PDA

View Full Version : Студентска тема



Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20

JoLLiE92
08-29-2014, 16:50
Това с фейсбука вярвам че е SEO, което гледайки обявите за работа, явно е доста търсено умение. :)

feel_me19
08-29-2014, 22:13
Баси и изключението съм,явно!
Уроци трябват за МУ. Без уроци,но с четене се изкарва прилична оценка на изпита по БЕЛ в СУ.

Не знам какво разбираш под "прилична оценка", но на мен ми трябва над 5,50. :)

therichbitch
08-30-2014, 00:55
^ както са тръгнали баловете, надали :D

pifiella
08-30-2014, 10:29
Не знам какво разбираш под "прилична оценка", но на мен ми трябва над 5,50. :)

5,75 имах, но изобщо не я използвах тая оценка...

queen_ofdisaster
08-30-2014, 15:02
Не знам какво разбираш под "прилична оценка", но на мен ми трябва над 5,50. :)

какво ще кандидатстваш за да ти е нужно над 5;5?

feel_me19
08-30-2014, 19:49
5,75 имах, но изобщо не я използвах тая оценка...
Завиждам ти!


какво ще кандидатстваш за да ти е нужно над 5;5?
Психология.

Dagichka
08-30-2014, 19:56
вероятно си зависи от университета, но..
мога ли да се освободя от физическото? 'баси мислех, че ще приключа с тия филми с медицинско и тн. в училище, но до 3-ти курс включително имам "физическо възпитание и спорт" в университета, като предмета носи по 1 точка по ects или както там се води.. ако има теоретическа част не ми пречи, но покриване на нормативи и тн. няма как да ми е възможно, особено първите месеци, тъй като ще съм след операция

pifiella
08-30-2014, 20:13
Завиждам ти!


Психология.

Успех! Това съм си го наумила за след няколко години, ама няма да е в СУ.

pifiella
08-30-2014, 20:14
вероятно си зависи от университета, но..
мога ли да се освободя от физическото? 'баси мислех, че ще приключа с тия филми с медицинско и тн. в училище, но до 3-ти курс включително имам "физическо възпитание и спорт" в университета, като предмета носи по 1 точка по ects или както там се води.. ако има теоретическа част не ми пречи, но покриване на нормативи и тн. няма как да ми е възможно, особено първите месеци, тъй като ще съм след операция
Ако си в български университет,можеш.

Ewok
08-30-2014, 20:30
вероятно си зависи от университета, но..
мога ли да се освободя от физическото? 'баси мислех, че ще приключа с тия филми с медицинско и тн. в училище, но до 3-ти курс включително имам "физическо възпитание и спорт" в университета, като предмета носи по 1 точка по ects или както там се води.. ако има теоретическа част не ми пречи, но покриване на нормативи и тн. няма как да ми е възможно, особено първите месеци, тъй като ще съм след операция
четох някъде, че дори да имаш някаква медицинска причина не можеш да не ходиш на спорт, а ходипш на корекционна гимнастика или нещо такова (за су става дума)

queen_ofdisaster
08-30-2014, 21:37
Завиждам ти!


Психология.

Е да,за психологията баловете все още са много високи..тази година беше около 27,доколкото си спомням,не ми достигнаха 30 стотни или нещо такова :D Иначе висока оценка по БЕЛ далеч не се изкарва толкова трудно колкото всички си мислят,най-малкото защото не се пада един и същи автор две години подред-някак не ми се вярва да е абсолютна случайност.

feel_me19
08-30-2014, 22:07
Е да,за психологията баловете все още са много високи..тази година беше около 27,доколкото си спомням,не ми достигнаха 30 стотни или нещо такова :D Иначе висока оценка по БЕЛ далеч не се изкарва толкова трудно колкото всички си мислят,най-малкото защото не се пада един и същи автор две години подред-някак не ми се вярва да е абсолютна случайност.

Всички много ме наплашиха с тоя изпит по БЕЛ...
Един въпрос - само есе/интерпретативно ли се пише или има и тест?

Ryuko
08-30-2014, 22:19
Няма тестове. :D
Не съм много сигурен, но обемът на текста на повечето с добри оценки е поне 7-8 страници, но можеш и в 4 да напишеш нужното.

queen_ofdisaster
08-30-2014, 22:53
Обемът не е от решаващо значение за оценката-на предварителния изпит написах 7 страници,а дали не бяха 6 и половина,нещо ми убягва,и имам 5,00 ;а имам познати,изписали 10 стр. че даже и нагоре,с доста по-ниски оценки.Друг е въпросът,че оценяването на този изпит е прекалено субективно и историята познава всякакви случаи..

Eagle 123
08-31-2014, 01:02
Хмм тая тема я обърнахте на кандидатстудентски изпити 2015 .. Вече ви е време на `96 да си направите една готинка темичка Дванадесетокласници 2014/2015 .. то се видя, че нашата вече умря, каквото беше беше.. идва вашия ред и да ви е по вода, по светена вода ;д

Утре започва най-приятният месец от годината, за някои не точно така де, нооо то няма нищо общоприето //

Dagichka
08-31-2014, 09:01
дам, съгласна съм с Eagle123, направете си КСК 2015 :д
мерси за отговорите за физическото, явно ще трябва още първия ден да потърся информация от факултета по физическо.. честно казано нямам търпение да започваме вече, искам да видя колко и с какви души ще се падна, че гледам уасг е изкарал допълнителен прием, има си свободни места във всички специалности.. :д

pifiella
08-31-2014, 10:33
дам, съгласна съм с Eagle123, направете си КСК 2015 :д
мерси за отговорите за физическото, явно ще трябва още първия ден да потърся информация от факултета по физическо.. честно казано нямам търпение да започваме вече, искам да видя колко и с какви души ще се падна, че гледам уасг е изкарал допълнителен прием, има си свободни места във всички специалности.. :д


Колежки с баща/чичо лекар се освободиха.Трябваше да ходят на кинезитерапия,ама просто им написаха оценките без да ходят.Не одобрявам(освен и ако аз не си намеря бележка) :D

Ewok
08-31-2014, 10:47
а, да, вярно че кинезитерапия беше :д

YSMF
08-31-2014, 13:13
За другарчетата от ИУ - как се изкарва карта за намаление в студентския стол и има ли начин да разбера менюто за първи корпус? Удостоверението за БДЖ както в училище ли се взема и трябва да отида в отдел "Студенти" или във факултет "Управление"? За освобождаването от спорт се ровя из правилника, но не намираш нищо :(

Тромбоцит
08-31-2014, 13:33
http://www.ssoead.com/menu1.pdf - примерни менюта с цени.

'ено време майка купуваше свински пържоли по 300гр за 1лв от такива столове, ама ...найсе.

Микаске, преди беше само чрез представяне на студентска книжка + снимка в някой билетен център на БДЖ или в спец. каса на гарата. Сега не знам как е.

pifiella
08-31-2014, 13:50
Уверение ти трябва,че си редовен студент. Аз си го вземам от една стая във факултета,ама не знам какво се води-канцелария,учебен отдел,бляк...
После с книжката,уверението, снимка и 1 лв на Централна гара,ама може и на всяка друга.
А за стола,мммммм,какво пиле по градинарски правят!
За какво толкова давате зор да се освобождавате от спорт,просто питам?

AliceSw
08-31-2014, 14:03
вероятно си зависи от университета, но..
мога ли да се освободя от физическото? 'баси мислех, че ще приключа с тия филми с медицинско и тн. в училище, но до 3-ти курс включително имам "физическо възпитание и спорт" в университета, като предмета носи по 1 точка по ects или както там се води.. ако има теоретическа част не ми пречи, но покриване на нормативи и тн. няма как да ми е възможно, особено първите месеци, тъй като ще съм след операция

не можеш да се освободиш, имаш заверка по спорт...т.е. можеш да го отмениш нататък в семестрите, но е ненужно...норматив нямаш, имаш фитнес/ плуване/ волейбол/ баскетбол/ туризъм/ тенис, май имаше и на маса...трябват ти само присъствия и си получаваш подписа....

Auriss
08-31-2014, 14:09
^живот срещу точки ;3 кво лошо има

Hayashi
09-01-2014, 03:14
Пък нашият университет май е единственият в града без задължителен спорт. :D

Dagichka
09-01-2014, 07:58
не можеш да се освободиш, имаш заверка по спорт...т.е. можеш да го отмениш нататък в семестрите, но е ненужно...норматив нямаш, имаш фитнес/ плуване/ волейбол/ баскетбол/ туризъм/ тенис, май имаше и на маса...трябват ти само присъствия и си получаваш подписа....
благодаря ти много за информацията! :3

winks11
09-02-2014, 08:42
Почетох си тук различни мнения и искам само да пожелая на всички в ПУ-то страаашно много търпение...дано всичко сега е по- хубаво от преди. :) А за МУ някой нещо може ли да каже? Става въпрос по- скоро за някой, който вече учи там и да сподели впечатления :)

YSMF
09-02-2014, 08:49
Уверение ти трябва,че си редовен студент. Аз си го вземам от една стая във факултета,ама не знам какво се води-канцелария,учебен отдел,бляк...
После с книжката,уверението, снимка и 1 лв на Централна гара,ама може и на всяка друга.
А за стола,мммммм,какво пиле по градинарски правят!
За какво толкова давате зор да се освобождавате от спорт,просто питам?
Имам здравословен проблем от доста дълго време и не ми се рискува :)

draid
09-02-2014, 11:00
В повечето университети има десетки спортове, така че дори хора със здравословни проблеми да има какво да спортуват. А истината е, че повечето гледат да отърват повече от мързел отколкото от реален проблем.

bloodyF
09-02-2014, 11:07
За хората със здравословни проблеми-уверение от лекар и в комисията по спорт. После може да ходиш на рехабилитационни масажи .

Ryuko
09-02-2014, 14:25
http://isic.bg/izpolzvai-isic-kartata-si-v-bdz

therichbitch
09-02-2014, 15:53
големи сте всезнайковци значи.. то е ясно, че на повечето места се иска само присъствие, но ако има здравословни проблеми, абсолютно нормално е да не иска въобще да се вясва там

draid
09-02-2014, 17:49
То е абсолютно нормално, да не иска да се вясва там и ако я мързи също така. Ще ти дам пример за ТУ в който за да се освободя един семестър заради проблем с коляното ми искаха чак и епикриза въпреки, че им бях занесъл някакво медицинско тогава в което се бяха произнесли 3ма лекари. Отделно отново ще ти кажа за ТУ специално, въпреки че в СУ преди имаха и оценки по спорт. В ТУ нямаше оценки, но пък за това едно 10-15% или прекъсваха или вземаха служебни заверки поради подобно на твоето мислене.

therichbitch
09-02-2014, 18:10
Как разбра какво е моето мислене по въпроса?
Как го отъждестви с това на тези, които ги мързи?
Къде видя да пиша за тях, че да даваш подобна аргументация?

Не знам къде видя да говоря за мързеливите, говоря за болните.
И малко в друга посока ще кажа също, че спортът е хубаво нещо, да, но от друга страна е леко смешно да се вкопчват в тази дисциплина и да ѝ отдават толкова внимание, след като една голяма част от наистина релевантните за една специалност дисциплини куцат, ама яко куцат.
Ще се подаряват шестици на хора, които не могат да се подпишат, университетите ще бълват некадърници, но те ще са карали спорт! nice

В СУ все още има оценка по спорт, както и 5 години задължителен спорт за правистите.

102
09-02-2014, 18:15
Ей, много ме кефиш. Уахаххах.

draid
09-02-2014, 18:34
Как разбра какво е моето мислене по въпроса?
Как го отъждестви с това на тези, които ги мързи?
Къде видя да пиша за тях, че да даваш подобна аргументация?

Не знам къде видя да говоря за мързеливите, говоря за болните.
И малко в друга посока ще кажа също, че спортът е хубаво нещо, да, но от друга страна е леко смешно да се вкопчват в тази дисциплина и да ѝ отдават толкова внимание, след като една голяма част от наистина релевантните за една специалност дисциплини куцат, ама яко куцат.
Ще се подаряват шестици на хора, които не могат да се подпишат, университетите ще бълват некадърници, но те ще са карали спорт! nice

В СУ все още има оценка по спорт, както и 5 години задължителен спорт за правистите.

