PDA

View Full Version : Студентска тема



Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20

DownloadVirus
01-13-2014, 13:14
Колко давате на килограма ягоди ? Интересно ми е колко кг на ден се пада горе-долу.

DisappointedDreamer
01-13-2014, 13:19
освен, че си има държавна работа, това си му е бизнес..


Българите на държавна работа нямат право да бачкат втора работа.

едит: до колкото съм запозната.

Просто, недоумявам как Фишърмен, Лиланда и Анархи се изказват толкова лекомислено - "бягайте си в чужбината, не ни трябвате". Чудя се те по какъв начин спомагат за по-доброто на държавата, освен факта, че (ще) плащат данъци.

AnarchyBoy
01-13-2014, 13:20
Колко давате на килограма ягоди ? Интересно ми е колко кг на ден се пада горе-долу.

Ой не знам, аз не се занимавам.. :D Като по малък берях череши за тях знам, че ги даваме на 2лв килото за борсата в София, а на работниците се плащат 35 стотинки на кило май.. или 40..
Аз само карам колата напред назад.. пълна с касети с череши и ягоди.. ;д

AnarchyBoy
01-13-2014, 13:21
Българите на държавна работа нямат право да бачкат втора работа.

Маги, това е овошна градина, няма кой да ти забрани да имаш овошна градина.. -_-

draid
01-13-2014, 13:21
Абе набиите си в главите, че в България не всички вземат 500лв заплати. Интересно как пък от всички мои колеги няма един дето да работи за 500лв, да седи да се оплаква как се скъсва от работа и шефа му е робовладелец. Да не говорим да ми обяснява как няма възможност да се изкарват пари в България. Наистина сте жалки, ако смятате така. Само седите и се оплаквате как в България няма работа и как няма пари, аз пък ще ви кажа, че работа има, ама хората са много мързеливи. Набирането на персонал е проблем, защото хората с желание да работят са много малко е това е проблема, не ми обяснявайте как всички вишисти работят за 500лв, ставате смешни.

AnarchyBoy
01-13-2014, 13:22
Абе набиите си в главите, че в България не всички вземат 500лв заплати. Интересно как пък от всички мои колеги няма един дето да работи за 500лв, да седи да се оплаква как се скъсва от работа и шефа му е робовладелец. Да не говорим да ми обяснява как няма възможност да се изкарват пари в България. Наистина сте жалки, ако смятате така. Само седите и се оплаквате как в България няма работа и как няма пари, аз пък ще ви кажа, че работа има, ама хората са много мързеливи. Набирането на персонал е проблем, защото хората с желание да работят са много малко е това е проблема, не ми обяснявайте как всички вишисти работят за 500лв, ставате смешни.

+

DisappointedDreamer
01-13-2014, 13:22
Маги, това е овошна градина, няма кой да ти забрани да имаш овошна градина.. -_-

Овощна*.
Щом си рекъл.

AnarchyBoy
01-13-2014, 13:23
тъй де..

JoLLiE92
01-13-2014, 13:27
Никой не ви насилва да ходите в Западна Европа, затова не карайте никого да ви развива "родното". Не съм длъжен да оставам тук и да се кефя на иван вазов и волен сидеров само защото се казвам Димитър.
НИКОГА не употребявай тези две имена в едно изречение! :)
Съгласна съм с мненията на draid и DarkTemplar. Нямам проблем със заминаващите, имам проблем с хората, които ме убеждават, че ако остана тук задължително ще чистя тоалетни цял живот. Иначе всеки си решава дали да ходи в чужбина, или да остане тук. Факт е, че в някои държави имаш повече шансове за развитие от тук. Факт е и че повечето отишли в чужбина са отишли не за да учат и да работят висококвалифицирана работа (моите адмирации за тях), а защото "даржавата" тук не прави нищо за тях (под нищо разбирай помощите са ниски) и отиват в чужбина точно за да берат малини и чистят тоалетни, но като са тоалетните в чужбина - това звучи гордо. Моя позната ме убеждаваше колко добре живеела в Германия с минималната работна заплата там и с 15 човека деляща 3 стаи и една баня. Хората имали висок стандарт на живот. Те имат, теб това огрява ли те? Забелязала съм и че голяма част от моите познати, учещи в чужбина, са имали големи надежди и очаквания, а след това прекъсват повечето и се връщат. Имам и познати, които успяват да си уредят живота в чужбина и когато се върнат не те убеждават колко е зле тук "на село".
Има доста неща, които трябва да се променят в родината, но повечето крещящи "оставка" нямат и едно предложение какво конкретно не им харесва и какво конкретно трябва да се промени.
Доживях възрастен мъж да ми обясни, че трябва да се премахнат данъците, защото сме били в криза, и да се увеличат минимални заплати, пенсии, помощи и т.н.
Имаме един основен проблем и всички го знаем, но ако го кажа гласно това ще бъде нехуманно и ще ме обявят за Волен Сидеров. Разбирам ги циганите - и на мен да ми даваха пари, за да НЕ работя, и аз щях да го правя.

DownloadVirus
01-13-2014, 13:30
Абе набиите си в главите, че в България не всички вземат 500лв заплати. Интересно как пък от всички мои колеги няма един дето да работи за 500лв, да седи да се оплаква как се скъсва от работа и шефа му е робовладелец. Да не говорим да ми обяснява как няма възможност да се изкарват пари в България. Наистина сте жалки, ако смятате така. Само седите и се оплаквате как в България няма работа и как няма пари, аз пък ще ви кажа, че работа има, ама хората са много мързеливи. Набирането на персонал е проблем, защото хората с желание да работят са много малко е това е проблема, не ми обяснявайте как всички вишисти работят за 500лв, ставате смешни.

Гледаш много малък процент от хората(говоря особено за тези без висше ,ако визираш такива). Погледни пред носа си и може да откриеш,че цветовете са много,а не са само един.

DarkTemplar
01-13-2014, 13:33
Да, и ти си от София. Ясно.
Не съм от София, по стечение на обстоятелствата от доста време живея тук. Но съм съвсем наясно каква е средната заплата и покупателна способност в провинцията. Остави клишетата настрана и помисли върху втория ми абзац.

klimatronik
01-13-2014, 13:54
Абе набиите си в главите, че в България не всички вземат 500лв заплати. Интересно как пък от всички мои колеги няма един дето да работи за 500лв, да седи да се оплаква как се скъсва от работа и шефа му е робовладелец. Да не говорим да ми обяснява как няма възможност да се изкарват пари в България. Наистина сте жалки, ако смятате така. Само седите и се оплаквате как в България няма работа и как няма пари, аз пък ще ви кажа, че работа има, ама хората са много мързеливи. Набирането на персонал е проблем, защото хората с желание да работят са много малко е това е проблема, не ми обяснявайте как всички вишисти работят за 500лв, ставате смешни.

Кой ти казва всички? Или за теб IT инженерите са всички? По-скоро така излиза. Не виждаш по-напред от носа си.

draid
01-13-2014, 14:01
Докато си баете, че не може да вземате повече от 500лв, то надали и ще вземете. Това си е изцяло ваш проблем. Достатъчно хора вземат добри пари и живеят добре, кой както си го направи. Вие седете и се оплаквайте, мен това не ме бърка, ваш проблем си е. Предполагам имаш в предвид IT инженерите, та не е необходимо да си в IT сферата за да вземаш пари, това е смешно. Да не говорим, че в България има доволно големи чужди фирми в които може да работиш, ама какво ли ви обяснявам, на вас вече ви е насадено в главите, че не може да се изкарват пари тука и всеки, дори с висше образование взема 500лв.


Гледаш много малък процент от хората(говоря особено за тези без висше ,ако визираш такива). Погледни пред носа си и може да откриеш,че цветовете са много,а не са само един.

Говоря предимно за хора със завършено висше образование и те съвсем не са малък процент.

DarkTemplar
01-13-2014, 14:06
Има логика в написаното от draid. Редовно срещам хора, които се опитват ме убедят, че образованието нямало никакво значение и ако нямаш късмет и връзки, няма как да си намериш хубава работа. Което е абсолютна глупост и тотално неадекватно твърдение, дори и за абсурдна държава като нашата. Но пък е добро оправдание за собствения им мързел и липса на каквато и да е амбиция.

Violenza
01-13-2014, 14:09
Не е истина какви глупости говорите. Може ли дете на 14 да ви сипва по тоя начин с големия черпак?

DownloadVirus
01-13-2014, 14:09
@draid абсолютно - то хора с висше вече с лопата ги ринеш,всеки влиза само за запълване на места.. И като бутнеш пари си и излизаш без огромни усилия и да ти е честито висшето.

klimatronik
01-13-2014, 14:14
Докато си баете, че не може да вземате повече от 500лв, то надали и ще вземете. Това си е изцяло ваш проблем. Достатъчно хора вземат добри пари и живеят добре, кой както си го направи. Вие седете и се оплаквайте, мен това не ме бърка, ваш проблем си е. Предполагам имаш в предвид IT инженерите, та не е необходимо да си в IT сферата за да вземаш пари, това е смешно. Да не говорим, че в България има доволно големи чужди фирми в които може да работиш, ама какво ли ви обяснявам, на вас вече ви е насадено в главите, че не може да се изкарват пари тука и всеки, дори с висше образование взема 500лв.



Говоря предимно за хора със завършено висше образование и те съвсем не са малък процент.

Ти пак твоето си знаеш. Имало голям процент фирми, работа и пари, нищо,че хиляди протестират на вън и хиляди напускат България от измислени насаждения. Много ви се чудя.
Жалко за всички, които не са си намерили работа в довлно многото фирми у нас.
Жалко, за всички, които нямат нужното образование и 2 чужди езика (защото тези компании търсят само най-доброто и в повечето случаи наемат българи завършили в Оксфорд . Жалко,че сме толкова тъпи и мързеливи :)
Тук не визирам себе си, ами огромната ни родна средна клас, а и в последствие превърнала се изкуствено във висша, защото дипломата е жизнено важна и всеки иска да я има.

Deadlock
01-13-2014, 14:16
Интелигентните и амбициозните се оправят, а другите не ни интересуват? (, Дрейд)

Много хора не са нито интелигентни, нито амбициозни. Но заслужават да могат дори с най-нискоквалифицирания труд да покриват основните си нужди. И това не е утопия, а реалност в някои европейски държави.

klimatronik
01-13-2014, 14:22
Интелигентните и амбициозните се оправят, а другите не ни интересуват? (, Дрейд)

Много хора не са нито интелигентни, нито амбициозни. Но заслужават да могат дори с най-нискоквалифицирания труд да покриват основните си нужди. И това не е утопия, а реалност в някои европейски държави.
Не в някои, ами в много европейски страни.

Auriss
01-13-2014, 14:28
http://www.nsi.bg/bg/content/3232/%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%87%D 0%BD%D0%B8-%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%B8

http://www.nsi.bg/bg/content/3248/%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%87%D 0%BD%D0%B8-%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%B8

http://www.nsi.bg/bg/content/3928/%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D 0%BD%D0%BE-%D0%BD%D0%B8%D0%B2%D0%BE


// http://en.wikipedia.org/wiki/Loevinger's_stages_of_ego_development

draid
01-13-2014, 14:29
И как смятате това да стане, след като интелигентните и амбициозни хора са много по-малко от циганите и хората с нискоквалифициран труд ? Нали се сещате, че за да може и те да вземат повече пари, трябва да има приходи в държавата ? А след като голям процент от младите бягат, кой очакваш да изкарва парите на другите ? При това положение се оправят тези които са интелигентни и амбициозни, само че за да има повече пари за другите, то първите трябва да са повече, както е в вашите любими европейски държави. И не ми говорете за протести, след като едва ли сте ги и помирисвали от близо. Всеки е много съпричастен зад телевизора и монитора, ама там реалността на всички протести беше друга.

klimatronik
01-13-2014, 14:45
И как смятате това да стане, след като интелигентните и амбициозни хора са много по-малко от циганите и хората с нискоквалифициран труд ? Нали се сещате, че за да може и те да вземат повече пари, трябва да има приходи в държавата ? А след като голям процент от младите бягат, кой очакваш да изкарва парите на другите ? При това положение се оправят тези които са интелигентни и амбициозни, само че за да има повече пари за другите, то първите трябва да са повече, както е в вашите любими европейски държави. И не ми говорете за протести, след като едва ли сте ги и помирисвали от близо. Всеки е много съпричастен зад телевизора и монитора, ама там реалността на всички протести беше друга.
Нали? В Украйна , Киев, 1 милион души пак са били нереални ? хаха
Знаеш ли какъв процент от завършилите на вън, които се връщат не успяват тук и отново си заминават?
Нито довеждат до нещо по-добро, нито себе си не оправят.
Никаква файда :)
Айде по тази логика да ставаме политици?
Ти кадърен политик на власт да си видял? Е как ше стане тая работа , като на никой не му трябва такъв? Този пример е огледало и на самата държава.
Но, не! На никой от имащите не им е от полза промяната! Та нали те са се продали задниците , за да живеят в тоя гъз - система? Та нали всички ги е страх да не ги отхвърлят от партията?

Сетих се отново за големите фирми, които сподели... Ами не се ли замисляш,че много от тях са именно монополите, които 20 години мажат у нас?

anonymous708973
01-13-2014, 15:15
Това как го реши?
Интересно ми е какво точно ще научиш повече в чужбина, което не мога, да речем аз, да науча в България?

Откъде да започна...

