PDA

View Full Version : Студентска тема



Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20]

Liora
07-12-2016, 07:59
Резултатите от класирането за СУ още не са обявени, а пишеше, че ще излязат днес.
От вчера вечерта през 5 минути проверявам. :(

IWannaBeSedated
07-12-2016, 08:45
Миналата година излязоха към 12:30-13:00, има надежда :D

YSMF
07-13-2016, 11:18
Интересно, мен вече почнаха да ми се хвалят, че са ги приели, това става вчера. Явно за скандинавистика със сигурност са излезли.

Аз подадох документи за общежитие, август ще се види къде пак ще се влача, дай Боже този път да е МУ.

Liora
07-13-2016, 16:17
Миналата година излязоха към 12:30-13:00, има надежда :D
Да, видях, че са ме приели. Явно е за засилване на вълнението.

Грозния
07-13-2016, 19:26
Обмислям да напусна окончателно.

този път наистина:razz:

Liora
07-15-2016, 12:23
ОБМИСЛЯМ

uRAGE
08-31-2016, 20:02
Здравейте ! Може ли някой да ми каже дали общежития и столове "Чайки" приемат студенти от други университети в ПЛовдив и дали изискват някакви документи за подаване, че да се запиша? До колкото знам, те приемат от Паисий Хилендарски и от Аграрния (obvious).

Tuesday
09-05-2016, 12:10
Здравейте,ще може ли да кажете във софийския университет Климент Охридски със някои специалности пише че,балообразуването може да стане със състезателен изпит с коефицент 3,с оценки държавен изпит с коефицент 3 или с оценки от диплома по посочените предмети.Какъв е този коефицент 3 и общо взето как стоят нещата с кандидатстването с оценки от дипломата,какви оценки трябва да имам ако искам да кандидатствам за специалностите психология,право,междунаро дни отношения,икономика и финанси.

IWannaBeSedated
09-05-2016, 13:24
Коефициент 3 означава, че се умножава по 3 дадена оценка.
Другото можеш да прочетеш в сайта на СУ.

Tuesday
09-05-2016, 14:22
Коефициент 3 означава, че се умножава по 3 дадена оценка.
Другото можеш да прочетеш в сайта на СУ.
Ами какво ще кажеш за кандидастването с оценки от диплома?

IWannaBeSedated
09-05-2016, 14:49
За психология май можеше и с матура, но приемът е доста труден, за право и МО трябва да ходиш на изпити задължително, а за икономиката ти трябва матура по език или сертификат.

За кандидатстването с оценки от дипломата - за всяка специалност е различно, затова най-добре разгледай сайта на СУ.

Tuesday
09-05-2016, 15:29
За психология май можеше и с матура, но приемът е доста труден, за право и МО трябва да ходиш на изпити задължително, а за икономиката ти трябва матура по език или сертификат.

За кандидатстването с оценки от дипломата - за всяка специалност е различно, затова най-добре разгледай сайта на СУ.
Благодаря ти,ще разгледам по-подробно,видях им сайта,поразрових се,но не обясняват подробно нищо съществено не пише.

sevdalina
09-16-2016, 12:28
Една приятелка си беше взела часовник за преписване, свърши ѝ работа. Вземи си, но бъди много предпазлива.

divergent
09-19-2016, 10:17
Опааа, здравейте, колеги. Влизам и аз в редицата на студентите и реших да се отчета и в тази тема. :д Таа, ще ставаме културни с Културен туризъм в ПУ. :) С обучението ще се оправим, по-интересен ми е филмът с общежитието. Ще се радвам да споделите как тече животът в общака, и всякакви неща, които се сетите и могат да ми бъдат полезни. Искам също да попитам в какво състояние са новите общежития при спортната зала, понеже се говори, че първи курс ще сме там и толкова ли са зле старите? Снимков материал някой ако има много ще го обичам! :д Последното ми питане е за претенциите за съквартирант. В подаването на заявление за класиране на общежитие нямах поле, в което да посоча име. Ще имам ли възможност да го направя и ако евентуално желанието ми не бъде удовлетворено, има ли вариант да се случи разместване и пак да съм си с момичетата, с които съм се разбрала?

Fisherman
09-19-2016, 11:20
добре дошла в редиците на студентите,винаги има нужда от лесни момичета

Kati100
10-02-2016, 11:11
Ето една платформа, в която се споделят лекции, резюмета и всякакви други помощни документи, свързани с университета. Файлът, който качвам в момента например, е от NHTV Breda University и е по специалността туризъм. Ако има и други с туризъм там или просто се интересувате какво представлява платформата, вижте: https://www.studydrive.net/courses/nhtv-breda-university-of-applied-science/introduction-toursim-1/summaries/tourism-destination/viewfile/325276

anonymous908491
10-03-2016, 18:52
Ето една платформа, в която се споделят лекции, резюмета и всякакви други помощни документи, свързани с университета. Файлът, който качвам в момента например, е от NHTV Breda University и е по специалността туризъм. Ако има и други с туризъм там или просто се интересувате какво представлява платформата, вижте: https://www.studydrive.net/courses/nhtv-breda-university-of-applied-science/introduction-toursim-1/summaries/tourism-destination/viewfile/325276

тва прилича повече на някъв клуб за педали

todor007
10-07-2016, 08:47
Приет в Уни Кьолн, специалност BWL(или на нашенски-микроикономика). Първи курс ще съм тази година.

За всички други, които искат да учат BWL или друго в Германия и не излизат от немска гимназия, препоръчвам това: http://www.davitoz.org/kursove%20po%20nemski.html

Dwyd96
10-07-2016, 18:39
тва прилича повече на някъв клуб за педали

Влизай, преди местата да са заети.

anonymous908491
10-07-2016, 19:25
Влизай, преди местата да са заети.

