PDA

View Full Version : Студентска тема



Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20

Ewok
01-06-2015, 09:47
Ти какъв спорт си записала? Има ли значение? Защото съм сигурна, че на мен няма да ми заверят книжката без посещения, но пък при други съм чувала, че не държат да имаш чак вс. посещения.
А това да го отложа за другата година също не ме устройва, защото аз и другата година няма да имам кога да ходя :д

marilyn
01-06-2015, 09:52
Ти какъв спорт си записала? Има ли значение? Защото съм сигурна, че на мен няма да ми заверят книжката без посещения, но пък при други съм чувала, че не държат да имаш чак вс. посещения.
А това да го отложа за другата година също не ме устройва, защото аз и другата година няма да имам кога да ходя :д

За щастие вече никакъв, защото тая година нямам задължителен. Иначе ходех 2 години на Академик, каланетика при Минковска. Тя беше много печена и ни даваше да ходим и не само в часа, в който сме записани. Тоест можеше да правим по 4 присъствия на седмица. Тя държеше да имаме поне 18 присъствия на семестър. Тези, които имаха по десет на семестър, ги задължаваше да си ги правят. До колкото знам една колега ходеше на народни танци и там им заверяваха на по 3-4 присъствия. Важно е да вземеш заверка и да имаш оценка по спорт, поне във ФЖМК има две много важни неща: да са ти заверили спорта и да имаш бележка за стаж. :D Иначе ако влачиш изпити не е толкова голям проблем.

anonymous708973
01-06-2015, 11:35
20 присъствия за семестър. Доста гадно.

20 пъти на семестър само на мен ли ми се виждат дори малко? Това са няма и 2 месеца по 3 пъти на седмица спорт.
Ебаси, едно хубаво нещо да има в бг образованието и хората се чудят как да се отърват от него.

marilyn
01-06-2015, 11:42
20 пъти на семестър само на мен ли ми се виждат дори малко? Това са няма и 2 месеца по 3 пъти на седмица спорт.
Ебаси, едно хубаво нещо да има в бг образованието и хората се чудят как да се отърват от него.

Недей така, не си запозната. Няма нищо лошо в спорта, ама условията да са като хората. В залата, където тренирахме нямаше парно през повечето време. Отиваш си и си мръзнеш от студ. Знаеш какво е каланетика, не можеш много да се загрееш, докато тренираш. Академик е на майната си, освен ако не си от Слатина или Гео Милев. Записваш спорт след първата седмица на октомври, когато вече си знаеш програмата уж. Правиш си сметка можеш ли да посещаваш часовете, изведнъж ти се сменя програмата, щото някой преподавател не го кефи. Ама спортът не можеш да смениш. И не можеш да караш 3 пъти седмично спорт, защото има само 2 пъти в седмицата по 2 часа. Благодарение на тук там някой почивен ден през годината, пак се изпуска ден, в който трябва да има спорт и се оказва, че едвам си правиш присъствията.

supersonic0
01-06-2015, 12:12
Аз пък си записах дежурния футбол да пораздвижвам особено през зимата, след като съм в отбора на университета не ми се налага да правя определен брой присъствия, но си ходя веднъж седмично за удоволствие. Това не е никак лоша възможност особено за хората, които не са от София и не само за тях, да се позабавляват, отразявайки се добре на самите тях. Освен това имаше едно момче, което поради някакъв скоро изникнал ангажимент не можеше вече да си посещава посоченият час и за тренерчето нямаше никакъв проблем да го сложи в друга, по-удобна за него група.

П.С. - Зимата сега разцъкваме в залата на Академик и парното е на 6 :D А по-удобно място лично за мен едва ли би могло да съществува, след като съм от слатина :D

pifiella
01-06-2015, 16:05
На 19-тото присъствие съм...Само още едно и ще имам така "желаната" от мен заверка.
Много трудно се правят тия присъствия. Ако ходиш само на лекции и по цял ден се шляеш, си е срамота да мрънкаш! Но ако работиш и търчиш от работа на лекции, от лекции на работа и после на спорт и да пристигнеш пред вратата и да видиш табелка"няма ме"...Невероятно е чувството! :D

bloodfrozen
01-06-2015, 17:55
Искам да се оплача, че съм в разгара на сесията, другата седмица ми е първият изпит и ще се побъркам! 8-)

Ewok
01-06-2015, 18:03
Недей така, не си запозната. Няма нищо лошо в спорта, ама условията да са като хората. В залата, където тренирахме нямаше парно през повечето време. Отиваш си и си мръзнеш от студ. Знаеш какво е каланетика, не можеш много да се загрееш, докато тренираш. Академик е на майната си, освен ако не си от Слатина или Гео Милев. Записваш спорт след първата седмица на октомври, когато вече си знаеш програмата уж. Правиш си сметка можеш ли да посещаваш часовете, изведнъж ти се сменя програмата, щото някой преподавател не го кефи. Ама спортът не можеш да смениш. И не можеш да караш 3 пъти седмично спорт, защото има само 2 пъти в седмицата по 2 часа. Благодарение на тук там някой почивен ден през годината, пак се изпуска ден, в който трябва да има спорт и се оказва, че едвам си правиш присъствията.

Освен това не можеш да правиш две присъствия за ден (т.е. да останеш час повече) и трябва да си при преподавателя, който ти е. Съответно аз имам два дни, в които мога да ходя и то часовете ми се падат по средата на деня и няма как да отида на работа. Еми не мерси, предпочитам да отида на лекция и да пропусна спорт.

marilyn
01-06-2015, 18:11
Освен това не можеш да правиш две присъствия за ден (т.е. да останеш час повече) и трябва да си при преподавателя, който ти е. Съответно аз имам два дни, в които мога да ходя и то часовете ми се падат по средата на деня и няма как да отида на работа. Еми не мерси, предпочитам да отида на лекция и да пропусна спорт.

На нас поне Минковска ни даваше да стоим във всички нейни часове, тоест 4 за седмица. Така беше доста по-приемливо, но не всички разрешават. Иначе си спомням как не ходех на някои лекции почти, защото трябваше да ходя на спорт. Излизах от нас в 1, за да отида на тренировка от 2.30 и да стоя два часа. Прибирах се в 5.

draid
01-06-2015, 19:09
Ами аз доколкото помня ни се падаха около 60 учебни часа на семестър спорт. Но в ТУ базата си е в университета.

Ewok
01-07-2015, 08:35
Ами, аз засега мисля да не ходя и ще видя какво ще стане. Ако е толкова голям проблем, ще се наложи да измисля нещо втория семестър

shmatarok
01-07-2015, 11:18
Искам да се оплача, че съм в разгара на сесията, другата седмица ми е първият изпит и ще се побъркам! 8-)

Успех. :)

На мен вече ми се почва, даже нямам търпение.
Подозирам, че другата седмица изобщо няма да съм на същото мнение.

Fisherman
01-07-2015, 11:43
20 пъти на семестър само на мен ли ми се виждат дори малко? Това са няма и 2 месеца по 3 пъти на седмица спорт.
Ебаси, едно хубаво нещо да има в бг образованието и хората се чудят как да се отърват от него.

въшло, ти колко висши завърши в България за да говориш така? спорта да го разкарат,трябва да ходят хора с наднормено тегло или такива анорексици като митко

NomNomNom
01-07-2015, 12:00
въшло, ти колко висши завърши в България за да говориш така? спорта да го разкарат,трябва да ходят хора с наднормено тегло или такива анорексици като митко

останалите да се разплуват по столовете вкъщи и да им пукат капачките като се опитват да стават

paradosou
01-07-2015, 12:49
Искам да се оплача, че съм в разгара на сесията, другата седмица ми е първият изпит и ще се побъркам! 8-)
Учеше медицина, нали? Къде и как ти се струва студентството?
Аз след около месец започвам съвсем друго и в началото сигурно ще се чувствам като първолак, хаха. Хубаво е, че хората навън са активизирали опцията да може да се влиза в университет през летния семестър.

Fisherman
01-07-2015, 13:54
останалите да се разплуват по столовете вкъщи и да им пукат капачките като се опитват да стават

не да им се насочи пистолет към главата и да ходят да играят долнопробния спорт

Ivaaaaa
01-07-2015, 15:30
един път да съм съгласна с фишката ;д
и на мен спорта ми е на майната си и ми отнема половин ден само той. няма парно. поне условията да бяха човешки. тъпо е да бъде задължително. който иска/има нужда, да ходи. чака ме сесия, аз присъствия и настинки трябва да си правя. пф.

bloodfrozen
01-08-2015, 11:35
Шматароче, благодаря! :)


Учеше медицина, нали? Къде и как ти се струва студентството?
Аз след около месец започвам съвсем друго и в началото сигурно ще се чувствам като първолак, хаха. Хубаво е, че хората навън са активизирали опцията да може да се влиза в университет през летния семестър.

Мога откровено да заявя, че засега съм доста доволна. 8-)
Учене му е майката.. предимно. През семестъра почти целодневно се намирам в университета (е, тук трябва да се отбележи, че програмата е кофти скалъпена). Упражненията са задължителни, някои лекции също. Съответно нямам възможност да работя и да се издържам самостоятелно, та разчитам на финансова подкрепа от нашите. Всяка седмица правим я тест, я колоквиум, я нещо друго. Първи курс определено беше по-лек, този се побърках тотално.
Има възможност за участие в различни курсове/кръжоци/конференции/публични лекции, поне в това отношение винаги предлагат разнообразие.
Сесиите са напечени. Особено сегашната. Повечето изпити са многокомпонентни, което не ми се нрави хич.
Въпреки натовареността винаги се намира и време за разпускане. 8-)

А ти към тази сфера ли си се ориентирала? :)

paradosou
01-08-2015, 20:34
Не, преди време исках, обаче смених приоритетите доооста отдавна; все пак специалността ще съдържа медицинска част - неврология и пр. Ако става въпрос за желания по едно време бях се ентусиазирала да се занимавам пък с анимация 8-), ама нека не разводнявам, темата си е съвсем конкретна и се споделят непосредствени впечатления. На други места тук съм писала какво искам да правя, та...струва ми се едва ли не тръбене да го разпространявам още и още. Пх. Глупавко и като покриване прозвуча, за което се извинявам.

Тромбоцит
01-09-2015, 09:07
Кога ви почва семестърът, бе хора?

DieselBlood
01-09-2015, 10:56
Някой друг луд като мен във ВИНС-а има ли? :D ..или човек,който учи туризъм?

Аз уча туризъм.

YSMF
01-09-2015, 12:34
Кога ви почва семестърът, бе хора?
19.02 след прилична ваканция

Ewok
01-09-2015, 15:57
23.02, ама на нас сесията ни тепърва предстои :д

fama
01-09-2015, 16:37
Здравейте , имам въпроси за задачи по Статистика , може ли някой който разбира да ми пише лс . Благодаря предварително

OrNahh
01-14-2015, 13:01
Някой наясно ли е как става отписването от даден университет? След като пусна молбата, веднага ли ще ми върнат дипломата? Колко време горе-долу трае цялата процедура и заплаща ли се някаква такса?