Спорта е важно нещо, особено когато отидеш да учиш и хванеш да водиш все по заседнал живот. Относно "болните" които се освобождават, реално максимум 10% са наистина болни. Останалите или са си измуфтили медицински от някъде, защото "Има много по-важни неща от спорта" или имат проблем които не им позволява да практикуват само дадени видове спорт, което не ги прави автоматично претенденти за освобождаване от цялата дисциплина. Но да, винаги е по-хубаво восвободените часове от спорт да се прави нещо по-полезни, например да се виси в кафето, да се играе белот или да се ядат дюнери. Това поне изисква много по-малко усилие от играенето на тенис на маса.

therichbitch
09-02-2014, 18:48
Говориш по друга тема и казваш всекиму известни неща- как някакви келешчета се освобождават без да имат нужда

10% са наистина болни
ами нека са 10, нека се освободят, аз какво казах горе според теб?
другите не са предмет на изказването ми, че да се лее хейт за мързеливите

Разбира се, ако ти е ампутирана едната ръка, и това е лявата, а си десняк, защо да не играеш теннис на маса? Съблюдавайки степента на инвалидност, всъщност можеш да играеш на около 73.45% от пълния си потенциал, следователно марш на спорт!
с този краен пример казвам, че сериозни злополуки носят и психически товар, който в моите очи е напълно достатъчен да се освободиш от тази така важна дисциплина

TheRanger
09-03-2014, 13:39
Извинете ако въпроса не е за тук,но искам да попитам възможно ли е обучението в два университета едновременно?

therichbitch
09-03-2014, 16:26
най- генерално да, аз се обучавах в 2, само че в различни държави,
в Су можеш да запишеш след 2ри курс някакъв набор от дисциплини като второ висше, но към СУ, а пък някой преди твърдеше, че в някои уни-та не искат депозиране на дипломата за средно и тя си остава в СУ, а на другото място се записваш без нея.
Най- добре питай в отдел Студенти там,където учиш или ще учиш

TheRanger
09-03-2014, 19:15
eдната още е бакалавър, сега съм 3 курс,обаче искам медицина,но не става нали ?

kalpazanka
09-03-2014, 19:21
eдната още е бакалавър, сега съм 3 курс,обаче искам медицина,но не става нали ?
Или само медицина, или по-добре не се захващай.

therichbitch
09-03-2014, 21:22
eдната още е бакалавър, сега съм 3 курс,обаче искам медицина,но не става нали ?

не мога да ти дам сигурна информация, разпитай най- добре
Калпазанке, човекът е трети курс, скоро приключва, защо да не запише..Вярно, че яко зубрене пада, но познавам доста хора, минали покрай високия интелект, и пак се справят, така че може и да се оправи. :)

TheRanger
09-04-2014, 13:45
не знам дали ме разбрахте правилно,аз уча нещо различно от медицината,не съм в медицински университет!

kalpazanka
09-04-2014, 18:30
не знам дали ме разбрахте правилно,аз уча нещо различно от медицината,не съм в медицински университет!
Правилно съм те разбрала и отговорът ми е същия- или само медицина, или по-добре без нея.


не мога да ти дам сигурна информация, разпитай най- добре
Калпазанке, човекът е трети курс, скоро приключва, защо да не запише..Вярно, че яко зубрене пада, но познавам доста хора, минали покрай високия интелект, и пак се справят, така че може и да се оправи. :)

Там се иска логическа мисъл, не суха фактология. Клиничната картина може да бъде много различна, може да се имитира какво ли не, диференциалната диагноза също не са разни сухи факти. Всяко нещо си има причина защо е така и не е иначе. За тези, които не успяват да вникнат в същината, остава зубренето.
:)

AliceSw
09-04-2014, 18:33
за България, ако не учиш в частен университет, или не запишеш 2 специалности в един и същ, не можеш...завършваш бакалавър и записваш в друг държавен...в частните се изисква копие от дипломата, не депозирането и...

TheRanger
09-04-2014, 19:13
Благодаря!Но преди като кандидатствахме ни казаха че в два ВУЗ-а не може да се учи едновременно!
Не знам какво трябва да направя,смисъл с декана ли да говоря дето ми е сега дали ще ми даде дипломата?А ако откаже?По принцип той е свестен ама мандата му изтича скоро,дали новия декан няма да направи проблем?

mimilq
09-04-2014, 22:59
Няма ли някой строителен инженер от УАСГ туук ? :)))

Dagichka
09-05-2014, 09:09
ССС ли си? аз съм от геодезическия, иначе едно друго момче е водно, други във форума няма от уасг :д

ayaska
09-05-2014, 09:45
Почетох си тук различни мнения и искам само да пожелая на всички в ПУ-то страаашно много търпение...дано всичко сега е по- хубаво от преди. :) А за МУ някой нещо може ли да каже? Става въпрос по- скоро за някой, който вече учи там и да сподели впечатления :)


Коя специалност те интересува? :)

winks11
09-05-2014, 10:01
Ми да ти кажа не конкретна специалност,а по- скоро самият университет. За ПУ-то както споменах съм чувала много лоши неща за отношение от преподавателите,за липса на организация,за кофти учебните бази и лошо отношение дори и от страна на администрацията.. :/ Ии се чудя дали навсякъде е така.. Иначе Офталмология :) звучи мноого трудно, но и интересно. Ти какво учиш там?

TheRanger
09-05-2014, 13:33
Добре,да речем ме приемат медицина,и се прехвърля задочно в тази специалност в която съм сега,ако откажат да ми дадат дипломата?

kalpazanka
09-05-2014, 17:56
Ми да ти кажа не конкретна специалност,а по- скоро самият университет. За ПУ-то както споменах съм чувала много лоши неща за отношение от преподавателите,за липса на организация,за кофти учебните бази и лошо отношение дори и от страна на администрацията.. :/ Ии се чудя дали навсякъде е така.. Иначе Офталмология :) звучи мноого трудно, но и интересно. Ти какво учиш там?
Чаааакай малко, къде го засили офталмология?! :D :D :D 6 години има да учи, преди да стигне до зачисляване за специалност :D :D :D

ayaska
09-06-2014, 09:12
Дентална медицина. Като цяло университетът е много добър, базите са съвременни, апаратурата също. Като преподаватели има и в двете крайности- добри и лоши, зависи при кой ще се паднеш. Доста учене се изисква, за да избегнеш плащането по ликвидации. Офталмологията е специалност и се учи след завършване на 6те години обща медицина. Влизането в Пловдив като цяло е по-трудно от София защото нямат сборници със задачи а г-д си ги измислят на изпита по химия. По биология- здраво учене наизуст. И това се сещам г-д :)

JoLLiE92
09-07-2014, 13:33
Зависи кои са двата университета. Моята диплома си е в мен, не е в университета. Познавам човек, завършил едновременно моя университет и друг. На мен за работата ми искаха копие от дипломата за последното завършено образование, как бих могла да я представя, ако е в университета?

Много ме кефите като кажете каква специалност ще запишете след 6 години, ако евентуално изкласите. :)

Калпазанке, не мога да се съглася повече с мнението ти. Трябват ни повече осмислящи лекари, но системата на кандидатстване в медицинските университети развива само и единствено зубрене. Не съм учила в такъв, за да знам как се учи в самия университет.

YSMF ако не ти пречи да ходиш на фитнес през часовете по физическо, не се освобождавай :) няма покриване на нормативи, няма бягане на 50 метра и подобни простотии :Д има физическа активност каквато ти сама решиш :) ние ходихме на фитнес (който е в супер състояние) и тук-таме да играем волейбол :)

Hayashi
09-07-2014, 14:49
Университетската ми година официално започва утре в 7:45 с микробиология. Не искам да ставам рано. :(
Вторият семестър ще имам задължителен стаж 4 месеца, моето първо желание беше като асистент-преподавател по наука на първолаци, а второто стаж в лаборатория. Супер интересно ще ми бъде със сигурност.

ayaska
09-07-2014, 15:23
По време на сесиите е абсолютно същата тъпотия- конспект с 100на въпроса, които трябва да се знаят наизуст и да се разпишат 1 или 2 на изпита. Евентуално и да се разкажат след проверка на писмения вариант :)

Hayashi
09-07-2014, 15:34
При нас се случва на изпит да се падат въпроси, които сме разглеждали набързо по време на упражнения и дори не сме споменавали на главните лекции.

pifiella
09-07-2014, 15:59
Добре сте си вие...Аз на последния изпит трябваше да пиша/подробно/ как се снима с лента и как се прехвърля нещо си на магнетофон и това по "Съвременен телевизионен процес". Забавно и интересно е да четеш по учебник набор на баба си :D
Още с първото си изречение ме грабна "Учените откриват нови начини за обработка на лентите......." и спрях до тук. :D

JoLLiE92
09-07-2014, 16:01
^
Това ми хареса. :lol:

ayaska
09-08-2014, 06:57
Редовен номер :D

winks11
09-08-2014, 08:38
Мерсии за отговорите :) Значи все пак с търпение и доста учене, след 6 години може и да стигна до там накъдето съм тръгнала :D

pac0line
09-08-2014, 11:12
Смотана работа, бе. За всяко нещо трябва да се ходи отделно и винаги на място и винаги сроковете са различни, така че да не може да се направи на един път.
Цялата провинция и Америка сме длъжни да се приберем в София за да се запишем в УНСС лично, че има толкова завистливи двойници, които сигурно нямат търпение да го направят вместо нас ..

Dagichka
09-08-2014, 14:29
^ти още ли искаш да се оженимЕ? :oops:

три приятелчета от стария ми клас вече започнаха задочно, направо не мога да повярвам, колко бързо минава времетоо ;д на 23ти и аз :д

teen95
09-08-2014, 18:42
Някой знае ли откъде мога да се сдобия с ''Протокол в публичната администрация'' на Кацамунска, П., Павлов, П ? :)

Ewok
09-08-2014, 19:01
http://shop.unibooks.bg/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BB-%D0%B2-%D0%BF%D1%83%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0%D 1%82%D0%B0-%D0%B0%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%81%D1%82%D 1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F

therichbitch
09-09-2014, 21:15
При нас се случва на изпит да се падат въпроси, които сме разглеждали набързо по време на упражнения и дори не сме споменавали на главните лекции.

нз за кой предмет говориш, ама малко сивото вещество да се размърда е хубаво

kalpazanka
09-10-2014, 10:16
Много ме кефите като кажете каква специалност ще запишете след 6 години, ако евентуално изкласите. :)
Ау, баси, изпитах вътрешно удовлетворение, като го прочетох това :D :D :D


Калпазанке, не мога да се съглася повече с мнението ти. Трябват ни повече осмислящи лекари, но системата на кандидатстване в медицинските университети развива само и единствено зубрене. Не съм учила в такъв, за да знам как се учи в самия университет.



Джоли, сладур такъв, вярно, че при приемането искат да рецитираш. Обаче после имаш макс 3 месеца на разположение /толкова е времето до първата сесия/, за да минеш в другия режим на учене. Някои успяват, някои не. Някои прекъсват или се отказват, някои влачат анатомия/физиология/биохомия чак до стажа 6-ти курс. :)

therichbitch
09-10-2014, 16:03
а някои имат тройки и четворки...
на лекарите само 2 или 6, не мисля, че има нужда да обяснявам защо

tinity73
09-13-2014, 19:47
Здравейте.
Имам следното запитване към вас.
Има ли такива, които са били на общежитие, но са се изнесли и са се прехвърлили на квартира?
Какви са условията в общежитията на ИУ Варна ? Много ли е шумно, може ли да се спи, да се учи или е лудница 24/7.
Ще съм много благодарна, ако някой сподели мнения и впечатления .

JoLLiE92
09-14-2014, 08:59
Няма нищо общо със студентски град, по-скоро е към пенсионерски клуб - много тихо и спокойно :Д не помня някога да е било лудница, тук-таме някой откачен си надува мазната чалгия и много бързо го скастрят :Д по-скоро оплакванията на повечето бяха, че е прекалено тихо и спокойно, но за мен това е идеално :)
аз бях на общежитие и в момента съм на квартира :)

Hayashi
09-15-2014, 13:08
В България приемно-изпитната система е отчайващо зле. Обикновено си скъсваш д-то да учиш темички на изуст 2 години и след като влезеш с минимални усилия криво-ляво го избутваш. А някак си си го представям обратното. Затова и подкрепям тукашната система в почти всички специалности да приемат всички желаещи, или ако има лимит по успех на дипломата, а не със изпит (макар, че тук на лимитираните специалности като медицината, изборът е рандом, може едвам да си минал и системата да те избере). И после първата година доволна сами се отказват или ги скъсват едно стабилно 60-80%. Втората година, поне при нас вече има по-тясна специализация и така докогато решиш да я избуташ.

