037544447/?fref=ts -и да задаваш въпросите си там. Ще имаш много повече отзиви. :Д

anonymous708973
11-24-2013, 15:47
http://petel.bg/Tryabva-da-se-kalve--kolegi-----Velika----rech-v-UNSS__55421

Мъдро избирайте, бъдещи колеги, че е мазало.

choparkopar
11-24-2013, 16:24
Ха-ха, това ли им е отличникът на випуска :)

JoLLiE92
11-25-2013, 11:58
Днес единият ми преподавател написа на дъската случей. Нещо в мен се скъса.
п.с. в конвенцията членуват почти всички бели страни в света от Алжир до Юнайтед Стейтс
..................
Господи.

shmatarok
11-25-2013, 12:39
Днес единият ми преподавател написа на дъската случей. Нещо в мен се скъса.
п.с. в конвенцията членуват почти всички бели страни в света от Алжир до Юнайтед Стейтс
..................
Господи.
:shock:

Искам да се оплача, че съм затрупана от курсови работи, които включват неща, за които никога не сме говорили в лекциите. Kill meh plz. :/
Ще ги направя де, ама аз да си помрънкам малко така, че имам нужда да си изкажа мъката някъде.

JoLLiE92
11-25-2013, 12:46
you aye, аз имам контролни и гигантически курсови, за които нямам идея откъде да уча, защото въпросният олигофрен има сайт с поне 100тина файла по 10-100-200 страници всеки + няколко закона по една книжка + всичките му лекции + митническата тарифа наизуст .....
другият пък олигофрен има 3 учебника + лекциите му...
тъпото е, че първият предмет е ужасно интересен, а този преподавател е толкова некадърен, че нямам въобще желание да чета...... а си мислех това да ми е стажът.

anonymous895156
11-25-2013, 15:36
Днес единият ми преподавател написа на дъската случей. Нещо в мен се скъса.
п.с. в конвенцията членуват почти всички бели страни в света от Алжир до Юнайтед Стейтс
..................
Господи.

Всички ти завиждаме благородно

Fisherman
11-25-2013, 16:44
митко ти нямаш завършено начално образование,кво се обаждаш

anonymous895156
11-25-2013, 18:37
Аз съм в правото си да говоря по всека една тема като вселенски разум №1

anonymous708973
11-25-2013, 18:40
you aye, аз имам контролни и гигантически курсови, за които нямам идея откъде да уча, защото въпросният олигофрен има сайт с поне 100тина файла по 10-100-200 страници всеки + няколко закона по една книжка + всичките му лекции + митническата тарифа наизуст .....
другият пък олигофрен има 3 учебника + лекциите му...
тъпото е, че първият предмет е ужасно интересен, а този преподавател е толкова некадърен, че нямам въобще желание да чета...... а си мислех това да ми е стажът.

"Олигофрен" с три учебника?
Малко уважение няма да е зле.

Hayashi
11-25-2013, 18:49
Голяма работа! Имам един образ, който редовно прави по десетина грешки на лекция, че даже и аз ги забелязвам. Ама иначе пък е готин! :) Неговите лекции са ми любими.

Fisherman
11-25-2013, 19:12
тва че има 3 учебника не му пречи да е олигофрен

ето още един

Стати Статев е доктор на икономическите науки, професор по макроикономика и политическа икономия. Член е на управителния съвет на Българската народна банка от юни 2004 година. През 2010-а получава втори шестгодишен мандат. От 2011 г. е ректор на Университета за национално и световно стопанство. Заемал е почти всички ръководни постове в академичната йерархия на УНСС.

Известен още,като агент Стойновски от ДС.

Това,че някой е доцент,професор или академик не го прави по-малко боклук.

anonymous708973
11-25-2013, 21:20
Ох, отнякъде му знам името на този.

Fisherman
11-25-2013, 21:28
ректор е на УНСС в момента

DeHu
11-25-2013, 21:30
Той заяви на студентите си,че ако не им изнася в България,може спокойно да си ходят в чужбина.Междувременно днес в университета пак имаше някакви ранобудни акции и сградата беше огласена от :"Оооо,Стати,Стати,ти къде се скри?"

Fisherman
11-25-2013, 23:03
http://www.videonews.bg/novini/video/ranobudnite-studenti-chturmuvaha-unss

JoLLiE92
11-27-2013, 15:11
"Олигофрен" с три учебника?
Малко уважение няма да е зле.
Чист олигофрен е, не спря да говори някакви сентенции на френски въпреки че пита поне 5 пъти "има ли някой с френски" и никой не му отговори и човека си лафи на френски. :D Такъв знае, такъв говори. На английски беше пробвал, ама написа better later, then never и спря да се опитва. Мога да наричам олигофрен всеки преподавател, който се държи като в прогимназия, не си посещава половината лекции, накара ни да си купим три учебника по специалността, не че е писал той три учебника. Колко му е да напишеш учебник, особено по предмет-простотия.
Другият пък образ, който си мисля че няма никаква реална представа от международна търговия, ни даде единен митнически документ попълнен да разгледаме и да напишем какъв е предметът и условията на сделката, какъв е продуктът и т.н. Правим го ние, виждаме за пръв път такъв документ и забелязвах странности на моменти, но реших че просто не го разбирам и така си се пише. Ко? Не. Отиваме с готовото "домашно" и олигофрена казва, че всъщност забравил да спомене, че документът е пълен с грешки и трябва да ги намерим, освен това документът е за внос от Италия (внос е внасяне на извънобщностни стоки в митническата територия на ЕС, ако изпращачът е страна от ЕС не може да се пише внос) , но документът забележете е от 2006г. когато не сме били в ЕС.
Снощи правихме една курсова до 6;00 тази сутрин и в 7;30 я представяхме, но пък стана много готина и съм доволна. :---) Темата беше сравнително интересна - трябва да разгледаме глобален индекс за сравняване на икономики по наш избор, а те са от скучен по-скучен, но ние си избрахме Индекс на конкурентоспособността в туризма и пътуванията, което се оказа доста интересна темичка. :)
Тая година имам само 2-ма нормални преподаватели. Всички други са от кол и въже.

Violenza
11-27-2013, 15:43
Той заяви на студентите си,че ако не им изнася в България,може спокойно да си ходят в чужбина.Междувременно днес в университета пак имаше някакви ранобудни акции и сградата беше огласена от :"Оооо,Стати,Стати,ти къде се скри?"
Този е не за съд ми не знам за какво. Ебаси идиота долен.


Не знам какви са тия ваши преподаватели, невъобразимо ми е...

Deadlock
11-28-2013, 16:18
Какво се случва със студентските протести? Утихна медийният, вкл фейсбук, шум.

Violenza
12-03-2013, 08:48
Какво се случва със студентските протести? Утихна медийният, вкл фейсбук, шум.
Има ги все още, ама пусто му народът спи.


Наближава сесията, направо не ми се мисли. :(

bloodfrozen
12-08-2013, 12:58
Честит празник, студенти! С пожелание за успешна сесия! 8-)

anonymous708973
12-08-2013, 13:47
Не знаех къде да го пусна, ама трябва да го споделя:

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1452301_10202316624504643_207466276_n.jpg

:D :D

Hayashi
12-08-2013, 13:51
Българските учители не са загубили чувството си за хумор!

anonymous708973
12-08-2013, 14:27
Още едно:

Отдолу иде джип "Митсубиши"
със яка броня, с прозорци скришни.
Всички по пътя той изпреваря.
- Но на кого е? Кой ли го кара?
- Вълчо го кара. Свири и гази!
- А във колата коя е тази?
- Лиска е вътре. И много иска
на мис-конкурса да стане миска.
- Давай, Вълчо, и наддавай
златна пара звънка -
мис да стане твойта Лиска,
гиздава и тънка!

* От учебник по музика за трети клас на издателство "Булвест", одобрен със заповед на Министъра на образованието и науката Нр. РД 09-1318/31.08.2004 г

sweet__potion
12-18-2013, 21:38
може ли някой да ми помогне,предстои ми изпит по основи на правото и каква подготовка ми е необходима за да се справя?

DieselBlood
12-18-2013, 21:55
Освен много яко учене, друго не можем да те посъветваме.

JoLLiE92
12-19-2013, 11:05
може ли някой да ми помогне,предстои ми изпит по основи на правото и каква подготовка ми е необходима за да се справя?
Прочети учебника и се надявай да не си при Рачев. :cool:

pac0line
12-19-2013, 23:28
втори курс е доста тегав. Като цяло. :(

JoLLiE92
12-19-2013, 23:40
Ти трети да видиш. :D Все пак простотиите, които учиш във втори, не ти влизат в държавния. ;)
И основи на правото се учи в първи курс при нас. :)

XTREMEFREERIDE
01-06-2014, 21:11
Йей, утре пак лекции и всичко както си му е реда, шаляляляля. А от 13ти и 9Академи. Абе, хепи, бе!

babity
01-06-2014, 21:23
Само моя семестър ли приключи вече?

mimsssssss
01-06-2014, 22:02
Пък моя почва чак на 13... Нямам търпение вече *потрива злобно ръчички*

shmatarok
01-06-2014, 22:03
Един изпит и една курсова имам още и после 10 дни ще се радвам на живота. 8-)
Ама ученето нещо не ми спори на родна територия. :/

TIFOSO
01-06-2014, 22:05
Стати Статев шмърка бело и слуша Стефка Берова. Само не разбрах за кво му е тая охрана, при положение, че никой не иска да му души двата зализани косъма..

maldini
01-07-2014, 11:00
дали не я пръснах статистикатаа

pac0line
01-07-2014, 19:21
Сесията ме поведе ударно с 0-1 с автогол по счетоводство при Трифонов ... щастие унесесеево :)))

pac0line
01-08-2014, 14:15
ииии на другия ден разбирам смисълът да вляза в УНСС ...
оценяване на олимпийския принцип - за участие тройка, от 12% до 50% четворка, над 50% петичка ...

lol тъпата котка от аватара ми как се разминава :D ако напиша 24 поста подред дали ще стигна 25тия кадър

JoLLiE92
01-08-2014, 14:27
Сериозно ли ви е такова оценяването?

maldini
01-08-2014, 15:06
ииии на другия ден разбирам смисълът да вляза в УНСС ...
оценяване на олимпийския принцип - за участие тройка, от 12% до 50% четворка, над 50% петичка ...

lol тъпата котка от аватара ми как се разминава :D ако напиша 24 поста подред дали ще стигна 25тия кадър

мечтай си да е такова оценяването в УНСС ;)

TIFOSO
01-08-2014, 15:07
Сериозно ли ви е такова оценяването?

В УНСС оценяването е едно от най-интересните. Има няколко вида оценявания. Повечето делят на купчинки (3ки - минават) и (2ки - не минават). Някои преподаватели късат докато не си купиш техния учебник за да приберат %. Други имат точно определена бройка, която трябва да скъсат и изпълняват всичко, както е по план. Първите 2 години в направление "Икономика и бизнес", те гърчат жестоко, след това зависи в каква специалност те приемат, но определено става по-леко. И все пак оценяването там е една от най-големите пародии, от личен опит го заявявам. Единствените свестни преподаватели за мен там са няколко (Манов по "Основи на финансите", както и асистента Джонев, Цветков по "Статистика", Тагарев по "Информационни технологии" и "Корпоративна сигурност")

JoLLiE92
01-08-2014, 15:18
какво е оценяването, нямате ли нещо като точки, проценти за всяка оценка или според дали днес преподавателят е ебал? :Д

maldini
01-08-2014, 15:23
В УНСС оценяването е едно от най-интересните. Има няколко вида оценявания. Повечето делят на купчинки (3ки - минават) и (2ки - не минават). Някои преподаватели късат докато не си купиш техния учебник за да приберат %. Други имат точно определена бройка, която трябва да скъсат и изпълняват всичко, както е по план. Първите 2 години в направление "Икономика и бизнес", те гърчат жестоко, след това зависи в каква специалност те приемат, но определено става по-леко. В УНСС оценяването е една от най-големите пародии, от личен опит го заявявам. Единствените свестни преподаватели за мен там са няколко (Манов по "Основи на финансите", както и асистента Джонев, Цветков по "Статистика", Тагарев по "Информационни технологии" и "Корпоративна сигурност")

като цяло доста правилни неща казваш. Особено за деленето на купчинки съм почти убеден,че по два предмета така ни оценяваха. По микроикономика половината поток е скъсан

TIFOSO
01-08-2014, 15:29
Тва с купчинките е най-старата практика просто. Как се проверяват 180 работи за един час от двама човека? Осъзнаха се, че така не може и въведоха допълнителна сесия след поправителната, защото загубиха много приходи от семестриални такси, а и много хора се отказаха след като видяха каква пародия е. УНСС като цяло не е лош университет, просто има прекалено много кофти преподаватели и ръководители. Както казваше един преподавател по "Екология": "Нашият университет е далече от Оксфорд, но пък имаме най-красивите кенефи."

JoLLiE92
01-08-2014, 15:29
По микро нормално половината поток да е скъсан, защото половината поток хал хабер си няма от икономика. :D Не се дължи на преподавателите, а на масовата малоумщина.
TIFOSO някои от нашите тоалетни са по-красиви от в мола :cool:
един наш пък беше казал : Красив университет си имаме. Верно има проблеми с wifi. Килийно училище, но пък красиво килийно училище. :lol:

maldini
01-08-2014, 15:32
jollie ти в УНСС ли учиш

TIFOSO
01-08-2014, 15:36
Сега като се срути Новият корпус може да го преквалифицират на Хамалски техникум, с усилено изучаване на строително-ремонтни и довършителни работи.