Благодаря предварително

granger
01-15-2015, 17:40
Окей, да питам.На някого случвало ли му се е с колегите му да са при различни преподаватели и критериите за заверка за допускане до изпит да са тотално различни?!

pandabear
01-15-2015, 18:47
на мен :Д

skatew
01-15-2015, 18:57
на мен :Д

сейм хиър :Д досега аз бях преебания но хяяяхях този семестър нашата група не пишем протоколи по 2 предмета, по които други преподаватели изискват :Д панде как върви живота, ще завериш ли хаха

granger
01-15-2015, 19:34
Very nice...аз съм си Марко Тотев значи.

pandabear
01-15-2015, 19:49
сейм хиър :Д досега аз бях преебания но хяяяхях този семестър нашата група не пишем протоколи по 2 предмета, по които други преподаватели изискват :Д панде как върви живота, ще завериш ли хаха

само захариев ни се опъва на цялата група ;д
всичко друго е на 6 ^_^ първият ми изпит е ей сега на 27-ми.

skatew
01-15-2015, 20:22
:Д охх тоз Захариев.. по анатомия ли сте при него? не ти завиждам:Д
успех ей, моя на 28! стискаме си палци Д:

skatew
01-15-2015, 20:23
аз съм си Марко Тотев значи.googlenah da vidq koi e Marko Totew i evala, i'm impressed ;D

granger
01-16-2015, 09:31
:lol:

anonymous708973
01-16-2015, 10:04
ама какви са тия филми със заверките при вас? Как няма да ви дадат заверка, ако сте си написали всички междинни домашни или квото там имате и имате присъствия?

DisappointedDreamer
01-16-2015, 12:59
Взела съм си първата сесия успешно и първия семестър от първия курс официално е приключен! 8-) На 19-ти януари ми почва втория семестър. Ще видим с този как ще се справя.

pac0line
01-17-2015, 00:40
Замислям се за Erasmus+
Като гледам студентите, които идват тук в България, как се забавляват, много ми се приисква и аз да участвам в едно такова приключение. Изходящо от България към някъде си предполагам е същото, само че с по-големи изисквания спрямо академичната страна на нещата :д
Така или иначе на мен шанса ми чрез това МИО да преуспея е минимален, поне да си изкарам фецко остатъка от бакалавъра.

YSMF
01-17-2015, 08:57
И аз се замислям за Еразъм, но не знам дали да се пробвам с немски вместо английски, защото ми е много на сърце 8-) По принцип уча всичко на английски и шоковата вълна ще е само от смяната на средата, докато с немския ще е пълна промяна.

SHPAIdURmeN
01-17-2015, 09:08
И аз се замислям за Еразъм, но не знам дали да се пробвам с немски вместо английски, защото ми е много на сърце 8-) По принцип уча всичко на английски и шоковата вълна ще е само от смяната на средата, докато с немския ще е пълна промяна.

Тогава считай, че 6 месеца ще ти бъдат глътнати :D, (ако не знаеш езика).

anonymous708973
01-17-2015, 09:50
Изходящо от България към някъде си предполагам е същото, само че с по-големи изисквания спрямо академичната страна на нещата :д

Изходящото положение е коренно различно. Еразмусите в моя университет бързо видяха, че няма да им се получи с нагласата за ежедневно празнуване и да видиш как прекарват повече време в библиотеката от редовите студенти.
Замисли се дали искаш нещо, което да ти стои добре в CV-то, или място, на което да си купонясваш. Средни варианти има много малко.

tuzaro
01-17-2015, 11:10
Мойте лекции още не са свършили, а другата седмица имам изпит.

skatew
01-17-2015, 11:25
ама какви са тия филми със заверките при вас? Как няма да ви дадат заверка, ако сте си написали всички междинни домашни или квото там имате и имате присъствия?

ти предполагам учиш някъде по УНССтата? хаха
ние имаме всяка седмица по 2-3 колоквиума и трябва да сме взели всичко за заверка, да нямаме отсъствия и ако имаме трябва да те изпитват на матряла на който си отсъствал и имаме протоколи по почти всеки предмет по 2-3 листа и да има филми със заверките:Д да вземеш заверка е почти по-трудно отколкото да вземеш изпита;д

kalpazanka
01-17-2015, 11:39
ти предполагам учиш някъде по УНССтата?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

pandabear
01-17-2015, 11:45
^ на мен протоколите по медицинска химия са ми около 15 за този семестър и всеки един ми излезна по 14 страници :Д отделно другата седмица ще ни изпитва за заверка на цял дял от конспекта (т.e. 15 въпроса от 40) хаха. няма да ти споменавам за останалите дисциплини, знаеш к'во е положението :D

skatew
01-17-2015, 12:46
мъка, мъка:Д аз слава богу се научих вече за 2 години в последния момент заверяване и всичко почти съм си изчистил, та този семестър по-лесно заверяване се очертава, пък идващата седмица ще си покаже:д сядам да уча, приятен ден, Колеги хах

Dagichka
01-18-2015, 08:36
Пантерката е в Германия :д
аз си заверих всичкоо, имах протоколи само по физика и всичко мина най-накрая но двама колеги вече си изгърмяха служебните заверки, защото нямаха нуждните присъствия.. :д айде успех на всички през сесията :cool:

Charlotte8811
01-19-2015, 17:18
Здравейте, предлагам на вниманието ви един сайт, който предлага работа за студенти, които да помагат в домашните работи на по- малки ученици или възрастни онлайн. Можете да предлагате частни уроци като помощ на по- малките по всеки предмет, който ви е силен: например математика, български, физика, химия или начално ниво на някакъв език. Ако имате други компетенции, например компютърни също може да предложите частни уроци по тях съответно. Сайта е www.grischool.com Всички услуги на Гри училище са напълно безплатни. Гри училище не взима никакви такси, комисионни или абонаменти. Вие получавате заплащането си директно от ученика и получавате 100% от платената цена. Вие определяте начина на плащане, колко дни преди урока желаете да Ви се плати. Може да предложите например абонамент помощ в училище по даден предмет за един месец, да предложите първо безплатен тест урок. Има много варианти. Гри училище популяризира услугите ви и ви помага да си изградите клиентска база и да си печелите един добър доход от знанията, които вече имате в главата си.

Speedz
01-20-2015, 00:19
Ако една от възможностите ми е специалност със следния прием:

1 компонент- техен изпит на 1 равнище или техен изпит на 2 равнище или матура по математика
2 компонент- оценка от дипломата или матура по математика
3 компонент- оценка от дипломата или матура по английски

Ако си карал матура, автоматично ти вземат оценката от нея. При положение, че по математика в дипломата имам 5,75, а по английски 6,00 и не ми се рискува нито да разваля шестицата, нито да се опитвам за повече от 5,75, какъв е най-добрият вариант? Да държа техния изпит+ оценките от дипломата по математика и английски+ втората ми матура да е по друг предмет? Което пък не ме устройва много, защото главният ми вариант е английският. Не кандидатствам тази година, но вече започвам да се оглеждам за специалности и още не ми е много ясно. Благодаря!

noName_11
01-20-2015, 07:48
Помощ!!!
Дадена е част от програма:

b=5*а;
if(b>a)
c=Math.sqrt(10-b);
else
c=Math.sqrt(a-b);
System.out.println(“c=”+c);

Дефинирайте „postcondition“ Q, което е просто true. Направете wp-пресмятане и дефинирайте “precondition” за частта от програмата.

noName_11
01-20-2015, 07:51
Help me!!!
Дадена е част от програма:

b=5*а;
if(b>a)
c=Math.sqrt(10-b);
else
c=Math.sqrt(a-b);
System.out.println(“c=”+c);

Дефинирайте „postcondition“ Q, което е просто true. Направете wp-пресмятане и дефинирайте “precondition” за частта от програмата.

Ewok
01-20-2015, 10:35
Ако една от възможностите ми е специалност със следния прием:

1 компонент- техен изпит на 1 равнище или техен изпит на 2 равнище или матура по математика
2 компонент- оценка от дипломата или матура по математика
3 компонент- оценка от дипломата или матура по английски

Ако си карал матура, автоматично ти вземат оценката от нея. При положение, че по математика в дипломата имам 5,75, а по английски 6,00 и не ми се рискува нито да разваля шестицата, нито да се опитвам за повече от 5,75, какъв е най-добрият вариант? Да държа техния изпит+ оценките от дипломата по математика и английски+ втората ми матура да е по друг предмет? Което пък не ме устройва много, защото главният ми вариант е английският. Не кандидатствам тази година, но вече започвам да се оглеждам за специалности и още не ми е много ясно. Благодаря!

Не си разваляй оценките от дипломата. Изкарай просто някаква матура, за да я има. По-добре си учи и се подготви за техния изпит, предполагам е с по-голям коефициент и дори да изкараш 5 е по-добре, отколкото несигурното 6 на матурата.

marilyn
01-20-2015, 11:48
Взела съм си първата сесия успешно и първия семестър от първия курс официално е приключен! 8-) На 19-ти януари ми почва втория семестър. Ще видим с този как ще се справя.

Успехи! :-)

YSMF
01-20-2015, 12:44
Моята сесия приключи 8-) То не било страшно.

granger
01-20-2015, 13:08
ама какви са тия филми със заверките при вас? Как няма да ви дадат заверка, ако сте си написали всички междинни домашни или квото там имате и имате присъствия?

Еми... те така. 1 колоквиум,който не си взел, или не си успял да поправиш и ще видиш заверка през крив маракон, ако ще 100% присъствие да имаш.
Отделен е въпроса,че за някои хора изпитът за допускане е върху материал от поне 40 въпроса, а при други е елементарен тест с а,б,в...

Нищо, заверихме го този предмет, сега да видим какво ще да става на изпита.

Ewok
01-20-2015, 19:19
Какво е колоквиум? :Д

Пък аз нз какво ще правя със спорта, дори не съм се интересувала, но... здраве да е, хаха

anonymous908491
01-20-2015, 19:23
Пък аз нз какво ще правя със спорта, дори не съм се интересувала, но... здраве да е, хаха

Запиши се да тренираш женска борба, те ще ти го отчетат в оценката.

Ewok
01-20-2015, 19:27
О, другата година със сигурност записвам фехтовка, но този курс май не мога да сменя спорта :/

anonymous908491
01-20-2015, 19:30
За фектовка искат удостоверение, че имаш синя кръв, за язденето на коне е същото, там простолюдие не допускат, мен поне не ме пуснаха.
Няма ли от кой да препишеш ?

YSMF
01-20-2015, 20:25
Какво е колоквиум? :Д

Междинен контрол.

Щастие е, че нямаме заверки.

Ewok
01-20-2015, 20:26
Баба ми на прабаба ми по вуйчина линия от на татко родата са имали връзка със стрината на чичото на бфф-то на Борис III, така че е ясно, че синята кръв тече о моите вени ;)



Шегувам се, разбира се, но там, доколкото разбрах не се искат мн присъствия, за да ти дадат заверка.

tireheb
01-20-2015, 20:29
Шегувам се, разбира се, но там, доколкото разбрах не се искат мн присъствия, за да ти дадат заверка.

щото ти искат 1000 пари за "екипировка"
остана после и да те карат да ходиш :О

anonymous908491
01-20-2015, 20:56
Аз за това я насочих към борбата, слага едни гащи и потник и няма други разходи.

mlakniwe
01-22-2015, 11:20
Има ли някой задочно тука?-само аз съм май-всички са редовно искат да получат повече знания :D Не съжалявам, че записах задочно-работя си, лекциите ми са 2-3 седмици и изпитите за 1 месец и съм готов-кво ще се занимавам 100 месеца :D-за 2 месеца 1 семестър е готов от началото на лекциите до края на изпитите и сме мотивирани някак си от редовните-поне така казват доцентите-редовните са големи мързели, не им пукало, не знаели какво правят там-не знам може би не всички са така, но моя университет повечето са така :D

DisappointedDreamer
01-22-2015, 15:13
Успехи! :-)

Благодаря, Наде! И на теб, мила :-)

Много съм доволна от 2 от предметите си този семестър. 8-) Ще видя другите два (по право) как са тия дни.

teenems
01-22-2015, 15:16
Апф,най-накрая свърши сесията..успешно при това!!Много съм доволна :D

YSMF
01-22-2015, 16:47
teenems, ти коя група беше? :)

therichbitch
01-22-2015, 17:39
ти предполагам учиш някъде по УНССтата? хаха:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ебахти и забавното, не е задължително всеки да е информиран къде учи еди- кой си.