Моя прекрасен бакалавър биология със специалност клетъчна и физиология мога да си го завра доволно отзад, та не виждам нищо чудно, че вече съм го решила до доктората какво ще уча. В икономиките, разните му там мениднжмънти и комуникации е нормално да не знаеш какво искаш да правиш дори след бакалавъра. Но на мен ми се изсмяха всички миналата година когато все още нямах готов план за поне 5 години напред. Защото в нашия университет поне специализациите са доста тесни още през бакалавъра и дори после няма да имам право да запиша биохимия или молекулярна като магистър, нищо, че съм учила поне 70% от същия материал.

golemiq_korab_minava
09-15-2014, 13:25
При нас се отказаха вече 50% , а втората година предстои още 30% да се изпарят.....

draid
09-15-2014, 17:18
Абе и в студентски град вече не е това което беше преди. И там може да седиш на спокойствие.

anonymous708973
09-15-2014, 18:22
Добре сте си вие...Аз на последния изпит трябваше да пиша/подробно/ как се снима с лента и как се прехвърля нещо си на магнетофон и това по "Съвременен телевизионен процес". Забавно и интересно е да четеш по учебник набор на баба си :D
Още с първото си изречение ме грабна "Учените откриват нови начини за обработка на лентите......." и спрях до тук. :D

ето това би ме изкарало от равновесие!
толкова съм благодарна, че учебниците ни са суперсъвременни.

Dagichka
09-17-2014, 16:13
хохо, излезе ми програмата за семестъра, четвъртък 2 часа основи на правото и после 4 часа математика без почивка никва, найс. :д иначе другите дни са супер и само два дни съм от 8 :3

JoLLiE92
09-17-2014, 16:57
Това основи на правото да е такава пародия на предмет......

Death Gun
09-17-2014, 19:22
основи на правото хаха
аз пък ще уча икономика в ТУ :lol:

draid
09-17-2014, 20:17
Ти в ТУ и други щуротии ще учиш не се плаши.

Death Gun
09-17-2014, 20:25
Аз от ТУ не се плаша, да се плашат тия във ФМИ с 6-те математики 1 курс хах. :D

anonymous708973
09-17-2014, 20:37
Това основи на правото да е такава пародия на предмет......

Жалко, ако наистина е така. Аз уча право (гражданско) този семестър и ми е страшно интересно, много отговорно се подхожда към предмета и се обяснява старателно.

SpiritInBlack
09-17-2014, 20:58
Ебати пародията ? Като сме в университет Карфур, тва е положението. Субсидията е на шапка

Dagichka
09-17-2014, 21:00
е то и аз уча в уасг, ама си имаме основи на правото и тва е :cool: ще видим кво-що е

an7raks
09-17-2014, 21:07
Добре сте си вие...Аз на последния изпит трябваше да пиша/подробно/ как се снима с лента и как се прехвърля нещо си на магнетофон и това по "Съвременен телевизионен процес". Забавно и интересно е да четеш по учебник набор на баба си :D
Още с първото си изречение ме грабна "Учените откриват нови начини за обработка на лентите......." и спрях до тук. :D
Ее, то това поне е от 90-те... Ние в техникума учихме неща от 70-те и 80-те... :D

therichbitch
09-18-2014, 00:35
Това основи на правото да е такава пародия на предмет......

no kidding :cool:
Равносметката е: 4 години, 7 права и после съм била икономист, аз кантора мога да си отворя с тоя хорариум :D

Да взема и аз да се похваля освен- след изпит №19 кака ви вече е магистър :cool: вече хептен се чувствам дърта да пиша в тоя форум :Д

DisappointedDreamer
09-18-2014, 09:00
Честито!! :)

Deadlock
09-18-2014, 09:36
^Кога ще разкажеш за студентския живот? :Р

Честито на therichbitch!

anonymous708973
09-18-2014, 12:28
само 19? освобождавала ли си изпити?
честито иначе! къде ще караш магистъра?

DisappointedDreamer
09-18-2014, 12:48
^Кога ще разкажеш за студентския живот? :Р

Честито на therichbitch!

Ако имаш въпроси, питай^^

therichbitch
09-18-2014, 13:05
само 19? освобождавала ли си изпити?
честито иначе! къде ще караш магистъра?

ти пък, не за цялото следване, за последния семестър ми се събраха :cool:, нищо не съм освобождавала..
за магистъра- единия в бг, другия в Германия

П.П. За протокола: не съм влачила нищо, друга е историята )

SpiritInBlack
09-18-2014, 19:55
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/t31.0-8/s960x960/10700279_10202525545916282_5887107144492366690_o.j pg

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10622715_10202525559796629_2818864948175559515_n.j pg?oh=938f5518cc1503242db76e9b9c4d93a1&oe=5484B921

За университету

JoLLiE92
09-19-2014, 04:04
Жалко, ако наистина е така. Аз уча право (гражданско) този семестър и ми е страшно интересно, много отговорно се подхожда към предмета и се обяснява старателно.
Не може да очакваш за един семестър да научиш нещо, което хората (и то подбрани кадърни хора) учат за 6 години. :)

Просто аз случих на кофти преподавател, който разбираше колкото от право, толкова и от ядрена физика (вероятно от второто малко повече) и накрая ми писа три - два пъти, защото знам повече от него по предмета му и споря. :D



Честитоооо!!! :---)

За магистратура така ми се върти в главата напоследък международен маркетинг, както отричам маркетинга като цяло, но по ирония на съдбата си намерих такава работа и ми харесва :cool:

anonymous708973
09-20-2014, 18:56
Спирит, стабилни резултати. Къде се целиш?


Не може да очакваш за един семестър да научиш нещо, което хората (и то подбрани кадърни хора) учат за 6 години. :)

О, аз нямах нищо такова предвид. Само казах, че е жалко, че не ви обясняват добре, понеже правото е страшно интересно - или поне гражданското, което аз уча в момента :)

Маркетинг като бакалавър ми е разбиващо смешно, но за магистратура вече има смисъл. И доста се подценява, бих казала :)

therichbitch, къде в Германия? На магистър финанси ли се спря?

JoLLiE92
09-21-2014, 06:53
На мен ми беше интересно, просто съм перфекционист и ме е яд да ми напише тройка ДВА ПЪТИ човек, който не прави разлика между понятия от различни раздели на правото, защото започвали с една и съща буква. :cool:
Казусите, които правихме цял семестър, бяха адски интересни иначе. Аз мислех да уча право даже, но... юристът вкъщи тропна с крак "Само през трупа ми!" :cool:

Забелязвам как в работата ми всички са с бакалавър МИО (моя) или маркетинг и повечето са с международен маркетинг като магистър или мърчъндайзинг или нещо подобно. Ако наистина реша, че искам да поостана в тая фирма, би било доста полезно. Иначе адски ми се иска да се явя на конкурс в агенция Митници. :) Както адски ми се искаше да работя във финансово-брокерска къща и се отчаях след няколко дни от нивото им. :lol:

therichbitch
09-21-2014, 17:31
PinkPan7her , финанси едното, да, айде да се финализират с подпис нещата и тогава ще споделя, че съм суеверна :D

Fisherman
09-21-2014, 19:11
кур за сички студенти

JoLLiE92
09-22-2014, 18:15
golemiq_korab_minava Напълно съгласна съм, аз уважавам знаещите, можещите, строги преподаватели. Въпросният индивид напълно заслужава с какъвто и епитет да го нарека, тъй като не разбира от предмета си и е единствено злобен. :)

Започваме от тази седмицаа :) ще ми е супер забавно редовна студентка на пълен работен ден :Д

shmatarok
09-23-2014, 15:04
Миналата (!!) седмица започнахме и вече нямам никакво свободно време. Страдам!

8-)

Dagichka
09-23-2014, 15:27
днес започнахме - от 11 до 1 откривания, тържествени слова, раздаване на книжки и после бам! директно от 1 до 3 лекция по математика, ох :cool:

prosto_chovek
09-23-2014, 16:36
основи на правото хаха
аз пък ще уча икономика в ТУ :lol:

Ми не знам защо се смееш, ама така, ако учиш, разбира се, ще излезеш инженер икономист, който, освен, че ще има икономическо образование, ще има и някакво техническо, тоест във всяка фирма, която се занимава с компютри, машини, ток, автомобили, транспорт, бе всичко, което не е хранителен магазин кажи речи, ще те предпочетат за икономическа работа пред всички чисти икономисти от унсс, да не говорим, че перфектен одитор на подобни фирми може да излезе от теб. Разбира се, ако учиш наистина, не както практически се случва в този факултет... по лични наблидения. :)

draid
09-23-2014, 17:14
В стопанския си е безкраен празник.

anonymous708973
09-23-2014, 17:16
Миналата (!!) седмица започнахме и вече нямам никакво свободно време. Страдам!

8-)

Хах, съчувствам. Ние почнахме на 2-ри и вече имам за наваксване :д А следващите 2 седмици дори няма как да уча :д

prosto_chovek
09-23-2014, 17:24
В стопанския си е безкраен празник.

Затова казах ако наистина учи (да добавя и да е амбициран/а). И да, пълен купон им е, по цял ден в парника висят.

JoLLiE92
09-23-2014, 17:31
Ми не знам защо се смееш, ама така, ако учиш, разбира се, ще излезеш инженер икономист, който, освен, че ще има икономическо образование, ще има и някакво техническо, тоест във всяка фирма, която се занимава с компютри, машини, ток, автомобили, транспорт, бе всичко, което не е хранителен магазин кажи речи, ще те предпочетат за икономическа работа пред всички чисти икономисти от унсс, да не говорим, че перфектен одитор на подобни фирми може да излезе от теб. Разбира се, ако учиш наистина, не както практически се случва в този факултет... по лични наблидения. :)
Глупости на търкалета говориш. :)

prosto_chovek
09-23-2014, 17:46
Глупости на търкалета говориш. :)

Казала си. :)

draid
09-23-2014, 17:48
Затова казах ако наистина учи (да добавя и да е амбициран/а). И да, пълен купон им е, по цял ден в парника висят.

Доста тегави факултети има в ТУ, ама тоя си е частица от УНСС на територията на ТУ.

prosto_chovek
09-23-2014, 17:52
Доста тегави факултети има в ТУ, ама тоя си е частица от УНСС на територията на ТУ.

+ мааалко инженерна компетентност. Е тва имах предвид. :)

therichbitch
09-23-2014, 17:53
Казала си. :)
еми аз също не съм съгласна с това за одитора, винаги предпочитат такива, които са завършили ФСК пред тези от стопанските факултети :)

за ТУ (и не само)- едно време е било тегаво, да

prosto_chovek
09-23-2014, 17:58
Може, не споря, просто ми се струва логично за конкретни случаи да се предпочита човек, който разбира от конкретното нещо пред такъв, който по принцип разбира от одити. Аз съм далеч от тия работи. :)

draid
09-23-2014, 18:46
еми аз също не съм съгласна с това за одитора, винаги предпочитат такива, които са завършили ФСК пред тези от стопанските факултети :)

за ТУ (и не само)- едно време е било тегаво, да

В ТУ в момента заетостта е намалена на база миналото и ученето е по-малко, но университета си остава един от най-тегавите в България и особено избрани факултети. Имам доста наблюдения върху ТУ.

DownloadVirus
09-23-2014, 18:55
Втора година съм във ФМИ-то ВТУ,малко е тегаво,особено с намалените часове и минаването на материал през просото,но ако доста четеш и се упражняваш горе-долу се получават нещата.

therichbitch
09-23-2014, 19:23
Имам доста наблюдения върху ТУ.

знам

draid
09-23-2014, 20:06
От къде ?

Auriss
09-23-2014, 20:27
вероятно поради факта, че всеки втори пост ти е свързан с това хаха ^_^

DisappointedDreamer
09-23-2014, 20:39
Миналата (!!) седмица започнахме и вече нямам никакво свободно време. Страдам!

8-)

И аз така хахахах.

102
09-23-2014, 20:41
вероятно поради факта, че всеки втори пост ти е свързан с това хаха ^_^

ахьаххаьахьахаьхаь РЕКТ

CoNviCt
09-23-2014, 20:53
ахьаххаьахьахаьхаь РЕКТ

league of legends much?

102
09-23-2014, 21:04
дотичка поцъквам ама другаде го чух

draid
09-23-2014, 21:38
Ама това, че говоря за университета не е пряко свързано с познанието.

therichbitch
09-23-2014, 23:03
а че там си завършил не включва ли познанието или обратно, в зависимост как интерпретираш причинно-следствените връзки

Forester
09-23-2014, 23:32
Здравейте!
Има ли някой който учи Психология, или смята да кандидатства това?

