PDA

View Full Version : Студентска тема



Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20

Fisherman
02-02-2014, 17:41
Кажи каква номенклатура искаш

granger
02-06-2014, 12:42
Имам 2 изпита един след друг и ме стяга под лъжичката вече...
А резултатите от първия не са излезли още,ама не се и учудвам. СУфийски истории...

DownloadVirus
02-06-2014, 16:06
К'во ще рече един след друг,ние правим по 2 изпита на един и същ ден,свършва единият - бам другият :D
Като ги гледам хората цялата сесия с по 3-4 изпита - ех,блазе имм :)) Че и по-лесни ..

granger
02-06-2014, 19:52
Еми при нас няма как да стане да са в 1 ден,щото ще се засечем с "право" и ще си киснем там 12 часа .
Затова са ни ден след ден, по различни предмети са.
В един ден може да имаме само,ако са писмен и устен по един и същи предмет.

102
02-06-2014, 19:55
в ТУ са по едно и също време (час)
не се оплаквайте. СУ е светилище ! или беше сметище....

glamorous_girl7
02-06-2014, 20:00
Здравейте аз уча в ИУ- Варна,1 курс, спец. ИТ.

102
02-06-2014, 20:01
страхотно
и кво
кви са ти впечатленията до тук
бива ли

tireheb
02-06-2014, 20:01
здравей
съжалявам :(

102
02-06-2014, 20:04
тапанар

granger
02-07-2014, 13:20
бая е заобиколило светилището, пък и сметището

MannieG
02-09-2014, 16:21
Здравейте аз уча в ИУ- Варна,1 курс, спец. ИТ.
И аз така...

DownloadVirus
02-09-2014, 20:44
Еми при нас няма как да стане да са в 1 ден,щото ще се засечем с "право" и ще си киснем там 12 часа .
Затова са ни ден след ден, по различни предмети са.
В един ден може да имаме само,ако са писмен и устен по един и същи предмет.

Чувал съм от по-горен курс студенти са ги държали до 8 вечерта докато затвори университета баш 12 часа и на другият ден продължават извънредно с изпитите..

granger
02-09-2014, 21:02
Ами не съм чувала засега за подобна практика,ама ...кой знае.
Днес естествено г-н Стоилов закъсня с 1 час за изпит, ама нищо...важното е ,че мина като по мед и масло.

DownloadVirus
02-09-2014, 21:07
То не е редовна практика,това става само при един доцент от целия факултет.

Fisherman
02-09-2014, 21:18
В химическия факултет изпитите продължават по 9-10 часа.

granger
02-09-2014, 23:46
what?
Моя днес мина за 10 минути,ама преди тва ест, чаках над час да се наканят да дойдат, та да ни изпитат.

tinity73
02-10-2014, 06:32
Здравейте. Търся мнения за Икономически университет гр.Варна и Великотърновски университет ? Ще съм ви много благодарна, ако ме ориентирате .

JoLLiE92
02-10-2014, 06:41
Питай ме на лично какво искаш да знаеш за Икономическия. :)

tinity73
02-10-2014, 08:05
Готово

boga94
02-16-2014, 21:20
Случайно някой от колегите да има някаква идея как се решават задачи от този тип? :
Колко е остатъка на делението на ((13)^(2013))+((15)^(2014)) със 7

TheDevilInMe
02-17-2014, 04:36
УНСС, специалност Счетоводство, 3ти курс, семейна, такива ми работи... :D

mariqnicaa
02-23-2014, 14:58
Има ли учащи или такива, които ще кандидатстват в Нов Български Университет? Имам няколко въпроса...

anonymous708973
02-23-2014, 14:59
Пиши на Extremefreerider.

granger
02-24-2014, 18:51
Много ми е драго,когато професора по сравнително конституционно не дойде за лекции и идем да пием бири с колегите!
Мерси,проф. Близнашки :D

LoupGarrou
02-24-2014, 19:03
Близнашки е голям ! (не уча в Юридическия, но там исках да уча, та съм запознат с хората)

Иначе, Granger, ти МО ли учиш ? Не бях обърнал внимание, че вече си студентка, но и отдавна спрях да влизам във форума.

А Стоилов, предполагам Я. Стоилов - не съм изненадан, апък и човекът си е зает.

granger
02-25-2014, 14:53
МО - да.
Да, същия Янаки Стоилов...но да не коментирам...нито методите на преподаване,нито отношение и тн.

AnarchyBoy
02-25-2014, 15:26
what?
Моя днес мина за 10 минути,ама преди тва ест, чаках над час да се наканят да дойдат, та да ни изпитат.

най-дългия изпит при нас у ФКНФ беше 2 часа... реално нужни ни бяха 30-40 мин..

bloodyF
02-25-2014, 15:32
най-дългия изпит при нас у ФКНФ беше 2 часа... реално нужни ни бяха 30-40 мин..


е, то вие в ЦИЕК сте про-та, няма кво да коментираме..
:lol:


моите изпити бяха единият 4ч /работихме 3ч/, другият-2ч /работихме си толкова/
доволна съм от сесията, ама скоро за изпити не искам да чувам ;д

DisappointedDreamer
02-25-2014, 15:56
'Що не си мериш думите? Ти друго освен да плюеш и обиждаш можеш ли? Не видя ли, че се изложи пред целия форум?

Кат си влязъл Арабистика си голямата работа, а? Пхах, айде, скрий се ти, моля те, защото всички могат да те сложат в малкия си джоб.

tireheb
02-25-2014, 16:01
е, то вие в ЦИЕК сте про-та, няма кво да коментираме..
:lol:


моите изпити бяха единият 4ч /работихме 3ч/, другият-2ч /работихме си толкова/
доволна съм от сесията, ама скоро за изпити не искам да чувам ;д

е кво ся, нищо кой знае кво тъпо не е казал човекаът. освен по практически, другите изпити минават що-годе бързо
по-тъпо е чакането преди устните хД висите цялата група като сополи и чакате да ви дойде реда

AnarchyBoy
02-25-2014, 16:03
е кво ся, нищо кой знае кво тъпо не е казал човекаът. освен по практически, другите изпити минават що-годе бързо
по-тъпо е чакането преди устните хД висите цялата група като сополи и чакате да ви дойде реда

Ние преди езикознанието, чакахме 4 часа... :(
А персонално, изпита на човек минаваше за около 30 минути - 20 мин да си нахвърли бележките, 10 да те изпита и си готов.. ко ш те бавят, ние бяхме 70 човека... А влизахме по 5ма

granger
02-25-2014, 16:27
Губя връзката на спора,но лично си предпочитам устните изпити вече - знаеш си оценката на момента, вярно висиш отвън като прани гащи,но аз съм винаги от ударната група,която влиза първа и те така...16 дни чакахме резултат от 1 писмен изпит, сега вече...11 дни от 3тия писмен. Вярно по икономика ни и каза 2 часа след изпита, а по история вече 5ти ден чакаме.

tireheb
02-25-2014, 16:33
Вярно по икономика ни и каза 2 часа след изпита, а по история вече 5ти ден чакаме.

най-тъпото ;д
преди 2 седмици висях цял ден в ректората, за да ми кажат накрая, че съм скъсан
ЕБАТИ

granger
02-25-2014, 16:41
Емиии, при нас или по мейл ни ги казват "ужким" , последния път ,вместо по Имейл, от СУСИ разбрахме.
Иначе - поне този по политология ни го прати по мейл...мЪного ме дразнят така, казат 1 седмица и се бавят 2-3 :lol:

tireheb
02-25-2014, 16:44
заеби тва суси, тва е най-некадърно направеният портал изобщо
точно ей са тея дни тряя ида да се разправям с тях, щот разни тъпотии от първи курс още не са ми вписани, съответно ми липсват разни кредити, не мое завършим
а дано го оправят, щот иначе ше се псуваме яко

AnarchyBoy
02-25-2014, 16:54
заеби тва суси, тва е най-некадърно направеният портал изобщо
точно ей са тея дни тряя ида да се разправям с тях, щот разни тъпотии от първи курс още не са ми вписани, съответно ми липсват разни кредити, не мое завършим
а дано го оправят, щот иначе ше се псуваме яко

Аз още преди да вляза ме предупредиха, че суси е ебати мизерията.. :lol:
Бту, оценките ти не може ги няма в протоколите, тъй че ще се оправите, ко не.. много псуване ш отнесат.. ;д

AnarchyBoy
02-25-2014, 16:55
БТУ и за предпочитам устните пред писмените.. общо 4 изпита имах 2 устни / 2 писмени..

Устните бяха супер яки, особено тоя по История, а пък и на писмените се преписва мега много, лел.. ;с

tireheb
02-25-2014, 16:56
ае има ги май, тея колегите ги оправиха тея неща от първи курс, тъйче явно става таа раота, просто мене ме мързи да ида до студентски отдел ли кво там се казва тва
и другото е некъв шведски от 3ти курс, дет са ми писали 4 кредита за него (а той е 15 ...)

AnarchyBoy
02-25-2014, 16:58
ае има ги май, тея колегите ги оправиха тея неща от първи курс, тъйче явно става таа раота, просто мене ме мързи да ида до студентски отдел ли кво там се казва тва
и другото е некъв шведски от 3ти курс, дет са ми писали 4 кредита за него (а той е 15 ...)

Отдел студенти да.. ;д Ем да е те протоколите се пазят 15 години след завършването, а ти още учиш.. тъй, че не мисля, че ще ти направят проблем..

Ръководителя на специалността още в началото на сесията ни каза, да изискваме специално да ни пишат оценките и в книжката и в суси и изрично да напомняме, колко кредита е, съответно и да се напише в протокола... :D
Сигурно сме доста досадни, ма на всеки изпит стеняме за тъпите протоколи, суси-та, кредити и прочие.. :lol:
Тва ест след самия изпит, да не ги нервираме предварително.. ;с

DisappointedDreamer
02-25-2014, 16:58
почваш тогава на шведски din jävla bög/fitta/квот се сетиш :Д

tireheb
02-25-2014, 17:03
да, точно ..
то като отида да си заверявам семестъра и кат ме питат "ква специалност" (въпреки че си пише в книжката), и кат каем скандинавистика ме гледат кат изкопаемо, все ено не са го чували тва ...
едва ли ше разберат ФРУСТРАЦИЯТА ми ако им речем din jävla fitta :D

DisappointedDreamer
02-25-2014, 17:06
поне ще ги озадачиш.
ще завършиш с едно dra åt helvete и среден пръст, и туй то :Д

Fisherman
02-25-2014, 17:08
най-дългия изпит при нас у ФКНФ беше 2 часа... реално нужни ни бяха 30-40 мин..

студента

Fisherman
02-25-2014, 17:11
what?
Моя днес мина за 10 минути,ама преди тва ест, чаках над час да се наканят да дойдат, та да ни изпитат.

Изпита ми по химия продължи 2 дена и минаха само 16 човека от 50.Нещата седат доста сериозно у Лозенец.

granger
02-25-2014, 17:11
брИтчед, администрацията е мани бегай. Просто пълен фарс. Иначе ме дразни факта,че един човек може да провери 60 работи за 2 часа,като оценките си бяха напълно адекватни, а други ни бавят със седмици...СУСИ си е мизерия, то се знае. Пък дори и да ни излязат оценките, съвсем друга бира е кога ще ни ги нанесат в книжките,щото и с преподаватели трябва да се разбираме...красота абсолютна. Иначе специалността ми си я харесвам още повече след днешната лекция по КП,откакто ще ни е Карагьозова се усеща един респект към предмета,пък и вече ни даде домашна върху конституцията.
Прекраснотийско ми е някво.

AnarchyBoy
02-25-2014, 17:12
студента

проблем ли имаш?! :D
Зак'во ми е по психология (като си знаех какво да пиша) повече от 30-40 минути, върху дадена тема?