колко места са останали свободни след твоето влизане
или ти си от основателите и си влязал пръв

Dwyd96
10-14-2016, 15:15
колко места са останали свободни след твоето влизане
или ти си от основателите и си влязал пръв

Кви места.. Той баща ти всичките ги зае.. И запази 1 за теб..

dimitreskovt
10-16-2016, 17:59
Аз кандидатствах във ВТУ исотория и философия, това ме и приеха на пъво класиране, сега тази специалност не съществува. Сега съм магистър по психология, все още не е започнала учебната година. Нямам очакваня, за да не се разочаровам. Чувал съм добри неща за преподавателите по психология, но и все пак имам опит със философския факултет. Като цяло съм скучен студент. Не обичам да ходя по дискотеки и да отсъствам от лекции и упражнения, по-лесно ми е да ходя и да си вземам изпитите без да "влача" по сто.

Momiceto90
10-25-2016, 13:00
И какви са ти впечатленията от преподавателите във философския във ВТУ?

YSMF
10-25-2016, 20:54
Връщам се от мъртвите да питам дали ако успеха ти е под 4 и 50 и си в СУ може да се замине по някакъв начин по Еразъм или е задължително задължително да е 4,50+?

Momiceto90
10-27-2016, 07:16
Трябва да е над 4,50 и няма значение, че е си в СУ.

lunacy
10-27-2016, 11:34
Връщам се от мъртвите да питам дали ако успеха ти е под 4 и 50 и си в СУ може да се замине по някакъв начин по Еразъм или е задължително задължително да е 4,50+?

при нас мисля че не е
с наблюденията съм че абсолютно всеки учещ китаистика изкарва 2 семестъра /или нещо такова?!?/ в Китай

но нз дали се води точно Еразъм

YSMF
10-27-2016, 12:20
Благодаря :)

LoadRunner
10-27-2016, 15:53
Връщам се
а каза че не си слабохарактерна

Vodnokonche
10-28-2016, 13:15
Връщам се от мъртвите да питам дали ако успеха ти е под 4 и 50 и си в СУ може да се замине по някакъв начин по Еразъм или е задължително задължително да е 4,50+?

Отваряш направо страницата на Еразъм http://erasmus-bg.info/ и си търсиш там инфото.

Dwyd96
10-28-2016, 15:02
Трябва да е над 4,50 и няма значение, че е си в СУ.

При нас е 4.00 май :D

lunacy
10-28-2016, 19:07
Благодаря :)

няма за какво, и аз не съм много наясно с нещата, но се сетих че един от преподавателите ни беше споменал че от специалността всеки който иска има възможност да отиде;
в момента почти всички от 3-ти курс от нашата специалност са в Китай, а тези, които не са отишли явно просто не са искали

Momiceto90
10-31-2016, 10:57
При нас е 4.00 май :D

Освен да са занижили критерия тази година :))

bebbet
11-19-2016, 11:19
Искам да питам , къде може човек да получи най-доброто икономическо образование(или по-точно стопанско управление или др. подобни специалност).Въпроса ми е най-вече за софийските университети включително и частния ВУЗФ. Благодаря предварително :)

Грозния
11-19-2016, 12:55
Май УНСС, но пазарът на труда се напълни с икономисти.

bebbet
11-20-2016, 08:01
Прав си , но моята идея по-различна. Искам да придобия представа за това как стоят нещата в Икономическия сектор , т.е. да съм вътре в материята. Мисля да се занимавам със собствен бизнес пък и като наследник на такъв е добра идея. Друго нещо което ме мъчи е с какви оценки се влиза в тези университети. В УНСС г/д добих представа , защото там си пускат минималните балове с които са влизали кандидат-студентите , обаче за другите университети като СУ , ТУ и ВУЗФ не предоставят такава информация или просто аз не мога да я открия. Вие как мислите ?

lunacy
12-12-2016, 11:35
Прав си , но моята идея по-различна. Искам да придобия представа за това как стоят нещата в Икономическия сектор , т.е. да съм вътре в материята. Мисля да се занимавам със собствен бизнес пък и като наследник на такъв е добра идея. Друго нещо което ме мъчи е с какви оценки се влиза в тези университети. В УНСС г/д добих представа , защото там си пускат минималните балове с които са влизали кандидат-студентите , обаче за другите университети като СУ , ТУ и ВУЗФ не предоставят такава информация или просто аз не мога да я открия. Вие как мислите ?

във форума на СУ ги има минималните балове от миналите години

teenmania
12-12-2016, 12:05
Тъй като темата е студентска ви казвам наздраве.. за мен още е 8 декември.

ViktoriaV.
12-29-2016, 09:38
Здравейте. Първи курс съм във ВТУ със специалност МИО. Предстоят ми изпити, моля ако някой учи или е учил там да ми обясни лесно ли се взимат и като цяло ако разбира нещо по самата специалност. Ще бъда много благодарна :)

Грозния
12-29-2016, 09:42
Здравейте. Първи курс съм във ВТУ със специалност МИО. Предстоят ми изпити, моля ако някой учи или е учил там да ми обясни лесно ли се взимат и като цяло ако разбира нещо по самата специалност. Ще бъда много благодарна :)Точно преди изпитите се сети, нали :D?!

Tuesday
01-07-2017, 18:46
Наистина ли във Натфиз за степен бакалавър цените са във евро.
"Чуждестранни студенти /в евро/:
- специалност: “Филмова и ТВ режисура” и “Филмово и ТВ операторство”
за степен “бакалавър”: редовно – 8000 евро"
Или това важи само за чуждестранните студенти?

lunacy
01-07-2017, 18:50
^ само за чуждестранните

Tuesday
01-07-2017, 19:17
^ само за чуждестранните
мерси

sevdalina
01-13-2017, 19:49
Здравейте, колеги! Искам да ви попитам как се отоплявате през зимата в общежитията. В моето в момента е супер студено, не знам защо, но спряха парното. Трябва да си купя някакъв отоплителен уред, защото не мога повече така.

