PDA

View Full Version : Студентска тема



Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20

draid
09-01-2015, 18:12
Пародия е българското образование и всеки с малко логика, който записва за да учи го разбира. А студентите приличат на осмокласници, с които не може да се разговаря трезво. Прекалено гордите от дипломите най-често нямат мозък. По-сериозните са задочниците, които паралелно работят. А за бъдеще ще става по- зле. Почти няма да состанат доценти и асистенти.

Пародии са твоите напъни за мислене. Преподаватели няма да има защото заплащането е кофти, скоро много неща няма да има в България. За съжаление тия като тебе ще се множат.


Кое по-точно не разбра от коментара ми? Кой курс си ти? Иначе не става без диплома, но между. знания и знанията от дипломата има огромна разлика.

Явно още има заблудени че дипломата значи знание... в днешно време диплома и от Харвард не е проблем да си изкараш.

golemiq_korab_minava
09-01-2015, 18:19
Пародии са твоите напъни за мислене. Преподаватели няма да има защото заплащането е кофти, скоро много неща няма да има в България. За съжаление тия като тебе ще се множат.

Не е само до заплащане. Каквото е състоянието в изчезващата ни държава, такава е и корупцита в университетите, а народът ни скоро може да се присъедени като бежанците. Ама ти си бъди оптимист.

draid
09-01-2015, 18:23
Аз корупция студент-преподавател за 7 години не съм видял, ама ти явно много ги виждаш нещата от твоята ученическа камбанария.

golemiq_korab_minava
09-01-2015, 18:23
Пародии са твоите напъни за мислене. Преподаватели няма да има защото заплащането е кофти, скоро много неща няма да има в България. За съжаление тия като тебе ще се множат.



Явно още има заблудени че дипломата значи знание... в днешно време диплома и от Харвард не е проблем да си изкараш.

И между другото мисли малко. Като визирах диплома посочвам знанието от университета. Диплома се води по учебната система. Квото ви преподават това влиза в дипломата.

golemiq_korab_minava
09-01-2015, 18:27
Аз корупция студент-преподавател за 7 години не съм видял, ама ти явно много ги виждаш нещата от твоята ученическа камбанария.
Кой ти казва за корупция студент-преподавател. Корупцията е в цялото ръководтво и управление. И да.. Точат се пари от всякъде. Както доценти така и студенти. Особено с европейските пари.

draid
09-01-2015, 18:47
Не можеш да мислиш, моля те не се опитвай.

golemiq_korab_minava
09-01-2015, 19:14
Добре бий се в гърдите . не искай промяна. Всичко е идеално. Така ти казаха франсетата.

dreamwalker
09-01-2015, 19:20
Аз корупция студент-преподавател за 7 години не съм видял

Pics or it didn't happen.

YSMF
09-26-2015, 22:29
Някой от форума в блоковете на ТУ Варна?

prosto_chovek
09-27-2015, 08:07
Аз корупция студент-преподавател за 7 години не съм видял

Корупция в чист и явно изразен вид - не. Реално тук-таме се дават заверки по спорт примерно с бутилка и някои изпити се взимат по - лесно, притежавайки конкретен учебник, но са достатъчно редки тези случаи, за да ги коментираме. Като цяло по - точното за мен е следното. Корупция студент - преподавател няма под никоя форма за студенти, които имат идея защо учат и какво учат и има минимално за такива, които са се объркали и по пътя за плейхаус са решили да минат да видят и университета къде е.

mlakniwe
09-27-2015, 15:39
Някой от форума в блоковете на ТУ Варна?

Не, ама в ТУ-Варна малко оцеляват до края :D

YSMF
09-28-2015, 03:42
Зависи, но аз съм по неволя в 13ти блок :д

tori
09-28-2015, 12:55
Някой ако мисли да ходи към русенски, да пропусне, моля. Давам най-приятелски съвет. В кой друг уни в България могат да те извадят от упражнения, защото са ти сменили групата от нищото и да те пратят на други упражнения? Ами в кой друг уни те имат за ковра на повикване и ти слагат я спорт, я лекции, я друго извън програмата/! И после, естествено,имаш отсъствие, щот никой не ти е казал. И то това програмата ти я сменят ей така, без нищо.
ЩЕ ГИ ИЗБИЯ!

daniela0108
09-28-2015, 13:08
честито на новоприетите студенти. бая магерии май стават в наште университети.Tori, как така са ти сменили групата,нещо не разбирам. нямате ли онлайн програма или нещо такова?

marilyn
09-28-2015, 13:11
Миналият семестър имахме две грешки в програмата, някои колеги трябваше да се клонират, за да присъстват на всички лекции. Опитахме се любезно да обясним на жената, която съставя програмата, че има грешка, успяхме да я поправим след дълги обяснения и преговори. Та, Тори, до някъде те разбирам.

tori
09-28-2015, 13:17
Аме, има програма. Ама всяка седмица на мейла на потока ни пращат нова. Ей така, щото могат да си го позволят.
Не им стига, че инженерите за 4 години имат по 2400 часа, а ние - по 4800. Не им стига, че ни айдакат и събота до 100 часа. Не им стига, че ни сменят програмата ВСЯКА ШИБАНА СЕДМИЦА. Ами и тва.

draid
09-28-2015, 17:51
Зависи, но аз съм по неволя в 13ти блок :д

Бях в 12 много години (:

YSMF
10-01-2015, 09:59
Бях в 12 много години (:
И от моя университет се оказа, че няма един човек, който да иска да остане за постоянно.. бах.

Dwyd96
10-01-2015, 14:40
:д аз от моя съм си доволен :д като изключим заспалите асистенти другото е ок .

acrspr
10-01-2015, 20:50
Тук има ли студенти от ТУ-Варна? Как се образува бала за специалността СИТ? На какъв изпит трябва да се явя?

therichbitch
10-01-2015, 21:43
Точат се пари от всякъде. Особено с европейските пари.
абсолютно
не знам Дрейд в какъв фантазиран свят живее, че да твърди обратното.

therichbitch
10-01-2015, 22:45
Ми и това не е установил правилно. Не бил видял корупция.
Всичко, което се каза, вкл., че в ТУ е същият шит като в останалите, е вярно. Имат все още едни заверки и айде.
Противоречия мн. Нали тая диплома, която не значела нищо, се основава на изкараните семестри.
Тогава какво значение има дали са 6, 8 или 10.

draid
10-02-2015, 16:08
абсолютно
не знам Дрейд в какъв фантазиран свят живее, че да твърди обратното.

Явно сте големи откриватели. Пари се източват от всякъде и то не само в България. Тук обаче е завидна практика. Който си мисли, че пари не се източват от което и да е държавно, а и не само здание трябва да е голям оптимист. Просто явно не си проследила какво искам да кажа. В Ту няма да намериш корупцията отчетливо като в УНСС например. Корупция може да се каже, че има най-вече в спортния център и то единични преподаватели. Тук изобщо не говорим за пряко плащане за вземане на изпит и т.н. В тоя ред на мисли корупцията в ТУ много слабо вълнува студентите, защото в 95% от случаите, те не са замесени в нея.


Ми и това не е установил правилно. Не бил видял корупция.
Всичко, което се каза, вкл., че в ТУ е същият шит като в останалите, е вярно. Имат все още едни заверки и айде.
Противоречия мн. Нали тая диплома, която не значела нищо, се основава на изкараните семестри.
Тогава какво значение има дали са 6, 8 или 10.

По първото ти изречение, вече отговорих. Ако отидеш в ТУ е много слабо вероятно да се сблъскаш с корупция тип "Дай ми пари за да си вземеш изпита" Много рядко, разбирай 1 на 100 преподавателя ще те карат да си купуваш техен учебник и ако знаеш е почти невъзможно да те скъсат.

Бил съм в българските университети в София и в някои на запад. ТУ има много проблеми, които може би хората от конкретни факултети могат да кажат след като прекарат известно време в тях. Не можеш да сравниш ТУ обаче с УНСС например. Нито може да сравняваш УНСС с УАСГ, просто нивото на преподаване и трудността на изкарване е съвсем различна. НБУ е също доста хлабава работа, въпреки западният маниер на преподаване и сносната им база. ТУ София не може да се сравни с техническия в Мюнхен например, но въпреки това остава университета с най-голяма и модерна материална база ориентирана към образованието. Като тук имай в предвид, че машините, процесите и оборудването които са необходими за обучението на инженер например са баснословно скъпи. Особено когато се говори за съвременни такива. Примери за такива машини и техните цени които възлизат на десетки и стотици хиляди мога да дам много, но не мисля че тук е мястото.

От моя престой в ТУ и някой други университети, мога да кажа, че проблемите в повечето случаи са сходни. ТУ страда от остра липса на студенти, тъй като е доста голям университет. Желаещи да учат почти няма, приемат се студенти които са слабо мотивирани и изобщо не знаят за какво са там. Преподавателите се виждат принудени в много от случаите да правят компромиси, за да могат да останат каквито и да е студенти в някои специалности. Има нужда от млади преподаватели, които обаче не остават, тъй като заплатите са ниски. За проблемите можем да си говорим до утре като цяло.

Относно заверките. Аз нямам "едни заверки" просто защото отдавна не съм там. Пренебрежението с което гледаш на заверките е причината много от студентите в ТУ да прекъсват. За мен те са както вид застраховка. Те са необходими и трябва да останат задължително, защото няма как да станеш инженер или доктор задочно. Това би било смешно. Заверките в ТУ, колкото и да ги пренебрегваш ти, са едно доста сериозно изпитание за студентите.

Относно дипломата - да тя е един празен хвърчащ лист. Този лист сам по себе си не означава нищо, защото не е важно колко дипломи имаш или колко семестъра си учил/а, а какво си научил. Не случайно навсякъде по света има интервюта за работа, независимо какво им носиш. Никой работодател няма да те вземе на сляпо доверие. Дипломата удостоверява единствено, че ти си бил в даден университет. В ТУ, тя означава един минимум на присъствие. В някой от другите университети тя дори и това не може да гарантира.


И от моя университет се оказа, че няма един човек, който да иска да остане за постоянно.. бах.

Да остане за постоянно в университета или в общежитието ?

therichbitch
10-02-2015, 17:32
В ТУ, тя означава един минимум на присъствие
ето това имах предвид, дори да имаш всички заверки, това означава пръсъстие, не и непременно знания
а относно сляпото наемане- понеже едно или 2 интервюта, ако щеш и тест (който не във всички предприятия се провежда) дават перфектна представа ти дали ще ставаш за работата

draid
10-02-2015, 18:48
Така е, присъствието не гарантира знание. Гарантира обаче това, че си видял някой от нещата които трябва, защото иначе се получава малко като хирург, който само е гледал сърце на картинка. Интервютата дават достатъчно информация. Поне на интервютата които аз съм ходил, винаги се задават въпроси свързани със специалността освен другите малоумни въпросчета. Отделно често се дават и доста задачи, включително логически и IQ тестове. Говоря за големи фирми в сферата на R&D инженерните офиси и софтуерните компании. Интервютата често дори не са само едно. Ходил съм на 3 интервюта в една фирма, като всяко следващо отсяваше хора. Въпреки всичко винаги имаш един минимален изпитателен срок, който в повечето случай е максималният - 6 месеца. Та в тоя ред на мисли имаш доста цедки. Проблем става когато има прекалено голям глад и от HR отделите са принудени да намалят прецеждането. Отделен е въпроса и на какви HR - и съм попадал...

Deadlock
10-02-2015, 18:49
изискване за присъствие = признание, че не можеш да мотивираш студентите да присъстват на занятия по друг начин освен чрез заплаха от наказание

Тромбоцит
10-02-2015, 18:57
Готино е професорът да ти пелтечи, че е задължително да се ходи на лекциите му, а същевременно лекционният му курс да е дума по дума взет от написания от него учебник.

draid
10-02-2015, 19:35
изискване за присъствие = признание, че не можеш да мотивираш студентите да присъстват на занятия по друг начин освен чрез заплаха от наказание

Това е малко като да кажеш : "наличието на полиция е признание, че не можеш да мотивираш хората да спазват законите". Заверките не се дават само за седене в час и присъствие. В ТУ заверки има от преди 40г, само дето са били машинни. Надали и едно време не са могли да "мотивират" студентите да ходят.


ахам.
Сериозен проблем представлявали, да бе, да. Че аз всеки път може да идвам, да си стоя отзад и да си цъкам на таблета, ненаучавайки нищо - къде е проблемът да си получа заверката точно?

Там е работата, първо на упражнение да си "ровиш в таблета" е просто немислимо действие. Ще изхвърчиш веднага и после тесен ще ти се види света как ще отработиш въпросното упражнение. Отделен въпрос е че заверки на упражнения се дават само след покриване на съответните изисквания на даденото упражнение, а те почти винаги включват доста повече от присъствие. И накрая пак ще се повторя, в ТУ не се учи икономика, която може да си прочетеш вкъщи на спокойствие.

golemiq_korab_minava
10-02-2015, 19:56
Честито на ТУ. От тази година могат да се държат неопределен брой изпити всяка тодина, заради намакения брой студенти.

Та голяма част от упражненията са си точно губене на време. Не само, че можеш да си ровичкаш телефона.. Целта е имитиране на действие и работа.

Дипломата.. Може да бъде отлична само с ннаучаването на задължителния лекционен материал. Тоест. Дори да си усвоил същите знания - те са крайно недостатъчни.

Учи се твърде общо, твърде НЕприложно. В стил академично.

golemiq_korab_minava
10-02-2015, 20:03
Едно време може и така да е било, сега искрено ме съмнява да е така.
Той сигурно още комунизма хванал.

Или е като някои мои колеги, на които лекции за ученици им се струват научни трудове.

draid
10-02-2015, 20:35
Едно време може и така да е било, сега искрено ме съмнява да е така.

Във сериозните факултети мога почти да се обзаложа, че все още е така. Просто преподавателите в университетите не се сменят много, много. Търсят млади хора, но стартовите условия са прекалено непривлекателни за младите. На лабораторните упражнения се държи много и там шаването е ограничено много. Това с таблета просто не си го представям. На лекции ще мине при всички случай ако седнеш назад, но на упражнение на което сте 10-12 човека доста трудно да не се набиеш на очи. Да не говорим, че там се правят опити и се снемат данни с които правиш протоколи.