По темата: Прибирам се от София, наслушах се на истории за некадърни, субективни и еди-какви-си преподавали. И то все от свестни хора. И го казвам като човек, който в 90% от случаите е на страната на учителя. Наслушах се на "Щом нямаш пари, няма да учиш"; на писане на невероятни оценки на хора, които просто са за много повече; за формат на изпит, коренно различен от преподаваното, за определяне на ниво по език с въпрос за гимназията, която си завършил; за непозволение за явяване на ранна сесия, защото... "еми не може"; за липсата на една нормална шибана библиотека в СТУДЕНТСКИЯ град.

Хаяши го каза - не познавам друга нация, която така да плюе студентите си в чужбина. Аз не съдя тези, учещи в България, казвала съм го много пъти, откъде-накъде някой съди мен, защото съм имала възможността и желанието да замина за чужбина?

А за НБУ - казах само, че ако по някаква причина (болест в семейството) ми се наложи да се застоя тук 2-3-4 години, бих записала нещо там. Това ще ми е втори бакалавър или магистратура. Личен избор е. Аз от впечатления на близки хора съм си изградила мнението, че този университет си има много минуси, но пък най-много се приближава до западните университети по дадени критерии.
Сори, ама никъде не съм ви искала мнението за МОЯ ЕВЕНТУАЛЕН ЛИЧЕН избор.

П.П. Не сте го казали за мен, ама държа да си вържа гащите - НИКЪДЕ не съм казала, че с висшето тук нищо не може да се направи, че става само за заплата от 500 лв и за чистене на тоалетни цял живот. Никъде не оплювам избора да се остане тук. Това, което искам в замяна, е да не се оплюва моя. Благодаря.

Checksum
01-13-2014, 15:22
Откъде да започна...

Прибирам се от София, наслушах се на истории за некадърни, субективни и еди-какви-си преподавали. И то все от свестни хора. И го казвам като човек, който в 90% от случаите е на страната на учителя.

Хаяши го каза - не познавам друга нация, която така да плюе студентите си в чужбина. Аз не съдя тези, учещи в България, откъде-накъде някой съди мен, защото съм имала възможността и желанието да замина за чужбина?

А за НБУ - казах само, че ако по някаква причина (болест в семейството) ми се наложи да се застоя тук 2-3-4 години, бих записала нещо там. Това ще ми е втори бакалавър или магистратура. Личен избор е. Аз от впечатления на близки хора съм си изградила мнението, че този университет си има много минуси, но пък най-много се приближава до западните университети по дадени критерии.

2-3 примера ще са достатъчни.

AnarchyBoy
01-13-2014, 15:36
Ине всичко това щеше да е много хубаво и да има смисъл, но преди 3 месеца, в няколко теми, ти доста стабилно редеше българските студенти и техния избор.. :grin:

anonymous708973
01-13-2014, 15:56
Това просто не е вярно.
Казвала съм предимствата, които аз виждам в ученето в чужбина, и по-конкретно - за МЕН в ГЕРМАНИЯ.
Проявявала съм и остро негодувание срещу това да бъда определяна като изменничка, родоотстъпничка (?!).
Изказвала съм впечатления и за МАСАТА български студенти, за която смея да твърдя, че имам доста непосредствени впечатления.

girlwithblueeyes
01-13-2014, 16:04
Не беше ли тая тема за се коментира студенският живот ?

Вместо да се подкрепяте и обсъждате това което ви свързва а именно студенството вие се карате .

draid
01-13-2014, 16:14
Aбе ти нормален ли си ? Каква връзка има Украйна с нашето положение, какво пак гледате другите не ми е ясно. Бил съм на всички протести през последните 2 управления, а какво е в Украйна слабо ме интересува. Интересува ме какво е в България. И ето, че ти се показваш като типично мислещ средностатистически българин, както каза DarkTemplar. Я ми обясни за какво според теб са тия политици на власт и правят каквото си искат ? Вината е в хората, всеки персонално като личност носи вина и докато се опитваме да търсим вината за всичко в другите, оправия няма да има. Всеки седи и вика няма пари, няма образование, няма държава... българина сигурно е един от най-оплакващите се народи на тоя свят. Жалка картинка сте с тия оплаквания, като някакви путки се държите. Няма това, няма онова. Ами направи нещо, че да има. А извинявай, ти ще направиш, ще отидеш в държава където хората вече са изградили това което ние не можем, колко удобно винаги да получиш нещо на готово е по-лесно.

JoLLiE92
01-13-2014, 16:46
Оплакваме се и винаги мислим, че ние сме най-зле - да. Няма да забравя колко бяха учудени колегите ми, когато разбраха, че средният китаец изкарва 40% от заплатата на средния българин.
Гледайте си собствената паничка и не я пробутвайте на другите. :)
Аз имам изпит утре, излезе ми пъпка и шоколадът свърши в най-неподходящия момент! :ДДД

anonymous708973
01-13-2014, 17:33
българина сигурно е един от най-оплакващите се народи на тоя свят.

Мдам.
Тъкмо вчера един познат ми обясняваше, че ще пише курсова работа на тази тема.

TIFOSO
01-13-2014, 17:35
НБУ още ли не са го пуснали в imot.bg за външен кенеф?

AnarchyBoy
01-13-2014, 17:40
:lol:

Fisherman
01-13-2014, 17:51
И само между другото, с оплакване по форумите перспективи не се градят. Всеки понякога има нужда да сподели и да получи разбиране/подкрепа, но това няма му реши проблемите.

ти кво,наяде се със сърми и седна да раздаваш мъдрост

klimatronik
01-13-2014, 17:51
Aбе ти нормален ли си ? Каква връзка има Украйна с нашето положение, какво пак гледате другите не ми е ясно. Бил съм на всички протести през последните 2 управления, а какво е в Украйна слабо ме интересува. Интересува ме какво е в България. И ето, че ти се показваш като типично мислещ средностатистически българин, както каза DarkTemplar. Я ми обясни за какво според теб са тия политици на власт и правят каквото си искат ? Вината е в хората, всеки персонално като личност носи вина и докато се опитваме да търсим вината за всичко в другите, оправия няма да има. Всеки седи и вика няма пари, няма образование, няма държава... българина сигурно е един от най-оплакващите се народи на тоя свят. Жалка картинка сте с тия оплаквания, като някакви путки се държите. Няма това, няма онова. Ами направи нещо, че да има. А извинявай, ти ще направиш, ще отидеш в държава където хората вече са изградили това което ние не можем, колко удобно винаги да получиш нещо на готово е по-лесно.

Да, ше отида в държава, в която хората са изградили това, което ние не можем и въобще не ми пука. Защото ние никога не сме ,,можели''. Защото виждам как всеки нормален е мачкан от келеши .

Да, ше отида, ако тук не виждам на преден план нормална (за моите изисквания заплата) и полза от труда ми.
Хората в чужбина от една страна са по-полезни като внасят на родителите си в България чуждите пари. :)
Вината ни е обща, не го отричам. Но ако си мислиш, че можеш да промениш света - залъгваш се.
Оплакваме се повечко, да, съгласен съм. Докато Бай Ганьо се бие в гърдите, интелигентния българин няма самочувствие в тази държава.
И знаеш ли какво? Протестите в Украйна, Гърция, Румъния и цяла източна Европа не са чак толкова различни и случайни.
ЕС се разпада, това е моето мнение.
И моля Ви се. Не сравнявайте родината ни със страни от третия свят. Жалко е. Много жалко.

Fisherman
01-13-2014, 17:52
Не беше ли тая тема за се коментира студенският живот ?

пише Студентска тема,темата която обсъждаме е студентска

Lilanda
01-13-2014, 18:17
Като видях 4 страници след моя пост реших, че сте поприключили с тая тема..Явно още не сте обаче..

От това, което прочетох /извинявам се, ако повтарям някой, прочетох само 4-5 мнения след моето/..Някой беше питал защо да се чувства длъжен да гради родното..Даже мисля, че Виоленза беше..Ако не е тя, да ме извини..Ще те питам-ти българка не се ли чувстваш? Или и ти си като няколкото примера за псевдо-германки във форума, които мрънкат колко зле е в България и колко прекрасно и цветущо е там, в Германия? Няма ли да се чувстваш удовлетворена като видиш България да процъфтява и да знаеш, че ти си една от тези, които са допринесли за това? Или на теб като Митето не ти пука дали родната ти държава ще загине или не?

Останалото изписано и изчетено няма да го коментирам-за някои неща не съм и аз човека да го правя, а за други просто не искам да го направя..

Само ще кажа..Преди 2-3 дена някой ми беше казал нещо много хубаво..Може и съфорумник да е бил даже..Слабите бягат..Силните остават тук и се опитват да развият и малкото останало от тази държавица..;)

Fisherman
01-13-2014, 18:23
не заслужавате българи да се наричате,измет

anonymous708973
01-13-2014, 18:29
Неслучайно темата е СТУДЕНТСКА, защото масовата част от пишещите вече сме били изправени пред този избор. Моите уважения, ама от позицията на 15-годишна... девойка нямаш какво да кажеш, което вече не сме засегнали като аспект.

Ама айде, виждам, че имаш желание да се намесиш в дискусията, затова имам въпрос за теб. По какъв начин Любен Каравелов, Христо Ботев и Найден Геров са слаби?

Lilanda
01-13-2014, 18:38
Христо Ботев, Любен Каравелов и Найден Геров са се върнали в последствие, за да се борят ЗА РОДИНАТА и са загинали в името на нея..Оставили са семействата си и любовите си, за да се борят за свободна България. Ти това ли направи? Нещо, което и аз казах по-рано-ако щете ходете да учите там, но после се върнете, за да изградите това, което наричате родно..Ако ще е иначе, по-добре въобще не наричайте себе си българи.

Нещо, което Виоленза /пак казвам-не съм сигурна, че е тя/ коментира с пренебрежение..Точно за това и говорех...

DisappointedDreamer
01-13-2014, 18:41
^Добре, де, Лин. Ти по какъв начин ще изграждаш родното?

Ще плащаш данъци, ще родиш едно-две българчета .... и?

AnarchyBoy
01-13-2014, 18:44
Much drama so cry

DarkTemplar
01-13-2014, 18:44
Христо Ботев, Любен Каравелов и Найден Геров са се върнали в последствие, за да се борят ЗА РОДИНАТА и са загинали в името на нея..
От тези тримата само Ботев е загинал в революционната борба. Каравелов е починал от туберкулоза, Найден Геров вероятно заради възрастта.

just sayin

anonymous708973
01-13-2014, 18:46
после се върнете, за да изградите това, което наричате родно..

А така.
А откъде знаеш, че няма да го направим?

Хайде да не засягам струнката, че именно изброените са типът хора, които са помогнали най-много, не тези, които са си стоели тук. Никога няма да обидя някой, останал тук, най-малкото, защото не знам поради какви причини. Но искам същото отношение.

И да... винаги с това драматично "борене". ТИ лично как ще се бориш? Защото ако след години се върна и изкарвам три пъти повече пари от някого със същото образование, защото съм учила в чужбина и имам професионален опит зад граница, ще плащам и много повече данъци. А имаш ли идея, ако имаш частен бизнес, дори фирмата да не е огромна, за какво впечатляващо ДДС говорим?
Едва ли.

Fisherman
01-13-2014, 18:47
^Добре, де, Лин. Ти по какъв начин ще изграждаш родното?

Ще плащаш данъци, ще родиш едно-две българчета .... и?

ми да ще роди 3 4 българчета,тва че твойта путка си я обърнала на кочинка,не значи че с другите момичета е така

AnarchyBoy
01-13-2014, 18:49
:D

Fisherman
01-13-2014, 18:52
раждането на здрави деца е достатъчен принос,щото ако ти си некадърник,има някаква вероятност децата ти да не са

tori
01-13-2014, 18:53
Ко било? Къф спам?

an7raks
01-13-2014, 18:55
раждането на здрави деца е достатъчен принос
Точно в тая насока работим с жената.
Искаш ли да ви направим и на вас с рагиола едничко?

anonymous708973
01-13-2014, 18:57
раждането на здрави деца е достатъчен принос,щото ако ти си некадърник,има някаква вероятност децата ти да не са

А, а пък хората, прекарали някакво време зад граница, явно не могат деца да имат ли...

Аз си чакам отговора на въпроса за личния принос.

AnarchyBoy
01-13-2014, 18:58
:razz:

tori
01-13-2014, 18:58
Точно в тая насока работим с жената.
Искаш ли да ви направим и на вас с рагиола едничко?
Ти ще го правиш обаче.

an7raks
01-13-2014, 18:59
Ти ще го правиш обаче.

Естествено, че кой друг! Ще им го дадем още като попова лъжичка, за да повярва, че са му мама и тате.

Lilanda
01-13-2014, 19:00
раждането на здрави деца е достатъчен принос,щото ако ти си некадърник,има някаква вероятност децата ти да не са
Ко каза ко?

Маги, от къде знаеш, че аз конкретно нямам някаква идея за спомагане на това изграждане? Живота не е да народим сума ти чавета, да ги отгледаме и изхраним и да умрем.

Точно в момента България е в такъв момент, че има нужда от една шепа млади хора, които да покажат, че им е грижа малко или много за тази държава и най-важното ДА ГО ДОКАЖАТ. С действия..Не с приказки..

Аз може би не, но вие, които се изсипвате по чужбина, наливате чуждите гърла с пари и НЕ ЖИВЕЕТЕ кой знае колко по-различно отколкото в България, сте ни нужни, за да се заздравим като нация..Докато обаче всичко живо бяга извън граница, а тези които остават тук мрънкат колко им е зле, нищо няма да се промени.