LoadRunner
01-13-2017, 19:58
Здравейте, колеги! Искам да ви попитам как се отоплявате през зимата в общежитията. В моето в момента е супер студено, не знам защо, но спряха парното. Трябва да си купя някакъв отоплителен уред, защото не мога повече така.

ти кой курс си?
ами да те питам, в банята ти не ти ли се струва по-студено?

divergent
01-13-2017, 22:48
^
^
Конвектор. Включвам го като се прибирам премръзнала и за кратко когато се къпя. Невъзможно е да спя докато работи, и без него се чувствам като в сауна и понякога дори само по тениска ми е горещо.
В кои общежития си? Братовчедка ми учи в София и се оплакваше, че парното винаги е на макс и при нея също не се живее.

LoadRunner
01-14-2017, 20:10
Здравейте, колеги! Искам да ви попитам как се отоплявате през зимата в общежитията. В моето в момента е супер студено, не знам защо, но спряха парното. Трябва да си купя някакъв отоплителен уред, защото не мога повече така.



И в моето не е много топло. Взех си този конвектор http://www.gaudi-ds.com/product/1748/konvektor-protiv-zamrazvane-adax-frost-guard-lm-02.html . Харесва ми, защото е доста евтин и освен това ми върши страхотна работа.
много интересно как със СЕВДАЛИНА сте гледали еднакви сайтове


Здравейте! Аз съм 2 курс и сега се преместих в ново общежитие, но в банята е много студено. Мислите ли, че ако си взема конвектор ще ми направят проблем. Вече си харесах от тук няколко http://www.gaudi-ds.com/konvektori и щях да си взема, но после една приятелка ми каза, че може да се пренатовари инсталацията от него. Вие какво мислите?
тва е СЕВДЕТО няколко страници назад

samsi81=
03-06-2017, 13:03
Здравейте,предстои ми да завърша 12 клас и да кандидатствам.От Варна съм и засега съм се спрял на ТУ-Варна.Понеже не мога да намеря балове на класиранията може ли някой,който има познати например,да ми каже горе-долу колко бал е нужен.Става въпрос за специалностите:СИТ,КСТ и евентуално ЕтВЕИ.Четох,че преди бала е бил около 22 от максимални 24,но сега доколкото разбрах бала се образува от:изпит по мат. или физика *3 + диплома*1 +средноаритметична от математика*1,което прави максималния бал 30.Благодаря предварително.

draid
03-07-2017, 20:36
Не знам каква е тая мания по икономиката. Сигурно 60% от завършилите икономика не могат да си намерят работа по специалността.

samsi81= КСТ обикновено удрят максимален бал, просто защото наплива е голям, а местата малко. Замисли се хубаво обаче какво точно искаш да учиш. Ако записваш КСТ само, защото си слушал как се вземат големи пари, то няма смисъл.

samsi81
03-08-2017, 12:57
Не знам каква е тая мания по икономиката. Сигурно 60% от завършилите икономика не могат да си намерят работа по специалността.

samsi81= КСТ обикновено удрят максимален бал, просто защото наплива е голям, а местата малко. Замисли се хубаво обаче какво точно искаш да учиш. Ако записваш КСТ само, защото си слушал как се вземат големи пари, то няма смисъл.

Ами честно казано не съм сигурен какво искам да уча.Тоест нищо не ме влече наистина много.Мисля си за КСТ или СИТ,понеже съм добре с компютрите като цяло(не и с програмирането засега), а и си ме влече що годе.Проблемът ми е,че предните години нямах много добри оценки и сега като смятам бала ми излиза около 27 (с малко повече късмет би трябвало да доближа 28 ),а в тези специалности има голям наплив.Възобновяемите източници също ме влекат,но нямам нито един познат,който да е учил или да учи в ТУ-Варна и си нямам и на представа как са специалностите и кои наистина си струват. Знам,че трудно се излиза,но не мисля,че ще е проблем за мен.

prosto_chovek
03-19-2017, 10:15
Я, че не съм се пофалил:

http://i.imgur.com/9fL0OfW.jpg

lunacy
04-24-2017, 12:36
^ честитоо

кажете ми нещо за 8-ми, 52-ри и 55-ти блок на СУ

potato.tomato
05-20-2017, 09:02
Здравейте, 10 клас съм в момента и уча в забутано Средно училище в забравено от бога място в Област Варна. Искам да уча Английска филология след 12 клас, от малък ми е мечта да се занимавам с английски един ден, а и по всички други предмети, които изучавам не се чувствам сигурен в знанията си и като цяло ги зубря за оценка. Имам много въпроси - какво ми трябва, за да кандидатствам и да ме приемат в университет. Знам, че мога да кандидатствам с оценката от ДЗИ или чрез Кандидат-студентски изпит, но може ли да ми обясните за балообразуването? Взимат ли се оценките от дипломата за средно, кои точно и т.н? Такава специалност има в Шумен, София, Пловдив, Велико Търново и в Югозападния, който го отписвам, защото ако ще ходя надалеч няма да е там. Нашите не искат да ме пускат в София, Пловдив и ВТ, защото "било много опасно, няма да мога да се справя, не съм отговорен и съм бил антисоциален". Последното е малко вярно, но това е друг въпрос. В Шумен НЕ МИ се ходи, защото университета е скапан, искам хубава диплома. Някак си ще трябва да ги накарам да ме пуснат в София или Пловдив, ще видим как... Та, мисля си да запиша и втори език, по който не е нужна предварителна подготовка и ще започна от началото. Мисля си за испански, от малък искам да го уча, но в училище разбира се има само английски и руски (като руския не го харесвам като език). Та, завършвам бакалавър и смятам да запиша Магистратура задочно, все още не знам каква да бъде, по принцип мислих за Журналистика? И докато я карам ще се опитам да си намеря работа като преводач, а ако не стане - каквото си намеря да работя, не ми е проблем голям, ще избутам двете години. Та, кажете ми дали имам шанс да замина извън страната с подобна диплома (да кажем диплома от ВТ, Пловдив или София). Като цяло ви моля за съвети, да ме насочите към университет и да ми дадете съвети как да убедя родителите ми, че мога да се справя да живея сам.