JoLLiE92
09-24-2014, 04:58
Може, не споря, просто ми се струва логично за конкретни случаи да се предпочита човек, който разбира от конкретното нещо пред такъв, който по принцип разбира от одити. Аз съм далеч от тия работи. :)

Замисли се дали ще предпочетат юрист от СУ или от УНСС, защото бил юрист-икономист и ще си отговориш на въпроса. :)

AnarchyBoy
09-24-2014, 08:31
Здравейте!
Има ли някой който учи Психология, или смята да кандидатства това?

Брат ми я учи тая проклетия в ЮЗУ :lol:

Според мен не е яко, но той е задочно и има всичките материали от една негова приятелка, та му е лесно, а и интересно.. :D

TheDevilInMe
09-24-2014, 09:11
Замисли се дали ще предпочетат юрист от СУ или от УНСС, защото бил юрист-икономист и ще си отговориш на въпроса. :)

JoLLiE92, напълно си права. Както и чисто икономическите специалности са си с най-голяма традиция в икономическите вузове, кой каквото иска да говори по въпроса. Аз уча счетоводство в УНСС и много ми се иска да запиша магистратура Международни икономически отношения с английски. :)

draid
09-24-2014, 13:22
Замисли се дали ще предпочетат юрист от СУ или от УНСС, защото бил юрист-икономист и ще си отговориш на въпроса. :)

И да се замисля и да не се замисля фактите са си факти, а те са че има огромен наплив в Стопанския факултет на ТУ

Ewok
09-24-2014, 13:54
Дали на първи ще са готови всички програми? (СУ)

Dagichka
09-24-2014, 16:23
на нас още 2 дни преди започването ни ги качиха в една група, одобрени от деканите и тн :д

ох, първи 3 часа лекции по статистика и вече чувствам как ще ме късат там :д а пък за пръв път имахме едно със сложно име и то не лекции, а упражнение в лаборатория по физика, ужас, сериозно започвам да се притеснявам, но поне само първият семестър има такива от нищото предмети набутани, после си почваме по-специалните :д

а да, и се записах на кланетика :cool:

JoLLiE92
09-24-2014, 17:02
И да се замисля и да не се замисля фактите са си факти, а те са че има огромен наплив в Стопанския факултет на ТУ

Ама то и в Свободния има наплив, и много хора слушат чалга, много хора четат Дан Браун и Паулу Коельо, много хора си татуират Only god can judge me, много хора носят маркови тениски Ballinciaga Harlem. :lol: примерът с големия наплив не е меродавен. :)

anonymous708973
09-24-2014, 18:10
Ама то и в Свободния има наплив, и много хора слушат чалга, много хора четат Дан Браун и Паулу Коельо, много хора си татуират Only god can judge me, много хора носят маркови тениски Ballinciaga Harlem. :lol: примерът с големия наплив не е меродавен. :)

Наистина ли не разбираш разликата между твоите примери и идеята да се бориш за място с още 5-6 човека?
Щото за Паулу Коелю някак няма места.

JoLLiE92
09-24-2014, 18:45
Добре, примерът не е бил особено удачен, но да се върнем на това, че икономист се взема от икономически университет. Те за счетоводител например няма да вземат мен с МИО, 'щото видиш ли е много готина специалност, а търсят СК. Какво остава за инженер-икономист - звучи смешно. В ТУ-Варна има две икономически специалности, и двете под всякаква критика. За ТУ-София не знам, вероятно същата работа. :)

therichbitch
09-24-2014, 18:52
само да отбележа, че значение има и качеството на наплива, не само количеството, ти ако си кретен и се бориш и със 100 за едно място, които пак са кретени, накрая извадката от "най-добрите" не блести с възможности :Д

П.П. Да спомена, че ние, например, учихме (ах, как се радвам на миналото време на глагола Д:) много повече и по трудни неща в четирите счетоводства, които минахме, отколкото в УНСС , ФСК и пак сигурно те си намират повече места за счетоводство

draid
09-24-2014, 19:25
Добре, примерът не е бил особено удачен, но да се върнем на това, че икономист се взема от икономически университет. Те за счетоводител например няма да вземат мен с МИО, 'щото видиш ли е много готина специалност, а търсят СК. Какво остава за инженер-икономист - звучи смешно. В ТУ-Варна има две икономически специалности, и двете под всякаква критика. За ТУ-София не знам, вероятно същата работа. :)

Хах, виж сега във въпросният факултет има една специалност наречена Индустриален мениджмънт, също така нещо наречено мениджмънт в Електроенергетиката. В тоя ред на мисли когато е необходимо да се назначават кадри с икономическо образование в предприятия свързани с индустрията, УНСС не важи кажи речи. Не може ти да слагаш човек да работи в завод след като той няма понятие какво е болт и какво винт. Отделно ти не си мисли, че в ТУ има специалности като счетоводство хах. В университета има такива икономически специалности които са необходими на индустрията.


Замисли се дали ще предпочетат юрист от СУ или от УНСС, защото бил юрист-икономист и ще си отговориш на въпроса. :)

Точно с юристите положението е толкова мъчно в момента, че изобщо не са удачен пример.


само да отбележа, че значение има и качеството на наплива, не само количеството, ти ако си кретен и се бориш и със 100 за едно място, които пак са кретени, накрая извадката от "най-добрите" не блести с възможности :Д

П.П. Да спомена, че ние, например, учихме (ах, как се радвам на миналото време на глагола Д:) много повече и по трудни неща в четирите счетоводства, които минахме, отколкото в УНСС , ФСК и пак сигурно те си намират повече места за счетоводство

Много хора го пишат на първо място и смея да твърдя, че тъй като специалностите свързани с икономика в ТУ са малко, то в някой случай може да се получи по-трудно да влезеш там отколкото в УНСС. А в ТУ никога и влизането не е било трудно освен за няколко специалности които се броят на пръсти. Там е тегаво излизането. Например аз когато влязох бала ми беше 23 и нещо от 24, а в специалността която учих приемаха и с по 16 бал. В същото време имаше 1-2 специалности в които бала не падна под 24.

draid
09-24-2014, 19:35
Вземи пиши като хората, че не мога да ти чета дришните.

draid
09-24-2014, 21:46
Трудно е да се правиш на умен след като не притежаваш елементарни качества.

anonymous708973
09-24-2014, 22:23
therichbitch, ти в СУ завърши, така ли? Какво учи там? (минало свършено, хаха! Завиждам най-откровено и неблагородно!)

Не може ти да слагаш човек да работи в завод след като той няма понятие какво е болт и какво винт.

Опаааа, ето кой няма да работи в завод 8-)

therichbitch
09-24-2014, 22:58
казах го миналото време, заради счетоводствaта по- скоро, изключително безинтересна и досадна материя ми се стори :)
Не завиждай, студентският живот е незаменим (като цялостно усещане, не визирам пиенето и дискотеките)
другото ти го писах на ЛС

draid
09-24-2014, 23:45
Че какво му е на пиенето ? Определено мога да кажа, че най-приятно съм си изкарал в 12 клас и от 1 до 3 курс след това. Голяма веселба, много нови запознанства. Общо взето безценни години, чак се изкушавам да отида да уча в някой друг университет ей така заради новите хора, ама няма как да се случи за съжаление вече.

therichbitch
09-25-2014, 00:22
нищо му няма, просто поясних, че не е само това :cool:

JoLLiE92
09-25-2014, 04:36
казах го миналото време, заради счетоводствaта по- скоро, изключително безинтересна и досадна материя ми се стори :)

!
:cool:


Хайде да спрем да спорим по тая тъпа тема, а? :)

prosto_chovek
09-25-2014, 04:42
Минавам да кажа Добро утро. :D

anonymous708973
09-25-2014, 08:25
leileilei
ako beshe malko kaduren nqmashe da karash 2 visshi matematiki tuk

Я пак?

И да пишеш на български с латиница НЕ е да пишеш на английски.

draid
09-25-2014, 09:15
leileilei
ako beshe malko kaduren nqmashe da karash 2 visshi matematiki tuk, nqmashe da se zaqjdash sus suforumnik ot teen problem, koito e zapochnal da pishe na angliiski:D

Какви две висши математики те гонят бе момче ? Аз не се заяждам на всичко отгоре, просто отбелязвам неграмотността ти. Писал бил на английски, ако това ти е писането на английски, значи аз мога да пиша на поне 10 езика.

draid
09-25-2014, 12:10
Eh shte kajete ne ste vijdali kak pisha na bulgarsski:D

da, spri da hvalish tva tu, che vie osven vissha mat po komunistichen stil drugo ne uchite

Хахаха, математиката е една за всички и е такава от много преди дори да има и наченки на идея за комунизъм. Спри да се излагаш, по-добре си замълчи.

draid
09-25-2014, 14:49
Математиката си е математика от преди Христа. Не се било наблягало на математиката хахахах. Не се набляга да, когато учиш пеене или градинарство сигурно не се набляга на нея. Всичко около теб е математика, ако не беше математиката още да си в пещерата. Не че иначе имаш много развитие в мисленето специално ти де ама хайде. Математиката никога няма да умре или да изчезне, по простата причина, че без нея не можеш да направиш нищо. Както ти казах престани да се излагаш.

kosder
09-25-2014, 15:19
Дали на първи ще са готови всички програми? (СУ)Миналата година по това време вече бяха готови, но все пак това е администрацията на СУ, която не се слави с бързина на действията.

therichbitch
09-25-2014, 16:03
Такъв хейт по адрес на математиката се чува само от хора, които си мислят, че има правоъгълни равностранни триъгълници.

От друга страна, писането на латиница не те прави неграмотен, draid, ти самият не си изряден, за да правиш забележки.

draid
09-25-2014, 18:58
ako beshe himik shteshe da svirish kak vsichko bilo himiq;)...
ako beshe muha ... Po dobre da ne mojeshe da mislish..

Matematikata e vajna, no mejdu ne trqbva da se nablqga poveche na neq, otkolkoto na realnite i istinsko nujnite programi, materiali i specifichni izchisleniq, koito rabotqt po drug model. Toest, golqma chast ot izuchuvanata matematika ne e prqko svurzana s dadenata profesiq, no vupreki tova ti trqbva da q uchish 2 godini, izostavaiki ot nujniq material.
Da, na zapad sushto uchat, no dalech po=malko ili izzimat samo nujnoto za specialnostta.

Ти или си безумно глупав или си безумно необразован, ама мисля че е и двете. Ти да не си мислиш, че висшата математика след като не се използва в ежедневното ти смятане на цената на покупките я учиш за украшение ? Без диференциални уравнения не може да сметнеш елементарни неща в механиката има безумно широко приложение във физиката и икономиката. В живота няма почти нищо статично което може да сметнеш с две числа и едно неизвестно същите се използват много и във химията, ама какво ли ти обяснявам. Аз не съм математик нещо май забравяш.


Такъв хейт по адрес на математиката се чува само от хора, които си мислят, че има правоъгълни равностранни триъгълници.

От друга страна, писането на латиница не те прави неграмотен, draid, ти самият не си изряден, за да правиш забележки.

Много пъти съм заявявал включително и тук, че аз не претендирам за правилно писане. Какъв те прави писането на латиница, защото мога да поспоря много по тая тема ? Да не обелвам дума изобщо, че във форума се пише на кирилица.

anonymous708973
09-25-2014, 18:59
nqma takova neshto
v zapadnite universiteti otdavna ne nablqgat tolkova mnogo na matematikata

Кво рече?
Ти на запад стъпвал ли си? Още по-малко в западен университет?

Най-обичам, когато някой ми използва думата "математика", когато стане дума за висше образование. Че то има 80 вида математики, бе. Има цяла специалност "математика". Пък за тебе явно дали ще е статистика, анализи, линейна алгебра, оптимиране... все тая, нали.
Вземи се в ръце и като не разбираш от дадена сфера, се интересувай преди да даваш мнения на хора, дето са учили малко повече в сферата от теб. Визирам дрейд, не себе си.

Eдит: Да споделя едно наблюдение. От седмица се спуквам да чета за разни университети, то излиза, че всичко живо има задължително присъствие - като се почне от Санкт Петербург, мине се през Прага и се стигне чак до Шотландия и Англия. При това са невероятно креативни - в някои унита в Шотландия дори трябва да се чек-неш със студентската карта на някакви апарати.
Въх.
Много ми е добре, че нямам такова нещо :д

DisappointedDreamer
09-25-2014, 19:16
Това пък за първи път го чувам :Д. В библиотеката се чекваш със студентска карта, ама нормално. Задължителни (при мен) са tutorials, seminars and workshops.

therichbitch
09-25-2014, 19:23
Какъв те прави писането на латиница, защото мога да поспоря много по тая тема ?

Това с правилата на форума- ясно.
Иначе, прави те човек, който не иска да пише на кирилица, не е задължително да не може.
Поне за мен неграмотността се свързва с възможностите на човека, не с желанието му.

