PDA

View Full Version : Студентска тема



Страници : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

RiperRoo
09-02-2011, 23:47
2ра година УНСС... повтарям. Кофти да ти се падне малката секира на предмет, който мразиш 8-)

Александрова ли беше?
Не, другата гад - Александров, поне сега ще избирам при кой да съм

Chacho
09-03-2011, 00:06
Той не е ли голямата? 8-)

RiperRoo
09-03-2011, 00:12
Ммм не той е малката секира... не помня кой беше голямата. Историята е, че Александров е бил асистент на Голямата секира. Голямата секира сече бавно и плавно така, че имаш шанс да я избегнеш. Докато малката секира сече бързо и на често :D

slavito007
09-03-2011, 10:24
Какво учиш да знам дали ме грози и мен същото 8-)

RiperRoo
09-03-2011, 11:56
Напр. Икономика и бизнес, той преподава Финанси.

Trollrusos
09-03-2011, 12:34
2-ри курс Археология Пловдивски Университет. Студентски живот аз сладък живот. :-D

FantaMen
09-05-2011, 23:13
Привет..Не съм сигурен дали съм точно за тук но поне знам че ще ми помогнете...Тази година ще съм Кандидат-студент...Плановете ми са за право в УНСС.Искам мнения от хора който са в УНСС дори и в други специалности...Доволни ли сте от избора си трудно ли влязохте (всяка година е различно но все пак..) и т.н! Историята ми е единственият предмет по който ще имам обща диплома над 5.50 и затова се насочвам към Право...а и друго не знам за което се иска изпити по история...

slavito007
09-06-2011, 09:20
Ами как да ти кажа. Аз сега ще съм първа година в УНСС, така че преки впечатления не мога да изразя. По принцип за момчета е много по-лесно влизането. Аз кандидатствах и право, обаче 2 единици не ми стигнаха. Имам 5,92 диплома, 5,43 на ЕПИ Литература и 4, 40 ЕПИ История. Това означава, че с първите 2 оценки и едно 5 по история влизаш спокойно второ класиране. Хубави неща съм чувал за правото в УНСС, но все пак бих ти препоръчал за тази специалност да имаш предид и СУ като вариант.
За влизането конкретно в моята специалност икономика с чуждоезиково обучение с английски език мога да кажа, че балът тази година беше пропаднал направо главоломно. И с четворки по всичко пак щях да вляза. А и с тези ми оценки дори имах бала за финанси.
Така че ако учищ що-годе сериозно, няма да имаш проблеми :)

Honest
09-06-2011, 18:00
Аз съм за 10 клас. Решила съм фармация. Кажете има ли възможност да се започне работа? И как протича обучението? Интересно ли е? :)

FantaMen
09-06-2011, 22:25
За СУ мислех още преди 5-6 месеца но едното с теми а другото е тест...Нещата който се учат са доста различни...А и проблем ми е на мен българският защото тея теми просто не ми се отдава да ги пиша...а и 25 теми само по история още г/д толкова по Литература....прекалено трудно ми се вижда...Дипломата незнам каква ще ми е защото имам 2 държавни изпита.(Матури и по Специалноста) Така че от тях ще се види до голяма степен дипломата.Но историята ще я науча а балообразуването е 2x Оценката от изпита по история...(ако не се лъжа). За правото иначе знам че СУ е по елитно...Другото което е мн важно незнам от къде бях чул че за тазгодишните кандидат студенти НЯМА да имат повишителни изпити за оценки по определени предмети ( 9 10 11 клас ) което е и основният ми довод да премина на история където от 4 години имам 3 Отлични годишни оценки и 1-на Много добра.А и материала го знам защото ми е интересен и ме влече...

sexa_na_kompleksa
09-14-2011, 07:44
FantaMen, мислил ли си за Нов Български Университет? Там се влиза с ТОП - тест по общообразователна подготовка - който включва 10 категории с по 10 въпроса. Тестът не е много труден. Тази година минималният бал за специалност Право беше 663 от максимален 1000.
В НБУ за всички специалности се държи ТОП, но някои специалности изискват и специализиран изпит.
Ако Историята наистина те влече, може да пробваш и други специалности като Археология, История, История на културата, Политически науки.
НБУ е страхотен университет, проблемът е, че тъй като е частен, а не държавен, таксите са по-високи - бакалавърските програми са по 1200 лв с няколко изключения. Но от тези, които изброих, само Правото е на различна цена - 1 600лв. Хубавото е, че в университета няма заверки, преподавателите не ти търсят постоянно присъствие и може да съчетаваш ученето с работа, за да ти се върже сметката, защото все пак 2 400 лв на година не са малко.

FantaMen
09-15-2011, 04:33
И за него гледах но май ще ми идва прекалено скъпо особенно първата година...Правото ми е 4 пъти по евтино и в УНСС и в СУ...Иначе да по лесно се влиза дори от УНСС...Виж мен ме влече историята но съм избрал право защото от една страна историята няма да ми е толкова трудно да я науча за изпитите от друга страна правото ми харесва като професия.Не е казано че ако го завърша (Дай Боже) ще работя като Адвокат,нотариус и т.н! Но си имам и познати в тази сфера който могат да ми ударят едно рамо след като завърша..Но е много кофти това в различният материал между СУ и УНСС!Имам темите по история готови за СУ но материята сравнена с тази на УНСС е различна.Едното обхваща огромни подробности около създаването на Първа Българска Държава..другото изиска точно и ясно обяснение и подреждане на дати години и събития и опит в писане на теми (който аз НЯМАМ не ми се отдават просто) не вярвам във възможностите си да успея в СУ (точно заради темите)! А трябва да решавам в близките 1-2 седмици та да имам време да уча поне 4-5 месеца преди първите изпити!

sexa_na_kompleksa
09-16-2011, 16:14
Според мен даже си закъснял. Повечето ми познати, които кандидатстваха с История, започнаха с уроците още през лятото и пак трудно научиха темите. Но ако запаметяваш материала бързо, може и да успееш на време. : )
А това с различния материал наистина е много неприятно, но така е в държавните университети. Не случайно таксите са толкова ниски. ; )

akibaki
09-16-2011, 21:27
Много се чудя коя от всичките специалности си струва най-много..имам предвид с коя после ще имам сигурна работа и доходи,а не само да си вися с дипломката и да си търся работа по кафенетата.Значи колебая се между бизнес администрация,маркетинг,ба нково дело,мениджмънт,публична администрация и журналистика.

Monisita
09-17-2011, 23:59
Аз сега ще съм 3-ти курс в НБУ с Публична администрация. Много съм доволна от университета. Няма заверки, поправителни изпити и тн., преподавателите са страхотни, а за материалната база да не говорим. Но не си мислете че лесно се взимат изпитите. Доста хора са си изградили грешно впечатление, че в НБУ изобщо не учиш и накрая си изкарваш сесията без проблем...да, ама не. :D

FantaMen
09-18-2011, 09:08
Ами имам приятел който кандидатства в СУ беше си научили всичките теми а започна от октомври и единствено късмета му изневери като най-трудната за него тема му се падна 2 пъти!От уроци по история съм се отказал.Убеден съм че мога да си науча сам материята...Единствено БЕЛ-а ме притеснява ама и там ще видим как ще ги въртим работите..

sexa_na_kompleksa
09-18-2011, 15:44
Не знам, ти си преценяваш. Моя приятелка, която е от по-умничките, започна да ходи лятото на уроци и си учеше системно, накрая изкара 4. Подобните случаи не са един или два, но просто искам да ти кажа да си прецениш внимателно силите, тъй като освен уроците ще трябва да учиш и за училище.

akibaki
09-18-2011, 19:22
Много се чудя коя от всичките специалности си струва най-много..имам предвид с коя после ще имам сигурна работа и доходи,а не само да си вися с дипломката и да си търся работа по кафенетата.Значи колебая се между бизнес администрация,маркетинг,ба нково дело,мениджмънт,публична администрация и журналистика.

никой ли не може да ми помогне? :\

Chacho
09-18-2011, 20:52
Много се чудя коя от всичките специалности си струва най-много..имам предвид с коя после ще имам сигурна работа и доходи,а не само да си вися с дипломката и да си търся работа по кафенетата.Значи колебая се между бизнес администрация,маркетинг,ба нково дело,мениджмънт,публична администрация и журналистика.

никой ли не може да ми помогне? :\

Най-вече зависи от теб, но журналистите по последни данни са много нагоре в класацията за работните места и заплатите.

akibaki
09-19-2011, 06:12
Много се чудя коя от всичките специалности си струва най-много..имам предвид с коя после ще имам сигурна работа и доходи,а не само да си вися с дипломката и да си търся работа по кафенетата.Значи колебая се между бизнес администрация,маркетинг,ба нково дело,мениджмънт,публична администрация и журналистика.

никой ли не може да ми помогне? :\

Най-вече зависи от теб, но журналистите по последни данни са много нагоре в класацията за работните места и заплатите.

Знам,че от мен зависи,но според вас кое си струва и кое е въздух под налягане и само едно име?

Chacho
09-19-2011, 11:51
Две неща трябва да прецениш.

1.Какво ти се работи?
2.Колко ти се учи?


Която и специалност да си избереш, можеш да се реализираш, стига да имаш желание и да си добър/добра. Има много икономисти, които са без работа, но няма да ти обяснявам колко от тях са малоумни. Влезни някоя специалност, учи 4 години, изиграй си правилно картите и ще имаш работа.

bateman
09-19-2011, 19:53
Много се чудя коя от всичките специалности си струва най-много..имам предвид с коя после ще имам сигурна работа и доходи,а не само да си вися с дипломката и да си търся работа по кафенетата.Значи колебая се между бизнес администрация,маркетинг,ба нково дело,мениджмънт,публична администрация и журналистика.

никой ли не може да ми помогне? :\
И аз много се чудя какво да следвам.
Като цяло ме влече журналистиката ,но не мисля ,че като завърша журналистика мога да изкарвам добри пари затова мисля да се ориентирам към другите специалности.

wakethedead
09-19-2011, 20:17
хора кажете ми моля ви най-добрите университети в испания и холандия??

Bukuuu
09-19-2011, 21:12
Аз пък съм все още гимназистка (11клас). Уча в Математическа гимназия (профил: Билогия+Английски език). Смятам да продължавам да уча след като завърша гимназия и съм се насочила към медицината и по точно сърдечно-съдова хирургия. Тъй като обаче не съм запозната много, много с нещата около медицината ще помоля някой, който е запознат да ме "просветли". Та ако може да ми разясните за това дали се полагат изпити само по Химия, само по Биология или и по двете? Какви оценки горе-долу трябва да имам, за да ме приемат и общо взето каквото се сетите и смятате, че може да ми е от полза.
Предварително благодаря! :)

bateman
09-19-2011, 21:19
Аз пък съм все още гимназистка (11клас). Уча в Математическа гимназия (профил: Билогия+Английски език). Смятам да продължавам да уча след като завърша гимназия и съм се насочила към медицината и по точно сърдечно-съдова хирургия. Тъй като обаче не съм запозната много, много с нещата около медицината ще помоля някой, който е запознат да ме "просветли". Та ако може да ми разясните за това дали се полагат изпити само по Химия, само по Биология или и по двете? Какви оценки горе-долу трябва да имам, за да ме приемат и общо взето каквото се сетите и смятате, че може да ми е от полза.
Предварително благодаря! :)
също ако може да кажете добри университети в Холандия,Италия и Испания за тази специалност?