Ина, извини ме, че съм националистка..:)

Fisherman
01-13-2014, 19:01
Точно в тая насока работим с жената.
Искаш ли да ви направим и на вас с рагиола едничко?

искаши екскурзия до травматологията

tori
01-13-2014, 19:02
Естествено, че кой друг! Ще им го дадем още като попова лъжичка, за да повярва, че са му мама и тате.
Точно!!!

an7raks
01-13-2014, 19:03
искаши екскурзия до травматологията
Що? Ще се биете кой да е майката ли?

AnarchyBoy
01-13-2014, 19:05
Т'ва вече ми е любимата тема.. :razz:

klimatronik
01-13-2014, 19:05
Линче... днес светът не като едно време. Демократизира се целия свят.
Много тъпо беше да давате пример с Ботев и другите.. Нито времената, нито нищо.
България ще я има. Винаги я е имало. Друг е въпроса,че Българи винаги е била бедна и винаги имало недоволство.
Ако спомена,че през комунизма е било по-хубаво - ще ме нападнете с право.
Преди него също е било капитализъм и хората са се избивали за една филия.
Още по отдавна, след освобожението сме преживли множество войни и 2 национални катастрофи с милиони жертви, отново заради безумието на управниците и великото патриотично чувство.
След това 500 години Българи се губи от очертанията на картата, само се знае, че има българско общество или по-точно - малцинство.
Още по-зад в историтя отново се връщаме, когато България е съществувала под формата на разпокъсани царства и кръвопролития за власт.
Отново мизерства народа.....
Симеон.. Ах голямата ни територия ... Ах колко одрязани глави. В прочем някой да не си помисли, че тогавашните българи са имали нещо общо със сегашните хаха

България не е от най-древните страни и два пъти за много години е изчезвала.
А светът ни сега е на отворената личност. На свободния човешки гении! Дори религиите вече нямат власт към хората!

Представата за някогашна добра държава ( която пра-пра внуците ни ще имат), еуфорията... илюзия, която никога не се случвала.

Гледам на човечеството като едно цяло семейство. Клас, който се дели на различни под групи както е в училище. :)

Това е истината. Няма България... Това е и бъдещето.. Някъде след хилядолетия, след още 1 световна война. Може би след като се заселим на нова планета, защото тази вече ще сме я унищожили? Сигурно.
Така че трябва да се движите и да мислете в ново време. Това не означава да отхвърлите всичко старо, ценностно. Обаче , колкото и да не ни се иска, глупавата модернизация ни е застигнала и както всички са я хванали за ръка, няма как да не пресечем пътя с нея, независимо дали и нас ще блъсне някой тир.

anonymous708973
01-13-2014, 19:05
Ко каза ко?

Маги, от къде знаеш, че аз конкретно нямам някаква идея за спомагане на това изграждане? Живота не е да народим сума ти чавета, да ги отгледаме и изхраним и да умрем.

Точно в момента България е в такъв момент, че има нужда от една шепа млади хора, които да покажат, че им е грижа малко или много за тази държава и най-важното ДА ГО ДОКАЖАТ. С действия..Не с приказки..

Аз може би не, но вие, които се изсипвате по чужбина, наливате чуждите гърла с пари и НЕ ЖИВЕЕТЕ кой знае колко по-различно отколкото в България, сте ни нужни, за да се заздравим като нация..Докато обаче всичко живо бяга извън граница, а тези които остават тук мрънкат колко им е зле, нищо няма да се промени.

Ина, извини ме, че съм националистка..:)

Добре бе, душата. Айде, ето ти шанс да докажеш, че си нещо различно от голяма пикла с голяма уста, че си националистка с ясна идея за подобряването на родината.
Отговори ми на въпроса - как ТИ конкретно ще спомогнеш и ще докажеш, че те е грижа за тази държава? Аз дадох своя пример, бих желала да чуя твоя.

anonymous895156
01-13-2014, 19:07
Не е истина какви глупости говорите. Може ли дете на 14 да ви сипва по тоя начин с големия черпак?

Неприятно ми е, че повечето са толкова заблудени, но се надявам един ден да погледнат на нещата от неутрална позиция, не от къщата на Ботев. Въпреки че шизофренията не се лекува лесно.

tori
01-13-2014, 19:07
Що? Ще се биете кой да е майката ли?
А, чааааакай, аз си мислех, че и двамата ще са мама.

an7raks
01-13-2014, 19:10
А, чааааакай, аз си мислех, че и двамата ще са мама.
Е, няма да им се месим. Нека те си ги решат тези неща. ;)

tori
01-13-2014, 19:17
Недей тогава. Ама гледай да е красиво бебе. Опа, попово лъжиче.

Lilanda
01-13-2014, 19:20
Добре бе, душата. Айде, ето ти шанс да докажеш, че си нещо различно от голяма пикла с голяма уста, че си националистка с ясна идея за подобряването на родината.
Отговори ми на въпроса - как ТИ конкретно ще спомогнеш и ще докажеш, че те е грижа за тази държава? Аз дадох своя пример, бих желала да чуя твоя.
Сама конкретно, трудно...Всъщност като се замисля дори и с помощ трудно би станало, защото за да стане цялото нещо се иска да се налее малко в главата на българина, че той не живее за себе си и това, че на него му е зле, не значи, че на Вутьо не му е по-зле и обратно.

А това няма да стане докато ни управляват хора с обещания, не с идеи..Упс..Навлязох в тема, в която не съм особено компетентна.

anonymous895156
01-13-2014, 19:21
да се налее малко в главата на българина, че той не живее за себе си

да, аз живея за другите

an7raks
01-13-2014, 19:22
Недей тогава. Ама гледай да е красиво бебе. Опа, попово лъжиче.

Не, няма да го правим много красиво, че да не се комплексира фишката.

AnarchyBoy
01-13-2014, 19:22
:D :D :D :D :D

Lilanda
01-13-2014, 19:23
да, аз живея за другите
Не съм се изразила правилно, прав си..Човек не живее, за да угажда само на себе си..Има и маса от хора, които се нуждаят от капка усилие от даден човек.

AnarchyBoy
01-13-2014, 19:24
:razz:

tori
01-13-2014, 19:24
Не, няма да го правим много красиво, че да не се комплексира фишката.
Е, ест. Да няма да е по-убаво от едната мама?!

anonymous708973
01-13-2014, 19:25
ХОРА, наистина ще ви помоля да спрете със спама. Много е неприятно така.


Сама конкретно, трудно...Всъщност като се замисля дори и с помощ трудно би станало, защото за да стане цялото нещо се иска да се налее малко в главата на българина, че той не живее за себе си и това, че на него му е зле, не значи, че на Вутьо не му е по-зле и обратно.

А това няма да стане докато ни управляват хора с обещания, не с идеи..Упс..Навлязох в тема, в която не съм особено компетентна.

Вуте*

Иии да, баш каквото очаквах.
Следващия път, когато посмееш да оплюеш нечий избор, поне имай аргументи, с които да защитиш своя. Това не ти е есенцето по психология, да минеш с общи приказки и да очакваш госпожата да се върже на пламенната ти идея.
Мерси за включването.

Fisherman
01-13-2014, 19:30
Що? Ще се биете кой да е майката ли?

бах от гей шеги и закачки в тоя форум човек нема игла къде да пусне,що не пращаш целувки на лс на тори и не си хортувате ами с педерастия се занимаваш само?

klimatronik
01-13-2014, 19:30
Жаби айде марш в кофата . !

tori
01-13-2014, 19:34
бах от гей шеги и закачки в тоя форум човек нема игла къде да пусне,що не пращаш целувки на лс на тори и не си хортувате ами с педерастия се занимаваш само?
Стига де, на ЛС не е забавно.

an7raks
01-13-2014, 19:34
бах от гей шеги и закачки в тоя форум човек нема игла къде да пусне,що не пращаш целувки на лс на тори и не си хортувате ами с педерастия се занимаваш само?

Глей го ся! Знам, че тая седмица ти е криво, ама искаме да ви помогнем, не ни се ядосвай!

tori
01-13-2014, 19:36
бах от гей шеги и закачки в тоя форум човек нема игла къде да пусне,що не пращаш целувки на лс на тори и не си хортувате ами с педерастия се занимаваш само?
Стига де, на ЛС не е забавно.

klimatronik
01-13-2014, 19:37
ти бива бива, ама не искам да ви гледам публичния секс, не бяха свирки не бяха пози... Антракс и тори..

Fisherman
01-13-2014, 19:38
траксата и виртуалното му гадже

тракса земи да бачкаш нещо,изключи го тоя компютър

LadyDi
01-13-2014, 19:39
Стига де, на ЛС не е забавно.

достатъчно
или да ви трия
или да ви банвам
или доброволно ще си ограничите спама до кофата
щот ми писна да ви виждам тука 4-5 човека във всяка тема да се зарибявате

an7raks
01-13-2014, 19:40
траксата и виртуалното му гадже

тракса земи да бачкаш нещо,изключи го тоя компютър
След малко започваме да бачкаме по вашия проблем, обещавам! :)

an7raks
01-13-2014, 19:42
достатъчно
или да ви трия
или да ви банвам
или доброволно ще си ограничите спама до кофата
щот ми писна да ви виждам тука 4-5 човека във всяка тема да се зарибявате
О, мамоо, хайде още 2 минутки, де! Моля, моля, моляя!

shmatarok
01-13-2014, 19:43
ХОРА, наистина ще ви помоля да спрете със спама. Много е неприятно така.



Вуте*

Иии да, баш каквото очаквах.
Следващия път, когато посмееш да оплюеш нечий избор, поне имай аргументи, с които да защитиш своя. Това не ти е есенцето по психология, да минеш с общи приказки и да очакваш госпожата да се върже на пламенната ти идея.
Мерси за включването.

8-) Nice one.

Ако трябва да бъда честна и аз ги разправях някакви такива преди да вляза в гимназиятa, ама човек като порастне започва да вижда и разбира и другите гледни точки.

LadyDi
01-13-2014, 19:44
О, мамоо, хайде още 2 минутки, де! Моля, моля, моляя!

ти ще си първият който ще отнесе плувката

AnarchyBoy
01-13-2014, 19:45
Аз имам един въпрос?
На УНСС-то кога им е сесията?
А на ТУ?

ПС: Кака имай милост.. :(

LadyDi
01-13-2014, 19:46
престанете да ми се лигавите с кака, мама и баба
и престанете да спамите, щото честно ще го ядете бана
писна ми да се правя на завероукротител, цял раздел имате за дебилизъм

an7raks
01-13-2014, 19:46
ти ще си първият който ще отнесе плувката

http://media.tumblr.com/tumblr_m4e60vEoEO1r80p9c.gif

Wednesday666
01-13-2014, 19:46
Аз имам един въпрос?
На УНСС-то кога им е сесията?
А на ТУ?

ПС: Кака имай милост.. :(

На УНСС започна вече, на 6-ти, до края на януари ще свърши, заедно с поправителната.
На ТУ започва около 27-ми януари.

tori
01-13-2014, 19:47
ПС: Кака имай милост.. :(
Само гледай да молиш подобаващо и на колене. Каккто се моли кралица.

LadyDi
01-13-2014, 19:48
tori - еднодневна почивка

някой друг?

klimatronik
01-13-2014, 19:50
имам идея
ше отвлека тори, ше я изнасиля , ше ми направи деца и антракс ше избяга

an7raks
01-13-2014, 19:51
имам идея
ше отвлека тори, ше я изнасиля , ше ми направи деца и антракс ше избяга

Или да те транжирам и да те направя на храна за хищни попови лъжички?

AnarchyBoy
01-13-2014, 19:51
На УНСС започна вече, на 6-ти, до края на януари ще свърши, заедно с поправителната.
На ТУ започва около 27-ми януари.

Ясно мерси... и нашата почва чак края на месеца.. :/ а тия дет ще бягат на бригада.. 2рата сесия им е април ебати.. почти от сесия в сесия.. сад :(

LadyDi
01-13-2014, 19:52
an7raks и klimatronik също

antraks
01-13-2014, 19:54
an7raks и klimatronik също

100 тей прайс ся?! :(

Wednesday666
01-13-2014, 19:55
Ясно мерси... и нашата почва чак края на месеца.. :/ а тия дет ще бягат на бригада.. 2рата сесия им е април ебати.. почти от сесия в сесия.. сад :(

Мда, идеята им е да не изпуснат нищо, защото правилата при изпуснат/невзет изпит са други.

AnarchyBoy
01-13-2014, 19:58
Мда, идеята им е да не изпуснат нищо, защото правилата при изпуснат/невзет изпит са други.

Е то поне при нас в СУ имаш поправка веднага след сесията, или поне у ФКНФ е така..

Wednesday666
01-13-2014, 20:00
Е то поне при нас в СУ имаш поправка веднага след сесията, или поне у ФКНФ е така..

И в УНСС я направиха от тази година веднага след сесията - поправка за сега скъсаните ии едновременно условен за тези, скъсани преди.

AnarchyBoy
01-13-2014, 20:01
И в УНСС я направиха от тази година веднага след сесията - поправка за сега скъсаните ии едновременно условен за тези, скъсани преди.

Нда е тва е яко, ако фейлнеш да си събереш бакиите и да се оправиш, особено ако ще идеш на бригада..

Wednesday666
01-13-2014, 20:03
Нда е тва е яко, ако фейлнеш да си събереш бакиите и да се оправиш, особено ако ще идеш на бригада..

При вас да, при нас, доколкото знам няма вариант да си изтеглиш цялата сесия по-напред, дори ако заминаваш.
Нещо се уговаряха с преподаватели, нек'ви такива цигании..