Аз в първи курс ходих на фехтовка и нищо не правехме, никакви екипи не са ни искали, упражнявахме само стойки, стъпки и начин за държане, не сме играли един с/у друг, бях разочарована. :Д

Колоквиум по принцип означава сбирка с цел дискусия, в бг практиката- контролно през семестъра.

Тромбоцит
01-22-2015, 18:24
Цито-хисто-, ембриологията са аут. Остана физиката.
Вече сънувам формули и закони :<

teenems
01-22-2015, 20:30
teenems, ти коя група беше? :)

59гр.
Ами ти?Или ако искаш дай направо на ЛС. :)

fitnesspro.bg
01-23-2015, 23:26
ShtrudeL,

студентството е различно от училището по много причини. Ще говоря предимно за СУ. Някои лекции може да пропускаш, а при други да ти правят проблеми. Зависи от специалност, университет, преподавател. Едни изискват присъствие и пускат списъци, на други места има заверки. Рядко се случва, но може да не те допуснат до изпит заради отсъствия. По принцип лекциите са по желание, а упражненията задължителни. Междучасията са по 15 минути, но не винаги има такива. Уговорки с преподавателите бол - да се сливат часовете и да свършите по-рано или късно, да започнете по-рано или късно, да нямате лекции даден ден. Може да променяте часове и дни на дадени лекции (след разговор със съответният преподавател, разбира се). Стаите са най-различни - могат да бъдат малко по-големи от класна стая, колкото класна стая или големи аудитории. Има безжичен интернет в ректората, няма проблем да носиш лаптоп.

Изпитвания и подобни неща рядко има. При някои може да се срещне, при други не. И да, може да имате общи часове/практики с хора от други специалности (или същата специалност, но долен или горен курс).

+1

lisi4ety
01-26-2015, 00:27
За фектовка искат удостоверение, че имаш синя кръв, за язденето на коне е същото, там простолюдие не допускат, мен поне не ме пуснаха.


а, възразявам!
селско момиче съм, а вече цяла година ме допускат на тренировки, даже треньора иска "да ме прави фехтовачка" :d


Окей, да питам.На някого случвало ли му се е с колегите му да са при различни преподаватели и критериите за заверка за допускане до изпит да са тотално различни?!

при нас е малко "стоп, забрави за правилата" ;d

wakethedead
01-26-2015, 15:51
Здравейте колеги,
някой да знае формула за цена на придобиване ?
Ето я и задачата ,за която ми трябва:
Определете цената ,по която е придобит 6 месечен съкровищен бон с номинална стойност 100 и доходност на сконтова база 5,80%.

Тромбоцит
01-28-2015, 18:52
Сесията за мен официално вече е аут. Почивка до 20-ти 02.

granger
01-29-2015, 13:07
Ееее честито!
Толкова искам да дойде 13=2 февруари и всичко да е приключило , но първо трябва в понеделник да преборя мпп-то, ама като гледам...май то мене ще ме бори, направо е побърквейшън ситуацията :lol:

Тромбоцит
01-29-2015, 14:58
^.=
Една безсънна нощ и ще го вземеш, особено ако ползваш кофеин съдържащи стимуланти.
Аз точно преди последния изпит бях буден от около 40ч и водех доста задълбочен разговор с някакъв богослов, докато пътувах с влака към унито.

an7raks
01-29-2015, 15:29
щото ти искат 1000 пари за "екипировка"
остана после и да те карат да ходиш :О

Екипировката е 200-300лв... Има и от 1000+, де, ама това е друго...

Dagichka
01-29-2015, 16:58
и за мен сесията официално приключи ^^ беше сравнително лесна и спокойна, но аз си бях наясно отначало като записвах точно тази специалност :д 4 шестици и 2 петици, сега остава да разбера как стоят нещата със стипендиите, надявам се да се доредя до някви пари, че те са ми източника за храна :д

JagAlskarDig
01-30-2015, 09:31
Ееее честито!
Толкова искам да дойде 13=2 февруари и всичко да е приключило , но първо трябва в понеделник да преборя мпп-то, ама като гледам...май то мене ще ме бори, направо е побърквейшън ситуацията :lol:

Ако си при Орлин Борисов, ето какво се падна миналата година за ориентир (2 групи всяка с по 6 отделни/различни въпроса):

1. Понятие и видове източници на МПП - 54стр.
2. Понятие и същност на принципите на международното право - 66стр.
3. Международни територии и пространства - 155стр.
4. Международен контрол за съблюдването правата на човека - 274стр.
5. Международни водни системи - 465стр.
6. Правен режим на космическото пространство и на небесните тела - 408стр.

Страниците са от неговия син учебник, издание 2013г. Идеята е лесна 3/4-ка, трудна 5/6-ца. Все пак аз съм право, ти МО, но винаги комбинира по сходна методика въпросите. Ако преди вас има други потоци/групи или задочници няма да се повтаря нищо, на момента си ги измисля. Преписването е лесно или невъзможно, изключително зависи от асистентите, които ще ви пазят. Препоръчвам ти да имаш кратък план в главата за всеки въпрос, който да ти покрие екзистенц-минимума, обича да види болднатото в учебника като точки с кратко обяснение отдолу. Аз така изкарах отличен с малко страници писане. Колеги имаха локуми по 10-15стр. или дословно преписани неща, които масово бяха оценени с 4-ки.

Това се сещам за момента, успех! В понеделник ще разбера и своята съдба по вещно право, така че дано е ползотворен уикендът за учене.

granger
01-30-2015, 14:16
Благодаря ти, но само учебника му ползвам. При Благой Видин и Чавдар Стоянов съм :) А и моят изпит ще е устен , а не писмен, мога и на такъв да се явя , но предпочитам устният.

Тромбоцит
01-31-2015, 12:47
Въпрос към по-възрастните дядовци и баби, които не са зайци.
Евро-/ държавните стипендии за успех зависят ли от доходите на семейството или не? Кога са сроковете за европейските стипендии (бях чул, че за зимния семестър ги пускат април месец и ги изплащат до края на летния семестър)? По колко стипендии се дават на семестър?

marilyn
01-31-2015, 12:55
Въпрос към по-възрастните дядовци и баби, които не са зайци.
Евро-/ държавните стипендии за успех зависят ли от доходите на семейството или не? Кога са сроковете за европейските стипендии (бях чул, че за зимния семестър ги пускат април месец и ги изплащат до края на летния семестър)? По колко стипендии се дават на семестър?

Принципно се попълваше (до колкото си спомням) семеен доход, но не зависи от него. А за сроковете, виж на сайта им.

pac0line
01-31-2015, 16:05
Добре, приемам, че като уча в УНСС и не е никакъв фактор защото УНСС е дупка пълна с идиоти и потки и винаги ни се подаряват изпитите.
Е да, ама не винаги. Да имаш изпит на 19-ти (най-тегавия), да ти кажат, че ще ти дадат резултатите на 27-ми, при положение че последния официален ден на сесията е 26-ти, а след това непосредствено на следващия ден започва поправителната, not ok.
Още по-not ok е като на 27-ми получиш усмихнат имейл, в който пише че не може да бъде изпълнено желанието на преподавателя да ни провери работите навреме и ще се опита да ги провери до 30-ти (поправката е на 30-ти).
И в крайна сметка 10 щастливци на 30-ти следобяд разбираме, че сме скъсани и вчера ходихме на поправка със час и половина подготовка след предизвестието.
Чудничко! :D

candyQueen
02-01-2015, 12:42
И моята сесия официално завърши скоро с 3 успешни изпита :D Понеже съм нова във форума, уча дентална медицина в София,1ви курс ;)

cunt
02-01-2015, 14:55
Добре, приемам, че като уча в УНСС и не е никакъв фактор защото УНСС е дупка пълна с идиоти и потки и винаги ни се подаряват изпитите.
Е да, ама не винаги. Да имаш изпит на 19-ти (най-тегавия), да ти кажат, че ще ти дадат резултатите на 27-ми, при положение че последния официален ден на сесията е 26-ти, а след това непосредствено на следващия ден започва поправителната, not ok.
Още по-not ok е като на 27-ми получиш усмихнат имейл, в който пише че не може да бъде изпълнено желанието на преподавателя да ни провери работите навреме и ще се опита да ги провери до 30-ти (поправката е на 30-ти).
И в крайна сметка 10 щастливци на 30-ти следобяд разбираме, че сме скъсани и вчера ходихме на поправка със час и половина подготовка след предизвестието.
Чудничко! :D

Най-смешното ми е как на поправките и ликвидациите дават по-лесни изпити и намаляват критерия до 30-40% процента. Така се получава ,че хора ,които имат по-малко точки и знания изкарват по-високи оценки от тея ,които си взимат изпитите в редовната сесия. Пълна пародия.

therichbitch
02-01-2015, 16:26
...

имате 2 поправителни сесии и имате право да се освобождавате от изпити, точно пък някой от УНСС да се оплаква, че е тегаво е смехотворно, меко казано
да, ликвидационната не е нищо по- различно от поправката, втори шанс да отидеш на изпит и то веднага след редовната сесия, все едно имате по 2 опита


Определете цената ,по която е придобит 6 месечен съкровищен бон с номинална стойност 100 и доходност на сконтова база 5,80%.
~97

Ewok
02-01-2015, 16:52
Такам, първият ми изпит мина и аз като една много надъхана първокурсничка... го отложих за септември :Д
Самият изпит беше елементарен, но не бях представила портфолиото, което се изисква за допускане до него и реших да не си тровя нервите да опитвам да го дам в деня на изпита и въобще не отидох. Но после като видях какво е станало въобще не съжалих :д
Разговор между мен и едно момиче от курса:

- Аз го й го предадох днес. Беше едночасова драма
- Хаха, много ли мрънка :д
- Не, не мога да определя това което тя причини на всички. Беше тежко за издържане, хора излизаха от стаята

Открих, че въобще не ме вълнува дали ще си взема сега изпитите или на поправителната. И е по-добре, че мога да си ги разпределям :Д

anonymous708973
02-01-2015, 18:00
имате 2 поправителни сесии

e, то хубаво, ама да ти кажат на 30-ти, че си скъсан и да трябва да се явиш на изпита същия ден, не е мн адекватно.
Да не говорим колко е тъпо поправителната ти сесия да е 10 дни след първата.

therichbitch
02-01-2015, 19:40
Ами, по- добре от това да ти кажат, че си скъсан и не можеш да се явиш.
По- добре една с кофти тайминг и една нормална, отколкото само една. (а това зависи и от гледната точка, поне материалът ти е пресен и после го донаучаваш)
Мисълта ми е не, че е правилно, а че имат достатъчно много екстри, че да искат още.

malinkovsky
02-01-2015, 19:47
Ще кандидаствам "Руска Фиология" в СУ и дано не се лъжа но изпитът за влизане ми се струва доста преодолим даже лесен поне на пръв поглед. Ако някой знае нещо по въпроса моля кажете. Благодаря предварително :)

lisi4ety
02-01-2015, 22:42
Благодаря ти, но само учебника му ползвам. При Благой Видин и Чавдар Стоянов съм :) А и моят изпит ще е устен , а не писмен, мога и на такъв да се явя , но предпочитам устният.

ЩЕ СЕ ПОБЪРКАМ ПЛАМИИИИИИИИИИИ
всичко ми е каша в главата в момента
а не смея да легна, защото имам чувството че съм крайно не-готова ;d
спи ми се.
грррррррррр

JagAlskarDig
02-02-2015, 01:07
ЩЕ СЕ ПОБЪРКАМ ПЛАМИИИИИИИИИИИ
всичко ми е каша в главата в момента
а не смея да легна, защото имам чувството че съм крайно не-готова ;d
спи ми се.
грррррррррр

Ти не беше ли пред завършване вече? Утре явно за много от нас е съдбовен ден.

lisi4ety
02-02-2015, 13:51
Ти не беше ли пред завършване вече? Утре явно за много от нас е съдбовен ден.