Chacho
09-19-2011, 23:41
Аз пък съм все още гимназистка (11клас). Уча в Математическа гимназия (профил: Билогия+Английски език). Смятам да продължавам да уча след като завърша гимназия и съм се насочила към медицината и по точно сърдечно-съдова хирургия. Тъй като обаче не съм запозната много, много с нещата около медицината ще помоля някой, който е запознат да ме "просветли". Та ако може да ми разясните за това дали се полагат изпити само по Химия, само по Биология или и по двете? Какви оценки горе-долу трябва да имам, за да ме приемат и общо взето каквото се сетите и смятате, че може да ми е от полза.
Предварително благодаря! :)

И по двете се полагат изпити. Можеш да влезеш в сайтовете на медицинските университети и да провериш минималните балове за последните години. Зависи кое висше учебно заведение ще си избереш, но МУ София се води най-доброто, като и в МУ Плевен уж е силна подготовката. Хирургията ще я специализираш след общата медицина, демек първо трябва да влезеш и да си поучиш достатъчно годинки, после ще мислиш за това. Говори и с учителите си.

Bukuuu
09-20-2011, 17:22
Аз пък съм все още гимназистка (11клас). Уча в Математическа гимназия (профил: Билогия+Английски език). Смятам да продължавам да уча след като завърша гимназия и съм се насочила към медицината и по точно сърдечно-съдова хирургия. Тъй като обаче не съм запозната много, много с нещата около медицината ще помоля някой, който е запознат да ме "просветли". Та ако може да ми разясните за това дали се полагат изпити само по Химия, само по Биология или и по двете? Какви оценки горе-долу трябва да имам, за да ме приемат и общо взето каквото се сетите и смятате, че може да ми е от полза.
Предварително благодаря! :)

И по двете се полагат изпити. Можеш да влезеш в сайтовете на медицинските университети и да провериш минималните балове за последните години. Зависи кое висше учебно заведение ще си избереш, но МУ София се води най-доброто, като и в МУ Плевен уж е силна подготовката. Хирургията ще я специализираш след общата медицина, демек първо трябва да влезеш и да си поучиш достатъчно годинки, после ще мислиш за това. Говори и с учителите си.

Благодаря много!

mrtn
09-22-2011, 13:09
Хайде драги студенти, казвайте как започнахте.. така де, някои не са почнали още, но знам че го очакват с нетърпение. :)
При мен засега е нещо превъзходно, удивително.. общо взето много ми харесва!! :) :grin: 8-)

Chacho
09-22-2011, 13:51
Чакам 3 октомври, но ще стартирам доста напрегнато. Имам да наваксвам един материал, учих от май до септември нон-стоп и нямам голяма мотивация в момента.

lavolupte
09-22-2011, 14:59
Някой в Асен Златаров в Бургас , туризъм - задочно ? :P

Yoana
09-22-2011, 23:56
оф, хора(вие, които вече сте започнали), кажете ми заслужава ли си да ходя на откриването на учебната година? 8-) университета не е от значение

Chacho
09-23-2011, 00:16
оф, хора(вие, които вече сте започнали), кажете ми заслужава ли си да ходя на откриването на учебната година? 8-) университета не е от значение

Зависи коя година си. Студентски книжки връчват тогава.

therichbitch
09-24-2011, 21:54
оф, хора(вие, които вече сте започнали), кажете ми заслужава ли си да ходя на откриването на учебната година? 8-) университета не е от значение

Не си струва, дори да си 1ви курс, много е тъпо..
Книжката можеш да си я вземеш и после- като почнете.

truly
09-25-2011, 06:55
оф, хора(вие, които вече сте започнали), кажете ми заслужава ли си да ходя на откриването на учебната година? 8-) университета не е от значение

Не си струва, дори да си 1ви курс, много е тъпо..
Книжката можеш да си я вземеш и после- като почнете.
Според мен пък ако си първи курс е хубаво да отидеш и причината не е само в това да си вземеш студентската книжка. Хубаво е да се видиш с колегите, да разбереш кои са и да се запознаете още първия ден (с които успееш естествено). Аз специално щях много да съжалявам ако не бях отишла, защото успях да се запозная с повечето си колеги и дори след откриването ходихме да се почерпим и беше много весело. А и посрещането на първокурсниците е по специално (може и подаръци да имате). Затова и откриването е най-интересно за първокурсниците :)

mrtn
09-25-2011, 11:56
Всички първокурсници имат подаръци, аз поне бях залят с такива неща.. :lol:

therichbitch
09-25-2011, 14:54
..

Е ние се бяхме запознали и правили сбирка преди откриването, затова.. :)

bloodymirror
09-26-2011, 19:43
Кой е най-добрият според вас: УНСС,НБУ или СУ ?

Chacho
09-26-2011, 21:21
Кой е най-добрият според вас: УНСС,НБУ или СУ ?

Кажи каква специалност те интересува. С леки пристрастия съм, но СУ е по-добър в повечето дисциплини.

ledenakrasota
09-26-2011, 21:26
Мама ми каза, че на балканите СУ е най-доброто и като образование и като престиж. Все пак е първи 8)
Каквото и да си говорим СУ си СУ. Но това не означава нищо. Липсват много специалности, които доста деца се принуждават да учат в чужбина.
Но като цяло съм очарована. :D

mimsssssss
09-26-2011, 22:20
Вече съм втори курс. Ноември имам 3 изпита, защото 2 са отменени, и после за вторият семестър сията ми се пада да е със 7 изпита. Ужас...

Никога не съм си мислила, че ще ми е трудно. Винаги си казвах "Ех, какви хора станаха вишисти, аз няма да стана :D " и ей така през смях... Ама дори различните специалности в университетите си имат значение. Щото самият факултет си има изисквания, преподаватели, лаборатории и т.н. Поне се радвам, че уча нещо което искам и което ми бе мечта... ама си е трудно да си студент, бре...

ledenakrasota
09-26-2011, 22:22
Вече съм втори курс. Ноември имам 3 изпита, защото 2 са отменени, и после за вторият семестър сията ми се пада да е със 7 изпита. Ужас...

Никога не съм си мислила, че ще ми е трудно. Винаги си казвах "Ех, какви хора станаха вишисти, аз няма да стана :D " и ей така през смях... Ама дори различните специалности в университетите си имат значение. Щото самият факултет си има изисквания, преподаватели, лаборатории и т.н. Поне се радвам, че уча нещо което искам и което ми бе мечта... ама си е трудно да си студент, бре...

Трудностите носят най-голямото удоволствие, защото се преодоляват. :)

bloodymirror
09-27-2011, 07:22
Кой е най-добрият според вас: УНСС,НБУ или СУ ?

Кажи каква специалност те интересува. С леки пристрастия съм, но СУ е по-добър в повечето дисциплини.

Ми честно казано и аз вече не знам,защото искам да съмсигурна,че после мога да имам реализация,защото повечето са само въздух..

sexa_na_kompleksa
09-27-2011, 08:02
Кой е най-добрият според вас: УНСС,НБУ или СУ ?

За мен НБУ е най-добрият. Таксите са скъпи, но може да го съчетаеш с работа, а и в другите университети често искат пари, за да те пуснат на някой изпит... Иначе след него за мен е СУ и УНСС е най-накрая. Тази идеализация на СУ изобщо не я разбирам. И какво от това, че е първият университет?! Да не говорим, че още е и с първите си професори...

Crazytu
09-29-2011, 13:27
И аз съм малко пристрастна, но като цяло СУ и УНСС са най-добрите университети в България. Макар че все пак си зависи и от специалността, която си избрала.
НБУ поне на мен не ми харесва като вариант. Пък и не ми допада идеята да казвам, че съм завършила в един университет с Райна и Андреа (примерно).

therichbitch
09-30-2011, 19:40
Зависи от специалността, но за НБУ мога да кажа, че е пълна скръб. (ще се огранича само до това изказване, изразявайки мнението си за него, че иначе..) В УНСС са доста подкупни. Помня, че кандидатствах и там, като дойде време да си пиша желанията, нито една специалност не ми хвана окото. СУ... не мога да кажа, че блести във всеки един аспект, даже напоследък доста западна и той, но пък там не ходят новоизлюпени връзкарчета, мислещи се за преподаватели (в повечето случаи).

MedSestrata
10-04-2011, 00:40
АЗ имам въПроси! ^^

*Какви са разликите в това да си ученик и в това да си студент?

огромни
*Може ли някой лекции,които смяташ,че са ненужни за твоята личност да ги пишеш дъждовни и да не ти правят проблем за тУва?
не, лекциите са по твое усморение, упражненията е наложително да си там
*Може ли да снимаш с апарат някой работи и да носиш лаптоп?
не, за лаптоп да
*Студентите имат ли стипендии като учениците (21) и ако имат колко е?
Не, има само университетска- намалят таксата на 50% плюс европейските , ако се класираш.
*По колко време са междучасията?
Наричат се почивки- зависи какво каже преподавателя
*Защо няма да съм в голяма зала с много седалките като по филмите,а ще съм в обикновена класна стая? = (
Аз съм в такава.
*МНОГО ВАЖЕН въпроЗ! Възможно ли е да имаме общи часове с други човечета,които не са в моята специалност? ^^ Било то практики,теории и т.н. ^^
Дам по някои предмети само в поток с 1 или 2 специалности.
*Изпитват ли? Т.е...контролни,тестове ...такива работи...и вярно ли че можеш да се освободиш от изпит ако искараш хубава оценка на някой тест ^^
Не и не. Само 2 пъти ми се е случвало изпитът да се проведе преди сесията, но пак е изпит.
*Трудно ли е ^^
Да. Много нерви и силна храна
:D :D

Chacho
10-04-2011, 02:24
Кой е най-добрият според вас: УНСС,НБУ или СУ ?

За мен НБУ е най-добрият. Таксите са скъпи, но може да го съчетаеш с работа, а и в другите университети често искат пари, за да те пуснат на някой изпит... Иначе след него за мен е СУ и УНСС е най-накрая. Тази идеализация на СУ изобщо не я разбирам. И какво от това, че е първият университет?! Да не говорим, че още е и с първите си професори...

От всичките ми познати в СУ и УНСС никой не си плаща. Да коментираме ли това, че НБУ взима преподавателите си от СУ? Пък те нека са си първите. СУ е първият университет, но за много не е последен, щото бързо-бързо се омитат като видят какво ги чака на сесията и бягат по другите университети. От същите можеш да чуеш, как материалът бил излишен, методите са остарели и т.н.

MedSestrata
10-04-2011, 10:06
Кой е най-добрият според вас: УНСС,НБУ или СУ ?

За мен НБУ е най-добрият. Таксите са скъпи, но може да го съчетаеш с работа, а и в другите университети често искат пари, за да те пуснат на някой изпит... Иначе след него за мен е СУ и УНСС е най-накрая. Тази идеализация на СУ изобщо не я разбирам. И какво от това, че е първият университет?! Да не говорим, че още е и с първите си професори...

От всичките ми познати в СУ и УНСС никой не си плаща. Да коментираме ли това, че НБУ взима преподавателите си от СУ? Пък те нека са си първите. СУ е първият университет, но за много не е последен, щото бързо-бързо се омитат като видят какво ги чака на сесията и бягат по другите университети. От същите можеш да чуеш, как материалът бил излишен, методите са остарели и т.н.