Искам просто да ми обясниш логиката си..

tireheb
02-25-2014, 17:14
поне ще ги озадачиш.
ще завършиш с едно dra åt helvete и среден пръст, и туй то :Д

ахаха, общо взето с тва и din jävla... något ми се изчерпва репертоарът на шведски :Д

tireheb
02-25-2014, 17:15
съвсем друга бира е кога ще ни ги нанесат в книжките,щото и с преподаватели трябва да се разбираме...красота абсолютна.

аз сигур половината си неща ги нямам в книжката... трябват ли ми ? :Д:Д

granger
02-25-2014, 17:15
Изпита ми по химия продължи 2 дена и минаха само 16 човека от 50.Нещата седат доста сериозно у Лозенец.

To и моя по Обща Теория на Правото мина в 2 дни,ама аз самата го издържах за 10-15 минути. Отделен въпрос е,че имаше и скъсани,щото теглиш 2 въпроса, дори и да си перфектен по единия,ако не знаеш нищо за другия - капо.

granger
02-25-2014, 17:15
аз сигур половината си неща ги нямам в книжката... трябват ли ми ? :Д:Д

Хубаво е да са там.

DisappointedDreamer
02-25-2014, 17:16
ахаха, общо взето с тва и din jävla... något ми се изчерпва репертоарът на шведски :Д

то общо взето само тез ги има в езикът им.
бедна работа.

tireheb
02-25-2014, 17:21
норвежкият е по-колоритен :О
dra laksa
АХАХАХА

DisappointedDreamer
02-25-2014, 17:23
смееш се ама ако някога трябва да избираш между швеция и норвегия, избери норвегия :Д

AnarchyBoy
02-25-2014, 17:24
е, то вие в ЦИЕК сте про-та, няма кво да коментираме..
:lol:


Само за информация моме, в ЦИЕК са 2 от 3те най-елитни филологии -
Японистика и Арабистика
А ти до колкото си спомням учеше Португалска, с бал около 3 пъти по-малък от този на горепосочените
млъкни моля те и не се излагай...

Няма значение дали е циек/4ти км/УНСС или СУ - навсякъде има и лесно и трудно, а това, че изпита ми е карал 30-40 минути.. значи, че съм си знаел.. Не е мой проблем, че теб късат на изпит траещ 2 часа..
За това не ме занимавай повече с опитите си за заяждане...

ПП: Ето Маги, без да псувам..

tireheb
02-25-2014, 17:25
е ясно, че тъй ше напраа
4 години тука ми набиват у главата, че норвегия е по-яко, ахахах
(щот основният ми език е норвежки и съответно преподавателите ми са норвежисти и тн, сеш се)

granger
02-25-2014, 17:35
Японистика и Арабистика,като си в нито една от тия двете?! Що не сравниш баловете на Иранистика,м? И къде прочете ,че тя е скъсана на изпит?! Че не ми е ясно?
А за УНСС , СУ и тн не ми се разправяй,щото допреди 1 седмица говореше как другите университети освен СУ са великата помия...

bloodyF
02-25-2014, 17:41
проблем ли имаш?! :D
Зак'во ми е по психология (като си знаех какво да пиша) повече от 30-40 минути, върху дадена тема?

Искам просто да ми обясниш логиката си..

психология? в учебният ти план няма такова нещо по принцип...?



Само за информация моме, в ЦИЕК са 2 от 3те най-елитни филологии -
Японистика и Арабистика
А ти до колкото си спомням учеше Португалска, с бал около 3 пъти по-малък от този на горепосочените
млъкни моля те и не се излагай...

Няма значение дали е циек/4ти км/УНСС или СУ - навсякъде има и лесно и трудно, а това, че изпита ми е карал 30-40 минути.. значи, че съм си знаел.. Не е мой проблем, че теб късат на изпит траещ 2 часа..
За това не ме занимавай повече с опитите си за заяждане...

ПП: Ето Маги, без да псувам..
ахахаахаха, дарлинг, къде и кога са ме скъсали, че не си спомням?
и книжката си мога да снимам и приложа даже..
ти кво ще приложиш с тройките ,дето си ги наредил /най-вероятно/?
и точно на невероятната ти ИРАНИСТИКА ще спомена онзи ,който влезе с бал 10 от 24 и то платено...
в португалската ми филология няма такива хора, тъпичко, а?

и не знам елитността по какво се определя, но добре...хаха


едит
специалността ми не е смешничка за разлика от теб.
отделно нота бене, защо ти учиш това нещо-заради ''позлатените спирки'' в не знам си къде..

самозакрий се.

и не, уважавам хората в ЦИЕК, защото познавам хора от там и знам какви неимоверни усилия полагат.
но просто теб не те уважавам, сори.

AnarchyBoy
02-25-2014, 17:41
Японистика и Арабистика,като си в нито една от тия двете?! Що не сравниш баловете на Иранистика,м? И къде прочете ,че тя е скъсана на изпит?! Че не ми е ясно?
А за УНСС , СУ и тн не ми се разправяй,щото допреди 1 седмица говореше как другите университети освен СУ са великата помия...

Плами не сравних Иранистиката, защото тя не е обидила специалността, а ЦИЕК.. пък тук са именно двете елитни специалности, които казах.. ;) Специалности чиито бал по време на кандидатстване не пада дори с 0,01.. Но естествено, тя трябва да се заяде.. в случая обаче говори без да разбира.. ако беше казала Иранистика щях да се съглася, че бала ми е нисък и все пак е доста трудно (не се оплаквам) но тя с тоя смешен бал и специалност, да говори така за ЦИЕК
(което включва.. Японистика,Арабистика,Коре истика) е смешно просто..
Ма е по-лесно да се заядеш и ти, естествено..

Айде моля ви се стига с тоя хейт, че е жалко вече.. човек говори нормално вие сао се заяждате.. аз спрях, няма даже да ви псувам вече.. не си заслужава..

granger
02-25-2014, 17:42
Аз не се заяждам, а говоря истината, за разлика от теб. И не само сега :)

AnarchyBoy
02-25-2014, 17:44
Аз не се заяждам, а говоря истината, за разлика от теб. И не само сега :)

Все пак виж, че тя се опита да се "Заяде" за ЦИЕК, не за Иранистиката.. кажи ми, че не съм прав?
С случая ник'ва истина не казваш, просто я защитаваш, щото така ти е изгодно, което е жалко, доста те промени тоя човек, за жалост не към хубаво.. :?

Та ндам, тя се заяде за ЦИЕК не за Иранистиката, съответно се заяде и за тези специалности, в които се учи бая доста повече от нейната.. както и доста повече са желани, но няма проблем простено и е, момичето не разбира..

ПП; даже не защитавам Иранистиката... да не кажеш нещо.. :)

tireheb
02-25-2014, 17:45
ма защо така мочмета, закво си сравнявате по балове и тн специалностите, че и факултетите чак
треело да влезете да учите щото ви е кеф, не щот е ЕЛИТНО

bloodyF
02-25-2014, 17:47
ИСКАМ ТИ, ЦВЕТОМИРЕ, ДА ОТГОВОРИШ НА ВЪПРОСА

КАКВА ПСИХОЛОГИЯ УЧИШ, ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ, ЧЕ НЕ Е ВКЛЮЧЕНО ТАКОВА НЕЩО В УЧЕБНИЯ ТИ ПЛАН?


И не ми се заяждай, защото толкова съм ти набрала, че ако те видя в СГ ще ти набия шамарите, а ти ще стоиш и ще гледаш като препикано мушкато.

AnarchyBoy
02-25-2014, 17:47
ма защо така мочмета, закво си сравнявате по балове и тн специалностите, че и факултетите чак
треело да влезете да учите щото ви е кеф, не щот е ЕЛИТНО


И аз това казвам.. но Иветка, се опитва да се заяжда, а даже не разбира, колко смешно изглежда отстрани...
Седнал циганина, да обижда Българите на "циганин"..

Тя' само го започна, аз й обясних най-нормално, че не е права..

AnarchyBoy
02-25-2014, 17:48
ИСКАМ ТИ, ЦВЕТОМИРЕ, ДА ОТГОВОРИШ НА ВЪПРОСА

КАКВА ПСИХОЛОГИЯ УЧИШ, ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ, ЧЕ НЕ Е ВКЛЮЧЕНО ТАКОВА НЕЩО В УЧЕБНИЯ ТИ ПЛАН?


И не ми се заяждай, защото толкова съм ти набрала, че ако те видя в СГ ще ти набия шамарите, а ти ще стоиш и ще гледаш като препикано мушкато.

Литературознание, в което има 98 % психология, ако не вярваш ще ти дам блога на професора има качени лекциите, да ги чуеш.. реално не учим ник'ви произведения, а учим само разни идеи... Фройд, Фуко и прочие.. ;)

А ако ме видиш в студентски град, ще те отмина като пътен знак, пък заговориш ли ме.. най-много да ти се изсмея.. защото си ми смешна..

DownloadVirus
02-25-2014, 17:49
Да го еба,к'ви са тия езици ,където пишете.. Имам позната писала китайски и английски.Dafuq ?
Голяма реализация ще Ви чака с тези неща,да знаете.
То и моята не е лесна с 4 предмета Висша математика,ама Вие хептен се извратихте :D

tireheb
02-25-2014, 17:52
ИСКАМ ТИ, ЦВЕТОМИРЕ, ДА ОТГОВОРИШ НА ВЪПРОСА

КАКВА ПСИХОЛОГИЯ УЧИШ, ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ, ЧЕ НЕ Е ВКЛЮЧЕНО ТАКОВА НЕЩО В УЧЕБНИЯ ТИ ПЛАН?


само информативно, аз си имах предмет психология съвсем редовен
за него не знам
ама сме един факултет
тъйче не е невъзможно

пс; упс, явно е бил избираем

bloodyF
02-25-2014, 17:52
ми литературознанието не е психология, а аз не искам да си говорим, повярвай ми.


и честно казано спирам да си меря пишката с теб, щото така или иначе накрая моята ще излезе по-голяма, дори и да я нямам де факто.

пък ти си мисли , че си преуспял със златните спирки и сребърните мостове.
аз ще си ям пащели, ще си пия кафето в центъра на Лисабон и ще се радвам на живота.
Чаозиньо.

AnarchyBoy
02-25-2014, 17:52
Да го еба,к'ви са тия езици ,където пишете.. Имам позната писала китайски и английски.Dafuq ?
Голяма реализация ще Ви чака с тези неща,да знаете.
То и моята не е лесна с 4 предмета Висша математика,ама Вие хептен се извратихте :D

Всъщност във филологията има доста хляб, но трябва да си доста оправен и да съчетаеш нещата, с добър магистър..
Пък днешно време главно се търсят или хора с езици или компютърно грамотни..
И жестоко се лъжеш, ако си мислиш, че филолозите могат да са само учители/преводачи.. :D

granger
02-25-2014, 17:52
С случая ник'ва истина не казваш, просто я защитаваш, щото така ти е изгодно, което е жалко, доста те промени тоя човек, за жалост не към хубаво.. :?


ПП; даже не защитавам Иранистиката... да не кажеш нещо.. :)
Ей, момченце...не ми се обяснявай кой как ме е променил,ами се вземи в ръце,че целия форум те видя каква си мижитурка. Обясни ми с думи прости за къв кур ти беше да сравняваш Португалска с Арабистика примерно?! Като нито е едното, нито в другото си компетентен. Именно затова те помолих да сравниш тва.
А тва,че ме е променила - можеш да си го повтаряш,докато си повярваш. Много ясничко ми стана що за стока си и не благодарение на нея. Малко се оплете в лъжите си и не само аз, ами и доста хора тук идеално добре знаят за какво говоря.
Та, мерси за квалификацията,можеш да си я свиеш на 16 и да я мушнеш ,където си пожелаеш...

