PDA

View Full Version : Студентска тема



Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20

Dagichka
10-11-2014, 18:49
в уасг е
дам, биологическият ни е съседче, много е готинко като цяло

даже вече колегите търсят оферти за 8ми декември, ай ай :cool:

prosto_chovek
10-11-2014, 18:55
Ми ше търсят, то в последния момент ако тръгнеш, нищо няма да резервираш. :D

Death Gun
10-11-2014, 20:53
Извадих невероятен късмет. Намерих си задачите за протокола по физика в помагало. :D
И други неща намерих също. Но разбира се ще ги преработя, не може само наготово. :D

WickedSick
10-12-2014, 21:10
Ако някой кандидатства в Германия за бакалавър или магистратура,нека ми пише лично да обменим информация.Може да сме си взаимно полезни:D

JoLLiE92
10-13-2014, 04:12
тц, как мразя осми декември.

prosto_chovek
10-13-2014, 10:35
тц, как мразя осми декември.

Аз пък го обичам.

Dagichka
10-13-2014, 15:25
на мен ще ми е интересно да гледам новите колеги как се правят на мата хари или там както се пише :д

102
10-13-2014, 15:27
вече е на хуан мата

Ewok
10-13-2014, 18:18
Пък реших, че все пак ще се пробвам за СС, ще ми е доста полезно за магистратурата после, а и за развитието ми като цяло.

prosto_chovek
10-13-2014, 20:36
на мен ще ми е интересно да гледам новите колеги как се правят на мата хари или там както се пише :д

Как се правят "Мата Хари". На мой език - пияни на дърво. Няма лошо, стига да имат спомени. Аз винаги имам :D

YSMF
10-13-2014, 20:41
тц, как мразя осми декември.
Смятам да го пропусна :/

kosder
10-14-2014, 14:27
Пък реших, че все пак ще се пробвам за СС, ще ми е доста полезно за магистратурата после, а и за развитието ми като цяло.На СУ?

Ewok
10-14-2014, 21:18
дам, дори написах първото си мотивационно писмо по този повод

kosder
10-15-2014, 20:33
дам, дори написах първото си мотивационно писмо по този поводКой факултет си? Мога да ударя 1 глас подкрепа. Иначе не се надявай на някакви постижения с пребиваването си в СС.

Ewok
10-16-2014, 07:27
ФФ
о, не се надявам на някакви грандиозни постижения :Д
самото присъствие там е важно

kosder
10-16-2014, 15:06
ФФ
о, не се надявам на някакви грандиозни постижения :Д
самото присъствие там е важноЕ ако влезеш, гледай да промениш това нещо, защото СС не трябва да е толкова статично, колкото е в момента...

JoLLiE92
10-16-2014, 15:53
Нашите студентски съвет ми правят впечатление тази година на изключително компетентни, интелигентни и мили хора, най-вече изключително организирани, което е най-важно за тях. Сетиха се да ги сменят с кадърни като ще завършвам. Предишните бяха бутни единия, другият сам ще падне.

Тромбоцит
10-16-2014, 21:44
Колегите почнаха да купуват черепи на черно, а аз още гледам колежки 6-ти курс и блажено мечтая. Имаме колоквиум след седмица, а иначе вече е факт първата ми оценка (в картона ) по медицински английски.

Death Gun
10-17-2014, 18:27
медицински английски easy peasy
спомням си като учихме 200+ кости в 9 клас :D

YSMF
10-17-2014, 21:37
Нашите студентски съвет ми правят впечатление тази година на изключително компетентни, интелигентни и мили хора, най-вече изключително организирани, което е най-важно за тях. Сетиха се да ги сменят с кадърни като ще завършвам. Предишните бяха бутни единия, другият сам ще падне.
Споделят ми същото.
Преди нямало отворени дни за първокурсници, а за карти /страшно полезна придобивка 8-)/ чуха за първи път тази година.
Математика е мъка за всичките ми познати, препуска се през материала, но поне за разлика от другите нашият не трие веднага нещата.

pac0line
10-18-2014, 10:04
ФФ
о, не се надявам на някакви грандиозни постижения :Д
самото присъствие там е важно

важно за кое? (не знам как стоят нещата със СС на СУ, но генерално СС = лапачи)
по-добре си избери някое НПО :Д

prosto_chovek
10-18-2014, 11:14
Цецо Змея. Евентуално само draid би ме разбрал и съчувствал.

Blab
10-18-2014, 11:41
важно за кое? (не знам как стоят нещата със СС на СУ, но генерално СС = лапачи)
по-добре си избери някое НПО :Д
ще се съглася (без частта с НПО-то:Д)
СС са по презумпция функция на Ректора
//т.е. за политика и лидерски практики ще й е идеален опит;

skatew
10-18-2014, 11:58
аз пък не знам как ще го дочакам този 8ми
най-забавните 2-3 вечери с университета :д
напраоо луната водолей и лъвския МС нямат търпение:ДД
^taka se stawa shizofrenik

Fisherman
10-18-2014, 12:03
поздрав за сички надъхани студентчета,които само на 8ми получават пропуск към влагалището на някоя мъртво пияна селянка в хотела на банско

tireheb
10-18-2014, 12:05
аз дори и на 8ми не получих
зако теи
тижно даиба
САЛЗА ;(

Fisherman
10-18-2014, 12:09
аз дори и на 8ми не получих
зако теи
тижно даиба
САЛЗА ;(

на 8ми всеки получава

golemiq_korab_minava
10-18-2014, 12:50
да ви 3ба и в 8мия, само за него живеете.

Fisherman
10-18-2014, 17:43
http://prikachi.com/images/662/7670662h.jpg

JoLLiE92
10-18-2014, 18:13
Нашите сс от предишни години бяха най-големите възможни аутсайдери и анти-лидери, които биха могли да съществуват.

Ewok
10-18-2014, 19:02
ще се съглася (без частта с НПО-то:Д)
СС са по презумпция функция на Ректора
//т.е. за политика и лидерски практики ще й е идеален опит;
хаха, политика, да
не ме приеха, първи курс съм и съм никому неизвестна + че изборите бяха в ден, в който нямахме лекции
но нищо, де, не бях чак толкова надъхана

пък нещо мн домашни взеха да ни дават
не е яко това

иначе, лекциите по антична култура са супер интересни и преподавателката е супер яка <3

TheDevilInMe
10-18-2014, 19:30
поздрав за сички надъхани студентчета,които само на 8ми получават пропуск към влагалището на някоя мъртво пияна селянка в хотела на банско

ни моа :cool: пхахахаха

golemiq_korab_minava
10-18-2014, 20:03
Нашите сс от предишни години бяха най-големите възможни аутсайдери и анти-лидери, които биха могли да съществуват.

Смисъл? Кой ги избира? Защо ти не стана студентски съветник? :D

JoLLiE92
10-19-2014, 08:14
Защото само те се кандидатират, а нормалните хора махват с ръка "не ми се занимава с тея глупости". :)
Много жалко.
Тази година съм много доволна от СС за момента.

tireheb
10-19-2014, 09:06
сериозно ли има некой, дето да се НАПЪВА да се бута в тоо тъп сс

golemiq_korab_minava
10-19-2014, 12:49
Защото само те се кандидатират, а нормалните хора махват с ръка "не ми се занимава с тея глупости". :)
Много жалко.
Тази година съм много доволна от СС за момента.

Значи нормалните хора не им се занимава, а тази година им се занимава?
Като не им се занимава с глупости на нормалните хора, въобще да не коментират.

Death Gun
10-19-2014, 16:02
За 3 седмици в ТУ голям кеф. Само 1 ден имам програмиране, а тва ми е специалността. :D Доста наподобява даскалото. Все едно да имаш 10 предмета и веднъж на седмица да учиш Информатика. :lol: Ама постепенно се свиква. :D

an7raks
10-19-2014, 16:16
За 3 седмици в ТУ голям кеф. Само 1 ден имам програмиране, а тва ми е специалността. :D Доста наподобява даскалото. Все едно да имаш 10 предмета и веднъж на седмица да учиш Информатика. :lol: Ама постепенно се свиква. :D
Ндаа... По-дъртите колеги казват, че по-горните курсове вече не е така.

Death Gun
10-19-2014, 16:22
Да, видяло се е, че ако разчитам само на ТУ съм яко наивен. За тва си има книжки, телерик и софтуни.
Поне спортовете са яки и имаме уникална база.

ГОКУ
10-19-2014, 17:40
привет студенти :cool:

http://goo.gl/AHhncv

някой знае ли как да направя логическата схема на елементите от картинката :)

prosto_chovek
10-19-2014, 19:43
Да, видяло се е, че ако разчитам само на ТУ съм яко наивен. За тва си има книжки, телерик и софтуни.
Поне спортовете са яки и имаме уникална база.

Първи курс е еднакъв почти за всички специалности, даже и икономическите учат почти същото. Идеята е да се изравнят понятията, понеже някои хора идват от гимназии, други от техникуми, трети им е второ висше и прочее, не можеш да им треснеш на хората от историческата паралелка изведнъж джава или както е в моя случай примерно проектиране на подстанции. Ще учите, вярвай ми, и то много ще учите точно вашата специалност. :) А какви спортове записа?

golemiq_korab_minava
10-19-2014, 19:48
ще учат те, не, ами ще ходят да ги изпитват.
след втората година се учи по специалността , тва е нашето.

Death Gun
10-19-2014, 20:15
Записах тенис на маса и тенис на корт. Масите за тенис са на добро ниво, почти като в Дианабад. :cool:
А треньорът по тенис на корт е пичага и добре обяснява.

prosto_chovek
10-19-2014, 20:21
При Чакъров ли си?