:lol: :lol: :lol: то това навсякъде се чува

Chacho
10-04-2011, 10:45
И да добавя, че досега СУ въобще не водеше присъствия и всеки, който имаше желание и организираност, можеше да работи. От тази година се говори, че искат да го променят, но засега си караме по старому и вероятно ще си остане възможността.

LoupGarrou
10-04-2011, 19:21
Понякога можеш да се освободиш от изпит при определен успех на няколко контролни. Все пак си зависи от специалността - имам две познати, учат в един и същи университет - едната финанси, а другата право. Момичето с финанси има право да се освобождава от изпити, а правистката - не.

Става въпрос за университет, който се води за частен. Предполагам, че и с другите университети е така и освобождаването може да зависи от курс/специалност, но може и да греша, все още не съм студент ...

Chacho
10-04-2011, 19:51
При нас има доста възможности за освобождаване от контролни през семестъра, ако изкараш достатъчно високи оценки. Не по всеки предмет може, преподавателят решава дали да наложи такава практика.

acdcfenka
10-14-2011, 12:24
Аз ще съм първи курс, Маркетинг, в Датският колеж. Вече започнаха лекциите. Всички вече са на групички, познават се като че ли от преди. Е има и такива като мен, соло я караме. Но при нас явно е нормално, като не се виждаме всеки ден, а само два пъти в седмицата. :D

Johny
10-17-2011, 00:32
Здравейте, виждам, че това е студентска тема. Супер малко вероятно е, но ще се радвам, ако тук случайно има някой последна година право или публична администрация в ЮЗУ. Имам няколко въпроса за изпитите от последния курс.

bebety2
10-17-2011, 19:22
Здраейте,тази година завършвам гимназията и съм се насочила към Английска Филология и по точно в Пловдив..не мисля да държа изпити,,ще пробвам и в СУ,ЮЗУ,ВТУ с оценка от матурата,но се притеснявам ако изкарам 4... дали ще ме приемат :( Някой ако е запознат да каже моляяя,че съм се прецепилааа :-)

ledenakrasota
10-17-2011, 19:24
Здраейте,тази година завършвам гимназията и съм се насочила към Английска Филология и по точно в Пловдив..не мисля да държа изпити,,ще пробвам и в СУ,ЮЗУ,ВТУ с оценка от матурата,но се притеснявам ако изкарам 4... дали ще ме приемат :( Някой ако е запознат да каже моляяя,че съм се прецепилааа :-)


Пълно е с хора, кандидатстващи с оценка от матура по английски някъде. Дори за СУ да имаш 6-ца на матурата, това нищо не означава. Винаги с предимство са тези явили се на изпит. :)

bebety2
10-17-2011, 19:42
ти с английски ли се занимаваш? :) а случайно да знаеш много ли е труден изпита по английски :( :-)

ledenakrasota
10-17-2011, 19:47
ти с английски ли се занимаваш? :) а случайно да знаеш много ли е труден изпита по английски :( :-)


Матурата е ниво B1. Дръпни си всички падали се до сега от матура.бг и наблягай на моделите трансформации. Всичко е до тренинг.
Изпитът в СУ е много труден. Можеш да попиташ или разгледаш примерен вариант в справочника или някъде по форума му или сайта. :)

Chacho
10-18-2011, 16:33
Според мен изпитът в СУ на човек, който смята да се занимава сериозно с английски, трябва да му се стори елементарен. В тази специалност е добре да влизаш на ниво С1-С2. Вътре ще ти разбият представите за учене на език (тия граматични упражнения дето правите в училище се учат в уни-то само по 1 предмет на семестър и е под нивото на всички там). Лингвистиката, литературознанието, фонологията, морфологията, т.н. направо ще ти изпият душицата. Но пък и ще те подготвят много добре и, ако си сериозна, готви се и влизай в СУ. Въобще няма да сбъркаш, но реши, дали го искаш наистина.


Моят съвет е да се подготвиш МНОГО СЕРИОЗНО по английски, защото не му е мястото в университета да те учат да говориш, четеш и пр. И хвани някоя книжка по General linguistics и прецени дали си готова да се занимаваш с такъв материал.

awerw
10-18-2011, 16:40
Според мен изпитът в СУ на човек, който смята да се занимава сериозно с английски, трябва да му се стори елементарен. В тази специалност е добре да влизаш на ниво С1-С2. Вътре ще ти разбият представите за учене на език (тия граматични упражнения дето правите в училище се учат в уни-то само по 1 предмет на семестър и е под нивото на всички там). Лингвистиката, литературознанието, фонологията, морфологията, т.н. направо ще ти изпият душицата. Но пък и ще те подготвят много добре и, ако си сериозна, готви се и влизай в СУ. Въобще няма да сбъркаш, но реши, дали го искаш наистина.


Моят съвет е да се подготвиш МНОГО СЕРИОЗНО по английски, защото не му е мястото в университета да те учат да говориш, четеш и пр. И хвани някоя книжка по General linguistics и прецени дали си готова да се занимаваш с такъв материал. Ей, гадняр, аз плаках за тебе :D

truly
10-22-2011, 19:48
Всички първокурсници имат подаръци, аз поне бях залят с такива неща.. :lol:
Наистина ли?!
Какви бяха твоите подаръци ако не е тайна :oops:

ledenakrasota
10-22-2011, 19:50
Всички първокурсници имат подаръци, аз поне бях залят с такива неща.. :lol:
Наистина ли?!
Какви бяха твоите подаръци ако не е тайна :oops:


В СУ не дават такива. :x

mrtn
10-23-2011, 03:09
Всички първокурсници имат подаръци, аз поне бях залят с такива неща.. :lol:
Наистина ли?!
Какви бяха твоите подаръци ако не е тайна :oops:
Еми карамфил, бяла престилка, химикали, кламери, Фервекс, тефтери, чанта на Лакалут, поне това се сещам.. 8-)

Cybershot
10-27-2011, 17:56
Гладен съм... :D

zarzamora
10-27-2011, 21:59
Направо е непростимо, че не съм се записала....
3 курс Акушерка в МУ Плевен. :P

prout1
10-31-2011, 18:22
Готино, че има и тема за по дърти тийнейджъри :D Аз съм първи курс информатика в СУ. Виждам че в темата има колега същата специалност, който е обяснил как стоят нещата, скъсват ни задника от математика, но се справям за сега. Преподавателите и асистентите са доста добри и човек може да научи много от тях, ако има желание. От тяхна страна желание има, много обичт любознателни студенти ;) Никой не следи за присъствия, всеки може да ходи когато си иска на лекции и упражнения, нямат право да не те допуснат на изпит заради отсъствия, но не е добра идея да ходиш в университета само за изпити, защото има как да те скъсат, дори и да се казваш Иисус. За колегите, има хора, които са попаднали там случайно, или следват само за да ползват общежитията в Студентски град и да пиянстват на воля по чалготеките, но има и свестни хора, които имат цели и желание да се учат и с които може да се води смислен разговор. Като навсякъде, има и добър, и лош материал. Но нивото е ниско, повечето нищо не могат по математика и очаквам повечето да окапят по нататък.
Както казах, никой не следи за присъствие, който му се работи, може да работи. Но аз лично мисля първите 2 години да си уча системно и после директно да почна като програмист на непълен работен ден.

slavito007
10-31-2011, 21:38
Мене като знам как ме мъчи тази математика в УНСС, не мога да си представя какво щеше да е, ако бях писал компютърни науки :X

sunrisee6
11-04-2011, 20:48
ъъ някой, който учи или ще кандидатства в чужбина? По-точно в Австрия или Германия? Аз съм 12ти клас сега ии се надявам догодина да пиша от Виена :D

ledenakrasota
11-04-2011, 21:09
Мене като знам как ме мъчи тази математика в УНСС, не мога да си представя какво щеше да е, ако бях писал компютърни науки :X


ииии, ама толкова ли е трудно? Сядаш си на гъза и учиш. Само в началото е трудно. :)

Petrow
11-08-2011, 20:16
Мене като знам как ме мъчи тази математика в УНСС, не мога да си представя какво щеше да е, ако бях писал компютърни науки :X

аз съм КН само че в Търново... иии математика е просто :@:@::@:@

slavito007
11-08-2011, 22:05
ииии, ама толкова ли е трудно? Сядаш си на гъза и учиш. Само в началото е трудно. :)
Да, трудно е. И да, трябва да си седна на него и да го науча :D Миналата седмица се оправдавах с икономикса, ама тази ще се учи :)



аз съм КН само че в Търново... иии математика е просто :@:@::@:@
Как е при теб? Доволен ли си? Аз бях приет второ класиране точно тази специалност във ВТУ, но впоследствие реших да не си променям решението и си писах УНСС. Много ми е интересно да чуя от първо лице :)

Petrow
11-08-2011, 22:17
амиии в общи линии всичко е ОК само че има математически анализ и линейна алгебра които са повече от отвратителни..също така мислих че ще има повече хардуер и по малко програмиране то пък се оказа обратното..

Faello
11-14-2011, 16:59
Добре нека да попитам и аз нещо , надявам се да съм уцелил и да е в тази тема.

Въпроса ми е следният :
Искам само и единствено журналистика да следвам.
Най-вече искам във Варна - ВИНС ИУ.
Там обаче гледам специалности.. моята я няма..
Има някакви курсове , нещо допълнителни.. но не пише , че получавам висше а някаква специализация. Моля някой ако има или знае , нека да ми каже в крайна сметка има ли ЖУРНАЛИСТИКА във ИУ Варна. С какво се влиза ( какво се изисква за нея ) , тъй като аз мисля да взимам матури по БЕЛ и Английски. Също така ако някой би бил добър да ми обясни как става балообразуването - от кой до кой клас , оценки - даскало , матури ли кво що ? Нищо не съм наясно.. моля някой да ми каже , ще бъда искрено благодарен.

Crazytu
11-14-2011, 23:36
Специалност журналистика в ИУ няма. Можеш да запишеш нещо друго и паралелно с това да запишеш допълнителна специалност (в твоя случай журналистика), но след завършване не получаваш второ висше, а свидетелство за професионална квалификация. И доколкото видях в сайта, нищо не се изисква, просто си подаваш молба и това е. Но това е като някакъв курс, както ти каза и според мен не си заслужава.
http://www.ue-varna.bg/bg/index.php?page=2&id=3040

Dream4e
11-18-2011, 18:48
Имам един въпрос към Вас.
Някой държал ли е матура по Химия? Как се подготвихте? Можете ли да ми обясните всичко около нея? :)

ПП: 11 клас съм, но искам да се подготвя от сега (искам да следвам медицина, затова Ви попитам), годишните ми оценки в 9 и 10 клас са петици. Искам да държа и приравнителен изпит. Благодаря Ви предварително! :)

LoveHurT
11-18-2011, 21:27
някакви отзиви за ВТУ и студентския живот там? 8-)

glezenafukla
11-20-2011, 22:50
Има ли някои, които ще кандидатстват в Англия или вече са там?

bishop
12-06-2011, 18:40
Има ли някои, които ще кандидатстват в Англия или вече са там?