Hayashi
02-25-2014, 17:52
Честно ли имате по 4 изпита на семестър филологиите, бе?
Ето кво е трябвало да запиша значи.


При нас няма устни, освен по език. По-нататък май има практически изпити, но е далеч по-ужасно.

DisappointedDreamer
02-25-2014, 17:53
http://prikachi.com/images.php?images/210/7102210A.png

На т'ва ли му викаш "най-нормално"? 'Щото имаш навика постоянно да си изтриваш постовете, ама няма да ти се получава.

Ако "Иветка" се излага толкова, колкото ти описваш, направо жал ме хваща, ако трябва да си помисля ти на колко безброй много хора падна в очите.

AnarchyBoy
02-25-2014, 17:54
ми литературознанието не е психология, а аз не искам да си говорим, повярвай ми.


и честно казано спирам да си меря пишката с теб, щото така или иначе накрая моята ще излезе по-голяма, дори и да я нямам де факто.

пък ти си мисли , че си преуспял със златните спирки и сребърните мостове.
аз ще си ям пащели, ще си пия кафето в центъра на Лисабон и ще се радвам на живота.
Чаозиньо.

Пак продължаваш да ми се зъбиш, при условие, че аз се опитвам да си трая.. Учтиво те моля за не знам кой път вече да престанеш.. Щото винаги ще мога да те затапя.

Не разбираш ли, че с това, което правеше (с приятеля си и всичките изневери) като погледнеш надолу, виждаш дъното?
А това литературознание, което аз учих цял семестър е именно психология:

Темите на изпита бяха..

Желание:
Фрустрация:
Джедаизъм:

:lol:

Much литература so произведения..


Кефи ме как обясняваш, какво АЗ уча, като даже не знаеш къде е ЦИЕК, лел..

Fisherman
02-25-2014, 17:55
анархи е путка и сега всички го разбраха
case closed.

AnarchyBoy
02-25-2014, 17:55
http://prikachi.com/images.php?images/210/7102210A.png

На т'ва ли му викаш "най-нормално"? 'Щото имаш навика постоянно да си изтриваш постовете, ама няма да ти се получава.


А не не виж, аз го написах, но един специален човек за мен ме убеди, че не си заслужава изтрих го и го промених, нали?

AnarchyBoy
02-25-2014, 17:56
анархи е путка и сега всички го разбраха
case closed.

Не ми отговори на въпроса... ;/

granger
02-25-2014, 17:56
:lol: смятаааааааай
Няма да коментирам,мисля че на Маги скрийншота заби и последния пирон :D

tireheb
02-25-2014, 17:56
Честно ли имате по 4 изпита на семестър филологиите, бе?
Ето кво е трябвало да запиша значи.


При нас няма устни, освен по език. По-нататък май има практически изпити, но е далеч по-ужасно.

между 3 и 7 :Д
най-често около 4, поне при мене

bloodyF
02-25-2014, 17:57
о, Маги, златна звездичка за теб хаха, това беше неочаквано, определено..


а Цецко, кво да кажа...не е срамно да си тъп, срамно е да си го не признаваш
мога да погледна дъното , ама пак нагоре ще са звездите, мухльо...
докато при теб кво, лъжи, лъжи, лъжи, измислици и пак лъжи...


и за всички неразбрали-не, нямам двойки, а успеха ми е 5,40 , мерси за внимането, ариведерчи

AnarchyBoy
02-25-2014, 18:00
о, Маги, златна звездичка за теб хаха, това беше неочаквано, определено..


а Цецко, кво да кажа...не е срамно да си тъп, срамно е да си го не признаваш

Значи доста трябва да се срамуваш.. :(


А относно скрийншота на Маги, не крия, че първоначално те напсувах tirehab също го видя.. после реших, че човек смачкан от живота като теб, не заслужава да се хабя...

Бай бай...

Hayashi
02-25-2014, 18:00
между 3 и 7 :Д
най-често около 4, поне при мене

Въх, ето права се оказах. Че и ми се отдават езиците толкова много, на всичкото отгоре.

А всъщност този комичен спор, който се разрази за какво беше? Не са ли и дваматав СУ? Какво е ЦИЕК? c:

tireheb
02-25-2014, 18:01
център за източни езици и култури
пак е във фкнф
ама на друго място :Д
и там учат... източни езици ;д

AnarchyBoy
02-25-2014, 18:02
Въх, ето права се оказах. Че и ми се отдават езиците толкова много, на всичкото отгоре.

А всъщност този комичен спор, който се разрази за какво беше? Не са ли и дваматав СУ? Какво е ЦИЕК? c:

Даже един факултет сме.. ама тя се заяжда на рандъм..

ЦИЕК е подразделение - Център по Източни Езици и Култури...


Тя е в друга сграда.. и просто реши да се заяде е така от въздуха..

DisappointedDreamer
02-25-2014, 18:02
А не не виж, аз го написах, но един специален човек за мен ме убеди, че не си заслужава изтрих го и го промених, нали?

Лин няма да е вечно там да ти прибира версиите.

И какво като си го изтрил? Като беше обидил Пантерката в дневника пак го беше изтрил, нали, и? Това не променя по никакъв начин фактът, че си го бил написал.

Колкото до евентуалните изневери, които толкова много споменаваш, на Блъди - какво от това? Защо трябва да ги изваждаме на показ, при положение че в момента спорим по съвсем друг въпрос? Сега на база морал ли ще се съдим? 'Щото и ти не сереш розички, момко.

Fisherman
02-25-2014, 18:03
цецко погледни нагоре,какво виждаш

bloodyF
02-25-2014, 18:03
Значи доста трябва да се срамуваш.. :(


А относно скрийншота на Маги, не крия, че първоначално те напсувах tirehab също го видя.. после реших, че човек смачкан от живота като теб, не заслужава да се хабя...

Бай бай...

що не цитира и отбелязания факт, че си патологичен лъжец?


я сега кажи кво стана с Кавазакито Нинджа,дето беше казвал, че чичо ти ще ти го носи чисто ново с bubble wrap от Дойчланд? Слушам?
И кво стана-последно в София ,Лондон или Кюстендил си раждан?

granger
02-25-2014, 18:04
Ако говорим за изневерите на някой си, да поговорим и за фантасмагориите на някой си друг. За Интерпол, ЦРУ, ФБР, Бързи и Яростни КН вариант и Kill Bill със сандвич в ръка?!

bloodyF
02-25-2014, 18:05
Великите умове май мислим еднакво, бебка :*

AnarchyBoy
02-25-2014, 18:06
що не цитира и отбелязания факт, че си патологичен лъжец?


я сега кажи кво стана с Кавазакито Нинджа,дето беше казвал, че чичо ти ще ти го носи чисто ново с bubble wrap от Дойчланд? Слушам?
И кво стана-последно в София ,Лондон или Кюстендил си раждан?

Като няма за к'во да се заядеш се хващаш за нек'ви пълни глупости..

Никога не съм твърдял, че съм раждан другаде освен в София.. друг е въпроса, че съм ЖИВЯЛ в Лондон, което е различно..
просто като бебе са ме "Транспортирали" там.. ;д Иначе съм си раждан тук в БеГе и по-лична карта съм си Българин и ЕГН-то ясно ми показва - София..

За кавазакито не ми се говори щото е гадна историята, факт е, обаче, че е реално, ако не смяташ така твой проблем..

Но разбира се, ти ще извъртиш фактите...

Даже няма да ти отвърна пак на безпочвения хейт, сега ти се излагаш и се нервираш, а аз ти се смея... :)

Lilanda
02-25-2014, 18:07
Абе не, че защитавам някого, ама спора не беше ли за ЦИЕК, а не за животите на спорещите? о.О

А някои хора са много лицемерни, не мога да повярвам даже к'во се случва..

ПС: Не ви се меша, ако искате, даже не ми отговаряйте, just asking..;3

bloodyF
02-25-2014, 18:07
В коя зона на Лондон? Интересно...........
А майка ти къде работи последно? Интерпол-Кюстендил ли беше?



Лилче, що бе, наМЕШИ ни се...не е проблем..

AnarchyBoy
02-25-2014, 18:08
Ако говорим за изневерите на някой си, да поговорим и за фантасмагориите на някой си друг. За Интерпол, ЦРУ, ФБР, Бързи и Яростни КН вариант и Kill Bill със сандвич в ръка?!

Не я защитавай плийс.. жалка история е.. че тя хейтна през причина, защитих се супер културно (първоначално хейтнах, но размислих и го премахнах.. нямаше смисъл) и вие ми наскочихте..

Както и да е, де.. живейте си там..


Ма после ми говори, че тя не се е заяла без причина..


е, то вие в ЦИЕК сте про-та, няма кво да коментираме..
:lol:

granger
02-25-2014, 18:08
Добре,няма да ти отговорим :)
Спора прерасна в нещо друго,след като се намесиха кирливите ризи,ама не само едната страна има такива.

Не я защитавам. Поставям нещата,както ти ги беше представил преди известно време.

DisappointedDreamer
02-25-2014, 18:08
^Тебе дори никой няма да те отрази. По-невидима си и от пътен знак, което е лошо.

/т'ва към Лин

AnarchyBoy
02-25-2014, 18:09
В коя зона на Лондон? Интересно...........
А майка ти къде работи последно? Интерпол-Кюстендил ли беше?

Зона 3 :) тенк ю вери мъч.
Майка ми се премести и в момента работи към МВР на границата с Македония, пак с опита си в документи и прочие..

Чувстваш ли се его-бустната от цялата тая злоба моме?

AnarchyBoy
02-25-2014, 18:10
Добре,няма да ти отговорим :)
Спора прерасна в нещо друго,след като се намесиха кирливите ризи,ама не само едната страна има такива.

Не я защитавам. Поставям нещата,както ти ги беше представил преди известно време.

Не не права си, но тя ми скочи за циек, аз обясних.. какво е и що е.. а тя реши да се заяжда и да ме заплашва... лел не е мой проблем, ма да не си го изкарва на мен ако обича, щото нито ме интересува вече к'ва е нито к'во е правила, да си живее живота далеч от мен..

Нямам намерение да контактувам и с лицемери също, тъй че..

Ае бай..

bloodyF
02-25-2014, 18:10
^Тебе дори никой няма да те отрази. По-невидима си и от пътен знак, което е лошо.

/т'ва към Лин

Благодаря за смеха, който докара у дома хахахахаха
Обичаме те!
От лудите от втория етаж :*

tireheb
02-25-2014, 18:11
ма аре млъквайте вече, че некой случаен човек може верно да иска да пита нещо смислено
едва ли, ама все пак

granger
02-25-2014, 18:12
ма аре млъквайте вече, че некой случаен човек може верно да иска да пита нещо смислено
едва ли, ама все пак

Тук нормални хора няма :D

DownloadVirus
02-25-2014, 18:12
Всъщност във филологията има доста хляб, но трябва да си доста оправен и да съчетаеш нещата, с добър магистър..
Пък днешно време главно се търсят или хора с езици или компютърно грамотни..
И жестоко се лъжеш, ако си мислиш, че филолозите могат да са само учители/преводачи.. :D

И какво друго би ще излезе от теб там?
имам някакви предположения ,ама минимум 90% са в света на фантастиката ;)

AnarchyBoy
02-25-2014, 18:13
И какво друго би ще излезе от теб там?
имам някакви предположения ,ама минимум 90% са в света на фантастиката ;)

:D Аз ще се пъна за магистър МО.. :D
Поне това е плана..

Fisherman
02-25-2014, 18:13
^Тебе дори никой няма да те отрази. По-невидима си и от пътен знак, което е лошо.