Death Gun
10-19-2014, 20:33
Тенис на маса
Арбова

Тенис на корт
Димов

an7raks
10-19-2014, 20:33
привет студенти :cool:

http://goo.gl/AHhncv

някой знае ли как да направя логическата схема на елементите от картинката :)
Коя група си ти, ве? :D

Death Gun
10-19-2014, 20:49
Коя група си ти, ве? :D
тва съм аз всъщност, от другия ми акаунт :D
41 група, 9 поток
тука се мъча да я схвана тая логическа схема, че утре съм в комп. зала
даже си пиша с 2-ма да им купя курсовата :D :D

prosto_chovek
10-19-2014, 20:49
Тенис на маса
Арбова

Тенис на корт
Димов

И двамата не ги знам, но щом нито един от тях не е Венков, всичко е точно :D И много бързаш да купуваш курсови, поразпитай, току виж се намерил някой колега да ти я направи от потока ти, има доста хора, които пишат за мерси.

an7raks
10-19-2014, 21:24
тва съм аз всъщност, от другия ми акаунт :D
41 група, 9 поток
тука се мъча да я схвана тая логическа схема, че утре съм в комп. зала
даже си пиша с 2-ма да им купя курсовата :D :D

Кво си? КСИ?
Тея схеми са много елементарни...

Death Gun
10-19-2014, 21:41
КСИ, да
щом са ти елементарни, значи си ги учил преди сигурно
примерно пък на мен математиката ми е елементарна... :D

draid
10-19-2014, 21:44
За 3 седмици в ТУ голям кеф. Само 1 ден имам програмиране, а тва ми е специалността. :D Доста наподобява даскалото. Все едно да имаш 10 предмета и веднъж на седмица да учиш Информатика. :lol: Ама постепенно се свиква. :D

Предупредих те, че първите 3 семестъра, т.е. година и половина се учат главно т.н. общо образователни предмети. Математики, физики, химия, електротехника, полупроводникови и др. Също така, като бъдещи инженери макар и не в такава насока ще учите и материалознание/машинознание. От 4-тият семестър започвате конкретно в твоята специалност

Семестър 4
-Микропоцесорна техника
-Бази данни
-Сигнали и системи
-Синтез и анализ на алгоритми
-Анализ и синтез на логически схеми
-Избираема дисциплина

Семестър 5
-Компютърни архитектури
-Компютърна периферия
-Операционни системи
-Програмни езици
-Цифрова схемотехника
-Избираема дисциплина

Семестър 6
-Програмиране за мобилни устройства
-Програмни среди
-Високопроизводителни компютърни системи
-Избираема дисциплина
-Избираема дисциплина
-Избираема дисциплина

Семестър 7
-Компютърни мрежи
-Паралелно програмиране
-Компютърна графика
-Избираема дисциплина
-Избираема дисциплина
-Избираема дисциплина

Семестър 8
-Цифрови интегрални технологии
-Техническа безопасност
-Избираема дисциплина
-Избираема дисциплина
-Избираема дисциплина

Това ти е бакалавъра. Като цяло може да си прегледаш учебният план. Изненадан съм че не си го прегледал още преди да запишеш. Ще ти го постна тук за да видиш и от какви дисциплини може да избираш, по какво и кой семестър ще имаш проекти и т.н.
http://oldweb.tu-sofia.bg/UPlan/UPlan-FKSU-BCSE-1-BG.pdf

90% от инженерните специалности учат едно и също първите 3 семестъра с много малки изключения в 1-2 предмета. Спорт и език имаш само първите 4 семестъра. Това значително улеснява и прехвърлянето в друга специалност при висок успех първата година, без да губиш нищо от специалността като такава. Също така и това ти е основата която ще ти позволи да схващаш специалните предмети които ще учиш след това. Ще учиш C, C++, C#, Java, Java EE, VHDL, JS, CSS, HTML, и т.н. Ще работите под Linux, катедрата разполага с клъстер до който ще получите достъп и на който ще си правите упражнения и ще може да ползвате от вкъщи и много други щуротии. Даже може да пуснете нещо на Българският супер компютър по време на упражнения.


КСИ, да
щом са ти елементарни, значи си ги учил преди сигурно
примерно пък на мен математиката ми е елементарна... :D

Има един лаф "Не бързай краво, нивата е дълга"
Схемите не са трудни наистина и след като са ви ги дали значи някъде в някое ръководство/упражнение са направени/показани подобни. Ако смяташ от сега да купуваш, по-добре направо се отказвай от ТУ. Прочети си за броячи, тригери и обозначенията на логическите елементи, съответно уравнения. Внимавай за инверсиите.

Death Gun
10-19-2014, 21:59
Аз съм го прегледал учебния план още април месец, нямаше нужда, ама мерси за отделеното време. :) Знам, че от 4-ти почваме само по специалността, просто обичам да се оплаквам понякога. :D Избрах ТУ пред СУ заради хардуера, инж. дисциплини и по-малкото математика, но не вярвах, че от толкова рано ще ни почват в техническия. :D Мислех си, че бавно ще минем през основните неща, а сега всяка седмица трябва да работя по курсова задача.

draid
10-19-2014, 22:47
Хахаха оптимист. Бавно вика хаахха, това да не ти е даскало да ви карат яваш, яваш.

Тромбоцит
10-20-2014, 16:07
коУегата в кухнята по цял ден дрънка на акустична китара, дори някаква девойка му припяваше преди половин час.

RiB
10-21-2014, 16:32
Скоро завършвам и не ми се иска да казвам сбогом на тези прекрасни години от живота ми :( Fuck this shit man!

Bubz99
10-21-2014, 20:46
Имам 1 въпрос.
Русенският университет издава ли книжки с примерни тестове за изпитите?
Търсих и интернет, но не намерих нищо.

RiB
10-21-2014, 22:32
Мисля, че не... аз се подготвях за изпита тука (в РусИ) с книжки от великотърновския :) Сега не знам...

prosto_chovek
10-22-2014, 08:30
Ако изпитът ти е по математика мисля, че можеш да се подготвиш за него с книжки и за други университети. Като цяло ако е по общообразователни предмети даже. Примерно аз за Техническия учих от старите учебници по математика и само накрая като отворих да решавам задачи от "зелената книжка" на ТУ, ги отупах и на изпита 5.90. :)

Hayashi
10-22-2014, 13:03
Искам да се оплача. Днес получих писмо, че ми отдържат цялата гаранция за бившия ми апартамент за почисване на стени, под и мебели, които бяха в потресаващо състояние като влязах. Така яко са ме прецакали когато сме правили първия опис, а хем и мама беше там. И сега май ще пия една студена вода по случая. А гаранцията беше 360 евро. :(

Утре съм на изпит по имунология. Това ми е един от най-лесните предмети този семестър, така че а дано лесна тема и 15 на изпита.

DisappointedDreamer
10-22-2014, 14:42
^Е, какво не сте направили както трябва?

Аз пък имам изпит в петък по Legal System (правната система в Шотландия, включително и останалата част от Великобритания) и ми е тегавичко.

Тромбоцит
10-22-2014, 16:19
Много рано сте започнали с изпитите, хора :)
На мен тепърва ми предстоят първите колоквиуми по Химия и Анатомия.
Както и да е, успешно представяне и дано ви се падне оптимална тема :>
Поздрави

Hayashi
10-22-2014, 16:59
^Е, какво не сте направили както трябва?

Аз пък имам изпит в петък по Legal System (правната система в Шотландия, включително и останалата част от Великобритания) и ми е тегавичко.

Апартаментът беше изключително мръсен. Имаше петна навсякъде - по пода, по леглото, по етажерките. Шкафовете над кухнята целите бяха изцапани с нещо лепкаво, което нямаше изчистване. Обаче, тъй като явно тези агенции са измамници от класа, защото не съм първата, която се оплака, тези не са ми описали при нанасянето, че всичко беше потресаващо мръсно. А аз не знаех тогава изобщо как се прави описа. Сигурна съм, че много добре знаят какъв мръсен апартамент ми дадоха, а сега ме накараха и да платя това, което не съм цапала аз. И май почти не познавам българин неопарил се от изключително некоректни агенции.

*Be...kissable*
10-24-2014, 14:36
Здравейте! Понеже не намерих тема за кандидат-студенти ще пробвам да почерпя информация от всички, които коментирате тук. Та, искам да попитам има ли някакъв форум или страница във фейсбук, или някакво място в интернет пространството, където мога да задавам въпроси, свързани с кандидатстване в ЮЗУ, и да получавам компетентни отговори?

Ewok
10-24-2014, 14:47
Супер въодушевена съм за ученето на нов език!
Днес имахме френски за първи път и много се вълнувам и ни преподава французойка и това е прекрасно и вече мога да кажа цели три изречения! :д
По план трябва да минем А1 и да започнем А2 до края на годината, но ако сме супер надъхани и се учим и вкъщи може да си стигнем А2 и да караме тест за нещо като сертификат. До края на бакалавърската степен се очаква минимум В1, така че по-скоро си мисля, че може и В2 да стигна, не съм сигурна дали ще го учим 4 години или по-малко. Но, каквото такова, смятам да го науча на някакво прилично ниво, поне да мога да се оправя :д

Daniee
10-24-2014, 18:30
Здравейте! Понеже не намерих тема за кандидат-студенти ще пробвам да почерпя информация от всички, които коментирате тук. Та, искам да попитам има ли някакъв форум или страница във фейсбук, или някакво място в интернет пространството, където мога да задавам въпроси, свързани с кандидатстване в ЮЗУ, и да получавам компетентни отговори?

Има една група в ФБ матури 2014 влез в нея и питай някой ,гледам че повечето за ЮЗУ питат,успех !

*Be...kissable*
10-26-2014, 09:11
Има една група в ФБ матури 2014 влез в нея и питай някой ,гледам че повечето за ЮЗУ питат,успех !