П.П. Това с присъствието е тъпо, не е за мен :Д, но пък си мисля, направо съм убедена, че за Санкт Петербург си струва да се жертваш, вълшебен град
btw днеска тръгнах да ти отговарям на ЛС, но ти е пълна кутията и цялата ми реч за образованието отиде по дяволите :Д

anonymous708973
09-25-2014, 19:26
Шайсе.
Веднага я чистя!!

Нали, налиии, супермного се зарибих по идеята! Най-вероятно там ще се озова, че за първото ми желание ми трябва кажи-речи 1.0 успех :д

anonymous708973
09-25-2014, 19:28
Това пък за първи път го чувам :Д. В библиотеката се чекваш със студентска карта, ама нормално. Задължителни (при мен) са tutorials, seminars and workshops.

Тези - задължително, обаче на места те искат и на лекции. :д
което за мен е пълна новост. Тук е нормално да станеш и да си излезеш по средата. И да ядеш по време на лекция, което аз все още правя само в екстремни случаи. След година още им се чудя като си извадят кутията и захванат да ядат макарони :д

draid
09-25-2014, 19:34
И при нас само в библиотеката се влизаше с карта, но на всички упражнения и на някой лекции си водеха протоколи за присъствия. В някой специалности няма как упражненията да не са задължителни просто. Иначе доволно ме натоварваха някой лекции от които не може да изкръшкаш особено като са по 3-4 часа и са до 8 вечерта. Случвало се е да отида на лекция и после да не стъпя 2-3 седмици докато не ми отмине потреса от преживяното. В последно време взеха да правят подготовки за екектронни заверки в университета което поне ще реши проблема с обикалянето за подписи.

DisappointedDreamer
09-25-2014, 19:38
Не знам как записват присъствия на лекции, когато на тях присъстват 400+ хора. При нас е забранено внасянето на напитки и ядене в the lecture theatres и веднага биха те изгонили, ако си извадиш купичка със салатка или макарони. :Д

При нас не искат задължително присъствие на лекции, което си е плюс, въпреки че аз гледам да не пропускам някоя :Д

anonymous708973
09-25-2014, 19:43
Там, където аз гледам, е предимно за чуждестранни студенти и на "лекциите" има по 30-40 човека. В един университет пишеше, че са максимум 150 и точно там имаше чекиране с карта. Иначе и при нас е така, пълен абсурд е да искат присъствие при толкова народ.

draid
09-25-2014, 19:46
Не знам как записват присъствия на лекции, когато на тях присъстват 400+ хора. При нас е забранено внасянето на напитки и ядене в the lecture theatres и веднага биха те изгонили, ако си извадиш купичка със салатка или макарони. :Д

При нас не искат задължително присъствие на лекции, което си е плюс, въпреки че аз гледам да не пропускам някоя :Д

Ами по правилник при нас присъствието е задължително на лекции и упражнения. На практика поне при нас на лекции всичко зависеше от преподавателите. Повечето пускаха списъци по 2-3 пъти в семестъра и ако присъстваш във въпросните може да получиш някой бонус ако си взел изпита, т.е. ако си на кантар между две оценки може да те поощрят. Някои преподаватели обаче го приемаха много присърце и след края на лекцията всеки минаваше да се разпише в едни списъци (те винаги имат изготвени) след което преброява студентите и подписите и ако студентите са по-малко драска дадена бройка от долната страна за да ги изравни. На упражнения вече нямаше мърдане, ако отсъстваш дори на едно направо прекъсваш ако не го отработиш и си е трудно. Имаше и преподаватели които изобщо не държаха на присъствията на лекциите, но те най-често водеха най-интересните предмети.

draid
09-25-2014, 20:02
Хахах сега ще кажеш, че нямаш възможност да пишеш на кирилица и ще те обявя за тотално необразован. Математиката се използва навсякъде в живота, тя те заобикаля, това че не го проумяваш е само твой проблем. Хайде не се опитвай да ми обясняваш за какво се решават задачите и за какво не. Дадох ти прост пример с диференциалните уравнения, прочети какво са и за какво се използват. Математика не учат само инженерите, братовчеда завърши медицина в Германия и също учи математика въпреки на пръв поглед да няма никакъв смисъл от това, ама какво ли му разбират на запад те там не учат такива неща.

shmatarok
09-25-2014, 20:05
.....

Боли ме да те чета направо.

При нас лекциите също не са задължителни и по-добре, че като си гледам програмата ми прилошава. Зимата едва ли ще ми се седи три пъти седмично за една лекция по бизнес, започваща в 17:10 и приключваща след 45 минути.
Аз бях приятно изненадана да открия, че можеш да си плащаш с университетската карта в магазините и кафетата в кампуса. 8-)

anonymous708973
09-25-2014, 20:08
И мнението на повечето хора с наблюдения и опит в западните университети е, че там не се учи математика и "се набляга на други неща"?!!
Абе ти психически добре ли си???

Бтв, ти нали си фен на комунизма? Защо тогава "комунистическата" математика е нещо лошо, нали точно тогава наистина се е учило и т.н.?

shmatarok
09-25-2014, 20:11
^ Абе какво разбираме ние... те тук за математика не са и чували, то е ясно, че се самозалъгваме в обратното. 8-)

prosto_chovek
09-25-2014, 20:15
За всички, които искат да учат в ТУ - София (разказ от първо лице).

*Само за draid да кажа, щото е споменал за ДУ - тата и механиката, е аз си взех механиката и без тях (с тройкаааааа :D да се похваля, от 6тия път)

Така.

Когато се запишете в ТУ - София си мислите, че ще ви изнасилват яко. Ми не е така. Трябва да сте приготвени за следното:

1.) Първи и втори курс ще имате по 2 спорта на седмица (или един спорт 2 пъти), за разлика от другите ВУЗ - ове. Казвам го най - вече за дамите и за мързеливите (и за комбинацията между двете). Моят съвет е пишете гребане при госпожата.
2.) Лекциите са препоръчителни, някои преподаватели ще ви кажат, че пускат списъци и ако не ходите на лекции няма да вземете заверки (виж точка 3), няма такова нещо. Но виж, на упражнения и лабораторни най - вече е 100% задължително, сериозно.
3.) Заверки. Това е нещто, което трябва да имате, за да идете на изпит. Това е подпис в студентската книжка, която е хубаво да се носи в началото и края на семестъра, без подписи по всички предмети без изключение, дори и по спорт, не можете да се явите на изпит. Вариант е служебна заверка (взима се от декана, ама е една за цялото следване и на следващата година трябва да се отработва, демек да се карат всички часове наново), демек не е вариант.
4.) Има предмети, по които и да не погледнете, ще вземете изпита с над 4. За стипендия се кандидатства с над 4.50. Ако искате общежитие, трябва да имате не повече от 5 невзети изпита след края на годината.
5.) По принцип се записва следващата година с 2 невзети изпита. Обаче с молба до декана се записва с кой колкото си иска (има един с 26 броя 4ти курс).
6.) И да, учи се. Който иска, учи и има условията да научи наистина качествено и много. Който виси в парника (това който влезе, ще го разбере какво е) по цял ден, евентуално с много упоритост, слушалки, пари някой да се яви вместо него на изпити, пищови, тарикатлъци, пак ще завърши сигурно, ама няма да става грам инженер от него.
7.) Има перфектни преподаватели. Има и абсолютни бастуни. Както навсякъде.
8.) Има хубава библиотека. Срещу 2 лева на семестър (или на година ли беше) ползваш всичко, което те интересува за следването, даже ако имаш късмет може да вземеш учебник от 25 кинта преди сесията и да си учиш без да го купуваш.
9.) Момичетата, които си мислят, че учат женски специалности, да знаете, че ще имате един предмет в първи курс, дето ще се правите на шлосерки, стругарки, заварчици и прочее. Както всички в ТУ.
10.) Протоколи. Изключително важна част от следването ви. Без протоколи, няма заверки на лабораторни. Пишете си ги навреме, от опит ще ви кажа, че като ги оставите за последната седмица ви се ебава майката.
11.) Научете белота, ако не го владеете. Ше видите защо.
12.) Организирайте си 8ми декември от октомври месец. После няма да намерите оферти никъде.
13.) Басейнът е много готин. Ама зимата е яко студ.
14.) Учебниците се купуват, ако искате да учите за 6. Обаче ръководствата са обикновено задължителни, даже по някои предмети без ръководство те гонят. А като те изгонят... виж точката със заверките. Не е като да не може да се отработи, ама е тегаво, някои преподаватели не дават, щото имало много хора в групата и прочее.
15.) И да, може да дадете някой да ви пише курсовите, ама повечето преподаватели искат да ги защитавате. Ама ако зорът е за 3ка или просто за заверка (щото има заверки и за курсови), е ок, освен ако не сте при конкретни преподаватели, но повечето просто пускат по трасето.
16.) ТУ - София е ВУЗ - ът, който не иска пари за явяване на изпит от минали години. Което донякъде обяснява защо има хора с по 700 изпита в 4 курс (в СУ май беше 20 - 25 кинта на изпит).
17.) Е пие се, да не си мислите, че учат най - културните хора в ТУ.
18.) Не очаквайте лекциите да са ви във факултетите. Обикновено са в 1, 2, 12, 3 и 4 блок. Упражненията и лабораторните са по катедри. Обаче кат ви трябва нещо, отивате в канцеларията на факултета си, където не очаквайте да се спазва стриктно 3часовото работно време и не се надявайте на радушно отношение.
19.) Има кво да се яде в почивките и по време на лекции.
20.) Ако си купувате учебниците от издателството, ще ви излезе някакви стотинки по - евтино, ама рекордът ми е да спестя 5 кинта общо на семестър от книжа. В първи блок на третия етаж, звъни се на един звънец, излиза един, казва му се за какво си...
21.) Не крадете крушките в асансьорите. Наистина, не ви трябват и е тъпо.
22.) А част от апаратите в лабораториите са наистина мнооооого скъпи (ама много). Не чупете нищо, колкото и да искате.
23.) Семестърът е 325 лева за инженерните специалности и 160 за икономиките. За инженерните се дължи на това, че се води, че се ползват консумативи, пък и има апарати, дето харчат яко ток, който няма да го плаща професорът (както и консумативите).
24.) Не ви съветвам за бригади. Който е заминал, не се е върнал успешно в следваща година в ТУ (демек най - вероятно ще повтаряте заради бригада, дето може и да не си изкарате парите за заминаването).

Още съвети, draid и други хора, дето знаят нещо, да добавят. :)

anonymous708973
09-25-2014, 20:23
Сашо, направо ме уби от смях! Като статия е, нямам думи :D

prosto_chovek
09-25-2014, 20:23
Сашо, направо ме уби от смях! Като статия е, нямам думи :D

И даже всичко твърдя, че е вярно. :D

draid
09-25-2014, 20:33
.........


Върна ме назад във времето, много забавно ми стана. При кой беше по Механика ? И какво завърши като цяло ? На мен на втората механика чудодейно не знам от къде ми заяви, че не съм писал теория и за това ще имам 3 и се опитваше да ме убеди да се явя на поправката за по-висока оценка при все че бяхме изкарали само 13 души. Това Кожухаров.

Хайде ще споделя някой впечатления.

1) Много често в 4-ти блок асансьорите които се намират до кабинета по подемно транспортна техника не работят по няколко месеца в годината. Парадоксално но факт. Винаги когато не работят, ще имате упражнение на 6-тия етаж.

2) Вече в асансьорите има датчици за претоварване, но това не пречи да се качите повече хора и да подскачате докато не тръгне.

3) Асансьорите издържат до 14 човек, нищо че на тях пише че са за 6

4) Никога не влизайте в канцелария без да сте прочели всяка една бележка на вратата и поне на 3м в двете страни от нея на стените. Оглеждайте се и за допълнителни табла скрити в някой ъгъл. Ако случайно влезете и попитате нещо което го е писало от вън, жална ви майка.

5) Никога не влизайте в канцелария без химикал, даже за по-сигурно си носете два, че единият може да спре.

6) Когато запишете език имайте в предвид, че и в най-тежка зима ще трябва да ходите до съответният блок който хич не е близо.

7) Трябва много внимателно да дебнете кога ще излязат записванията за спорт, защото ако се забавите ще ходите на някой доста странен и нежелан от вас спорт или ще се налага да ставаш в 7 за въпросният.