/т'ва към Лин

противоречиш си

AnarchyBoy
02-25-2014, 18:14
ма аре млъквайте вече, че некой случаен човек може верно да иска да пита нещо смислено
едва ли, ама все пак


Тук нормални хора няма :D

True..

granger
02-25-2014, 18:15
Магистър МО няма.
Има отделни разделения - Право на Европейския съюз
Международна сигурност
Международни бизнес отношения
Многостранна дипломация и международни организации
Частни отношения с презгранични последици в ЕС

AnarchyBoy
02-25-2014, 18:18
Магистър МО няма.
Има отделни разделения - Право на Европейския съюз
Международна сигурност
Международни бизнес отношения
Многостранна дипломация и международни организации
Частни отношения с презгранични последици в ЕС

Рано ми е да съм разучавал още, казах, че това е плана от сега.. не, че е готов.. :D
Но все пак "Многостранна дипломация и международни организации" това имам предвид..

DownloadVirus
02-25-2014, 18:20
Рано ми е да съм разучавал още, казах, че това е плана от сега.. не, че е готов.. :D
Но все пак "Многостранна дипломация и международни организации" това имам предвид..

Именно за такива фантасмагории говоря .. :D Многостранна дипломация ,еми успех г-н дипломат.
Пък тези дето са с Португалски арабски китайски и не знам си какво може след бакалавъра да изкарат и магистър и да вървят на производство за 400 лева на 12 часа и да си пишат после вкъщи йероглифи .

AnarchyBoy
02-25-2014, 18:24
Именно за такива фантасмагории говоря .. :D Многостранна дипломация ,еми успех г-н дипломат.
Пък тези дето са с Португалски арабски китайски и не знам си какво може след бакалавъра да изкарат и магистър и да вървят на производство за 400 лева на 12 часа и да си пишат после вкъщи йероглифи .

Не всичко е само кодове.. :D Или икономика..
Не ви разбирам хората, които учите една специалност и за вас всички други специалности са няк'ви прости и от тях не се вадят пари.. ;с
Във всяка (айде почти) една специалност има възможност за развитие...

Hayashi
02-25-2014, 18:25
С по-нестандартните езици няма ли по-голяма успеваемост?
На мен японци ми предлагаха да запиша японистика бакалавър в СУ и за магистър директно да заминавам за Япония. Даже бяха проучили университети за мен и ми гарантираха, че няма как да не ме приемат, но навсякъде таксите на години бяха около 600 000 йени на година.

Fisherman
02-25-2014, 18:25
ми то има възможност за развитие и в саденето на домати,тва нищо не означава

DisappointedDreamer
02-25-2014, 18:27
^С международни отношения не излизаш единствено дипломат, както и не излизаш единствено учител с дадена филология.

Крайно време е вече да разберете, че светът не е черно на бяло. Има много възможности, просто трябва да знаеш къде да ги търсиш и как да ги оползотвориш.

И аз си скъсах задника от учене по висша математика макар още да нямам 12-ти клас завършен, ама кандидатствах бакалавър и магистър в едно, общо 4 години, специалност Арабски, Руски и Международни отношения. И какво от това?

Спрете с посочването като в детската градинка - "хаха, няма да си намериш работа, 'щото си с псевдоспециалност, докато аз уча 4 висши математики". Да ти ръкопляскаме освен?

DownloadVirus
02-25-2014, 18:29
Не е така,не говоря за кодове и за икономики,има специалности,които лесно после си набираш работа,други по-трудно,трети е почти невъзможно..А икономиката не мисля,че има голяма реализация и защо ли си го мисля.Елементарно,всеки втори се бута за икономика,защото е лесно и много специалности се отговаря от обща култура,хора без четене вземат изпити с 4ки.После резултатът е нищо.Ако имаш късмет в някой завод на по-висока позиция за 500 лева и това е.

DisappointedDreamer
02-25-2014, 18:32
^Другото, което трябва да се уточнява е за коя държава говорим. Защото братовчедка ми завърши икономика в УНСС и едвам си намери работа, да. За сметка на това, обаче, в чужбина икономика не се влиза лесно в хубавите университети и много мои съученици ги скъсаха доста жестоко, докато други ги приеха и ще могат да си намерят много лесно работа, заради името на университета, в който са учили.

DownloadVirus
02-25-2014, 18:32
^С международни отношения не излизаш единствено дипломат, както и не излизаш единствено учител с дадена филология.

Крайно време е вече да разберете, че светът не е черно на бяло. Има много възможности, просто трябва да знаеш къде да ги търсиш и как да ги оползотвориш.

И аз си скъсах задника от учене по висша математика макар още да нямам 12-ти клас завършен, ама кандидатствах бакалавър и магистър в едно, общо 4 години, специалност Арабски, Руски и Международни отношения. И какво от това?

Спрете с посочването като в детската градинка - "хаха, няма да си намериш работа, 'щото си с псевдоспециалност, докато аз уча 4 висши математики". Да ти ръкопляскаме освен?

Да бе,виждаме ги..За това после с Висше в производството работят,огромната реализация.А то един ли е случай такъв,два ли са..

tireheb
02-25-2014, 18:32
баце, сериозно ли си ги мислиш тея неща дето ги говориш или кво... ?
"ако имаш късмет в някой завод"
кви заводи, кви неща приказваш
ахаха

DownloadVirus
02-25-2014, 18:33
^Другото, което трябва да се уточнява е за коя държава говорим. Защото братовчедка ми завърши икономика в УНСС и едвам си намери работа, да. За сметка на това, обаче, в чужбина икономика не се влиза лесно в хубавите университети и много мои съученици ги скъсаха доста жестоко, докато други ги приеха и ще могат да си намерят много лесно работа, заради името на университета, в който са учили.

само за територията на Б-я говорим разбира се .. :))

AnarchyBoy
02-25-2014, 18:33
Съгласен съм с Маги не всичко е черно на бяло...

Но явно няма да можем да те убедим..

AnarchyBoy
02-25-2014, 18:34
Искам да ми покажеш филолог работещ в завод..

DownloadVirus
02-25-2014, 18:47
Те повечето прекъсват и не стават нищо...Е нали знам от 26 човека ОЩЕ след 1ви семестър английски език остават 8..За какво говорим..
Икономисти иначе познавам такива..

DownloadVirus
02-25-2014, 18:48
баце, сериозно ли си ги мислиш тея неща дето ги говориш или кво... ?
"ако имаш късмет в някой завод"
кви заводи, кви неща приказваш
ахаха

Казвам за позиция мениджър,ръководител и прочие искат Висше икономическо образование навсякъде.

AnarchyBoy
02-25-2014, 18:49
Те повечето прекъсват и не стават нищо...Е нали знам от 26 човека ОЩЕ след 1ви семестър английски език остават 8..За какво говорим..
Икономисти иначе познавам такива..

Повечето прекъсват, защото има доста трудни филологии.. не защото специалността не ги радва или е безперспективна..

tireheb
02-25-2014, 18:52
прекъсват, щото виждат колко ИДИОТСКО е да учиш кви псалми бил писал томас кинго, или пък каква била техниката при превода на розетския камък. идиотско, не трудно. самият формат е изначално грешен
то и затва половината специалности увеличиха местата почти двойно, да не остават групи по 5 човека накрая в 4ти курс

TheNormalGuy
02-25-2014, 18:54
Епа като сте толкова велики всичките пишещи тук, компот да ви отворя ли ? Айде, ходете да учите и спрете да спамите в темата.

granger
02-25-2014, 19:00
Епа като сте толкова велики всичките пишещи тук, компот да ви отворя ли ? Айде, ходете да учите и спрете да спамите в темата.
нема па!

DownloadVirus
02-25-2014, 19:04
прекъсват, щото виждат колко ИДИОТСКО е да учиш кви псалми бил писал томас кинго, или пък каква била техниката при превода на розетския камък. идиотско, не трудно. самият формат е изначално грешен
то и затва половината специалности увеличиха местата почти двойно, да не остават групи по 5 човека накрая в 4ти курс

Така е.Късат ги здраво на изпити не събират кредити и спират учението си.И говорим за английски,не за някой сложен непознат на никого език китайски японски и прочие.Език,който учим от 2ри клас..
То това,че специалността е хубава също не означава на 100%,че ще се реализираш,но важното е просто да знаеш,че шансът ти е по-голям и винаги да имаш втори план,че инак лошо.

TheNormalGuy
02-25-2014, 19:04
Тюх, ти па, все на въпреки...

tireheb
02-25-2014, 19:07
ма мисълта ми е, че не ги късат на практически английски (повечето), което според мене би трябвало да е основното в обучението в специалността (както и при всяка друга филология, впрочем)
някои хора просто нямат нервите да изкарат целия тоя булшит и отказват да се затормозяват с откровено излишна информация

DownloadVirus
02-25-2014, 19:18
Еми то навсякъде е така..Да не е само там..

anonymous708973
02-25-2014, 21:13
Ба, хич не желая да ме набърквате пак, но изпитвам ОГРОМНО желание да видя как ще разрешат на филолог да запише магистър (в чужбина, де - то в България всякакви фокуси минават) от област МО/икономика/бизнес етц.

Иначе само минавам да се оплача, че ПАК ще трябва да наваксвам сама по висша математика заради уникалната ни образователна система, ГРРР. Тая статистика ни взима здравето... и явно са преценили, че ние нямаме нужда от професора, а са ни бутнали някакъв доцент, който с 10 човека не може да се оправи, а ние сме 420 :Д Пуф, направо съм горда от себе си как почти цялото време слушам съсредоточено.

granger
02-25-2014, 21:22
Записват и между другото много успешно особено - многоезична дипломация и организация.Специално в СУ познавам 2 такива момичета и са адски кадърни в областта си, едната дори замина по Еразъм в Италия. С такава филология и въпросната магистратура.

Deadlock
02-25-2014, 21:27
PinkPanther, записват, записват. Може някакви supplementary courses да трябват, но изобщо не е невъзможно.

A granger, това ходене "даже" по Еразъм в Италия нещо, показващо "кадърност", ли трябваше да е? Питам сериозно

granger
02-25-2014, 21:31
Не,просто и използвах неправилно думата :D Но все пак е нужен успех над 5 по специалността, за да отидеш.Поне при МО е така.
Иначе доста кадърни хора познавам. А има и филолози,които паралелно пишат международни + след това магистратура и вече става страшно :D

JoLLiE92
02-26-2014, 02:50
В чужбина точно се случва да запишат доста по-различна магистратура от бакалавъра. :)
Стига сте спорили. : )
Дайте предложение към каква магистратура да се насоча с МИО?

LadyDi
02-26-2014, 07:02
Дайте предложение към каква магистратура да се насоча с МИО?
Зависи как искаш да се реализираш :)

Deadlock
02-26-2014, 08:29
granger, изненадана съм от изискването за успех за Еразъм. "Из Европата" се ползва за купони и разврат и не съм си помисляла да го гледам като академична заслуга. :Д

granger
02-26-2014, 08:32
Ами не знам как е в Европа, но специално от СУ хората са си доволни и си карат програмите с кеф.
Тва как е в Европата не мога да знам.

YSMF
02-26-2014, 08:44
За ВИНС-аджиите: Международен бизнес, които са с английски език могат ли да запишат английски? Казаха ми, че трябвало да запиша английски+ някакъв друг език, а такова нещо в справочника не е казано.
Великобритания защо не присъства в страните за Еразъм?

Deadlock
02-26-2014, 09:06
granger, не се изненадвам, че са доволни, и според мен е много готино. Мисълта ми беше, че е екскурзия за забавления/културен ексчейндж повече от академично образование.

Hayashi
02-26-2014, 09:13
Аз мисля да ходя с Erasmus в Канада по-следващата година, но да видим какво ще се окаже. Освен, че 1 семестър подготвяш досие, от университета ми казаха, че приемат всички, защото и без друг няма огромен наплив от желаещи.