Благодаря за информацията! :)

fama
10-26-2014, 18:30
Записвам се сред вас. ВВМУ , Мвт , първи курс. :)

prosto_chovek
10-27-2014, 11:34
Въпрос по - специално към draid, но и за всички, които са запознати. Понеже след края на 3ти курс трябва да карам задължителен стаж, обаче някой ми беше казал, че ТУ ни го намира, понеже бил специализиран. Вярно ли е това и ако не е, в какъв тип предприятия мога да намеря, примерно по ВЕЦ - овете дали набират стажанти?

an7raks
10-27-2014, 11:48
Признават за стаж всяка работа по специалността ти. ;)

prosto_chovek
10-27-2014, 11:58
То се признава. И не говоря за стажа след 1 курс, който се води учебен, а този след 3 - ти, който е специализиран. Аз по - скоро питам дали, както някой ми спомена един път, ТУ ми го намира и и казва - можеш да идеш еди - къде си и еди - кога си, или трябва да си го търся сам, както след 1 курс :)

Wwwooow
10-27-2014, 13:03
Някой от Медицинския ?!?!??! МУ Варна, Пловдив, София ?? Мнения

Dagichka
10-27-2014, 15:10
някой може ли да ми обясни на прост език как стават нещата със стипендиите? :д четох, знам, че първи курс няма стипендии, но после се гледат сборно от оценките от 1 и 2ри семестър на първата година ли? всички предмети с еднаква тежест ли са или там зависимост колко кредити ти носят? :д само това ми е надеждата да получавам някакви пари, тъй като очевидно няма да мога да започна работа, макар и почасова, защото във всяка проклета лекция си имаме списъци за присъствие заради заверките после..
иначе пак да си похваля столчето, днес хапнах топла леща, 2 салатки шопски и хлебче за 70стотинки :д

draid
10-27-2014, 15:16
Въпрос по - специално към draid, но и за всички, които са запознати. Понеже след края на 3ти курс трябва да карам задължителен стаж, обаче някой ми беше казал, че ТУ ни го намира, понеже бил специализиран. Вярно ли е това и ако не е, в какъв тип предприятия мога да намеря, примерно по ВЕЦ - овете дали набират стажанти?

Преди синоним на стаж намерен в университета, често означаваше буквално бачкане в университета. Иначе много зависи от специалността и даденият преподавател, ако имаш контакт поразпитай дали има възможност да ти намерят практика във някоя фирма, специално за тези след 3 курс намираха, то аз и 4-ти имах. Много зависи от специалността обаче и от факултета, за това не мога да ти кажа къде може да ходиш. Иначе върви и схемата с бележката от дадено предприятие за изкараният стаж/практика. То и 4-ти курс при нас мисля че имаше някаква производствена практика.

fama
10-27-2014, 16:16
Ехее , в моя стол не е толкова евтино.. Салата зеле с моркови, креем супа зеленчуци и порция задушени зеленчуци- 3лв. Чувала съм , че в стола на МУ Варна е много евтино , но още не съм го посетила.

prosto_chovek
10-27-2014, 17:32
Преди синоним на стаж намерен в университета, често означаваше буквално бачкане в университета. Иначе много зависи от специалността и даденият преподавател, ако имаш контакт поразпитай дали има възможност да ти намерят практика във някоя фирма, специално за тези след 3 курс намираха, то аз и 4-ти имах. Много зависи от специалността обаче и от факултета, за това не мога да ти кажа къде може да ходиш. Иначе върви и схемата с бележката от дадено предприятие за изкараният стаж/практика. То и 4-ти курс при нас мисля че имаше някаква производствена практика.


Мерси :)

galaxy29
10-28-2014, 02:19
гичи, искаш ли първата ни среща да е в стол :oops:

Ewok
10-28-2014, 12:37
Здравей, AIESEC
Вече съм член ^^

Dagichka
10-28-2014, 14:38
гичи, искаш ли първата ни среща да е в стол :oops:

ще е толкова романтично, искам!! :oops:

Naive
10-28-2014, 14:48
ще е толкова романтично, искам!! :oops:
наистина е романтично :/

galaxy29
10-28-2014, 15:35
с нели вече ходихме, но тя не иска да разкаже в най-милата тема ;/

YSMF
10-29-2014, 11:53
Варненци, имаме ли право да се настаняваме в общежитията на друг университет ако има останали свободни места?

draid
10-29-2014, 12:02
Не мисля че настаняването в друго общежитие зависи от това от къде си.

YSMF
10-29-2014, 14:07
Може да намеря някой, който е бил в моята ситуация и затова уточних 8-)

Понеже не съм кандидатствала за общежития към моя университет /казаха ми да не съм се занимавала, с доходи над 200 нямало шанс изобщо да се пробвам/ и сега дори не се водя дори резерва, имам ли право изобщо на разменно писмо?

draid
10-29-2014, 17:22
Ама то не може току така да отидеш да кандидатстваш в общежитие на др университет. Даваха се едни разменни писма навремето и с още куп документи ставаше работата. И това само ако нямаше места, сега не знам как е.

Dagichka
10-29-2014, 19:09
наистина е романтично :/

и аз така мисля наистина ^^ какво има предвид Павлетка, защо не разкажете :д

Naive
10-29-2014, 19:46
Павлетка лъже, че сме ходили с нея, лъжечка е :с
Става дума за това, че обяснявах на приятеля ми как не бих яла на стол, ако не ми се наложи и че вероятно няма и да ми се. След някакво време пак говорихме за столове и той просто каза: "Искаш ли да отидем да ядем в стол:Д", а аз не можах да му откажа, въпреки че той очаквал точно това. В крайна сметка една вечер вечеряхме в студентски стол - не умрях, беше нормална храна, студена вече (защото отидохме късно), но пък най-важното е, че ситуацията беше изключително шлядка. :Д Преди да отидем в стола бях взела две кексчета от take a cake, за да има нещо "луксозно" във вечерята ни (защото едното кексче беше 2.60 мисля, а вечерята ни - 2лв/човек:Д), след което като се прибирахме вкъщи, си взехме и вино. :Д

galaxy29
10-29-2014, 20:02
:oops:
най-накрая те изнудих да разкажеш

Dagichka
10-30-2014, 16:47
прекрасна историйка :) ех размечтах се и аз някой ден с потенциалното ми човече да ядем на стол :д

draid
10-30-2014, 17:28
Е ти уби с мечта просто. Де и аз да имах толкова лесно осъществими мечти като яденето на стол.

galaxy29
10-30-2014, 19:12
гичи, аз ще те заведа



а пък мислите ли, че пинкилотка би приела, ако я поканят на среща в стол
според мен ще каже 'абе ти луд ли си, да ти приличам на момиче, което би яло в стол, за толкова ли евтина ме имаш...'
не се заяждам :oops:

Dagichka
10-30-2014, 19:48
Е ти уби с мечта просто. Де и аз да имах толкова лесно осъществими мечти като яденето на стол.
:cool: но аз искам да ям на стол с моята (за момента въображаема) половинка!
Пав, като дойдеш в София ще ходим ;*

prosto_chovek
10-30-2014, 19:55
То винаги можете да ядете на стол. Дори и в момента. Дядо едно време си слагаше една табуретка, постилаше я с покривчица от бамбукови пръчици, от ония зелените или вестник, слагаше салата една чиния, една чиния филе и чашата с ракия и по този смисъл ядеше на стол всяка вечер и то безплатно.

shmatarok
10-30-2014, 19:57
То винаги можете да ядете на стол. Дори и в момента. Дядо едно време си слагаше една табуретка, постилаше я с покривчица от бамбукови пръчици, от ония зелените или вестник, слагаше салата една чиния, една чиния филе и чашата с ракия и по този смисъл ядеше на стол всяка вечер и то безплатно.

:lol:


Излязоха ми датите за изпитите, очаквах да е по-зле. Три изпита с общо взето 4-5 дни подготовка между всеки от тях, не мога да се оплача. 8-)

an7raks
10-30-2014, 19:58
Е ти уби с мечта просто. Де и аз да имах толкова лесно осъществими мечти като яденето на стол.

Нали?? :D

draid
10-30-2014, 20:47
:cool: но аз искам да ям на стол с моята (за момента въображаема) половинка!
Пав, като дойдеш в София ще ходим ;*

Е хайде де, София толкова голяма, пък една половинка не може да си намериш...

prosto_chovek
10-30-2014, 20:50
Аз снощи даже си намерих половинка. Савой. В рекорда има и седмички. Дам дам.

102
10-30-2014, 20:56
това беше добро
ето ти един виртуален смях:
охоохохох ххахахахахахха еееееее нененен АХХАХАХАХАХАХАААА

prosto_chovek
10-30-2014, 21:00
Мухахахаххахахаххахаххххх ххаааааааааааааааааааааха ххааххахааааахахаха

Тромбоцит
10-31-2014, 12:16
Столът е до входа ми, на 10 метра. За месец и половина тази седмица за пръв път отидох - хапнах стабилно някаква гозбица за еквивалента на 0.6 евро.

Първият ми колоквиум мина, остават още само 10-тина до края на годината ^.^
Поздрави

SHPAIdURmeN
10-31-2014, 12:24
Столът е до входа ми, на 10 метра. За месец и половина тази седмица за пръв път отидох - хапнах стабилно някаква гозбица за еквивалента на 0.6 евро.

Първият ми колоквиум мина, остават още само 10-тина до края на годината ^.^
Поздрави
Къде учиш ?

galaxy29
10-31-2014, 13:41
никой не се засмя на шегата ми ;/

draid
10-31-2014, 13:59
Хахахах.

Къде е шегата да я прочета ?

draid
10-31-2014, 14:04
Аз снощи даже си намерих половинка. Савой. В рекорда има и седмички. Дам дам.

Ужас как може да го пиеш това. Българска водка не съм близвал от 10г сигурно.

anonymous708973
10-31-2014, 14:10
гичи, аз ще те заведа



а пък мислите ли, че пинкилотка би приела, ако я поканят на среща в стол
според мен ще каже 'абе ти луд ли си, да ти приличам на момиче, което би яло в стол, за толкова ли евтина ме имаш...'
не се заяждам :oops:

Пинкилота - бтв, много сладко ми се струва - би вдигнала вежди до небесата, след което ще се разсмее изключително звучно и ще каже "абе, ти ебаваш ли ме?" :д

Шматарок, моите са на 8, 12, 15 и 17 декември. Бива, не се оплаквам... много :д
Отделно имам два езикови на 22-ри и 26-ти ноември, ама тях не ги броим много, че са лесни, ама да взема да си науча думите, че искат да превеждам не само от английски на немски, а и обратно, което вече налага нова методика. Пфу. :д

galaxy29
10-31-2014, 14:15
:Д ама ще се съгласиш, нали

знам, че е много сладко, аз исмислям най-яките обръщения :oops:

prosto_chovek
10-31-2014, 17:15
Ужас как може да го пиеш това. Българска водка не съм близвал от 10г сигурно.

По - зле - уиски. Ама имах 10 кинта в мен тогава. :D

Ewok
10-31-2014, 17:40
Днес взехме числата на френски хD

pac0line
11-01-2014, 01:50
:cool: но аз искам да ям на стол с моята (за момента въображаема) половинка!