Мързи ме да пиша повече.

prosto_chovek
09-25-2014, 20:36
...
Еми първо, щом 2 години казвам, че имам наблюдения, още не съм завършил, сега ше съм 3 курс. Кожухаров ми е бил квестор, ама бях при Арнаудов. ЕЕЕО. Това със скачането бачка и във 2ри блок в асансьора. :D А за спорта, лично съм бил свидетел как в препълнена група се записват 5 човека отгоре с обяснението, че те другите така или иначе не ходят, кво толкова, ебаси. Нека има. Така че зависи при кой ще попаднеш. :D

draid
09-25-2014, 20:42
Еми първо, щом 2 години казвам, че имам наблюдения, още не съм завършил, сега ше съм 3 курс. Кожухаров ми е бил квестор, ама бях при Арнаудов. ЕЕЕО. Това със скачането бачка и във 2ри блок в асансьора. :D А за спорта, лично съм бил свидетел как в препълнена група се записват 5 човека отгоре с обяснението, че те другите така или иначе не ходят, кво толкова, ебаси. Нека има. Така че зависи при кой ще попаднеш. :D

В спорта на какво съм се нагледал си нямаш на идея. Жалко че Стайков почина иначе можеше да имаш невероятното "удоволствие" да ти преподава по Електротехника, щеше да пада смях. Иначе ти заек си бил, ама си преборил половината.

prosto_chovek
09-25-2014, 20:47
В спорта на какво съм се нагледал си нямаш на идея. Жалко че Стайков почина иначе можеше да имаш невероятното "удоволствие" да ти преподава по Електротехника, щеше да пада смях. Иначе ти заек си бил, ама си преборил половината.

Да ти кажа, по ТЕ - 2 още си го влача. А по спорта е порнография пълна. Стъклен печат му е майката на много места. А смях си пада на много места :D

Death Gun
09-25-2014, 20:49
...
Пич, може ли да кача тази информация в групата на първокурсниците във фейсбука?
бтв познавам г-н Арнаудов лично, приятел е на баща ми :D

draid
09-25-2014, 20:50
Пич, може ли да кача тази информация в групата на първокурсниците във фейсбука?

Каква е тази група ? И за кои първокурсници става на въпрос или за всички ?

prosto_chovek
09-25-2014, 20:52
А, правят си групи всяка година. Арнаудов, между другото, беше пич, ама ние така и не седнахме да четем. Накрая се оказа, че и с малко четене се изкарва. :D

anonymous708973
09-25-2014, 20:52
Винаги когато не работят, ще имате упражнение на 6-тия етаж.

2) Вече в асансьорите има датчици за претоварване, но това не пречи да се качите повече хора и да подскачате докато не тръгне.

3) Асансьорите издържат до 14 човек, нищо че на тях пише че са за 6



:lol: :lol: :lol:

С умиление си спомняш за студентския живот, а?
Въпрос имам обаче: какво става при 15-ти човек в асансьора? Или просто няма място за толкова?

prosto_chovek
09-25-2014, 20:53
:lol: :lol: :lol:

С умиление си спомняш за студентския живот, а?
Въпрос имам обаче: какво става при 15-ти човек в асансьора? Или просто няма място за толкова?

Ми кво става, качвали сме се 16, такова. :D

Death Gun
09-25-2014, 20:54
Каква е тази група ? И за кои първокурсници става на въпрос или за всички ?
става дума за първокурсниците, които са се присъединили към групата
680 човека в групата, реално всички са 2500 :D
https://www.facebook.com/groups/1481382862101072/1514069222165769

ок тогава, да кажем, че си ми дал разрешение
бтв prosto_chovek и във форума на ту бая те разпитвам, ама ти все отговаряш
мерси за което :cool:

draid
09-25-2014, 20:57
:lol: :lol: :lol:

С умиление си спомняш за студентския живот, а?
Въпрос имам обаче: какво става при 15-ти човек в асансьора? Или просто няма място за толкова?

Зависи от габаритите на хората, мисля че максимално сме се събирали и ние 16 човека, ама вътре сте натъпкани като в консерва. Преди нямаха датчици и беше много лесно да ги препълниш. На теория коефициента на сигурност при асансьорите е >12 и е много трудно такъв да падне предвид устройството му. Това може да стане само ако му липсват някой важни нещица или не е поглеждан от години наред. В тоя ред на мисли ние редовно ги тествахме и се молехме на долният етаж да не ни засече някой даскал че става мътна и кървава при слизане.


става дума за първокурсниците, които са се присъединили към групата
680 човека в групата, реално всички са 2500 :D
https://www.facebook.com/groups/1481382862101072/1514069222165769

ок тогава, да кажем, че си ми дал разрешение
бтв prosto_chovek и във форума на ту бая те разпитвам, ама ти все отговаряш
мерси за което :cool:

Нямате ли си пенсионери в тая група да ви учат на тънките неща в занаята ?

prosto_chovek
09-25-2014, 20:58
Зависи от габаритите на хората, мисля че максимално сме се събирали и ние 16 човека, ама вътре сте натъпкани като в консерва. Преди нямаха датчици и беше много лесно да ги препълниш. На теория коефициента на сигурност при асансьорите е >12 и е много трудно такъв да падне предвид устройството му. Това може да стане само ако му липсват някой важни нещица или не е поглеждан от години наред. В тоя ред на мисли ние редовно ги тествахме и се молехме на долният етаж да не ни засече някой даскал че става мътна и кървава при слизане.

Според доц.Стоичков е 6, обаче. Демек всяко въже трябва да може да издържи асансьора, а там имало било 6 броя. Бе влезнах и аз на някаква лекция по трасето. Ама помня, че 12 беше при авио техниката.

Death Gun
09-25-2014, 20:59
Нямате ли си пенсионери в тая група да ви учат на тънките неща в занаята ?
Нямаме, но в групата на КСИ си имаме 4-ма. :D

draid
09-25-2014, 21:10
Според доц.Стоичков е 6, обаче. Демек всяко въже трябва да може да издържи асансьора, а там имало било 6 броя. Бе влезнах и аз на някаква лекция по трасето. Ама помня, че 12 беше при авио техниката.

Много зависи, но при тях доколкото помня се приемаше за база 12. Поне така ни учиха по подемно транспортна, а и правехме доста тестове. Ето и тук черно на бяло http://www.smolyan.bg/media/content_files/file/porychki/CNST%2001112012/TOM2/KNIGA%20II%20TEHNICHESTKI%20INV_PROEKT/1/%D0%A7%D0%B0%D1%81%D1%82%20%D0%90%D1%80%D1%85%D0%B 8%D1%82%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0%209.pd f на 3-та страница.


Нямаме, но в групата на КСИ си имаме 4-ма. :D

Охо, ама ти даже си и КСИ чудно.

Ще добавя още някой нещица

1) Когато имате стругарство и ви дадат пръчка прокат да изработите даден детайл сигурно ще ви кажат да не пипате оборотите. Не слушайте даскала много по-забавно е ако ги изпържите, пък и какви инженери ще ставате ако не може един пуст струг да разръчкате.

2) Не удряйте ножа във вретеното, не се знае кога ще се появи даскала да ви го наточи.

3) Не ходете с хубави блузи на стругарство, защото ще ги изгорите на 99% Стружките може и да изглеждат интересни и забавни, но са доста горещи и рискувате да си чоплите ръцете цял следобед за да извадите някоя досадна такава.

4) Никога, ама никога не оставяйте ключове върху струга, ако не искате да се самоубиете или в най-добрият случай да се контузите тежко.

5) Ако имате заваряване при Мялков и сте от женски пол се пригответе за проблеми, абе и мъж да сте не се успокоявайте много. Сигурно ще ви даде една кутия електроди, ама от тия най-дебелите за да се мъчите. Вие винаги може да си изровите от шкафовете по тънки и да си направите живота песен (стига да не ви види)

6) Когато ходите на шлосерство няма нужда да ходите и на фитнес, тази практика напълно заменя фитнеса на горната част на тялото.

prosto_chovek
09-25-2014, 21:14
...
Охохооо, при Миялков на квото и да си, все ще е голям смях. А за оборотите по - добре верно да не ги пипат, да не вземат да ги пипнат така, че после да има чичко доктор или в най - добрия случай сервизния техник.

Death Gun
09-25-2014, 21:21
Охо, ама ти даже си и КСИ чудно.

По-добре в КСИ отколкото да си еб* майката във ФМИ още 1 курс и да се откажа след това. :D

Hayashi
09-25-2014, 21:21
Като сте се заговорили за асансьори, нашите в целия кампус, включително и в моето общежитие са с магнитен ключ и право на такъв имат инвалидите + разни работещи из сградата. Иначе са доста модерни... Добре, че си взех апартамент на първия етаж, защото ако бях на 5-тия не ми се мисли как щях да се нанасям.

draid
09-25-2014, 21:27
По-добре в КСИ отколкото да си еб* майката във ФМИ още 1 курс и да се откажа след това. :D

Ама чакай бе младо мое зелено момче. Те и в КСИ няма да те пощадят. Като ви дойдат тва ПИК, Математика, Електротехника. Да ви се струпат доц. Гоцева (много е печена не правете грешка обаче да я злепоставяте), проф. Боровска, проф. Наков и т.н. ще си пеете. Вярно един от по-лесните факултети е това, но пак няма да може да минете изцяло по тънката. Отделно ще се сблъскате с един любим преподавател на име доц. Николов, води по АСЛС в не помня кой курс вече, но е от първите. Никога, ама никога не му се извинявайте с неща от сорта на "Ама аз бях на работа".

therichbitch
09-25-2014, 23:44
относно присъствието, при нас по информатика се пускаше един лист и хората се записват, само че никой не ходеше на тия лекции и все имаше молби м/уколеги: "брат, запиши ме и мен". Една сутрин пак така пусна списъка и в него имаше около 50-60 записани човека,а ние бяхме ... 7 и един колега (отсъстващ) беше записан 3 пъти :lol:

Ewok
09-26-2014, 07:27
Да се похваля, излезе ми програмата вчера. Доста е симпатична, единствено във вторник малко ще ни понатоварят може би, но нищо, дано поне е интересно.
Четвъртък и петък са ми свободни :Д (в петък има спорт, ама е сутринта, след това съм фрее)

Много се вълнувам.

bloodfrozen
09-26-2014, 07:46
При нас всички лекции се водят задължителни, но реално преподавателите определят режима. Да споделя друг вариант - преди началото на лекцията раздават индивидуално на всеки листче с подпис на катедрата, на което се пише името и групата. Листчетата се събират в края на лекцията, изготвят се списъци с присъстващите и се следи. При повече от 3 отсъствия - няма заверка. 8-)

anonymous708973
09-26-2014, 08:51
4) Никога, ама никога не оставяйте ключове върху струга, ако не искате да се самоубиете или в най-добрият случай да се контузите тежко.


Това не го разбрах, ще обясниш ли?

Ех, часовете по трудово бяха забавни. Честно, повече ме биваше на дървообработване отколкото на шиене :д

prosto_chovek
09-26-2014, 09:02
Това не го разбрах, ще обясниш ли?

Ех, часовете по трудово бяха забавни. Честно, повече ме биваше на дървообработване отколкото на шиене :д

Ми стругът се задвижва от електромотор, който се върти с много обороти в минута, като освен, че се върти, създава и доста вибрации, особено струговете в ТУ. И като си оставиш ключовете (или някакъв друг предмет като цяло) отгоре и те попаднат върху задвижвана част, ще излетят със скорост, правопропорционална на ъгловата скорост, с която се задвижва стругът, която ъглова скорост зависи от оборотите му. В най - добрия случай скоростта е такава, че да нанесе при подобен случай сериозни наранявания. Това има предвид. :)

galaxy29
09-26-2014, 10:46
относно присъствието, при нас по информатика се пускаше един лист и хората се записват, само че никой не ходеше на тия лекции и все имаше молби м/уколеги: "брат, запиши ме и мен". Една сутрин пак така пусна списъка и в него имаше около 50-60 записани човека,а ние бяхме ... 7 и един колега (отсъстващ) беше записан 3 пъти :lol:
:Д и при нас беше тъй по някои от предметите
а относно храненето, май ни се позволяваше извън залата и в почивката, не помня

Blab
09-26-2014, 11:37
липсва ми учебната дейност.
не средата, не и хората, по-скоро онова търсене на истината, пхахах:Д
не, сериозно, не спирам да си уча някакви неща и да трупам върху снежната топка, но ми липсват ситуациите, в които се намира някой, който да ме провокира интелектуално... а и никога не съм била в реална университетска среда, любопитно ми е много какво става, като не сте между 2-ма и 10-на души в стаята:Д

Hayashi
09-26-2014, 13:33
^ Да сте 2-ма или 10 е доста по-готино отколкото да сте 350 в амфитеътър за 200. Затова и предпочитам практиките когато сме по максимум 15 души в група. Доста повече неща се научават и има време всеки да си зададе въпросите.
На мен пък много ми липсва да си имам целия материал и да си уча вкъщи. Най-тъпото е да ходя на основна лекция, защото я няма никъде качена. Плюс, че точно в момента дори когато пристигам по-рано винаги е пълен амфитеатърът и когато ми се наложи да съм на 20+ ред нищо не виждам и все едно съм си губила времето.