Аз уча Biomedical Science първа година в Coventry University.

mrtn
12-31-2011, 00:32
Здравейте драги студентии :) Прияно посрещане на новата година.. и все пак учите ли за сесия ? :D

mimsssssss
12-31-2011, 00:43
На мен февруари са ми лекциите... Ама имах малко за учене все пак :)
А тея са луди - уча задочно и сега ще имам лекции всеки ден от 9 до 18:00 28 дена без почивен... ужас

toad
12-31-2011, 01:03
На мен февруари са ми лекциите... Ама имах малко за учене все пак :)
А тея са луди - уча задочно и сега ще имам лекции всеки ден от 9 до 18:00 28 дена без почивен... ужас

Че лекциите не са задължителни.Ако можеш да си намериш материалите отнякъде го направи :)

Chacho
12-31-2011, 02:05
Иде асоциалният януари. Доста учене се очертава, ма дано се отплати. Весело посрещане на новата година, спорно учене и успешни сесии на всички!

Cybershot
12-31-2011, 10:21
Успешна сесия на всички! Само от 3 на горе :)

TheBeliever
01-03-2012, 15:33
Иде асоциалният януари.

По-точно не може да каже.

Успех на предстоящите изпити.

specialll
01-04-2012, 10:45
Здравейте ! :) Не съм студен, ами кандидат-студент, но понеже не намерих друга тема в раздела и реших да попитам тук :))))) Та въпроса ми е свързан с класиранията - вие вече сте минали от там. Ако аз напиша една специалност на първо желание, а друг студент същата но на второ компютърът би класирал тази,която е на първо без значение дали моят бал е по-нисък от неговия или :?

Chacho
01-04-2012, 11:29
Не, разбира се. Ако имаш тройка, а друг студент 5-ца и другият студент не успее да влезе на първо желание, ще влезе на второ. Тоест, ти няма да се добереш до мястото, дори да ти е на първо желание, защото имаш по-ниска оценка.

Трябва да се молиш да влезе на първо желание, за да не ти грабне мястото от неговото второ желание.

Glamour92
01-05-2012, 08:38
Аз имам въпрос-знам,че СУ има специалност "Медицинска рехабилитация и ерготерапия" и е имало някакъв спор относно акредитацията миналата година...Та,тази година ще имат ли прием?

Chacho
01-05-2012, 08:50
Трябва да провериш на информацията за текущата кандидатстудентска кампания

ledenakrasota
01-05-2012, 09:11
Здравейте ! :) Не съм студен, ами кандидат-студент, но понеже не намерих друга тема в раздела и реших да попитам тук :))))) Та въпроса ми е свързан с класиранията - вие вече сте минали от там. Ако аз напиша една специалност на първо желание, а друг студент същата но на второ компютърът би класирал тази,която е на първо без значение дали моят бал е по-нисък от неговия или :?

Не се сравнявай с този или онзи. В СУ и само 6-ци да имаш, не не достатъчно. Никой нищо не знае. Никой нищо не ти казва. Една голяма каша е. Зависи и от специалността.
Класирал си се, ако си минал минималния бал. От там на сетне здраве да е. :)

Glamour92
01-05-2012, 15:27
Трябва да провериш на информацията за текущата кандидатстудентска кампания
Така и направих,обаче на сайта нещо бавят инфото за тазгодишния прием...явно ще трябва да им подосаждам по телефона,няма как xDD

ledenakrasota
01-05-2012, 16:45
Така и направих,обаче на сайта нещо бавят инфото за тазгодишния прием...явно ще трябва да им подосаждам по телефона,няма как xDD

Пиши и във форума на СУ, защото със сигурност ще има като теб питащи. :) Всеки ще знае по нещо и ще имате по-голям шанс за информираност. Влез и в сайта на медицинския. :)

pifiella
01-06-2012, 12:26
Здрасти, Гламоур92!
За СУ не знам нищо,но същата специалност я има в МУ - София,изпитът е само по биология,дано не те лъжа!Тази специалност не е в МК Филаретова,а си е към университета,така че там проблем с акредитацията не би трябвало да има!
СУ имаше проблем с акредитиране не само на тази,а на всички медицински специалности,но мисля,че вече всичко е наред и е един от 6 университета в България,които предлагат медицинско образование,но ако бях на твое място бих предпочела МУ,но ти си знаеш!
Успех на теб и на всички,на които им предстоят изпити!

Glamour92
01-07-2012, 08:38
Благодаря много ! Мисля и на двете места да опитам,а после вече според това къде са ме приели ще си избирам =))

PowerSlide
01-10-2012, 18:30
Някой има ли представа върху какво трябва да се готвя ако искам да кандидатствам в НСА специалност "Спортен Мениджмънт"?

ledenakrasota
01-10-2012, 19:25
Някой има ли представа върху какво трябва да се готвя ако искам да кандидатствам в НСА специалност "Спортен Мениджмънт"?

И аз исках като малка да стана астронавт, но е нужно и нещо повече.

В 21 век всяко учебно заведение има сайт, където можеш да зададеш своите въпроси или поне форум. Разрови се в гуугъл! :)

Lorein
01-13-2012, 21:13
Здравейте! :)
Искам да призова всички студенти, които са ходили или ще ходят тази година на бригади, да заповядат в темата Work and Travel 2012 в раздел Пълнолетник за въпроси, отговори и мнения :)
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/509126-Work-and-Travel-2012?p=9990301#post9990301

П.С. Успешна сесия на всички!

sanlivkata
01-14-2012, 17:41
Здравейте.Искам да попитам някои които е кандидатствал във ВИНС-а с тест български език въпросите само от български език ли са или има и от литературата?

TheBeliever
01-14-2012, 18:54
"Всеки кандидат-студент има право да се яви само на един конкурсен изпит (тест),
по избор от: математика или география на България, или български език и литература, или
икономика, или история на България за всички специалности. "

Цитат от сайта на ИУ-Варна. Защо вместо да питаш тук не поразгледаш сайта на университета? Там има цялата необходима информация.

ImmortalSportFreak
01-17-2012, 22:11
Здрасти, Гламоур92!
За СУ не знам нищо,но същата специалност я има в МУ - София,изпитът е само по биология,дано не те лъжа!
И по химия има изпит в СУ.Разликата е във формата - вместо теми се прави тест.По химия е и + 4 задачи.За подробности провери в сайта-там и конспектът го има.
Аз съм 11 клас и искам да кандидатствам медицина или биомедицина.И двете адски много ме влечат-мисля да започна от второто,но после ако реша ще се прехвърля на медицина.Но до тогава има време.
Иначе имам голям шанс да карам образованието си в Швеция-живот и здраве в Стокхолм,Каролинска надавам се,пък ако ли не - в Лингшопинг или Упсала.Ако случайно си остана в БГ,вероятността за което е малка,ще си кандидатствам в МУ София. :)

Успех на всички студенсти,които сега сте в сесия!

madnes
01-22-2012, 21:02
Аз съм в УАСГ специалност ВиК работата е яко гърч

mimsssssss
01-28-2012, 07:40
Че лекциите не са задължителни.Ако можеш да си намериш материалите отнякъде го направи :)


Πри нас са задължителни, а и подписи взимаме от преподавателя... И започват мъките по цял ден...

choparkopar
01-30-2012, 17:58
Има ли някой, който учи или е завършил Факултативно обучение в УНСС
http://www.unwe.acad.bg/?page_id=6&subitem=43&menu=2
за това става въпрос.

sanlivkata
02-02-2012, 17:27
Искам да попитам тези които мислят да кандидатстват във ВИНС-а с изпит има ли някакъв начин да си поръчам книжката без да ходя до там?

TheBeliever
02-02-2012, 18:05
Искам да попитам тези които мислят да кандидатстват във ВИНС-а с изпит има ли някакъв начин да си поръчам книжката без да ходя до там?

Няма начин. Ако нямаш някой познат, който да ти я прати, ще се наложи да се разходиш до Варна.

LoupGarrou
02-04-2012, 16:22
От вчера се опитвам да се регистрирам във форума на СУ, обаче при попълване на регистрацията ми дава "one of your responses is not correct" или нещо от сорта ... Някакви идеи ?!

sanlivkata
02-07-2012, 14:05
Я пак да питам за ВИНС-а има един телефон за информация звънях ,за да питам дали са излезли книжките и никoй не ми вдига,писах на страницата им във фб също никакъв отговор та някой да няма информация дали са излезли или къде евентуално да питам

TheBeliever
02-07-2012, 14:26
Мисля, че са излезли, но не съм сигурна. А и нямам скоро път към университета, за да проверя.

http://www.ss-varna.org/ueforum/viewforum.php?f=4&sid=bb0bf2e9771506ef3351b04708b72207

Тук можеш да потърсиш отговор на въпросите си, да си пишеш с други кандидатстващи и т.н.

А книжката може да я има в ЦКПИ-то в твоя град. Провери дали има такова тук -> http://www.ue-varna.bg/bg/templates/ksp12/info/4.pdf

ObreCheNa
02-20-2012, 11:57
Да има някой, който ще кандидатства във Варна ИУ? :)

Glamour92
02-20-2012, 18:41
И някой за предварителните в СУ през април? Не че имам въпроси,просто да се нахъсваме взаимно,че взех да се стряскам отрано ...

Chacho
02-20-2012, 18:43
Няма кво да се стряскаш, последните години е вход свободен.

DrunkLad
02-20-2012, 18:45
Аз се чуда още ,да ида ли в СУ с история ,или да си остана в ЮЗУ да ги направа :( ?

Chacho
02-20-2012, 18:47
За каква специалност става на въпрос?

DrunkLad
02-20-2012, 18:47
"вход свободен" така е ! една учителка казваше не се плашете и да не ви приемат в един пробвайте в друг защото сега както са закъсали приемат всякакви

Glamour92
02-20-2012, 18:47
xDD ...уж и аз така чух,обаче самата дума "изпит" ми действа респектиращо

DrunkLad
02-20-2012, 18:47
Ем аз искам право

Chacho
02-20-2012, 19:04
xDD ...уж и аз така чух,обаче самата дума "изпит" ми действа респектиращо

Ще ти мине.. като минат изпитите.


@DrunkLad, ми има смисъл. Бившият съквартирант изкара право в СУ и според него си заслужава. Не е много високо нивото, но е по-добре от повечето други места в България. Но вътре е яко сеч, ти си решаваш дали си готов(а) за това.

DrunkLad
02-20-2012, 19:16
И аз така мисля ,че там е по - добре да уча право,юзу също е добър университет но си е друго в СУ

Glamour92
02-20-2012, 19:21
Ще ти мине.. като минат изпитите.


...даже,както чувам входните изпити са лесната част-после иде истинската веселба,вътре xDD

DrunkLad
02-20-2012, 19:32
Аааа да питам има ли некой от Благоевград който ше кара предварителните в юзу ?

Chacho
02-21-2012, 21:45
...даже,както чувам входните изпити са лесната част-после иде истинската веселба,вътре xDD

Ми при нас приемаха с тройки, но втори курс вече сме половината.

ObreCheNa
02-25-2012, 17:56
Някой може ли да ми каже каква е таксата за предварителния изпит в ЮЗУ? :)

Cold_Tearsss
02-25-2012, 17:58
Нещо от сорта на 25 - 50. Така приятелки ми разказваха, но не съм наясно, защото рядко ги слушам.