Отделен въпрос са отделните заверки за всякакъв вид курсови работи и проекти. По много от които ако не си предал, няма как да припариш до изпита.

Може и да ви се вижда странно, като не сте свикнали. Сигурно го възприемате за ограничаване на вашият личен избор и свобода, но просто без това за мен не може. Явно и според други хора, след като все още го има. Премахнато е друго нещо на което аз лично държа и това е устният изпит. В УАСГ последно държаха фронта още.

Иначе ТУ е все още далеч от това каквото трябва да бъде, за пример дадох техническият в Мюнхен, който за мен е един от най-добрите в Европа.

YSMF
10-02-2015, 23:25
Да остане за постоянно в университета или в общежитието ?

В общежитието :)

Минали са три седмици от както почнахме и аз не съм имала все още лекции или упражнения по Маркетинг.. :/

golemiq_korab_minava
10-03-2015, 06:41
В общежитието :)

Минали са три седмици от както почнахме и аз не съм имала все още лекции или упражнения по Маркетинг.. :/
Колежке. Ако искаш да научиш нещо не им чакай глупостите по системата. Купувай или взимай учебниците и други книги от библиотеката, чети и не си губи времето. Сигурно още търсят преподавател. Въобще не се залъгвай.

Dagichka
10-03-2015, 07:35
този семестър ми се вижда гаден и скучен откъм предмети, ама ще го преживея, няма как :д групата ни от 16 се смали на 9 човека, а специалността ни се води най-лесната в унито.
и да, в УАСГ все още си има заверки, като на упражненията никъв шанс да си вееш краката, последно имах по строителния материали и в една лаборатория 10те души ни разделиха на 3 групи и всеки с отделен асистент правеше опити, записваше, смяташе и тн. след това трябва да се предаде протокол, след като си предал всички протоколи получаваш заверка по упражненията, трябва да имаш присъствия и на лекциите (максимум 2 отсъствия признават) за да получиш и там подпис и тогава вече следва писмен изпит, устен изпит (ако си писал поне за тройка на писмения) и гледане на протоколите и съответно финална оценка.

YSMF
10-03-2015, 12:54
Колежке. Ако искаш да научиш нещо не им чакай глупостите по системата. Купувай или взимай учебниците и други книги от библиотеката, чети и не си губи времето. Сигурно още търсят преподавател. Въобще не се залъгвай.
Учебниците са изтеглени и взети, но още не знам на кой свят се намирам, изведнъж ни изсипаха огромно количество неща за вършене. Това са бели кахъри, но преподаватели има, просто не идват. И не знам, надявам се да е нещо моментно, защото си изтърваме лекции и упражнения, а ни трябва текущ контрол.

draid
10-03-2015, 14:30
^ Това къде е ? УНСС или Стопанския на ТУ ? Шока за студентите първи курс обикновено е голям, но преминава бързо. Системата си се различава от тая в училище, в университета трябва далеч повече да се занимаваш вкъщи.

golemiq_korab_minava
10-03-2015, 14:56
Учебниците са изтеглени и взети, но още не знам на кой свят се намирам, изведнъж ни изсипаха огромно количество неща за вършене. Това са бели кахъри, но преподаватели има, просто не идват. И не знам, надявам се да е нещо моментно, защото си изтърваме лекции и упражнения, а ни трябва текущ контрол.
Абе ти за текущия ли контрол се притесни? Спокойно, няма да ви оставят. Те да не искат всички скъсани, да фалират хах.. Истината е, че само, този който не иска, не желае и не си мърда пръста за нищо не успява да завърши, или по-точно сам напуска.
Щом имаш от къде да четеш, нужен материал - действай.

Ewok
10-03-2015, 15:55
Така като си гледам програмата... хем имаме пет курса само, хем усещам как ще ни/се скъсат/ме от учене. Ето сега вече ще усетя живота под пара + че на другото момиче от работата програмата му е мн пълна и сигурно ще се наложи да пропускам понякога лекции...
Ох, да тръгне пък ще видим. Поне нямам тъп спорт този път.

draid
10-03-2015, 20:33
^ Какво учеше ?

Fisherman
10-04-2015, 06:29
Филология в СУ

Тромбоцит
10-04-2015, 11:34
Каракудо, сигурен съм, че Йети учеше културология/политология/Gender studies или няк'во друго завъртяно.

prosto_chovek
10-04-2015, 11:59
Много ми е интересно как хора, които може би не знаят как се стига до ТУ, мятат разни твърдения. Ще пробвам едно по едно.
1.) Deadlock. Когато си редовен студент, това предполага, че трябва да се появяваш и на университета и това, че си там ти носи даже финансови облекчения от сорта на евтина карта за транспорт, общежитие, намаления в кината и прочее. Чрез заверките в ТУ се дава избор на студентите. Дали искат да бъдат редовни студенти или да не бъдат студенти. Отделно, че има два вида упражнения - семинарни и лабораторни. На семинарни се броят на едната ръка на пръстите преподавателите, които държат на 100% присъствие, понеже там се решават задачи основно. Само че на лабораторните ако стане така, че да не идат половината хора, става така, че се пускат машини и се губи време и се правят измервания на халос. На лабораторните се дава една базова основа, която само нея да научиш, имаш доста голям шанс да удариш изпита от първия път и е единствената възможност на територията на ТУ да имаш някаква практика, за която всички реват, че я няма. И не си прав, че не могат да стимулират хората, защото хората, които имат изначало желание да ходят и да учат, ходят и на семинарни и на лекции и не са 2ма или 3ма.

2.) Ина. Това, което казваш отчасти го обясних по - горе, само че предложението с таблета отзад нали се сещаш, че си е отново избор на самия студент. Ако той е чак толкова незаинтересован върху това, което учи, той така или иначе ще се дипломира. А по по - маловажните предмети не държат толкова, както казах.

3.) Кораб. Ако пускаха с по 1 или 2 невзети само, в ТУ щеше да има много по - малко студенти, които да спонсорират. Факт. Само че това реално е правото на избор на хора, които чрез незаинтересоваността си плащат за тези, които ги интересува, да имат една по - хубава база и по - хубаво всичко в ТУ. Ако не знаеш, разходи се и разгледай базата, влез по лабораториите и ще видиш, че над половината са доста добре и модерно оборудвани. А хората с по 30 невзети изпита така или иначе няма да се дипломират, така че не се притеснявай, няма да вършат инженерна работа.

4.) YMSF - практика е доколкото знам във всички университети първо да вземеш нещо на лекции, за да можеш да го упражняваш, поради което упражненията ти почват от 2ра/3та седмица.

И едно заключение. Където и каквото да учиш, в която и държава и университет да се намираш, без допълнително четене и самоподготовка и търсене на допълнителни неща, лежейки само на материала в учебниците и лекции, човек специалист няма как да стане, защото ако в университета трябваше за степен бакалавър да научиш всеки един предмет из основи и да си идеално подготвен по него, бакалавър трябваше да се кара 20 години, а не 4. :)

golemiq_korab_minava
10-04-2015, 12:53
За хората с 30 невзети не знам, но голяма част с 1, 2 години повтаряне си ги взимат. И след това да се питаме защо всички имат висше, да се питат къде са кадърните кадри и защо се изисква на държавни и на други места хора с висше.



Освен това учебната средата крайно се занижава. От там се влияе и преподаването.

Ewok
10-04-2015, 13:24
Каракудо, сигурен съм, че Йети учеше културология/политология/Gender studies или няк'во друго завъртяно.

That's so last year :д
Вече е класическа филология

prosto_chovek
10-04-2015, 14:18
За хората с 30 невзети не знам, но голяма част с 1, 2 години повтаряне си ги взимат. И след това да се питаме защо всички имат висше, да се питат къде са кадърните кадри и защо се изисква на държавни и на други места хора с висше.


Освен това учебната средата крайно се занижава. От там се влияе и преподаването.


На теория е така, но сега ще ти кажа защо мисля, че не си прав. Първо, в ТУ се учи за инженери. Ако един човек, който в даден момент от следването си е имал 30 невзети изпита или 20 и прочее, което като цяло демонстрира свръхнесериозност и липса на интерес и организация, вземе, че се дипломира, най - напред средният успех от дипломата му ще е около 3-3,50, понеже и на дипломна работа тия, пред които защитаваш, не те гледат много на сериозно. Когато отидеш с тази диплома (и респективните знания, понеже като учиш за толкова изпити с цел чистене, а не научаване, толкова ще ги и научиш като хората) на интервю за работа дори HR-а да е достатъчно тъп да те вземе, ти като демонстрираш в пробния период колко нищо не знаеш, колко си некадърен (примерно ставаш електроинженер, пратят те да смениш прекъсвач в подстанцията и ти се запътиш да отвиваш бушона в ЗРУ-то и трудно се сещаш за закона на Ом), пробният ти период ще свърши преждевременно. А ако си съвестен и кадърен човек, не би трябвало да стане така.

Учебната среда се занижава факт. По принцип да, при условие, че всички са овци обаче. Ако ти си в един университет с идеята, че искаш да научиш и да станеш специалист и ти е интересно това, което учиш, да, нищо не пречи да си си приятел с всички и да си ходите на купони, ама това, че някой има 50 изпита няма да направи така, че и ти да заимаш толкова. Знам какво имам предвид.

Fisherman
10-04-2015, 15:43
Каракудо, сигурен съм, че Йети учеше културология/политология/Gender studies или няк'во друго завъртяно.

можеш да си сигурен,че учиш в най-корумпирания университет в страната,само тва

ДОТА
10-04-2015, 16:07
Поне нямам тъп спорт този път.

Кой спорт е тъп за теб ?

Fisherman
10-04-2015, 16:33
съгласен съм с Борянка,спорта в СУ си е доста тъпичък

Ewok
10-04-2015, 17:03
Кой спорт е тъп за теб ?

Задължителният, за който освен присъствия два пъти седмично ти искат и заверка. Айде няма нужда.

draid
10-04-2015, 18:16
^Аз съм твърдо зад задължителният спорт, поради много причини.

Ewok
10-04-2015, 18:23
Дай няколко

draid
10-04-2015, 18:41
Ами най-очевидната е, че много от студентите ги мързи да гледат. Като им сложиш лекции и упражнения, се чувстват още по-натоварени и спират да спортуват. Ако пък се извъдят много ученолюбиви, може да се стигне до прекомерно заседяване. Спорта е и добър начин да си пречистиш главата малко, като цяло е полезен и няма да навреди на никой студент ако ходи 2 пъти седмично. Тук не става въпрос за спортуващи хора които така или иначе прекарват голяма част от свободното си време във фитнеса. Да понякога е досаден, особено когато трябва да станеш в 7 за да идеш на спорт, но това е правилното решение. Аз спортувах много като по-малък, но като влязох в университета и годините след това, все повече или не ти остава време или тотално губиш желание за такава дейност. За това го и подкрепям с две ръце.

therichbitch
10-04-2015, 18:44
Тъпото е, че преподавателите, които наистина те занимават с нещо, се броят на пръстите на едната ми ръка, а тя е стандартна. Биеш път през зимата до майната си, в зависимост какво си избрал, за да те отбележат в списъка...и после кибичиш почти като пън час или два.
За юристите и петте години има задължителен спорт по спомени. Защо ли :Д

Ewok
10-04-2015, 19:03
Ами най-очевидната е, че много от студентите ги мързи да гледат. Като им сложиш лекции и упражнения, се чувстват още по-натоварени и спират да спортуват. Ако пък се извъдят много ученолюбиви, може да се стигне до прекомерно заседяване. Спорта е и добър начин да си пречистиш главата малко, като цяло е полезен и няма да навреди на никой студент ако ходи 2 пъти седмично. Тук не става въпрос за спортуващи хора които така или иначе прекарват голяма част от свободното си време във фитнеса. Да понякога е досаден, особено когато трябва да станеш в 7 за да идеш на спорт, но това е правилното решение. Аз спортувах много като по-малък, но като влязох в университета и годините след това, все повече или не ти остава време или тотално губиш желание за такава дейност. За това го и подкрепям с две ръце.

Аз желание имам. Примерно много искам да плувам, а не го правя в момента, защото басейните са скъпи. Обаче, ако се запиша в СУ, ще трябва да ходя точно в часовете, в които съм се записала, и то два пъти седмично, иначе няма да мога да завърша. Не желая да трябва да съобразявам работата си (а и ученето съответно) с това. Много по-адекватно би било просто да имаме определена квота и да ходим, когато можем, стига да си я изпълним. Тъпо е измислена системата и определено не ме кара да заобичам спорта.

draid
10-04-2015, 20:03
Аз желание имам. Примерно много искам да плувам, а не го правя в момента, защото басейните са скъпи. Обаче, ако се запиша в СУ, ще трябва да ходя точно в часовете, в които съм се записала, и то два пъти седмично, иначе няма да мога да завърша. Не желая да трябва да съобразявам работата си (а и ученето съответно) с това. Много по-адекватно би било просто да имаме определена квота и да ходим, когато можем, стига да си я изпълним. Тъпо е измислена системата и определено не ме кара да заобичам спорта.

Идеята с квотите е чудесна, но това значи възможност за прекомерно струпване на хора в дадени дни/часове. Някой университети имат проблеми със спорта. В ТУ хубавото беше, че всички спортове са на територията на университета. Сега след като построиха Бонсис, УНСС също облажва от това, само плуването не знам къде им е.


Тъпото е, че преподавателите, които наистина те занимават с нещо, се броят на пръстите на едната ми ръка, а тя е стандартна. Биеш път през зимата до майната си, в зависимост какво си избрал, за да те отбележат в списъка...и после кибичиш почти като пън час или два.
За юристите и петте години има задължителен спорт по спомени. Защо ли :Д

Не съм срещал подобна практика масово, а и дори да позволят на някой да си отидат, то другите могат да играят/плуват ако имат желание. Ако някъде практикуват подобни неща е доста жалко.

golemiq_korab_minava
10-04-2015, 20:18
Драйд. Висшето не е общо образователна и възпитателна институция.

Продължавам да твърдя, че умишлено ни разбиха системата и продължават да я унищожават.