AnarchyBoy
02-26-2014, 09:24
Хармаяни е права, като цяло Еразъма поне за СУ е як.. И аз съм чул доста хора да се хвалят..

Пантерке като цяло е доста възможно да запишеш различен от БА - магистър..
Пък както Плами каза... филология + мо / едновременно, пък после магистър те изстрелва доста нагоре..
Но и другия вариант не е зле..

bloodyF
02-26-2014, 09:51
Ба, хич не желая да ме набърквате пак, но изпитвам ОГРОМНО желание да видя как ще разрешат на филолог да запише магистър (в чужбина, де - то в България всякакви фокуси минават) от област МО/икономика/бизнес етц.


Колежка на баща ми, с над 3К заплата, е с бакалавър филология и магистър бизнес администрация, така че..

Аз лично искам мениджмънт за магистър, ама има дооооооооооста хляб да изям дотогава..

tireheb
02-26-2014, 10:30
па един познат на един приятел на леля ми гошо...
доколкото аз съм гледал, магистратурата в чужбина верно тряя ти е "по темата" на бакалавъра ... поне из неколкото университети из норвегия, за които аз съм се интересувал, можех да запиша IBSEN STUDIES :D и други такива разни
другаде мое и да не е баш така, не знам

LadyDi
02-26-2014, 10:36
добре, а с приравнителни изпити не става ли?

Hayashi
02-26-2014, 10:37
Нда, и при нас е така. Първата и втората година е много ларж и може едва ли не да се прехвърляш между всичките специалности, за магистър обаче е друго. Аз съм се убедила здраво, че ще уча био здравеопазване и за него може да се кандидатства само с 2 бакалавъра и то и двата много тясно свързани по между си. Дори с бакалавър биохимия не позволяват, а той има ужасно много общи моменти с двата позволени бакалавъра по биология.

Една приятелка учи някаква администрация и там е друго обаче.

tireheb
02-26-2014, 10:38
ми не съм много наясно, ма дори и да става... как да приравня някви математики, да речем, ако искам да запиша нещо икономическо, като нямам никва идея от тва

LadyDi
02-26-2014, 10:48
ми не съм много наясно, ма дори и да става... как да приравня някви математики, да речем, ако искам да запиша нещо икономическо, като нямам никва идея от тва

е, то ако искаш да го запишеш, се предполага, че ще имаш някаква идея ;)

мисълта ми е... аз завърших икономическа дисциплина и като бакалавър и като магистър, в последствие реших, че искам да уча магистратура филология
нямах проблем със записването, но имах да взема освен 10-те редовни изпита в двата семестъра на магистратурата и още 8 приравнителни - синтаксис, морфология, културна история и др. които бяха част от бакалавърския курс по филология

tireheb
02-26-2014, 10:50
еми, така е в България
квато си искаш магистратура пишеш, съответно ти се увеличава с 1-2 семестъра, в които учиш тва, дето се очаква да го знаеш от бакалавъра, ако ти е бил в същата насоченост
ма в чужбина не е тъй (пак казвам, поне в тея университети, дето аз съм се интересувал)

упс, тва дето ти го обясняваш май е по-различно
приравнителни преди да започнеш ?

LadyDi
02-26-2014, 10:52
ясно

а каква е опцията тогава? записваш си пак от начало - бакалавър, магистър и т.н.?

tireheb
02-26-2014, 10:55
ми, да, предполагам
или ако я има тая опция с приравнителните, сядаш и учиш квото трябва да знаеш, за да ги изкараш, както явно ти си изкарала културна история, морфология и тн
или се примиряваш и пишеш нещо по бакалавъра хД

LadyDi
02-26-2014, 10:59
или ако я има тая опция с приравнителните, сядаш и учиш квото трябва да знаеш, за да ги изкараш, както явно ти си изкарала културна история, морфология и тн
то това е най-логичното
аз даже ходих да се карам с една леля в канцеларията и с половината преподаватели, защото ми изискваха да присъствам на занятия с бакалаврите
и ми обясняват, че не съм била можела да се подготвя, ако не присъствам на лекции, пък аз им обяснявам, че за тва трябва да се притеснявам аз, след като съм решила да го уча и да си ми дадат конспектите и учебниците и да ме оставят да си уча, вместо да си губя времето да ходя по лекции

tireheb
02-26-2014, 11:04
ми наще магистри (тяхното се води "нордистика") ходят по некви лекции с нас, разни странознания и тн

LadyDi
02-26-2014, 11:09
е, да, когато не можеш да се подготвиш изцяло сам, нямам против да се посещават лекции и/или упражнения
но аз това така или иначе съм го учила в училище, за какво ще ме карат задължително да ходя, че и няма да ми дават заверка...
както и да е, те куриозите при нашето образование са повече от достатъчно
беше ми интересно просто как се процедира навън

tireheb
02-26-2014, 11:14
а, не можеш, точно пък по тея странознания моеш да се подготвиш от уикипедия :Д просто те явно немат против да идват
мен ми стана интересно как сама си се оправила по морфология и синтаксис и тн хД
може би щото тоя пич нашият дето преподава по тва е изрод и е голем зор при него.. в смисъл всичко е супер детайлирано и изисква много, та не моа си представя да си науча сам при него без да съм бил на лекции

LadyDi
02-26-2014, 11:17
е, аз говоря за английски, не за някой твърде засукан език :cool:

+ това, учителката ми в езиковата беше ебаси чудото
та ми трябваше само да прочета лекциите и материалите по предмета, за да мога да се явя...

tireheb
02-26-2014, 11:21
е, да ХД ама все пак, тя морфологията си е морфология и синтаксисът си е синтаксис във всеки език, то си е теория и до голема степен е едно и също, независимо ква филология следваш, просто го учиш на съответния език
предполагам от преподавателя идва, нашият е некъв млад и напорист :Д

LadyDi
02-26-2014, 11:23
да де, но когато имаш добра основа, другото е лесно
тва имах предвид
аз съм го учила, така или иначе... вярно преди 10-тина години :cool: ама все пак

Deadlock
02-26-2014, 11:24
навън имаш възможност да караш курсовете, които не ти достигат, за да покриеш изискванията за желаната магистратура. например ти трябват 5 кредита маркетинг, 10 кредита финанси, 10 кредита статистика и 5 кредита счетоводство. това прави един семестър, а не цял нов бакалавър.

granger
02-26-2014, 11:25
Ма , вие имате заверки?! При нас го няма тоя разкош...

AnarchyBoy
02-26-2014, 11:26
да де, но когато имаш добра основа, другото е лесно
тва имах предвид
аз съм го учила, така или иначе... вярно преди 10-тина години :cool: ама все пак

Добре, бабо.

LadyDi
02-26-2014, 11:27
Добре, бабо.

аз не съм виновна, че ти още имаш жълто около устата

AnarchyBoy
02-26-2014, 11:28
аз не съм виновна, че ти още имаш жълто около устата

Като си карала 20 си имала жълто около устата? ;с
Бахти вашите не са ли те мили вЕ?

tireheb
02-26-2014, 11:30
Ма , вие имате заверки?! При нас го няма тоя разкош...

твоето не беше ли към юридическия факултет ?
щото тея моите, дето учат право общо взето се вясват в университета само за заверки :Д

bloodyF
02-26-2014, 11:31
пак се демонстрира изключително високо интелектуално ниво и ерОдираност в тая тема.

лейди, що и моята баба не е на 30 , бе, мамка му, стани ми баба, аз обичам да имам по много 8-)

AnarchyBoy
02-26-2014, 11:32
пак се демонстрира изключително високо интелектуално ниво и ерОдираност в тая тема.

лейди, що и моята баба не е на 30 , бе, мамка му, стани ми баба, аз обичам да имам по много 8-)

Ти пак ли ще се заяждаш е злобо..
Вчера не ти говорех на теб ти почна... днеска пак.. и с бой ме заплашваш.. нещо много си си повярвала..
Ма така е момченцата те разбират к'ва си режат те и ти butthurt-ваш после си го изкарваш на хората дет даже не ти говорят на теб.. кофти майна ;с

Не ме занимавай повече ако обичаш... жалка си с тея злобни опити.. и показваш колко много те дразня, пък единствената емоция, която възбуждаш у мен е да си го преместя от левия крачол в десния.

granger
02-26-2014, 11:35
твоето не беше ли към юридическия факултет ?
щото тея моите, дето учат право общо взето се вясват в университета само за заверки :Д

Ми ние нямаме заверки, ппц в СУ от едно 10+ години няма заверки,доколкото знам.
Иначе, съм висяла само за заверяване на семестър, но не и за оценки. Отделно има преподаватели,които решават дали да те допуснат на изпит, дали ще ти дадат някакъв доклад за писане,дали на базата на присъствие и тн.
Заверка аз съм имала само 1ви семестър по спорт,щото нямаме оценка, просто ти плясват някакъв хорариум и ти се води за взета дисциплина първи семестър.

bloodyF
02-26-2014, 11:38
Ти пак ли ще се заяждаш е злобо..
Вчера не ти говорех на теб ти почна... днеска пак.. и с бой ме заплашваш.. нещо много си си повярвала..
Ма така е момченцата те разбират к'ва си режат те и ти butthurt-ваш после си го изкарваш на хората дет даже не ти говорят на теб.. кофти майна ;с

Не ме занимавай повече ако обичаш... жалка си с тея злобни опити.. и показваш колко много те дразня, пък единствената емоция, която възбуждаш у мен е да си го преместя от левия крачол в десния.


миии, аз по принцип говорех общо, ама жалко, че си се припознал в думите ми.
и то стана малко гузен негонен бяга.

смени речника и като измислиш нещо различно от злоба, тогава ми пиши.

LadyDi
02-26-2014, 11:40
я се преместете някъде другаде

AnarchyBoy, това ти е последно предупреждение, другият път изобщо няма да си хабя епидермиса по пръстите да ти пиша; заяждаш се от нищото, вкл. и с мен, а това няма да завърши добре за единия от нас

tireheb
02-26-2014, 11:40
имам предвид тая заверка, дето е на база присъствие и общо взето без заверка не те допускат до изпит (уж)
със сигурност някои факултети имат такава, ма не знам кои точно
тая за заверяване на семестър е тва дето ти бият печата след като си платила?

granger
02-26-2014, 11:44
имам предвид тая заверка, дето е на база присъствие и общо взето без заверка не те допускат до изпит (уж)
със сигурност някои факултети имат такава, ма не знам кои точно
тая за заверяване на семестър е тва дето ти бият печата след като си платила?

Мда, ама заверка...евентуално при упражненията се дава, там вече се държи на присъствие,ама не мисля,че се отнася и за лекции,поне при нас,може и да не се веснеш на лекции и пак да си бичиш изпитите с 6, а иначе...за упражнения е друго. Не знам дали се води точно заверка,но се следи присъствието.

а това няма да завърши добре за единия от нас
Трудно ми е да позная за кого :lol:

bloodyF
02-26-2014, 11:44
имам предвид тая заверка, дето е на база присъствие и общо взето без заверка не те допускат до изпит (уж)
със сигурност някои факултети имат такава, ма не знам кои точно
тая за заверяване на семестър е тва дето ти бият печата след като си платила?

аз имах заверка по един предмет, то не беше точно заверка, защото изискваше присъствие и на база участие в лекциите и присъствие се съставя оценката за семестъра.
но без едното или другото нямаше как.

LadyDi
02-26-2014, 11:46
имам предвид тая заверка, дето е на база присъствие и общо взето без заверка не те допускат до изпит (уж)
със сигурност някои факултети имат такава, ма не знам кои точно
тая за заверяване на семестър е тва дето ти бият печата след като си платила?