ПП:
Ако сте отсядали в общежития или сте чували как стоят нещата там, моля споделете, дори да не е от посочените градове. :)

Благодаря!

D.yordanov
06-15-2017, 05:45
Аз възнамерявам да кандидатствам бизнес икономика в Тракийския в стара загора. Някой може ли да ми каже какви документи са ми необходими за записване и ако имате някакви впечатления да споделите.

sruichev
06-20-2017, 04:08
Здравейте хора! Има ли тук кандидати за Шуменски университет? До сега съм писал къде ли не и резултатът е никой от никъде :D само аз ли ще уча там бре де@ба. Ако има и други тук ще се радвам да се запознаем. Успех на чакащите останалите класирания :)

prosto_chovek
10-29-2017, 09:45
Хора, имам следният въпрос, най - хубаво ще е да ми отговорят хора, които имат връзка с УНСС, но и други запознати ако има, ще е екстра. Завърших бакалавър в ТУ-София и карам също така магистратура там, и двете по никакъв начин не са свързани с нищо икономическо или управленско. Обаче имам желание дали като завърша магистратурата или паралелно с нея, да изкарам или втора магистратура, или СДК някакъв вид мениджмънт, може би към центъра за следдипломни квалификации, който се намира до метрото на Г.М. Димитров. Как и какви условия трябва да изпълня, за да мога да осъществя това, трябва ли да държа приравнителни изпити, ако да, за какви предмети трябва да се готвя и какво бихте всъщност препоръчали като специалност, свързана с мениджмънта? Мерси :)

Грозния
10-29-2017, 14:18
Втора магистратура с икономическа насоченост, ако твоят университет предлага такава, мисля че ще е най-добре.
Ако няма подходяща в твоя, пробвай в други университети. Икономика няма само в УНСС.

prosto_chovek
10-29-2017, 20:43
Имаме стопански в ТУ, но поради ред причини предпочитам да карам нещо подобно в УНСС, затова питам. Че има други варианти, знам. :)

prosto_chovek
10-30-2017, 20:58
Попитах за конкретно нещо, провел съм разните въпросни варианти и съм се спрял на един кажи речи, затова питам за него. Имам наблюдения над няколко стопански факултета и не питам за вицове за унсс, ту, су и прочее. Затова ако някой може да ми отговори конкретно, мерси. Грозния, мерси за инфото, но усещам предубеденост и вяра у теб в лошите сили на унсс, в които вярвах и аз допреди да се убедя в тези на някои други учебни заведения, а и нямам възможността да се занимавам с пълноценно образование откъм време в момента :)

draid
11-01-2017, 20:24
Ами в УНСС платено 5 семестъра и си готов.

prosto_chovek
11-02-2017, 21:40
Е ама аз не искам нов бакалавър, питам за центъра за СДК :)

TheNet
01-17-2018, 08:39
Тази година ще кандидатствам! Дайте ми някакъв съвет относно университетите.

Fisherman
01-17-2018, 09:11
за какво ти е диплома от университет,който дори го няма на картата в гугъл мапс

Fisherman
01-17-2018, 09:11
визирам бардака УНСС

pandabear
01-29-2018, 11:44
що си толкова груб? ;/

знаеш ли, че като пътувам всеки ден до студентската клиника, която за огромно мое съжаление е в Студентски град, 280 седи с отворени врати поне 5 минути на УНСС. Напливът е голям, защото Утре Наш Става Светът, така де – Техен.

Fisherman
01-29-2018, 15:42
що си толкова груб? ;/

знаеш ли, че като пътувам всеки ден до студентската клиника, която за огромно мое съжаление е в Студентски град, 280 седи с отворени врати поне 5 минути на УНСС. Напливът е голям, защото Утре Наш Става Светът, така де – Техен.

в УНСС бяха заключили студенти,които протестираха срещу правителството,защото ректора беше агент на ДС,сигурно е некой комунист на власт там

Fisherman
01-29-2018, 15:45
https://offnews.bg/obshtestvo/unss-preizbra-stati-statev-rektorat-kojto-prizova-studentite-da-emi-608670.html

ако зависеше от мене да съм го гръмнал тоя грозен университет,като мавзолея на Димитров

anonymous908491
01-29-2018, 18:56
в УНСС бяха заключили студенти,които протестираха срещу правителството,защото ректора беше агент на ДС,сигурно е некой комунист на власт там

20 "умни" и също толкова красиви пречат на 2000 човека да учат
ако бях ректор там, ще ги заключа, за да няма как да избягат
а след това ще ги подкарам с лопатата, докато им начупя всички кокали

Fisherman
01-29-2018, 19:28
20 "умни" и също толкова красиви пречат на 2000 човека да учат
ако бях ректор там, ще ги заключа, за да няма как да избягат
а след това ще ги подкарам с лопатата, докато им начупя всички кокали

ставаш за началник на концлагер,жалко че затвориха лагера в Ловеч

Fisherman
01-29-2018, 19:39
Мирчо Спасов би се гордял.

anonymous908491
01-29-2018, 19:52
ставаш за началник на концлагер,жалко че затвориха лагера в Ловеч

всяко затворене нещо е лесно да бъде отново отворено
за теб специална килия, с гледка към земята

Fisherman
01-29-2018, 20:36
всяко затворене нещо е лесно да бъде отново отворено
за теб специална килия, с гледка към земята

към коя земя,учените вече откриха 10

anonymous908491
01-30-2018, 19:14
към коя земя,учените вече откриха 10

вярваш на учените, когато ти изнася

Fisherman
01-30-2018, 19:23
вярваш на учените, когато ти изнася

не виждаш ли че те ебавам смотан

Tuesday
02-07-2018, 18:39
Здравейте,имам един въпрос.
Какви са специалностите и университети,в които кандидат студентския изпит е по български език и литература и география и икономика.

anonimna:D
02-08-2018, 18:35
Доколкото знам, вече в доста университети приемат дори само с Диплома. Унсс, ако не се лъжа бяха с изпит по математика и български. Знам със сигурност, за ВТУ, че приемат и с изпит по български. Аз се явявах на него преди години :D Тъпото е, че дават някакви специфични неща, които просто се учат, и никъде не ти е написано колко са грешките и какви. Ама не е нещо сложно иначе, ако все пак правописа и пунктуацията са ти на ниво

Death Gun
02-11-2018, 18:00
Здравейте, колеги и кандидат-студенти!