И това докато не се изгради нов световен ред.

therichbitch
10-04-2015, 20:20
Ами специално в СУ е доста несериозно отношението особено за по- нестандартните спортове като корфбол, фехтовка и т.н.
За други местата пък се запълват за часове и така- остава ти да ходиш на каланетика хахах

Starless
10-05-2015, 11:28
можеш да си сигурен,че учиш в най-корумпирания университет в страната,само тва

Кой се предполага, че е той?

therichbitch
10-05-2015, 13:26
УНСС очевидно.
И пак се оплакват, че имали само 3 сесии и цели 4 изпита.
Когото съм срещнала от там, все "ама те това не са го учили, ще ми покажеш ли как става"

Тромбоцит
10-05-2015, 14:35
Освен, ако в УНСС вече са изникнали дисекционни зали и в коридорите се шири миризма на формалин...
Каракуд, но хард фийлингс, ама що се касае до мед. науки всеки трезвомислещ, ненаследствен чИляк би избрал МУ-Сф пред СУ.

*Имам проект, свързан с малцинствените групи (в частност "ромето"), ама хич не ми се забива в гетата. Дали,ако екстраполирам данните за тератологичните изменения при аборигените в Австр. ще ми се зачете като изследване при "братята"?

Fisherman
10-05-2015, 14:53
Това какво някакъв кандидат студент който е чул от некъде че в МУ София е престижно,не означава че е реално.Ти много добре знаеш за какво говоря.

tori
10-08-2015, 06:19
Аз пък за медицинските в Плевен и Варна съм чувала, че са каймака на медицината в България. :д
А за спорта, човек, имаше некво планинарство при нас и се запълни за часове, вероятно само от една специалност, щото първата седмица си имахме определени дни/часове за записване на спорт. И тия със записване към края на седмицата сме на тенис на маса. Като се записвахме нашата група за спорт, тренерите ни заобясняваха как можем да си ходим винаги, когато сме свободни и имаме желание и квотата ни е 11 присъствия, а всяка следваща седмица си имаме определени часове за спорт.

Ewok
10-08-2015, 07:39
Добрв, това определено Е по-трудна специалност, може би точно от това имам нужда в момента.

Tancuvam
10-08-2015, 07:58
За спорта съм и то определен, кой, какво, кога... Ако оставят на нас ще стане пълна каша, някои часове ще са празни, други препълнени, направо не ми се мисли...

tori
10-08-2015, 11:51
При нас „отговорника“ на специалността за първи курс обясни, че спорта не се водил задължителен, а избирателен, НО иначе не ти давали заверка на семестъра ако нямаш заверка на спорта. И можели да се извиняват единствено инвалиди като тук влизат хора с ампутирани крайници, болести на опорно-двигателната система, които не се лекуват и така нататък. Питахме за счупен крайник, а отговорника се изсмя жлъчно.

golemiq_korab_minava
10-08-2015, 14:48
Ми ще се изсмее. Под болест на опорно двигателната система не е задължително да разбираш инфекциозни такива. И като си смупиш крайник си изваждаш медицинско или дори епикриза.

Тромбоцит
10-09-2015, 15:40
Уууу, имаме само едно упр. в петък и асистентът предложи да го прехвърлим някой друг ден, за да ни се освободи денят, ама наш'те коврИ измучаха на умряло.

draid
10-09-2015, 15:57
А да дойдат да ти кажат кога да ходиш до тоалетна? Глупости са това.
Оптимално би било да има квота за спорт на семестър и всеки да преценя на какъв спорт и кога. Учудващо, ама системата работи и така.

Със задължителен спорт нищо не се постига, най-много точно обратната реакция.

Нещо май се бъркаш. След като искаш да си в даден университет и там има задължителен спорт, ще ходиш та ушите ще ти пукат. Не знам защо още има хора които не вдяват, че когато се записваш някъде се съгласяваш да спазваш всички правила и да изпълняваш всичките си задължения. Не се постигало нищо, хах.

Знам, че на запад не сте свикнали да ви задължават с каквото и да е, там са либерални хората, не комунисти като тук.

golemiq_korab_minava
10-09-2015, 16:14
Нещо май се бъркаш. След като искаш да си в даден университет и там има задължителен спорт, ще ходиш та ушите ще ти пукат. Не знам защо още има хора които не вдяват, че когато се записваш някъде се съгласяваш да спазваш всички правила и да изпълняваш всичките си задължения. Не се постигало нищо, хах.

Знам, че на запад не сте свикнали да ви задължават с каквото и да е, там са либерални хората, не комунисти като тук.

Случайно да е казала, че няма да ходи?
Университета го правят хората - и студентите
Като има недоволство съответно може да се гласуеа нов закон.

golemiq_korab_minava
10-09-2015, 16:15
Нещо май се бъркаш. След като искаш да си в даден университет и там има задължителен спорт, ще ходиш та ушите ще ти пукат. Не знам защо още има хора които не вдяват, че когато се записваш някъде се съгласяваш да спазваш всички правила и да изпълняваш всичките си задължения. Не се постигало нищо, хах.

Знам, че на запад не сте свикнали да ви задължават с каквото и да е, там са либерални хората, не комунисти като тук.

Случайно да е казала, че няма да ходи?
Университета го правят хората - и студентите
Като има недоволство съответно може да се гласуеа нов закон.

dreamwalker
10-09-2015, 16:18
Нещо май се бъркаш. След като искаш да си в даден университет и там има задължителен спорт, ще ходиш та ушите ще ти пукат. Не знам защо още има хора които не вдяват, че когато се записваш някъде се съгласяваш да спазваш всички правила и да изпълняваш всичките си задължения. Не се постигало нищо, хах.

Знам, че на запад не сте свикнали да ви задължават с каквото и да е, там са либерални хората, не комунисти като тук.

О, Боже. Говориш/пишеш като прадядо.

П.П. Като се замисля, дори той не говореше така.

draid
10-09-2015, 17:01
Защото изкарахте 4 часа седмичен спорт най-ужасяващото преживяване на света. Направо затвор излезе тоя спорт. Не ми се мисли като почнат след това работа как ще седят по 8ч всеки ден. Съжалявам, но аз виждам всичкото жалване около тоя спорт като чист каприз на студентите, а пантерата ако я питаш, за нея и заверките са без смисъл. Даже може да имат обратният ефект...

ДОТА
10-09-2015, 17:02
Знам, че на запад не сте свикнали да ви задължават с каквото и да е, там са либерални хората, не комунисти като тук.

По-добре да не ги задължават, иначе няма да е пълно с такива сладури
http://www.dailymail.co.uk/news/article-3263921/What-mean-no-one-Mars-Scores-people-believe-blockbuster-movie-Martian-based-true-story.html

dreamwalker
10-09-2015, 17:07
Защото изкарахте 4 часа седмичен спорт най-ужасяващото преживяване на света.

Някои хора са заети.

inewton
10-09-2015, 18:04
Някои хора са заети.

Като не са се записали навреме, много ясно, че няма да им е удобно.

draid
10-09-2015, 18:23
Някои хора са заети.

Как пък все едни хора се оплакват колко са заети. А другите дето намират време, седят и лапат мухи по цял ден. Като са заети, да не са се записвали в университет.

dreamwalker
10-09-2015, 18:39
Как пък все едни хора се оплакват колко са заети. А другите дето намират време, седят и лапат мухи по цял ден. Като са заети, да не са се записвали в университет.

Демокрация. Свиквай.

draid
10-09-2015, 20:35
Да има купища ревящи хора не е демокрация.

draid
10-10-2015, 17:48
Аз не съм за пример поради много причини. Когато бях по-млад тренирах доста, да кажем с професионална ориентация. Оказа се че имам известни здравословни проблеми и след спорта и карането на мотори, в момента се случва да не мога и да вървя дори дълго време. Последно като ме гледа един от твоите любимци в Германия се хвана за главата, това е и главната причина да не спортувам в момента. Не си мисли, че си намирам извинения за да си седя в нас, но липсата на време далеч не е единственият проблем в моя случай. Спорта в университета не цели да ти създаде навици да спортуваш, цели да ти раздвижи задника малко. Особено на тия които не спортуват отделно. А това ти колко спортуваш не е от значение, знаем че това е новото ти кредо.

Fisherman
10-10-2015, 17:59
Ами ако човек вече спортува по 10 часа на седмица например,защо да му губят времето със спорт?

draid
10-10-2015, 18:29
Ами ако човек вече спортува по 10 часа на седмица например,защо да му губят времето със спорт?

Ако спортува по 10ч надали ще го сметне за такава загуба на време, особено ако се запише на спорт какъвто иска. Да речем фитнес.

Fisherman
10-10-2015, 18:43
Ако спортува по 10ч надали ще го сметне за такава загуба на време, особено ако се запише на спорт какъвто иска. Да речем фитнес.

пълна загуба на време си е това,за човек който спортува от години и ходи редовно на лекции и упражнения

спорта да е задължителен за хора с висок боди мас индекс,които имат нужда от него

draid
10-10-2015, 19:26
И ти предлагаш да проверяват всеки студент колко е затлъстял ли ?

Fisherman
10-10-2015, 19:46
да,както взимат семестриална такса от всеки един студент,така могат и да проверят индекса

Deadlock
10-10-2015, 20:06
ресурсите, които университетите харчат, за да предлагат спорт, трябва да бъдат пренасочени към нещо безспорно необходимо, например адекватни преподаватели или отопление. да се предлага безплатен спорт в бг държавен университет е много тъпа идея.

therichbitch
10-10-2015, 20:10
ресурсите, които университетите харчат, за да предлагат спорт, трябва да бъдат пренасочени към нещо безспорно необходимо, например адекватни преподаватели или отопление да се предлага безплатен спорт в бг държавен университет е много тъпа идея.

Да, и да вземат на тия от "Несофията" да им събират пари за парно, за да не задлъжняват университите и да стига за самите учебни заведения, вместо да е кучи студ.

Deadlock
10-10-2015, 20:18
дам, какви са тия субсидии за общежития и столове, като самото образование е неадекватно.

draid
10-10-2015, 21:00
Като трябва да хвърляш по 600+ лв на месец само за храна и квартира, ще видиш какви са тия глупости със субсидиите.


да,както взимат семестриална такса от всеки един студент,така могат и да проверят индекса

Само една дума - дискриминация.

therichbitch
10-10-2015, 21:12
Като трябва да хвърляш по 600+ лв на месец само за храна и квартира, ще видиш какви са тия глупости със субсидиите.
Само една дума - дискриминация.
А не бе, а на мен да не ми падат от небето парите, що не дойдат да ми плащат и на мен парното. Аз също съм студент. Това е дискриминация, (както и споменатото от Fisherman, де)

Deadlock
10-10-2015, 21:15
скапано висше образование за всички, или добро - за малко? този въпрос ми поставяш индиректно, дрейд, и аз залагам на 2.

общежитията, столовете и безплатният спорт са прекрасни инициативи, които да се подхванат, след като основните цели на университетите започнат да се постигат.

therichbitch
10-10-2015, 21:21
прекрасни инициативи, които да се подхванат, след като основните цели на университетите започнат да се постигат.
Ей тва е.

А по темата със спорта не ми се спори с дървени философи, но все пак ще се вкл накратко; Първосигнална реакция на човешката психика е да недоволства срещу наложеното и да цени свободния си избор, затова задължителният спорт среща такъв отпор при студентите. Да, тъпо е да ти казват кога точно и как.

golemiq_korab_minava
10-10-2015, 21:30
Кво висше? До няколко години ще ни ги преименуват на професионални техникуми.
Като гледам с кви педали се пълни и кво корумпирано мафиотско управление има. Кво да се бориш и с ква подкрепа? Като в края на всичко- от държаванаъа власт си зависи. И още по-в края от финансовото състояние на държавата, от системата, която ни обрича да сме слуги. Дори да се появи несъществуваща експертна власт- Българистан вече не е в състояние да се справя с нищо по- сериозно.

draid
10-10-2015, 21:41
скапано висше образование за всички, или добро - за малко? този въпрос ми поставяш индиректно, дрейд, и аз залагам на 2.

общежитията, столовете и безплатният спорт са прекрасни инициативи, които да се подхванат, след като основните цели на университетите започнат да се постигат.

Ще ти го кажа така. Добро висше образование, със скапани студенти не се прави.


А не бе, а на мен да не ми падат от небето парите, що не дойдат да ми плащат и на мен парното. Аз също съм студент. Това е дискриминация, (както и споменатото от Fisherman, де)

Къде да дойдат да ти плащат парното ? Ако си на общежитие плащат ти го. Като си в университета пак ти го плащат.


Ей тва е.

А по темата със спорта не ми се спори с дървени философи, но все пак ще се вкл накратко; Първосигнална реакция на човешката психика е да недоволства срещу наложеното и да цени свободния си избор, затова задължителният спорт среща такъв отпор при студентите. Да, тъпо е да ти казват кога точно и как.

То е тъпо и да ти казват кога да ходиш на лекции според същата логика. Май пропускате, че в университетите никой не го държат на сила.

Deadlock
10-10-2015, 21:50
дрейд,
университетите имат скапани студенти, защото философията на прием е 'колкото повече, толкова по-добре'.

а защо се субсидират скапаните студенти? за да идват освен..

therichbitch
10-10-2015, 22:05
Къде да дойдат да ти плащат парното ? Ако си на общежитие плащат ти го. Като си в университета пак ти го плащат.

Как къде- където и на тях. Където живея. Това, че съм от София, не значи, че на мен не ми е разход. Винаги съм го виждала като огромна дискриминация това, защото отоплението през зимата е едно от най- големите пера в разходната част. Няма да включвам принтирането за 3 стотинки. Аз ако трябва да си принтирам учебник от 200стр, а принтирането ми е по 20ст/стр, сам можеш да си сметнеш колко ще ми излезне. В нормалните страни тия облекчения са позиционирани в кампуса на университетите, за да могат всички да се възползват от тях, а не до гъза на едни.
Да не говорим, че криво ляво съм се изучила (за да не звучи самохвално, от мен да мине), а една голяма част идват да запиват в курвенски град и са мъртъв товар на практика. Ама тва е друга тема.

Тия пари за субсидии идват от знаеш чий джоб. Т.е. моето семейство като данъкоплатци плаща на някого си да си топли задника. А на мен кой ми плаща? Пак същото мое семейство. Еми, ебаси наглостта да се оплаквате.

therichbitch
10-10-2015, 22:18
Да, щяха да плащат и за него, а сега плащат за една стая по- малко.
Поне нормалните хора си спират радиаторите в напълно необитаемите стаи.
+ това може и аз да съм се изнесла, както бях напрвила за един некратък период от време, пак не мога да отида на общежитие и пак ще трябва сама да си плащам.
Дребнаво, по- скоро прагматично обяснение, но...