мога да ти кажа в кой университет го има, остави факултета :cool:

при нас беше така - без присъствие, няма подпис по предмета, без подпис, няма заверка на семестъра, дори да си платил таксата... без заверка, не можеш да се явиш на изпити.. т.е. можеш да си се явиш, много те помни преподавателят, ама накрая оценката не ти влиза в протокола и все едно си ходил за оня дето духа...

AnarchyBoy
02-26-2014, 11:54
я се преместете някъде другаде

AnarchyBoy, това ти е последно предупреждение, другият път изобщо няма да си хабя епидермиса по пръстите да ти пиша; заяждаш се от нищото, вкл. и с мен, а това няма да завърши добре за единия от нас

1во я виж и вчерашния спор и тя ся к'во е написала... ;) и ми кажи, че аз пръв започвам или госпожицата.. ;)
2ро с теб не се заяждам... ти си жена с власт, нямам интерес да се заяждам с теб.. ;/

Ма както имам предупреждение аз нека и тя да има.. щото ми писна, тя да се репчи аз да я затапвам и после ти мен да заплашваш... като не може да ми понесе думите, да не ми се злоби първоначално, че ми писна форумната да не казвам к'ва да се мисли за много оборотна, ма всъщност акъл за 2 стинки да няма в кухата главица.

ПС: Забележи въздържам се от обиди или поне от грубите.. :)

tireheb
02-26-2014, 11:55
уф, не знам
бях сигурен, че баш в СУ си ги има тея заверки, ма може и да бъркам в крайна сметка
ФКНФ няма ХД

AnarchyBoy
02-26-2014, 11:57
уф, не знам
бях сигурен, че баш в СУ си ги има тея заверки, ма може и да бъркам в крайна сметка
ФКНФ няма ХД

ФКНФ няма, ма в тоя на фишермен имат заверки до колкото знам.. :D

LadyDi
02-26-2014, 11:59
изобщо, ама изобщо не ме интересува кой е започнал, нито съм длъжна да ви се запознавам с цялата история от преди 2 дни, за да разбера кво се случва
имай си предвид кво ти казах и ако още веднъж те видя да се заяждаш с когото и да било извън Кофата, ще ми писне на мен

AnarchyBoy
02-26-2014, 12:05
изобщо, ама изобщо не ме интересува кой е започнал, нито съм длъжна да ви се запознавам с цялата история от преди 2 дни, за да разбера кво се случва
имай си предвид кво ти казах и ако още веднъж те видя да се заяждаш с когото и да било извън Кофата, ще ми писне на мен

Aма разбира се кака.. по-умният отстъпва.. да си злобее госпожицата.

Fisherman
02-26-2014, 12:06
ФКНФ няма, ма в тоя на фишермен имат заверки до колкото знам.. :D

ми да,ние учиме нещо за разлика от тебе

AnarchyBoy
02-26-2014, 12:07
ми да,ние учиме нещо за разлика от тебе

Лейди, ся пак аз се заяждам нале? Ся аз почвам пръв пак, а-у?

Тая утрепка спами и се заяжда у всички теми и раздели, есте е имунизиран.
А много по-стойностни хора, получават банани за много по-малко..

И фиши ФКНФ не е само моята специалност, лейм..

bloodyF
02-26-2014, 12:25
Aма разбира се кака.. по-умният отстъпва.. да си злобее госпожицата.

ама ти да не би да се помисли за умен бе? хахахаххааах
не ми отговаряй, моля те.


тирехеб, в СУ преподавателката ми по фонетика сподели, че нямало заверки от 15 години, но може и да се е отнасяло само за ФКНФ, не знам



утрепка

Убразовай се
http://kaksepishe.com/tag/%D1%83%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%BA%D0%B0/

AnarchyBoy
02-26-2014, 12:37
Като няма какво друго да кажем, се хващаме за правопис у интернет.. йеп

Пиши ми още изливай си злобата доказвай кой е по-глупавия, аз само ще ти се смея.. :lol:

LadyDi
02-26-2014, 12:43
http://24.media.tumblr.com/125fce1ebd2ef7979a5cdb2192a1f8f6/tumblr_mfjutmyZFD1r7e7sgo1_500.gif

Auriss
02-26-2014, 14:53
рофлмао баси цирка

anonymous708973
02-26-2014, 16:57
Колежка на баща ми, с над 3К заплата, е с бакалавър филология и магистър бизнес администрация, така че..

В България ли? Това първо.
И второ - имах предвид директно записване, а не с държане на приравнителни, защото това е напълно нормално.
Еми, как ще ми запишеш магистър бизнес администрация, като не си имал един час по икономика, статистика, висша математика, мениджмънт?! Не би трябвало да е разрешено. С приравнителни изпити, както каза Лейди Ди - естествено, защо не? Ама иначе е чисто и просто дебилно.

А какъв мениджмънт, щото то бая видове има.

Едит: Тва с "е, то се води литературознание, ама всъщност е психология, щото темите са еди-какви-си" може и да не се води за мазна лъжа, но е измъкване по терлици... или както обича да казва баба ми - като пръдня. "На изпита по психология"... втф.
И да, освен за дива неграмотност, в каквато въпросният момък неотдавна обвини питомците на останалите университети, бих се хванала и за "У ФКНФ" - така може и да се говори в някое диво село, но не прилича на млад човек да се изразява така. Като се броим граждани, поне да не изкарваме селския диалект, м?

bloodyF
02-26-2014, 17:05
Като пръдня из гащи е лафът в моя край хаха

В България , да, филологията е от СУ, БА-от АУБ обаче , което има голямо значение в случая.

За мениджмънта-честно казано, това беше на прима виста малко, за момента нямам фиксирана идея какво искам да уча после, не знам какви са видовете, но нещо такова би ми допаднало. Но доколкото се познавам най-вероятно ще е лингвистика просто, ама карай.

А за диалектите и столичното гражданство-стига си се заяждала, ти не разбираш ли, че също като мен, си на дъното и като погледнеш наоколо нищо не виждаш?!

Въпреки че тук за пореден път бих цитирала Уайлд- ''Може и да сме на дъното, но гледаме звездите''

Fisherman
02-26-2014, 17:05
Лейди, ся пак аз се заяждам нале? Ся аз почвам пръв пак, а-у?

Тая утрепка спами и се заяжда у всички теми и раздели, есте е имунизиран.
А много по-стойностни хора, получават банани за много по-малко..

И фиши ФКНФ не е само моята специалност, лейм..

също така съм имунизиран от тъпотия и комплексари със самочувствието на тампон,като теб ,мухъл майка

LadyDi
02-26-2014, 17:11
И второ - имах предвид директно записване, а не с държане на приравнителни, защото това е напълно нормално.
Че туй има ли го изобщо някъде? Аз не съм чувала да можеш да запишеш директна магистратура в друго направление без приравнителни изпити.

Fisherman, стига.

Моля ви, псувайте се в Кофата.

tireheb
02-26-2014, 17:16
Че туй има ли го изобщо някъде? Аз не съм чувала да можеш да запишеш директна магистратура в друго направление без приравнителни изпити.


България :Д
вместо да държиш приравнителни, магистратурата ти се удължава с някви семестри

AnarchyBoy
02-26-2014, 17:18
много жалко, че се хващате за неща като "у ФКНФ" което е явно ебавка, реално не говоря тъй..

А пантерке, не е измъкване по терлици, защото цял семестър едно произведение не сме имали да прочетем- учим само за нек'ви психоанализи/желания/скрити сексуални такива и прочие и това не са мой думи, а думи на професора, който оприличи предмета на психология и ни каза, че е по-удачно да му казваме така.. и да знам, че мъж ти също е бил в ЦИЕК и не ми пука, аз ти казах на мен какво ми е казано и предадено, не си била с мен нито на лекциите нито на упражненията нито аз на твоите, няма как да знаем на кой какво му се е случило нали?

Жалкото знаете ли кое е? Правите се на всичко разбиращи/можещи и си навирате носовете в непонятни за вас области, което е адска грешка в живота.. една дума се мери 5 пъти преди да се каже, това май не са ви го казвали.. поне не са ли ви научили като не сте компетентни (сиреч наясно с нещо) да не си отваряте устите?
Примерно Ина ако ме пита нещо за своята специалност няма да мога да кажа нищо, съответно няма смисъл да споря, бих я оставил да ми обясни... Ако Ивета ми каже нещо за португалския сейм, или пък Плами за МО-то, но естествено вие всички сте видни специалисти в областта на източните езици и култури, имате дългогодишен стаж в ЦИЕК и прочие и знаете кое, как и защо от първа ръка..
Проблема ви обаче е, че като ви оборя се хващате за правопис и неща като "У ФКНФ" които са просто смешни, ако не хващате иронията в употребата на "у" не знам защо въобще си хабя клавиатурата за вас.. Странно е, че не разбирате, че за мен тоя форум е място да си изхвърля всички боклуци и да си позволявам да се държа просташки, да изпусна напрежението ако щете.. не го вземам на сериозно тук просто разпускам, явно за вас обаче т'ва е най свещеното място, което е едновременно клюкарник/плювалник/изпит по български и много още.

Сериозно ви казвам, спрете да ми отговаряте и то да ми се злобите, аз както виждате обърнах полюса и си мълча вие си плюете там, само дето е грозно и смешно да говорите като не сте наясно... елементарно възпитание му се вика.

Айде със здраве госпожи специалистки във всичко.

granger
02-26-2014, 17:20
Псув, псув.
Ако искаш да запишеш магистратура "Право на ЕС" ,ако си филология например, ще си набиеш толкова изпити по право,икономика и политология,че ще съжаляваш,че дори си опитал...
Имаше една мацка,караща магистратура "конферентен превод и нещо си там" , която беше на изпит по икономика с нас, 1ви курс. Ама щеш -не щеш, ще го караш.
Едит: 20:21... I can't stand this bulshit ...

LadyDi
02-26-2014, 17:34
България :Д
вместо да държиш приравнителни, магистратурата ти се удължава с някви семестри

да де, но в тези удължени семестри се покриват предмети от бакалавърския курс

anonymous708973
02-26-2014, 17:34
А, ти като 5 пъти помисли преди да си отвориш устата, реши да ми кажеш как ще ми счупиш краката, ако те нарека още веднъж лъжец?

И това с иронията на друг го разправяй. От няколко дни все попадам на твои коментари, в един не съм видяла да си написал "В" вместо селското "У".

Абсолютно не претендирам да знам кой знае какви подробности за ЦИЕК, обаче ставаш смешен, като обясняваш 5-10-годишен план, в който липсват една камара неща, които далеч не са в графа "детайли". Плам хубаво ти каза за изпитите.
Това ти е проблемЪТ, драги. Самият ти се хващаше за правописа на коментиращите в собствения си профил в аск.фм, но като ти написах един абсолютно правилен коментар, в който не съм те нареждала на всякакъв, а само ти поправих три от милионите грешки, не го публикува, нали? Защото не ти изнася. И не ми обяснявай как това е форум и затова няма смисъл да се стараем. Да пишеш "кво" вместо "какво", случайно да изядеш буква и да напишеш "се" вместо "все" - това е едно. Да не оправяш пълен член - съвсеееем друга бира. Ето ти пример за случай, в който се заяждаш за нещо, в което просто... сестра ми ще те сложи в малкия си джоб - осми клас, бтв. Да си ме видял да споря за характеристики на компютри или на коли? Няма и да ме видиш.
Не ми приписвай собствените си глупости.