ко каза, ко, 'секи ден та чакам в четворката и теб все те няма, ся ходя със Станка от Криводол, на баба ѝ боба бил по-добър

пс много сте подлодели всичките :д макар, че храната си е наболял проблем за студентския живот наистина, но thank God студентски град си има 'Хляб и Мръвка' (продуктово позициониране, сори, ама там е добре)

prosto_chovek
11-01-2014, 08:10
ко каза, ко, 'секи ден та чакам в четворката и теб все те няма, ся ходя със Станка от Криводол, на баба ѝ боба бил по-добър

пс много сте подлодели всичките :д макар, че храната си е наболял проблем за студентския живот наистина, но thank God студентски град си има 'Хляб и Мръвка' (продуктово позициониране, сори, ама там е добре)

3.60 3.60 3.60 :D

Dagichka
11-01-2014, 11:01
ко каза, ко, 'секи ден та чакам в четворката и теб все те няма

ама аз таковата.. :oops: ще дойда, ти само зарежи станка ;*

draid
11-01-2014, 11:47
По - зле - уиски. Ама имах 10 кинта в мен тогава. :D

Уиски Савой ? Това е нещо ново за мен.

prosto_chovek
11-01-2014, 16:31
Уиски Савой ? Това е нещо ново за мен.

Има, ама не става за пиене чисто. Към 11 лева литъра някъде беше.

Dollie
11-02-2014, 11:43
Има, ама не става за пиене чисто. Към 11 лева литъра някъде беше.

Мале, най-гадното уиски евър. Не бих си ги причинила повече след аааадското главоболие и световъртеж които имах сутринта. Бих пила едно вино за 10 лева, но не и това нещо :D

anonymous708973
11-02-2014, 12:55
Че какво му е на виното за 10 лв бутилката? О.о

SHPAIdURmeN
11-02-2014, 13:06
Че какво му е на виното за 10 лв бутилката? О.о

Ако не са попаднали на добър производител ще имат проблем :D

Dollie
11-02-2014, 14:21
Че какво му е на виното за 10 лв бутилката? О.о

Нищо. Точно това е доста по-добрия вариант. ;д

Тромбоцит
11-07-2014, 10:21
2 от колоквиумите минаха, остават още само 6 до края на текущия семестър :3
При вас как е положението? Готини ли са колегите/колежките и запланувахте ли вече къде ще ви е празникът?

YSMF
11-07-2014, 12:58
Аз няма да празнувам с моите, намирам за излишно на прекарвам времето с хора, с които масово не мога да си кажа една приказка. Обаче ще прекарам празника в приятна компания 8-)

draid
11-07-2014, 17:53
^ А замисляла ли си се защо се получава така ? Вината в теб или в тях е ?

an7raks
11-07-2014, 18:28
При вас как е положението? Готини ли са колегите/колежките и запланувахте ли вече къде ще ви е празникът?

Ядва се... Очаквах да е по-зле, предвид темерутизмът ми. :D
Нищо сериозно не успяхме да организираме, щото повечето колеги явно имат проблеми с откриването на половите си органи и в частност тестисите...
Как да е... Една част ще се съберем някъде в София, другите да правят, каквото искат. :)

YSMF
11-07-2014, 18:40
^ А замисляла ли си се защо се получава така ? Вината в теб или в тях е ?
Просто не си пасваме като характери, не мисля, че някой има вина.

bloodfrozen
11-07-2014, 18:52
Тази година организацията силно куца. Въртяха се разни оферти за целия курс, в началото всички са съгласни, после масово се отказват. И засега остава вариантът да се съберем в града, в неуточнено заведение, ама може и той да отпадне. В крайна сметка, ако нищо не се осъществи, с колежките ще си правим образователно парти, 'щото идва брутална сесия. 8-)

Аман вече, писна ми, всяка седмица тестове и колоквиуми, време нямам.

golemiq_korab_minava
11-07-2014, 18:56
пак ли за 8 декември през окото да ви излезе сперма във вид на сълзи .

Fisherman
11-07-2014, 19:11
Ядва се... Очаквах да е по-зле, предвид темерутизмът ми. :D
Нищо сериозно не успяхме да организираме, щото повечето колеги явно имат проблеми с откриването на половите си органи и в частност тестисите...
Как да е... Една част ще се съберем някъде в София, другите да правят, каквото искат. :)

как е да си средностатистически смотан студент?

Dagichka
11-07-2014, 19:19
ох и при нас организацията куца, та чак пълзи :д още от първото питане кой ще идва на 8ми декември бяхме само 8 навити от общо 16 хаха иначе си се разбираме добре, просто всеки все още е погълнат от старите си компании (повечето са от други градове) и ги разбирам отчасти.. уж щяхме да ходим на Банско, но докато се натуткаме вече всичко е заето :cool: щеше да ми е интересно да празнувам за пръв път с новите колеги, ама май накрая всеки ще си ходи/стои, където иска :д

an7raks
11-07-2014, 19:41
как е да си средностатистически смотан студент?
Добре е. :)
Как е в мишата дупка?

pac0line
11-07-2014, 22:42
Нашите са в Боровец, до колкото разбрах едно 100тина човека са в един хотел от потока, което е добра цифра, предвид че сега съвсем се смесихме след като се разпределихме по специалности.
Аз обаче съм инатливо момченце със своите мечти и уикенди и избрах да отида на мач вместо да уважа събитието, честно казано никак не съжалявам, въпреки че тази година имах стимул да се омотам на едно такова място, след като вече имам и момичета(ама и на вид да приличат на такива, не само по душа) в академичната околна среда :D
Така че алтернативен празник на колела за мен, а за контролните нямам думи въобще, няма да говоря...

Ewok
11-08-2014, 12:10
При нас никой не е особено въодушевен за 8-ми. Пусна се една анкета в групата дали предпочитат на хижа, хотел или в София и повечето бяхме за София, но една групичка са си решили, че ще е на хотел и звънят, питат кой ще идва и накрая ще са 5-6 човека, което е откровено тъпо :д

За София пък аз и едно момиче запазихме места в един бар (малко връзкарски, но си е як :Д) и постнах няколко пъти в групата да се знае. Никой нищо не отговори, някъв игнор и се предлагат разни вечери в тип механа и после всеки накъдето иска, но аз по този селски начин няма празнувам. Та и при нас се очертава да сме 3-4 човека от курса, но поне ще си имаме един куп познати и приятели отделно, та ще си е купонче.
Има една част от групата, която нищо не е казала и не знам какво ще правят, но и не ме интересува.

А колкото за академичната част
1. След като разбрах, че спортът си е ангажиращ и задължителен каквото и да избереш, малко ме хвана яд, че записах фитнес :Д Ама нищо, другата година ще е друго
2. Едната преподавателка си счупи крака точно след като се прехвърлих в нейния избираем предмет и сега някакъв тъпанар и повечето искат да се махат, а не знам дали ще ме прехвърлят за втори път :Д
3. Поне вече имам/е някаква организация за изпитите с едно момиче и нещата ще са малко по-лесни
4. Също така се чудя дали по академично писане в даден момент използвам неин труд за доклад или курсова ще ми даде допълнително точки за егочеша или ще го сметне за подмазвачество :д http://mavrodieva.blogspot.com/

Death Gun
11-12-2014, 17:00
"Поради провеждането на Общо събрание на ТУ утре 13.11.2014 е възможно определени учебни занятия след 13:45 да не бъдат проведени. Обърнете се към преподавателите и учебните канцеларии за повече информация."

Тва се отнася за ТУ, някой да има повече инфо?

Dagichka
11-12-2014, 19:23
абе ти нямаш ли си колеги от ТУ-то, че да ги питаш тях? :cool: или там няква група във фб и тн..

имам 6, 6 и 5 на второто контролно по математика (бяха три задачи, той на всяка пише оценка) нях нях, досега не бях осъзнавала колко е важно какъв е преподавателят, простоо обичам го тоя доцент! прави висшата математика да изглежда като детска игра, все едно събираме 2+2 :д

Death Gun
11-12-2014, 19:26
чакам prosto_chovek да каже нещо :D :cool:
имам колеги в 2 групи, нищо не знаят :lol:



имам 6, 6 и 5 на второто контролно по математика (бяха три задачи, той на всяка пише оценка) нях нях, досега не бях осъзнавала колко е важно какъв е преподавателят, простоо обичам го тоя доцент! прави висшата математика да изглежда като детска игра, все едно събираме 2+2 :д

кво учите сега по мат?
ние в ТУ нямаме контролни, а само изпит накрая
ма не би трябвало да е проблем да изкарам над 5
притеснява ме физиката, там дано вържа 3 :D

Dagichka
11-12-2014, 19:35
ахах :cool:

то и ние трябваше да имаме изпит, но по препоръка на господина по време на семестъра имаме 4 контролни вместо изпита :д
ами контролното беше на граници, там правило на лопитал, уравнение на права, и система, където трябва да стане стъпаловидна матрица и да се намерят х-овете и тн. :д сега започнахме уравнения на окръжности, елипси и някакви такива :д той господина ни ги говори с много просто думи и без излишни термини, което значително намалява напрежението като цяло :д

prosto_chovek
11-12-2014, 20:39
чакам prosto_chovek да каже нещо :D :cool:

ние в ТУ нямаме контролни, а само изпит накрая
ма не би трябвало да е проблем да изкарам над 5
притеснява ме физиката, там дано вържа 3 :D

Ми за тоя съвет идете пред залата преди началото на упражнението и питайте дали ще го карате. Аз утре нищо нямам, така че не знам. Ако имате лекции, идете в парника и изчакайте да свършат.
Не си прав, има контролни. Има и контролни за освобождаване от изпити, има и такива, които се казват текущи оценки, които могат да са от контролни или от курсови. Просто още не сте ги правили. За да изкараш 5 на изпит, трябва да учиш много, като не броя тъпите изпити. Ама да кажем по химия за 5ца си трябва четене или преписване. Физиката е такава мизерия в момента, че ако не вземеш, трябва сериозно да се замислиш какво правиш и да внесеш корекции, щото когато аз взимах физика 1, се изискваха 17 точки за 3ка, а сега са 11, което означава от 20те въпроса, от които 3 са с ограждане, да напишеш тях и да решиш 2 задачи и половина без значение дали тези с директно прилагане на някоя формула или по - сложна, или да решиш тия с ограждане, единия теоретичен и да започнеш някоя задача. Като цяло е направено като да не се влачи. Ти с твоята специалност натягай на математиката :)

Death Gun
11-12-2014, 21:35
Ееее, мерси отново. :)
Имам лекция по ОИП утре, ама ще е предпоследната за семестъра с евентуален списък. И затова трябва да питам дали ще се ходи или не. :D

prosto_chovek
11-12-2014, 22:08
При кой сте? Щото ние бяхме при Милчо, един мустакат чичка, дето накрая 10 човека занесоха книжките на всички за заверки на лекцията, той каза - еее, може уи такова нещо, коуеги бе и подписа.