А, ти за предварителен питаш. Опс, 20-30 така май беше. :D

ledenakrasota
02-25-2012, 18:13
Алоооо... в СУ няма скука, но има и учене. Нито е лесно, нито е трудно. Не очаквайте обаче да киснете цял ден по дискотеките или да не ходите на лекции. Това вече си зависи от специалността и лекторите ви. :)

Изпитите не са детска играчка. Аз съм първи курс и напливът беше убийствен. Почти всичко се запълни и с 6-ци само да сте, нищо не зависи от вас, а от броят кандидат-студенти, местата, балът и прочие. Набор 91 имаше свободни места и в журналистиката на допълнителния прием, а тази година се избивахме за местата. Така, че учете и не разчитайте на това да е лесно. :)

DrunkLad
02-25-2012, 19:08
В СУ е с тема, а не тест нали ? имам предвид изпита

ledenakrasota
02-25-2012, 19:40
В СУ е с тема, а не тест нали ? имам предвид изпита

Вече се влиза и с матурите. Само филологиите, журналистиката, правото и май медицинските специалности са с писмен. Влезте в сайта и вижте как стоят нещата. :)

DrunkLad
02-25-2012, 20:09
Знам ,че е с писмен но тест ли смисъл има а.б.в и тн. или трябва да пишеш по тема

Equilibrium1992
02-25-2012, 20:16
Знам ,че е с писмен но тест ли смисъл има а.б.в и тн. или трябва да пишеш по тема

ако си с биология като мен има и от двете.
Теста ти дава 60% от оценката,останалите проценти-от темата.

DrunkLad
02-25-2012, 20:17
не аз ще съм с история но например в юзу са ми казвали ,че е тест а в су е теми по които трябва да пишеш

Equilibrium1992
02-25-2012, 20:19
Един приятел кандидатстваше с история-беше само с теми,доколкото си спомням от история на България.
Нямаше тестова част

Chacho2
02-26-2012, 04:27
По история е тема

LoupGarrou
02-26-2012, 10:04
В СУ и Великотърновския изпитът по история е тема, за останалите не съм много запознат. : )

Chacho2 нов акаунт на Chacho ли е ?

DrunkLad
02-26-2012, 13:35
Аз знам ,че в юзу е тест в другите незнам как е

Chacho
02-27-2012, 14:25
Винаги си проверявайте сайтовете на университетите, там ги има регламентирани нещата. (поне за почти всички ВУЗове важи)

Chacho2 е другия ми акаунт.

ObreCheNa
02-28-2012, 09:55
Имам доста въпроси относно ЮЗУ и много ще се радвам ако има кой да ме светне. :)

Значи искам да запиша Финански или Счетоводсвто и контрол, по какво мога да държа предварителен изпит и само един ли се държи или два?
Колко е таксата за предварителния изпит?
Колко струват книжките с тестовете и мога ли да ги закупя от там дето се записвам?

magitu1
03-01-2012, 14:21
Здравейте!!! :) В момента съм 11 клас и съм се насочила (за момента) към Международни отношения в СУ!!! Има ли някой в тази специалност или поне знаете ли нещо за нея...трудно ли се влиза, има ли реализация?!
Благодаря, предварително!!!

cskavd
03-01-2012, 20:56
Аз съм 11 клас и съм се насочил към Международни икономически отношения, така че ако има някой, който учи или е по-запознат да каже по какво се държат изпити и дали може втората ми матура да е Английски език ?

slavito007
03-02-2012, 20:33
В УНСС съм първа година, икономика с чуждоезиково с английски и се надявам след втората година да ме приемат МИО. Полагаш изпит избираемо по литература, история, география или математика. След това по език - английски, немски... Знай, че тук има и математика. Ако те интересува повече УНСС кажи и ще обясня да не драскам сега напразно.
Иначе кандидатствах МИО и в Търново. Там не е задължителен вече изпитът по език - може и с матура, но трябва да се явиш на 1 изпит поне. Аз се явих на тест по български - правопис, пунктуация и едно есе. Изкарах 5 някъде и ми беше предостатъчно. Но после си пренаредих приоритетите и тази специалност я избутах назад що се отнася до ВТУ.

cskavd
03-03-2012, 18:19
Ами ако уча в България ще е само в София. А МИО има в СУ и УНСС само, до колкото знам. Относно това, което каза за изпитите: значи мога примерно да избера изпит по БЕЛ и по Английски, нали ? Математиката се изучава и върху нея няма изпит, нали ? И последно да питам може ли да кандидатствам МИО ако 2те ми матури са по БЕЛ и Английски, защото бях чул , че се иска История ?

slavito007
03-04-2012, 16:27
Ами ако уча в България ще е само в София. А МИО има в СУ и УНСС само, до колкото знам. Относно това, което каза за изпитите: значи мога примерно да избера изпит по БЕЛ и по Английски, нали ? Математиката се изучава и върху нея няма изпит, нали ? И последно да питам може ли да кандидатствам МИО ако 2те ми матури са по БЕЛ и Английски, защото бях чул , че се иска История ?
МИО има и във Великотърновския. Иначе в УНСС първите 2 години се учат общи неща и след втората година може да те приемат МИО, дано това го знаеш. По езика изпитът ти е задължителен за прием в УНСС - английски, немски, френски... който си искаш, но е задължителен. Да, можеш да избереш БЕЛ. Но само 40 въпроса от теста са ти литература - има 20 математика и 20 езикова култура. Без значение какъв ти е изпитът - история, география... все втората част ще са ти 20 въпроса математика и 20 въпроса езикова култура.
Да, математиката се изучава, но от къде ти хрумна, че няма изпит? :D Ако говориш за сесията в университета - да, има я, редовен предмет си е и ще я учиш първи и втори семестър - Висша математика първа част ти е през първия семестър, а Висша математика втора част - през втория. След това втората година имаш статистика, което си е пак вид математика.
Къде да се иска историята? Като матура? Не се иска. Моите матури също бяха БЕЛ и Английски. Също кандидатствах с ЕПИ Литература. Е, отидох и на историята, ама това е друга тема... Балът за момчета (ако си момче де) падна позорно (сам можеш да се увериш: http://forum.unwe.acad.bg/viewtopic.php?f=50&t=11291) и можеше преспокойно да се влезне с четворки по изпитите.
:)

cskavd
03-04-2012, 16:57
За математиката имах в предвид дали има кандидатстудентски изпит? иначе ако ума икономически отношения в СУ същото ли е ?

slavito007
03-04-2012, 17:19
Да, във всички специалности в УНСС в кандидатстудентския изпит фигурират 20 въпроса математика. Освен правото. За СУ нямам информация, не мога да ти кажа.

kiberrboy
03-05-2012, 16:13
ехоо благоевградчани каде се изгубихте. Няма ли някой от ЮЗУ. А там как стоят нещата.

Палми
03-05-2012, 18:22
Здравейте!Аз съм 12 клас и устремено съм се засилила към право в СУ.Изкарах курс там по история,сега карам по БЕЛ,но ужасно се притеснявам.Тези теми ми взимат здравето,дори нямам време да ги уча.А все пак трябва някак си да изкарам 10-15 страници минимум.
МОже ли някой/я бъдещ/а колега/жка подробно да разкаже за изпитите там и ако изобщо е възможно да ме поуспокои,че не е толкова трудно влизането?
благодаря предварително и се извинявам,ако вече е обсъждано,но в последните 16 страници не видях нищо,свързано с това. : )))

DrunkLad
03-05-2012, 20:05
В ЮЗУ най - лесно се влиза :Д ! благоевградчани се ориентират към София последно желание им е в юзу

DrunkLad
03-05-2012, 20:06
да ти кажа и аз искам в СУ право и мен точно това ме адски много притеснява пък и ще ходя на предварителни

sanlivkata
03-06-2012, 09:19
Може ли някой да ми даде link към Стопанската академия в Свищов със специалностите и какво е нужно за кандидатстване,защото нещо се обърка и не мога да ги намеря..Благодаря предварително

TheBeliever
03-06-2012, 09:32
Може ли някой да ми даде link към Стопанската академия в Свищов със специалностите и какво е нужно за кандидатстване,защото нещо се обърка и не мога да ги намеря..Благодаря предварително

http://lmgtfy.com/?q=%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%B A%D0%B0+%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%B8 %D1%8F+%D1%81%D0%B2%D0%B8%D1%89%D0%BE%D0%B2+%D0%BF %D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%BC+%D0%B1%D0%B0%D0%BA%D0%B0% D0%BB%D0%B0%D0%B2%D1%8A%D1%80

sanlivkata
03-06-2012, 13:54
http://www.uni-svishtov.bg/kspriem/?page=&tab=priem&p=spec
Възможност за кандидатстване*

С оценка от всички ДЗИ (положени 2008-2012 г.)

Това означава ли че мога да кандидатствам с матура независмо дали е по БЕЛ история география и т.н..?

FantaMen
03-06-2012, 14:22
За правото в СУ тея теми са ви най-малкият проблем!!!А курсове по история май незнаете за какво става въпрос.Историята не е география или математика...Уча история ( не в училище там друго освен сдъвкани от преподавателите неща и готови поднесени разсъждения които не ти позволяват да изкажеш своето мислене НЯМА!!!)Да се върна на въпроса...Няма да ви лъжа право най-трудно се влиза в СУ! Но това не е интересното...изпитите се взимат по лесния начин и то без усилие стига само връзки и кеш :) Но въпроса е какво става като влезете...Идея си нямата за какво учене пада 1-вата и 2-рата година...Имам приятели който учат Право (1-я в УНСС Другият в СУ) Тоя от СУ не можех да го изкарам 2 месеца преди сесията да излезем на по кафе...Така че хубаво си помислете дали искате да го учите и по важното дали ще можете...Каква е файдата да влезете (няма значение как ) и да не можете да изкарате 1-я семестър...Като започнете с Римското право ще ви е блян да учите и четете по десетки пъти тея 400 страници относно История на България.Иначе изпита нормално като за тема.Трудно е но знаеш ли темата следваш ли последователноста и имаш ли късмет с човека който ти проверява работата...Защото съм чувал и преди 4-5 години за преподаватели който най-малкото да засегнеш лично мнение и да кажеш че това правителство е било в ущърб за страната ти отиде я 3 или 4 ...Оценки с който шанса е минимум да успеете!Не ви казвам да не кандидатсвате право но помислете си добре наистина...!Не казвам пък и че трябва да ходите в УНСС ЮЗУ с право...Вие си избирате просто изразявам наблюдения и опит (не само лични но и от приятели и познати )

DrunkLad
03-06-2012, 14:46
от всичики мнения които прочетох за правото излиза ,че с всичко става с връзки което мен ме отвръщава...от Благоевград съм и тук малко или много важат връзките но тук на нищо няма да те научат така че ще пробвам ако не ме приемат в СУ ще пробвам друга специялност

FantaMen
03-09-2012, 12:47
Прависти (Адвокати,нотариуси,прокур ри) ако излизаха само от СУ ...каде ще му излезе краят...Всичко си е до човека.Огромна грешка е че ако не влезеш в СУ с право от теб адвокат няма да стане.Разказвали са ми за хора който са си купили кандидатстудентският изпит за СУ приели са ги и хоп...още на първият семестър са ги скъсали (просто защото не са си платили) Само не ми обяснявайте че и в СУ не се купуват изпитите :D Преместили са се в УНСС завършват го с отличен...Сега адвокати с частни кантори!В правото всичко е до човека и обкръжението му.Ужасно трудно е да пробиеш сам колкото и да си добър все някой трябва да те забележи.Така че много добре е ако имаш някоя връзка (не става само с тях) която да ти помогне като за начало...и чак товага ще се разбере става ли нещо от теб или много си се излъгал да учиш право и всичките ти знания са един голям Балон!