Едит: Лейди Ди, разбрахме се :)

tireheb
02-26-2014, 17:36
да де, но в тези удължени семестри се покриват предмети от бакалавърския курс

е, то оставаше хем да нема приравнителни, хем да не учиш и допълнително от бакалавърския курс :Д

LadyDi
02-26-2014, 17:38
е, то оставаше хем да нема приравнителни, хем да не учиш и допълнително от бакалавърския курс :Д

не, имах предвид друго
пак с мен ще дам пример
понеже идвам от икономическа специалност, магистратурата ми по филология беше 4 семестъра, вместо 3 (т.е. 2 семестъра с магистърските предмети по специалността и 1 семестър за дипломната работа), в моя случай допълнителният четвърти семестър беше за приравнителните изпити - подготовка, посещение на лекции и явяване на изпити

Hayashi
02-26-2014, 17:42
Вярно ли, магистърът в България е 3 години?

tireheb
02-26-2014, 17:43
да де, баш така
ама аз на тоя допълнителен семестър, в който се учи това, дето е от бакалавърската програма, накрая изпитите не им викам "приравнителни". нещо затва се объркваме ;д. "приравнителен" мислех, че е такъв, дето го полагаш предварително за да покриеш някакви предварителни изисквания за допускане в курса на обучение.
та в тоя смисъл, в СУ не са приравнителни (по мойта логика)

LadyDi
02-26-2014, 17:43
3 семестъра... година и половина

LadyDi
02-26-2014, 17:45
да де, баш така
ама аз на тоя допълнителен семестър, в който се учи това, дето е от бакалавърската програма, накрая изпитите не им викам "приравнителни". нещо затва се объркваме ;д. "приравнителен" мислех, че е такъв, дето го полагаш предварително за да покриеш някакви предварителни изисквания за допускане в курса на обучение.
та в тоя смисъл, в СУ не са приравнителни (по мойта логика)

сега те разбрах
но те на практика пак са си приравнителни, защото ако не ги вземеш, не можеш да се дипломираш в тая специалност
логично е този семестър да е първия

Fisherman
02-26-2014, 17:46
хаштаг болящо дупе

Hayashi
02-26-2014, 17:49
3 семестъра... година и половина

Ясно, значи е почти като при нас. Тук май се води 4 семестъра, но последния семестър ти е само месец и после са стажове. Мама ми разправяше, за някакви магистри по 4 години в България и аз казах, че това е невъзможно.

tireheb
02-26-2014, 17:50
сега те разбрах
но те на практика пак са си приравнителни, защото ако не ги вземеш, не можеш да се дипломираш в тая специалност
логично е този семестър да е първия

на практика са си приравнителни в тоя смисъл, че реално учиш тва, дето се очаква да го знаеш от бакалавъра
ама от друга страна, не съм сигурен как стоят съвсем нещата, щото мисля, че просто се записваш магистратура, започваш курса на обучение и оттам нататък се движиш като в бакалавъра.. ако не вземеш изпит, продължаваш натам и си го взимаш на поправки в последствие. ясно, че ако не вземеш изпит не можеш да се дипломираш, както и при бакалавъра.

Fisherman
02-26-2014, 17:52
Ясно, значи е почти като при нас. Тук май се води 4 семестъра, но последния семестър ти е само месец и после са стажове. Мама ми разправяше, за някакви магистри по 4 години в България и аз казах, че това е невъзможно.

все пак става въпрос за България,имай в предвид,че времето тук е винаги лошо

granger
02-26-2014, 18:04
Аз викам да изклася поне 1ви курс, пък тогава ще му мисля по-сериозно за магистратура :D

Fisherman
02-26-2014, 18:06
Аз викам да изклася поне 1ви курс, пък тогава ще му мисля по-сериозно за магистратура :D

ееееее то първо курс е нищо,изкласи до последния
после първите курсове ще ти се видят детска игра

bloodyF
02-26-2014, 18:22
ееееее то първо курс е нищо,изкласи до последния
после първите курсове ще ти се видят детска игра


дано и до там да стигнем..

granger
02-26-2014, 18:26
Да,ама сега това ми е на дневен ред.

DownloadVirus
02-26-2014, 18:31
ееееее то първо курс е нищо,изкласи до последния
после първите курсове ще ти се видят детска игра

При нас 1ви 2ри курс е най-зор.

anonymous708973
02-26-2014, 18:36
При нас трети семестър се слави като най-ужасния.

draid
02-26-2014, 19:44
Едно време ни лъжеха, че всеки изминал семестър става по-лесно, това обаче е доста относително. От една страна първи курс ти се вижда най-голям зор защото не си свикнал, имаш нова среда и т.н. За мен лично 3 курс беше най отвратителният втория семестър, просто мечтаех да ми дойде сесията за да ми се махнат купищата проекти особено 5-те по ТММ. Като цяло най-лесен ми е бил 5/6-ти курс, както в машиностроенето, така и в софтуерното инженерство.

tireheb
02-26-2014, 19:59
в началото наистина е най-тегаво, според мен
макар че най-тежката ми сесия беше ей тая дето мина сега

JoLLiE92
02-27-2014, 07:05
Зависи как искаш да се реализираш :)
Дипломат, разбира се, но това трудно, освен това митнически агент, митничар, брокер на ценни книжа. Бих искала да си продължа, защото ми харесва и защото с всички тези неща бих могла да се справя, не искам да е някаква обикновена икономика от типа на счетоводство, защото тогава за къв *** съм учила тея международни неща? :)
YSMF защото всички ще искат в Англия :)
При нас изискванията за Еразъм са изпит по език, който не е сложен. Немският е д/г на ниво B1, английският intermediate. Аз нямам намерение да ходя, защото го виждам като загуба на една година от специалните предмети. Ако се бях усетила в първи курс и във втори да замина, можеше. Някой знае ли как стои въпросът с магистратурите по Еразъм?
п.с. беше ми адски смешно по сесията едно момиче от моя университет как орева орталъка и фейсбука ама колко и било тежко, ама тоя университет я съсипвал, колко безсънни нощи имала, 10 килограма свалила ..... абе ей, ти имаш 3 смешни изпита, от които 2та си ги учила в 10 клас в училище, единият се учи за няколко дни сериозно учене и вече приплаква. Аз имах 9 учебника по 4 тежки изпита, уникално тежка курсова, а съм сигурна, че доста от вас имат по-тежки сесии и не се оплакваме. Ясно ни е, че в първи курс не знаеш къде си още и се панираш, ама .... я се дръж малко :Д

LadyDi
02-27-2014, 07:15
JoLLiE92, къде учиш?

YSMF
02-27-2014, 07:33
Джоли, мерси :)
И на нас ни казаха за нивото на езика, при положение, че всичко ще ми е преподавано на английски /а дано/ не мисля, че ще има проблем. И Еразъм си бленувам, да. 8-)

Nakadah
02-27-2014, 08:13
Еми, как ще ми запишеш магистър бизнес администрация, като не си имал един час по икономика, статистика, висша математика, мениджмънт?! Не би трябвало да е разрешено. С приравнителни изпити, както каза Лейди Ди - естествено, защо не? Ама иначе е чисто и просто дебилно.

За да направиш MBA, НЕ ти трябва да си учила бизнес преди това. Дори да направиш Master по някоя специалност не ти трябва да имаш Bachelor от нея от преди това. Това не се отнася за България. Моята информация е предимно за северна америка.

Пример: Много инжинери и геолози правят MBA.

JoLLiE92
02-27-2014, 08:53
ИУ Варна. Еразъм сякаш по-скоро е секс и алкохолен туризъм, отколкото образование. :Д Всеки от отиващите на Еразъм мои колеги се връща с гадже чужденец хахахаха

YSMF
02-27-2014, 09:02
Аз се запознах с едно момиче чиято сестра в момента е в Германия по Еразъм. Не ми беше удобно да разпитвам подробности, защото се познавахме кажи - речи от 2 дена, но кака ѝ била доволна. Сега момичето е решило да записва МИО и тя ще се пробвам.

Violenza
02-27-2014, 09:13
При нас еразмите учат наравно с нас, абсурд е дори да се мисли за купони. Не знам тия вашите познати в какви университети се забиват.

JoLLiE92
02-27-2014, 09:17
Забити. :Д Имам приятел, който учи в университета официално с най-много Еразъм студенти - Хорсенс, Дания. Той и той е на същото мнение, че е само секс и алкохол тяхното "учене".

gabi-gabi
02-27-2014, 11:01
Здравейте! Тази година съм 12 клас и смятам да продължа да уча, но имам няколко въпроса на които се надявам някой да ми отговори... :) Редовна или задочна форма на обучение трябва да запиша, за да мога да работя през лятото в чужбина?

anonymous708973
02-27-2014, 13:23
При нас еразмите учат наравно с нас, абсурд е дори да се мисли за купони. Не знам тия вашите познати в какви университети се забиват.

E, неслучайно твоят университет е толкова hardcore. При нас е същото - Еразмъм студентите горчиво съжаляват, че са избрали него, защото ги сюрпризират доста неприятно.

Аз все още не съм решила дали искам да си използвам Еразъм семестъра за опознаване на свят и култура или за учене, ама като се знам каква съм, пак ще се забия на някво супер трудно място. При мен е задължително да съм в чужбина, де.

Deadlock
02-27-2014, 16:10
Да, да, дори не смеят да си помислят за купони в хардкор университите.

JoLLiE92
02-27-2014, 16:20
Здравейте! Тази година съм 12 клас и смятам да продължа да уча, но имам няколко въпроса на които се надявам някой да ми отговори... :) Редовна или задочна форма на обучение трябва да запиша, за да мога да работя през лятото в чужбина?
Бригада ли имаш предвид, или дали ще имаш физическото време да си намериш независима от университета работа през лятото?

Violenza
02-27-2014, 16:32
Да, да, дори не смеят да си помислят за купони в хардкор университите.
Ох, по-тънко не можа или просто наистина не схвана какво имаме предвид?

pifiella
02-27-2014, 17:40
Вчера си приказвах с едно момиче,което се е върнало от Италия(Еразъм) и беше меко казано ужасена.От ученето,от трудността,от езиковата бариера,от неприятелски настроените хора. Каза ми,че това и е било огромна грешка-избрала Италия,защото и харесвала страната,без да се замисли за другите фактори. Държала сесия- там,сесия-тук....Изпити,изпити. Искала да се върне на 2-я месец ,но нямало как да върне парите(изобщо не знам какви са тия пари).....Чакаше с мен пред кабинета по социология и се надяваше да й признаят оценката от Италия. :)

therichbitch
02-27-2014, 18:12
Той и той е на същото мнение, че е само секс и алкохол тяхното "учене".

Зависи какви предмети си избереш и в кой университет си. Зависи за какво си отишъл. Всеки каквото търси, може да го намери, но да се обобщава не е мн адекватно.

При нас май тази последната година е най- досадна, само с някви безсмислени курсови ни занимават, добре , че не съм там. Първата година беше най- забавно, после ти дотъпява. (пооне при мен де)

Hayashi
02-27-2014, 18:24
Вчера си приказвах с едно момиче,което се е върнало от Италия(Еразъм) и беше меко казано ужасена.От ученето,от трудността,от езиковата бариера,от неприятелски настроените хора. Каза ми,че това и е било огромна грешка-избрала Италия,защото и харесвала страната,без да се замисли за другите фактори. Държала сесия- там,сесия-тук....Изпити,изпити. Искала да се върне на 2-я месец ,но нямало как да върне парите(изобщо не знам какви са тия пари).....Чакаше с мен пред кабинета по социология и се надяваше да й признаят оценката от Италия. :)

Това за непризнаването на някои оценки и аз го чух. Но иначе пък чак такъв ужас да е един семестър в чужбина ме съмнява. Почти убедена съм, че след като вече съм изкарала 2 години в чужбина, 5-ти семестър някъде другаде със занятия на същия език по никакъв начин не може да ме уплаши. Зависи с каква нагласа отиваш в чужбина. В по-hardcore дисциплина си е зор, но езиковата бариера и неприятелски настроените хора си ги докарваш сам.