AnarchyBoy
01-13-2014, 20:06
При вас да, при нас, доколкото знам няма вариант да си изтеглиш цялата сесия по-напред, дори ако заминаваш.
Нещо се уговаряха с преподаватели, нек'ви такива цигании..

Вчера се запознах с едно моме в 280, в СУ учи, факултет еба ли му майката, журналистика и масова комуникация май? Та тя ми обясни, че ще ходи на бригада (даже не знаех, че може веднага след 1ви курс) и ще си дръпне сесията април, което е много кофти, щото излизаш от едната, имаш месец и влизаш в другата, но така е трудно е.. :D

Та при нас може, ма при нас може сек'ви пародии; например.. да запишеш магистър след 2рата година бакалавър.. о.О :D

Violenza
01-13-2014, 20:09
Христо Ботев, Любен Каравелов и Найден Геров са се върнали в последствие, за да се борят ЗА РОДИНАТА и са загинали в името на нея..Оставили са семействата си и любовите си, за да се борят за свободна България. Ти това ли направи? Нещо, което и аз казах по-рано-ако щете ходете да учите там, но после се върнете, за да изградите това, което наричате родно..Ако ще е иначе, по-добре въобще не наричайте себе си българи.

Нещо, което Виоленза /пак казвам-не съм сигурна, че е тя/ коментира с пренебрежение..Точно за това и говорех...
Колко патетично...

Аз бях и пак ще го кажа - никой не е длъжен с нищо на държавата, особено на такава като нашата. Някаква много зле скрита неприязън без никакъв качествен мотив струи от твоите изказвания и от тези на още няколко човека от темата. Проблемът, колкото и да не ви се вярва, далеч не е в тези, които напускат, а именно в тези, които остават.
Аз съм убедена, че ще се върна, но този мой избор обаче по никакъв начин не е обвързан с националистически чувства или желание да се 'боря за отечеството'.

Wednesday666
01-13-2014, 20:16
Вчера се запознах с едно моме в 280, в СУ учи, факултет еба ли му майката, журналистика и масова комуникация май? Та тя ми обясни, че ще ходи на бригада (даже не знаех, че може веднага след 1ви курс) и ще си дръпне сесията април, което е много кофти, щото излизаш от едната, имаш месец и влизаш в другата, но така е трудно е.. :D

Та при нас може, ма при нас може сек'ви пародии; например.. да запишеш магистър след 2рата година бакалавър.. о.О :D

Тука пародията е, че те късат на изпит, шот не си ходил всеки път да й слушаш простотиите и, че на изпита пита за неща, за които не пише в целия шибан учебник, but life's life..

AnarchyBoy
01-13-2014, 20:18
Тука пародията е, че те късат на изпит, шот не си ходил всеки път да й слушаш простотиите и, че на изпита пита за неща, за които не пише в целия шибан учебник, but life's life..

:D Аз още не съм видял нито един списък ор сам форм ъф проверка.. при нас :D Май не им пука кой е тук и кой го няма..

DownloadVirus
01-13-2014, 20:18
Тука пародията е, че те късат на изпит, шот не си ходил всеки път да й слушаш простотиите и, че на изпита пита за неща, за които не пише в целия шибан учебник, but life's life..

При нас повече от 3 отсъствия за семестъра и не ти дават подпис-->не се явяваш на изпит--> го духаш .

Violenza
01-13-2014, 20:21
При нас повече от 3 отсъствия за семестъра и не ти дават подпис-->не се явяваш на изпит--> го духаш .
Ужас. Абсолютна ебавка е това.

Wednesday666
01-13-2014, 20:21
:D Аз още не съм видял нито един списък ор сам форм ъф проверка.. при нас :D Май не им пука кой е тук и кой го няма..

А, тука искат просто да те размотават, много им дреме дали ще вземеш изпита.
Има и истински гадни нали.


При нас повече от 3 отсъствия за семестъра и не ти дават подпис-->не се явяваш на изпит--> го духаш .

Ами при нас е така на упражненията, водят си списъци всеки път.
Аз съм изпуснала 2-3 лекции, защото бях на работа ии веднъж не ми се ходеше да я слушам, шот е откровено зле.

AnarchyBoy
01-13-2014, 20:21
:D Бе к'во говорите, ние дори ЗАВЕРКА нямаме.. :lol: Пародия.. ;д

anonymous708973
01-13-2014, 20:24
Ужас. Абсолютна ебавка е това.

Абсолютно.
Ти имаш ли предмет, за който ти искат присъствие?

Гледам, че сте коментирали въпроса с бригадите. Днес тъкмо говорих с една мацка от СУ, като била на бригада, не й дали да си изтегли сесията по-напред, та я правила по-късно. Една от учителките - главен асистент, ако има значение - й заявила, че е за 4, но ще й пише 3, понеже не било честно за колегите й (понеже е ходила на бригада и си е вяла дупето един вид). Ебати простотията.

DownloadVirus
01-13-2014, 20:26
При нас на повечето ни искат присъствие ,а това с 3те отсъствия става въпрос не за упражнения ,а за лекции и според доцента тези 3 даже са много ,голям смях е. :D

Wednesday666
01-13-2014, 20:26
Абсолютно.
Ти имаш ли предмет, за който ти искат присъствие?

Гледам, че сте коментирали въпроса с бригадите. Днес тъкмо говорих с една мацка от СУ, като била на бригада, не й дали да си изтегли сесията по-напред, та я правила по-късно. Една от учителките - главен асистент, ако има значение - й заявила, че е за 4, но ще й пише 3, понеже не било честно за колегите й (понеже е ходила на бригада и си е вяла дупето един вид). Ебати простотията.

Мда, абсолютно.
Имам чувството, че тия преподаватели целта им е да те дърпат назад колкото се може повече, не да ти помагат.

AnarchyBoy
01-13-2014, 20:26
:D СУ рлз ;3

Violenza
01-13-2014, 20:29
Абсолютно.
Ти имаш ли предмет, за който ти искат присъствие?

Не, иначе досега да съм сменила университета. :cool: Това да не е гимназия, че да ми пишат отсъствия, аз си решавам дали да ходя.

anonymous708973
01-13-2014, 20:32
Същото е и при мен. Присъствие щели да ми искат... и като съм там да топля стола, кво? Малоумщини пълни.
Щели, видиш ли, да ми откажат правото да се явя на изпит, пхах?!

Мрънкат, че младите не били самостоятелни, еми как да са? Те се опитват да те контролират до 23-4, ходи им по гъза, пък бъди самостоятелен. В съвсем други области трябва контрол, ама не...

AnarchyBoy
01-13-2014, 20:34
У БеГе могат да не ти дадат заверка, ма при мен и това го няма, хахахаххахаха.. :D

Fisherman
01-13-2014, 20:36
:D Бе к'во говорите, ние дори ЗАВЕРКА нямаме.. :lol: Пародия.. ;д

еми аз за кво говора,ти си нещастник и обучението ти е пародия и като говориш при тебе за целия университет ли става въпрос?говори само за въшкарския си факултет

anonymous708973
01-13-2014, 20:38
Той само за ФКНФ си говореше, чети малко.

AnarchyBoy
01-13-2014, 20:41
:D Фиши преди да хейтнеш виж к'во съм писал, лайнио. :D

Целия ФКНФ няма заверки.. Ма няма и няк'ви пародии на преподавалите

Като в Биологическия или Химическия примерно.. ;д

Fisherman
01-13-2014, 20:42
опитва се да изкара БеГе и университета низши на мен така ми се струва

AnarchyBoy
01-13-2014, 20:43
опитва се да изкара БеГе и университета низши на мен така ми се струва

Не напротив.. :D

Fisherman
01-13-2014, 20:44
Като в Биологическия или Химическия примерно.. ;д [/B]

много интересно как се води дискусия с човек,който вика на бялото черно и обратно,ти си малоумен аз съм сигурен вече
ти ако знаеш кво да се учи в химическия по 10 часа на ден,всеки ден ходя на изпити събота и неделя,защото нямаме време през седмицата,изискват заверки по всичко и са супер стриктни
един мой преподавател знае точно колкото целия ти факултет

JoLLiE92
01-13-2014, 20:50
К'во му е лошото да няма заверки? :Д

AnarchyBoy
01-13-2014, 21:13
К'во му е лошото да няма заверки? :Д

А, аз не се оплаквам.. :D

draid
01-13-2014, 21:19
ХОРА, наистина ще ви помоля да спрете със спама. Много е неприятно така.



Вуте*

Иии да, баш каквото очаквах.
Следващия път, когато посмееш да оплюеш нечий избор, поне имай аргументи, с които да защитиш своя. Това не ти е есенцето по психология, да минеш с общи приказки и да очакваш госпожата да се върже на пламенната ти идея.
Мерси за включването.

Тезата е крайно лесна за защитаване, а ти ако си мислиш, че един млад човек допринася за държавата си само с плащането на данъци.... оле мале.


Колко патетично...

Аз бях и пак ще го кажа - никой не е длъжен с нищо на държавата, особено на такава като нашата. Някаква много зле скрита неприязън без никакъв качествен мотив струи от твоите изказвания и от тези на още няколко човека от темата. Проблемът, колкото и да не ви се вярва, далеч не е в тези, които напускат, а именно в тези, които остават.
Аз съм убедена, че ще се върна, но този мой избор обаче по никакъв начин не е обвързан с националистически чувства или желание да се 'боря за отечеството'.

Жалко наистина.

А за присъствията и задължаването им няма какво да коментирате, след като очевидно и двете сте крайно незапознати. Няма как да отсъстваш от лабораторни упр, защото ти си решаваш дали да ходиш или не, ама какво ли ви обяснявам, после може да си направите упражнението на фрезата в мазето вкъщи.

Violenza
01-13-2014, 21:22
Жалко наистина.

А за присъствията и задължаването им няма какво да коментирате, след като очевидно и двете сте крайно незапознати. Няма как да отсъстваш от лабораторни упр, защото ти си решаваш дали да ходиш или не, ама какво ли ви обяснявам, после може да си направите упражнението на фрезата в мазето вкъщи.
Кое му е жалкото? Точно пък на мен намери да се обясняваш.

anonymous708973
01-13-2014, 21:45
Може да е лесна, факт е, че тя се провали с гръм и трясък. Но да чуем теб... с какво младият човек, останал в България, може да допринесе за идеалния образ на родината?

Иначе не съм изненадана - отново от всичко разбираш, с всичко си запознат и после ми се обясняваш как аз трябвало да съм по-скромна.
Дали ще ходя на упражнение или не, е МОЯ работа, защото АЗ ще се проваля на изпита и АЗ мога да отпадна от университета. Ако въпросното упражнение е толкова важно, сериозните хора ще го посещават, но на 18-19 годишен човек да му водят бележки с отсъствията е просто смешно.

Fisherman
01-13-2014, 21:54
щом няма да правиш,това което се изисква от теб в университета,тогава защот си записала?и мога да ти кажа,че един 18-19 годишен човек,дори да се води пълнолетен още нищо не е видял от света,така че разбира се че някой ще го командва,ако се налага

taralej777
01-13-2014, 22:08
Може да е лесна, факт е, че тя се провали с гръм и трясък. Но да чуем теб... с какво младият човек, останал в България, може да допринесе за идеалния образ на родината?

Иначе не съм изненадана - отново от всичко разбираш, с всичко си запознат и после ми се обясняваш как аз трябвало да съм по-скромна.
Дали ще ходя на упражнение или не, е МОЯ работа, защото АЗ ще се проваля на изпита и АЗ мога да отпадна от университета. Ако въпросното упражнение е толкова важно, сериозните хора ще го посещават, но на 18-19 годишен човек да му водят бележки с отсъствията е просто смешно.

Трябва да има ред, защото, ако трябва да функционира добре университета. Дай защото са пълнолетни, войниците да могат да пият и да си взимат отпуска когато искат безнаказано?
Въпросния останал човек допринася с цвета на кожата си ;d посещава всякви институции, не са само данъка .. Няма труд и работа, която да не се отразява по някакъв начин на някого. Не е само данъците. Но въпреки това.. да се жертваме за тълпата не ми харесва като идея .

LadyDi
01-13-2014, 22:09
Хм. В интересна посока обърнахте разговора.

taralej777
01-13-2014, 22:11
Едно семейство, за да отглежда 2 деца например и да живее нормално, без да се лишава от почивка му трябват поне 3000- 4000 лв.. пари,които наистина малко хора изкарват.
1500 лв са добра заплата за млад човек, за ерген, ма за семейство е по-трудно.

Трябва да се научим да не сме робовладелци.

taralej777
01-13-2014, 22:13
Хм. В интересна посока обърнахте разговора.

Да, ти си виновна. ЗА ВСИЧКО .

Fisherman
01-13-2014, 22:16
митко стига се прави ма шут от няколко акаунта

taralej777
01-13-2014, 22:20
митко стига се прави ма шут от няколко акаунта

Пак Митко ти в главата :D

LadyDi
01-13-2014, 22:20
Да, ти си виновна. ЗА ВСИЧКО .

И се гордея с това!

Matthew
01-13-2014, 22:24
И се гордея с това!
Чакай, е са ше почнат да се подмазват.

tireheb
01-13-2014, 22:40
:D Бе к'во говорите, ние дори ЗАВЕРКА нямаме.. :lol: Пародия.. ;д

точно пък тва заверката е най-голямата простотия и абсолютен ташак
иам семестър, накрая иам конспект и изпит
отивам на изпита и показвам дали съм научил тва, което сме учили през семестъра
кво значение има колко съм присъствал, откъде и как съм го учил
или го знам, или не го знам
тва е

102
01-13-2014, 22:41
И се гордея с това!