JoLLiE92
01-08-2014, 15:40
Varna edition. :D
Затова ми беше интересно там какво е оценяването. Имаме нови колеги идващи от УНСС и са меко казано покъртително тъпи (не че 80% от нашите не са) Надявам се, че не са всички такива. :cool:

pac0line
01-08-2014, 17:16
мечтай си да е такова оценяването в УНСС ;)

Ами ето, мечтая, вчера бях с нагласата на нерви че не са ми стигнали 1-2 верни отговора за да взема, а днес излизам с 4ка и настроение за клубене :D
И то точно за този преподавател се носеха слуховете, че от него тръгнала фразата "три изпита за двеста марки и едно прасе".
Иначе че има купчинки има, за щастие или не при нашия поток (Икономика с преподаване на АЕ), досега само по един предмет се е стигало до оценяване на купчинки и все още сме нямали някой като Секирите.
Факт е, че имам доста колеги и познати, които прекъснаха и се върнаха обратно във Варна във ВИНС-а, а там ги посрещат като крале и кралици, без да знаят може би че УНСС с изключение както каза колегата на определени преподаватели, е същата пародия и също има бол плиткоумници, както сред студентите, така и сред преподавателите.
И аз ако се наложи да уча "бизнес информатика" ще прекъсна без да се замисля...

Auriss
01-08-2014, 17:33
едно приятелче е там - имали оня ден изпит по информатика някаква и им било разрешено интернет да ползват лол. Разправя че си клатил краката и изчакал да му пратят отговорите тия, които са се ровили из гугъл.

JoLLiE92
01-08-2014, 17:50
Повярвай - въобще не ги гледаме като крале и кралици, а като полезни изкопаеми. Защото поне моите наблюдения са, че повечето без оглед на пол, раса, външни белези, месторождение, учил или не в УНСС преди това - са много, много тъпи. Много зависи и от специалността.
Auriss Ако приятелчето ти е икономика на водораслите - може. Аз също съм държала този изпит и мога да ти споделя, че не е с достъп до интернет, даже самия изпит не беше на компютри изобщо. А за контролните ни беше изключен интернетът.

Auriss
01-08-2014, 17:59
В момента съм с него в скайп и потвърди - преподавателят им е разрешил да си правят изпита с пуснат нет. Икономика и управление учи.

JoLLiE92
01-08-2014, 18:12
Специалност икономика и управление няма при нас. :lol:
За кой университет говориш? :Д

maldini
01-08-2014, 20:12
Вие па сте много умни ...

и ако такова беше оценяването щях да имам само петици и шестици сигурно. По макро ми искат 50 % за тройка ,по статистика също..не те знам ти кво учиш и при кои преподаватели си ,но при мен тва е положението

maldini
01-08-2014, 20:13
Вие па сте много умни ...

и ако такова беше оценяването щях да имам само петици и шестици сигурно. По макро ми искат 50 % за тройка ,по статистика също..не те знам ти кво учиш и при кои преподаватели си ,но при мен тва е положението

pac0line
01-08-2014, 22:25
Джоли, говоря за преподавателите и отговорните органи, не колегите.
Когато си подавах документите за кандидатстване в същите английски специалности във ВИНС-а след 12 клас някакви пичета събираха и оформяха формулярите и като видяха оценката ми от дипломата и че съм включил абсолютно всички възможни специалности в някакъв ред ми казаха нещо от сорта на "Ебаваш ли се, ти си вътре и без да ходиш на изпит".
Auriss факт, и моят изпит за освобождаване миналата година беше на същия принцип, но без интернет, а със материалите от лекциите, даже не се налагаше да се мъчим да се свързваме, а директно си ползваха хората Find :D
Студентите не са виновни, че преподавателите ги мързи. Естествено, че като ми дават възможност да мина тънко, ше мина тънко, българин съм, а не мазохист. Останалото пропуснато като материал си го чета в свободното време от любознателност за да си го затвърдя.
*Икономика и управление е нововъведеното от тази година направление, след като въведоха 7 или 10 нови дисциплини не помня и съответно от специалността с един от най-високите балове за прием се срина главоломно и нормално, че ще влизат сумати идиоти.

TIFOSO
01-08-2014, 22:37
В Тихия океан, на дъното на Марианската падина - там някъде е заровен минималният бал на УНСС, а отгорему лежи кит.

JoLLiE92
01-09-2014, 15:12
Джоли, говоря за преподавателите и отговорните органи, не колегите.
Когато си подавах документите за кандидатстване в същите английски специалности във ВИНС-а след 12 клас някакви пичета събираха и оформяха формулярите и като видяха оценката ми от дипломата и че съм включил абсолютно всички възможни специалности в някакъв ред ми казаха нещо от сорта на "Ебаваш ли се, ти си вътре и без да ходиш на изпит".

Влизането е лесно колкото си искаш. :) Въпросът е не дали, а какво.
Излизането с хубава диплома без да преписваш не е чак толкова лесно.
После се усетих, че това икономика и управление е за УНСС. Аз както винаги си мисля, че всички на мен говорят. :cool:
Ние нямаме дори изпити за освобождаване.... ;\
И във всяка нормална схема за оценяване 50% са 3ката. Не вярвам в УНСС 50% да са за 5. :D

draid
01-09-2014, 17:20
В УНСС от край време се е оценявало така по много предмети, да не говорим, че може да се освободиш по едно 60-70% от изпитите.

JoLLiE92
01-09-2014, 18:23
Утре съм на изпит и тъкмо излязоха вариантите, които са се паднали днес. В депресия съм. Уж щеше да е тест, то половината точки са отворени въпроси и то отвратително зададени така, че да знаеш всъщност нещото, но да не разбереш, че за него те питат. :Д
Чака ме цяла нощ на разписване на въпроси, Идеал Петроф ;D

XTREMEFREERIDE
01-09-2014, 19:17
Хм. Хубаво си припомних защо не уча в държавен университет. :cool:

Wednesday666
01-10-2014, 03:39
Колкото и да ми е тъпо да го кажа, шот и аз уча в УНСС, прави сте.
Вече ми се гади от някои преподаватели, ама абсолютно сериозно.
Не знам кой отгоре каза, че Цветков по Статистика бил готин или нещо от сорта.
Не знам учил ли си при него или нещо се е чалнал от нас, но последните два семестъра си скъсах задника да уча при него и едвам се освободих, а колегите ми на изпита са ги изпокъсали масово.
А за една част поне съм сигурна, че са учили и са сериозни.
Не, че ми пречи, че са му трудни изпитите, нали тва е целта, да се научи нещо, но се държеше с нас като с говеда.
Като с некви ненужни предмети, застанали му на пътя.
Беше ужасно унизително.
Както и да е, имам изпит днеска и направооо :lol:..

JoLLiE92
01-10-2014, 07:43
Хм. Хубаво си припомних защо не уча в държавен университет. :cool:
Частното образование в нашата любима татковина е под всякаква критика противно на всяка логика. :)

draid
01-10-2014, 10:56
Хм. Хубаво си припомних защо не уча в държавен университет. :cool:

Искаш да ми кажеш, че в частните те оценяват адекватно ли ? Не ме карай да се смея.

babity
01-10-2014, 11:04
К'во ревете, бе котета? Нали не сте садили рози за заверка, к'во ви пука, майна. 8-)

DownloadVirus
01-10-2014, 14:22
Утре съм на изпит и тъкмо излязоха вариантите, които са се паднали днес. В депресия съм. Уж щеше да е тест, то половината точки са отворени въпроси и то отвратително зададени така, че да знаеш всъщност нещото, но да не разбереш, че за него те питат. :Д
Чака ме цяла нощ на разписване на въпроси, Идеал Петроф ;D

Радвай се,че имаш подобни шитни за заграждания :D Де да имах и аз така.Е специалността не позволява сигурно или кой знае ,ама все тая :D

anonymous708973
01-10-2014, 16:30
Искаш да ми кажеш, че в частните те оценяват адекватно ли ? Не ме карай да се смея.

Не, иска да каже, че частните университети в България, колкото и да е ниско мнението за тях, са дооооста по-близо до модерния западен университет отколкото държавните, лежащи на стари лаври. Щото само можете да си мечтаете в държавно уни за гост лектори, които не са сбръчкани професори, а амбициозни специалисти с Х години стаж. Това е само пример, разбира се, далеч не е единственото предимство.

НБУ, където учи Райдърката, е най-добрата опция за определени специалности, ако искаш да добиеш съвременна представа, а не да учиш по учебници, писани преди 15-20 години и да се разправяш със заядливи професори, на които целта им е да изпеят урока и да излязат.

Eто нещо трагикомично, ако не сте го гледали - http://btvnews.bg/video/video/tazi-sutrin/edna-delnichna-noshch-v-studentski-grad.html

maldini
01-10-2014, 17:20
не знам колко се учи в НБУ , но там влязоха най-големите пропадняци от бившето ми училище и нормално де .. след като на изпита за влизане трябва да имаш околко 40% верни отговори ,за да те приемат ,а ако не успееш от първия път ,имаш още 6-7 опита ,ако не и повече ;dd

JoLLiE92
01-10-2014, 17:40
На мнение съм, че трите известни на мен свободни(НБУ, ВСУ, БСУ) са добър избор за някои специалности, но не и за по-масовите. Прекрасни пространствени дизайнери учат там, но правото и икономиката са на трагикомично ниво.
За НБУ това лято направих един ТОП ей така от нищото без да чета нищичко преди това и изкарах толкова проценти, които да ми стигнат за стипендия таксата ми да е на 50%. Но входният изпит не е определящ за това колко става един университет.

anonymous708973
01-10-2014, 18:35
Но входният изпит не е определящ за това колко става един университет.

Именно.
Аз като съм влязла без изпит, кво, университетът ми е пропаднал сигурно :D

Логиката на някои потребители е нулева.

102
01-10-2014, 18:47
За кво спорите, че си търся с кой да се заяждам...? :)

Checksum
01-10-2014, 19:14
Но входният изпит не е определящ за това колко става един университет.

Със сигурност е определящ.

anonymous708973
01-10-2014, 19:18
И по какъв начин, имайки предвид, че за повечето западни университети изпит изобщо няма?

anonymous895156
01-10-2014, 19:18
Eто нещо трагикомично, ако не сте го гледали - http://btvnews.bg/video/video/tazi-sutrin/edna-delnichna-noshch-v-studentski-grad.html

Песента в началото е много вървежна <33
П.С. ХАХАХАХА, сега видях какво има под клипа като описание:
Четвъртък вечер малко след полунощ в студентското градче е по-уживено, отколкото през деня
:lol: Неграмотни журналисти критикуват забавляващи се студенти.

anonymous708973
01-10-2014, 19:22
Нали :D

Checksum
01-10-2014, 19:26
И по какъв начин, имайки предвид, че за повечето западни университети изпит изобщо няма?

За най-добрите университети се иска не само изпит (да речем SAT), а много други неща като препоръчки, извънкласни дейности и т.н.
Не можеш да кажеш, че не е определящо дали има изпит или не при положение, че в най-добрите университети се влиза с изпит. Ако не беше определящо щеше да има поне 1 от топ университетите в света, в който да може да влезе всеки без изпит, дори родителите му да не са милионери.

maldini
01-10-2014, 19:27
Именно.
Аз като съм влязла без изпит, кво, университетът ми е пропаднал сигурно :D

Логиката на някои потребители е нулева.
човече на всяка манджа мерудия си . От нищо не разбираш ,но се вреш навсякъде и коментираш другите. Просто вземи млъкни най-после ,че яко дразниш

maldini
01-10-2014, 19:30
Песента в началото е много вървежна <33
П.С. ХАХАХАХА, сега видях какво има под клипа като описание:
Четвъртък вечер малко след полунощ в студентското градче е по-уживено, отколкото през деня
:lol: Неграмотни журналисти критикуват забавляващи се студенти.
Явно това е било трагикомичното ,ако не сте разбрали .

DisappointedDreamer
01-10-2014, 19:32
За най-добрите университети се иска не само изпит (да речем SAT), а много други неща като препоръчки, извънкласни дейности и т.н.
Не можеш да кажеш, че не е определящо дали има изпит или не при положение, че в най-добрите университети се влиза с изпит. Ако не беше определящо щеше да има поне 1 от топ университетите в света, в който да може да влезе всеки без изпит, дори родителите му да не са милионери.

Съгласна съм, въпреки че не бих намесла извънкласните дейности и препоръките в този случай.
За повечето медицински специалности, във Великобритания, се държи логически изпит. При някои специалности като право или криминалистика също се изисква такъв изпит, въпреки че е рядкост в Шотландия. При кандидатстването в Оксфорд също се държи IQ тест.
Да не говорим и за явяването на интервюта, която е една от най-важните части при определенето на професорите дали ще те вземат или не, предвид че са доволни от оценките, препоръките и мотивационното ти писмо, ака постиженията ти (както академични, така и лични).

Checksum
01-10-2014, 19:47
Съгласна съм, въпреки че не бих намесла извънкласните дейности и препоръките в този случай.
За повечето медицински специалности, във Великобритания, се държи логически изпит. При някои специалности като право или криминалистика също се изисква такъв изпит, въпреки че е рядкост в Шотландия. При кандидатстването в Оксфорд също се държи IQ тест.
Да не говорим и за явяването на интервюта, която е една от най-важните части при определенето на професорите дали ще те вземат или не, предвид че са доволни от оценките, препоръките и мотивационното ти писмо, ака постиженията ти (както академични, така и лични).

IQ, логически и т.н. тестове могат да са само допълнение към всичко останало. Едва ли биха те взели някъде просто защото имаш високо IQ, това далеч не е най-определящото нещо за това дали ставаш или не.

JoLLiE92
01-10-2014, 19:51
Именно.
Аз като съм влязла без изпит, кво, университетът ми е пропаднал сигурно :D

Логиката на някои потребители е нулева.
Пропаднал е и няма да стане човек от теб и ще носиш кафето на хората от Свободния, но няма да ти дават да го правиш, за да не го прецакаш - само да го носиш. :lol:
бзкмс :-)
Дриймър, много съм съгласна за интервютата и ай кю тестовете. Трябва да има навсякъде подходящ специфичен критерий. За препоръките не мога да ги разбера, може би защото не съм кандидатствала в чужд университет. Според мен препоръките трябва да са евентуален бонус по желание на човек, който наистина би искал да те препоръча, не да се молиш на класната да им напише рекламно писмо сякаш иска да те продава.
Взех си изпита днеес имам 5 както винаги приповдигнато ми е. :---)

Checksum
01-10-2014, 19:55
Според мен препоръките трябва да са евентуален бонус по желание на човек, който наистина би искал да те препоръча, не да се молиш на класната да им напише рекламно писмо сякаш иска да те продава.