Ryuko
11-12-2014, 22:16
Ее кво става, студенти. :D

Death Gun
11-12-2014, 22:18
При кой сте? Щото ние бяхме при Милчо, един мустакат чичка, дето накрая 10 човека занесоха книжките на всички за заверки на лекцията, той каза - еее, може уи такова нещо, коуеги бе и подписа.
При Вичева сме. Много са и скучни лекциите, а и залата е една удобничка, утре мисля да си поспя. :D

prosto_chovek
11-13-2014, 08:55
Аз ако съм, връчвам книжката на някой и отивам да пия кафе и да играя карти. Както искаш :D

mimsssssss
11-13-2014, 16:21
Остава ми един изпит и се явявам на държавен. Чак не мога да повярвам колко бързо мина и това време.

prosto_chovek
11-13-2014, 18:30
Честито :)

anonymous708973
11-13-2014, 19:42
абе ти нямаш ли си колеги от ТУ-то, че да ги питаш тях? :cool: или там няква група във фб и тн..

имам 6, 6 и 5 на второто контролно по математика (бяха три задачи, той на всяка пише оценка) нях нях, досега не бях осъзнавала колко е важно какъв е преподавателят, простоо обичам го тоя доцент! прави висшата математика да изглежда като детска игра, все едно събираме 2+2 :д

Жизнено важно е, аз по анализи имах мегадобрата професорка и тутор, по статистика беше един заспал, дето за нищо не го биваше, и лекциите бяха пълна загуба на време... още повече, че това сигурно е единственият човек, при който не се разбира какви цифри пише :д
Е, ся при професора по право, лекцията си е направо урок по разшифроване - жалко, че не е разрешено да снимаме, ама като намеря снимка, ще ви покажа.

Ryuko
11-13-2014, 19:50
^ ти беше в СУ, нали?
дъските черни ли са ви?

Dagichka
11-13-2014, 20:01
Пантерката не е в България :д при нас дъските са си бели, даже са 4 на брой в големите зали и се вдигат и свалят с едни гадни дръжки

therichbitch
11-13-2014, 20:53
ние сме с бели "touch дъски" и някой от по- старите професори докато се усети къде да натисне, за да мине на другия sheet, минава половината лекция :Д:Д

Fisherman
11-13-2014, 21:10
^ ти беше в СУ, нали?
дъските черни ли са ви?

в СУ се пише на пясък

anonymous708973
11-14-2014, 09:49
^ ти беше в СУ, нали?
дъските черни ли са ви?

Не, разбира се, мислех, че черните дъски отдавна ги забраниха и в България.

На нас ни прожектират лекциите на бяла стена/дъска. В туториълите пишат с маркери на... как да го обясня... едно като целофан, което се навива на ролка, отгоре има лампа и бимер, с които отново се прожектира на стена.
Ако това се развали, чаааак тогава - в краен случай - пишат с тебешир на дъска.

shmatarok
11-14-2014, 10:42
Е, какво против черните дъски и тебеширите имате. 8-) В някои лекции при нас се използват.

anonymous708973
11-14-2014, 10:52
Доказано е, че тебеширът е ужасно вреден, а учителите го вдишват нон-стоп.
да не говорим колко е гнусно с тая мокра гъба :д

Тромбоцит
11-14-2014, 17:12
Почва се. Сега всяка седмица ще имаме колоквиуми, поне до края на семестъра - латински, химия, анатомия, хистология, ЧЕ и т.н. Утре ще ида до библиотеката, за да си заема и учебника по Физика, че семестриалния чука на вратата.

П.С Днес се влюбих поне 5 пъти в изчанчени девойки у рейсО.
Поздрави

an7raks
11-14-2014, 20:59
Някой за събота за Exchange?
https://www.facebook.com/events/378043289011453/

Hayashi
11-14-2014, 22:02
Почва се. Сега всяка седмица ще имаме колоквиуми, поне до края на семестъра - латински, химия, анатомия, хистология, ЧЕ и т.н. Утре ще ида до библиотеката, за да си заема и учебника по Физика, че семестриалния чука на вратата.

П.С Днес се влюбих поне 5 пъти в изчанчени девойки у рейсО.
Поздрави

Хистология българския вариант на клетъчна ли е?

А какво е колоквиум? Четох значението на думата, но пак не ми е ясно.


Нашите дъски са си черни/зелени навсякъде и се пише само с тебешир. А най-много ме дразни, че търкат винаги със суха гъба и не се спирам да кашлям. А за лекциите има бели платна, които се спускат.

therichbitch
11-14-2014, 22:28
мислех, че само в най- изпадналите у-ща все още има тебешир

pandabear
11-14-2014, 22:45
Хистология българския вариант на клетъчна ли е? А какво е колоквиум? Четох значението на думата, но пак не ми е ясно.


хистологията изучава тъканите. клетъчната биология е цитологията. колоквиумът е нещо като контролното в даскало, ама доста по-обемист и обхващащ цялата изучена материя, която си взел по дадена дисциплина. в моята специалност без взет колоквиум на ти дават заверка. ама може би навсякъде е така, не знам.

колоквиумите ми по медицинска химия, биофизика, латински, цитология и биостатистика минаха. следват анатомия и хистология. свикнах вече. не се притеснявам толкова :Д

Hayashi
11-15-2014, 00:20
мислех, че само в най- изпадналите у-ща все още има тебешир

Моля ти се, при нас се правят икономии от парно, защото зимата не падат под минус температурите. Но пък при 10 градуса в амфитеатрите и стаите не се получава добре ученето. Във Франция логиката не съществува.


Значи колоквиум май е това, на което ни му викаме partiel, въпреки, че има и contrôle continu.
А явно ние тези двети ги учим заедно под името biologie cellulaire, защото по описанието ми се видя точно същото като нашето.

А януари месец съм с 9 финални изпита - по клетъчна, молекулярна, биохимия, имунология, микробиология,растително развитие, животинско развитие, физиология, неврология. Забавно ни е в биологията. Открих, че във Франция всъщност взимаме две години за една.

Биофизика динамика на флуидите и термодинамика ли е? xD

Тромбоцит
11-15-2014, 06:41
Мисля, че в другите унита в България се води под името "текущ контрол". Общо взето съставлява % от крайната оценка. Ако не се лъжа има дори вероятност, ако си взел всички колоквиуми с над 80% да се освободиш от изпит по съответната дисциплина, но това е само в определени ВУЗ.

Ewok
11-15-2014, 08:13
Все по-тъжно ми става, че няма никакъв вариант за освобождаване от изпитите :/

Имаме някакви контролни, де, но те са нелепи (не че съм имала досега, но така ми се струва :д) и дори не ти влияят на финалната оценка, евентуално някво плюсче ще е.

bloodfrozen
11-15-2014, 08:28
^^ Oх, де да можеше. 8-)
При нас може да отпадне само част от конспекта или компонент на изпита - я стоп-тест, я гледане на препарати, иглички, ама не и цял изпит. В тази връзка - май ще освободя стоп-теста по биохимия и всичките допълнителни елементи по анатомия, само въпроси ще развивам. 8-)
Въпреки всичко ми е доста притеснено, т'ва е най-бруталната сесия за цялото ми следване.

Тромбоцит
11-15-2014, 08:41
Е, то и при нас не може. Най-много да ни отпадне Паразитологията от конспекта по Биология (120 въпроса май бяха). Но съм чувал от познати, че някъде било възможно (може и да е "развален телефон" работата).
Асистентът ни раздаде препаратите по цито/хистология и ни каза, че можем да ползваме лабораториите, когато решим.

pandabear
11-15-2014, 09:39
за сега успях да се освободя само от Общата химия, защото изкарах 6 :Д силно се надявам декември да си освободя Остеологията по Анатомия и Хистологията по ЦХЕ.

skatew
11-15-2014, 10:12
^ мда
баа аз тая седмица имам колоквиум по имунология, пропедевтика и трябва поправка по микробиология да прая, че не си го взех миналата седмица;( отделно по фармакология всяка седмица си има контролце, забавно ще ми е :д

Hayashi
11-15-2014, 15:48
Аз всяка седмица имам по физиология. Там е много леш и за финалния изобщо не знам какво ще правя. Във Франция системата е едно учиш, нещо съвсем различно ти дават на изпита. Правихме един пробен където имаше някакви проучвания върху мишки с концентрации на лептин, от това проучване се очакваше да опишеш подробно контрола на нервната система върху храносмилателната...

Но тази година имам много малко проценти от оценките като текущ контрол и опция да се освободиш от финален няма. Тажно.

Само по биохимия тази година са решили, че термодинамиката ще бъде само на partiel, а на финалният ще е само биохимия. Което е добре, защото partiel-а със сигурност не съм го взела, а с биохимията се справям незле.

DisappointedDreamer
11-15-2014, 16:05
Всяка седмица имам и аз по математика. В края на семестъра, ако средната ми оценка е над 70%, ми е опростен изпита декември месец. :Д Засега съм изкарвала 100% на всички, а остават още два. Поне декември ще имам само 3 изпита, така че нещата не са толкова кофти.

draid
11-15-2014, 16:50
Хистология българския вариант на клетъчна ли е?

А какво е колоквиум? Четох значението на думата, но пак не ми е ясно.


Нашите дъски са си черни/зелени навсякъде и се пише само с тебешир. А най-много ме дразни, че търкат винаги със суха гъба и не се спирам да кашлям. А за лекциите има бели платна, които се спускат.

На мен ми се върти в главата, че хистология е международна дума.