LoupGarrou
03-09-2012, 19:58
^ Чак сега обърнах внимание на подписа и аватара. Интересен избор.

Иначе, на мен всички ми казват, че съм ненормален. Видиш ли, аджеба, те се готви ли по година и половина за изпитите, не знам си на колко курсове/уроци били ходили, а аз без никаква подготовка съм щял да ида. Едно не мога да разбера - какво ги боли ? Няма те да плащат ...

Glamour92
03-10-2012, 12:44
Ако си имаме вече талонче за изпита,кога и къде можем да разберем къде сме разпределени? За СУ говоря.
Разбрах,че няколко дни преди изпита пред Химическия факултет имало изнесени чаршафи и там трябвало да търсим.
Някаква електронна опция обаче няма ли? В сайта търсих,но тц...

Chacho
03-11-2012, 12:06
Мисля, че и на сайта изкарваха около седмица преди изпитите, ма съм забравил вече. Ако ми кажеш кога ги изкарват на хим. факултет мога да мина да проверя.

Glamour92
03-11-2012, 21:19
Ами разбрах,че се появявали до няколко дни преди Деня.(в моя случай се пада около 25-26 март...)
Та,ако се случи да имаш път оттам,виж какво казват свитъците за номер 18809.
Предварително благодарим =))


Със сайта нещо нямаме общ език-все като ми трябва нещо оттам или ползвам Гуглата за навигатор,или им досаждам по телефоните,да не стават обърквации... xDD

Chacho
03-11-2012, 21:26
То и информацията излиза в последния момент, пък и чак след като влезеш като че ли се приучаваш на електронните им (безкрайно дефектни) системи.

Иначе ми е по път, уча точно до ХФ, затова ти и предложих.

LoupGarrou
03-11-2012, 22:20
Ами разбрах,че се появявали до няколко дни преди Деня.(в моя случай се пада около 25-26 март...)
Та,ако се случи да имаш път оттам,виж какво казват свитъците за номер 18809.
Предварително благодарим =))

Значи си на изпит на 1-ви Април ?

По БЕЛ или по Биология ? :)

Glamour92
03-11-2012, 22:34
Мда...Хората ще се тролват,ние ще пишем в несвяст.

На 30-31ви рано-рано една тумба старозагорци ще кацнат на гарата в София,всички освен един към изпита по Био-та,аз ще съм от мнозинството. xDD

Ти си с БЕЛ,нали? :)

LoupGarrou
03-11-2012, 22:39
Да, с БЕЛ съм : ) ! И аз имам няколко познати, обаче ние май ще сме си по единично.

Голям смях ще пада, датата е епична, но нищо. И без това тази година всичко ми върви "на бъзик". Дано да прокопсаме !
При нас резултатът е в полза на кандидат-правистите, но и фармацевтите/лекарите не се дават :D.

Glamour92
03-11-2012, 22:55
При нас-обратното.
Ама накрая икономистите бият и двата лагера... :D

LoupGarrou
03-12-2012, 19:15
Вече и аз съм с номерче ^^ !

wannago0
03-13-2012, 16:48
Здравейте, имам въпроси към студентите, които ще кандидатстват с биология и химия. Къде искат да учите? И с каква специалност? :)

Glamour92
03-13-2012, 17:23
Аз съм само с биология.
"Физиотерапия" / "Мед.рехабилитация и ерготерапия" в СУ и МУ-София.

BoysInc97
03-14-2012, 19:04
Здравейте, знам че още е мноооого рано (8 клас съм), но искам да ви попитам какво ще ми кажете за университети в САЩ. Запътил съм се на там и много искам да осъществя мечтата си.
Имаме американка в училище, която ни обясни всичко за изпита (SAT І и SAT ІІ), също така и за документите, които трябва да бъдат изпратени за стипендия.

Ако може някой да ми каже малко повече...

Благодаря :))

P.S.: искам да уча нещо с IT /computer science или нещо друго такова/

bloodymirror
03-14-2012, 20:46
Здравейте,понеже съм 10 клас и се замислих вече сериозно какво да уча след като завърша.Според вас коя специалност е най-надеждна,след като я завършиш да имаш сигурна работа,а не въздух под налягане. Много искам в УНСС примерно нещо като банково дело,но математиката не ми се отдава много много,искам да попитам тези,които са приети там и учат,възможно ли е човек,като мен,който не е много на ти с математиката да влезе там и да учи или е много трудно? Много ще се радвам да се отзовете на въпросите ми :)

TheBeliever
03-14-2012, 21:19
Единствените, които имат гаранция за сигурна работа тези във Военноморското и Академията на МВР, само защото сключват договор държавата да ги наеме след завършване. При всички останали си зависи от човека.

hose
03-14-2012, 21:24
Здравейте,понеже съм 10 клас и се замислих вече сериозно какво да уча след като завърша.Според вас коя специалност е най-надеждна,след като я завършиш да имаш сигурна работа,а не въздух под налягане. Много искам в УНСС примерно нещо като банково дело,но математиката не ми се отдава много много,искам да попитам тези,които са приети там и учат,възможно ли е човек,като мен,който не е много на ти с математиката да влезе там и да учи или е много трудно? Много ще се радвам да се отзовете на въпросите ми :)

В Университет за национално и световно стопанство/УНСС / Специалност "Счетоводство"
http://www.unwe.acad.bg/?page_id=6&subitem=30&f_menu=2&d_id=14&d_menu=3&spec_id=3
100% реализация
Или С.А. "Д.А. Ценов" - Свищов - специалност “Счетоводство и контрол”
или Счетоводство и контрол в Икономически университет - Варна
http://www.ue-varna.bg/bg/index.php?page=33&id=16 Прочети какво може да работиш след завършване и ще разбереш защо те насочвам към счетоводството успех ;)
Трудно няма стига ти да го желаеш и е време да се запознаете с математиката
Математиката е само първи курс и не е много трудна :)

UpSurd
03-20-2012, 00:04
Тъй, леко да се включа и аз
човек без особени амбиции, 8 години в математическа гимназия, писна ми, реших да продължа с икономика
ВИНС-а го отсвирих, въпреки че сигурно ще ми е лесно като местно момче, и се спрях на УНСС
сега в неделя бях на предварителния и изкарах оценка, която мисля, че ми е достатъчна, та въпросът ми е мога ли директно да си подам документите с тая оценка ?
и ако случайно се явя и на редовната сесия кво става, оная оценка ще ми измести тая ?

angel4eto17
03-21-2012, 14:16
Здравейте! Тази година ще кандидатствам в ТУ София, обаче никъде не намирам каква е скалата за оценка. Някой има ли представа как да си пресметна оценката по броя на точките? Благодаря предварително :)

Muaythaifighter
03-24-2012, 13:53
Тъй, леко да се включа и аз
човек без особени амбиции, 8 години в математическа гимназия, писна ми, реших да продължа с икономика
ВИНС-а го отсвирих, въпреки че сигурно ще ми е лесно като местно момче, и се спрях на УНСС
сега в неделя бях на предварителния и изкарах оценка, която мисля, че ми е достатъчна, та въпросът ми е мога ли директно да си подам документите с тая оценка ?
и ако случайно се явя и на редовната сесия кво става, оная оценка ще ми измести тая ?

и аз като теб от MG ще кандидаствам за ВИНС-а

Chacho
03-24-2012, 13:55
Здравейте,понеже съм 10 клас и се замислих вече сериозно какво да уча след като завърша.Според вас коя специалност е най-надеждна,след като я завършиш да имаш сигурна работа,а не въздух под налягане. Много искам в УНСС примерно нещо като банково дело,но математиката не ми се отдава много много,искам да попитам тези,които са приети там и учат,възможно ли е човек,като мен,който не е много на ти с математиката да влезе там и да учи или е много трудно? Много ще се радвам да се отзовете на въпросите ми :)

Математиката там е сравнително лесна, става за неможещи. От друга страна, "не ми се отдава" не е оправдание, просто те мързи да си седнеш на гъза и да я научиш.

Chacho
03-24-2012, 13:59
Здравейте, знам че още е мноооого рано (8 клас съм), но искам да ви попитам какво ще ми кажете за университети в САЩ. Запътил съм се на там и много искам да осъществя мечтата си.
Имаме американка в училище, която ни обясни всичко за изпита (SAT І и SAT ІІ), също така и за документите, които трябва да бъдат изпратени за стипендия.

Ако може някой да ми каже малко повече...

Благодаря :))

P.S.: искам да уча нещо с IT /computer science или нещо друго такова/

В САЩ има страхотни университети за компютърни специалисти. В най-елитните е на пръв поглед почти неосъществимо да се докопаш. Но си 8 клас и имаш доста време, можеш да се подготвиш много добре и да влезеш в истински качествен ВУЗ.

Пиши ми на лично, ако искаш, да ти кажа няколко неща за направлението, което си избрал.

therichbitch
03-24-2012, 16:47
bloodymirror, аз пък за разлика от hose ще те посъветвам да не се занимаваш със счетоводство.. ако освен че не ти се отдава математиката, ти се струва и скучна, сухичка (мисля, че доста хора за такава я намират), то счетоводството е мнооого по- скучно, освен това е адски еднообразна работа и за да станеш нещо в тая сфера, трябва да блъскаш преди това 6-7 години пишейки фактури като пълен идиот. Освен това в УНСС специално не може да се влезне направо счетоводство. Влиза се 'финанси, счетоводство и контрол', балът за което преди 2 години беше много висок, ако имаш 6 диплома- 5,90+ на изпита. Задачите не са трудни,но са много и трябва да си бърз/а. След 2рата година по успех (мисля) се влиза в самата специалност- демек финанси, счетоводство или контрол, т.е. гаранцията, че ще учиш това, което си избрала, е нулева.

UpSurd, взима ти се най- високата оценка от всички държани изпити -2 или 3 бяха май

Glamour92, както разпределението, така и оценките после излизат не само на стената на плача, химическия де, пардон, ами и в интернет на сайта, още на началната стр се виждат, ако не ме лъже паметта :)

Glamour92
03-25-2012, 17:22
Виждат се,да.
http://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/priem/priem_za_obrazovatelno_kvalifikacionna_stepen_baka lav_r_i_magist_r_sled_sredno_obrazovanie/kandidatstudentska_kampaniya_2012/razpredelenie_po_zali_za_izpiti_p_rva_sesiya

Само,че незнайно защо графата за биологията не иска да се отваря...

LoupGarrou
03-25-2012, 20:51
Glamour - защото няма линк към него, рано е още. Разпределението за нас ще излезе 2-3 дни преди първи Април. : ) Споко, всичко е наред : ) !

Мисля, че и оттук може като излязат да си провериш направо -> http://ksk.uni-sofia.bg/, но за това не съм сигурен, но би трябвало там да ти излезе специално за теб. : )

Glamour92
03-27-2012, 13:53
LoupGarrou,мерси за линка!
А иначе сега забелязвам-през няколко дни обновяват разпределенията-явно за Био-то и БЕЛ-а ще излезе след няколко дни,най-вероятно вдругиден.

LoupGarrou
03-27-2012, 17:56
^ Разпределението излезе, аз съм в стая със 80 души : P !

Glamour92
03-27-2012, 18:29
Ух,мене добре са ме натъпкали в най-многолюдната зала-114 души още ще ми правят компания xDD

bloodymirror
03-28-2012, 13:01
Математиката там е сравнително лесна, става за неможещи. От друга страна, "не ми се отдава" не е оправдание, просто те мързи да си седнеш на гъза и да я научиш.