Има нова група за кандидат-студенти за ТУ-София за 2018г.:
https://www.facebook.com/groups/142689133065632/?ref=br_rs

Нека който има желание да кандидатства в ТУ или да помага на бъдещите зайци, да се присъедини. :)

Също така я споделяйте с ваши познати и приятели, които искат да учат в ТУ. :)
За известно време ще бъде публична докато не се съберат достатъчно хора.

90% от информацията за групата е готова, при повишаване на бройката ще се публикуват нещата едно по едно.
Ще бъде споделена информация за балове, специалности, места, класирания и т.н.
По-нататък през годината ще пуснем инфо за кандидатстване, записване, общежития и др.

Това ще бъде последното ми участие в група, свързана с ТУ.
Дано всичко се получи добре, както и предишните издания.

Благодаря за отделеното време. :)

dreamwalker
02-11-2018, 18:13
Здравейте, колеги и кандидат-студенти!

Има нова група за кандидат-студенти за ТУ-София за 2018г.:
https://www.facebook.com/groups/142689133065632/?ref=br_rs

Нека който има желание да кандидатства в ТУ или да помага на бъдещите зайци, да се присъедини. :)

Също така я споделяйте с ваши познати и приятели, които искат да учат в ТУ. :)
За известно време ще бъде публична докато не се съберат достатъчно хора.

90% от информацията за групата е готова, при повишаване на бройката ще се публикуват нещата едно по едно.
Ще бъде споделена информация за балове, специалности, места, класирания и т.н.
По-нататък през годината ще пуснем инфо за кандидатстване, записване, общежития и др.

Това ще бъде последното ми участие в група, свързана с ТУ.
Дано всичко се получи добре, както и предишните издания.

Благодаря за отделеното време. :)

Добра идея, мерси.

Fisherman
03-12-2018, 10:26
дипломирах се

Fisherman
03-12-2018, 10:27
треперете комунистически отрепки

Грозния
03-12-2018, 19:57
дипломирах сеЧестито!

Fisherman
03-13-2018, 21:03
Честито!

Благодаря.

kompleksar
03-13-2018, 21:48
Благодаря.

Моля!

Fisherman
03-14-2018, 15:49
заповядай пак

anonymous908491
03-14-2018, 18:09
треперете комунистически отрепки

купи си вазелин
че марешки може след свирките да иска да те наебе
иначе ще трябва да пасеш овцете на дядо си

Fisherman
03-15-2018, 19:42
купи си вазелин
че марешки може след свирките да иска да те наебе
иначе ще трябва да пасеш овцете на дядо си

не мога да ги паса защото шумкарите ги взеха 1947-ма година

Fisherman
03-15-2018, 19:43
но има паметник на няква тъпа партизанка на село,мога да хода да му сложа 2 свастики

Fisherman
04-10-2018, 18:03
утре се дипломирам,който иска да ми направи дълбоко гърло да заповяда в 14:00 в главната аула на Софийския университет

anonymous908491
04-28-2018, 09:56
утре се дипломирам

след 2-3 години и тя ще се дипломира
ще се дипломира на същото място като теб

https://www.youtube.com/watch?v=bv_pOgTd-3g

http://www.168chasa.bg/article/6822487

черната златка буквално прилича на гений в сравнение с тая твоя колежка

Грозния
04-28-2018, 10:59
https://www.youtube.com/watch?v=bv_pOgTd-3g

http://www.168chasa.bg/article/6822487Тая е мега кухата лейка, избрали са я защото изглежда добре, а преподавателят ѝ по органична химия е казал, че е умна сигурно защото спи или е спал с нея :? .

anonymous908491
04-28-2018, 11:03
избрали са я защото изглежда добре

боже господи
тая овца изглеждала добре
рабалка е като Синди Крауфорд в сравнение с нея

ТОФМ
07-15-2018, 19:28
Здравейте, въпрос към студентите във форума и по-точно тези от Пловдив - допускат ли се външни лица по време на лекции?

kazanovich
07-16-2018, 20:34
Ами, те навсякъде се допускат, стига да не разберат :D

Sangyeon
07-19-2018, 14:59
Здравейте, 50/50 мисля, че въпросите ми са за тази тема. Мисля, че искам да следвам медицина, интересно ми, но не струвам по химия, по биология съм що-годе добре, (мисля да започна уроци..здраво):
*Уча в ПГТ(Професионална гимназия по туризъм) и след 10 клас не учим физика, химия, биология, и т.н; В дипломата ми оценките от 9-10 клас ли се съчетават или 8-9-10?

*Доста тъп въпрос: Мога ли да кандидатствам с матурата, в смисъл да не ми гледат дипломата :D

*С коя имам повече шанс? Матура по химия или по биология? А, с друг предмет мога ли да кандидатствам?

ЕДИТ: Има ли град с "лесни" изпити или по-скоро значителна разлика, разбрах за нашия МУ в Плевен, но искам да отида в друг град.