Ти ли предложи Пеевски ?

Fisherman
01-13-2014, 23:46
кой?

JoLLiE92
01-14-2014, 04:05
И ние нямаме заверки, но пък всеки преподавател случайно вметва на лекции нещо, което го няма в учебника и което ще е основната част на изпита. :D А и те запомнят като си там. Хубаво е да се ходи, ама да ходиш ей така заради едната заверка ми се вижда лишено от здрав разум. Въпреки че тоя семестър единият доцент се държи точно като в детска градина - замахва с пръсти, гони като закъснеем, иска да му кажем за какво аджеба точно си говорим през часа му, само дето не е блъскал с показалката по чина. :D

anonymous708973
01-14-2014, 07:18
точно пък тва заверката е най-голямата простотия и абсолютен ташак
иам семестър, накрая иам конспект и изпит
отивам на изпита и показвам дали съм научил тва, което сме учили през семестъра
кво значение има колко съм присъствал, откъде и как съм го учил
или го знам, или не го знам
тва е

Именно.

Редът в университета не ти се изчерпва със заверката.
В моя университет, представи си, е напълно обичайно да ядеш по време на лекция или да станеш и да излезеш, ако материалът не ти е интересен или ако вече си го учил. О, ужас! Сигурно ми е пропаднал университетът.
За сметка на това толкова информация трябва да си откриваме сами, толкова срокове да проверяваме и си има и финансови наказания, ако примерно, не си върнеш книгите в библиотеката навреме.

taralej777
01-14-2014, 08:02
Именно.

Редът в университета не ти се изчерпва със заверката.
В моя университет, представи си, е напълно обичайно да ядеш по време на лекция или да станеш и да излезеш, ако материалът не ти е интересен или ако вече си го учил. О, ужас! Сигурно ми е пропаднал университетът.
За сметка на това толкова информация трябва да си откриваме сами, толкова срокове да проверяваме и си има и финансови наказания, ако примерно, не си върнеш книгите в библиотеката навреме.

Въпросът не е да си вземеш изпита, ами да ти влезе нещо в главата. Изпита по много начини можеш да го вземеш. Ако при нас не беше задължително присъствието на упражненията - никой нямаше да ходи и пак всички щяха да си вземат накрая каквото трябва...
А да ядеш по време на час най-малкото е пълно неуважение към преподавателя. Или може би културата ви е по-различна, не учудвам ... във Франция ли беше ,където е прието за нормално да се пърди и всички надуват на макс. Водихме един французин.... постоянно пръцкаше и се усмухваше .. явно това при тях се смята за гордост... та един българин тъй му се изпрърдя като яде боб...че оня направо падна...
А за библиотеката остави... При нас ако не върнеш книга , не глоби, ми ще те изключат много ясно.

anonymous708973
01-14-2014, 08:07
Дали ще ми влезе нещо в главата или не, е МОЙ избор.

И аз смятам, че неуважение, затова ако ям, ще са ядки или нещо подобно, но хората си нагъват сандвичи и не им пречи. На преподавателите също. А това за французите не знам къде го чу, но общувам с няколко доста и няма такова нещо.
Поне се опитай да не си толкова тесногръд.

Интересното е, че на мен ми хрумват по-стабилни аргументи от вашите (то реално нямате такива), за да защитя вашата теза. Например че... щом със заверката се удостоверява присъствие, значи по време това присъствие, искаш или не, ти е влязло нещо в главата, което би следвало да гарантира известно представяне на изпита. Един вид... заверката е застраховката на университета, че от него излизат кадърни хора.

Което, разбира се, не е вярно, както се вижда от практиката, но все пак можехте и това да споменете ;)

tireheb
01-14-2014, 08:08
Въпросът не е да си вземеш изпита, ами да ти влезе нещо в главата. Изпита по много начини можеш да го вземеш. Ако при нас не беше задължително присъствието на упражненията - никой нямаше да ходи и пак всички щяха да си вземат накрая каквото трябва...
А да ядеш по време на час най-малкото е пълно неуважение към преподавателя. Или може би културата ви е по-различна, не учудвам ... във Франция ли беше ,където е прието за нормално да се пърди и всички надуват на макс. Водихме един французин.... постоянно пръцкаше и се усмухваше .. явно това при тях се смята за гордост... та един българин тъй му се изпрърдя като яде боб...че оня направо падна...
А за библиотеката остави... При нас ако не върнеш книга , не глоби, ми ще те изключат много ясно.

а па стоенето ей тъй ти гарантира, че ще влезе у главата ... заеби
и кой е тоо университет, дето ше те ИЗКЛЮЧАТ за книгата, пиле

anonymous708973
01-14-2014, 08:10
Мда, реших да не се заяждам за това изключване :д

DisappointedDreamer
01-14-2014, 08:10
Това с яденето е нормално в Швеция също. Присъствала съм в часове, в които момиче ядеше пилешки крилца от Макдоналдс с пръсти, а на учителят дори не му мигна окото. :Д

Violenza
01-14-2014, 08:11
никой нямаше да ходи и пак всички щяха да си вземат накрая каквото трябва...

Ей тука е проблемът, че накрая всички изпити са взети.

taralej777
01-14-2014, 08:19
Дали ще ми влезе нещо в главата или не, е МОЙ избор.

И аз смятам, че неуважение, затова ако ям, ще са ядки или нещо подобно, но хората си нагъват сандвичи и не им пречи. На преподавателите също. А това за французите не знам къде го чу, но общувам с няколко доста и няма такова нещо.
Поне се опитай да не си толкова тесногръд.

Интересното е, че на мен ми хрумват по-стабилни аргументи от вашите (то реално нямате такива), за да защитя вашата теза. Например че... щом със заверката се удостоверява присъствие, значи по време това присъствие, искаш или не, ти е влязло нещо в главата, което би следвало да гарантира известно представяне на изпита. Един вид... заверката е застраховката на университета, че от него излизат кадърни хора.

Което, разбира се, не е вярно, както се вижда от практиката, но все пак можехте и това да споменете ;)

Добре, по цял свят искат заверка, а ти сега ще променяш правилото на още по-лесно. Големи глупости били.... Явно не са толкова големи, щом от много години е така. Не знам, ама то вашето искате свободия .
Защо в моя университет е задължително присъствието по фвс? И в началото правим норми - 600 метра, 60 метра скок и др..? Като в училище? И като никой не му треебва? В Америка също ги задължават в много университети.. Защо? Даскалите викат,че е за да ни обучат ,че спорта е здраве.

А за книгата... Ами така си мисля.. Като взимах една книга от читалнята за да си копирам нещо - ми взеха книжката -студентската... И после, като не я върна?
И другото?
Във Франция пърдят без да се чувстват виновни и това е така от край време всички знаят.

И Последно.. Хората нагъват сандвичи, а учителя стои и търпи и нищо не им казва, защото не е на тяхното ниво. Защото тъпите студентчета нямат мозък в главата.

taralej777
01-14-2014, 08:21
Ей тука е проблемът, че накрая всички изпити са взети.
еми при нас не така.
от задочниците пък всички скъсани бяха по два изпита.
Обаче имаш право на поправка и после условно да караш няколко изпита до края, но отново има скъсани. Въобще не е лесно, а ако те хванат да приписваш по правило - веднага си изключен

LadyDi
01-14-2014, 08:24
Значи, младежи, имайте предвид и какво учите. Има дисциплини, където без присъствие на упражнения (и лекции в това число) и само сухо четене на учебник не би могло да те подготви за изпит. Също така, има предмети, по които е достатъчно да прочетеш една камара книги и да се подготвиш сам - повечето икономически дисциплини са такива. Но да речем, когато учиш ФВС е невъзможно да не присъстваш и е нормално да не ти дават заверка, ако отсъстваш.

anonymous708973
01-14-2014, 08:41
Добре, по цял свят искат заверка, а ти сега ще променяш правилото на още по-лесно. Големи глупости били.... Явно не са толкова големи, щом от много години е така. Не знам, ама то вашето искате свободия .
Защо в моя университет е задължително присъствието по фвс? И в началото правим норми - 600 метра, 60 метра скок и др..? Като в училище? И като никой не му треебва? В Америка също ги задължават в много университети.. Защо? Даскалите викат,че е за да ни обучат ,че спорта е здраве.

А за книгата... Ами така си мисля.. Като взимах една книга от читалнята за да си копирам нещо - ми взеха книжката -студентската... И после, като не я върна?
И другото?
Във Франция пърдят без да се чувстват виновни и това е така от край време всички знаят.

И Последно.. Хората нагъват сандвичи, а учителя стои и търпи и нищо не им казва, защото не е на тяхното ниво. Защото тъпите студентчета нямат мозък в главата.

Не уча в България, затова ТИ да ми казваш как е при МЕН е просто смешно. Стой си в малката вселенка и си въобразявай, че твоята гледна точка е единствената.
Колегите ми бяха искрено изненадани, когато им казах, че при нас е крайно невъзпитано да ядеш по време на час/лекция, а да излезеш е абсурд. Точно моите колеги не са нито "тъпи студентчета без грам мозък в главата", нито са свикнали на свободия.

Пак ще каже някой, че се фукам, ама... интересно как след всичката "свободия", която описах, моят университет е първият, в който компаниите идват да си търсят кадри. ХМММММ.

Violenza
01-14-2014, 09:04
Добре, по цял свят искат заверка, а ти сега ще променяш правилото на още по-лесно.
Абе, къде ги видя тези заверки по цял свят?

Зависи си от специалността, разбира се, при някои има предмети, където на практиките не може и не бива да отсъстваш, по други предмети обаче е пълна глупост да те задължават да ходиш, особено ако прецениш, че можеш сам да се подготвиш с учебника. И това въобще не е въпрос на свободия, а не практичност.
Въпросът е накрая каква е цедката на изпита (ако има такава...).

102
01-14-2014, 09:05
Тва ми става любимата тема, толко глупости на едно място не бях виждал в тоя форум. :Д

taralej777
01-14-2014, 09:06
Не уча в България, затова ТИ да ми казваш как е при МЕН е просто смешно. Стой си в малката вселенка и си въобразявай, че твоята гледна точка е единствената.
Колегите ми бяха искрено изненадани, когато им казах, че при нас е крайно невъзпитано да ядеш по време на час/лекция, а да излезеш е абсурд. Точно моите колеги не са нито "тъпи студентчета без грам мозък в главата", нито са свикнали на свободия.

Пак ще каже някой, че се фукам, ама... интересно как след всичката "свободия", която описах, моят университет е първият, в който компаниите идват да си търсят кадри. ХМММММ.

Аз нищо не съм ти казвал, кви ми ги говориш. И нЕ съм в множествена склероза, че да не знам,че учиш в чужбина или май не позна добрия си стар приятел от фотума? ха:Д

То и американския университет в Благоев град много го фукат, ама от там излизат само всевлюбени без никакво покритие.. не ми говори за университети и качество , не съм на този идеал, не са ни общи разсъжденията.
Колегите ти плюскат в час манджи и това говори,че културата ви куца. Ако не се приема за обида, то самото чувство,че някои яде, а ти си гладен, но не можеш да си хапнеш,защото имаш работа.. ти си там на работа, нали да не забравяме - е крайно гадно.

anonymous708973
01-14-2014, 09:09
Абе, къде ги видя тези заверки по цял свят?

Въпросът е накрая каква е цедката на изпита (ако има такава...).

Именно.
При нас, гъза да си скъсаш, без упражненията и туториълите няма да минеш. И под "минеш" разбирам буквално минаване. А ако искаш нещо повече - смятай.

Ама вярвай си. Да обвиняваш германци в свободия, липса на дисциплина и т.н. е... изключително духовито!

Още нещо по темата - http://petkoivanov.com/kak-se-stava-student-na-godinata/?fb_action_ids=10201284660625006&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map=%5B735450856474147%5D&action_type_map=%5B%22og.likes%22%5D&action_ref_map=%5B%5D

Fisherman
01-14-2014, 09:10
много хора с комплекса за малоценност има в тая тема и нулево самочувствие

102
01-14-2014, 09:20
Още нещо по темата - http://petkoivanov.com/kak-se-stava-student-na-godinata/?fb_action_ids=10201284660625006&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map=%5B735450856474147%5D&action_type_map=%5B%22og.likes%22%5D&action_ref_map=%5B%5D

Кво искаш да кажеш с това видео ?

102
01-14-2014, 09:21
текст :Д

anonymous708973
01-14-2014, 09:32
Че самият победител разкрива каква пародия е цялото нещо.

А личното ми впечатление е... мазало, разбира се, започвайки с факта, че е възможно да има категория, която обединява стопанските, правните и социалните науки.

102
01-14-2014, 09:44
По диагонал го прочетох, шот не ми допадна чиляка, ама.. доколкото разбрах е узнал що за шит е цялата работа доста преди коронясването.. да не беше ходил примерно ? Да беше казал в ефир тия раоти ?

draid
01-14-2014, 10:04
Може да е лесна, факт е, че тя се провали с гръм и трясък. Но да чуем теб... с какво младият човек, останал в България, може да допринесе за идеалния образ на родината?

Иначе не съм изненадана - отново от всичко разбираш, с всичко си запознат и после ми се обясняваш как аз трябвало да съм по-скромна.
Дали ще ходя на упражнение или не, е МОЯ работа, защото АЗ ще се проваля на изпита и АЗ мога да отпадна от университета. Ако въпросното упражнение е толкова важно, сериозните хора ще го посещават, но на 18-19 годишен човек да му водят бележки с отсъствията е просто смешно.