Абе не е точно така..познавам хора дето само за един учебен час си разбират и научават урока,други,които им трябва примерно 1-2 дена за да се подготвят и т.н и трети,дето пък колкото и да се мъчат,не могат и не могат да разберат урока,не е до мързела..

SurfSky
03-29-2012, 07:01
Има ли някъде студенти който учат или са учили във Варнa?

Violenza
04-03-2012, 13:40
Абе не е точно така..познавам хора дето само за един учебен час си разбират и научават урока,други,които им трябва примерно 1-2 дена за да се подготвят и т.н и трети,дето пък колкото и да се мъчат,не могат и не могат да разберат урока,не е до мързела..
Безспорно на някои математиката просто си им върви. Но такова "колкото и да се мъчат, не могат да разберат" няма. Точно мързел си е. Практика му е майката.

ПП. Студенти по право има ли?

Chacho
04-03-2012, 14:23
Абе не е точно така..познавам хора дето само за един учебен час си разбират и научават урока,други,които им трябва примерно 1-2 дена за да се подготвят и т.н и трети,дето пък колкото и да се мъчат,не могат и не могат да разберат урока,не е до мързела..

И аз познавам такива хора. И е имало моменти, когато нещата се обръщат и първите започват да схващат по-бързо. Въпрос на материал и шанс. С времето се научаваш да учиш по-бързо.

maggi4ka
04-03-2012, 15:11
:) ...........

ZeroTolerance
04-03-2012, 23:49
Някой от вас ходи ли на изпита по литература в СУ на 1 април? По коя тема писахте и с какъв обем беше анализа ви?

Glamour92
04-11-2012, 17:30
Народе,имам послание-всички биолози и българици да тичат към сайта на СУ - резултатите са готови,топлички,прясно изпечени от днес. ^____^

Chacho
04-12-2012, 14:52
Народе,имам послание-всички биолози и българици да тичат към сайта на СУ - резултатите са готови,топлички,прясно изпечени от днес. ^____^

И? Не ни дръж в неведение така, разправай ;)

Cold_Tearsss
04-12-2012, 15:34
Абе не е точно така..познавам хора дето само за един учебен час си разбират и научават урока,други,които им трябва примерно 1-2 дена за да се подготвят и т.н и трети,дето пък колкото и да се мъчат,не могат и не могат да разберат урока,не е до мързела..

Според мен е до желание и интерес, нищо повече.

Glamour92
04-12-2012, 19:07
И? Не ни дръж в неведение така, разправай ;)

Йей,аз чаках да си поема дъх,след подскачането и писукането заради видяното на екрана. ^_____^

Ако в СУ са навитаци да вземат за физиотерапевт кандидат с 5,50-вътре съм!
Толкова успях да изкарам.

*на втория изпит сигурно ще ида,колкото за морална подкрепа на другарчетата-и без това съм си го платила още от февруари месец xDD

Chacho
04-12-2012, 23:51
Добре си ни дошла! :)

therichbitch
04-13-2012, 00:04
Съгласна съм с bloodymirror. Не всеки може всяко нещо. Колкото не непозитивно да звучи, определено не съм фен на "човек, ако иска, може всичко". Всеки трябва да си преценява какво и докъде може. В малко по- общ смисъл даже бих казала, че от тази нагласа се 'раждат' болните амбиции на хората по дадени въпроси.

Glamour, браво! :))

cskavd
04-18-2012, 14:56
Здравейте. Четох много форуми в интернет за пресмятане на БАЛ обаче нещо мисля, че не го схващам. Може ли да кажете оценките в дипломата от 9 , 10, 11 и 12 клас се смятат със стотни или се закръглят, примерно 5,75=6? И имам втори въпрос, според вас на какви оценки от матури може да се каже, че са добри. Чувам от някои , че ще се радват на 4,50, а за други - с 5,50 си е излагация...

ledenakrasota
04-18-2012, 15:02
Маминиииии, зеленииии! Много ви съчувствам, защото аз се пекох на огъня миналата година. Стискам палци! :) И двойки да изкарате, няма да слушате какво ви говорят, а си гонете до край интереса. :)

Glamour92
04-18-2012, 17:54
Здравейте. Четох много форуми в интернет за пресмятане на БАЛ обаче нещо мисля, че не го схващам. Може ли да кажете оценките в дипломата от 9 , 10, 11 и 12 клас се смятат със стотни или се закръглят, примерно 5,75=6? И имам втори въпрос, според вас на какви оценки от матури може да се каже, че са добри. Чувам от някои , че ще се радват на 4,50, а за други - с 5,50 си е излагация...

До стотна-после класирането е по низходящ ред.
А как точно се пресмята-зависи от специалността,която си си избрал.
Ако матурата ти участва в балообразуването-гледаш да изкараш 6,00-колкото по-нависоко се целиш,толкова по-добре.При кандидатстващите медицина/фармация,където балът е космически,особено ако момиче ,например 5,50 от матура по биология/химия е неприемливо,тъй като при тези специалности оценката от ДЗИ е с по-голяма тежест от тази в дипломата и я замества.За други специалности важи същото.
В случай,че държиш матура по предмет,чиято оценка ти е безразлична-4,50-то ще те зарадва,да.

Ge7OverHere
04-18-2012, 18:04
Май има вариант и да не те интересува каква оценка ще изкараш. Примерно аз като кандидатствах миналата година, ако бях карал матура Английски език вместо Математика, оценката нямаше да ми се взима в бала. Общо взето гледаш какво е балообразуването и си правиш сметка. : ) Ама at the end of the day, в България не е много трудно да те приемат където пожелаеш. Поне с такива впечатления останах от миналата година.

cskavd
04-18-2012, 19:05
Ами аз искам Икономически отношения в СУ или МИО в УНСС. Общият ми успех по години по всичко е
9клас - 5,13
10 клас - 5,80
сега съм 11 и ще имам пак над 5,50, както и в 12 съм сигурен, че ще съм пак отличник :D
За тези специалности на матурите по БЕЛ и История две петици стигат ли :D

Ge7OverHere
04-18-2012, 19:38
Сам се сещаш, че зависи от много неща, но общата тенденция май е да стига. Най-малкото - следи за средните и най-високите резултати тази година на матурите и прецени. А и с тези специалности не съм запознат. Някой ако може да пише какви са били баловете за прием миналата година ще е добре : )

cskavd
04-20-2012, 14:29
А може ли да питам колко горе-долу трябва да е темата по история на матурите и изпитите и дали един учебник от 11 клас с история на България ще свърши работа ?

xxxxxx
04-21-2012, 09:54
Имам нужда от малко помощ.Трябва да направя презентация по Микроикономика на тема:"Сравнителене анализ на пазара на различните ресурси" или на тема "Сравнителене анализ между ресурсните и стоковите пазараи".Ако някой може да помогне с готова презентация или поне с материали за една от темите,ще съм много благодарен :)

DisappointedDreamer
04-21-2012, 10:02
^правилен раздел, грешна тема.

TheBeliever
04-21-2012, 10:49
Имам нужда от малко помощ.Трябва да направя презентация по Микроикономика на тема:"Сравнителене анализ на пазара на различните ресурси" или на тема "Сравнителене анализ между ресурсните и стоковите пазараи".Ако някой може да помогне с готова презентация или поне с материали за една от темите,ще съм много благодарен :)

Първо трябва да направиш анализ на пазарите по отделно, след това да ги сравниш, и чак тогава да мислиш за презентация. Материали има достатъчно в интернет, както и в специализираните издания (в библиотеката на университета ти със сигурност имат достатъчен набор от тях).

rokti
04-21-2012, 18:55
Хоби...

Иначе ще съм първи курс - рентгенов лаборант...
Може би след като го завърша и изкарвам сама пари да помисля нещо по въпроса с фотографията..нямам си и на идея...но няма да спра да снимам <3

Хах. Аз съм випуск 2011 и много исках да уча фотография, само че няма реализация та ме съветват за рентгенов лаборант иначе много обичам да снимам :P

therichbitch
04-21-2012, 22:01
xxxxxx, отиди в библиотеката и търси някой учебник по микро, нашият беше на горекспрес и беше доста подробен. За сравнението основните ти критерии трябва да са търсенето и предлагането, как се постига пазарното равновесие м/у тях, както и ценообразуването. Можеш да направиш връзката м/у различните пазари (там обаче трябва да са повечко) и да покажеш как промяната на цената на единия (примерно) влияе в/у другите пазари. Щом трябва да правиш презентация, трябва да знаеш за кво иде като цяло в микрото, така че няма да ти е трудно да намериш материали (има бол).


И двойки да изкарате, няма да слушате какво ви говорят, а си гонете до край интереса
Не, като изкарате двойки, означава, че не сте за там , накъдето сте се запътили. Мразя да се повтарям, но както казах горе- това са болни амбиции.

anJin
04-25-2012, 09:28
Има ли някой,който е студент в ПУ?

draid
04-27-2012, 21:37
Здравейте! Тази година ще кандидатствам в ТУ София, обаче никъде не намирам каква е скалата за оценка. Някой има ли представа как да си пресметна оценката по броя на точките? Благодаря предварително :)

Каква специалност искаш да запишеш там ? В повечето специалности вече се влиза много лесно, то не че преди години беше голям проблем де. Имай в предвид обаче, че в ТУ лесно се влиза, но в 70% от специалностите ще съжалиш безброй пъти че си влязъл. Разбира се, ако имаш желание да учиш и амбиция това не би трябвало да те спре :D

NomNomNom
04-28-2012, 10:37
Каква специалност искаш да запишеш там ? В повечето специалности вече се влиза много лесно, то не че преди години беше голям проблем де. Имай в предвид обаче, че в ТУ лесно се влиза, но в 70% от специалностите ще съжалиш безброй пъти че си влязъл. Разбира се, ако имаш желание да учиш и амбиция това не би трябвало да те спре :D

30 верни - 6.00
29 верни - 5.90
28 верни - 5.80, май така беше.

Иначе, ще съжалявате всички по теоритична електротехника и пик 1 и 2.
:D

За малко да вляза в ту, лол, съдбата ми ме спря.

NomNomNom
04-28-2012, 10:42
Аа, това е студентската тема, да се похваля, че вече съм приета във ФМИ (покрай едно състезание), ще пиша Компютърни науки, но още съм малко разколебана за Софтуерното, то не, че много се различават програмите и дисциплините.
Някой да свирка с впечатления.

therichbitch
04-28-2012, 12:48
КН уж са по-доброто, но напоследък СИ започна да взима превес. Мисля, че което и да запишеш, ще е ок, е ще те гърчат много де, няма как, но са хубави специалности и двете.

Chacho
04-28-2012, 13:06
Не записвай софтуерно! Повечето или съжаляват по-нагоре, или им е все тая. Единствено ИС трябва да те разколебава като по-мрежова специалност. Но КН е истината. И честито, колежке! Не съм се и съмнявал за теб :)

И все пак, която от компютърните да избереш, все ще е добре. Само дето в КН средата ще ти подхожда повече.