Нали не си мислиш, че на някой му пука за препоръките от класната?

DisappointedDreamer
01-10-2014, 20:34
IQ, логически и т.н. тестове могат да са само допълнение към всичко останало. Едва ли биха те взели някъде просто защото имаш високо IQ, това далеч не е най-определящото нещо за това дали ставаш или не.

Разбира се. Никъде не съм твърдяла, че те взимат единствено заради висок резултат на Х (избери си - тест, извънкласна дейност, препоръка, етц).

Препоръките са просто чуждо мнение за теб. Важни са за кандидатурата ти.

JoLLiE92
01-10-2014, 20:53
Нали не си мислиш, че на някой му пука за препоръките от класната?
Ами кой ще препоръча обикновен тинейджър за образованието му? Идеята ми е да не са задължителни, а честни. :Д

amypond.
01-10-2014, 20:57
Взех си изпита днеес имам 5 както винаги приповдигнато ми е. :---)
браво ;)

Checksum
01-10-2014, 21:00
Ами кой ще препоръча обикновен тинейджър за образованието му? Идеята ми е да не са задължителни, а честни. :Д

За да учиш в най-добрия университет не е достатъчно да си обикновен тинейджър. И не е нужно да е за образованието.
Няма нищо задължително.

JoLLiE92
01-10-2014, 21:23
Повечето университети в чужбина искат препоръки и не всички са най-добрите. :)
Не съм сигурна, но мисля, че им ги изискват задължително. Както и да е.

SpiritInBlack
01-10-2014, 21:31
Не, иска да каже, че частните университети в България, колкото и да е ниско мнението за тях, са дооооста по-близо до модерния западен университет отколкото държавните, лежащи на стари лаври. Щото само можете да си мечтаете в държавно уни за гост лектори, които не са сбръчкани професори, а амбициозни специалисти с Х години стаж. Това е само пример, разбира се, далеч не е единственото предимство.

НБУ, където учи Райдърката, е най-добрата опция за определени специалности, ако искаш да добиеш съвременна представа, а не да учиш по учебници, писани преди 15-20 години и да се разправяш със заядливи професори, на които целта им е да изпеят урока и да излязат.

Eто нещо трагикомично, ако не сте го гледали - http://btvnews.bg/video/video/tazi-sutrin/edna-delnichna-noshch-v-studentski-grad.html

Айде бе ? Много непремерено изказване. Точно тези "амбициозни специалисти" ще допринесат много за твоето професионално израстване с x на брой лекции. Дори в пропадналото УНСС , чрез катедра "Предприемачество" и проф.Тодоров , който междувпрочем е световно признат и сам е канен в много наистина престижни западни университети, са идвали водещи и доказани професионалисти , които не само имат издадени по няколко учебника и не знам си колко публикувани статии в научни списания , ами са и в надзорните съвети и/или управителни бордове на многонационални корпорации . Познай колко точно ново научих от въпросните господа ? Нищичко, защото почти всичко , което искаш и можеш да научиш , го има във вече издадени трудове . Да , беше готино да говориш с преуспял мъж , който е и мултимилионер, обаче си му платихме хонорара, който би изкарал , ако беше отишъл в друг университет в чужбина.
Изобщо не може да се правят генерализации за университети и системи , с които най-малкото не си запозната детайлно. Вземи даже АУ в Благоевград - защо според почти всички класации е 13 пъти ( най-малко ) предлагащ повече възможности за реализация след завършването там, сравнено с други университети в Българиа , били те частни или държавни ? Защото преподавателите са по-добри ? Не , водещите лектори в УНСС преподават и там - Гечев преди да стане депутат , П. Станков и т.н. , и т.н. Защото студентите са по-качествени ? Едва ли , ако в УНСС са утайките на България , там са утайките на почти цяла Европа. Причината образованието там да е толкова по-качествено е една едничка - говорим за съвсем различни системи.
Грешиш , че не трябва да бариера на входа пред университетите. То сега има , ама само в най , най. И не говоря само таксите в LSE . Много от колегите от моя поток ( който се води най-елитният и с най-висок бал за влизане ) си нямат представа от елементарна математика - в случая превръщането от стотици милиони в милиарди с цел по-лесно смятане. А познай колко беше средният успех от изпитите по Висша математика ( които за мен бяха обидно лесни и покриващи много малка част от материала ) ? Смяташ ли , че лекторите ще бъдат мотивирани да преподават в такъв случай ?

За НБУ не ми се говори. Системата на образование там е донякъде модернизирана , но нивото също е адски ниско. За справка - в 12 клас кандидатствах в почти всички ВУЗ-ове в България и бях приет навсякъде с първото ми желание. В УНСС на изпита по английски имах ~5,10 , a съм от езикова гимназия с английски език , в НБУ без каквато и да е подготовка при явяване на изпит имах по-добър резултат от 99,58 % от всички кандидатстващи, а на следващия може би 99,85 %. Направи си сметка какви са студентите и за какво ниво говорим там.

http://prikachi.com/images.php?f=images/816/6941816a.jpg

п.с. Завършвам с клип на НБУ. Тъжното е , че не е антиреклама , а е пусната от самия университет

https://www.youtube.com/watch?v=sA2IIE2HOuU

Checksum
01-10-2014, 21:32
Всеки може да иска, въпросът е какво става, ако нямаш...

anonymous708973
01-10-2014, 21:47
..

Оценявам мнението и особено снимката като доказателство :)

SpiritInBlack
01-10-2014, 21:51
Видеото е по-важно

JoLLiE92
01-10-2014, 21:52
Учудвам се колко съм съгласна с мнението ти. :)

mimsssssss
01-10-2014, 22:16
Само аз ли като завършвах имах към дипломата прикачено мотивационно писмо от класният ми ръководител и директорът? И си мислех, че няма да ме вземат, защото бях кандидаствала само на едно място, една специалност...
Леле, бая се бях шашнала тогава, след като прочетох тия въпросните "мотивационни" писма...

Иначе относно унитата, май и преди бях питала - в България за магистратура, кое си заслужава повече - частен или държавен университет? Питам от гледна точка на образованието и нещата, които ще са ми полезни - библиотека, лаборатория, и т.н.

anonymous708973
01-10-2014, 22:16
Видеото отдавна съм го гледала, пълен потрес е, не мога да повярвам, че е официално. Според мен е някакъв проект на ученици, курсова работа или нещо подобно.

Мимс, препоръка имаш предвид май. Мотивационното писмо го пишеш сама, няма как да е от класния ръководител.
Иначе... ако на мен ми се случи да се застоя в България, моментално бих записала, но ще е само в частен. НБУ или Европейски колеж в Пловдив (колкото и второто да е пълно с малоумници и богаташки синчета) поради причините, които изтъкнах по-горе.
Попиши си малко с Райдърката, тя е много доволна.

mimsssssss
01-10-2014, 23:27
Препоръка де... нещо много съм пила явно. Коя е райдърката? Ще и пиша незабавно, че време почти не ми остана да реша, освен ако не искам да пропускам година...
Ама по всички сведения май ще е НБУ...

anonymous708973
01-11-2014, 08:56
ExtremeFreeRider

Violenza
01-11-2014, 09:17
Европейски колеж в Пловдив
Ебаваш се, нали? :cool:

anonymous708973
01-11-2014, 14:00
А къде да уча бизнес специалност? :)
Учителите са доста по-мотивирани отколкото когато преподават в държавните унита, а са същите професори.

JoLLiE92
01-11-2014, 14:05
Аз искам в Оксфорд, има точно моята специалност, но трябва да спечеля милионите. :cool:

DisappointedDreamer
01-11-2014, 14:20
^Един съученик почти го приеха в Оксфорд с икономика :) Имало е 3 места и 4 човека, и той е бил отхвърления. Ще кандидатства там отново догодина.

JoLLiE92
01-11-2014, 14:23
Имало е 3 места за 4 човека?! Ко?
Колко хора приемат знаеш ли?

DisappointedDreamer
01-11-2014, 14:46
Имало е 3 места за 4 човека?! Ко?
Колко хора приемат знаеш ли?

Не, не. За програмата е имало Х места. В последствие, обаче, 4-ма са се борили за последните 3 от Х места. :Д

Не знам колко човека приемат, но са малко.

JoLLiE92
01-11-2014, 15:09
Ясну. Благодаря. :)
И пак чакам милионите. :D Но като цяло не мисля да карам магистратура в България, колкото и да съм "за" бакалавъра тук.

Violenza
01-11-2014, 16:53
А къде да уча бизнес специалност? :)
Учителите са доста по-мотивирани отколкото когато преподават в държавните унита, а са същите професори.
Моля ти се. Там е по-пълна пародия и от ПУ, АУ и УХТ взети заедно. :cool:
В такива случаи е по-разумно да не се учи нищо, отколкото да се губят време и ресурси.

anonymous708973
01-11-2014, 17:36
Аз не смятам, че ученето някак би ми попречило. Не бих била там, за да създавам контакти с олигофрени.

Fisherman
01-11-2014, 18:01
^Един съученик почти го приеха в Оксфорд с икономика :) Имало е 3 места и 4 човека, и той е бил отхвърления. Ще кандидатства там отново догодина.

тамън свърших да гледам бтв репортерите,къде разправяха за тия утрепки,които бягат от България за по-добър живот

вие сте едни мизерници и страдате от овчедушие

Hayashi
01-11-2014, 18:08
^ Трудно е да се каже кои са овцете в случая. Щото хора, които в продължение на десетилети стоят и се нагаждат на простотиите на управниците си не са много интелигентни от където и да го погледнеш.

Ние си нямаме почивка между семестрите. Много ми е тъпо. В България 80% от познатите ми си веят д-то по 10 месеца в годината.

102
01-11-2014, 18:11
Hayashi, да поздравиш майка ти. :)

Hayashi
01-11-2014, 18:26
Има кой да я поздравява, не се коси!

Fisherman
01-11-2014, 18:33
^ Трудно е да се каже кои са овцете в случая. Щото хора, които в продължение на десетилети стоят и се нагаждат на простотиите на управниците си не са много интелигентни от където и да го погледнеш.

Ние си нямаме почивка между семестрите. Много ми е тъпо. В България 80% от познатите ми си веят д-то по 10 месеца в годината.

средностатитически тъп пост майна

Първо.Какво седиш и ми сочиш с пръст отстрани колко е зле тука в България,защо не си тук да се бориш нещата да се оправят ами си събрала партакешите и си се махнала възможно най-скоро?
Второ.Тия 80% явно учат в УНСС или няква измислена специалност,аз имам 2 дена почивка между семестрите,тва можеш ли да го наречеш почивка?Освен това,имаш някакво измислено самочувствие,че получаваш по-добро образование,учите повече и ще завършиш с 5000 евра заплата.
Университетите в чужбина може да имат по-добра материална база,построена с мръсните крадени колонизаторски пари.За тва,че България не е колонизаторска държава условията са бедни,но не са за подценяване,в крайна сметка за кво си влезла да учиш или да се курвиш по форумите къде учиш и колко много материал имало,20 домашни вика селянчето от кингстън,много сте жалки,няям думи.

Ти може да учиш в хавай и пак 80 процента от времето да си вееш мадото.Никой не може да те накара да правиш нещо,което не искаш,нали се сещаш,така че на тия твойте приятели им кажи да взимат по една метла,защото тва ги чака.

Hayashi
01-11-2014, 19:03
Мислех да ти отговарям как със злоба и оплакване нищо не се постига, ама няма да си правя труда.

Fisherman
01-11-2014, 19:06
не отговаряй и без тва няма как да се оправаеш

хората,които напуснаха България за собствена изгода са на равно с тия,които я ограбиха-човешки боклук

Баща Ти
01-11-2014, 19:17
Мислех да ти отговарям как със злоба и оплакване нищо не се постига, ама няма да си правя труда.

АЗ ВЯРВАМ В ТЕБ! НЕ ГО СЛУШАЙ ГАДНИЯ ФИШЕР! ТИ ЩЕ ЗАВЪРШИШ В ЧУЖБИНА И ЩЕ СТАНЕШ ГОЛЯМ ШЕФ!!!!

ахахаххахахахахах

Auriss
01-11-2014, 19:23
не отговаряй и без тва няма как да се оправаеш

хората,които напуснаха България за собствена изгода са на равно с тия,които я ограбиха-човешки боклук

Успокой се малко, Сидере.

sunrisee6
01-11-2014, 19:38
не отговаряй и без тва няма как да се оправаеш

хората,които напуснаха България за собствена изгода са на равно с тия,които я ограбиха-човешки боклук

Не всички, които сме отишли да учим в чужбина, сме избягали и ,едва ли не, сме предали родината.
Не може ли да отида в чужбина, да получа по-добро образование и после да се върна и да работя в страната си, например?
Доста българи от историята, които са направили нещо за България, са учили и живяли в чужбина. Чужбина не е спасение за някои, а възможност. Защо да се ограничавам само с една държава, светът е толкова голям и шарен. Естествено, че щом имам възможност ще се възползвам. И аз съм патриот, и аз искам да напрявя нещо за страната си. И когато му дойде времето ще се върна.

Fisherman
01-11-2014, 19:40
Успокой се малко, Сидере.

млъквай грозен

Fisherman
01-11-2014, 19:41
И аз съм патриот, и аз искам да напрявя нещо за страната си. И когато му дойде времето ще се върна.

не се съмнявам

DownloadVirus
01-11-2014, 21:24
Някои неща просто може да не се оправят.
Ако имаш средства образованието в Б-я си е добро решение ,зависи къде де.. Иначе колкото и утайка да си след като бачкаш на 12 часа за 400 лева в някое производство с по 1 почивен ден седмично няма как да ти се иска да седиш и ако имаш възможност ще се махнеш.
Но пък не е вярно,че хората,които са в чужбина не спомагат на Б-я,говорим не за хора разбира се,които са отрязали всякакви връзки с Б-я.Който твърди противното явно е назад с материала по икономика.

Auriss
01-11-2014, 21:25
^бе аз имам някакъв спомен, че парите от емигранти бяха повече от БВП на страната, но може и пълни глупости да съм чел.