И всички мрънкат, че дискриминацията е спрямо хората от другите градове, а в крайна сметка софиянците са мн по- ощетени. Ако щеш и при изпитване, което няма как да го видиш там, където учиш, защото няма хър- мър. Дата за изпита, спусната отгоре, и тва е. Ако искаш. Така и трябва,а не сульо и пульо да ти определят сесията. А тука една щяла да си ходи НА Варна, другия нз си кво и трябва да ходиш на изпити по никое време. И не става дума за разбиране и човечност, защото хора с доста по- сериозни проблеми от "ама искам още на 15-и декември да съм си у Каспичан" биват осмяни понякога.

Deadlock
10-10-2015, 22:23
още един аргумент е, че идеята на социалната система е всички да допринасяме към обща касичка, и от нея да получаваме помощ, където имаме нужда. ти в случая не получаваш помощ за дома си, защото би живяла в него и иначе (извадила си късмет тук), но в друго отношение ще изтеглиш късата клечка. твоето семейство не плаща на някой да си топли задника, а допринася към общата касичка, както и семейството на другия "някой".

therichbitch
10-10-2015, 22:30
Да, знам прекрасно какъв е принципът, но аз стотинка не съм видяла от "общата касичка." + това макар и простичко обясних горе, че в единия случай плащаш на глава по- малко.
Като със здравните осигуровки, ама не ми се започва. Едните се осигуряват на една база, другите на друга и после всички духат, защото здравната ни система и тя е гнила.

И да уточня, понеже на теб често ти звуча агресивно, злобно или нз какво- в случая съм афектирана, не плюя по никого конкретно. И да, през четирите си години в университета се чувствах ощетена откъм 'привилегии' и доколкото съм коментирала, не само аз.

- това към поста на Deadlock, че гледам Ина ме е изпреварила

paradosou
10-10-2015, 22:34
Аз влизам само да се разпиша, че на 19-ти този месец ми е първата лекция - психология в Констанц :). Не съм почнала още, ама задочните впечатления са обещаващи. Дано не се чувствам дълго като извънземно, хаха.

draid
10-10-2015, 22:53
А като целта е да ти раздвижи задника, защо те ми казват КОГА да го раздвижвам?



Има. Защото се запалих наистина по спорт на 20 години, и не щото в даскало са ме карали да спортувам. :)

И да, има по-големи приоритети от задължителния спорт, си мисля. Отоплението беше добра точка.

Напротив няма голямо значение. Пак ще ти повторя, целта на тоя спорт не е да те заплава по спорта. Не разбирам защо се опитвате да отречете нещо което го има в големите университети в България от както съществуват. Егото ви няма място в спора по отношение на това.


Как къде- където и на тях. Където живея. Това, че съм от София, не значи, че на мен не ми е разход. Винаги съм го виждала като огромна дискриминация това, защото отоплението през зимата е едно от най- големите пера в разходната част. Няма да включвам принтирането за 3 стотинки. Аз ако трябва да си принтирам учебник от 200стр, а принтирането ми е по 20ст/стр, сам можеш да си сметнеш колко ще ми излезне. В нормалните страни тия облекчения са позиционирани в кампуса на университетите, за да могат всички да се възползват от тях, а не до гъза на едни.
Да не говорим, че криво ляво съм се изучила (за да не звучи самохвално, от мен да мине), а една голяма част идват да запиват в курвенски град и са мъртъв товар на практика. Ама тва е друга тема.

Тия пари за субсидии идват от знаеш чий джоб. Т.е. моето семейство като данъкоплатци плаща на някого си да си топли задника. А на мен кой ми плаща? Пак същото мое семейство. Еми, ебаси наглостта да се оплаквате.

А дали си се замисляла, че студента дето идва от другия край на България има много повече разходи от колкото ти, която всяка вечер се прибираш у вас ? Изобщо няма да споменавам, че до общежитие не се дорежда всеки. Изобщо няма да споменавам удобствата които имат студентите в общежитието дето живеят 3-ма на 15 квадрата. Смешно е да сравняваш двете неща. Или ти си от тия хора дето се обясняват как простите провинциалисти идват да ти вземат хляба от ръцете ?


Да, щяха да плащат и за него, а сега плащат за една стая по- малко.
Поне нормалните хора си спират радиаторите в напълно необитаемите стаи.
+ това може и аз да съм се изнесла, както бях напрвила за един некратък период от време, пак не мога да отида на общежитие и пак ще трябва сама да си плащам.
Дребнаво, по- скоро прагматично обяснение, но...

И всички мрънкат, че дискриминацията е спрямо хората от другите градове, а в крайна сметка софиянците са мн по- ощетени. Ако щеш и при изпитване, което няма как да го видиш там, където учиш, защото няма хър- мър. Дата за изпита, спусната отгоре, и тва е. Ако искаш. Така и трябва,а не сульо и пульо да ти определят сесията. А тука една щяла да си ходи НА Варна, другия нз си кво и трябва да ходиш на изпити по никое време. И не става дума за разбиране и човечност, защото хора с доста по- сериозни проблеми от "ама искам още на 15-и декември да съм си у Каспичан" биват осмяни понякога.

Това с датите си е проблем лично на вашият университет и вътрешната му структура, недей пак да плюеш по тия дето не са от София. Не ти знам историята и от кога живее рода ти в София, ама ако е там от след 89г. и ти не се пиши софиянка.


Да, знам прекрасно какъв е принципът, но аз стотинка не съм видяла от "общата касичка." + това макар и простичко обясних горе, че в единия случай плащаш на глава по- малко.
Като със здравните осигуровки, ама не ми се започва. Едните се осигуряват на една база, другите на друга и после всички духат, защото здравната ни система и тя е гнила.

И да уточня, понеже на теб често ти звуча агресивно, злобно или нз какво- в случая съм афектирана, не плюя по никого конкретно. И да, през четирите си години в университета се чувствах ощетена откъм 'привилегии' и доколкото съм коментирала, не само аз.

- това към поста на Deadlock, че гледам Ина ме е изпреварила

Като не си видяла и стотинка от тия пари, я ми кажи колко ти беше семестъра в университета и колко е платеното обучение там ? Кажи ми колко плащаше за карта за градския транспорт и колко струва нормалната такава ? Крайно смешно е да издребняваш за такива неща, пак ти го казвам.

Deadlock
10-10-2015, 22:58
пантера, не мисля, че тези, които сега са на общежития, после ще са на помощи за безработни, а после инвалиди :Д
системата е скапана, съгласна съм, но случаят с разпределянето на общежития не е пример за това.

дъричбич, разбирам те, че се афектираш, най-малкото знаейки как изглежда студентски град.

бтв, с принтирането ми е интересно каква е схемата - пак ли университетът плаща?

дрейд, не ми отговори на мен. добре изреди другите привилегии за студенти, от които и ричи (може да) се възползва.

//а това е един доста разхвърлян пост ^^

Deadlock
10-10-2015, 23:08
пантера,

картата за транспорт етц показват, че ричи също се възползва от парите в общата касичка. някой, който не е студент, може да каже "моите родители ти плащат транспортната карта, а моята кой ще плати?".

а за студентските привилегии като цяло съм на мнение, че трябва да се резнат, и ресурсите да отидат за качествено образование. ама да, повтарям се

therichbitch
10-10-2015, 23:13
Не, просто в студентски е 3 стотинки, по центъра е 20. И като имам 5 предмета, респективно 5 учебника, разликата става голяма.

Дрейд, нямам желание да споря с теб особено след за пореден път зададения ти въпрос относно корените ми. Особено след пост, който акцентира на местоживеенето ми и факта, че нямам общежитие. Ти отново се захващаш да обясняваш кой точно е кореняк и кой не.

Замисляла съм се аз. Айде да ги сметнем грубо разходите за една година, да видим колко са различни, като много знаеш винаги. Картата ми за транспорт и семестърът ми струват точно колкото и на другите, които се възполват от тях.
Човек с техническа мисъл, майка му стара. В едната кошничка има карта, държавна поръчка и отопление, в другата кошничка има карта,, държавна поръчка. За кво ми изтъкваш факта, че се възполвам от нещо, от което ВСИЧКИ други студенти.

П.П. Забравих, ТУ е златен, само в СУ ги има магариите. В СУ зъзнем по скамейките на забутания стадион, вие играете голф. Абе, за кво отговарям и аз не знам.

therichbitch
10-10-2015, 23:20
А не може той, така му изнася, по гръб не пада.
Никога в толкова години не съм видяла: е, може и така да е.
Това е достатъчно показателно.
Затова спирам, няма смисъл.

draid
10-10-2015, 23:51
Не, просто в студентски е 3 стотинки, по центъра е 20. И като имам 5 предмета, респективно 5 учебника, разликата става голяма.

Дрейд, нямам желание да споря с теб особено след за пореден път зададения ти въпрос относно корените ми. Особено след пост, който акцентира на местоживеенето ми и факта, че нямам общежитие. Ти отново се захващаш да обясняваш кой точно е кореняк и кой не.

Замисляла съм се аз. Айде да ги сметнем грубо разходите за една година, да видим колко са различни, като много знаеш винаги. Картата ми за транспорт и семестърът ми струват точно колкото и на другите, които се възполват от тях.
Човек с техническа мисъл, майка му стара. В едната кошничка има карта, държавна поръчка и отопление, в другата кошничка има карта,, държавна поръчка. За кво ми изтъкваш факта, че се възполвам от нещо, от което ВСИЧКИ други студенти.

П.П. Забравих, ТУ е златен, само в СУ ги има магариите. В СУ зъзнем по скамейките на забутания стадион, вие играете голф. Абе, за кво отговарям и аз не знам.

Нямаш желание да спориш, защото нямаш какво смислено да кажеш. Обвиняваш мен, че се заяждам за произхода ти, ама от 3 поста насам обясняваш как тия от "Каспичан" трябвало да си плащат, как някой искал да си ходи на Варна и т.н. Хайде моля ти се да си говорим направо. Обясняваш, че не си видяла облага като студент, ама се оказва, че и ти блажиш от всичко което и другите студенти. Аргумента с принтирането е смешен, защото конкуренцията сваля цените. Освен всичкия бълвоч дето изкара заедно с това, че родителите ти плащат на студентите да си греят неблагодарните задници, искаш да ми сравниш това да живееш на общежитие с това да си си в вкъщи. Защото не знам как и какво си се замисляла, ама 99% от студентите биха предпочели да не живеят на общежитие, ами да се прибират в тях и да имат сготвено ядене на масата. Защото май изобщо не вдяваш, че освен да си грее задника за по-малко пари от теб студента дето е дошъл от другия край на България, не познава града, трябва да се приспособява да живее на ново място, да си създава нова среда, да пътува до родният си град и т.н. Живее с 3ма човека в мизерно общежитие, защото повечето са мизерни. А повярвай ми има много мизерни общежития в които те лазят хлебарките и те ядат дървениците. Студента яде на стол ако иска да яде нещо свястно за прилични пари, защото в противен случай трябва да яде в ресторанта където ще остави поне 5-6-7лв, ти се прибираш отваряш хладилника и той е пълен нали ? Мога да ти изкарам още 1000 "предимства" на това да живееш на общежитие пред това да си си вкъщи, ама мисля че вече аргумента ти с "искам и аз да ми плащат парното" стана силно невалиден.

Ако искаш ми отговаряй и спори, вижда се че няма какво да кажеш в подкрепа на ощетената ти персона. И пак повтарям, най-голямото перо от което се пести е таксите за университета, а от това всеки се възползва. Да не забравяме, че студентите плащат общежитието, чиято цена се равнява г/д на цената за отопление на една стая в която ти живееш например. И изобщо не си мисли, че в общежитията навсякъде не се живее от жега и студентите не мръзнат. Въпроса с топлата вода изобщо няма да го повдигам, защото в много случаи ако тече топла, то няма да има налягане.

Айде със здраве.

Deadlock на кой въпрос ?

therichbitch
10-11-2015, 00:45
Нямаш желание да спориш, защото нямаш какво смислено да кажеш.
Не, защото, както всички други във форума, съм уморена от споровете с теб.

golemiq_korab_minava
10-11-2015, 06:19
Аве драйд си е прав. Общежитието се плаща! По 50 70 лв на стая по 2ма 3ма ето ви скапано парно? Което не го пускат доста често и всеки си носи печка. Много заблудени има.

golemiq_korab_minava
10-11-2015, 06:25
Дори бих финансирал повече общежитията, за да се подобри учебната среда. Например камери и охрана, на всеки коридор.

Тромбоцит
10-11-2015, 06:37
Социално разделение - софиянци, да изгоним наглите пришълци от Максуда, Бургас, Чирпан и Долно Уйново. Провинциалист = бежанец, т.е къпе се в облаги.

Fisherman
10-11-2015, 06:41
Кво висше? До няколко години ще ни ги преименуват на професионални техникуми.
Като гледам с кви педали се пълни и кво корумпирано мафиотско управление има. Кво да се бориш и с ква подкрепа? Като в края на всичко- от държаванаъа власт си зависи. И още по-в края от финансовото състояние на държавата, от системата, която ни обрича да сме слуги. Дори да се появи несъществуваща експертна власт- Българистан вече не е в състояние да се справя с нищо по- сериозно.

защо не си затвориш плювалника един път за винаги,никога нищо не казваш като няква торба с лайна си и ти и торбата просто съществувате

golemiq_korab_minava
10-11-2015, 06:50
защо не си затвориш плювалника един път за винаги,никога нищо не казваш като няква торба с лайна си и ти и торбата просто съществувате

Плювалника с лайна няма да го затворя, защото ще умреш от недояждане.

Fisherman
10-11-2015, 07:00
ти си просто лайно,отпадък те нямат плювалници

dreamwalker
10-11-2015, 07:14
Не, защото, както всички други във форума, съм уморена от споровете с теб.