хахах неее, колежки сме с грейнджърката
а Видин се оказа пич ;3

Hayashi
02-02-2015, 14:32
Не ми стигнаха 5 стотни, за да си валидирам семестъра, хаха. Задължително трябва да го компенсирам с втория, защото хич не ми се ходи на поправка.
По физиология още не мога да си обясня как може да ми пишат 7/20 след като знаех темата на изуст... Много е тъпо да не ми дават точки заради неперфектният изказ.

turnip93
02-02-2015, 15:01
Евро стипендиите НЕ ЗАВИСЯТ от доходите на семейството, а САМО от успеха през последните два семестъра. До преди 2 седмици се подаваха документи за тях, а в началото на март мисля, че ще бъдат и изплатени на класиралите се. За повече информация http://eurostipendii.mon.bg/ . На сайта са обявени и всички срокове.
Бала за държавните стипендии се формира в зависимост от успеха през последните два семестъра И доходите на семейството през последните 6 месеца. Мисля, че условията могат да варират при университетите затова най-добре попитай при инспектор стипендии в твоя университет.

vesito13
02-02-2015, 18:02
Най-смешното ми е как на поправките и ликвидациите дават по-лесни изпити и намаляват критерия до 30-40% процента. Така се получава ,че хора ,които имат по-малко точки и знания изкарват по-високи оценки от тея ,които си взимат изпитите в редовната сесия. Пълна пародия.
Това е най-тъпото и дразнещото. Критериите се променят коренно. И в крайната сметка хора с еднакви оценки, изкарани съответно на редовна и на поправителна сесия, въобще не са с еднакви знания.

Fisherman
02-02-2015, 18:24
кво ви ебат тия оценки,нали знаете повече от тъпака срещу вас

anonymous708973
02-02-2015, 18:25
При мен пък тенденциозно втората сесия е в пъти по-кофти, ама наистина много. Само по някои предмети, при които правят изпитите за първата и втората едновременно, са на еднакво ниво, ама е рядкост.
Просто.. писала съм няколко пъти изпити и на двете сесии (при нас не са редовна и ликвидация, просто са 2 и си ги разпределяме), разликата е от небето до земята. Тъкмо взех счетоводство на първата, изпитът - елементарен, половината материал само включен. Предния път (на втората сесия) беше такова мазало... всеки шибан ред от учебника бяха набутали в тъпия изпит.
Маркетингът пък - понеже е при светилото на маркетинга - и на първата сесия е суууупергадно, колегите от горните семестри предупреждават в никакъв случай да не се пише на втората. По право - същата работа, утре ще го пиша на втора сесия, да видим дали ще ни го начукат стабилно.

Hayashi
02-02-2015, 18:50
По молекулярна ни скъсаха над 90% на първа сесия, представям си направо на втора какво ще извадят. Дано да не ходя на поправка.

vesito13
02-02-2015, 22:07
кво ви ебат тия оценки,нали знаете повече от тъпака срещу вас
И аз с това се успокоявам, но все пак тия оценки се взимат предвид за стипендии. А вярвам, че на никой студент няма да му дойде зле един такъв допълнителен доход.

pac0line
02-03-2015, 22:22
Не само стипендии, кандидатстване по Еразъм например, което е една идеална опция като за смотания ни университет, да отидем и да придобием опит на някое по-адекватно място и то в друга държава.
Иначе тъпата мърша не се забави и вече няколко човека сме на ликвидация, този път не ми достигат 2 точки, но сърце от нея не очаквам и утре отивам само за протокола да видя какво пак не е харесала в изказа. За бога, дори в бг-мама намерих мнения от хора, които пишат че ги е късала през 80-те години ... точно такива тиранозаври некролози ме карат да се боря все още за някакъв нормален успех в този университет, та да мога да избягам по Еразъм, че тази пак ще ни преподава дисциплина и в 4ти курс. Смърт да бъде, мръсна смърт!

DisappointedDreamer
02-04-2015, 11:10
^ 8-)

В коя страна по Еразъм искаш?

Hayashi
02-04-2015, 11:23
Не само стипендии, кандидатстване по Еразъм например, което е една идеална опция като за смотания ни университет, да отидем и да придобием опит на някое по-адекватно място и то в друга държава.
Иначе тъпата мърша не се забави и вече няколко човека сме на ликвидация, този път не ми достигат 2 точки, но сърце от нея не очаквам и утре отивам само за протокола да видя какво пак не е харесала в изказа. За бога, дори в бг-мама намерих мнения от хора, които пишат че ги е късала през 80-те години ... точно такива тиранозаври некролози ме карат да се боря все още за някакъв нормален успех в този университет, та да мога да избягам по Еразъм, че тази пак ще ни преподава дисциплина и в 4ти курс. Смърт да бъде, мръсна смърт!

То и в чужбинско пак е така. Ходих на консултация и общо взето на доста от изпитите съм писала само вярни неща и по темата, но от страни в полето за бележки навсякъде пише "Презентация?" и са ми давали по 1 от 3-4-те точки, които са били за този въпрос. Доста от колегите са по същия начин, а аз съм и чужденка и ми в пъти по-трудно да структурирам изреченията съвсем правилно и да не ползвам синоними. Имам чувството, че ако имаше повече преподаватели чужденци щяха да бъдат малко по-снизходителни.

cunt
02-04-2015, 14:42
Това е най-тъпото и дразнещото. Критериите се променят коренно. И в крайната сметка хора с еднакви оценки, изкарани съответно на редовна и на поправителна сесия, въобще не са с еднакви знания.

И ти ли си в УНСС ? : Д каква специалност си

therichbitch
02-04-2015, 15:16
щяха да бъдат малко по-снизходителни.

Не че нещо, ама след като си отишъл да се бориш за тяхната диплома, ще трябва наравно с тях да се представяш, аз така го виждам, никой не е длъжен да ни дундурка, защото сме чужденци.
Постави се на мястото на студентите, които са от там.

Sirona
02-04-2015, 15:57
При нас така дундуркат един грък, защото уж не ни разбирал езика (нищо, че човека е от 5 години в тая държава и знае езика повече от добре). Питай го дали не му е добре :D

Hayashi
02-04-2015, 19:32
Не че нещо, ама след като си отишъл да се бориш за тяхната диплома, ще трябва наравно с тях да се представяш, аз така го виждам, никой не е длъжен да ни дундурка, защото сме чужденци.
Постави се на мястото на студентите, които са от там.

При нас оценяването е от 0 до 20, един индивид ми беше взел 2 точки, за изпуснато ударение на биолигичен вид (за справка имам професори, които пишат без ударения... и такива, които често ги грешат). Това, ако не е леко прекалено, не знам кое е. Няма да е фатално, ако леко занижат критериите за всички. Тук първата година се повтаря от 50% от студентите, а втората около 60-70% не успяват да я вземат. Чужденците в нашата специалност да са не повече от 10%, така или иначе голяма част от тях се отказват бързо. Всички българи, които познавам и са учили в моето уни са се изнесли с 200. Даже май само за себе си се сещам, която кара втора година тук.
И нека държат на правилният изказ, но при положение че знаеш темата, по която пишеш, и то не от тук от там, а с почти всички малки и незначителни подробности да ти пишат 6 или 7 (което в България би се равнявало на 2,50-2,75), защото не си се изказал като нобелов лауреат е тъпо. И после французите мрънкат как нямат достатъчно кадри в науката и как никой не ще да записва докторантури.

vesito13
02-04-2015, 20:33
И ти ли си в УНСС ? : Д каква специалност си
Да. ФСК.

Тромбоцит
02-09-2015, 13:27
амг, днес си взех последните учебници за втория семестър. С изненада установих, че Биохимията ми е само 760 стр. и тежи колкото първокласник. Хубу, че изпитът е чак зимата.
Вие как сте? Любувате ли се на почивката и мръзнат ли ви крайниците в тоя студ/сняг?

Fisherman
02-09-2015, 13:47
ква е тая смешна биохимия,къде е ленинджър

marilyn
02-09-2015, 19:22
Още един изпит остана само. Тази сесия мина доста леко, малко изпити имахме, но е мноооого досадно с курсовата, която трябва да пиша. Поне днес си изкарахме добре, събрахме се няколко приятелки в библиотеката и работихме заедно. После пихме и си прекарахме целия ден почти цялата компания. Пък утре сядам да си дописвам и май няма да си мърдам от компютъра цял ден.

kalpazanka
02-09-2015, 19:24
ква е тая смешна биохимия,къде е ленинджър

Ако си мислиш, че за семестриален не съм учила по Ленинджър...

anonymous708973
02-09-2015, 20:09
Да отворят записването за презентация в 18.00, да ти дадат една СЕДМИЦА срок да се запишеш (темите се раздават на принципа first come, first served) и в 20.50 да ми трябват 10 минути да открия група, в която не са заети всичките места.
Оф, Боже.

П.с: Невероятното чувство да четеш книга, на която няма да държиш изпит^^
Този семестър имам микроикономика (която уж щяла да е кофти), търговско право, икономическа етика (?!), Human ressources management и предмет по избор...чудя се дали сама да не си го ******* с финанси (Stock Anomalies).

Fisherman
02-09-2015, 21:40
Ако си мислиш, че за семестриален не съм учила по Ленинджър...

въобще не може да се учи биология от ленинджъра,аз съм учил до сега 3 вида химия на английски но там формулите и са едни и същи и нямат нужда от превод,това да четеш 1200 страници на английски някак си ми се вижда съдистично

bonfire
02-10-2015, 00:15
То и в чужбинско пак е така. Ходих на консултация и общо взето на доста от изпитите съм писала само вярни неща и по темата, но от страни в полето за бележки навсякъде пише "Презентация?" и са ми давали по 1 от 3-4-те точки, които са били за този въпрос. Доста от колегите са по същия начин, а аз съм и чужденка и ми в пъти по-трудно да структурирам изреченията съвсем правилно и да не ползвам синоними. Имам чувството, че ако имаше повече преподаватели чужденци щяха да бъдат малко по-снизходителни.

Аз съм в Англия, ама е горе-долу същото. Смисъл такъв казват ти, че си добър студент, имаш хубави и оригинални идеи и като тръгнеш да ги пишеш, ти казват, че на места ти е малко "odd" изказването и че е можело да се промени словореда на еди-си кое изречение и заради това ти занижават оценката. Еми...тъпотия отвсяъде.

shmatarok
02-10-2015, 02:54
Мен ме скъсаха на есе за 20%, където очаквах поне В, с оправданието "Ами беше много оригинална идеята ти и добре си започнала да го пишеш, но ви писахме на всички по-ниски оценки, за да ви мотивираме на следващото есе да се представите още по-добре".
Избеснях и поисках истински фийдбак, арабката не спря да пелтечи и да се запъва, чудейки се какво да си изсмуче от пръстите като обяснение, заяде се, че не съм си била написала word count-a на корицата, (въпреки че го имах на отделен формуляр към самото есе :Д) и че съм била повторила едно изречение.
В момента чакам професорът да се изкаже, надявам се да ми оправят оценката, иначе садвам яко. :Д

kalpazanka
02-10-2015, 05:14
въобще не може да се учи биология от ленинджъра

Биохимия, мамин.

Fisherman
02-10-2015, 10:15
Биохимия, мамин.

знам,че е биохимия,просто за мен е повече био отколкото химия,майче

Тромбоцит
02-10-2015, 12:38
Ленинджър ми е на флашка, тъй че не ми тежи. Същото важи и за Харпър/Маркс.
Ама тъй като съм просто студент вероятно ще чета от учебника, който е разработил темата по подходящ за мен начин, тъй като не съм с особен афинитет към чемистрито.

res5ect111
02-10-2015, 21:48
не е лесно и там :) хах


изкупуване на коли за скрап коли за скрап (http://benimet.net/) за гр. София и региона

anonymous708973
02-12-2015, 19:00
Наивната аз, да си мисля, че микроикономиката има нещо общо с икономика!
Усещам просто как ще се псуваме с тоя предмет, просто нямам думи. АМАН.