RiB
11-17-2014, 19:44
Някой от Русенския има ли? :)

bloodyF
11-17-2014, 21:32
Мисля, че в другите унита в България се води под името "текущ контрол". Общо взето съставлява % от крайната оценка. Ако не се лъжа има дори вероятност, ако си взел всички колоквиуми с над 80% да се освободиш от изпит по съответната дисциплина, но това е само в определени ВУЗ.

А в някои ВУЗ-ове, ако не си си взел колоквиумите-нямаш право да се явиш на изпит :P
Колоквиум и заверка = изпит, нито без едното, нито без другото става.


При мен върви по-добре тая година, първият семестър мисля да дръпна 1-2 изпита, ама ще видим. Ако може да го махна това ЛТЗ за сметка на латински и западноевропейската за сметка на култура на иберийските народи ще е екстра...

Тромбоцит
11-21-2014, 09:00
Вчера мина единият от лингвистичните ни колоквиуми (АЕ), идната седмица очакваме ЛЕ + Биология.
Поръчах си комплект скалпели от нета, тъй като идея си нямам къде има спец. магазини в околията.
Поздрави,

Ewok
11-21-2014, 14:57
О, ние май имахме два текущи контрола тази седмица, но на едното не отидох, а на другото му промениха концепцията в последния момент и не написах почти нищо.
Но не съм се притеснила особено :д
Май не е чак толкова важно

missme1
11-25-2014, 20:54
Продавам теми по биология и химия за МУ-Варна,София и Пловдив.Продавам и всички решени задачи по химия от сборниците на университетите. За контакти: 0882937366

Hayashi
11-27-2014, 10:21
Вчера с моята партньорка ходихме на "оглед" в училището където ще правим стаж и съм много впечатлена. Ненужно е да споменавам, че в България никога не съм виждала толкова приветливо и уютно училище. Нашият клас е от най-малкият в основното училище и дечицата са на 6 години. И съм много много приятно изненада колко много неща вече учат, както и всъщност ние реално ще сме стажанти по наука на такива дребоси. Стигнахме до извод, че ще правим фабрика за мравки и ще изучаваме устройството на насекомите. Ех защо на българчетата им отнемат възможността за такъв прекрасен опит в училище. На мен би ми било невероятно интересно, ако правехме поне някакви опити и практики в началното училище.

Ewok
11-27-2014, 15:11
Всъщност наскоро в работата представяха един нов проект на Музейко и фондация Америка за България за интерактивен музей точно за такива лапетии. Звучеше адски интересно, ще е на 4 етажа, като ще се проследява развитието на човека, на Земята и етц и ще има тематични дни примерно по биология или химия и такива и ще могат да правят опити и дадоха пример с "да пипат кравешки очи например" :д
От друга страна с малко тъга забелязах, че българските учители израснали в соца не са готови за такова нещо, а младите са все още малко. Много малко от присъстващите учители се надъхаха и, както казах, повечето млади. Нооо един ден ще се пенсионират и всичко ще бъде прекрасно <3

потребител77
11-29-2014, 09:57
Някой който разбира от висша математика би ли ми памогнал... ако да моля ви пишети ми на лично съобщение...благодаря :)

Hayashi
11-29-2014, 10:09
Всъщност наскоро в работата представяха един нов проект на Музейко и фондация Америка за България за интерактивен музей точно за такива лапетии. Звучеше адски интересно, ще е на 4 етажа, като ще се проследява развитието на човека, на Земята и етц и ще има тематични дни примерно по биология или химия и такива и ще могат да правят опити и дадоха пример с "да пипат кравешки очи например" :д
От друга страна с малко тъга забелязах, че българските учители израснали в соца не са готови за такова нещо, а младите са все още малко. Много малко от присъстващите учители се надъхаха и, както казах, повечето млади. Нооо един ден ще се пенсионират и всичко ще бъде прекрасно <3

Проблемът е, че в момента като се изпопенсионират всички няма да има достатъчно учители. Което е разбираемо, защо млад човек да иска да стане учител в България си е жив мазохизъм.

102
11-29-2014, 10:16
Откъде ти дойде това гениално умозаключение ?

prosto_chovek
11-29-2014, 17:30
Изкарах 3ка по най - трудния предмет този семестър без да стъпя на нито една лекция по него, четейки абсолютно сам. Това ме вкарва в 8те процента, взели това контролно с оценка, различна от 2. Второто контролно ще се боря за 6. Предметът е аналогията на механика на флуидите, в комбинация с електроенергийни турбомашини, съкратено хмп (хидравлични машини и пневматика). О, хепи дей :D

draid
11-29-2014, 17:54
Имахме навремето ние Хидро и пневмо задвижване наред с механиката на флуидите.

prosto_chovek
11-29-2014, 17:56
Просто сега при нас се казва ХМП. И ми ги проверява проф. Обретенов, а квестор ми беше Цалов.

YSMF
12-02-2014, 14:04
http://www.ue-varna.bg/bg/article.aspx?id=17939
охххх

anonymous708973
12-02-2014, 14:12
Супер изглежда!

galaxy29
12-02-2014, 14:34
да

shmatarok
12-02-2014, 15:11
http://www.ue-varna.bg/bg/article.aspx?id=17939
охххх

Чудно изглежда :)

Пък нас другата седмица ни почват... :(

draid
12-02-2014, 15:19
Между другото сефте преди седмица седнах да ям на минногеоложкия и останах очарован от стола там. Супа, скумрия на скара с гарнитура, тригуна, свинско шишче, 3 филии хляб срещу 2.40 хаха

YSMF
12-02-2014, 15:21
В петък ще видя как е, харесва ми, че по целия университет се работи, а не е някаква летаргия.

Точно преди финала, последната седмица на 16,17 и 18 контролни, сесия и се връщам в общежитието чак на 17 февруари 8-)

therichbitch
12-02-2014, 15:54
блазе ви : (

an7raks
12-02-2014, 18:15
Между другото сефте преди седмица седнах да ям на минногеоложкия и останах очарован от стола там. Супа, скумрия на скара с гарнитура, тригуна, свинско шишче, 3 филии хляб срещу 2.40 хаха

Мале, ето къде ще ям вече! :D

Dagichka
12-02-2014, 18:20
еха, яко изглежда.

този семестър надали ще вържа повече от 5.30 в най-добрият случай.. разочарована съм от себе си.

DisappointedDreamer
12-02-2014, 18:49
И нас ни почват другата седмица, и в библиотеката са се побъркали всичките хаха.

anonymous708973
12-02-2014, 18:55
И нас ни почват другата седмица, и в библиотеката са се побъркали всичките хаха.

И при нас е така :д
Трябваше да снимам просто колко чанти имаше нахвърляни по земята, щото просто няма място нито в шкафчетата, нито на етажерките :д

DisappointedDreamer
12-02-2014, 18:57
Какви ти чанти :Д

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/1486802_772910902780535_8409099566573447311_n.jpg? oh=b69bbb2764fd98c1fee5ccb612baa9bd&oe=55121F06&__gda__=1427496391_bbb2ea19f238e425f92d4ce1fdfd4f1 2 - 'щото няма места.

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10432124_772935919444700_5222808909224455603_n.jpg ?oh=e2ccdf1626d825236cbe5c34f8143930&oe=5509FA64&__gda__=1426341390_00e007b46ef8a36686b0eaa1da7e91d 8

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/1978671_769103269827965_861333720802174886_n.jpg?o h=910eff33ffdfce3bdd77dc2fb9c05afc&oe=551C1201&__gda__=1426273517_36f31aec44178ea27c08d11943a7163 2

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10805621_766508190087473_2282468672543672562_n.jpg ?oh=2071d2fe3e974fb54739f499132bc31e&oe=550A16B9&__gda__=1426114259_dd76378c3d8831caa901cc03cdb6396 2

хах

anonymous708973
12-02-2014, 19:09
Мда, същата работа е и при нас, power nap-ът си е напълно обичайно занимание. Днес една азиатка се разкарваше по чорапи и джапанки, а аз съм в математическата библиотека, където като цяло толкова изтрещели няма. Ама в библиотеката на моята специалност верно са побъркани - миналата година един черен си гледаше Госип гърл, други си играят игри - явно за разпускане на напрежението 8-)
http://faq4uni.com/2014/03/15/%D0%BE%D1%86%D0%B5%D0%BB%D1%8F%D0%B2%D0%BD%D0%B5-%D0%B2-%D0%B1%D0%B8%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BE%D1%82%D0%B5%D 0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA-1/ - Много любима моя статия, тъжното е, че не е толкова преувеличена колкото незапознати могат да си помислят... :D За прависти пише, ама важи за всички.

Мисля, че само крем за пети не съм си носила в библиотеката :D

pac0line
12-02-2014, 19:14
http://www.ue-varna.bg/bg/article.aspx?id=17939
охххх

лол ши идвам да ям на харабия на това място, баси офертата

prosto_chovek
12-02-2014, 19:53
А аз започнах да си нося храна в кутия от вкъщи на лекции и на работа. Хем спестявам пари, хем се храня по - здравословно и по - пълноценно :) Последното, което ядох от стол, беше срещу 2 лева някъде панирана пилешка пържола с ориз и зелева салата. Супер готиното беше.

DisappointedDreamer
12-02-2014, 19:57
Мда, същата работа е и при нас, power nap-ът си е напълно обичайно занимание. Днес една азиатка се разкарваше по чорапи и джапанки, а аз съм в математическата библиотека, където като цяло толкова изтрещели няма. Ама в библиотеката на моята специалност верно са побъркани - миналата година един черен си гледаше Госип гърл, други си играят игри - явно за разпускане на напрежението 8-)
http://faq4uni.com/2014/03/15/%D0%BE%D1%86%D0%B5%D0%BB%D1%8F%D0%B2%D0%BD%D0%B5-%D0%B2-%D0%B1%D0%B8%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BE%D1%82%D0%B5%D 0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA-1/ - Много любима моя статия, тъжното е, че не е толкова преувеличена колкото незапознати могат да си помислят... :D За прависти пише, ама важи за всички.

Мисля, че само крем за пети не съм си носила в библиотеката :D

Като правист, съм съгласна. :Д Отвратително е.
Плюс, не случайно the German Civil Code of 1900 is referred to as "the legal calculating machine par excellence". Хах.