Blab
09-26-2014, 15:00
^ Да сте 2-ма или 10 е доста по-готино отколкото да сте 350 в амфитеътър за 200. Затова и предпочитам практиките когато сме по максимум 15 души в група. Доста повече неща се научават и има време всеки да си зададе въпросите.
ами, не точно. предполагам, че зависи от материята;
но когато нямаш с кого да обсъждаш отделни проблеми, тенденции, хрумки и т.н. (моята сфера е: изкуства, критика, културни политики, мениджърски стратегии), в най-добрия вариант само(с)т(оятел)но се изграждаш като един Чарли Чаплин и никога няма да можеш да създадеш работен/творчески екип, просто защото нямаш хора, с които да израствате паралелно и заедно (през едни и същи обучения, тренинги, в една и съща среда и времепространство).

и не е най-забавният студентски живот да си на лекция ти и преподавателя всеки божи ден, всеки божи университетски час. учебният процес започва да прилича по-скоро на срещи/интервюта/изпити, ако можеш да си представиш за какво говоря:Д
//честно, не препоръчвам на никого да е сам (в) клас:Д

therichbitch
09-26-2014, 15:26
а сега си представете да се откачи някой диск за рязане, дали ще останете с глава, а? :cool:
не че е смешно, опасна работа си е



Не крадете крушките в асансьорите. Наистина, не ви трябват .

omg :lol: :lol:

draid
09-26-2014, 17:02
Това не го разбрах, ще обясниш ли?

Ех, часовете по трудово бяха забавни. Честно, повече ме биваше на дървообработване отколкото на шиене :д

Ако нещо падне върху главата то излита с висока скорост в непредвидена посока най-често към теб. Когато се работи с машини с въртящи се части никога не се работи с широки дрехи, виснали ръкави. Жените винаги трябва да си връзват косата и т.н. Има си общо взето правила за безопасна работа и оставянето на ключа, защото с него се закрепя детайла за главата и съответно ножа върху струга е недопустимо.


а сега си представете да се откачи някой диск за рязане, дали ще останете с глава, а? :cool:
не че е смешно, опасна работа си е
omg :lol: :lol:

Дискове за рязане на практика е невъзможно да се откачат ей така. Те най-често се пръскат.

therichbitch
09-26-2014, 17:10
Ами не е като да не се е откачвал.

draid
09-26-2014, 17:30
Ами не е като да не се е откачвал.

В такъв случай бих заключил тотална липса на познание в тоя който го е монтирал. На какво ти се е откачил диск ? На каква машина ?

therichbitch
09-26-2014, 18:04
хаха на мен нищо, майка ми е ставала свидетел на такова нещо, завършила е и тя МЕИ-то, ще я питам на какво

AnarchyBoy
09-26-2014, 18:10
Наистина ли не разбираш разликата между твоите примери и идеята да се бориш за място с още 5-6 човека?
Щото за Паулу Коелю някак няма места.

:lol:

DisappointedDreamer
09-26-2014, 19:34
https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10646965_560055864030890_6379811168290979014_n.jpg ?oh=364cdda31cc63f776da2f52edf38569d&oe=54C61E9B

SHPAIdURmeN
09-26-2014, 19:42
Not piss Maggie off, бързо си вдъхнала респект у студентите усещам :D :-P

DisappointedDreamer
09-26-2014, 20:03
Разбира се. ;)

SHPAIdURmeN
09-26-2014, 20:18
Разбира се. ;)
Усещам, че ти доставя удоволствие :Д

draid
09-26-2014, 20:20
http://i57.tinypic.com/2ex0uw6.jpg

bloodyF
09-26-2014, 22:27
Имам спешен казус, мили ми колеги /предимно индиректни/
Значи преподавателката ми по език е една възрастна аристократка, доста начетена жена уж. Много се заяжда с мен, предимно защото прекъснах и й ходя в лекциите (имам това право) и защото работя междувременно и чат пат се случва да отсъствам.
Както и да е, проблемът е че забелязвам че има правописни грешки на адски много места. Тоест преподава думите грешно. Аз ги проверявам в настолен речник и отделно в 3-4 онлайн речника и сравнявам с преподаваното миналата година и няма нищо общо. Какво мога да направя в случая, т.к. моите колеги ще го научат по нейния начин, а аз не искам да уча думи грешно, но ако ще ми пише после слаби оценки, защото не съм написала думата по нейния начин на контролно няма да има какво да кажа?!

anonymous708973
09-26-2014, 22:51
Преди да апострофираш публично, хващаш един речник и отиваш при нея с идеята, че вероятно ти не си разбрала правилно, вероятно нещо не е наред и затова има недоразумение. Ако откаже да го признае, опитай се с няколко колеги да идеш при завеждащия катедрата/факултета... не съм наясно с термина, ама при висшестоящия.

102
09-26-2014, 22:52
Ако откаже да го признае, опитай се с няколко колеги да идеш при завеждащия катедрата/факултета... не съм наясно с термина, ама при висшестоящия.

ахахахаххахахахахахаха оооо оооохоххоохо

therichbitch
09-26-2014, 23:15
ах, като е некадърна, ще ѝ пазиш авторитета, не! Ставаш и пред целия випуск казваш и като се заяде, на тая база подаваш жалба до декана да се свика комисия

102
09-26-2014, 23:20
aaaaaaaaaeheheahhehaheahahhfxa

galaxy29
09-27-2014, 00:21
ах, като е некадърна, ще ѝ пазиш авторитета, не! Ставаш и пред целия випуск казваш и като се заяде, на тая база подаваш жалба до декана да се свика комисия
обичам скандалджийки

anonymous708973
09-27-2014, 11:40
ах, като е некадърна, ще ѝ пазиш авторитета, не! Ставаш и пред целия випуск казваш и като се заяде, на тая база подаваш жалба до декана да се свика комисия

Само дето е твърде вероятно (1) деканът да не желае да се кара с нея, (2) колегите на Блъди да не я подкрепят, следователно оная да си остане на поста и да вгорчи живота на Блъди.

draid
09-27-2014, 11:42
ах, като е некадърна, ще ѝ пазиш авторитета, не! Ставаш и пред целия випуск казваш и като се заяде, на тая база подаваш жалба до декана да се свика комисия

Така нещата не стават. Най-много да си изпати, защото нито декана ще се юрне да я наказва или маха нито нещо друго ще се случи.

Auriss
09-27-2014, 14:05
обичам скандалджийки

викаш мишките са по-симпатични

be_yourself
09-27-2014, 15:31
Хора, горе- долу с колко пари ще карате седмицата в ст. град?

galaxy29
09-27-2014, 15:51
викаш мишките са по-симпатични
аз не бях иронична, наистина обичам

kosder
09-27-2014, 17:55
Хора, горе- долу с колко пари ще карате седмицата в ст. град?Зависи от начина ти на живот. За хранене има доста голям избор на прилични цени. Разходите за общежитие(предполагам, че си в такова) са си почти едни и същи всеки месец. Цените в Студентски не се различават със средните за София, поне по мое наблюдение. Може да си изчислиш някакъв обективен минимум за харчене според мен. Ако ходиш често по дискотеки ще ти трябват по-дълбоки джобове.

Death Gun
09-28-2014, 01:04
Понеже вече съм студент, предимно тук ще пиша. :)
Мога ли да попитам prosto_chovek и draid нещо за спортовете в ТУ.
Абе хора, по тенис на корт/маса преподават ли движения или всеки си играе как си иска? :D
Въобще в задължителните часове има ли шанс да те научат на нещо?

Illusion772
09-28-2014, 01:12
<Медицина МУ Варна - първа година

draid
09-28-2014, 09:40
Понеже вече съм студент, предимно тук ще пиша. :)
Мога ли да попитам prosto_chovek и draid нещо за спортовете в ТУ.
Абе хора, по тенис на корт/маса преподават ли движения или всеки си играе как си иска? :D
Въобще в задължителните часове има ли шанс да те научат на нещо?

Тенис на корт по мое време преподаваха двама даскали мъж и жена. Мъжа си пада малко гадняр възрастен е, не помня вече как се казваха. Той водеше и Тенис на корт с планинарство. В началото обикновено питат кой може да играе и кой не, Тия които могат да играят ги пускат на 1-2 корта да си играят, а с другите се занимаваше да ги учи. Какво точно не мога да кажа, защото аз можех да играя. Това за корт. Тенис на маса е малко свободна работа, ама е забавно. В залата имаше 10-15 маси и си правите 1v1, 2v2 и си играете. Правеха се и турнири от време на време. Ако не си играл, предполагам пак ще те учи. Нашият даскал преди беше бая добър на тенис на маса. За тенис на маса трябва да си носиш хилка и топчета, за тенис на корт съответно ракета и топки. И двата спорта, особено на маса се запълват много бързо, за това е важно да издебнеш кога ще отворят сайта за записване за спорт, ако не са го отворили вече проверявай го по 1-2 пъти на ден.

http://sport.tu-sofia.bg/students/login.php

Ето го сайта в случай, че не го знаеш, още не е пуснато записването. За тенис на маса има 400 места, за корт 170. Въпреки това не разчитай, че са много защото ти трябва да ги съобразиш и с програмата си. Гледам сега има два потока първи курс във ФКСУ, не се знае от тук, та ти трябва да си знаеш кой поток си, а програмите за двата са съответно

http://www.tu-sofia.bg/weeklyprogram/%D0%A4%D0%9A%D0%A1%D0%A3-potok-9-kurs-1.pdf
http://www.tu-sofia.bg/weeklyprogram/%D0%A4%D0%9A%D0%A1%D0%A3-potok-10-kurs-1.pdf

Ако до сега не си си я намерил. Спрямо тая програма там където имаш дупка например или си свободен се записваш съответно за такъв час на спорт. На спорт се ходи задължително със съответно подобаващ екип, и маратонки особено за тениса. В Залата си има съблекални и т.н.

Утре от колко е откриването ? 10:00 ?

Death Gun
09-28-2014, 10:57
Много си любезен. :)
А това за отварянето на сайта, възможно ли е по всяко време на денонощието, примерно в 0:00? :D

therichbitch
09-28-2014, 11:23
дам, дайте затова да сме подлизурковци, поне ще е вътрешно удовлетворена

draid
09-28-2014, 11:54
Много си любезен. :)
А това за отварянето на сайта, възможно ли е по всяко време на денонощието, примерно в 0:00? :D

Е не надали някой ще го отвори извън работно време хаха.


дам, дайте затова да сме подлизурковци, поне ще е вътрешно удовлетворена

Има голяма разлика между това да си подлизурко и това да знаеш как да постъпиш в дадена ситуация.

Death Gun
09-28-2014, 12:01
А къде мога да разбера за работното време на спортния център? В сайта не пише, само е казано от 1-ви до 5-ти октомври. Поне да го бяха написали, да знам кога да дебна. :D

draid
09-28-2014, 14:13
Работното време на спортният център не ти трябва. Просто си дебни следващата седмица вероятно ще пуснат записванията през сайта. Когато се запишеш в сайта за дадени спортове и дойде време за ходенето на такъв директно отиваш в уречения час. Преподавателя ще има списък в който ще фигурираш и ти. Сайта трябва да го пуснат тая седмица по всяка вероятност.

Death Gun
09-28-2014, 14:28
Благодаря за инфото. От 1 до 3 октомври ще е отворен сайтът. А да питам, трябва ли да мине записването, за да почна да ходя на спорт. Или на следващия ден, в който имам?

draid
09-28-2014, 15:05
Благодаря за инфото. От 1 до 3 октомври ще е отворен сайтът. А да питам, трябва ли да мине записването, за да почна да ходя на спорт. Или на следващия ден, в който имам?

Щом е от 1 до 3 Октомври значи отиваш следващата седмица т.е. 6-10 седмицата в зависимост кога си си записал. Тъй като след като се запишеш в сайта като отидеш 6-10 седмицата ще ви обяснят кое как и ще ви отбележат че сте присъствали, защото се случва да се записват хора и после да не отиват, така тия които са се записали и не ходят 2 пъти ще ги задраскат и ще започнат да записват тия които не са успели да се доредят от сайта да се запишат, а искат тоя спорт. Винаги ги има и такива.