DisappointedDreamer
02-12-2015, 21:13
^Защо така, Ина?

Аз съм супер доволна семестъра тази година. Предметите ми са изключително интересни, увлекателни и наистина мотивиращи/стимулиращи. Имам много курсови работи, но за сметка на това само два изпита тази сесия през май. И едномесечна ваканция започваща от април. Идват ми на гости, ще ходя на гости. :Д Доволно ми е!

Blab
02-12-2015, 21:33
колко (грубо) излиза месечна издръжка из Европа (кой където е)?

DisappointedDreamer
02-12-2015, 22:02
Едно 1,700 лв. минимум, ако живееш на квартира и не харчиш много за глупости :Д

//Шотландия, това.

п.с. добре че ме спонсорира шведското правителство хах

едит: на месец

bonfire
02-12-2015, 22:25
Е, то зависи от начина на живот като цяло. Аз съм в средно голям град в Англия и наема плюс сметките на месец сега зимата са ми около 360 паунда плюс-минус, т.е. малко над 900 лева. Оттам вече кой за какво харчи и колко си е строго индивидуално - аз имам познати, които са карали и с по 100 паунда на месец за храна, имам и такива, на които 300 са им били за седмица - всеки се простира според чергата си, както се казва.

anonymous708973
02-13-2015, 09:36
Едно 1,700 лв. минимум, ако живееш на квартира и не харчиш много за глупости :Д

//Шотландия, това.

п.с. добре че ме спонсорира шведското правителство хах

едит: на месец

хаха, то оставаше и на седмица :д

Щото са качили някакъв лист с математически истории, които се очаква да знаем като предпоставка за справяне с предмета - на китайски да бяха, по-лесно щеше да ми е. Направо е отврат.

Аз съм в Германия, тук разходите за храна и жилище тенденциозно са по-ниски от тези в Шотландия, например. 600 евро на месец, в тях се включва общежитие за 240 и телефон за 30. Имам познати, които карат и с 400-450 сумарно. Не знам как го правят, аз не се разпростирам - да кажеш, скъпа козметика не си купувам и не се спуквам да излизам. Само за храна съм склонна да дам повече, макар че и там си правя сметката.
Имай предвид, че не съм и в голям град - примерно, в Мюнхен нещата като цяло са ти по-скъпи, там излизането наистина ти е финансова трагедия, но пък има повече възможности за избор. Както и да е, той не е типична дестинация за Еразъм, ама аз да си кажа, че ми лежи на сърце 8-)

granger
02-13-2015, 12:44
Сесията свърши, Доби е свободен Елф, а аз съм на работа.
ЙесТ.

А след това цели 3 дни почивка и айляк!

Сигурна съм,че съм си взела всички изпити, не съм сигурна с колко за 2,ама вече не ми и пука особено :lol:

Тромбоцит
02-13-2015, 17:37
Явно при вас не ви ги казват веднага. Кофти :<

therichbitch
02-14-2015, 14:07
Да научиш конспект от 100 въпроса и да заспиш над последния, та да те зарадват с него на другия ден, безценно. Ама който не познава немските партиии в дълбочина, ще духа, тва е..

П.П. В Германия е най- евтино от европейските страни. За студент, който не пуши, средно 500евро. (Това е голямо перо в бюджета там)
Ина, бих казала, че направо си се уредила с тия 240 евро, моите познати под 300 не намериха общежитие :Д

Dagichka
02-14-2015, 14:17
понеделник започвам пак лекцийки, даже ми липсваха хаха програмата ни е готина, само понеделник съм от 9 до 5 нп :д ще е интересно

Blab
02-14-2015, 14:22
благодаря за отговорите!))

културният живот с какъв ценови разпис е горе-долу?
мен това ме притеснява най-много. да знам с какви пари трябва да разполагам, преди да разбера кой кой е и къде как се влиза.

//немският много силно не ми понася по някакви причини и все страня от Германия

Hayashi
02-14-2015, 14:22
И във Франция с изключение на Париж, ако си на общежитие ще се оправиш с 500-600 евро на месец. При нас храната е най-скъпа, ако не излизаш и си спазваш що годе стриктно бюджета ще се оправиш със 150-200 евро. Дрехите също са кошмарни, разни китайски боклуци - дънки 40 евро, палто 80 евро, как ли пък не. Поръчвам всичко от ebay и aliexpress директно от Китай и чудесно ми се вписва в бюджета.
Общежитието ми е на хартия 230, обаче аз реално плащам 115 след като ми приспаднат социалната помощ. Тъпото е, че съм на 9м, а за по-скъпите общежития от 20м пак 100-120 евро се плаща, защото социалната помощ е повече. Ако се уредиш да взимаш необходимите социални помощи и стипендии и много добре да си студент тук, дори не се плащат никакви семестриални такси на университета.

Някой, ако е ходил на обмен в Щатите ще се радвам да ми пише, защото искам да се осведомя колко горе долу ще ми излезе едно такова удоволствие, а тук не познавам никой, който да е ходил. Изискванията и времето за обработка за виза също ще са ми много от полза.

Blab
02-14-2015, 14:27
^имам приятели франкофони, които минаха/емигрираха през/във Франция, та знам как стоят нещата там:Д с няк'ви стипендии обиколиха света, докато аз събирах стотинки за градски:Д

ще попитам за САЩ и ще докладвам, сещам се за няколко души;

therichbitch
02-14-2015, 15:43
Ами щом страниш от Германия, не знам дали има смисъл да казвам, но все пак- за някого може да е полезно: излизснията не бих казала, че са много евтини, не са и по- скъпи от тук де. За театри, музеи, опера не е евтино според мен, но там всичко си има ермесигунгстариф и ако си студент, излиза много добре, за някои неща направо без пари (примерно тридневната карта за музеите в Берлин). Бих казала също, че е мит, че в другите държави от близкия Запад не ср излиза толкова вечер, а ние тук сме party animals, излизат си хората, но невинаги можеш да намериш много избор за заведения, в които да си седиш до сутринта, без да си последния оживял :Д

anonymous708973
02-14-2015, 16:35
Е, добре, не са по-скъпи, същите са цените, ама в евро :д тоест, за българина е тъкмо двойно. Коктейл - минимум 8 евро, уиски+кола - 5.
За музеите много зависи. Примерно, входът за Дойчес музеум беше 3 евро, за други места искат доста повече. Кино - минимум 8 евро билета, миналата седмица купих за 11.

Излизат си, да, ама спират да пият много рано :Д
Излизала съм с немска компания, напоследък запивам с рускоговорещи, е, друга работа са :Д

DisappointedDreamer
02-14-2015, 17:04
Кино тук, със студентско намаление е 4 паунда, което е супер евтино и ходим доста честичко. :Д

Много от входовете за музеите тук са безплатни. Относно театъра - нямам наблюдение, за съжаление.

Fisherman
02-14-2015, 17:39
Да научиш конспект от 100 въпроса и да заспиш над последния, та да те зарадват с него на другия ден, безценно. Ама който не познава немските партиии в дълбочина, ще духа, тва е..

П.П. В Германия е най- евтино от европейските страни. За студент, който не пуши, средно 500евро. (Това е голямо перо в бюджета там)
Ина, бих казала, че направо си се уредила с тия 240 евро, моите познати под 300 не намериха общежитие :Д

амчи то без пари ве

Hayashi
02-14-2015, 20:17
Тук баровете затварят в 2 по закон, ебати скуката. Ама при нас е топло и в топлите месеци (от март до октомври) всички си поркат по цяла нощ на реката. Музеите за студенти са или безплатни, или някакви много символични цени. Даже всеки път се ядосвам в България когато ни искат някакви космически суми от сорта на 10-15 лв за вход за един единствен музей, все едно учениците и студенти са преливат от пари. Киното е 5-6 евро за студенти и за мен това е много, затова и рядко ходя повече от веднъж в месеца. От барове страня, защото ми се вижда много скъпо. Ама аз съм си скръндза и не обичам да давам пари съвсем на вятъра, защо да плащам 5 евро за една малка водка или уиски като за 5 евро можем да пием две бутилки прилично вино вкъщи. Повечето студенти също правят като нас и се събират на домашно, на бар се ходи 1-2 пъти в месеца и за 1-2 питиета.
На театър и аз не съм ходила, а много ми се иска, обаче никой друг не е навит.
Иначе знам, че хубавата трева е много евтина тука, хаха. Имам чувството, че съм единствената, която не пуши каквото и да е.

therichbitch
02-14-2015, 20:18
Е, двойно са, ако ти пращат от тук пари, повечето, които познавам, си заработват парите или получават средства направо в евро по други параграфи.
Иначе съм далеч от мисълта, че могат да се доближат до балканската издръжливост на наша милост, камо ли на руснаците, просто не са чаааак толкова забутани :Д.
Фишер, далеч не е евтино, аз винаги съм се чудила защо всички уж са толкова безпарични, а всъщност една голяма част имат възможност да броят по 1000 лв месечно на отрочето си, отделно от всички други разходи. Пък да не говорим, че там не е като тука и глупаците бързо бързо ги изпращат обратно, тъй чр пари на вятъра, но това е друга тема, да не я захващам.

П.П. Кината и театрите са скъпи,да. Веднъж дадох 30 евро за опера, заболя ме сърцето.

tireheb
02-14-2015, 20:52
Коктейл - минимум 8 евро, уиски+кола - 5.

лол
да фанем да одим на алкохолен туризъм към райха
снощи бех на неква дупка
СТРОЕЖА
и беше 14 пари виски + количка

DieselBlood
02-14-2015, 21:43
Доста трудно ми беше тази сесия. Педала по търговско право ме скъса два пъти, при условие, че си скъсах задника от учене и всичко му го написах както той го е казал. Бахти, той ако на своите лекции пише 2......нямам думи.

pac0line
02-16-2015, 16:58
лол
да фанем да одим на алкохолен туризъм към райха
снощи бех на неква дупка
СТРОЕЖА
и беше 14 пари виски + количка

ако в Строежа ти е скучно кор затеп, не си достоен или не пасва на музикалната ти концепция :D

иначе да се поФаля този семестър всички предподаватели изглеждат разбрани, английският им е на прилично ниво, така че засега сме си добре. Ще видим като дойде пак време сесийно.