В нашите библиотеки и лекции не се позволява внасяне на храна и напитки, освен бутилирани шишета течност. :Д Гонят те, иначе.

anonymous708973
12-02-2014, 20:15
И при нас не дават, вмъкваме си чат-пат нещо, което се яде тихичко. Един път, като ми разхрупаха ядки до главата, щях да раздам правосъдие набързо.

Death Gun
12-04-2014, 15:09
Въпрос към горните курсове на ТУ. :) С до колко невзети изпита може да се запише 2 курс? Официално са до 2, но неофициално знам за 4,5,6... Някаква по-точна информация?

prosto_chovek
12-04-2014, 17:25
Зависи от факултета. Но по принцип с много. Един при нас записа втори с 8 броя.

Death Gun
12-04-2014, 17:44
ФТК, човекът иска да ходи на бригада, но не е сигурен дали ще успее да си вземе всички изпити по-рано. :D

prosto_chovek
12-04-2014, 20:57
По принцип пускат предварителна сесия за бригадирите, ама идва нагорно леко. ФТК е тегаво. Но и да не вземе всичко, с 4 изпита проблем няма да има например.

Тромбоцит
12-06-2014, 08:56
Малко остана до сесията : )

Ewok
12-06-2014, 09:05
Абе, хора, кога са ви сесиите на вас? :Д

pandabear
12-06-2014, 09:24
26.01-20.02

след нова година почвам да уча стабилно, всеки ден си го повтарям :Д

YSMF
12-06-2014, 09:41
5 - 29 януари

anonymous708973
12-06-2014, 10:08
Бах тоя един месец сесия, и аз искам!

DisappointedDreamer
12-06-2014, 10:21
09.12-19.12

на мен поне последния ми изпит е на 15-ти :Д

anonymous708973
12-06-2014, 11:02
От моите не се оплаквам тая сесия - 8, 12, 15, 17. Езиковите вече минаха. В 9 дни четири изпита... айляк си е направо, аз дори отлагам два, ако пишех всичко, дето трябваше сега... : 8, 10, 12, 15, 17, 18 8-)

Ewok
12-06-2014, 13:11
26.01.2015 - 20.02.2015

хм, по-малко време имам, отколкото си мислех :д

7 изпита, не е зле

като се има предвид, че единият е по френски е ок
но пък имам два предмета, на които не съм стъпвала

Dagichka
12-06-2014, 17:46
формално ни е от 12 до 30ти януари, иначе на 12 и 19 имам по икономика, на 18 по математика последно контролно, началото на януари по статистика последно контролно, изпит по физика и предаване на курсови по приложна информатика :д

shmatarok
12-06-2014, 18:17
Нашата официално е от 8,12 до 19,12, ама за мен приключва на 15ти, с три изпита - 8, 10 и 15. 8-) Хич не искам.

Ivaaaaa
12-06-2014, 19:09
как може да имам толкова изпити, бееееее! вие сте айляк.
ОМГ! що влязох в тази тема ) :

Hayashi
12-06-2014, 19:18
Моята сесия официално е от 5-ти до 16-ти януари. 9 изпита трябва да имам, при това всичките отвратителни, изобщо не знам как ще го взимам този семестър.

JagAlskarDig
12-06-2014, 20:52
Принципно: 26.01.2015 - 20.02.2015

Но съобразителните ни професори и администрация знаят, че това е прахосано време за един бъдещ вампир, а ако той се явява и на избираеми, то в никакъв случай не трябва да го отегчават!
26.01 от 08:00 - Финансово право (да включа във въпросите и някои членове от ДОПК/АПК/ЗМ/ЗЗД/ЗМДТ за лично удовлетворение)
часове наред безделие и...
26.01 от 17:00 - Териториално и селищно устройство (избираем предмет, нищо работа, ~500стр. ще ги преговoря, докато обядвам)

TBA/Ще запълни някой от 3-те безцелни дни - Правна информатика (да не забравя да си занеса задачките и курсовата, че иначе няма изпит)

30.01 08/10:00 - Вещно право (fieri facias, но кой кого...)

По останалите дисциплини нямахме привилегията да узнаем предварителна информация и ще се наложи да изчакаме официалната сесийна програма. Надявам се да разнообразят с 3в1, така че да не губим още 20 дни. Дали 24 или 4 дни, то все същото :) Важното е маTриал да има

therichbitch
12-06-2014, 20:58
Хъх, нашата се води от 27.1 до 20.2 май, ама аз пак ще трябва да се разпиша на 2, защото не ми беше достатъчно миналия семестър, та 11 бройки общо, от които единият се състои от 3, за един от които пък правихме контролно, за да ни допуснат, но преди това имаме да правим хиляда проекта и се очаква от нас да сме на нивото на експертната върхушка в институции като МФ и да прогнозираме цялата икономика на Б-я..ядосана съм ((
Родино, чакай ме, ще оправя икономиката ти!

Тромбоцит
12-07-2014, 01:50
5-29.01 ни е сесията. Имам няколко изпитни дати - 10 по Физика и 3 по цитология. Само за тези по Клетъчна ще ни се налага да се записваме.

Тромбоцит
12-07-2014, 01:55
http://www.ue-varna.bg/bg/article.aspx?id=17939
охххх

80% от гимназиалния ми випуск е в този ВУЗ. Дано се радват на условията поне част от тях: :)

anonymous708973
12-07-2014, 12:30
http://faq4uni.com/2014/12/06/%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0%D 0%BB%D0%B8-8-%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%B5%D0%BC%D0%B2%D1%80%D0%B8-%D0%B2-%D0%B3%D0%B5%D1%80/

Нещо във връзка с утрешния празник (?)

granger
12-07-2014, 12:45
Моята сесия се задава кратка, с едва 3 изпита,но за сметка на това ще ни разкажат играта следващата сесия...тогава не ми се мисли. Ама да изкласим този.

YSMF
12-07-2014, 13:02
"Нека сме честни – повечето от нас са започнали следване, за да могат да празнуват 8 декември."... wut?

granger
12-07-2014, 13:05
Слабоумно,да.

SonataArctica
12-08-2014, 12:24
https://www.youtube.com/watch?v=I5qtjx1pjwk

tireheb
12-08-2014, 12:39
http://www.ue-varna.bg/bg/article.aspx?id=17939
охххх

ест, че ми свърши работата тъкмо като го отвориха тва
нема да моа да се ВЪЗПОЛЗВАМ
оня шефа ми беше рекъл, че моа да ям там без пари

ахахаха

shmatarok
12-15-2014, 12:47
Минавам да се похваля, че за мен мъката приключи. 8-) Това беше най-ужасната сесия в живота ми, един изпит не мина както трябва, ама поне свърши вече пфу. Колко съм се изцепила ще видим след два месеца.

pac0line
12-17-2014, 13:49
Утре се свършва за тоз' семестър, за пръв път ми се случва да нямам идея какви са ми оценките от текущи контролни и съответно на колко изпита ще ходя, нито формат на изпитите знам, нито дали съм допуснат, нищо. Толкова нее*ателно не ми е било никога. никога...

prosto_chovek
12-17-2014, 14:56
Аз пък сега по празниците ще се счупя да пиша протоколи, за да съм сигурен, че ще ме допуснат до изпитите, които знам какъв формат ще бъдат и даже съм отсега подготвен за повечето.

Ivaaaaa
12-17-2014, 18:18
тоя номер с освобождаването как става, we?
не искам да колабирам тама, ако изпитите са устни /няам си и на идея кво представляват. може и да са казали, ма аз съм шматка и съм вечно неразбрала..) : /

YSMF
12-17-2014, 21:08
При нас знам, че по някои предмети е добри резултати от текущ контрол + курсова/ да си в челните места на олимпиадите. Разбира се и за двете не ни огря, защото просто нямахме курсова по 2 от 3 предмета, а за олимпиадите ни се сервира ден преди това и никой не беше подготвен.
С повечето колеги май ще запълним трите графи в книжката.

daniela0108
12-18-2014, 10:36
тоя номер с освобождаването как става, we?
не искам да колабирам тама, ако изпитите са устни /няам си и на идея кво представляват. може и да са казали, ма аз съм шматка и съм вечно неразбрала..) : /

мисля, че си зависи от преподавателя, може да ви даде да подготвите курсова предварително, която да е вместо изпит или пък да имате текущи оценки от тестове и такива неща през семестъра. при някои става и с протоколи само.

Dagichka
12-18-2014, 18:57
6 за семестъра по висша математика, ааа!!
по право имам 5 на теста, там ни е текуща оценка, така че ме устройва :д
януари се очертава мъка по статистика и физика, но ще се справя

teenems
12-18-2014, 19:40
Някой друг луд като мен във ВИНС-а има ли? :D ..или човек,който учи туризъм?

YSMF
12-19-2014, 12:06
Аз съм във ВИНС-а, но друга специалност.

teenems
12-19-2014, 15:15
^ Как е при теб?Харесва ли ти?

Dagichka
12-20-2014, 08:26
Някой друг луд като мен във ВИНС-а има ли? :D ..или човек,който учи туризъм?

хах я кажи как е? :д аз по едно време лятото исках да се пробвам там, за да се махна от софия :д

merrym
12-20-2014, 12:03
Очаквам мнение за ПУ :D уча стопанско управление, първи курс. Ако някой ми даде повечко информация за изпитите (вземат ли се, допускат ли до тях, не допускат ли) и като цяло за следването. Чак сега разбрах каква порн.графия е университета, ама късно за съжаление, особено моя факултет. Таааа ще се радвам ако получа и някое друго мнение!

shmatarok
12-20-2014, 12:09
Не се заяждам, ама винаги ми е било безкрайно интересно как минава цял един семестър, без да разберете какви изпити имате и как се допуска до тях. :?

YSMF
12-20-2014, 14:19
^ Как е при теб?Харесва ли ти?
Сега сесията ще видим 8-) Но определено от към материали и преподаване сме презадоволени.

merrym
12-20-2014, 14:52
Не се заяждам, ама винаги ми е било безкрайно интересно как минава цял един семестър, без да разберете какви изпити имате и как се допуска до тях. :?