Dagichka
09-28-2014, 15:26
ехе, вие чак и сайт имате за спорта :д
при нас тази седмица се бутахме в коридора на единия етаж да се запишем, имаше папки със спортове и вътре таблички, само тенис на маса и кланетиката ми съвпадаха с дупките, така че да видим как ще е тази кланетика :cool:

4 дни откакто почнахме - 20 листа изписани. брр :д

draid
09-28-2014, 16:22
ехе, вие чак и сайт имате за спорта :д
при нас тази седмица се бутахме в коридора на единия етаж да се запишем, имаше папки със спортове и вътре таблички, само тенис на маса и кланетиката ми съвпадаха с дупките, така че да видим как ще е тази кланетика :cool:

4 дни откакто почнахме - 20 листа изписани. брр :д

Ооо то тоя сайт го има от преди мое време, а това е много отдавна хахах. Иначе ако си в УНСС там си е голяма неуредица. ТУ е един от университетите в които всичко е много уредено и въпреки всичко някой неща ме дразнеха. Като оставим дреболиите настрана програмите винаги излизат 1-2 седмици преди започване на семестъра, спорта се записва онлайн и всичко с присъствията му е строго дефинирано, всички спортове които са страшно много се практикуват на територията на университета, изпитите излизат минимум 1-2 седмици преди сесията като за всеки е указан час, дата, зала в която ще се проведе, ТУ има общежития за всичките си студенти и класирането не се извършва на база успех, общежитието се плаща лесно и бързо и т.н. Все неща които в други университети понякога яко куцат.

Dagichka
09-28-2014, 17:47
а не, в УАСГ-ето съм :cool:
няколко приятелчета от стария ми клас се записаха в ТУ, интересно ми е как ще им се стори, като дори едвам изкретаха в даскало главно заради отсъствия и мързел :д

draid
09-28-2014, 19:47
А в УАСГ са велики особено с насрочването на зали и часове за изпити хаха.

therichbitch
09-28-2014, 20:02
Е не надали някой ще го отвори извън работно време хаха.



Има голяма разлика между това да си подлизурко и това да знаеш как да постъпиш в дадена ситуация.

когато може и знае нещо и не го е шубе, достойният човек застава зад знанията и способностите си,а не се прави на путка, че видиш ли в него биша грешката. Знам аз, повечето извъртат значението и му викат дипломатичност, ама не е това.
и без това не я обича като отиде, колкото и мазна да е, ще й каже, че е в грешка и ще и поправя верни неща по контролните и пак щр има шибана оценка.

Hayashi
09-28-2014, 20:09
4 дни откакто почнахме - 20 листа изписани. брр :д

На мен са ми толкова на ден понякога. От началото на месеца съм изписала 2 химикала, единият от които чисто нов. Ще ми трябва една допълнителна стипендия за канцеларски материали... А докторският почерк е вече налице, явно и това ни е общо с медицината. xD

kalpazanka
09-28-2014, 20:12
Въпреки медицината пиша красиво. Без значение на какъв език. Почвам да се замислям, да не би да съм объркала попрището.

draid
09-28-2014, 20:27
когато може и знае нещо и не го е шубе, достойният човек застава зад знанията и способностите си,а не се прави на путка, че видиш ли в него биша грешката. Знам аз, повечето извъртат значението и му викат дипломатичност, ама не е това.
и без това не я обича като отиде, колкото и мазна да е, ще й каже, че е в грешка и ще и поправя верни неща по контролните и пак щр има шибана оценка.

Не нарича се съобразителност. Начина не е да излезеш и да се провикнеш от 7мия ред "Абе госпожооо тва дето го говорите е грешно" И никой не ти говори да си мълчиш или не.

Hayashi
09-28-2014, 20:28
^ Ама как успяваш? Една лекция като ми е 10 страници, а имам 3-4 за деня... просто няма как. :D Да не говорим, че записките ми са съставени само от прилагателни, съществителни и стрелкички. Една лекция, която на мен ми беше 10 страници на ръка само съкращения и стрелкички, после някой я беше качил записвана от Word - 20 страници плътен текст.

therichbitch
09-28-2014, 20:38
Не нарича се съобразителност. Начина не е да излезеш и да се провикнеш от 7мия ред "Абе госпожооо тва дето го говорите е грешно" И никой не ти говори да си мълчиш или не.

и аз не говоря за каруцарски изпълнения и първосигналност, винаги може да се подходи интелигентно,каквито и да са ти претенциите и колкото и да си директен, само тр да има нещо на втория етаж

prosto_chovek
09-28-2014, 20:41
и аз не говоря за каруцарски изпълнения и първосигналност, винаги може да се подходи интелигентно,каквито и да са ти претенциите и колкото и да си директен, само тр да има нещо на втория етаж

Прави се - госпожо, не съм съгласен с това, защото така и така. Което ми напомня, че на едни лекции не бях влизал цял семестър, накрая отидох, обаче по някакъв късмет преподавателката беше направила грешка, аз се случи да я видя, казах й и после след изпита, когато отидох да ми нанася оценката, само мен ме помнеше и викаше - така е, който е редовен на лекции, ще знае. :D

galaxy29
09-28-2014, 22:37
когато може и знае нещо и не го е шубе, достойният човек застава зад знанията и способностите си,а не се прави на путка, че видиш ли в него биша грешката. Знам аз, повечето извъртат значението и му викат дипломатичност, ама не е това.
и без това не я обича като отиде, колкото и мазна да е, ще й каже, че е в грешка и ще и поправя верни неща по контролните и пак щр има шибана оценка.
<3333

galaxy29
09-28-2014, 22:38
и аз не говоря за каруцарски изпълнения и първосигналност, винаги може да се подходи интелигентно,каквито и да са ти претенциите и колкото и да си директен, само тр да има нещо на втория етаж
inlove

Illusion772
09-28-2014, 22:57
Въпреки медицината пиша красиво. Без значение на какъв език. Почвам да се замислям, да не би да съм объркала попрището.

Това е доста интересно - колежке :) . Тук всички пишем стил древно китайски йероглифи.

galaxy29
09-29-2014, 01:24
А докторският почерк е вече налице, явно и това ни е общо с медицината. xD
и аз бях така, когато се уморявах :д
случвало се е после вкъщи да се ядосам на грозния почерк и да смачкам листа и да преписвам наново или да го гладя, след като се поуспокоя ;/

anonymous708973
09-29-2014, 09:30
и аз не говоря за каруцарски изпълнения и първосигналност, винаги може да се подходи интелигентно,каквито и да са ти претенциите и колкото и да си директен, само тр да има нещо на втория етаж

Не знам ти какво "мазнене" си представяш, аз имах предвид нещо от сорта на "Госпожо, така и така, забелязах някои несъответствия при правописа, сравних с речник, дали не можете да ми обясните защо има разлика?"

Ти ми говориш да й отиде зад гърба при завеждащия катедрата. Еми, тва не е интелигентно, сори.

draid
09-29-2014, 09:50
^ Ама как успяваш? Една лекция като ми е 10 страници, а имам 3-4 за деня... просто няма как. :D Да не говорим, че записките ми са съставени само от прилагателни, съществителни и стрелкички. Една лекция, която на мен ми беше 10 страници на ръка само съкращения и стрелкички, после някой я беше качил записвана от Word - 20 страници плътен текст.

А с писането се свиква няма как. Аз в университета си развалих и без друго грозното писане. Съкращенията са неминуема част от записките, а след това като учех от лекциите ми е отнемало много време и да дешифрирам какво съм писал, но няма как иначе. Ако си специалност която позволява да си записваш лекциите на лаптоп бих ти го препоръчал, аз нямах такава възможност тъй като при нас постоянно имаше формули и купища символи и букви различни от латинските. Писали сме на лекции и по над 15стр на лекция.

anonymous708973
09-29-2014, 09:58
Ох, при нас това го няма, слава Богу. Качват ни лекциите като слайдове на електронната платформа, ние си ги принтираме и си водим записки върху тях. (Или се отварят на таблет и се маркира тук-там). Пак се пише, но е мъничко, тъй като основното вече е там.
След един изпит по мениджмънт мислех, че никога вече няма да мога да си ползвам ръката, умирах направо. Ама и аз така го стискам тоя химикал, все едно животът ми зависи от това.

102
09-29-2014, 13:06
с писането се запаметява по-лесно

galaxy29
09-29-2014, 13:09
с писането се запаметява по-лесно
мда

anonymous708973
09-29-2014, 14:16
с писането се запаметява по-лесно

Сигурно, ама понякога просто нямаш физическата възможност да пишеш всеки отделен урок.
Да не говорим, че ако на лекция се състезаваш с професора по скорост на писане, далеч не обръщаш внимание какво точно пишеш, гледаш просто да не ти падне ръката.

102
09-29-2014, 14:25
ьаьаььааььааьаьаа

Auriss
09-29-2014, 14:37
представям си какво е да са ти на немски лекциите и да се опитваш да водиш записки

тинтириминтирихумпалалумп алаблаблабла - една думичка.

Hayashi
09-29-2014, 15:24
С писане нищо не се запомня, това са глупости. Ако я имах вече написана цялата лекция и само я слушах щях да запомна три пъти повече със сигурност.

draid и аз съм така. Биология и химия уча най-вече, особено в биологията имам колкото писане толкова и рисунки на молекули, ДНК, неврони, растителни клетки и всякакви други . Както много схеми. Има такива, които си носят таблет или малък лаптоп и диктофон и си записват много подробни лекции, но моят лаптоп е голям и тежък и въпреки, че живея в кампуса ми тежи. Плюс, че в момента е и без клавиатура и трябва външна. Та доста са зле моите лекции визуално, а понякога и не успявам да запиша всичко, но поне съкращенията си разбирам, защото си пиша кое как съм го съкращавала.


Представи си на френски как си измислям правописа на непознати думи. xD

anonymous708973
09-29-2014, 15:35
представям си какво е да са ти на немски лекциите и да се опитваш да водиш записки

тинтириминтирихумпалалумп алаблаблабла - една думичка.

Весело е, но бързо се свиква.
Ausschüttungsbemessungsfunktion, Gewinnrealisationsprinzip и т.н. 8-)

JoLLiE92
09-29-2014, 17:06
С писане се запомня, но не писане докато се мъчиш да запишеш говорещ с нормална скорост човек :Д а да си разпишеш основните неща спокойно вкъщи
Аз на лекции ходя с лаптопче и ми е мирна главата :) ненавиждам да уча от писан на ръка текст

За пръв ден съм на лекции и колегите ми успяха да ме подразнят, отчаят и засрамят :Д Защо, Боже, най-малоумните са и най-шумни винаги .....
Университетът е пълен с детенца :))))) много е сладко :Д чувствам се кака :lol:

Auriss
09-29-2014, 17:43
С писане нищо не се запомня, това са глупости. Ако я имах вече написана цялата лекция и само я слушах щях да запомна три пъти повече със сигурност.

Че не помага да разбереш нещо per se (извинявам се, просто така и най-лесно да се изразя) съм съгласен, но ако имаш проблеми с вниманието е добър пълнеж. Често се случва вече да знаеш нещо или чисто и просто да ти е досадно/безинтересно и да се отплеснеш. Като водиш записки няма как да се случи ^_^

therichbitch
09-29-2014, 18:23
Ти ми говориш да й отиде зад гърба при завеждащия катедрата. Еми, тва не е интелигентно, сори.

Ами да мрънкаш, че грешката вероятно е в теб и да усукваш е мазнене за мен.
Как зад гърба бе? Казах просто да стане по време на лекцията пред всички и да каже какво забелязва, докато оная пише на дъската.
Аз не виждам (за себе си) защо тр да се правиш на малоумен, ако си сигурен в нещо. Отговорът на " Госпожо, защо има несъответствия?" е "Госпожо, ти си некадърна щом системно преподаваш грешни неща и объркваш и без това обърканите млади", т.е. аз нямам потребност да ѝ задавам въпрос, на който знам отговора и ми остава единствено да кажа, каквото имам за казване, не да ѝ задавам въпроси.

Аз пък мога да уча само от собствен почерк, както и повечето хора, вероятно, и мразя от компютър да чета.

Death Gun
09-29-2014, 20:17
Ей супер е в ТУ, 10 часа имах днеска. :D
Поне в КСИ-то получихме подаръци - няква химикалка, тефтерче и най-важното - тесте карти. :D
И още от първия ден почва отработването. Понеже днеска имахме лабораторна, а е 1-ви учебен ден, ще си взимам лабораторно пак. :D
draid, имам въпрос. Преподавателят по ПИК лабораторно каза, че ще учим първо C и втория семестър C++(не е сигурно).
Тъкмо почнах да чета на Наков 1000+ страници за C# и казаха, че него ще го учим в 4-ти курс.
#nzkvosesluchva