YSMF
02-17-2015, 04:34
Както уж нямахме нови учебници се оказа, че ще имам минимум 2 нови тухлички. Пак ще има бягане към библиотеката с надежда от университета да не са купили само 2 броя както стана с College Mathematics-а.
И изобщо не завиждам на бъдещите колеги, защото ако ние се борехме 40 човека за 22 Икономики, то те ще се борят 80 ако не купят повече учебници.

skatew
02-17-2015, 04:40
айде всички към строежа преди това по 1 мераклийско да се не охарчим

pifiella
02-18-2015, 14:30
Утре ми е последният изпит и край! Само дето е при Бондиков(лош чичко)и от сега си пуснах отпуска за поправката на есен... Тъжно ще е,първата ми двойка

marilyn
02-18-2015, 15:22
Утре ми е последният изпит и край! Само дето е при Бондиков(лош чичко)и от сега си пуснах отпуска за поправката на есен... Тъжно ще е,първата ми двойка ������

Стига де, няма така да говориш! Самореализиращо се пророчество!!! :D

И Бонди се взима, само малко трябва да прочетеш за скалирането, не знам защо толкова го обича това скалиране. Дори само с един въпрос можеш да изкараш поне 3. Само не се отчайвай, а прочети лекциите 1-2 пъти. Ако нямаш хубави материали, пиши ми да ти пратя лекции. :-)

sims4e2
02-19-2015, 17:03
Можете ли да ми помогнете? :) Искам да кандидатсвам логистика в НВУ обаче гледах в сайта, но не можах да разбера кои са балообразуващите предмети и какъв е самият необходим бал... Какви са таксите?

granger
02-20-2015, 06:56
Аз не видях в сайта на НБУ да предлагат подобно нещо като бакалавърска програма.
http://www.nbu.bg/index.php?l=3802 - нужни документи и срокове за кандидатстване
http://www.nbu.bg/index.php?l=3809 - таксите за обучение

Тромбоцит
02-20-2015, 10:42
Пълен гиър сет за анатомия,с изключение хирургическия инструментариум, който дреме в своя кейс.
http://prikachi.com/images/98/7934098p.jpg

DisappointedDreamer
02-20-2015, 12:05
27-ми февуари - курсова по литература; 15% от final grade
2-ри март - курсова по право; 25% от final grade
6-ти март - устен изпит по право; 25% от final grade
13-ти март - курсова по политика, 40% от final grade
27-ми март - курсова по литература; 25% от final grade

Ще се побъркам. Особено от това, че всички са есета 1000+ думички, ъргх. :Д

Dagichka
02-21-2015, 09:05
оф, този семестър всички преподаватели без един са жени :д тъжно.
очертава се да имам 3 практики плюс 5 изпитчета и още 2-3 курсови по други предмети..

therichbitch
02-23-2015, 20:17
не мога да повярвам, че се свърши, повече никога през живота си няма да имам такива сесии като последните две, камък ми падна от сърцето
очртава се следващия семестър да е лежерно

annellia.993
03-05-2015, 14:12
Здравейте...
Преди да напиша каквото и да било... Искамнда помошя да не ме обвинявате и т.н.
Та въпросът ми е някой дали знае от къде мога да си намеря отговорите на кандидат-студентските изпити в УНСС? Благодаря

mimsssssss
03-26-2015, 07:55
Мен ме интересуват университетите в София - за кой какво ви е мнението и има ли значение къде ще запиша магистър?
Като цяло много се чудих дали да записвам - смятам да го направя, все пак нищо не губя. В момента си работя по специалността, защото можеше само с бакалавърската степен, но определено след пет години ако искам да специализирам ще ми трябва и мастер :)

prosto_chovek
04-05-2015, 19:34
Каква ти е специалността (прости моята неосведоменост)?

mimsssssss
04-08-2015, 07:32
Прощашам ти я :Д Психология.

prosto_chovek
04-13-2015, 19:14
Доколкото знам СУ ти е варианта в София по тази специалност или нбу, ама там таксите са като в чужбина. Та за магистър предполагам, че ако много ти харесва специалността, продължи си в СУ, по чуждестранните класации го водят на високо ниво. По - конкретно аз лично не мога да ти отговоря, защото съм в съвсем друга област на нАуката, но от наблюдения върху познати - там би трябвало да е мястото :)

YSMF
04-23-2015, 19:50
Някой от МУ Варна?

choparkopar
05-13-2015, 10:13
Здравейте, понеже виждам, че има хора от ФХФ на СУ, а аз съм се засилила за магистратура там, въпреки че не разчитам да се доредя до държавна поръчка, мисля да се явя на изпит, така че търся учебниците, които са препоръчани в конспекта:


Лазаров Д., “Неорганична химия”, Унив. изд. “Св. Кл. Охридски”, София, 2000 г. 2. Панайотов И., "Увод в биофизикохимията", Унив. изд. “Св. Кл. Охридски”, София, 2000. 3. Дамянов Д., Физикохимия, 1999 г. 4. Шелудко А., Колоидна химия, 1984 г. 5. Бончев П. Р., “Увод в аналитичната химия”, III изд., Наука и изкуство, София, 1985, 564с. 6. Кемпински Ю., “Неорганична химична технология”, изд.”Наука и изкуство”, София, 1977 г. 7. Петров Г., Органична химия, Унив. изд. “Св. Кл. Охридски”, София, 1996 г. 8. Иванов Ст., Органична химична технология, Наука и изкуство, София, 1988 г. 9. Симов Д., Органична химична технология, Наука и изкуство, София, 1971 г. 10. Крисчън Г., Дж. О'Рейли, “Инструментален анализ”, Превод от англ. под ред. на чл. кор. проф. дхн П. Р. Бончев, Унив. изд. "Св. Кл. Охридски", 1998, 1023 с., ISBN 954-07-0647-5.

Не, че ги нямам повечето на други автори, но все пак ще е добре да ги попрегледам. Благодаря предварително. :)

inewton
05-30-2015, 09:11
Здравейте, някой знае ли кога са записванията за СУ?

Ewok
05-31-2015, 18:00
Чл. 21. (1) Кандидат-студентите подават документи за класиране и валидират информацията от кандидатстудентския си статус лично или чрез други лица от 22 юни до 04 юли 2015 г. (без неделните дни) в Информационния център на Ректората.

https://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/priem/priem_za_obrazovatelno_kvalifikacionna_stepen_baka lav_r_i_magist_r_sled_sredno_obrazovanie/kandidatstudentska_kampaniya_2015/pravilnik_za_priemane_na_studenti_v_sofijskiya_uni versitet_sv_kliment_ohridski_za_uchebnata_2015_201 6_godina/dokumenti_za_klasirane

inewton
05-31-2015, 18:07
Благодаря.

granger
06-05-2015, 14:41
3 изпита за 1 седмица, взети. Аз май ще се справя :lol: 6 to go :D

sonq1984
06-17-2015, 13:21
Продавам електронно помагало по английски език, подходящо за ученици, студенти, кандидат - студенти и за онези, на които им предстои изпит TOEFL. Помагалото съдържа упътване за писане на есе и 10 примерни есета. Цената на помагалото е 3 лв.
Съдържание:
Introduction 3
How to write the best English essay? 4
Ten English essays 6
Where do you like to eat at home or out of home? 7
Should going to school be optional or required? 8
What are the qualities of the good neighbor? 9
Would you support opening a restaurant in your neighborhood? 10
Do you prefer learning by yourself to learning with a teacher? 11
What are the qualities of the good manager? 12
What are the qualities of the good teacher? 13
What are the qualities of the good student? 14
Does the school prepare me for the real life? 15
The school of my dreams 16
За контакти: тел. 0888 155 041
e-mail: sonq1984@abv.bg

sonq1984
06-17-2015, 13:25
Продавам Магистърска теза и Курсови работи в областта на Правото и Международните отношения.
1. Магистърска теза на тема ' ' България и НАТО' ' , обем 77 стр. , цена 150 лв.
2. Курсова работа на тема: ' ' България и Европейския съюз' ' , обем 13 стр. , цена 10 лв.
3. Курсова работа по Външна политика на латиноамериканските и африканските страни, на тема:
' ' Основни международни регионални организации на американските държави. Създаване, състав, главни органи. Групировки в Организацията и техните особености, ' ' обем 16 стр. , цена 10 лв.
4. Курсова работа по Международно частно право на тема: ' ' Физически лица в Международното частно право, ' ' обем 14 стр. , цена 10 лв.
5. Курсова работа по Глобализация и нов световен ред на тема:' ' Влиянието на глобализацията върху ролята на държавата. Съдбата на националната държава. ' ' , обем 10 стр. , цена 10 лв.
6. Курсова работа по Международна и национална сигурност на тема: ' ' Международна и национална сигурност - многоаспектни понятия, определение, съдържание, глобална сигурност, ' ' обем 12 стр. , цена 10 лв.
7. Научно есе на тема: ' ' Политиката на Европейския съюз в Черноморския регион, ' ' обем 8 стр. , цена 7 лв.
8. Реферат по Право на ЕС на тема: ' ' Европейски парламент' ' , обем 8 стр. , цена 7 лв.
9. Курсова работа по Теория на нормотворческата дейност на тема: ' ' Справедливостта като основен правообразуващ фактор, ' ' обем 11 стр. , цена 10 лв.
10. Курсова работа по Извънрегионални фактори и ЮИЕ на тема: ' ' Балканите срещу егоизма на Европа. Борбата с международния тероризъм. Влиянието на САЩ и Русия' ' , обем 24 стр. , цена 15 лв.тел
За контакти: тел. 0888 155 041
e-mail: sonq1984@abv.bg

bubaduc
06-28-2015, 19:55
Някой от немския факултет на техническия в София ? :)

prosto_chovek
06-28-2015, 20:01
Не съм, но познавам колеги. Кажи? :)

bubaduc
06-28-2015, 21:00
Май натам съм се насочила и исках да разпитам как стоят нещата , трудно ли се избутва, професорите как са?

therichbitch
06-28-2015, 21:15
Като балет в УНСС

prosto_chovek
06-28-2015, 21:28
Май натам съм се насочила и исках да разпитам как стоят нещата , трудно ли се избутва, професорите как са?

Правиш си нещата в срок и всичко е ок :)

an7raks
06-28-2015, 21:52
Правиш си нещата в срок и всичко е ок :)

Нека не се залъгваме - няма да ги направи в срок... :D

GoodEnough
06-28-2015, 21:55
Ах тези кръвопийци. Накараха ме да си купя справочника им където се намира формуляра, който трябва да откъсна и попълня за да участвам в класирането :D. Направо се изсмях като ми го съобщиха. :D :D

an7raks
06-28-2015, 21:56
Ах тези кръвопийци. Накараха ме да си купя справочника им където се намира формуляра, който трябва да откъсна и попълня за да участвам в класирането :D. Направо се изсмях като ми го съобщиха. :D :D
Да, това е много готино... Пише с големи букви 30лв за кандидатстване, а после - бам справочник за още 10.

SHPAIdURmeN
06-29-2015, 01:04
Ах тези кръвопийци. Накараха ме да си купя справочника им където се намира формуляра, който трябва да откъсна и попълня за да участвам в класирането :D. Направо се изсмях като ми го съобщиха. :D :D

И още по яко е когато трябва да изминеш 450 км. за да си го вземеш :D :D

YSMF
06-29-2015, 05:47
И като контраст на всичко това за Свищовския ги раздаваха справочниците с бланки безплатно в училище 8-)

anonymous708973
06-29-2015, 08:54
Някой от немския факултет на техническия в София ? :)

Какво се учи там?

an7raks
06-29-2015, 09:01
Какво се учи там?

Същото, ама на немски.

Death Gun
07-03-2015, 22:27
Малко фейл в ТУ, а? :D :D :D

Vanchhh
07-03-2015, 22:31
Аз съм приет ТТТ в ТУ Варна. Нарочно им излиза класирането 1-2 седмици преди на другите, че да запишеш при тях. Ако го бях видял кога излиза класирането нямаше да подавам въобще там..

prosto_chovek
07-04-2015, 12:23
Нека не се залъгваме - няма да ги направи в срок... :D

Е то вече от нея си зависи. :D Сега, който не оставя всичките курсови, проекти, протоколи за последните 5 минути до края на семестъра, няма ядове. Пък и аз по принцип си ги правя нещата и сега си страдам от това, че заебах един проект за накрая, като стана тръгнах да търся доцента да му го предавам и се оказа, че е в чужбина до август. Поне добре, че даде заверка, ама пък седи 2ка в УИСС и така ще е до септември. Та всеки си решава. :D


Аз съм приет ТТТ в ТУ Варна. Нарочно им излиза класирането 1-2 седмици преди на другите, че да запишеш при тях. Ако го бях видял кога излиза класирането нямаше да подавам въобще там..

Ще се изненадаш, че не са толкова кофти нещата там. Точно тия специалности като твоята са добре развити. ТТТ в ТУ София по мои наблюдения се преподава доста порнографски.

slicky
07-04-2015, 12:48
Искам да завърша на 6, като мина по мед.химия.