SpiritInBlack
01-11-2014, 21:29
Идиот... сравни БВП и БНП

Auriss
01-11-2014, 21:45
Добре са те възпитали.

Видях каква глупост съм написал 5 секунди след като я пуснах. Умишлено не си едитнах поста обаче.

Fisherman
01-11-2014, 21:57
Значи смръдльовците могат да изкарат 12 години тука,държавата да плаща после в редки случаи още 3 или 5,пак държавата да плаща и да заминат в друга държава и там да си плащат данъците и да наливат още пари на чужди икономики.Е как трябва да просперира тая държава,като всеки гледа себе си?

И кой ще върне парите на държавата внесени за вашето образование?

Не мога да разбера откъде идва скапаното самочувствие на хора учещи в чужбина,които плащат луда пара,обаче си мислят,че са влезнали с усилия,мърльовци.
В 100 процента от случаите е стадното чувство,тоя гледа как класа му се разотива по чужбина и иска и той,без мисъл,без реална причина,без грам притеснение,че оставя родителите си тук да се мъчат сами.

anonymous895156
01-11-2014, 22:02
И кой ще върне парите на държавата внесени за вашето образование?

ъм... парите за образование идват от бюджета, плащан от мама и тати, така че примерът ти е като теб (доста неадекватен)

anonymous708973
01-11-2014, 22:15
Значи смръдльовците могат да изкарат 12 години тука,държавата да плаща после в редки случаи още 3 или 5,пак държавата да плаща и да заминат в друга държава и там да си плащат данъците и да наливат още пари на чужди икономики.Е как трябва да просперира тая държава,като всеки гледа себе си?

И кой ще върне парите на държавата внесени за вашето образование?

Не мога да разбера откъде идва скапаното самочувствие на хора учещи в чужбина,които плащат луда пара,обаче си мислят,че са влезнали с усилия,мърльовци.
В 100 процента от случаите е стадното чувство,тоя гледа как класа му се разотива по чужбина и иска и той,без мисъл,без реална причина,без грам притеснение,че оставя родителите си тук да се мъчат сами.

I kak plashtam danuci, kato ne sum grajdanka na saotwetnata strana, be maloumnik?!

Checksum
01-11-2014, 22:17
I kak plashtam danuci, kato ne sum grajdanka na saotwetnata strana, be maloumnik?!

Плащаш ДДС/VAT (Value Added Tax). Примерно.

anonymous708973
01-11-2014, 22:18
....

Checksum
01-11-2014, 22:23
Да...

Fisherman
01-11-2014, 22:28
ъм... парите за образование идват от бюджета, плащан от мама и тати, така че примерът ти е като теб (доста неадекватен)

мърльо на тебе кой ти пере гащите,тъпанар приемната майка

Fisherman
01-11-2014, 22:28
I kak plashtam danuci, kato ne sum grajdanka na saotwetnata strana, be maloumnik?!

някой ден ше станеш

Naive
01-11-2014, 22:40
I kak plashtam danuci, kato ne sum grajdanka na saotwetnata strana, be maloumnik?!

Мхм, само супер важни и спешни неща пишеш на латиница иначе. :Д

SonataArctica
01-12-2014, 00:08
http://www.btv.bg/shows/btv-reporterite/videos/video/202241499-bTV_Reporterite_Izgubeno_bogatstvo.html
Реших да споделя.

bloodyF
01-12-2014, 00:37
Аз искам в Оксфорд, има точно моята специалност, но трябва да спечеля милионите. :cool:

Не точно милиони.
Имам близка, която учи в Оксфорд, за първа година е. Финансовото положение на семейството й не е добро, само майка й работи и т.н., но е с почти пълна стипендия и се оправя някак.
Но тя е и от световната олимпиада по лингвистика, има и награди от олимпиади и състезания по математика, така че..

JoLLiE92
01-12-2014, 01:53
Аз си избирам магистратурата. :)
В краен случай може да изкарам още един бакалавър - в Оксфорд. :D Само че с моя мързел не знам как. :lol:

POLLINA
01-12-2014, 06:10
И аз обмислям вече сериозно магистратурата си. В България искам, но не знам къде :cool:

princo90
01-12-2014, 08:47
Значи смръдльовците могат да изкарат 12 години тука,държавата да плаща после в редки случаи още 3 или 5,пак държавата да плаща и да заминат в друга държава и там да си плащат данъците и да наливат още пари на чужди икономики.Е как трябва да просперира тая държава,като всеки гледа себе си?

И кой ще върне парите на държавата внесени за вашето образование?


Въобще не съм съгласен.

Първо, по мои наблюдения по-голямата част от заминалите да учат в чужбина се връщат обратно в България, след като завършат, а част от тях дори още преди да завършат. Животът в чужбина просто не е за всеки, като в същото време изискванията на университетите са много високи. Тези, които остават по-дълго, според мен също няма как да не останат завинаги свързани с България икономически.

Второ, академичен обмен между страните винаги е имало и ще има. Само в България го смятаме едва ли не за емиграция. Следването в чужбина ти дава много повече от следване в България по ред причини (доизграждане на характер, запознаване с нова култура, език, самостоятелност...). Особено и ако следваш в (сравнително) добър университет в чужбина, с придобитите умения след това можеш да дадеш много повече на страната си, отколкото ако беше следвал в България и беше плащал N години данъци на нея.


Не мога да разбера откъде идва скапаното самочувствие на хора учещи в чужбина,които плащат луда пара,обаче си мислят,че са влезнали с усилия,мърльовци.
В 100 процента от случаите е стадното чувство,тоя гледа как класа му се разотива по чужбина и иска и той,без мисъл,без реална причина,без грам притеснение,че оставя родителите си тук да се мъчат сами.


Тук вече си прав с изключение за "влезналите без усилия". Влизане в университет без усилия няма (кандидатстваш с диплома, а не във всички училища подаряват оценките, държиш матури), пък и условията, по които си приет, не са строго определящи за това колкото е добър университетът.

Fisherman
01-12-2014, 09:32
точно без усилия си е,защото университетите искат само паричките

Checksum
01-12-2014, 09:49
Особено и ако следваш в (сравнително) добър университет в чужбина, с придобитите умения след това можеш да дадеш много повече на страната си, отколкото ако беше следвал в България и беше плащал N години данъци на нея.

Това как го реши?
Интересно ми е какво точно ще научиш повече в чужбина, което не мога, да речем аз, да науча в България? Особено пък във времето, в което живеем - интернет и т.н. Казвам го в контекста на това, че доколкото разбирам, всички учите специалности, при които разликата дали ще ги учиш в България или чужбина клони към нула. За някаква технологична специалност или медицина и производните и бих се съгласил, но за предмети, които са чиста теория, не мога.
И още по-интересно ми е как ще приложиш това, което си научил в чужбина, където да речем имат много по-добра материална база, в България, където трябва да се оправяш с това, което имаш?

Violenza
01-12-2014, 10:01
Това как го реши?
Интересно ми е какво точно ще научиш повече в чужбина, което не мога, да речем аз, да науча в България? Особено пък във времето, в което живеем - интернет и т.н. Казвам го в контекста на това, че доколкото разбирам, всички учите специалности, при които разликата дали ще ги учиш в България или чужбина клони към нула. За някаква технологична специалност или медицина и производните и бих се съгласил, но за предмети, които са чиста теория, не мога.
И още по-интересно ми е как ще приложиш това, което си научил в чужбина, където да речем имат много по-добра материална база, в България, където трябва да се оправяш с това, което имаш?
Коя ще да е тази чисто теоретична специалност?

Checksum
01-12-2014, 10:05
Коя ще да е тази чисто теоретична специалност?

Еди каква си фиология, философия, икономика, право и т.н.

Violenza
01-12-2014, 10:14
Еди каква си фиология, философия, икономика, право и т.н.
Ти от кой свят падаш всъщност? :cool:

Checksum
01-12-2014, 10:20
Ти от кой свят падаш всъщност? :cool:

Позволи ми да те помоля да си зададеш въпроса по-конкретно.

Под чисто теоретична специалност разбирам такава, за която не ти е необходима специална материална база, за да може да я учиш ползотворно.

Violenza
01-12-2014, 10:29
Позволи ми да те помоля да си зададеш въпроса по-конкретно.

Под чисто теоретична специалност разбирам такава, за която не ти е необходима специална материална база, за да може да я учиш ползотворно.
Разбрала съм те погрешно значи, извинявам се. Като написа "предмети, които са чиста теория" мислех, че говориш за липсата на практика, а не за материална база.

Второто изречение на първия ти пост също не звучи коректно, особено ако намесим темата за преподавателите.

DisappointedDreamer
01-12-2014, 10:32
точно без усилия си е,защото университетите искат само паричките

Мхм.
То куцо и сакато влиза в Харвард и Оксфорд, 'щото пари плащат. Нищо, че дипломата им може да е 3ка, да нямат постижения извън класната стая и да са пълна нула. Нали пари бутат.

Violenza
01-12-2014, 10:34
Мхм.
То куцо и сакато влиза в Харвард и Оксфорд, 'щото пари плащат. Нищо, че дипломата им може да е 3ка, да нямат постижения извън класната стая и да са пълна нула. Нали пари бутат.
В Харвард и Оксфорд не знам как е, но имам двама познати в 2 университета топ 10, които искрено потвърдиха думите на Фишера.

Факт е, че в по-скъпите частни университети на запад често се получава точно това.

Checksum
01-12-2014, 10:35
Мхм.
То куцо и сакато влиза в Харвард и Оксфорд, 'щото пари плащат. Нищо, че дипломата им може да е 3ка, да нямат постижения извън класната стая и да са пълна нула. Нали пари бутат.

Е там децата на шейховете, мафиотите и т.н. дали няма да им напишат 6 в дипломата и да им дадат всичко неоходимо...
Може да са изключения, но със сигурност има и такива.
Зависи колко пари имат със сигурност. Айде на някой баща му да им направи дарение 1 милион и да видим дали няма да го приемат.

Fisherman
01-12-2014, 10:42
Мхм.
То куцо и сакато влиза в Харвард и Оксфорд, 'щото пари плащат. Нищо, че дипломата им може да е 3ка, да нямат постижения извън класната стая и да са пълна нула. Нали пари бутат.

за тия засукани университети,вероятно не е така,но кажи ми колко от тия 2 милиона извън България учат в Харвард,Оксфорд,Кингстън?

DisappointedDreamer
01-12-2014, 10:42
^Със сигурност ще го приемат, ако направи 1 милион дарение. Въпросът е, че тези случаи са рядкост.

За оценките говоря от програмата, в която уча в момента (IB Diploma Programme), в която посмъртно няма да ти дадат 6-ца, просто защото те оценява човек зад граница, който никога не си срещал. В допълнение - в България 6-ци могат да им дадат, но никой няма да им седне да чете материали по специалността, която са си избрали; да им дават и развиват идеи; да печелят награди и да имат над 300 часа (да речем) извънкласни дейности.

Единствените, които знам, че приемат с по-нисък критерии в Шотландия са учениците, които не идват от Великобритания и Европейския съюз, ака the Internationals, защото плащат много, докато на (повечето) други им излиза безплатно. В тоя ред на мисли, ако такъв като Фишърмен ми каже, че съм влязла еди-къде си без усилия, защото съм бутнала парички, ще му се изсмея в лицето.

Fisherman
01-12-2014, 10:43
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1229948_10151916910377054_1917196977_n.jpg

DisappointedDreamer
01-12-2014, 10:50
за тия засукани университети,вероятно не е така,но кажи ми колко от тия 2 милиона извън България учат в Харвард,Оксфорд,Кингстън?

За това си прав. Има доста българи, които се набутаха в университети с ниски критерии, само и само за да учат в чужбина.

Но отговор на този пост ти даде:




по мои наблюдения по-голямата част от заминалите да учат в чужбина се връщат обратно в България, след като завършат, а част от тях дори още преди да завършат. Животът в чужбина просто не е за всеки, като в същото време изискванията на университетите са много високи. Тези, които остават по-дълго, според мен също няма как да не останат завинаги свързани с България икономически.

Та, тей.
Не всички заминали в чужбина са го направили, за да търсят 'по-добри' условия за живот, отколкото съществуващите в България. А тези, които са заминали поради тази причина рано или късно разбират, че чужбината няма да им даде всичко наготово, и ще трябва да се потрудят за тези условия, така както биха се потрудили за тях, ако бяха останали да живеят в България.

Fisherman
01-12-2014, 10:55
Не всички ами 99.99999999999999~ процента от тях,ако ти харесва родината,за какво ти е да заминаваш?

Fisherman
01-12-2014, 10:57
И всъщност има и една голяма част,болни от овчедушие,които не знаят какво правит и заминават,защото другите около тях го правят.

DisappointedDreamer
01-12-2014, 11:02
ако ти харесва родината,за какво ти е да заминаваш?

На тебе като ти харесва Кока-кола, защо пиеш Спрайт?

Заминаваш от любопитство, от страх. От спонтанност. От желание да се докоснеш до нещо различно. Да усъвършенстваш владеенето на език. Да придобиеш едни навици, да изхвърлиш други от себе си. Да срещнеш хора от цял свят. Същите неща можеш да направиш и в България, да. Но не със същата скорост.

Хората заминават в чужбина, за да се оттърват от тесногърди и изпълнени хора с омраза, като теб. Това е първоначалната им цел. В последствие, обаче, се сблъскват с абсолютно същите хора в чужбина. И точно този сблъсък ги научава на толерантност и разбиране. Точно този сблъсък ги научава, че интересни, интелигентни и амбициозни личности съществуват навсякъде.

Пък и се завръщат вкъщо с повече обич към родината.

Fisherman
01-12-2014, 11:07
На тебе като ти харесва Кока-кола, защо пиеш Спрайт?

Заминаваш от любопитство, от страх. От спонтанност. От желание да се докоснеш до нещо различно. Да усъвършенстваш владеенето на език. Да придобиеш едни навици, да изхвърлиш други от себе си. Да срещнеш хора от цял свят. Същите неща можеш да направиш и в България, да. Но не със същата скорост.