Ахахахаха.

golemiq_korab_minava
10-11-2015, 07:21
ти си просто лайно,отпадък те нямат плювалници
Миришеш

dreamwalker
10-11-2015, 07:27
https://www.google.fi/search?q=mature&hl=bg&biw=1366&bih=667&site=imghp&source=lnms&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAGoVChMI64GUlPK5yAIVzDkaCh1H7gUh&dpr=1#hl=bg&q=maturity&cns=0

draid
10-11-2015, 07:39
Не, защото, както всички други във форума, съм уморена от споровете с теб.

Аз само ти изложих фактите и май се оказа не толкова ощетена. Да видим ти дали ще си признаеш, след като доста хора видяха че грешиш в това си твърдение. Нали мен обвиняваш че не падам по гръб?

Deadlock
10-11-2015, 09:20
тук дрейд има право


няма значение какво казва той. И той ще има деца, и те ще станат студенти. важното е, че в това отношение всички студенти са равнопоставени. Деси визираше ситуации, в които едни студенти имат повече права от други.

А студентите са стимулирани като общество във всяка държава

пантерка, да, визирах предишен неин пост, но много вода изтече вече от него. ^^
окей е едни студенти да имат повече права от други, ако са им дадени на базата на справедлив критерий. общежитията не са уникален случай; майки студенти и студенти от бедни семейства например също получават повече от касичката.

права си, че студентите навсякъде са стимулирани, и аз одобрявам това. в България обаче броят студенти и привилегиите им поемат много ресурси, докато качеството на самото образование е ниско. няма полза от детска градина, която е достъпна и евтина, но децата седят с насрани гащи по цял ден. :Д

ДОТА
10-11-2015, 09:28
Защото се запалих наистина по спорт на 20 години, и не щото в даскало са ме карали да спортувам.

Да те бяха накарали като си била на 10, поне щеше да имаш полза, а сегашното ти спортуване ми докарва само смях.

гост-05
10-11-2015, 10:28
Брей, реших да метна едно око на форума и... попаднах на тази тема. (:
Уточнявам, че не изчетох задълбочено предишните коментари тук (само грубо ги "сканирах").

А ето и "Моята история":
Преди години, когато записвах първи курс в ТУ-София и обхождах с набора документи различните сгради на университета, останах леко озадачен и същевременно разочарован, когато от СОС ми казаха - "Ми, ти си от София, нямаш право на общежитие...".
Хубаво, примирих се. И така, почнаха се лекциите и упражненията. Спомням си, че не се очаровах от факта, че колегите ми стигаха до университета за 15 мин. (и то ходейки пеша), а на мен ми се налагаше да сменям по 2 превозни средства и да пътувам по около час-час и половина, за да стигна до същата крайна дестинация.
Кофти ми ставаше и всеки път, когато някоя вечер (след лекциите и упражненията), колегите ме каниха на дискотеки и партита по общежитията, а аз отказвах (знаейки, че няма с какво да се прибера след това). Градският транспорт в София не е денонощен, както в някои европейски столици и градове. А с такси сметката при нощна тарифа нямаше как да е за под 15 лв. (тогава все още не работех, а и не исках да товаря нашите с подобни разходи).
Друг спомен, който ми е останал в паметта, бе как веднъж придружавах колеги до СОС, за да си платят комуналните разходи и наемите, а аз едва не припаднах, когато разбрах, че за месеца трябва да платят по някакви 18-19 лв., от които 17 лв. за наем, 0,50-0,60 лв. за студена вода, още толкова за парно и топла вода и да, за ток пак някъде толкова. След като ремонтираха 12-ти блок, разбрах, че наемите им са скочили от 17 лв. на 35 лв. Комуналните разходи си запазиха размерите.
Друго фрапантно нещо (според мен) бе, че самите мои приятели, живеещи на общежитие, се оплакваха, че в стаите не се диша и спи. Не от лош, вмирисан въздух, а от горещината. Споделяли са ми, че в най-студените зимни дни, те са били по тениски, стоящи на широко отворени прозорци, поради това, че радиаторите не е могло да се регулират.
Представете си - няколко жилищни блока (ТУ-София разполага не с един или два) и във всяко помещение - радиаторите на макс., колко ли парични средства са отивали за подгряване на атмосферния въздух на град София...

Да се чудя с усмивка ли да завърша настоящия си коментар или с разочарование?

гост-05
10-11-2015, 10:49
Постът ти е хубаво написан и разбирам защо си бил афектиран, но... Извинявай, ама да искаш общежитие, когато си от същия град, е просто нагло. Никъде по света го няма това.

Виж, не съм учил или следвал в чужбина, но съм гледал по тв, че на Запад има така наречените "кампуси". И когато бях на 18-19 г., колкото и глупаво да звучи, си мислех, че Студентски град е нещо подобно.
По отношение на желанието да бъда там - исках от една страна да заживея самостоятелно, да видя как е, исках и университетът да е на по-близко разстояние.
Предполагам осъзнаваш колко абсурдно звучи аз да пътувам от южно-централен Софийски квартал до кв. Дървеница за около час и нещо, а в същото време мой колега от Пловдив да ми се хвали, че от Пловдив до университета (е, верно с кола) му е отнело около 45-50 мин. (не го знам с каква скорост се е движил)?

PinkPan7her, не знам дали си живяла в София и ако да, за колко време и през кои месеци си била тук, но в час-пик ситуацията по основните булеварди е нещо кошмарно. Да седиш на автобусната спирка и да наблюдаваш как примерно бул. България (с три ленти за движение в посока) е напълно затапен от докъдето ти стига погледа, до докъдето ти стига погледа, а ти седиш и изчакваш автобуса...

Ем, тръпка си е, но неприятна. :/

draid
10-11-2015, 11:09
Постът ти е хубаво написан и разбирам защо си бил афектиран, но... Извинявай, ама да искаш общежитие, когато си от същия град, е просто нагло. Никъде по света го няма това.

И двамата имате колосален проблем да си признаете след като сте паднали по гръб, та може да спрете да си ги мерите :)
Само че ричбич умее да чете, а ти рядко излагаш факти, по-скоро подхвърляш тези и ги развиваш дори да нямат общо с темата - примерът с рода й беше просто черешката на тортата.
Мега комплексарщината лъха всеки път, когато заговориш за "истински софиянци".

П.С. И преди да ми кажеш как това не е вярно, се спри. Няма да ме убедиш с думи, действията говорят повече. А те показват, че си чувствителен на тази тема също както и по темата с парите, въпреки че не спираш да повтаряш обратното.
Мисля, че този "метод на убеждаване" (да повтаря като развален грамофон) използваше сестра ми, като беше на 13-14.

Комплексарщина лъхала хах. Аз не съм от София и никога не съм искал да бъда. Града в който съм роден е далеч по-приятен за живеене от София. Избива ми студена пот обаче, като някой ми заговори за провинцията и как е голям софиянец, а събота и неделя си ходи "на вилата". Такива индивиди в София има прекалено много за съжаление, няма как ти да си се сблъсквала с това обаче. Ако си срещнала някоя стара потомствена софиянка или софиянец веднага ще направиш паралел в поведението и възпитанието което имат, за това говоря за "истински софиянци" ако не си разбрала още. Ако моя пример за родата й е бил черешката на тортата, то какво са нейните подмятания в 3 поста преди моите ?

Отделно понеже виждам, че се опитваш неуместно да вкарваш някакви референции ще ти кажа, че по темата за парите нямам никаква чувствителност, просто съм се сблъскал с това какво могат да направят парите и какво не могат. Парите са средство, което изобщо не ти носят неизменно нито удовлетворение нито щастие, това е моята основна теза. Не знам ти какви си ги фантазираш.

Между другото, не чух един смислен коментар от теб по темата в тук. Ако нямаш какво да кажеш, не е необходимо да се насилваш да пишеш.


Виж, не съм учил или следвал в чужбина, но съм гледал по тв, че на Запад има така наречените "кампуси". И когато бях на 18-19 г., колкото и глупаво да звучи, си мислех, че Студентски град е нещо подобно.
По отношение на желанието да бъда там - исках от една страна да заживея самостоятелно, да видя как е, исках и университетът да е на по-близко разстояние.
Предполагам осъзнаваш колко абсурдно звучи аз да пътувам от южно-централен Софийски квартал до кв. Дървеница за около час и нещо, а в същото време мой колега от Пловдив да ми се хвали, че от Пловдив до университета (е, верно с кола) му е отнело около 45-50 мин. (не го знам с каква скорост се е движил)?

PinkPan7her, не знам дали си живяла в София и ако да, за колко време и през кои месеци си била тук, но в час-пик ситуацията по основните булеварди е нещо кошмарно. Да седиш на автобусната спирка и да наблюдаваш как примерно бул. България (с три ленти за движение в посока) е напълно затапен от докъдето ти стига погледа, до докъдето ти стига погледа, а ти седиш и изчакваш автобуса...

Ем, тръпка си е, но неприятна. :/

Недей, че ще ти обясни колко лесно се пътува с градския в София.

ДОТА
10-11-2015, 11:19
Мисля, че този "метод на убеждаване" (да повтаря като развален грамофон) използваше сестра ми, като беше на 13-14.

Кво прави сестра ти, пораснаха ли и циците ?

П.П.
Само в тая тема си я споменавала десетина пъти, дано не е поради комплекс, че е много по-красива и умна от теб.

гост-05
10-11-2015, 11:20
Разбирам, че е гадно с трафика, наистина, но това, че ти ИСКАШ да заживееш самостоятелно по никакъв начин не е проблем на държавата и не трябва да е за сметка на хора, които ТРЯБВА да живеят в друг град, за да учат.
Парадоксът в споменатата ситуация е, че колеги, които родом са от градове като Дупница, Перник, Правец, Етрополе, Пазарджик, та дори Пловдив, би им отнело същото време от родните места до университета, както на мен до университета.

И като шоп ще попитам - защо само аз и други като мен, трябва да страдаме от неуредиците в най-големия град на България, а другите да са привилегировани?
На Запад съм убеден, че може би има хора, които всекидневно пътуват по около 100-120 км, за да стигнат до работното си място или университет.
Защо СОС позволява на студенти от Перник право на общежитие?

По отношение на задължителния спорт през първи и втори курс (поне така бе в ТУ-София докато бях студент) - подкрепям, но с уговорката учебната програма да е съобразена с това.

Защо го споменах горното?
Първо вижте тази карта: http://prikachi.com/images/623/8400623W.png

На нея се вижда един маршрут. Точка "А" (горе в картата) е спортният комплекс на ТУ-София, а точка "Б" - сградата на ТУ-София, в която се изучаваха задължително-избираемите за първи и втори курс чужди езици.

Е, спомням си как аз имах веднага след спорта упражнения за чужд език. Паузата между двата предмета - 15 мин., т.е. трябва за това време да стигнеш от точка "А" до точка "Б". По принцип няма проблем. Свикнал съм да извървявам 1 км за около 8 мин. Проблемът тогава ми бе зимата, по-точно непочистения лед. Приключение си бе как загрял от физическите упражнения, бързах да стигна до другата сграда, внимавайки да не се пребия по леда. (((:

draid
10-11-2015, 11:23
Аз съм съгласна, че са средство и знам, че го мислиш. Но не са ти толкова маловажни, колкото се опитваш да убедиш. Прекалено често споменаваш и ги разглеждаш като аспект, когато става въпрос за човешки взаимоотношения - връзки, разводи, предбрачни договори етц. Човек, който смята, че парите са coming ang going, не разсъждава така.

По въпроса с транспорта - знам ли, ако не всеки олигофрен караше кола, нямаше да има толкова задръствания, щото не съм видяла задръстването да го правят автобусите на градския транспорт. Елементарно, Уотсън.

Парите са средство, което е необходимо. Някой хора обаче прекалено силно ги преследват. Ще ти го кажа така - парите в големи количества дават власт, парите обаче не печелят чисто човешки неща, които бих предпочел в пъти пред парите. Договори ми споменаваш ? Това е така, защото съм на мнение, че никой не трябва да получава нищо което не е заслужил.

Относно транспорта. Хммм пак ще ти повторя, както в другата тема. Ако ти се налага в София да смениш 3 транспорта зимата, толкова бързо ще станеш привърженик на придвижването с кола, че просто не може да си го представиш. Просто не си изпитала транспорта в София.

Deadlock
10-11-2015, 11:26
гост-05, би им отнело същото време, но не и същите пари.

гост-05
10-11-2015, 11:35
гост-05, би им отнело същото време, но не и същите пари.
Да, но пък и няма да им се налага да плащат наеми и комунални разходи, нали? (:

В допълнение - аз всеки месец си купувах карта за градския транспорт - към 20 лв. за всички линии (преференциална - за студенти и ученици). Моите колеги до трети курс не искаха да напускат Студентски град... Предполагам, че и от подобни карти за пътуване са пестели.
Многократно съм ги уговарял да излезем някъде по центъра, та поне и аз един път да пътувам по-малко. Не, та, не - само в Студентски град. Едва към трети курс се разчупиха и почнаха да обхождат и централната част на София.

draid
10-11-2015, 11:57
Парадоксът в споменатата ситуация е, че колеги, които родом са от градове като Дупница, Перник, Правец, Етрополе, Пазарджик, та дори Пловдив, би им отнело същото време от родните места до университета, както на мен до университета.

И като шоп ще попитам - защо само аз и други като мен, трябва да страдаме от неуредиците в най-големия град на България, а другите да са привилегировани?
На Запад съм убеден, че може би има хора, които всекидневно пътуват по около 100-120 км, за да стигнат до работното си място или университет.
Защо СОС позволява на студенти от Перник право на общежитие?

По отношение на задължителния спорт през първи и втори курс (поне така бе в ТУ-София докато бях студент) - подкрепям, но с уговорката учебната програма да е съобразена с това.

Защо го споменах горното?
Първо вижте тази карта: http://prikachi.com/images/623/8400623W.png

На нея се вижда един маршрут. Точка "А" (горе в картата) е спортният комплекс на ТУ-София, а точка "Б" - сградата на ТУ-София, в която се изучаваха задължително-избираемите за първи и втори курс чужди езици.