InnocentFuck
07-07-2015, 11:04
Приета съм по първо желание Английска филология във ВТУ :)

Vanchhh
07-07-2015, 11:15
Бравос!!! :]

Fisherman
07-07-2015, 18:47
Искам да завърша на 6, като мина по мед.химия.

къде учиш мед химия

slicky
07-07-2015, 18:49
къде учиш мед химия

В му-софия имам такава дисциплина сега в 1-ви курс.

InnocentFuck
07-08-2015, 13:57
Бравос!!! :]

Не знам дали се отнася за мен ... ще рискувам да кажа мерси :D
http://prikachi.com/images.php?images/587/8220587I.jpg
умирам си от кеф :D от кога чаках да кандидатствам <3

therichbitch
07-08-2015, 14:01
U fuckin serious ?
Снима се, докато си подаваше документите?
Иначе, честито ти, както и на всички останали

Vanchhh
07-08-2015, 14:29
Да, за теб беше, хихихи.

InnocentFuck
07-08-2015, 14:30
U fuckin serious ?
Снима се, докато си подаваше документите?
Иначе, честито ти, както и на всички останали

Не съм се снимала аз :D :D Снимаха ме ОТ университета :D :D :D

ДОТА
07-08-2015, 14:42
Не съм се снимала аз :D :D Снимаха ме ОТ университета :D :D :D

Това е доказателство, че си се записала при тях, сега не можеш да им избягаш.

SHPAIdURmeN
07-08-2015, 15:21
къде учиш мед химия

Еййй ти се завърна, къде беше ?
Да не търпя наказание БАН ?
И завършили ?

Vanchhh
07-10-2015, 16:51
Аз съм приет ТТТ в ТУ Варна.

Същата специалност, само че и в ТУ София. б*хти..

GoodEnough
07-10-2015, 19:11
Същата специалност, само че и в ТУ София. б*хти..

класирането не излиза ли утре ?

Vanchhh
07-10-2015, 19:15
Да, но явно са решили днес да го обявят :)

GoodEnough
07-10-2015, 19:19
А къде мога да си проверя дали съм приет. Подадох само ей така за резервен вариант с матура (домързя ме да ходя на изпит ).

Vanchhh
07-10-2015, 19:21
http://priem.tu-sofia.bg/search Заповядай.

Dwyd96
07-10-2015, 19:22
От информация за кандидат студента..

П.с аз съм приет телекомуникации в ту-софия

GoodEnough
07-10-2015, 19:22
Аха, Мерси

Vanchhh
07-10-2015, 19:25
П.с аз съм приет телекомуникации в ту-софия

Хихи, супер. Ще чакаш ли за 2-ро класиране или ще записваш?



Аха, Мерси

Кои специалности писа?

GoodEnough
07-10-2015, 19:31
КСИ, ама няма да записвам там

Dwyd96
07-10-2015, 19:39
Хихи, супер. Ще чакаш ли за 2-ро класиране или ще записваш?

Колебая се още, в понеделник ще се обадя да попитам колко е бала за ИТИ и тогава ще реша дали да запиша

Vanchhh
07-10-2015, 19:43
Оки, успех. :]

Death Gun
07-11-2015, 07:53
Колебая се още, в понеделник ще се обадя да попитам колко е бала за ИТИ и тогава ще реша дали да запиша
Те все едно като им се обадиш, ще ти кажат. ТУ такава информация гледат много-много да не споделят, за да им се запълнят местата. Те затова и не обявяват публично минималните балове. Миналата година минималният беше 26,8 като няма второ класиране поради наличието на само 50 места. С оглед нарастването на баловете от матура, се очаква тоя бал да е над 27.
Дано да получиш желаното инфо от канцеларията и успех с влизането. :)

Death Gun
07-11-2015, 07:53
Колебая се още, в понеделник ще се обадя да попитам колко е бала за ИТИ и тогава ще реша дали да запиша
Те все едно като им се обадиш, ще ти кажат. ТУ такава информация гледат много-много да не споделят, за да им се запълнят местата. Те затова и не обявяват публично минималните балове. Миналата година минималният беше 26,8 като няма второ класиране поради наличието на само 50 места. С оглед нарастването на баловете от матура, се очаква тоя бал да е над 27.
Дано да получиш желаното инфо от канцеларията и успех с влизането. :)

П.С. сори за дабъл поста, някъв бъг

Dwyd96
07-11-2015, 20:22
Те все едно като им се обадиш, ще ти кажат. ТУ такава информация гледат много-много да не споделят, за да им се запълнят местата. Те затова и не обявяват публично минималните балове. Миналата година минималният беше 26,8 като няма второ класиране поради наличието на само 50 места. С оглед нарастването на баловете от матура, се очаква тоя бал да е над 27.
Дано да получиш желаното инфо от канцеларията и успех с влизането. :)

П.С. сори за дабъл поста, някъв бъг
Абе заеби направо викам да записвам, няма да има второ класиране за ити, а за кси ми е нисък бала.. ( направо се нервирам заради тия с матурите)

prosto_chovek
07-11-2015, 20:27
Абе заеби направо викам да записвам, няма да има второ класиране за ити, а за кси ми е нисък бала.. ( направо се нервирам заради тия с матурите)
Телекомуникациите са силни в ТУ. КСИ не е. С извинение към хората, които се трудят в тази специалност, но обучението им е леко порнографско. Там който учи, разбира, но който не, се толерира. Един от доста интелигентните хора в ТУ, които ознавам, учи телекомуникации. Там също може да се проминава, но не е толкова лесно, но доколкото знам тези, които завършат, поне 70% разбират. Може и да бъркам или да си надценявам колегите, но не е лошо, ако те влече, запиши.

draid
07-14-2015, 16:59
КСИ ако не седиш да си учиш и нямаш интерес, по-добре не го записвай. В тоя факултет има няколко човека дето колят и бесят. Няма да споменавам как някой професори се опитват да преподават по 20 предмета като реално не разбират от повече от 2-3. КСИ в ТУ е сравнително лесна специалност сравнена с Телекомуникации. Като цяло има и хубави неща там които се правят, имат база и т.н., но ако нямаш воля сам да се учиш, просто забрави. Доста възможности за минаване между капките има, нещо което ме потресе след като бях завършил машиностроителния.

GoodEnough
07-14-2015, 17:52
Айдееее, колеги и колежки новобранци в СУ има ли ? :D

IWannaBeSedated
07-14-2015, 19:00
Аз, аз :grin:

GoodEnough
07-14-2015, 20:08
Аз, аз :grin:

факултет ?

IWannaBeSedated
07-14-2015, 20:11
ФМИ, ти?

GoodEnough
07-14-2015, 20:14
ФМИ. :D. Специалност ?

feel_me19
07-14-2015, 20:34
Аз :)

inewton
07-14-2015, 20:51
Айдееее, колеги и колежки новобранци в СУ има ли ? :D

И аз ФзФ.

Colouring
07-21-2015, 10:47
Аз ще съм втори курс сега в ТУ, КСИ. Като цяло съм сравнително доволна, но университетът не е достатъчен. То където и да е не можеш да очакваш да ти наливат с фуния знанията, но тук специално трябва доста да си се занимаваш отделно специално с програмирането, защото първата и втората година е един от всичките хиляда предмета и по всичките като те напъват и се чудиш кое да направиш най-напред, може и да останеш без никакви реални знания.
Всичко е до теб самия. Не знам дали при Телекомуникациите е по-трудно, но и тук не е лесно. Със сигурност не е непостижимо, просто си иска учене и занимаване с бумащини. Свиквайте на доста несправедливи работи. Но това рано или късно трябва да се научи в живота, така че.. може и да е добър урок. :Д
Аз специално случих на преподаватели, не съм попадала в лоши ситуации, учех си редовно и доста, взех си изпитите от първия път, всичко става, ако си се амбицирал и си знаеш целите.

skatew
07-21-2015, 10:51
кога станах 4ти курс направо не ми се вЕрва

Fisherman
07-21-2015, 14:27
ФМИ, ти?

о тва до нас

Fisherman
07-21-2015, 14:29
И аз ФзФ.

не съм стъпвал там от 1ви курс,побиват ме тръпки от тоя факултет

inewton
07-21-2015, 14:34
А ти къде учиш/си учил? ФХФ?

IWannaBeSedated
07-21-2015, 15:08
о тва до нас

Ти фармация ли учеше?

dreamwalker
07-21-2015, 15:58
Ти фармация ли учеше?

Да.

Fisherman
07-22-2015, 20:23
да, в края на тази година ще записвам 4ти курс,Фармация,ФХФ

dreamwalker
07-22-2015, 21:21
да, в края на тази година ще записвам 4ти курс,Фармация,ФХФ

Браво.

NomNomNom
07-22-2015, 23:01
никой курс не съм, бахти, минаха 3г. и така и не записах нищо.
след 5г. като имам повече свободно време и ме мързи да правя друго, може и да запиша.

Fisherman
07-23-2015, 14:29
Браво.

мерси майко

draid
07-23-2015, 17:06
Аз ще съм втори курс сега в ТУ, КСИ. Като цяло съм сравнително доволна, но университетът не е достатъчен. То където и да е не можеш да очакваш да ти наливат с фуния знанията, но тук специално трябва доста да си се занимаваш отделно специално с програмирането, защото първата и втората година е един от всичките хиляда предмета и по всичките като те напъват и се чудиш кое да направиш най-напред, може и да останеш без никакви реални знания.
Всичко е до теб самия. Не знам дали при Телекомуникациите е по-трудно, но и тук не е лесно. Със сигурност не е непостижимо, просто си иска учене и занимаване с бумащини. Свиквайте на доста несправедливи работи. Но това рано или късно трябва да се научи в живота, така че.. може и да е добър урок. :Д
Аз специално случих на преподаватели, не съм попадала в лоши ситуации, учех си редовно и доста, взех си изпитите от първия път, всичко става, ако си се амбицирал и си знаеш целите.

Ако се случи, а и би трябвало доц. Гоцева (вече може и да е професор) да ви преподава по ПИК. Завърти се около нея, жената може да ви научи на много неща особено от към Java. Ще ви уреди и практики и проекти в SAP Labs 3 курс ли беше ПИК3, после в магистратурата има Съвременни java технологии. Това е преподавател работил реално като програмист доста време. Това естествено ако си се насочила към съответните езици. Ас. д-р Десислава Иванова също може да ви научи на доста неща, ако се абстрахираш от бързото и говорене. Имаше едни постъпки за направа на разни кооперации с vmware там. Много внимавайте с ас. Ташева и най-вече доц. Николов ако се случи да ви преподава той по Анализ и синтез на логически схеми. Чудесен преподавател с много опит, но прекалено строг и остър в изказа си. Ако ви интересува нещо относно тая специалност може да питате. Общо взето е доста по-лесна в сравнение с Телекомуникациите и някой други инженерни специалности в ТУ.

Death Gun
07-24-2015, 23:02
Ооо да, Гоцева ни преподава ПИК2 на С. Ще преподава Java и Бази данни също. Вече е професор и много добре преподава. Знае как да ни насочи в професията, дава съвети къде бъркаме и как наистина да се развиваме както трябва. Интересното беше, че на ПИК2 асистентите бяха много стабилни. Ти си завършил отдавна, но тази година имахме много млади асистети. 2-ма 3 и 4 курс. 1 сем програмирането беше айляк, но от 2-ри нататък нещата стават сериозни. :D

draid
07-25-2015, 11:44
Въртете се около Гоцева, на много може да ви научи. По Java вероятно ще имате лектори от SAP, тя Java е ПИК3 и после в магистратурата има Съвременни Java Технологии, искайте да ви прати на практика в SAP. Гоцева и Linux води. Радвам се, че е станала професор, тя го заслужаваше.