Хората заминават в чужбина, за да се оттърват от тесногърди и изпълнени хора с омраза, като теб. Това е първоначалната им цел. В последствие, обаче, се сблъскват с абсолютно същите хора в чужбина. И точно този сблъсък ги научава на толерантност и разбиране. Точно този сблъсък ги научава, че интересни, интелигентни и амбициозни личности съществуват навсякъде.

Пък и се завръщат вкъщо с повече обич към родината.

кой се е завърнал,защото повече от 2 милиона са навънка,наистина има какво да се види по другите държави и да се научи,но да си смениш религията за едната заплата си е престъпление срещу родината

Violenza
01-12-2014, 11:09
Аз лично познавам много хора, които се прибраха. След няколко годинки ще се броя и аз в това число, защото знам, че ще се върна.
Ти от дума не разбираш, адски ограничен тип си. Целият ти мироглед опира до това коя била курва и кой бил чуждопоклонник.

Fisherman
01-12-2014, 11:11
Аз лично познавам много хора, които се прибраха. След няколко годинки ще се броя и аз в това число, защото знам, че ще се върна.
Ти от дума не разбираш, адски ограничен тип си. Целият ти мироглед опира до това коя била курва и кой бил чуждопоклонник.

мирогледа ми се влия от това,което виждам

DisappointedDreamer
01-12-2014, 11:14
мирогледа ми се влия от това,което виждам

Мирогледът ти се влияе от това, което избираш да виждаш.

Violenza
01-12-2014, 11:19
мирогледа ми се влия от това,което виждам
Ми тогава си изкарай главата от задника и може и да видиш нещо друго.

draid
01-12-2014, 11:49
Не, иска да каже, че частните университети в България, колкото и да е ниско мнението за тях, са дооооста по-близо до модерния западен университет отколкото държавните, лежащи на стари лаври. Щото само можете да си мечтаете в държавно уни за гост лектори, които не са сбръчкани професори, а амбициозни специалисти с Х години стаж. Това е само пример, разбира се, далеч не е единственото предимство.

НБУ, където учи Райдърката, е най-добрата опция за определени специалности, ако искаш да добиеш съвременна представа, а не да учиш по учебници, писани преди 15-20 години и да се разправяш със заядливи професори, на които целта им е да изпеят урока и да излязат.

Eто нещо трагикомично, ако не сте го гледали - http://btvnews.bg/video/video/tazi-sutrin/edna-delnichna-noshch-v-studentski-grad.html

Жалко, че виждам това толкова късно, но все пак ще ти отговоря. Тъй като и братовчедка ми и брат ми завършиха НБУ, а и доста други колеги имам сравнително богат поглед върху университета. Също едно хубаво сравнение между право в НБУ и в СУ. Не ми обяснявай как във държавните университети ти преподават сбръчкани пенсионери, а видиш ли в НБУ амбициозни хора, след като повечето лектори там са дошли от някой от държавните университети. В техническият лекции да се изнасят от така наречените "гост лектори" от теб е нещо нормално, да идват постоянни такива хора от разни фирми също така. Учебници писани преди 15-20г може да си мечтаеш да намериш в книжарницата на унито. А в НБУ е един университет където може да завъриш без дори да стъпиш, та айде моля те не ми го изкарвай най-добър.

Едит: http://www.youtube.com/watch?v=04g7MxBaSM0

Fisherman
01-12-2014, 12:35
Ми тогава си изкарай главата от задника и може и да видиш нещо друго.

Кое от това,което казвам не е така?Колко българи са получили качествено образование и са се върнали обратно за да спомагат за развитието на държавата?

Броят се на пръсти

Fisherman
01-12-2014, 12:40
ахахахаха пантерата наистина ли мисли,че НБУ е най-добрия университет ,дори да влезнеш да се изпикаеш не става

това обяснява всичко

draid
01-12-2014, 12:53
В НБУ има доста по различни проблеми. На първо място там има много хора със завидно финансово състояние, които са със страшно самочувствие и лично съм присъствал на лекции на които разни девойки правят на две стотинки преподавателя, защото не е направил нещо което на тях им е угодно, точно от позицията на финансова мощ и факта че плащат 1200+ лв за семестър. И както казах това е университет в които може да завършиш, с особена лекота ако не ти се занимава. Разбира се, ако имаш желание може и да научиш нещо, но доста от хората там са без това желание. Много се спекулира за перфектната база там, като учещите там си мислят, че в другите университети седят на земята и имат един проектор на цял факултет, че и по-малко. Истината е че в последните години повечето университети наляха пари в съвременни зали, оборудвани удобно и често доста високо технологично. Мога да давам най-точно примери за ТУ, тъй като там съм учил, но да речем една CNC фреза или нишково ерозиина машина е на цената на половината библиотека в НБУ например. Та трябва да се гледа и тая материална база каква и е цената. Библиотеката която отвориха в ТУ преди 2г е просто прекрасно място. Но нека някой си мислят, че щом е платено е най-доброто, аз мога само да седя и да се смея от страни. Да не кажете, че имам едностранно виждане, мога и за ТУ Мюнхен да направя съпоставка.

Fisherman
01-12-2014, 13:06
В НБУ има доста по различни проблеми. На първо място там има много хора със завидно финансово състояние, които са със страшно самочувствие и лично съм присъствал на лекции на които разни девойки правят на две стотинки преподавателя, защото не е направил нещо което на тях им е угодно, точно от позицията на финансова мощ и факта че плащат 1200+ лв за семестър. И както казах това е университет в които може да завършиш, с особена лекота ако не ти се занимава. Разбира се, ако имаш желание може и да научиш нещо, но доста от хората там са без това желание. Много се спекулира за перфектната база там, като учещите там си мислят, че в другите университети седят на земята и имат един проектор на цял факултет, че и по-малко. Истината е че в последните години повечето университети наляха пари в съвременни зали, оборудвани удобно и често доста високо технологично. Мога да давам най-точно примери за ТУ, тъй като там съм учил, но да речем една CNC фреза или нишково ерозиина машина е на цената на половината библиотека в НБУ например. Та трябва да се гледа и тая материална база каква и е цената. Библиотеката която отвориха в ТУ преди 2г е просто прекрасно място. Но нека някой си мислят, че щом е платено е най-доброто, аз мога само да седя и да се смея от страни. Да не кажете, че имам едностранно виждане, мога и за ТУ Мюнхен да направя съпоставка.

Описваш стадното чувство.

Аз имам съученик,който учи в НБУ и твърдеше,че може да не ходи цял семестър,да се яви да препише и да вземе изпитите.
В крайна сметка,никой не може да те накара да учиш и никой не може да те спре,когато имаш желание.
Мога да кажа,че преподавателите в наще университети се подценяват от студентите,много от моите преподаватели,ако не всички,пътуват и обменят информация постоянно с колегите си по света.
Няма го Чачо да обясни за един негов проподавател или аситент,който работи заедно с НАСА.И още куп учени имаме,за които никой не знае,Иван Странски,физикохимик на който са кръстени 2 института,единия в Германия,Ростислав Каишев,Асен Златарски,професор Златка Димитрова,която има принос за развитието на Фармацията в България,доктор Рашко Петров който също има принос за развитието на хуманитарните науки и още куп учени,за които никой не знае.Които са получили образованието си в чужбина,защото тогава страната ни не е имала нужните клафицирани преподаватели и са се върнали да въртят науката тук.

draid
01-12-2014, 13:12
Ами аз имах преподавател които работеше с екипа си за едни електромагнити за колайдера в ЦЕРН, имах преподавател по ТММ, който беше на 3-то място в света в тая "сфера" ходеше на разни конференции постоянно, я канарски острови я някъде другаде. Ама виж как ги дефинира пантерата - сбръчкани старци. Какво мога да кажа повече.

И пак ще постна това предаване в което гостува Джоко Росич
http://www.youtube.com/watch?v=04g7MxBaSM0

Hayashi
01-12-2014, 13:14
На курса ми по руски към университета едната мацка работеше към НАСА и правеше проект за някакъв марсоход, а другата разработваше някакъв робот за операции към медицинския факултет. И двете бяха в процес на докторантура. Е, и?
Не можеш да казваш на съседа как да си харчи парите, нито къде да учи, да живее и да работи. Засега българите си остават единствената националност, която позвавам, която ръси толкова омраза и злоба срещу емигрантите си и студентите учещи в чужбина.
В науката не е толкова важно кой ти преподава, а дали университът има подходяща лаборатория за изследвания.

Fisherman
01-12-2014, 13:19
Що за глупост,ако ти преподава клошар от улицата в МИТ,няма значение начи?

Hayashi
01-12-2014, 13:24
За мен няма значение кой ми преподава. Ние имахме един неособено грамотен, но имам най-добри оценки от изпитите при него. Имаме и една мацка, която не говори особено добре френски. Но след като материалът е качен в сайта не ме засяга ко ми го е обяснявал, защото мога да си го прочета и науча сама.

Fisherman
01-12-2014, 13:25
За мен няма значение кой ми преподава. Ние имахме един неособено грамотен, но имам най-добри оценки от изпитите при него. Имаме и една мацка, която не говори особено добре френски. Но след като материалът е качен в сайта не ме засяга ко ми го е обяснявал, защото мога да си го прочета и науча сама.

Значи не ти харесва образованието,но седиш само защото е чужбина?

Hayashi
01-12-2014, 13:32
Защо да не ми харесва образованието? Всъщност съм доволна на този етап, тъй като ме карат да си размърдам д-то. А и лабораториите наистина са на ниво. Просто системата за бакалавър е направена така, че независимо кой преподавател ти се падне да имаш равен шанс да успееш.
И ако това ще те успокои, климатът тук е страхотен.

draid
01-12-2014, 13:38
Е това с климата направо изби рибата :D В България да не би да е лош :D :D :D

Fisherman
01-12-2014, 13:39
http://www.youtube.com/watch?v=04g7MxBaSM0

браво на Росич,споделяме едно мнение с него и преди съм казвал,че хора които бягат от България не и трябват

"който го няма,значи може и без него"

спомена доцент Иво Петров,който е голямо светило в кардиохирургията,не му знам точно биографията,но май е завършил МУ София след това е специализирай в чужбина и се е върнал да работи тук.Има още един хирург,доктор Валентин Диков,който се върна преди година с над 10 000 операции и за него лошо нещо не съм чул.

Ей от такива хора се нуждае всяка страна,филантропи ,не от чревоугодници.

Fisherman
01-12-2014, 13:39
Защо да не ми харесва образованието? Всъщност съм доволна на този етап, тъй като ме карат да си размърдам д-то. А и лабораториите наистина са на ниво. Просто системата за бакалавър е направена така, че независимо кой преподавател ти се падне да имаш равен шанс да успееш.
И ако това ще те успокои, климатът тук е страхотен.

ти си комплексарка и ние имаме чисто нови лаборатории по фармакогнозия и какво?ще дойдеш ли да живееш в тях

anonymous895156
01-12-2014, 14:11
фишерман ще е добре да спре да казва на хората как да живеят живота си. Никой не е длъжен да спазва идеалите ти от лето 1187. На мен не ми пука с колко души ще остане България, когато аз отида да уча някъде, дори да изчезне, няма да ме вълнува особено много, защото живеем в свят, който се глобализира всеки ден, а българи винаги ще има (поне докато съм жив).
Чуждопоклоничеството като цяло е типична черта на българина още от времето на Вазов.
Виждам, че говориш за тоталния демографски срив в България - не може да бъде спрян, приеми го. Ако това ще те направи по-щастлив, в Западна Европа до 30-на години ще е повече от претъпкано с имигранти (не, че и сега не е, но тогава ще е страшно).
Остави хората да решават сами за себе си, защото, повярвай ми, не си достатъчно компетентен, да ги поучаваш.
Колкото до тези, които ходят в чужбина не за да получат по-качествено образование, а защото са чули от приятели - да, глупави са, но повечето от тях ще се върнат и ще приложат тук опита, който са придобили.

Fisherman
01-12-2014, 14:20
фишерман ще е добре да спре да казва на хората как да живеят живота си. Никой не е длъжен да спазва идеалите ти от лето 1187. На мен не ми пука с колко души ще остане България, когато аз отида да уча някъде, дори да изчезне, няма да ме вълнува особено много, защото живеем в свят, който се глобализира всеки ден, а българи винаги ще има (поне докато съм жив).
Чуждопоклоничеството като цяло е типична черта на българина още от времето на Вазов.
Виждам, че говориш за тоталния демографски срив в България - не може да бъде спрян, приеми го. Ако това ще те направи по-щастлив, в Западна Европа до 30-на години ще е повече от претъпкано с имигранти (не, че и сега не е, но тогава ще е страшно).
Остави хората да решават сами за себе си, защото, повярвай ми, не си достатъчно компетентен, да ги поучаваш.
Колкото до тези, които ходят в чужбина не за да получат по-качествено образование, а защото са чули от приятели - да, глупави са, но повечето от тях ще се върнат и ще приложат тук опита, който са придобили.

тлдр никой няма да ти чете тъпите коментари осмокласник без приятели и цел в живота

anonymous895156
01-12-2014, 14:26
тлдр никой няма да ти чете тъпите коментари осмокласник без приятели и цел в живота

ха-ха толкова си затапен, че не можеш да правиш анален секс

Fisherman
01-12-2014, 14:40
ха-ха толкова си затапен, че не можеш да правиш анален секс
осъзнаваш ли,че вече се уливаш с тия педалски изцепки,не е смешно а жалко
истината е,че друго не можеш да измислиш и за това се въртиш в кръг с едно и също

ти какъв опит имаш,за да коментираш в тая тема?ходи да си направиш едни тестиси от пластелин,защото нямаш собствени

anonymous895156
01-12-2014, 14:57
ти какъв опит имаш,за да коментираш в тая тема?ходи да си направиш едни тестиси от пластелин,защото нямаш собствени

кой ти говори за опит, смешник, трябва ли ми да съм с огромен двугодишен такъв в Селски Университет, за да знам и твърдя, че ти не си и никога няма да бъдеш този, който ще казва на хората къде да учат? жалко подобие на патриот

Fisherman
01-12-2014, 15:01
кой ти говори за опит, смешник, трябва ли ми да съм с огромен двугодишен такъв в Селски Университет, за да знам и твърдя, че ти не си и никога няма да бъдеш този, който ще казва на хората къде да учат? жалко подобие на патриот

аз съм тоя който ше казва що проблем ли има,ти си израснал в семейство на козари и не знаеш какво е мярка

Lilanda
01-12-2014, 15:39
Само аз ли не видях никъде Фишъра да казва "Учи тук, защото аз така казах"?