За сега тези! Благодаря предварително! :3

inewton
07-19-2018, 15:47
*Уча в ПГТ(Професионална гимназия по туризъм) и след 10 клас не учим физика, химия, биология, и т.н; В дипломата ми оценките от 9-10 клас ли се съчетават или 8-9-10?
Ако си започнала там от осми клас значи и оценките от осми клас се включват.


*Доста тъп въпрос: Мога ли да кандидатствам с матурата, в смисъл да не ми гледат дипломата :D
Правилният въпрос е дали ще те приемат. Медицина с матура... По- добре не опитвай.
Разгледай сайтовете на различните МУ, там би трябвало да има достатъчно информация.


*С коя имам повече шанс? Матура по химия или по биология? А, с друг предмет мога ли да кандидатствам?
Аз доколкото знам и двата изпита са задължителни. Поне така беше преди няколко години, когато един приятел кандидатства в МУ Пловдив.


ЕДИТ: Има ли град с "лесни" изпити или по-скоро значителна разлика, разбрах за нашия МУ в Плевен, но искам да отида в друг град.
Ако търсиш лесното защо изобщо се захващаш с медицина?

dexofen
07-19-2018, 16:09
Здравейте, 50/50 мисля, че въпросите ми са за тази тема. Мисля, че искам да следвам медицина, интересно ми, но не струвам по химия, по биология съм що-годе добре, (мисля да започна уроци..здраво):
*Уча в ПГТ(Професионална гимназия по туризъм) и след 10 клас не учим физика, химия, биология, и т.н; В дипломата ми оценките от 9-10 клас ли се съчетават или 8-9-10?

*Доста тъп въпрос: Мога ли да кандидатствам с матурата, в смисъл да не ми гледат дипломата :D

*С коя имам повече шанс? Матура по химия или по биология? А, с друг предмет мога ли да кандидатствам?

ЕДИТ: Има ли град с "лесни" изпити или по-скоро значителна разлика, разбрах за нашия МУ в Плевен, но искам да отида в друг град.

За сега тези! Благодаря предварително! :3

Няма как да кандидатстваш с ДЗИ (матура) за специалностите Медицина, Фармация или Дентална Медицина.
Кандидатстването става с кандидат-студентски изпит удвоена оценка + оценките от дипломата по Биология и Химия.
Ако все пак решиш да държиш матура по химия и/или биология имай предвид, че това което изкараш на матурата ще бъде взето вместо оценка от дипломата!
София са трудни изпитите, щото се пише тема. Варна е тест, не е лесен, но е по-лесен от София. Само имай едно на ум, че ако си момиче си в неособено изгодна позиция :D Има квоти.
P.S. Във Варна сътвориха едно чудо на висшето образование, наречено "Военен лекар". Влиза се една идея по-лесно, заради изпита по ФВС. Ако ти се работи в армията го разгледай, но според мен лично е велика простотия.
До тука всичко беше за държавна поръчка. 600 на семестър.
Ако решиш платено, ако не ме лъже паметта беше към 8к на година някъде, но ще влезеш по-лесно. :D

P.S. Ако оценката от дипломата ти е под 5 и за двата предмета е добре да започнеш процедура за промяна на оценката. В гимназията ти могат да я променят, ако нямаш още издадена диплома. Става с изпит по конспект в дскл. Обикновено в 95% от случаите завършва с писане на 6.
Тъй като си момиче, задължително ще ти трябват уроци и висока оценка от изпита в уни.

Ivaaaaa
07-19-2018, 19:11
В плд май също е тест, което е глупаво според мен и занишава нивото и реномето на специалността, така да се каже. Като цяло всичко си пише в сайтовете на отделните университети, които не са чак толкова много и не е трудно да се погледне, кхъм.
И мега много се ядосвам на тези квоти сякаш сме век назад. Не е честно спрямо много момичета, които са вложили толкова усилия и накрая cor, заради това, че трябва да има и мъже лекари. Трябва да има колкото са заслужили да влязат по адекватния начин.

dexofen
07-19-2018, 19:44
В плд май също е тест, което е глупаво според мен и занишава нивото и реномето на специалността, така да се каже. Като цяло всичко си пише в сайтовете на отделните университети, които не са чак толкова много и не е трудно да се погледне, кхъм.
И мега много се ядосвам на тези квоти сякаш сме век назад. Не е честно спрямо много момичета, които са вложили толкова усилия и накрая cor, заради това, че трябва да има и мъже лекари. Трябва да има колкото са заслужили да влязат по адекватния начин.

Ппц не съм сексист, но в БГ имаме недостиг на млади лекари, а има много тежки физически специалности където почти не работят жени. Колко жени хирурзи знаеш? :D Ппц аз хирурзите не ги обичам особено много, но тва е отд въпрос :D От друга страна, има други специалности, където е за предпочитане да е жена, а не мъж. Жените са по-наблюдателни в някои ситуации и по-добре разчупват бариери и напр. децата по-лесно биха контактували с жена педиатър, а не с мъж. За психиатрите също е понякога по-добре да е жена.
Cor като сърце ли имаш предвид :D бзк.
Това кой с какъв бал е влязъл обикновено е от нищожно значение за по-нататък. Имам колежки с по 35.90 които си мислят, че слезка и далак са два различни органа. :D Както и колеги момчета с нисък бал с които имаме публикации в международни журнали. :D То много зависии от човека като цяло.
Иначе, пловдив също е тест, обаче един доста странен и трябва и за Варна и за Пловдив да се учи конкретно за теста иначе стават разни недоразумения :D Във Варна е мн сериозен проблема с химията, защото критериите се правят след изпита и освен проверяващите само господ знае верните отговори. :D
За кандидат студенти има едни ФБ групи КСК нещо си там медицина др др (групите на дякона Бончев :D ) хубави са и помагат ппц. Вътре има и доста учители по химия най-вече, но и по биология .
https://www.facebook.com/groups/1069084166504402/