Как да разберем как се допуска до изпит, като доцентите едно говорят, асистентите друго, а студентите съвсем различно :D по математика например доцента съобщава, че с 2 двойки НЕ допуска до изпит, асистента казва НЕ Е ВЯРНО, а според студентите от по-горните курсове е въпрос на късмет. И в случая на кого да вярваме :D За това питах дали допускат всеки или просто трябва да си роден под щастлива звезда за да стигнеш до така "очаквания" изпит.

anonymous708973
12-20-2014, 15:18
Не се заяждам, ама винаги ми е било безкрайно интересно как минава цял един семестър, без да разберете какви изпити имате и как се допуска до тях. :?

Абсолютно. Или ще уча цял семестър и накрая няма да ме допуснат до изпит и ще изрина сградата (ама то ако съм учила и съм си предала всички есета, протоколи или каквото там пишат останалите, как няма да ме допуснат) или няма да пипна учебника, ще изчакам да видя дали ще ме пуснат и чак тогава ще захвана да уча? Няма как.
Ама предполагам, че хора с две двойки и без това не ги грее особено :д

mlakniwe
12-20-2014, 17:08
Задочниците са по-мотивирани да учат+това и повечето работят ;) Пък и се радвам, че записах задочно, мога да си работя лекциите ми са 3 седмици и после 5-6 изпита за 1 месец и се приключва-без глупости, общежития и пиянски истории+това с изключение на 1-вият семестър съм си плащал винаги следващите семестри сам и не съм разчитал на наще за нищо, пък и то ако си редовно пак може да работиш, но е по-трудно имам колежки дето са така и пак се справят, но според мен трябва докато учиш и да работиш и да разполагаш с лични средства-не да разчиташ на родителите си и да им харчиш парите за глупости, а те да мислят, че си там за да научиш нещо-като гледам повечето студенти не са хич мотивирани и отиват ей така на изпит с надеждата да препишат или да им падне 3-ка от някъде и къв е смисъла като нямат знания в тъпите си глави, за къв чеп ще им е тази диплома като не знаят нищо и са си взели изпитите на магия-не, че аз съм много умен, но се дразня просто-висшето образование, както и средното са пълен цирк-наскоро срещнах една съученичка, не бяхме се виждали от 7-ми клас и тя учила право в Свободният-Варна и ми вика "Наще плащат по 1000 лева на семестър пък аз хабер си нямам за ко съм там"... и се хили и ми разправя как спала на лекциите-и кво говори това? Просто без коментар съм и съжалявам, че живея в това време, искаше ми се да живя в времената, когато е имало ред и дисциплина, а не като сега....но никой не избира кога да се роди

merrym
12-20-2014, 18:01
Съгласна съм с мнението на mlakniwe. За съжаление аз не успях да запиша задочно заради родителите ми. Те не ми позволиха, а имах желание. Сега се опитвам да заработвам, поемам доста голяма част от разходите, които имам, но семестрите не успявам. При нас е същата работа - повечето спят, не ходят на лекции, от дискотеката и в университета. Не е редно, но и от преподавателите не получаваме това, от което имаме нужда. Когато се записвах юни месец се уверих в едно - на нас, студентите, гледат като на подвижна семестриална такса и нищо повече. За тях не сме бъдещи медици, управленци или юристи. Просто едни подвижни семестриални такси. И тази си моя теза се затвърждава с всеки изминал ден. Жалка работа, жалко за нас!!

Ewok
12-20-2014, 19:45
Има специалности, за които няма задочно.
Моята е такава, уча редовно и работя. Не е много лесно, но при мен най-оптималният вариант за работно място и време + че майка ми ми помага за някои неща (не взимам достатъчно, за да се издържам изцяло). И въпреки всичко ми се налага да пропускам лекции, не мога да се концентрирам изцяло върху следването си, както би ми се искало (да си чета книгите от библиографиите, вместо само това, което ми се налага, да чета странични неща, етц), не мога да се отдам изцяло. Не ми се мисли как се справят другите с нормални и по-кофти работи, където въобще не се съобразяват с лекциите им. Така че не съдете всички, които искат "просто да изкарат изпита". Искаше ми се да не съм от тези хора и да се бутам за стипендии и т.н., но просто не ми се занимава. Специалността ми позволява да не знам абсолютно всичко, което изучаваме, а и ни насърчават да се ориентираме в това, което ни е интересно. В никакъв случай не следвам само заради дипломата (а то моята така или иначеби била безполезна :Д), но и не бих казала, че следвам за да се науча на всичко, което ни се предлага. Малко тъжно, но...

Ewok
12-30-2014, 16:42
Ooo, да ви се похваля
Правихме по-миналата седмица контролно по антична култура и беше супер лесно, но аз не бях учила мн мн и си мислех, че ще имам към 4, а ми трябваше 5. Днес получихме резултатите и имам 5.50 и се освобождавам от половината материал за изпита което е прекрасно, защото материалът е доста

NJ
12-31-2014, 16:33
Ей така да си излея душата като за последен ден на годината. Тази година записах стопанско управление с АЕ в СУ. Ама последните седмици ме налягат такива едни въпросителни дали това е правилният избор. Сякаш всички около мен негласно ме упрекват за това, че съм избрала смотана специалност( не че се хваля, но за повечето хора съм приемана като умна). Готвех се с математика, дори другите ми желания бяха за ФМИ ( не че някога съм седнала да програмирам, а защото нали уж там са парите и развитието)... Та така има ли от вас някой стопанско упр. с английски да ме успокои малко поне ?

draid
01-01-2015, 01:05
Някой друг луд като мен във ВИНС-а има ли? :D ..или човек,който учи туризъм?

Аз учих едно време в средното, ама бях развил прекалена алергия, че да го продължа и в Университет.


Ей така да си излея душата като за последен ден на годината. Тази година записах стопанско управление с АЕ в СУ. Ама последните седмици ме налягат такива едни въпросителни дали това е правилният избор. Сякаш всички около мен негласно ме упрекват за това, че съм избрала смотана специалност( не че се хваля, но за повечето хора съм приемана като умна). Готвех се с математика, дори другите ми желания бяха за ФМИ ( не че някога съм седнала да програмирам, а защото нали уж там са парите и развитието)... Та така има ли от вас някой стопанско упр. с английски да ме успокои малко поне ?

Ще ти кажа нещо от личен опит. Учи това което на теб ти се учи и се увери, че ти се учи. Ако ли не сменяй специалността докато е време. Защото е много по-трудно когато си учила Х години, завършила си и започнат да ти се прокрадват подобни мисли.

YSMF
01-02-2015, 22:27
Колеги, когато имаме 3 преподавателя как ги попълваме в студентската книжка? Имам двама лектори и един, който ми води упражненията. Всички ли се пишат или и аз не знам? В книжката има "щедро" място за писане на преподавателите и съм в чудо.

sweet__potion
01-03-2015, 08:13
Колеги, когато имаме 3 преподавателя как ги попълваме в студентската книжка? Имам двама лектори и един, който ми води упражненията. Всички ли се пишат или и аз не знам? В книжката има "щедро" място за писане на преподавателите и съм в чудо.

Пишеш си първо титулярите на лекция и двамата и след това този на упражнение дето ти е, поне при нас е така. Знам че и двамата се пишат, но май може да се подпише само единия, който ти е на лекция.

victoriassecret1
01-03-2015, 16:34
Здравейтее, има ли някой от БФ на Софийския?

Ewok
01-04-2015, 16:03
Здравейтее, има ли някой от БФ на Софийския?

Богословски, биологически?

victoriassecret1
01-04-2015, 18:30
Биологическия.

tuzaro
01-04-2015, 19:47
Задочното няма как да се научи материала който го дават на редовното, тва трябва да е ясно на всеки който има претенции че е студент.
mlakniwe, нали се сещаш че за 2 дена лекции няма как да ти предадат материала който го учи редовното за 3 месеца примерно. Който наистина иска да научи нещо и да се реализира после в тая сфера трябва да запише редовно.

therichbitch
01-04-2015, 21:42
Ей така да си излея душата като за последен ден на годината. Тази година записах стопанско управление с АЕ в СУ. Ама последните седмици ме налягат такива едни въпросителни дали това е правилният избор. Сякаш всички около мен негласно ме упрекват за това, че съм избрала смотана специалност( не че се хваля, но за повечето хора съм приемана като умна). Готвех се с математика, дори другите ми желания бяха за ФМИ ( не че някога съм седнала да програмирам, а защото нали уж там са парите и развитието)... Та така има ли от вас някой стопанско упр. с английски да ме успокои малко поне ?

Аз ще те успокоя, има си и хубави страни. Ще завършиш много лесно, английските винаги са минавали м/у капките, все пак имате 4-5 изпита на семестър, докато френските се спукват с по 15, а немските висят по 12 часа във факултета, за да им се предаде материал, предвиден за един семестър, за две седмици. ;)

Ewok
01-06-2015, 09:40
Приятели, имам въпрос (повече към тези, които учат в СУ)
Имам задължителен спорт, който е двойно повече отколкото на другите специалности със задължителен (20 посещения за семестър). Ходих два пъти и прецених, че не мога да си отделям от времето за това, при положение, че така или иначе се налага да пропускам лекции. Реших, че това ще е един от 3-те (?) изпита, които бих могла да влача.
И въпросът ми е, ако не си взема изпитите и за двата семестъра, какво ще стане? Мога ли и другата година да не ги взема? :Д

marilyn
01-06-2015, 09:44
Приятели, имам въпрос (повече към тези, които учат в СУ)
Имам задължителен спорт, който е двойно повече отколкото на другите специалности със задължителен (20 посещения за семестър). Ходих два пъти и прецених, че не мога да си отделям от времето за това, при положение, че така или иначе се налага да пропускам лекции. Реших, че това ще е един от 3-те (?) изпита, които бих могла да влача.
И въпросът ми е, ако не си взема изпитите и за двата семестъра, какво ще стане? Мога ли и другата година да не ги взема? :Д


И при мен беше така, 20 присъствия за семестър. Доста гадно. Разбирам те, но спортът не е точно като другите изпити. Правят доста проблеми за него, поне във ФЖМК. Ако не си вземеш спорта тая година, можеш да пробваш да ти го отложат за следващата и да наваксаш. Другият вариант е да си извадиш някакъв фалшив документ за травма, тогава ще те пренасочат към кинезетерапия май.