Ще ти кажа само отново, че ако наистина мислиш, че един млад човек допринася за една държава, само с плащането на данъците, то си толкова ограничена, че направо не мога да повярвам. И в нашият случай проблема не е само с 1 човек, а с хиляди, може би сега ще ми кажеш, че и те допринасят само с данъци ??? Няма да ти давам аргументи за това, не защото ми е трудно или не мога, просто защото не си заслужава да ти ги давам. Поне завърши, пък тогава обяснявай кой какво знае.

Относно присъствията също си ми много смешна, ама направо тука се заляхме от смях с един приятел, честно. Това, че вие учите неща които са само на хартия и може да ги прочетеш в учебник/интернет или да отидеш до библиотеката не означава, че всички специалности са такива. Пак ще те запитам, как смяташ да си научиш упражнението по да речем по химия или физика ? Ами някоя дисекция по Биология ? Или пък да напишеш един G-код за CNC център ? Трябва да попитам в медицинския дали им дават трупове за вкъщи, ако ги мързи да ходят на упр. все пак те са едни 19г. хора, смешно е да им казва някой дали да присъстват или не. Ето предлагам ад отменят упр по медицина, все пак има толкова хубави атласи с "картинки", ще си седят и ще си ги учат в къщи.


Значи, младежи, имайте предвид и какво учите. Има дисциплини, където без присъствие на упражнения (и лекции в това число) и само сухо четене на учебник не би могло да те подготви за изпит. Също така, има предмети, по които е достатъчно да прочетеш една камара книги и да се подготвиш сам - повечето икономически дисциплини са такива. Но да речем, когато учиш ФВС е невъзможно да не присъстваш и е нормално да не ти дават заверка, ако отсъстваш.

Ето къде бил ключа от бараката. Ама някой хора им е трудно да схванат.

DarkTemplar
01-14-2014, 10:10
Ключът от бараката е, че както обикновено всеки си гледа от своята камбанария и се аргументира на база собствения си опит. Съответно се мисли за най-мъдър, опитен и прав. Скоро очаквам някой да започне да сравнява курсовете по философия и ветеринарна медицина.

draid
01-14-2014, 10:13
Ключът от бараката е, че както обикновено всеки си гледа от своята камбанария и се аргументира на база собствения си опит. Съответно се мисли за най-мъдър, опитен и прав. Скоро очаквам някой да започне да сравнява курсовете по философия и ветеринарна медицина.

Човек, те просто отричат задължаването за присъствие, защото едва ли не се чувстват ощетени. Правата са им нарушени един вид. То нормално е всеки да гледа от негова страна/специалност. И наистина има специалности при които упражненията са едно и също дали ще присъстваш или не. Ама да ми обяснява, че никой не може да и казва дали да ходи или не в упр които изискват материална база и че няма нищо да научиш, защото само ще седиш (нещо невъзможно в лаб. упр.), просто няма как да се съглася.

anonymous708973
01-14-2014, 10:30
Относно присъствията също си ми много смешна, ама направо тука се заляхме от смях с един приятел, честно. Това, че вие учите неща които са само на хартия и може да ги прочетеш в учебник/интернет или да отидеш до библиотеката не означава, че всички специалности са такива. Пак ще те запитам, как смяташ да си научиш упражнението по да речем по химия или физика ? Ами някоя дисекция по Биология ? Или пък да напишеш един G-код за CNC център ? Трябва да попитам в медицинския дали им дават трупове за вкъщи, ако ги мързи да ходят на упр. все пак те са едни 19г. хора, смешно е да им казва някой дали да присъстват или не. Ето предлагам ад отменят упр по медицина, все пак има толкова хубави атласи с "картинки", ще си седят и ще си ги учат в къщи.


За пореден път ще ти кажа, че не можеш да четеш.

НИКЪДЕ не съм казала, че за някои специалности упражненията не са чисто и просто жизнено необходими като мероприятие! Това, срещу което се бунтувам, е УНИВЕРСИТЕТЪТ да ме задължава да присъствам!
В края на краищата, ако един бъдещ лекар не може да прецени, че на това упражнение се ходи, значи няма да завърши, нали така? Какъв е проблемът тогава?
Всичко се случва, може да се наложи да пропуснеш 4 пъти, а не 3 и да не си получиш малоумната заверка. И за чий? Ако си вземeш изпита, при това добре (и честно), без да си ходил на упражнението (но примерно си се интересувал какво точно са правили, говорил си с преподавател и т.н.), какъв е проблемът, да попитам отново?

За 13-ти път и вземи да го прочетеш тоя път - не казвам, че упражненията са безполезни. Казвам, че един 19-годишен човек трябва да има правото на лична преценка. В края на краищата, ако тази преценка е грешна, ще изгърми, нали?
Е, в България това не е правило, разбира се, но логично би следвало да е така.
При нас, пък нека е теория, изпитите са невземаеми, ако не си бил на упражненията. Така би трябвало да е навсякъде. Така че аргументът ти, че е все едно, е неуместен.

DarkTemplar
01-14-2014, 10:32
Човек, те просто отричат задължаването за присъствие, защото едва ли не се чувстват ощетени. Правата са им нарушени един вид. То нормално е всеки да гледа от негова страна/специалност. И наистина има специалности при които упражненията са едно и също дали ще присъстваш или не. Ама да ми обяснява, че никой не може да и казва дали да ходи или не в упр които изискват материална база и че няма нищо да научиш, защото само ще седиш (нещо невъзможно в лаб. упр.), просто няма как да се съглася.
Приемаш прекалено лично нещата, тя също, затова и няма как да се разберете. Нейната специалност е икономическа, твоите са технически, естеството им е крайно различно, съответно са трудно съпоставими. Още повече, че говорим за държави с тотално различна образователна система и университети, които по закон са суверенни в изготвянето на вътрешния си правилник (т.е. разликите стават още по-големи).

А аргументите с яденето и пърденето, които някои изказаха по-напред, ми се струват свръх дребнави и малоумни.

anonymous708973
01-14-2014, 10:55
Особено защитено с идеята "във Франция пърдят и всички го знаят" о.О

draid
01-14-2014, 11:03
За пореден път ще ти кажа, че не можеш да четеш.

НИКЪДЕ не съм казала, че за някои специалности упражненията не са чисто и просто жизнено необходими като мероприятие! Това, срещу което се бунтувам, е УНИВЕРСИТЕТЪТ да ме задължава да присъствам!
В края на краищата, ако един бъдещ лекар не може да прецени, че на това упражнение се ходи, значи няма да завърши, нали така? Какъв е проблемът тогава?
Всичко се случва, може да се наложи да пропуснеш 4 пъти, а не 3 и да не си получиш малоумната заверка. И за чий? Ако си вземeш изпита, при това добре (и честно), без да си ходил на упражнението (но примерно си се интересувал какво точно са правили, говорил си с преподавател и т.н.), какъв е проблемът, да попитам отново?

За 13-ти път и вземи да го прочетеш тоя път - не казвам, че упражненията са безполезни. Казвам, че един 19-годишен човек трябва да има правото на лична преценка. В края на краищата, ако тази преценка е грешна, ще изгърми, нали?
Е, в България това не е правило, разбира се, но логично би следвало да е така.
При нас, пък нека е теория, изпитите са невземаеми, ако не си бил на упражненията. Така би трябвало да е навсякъде. Така че аргументът ти, че е все едно, е неуместен.

А представи си тоя лекар е малоумен и не знае че трябва да ходи на тия упр, обаче мине между капките ? Това си е застраховка, така че университета има право да те задължава да ходиш, а ти като не щеш не се записвай.

Violenza
01-14-2014, 11:04
Човек, те просто отричат задължаването за присъствие, защото едва ли не се чувстват ощетени. Правата са им нарушени един вид.


Зависи си от специалността, разбира се, при някои има предмети, където на практиките не може и не бива да отсъстваш, по други предмети обаче е пълна глупост да те задължават да ходиш, особено ако прецениш, че можеш сам да се подготвиш с учебника. И това въобще не е въпрос на свободия, а не практичност.

Точно за ограничаване на права и за ощетяване говорех, да. Също така очевидно съм написала именно, че не съществува вариант да има задължително присъствие...

anonymous708973
01-14-2014, 11:09
А представи си тоя лекар е малоумен и не знае че трябва да ходи на тия упр, обаче мине между капките ?

Това обаче говори лошо единствено и само за университета.
Мисля, че се разбрахме най-накрая.

taralej777
01-14-2014, 15:27
Няма безгрешни хора, както и университети, така че трябва да има застраховка, въпреки че не е идеалното положение.

А това да не знаеш,че във Франция пърдят по традиция си е за смях.. какво висше ми карате? Как може такова безхаберно поведение.
Мисля,че нищо не си разбрала нищо.
Па и както у Германия , така и у нас изпитите не винаги се взимат само с учене и винаги преподавателя, ако ти бъде квестор - преценява и неговта оценка е най-важно. Смисъл, ако реши да те къса, трудно ще ти е.
И като имаш 5 изпита за взимане не си мислете,че ако е по-правилник.. ше ги вземете всичките.

draid
01-14-2014, 16:06
Точно за ограничаване на права и за ощетяване говорех, да. Също така очевидно съм написала именно, че не съществува вариант да има задължително присъствие...

Шшшшт, тоя втория не съм го видял !

NJ
01-14-2014, 16:55
Може ли някой да ми разясни тези две специалности и разликата между тях "ТЕЛЕКОМУНИКАЦИОННО ИНЖЕНЕРСТВО" и
СПЕЦИАЛНОСТ “ТЕЛЕКОМУНИКАЦИИ”

draid
01-14-2014, 19:01
Може ли някой да ми разясни тези две специалности и разликата между тях "ТЕЛЕКОМУНИКАЦИОННО ИНЖЕНЕРСТВО" и
СПЕЦИАЛНОСТ “ТЕЛЕКОМУНИКАЦИИ”

Ако гледаш в ТУ-София мисля, че главната разлика е че инженерството е на английски. Като цяло и двете специалности са еднакви и доста добри с възможност за реализация.

SpiritInBlack
01-14-2014, 21:00
За последните 20 страници до какво заключение стигнахте , освен обичайното "вие сте тъпи , аз съм прав , слушайте ма мене "

AnarchyBoy
01-14-2014, 21:05
За последните 20 страници до какво заключение стигнахте , освен обичайното "вие сте тъпи , аз съм прав , слушайте ма мене "

Спам да има, поне фороня е жив покрай него...

NJ
01-15-2014, 10:50
Ако гледаш в ТУ-София мисля, че главната разлика е че инженерството е на английски. Като цяло и двете специалности са еднакви и доста добри с възможност за реализация. а можеш ли да ми разясниш самите специалности

AnarchyBoy
01-15-2014, 10:51
Тва ми става любимата тема, толко глупости на едно място не бях виждал в тоя форум. :Д

Ш' си дойдем на думата, казах го преди 10 страници.. ;д темата е велика! :D

DownloadVirus
01-15-2014, 19:51
много хора с комплекса за малоценност има в тая тема и нулево самочувствие

Е има специалности ,където не се трае наистина омаловажаването на труда и вложените средства.
Не може тук завършило момиче с някакво образование от по 6 години ,пръснало не знам колко пари и кадърно примерно да бачка в поликлиниката като някаква медицинска сестра/помощник (или не знам каква се води) за по 300 лв.,а в Германия да иде и след като я видят колко струва и след тест период 5 месечен да подпише договор на стартова заплата от 3000 евро,като следващата година се мести в по-голям град /поради лични причини-мъж/ и да получава 4000 евро заплата с 1 година стаж,понеже е кадърна просто.
Колкото да говорим за покупателна сила разликата е просто огромна,а даже до колкото знам храната е по-евтина/имам познати работили за малко там/.

Fisherman
01-15-2014, 20:09
Ми значи няма да работи като мед. сестра,ако е кадърна и амбициозна няма да свърши с 300 лева заплата.Можеш да правиш много пари навсякъде дори и тук.

YSMF
01-15-2014, 20:26
Някоя добра душа ще ми каже ли баловете за международен бизнес и МИО във Винса? Нямало ги било на сайта, на всеки индивидуално му ги казвали.

taralej777
01-15-2014, 20:34
Ми значи няма да работи като мед. сестра,ако е кадърна и амбициозна няма да свърши с 300 лева заплата.Можеш да правиш много пари навсякъде дори и тук.
Добре, ще ти напиша учтиво коментар, че кака ми ги трие.
А, ако не си достатъчно кадърен трябва да умреш със 300 лв на родно място?
Докторите с по 500 лв са некадърни?

LadyDi
01-15-2014, 20:34
Добре, ще ти напиша учтиво коментар, че кака ми ги трие.
А, ако не си достатъчно кадърен трябва да умреш със 300 лв на родно място?
Докторите с по 500 лв са некадърни?

можело значи...

102
01-15-2014, 20:36
правилно ли разбрах ако псуваш и се държиш като тъпак само те трият а не те банват ?

AnarchyBoy
01-15-2014, 20:36
правилно ли разбрах ако псуваш и се държиш като тъпак само те трият а не те банват ?

Да.

102
01-15-2014, 20:49
ами тогава да ми ядете краката

Fisherman
01-16-2014, 14:47
Добре, ще ти напиша учтиво коментар, че кака ми ги трие.
А, ако не си достатъчно кадърен трябва да умреш със 300 лв на родно място?
Докторите с по 500 лв са некадърни?