Е, спомням си как аз имах веднага след спорта упражнения за чужд език. Паузата между двата предмета - 15 мин., т.е. трябва за това време да стигнеш от точка "А" до точка "Б". По принцип няма проблем. Свикнал съм да извървявам 1 км за около 8 мин. Проблемът тогава ми бе зимата, по-точно непочистения лед. Приключение си бе как загрял от физическите упражнения, бързах да стигна до другата сграда, внимавайки да не се пребия по леда. (((:


Колега, не забравяй че има студенти в СУ и УАСГ на които студентски град не е толкова близо до университетите. Както казах и горе, няма как да сравняваш удобствата на личният дом с тия в общежитие, така че тия евтини наеми са за сметка на други неща. Може да се предвижваш дълго време, не знам от кой квартал си, но няма как да го сравняваш с това да пътуваш от друг град, защото разходите са по-големи.


Човек, който в действителност вярва, че парите са сoming and going, вдига ръце от договори, защото смята, че времето му и човешките отношения са по-ценни от дрязги за пари. В случай на развод - отново, по-важни са добрите отношения. Биг дийл, че е с някакви пари на минус, той има нещо по-важно от парите, а именно уменията да ги изкара.
Това е мисленето.

Всеки човек, който има умението да изкарва пари, има умението и да ги управлява и задържа. В това число да не ги дава даром на тия дето се опитват да се домогнат лесно до тях. По-скоро бих ги дал всичките за благотворителност, отколкото да ги оставя на някой който е решил че ще изкара лесни пари. И тук съвсем не става дума за самите пари, а за принципи.

Deadlock
10-11-2015, 11:59
гост05,
добре, съгласявам се. какво ще кажеш за следната схема: при кандидатстване за общежитие вписваш на колко километра от университета живееш в момента и на базата на разстоянието получаваш точки, които влияят на мястото ти в списъка чакащи за общежитие. така, ако живееш в далечен квартал на София, ще получиш своето внимание :Р така се прави в държавата, в която живея.

пс: смяна на транспорт и задръствания просто няма как да се вземат предвид :/

Fisherman
10-11-2015, 12:00
Миришеш

да на хубаво

golemiq_korab_minava
10-11-2015, 12:07
да на хубаво
A az sum na kon

golemiq_korab_minava
10-11-2015, 12:11
Mrunkala

гост-05
10-11-2015, 12:15
Колега, не забравяй че има студенти в СУ и УАСГ на които студентски град не е толкова близо до университетите. Както казах и горе, няма как да сравняваш удобствата на личният дом с тия в общежитие, така че тия евтини наеми са за сметка на други неща. Може да се предвижваш дълго време, не знам от кой квартал си, но няма как да го сравняваш с това да пътуваш от друг град, защото разходите са по-големи.

Аз затова споменах, че описвам моята история. (:

По отношение на споменатия от теб СУ...
В съзнанието ми изниква друг спомен: да съм бил втори или трети курс. Зимата бе започнала, по-точно студът - навярно да е било ноември/декември месец. Спомням си как седях в залата за лекции, бях със зимното яке, а от устата ми излизаше пара. А аз и колегите в залата чинно си записвахме материала. На всички ни бе студено, но търпяхме и слушахме професора.
По същото време ръководството на СУ извиваше ръцете на правителството. Били изхарчили парите за отопление, и то още в началото на зимния период... Плашеха, че най-старото висше учебно заведение у нас щяло да затвори врати. Даже своеволно бяха спрели учебните занятия. Обясняваха се как те не можели да търпят студ. И специално аз си мислех - та кой обича да е вкоченясал от студ. Няколко дни по-късно имахме упражнения по друг предмет, в друга учебна сграда. Там асистентът, явно запознат със субсидиите, които се дават за отопление, ни открехна, че ТУ-София плаща по десетки хиляди на ден за Топло. И на наш въпрос "защо от ТУ бавят пускането на парното в учебните блокове", отговорът на асистента бе: "за да има парно в общежитията + парите да ни стигнат до края на зимния период". В последствие две-три седмици по-късно пуснаха парното в учебните блокове. Никой от ТУ-София не се оплака по телевизията. Колегите ми, на които им бе студено или предметите безинтересни - те просто не идваха на лекции. Но никой не се оплака. Но пък цяла България разбра как от СУ хленчат. Многократно съм се нагледал как от СУ правят и някакви батаци, когато в началото на учебната година трябва да настанят новоприетите студенти в общежитията. И как ТУ-София се притичва на помощ, предоставяйки им покрив над главата. А по отношение на наемите - доколкото си спомням СУ събираше наем по около 60-70 лв. на месец за някаква дупка, наричана общежитие, а ТУ - по 17 лв. за общежитие в неремонтиран блок и по 35 лв. за такова в ремонтиран.
От тогава си знам, че в СУ хората много хленчат. (:

гост-05
10-11-2015, 12:23
гост05,
добре, съгласявам се. какво ще кажеш за следната схема: при кандидатстване за общежитие вписваш на колко километра от университета живееш в момента и на базата на разстоянието получаваш точки, които влияят на мястото ти в списъка чакащи за общежитие. така, ако живееш в далечен квартал на София, ще получиш своето внимание :Р така се прави в държавата, в която живея.

пс: смяна на транспорт и задръствания просто няма как да се вземат предвид :/
Т.е. да разбирам, че не живееш в България?
Учиш ли, работиш ли, ще се върнеш ли в Бг? (:

golemiq_korab_minava
10-11-2015, 12:35
Да искаш да живееш в студентски град трябва да аи мега голям нехранимайко, живеещ за проститутки и чалга. Имаш бъдеще в парламента.

galaxy29
10-11-2015, 13:55
да на хубаво

Starless
10-11-2015, 14:51
Някой може ли да изкаже мнение за Стопанския факултет в СУ? Интересува ме по-добър вариант ли е от УНСС?

therichbitch
10-11-2015, 15:03
^ Ще се въздържа от обяснение относно самото образование през 4-те години. Ще кажа за след това- работодателите харесват повече Стопанския факултет, защото много от преподавателите работят в техните среди. Накратко. Ако те интересуват конкретни неща, можеш да ме питаш на ЛС.

therichbitch
10-11-2015, 15:23
Не съм развален телефон, учила съм 4 години там и специално пък на теб съм ти казвала, че се организира подбор от фирмите директно от даден факултет. И така както при теб ще гледат дали си от Манхайм или от (някъде другаде, няма да казавам директни имена), така е и навсякъде при равни други условия ест.

И двамата имате колосален проблем
Благодаря за диагнозата, колко ти дължа? Какво стана с "не ме познаваш лично и не можеш да ме съдиш". Само казвам- и към другите го прилагай, не само към себе си :)
---------------
Какво са видели другите, бе? (facepalm) За какво не съм права- че 3>2 привилегии. Еми ок. Нематериалните удобства не са измерими и нямам намерение да се впускам в обяснения на кого леглото колко му е широко. Затова отказах да коментирам нататък- трябва да ти повторя същото, а ти да се престориш, че е нещо ново, да се хванеш за една дума и да повториш излиянията си, правейки се, че казваш различни неща.
Стига си ревал като петокласник колко "гадна е София, моят град е мн по- хубав". Ми гадна е, да. Но понеже аз си нямам друго родно място (ще трябва да го приемеш като чиста монета, защото нямам намерение да ти отг на въпроса от преди време точно в кой квартал живея, за да прецени твоята височайша особа дали попада в едновремешните граници на София), може ти да се насочиш към по- хубавите градове. И го казвам напълно сериозно. Милиони пъти съм казвала, че единственият ми проблем с преселението на Б-я към София е неефективността, която се създава във всеки един сектор в резултат на подобна гъстота на населението. Не е нормално да се прескачаш с още 2 милиона при положение, че капацитетът за нормалното функциониране е 2 пъти по- малък. И транспотът много страда от това, да. Оня ден съм стояла 40 мин в трамвай, защото някакви като теб решили, че е ок да кацнат на релсите и да спрат цялото движение. А ако не си бил от тях, то си бил в другата лента- отново с огромно задръстване.
И не знам какви подхвърляния те жегват (дааа, знаем, че ти само гледаш отгоре реакциите на хората, не се засягаш), но Каспичан е реален град на нашата иначе орязана карта и съм имала колеги от випуска, които са били от там.

draid
10-11-2015, 15:57
Не съм развален телефон, учила съм 4 години там и специално пък на теб съм ти казвала, че се организира подбор от фирмите директно от даден факултет. И така както при теб ще гледат дали си от Манхайм или от (някъде другаде, няма да казавам директни имена), така е и навсякъде при равни други условия ест.

Благодаря за диагнозата, колко ти дължа? Какво стана с "не ме познаваш лично и не можеш да ме съдиш". Само казвам- и към другите го прилагай, не само към себе си :)
---------------
Какво са видели другите, бе? (facepalm) За какво не съм права- че 3>2 привилегии. Еми ок. Нематериалните удобства не са измерими и нямам намерение да се впускам в обяснения на кого леглото колко му е широко. Затова отказах да коментирам нататък- трябва да ти повторя същото, а ти да се престориш, че е нещо ново, да се хванеш за една дума и да повториш излиянията си, правейки се, че казваш различни неща.
Стига си ревал като петокласник колко "гадна е София, моят град е мн по- хубав". Ми гадна е, да. Но понеже аз си нямам друго родно място (ще трябва да го приемеш като чиста монета, защото нямам намерение да ти отг на въпроса от преди време точно в кой квартал живея, за да прецени твоята височайша особа дали попада в едновремешните граници на София), може ти да се насочиш към по- хубавите градове. И го казвам напълно сериозно. Милиони пъти съм казвала, че единственият ми проблем с преселението на Б-я към София е неефективността, която се създава във всеки един сектор в резултат на подобна гъстота на населението. Не е нормално да се прескачаш с още 2 милиона при положение, че капацитетът за нормалното функциониране е 2 пъти по- малък. И транспотът много страда от това, да. Оня ден съм стояла 40 мин в трамвай, защото някакви като теб решили, че е ок да кацнат на релсите и да спрат цялото движение. А ако не си бил от тях, то си бил в другата лента- отново с огромно задръстване.
И не знам какви подхвърляния те жегват (дааа, знаем, че ти само гледаш отгоре реакциите на хората, не се засягаш), но Каспичан е реален град на нашата иначе орязана карта и съм имала колеги от випуска, които са били от там.

Да говориш на "бе" е признак на доста ниска култура. Пък и е доста грозно от страни. Не разбрах само от коя привилегия ревеш ? Убеден съм на 120%, че ако имаше право на общежитие, щеше да отидеш да живееш там дам. Както вече ти казах, обясненията за плащане на парно са невалидни. Другото нещо е, че никога не съм твърдял, че София е гадна. Няма нужда да си измисляш. София е един от любимите ми градове и това е причината да живея там. Факт е, че нито някога съм твърдял, че съм от София, нито съм искал да бъда раждан там. Относно това на къде аз лично ще се насоча, нито е твоя работа, нито ти си човека който ще ми кажеш. Такива "софиянци" като теб както казах в София има много. Може да си убедена, че с данъци и различни видове такси допринасям достатъчно както да живея в София, така и да си карам колата. Къде паркирам си е отново моя работа, има си градска мобилност за тая работа, хората си вършат работата добре. И понеже само тия "софиянци" като теб се оплакват колко била пренаселена София, може би е време вие да се замислите за правилното разпределение на живущите в страната. Виждам познаваш я географията, та замисли се. Аз лично съм достатъчно пряко свързан със София за да бъда тук в момента, ако си мислиш че съм в София заради парите в голям филм си се вкарала.

therichbitch
10-11-2015, 16:17
ако си мислиш че съм в София заради парите в голям филм си се вкарала.
Нищо не си мисля, ти го казваш.
Погледни си липсата на елементарна езикова култура и тогава коментирай обръщенията ми.
Благодаря за участието

draid
10-11-2015, 16:18
Уууу твоята трябва да е много добра ли ?

Starless
10-11-2015, 16:24
^ Ще се въздържа от обяснение относно самото образование през 4-те години. Ще кажа за след това- работодателите харесват повече Стопанския факултет, защото много от преподавателите работят в техните среди. Накратко. Ако те интересуват конкретни неща, можеш да ме питаш на ЛС.

Имаш ЛС.


Не уча в Бг и нямам никаква база за сравнение, но като общ съвет бих казала да не записваш университет заради рейтинг или щото през развален телефон си чула какво се търси. Отвори програмата на двата университета, разгледай предметите и прецени кой от двата ти пасва по-добре. В края на краищата, на интервюто ще те препитат в различни области и ще оценят какво знаеш, дали си готова да учиш, дали си позитивна и ентусиазирана, а не точно откъде си. :)

Като цяло си звучи по-престижно СУ, въпреки че казват, че не за всичко. Пък и не знам на какво ниво е икономиката там, при положение, че рейтингът му е в друга сфера в сравнение с икономическия университет..
Голям плюс ми се вижда силното изучаване на английски.

golemiq_korab_minava
10-11-2015, 16:46
Нищо не си мисля, ти го казваш.
Погледни си липсата на елементарна езикова култура и тогава коментирай обръщенията ми.
Благодаря за участието
Че София се препълва можеш да се ядосваш единствено на ''прехода' демокрацията'' . не на хората.

therichbitch
10-11-2015, 16:49
Чела съм те и съм съгласна с част от възгледите ти, но не ми се навлиза в политическата част. :)

golemiq_korab_minava
10-11-2015, 16:56
Чела съм те и съм съгласна с част от възгледите ти, но не ми се навлиза в политическата част. :)

Хм. Няма нищо политическо в хората от малките населени места, които търсят работа в столицата. Те не са виновни, че още от далечно време възможностите им на село са в дефицит.

Не знам с кои възгледи си ми съгласна, тъй като аз самия удрям на стена винаги. Със сигурност обаче се усеща песимизма ми...

therichbitch
10-11-2015, 17:09
демокрацията визирах

therichbitch
10-11-2015, 17:37
Аз отчитам като грешка
недей, има значение

Starless
10-11-2015, 17:38
^И това си е нож с две остриета. Учиш нещо, които те влече, което ти е интересно и накрая - или не е търсено, или има твърде много кандидати, или пък е ниско платено.

Тромбоцит
10-12-2015, 13:35
Набори, я ако може някой да ме светне за цялостната процедура, касаеща студентските практики.
След регистрация в платформата първо трябва да се свържем с отговорника във ВУЗ-а или направо да търсим място за полагане на практиката?

Starless
10-12-2015, 13:41
Не говоря за специалността, а за университета.