Не знам колко от вас осъзнават колко прав е той всъщност...

Мите, такива хора като теб, които твърдят, че не им пука дали България ще съществува след n брой години, не ни трябват. Добре си се насочил към чужбина..;)

shmatarok
01-12-2014, 15:52
Големи умници са се събрали тук.

За какво ви е изобщо да спорите и да плюете кой бил в УНСС, кой - в НБУ, кой - в чужбина? До консенсус няма да се стигне, а и така или иначе всеки има право да си решава сам за себе си дали иска да следва и къде. Важното е да се чувства добре на мястото си.

А такива като Лиланда и Димитър бих ги посъветвала да не се изказват толкова крайно, защото нищо чудно след година-две мирогледът им да се обърне на 180 градуса.

bloodyF
01-12-2014, 16:03
СТУДЕНТСКА тема.
Ще помоля неориентирани в живота осмокласници да пишат в темата за тях, а Фиши да се успокои.
И аз уча в България, не само заради това, че нямам възможността да уча в чужбина. Тук имам възможност за развитие и вярвам в това.
Но специално за НБУ, че бил най-доброто...не, не мисля. СУ също имат добра база, въпросът е дали ще си седнеш на дупето и ще учиш или ще си само за студентския живот.
И аз лично подкрепям учещите в чужбина. За мен е важно хората да имат добро образование, независимо дали е получено в БГ, Франция, Италия или където и да е.

DisappointedDreamer
01-12-2014, 17:42
Само аз ли не видях никъде Фишъра да казва "Учи тук, защото аз така казах"?

Не знам колко от вас осъзнават колко прав е той всъщност...

Мите, такива хора като теб, които твърдят, че не им пука дали България ще съществува след n брой години, не ни трябват. Добре си се насочил към чужбина..;)

8-)

anonymous895156
01-12-2014, 17:56
Ще помоля неориентирани в живота осмокласници да пишат в темата за тях.

ми в нашата тема никой не пише, а тук има учудващо кухи хора :( и нека избягваме квалификации като неориентиран, че се обиждам

anonymous895156
01-12-2014, 17:59
Мите, такива хора като теб, които твърдят, че не им пука дали България ще съществува след n брой години, не ни трябват. Добре си се насочил към чужбина..;)

няа проблем, само после да не си приписвате моите постижения като български

Fisherman
01-12-2014, 18:34
няа проблем, само после да не си приписвате моите постижения като български

какви постижения,осве да пълниш тоалтната чиния имаш?

anonymous895156
01-12-2014, 18:36
какви постижения,осве да пълниш тоалтната чиния имаш?

имам ги, само че още не са постигнати :oops:

Fisherman
01-12-2014, 18:38
Ето за всички,които си отваряш плювалника на тема природо-научни дисциплини,лаборатории, материални бази в България:

Това представлява медицинския факултет в Пловдив
http://www.gustonews.bg/repository/originals/Media-30790-pic.jpg

Това представлява медицинския факултет към СУ
http://prikachi.com/images/483/6948483u.jpg

чисто нова сграда,правиха я миналата година,катедрата по анатомия,която се намира в болниза лозенец,също е нова

във факултета ми има 3 чисто нови лаборатории,като в бъдеще ще се правят още

AnarchyBoy
01-12-2014, 18:45
Я, фиши е прав.. като да не повярваш.. :D
Мите излагаш се.. напусни ти си 8 клас, к'во правиш в темата за студенти?
Че даже и смяташ да напускаш БеГе, чиба не те искаме....

Violenza
01-12-2014, 19:14
Абе, Митето специално вас двамата си ви слага в малкия джоб като стой та гледай. Не му давайте акъл на него, детето си има.

tireheb
01-12-2014, 19:35
митко, похвалиха те
запиши си го в тефтерчето

Fisherman
01-12-2014, 19:36
ХАХАХАХАХАХА верно,че тоя имаше дневник,като жена

anonymous895156
01-12-2014, 19:37
Виоленза - мерси :oops: ти си нашият полигуот
Престанете да се заяждате с мен, защото сериозно обмислям да орезиля и тази тема.

Fisherman
01-12-2014, 19:42
Престанете да се заяждате с мен

ще хвърлиш крема за акне на сестра ти по монитора ли

girlwithblueeyes
01-12-2014, 20:01
Я, фиши е прав.. като да не повярваш.. :D
Мите излагаш се.. напусни ти си 8 клас, к'во правиш в темата за студенти?
Че даже и смяташ да напускаш БеГе, чиба не те искаме....

Защо като е 8 клас му е забранено да пише в темата ли ?
Вие като не сте 12 клас защо пишете в темата на дванадесетокласниците ? нЕ че аз не пиша .
Нека пишат и искат съвети от вас студентите какво лошо има в това ?!
А това за напускането вместо да се радвате че ваши сънародници успяват или имат шанс да успеят в чужбина вие плюете по тях .

Fisherman
01-12-2014, 20:13
успяват в какво?

SpiritInBlack
01-12-2014, 20:27
Димитър ( предполагам 8-10 клас ? ) е баш точно толкова студент , колкото половината от вас , пищещи в темата. Нищо , че сте в университету.

Няма универсална истина по темата , валидна за всички , просто защото животът е такъв. Всеки решава сам за себе си , важното е решението да бъде обмислено и осъзнато. Ученето в чужбина носи много предимства , но и недостатъци. Провинциално мислене на неуспял в България човек е , че в чужбина го чакат с отворени обятия. Във Великобритания може да те чакат пo летищата , ама по други причини... Почти няма незаменими хора. Страната няма да се сгромоляса , защото поредният "герой" е решил да си търси "хляба" зад граница. Обаче всеки има право да избира сам своя път и бъдеще. Никой не може да бъде обвиняван за своя избор. Извинявайте , но в Германия и останалите нормални европейски държави , ако двама души направят едно и също , резултатът винаги ще бъде един и същ , по едно и също време - било то подаване на документи за учредяване на фирма, свидетелство за съдимост и т.н. И не говорим само за публичния сектор и съдебната система. Географкосто означение " made in Germany " не е само проформа. В България може само да запалиш една свещичка и да се надяваш - нещата зависят от възможните връзки и временното настроение на обслужващия ни служител.
Университетите в чужбина не са значително по-качествени от нашите. Системата е по-различна , по-добра. Много лошо ще бъде изненадан някой в момента , в който реши веднага след завършен посредствен чуждестранен университет да се завърне . Поне ако очаква по-високо заплащане и специално отношение. Поговорете си с някого , който заема сравнително висока HR позиция в сериозна компания. Цената на образованието ( бакалавърска степен ) варира. Много университети предлагаха , когато аз кандидатствах , пълни стипендии при смешни изисквания - посредствено ниски резултати на сертификат по езика , който се говори в държавата , мотивационно писмо , диплома за завършено средно образование с успех над 5 и CV , в което няма изисквания за проведени стажове на определени позиции. Да се замислим за секунда колко би ни струвало образованието така - 4 години x ( 500- 1000 евро )/месец , сумата става значителна. Да тръгнеш да се връщащ след това в България , за да избиваш евентуални заеми за покриване на разходите , направени по време на престоя там , е несериозно. Да , кажи-речи моите разходи като студент в София са не по-малки , но си живея живот , който би бил немислим там със същата сума пари.
Виж , в престижните и водещи университети работата е съвсем различна. Много смешно ми стана , когато прочетох по-нагоре , че във въпросните места се интересуват единствено студентите да си плащат семестриалните такси. Пълна глупост , честно. Бърза справка в сайтовете на Харвард , Оксфорд , LSE показва, че дори 65 % от магистърските степени получават немалка финансова помощ. Някои висши учебни заведения имат бюджети от по 20 милиарда $ на година, направете елементарна сметка 27те хиляди студенти каква семестриална такса трябва да заплащат , за да отговарят за значителна част от приходите на висшето заведение. Там играят различни неща - важно е качествени студенти да завършват , за да прославят името на университета след време. В САЩ има много закачки кой президент кой университет е завършил.
Най-добрият ми приятел кандидатства преди 3 години в университет в САЩ от Брашляновата лига . Въпросното момче нямаше финансовата възможност дори да си купи учебници и да заплаща разходите за живот там , но му предложиха на 2 пъти ( от федерална агенция и специален фонд към висшето заведение ) почти безлихвен заем , който щеще да му бъде достатъчен за целия период на обучение. А , да , забравих да спомена нещо - според условията на заема , той трябваше да бъде върнат едва след като заемополучателят започене да има доходи над 100 000 $ годишно. В противен случай , заемът не трябваше да бъде върнат.... Моят приятел отказа , сега учи в ХТМУ ( София ) и разработва проекти заедно с БАН. Сигурен съм , че скоро ще чуете за него.

Ще завърша философски :

"По време на духовна криза, най-мрачните места в ада са запазени за онези , които остават безразлични към нещастието и страданието на останалите" . Винаги е било задължение на умните и можещите да помагат на по-малко способните от тях.

granger
01-12-2014, 20:35
Димитър ( предполагам 8-10 клас ? ) е баш точно толкова студент , колкото половината от вас , пищещи в темата. Нищо , че сте в университету.


Съгласна съм :)

Fisherman
01-12-2014, 20:56
космите в носа ми са по ерудирани от митко,па на вас да ви се чуди човек на акъла да го защитавате

pac0line
01-12-2014, 23:39
Лошото е, че дори и космите на ташаците ти, както всичко друго, гледа към задника и не се отмества от там за да види света наоколо. Живееш десетилетие назад.
Чужбина променя и то доста в положителен аспект. Никой не казва, че образованието навсякъде е много по-добро, но процента на качество е по-голям в западните страни и пред този факт няма как да си затвориш очите.
Реализацията си е изцяло според човека, но щом толкова хора остават там, значи не сме чак толкоз' назад спрямо другите и можем да им конкурираме, просто ръководните органи ни държат на едно място, а масовата част няма против тази апатия и си бичи айляк.

Fisherman
01-12-2014, 23:42
Чужбина променя и то доста в положителен аспект. Никой не казва, че образованието навсякъде е много по-добро, но процента на качество е по-голям в западните страни и пред този факт няма как да си затвориш очите.


напрао то предлагам да влезнеш с работещ тостер във ваната и да изиграеш един гангнам стайл под искрите

klimatronik
01-13-2014, 07:43
А това за напускането вместо да се радвате че ваши сънародници успяват или имат шанс да успеят в чужбина вие плюете по тях .

бе ти добре ли си ? :D

girlwithblueeyes
01-13-2014, 07:45
Много съм си добре .
Просто ми омръзна да чета как Фиши и още няколко човека дружно плюват по чужбина и отишлите българи в нея . И в същото време мрънкате че никъде на Запад не ви приемат . Ми то с това разидинение как очаквате другите да ви приемат след като вие се плюете един друг ? И понеже знам че поста ми ще предизвика коментари и ще бъда наричана сигурно за 10055 път в тоя форум тъпа си казвам това което останала с впечатления в този форум .

klimatronik
01-13-2014, 08:13
Много съм си добре .
Просто ми омръзна да чета как Фиши и още няколко човека дружно плюват по чужбина и отишлите българи в нея . И в същото време мрънкате че никъде на Запад не ви приемат . Ми то с това разидинение как очаквате другите да ви приемат след като вие се плюете един друг ? И понеже знам че поста ми ще предизвика коментари и ще бъда наричана сигурно за 10055 път в тоя форум тъпа си казвам това което останала с впечатления в този форум .
форума се състои от няколко души, така че никакъв фактор не е
за какво разединение ми говориш като точно тези, които могат заминават за чужбина, там където е лесно, а тук България се обезлюдява ? как няма да се плюе
и въпреки това, аз ниикой не плюя , нито ме интересува.
дори аз някой ден може да напусна
какви жертви кви бисери преди малко гледах Росич -видеото - глупости
никакво намерение нямам да правя деца със заплата 500 лв в името на България , да ги лишавам от здравето им.

Баща Ти
01-13-2014, 08:15
Лел, скъпа, аз имам възможност да уча и на запад, и на изток. Не знам защо си мислите, че това да те приемат в чужбина е голямо постижение? Иска да имаш среден успех от дипломата, който ако не можеш да докараш в България, значи въобще не си за чужбина. Иска се мама и тати да имат парички, за да ти плащат. Език се иска, ама език нито се учи трудно, нито е голямо постижение да знаеш.

Вие сте тези, които се оплаквате от българското образование, обаче само хленчите и не правите нищо градивно. Аз нямам против тези, които отиват да учат в чужбина. Имам против тия, дето остават там.

Също така - смешно ми е как се оплаквате от финансовото положение в България. Заплатата, като числова стойност, няма никакво значение. Значение има покупателната способност. Не знам как ревете, че нямате пари, а родителите ви ще дават за да учите в Англия.
И никой не ви е виновен, че вие или родителите ви, работите за малко пари в България.

girlwithblueeyes
01-13-2014, 08:27
klimatronik

Да се адаптираш към една чужда държава и чужда култура въобще не е лесно . Да се докажеш и намериш място в една чужда държава също е много трудно . Като правителството ми има желание да си задържи младите хора нека направи нещо по въпроса . Не знам какво е висшето в БГ но щом толкова хора отиват на Запад очевидно има защо . На чуждестранните студент им е в пъти по трудон от на вас . Бивша моя съотборничак замина да учи в Норвегия а норвеожкият език го учи от 15 годишна ами момичето не издържа и си се върна в Германия . Така че ако вие трябав ад свиквате с някой неща студентите навън им се налага да свикват с петорно повече неща .

Баща ти
Има си университети в които си е постижение да те приемат и да учиш . Също така си има и досат трудни езици за изучаване скандинавските езици са мъка . Руският и българският също са много трудни .
Аз от бг образованието не се оплаквам то не ме интересува просто ми е интересно това говорене против Запада и т.н от някой хора . А защо имаш против тях няма ли да ти е приятон ако чуеш за свой успял сънародник в DE или във Франция ?
Защо за теб ученето в чужбина не е проблем но оставането там е такъв ?