това,че имаш титла не те прави човек,толкова ли си елементарен

Fisherman
01-16-2014, 15:25
http://www.youtube.com/watch?v=-v-jKTrrp4I

taralej777
01-16-2014, 15:59
това,че имаш титла не те прави човек,толкова ли си елементарен

Край, всички факти говорят колко си неграмотен и невеж. Няма какво повече да споря с такъв ,,човек''.
Дай боже по-малко такива хора в България и на Земята..

Fisherman
01-16-2014, 16:52
Край, всички факти говорят колко си неграмотен и невеж. Няма какво повече да споря с такъв ,,човек''.
Дай боже по-малко такива хора в България и на Земята..

застреляй се педал прост,тва че някой е доктор,не означава,че е света Мария,колко си вдлъбнат
познавам повече доктори от тебе
познавам повече студенти по медицина от тебе
познаваме повече учени от тебе
за да знам как стоят нещата по-добре от един интернет плъх

DownloadVirus
01-16-2014, 17:17
Ми значи няма да работи като мед. сестра,ако е кадърна и амбициозна няма да свърши с 300 лева заплата.Можеш да правиш много пари навсякъде дори и тук.

И колко ще вземе ? Около 500-550 лева след 15-20 години стаж ли? :D
А защо при програмистите за сложни програми с кодове по 200 гб плащат 20 пъти по-малко отколкото другаде ,където изискват много по-малко с поддръжка на сайтове и подобни?
Какъв е стандарта при 700-800 лева (за подобни неща няма да ти плащат повече) и какъв при 10 000 $ ?
И докато говорим за това,колко мислиш да чака онова момиче,за да разбере някой,че е кадърна и да работи за 300 лв заплата ,пък и да разбере какво? Ако не си частник умираш прав.

JoLLiE92
01-16-2014, 18:36
Ако не си частник умираш прав.
..............
не мога да ти обясня колко съм потресена от това изречение.
И не, не съм на страната на рибарчето. Просто мисълта е покъртителна.

DownloadVirus
01-16-2014, 18:45
Обаче в много области е много правилна забележката,колкото и покъртително да е.За съжаление.
'Оти друго е да работиш близо 9 часа за 300 лева(или хайде до 500),друго да работиш 6 часа на ден и да изкарваш половината от тези пари(месец=ден лол)(че и на горе). Вземи миналият пример и един частник зъболекар.

JoLLiE92
01-16-2014, 18:51
Според теб кое не е "частник" в страната ни? Кое е "държавно предприятие" и кое "частно" и кои са с повече печалба? Друг е въпросът, че единствено при нас има феноменът, че държавното и частното производство са равностойни според конституцията и те се конкурират.
Освен това държавните служители, които не са "частници" не са никак зле.

Fisherman
01-16-2014, 19:02
И колко ще вземе ? Около 500-550 лева след 15-20 години стаж ли? :D
А защо при програмистите за сложни програми с кодове по 200 гб плащат 20 пъти по-малко отколкото другаде ,където изискват много по-малко с поддръжка на сайтове и подобни?
Какъв е стандарта при 700-800 лева (за подобни неща няма да ти плащат повече) и какъв при 10 000 $ ?
И докато говорим за това,колко мислиш да чака онова момиче,за да разбере някой,че е кадърна и да работи за 300 лв заплата ,пък и да разбере какво? Ако не си частник умираш прав.

добре умирай прав с пораженческия ти манталитет

taralej777
01-16-2014, 19:41
Според теб кое не е "частник" в страната ни? Кое е "държавно предприятие" и кое "частно" и кои са с повече печалба? Друг е въпросът, че единствено при нас има феноменът, че държавното и частното производство са равностойни според конституцията и те се конкурират.
Освен това държавните служители, които не са "частници" не са никак зле.

хаххаха. Искам примери от здравната система. Частните клиники и доктори взимат на равно с другите? Я пак мисли преди да пишеш...
Горското стопанство същата трагедия... Завършваш висше, което е трудно и се учи само в един университет, = следва бачкане за по 300 -500 лв, освен, ако не си мафиот и се продаваш, както правят много. А ако си против системата, те мачкат.. не можеш да се издигнеш без връзки...

А докторите, кадърни или не- всички взимат една заплата. Дори най-големите хирурзи не взимат много. Ае някой хора не заслужават да дишат (фишермен)

Fisherman
01-16-2014, 19:50
А докторите, кадърни или не- всички взимат една заплата. Дори най-големите хирурзи не взимат много. Ае някой хора не заслужават да дишат (фишермен)

хирурзите взимат хиляди балък изтормозен,дори тука ай стига си говорил с гъза си ми земи научи нещо и ела пак да говориме келеш

taralej777
01-16-2014, 20:06
хирурзите взимат хиляди балък изтормозен,дори тука ай стига си говорил с гъза си ми земи научи нещо и ела пак да говориме келеш
1300 лв за теб са хиляди ? А знаеш ли каква им е работата и по колко? А знаеш ли колко години са учили и работили?
Келеш може да викаш само на твоите приятели, ако имаш такива.

taralej777
01-16-2014, 20:08
Точно аз познавам най-известни доктори и хирурзи, така че не ми се прави на рязан.

JoLLiE92
01-16-2014, 20:10
хаххаха. Искам примери от здравната система. Частните клиники и доктори взимат на равно с другите? Я пак мисли преди да пишеш...
Горското стопанство същата трагедия... Завършваш висше, което е трудно и се учи само в един университет, = следва бачкане за по 300 -500 лв, освен, ако не си мафиот и се продаваш, както правят много. А ако си против системата, те мачкат.. не можеш да се издигнеш без връзки...

А докторите, кадърни или не- всички взимат една заплата. Дори най-големите хирурзи не взимат много. Ае някой хора не заслужават да дишат (фишермен)
Искам да кажа, че почти всичко в страната е частно, и даже би трябвало да е абсолютно всичко. Искам да кажа, че изказвания с думата "частник" и баба ми не прави. Значи според него всеки с частен бизнес плува във ваната с жълтиците като чичо ти Скрудж, а горките държавни служители нямат хляб да ядат? Имаш ли представа простите в буквален и преносен смисъл секретарки в държавната администрация колко вземат и откъде идват тези пари?
Не знам защо консомолците, които са там горе, предполагат, че е нормално държавните болници да се самоиздържат. Те винаги ще са на дефицит. Няма как да се случи иначе.
Искам да кажа и че в развитите държави частната и държавната собственост са отделени и държавната подпомага и допълва частната, а в прехвалената ви Америка държавата осигурява на хората точно две неща - ниско качествени безплатни социални услуги и ниска 9-месечна помощ за безработица. Ако тук се направи така, ще писнат до Бога че не е хуманно да оставяме милите цигани без златни часовници.
Също искам да кажа, че рибарчето, бил той и абсолютен простак, има малко акъл в главата си, както и повечето от останалите в темата. :)

Auriss
01-16-2014, 20:11
Всички дълбок поклон за климатроника, че да му се вдигне малко самочувствието и да замлъкне :lol:

Брат, нали знаеш лафа за търсенето и предлагането. Светът ли ти е крив или какво ? А актьори и спортисти като взимат 6-7 цифрени суми кво правим ?

taralej777
01-16-2014, 20:17
Искам да кажа, че почти всичко в страната е частно, и даже би трябвало да е абсолютно всичко. Искам да кажа, че изказвания с думата "частник" и баба ми не прави. Значи според него всеки с частен бизнес плува във ваната с жълтиците като чичо ти Скрудж, а горките държавни служители нямат хляб да ядат? Имаш ли представа простите в буквален и преносен смисъл секретарки в държавната администрация колко вземат и откъде идват тези пари?
Не знам защо консомолците, които са там горе, предполагат, че е нормално държавните болници да се самоиздържат. Те винаги ще са на дефицит. Няма как да се случи иначе.
Искам да кажа и че в развитите държави частната и държавната собственост са отделени и държавната подпомага и допълва частната, а в прехвалената ви Америка държавата осигурява на хората точно две неща - ниско качествени безплатни социални услуги и ниска 9-месечна помощ за безработица. Ако тук се направи така, ще писнат до Бога че не е хуманно да оставяме милите цигани без златни часовници.
Също искам да кажа, че рибарчето, бил той и абсолютен простак, има малко акъл в главата си, както и повечето от останалите в темата. :)

първо, ДОЛНалвирус говорише за здравната система
второ - обсъждаме ситуарцита у нас, а не в Америка.
трето -фишермен, може да е всякакъв студент, но е с болно съзнание
а за другото което каза-че някои секретарки бълват хиляди - ами това, че се краде е друг въпрос и за това казах ,че в тая държава хората без чест и морал -са най-богати.

taralej777
01-16-2014, 20:20
Всички дълбок поклон за климатроника, че да му се вдигне малко самочувствието и да замлъкне :lol:

Брат, нали знаеш лафа за търсенето и предлагането. Светът ли ти е крив или какво ? А актьори и спортисти като взимат 6-7 цифрени суми кво правим ?

Взимат те 100 цифрени суми..
Нито ми е криво, нито нищо.. Каквото идва от там, че някои хора не издържат да избият комплексите си и обвиняват всички, които заминават в чужбина и ги обвиняват в какво ли не- как България процъфтявала . :)

Auriss
01-16-2014, 20:26
Ааа окей, ясно. Днеска съм бавен макло, пък и през сълзи четох предните страници :lol:

taralej777
01-16-2014, 20:30
Ааа окей, ясно. Днеска съм бавен макло, пък и през сълзи четох предните страници :lol:
алелуя

anonymous708973
01-16-2014, 20:38
1300 лв за теб са хиляди ? А знаеш ли каква им е работата и по колко? А знаеш ли колко години са учили и работили?
Келеш може да викаш само на твоите приятели, ако имаш такива.

Абсолютно не искам пак да разпалвам спора, но държа да се съглася с това мнение. Познавам безкрайно кадърни доктори, включително и хирурзи с невероятна репутация + завеждащи отделения. Тия хора преди да започнат работа в частна клиника нито пари бяха видели, нито свободно време.
Лекарите са толкова подценявани, че няма накъде. Нищо чудно, че фиркат и пушат като побъркани.

DownloadVirus
01-16-2014, 20:44
добре умирай прав с пораженческия ти манталитет

Е то друго освен да псуваш и да редиш не ставаш.Толкова си прост,че един нормален разговор не можеш да водиш. Показва колко ти е умствения багаж.

AnarchyBoy
01-17-2014, 12:18
Деааааааааааааааааааам Психоанализа.. :grin:

Някой ако го е изучавал това като предмет да ми пише, че ми трябват няк'ви бейсик насоки за една курсова
На тема - 'желание'

girlwithblueeyes
01-17-2014, 12:27
Деааааааааааааааааааам Психоанализа.. :grin:

Някой ако го е изучавал това като предмет да ми пише, че ми трябват няк'ви бейсик насоки за една курсова
На тема - 'желание'

Ти не учеше ли фиология ?

AnarchyBoy
01-17-2014, 12:28
Да?

girlwithblueeyes
01-17-2014, 12:29
Не просто питам .
Проблем ли е ?

AnarchyBoy
01-17-2014, 12:31
Ъм, не.. :D

Просто по литературознание правим психоанализи, щото, щото сме пичуе..

babity
01-17-2014, 13:01
Това обаче говори лошо единствено и само за университета.
Мисля, че се разбрахме най-накрая.

Мхм. Как да стане да ме изпитат върху целия материал от 3 семестъра, така че да ми се оценят цялостните познания и да се пренебрегне фактор късмет (с теглене на билети, например)?
Ня'а кой да ми даде задачи, с които да оцени к'во мога. И с казус, макар че ни се дават, не биха успели да преценят.
Другата седмица имам изпит по хирургия. Практичната част е практична. Превръзки и дребни хирургични интервенции. Откъде да ги науча, ако не съм там?

А т'ва как се издържат университети трябва ли да го обсъждам?
Тря'а да е задължително присъствието. Поне в мойта си специалност де, сухоежбините... не, че не трябва, просто тря'а да ви занимават с повече казуси.
'Щото 19 годишните им се струва, че имат само права, без задължения. И съм далеч от мисълта, че т'ва е само в България.

AnarchyBoy
01-17-2014, 13:05
Препоръчвам ви и тука да се сбиете.

babity
01-17-2014, 13:18
Препоръчвам ви и тука да се сбиете.

Пильо, стига си подава голото дупе там 'дето двама (и повече) си мерят пишките ;)

AnarchyBoy
01-17-2014, 13:21
Пильо, стига си подава голото дупе там 'дето двама (и повече) си мерят пишките ;)

:lol:

granger
01-17-2014, 13:32
dat burn.
Аз от преподаване и лекционен курс, нищо ,че е натоварен,не мога да се оплача. Администрацията куца ... да кажа не малко, но- приела съм го. Вдигам камъка и нататък. Засега няма шанс да променя нещо, така че ...
Красиво е как някои хора ми се оплакват колко много имат да учат, с цели 3 изпита например, а как не си и отварят учебника, да не говорим за лекции,ако имат такива...

При нас присъствието не е задължително,ама ако не се явяваш - шансът да не си вземеш изпитите граничи със 100% .

Fisherman
01-17-2014, 16:39
Е то друго освен да псуваш и да редиш не ставаш.Толкова си прост,че един нормален разговор не можеш да водиш. Показва колко ти е умствения багаж.