В такъв случай не виждам защо университетът с по-висок рейтинг да не е по-добър вариант, след като става въпрос за сходни специалности?

Fisherman
10-12-2015, 15:11
Записах 4-ти курс,доволен съм.Още малко ми остава.Колкото повече време минава толкова повече ми се работи по специалността,омръзна ми да слушам суха теория и да вися в лабораторията.

IWannaBeSedated
10-12-2015, 18:11
Е*ало си е майката рано-рано. 8-)

Ewok
10-15-2015, 06:46
Започнахме и старогръцки, доста по-чил от латинския, не знам дали така е по-добре. Някак си свикнах с якото учене тип 'земи и сега ми е трудно да уча като нямам цялата информация пред себе си. Интересно е, де, два различни подхода, а и онова беше интензивен курс, но все пак. Подозирам, че в скоро време ще отида на консултации за да си взема материала предварително и да не ме боли глава, че не разбирам нещо по време на лекции :д (а и за да я видя, нали)

Реших го - руски ще да бъде. По-лесно ми се струва за момента, най-малко откъм думи, а и вива руските търсачки.

Също така, май в крайна сметка няма да записвам избираем този семестър, другата година, ако всичко върви по план, ще си наваксам кредитите. Не мога просто, ту мъч е всичко.

nina9696
10-15-2015, 08:05
imam vypros . kak da napravq kursovata si rabota i moje li nqkoi da mi pomogne da mi pokaje kak se pravi ?
За група студенти са зададени име,ФН,оценки по 5 дисциплини.Да се състави програма,която съхранява данните във файл и избира следните операции от меню. - Създаване на празен файл. - Добавяне на данни за студенти към файла. - промяна на данните за студент по зададен ФН. - Извеждане в текстов файл на ФН и броя на студентите с по една двойка.

prosto_chovek
10-15-2015, 17:25
Набори, я ако може някой да ме светне за цялостната процедура, касаеща студентските практики.
След регистрация в платформата първо трябва да се свържем с отговорника във ВУЗ-а или направо да търсим място за полагане на практиката?

Ако имаш предвид практиките по мон, процедурата е следната. Регистрираш се. Намираш обяви и кандидатстваш. Одобряват те от някъде. Потвърждаваш, че искаш там, след като са те одобрили. Избираш си академичен наставник, който си драпа първичните полови белези и взима пари от теб, няма значение кой ще е. От фирмата ти избират ментор. Правиш си график 240 работни часа, които трябва да си разпределиш както ти е готино. Принтираш си договор и го носиш където ти кажат. Караш часовете или не. След около 2 месеца взимаш сладки кинти (480 лева). Банковата ти сметка трябва да е задължително на банката, която ще ти кажат, при мен беше експресбанк.

golemiq_korab_minava
10-15-2015, 18:15
Ако имаш предвид практиките по мон, процедурата е следната. Регистрираш се. Намираш обяви и кандидатстваш. Одобряват те от някъде. Потвърждаваш, че искаш там, след като са те одобрили. Избираш си академичен наставник, който си драпа първичните полови белези и взима пари от теб, няма значение кой ще е. От фирмата ти избират ментор. Правиш си график 240 работни часа, които трябва да си разпределиш както ти е готино. Принтираш си договор и го носиш където ти кажат. Караш часовете или не. След около 2 месеца взимаш сладки кинти (480 лева). Банковата ти сметка трябва да е задължително на банката, която ще ти кажат, при мен беше експресбанк.

ей точно тук трябва много добре да се винимава къде ще записва через кого. Защото въобще, ако намери някаква фирма по специалността му, която да реши действително да изкара 240часа на стаж - радост ще е. В повечето случаи 100% от студентите, менторите и наставниците се вкарват в корпуционни схеми за източване на парите. Всичко става само на хартия и точка.

Fisherman
10-15-2015, 19:35
Тия практики по МОН са пълна ебавка,само за връзкари и броят не местата не отговаря на реалността.

prosto_chovek
10-16-2015, 07:24
Според мен всеки студент е хубаво да изкара една такава, дори и да не прави нищо на практиката (макар че аз реално си карах). Щото как е думата 480 лева и да научиш и да не научиш нещо на практиката, кой ти ги дава, като не караш, понеже било източване на пари, няма да промениш системата, само ще си останал с 480 лева по - малко. 480>0 при всички случаи.

an7raks
10-16-2015, 07:43
Ако имаш предвид практиките по мон, процедурата е следната. Регистрираш се. Намираш обяви и кандидатстваш. Одобряват те от някъде. Потвърждаваш, че искаш там, след като са те одобрили.

...и после зам. декана ти кзва, че пари за проекта няма и си оставаш само с одобрението...

prosto_chovek
10-16-2015, 08:13
Що бе аз кинтите до стотинка си ги взех, просто ми ги дадоха след 2 месеца.

tori
10-16-2015, 09:39
Аз във ученическите практики бях записана едно време и пак ми бавиха заплащането 2-3 месеца. Това си е напълно нормално. Обаче става въпрос, че от ТУ нямат пари да платят на наставник да ходи по фирмите да обикаля.

golemiq_korab_minava
10-16-2015, 10:15
Що бе аз кинтите до стотинка си ги взех, просто ми ги дадоха след 2 месеца.

Аз след 3 - 4. И след тази платена практика не намирам други по специалноста ми. Не си прав, че системата не можело да се примени. Я да осъществят един истински контрол, действително да изгърмят по затворите няколко и знаеш ли как бързо ще заработи. Ама това с нашата демокрация няма как да стане...малко диктат трябва. И повечко ресурси, че сега малкото ако не се крадеше щяха ли да останат политици и народ. Имам чувство че народа ни се издържа с кражби.

prosto_chovek
10-16-2015, 10:27
Не си ме разбрал правилно. Системата може да се промени, но твърдя, че неучастието на дадени студенти в практиките, понеже било корупция и нямало видиш ли евентуално да научат нищо, не е решението на проблема. Действително в момента един академичен наставник има 30 студента в 10 различни фирми примерно, одобрява си всичко от кабинета в университета, само трябва да го подсетиш на края на стажа, щото да не те забрави, гушва едни кинти и толкова, а ако и на ментора не му се занимава, от тия 240 часа я изкараш 24 я не, пише ти, че си бил и толкова, колко колеги си изкараха практиките от морето на плажа по тоя начин, изобщо никой не го интересува за теб. От друга страна това е идеален начин да се възползва един студент, карайки подобна практика по този начин и паралелно да си кара един стаж, дето да го учат на нещо, само че които са основно неплатени или слабоплатени и хем пари да вземе, хем да натрупа стаж. Нали това в случая, че на оня по мон не се вясваш.

golemiq_korab_minava
10-16-2015, 10:41
Аз много исках да го карам, но понеже нямаше други желащи един педал само отлагаше и накрая нищо. И нямаш как да пуснеш сигнал за следствие щото и ти си замесен. Пък и нищо няма да се промени - само ще се разбере, че някой се е оплакал. На политическа основа беше и всичко което ръсиха по новините. Иначе 500 лв са си добри. Наставниците и те взимаъщт от 50 студента по 50 лв..

prosto_chovek
10-16-2015, 11:25
Ми пробвай пак, даже в момента можеш да се регистрираш, гледай обяви, дето имат повече от 0-1 заети места и вече ако ти звъннат си преценяваш схемата дали и как, далавера си е. Ти какво учеше?

YSMF
10-16-2015, 13:33
А някой работил ли е към университета си?

Тромбоцит
10-18-2015, 03:23
Prosto_chovek, благодаря за отговорите.
Имам още едно записване, този път касаещо спец. европейски стипендии. Някой от вас кандидатствал ли е по тях? Имам познати, които са ги вземали по проекти, но една друга позната от ПУ ми каза, че при тях и с едно проучване върху даден въпрос (70-80стр) им ги заверявали и регистрирали в съответната катедра.

draid
10-18-2015, 18:35
Prosto_chovek, благодаря за отговорите.
Имам още едно записване, този път касаещо спец. европейски стипендии. Някой от вас кандидатствал ли е по тях? Имам познати, които са ги вземали по проекти, но една друга позната от ПУ ми каза, че при тях и с едно проучване върху даден въпрос (70-80стр) им ги заверявали и регистрирали в съответната катедра.

Зависи дали говориш за награда за проект или за стипендия. Едното е еднократно 200лв и мисля, че вече е доста тегаво да се вземе. Едно време ги вземахме и с курсови, особено ако си другар с някой даскал. Стипендията която е 5х100 или 120 не помня си се взема чрез класиране както нормалната стипендия.

bloodfrozen
10-19-2015, 07:19
Проектът за европейските стипендии обхващаше период от 3 години, но последната фаза приключи през летния семестър. Не ми е известно да са обявили нов проект, за съжаление.

Тромбоцит
10-19-2015, 08:51
Данке, Дрейд.
Блъд, доколкото бях чел някъде ще съществува под друга форма, но фокусирана към малко по-ограничен брой дисциплини.

bloodfrozen
10-19-2015, 19:17
Тъкмо се жалвах, че няма светлина по въпроса и - бам! - тази вечер се разписаха, че скоро ще публикуват изчерпателна информация за новата кампания. 8-)

slicky
10-19-2015, 19:38
И ся кво, няма ли да стане с тея практики?

П.С.: Намерих си работа за 290 лв и ще събирам за кола.

Beyo
10-20-2015, 11:57
https://docs.google.com/forms/d/1w0mCJ0Gzd1ZyeOYXIOyn2cDeI0er83T-afQbA_HPLY0/viewform?usp=send_form Попълнете анкетата :)

krkikacol
10-21-2015, 14:33
Онлайн курсове на всякакви езици с чуждестранни преподаватели!

https://www.colanguage.com/bg/referral/2f7794b3

Научете всички езици лесно и бързо!

knox
10-23-2015, 18:39
Здравейте! Интересува ме някой знае ли дали 26 октомври ще бъде учебен ден за студенти , понеже днес от две места чух че нямало да се учи? Благодаря предварително. :))

Тромбоцит
10-24-2015, 07:31
Вчера имах посещение до Уч. Отдел, че са ми сбъркали успеха с над 20 стотни.

prosto_chovek
10-24-2015, 08:01
Случва се. При нас се е случвало да не дадат протоколи в канцеларията преподавателите и да водят студент с 3 невзети изпита отгоре. Скарваш им се и ще оправят работата, ако много се заядат, вадиш си справка с оценките от тях, сравняваш с електронния протокол и намираш преподавателя, в когото е грешката и оправяте работата.

YSMF
10-24-2015, 11:37
Колеги икономисти, някой може ли да ми каже къде в Auditor’s Report, Management report или Financial Report мога да намеря Adjusting entries. Търся си, не мога да ги намеря и откачам. Прегледах си учебници, презентации и съм блокирала.

DisappointedDreamer
11-04-2015, 09:03
Сесията е след месец и вече усещам студените пръсти на паниката по кожата ми. :Д

YSMF
11-04-2015, 09:54
Заслужава ли си да се дадат пари за курсове към SAP? Сега организират от партньор в Германия, но варира от 150 до 500€.

YSMF
11-04-2015, 10:04
Точно, сега разглеждам курсовете, които са в предложението и търся дали няма пакета им за HR.

Beyo
11-04-2015, 16:56
ПУ- Маркетинг 3ти курс и ... http://goo.gl/forms/ylSKWjgNFc Много ви моля, мили хора, да попълнете моята анкетка, защото утре в университета доцента ще ме направи на решетка !!! Много благодаря! :))

147258369
11-07-2015, 13:55
моля, спешно ми трябва план на урока с подточки на тема Омир-Илиада-първа песен-темата за гнева.Епическият герой. Много благодаря.

NomNomNom
11-07-2015, 14:01
Точно, сега разглеждам курсовете, които са в предложението и търся дали няма пакета им за HR.

Аз бих, такива неща стоят готино в CV-то :д

tireheb
11-07-2015, 14:17
Заслужава ли си да се дадат пари за курсове към SAP? Сега организират от партньор в Германия, но варира от 150 до 500€.

Заслужава си.
Всяка смислена компания изпозлва някакво ERP, като SAP e най-оптималният вариант и съответно е плюс ако имаш опит/си наясно как функционира.

Друг е въпросът, че с месец практика на място ще можеш да се оправяш и без предварителен курс, но все пак.

YSMF
11-07-2015, 20:17
Благодаря, ще го запиша следващия семестър, когато имам повече време за странични курсове.
Ако някой го интересува проекта е към университета Дуйсбург - Ессен http://www.erp4students.eu/

draid
11-07-2015, 23:15
Заслужава ли си да се дадат пари за курсове към SAP? Сега организират от партньор в Германия, но варира от 150 до 500€.

Като цяло всички ERP системи са досадни за работа. Виж ако се наредиш да интегрираш такива системи...

Някои като чуят SAP и се подмокрят.

tireheb
11-08-2015, 09:53
Като цяло всички ERP системи са досадни за работа.

е пробвай да водиш счетоводство с бакалския тефтер
може да е по-недосадно

draid
11-08-2015, 09:56
Тия системи са необходимо зло, но това не ги прави по-малко досадни.

sevdalina
11-14-2015, 07:29
Здравейте! Аз съм 2 курс и сега се преместих в ново общежитие, но в банята е много студено. Мислите ли, че ако си взема конвектор ще ми направят проблем. Вече си харесах от тук няколко http://www.gaudi-ds.com/konvektori и щях да си взема, но после една приятелка ми каза, че може да се пренатовари инсталацията от него. Вие какво мислите?

LoadRunner
12-08-2015, 20:16
Има ли някой тука дето учи счетоводство?

YSMF
12-10-2015, 11:48
Има ли някой тука дето учи счетоводство?
Аз за съжаление, но не знам колко ще мога да ти помогна.

draid
12-10-2015, 20:49
Здравейте! Аз съм 2 курс и сега се преместих в ново общежитие, но в банята е много студено. Мислите ли, че ако си взема конвектор ще ми направят проблем. Вече си харесах от тук няколко http://www.gaudi-ds.com/konvektori и щях да си взема, но после една приятелка ми каза, че може да се пренатовари инсталацията от него. Вие какво мислите?