NomNomNom
04-28-2012, 14:40
Не записвай софтуерно! Повечето или съжаляват по-нагоре, или им е все тая. Единствено ИС трябва да те разколебава като по-мрежова специалност. Но КН е истината. И честито, колежке! Не съм се и съмнявал за теб :)

И все пак, която от компютърните да избереш, все ще е добре. Само дето в КН средата ще ти подхожда повече.
Мерси, мерси!! Иначе, за информационните системи не съм чувала нищо, не познавам и хора от там.
За КН - двама инструктори- колеги са учили в НПМГ моята специалност, след това са записали КН, някак си ми се вижда логичен житейски път.
Та, за ИС - какво е всеобщото мнение, какво по-различно се случва там? Наистина, не съм чувала нищо.
+ информатиката - ако не се лъжа, имате задължително сиско по някое време ?

therichbitch
04-28-2012, 15:25
Защо да съжаляват, че са записали СИ, Чачо? (просто ми е интересно, не го оспорвам).

NomNomNom
04-28-2012, 15:41
Защо да съжаляват, че са записали СИ, Чачо? (просто ми е интересно, не го оспорвам).

СИ е гъзарско, защото ти слагат инж. пред името.
Иначе, ако завърша СИ, малко несериозно ще ми гледат върху мрежите.

Та, дайде мнение и за СИ-то, съученик иска да кандидаства това, той си е заклет програмист вече така или иначе.

therichbitch
04-28-2012, 16:18
Все си мисля, че ако човек се е насочил към програмиране и не иска да се занимава толкова с хардуер, е по- удачен вариант да запише СИ, но нз теб какво те влече повече :)

NomNomNom
04-28-2012, 16:20
Все си мисля, че ако човек се е насочил към програмиране и не иска да се занимава толкова с хардуер, е по- удачен вариант да запише СИ, но нз теб какво те влече повече :)

Аз се занимавам с мрежи, заради състезанието по мрежи ме приеха без изпит, евентуално бих се изкефила на мрежовото програмиране като дисциплина.
Хардуерната част ме кефи повече, щях да ходя телекомуникации в техническия, но в крайна сметка се отказах, защото средата ми е във фми, там кисна всеки ден.

Иначе, все още чакам мненията за СИ и ИС, както за информатиката, казвайте какви слухове се носят.

therichbitch
04-28-2012, 16:38
уу приели са те без изпит, евала! :)

NomNomNom
04-28-2012, 17:02
уу приели са те без изпит, евала! :)
Не е голяма работа, имам странно чувство, че както винаги всичко ми се разминава, хората ходят на национални по математика и физика, и си скъсват задниците, а аз за училище едва ставам в 10.
Иначе, ти какво учиш?

therichbitch
04-28-2012, 18:49
А, моето мнение относно информационните науки не е много меродавно, въпреки че съм коментирала. Бях ги писала КН на 3то място, но икономика уча :)

aks13v
04-28-2012, 21:03
Има ли някой,който е студент в ПУ?

Аз, Маркетинг 1 курс, слушам ?

draid
04-28-2012, 21:07
30 верни - 6.00
29 верни - 5.90
28 верни - 5.80, май така беше.

Иначе, ще съжалявате всички по теоритична електротехника и пик 1 и 2.
:D

За малко да вляза в ту, лол, съдбата ми ме спря.

Ние когато му е било времето сме съжалявали, да му мислят кандидат студентите.

Chacho
04-28-2012, 21:14
Мммм проблемът във ФМИ е малко като този в НБУ - специалността звучи добре, но не е баш тва, което пише. КН и Информатика са най-програмистко ориентираните. СИ има съвсеееем лека мениджърска насоченост и малко по-малко мат. от КН и информатика, а ИС май има няколко повече мрежички в предметите (за това не съм сигурен). Абе почти едни и същи са. Съответно между КН и Информатика (по думите на професора по анализ, специалностите се различават по 1 предмет) по-добрият избор е КН, щото там нивото е по-високо (може би и малко по-хубави изборни дисц. на моменти). Но да си знаеш, че специалностите са си мазохистични, в сравнение със всичко друго компютърно в БГ по държавните университети.

А СИ-то пак ми се оплакаха миналата седмица от него, че им липсвала малко геометрия. И все пак оплакванията не са сериозни, почти всички си харесват ФМИ. Колкото до задължителните Сиско курсове, мисля че не са задължителни, но можем да избираме такива.

PS: Мрежи в СУ не е най-добрият избор, по-добре ТУ или НБУ според мен. (според Наков НБУ е най-добрия вавриант)

ledenakrasota
04-28-2012, 21:16
Не е голяма работа, имам странно чувство, че както винаги всичко ми се разминава, хората ходят на национални по математика и физика, и си скъсват задниците, а аз за училище едва ставам в 10.
Иначе, ти какво учиш?

Еви, нямам търпение на есен да ти кажа "колежке". 8)

Chacho
04-28-2012, 21:18
Еви, нямам търпение на есен да ти кажа "колежке". 8)

На опашката, моля! :D

ledenakrasota
04-28-2012, 21:22
На опашката, моля! :D

Дамите са с предимство! 8)

Chacho
04-28-2012, 21:40
Приема съ.

NomNomNom
04-28-2012, 22:51
Мерси за изчерпателния пост, Чачо !
В крайна сметка остава КН, за мрежите хич не ми е зор, тях отделно си ги карам, нямам големи претенции.
Иначе, Вени :* , колежки ще сме ! :Д
А с Чачо баш колеги, и той е във факултета.
Страданието е всеобщо. :D

Ge7OverHere
04-28-2012, 22:54
Махнете го това СИ и елате КН. Тук е купона :D

Yoana
04-29-2012, 19:08
Между другото 2ма асистенти споменаха, че е заложено като идея да бъдат обединени КН и Информатика, защото добрите преподаватели се прехвърляли постепенно към КН, пък все още и в двете специалности има хора, които влизат с висок бал и си учат/разбират. Това естествено няма как да стане 2012/2013 уч. година. Иначе аз ако можех да се върна една година назад, нямаше да запиша КН - много математика, част от която според мен е излишна, в първи курс никакво свободно време, а се очертава и лятото никакво свободно време, щото ще трябва да се учи за изпити септеври.. идилия :)

Ge7OverHere
04-29-2012, 20:05
Е не е чак толкова много : } Няма как без математика. И в MIT учат математика. Просто е част от специалността. Аз май те познавам :D

Chacho
04-29-2012, 20:09
Не бъди от тези, които игнорират математиката, щото е "излишна". Тва ще те разграничи от посредствените програмисти.

Абе, колеги, вие кой курс сте бтв, че нещо много ФМИсти се натрупахме?

Ge7OverHere
04-29-2012, 20:15
Първи курс КН

Yoana
04-29-2012, 20:22
Е аз с тоя ник направо съм се престарала да остана анонимна :D А за математиката - така е, но теорията лично на мен ми е в повече по някои предмети. Първокурсници сме(дано за първи и последен път).

Chacho
04-29-2012, 20:24
Високата летва е това, което прави СУ - СУ. Затова и теорията е такава, но усилията си заслужават. Иначе съм второкурсник, та сигурно не ви знам..

Ge7OverHere
04-29-2012, 20:45
Може да си направим една среща в кафето във факултета и да обсъдим количеството математика, с което ни обсипват :D

NomNomNom
04-29-2012, 23:34
Аз постоянно засичам някакви хорица 2-3ти курс, КН, чакащи за 020/019/018, ако имате там лекции, може да сме се засичали.

DrunkLad
05-06-2012, 20:37
Хора има ли некой който е в Унибит или има познати там...струва ли си да се пробвам там,харесал съм си една специялност ,но много хора ми казват да не се излагам и др.

sapphirr
05-09-2012, 13:54
аз бих драснала клечката на ТУ след 2-3 месеца

draid
05-09-2012, 22:30
аз бих драснала клечката на ТУ след 2-3 месеца

Недей с лошо, какво му е на университета. Аааа и не мисля че тоновете бетон биха горели добре :D

litllesunset
05-20-2012, 20:27
Здравейте,кандидатствах и ме приеха във ВИА Хорсенс,казаха ми,че ми остава ивтервю, но не ми казаха за кога? Дали някой е в подобна ситуация, мерси :)

bloodymirror
05-23-2012, 18:34
Гледах някаква класация за най-високо платените професии в България и на първо място са информационните технологии,вярно ли е това? И не е ли малко странно момиче да е примерно компютърен специалист или нещо такова (така де,не е ли по-мъжка професия) и в кой университет е най-добре да се изучава?

orchid21
05-23-2012, 20:37
някой да отива в Loughborough, Англия? :)

NomNomNom
05-25-2012, 20:19
Гледах някаква класация за най-високо платените професии в България и на първо място са информационните технологии,вярно ли е това? И не е ли малко странно момиче да е примерно компютърен специалист или нещо такова (така де,не е ли по-мъжка професия) и в кой университет е най-добре да се изучава?
СУ, ТУ.

Не е странно, аз съм супер секси яката.

MasterOfPumpkins
06-02-2012, 20:42
има ли тема за кандидатстване в чужбина или се обсъжда само тук студентсткия живот ?

LoupGarrou
06-03-2012, 12:58
^ Няма такава тема, тук се обсъждат всякакви работи попринцип.

Иначе, ако ще кандидатстваш в UK може да се регнеш в TSR, има достатъчно българи и голям ресурс от информация. ; )

sanlivkata
06-05-2012, 10:25
Здравейте!
Трябва ми някои,които учи в Свищов или мисли да кандидатства там.
Понеже това ми е резервен вариант и мисля да кандидатствам с матура...четох из сайта им и до колкото разбрах мога и с матура БЕЛ да кандидатствам,и моля някой да ми каже дали правилно съм разбрала?

beautygirll
06-05-2012, 11:10
Здравейте аз ще кандидатствам във Медицинският университет във Варна със специалност Медицинска сестра. Интересува ме всичко свързано с тази специалност какво се учи там през колко време има изпити трудни ли са какви са практиките по колко минути са часовете и междучасията и т. н. Също се колебая да кандидатствам ли и за помощник фармацевт моля кажете ми коя специалност е по-добра и има по-голяма реализация.Моля който учи в Медицинският университет да ми пише. Благодаря предварително.

k-t s
06-06-2012, 10:45
Изпитите - зимна и лятна сесия (януари и юни примерно)
Часовете - 45 мин с по 15 мин междучасия,като е възможно да сливате часове и да свършите по-рано
На другите въпроси някой от МУ ще ти отговори

beautygirll
06-07-2012, 11:42
Благодаря за информацията! А ти студент ли си и къде учиш?

k-t s
06-07-2012, 12:38
АМВР 1 курс

LoveHurT
06-08-2012, 00:04
СУ/ЮЗУ.. изобщо не знаммм, не ми се иска да ходя в сф.. ама от друга страна нещо чувам отчайващи коментари за благоевград
има ли някой дето е там, че да сподели нещо?

k-t s
06-08-2012, 13:24
СУ>ЮЗУ ако търсиш качество на образованието

beautygirll
06-08-2012, 15:57
Звучи интересно това полицейска академия ли е? Какво учите там? Я кажи нещо за самоотбрана ако примерно някой те нападне как можеш да се защитиш? Кажи някаква техника? А как се казваш?

k-t s
06-08-2012, 16:54
Академия на МВР се води,има факултет Полиция и факултет ПБЗН (Пожарна).В полицията се учи главно право + долекарска помощ,стрелкова подготовка и лична защита (джу джицу и джудо).В по горните курсове вече си има и защита с и от палки и други оръжия.Ако те интересува още нещо можеш да ми пишеш на ЛС.