Ivaaaaa
07-19-2018, 19:57
Не съм запозната. Тези тестове май ги въведоха миналата година.
Иначе ми е трудно да повярвам да влезеш с такъв бал и да не знаеш елементарни неща при положение, че влизането изисква немалко труд и знания. Аз лично не се сещам за специалност, при която да има преимущество мъжа (в хирургията смисъл защо? :д ) не се изисква някаква физическа работа, която да не може да се направи от жена. Ти в операционната не си сам :д и да, познавам жени хирурзи.
Може би само в спешната медицина така като се замисля, хаха.

dexofen
07-19-2018, 20:05
Ми мъжете хирурзи са повече, има по-голямо натоварване психическо (не че при другите няма де), може да се наложи да седи прав много дълго време и като цяло да се наложи да продължи операцията няколко часа 7-8 да речем, може и повече, въпреки че обикновено има бекъп екип за вс случай. В спешната медицина даже има доста жени.
Иначе и на мен ми беше трудно да го повярвам. Имам и други бисери (Асистент: Къде можем да намерим уротел? Колежка: В устната кухина.), ама няма да са смешни за останалите тука. :D
Бтв, по химия във варна теми вече няма от доста време, прави се едно тестоподобно нещо, което е доста....странно да го наречем. За МУ софия и СУ-МФ имаше едни трусове с КСК-то тази година грандиозни, но като цяло нищо конкретно не знам за формата на изпита. :D

Sangyeon
07-20-2018, 06:56
Благодаря на всички, не търся лесното просто ми е любопитно дали има някаква разлика. :) Между другото съм момче. :D
https://www.youtube.com/watch?v=bwmSjveL3Lc

Ivaaaaa
07-20-2018, 07:10
Стига с този канцерогенен кпоп :д

* за спешната медицина имах предвид, че е по-добре да има повечко мъже, защото там има екстремни ситуации, изискващи повече физическа сила.

dexofen
07-20-2018, 08:56
Благодаря на всички, не търся лесното просто ми е любопитно дали има някаква разлика. :) Между другото съм момче. :D
https://www.youtube.com/watch?v=bwmSjveL3Lc

Еееее, спокич, ше влезеш мой :D Има разни олекотявания в кандидатстването от типа на различни социални характеристики, погледни ги. Не познавам момче, което да се е опитало и да не е влязло. В смисъл ако разбира се, не изкараш двойки на изпитите :D Напъвай здраво и ще проникнеш. ;)
Сори че те сметнах за момиче, ама картинката ме подведе. Явно децата много харесвате Кпоп :D


Стига с този канцерогенен кпоп :д

* за спешната медицина имах предвид, че е по-добре да има повечко мъже, защото там има екстремни ситуации, изискващи повече физическа сила.

Да, права си. Освен това в БГ има и доста агресия към спешните екипи. Друг е въпросът, че в 75% от случайте парамедик ще се справи повече от чудесно, няма нужда от цял жив лекар да ходи. :D

Sangyeon
07-20-2018, 09:09
Да кажем, че наистина съм приет рано или късно :D, минат 6 години... После какво? Като Личен лекар ли мога да работя или трябва да уча Обща медицина(магистър)?

Юнгинген
07-20-2018, 09:16
После осъзнаваш, че си си загубил времето. Както всички студенти.

Sangyeon
07-20-2018, 09:26
Дали?

Юнгинген
07-20-2018, 09:35
Завинаги, животът е низ от грешни избори.
Университетът е лесен достъп до начин на живот, който ни се струва приятен, лесен, вкаран в рамки и съграден върху здрава основа. И в тези изпарения на ума пълним вузовете, които лакомо поглъщат всичко и всеки.
Но хубаво, лекари трябва да има, въпросът е, че животът изисква повече, отколкото ни се ще да дадем.

Ivaaaaa
07-20-2018, 09:37
Ти си си магистър при завършването на основното медицинско образование. После специализираш обща медицина за опл, която май беше три години (?) не съм сигурна. Научи се да използваш интернет, дете.

Ivaaaaa
07-20-2018, 09:46
Общо взето се подготви психически за едни десет години здраво учене и стрес, ще трябва вашите да те издържат, да нямаш истински социален живот, от който ще страда и личния ти, дефицит на време, сън и тн. Така че си помисли дали си готов най-продуктивните ти години да преминат по този начин, хах.

Sangyeon
07-20-2018, 14:15
Още съм в тази фаза: А бе, мисля това да следвам... 5 минути по-късно: Искам да съм хеликоптер.. :D Майтапа на страна, наистина безкрайно много неща ми минават през главата, объркан съм... и не знам какво да правя. ;-;

Юнгинген
07-20-2018, 15:31
Не отдавай огромно значение на това какво ще учиш, всичкото умуване е безплодно, ще избираш и след това ще изпитваш избора, добър или лош, винаги твърде краен.
Опитай се да откриеш това, което ще те отделя от обикновеното на деня, нещото, което ще те уверява в безкрайното, колкото и болезнено и тъжно да ти се струва, защото крайните дела се вършат от безкрайни души, а когато стъпката ти се колебае между тези два свята, неминуемо ще залитнеш извън танца на живота.
Целта не е да бъдеш лекар, журналист, историк, философ, но да бъдеш повече.

чемшир
09-04-2018, 18:39
Здравейте, имам единк въпрос, който ме мъчи от няколко дни. Какви хора да очаквам в Софийският, Техническия и Soft Uni университет? Също така колко е трудно да завършиш тези университети?

Грозния
09-05-2018, 12:50
Какви хора да очаквам в Софийският, Техническия и Soft Uni университет? Можеш да срещнеш хора всякакви.

Също така колко е трудно да завършиш тези университети?Повечето специалности в ТУ не са лесни.
За СУ, зависи от специалността.

marilyn
11-02-2018, 12:43
Приятели, моля ви, помогнете ми и попълнете анкетата. Изготвям дипломна работа и за целта направих тази анкета.
https://www.surveymonkey.com/r/CR97MRD

Въпрос номер 9 изисква поне 4 отговора.