Последноот аз нямам право да го коментирам нека друг се изкаже .

klimatronik
01-13-2014, 08:29
Също така - смешно ми е как се оплаквате от финансовото положение в България. Заплатата, като числова стойност, няма никакво значение. Значение има покупателната способност. Не знам как ревете, че нямате пари, а родителите ви ще дават за да учите в Англия.
И никой не ви е виновен, че вие или родителите ви, работите за малко пари в България.
Поредните бисери.
Сега ми изкарай, че в Америка или Германия заплатите им са по-големи, ама нали щото имали огромни наеми - умирали от глад и карали трабанти от 70-сте .
Родителите, които могат да си позволят да изкарат децата си в чужбина, не означава, че могат да ги уредят като пораснат със същите пари тук.
Поразрови обявите за работа и виж какъв процент са масовите заплати - от 500 до 800 лв, и то за ръководни места с изиксвания от 5 години опит минимум, чужд език и висше.
Погледи докторите за какви пари работят по 24 часа на ден, а след работа карат такси за да не умрат от глад.
Погледни учителите, и после се питай защо новото поколение учители са толкова тъпи.
Това,че си софиянец и горе долу при вас средната класа се държи - не означава, че всички сме такива.

klimatronik
01-13-2014, 08:35
klimatronik

Да се адаптираш към една чужда държава и чужда култура въобще не е лесно . Да се докажеш и намериш място в една чужда държава също е много трудно . Като правителството ми има желание да си задържи младите хора нека направи нещо по въпроса . Не знам какво е висшето в БГ но щом толкова хора отиват на Запад очевидно има защо . На чуждестранните студент им е в пъти по трудон от на вас . Бивша моя съотборничак замина да учи в Норвегия а норвеожкият език го учи от 15 годишна ами момичето не издържа и си се върна в Германия . Така че ако вие трябав ад свиквате с някой неща студентите навън им се налага да свикват с петорно повече неща .


Последноот аз нямам право да го коментирам нека друг се изкаже .


Никъде не казвам, че е по-лесно да учиш там. Обаче ВСЕКИ ОТИВА С НАМЕРЕНИЕТО ДА ЖИВЕЕ ПО-ДОБРЕ и да даде по-добър живот на децата си . Та толкова нагло и глупаво е да кажеш, че в уредена държава реализиралите се живеят трудно?
А за баща ти последно искам да отвори гоогле мапс, и да поразгледа другите държави и после българските градове и особено селата ни - като в Африка.

girlwithblueeyes
01-13-2014, 08:41
Може би идват на Запад защото в БГ не им се предоставят възможности за добър живот . Не си ли замислял за това че ако бг образованието беше на ниво нямаше да има толкова заминали за Англия и т.н
Не е глупаво и нагло да го кажеш защото е много трудно да се чужденец и да се реализираш в дадена държава . Докато се адаптираш докато се реализираш в дадена държава са нужни години така че не е нагло .

klimatronik
01-13-2014, 08:48
Може би идват на Запад защото в БГ не им се предоставят възможности за добър живот . Не си ли замислял за това че ако бг образованието беше на ниво нямаше да има толкова заминали за Англия и т.н
Не е глупаво и нагло да го кажеш защото е много трудно да се чужденец и да се реализираш в дадена държава . Докато се адаптираш докато се реализираш в дадена държава са нужни години така че не е нагло .

Аз какво казах бе, не четеш ли?
Каква им е идеята на всички заминаващи? Някога да взимат по 5000 евро и да са далече от мизерията , корупцията и тнт.
Та трудно е, ама въпрос на оцеляване. Трудно е, ама е ПРЕД това да останеш и да си умреш с пенсия и 3 висши.
И нямам предвид образованието.. Заминава всеки средист, който предпочита минималната работна заплата в Германия, отколкото минималната у нас.. 340 лв- 1.10 лв струва е хляба.

Lilanda
01-13-2014, 09:21
А колко от работоспособните българи работят на минимална заплата? Повече от нас сме на заплата от 500 лева нагоре..Като се има предвид, че обикновено в едно семейство работят и двамата родителя...Демек 1000 лева са ти сигурни..Друг е въпроса, че повечето от нас сме вишисти и средната ни работна заплата за 2013-та е има-няма 800 лева..

800 лева на човек не са никак малко..Обаче повечето българи искаме да сме аристократи и всичко се върти само около една минимална заплата..

Всяка държава си има стандарт..Това, че в Германия минималната заплата е по-висока, значи ли, че там ще живееш по-добре?

Тате го каза..Ходете ако искате учете там, но после се върнете тук, за да развиете РОДНОТО.

Violenza
01-13-2014, 09:28
Ох, то проблемът ако беше едната мрз, щеше всичко да е слънце. Да ви имам съпоставките. Крокодилът е по-зелен отколкото дълъг, нали знаете.

И не ми се обяснявайте как някой ВИ е длъжен да развива родното.

AnarchyBoy
01-13-2014, 09:57
:lol: Само аз ли седя и се заливам от смях?

Има някой епични изказвания в тая тема.

draid
01-13-2014, 10:33
Да видим какви ги дробите. Заминавали за чужбина само тези които имат възможност. Вярно ли го мислиш това ? Първо, заминават тия на които родителите им имат възможност, не те самите. Второ Обикновено родителите им от ранна детска възраст им втълпяват как в България няма как да се успее, и няма как да се изкарват пари. В същото време тия родители вадят по 500-1000€ всеки месец в продължение на години за да учи детето им в ЧУЖБИНА, да не говорим какво става с две деца. Родителите ми са имали възможност да ме изпратят в чужбина, общо взето където имам желание, в момента също мога да замина да работя зад граница, но изобщо нямам такива намерения. Глупавата теза която битува, че в България ще работиш за 500лв ми е направо смешна. Ако си некадърен и мързелив, ще работиш на минимална заплата, както в България, така и в Германия. Това, че там минималната ще ти е 1500€ не променя много нещата, защото много хора погрешно обръщат заплатите извън граница в левове и си представят колко много пари са това. Ама тука бирата не е от 5€ нали ?

Аз нямам против хората да учат навън, но определено имам против отрепките които идват в БГ и всяко второ изречение им е "Вие тука" или пък "Ние при нас" etc. Имам против и глупаците които отиват там и вече се смятат за големи интелектуалци, докато другите българи са селяни и глупаци, щото стоят в държавата си. Имам силно против и това българи установили се там да не учат децата си на български, защото видите ли "Защо им е тоя глупав език, по-добре изобщо да не знаят за тая мизерна държава" В тоя ред на мисли Росич, казва много истини, обаче много не могат да ги приемат, защото истината боли. За мен споменатите "българи" са отрепки които нямат никакъв морал и отговорност и мислят само за собственият си задник, сиреч наистина по-добре да напуснат и никога да не се връщат тука да се правят на голямата работа, че живеят в Лондон или Ню Йорк, сякаш са се качили на луната, но така е човек постига дотолкова, доколкото амбициите са му големи, а на някой хора те се простират до това да живеят в някоя друга държава и вече се мислят за успели.

anonymous895156
01-13-2014, 12:34
А колко от работоспособните българи работят на минимална заплата? Повече от нас сме на заплата от 500 лева нагоре..Като се има предвид, че обикновено в едно семейство работят и двамата родителя...Демек 1000 лева са ти сигурни..Друг е въпроса, че повечето от нас сме вишисти и средната ни работна заплата за 2013-та е има-няма 800 лева..


вишисти

Какво имаш предвид под "повечето от нас"? Наистина ли мислиш, че работната заплата на средностатистически висшист у нас е 800 лева? Дори тези 800 не са толкова, защото говориш за брутно възнаграждение.
Не гледай само висшистите. Една страна не се крепи на инженери и мениджъри, а на обикновените хора, извършващи физически труд. Целта не е да сме на принципа "учи, за да живееш нормално" (въпреки че тук дори това е неприложимо), а да може почти всички работещи българи да получават достатъчно средства, за да се издържат и да покриват жизнен стандарт - дори и сравнително нисък. А сега помисли какво става със същите тези хора в момента, в който се пенсионират и останат с пенсии от рода на 180-300 лева, разболеят се от нещо по-сериозно и се наложи да си купуват лекарства с десетократно повишени цени.
И докато човек с висше образование, работещ по специалността си, може с времето да се издигне, хората, които извършват физически труд (повечето работещи) цял живот ще получават 300-400 лева и рядко повече. Спрете да давате примера, че ако си много добър, ще се издигнеш и ще станеш стив джобс - а ако не си?
Относно Германия - там със сигурност ще живееш по-добре от материална гледна точка, ако работиш. Другото е индивидуално за всеки човек.
Никой не ви насилва да ходите в Западна Европа, затова не карайте никого да ви развива "родното". Не съм длъжен да оставам тук и да се кефя на иван вазов и волен сидеров само защото се казвам Димитър.

girlwithblueeyes
01-13-2014, 12:43
А колко от работоспособните българи работят на минимална заплата? Повече от нас сме на заплата от 500 лева нагоре..Като се има предвид, че обикновено в едно семейство работят и двамата родителя...Демек 1000 лева са ти сигурни..Друг е въпроса, че повечето от нас сме вишисти и средната ни работна заплата за 2013-та е има-няма 800 лева..

800 лева на човек не са никак малко..Обаче повечето българи искаме да сме аристократи и всичко се върти само около една минимална заплата..

Всяка държава си има стандарт..Това, че в Германия минималната заплата е по-висока, значи ли, че там ще живееш по-добре?

Тате го каза..Ходете ако искате учете там, но после се върнете тук, за да развиете РОДНОТО.


А Лин не ти ли се струва малко егоистично да искаш от хора които са учили навън и там са се развивали да идват след завършването си в България да ви развизват родното . Дайте им възможност да учат тук и нека ви развиват родното .


Относно живота в чужбина
Не е въпрос савмо на финанси и на знание на езика в съответната държава . Въпрос и на свикване с манталитета и стандарта на живот там където живееш . Някой хора колкото и да са умни и колкото и пари да разполагат родителите им да живеят където и да е . Така и не свикват и си се връщат в родината която и да е тя.

Deadlock
01-13-2014, 12:50
И докато човек с висше образование, работещ по специалността си, може с времето да се издигне, хората, които извършват физически труд (повечето работещи) цял живот ще получават 300-400 лева и рядко повече. Спрете да давате примера, че ако си много добър, ще се издигнеш и ще станеш стив джобс - а ако не си?


Право в целта, Митко.

klimatronik
01-13-2014, 13:00
А колко от работоспособните българи работят на минимална заплата? Повече от нас сме на заплата от 500 лева нагоре..Като се има предвид, че обикновено в едно семейство работят и двамата родителя...Демек 1000 лева са ти сигурни..Друг е въпроса, че повечето от нас сме вишисти и средната ни работна заплата за 2013-та е има-няма 800 лева..

800 лева на човек не са никак малко..Обаче повечето българи искаме да сме аристократи и всичко се върти само около една минимална заплата..

Всяка държава си има стандарт..Това, че в Германия минималната заплата е по-висока, значи ли, че там ще живееш по-добре?

Тате го каза..Ходете ако искате учете там, но после се върнете тук, за да развиете РОДНОТО.

Линче, говориш пълни измишльотини. Като започнеш сама да се издържаш, тогава ми разправяй как с 500 лв ще просперираш. Как ще си плащаш всички наеми на апартаменти, коли, ще отглеждаш две деца в добри условия за 1000лв обща заплата? А какво ще прави една самотна, разведена жена с 500? Ти знаеш ли,че 100 лв и повече са данъците, без които работодателя няма да ти подпише трудов договор,ако не ги плащаш! Или май за това тате и другите не са ти казали? Че от тези 500 лв, които предлагат реално взимаш 400?
Та 700 лв мислиш, че ще ти покриват разходите? И ще можеш да ти остават от тях за почивка или някоя друга глезотийка? Или,че ще включвате един път седмично бойлера да не хабите ток?
Ще ти кажа нещо. Че ще можеш да си поправиш развалената счупената кола? И ще събереш някога пари да си купиш апартамент, ЧЕ и да го обзаведеш? Че като се разболееш докторите в тази държава ще те излекуват?
Моето момиче, далеч си от реалността.
За висшистите също нищо вярно не каза.. Не, не са повече от нас. Не, не си намират работа по специалността си. Не, не работят млади завършилите за по безкрайните 800 лв, колкото и да са кадърни и начетени.

DownloadVirus
01-13-2014, 13:06
Много нереални пари за повечето компании,зависи и от специалността де.Специално дето говорите за икономика,че те тук счетоводители с по 15 години стаж вземат по 550-600 лв ,вие си мислите,че 800 лв ще вземате като почнете веднага работа? Абсолютно.Всеки частник чака Вас специално да ви напълни гушите.

tireheb
01-13-2014, 13:07
800 лева на човек не са никак малко.

с мирогледа и опита ти на 14 годишна - да, дори са супер много
вероятно смяташ, че ти стигат 10 кинта на ден за един дюнер и 2 автобусни билетчета
но нещата не стоят баш така

shmatarok
01-13-2014, 13:19
.... ^

Много точен коментар.
Вземете битовите смети на родителите си и сметнете общо с колко приходи и разходи оставате на края на месеца. Да не говорим, че по-голямата част от българите не печелят повече от 500 лева, вземи се разходи из страната малко, Лиланда и виж в какви условия живеят повечето. Виж и нивото на безбработица - не ти ли се струва малко високо, а?
Няма да повтарям написаното от климатроник, защото общо взето съм със същото мнение.
Само ще ти кажа, че познавам хора, които са наистина интелигентни и можещи, които не могат да си намерят тая работа, за която ти говориш, че се плащат над 800 лева. Отделно отчети факта, че деца се гледат трудно и са непрекъснат разход, нерядко родителите им се налага да се грижат и за собствените си родители (ама то от тея пенсии, какво да се очаква). Не дай си боже, някой се разболее - какви пари хвърчат по болници и лекари виждала ли си?

То бива-бива глупости...