Зависи в какво общежитие си. Навремето не ни правеха проблем, ако не им навираме наличието на уреди в очите (Разбирай скриваш го като има проверки)

С 0.6-1.0kW няма да претовариш нищо, аз обаче в общежитие не бих си заложил живота да слагам такова нещо в близост до влага и вода, кой знае как е правена инсталацията.

an7raks
12-10-2015, 22:28
В някои блокове искат да се декларират уредите и според декларираното ти слагат коефициент, по който ти умножават месечната сметка за ток. Правят го уж, за да е по-справедливо, защото все още на повечето блокове електромера е един и тока се дели между всички по равно. Изобщо не ги интересува инсталацията, ако щеш и калорифер 5kW да занесеш. Кофтито е, че ще ти лепнат голям коефициент, а ако не го декларираш и те хванат на някоя проверка, ти слагат най-високия коефициент /10/ за някакъв период. На проверка могат да ти минат дори и да те няма в стаята, така че не е много сигурно това с криенето.
В кой блок си, ако не е тайна? Аз до сега, в който блок съм ходил, винаги е топло, ако има парно.

inewton
12-12-2015, 18:48
Ето на какво попаднах. Човешката глупост няма граници.

http://store.picbg.net/pubpic/82/16/cf209a2ec93a8216.jpg

therichbitch
12-13-2015, 09:55
:lol:

YSMF
12-13-2015, 10:04
Не завиждам на тези, които са трябвали да го установят.

Dwyd96
12-26-2015, 14:36
Като не го ползваш го крий и няма проблеми

Dwyd96
12-26-2015, 14:37
Ето на какво попаднах. Човешката глупост няма граници.

http://store.picbg.net/pubpic/82/16/cf209a2ec93a8216.jpg

2-ри блок ТУ-София?

inewton
12-26-2015, 14:39
2-ри блок ТУ-София?

Мисля, че да. Не помня дали не беше и от 4- ти.

Dwyd96
12-26-2015, 14:40
Мисля, че да. Не помня дали не беше и от 4- ти.

Любка е домакинката на 2-ри блок. :Д

inewton
12-26-2015, 14:44
Любка е домакинката на 2-ри блок. :Д

Не съм толкова запознат. Пратиха ми я тая снимка. Аз не живея там.

Dwyd96
12-26-2015, 14:45
Не съм толкова запознат. Пратиха ми я тая снимка. Аз не живея там.

:д НА МЕНЕ МИ СЕ НАЛАГАШЕ 2 МЕСЕЦА :д

inewton
12-26-2015, 14:46
:д НА МЕНЕ МИ СЕ НАЛАГАШЕ 2 МЕСЕЦА :д

Толкова ли е зле? Отвън не изглежда толкова окаян.

Dwyd96
12-26-2015, 14:50
Толкова ли е зле? Отвън не изглежда толкова окаян.

Не, всъщност стаята ми беше сравнително хубава. Но горната снимка показва, какви същества са обитаващите го :Д

inewton
12-26-2015, 14:51
Не, всъщност стаята ми беше сравнително хубава. Но горната снимка показва, какви същества са обитаващите го :Д

Имам приятели там. Не са чак такива малоумници. :D

Dwyd96
12-26-2015, 21:05
Имам приятели там. Не са чак такива малоумници. :D

Хаха някъф беше излезнал на прозореца свиреше на тромпет, а тия отсреща от МГУ-то му пляскаха... :д тия твойте приятели явно са малцинство :д

YSMF
12-26-2015, 23:10
Хаха някъф беше излезнал на прозореца свиреше на тромпет, а тия отсреща от МГУ-то му пляскаха... :д тия твойте приятели явно са малцинство :д
:lol:
А като си помисля, че най - големият ми проблем в общежитията на ТУ, но във Варна беше, че нямаше топла вода и къде да се преобличам, защото от другите блокове се строяваха да гледат. Също и дивите кючеци в 3 часа последвани от звучни псувни във фейсбук групата и че ще има строшени пръсти.

Dwyd96
12-27-2015, 03:09
:д аа то тия глупости ги има насякъде :д

inewton
12-27-2015, 05:58
Хаха някъф беше излезнал на прозореца свиреше на тромпет, а тия отсреща от МГУ-то му пляскаха... :д тия твойте приятели явно са малцинство :д

Единият от тях свири на китара. Може и той да изнася концерти :D

В 51 няма такива глупости.

Fisherman
01-17-2016, 13:35
докарах го до там,че чакам раздялата с колегите,повече от дипломата

golemiq_korab_minava
01-17-2016, 13:36
докарах го до там,че чакам раздялата с колегите,повече от дипломата

смисъл, олигофрени ?

Грозния
01-17-2016, 17:05
Ето на какво попаднах. Човешката глупост няма граници.

http://store.picbg.net/pubpic/82/16/cf209a2ec93a8216.jpgТова е ебавка, много стар номер :D! Написали са го студентите от името на домакинката :D !

inewton
01-17-2016, 17:30
Това е ебавка, много стар номер :D! Написали са го студентите от името на домакинката :D !

Студентите да се занимават с такива простотии?

Ivaaaaa
01-17-2016, 18:12
докарах го до там,че чакам раздялата с колегите,повече от дипломата

Дададада. На теб поне ти остана малко.
Иии успешна сесия, форумни колеги.

YSMF
01-17-2016, 20:00
Успешна сесия и от мен 8-) На 21ви и на 27ми са изпитите и край на сесията, дай Боже,

Грозния
01-17-2016, 20:58
Студентите да се занимават с такива простотии?А не бе :D !
Много ясно, че се занимават да измислят и пишат такива простотии! Ти от кой свят падаш? Да не мислиш, че мивките наистина са били задръстени баш по тоя начин и че домакинката наистина го е написала? Това със "задръстените от сперма мивки" е старо, тия от ТУ-то, също не са го измислили сами, а са го видели отнякъде ;) ! Само ти ли се хвана, че е истинско, а не ебавка 8) ?!

Fisherman
01-18-2016, 12:11
Дададада. На теб поне ти остана малко.
Иии успешна сесия, форумни колеги.

успешна и на теб

inewton
01-18-2016, 16:01
А не бе :D !
Много ясно, че се занимават да измислят и пишат такива простотии! Ти от кой свят падаш? Да не мислиш, че мивките наистина са били задръстени баш по тоя начин и че домакинката наистина го е написала? Това със "задръстените от сперма мивки" е старо, тия от ТУ-то, също не са го измислили сами, а са го видели отнякъде ;) ! Само ти ли се хвана, че е истинско, а не ебавка 8) ?!

Не ме интересува особено. А и аз не бих се хабил да мисля подобни глупости, освен ако домакинката не е като тази.

Успешна!

Грозния
01-18-2016, 17:00
Като се замислиш, това не е ебавка само с домакинката, която уж го е написала, но и с въпросните студенти които живеят в блока и вместо да напълнят някоя колежка, пълнят мивките :D ! И e истина че дори колежките да са останали капо, мивките - никога :D!

Fisherman
02-16-2016, 09:43
още 1 седмица до края на сесийката бате

inewton
02-16-2016, 11:10
още 1 седмица до края на сесийката бате

Да минава най- после! Никога не съм учил толкова, колкото през предходните 3 седмици.

GOLD
02-16-2016, 11:13
Студентите да се занимават с такива простотии?

Че кво друго да правят ..

YSMF
02-16-2016, 12:12
Аз нямам търпение да почна, да си видя вече специализираните предмети и да разбера ще мога ли да си освободя международното търговско право.
Някой, който е бил в общежитията на ТУ Варна /спомням си, че имаше такива/ знае ли дали може да се остане и през лятото? Знам, че в другите общежития може :/

Fisherman
02-16-2016, 18:40
Да минава най- после! Никога не съм учил толкова, колкото през предходните 3 седмици.

кой курс си

inewton
02-16-2016, 18:51
кой курс си

Първи.

Fisherman
02-16-2016, 19:30
ехе,колко вода има да изтече

inewton
02-16-2016, 19:36
ехе,колко вода има да изтече

По- трудно от математическия анализ няма да има. Той да мине, вече ще е лесно.

tori
02-17-2016, 12:56
Не сте ли свършили още, ве?! Ние приключихме и редовната, и поправителната, че даже и почнахме летния семестър. И практика имах вече, заразих се и с грип от болницата... Бавни сте. Успешна ви сесия, щом не сте приключили още.
Аз изкарах три 5ци, три 4ки и две 3ки, чакам си оценката от практиката, която мисля, че беше пак 5.

Fisherman
02-17-2016, 14:01
С Нютон май сме в Софийския университет,в СУ сесиите винаги са последни.

IWannaBeSedated
02-17-2016, 17:16
Айде свърши тая сесия, от понеделник наново. :(

Ivaaaaa
02-20-2016, 05:20
Сървайвър, сезон 3 приключи. От понеделник новият : (( (((

mincheto
02-24-2016, 09:31
ЦЪК ТУК (http://forum.rozali.com)

Fisherman
02-24-2016, 14:26
аре

Ewok
03-14-2016, 14:53
Някой, учещ в СУ, взимал ли е стипендия за успех?

Fisherman
03-15-2016, 19:34
Някой, учещ в СУ, взимал ли е стипендия за успех?

да,няколко мои колеги

Au79
03-21-2016, 12:05
Някой, който учи в университета във Велико Търново, може ли да ми каже къде се провеждат лекциите на специалностите от филологическия и историческия факултет? В ректората, в някой от другите корпуси или всеки път различно?

Kakinceto
04-04-2016, 21:24
Хорааааа, моля, някой може ли да ми каже каква е разликата между факултетите информатика, информационни технологии и компютърни науки в СУ? Всичките ще ги пиша като желания, но все още се чудя кой да сложа на първо място... И да Ви питам с какъв бал влязохте? :D Поздравии

DarkTemplar
04-04-2016, 23:09
Това са специалности, факултетът е все един и същ - ФМИ.

inewton
04-05-2016, 05:05
Хорааааа, моля, някой може ли да ми каже каква е разликата между факултетите информатика, информационни технологии и компютърни науки в СУ? Всичките ще ги пиша като желания, но все още се чудя кой да сложа на първо място... И да Ви питам с какъв бал влязохте? :D Поздравии

Наистина това е един и същ факултет, че и по математика. Не само по КН, информатика и ИТ.

Носят се слухове, че софтуерно инженерство и компютърни науки били най-престижните специалности там.

IWannaBeSedated
04-05-2016, 06:25
Хорааааа, моля, някой може ли да ми каже каква е разликата между факултетите информатика, информационни технологии и компютърни науки в СУ? Всичките ще ги пиша като желания, но все още се чудя кой да сложа на първо място... И да Ви питам с какъв бал влязохте? :D Поздравии
Разгледай хубаво учебните планове и виж коя специалност ще ти допадне най-много.
Момичетата по-лесно влизаме, не се притеснявай. :D

draid
04-06-2016, 17:16
Хорааааа, моля, някой може ли да ми каже каква е разликата между факултетите информатика, информационни технологии и компютърни науки в СУ? Всичките ще ги пиша като желания, но все още се чудя кой да сложа на първо място... И да Ви питам с какъв бал влязохте? :D Поздравии

Общо взето са еднакви. Трябва да знаеш обаче, че там се набляга стабилно на математиката и тези специалности са по математически насочени в СУ отколкото в ТУ например. Все пак най-добра представа ще добиеш като сравниш учебните планове. Успех с кандидатстването.

faithful
04-06-2016, 19:47
Heeeeello : ))))))))
Абе хора не знам къде да пиша вече, никой никъде не отговаря. Кажете как стоят нещата с Правото в Пловдивския университет последните 2-3 години? Знаете ли с какви оценки по български ез. и история горе-долу приемат? До колкото разбрах, положението е допряло до само 300 кандидат-студента всяка година и приема не бил труден. Някой запознат да пише моля?

Kakinceto
04-06-2016, 20:54
Да де, специалностите са различни, не факултетите... моя грешка :D
Благодаря за отговорите! :)

draid
04-07-2016, 19:15
Heeeeello : ))))))))
Абе хора не знам къде да пиша вече, никой никъде не отговаря. Кажете как стоят нещата с Правото в Пловдивския университет последните 2-3 години? Знаете ли с какви оценки по български ез. и история горе-долу приемат? До колкото разбрах, положението е допряло до само 300 кандидат-студента всяка година и приема не бил труден. Някой запознат да пише моля?

За Пловдив не знам, обаче последните години с правото като цяло е трагедия. Много хубаво си помисли дали искаш да учиш това, защото реализацията е страшно трудна след това.

sevdalina
04-18-2016, 08:06
Moже да видиш в Гауди Ди Ес, магазинът се намира на ул. "Ралевица" 94 в София. Ако нямаш време да отидеш до там, може да разгледаш вентилаторите в сайта. Има много модели на нормални цени. Хубаво е, след като имаш мухъл да имаш вентилатор, иначе със сигурност ще стане още по-зле.

Monstunter
04-19-2016, 12:29
Мислете хубаво какво ще учите че трябва да има време и за останали хубави неща . ;)





-------------------------------------------------------------
https://www.neobux.com/?rh=53746F696F6D6F746F3930 Едноминутна (безплатна) регистрация помагаща за дарение.Благодарим за отделеното време!

poorArya.
05-20-2016, 17:06
Здравейте! :) Исках да ви попитам за мнението ви за ТУ Варна и ВВУ Варна (вонноморското). Кажете, който учи там или има познати, доволни ли сте? Преподавателите как са? Стараят ли се, добре ли обясняват, обръщат ли внимание на студентите? Качествено ли е обучението, като цяло?

CoNviCt
06-30-2016, 16:44
Здравейте! :) Исках да ви попитам за мнението ви за ТУ Варна и ВВУ Варна (вонноморското). Кажете, който учи там или има познати, доволни ли сте? Преподавателите как са? Стараят ли се, добре ли обясняват, обръщат ли внимание на студентите? Качествено ли е обучението, като цяло?

Не много. Хаха.

Didi___
07-11-2016, 15:55
Здравейте! Интересувам се дали случайно някои има тези учебници и ги продава втора употреба :)
Учебник по химия за кандидат-студенти по медицина, стоматология и фармация. Обща и неорганична химия, Авторски колектив от катедра „Химия и биохимия” при МУ-София, Регалия 6.
Учебник по химия за кандидат-студенти по медицина, стоматология и фармация. Органична химия, Авторски колектив от катедра „Химия и биохимия” при МУ-София, Регалия 6.