Deranox
08-11-2015, 17:33
Някой може ли да ми каже как стой въпросът с реализацията с право навън ? Втори курс ще съм тази година. Има време, но все пак е хубаво да имам някаква информация. Знам, че искат специализации, но нищо повече. Трудно ли е и колко време отнема горе долу ? Няма да е в Англия ако изобщо имам шанс. Страната не ми харесва. Знам, че се различават системите навън, но все пак не е невъзможно. Какво се иска например за да работя в следствието там ? Сертификати ли искат или какво ?

Death Gun
08-16-2015, 15:53
Който ще е 1 курс в ТУ, да ми пише.
Ще пратя материaли - учебници, ръководства, контролни, изпити, уроци.

prosto_chovek
08-16-2015, 16:56
Офертата ти е готина, ама бих те посъветвал да си я пуснеш във форума на ТУ - forum.tu-sofia.bg . ;) Продавал съм и аз неща там, има пазар във форум кандидат-студенти и бакалаври.
Отделно, честито за успешно явно записания втори курс. На мен тази година ми е последна от бакалавъра. Стискайте палци. :D

Death Gun
08-16-2015, 20:47
Ще стискаме палци. :D Благодаря за съветите, които даваше.

Иначе съм направил вече "офертата" във форума.
В учебни материали -> лекции online последното мнение.
И въпреки че мина 1 седмица никой не ми е писал.
А във фб-то за минути бяха няколко. Форумът замира, тва е истината. Facebook постепенно го измества. Малко хора пишат там и много често се налага аз да отговарям.

Иначе за материалите, те са безплатни. :D Както правеше Хари Петров и другите от data.bg така и аз продължавам да разпространявам безплатно, просто по-нова версия качвам.

prosto_chovek
08-17-2015, 08:55
Замирането на форума на ТУ е правопропорционално на замирането на интереса към всичко, свързано с някаква форма на образование в университета за съжаление, но пък ако човек не е от тази извадка, след това ще има по - малка конкуренция, така че подобна пасивност може само да го радва. Аз като записвах имаше сравнително много пишещи, не че се ринеха с лопатата, но до 2 дни имаше поне по 2-3 отговора на всяка нова тема. Аз искам да попитам draid или някой друг запознат, как стои работата с дипломните работи, как се избира тема, ръководител и прочее и как се кандидатства за магистратура, колко са държавните поръчки и какъв тип предмети са ти кредити? Щото в канцеларията не им се занимава да обясняват, а моите колеги също не са много наясно, тези, дето сега завършиха и ги познавам, повечето не пишат магистратури и още не са взели дипломни, щото имат по 350 изпита да взимат. :D

Death Gun
08-30-2015, 15:39
Жалко, че никой не ти отговори в темата. :D :D :D

Иначе във фейка ми във фб получавам много въпроси и направих импровизирано FAQ.
Ще добавя и твоето инфо, което ми даде миналата година. Но ако имаш време виж кво съм писал.
За ФКСУ и ФТК са главно и съм гледал да е колкото се може по-конкретна информацията.

http://bit.ly/1KmiXqE


// бай дъ уей платформата ми е готова, ако имаш време ще ти пратя достъп да разгледаш
трябва ми само gmail адрес :D

// даже сканирах на Шилдт учебника по С и Програмният език С, но се чудя още дали да ги давам на всички
май ще се въздържа

draid
08-31-2015, 19:42
Недей да лъжеш хората, лекциите по правило за задължителни и могат някои даскали да ти стъжнят животеца ако не ходиш. Това че други си затварят очите е съвсем друга бира, но лекциите НЕ са по желание на студента. ФКСУ е сравнително лесен факултет.

Някой ден мога да се хвана да напиша малко истини за ТУ.

golemiq_korab_minava
08-31-2015, 19:53
Лекциите по закон са пожелание.

draid
08-31-2015, 20:12
В ТУ лекциите бяха ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ по правилник и се съмнявам това да се е променило.

Изобщо няма да споменавам, че на лекции има заверки и всеки даскал може да откаже да ти даде заверка ако реши че не си му уважавал предмета и не си присъствал изобщо. Липса на заверка дори по спорт в ТУ означава две неща:

1. Служебна заверка (1бр. не може да се ползва 4-ти курс и трябва разрешение за да се използва)
2. Прекъсване

ДОТА
08-31-2015, 20:44
защо не си купувате дипломи, и без това няма да ги ползвате в живота, къв е смисъла 5 години да ставате към 10 и да ходите на лекции

golemiq_korab_minava
08-31-2015, 21:02
В ТУ лекциите бяха ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ по правилник и се съмнявам това да се е променило.

Изобщо няма да споменавам, че на лекции има заверки и всеки даскал може да откаже да ти даде заверка ако реши че не си му уважавал предмета и не си присъствал изобщо. Липса на заверка дори по спорт в ТУ означава две неща:

1. Служебна заверка (1бр. не може да се ползва 4-ти курс и трябва разрешение за да се използва)
2. Прекъсване
Влез в правилника и чети. Светът се променя. Да не говорим колко изпита може да се влачат.

Death Gun
09-01-2015, 09:44
Недей да лъжеш хората, лекциите по правило за задължителни и могат някои даскали да ти стъжнят животеца ако не ходиш. Това че други си затварят очите е съвсем друга бира, но лекциите НЕ са по желание на студента. ФКСУ е сравнително лесен факултет.

Някой ден мога да се хвана да напиша малко истини за ТУ.
Мхм, мерси. Трябваше да спомена, че става дума за лекциите 1-я семестър. Ще го редактирам :Х В момента е така, 1 сем няма проблем да не се ходи, но във втори по 2-3 предмета пускат списъци за бонуси. Не че е задължително, но е стимул. :D Ама и на КСИ наистина ни беше лесно.

Иначе се извинявам за грешката, неуместна е, дописах че са задължителни в оригиналния документ. Този беше само за преглед от хората тук.

Death Gun
09-01-2015, 10:10
Липса на заверка дори по спорт в ТУ означава две неща:

1. Служебна заверка (1бр. не може да се ползва 4-ти курс и трябва разрешение за да се използва)
2. Прекъсване

Не знам дали да уточня за тия неща, мислех да ги оставя за през семестъра. :D

prosto_chovek
09-01-2015, 11:09
Жалко, че никой не ти отговори в темата. :D :D :D

Иначе във фейка ми във фб получавам много въпроси и направих импровизирано FAQ.
Ще добавя и твоето инфо, което ми даде миналата година. Но ако имаш време виж кво съм писал.
За ФКСУ и ФТК са главно и съм гледал да е колкото се може по-конкретна информацията.

http://bit.ly/1KmiXqE


// бай дъ уей платформата ми е готова, ако имаш време ще ти пратя достъп да разгледаш
трябва ми само gmail адрес :D

// даже сканирах на Шилдт учебника по С и Програмният език С, но се чудя още дали да ги давам на всички
май ще се въздържа

Интересно си го написал, само да добавя, че, както каза draid, лекциите са пожелателни само ако преподавателя така дава (а повечето дават), но знам случаи, където има изгорели.така че не са съвсем пожелателни във всички случаи. А протоколите за мен продължавам да твърдя, че с формата, под която съществуват и се превят в ТУ и изискванията към тях, са пълна загуба на време. И не са само по химия и физика, а се пишат по всички лабораторни почти, които ще имаш до края на следването. При мен с всеки следващ курс протоколите стават все повече. Последните, които предавахме групово, ги занесохме в обем една торба хартия около пакет и малко от ксерокса, добре, че дават да са принтирани. Та относно протоколите, идеята им е добра, нужни са, но формата им в ТУ е дебилна. Първ, че реално протокол за свършена работа не се пише така изобщо, второ, че на никой ппочти преподавател не му пука дали в една група протоколие са индивидуални или има 15 копия на едно и също нещо (имали сме случаи с ксерокопирани имена даже на друг човек). В един реален протокол има цел на упражнението (работата), описание какво ще се прави, схема, ако е нужно, използвани материали и уреди, резултати от извършената работа и заключение (евентуално), както и период на провеждане на работата. С оглед на това трябва да кажа, че единственият досега преподавател, който ни е изисквал индивидуални и реални протоколи е Цветан Цалов, човек, който аз лично много уважавам. Това теоретична постановка, да пишеш какъв е закона на Ом и да го тълкуваш, пък да преписваш ръководства, формули, това може да се счете за добре написано домашно или някакво упражнение, но не е протокол.

Относно лаптопите, за мен е глупост да се влачат на лекции, но ако владеете ексел на някакво, дори базово ниво, на лабораторните упражнения ще имате безценен помощник, ако преди лабораторното или по време си нащракате таблиците с формулите за упражнението и само въвеждайки данните от измерванията, излизате с готов протокол. Цял 3ти курс така правим протоколи моята подгрупа по почти всичко.

И пак да си задам въпроса относно дипломните работи, като добавя и кога се избира дипломен ръководител. :D

draid
09-01-2015, 16:58
Влез в правилника и чети. Светът се променя. Да не говорим колко изпита може да се влачат.

Като паднат заверките на лекциите може и да ме убедиш, до тогава може ти да намериш къде в правилника пише че лекциите са по желание.

golemiq_korab_minava
09-01-2015, 17:28
Като паднат заверките на лекциите може и да ме убедиш, до тогава може ти да намериш къде в правилника пише че лекциите са по желание.

Нещо много слагаш ту софия над останалите ту.
Заверките са за лично. Половината специалности са измислени. Няма материална база. Материала на 20 години. Не се учи специализирано.

draid
09-01-2015, 17:49
Нещо много слагаш ту софия над останалите ту.
Заверките са за лично. Половината специалности са измислени. Няма материална база. Материала на 20 години. Не се учи специализирано.

Ти си определено много ограничено момче. Заверките били за лично хахаха, тоя бисер ще си го запазя. ТУ-София има най-голямата база в България.

golemiq_korab_minava
09-01-2015, 18:15
Ти си определено много ограничено момче. Заверките били за лично хахаха, тоя бисер ще си го запазя. ТУ-София има най-голямата база в България.
Ту софия и поредната дупка. ;)
Всеки с малко желание може да го завърши.

Fisherman
09-01-2015, 18:18
абе не е така

golemiq_korab_minava
09-01-2015, 18:22
Ама е. Сравнение с европейските разбира се. Малко трябва. Да ви се свали самочувствието, че прелива.

draid
09-01-2015, 18:41
Кои европейски бе пародио ? Тия дето са с по 6 семестъра за бакалавър ли ? Ти хал хабер си нямаш от висше образование.

Ти изобщо средно имаш ли ?

golemiq_korab_minava
09-01-2015, 18:54
Кои европейски бе пародио ? Тия дето са с по 6 семестъра за бакалавър ли ? Дето ти си определяш кога и къде да ходиш ? Ти хал хабер си нямаш от висше образование.
Пародия е българското образование и всеки с малко логика, който записва за да учи го разбира. А студентите приличат на осмокласници, с които не може да се разговаря трезво. Прекалено гордите от дипломите най-често нямат мозък. По-сериозните са задочниците, които паралелно работят. А за бъдеще ще става по- зле. Почти няма да состанат доценти и асистенти.

Ryuko
09-01-2015, 18:58
Ето го и него - дървения философ на форума. Климатроник а.к.а големия кораб. За какви дипломи говориш. Някои хора влизаме за знания, не за дипломи. Защото на интервю те оценяват по знания, а дипломата може само да ти е 10% от представянето.

golemiq_korab_minava
09-01-2015, 19:07
Ето го и него - дървения философ на форума. Климатроник а.к.а големия кораб. За какви дипломи говориш. Някои хора влизаме за знания, не за дипломи. Защото на интервю те оценяват по знания, а дипломата може само да ти е 10% от представянето.
Кое по-точно не разбра от коментара ми? Кой курс си ти? Иначе не става без диплома, но между. знания и знанията от дипломата има огромна разлика.