ти явно не можеш да отбереш за какво говоря.пораженчески манталитет знаеш ли какво е?тва е да си скапан без самочувствие и да си повтаряш,не мога,държавата ми е виновна,тука е мизерно и точно тва се случва с тебе
ти си повтаряш,че повече от 500 лева човек не може да изкара и тва е

тва,че живота тук е труден не означава,че не можеш да правиш пари,ако си кадърен кадър ,па ти си говори там и заминавай да търсиш щастие зад граница

DownloadVirus
01-17-2014, 16:46
Да,може..Ставаш Бойко Борисов..
Ама ако махнем майтапа на страна,не е нормално да си кадърен и да знаеш много,пък да вземаш такива пари. Аз ти казвам,счетоводител с над 15 години стаж с 550лв заплата.
И говоря не в определен сектор да можеш да изкарваш пари,с които да живееш спокойно,а в повечето. Пък работа има,обаче е крайно нископлатена. А да не говоря за без Висше образование какво става.. Може да се трепеш на 12 часа за 400 лева

Fisherman
01-17-2014, 16:49
Еми щом си решил,че в България не могат да се изкарват добри пари с честен труд,така да бъде.Никой не може да те убеди в обратното.Щом манталитета ти е такъв.Живота е къвто си го напраиш нали знаеш.

DownloadVirus
01-17-2014, 16:56
Ма то и да мисля,че мога да ги изкарвам само ще се заблуждавам.Трябва да сме реалисти все пак,а не да летим в облаците.
Пък на мен като ми дават 500лв след 15 години работа к'во мога да ги направя,да ги гърмя да им вземам парите ли,след като повече не дават.

AnarchyBoy
01-17-2014, 17:00
MOAR BULLSHITS

Fisherman
01-17-2014, 18:06
тегли джет кредит и заминавай да работиш като шивач в анкара

x7aZzy
01-17-2014, 18:15
Има няколко неща, които като страничен наблюдател (читател) на тази изключително-невероятно-задълбочена-обективна-псевдоинтелектуална-и-смислена дискусия не са ми ясни.

Първо - защо вместо да говорите от собствен опит, всяко второ изречение е от рода на "познавам/знам/чул съм"? Може би защото нямате този опит (което е напълно разбираемо, вземайки предвид средната възраст във форума) или защото в стремежа си да се надговорите, влизате в сферата на фантастиката (което пък не ме учудва, наблюдавайки качеството на писмена диария във форума). Или пък сте толкова наивни, че вярвате на чуждите думи (и това го отдавам на възрастта) и изтъквате някакви малоумни историйки като аргументи (доста дребнави в повечето случаи).
Или говорете с факти, или от личен опит.
Нищо ли не ви учат в училище?

Второ - по темата за заверките е просто смешно да се категоризира. + ако някой си мисли, че със задължително посещение на лекция/семинар, ще се научи на ред, много е закъснял.

Трето - това, че студентите в някои университети пият кафе/обядват/духат си носа/водят децата или кучетата си/плетат/правят си масажи и т.н. не ознавача, че нямат уважение към преподавателя и предмета. Означава, че атмосферата в аудиторията е до такава степен предразполагаща, за да си го позволят.
Говоря за лекциите, които аз посещавам - не мога да твърдя, че навсякъде е така.

И последно - по темата образование - кадърност - заплащане. Факт е, че можеш да правиш пари в България, ако си амбициозен, пробивен, образован ала-бала. Но не всички са такива и не всеки иска да бъде. Има хора с по- прости цели, няма всички да бъдат лекари, адвокати, мениджъри, фармацевти. И точно за тези обикновени хора няма реализация в България. Все пак е смешно сравнението колко печели и как живее една сервитьорка в България и в Германия например. И да - има хора, които са с пораженчески манталитет и без самочувствие (не могат всички да са като единствения-неповторим-незаменим-богат-известен-красив-амбициозен-всичкоможещизнаещ Fisherman), но това не значи, че трябва да гладуват.

AnarchyBoy, желание в психонализата (Wunsch) е желанието да възстановиш, да създадеш повторно дадена ситуация, която ти е доставила удовлетворение. Стремеж към удоволствие, възбуда, опит за удовлетворение. Нуждата от обект, от конкретно удоволствие. Желанието често води до фантазиране. Има няколко вида желания - външни, вътрешни, целеви и средствени.
Ако не ти е ясно, мога да дам примери.

taralej777
01-17-2014, 19:41
Или говорете с факти, или от личен опит.


Факт е,че дипломиращите доктори в България, тези които могат и знаят и могат - заминават в чужбина, защото тук не могат да се издържат.

DownloadVirus
01-17-2014, 20:31
тегли джет кредит и заминавай да работиш като шивач в анкара

Отатък Анкара ще ида .. Мен не ми е дерт да седя в България,защото лично аз имам пари(наще де),ама при повечето не е така.

babity
01-18-2014, 00:04
Трето - това, че студентите в някои университети пият кафе/обядват/духат си носа/водят децата или кучетата си/плетат/правят си масажи и т.н. не ознавача, че нямат уважение към преподавателя и предмета. Означава, че атмосферата в аудиторията е до такава степен предразполагаща, за да си го позволят.
Говоря за лекциите, които аз посещавам - не мога да твърдя, че навсякъде е така.

Да, но вече си в академична среда, в която т'ва не е възпитано просто. Ня'а как да не е неуважително да се занимаваш с няк'ви други глупости. В крайна сметка, ако не ти е интересно - не ходиш. Отсъствията се извиняват. Тия хора, които седят да ти четат лекции (в никакъв случай не говоря за всички!) не са станали еди-какво-си, за да седят някой да мляска насреща им. Дори не са длъжни да ти представят материала по интересен начин. 'Щото те не са и педагози (въпреки, че вече ги задължават да изкарат курс преди да започнат да преподават).

Fisherman
01-18-2014, 00:27
Отатък Анкара ще ида .. Мен не ми е дерт да седя в България,защото лично аз имам пари(наще де),ама при повечето не е така.

имаш пари да

Checksum
01-18-2014, 19:11
а в прехвалената ви Америка държавата осигурява на хората точно две неща - ниско качествени безплатни социални услуги и ниска 9-месечна помощ за безработица. Ако тук се направи така, ще писнат до Бога че не е хуманно да оставяме милите цигани без златни часовници.


Забрави да споменеш ~1.5 трилиона за здравеопазване.

JoLLiE92
01-18-2014, 19:36
В Америка безплатното здравеопазване е нискокачествено, а качественото е твърде скъпо за по-голямата част хора. :) Колкото и да не ти се вярва - факт. Под социални услуги имах предвид здравеопазване, образование и култура.

Checksum
01-18-2014, 20:07
Тия американците явно са много зле горките

JoLLiE92
01-18-2014, 20:24
Тяхната схема е всеки да се спасява :Д на нас точно това ни е проблемът - един за всички и всички за циганите.

taralej777
01-18-2014, 20:45
но най-важното е да си вярваме,че американците и другите са по-зле от нас/

anonymous895156
01-18-2014, 20:49
^да ти кажа, в това няма нищо лошо - хората в лудниците са щастливи да вярват, че са наполеон, фишърман - че ще завърши, националистите - че България е на осем морета и т.н.
А ти не беше ли спрял да пишеш?

taralej777
01-18-2014, 20:51
да ти кажа, в това няма нищо лошо - хората в лудниците са щастливи да вярват, че са наполеон
А ти не беше ли спрял да пишеш?

не устоявам на импулсите ти, щастливо дете :Д

JoLLiE92
01-18-2014, 20:52
но най-важното е да си вярваме,че американците и другите са по-зле от нас/
да съм го казала? казвам, че може да са в прекрасно икономическо състояние и без да раздават милиарди във вид на социални помощи ;)

Fisherman
01-18-2014, 22:11
но най-важното е да си вярваме,че американците и другите са по-зле от нас/

не най-важното е да си безмозъчна подлизурка без самочувствие и бъдеще,като теб

102
01-18-2014, 22:38
да съм го казала? казвам, че може да са в прекрасно икономическо състояние и без да раздават милиарди във вид на социални помощи ;)

вярваш ли го тва дето го написа

JoLLiE92
01-19-2014, 07:43
Да, и го обясних по-горе. Американците са в точно това положение. При тях няма такива помощи, каквито има при нас. Обясних го веднъж вече.

taralej777
01-19-2014, 10:43
не най-важното е да си безмозъчна подлизурка без самочувствие и бъдеще,като теб

Псувай, псувай си. Не се безпокой за моето бъдеще, аз си знам. Надувай кавалите.

taralej777
01-19-2014, 10:46
Да, и го обясних по-горе. Американците са в точно това положение. При тях няма такива помощи, каквито има при нас. Обясних го веднъж вече.

А някой да са оставили да бърка по кофите? Всички си имат работа и бачкат за нормални възнаграждения.

JoLLiE92
01-19-2014, 10:52
А гетата? Не бъркат ли по кофите?

taralej777
01-19-2014, 11:32
А гетата? Не бъркат ли по кофите?

Или може би гледаш твърде много стари филми? Защото Америка е била едно преди 10 години, друго сега, и коренно различно преди и повече от 20 години..
Да, в някои щати сигурно има ,,гета'', но са в минимален процент и нямат нищо общо с българските.
Ето на онези клипове с трениращите лостаджии негри, които дават - викат хората от гетото? А в същото време незнайно как ги спонсорира някой след това да ходят по състезания и всички си имат коли.
А за просещите. Ами да, на всякъде и винаги ще има отчаяни хора, на които не им се занимава с нищо.
Но и най-простото го ведо има възможност да работи някаква работа и да получава прилични доходи.

JoLLiE92
01-19-2014, 11:43
Или просто ти знаеш твърде малко. Хората имат каквото си направят сами. Никой нищо не им подарява като тук. Там безработица почти няма и се счита за нещо неестествено, за което сам си си виновен. Защо си мислиш, че в Америка се раздават милиарди във вид на помощи? Защо си мислиш, че това е признакът на една развита държава?

Fisherman
01-19-2014, 11:44
Псувай, псувай си. Не се безпокой за моето бъдеще, аз си знам. Надувай кавалите.

значи знаеш,че нямаш бъдеще?

taralej777
01-19-2014, 12:10
Или просто ти знаеш твърде малко. Хората имат каквото си направят сами. Никой нищо не им подарява като тук. Там безработица почти няма и се счита за нещо неестествено, за което сам си си виновен. Защо си мислиш, че в Америка се раздават милиарди във вид на помощи? Защо си мислиш, че това е признакът на една развита държава?

Къде виждаш да защитавам раздаването на помощи? Естествено,че това се прави в стимул за циганите?
Въпреки това е абсурдно да се сравняват две толкова различни места като Б-я и САЩ.
Америка са първа световна сила, разпростират се на цял континент с население от стотици милиони, цялата им история няма нищо общо с Европейската, най-малкото поради това,че са избягвали всички ставащи войни тук.... И ти ще ми обясняваш как, ако ей сега тръгнем да ги копираме изведнъж и нещо ще се промени? Значи тези неща с строго индивидуални, а да копираш е най-глупавото нещо което може да се измисли, защото освен,че сме 150 години на зад от тях - в същото време се развиваме в настоящето. Както искай го разбирай.
А това,че нашето правителство е такова уродче - се ядосвай на собствения си народ, защото ако не е ясно на всички какво става - то това значи, че и няма да се научат. Все едно да те удря някой, после да ти се извинява и пак да те удря и ти да му прощаваш.
За това, което казваш не случайно си има израз - страната на неограничените възможности''.

taralej777
01-19-2014, 12:12
значи знаеш,че нямаш бъдеще?

значи знаем че си тъп

JoLLiE92
01-19-2014, 12:14
Не съм казала да ги копираме, просто някой горе твърдеше, че трябва да се раздават помощи като замаяни, а много хора мислят, че едновременно с увеличението на помощите, трябва да се премахнат данъците. Твърдя единствено, че положението в момента не е добро. Започна се с тъпото изказване на някого, че ако не си "частник" тук умираш от глад.
Прав си. Подиграват се с простоватите хора, а те пак гласуват за тях. Ако днес правителството подаде оставка, в неделя пак ще гласуваме за същите боклуци. :)

taralej777
01-19-2014, 12:28
Не съм казала да ги копираме, просто някой горе твърдеше, че трябва да се раздават помощи като замаяни, а много хора мислят, че едновременно с увеличението на помощите, трябва да се премахнат данъците. Твърдя единствено, че положението в момента не е добро. Започна се с тъпото изказване на някого, че ако не си "частник" тук умираш от глад.
Прав си. Подиграват се с простоватите хора, а те пак гласуват за тях. Ако днес правителството подаде оставка, в неделя пак ще гласуваме за същите боклуци. :)
Пак добре, че едва 30% вече гласуват, то няма за кой. Неизлечимо болна нация. То цялата система е направена така, има десетки малки партии, разпокъсани.. за да не могат да достигнат опреден рейтинг Не е ли така? Повечето са отрасли на червените. Турците пък всичките за дпс по традиция. Младите за атака, защото искат да видят кво ще стане ако волен спечели. Голяма процент от българите са пенсионерите, които гласуват бсп заради доброто старо минало. След някоя друга година тея ще издигнат отрепката БАреков... И така форевър.

JoLLiE92
01-19-2014, 12:29
Ужас.

Fisherman
01-19-2014, 12:53
кво го слушаш тоя кавал,по-интересна дискусия можеш да проведеш с пакет дамски превръзки

fama
01-20-2014, 17:21
Може ли някой, който учи Психология в Софийски, да ми пише, защото съм пред голяма дилема и има няколко въпроса? Благодаря предварително.

az_renit0
01-31-2014, 12:35
здравейте на всички :) нова съм тук.. ще се радвам ако някой разбира от IUPAC и ако може да ми помогне