Благодаря предварително!

Death Gun
11-17-2018, 12:56
Здравейте!

Бих искал да ви представя новата група за кандидат-студенти в ТУ-София за 2019 г.:
http://bit.ly/2qTjWbP

Моля, споделете групата на всички ваши приятели и познати, които проявяват интерес към ТУ-София. :)

ТУ-София е един от малкото университети в България, който 'произвежда' инженери - хора, разбиращи от важни неща, от които друг не разбира. В ТУ-София се набляга на усвояването на критични умения и системния подход, но и се поощрява личната креативност в решаването на проблеми.

ако ТИ:
- си фен на новите технологии,
- имаш аналитична мисъл,
- винаги търсиш как работят нещата отвътре,
- обичаш да конструираш/създаваш нови неща,
- искаш да си част от сложни инфраструктурни проекти,
то инженерната наука е за ТЕБ.

Инженерите движат енергетиката на страната, конструират превозни средства и всякакви други машини с всевъзможни размери, занимават се с все по-разпространените информационни системи в нашия живот, управляват проекти, които никой тук не може да опише, но без които сме загубени. Инженерите участват в създаването на технологиите на бъдещето, техните иновации все повече навлизат в съвремието ни и спомагат за развитието на света.
Пробвайте се да назовете едно нещо от ежедневието ни, за което не са нужни инженери.

Благодаря за отделеното време. :)

inewton
03-08-2019, 16:48
Че ти си за психиатър>.....хахахаха
Ти какво правиш тук ма, Минке? Знаеш ли какво е университет, че пишеш в тая тема?

milenakostova
04-04-2019, 23:12
Интересна тема, догодина завършвам и мисля да записвам бизнес икономика и мениджмънт в УНСС, ще се радвам да чуя мнения за този университет и/или самата специалност.

TrollFactory
04-05-2019, 07:03
Интересна тема, догодина завършвам и мисля да записвам бизнес икономика и мениджмънт в УНСС, ще се радвам да чуя мнения за този университет и/или самата специалност.

Записването на която и да било специалност съдържаща в себе си "бизнес", "икономика" и "мениджмънт" става изключително лесно. Ако те вълнува най-вече лекото избутване до 4-ти курс и придобиването на тапия за успокоение и радост на родителите ти и някоя друга бригада в САЩ, то тогава УНСС и някаква специалност от там са точният избор за теб.

Няма какво да се лъжем, студентите записали се в подобни хуманитарни дисциплини най-често отбиват номера и протакват 4 години в нищоправене правейки всичко останало, но не и да се научат нещо конкретно. Разбирасе на 18-19 г. е все още нормално да си объркана и да си въобразяваш, че след като са минали цели 4 години и си придобила някаква тапия с помпозно звучаща специалност, ще се изстреляш на някой висок пост, но истината, с която ще се сблъскаш е съвесем друга. В последствие на завършването ти на таква специалност, не трябва да се чудиш после как така след всички изпити, реферати и практики, най-близъкият ти досег с икономиката и бизнеса ще се сведе до това най-много да маркираш стоки на някоя каса или потенциална безработица по специалността, което откриват много млади хора след 4-те си пропиляни в такива специалности студентски години... Докато се усетиш ще са си минали тези години без накрая да имаш дори визия какво точно да търсиш в jobs-а. Сигурно ще си мислиш, че трябва да се ориентираш към това да си банков служител... т.е. пак да си касиер.

Проблемът е, че бройките за хуманитарни специалности не само в УНСС, но и в другите ВУЗ-ове са безкрайно надути и всяка година се бълват хиляди щастливи абсолвенти с тапии за бизнес икономики, мениждъри и прочее, което дори на теб би трябвало да ти е ясно, че не е полезно, защото бизнесът няма как да фасилитира всички тези млади "специалисти" на високите постове, за които те си мечаят и това се отнася дори и за пълните отличници.

Ако ще протакваш 4 години има смисъл единствено, ако запишеш някаква тясна специалност като например нещо свързано с ИТ. Дори на теб сигурно ти е известно, че в този сектор специалисти се търсят винаги и заплатите са много добри. За медицина и право няма да ти говоря, защото ориентацията ти към по-горните специалности говори, че едва ли изобщо ги обмисляш като вариант.

Dimityr15
06-14-2019, 16:18
Здравейте! Тази година имам намерение да кандидатствам в НСА със специалност Кинезитерапия! Та въпросът ми е, знаете ли колко хора приемат за тази специалност? Ако някой е учил там или в момента учи, моля да ме на пише лично съобщение! Благодаря!

trauser
03-24-2022, 13:02
If you want to save a large amount of your money then click the link. So, visit here Yoshinoya coupons (https://www.superbsavers.com/store/yoshinoya-coupons)

prosto_chovek
05-03-2022, 21:00
В ТУ на времето изглеждаше по следния начин. Ядене пиене, кошии по студентски, карти в парника, дето жалко, че вече го няма, че май стана за пици ли кво е, зад втори блок, перманентно отработване на все нещо, щото е имало нещо по-важно (примерно ядене и пиене от сутринта в 13 блок) и после на изпита кой знае знае, кой не знае преписва, накрая всеки в един момент взима всичко и ако много не му се занимава, взима на дипломната слаб 4, ако малко му се занимава 5, ако нещо все пак е свършил, 6. Имах колеги в 4 курс с по 30-40 невзети изпита и завършиха. Ама сега ми изглежда скучно, дано поне да се учи.

Uncodemy
08-10-2022, 10:46
Here is the best software testing training institute in Delhi (https://www.uncodemy.com/course/data-science-training-course-in-delhi) that helps you to become a Data scientist expert. Reserve your seat now!!!

returika
08-23-2022, 15:05
Here you can share where you are accepted, which course you are/will be in, how student life is, colleagues, friends and everything around the student. ^_^