LoupGarrou
02-27-2014, 18:25
Violenza, къде учиш : ) ?

С оглед на университетите, които съм срещал в разни бланки за Еразъм и аз си мисля, че е загуба на време и пари. Разбира се, това важи за уни-тата, които аз съм виждал, не съм запознат как точно се процедира с Еразъма. Дали всеки университет си има различни дестинации/договори и тн.

therichbitch
02-27-2014, 18:27
Че туй има ли го изобщо някъде? Аз не съм чувала да можеш да запишеш директна магистратура в друго направление без приравнителни изпити.

Можеш, просто се водиш неспециалист и магистратурата ти е по- дълга с година или нещо подобно. Мисля, че 2 и половина става вместо година и половина, което при определени специалности има резон, при други не.

Btw Еразъм свършва тази година. Вече има някаква друга програма, обединяваща няколко.

JoLLiE92
02-27-2014, 18:31
Не ти признават оценката ако нямаш необходимия брой кредити, а тея кредити чух, че трябва да си бавноразвиващ, за да не ги изкараш. Така ни казват и преподавателите, не с тези думи разбира се. :Д

YSMF
02-27-2014, 18:39
А каква е тази книжка на първокурсника? Кондукторова ни я спомена, но какво включва?

therichbitch
02-27-2014, 18:41
30-те кредита ли визираш, пхах? Имам колеги, които се прибраха с 17 от 30. Това никой не ти го гледа. Масово не се признават изпити, да, особено където става дума за право, абсурд, за математическите специалности сигурно повече се признават, тъй като не са национално зависими.

anonymous708973
02-27-2014, 20:01
Не ти признават оценката ако нямаш необходимия брой кредити, а тея кредити чух, че трябва да си бавноразвиващ, за да не ги изкараш. Така ни казват и преподавателите, не с тези думи разбира се. :Д

Честно, не знам откъде ви е представата за Еразъм, ама да говориш за партньорскиТЕ университети (да, общия знаменател визирам) е... много неуместно. Броят кредити ти се определя от "домашния" университет и понякога е такъв зор да ги изкараш, че не е истина. При нас дойдоха няколко французи с нагласата да си поживеят малко, е, на единия май ще му се наложи да повтаря годината обратно във Франция, а е последна година.

Информацията ви за Еразъм като цяло е много некоректна, вероятно я черпите от безумните каталози на Интеграл.

Дедлок... дори няма да се вържа, разбираш ли. Знам Виоленца къде учи, знам каква оценка ми трябва ориентировъчно за там, хардкор е, да. Каквото и да си говорим, винаги има университети, в които е айляк; такива, в които е трудно наистина, но в сравнения с третия тип си е напълно окей. Е, университетът на Виоленца е от третия тип. (Няма да споменавам моя, щото съм го правила милиони пъти и пак ще ме изкарат, че се фукам.)
Тук Еразъм студентите го удариха на живот, ама след втория месец като видяха колко главозамайващо назад са, спряха да ходят по купони. И пак не успяха да наваксат и някои си ги изпокъсаха по изпитите. Сега да видиш как са първи кипри в библиотеката.

Fisherman
02-27-2014, 20:06
Кондукторова

интересно

Hayashi
02-27-2014, 20:18
Ама всъщност системата с кредитите не е ли, че ти трябват всичките за заверен семестър. Поне при нас, ако някъде се водиш absent, а не défaillant, дори нямаш право да се явиш на поправителен и директно те късат, защото тези кредити ти отпадат. Първият семестър ни бяха филмирали много, че ако си пропуснем някоя от срещите с професор свързани с придружаването, ще се водим absent на целия компонент, от там ни пада 1-ия кредит, който е той и от там директно повтаряш догодина пак.
По математика и физика ме скъсаха жестоко и ще ги компенсирам, но въпреки това ми се води, че си имам 3-та кредита от компонента.

За първи път чувам да минеш с по-малко от необходимите кредити.

anonymous708973
02-27-2014, 20:25
Навсякъде е различно.
При нас примерно искат до края на втори семестър да имаш 44 кредита, като за първи семестър максимумът е 31, за втори - 29. Уловката е, че ако те скъсат на изпитите първи семестър, можеш да ги положиш пак чак трети, защото въпросните предмети се предлагат само в есенно-зимния диапазон. Това само по себе си е доооста гадно, а за Еразмусите, които трябва да имат определени кредити, си е направо ужас, защото те в най-добрия случай са по година. Това означава, че ако ги скъсат на нещо първи семестър, втори трябва да вземат повече лекции, за да наваксат. Ние с по 4-5 предмета изнемогваме, а някои от тях в момента взимат по 6-8, за да наваксат.
Но да минеш с по-малко от необходимото е пълен абсурд, за първи път го чувам!

Всъщност... сещам се, че имаме някакви българи от Англия, които не знам в какви кучи университети са, обаче на единия дори не му искат кредити (тоест взет изпит), а само да е заявил изпита, което е просто... безмълвна съм; а на другата мацка си й искат определен брой кредити.
Май са от Ланкастър, ама не съм сигурна.

JoLLiE92
02-27-2014, 20:30
А каква е тази книжка на първокурсника? Кондукторова ни я спомена, но какво включва?
Нещо, за което трябва да си приготвиш 20тина лв като се записваш :Д вътре пише горе-долу нещата, които пише в сайта..
therichbitch за право е нормално да не ги признават като се замислиш :) Правото във всяка страна е различно. Аз си говоря за икономиката.
Нямам никаква представа от Еразъм и мнението ми не е меродавно, просто така съм чула. :) Преподавателите ни казаха, че няма как да ходим на упражненията и да не ги вземем. Не са определяли колко и как се изкарват кредитите в другия университет, просто ни успокоиха, че почти всички вземат, освен ако не са абсолютните безхаберници.

Hayashi
02-27-2014, 20:34
Ами нашите явно са долни гадове (сефте), при нас искат 60 кредита на година, дори само 1 да ти липсва повтаряш цялата година на ново с всички предмети. Ако те скъсаш и не ги компенсираш можеш да се явиш на поправителен лятото обаче. Но ако и там те скъсат пак не ти дават кредитите и пак си добре дошъл догодина.
И шокирана съм, 4-5 предмета. Аз имам около 13-4 този семестър, въпреки, че някои са обединени в един компонент с обща оценка и общи кредити, но са си доста различни. Първият семестър имах пак толкова.

Ако знаех колко е трудно тук, нямаше да кандидатствам. :D

Deadlock
02-27-2014, 20:36
Oк, кой е университетът на Виоленца, че да си сверя часовника?

anonymous708973
02-27-2014, 20:43
Ако знаех колко е трудно тук, нямаше да кандидатствам. :D

Под същото се подписвам с две ръце. 8-)

Violenza
02-27-2014, 20:44
Oк, кой е университетът на Виоленца, че да си сверя часовника?
Хич не те интересува.


Мисълта ми беше, че тия приказки как еразмите се разцепвали от алкохол, секс и купони, са много далеч от истината в най-масовия случай. И да има такива, ще да са рядкост. И дадох пример как при нас учат семестъра абсолютно наравно с нас. Ако не са свикнали на това темпо, ще се издънят. Не е като да няма повтаряли години. Много буквално си ми приела думите за купона явно.

Violenza
02-27-2014, 20:47
Под същото се подписвам с две ръце. 8-)
Имате още две ръце от мен! :D


Иначе за кредитите явно наистина е различно. При нас всеки изпит отговаря на определен брой кредити и независимо с каква оценка вземеш изпита, взимаш пълния брой кредити, които се полагат.

Deadlock
02-27-2014, 20:54
Ориентировъчно място в world ranking?

Cооkie
02-27-2014, 21:08
Толкова е строго индивидуално с тези кредити и Еразмуси... Във всеки университет е различно, дори да са в една държава. В последния университет, в който учех (за протокола - в Германия), няма никакво значение колко кредита имаш, за да продължиш в следващия семестър. Всички изпити се предлагат и в летния, и в есенно-зимния семестър, на всеки изпит можеш да се явиш, когато пожелаеш. Имаш право да се явиш по 3 пъти на изпит. Ако и 3те пъти не го вземеш, чак тогава те изключват от университета. Иначе може 2 години да не отидеш на нито един изпит и пак да си продължиш. Разбира се, това би означавало, че ученето ти ще се проточи много повече (доста хора познавам, които по този начин вече 5-6 години си карат бакалавърската специалност, която е по принцип 3). А може и обратното - да ходиш на по 7-8 изпита на семестър и да завършиш за 2 години. В общи линии, завършваш, когато си събереш кредитите, без значение колко време ще ти отнеме.
Другите 2 университета тук, за които имам информация от първа ръка, са този, в който по мои спомени е и PinkPan7her, и един в негова близост. И там системата няма нищо общо, а и помежду си също се различават.

И в тоя ред на мисли, Еразмусите изобщо няма как да се слагат под общ знаменател. Щом университетите в една и съща държава са толкова различни, представете си какво е в различните държави.

therichbitch
02-28-2014, 18:06
Броят кредити ти се определя от "домашния" университет и понякога е такъв зор да ги изкараш, че не е истина.

Този проблем понякога идва от големите разлики в кредитите, които се дават за даден предмет. При вас инвестициите, маркетингът, HR-ът дават по 6 кредита, при нас повечето по- "обемни" дисциплини дават 9 или 10, демек за 30 кредита трябва да гърчиш 5 изпита.
Аз да не започвам да се опалквам как за 2 големи права ще ми дадат само 5... общо 5 :D

granger
02-28-2014, 19:58
6 изпита - 30 кредити , поне за тоя семестър. Интересното е, че все още не са ми излезли резултатите от 14.02 изпита...много прекрасно.

102
03-04-2014, 14:03
Интересното е, че все още не са ми излезли резултатите от 14.02 изпита...много прекрасно.

може да са се заклещили като кучета или да са били на първак

аххахахах асадбой как може сяко изречение да ти е комично

ололлоол много малко бакалавърски програми имат значение пипълз

anonymous708973
03-04-2014, 15:30
Пръскам се от смях.
Счетоводството, дето сърце и душа дадох за него (айде, втория път, първия бях супернеподготвена) ме скъсаха два пъти, тъпия мениджмънт съм го взела с много хубава оценка, дето нито учих наизуст, както се очаква от нас, нито съм се превъзнасяла чак толкова. СМЯХ.

granger
03-04-2014, 19:16
Костенурката Вихър ряпа да яде в сравнение с моя преподавател .... резултати - йок. Егасимус.
Иначе лекциите по Конституционно са едни от най-приятните ever! Много я харесвам тази дама. Изключително интелигентна, начетена и всяваща респект само с присъствие,а като заговори - още повече. Мисля,че това ще ми е най-интересния блок лекции този семестър.

DarkTemplar
03-05-2014, 00:21
^Карагьозова-Финкова ли ви ги чете?

LadyDi
03-05-2014, 07:18
^Карагьозова-Финкова ли ви ги чете?

Що за име...

granger
03-05-2014, 09:26
^Карагьозова-Финкова ли ви ги чете?

Карагьозова-да. Тя предава и на годните курсове Европеистика по ПЕС и още нещо.
Много я харесвам тая жена!

Еми по мъж е Финкова, по баща Карагьозова...предполагам.

LadyDi
03-05-2014, 09:58
Може ли ако се казваш Карагьозова по баща, да сложиш Финкова с тире :cool:

Violenza
03-05-2014, 10:02
Може ли ако се казваш Карагьозова по баща, да сложиш Финкова с тире :cool:
Малко й се е видяло. :D Аз от малка съм запомнила една Конка Кучева, авторка на някакви сборници беше.