AnarchyBoy
01-13-2014, 13:19
Бе вижте ся, че Лилянда говори простотии това е вярно, тя е на 15 няма реален поглед над нещата, мислите й са обосновани само над това, което е чула от техните.. абсолютно нормално за всяко хлапе.. При нея играе роля липсата на какъвто и да е опит и сблъскване с реалността... За нея единствените нужни пари са едва ли не за храна...
Ток, Вода, данъци.. простотии - това не е нейна работа, а на мама и тате..
Ще дойде време и тя да се сблъска с това, тогава ще разбере...

Ма не си мислите, че и вие много разбирате.. честно казано, единствено мненията на дрейд, виоленца и шматарок ми харесаха.. макар и да са малко... :?

Колкото и да си кривим душата, ако искаш да успееш, ще успееш.. Ако ще и в държава от 3тия свят да те пратят пак ще просперираш.. Има ли желание има и начин..

Колкото и да се оплакваме от стандарта на живот, истината е, че мързеливите бягат в чужбина заслепени от лъжливи обещания за големи пари.. в чужбина българите биват експлоатирани... работиш много, заделяш малко (за техните стандарти)

В България стандарта на живот всъщност е доста добър...
80 % от хората, си позволяват да идат на кино поне веднъж месечно.. харчим за доста неща, които се смятат за "лукс" и "глезене".. Естествено се оплакваме, защото сме алчен народ, защото искаме ако може всичко и го искаме на момента, нетърпеливи сме и доста глезени, нямаме нужната дисциплина..

Аз лично съм доволен от стандарта около мен.. края на тази година ще имам и възможност да се махна от общежитието и да се преместя на квартира, което е перфектно.. Ще си се издържам чисто сам..

Друг е въпроса, че няма да ми е лесно, но както казах мързеливците бягат от БеГе, щото си мислят, че да береш Ягоди по цял ден.. е много доходоносно.. :razz:

klimatronik
01-13-2014, 13:21
Да видим какви ги дробите. Заминавали за чужбина само тези които имат възможност. Вярно ли го мислиш това ? Първо, заминават тия на които родителите им имат възможност, не те самите. Второ Обикновено родителите им от ранна детска възраст им втълпяват как в България няма как да се успее, и няма как да се изкарват пари. В същото време тия родители вадят по 500-1000€ всеки месец в продължение на години за да учи детето им в ЧУЖБИНА, да не говорим какво става с две деца. Родителите ми са имали възможност да ме изпратят в чужбина, общо взето където имам желание, в момента също мога да замина да работя зад граница, но изобщо нямам такива намерения. Глупавата теза която битува, че в България ще работиш за 500лв ми е направо смешна. Ако си некадърен и мързелив, ще работиш на минимална заплата, както в България, така и в Германия. Това, че там минималната ще ти е 1500€ не променя много нещата, защото много хора погрешно обръщат заплатите извън граница в левове и си представят колко много пари са това. Ама тука бирата не е от 5€ нали ?



Само първата част от коментара мисля да коментирам, втората не си заслужава.
Не, разбира се,че не заминават всички тези, които имат възможност. И разбира се, че тези,които имат възможност - са техните родители, не разбирам защо пишеш нещо толкова очевадно?
Второ. Ако тези родители вярваха,че децата им ще изкарват колкото тях в бъдеще в България - от къв зор щяха да ги карат в чужбина? Обясни ми, чисто и просто. Защо моите родители ,които никога не са ми говорили да заминавам в чужбина - аз все повече се ориентирам към тази посока?
Трето, тезата, че българите, кадърни и некадърни - работят за 500 лв, а голяма част от тях в последствие взимат 200лв пенсия си е напълно точна. Минималната работна заплата на Запад не нищо особено за тях, но им дава къде по-нормална материално изгода. Икономично, но на всички им стига парите и то не само за храна и вода, но да си плащат сметките, здравно-осигурително, бензин.
Тук работиш, късаш си задника в нечовешки условия, работодателите - робовладелци те лъжат, ти не може да ги осъдиш. Трябва да си много тъп, за да сравняваш двата свята.
Та, както димитар каза - проблемът с работниците постепенно се задълбочава. Но, нали, винаги ще се намери някой да наемеш, някой отчаян, който да ти работи. Не отричам,че има свестни работодатели. Те самите нямат възможността да изкарат пари от малкия и средния бизнес..
Ще работя. Напълно съгласен съм да работя както сега, така и в бъдеще за минимални пари, стига да трупам опит и знания. Ама ако след 10 години далеч няма да е така.
Голяма част от българите... от най-нисшите, до най-високопоставените крадат, мамят, злоупотребяват, правят далавери и мръсотии, а после малкия процент останали съвестни искаш да се борят за България, за да има? Както Левски и Ботев и куп други велики личности, които никой не познава и никой не го интересува ?

shmatarok
01-13-2014, 13:23
Ако обичаш би ли постнал линк към статистиката къде 80§ от хората се "глезят"?

Началото на поста ти добре, ама в средата пълни глупости си писал и ти.

Това към Анархи.

DarkTemplar
01-13-2014, 13:28
Като чета темата и се сещам за един лаф на колега "Кафетата пълни, кръчмите пълни, дискотеките пълни, а ХОРАТА НЯМАТ КАКВО ДА ЯДАТ". :D

Проблемите на нас българите са предимно от естество на характер и манталитет (мненията и тезите на някои потребители тук са типичен пример). Икономическите и финансови несгоди са по-скоро следствие. Докато сме такива, ще живеем по този начин и все някой друг ще ни е крив.

AnarchyBoy
01-13-2014, 13:29
Като чета темата и се сещам за един лаф на колега "Кафетата пълни, кръчмите пълни, дискотеките пълни, а ХОРАТА НЯМАТ КАКВО ДА ЯДАТ". :D


Тебе чаках да се включиш, щото знаех, к'во ще кажеш.. евала!..

DarkTemplar
01-13-2014, 13:34
И само между другото, с оплакване по форумите перспективи не се градят. Всеки понякога има нужда да сподели и да получи разбиране/подкрепа, но това няма му реши проблемите.

AnarchyBoy
01-13-2014, 13:34
Ако обичаш би ли постнал линк към статистиката къде 80§ от хората се "глезят"?


Илия го е казал.. :)
Ако нямахме пари, нямаше да сме по кафетата и дискотеките.. и да харчим за ненужни неща..

Пък и деазнам идвам от сравнително малък град.. 30 000 е Кюстендил, бедните не са кой знае колко много, всъщност гладуващи хора, като изключим циганите... не са повече от 30на.. на 30 000 град имаме 3-4ма бездомни.. А да ти кажа и тях като ги гледам.. здрави прави не са няк'ви старци, просто са мързеливи, просията им е по лесна.. ;)
Прави си сметката.. това колко % на базата на общото население на града.. :)

Работа има за всички, просто някой са твърде глезени като dimitAr и си мислят, че като завършат трябва да седнат на бюро и да получават по минимум 5000 лева, съответно и нищо да не правят нали... щото ако трябва да ги карат да правят нещо, е уморително, аре моля ти се..
dimitAr е отражение на съвременния Българин.. високо самочувствие без никакво покритие, мързеливост, високомерие.. и прочие..


Пак Илия го каза, докато мислим по-този начин.. така ще е.. :)

DisappointedDreamer
01-13-2014, 13:39
истината е, че мързеливите бягат в чужбина заслепени от лъжливи обещания за големи пари..


Сериозно? Мързеливите? Значи е много по-лесно да успееш в чужбина, отколкото в родината?

Повечето не 'бягат' от родината "заслепени от лъжливи обещания за големи пари". Повечето бягат от родината, за да се настанят в държава, в която царува някакъв икономически и политически ред. До колко тази тяхна постъпка е морално грешна е спорен въпрос, който няма да дискутирам.

AnarchyBoy
01-13-2014, 13:43
Сериозно? Мързеливите? Значи е много по-лесно да успееш в чужбина, отколкото в родината?

Повечето не 'бягат' от родината "заслепени от лъжливи обещания за големи пари". Повечето бягат от родината, за да се настанят в държава, в която царува някакъв икономически и политически ред. До колко тази тяхна постъпка е морално грешна е спорен въпрос, който няма да дискутирам.

Не ме разбра.. работата навсякъде е еднаква, просто някой като чуе.. 1000 евро, вместо 600 лева и си мисли, че са много повече.. само дето във всяка държава.. заплатите са нагласени спрямо цените и услугите.. та кел файда, че береш ягоди за 1000 евро у Англия.. или береш ягоди за 600 лева у България.. Едно и също е, само дето мързеливия и алчния като чуе 1000 евро, веднага обръща сметката в лева и си мисли, че е открил топлата вода и е преебал някой, нали трябва всички да сме тарикати..
Мисли си, че е много напред.. те това е истината..

За 2рата част от поста ти и аз ще се въздържа от коментар..

klimatronik
01-13-2014, 13:44
Колкото и да си кривим душата, ако искаш да успееш, ще успееш.. Ако ще и в държава от 3тия свят да те пратят пак ще просперираш.. Има ли желание има и начин..

Колкото и да се оплакваме от стандарта на живот, истината е, че мързеливите бягат в чужбина заслепени от лъжливи обещания за големи пари.. в чужбина българите биват експлоатирани... работиш много, заделяш малко (за техните стандарти)



Да. Имаш 6 по биология. Само най-силните оцеляват. Теорията на Дарвин.
Да, българите биват експлоатирани в чужбина... В Индия и Китай.

klimatronik
01-13-2014, 13:45
Като чета темата и се сещам за един лаф на колега "Кафетата пълни, кръчмите пълни, дискотеките пълни, а ХОРАТА НЯМАТ КАКВО ДА ЯДАТ". :D

Проблемите на нас българите са предимно от естество на характер и манталитет (мненията и тезите на някои потребители тук са типичен пример). Икономическите и финансови несгоди са по-скоро следствие. Докато сме такива, ще живеем по този начин и все някой друг ще ни е крив.
Да, и ти си от София. Ясно.

shmatarok
01-13-2014, 13:45
Явно не си вникнал толкова добре в написаното.

Не мога да приема, че в България има добър стандарт за живот. Това, че голяма част от българите имат сбъркани приоритети да дават пари за безсмислени неща, а после да се чудят от кого да вземат заеми, за да си платят вноската за кредита в банката, например, не е признак на висок стандарт. И на теб ти казвам да попътуваш малко насам-натам и да се огледаш по-добре. Болшинството хора в кафетата и дискотеките са точно разглезени младежи, живеещи при мама и тате, и неработещи, съответно не можеш да кажеш, че имат реална преценка за финансови приоритети. Отделно, не смятам, че стандарта на живот се определя единствено от финансовото състояние, вземи цялата икономическа и политическа ситуация в страната в момента за пример. Една страна, която претендира за качествен жизнен стандарт, би трябвало да притежава най-малкото стабилни икономически, политически и образователни системи, които да функционират.

Ако всичко ни беше толкова наред, хората нямаше да емигрират, нямаше да сме на дъното на всякакви изследвания и класации, и нямаше да ни съжаляват навсякъде.

А това, че мързеливите бягали в чужбина и какво беше там за брането на ягоди - пълна простотия. Повечето заминават, за да спечелят някой лев и след това се връщат тук, за да живеят малко по-добре. Говоря ти от личен пример.

klimatronik
01-13-2014, 13:48
Не ме разбра.. работата навсякъде е еднаква, просто някой като чуе.. 1000 евро, вместо 600 лева и си мисли, че са много повече.. само дето във всяка държава.. заплатите са нагласени спрямо цените и услугите.. та кел файда, че береш ягоди за 1000 евро у Англия.. или береш ягоди за 600 лева у България.. Едно и също е, само дето мързеливия и алчния като чуе 1000 евро, веднага обръща сметката в лева и си мисли, че е открил топлата вода и е преебал някой, нали трябва всички да сме тарикати..
Мисли си, че е много напред.. те това е истината..

За 2рата част от поста ти и аз ще се въздържа от коментар..

600 лв берач на ягоди. Яко. Не го очаквах и от теб...

AnarchyBoy
01-13-2014, 13:53
600 лв берач на ягоди. Яко. Не го очаквах и от теб...

Баща ми е производител на череши и ягоди.. освен, че си има държавна работа, това си му е бизнес..

говори ми -_-

Те изкарват пари на килограм (берачите).. Ако работиш като хората, 600 лева месечно е напълно възможно.. от череши двойно повече можеш да изкараш (но това е за 40 дни в цялата година...)

Deadlock
01-13-2014, 13:57
AnarchyBoy, с всяка една глупост по отделно не ми се спори, но твърдението, че заминаващите в чужбина са мързеливци, заслепени от обещания за пари, е... да кажем най-меко, абсурдна генерализация. Всякакви хора има, с всякаки причини. Някои от които по един или друг начин се свеждат до пари, а други не. Да излезеш от комфортната си зона с гръм и трясък, в буквален и в преносен смисъл, е един пример.

Съгласна съм с на шматарок мнението за стандарта в България и на ДД поста. А брането на ягоди се прави масово не от алчност, а от мизерия и безизходица. Не познаваш ли семейства, в които един или и двамата родители са на майната си да вършат тежък физически труд, за да издържат дете в България? Това не е алчност. А е много тъжно всъщност.

klimatronik
01-13-2014, 13:59
Баща ми е производител на череши и ягоди.. освен, че си има държавна работа, това си му е бизнес..

говори ми -_-

Те изкарват пари на килограм (берачите).. Ако работиш като хората, 600 лева месечно е напълно възможно.. от череши двойно повече можеш да изкараш (но това е за 40 дни в цялата година...)
Ехее, честно изкара големи богаташи циганките?
А аз съм живеел в заблуда, та ние направо цъфтим като нация. дворци строим Ух, колко сме мързеливи мале мале.

klimatronik
01-13-2014, 14:01
Съгласна съм с на шматарок мнението за стандарта в България и на ДД поста. А брането на ягоди се прави масово не от алчност, а от мизерия и безизходица. Не познаваш ли семейства, в които един или и двамата родители са на майната си да вършат тежък физически труд, за да издържат дете в България? Това не е алчност. А е много тъжно всъщност.
плюс 1

AnarchyBoy
01-13-2014, 14:02
не казах това.. но както и да е.. -_-