PDA

View Full Version : Студентска тема



Страници : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

beautygirll
06-09-2012, 09:45
благодаря ти и успех в академията :)

k-t s
06-09-2012, 10:23
Благодаря,успех и на теб на КСК :)

DrunkLad
06-12-2012, 09:20
Здравей ! Ще ми разкажеш ли малко за балообразуването, и трябва ли зад. да полагам физ. изпит ?

Troublesome
06-12-2012, 14:04
Някой може ли да ми каже горе-долу какви са цените на семестрите в Стопанската академия в Свищов и в Техническия университет във Варна? Ясно, че за всяка специалност са различни, но горе-долу как варират?

Footbalgirl
06-12-2012, 14:13
аз пък искам да попитам, ако има хора, които миналата година са приети в ПУ- английска филология, с какви оценки ви приеха и на кое класиране?

DrunkLad
06-12-2012, 16:55
хора според вас с оценката от матурата по история която ми е 4.86 имам ли шанс да вляза някаде ? и каде ?

bebsity93
06-13-2012, 10:26
Здравейте! Искам да знам дали някой мисли да кандидатства в МУ София за помощник-фармацевт...и мислите ли , че след това ще имате реализация в тази област...Видях много статии за тази тема и ме притеснява факта, че за в бъдеще няма да има работа за помощник-фармацевтите. А дали след бакалавърска степен може да се продължи и за магистърска... Моля, някой да ми отговори... :(

PyCoKoCkA93
06-13-2012, 10:40
И аз ще бъда I-ви курс в ПУ,специалност"Финанси" :)

bloodymirror
06-16-2012, 18:30
Искам да попитам,в IT сферата,всички специалности ли са свързани с математика? Има ли някои добри,с които да не се изучава математика или просто едното си е свързано с другото? :/

mlakniwe
06-16-2012, 18:33
Навсякъде се учи висша математика-в ИТ спец просто се учи 3 или 4 част-а в другите спец само 1-ва и 2-ра/някъде само 1-ва/-няма как и аз я мразя, но ще се записвам комп спец, в най-лошият случай ще учиш първите 2 год математика посе няма пък може и само първата

bloodymirror
06-16-2012, 22:15
Аз искам нещо в сферата на инф.технологии,но както съм с математиката..... няма как да завърша,като прочетох едно мнение на Чачо как учил 10 часа в деня математика,това при мен е невъзможно просто ;х

prosto_chovek
06-16-2012, 22:17
аз съм в ТУ - София. Още не знам за коя специалност ще ми стигне балът (24), ама май за повечето от тези, които искам :)

LadyDy
06-17-2012, 12:49
А някой ориентира ли се към Стопанската академия в Свищов? :)

IncendiaSanctus
06-17-2012, 13:43
аз съм в ТУ - София. Още не знам за коя специалност ще ми стигне балът (24), ама май за повечето от тези, които искам :)

Тая година в ТУ да не е 30 максималния бал ?

Troublesome
06-17-2012, 16:23
А някой ориентира ли се към Стопанската академия в Свищов? :)
Аз имам мераци за там, но и техническия във Варна ми е вариант и ще трябва да решавам...

Някой може ли да ми каже ориентировъчна цена за семестрите в ТУ Варна?!

prosto_chovek
06-17-2012, 19:25
Тая година в ТУ да не е 30 максималния бал ?
30 е, да :)

SirTrYaLot
06-18-2012, 16:49
Хайде да попитам и тук, въпреки че направих нова тема.. надявам се да не я изтрият и нея де.

Та, за втори път ще се пробвам в Лесотехническия и току що ми казаха, че трябва пак да карам изпита им по Английски език.

Та да ви питам и вас, колеги, миналата година съм карал матура, 5ца имам на нея, но за да си повиша шансовете карах и приемен изпит в ЛТУ, който беше по-труден и пак изкарах 5ца.

Въпросът ми е следния, понеже една година съм работил и допускам, че може би съм позанемарил знанията си от миналата, ако можете да ми предложите сайт... примерни изпити или нещо от сорта.. желая да се подготвя, притеснявам се да не остана още една година..

Благодаря за помощта предварително.

sladka_celuvka
06-19-2012, 20:03
Имам един въпрос,ако някой се е провалил на една от матурите,тоест няма средно,може ли да кандидатства и на последно класиране да се запише, когато вече си е взел матурата?

anJin
06-20-2012, 10:25
Сложно-невъзможно,повечето университети третия етап на класиране приключва около 15-20 август,а ти трябва да си подадеш документите за класиране сега до 07.07 ,нали се сещащ,че това няма как да стане,понеже ти искат копие от дипломата,а реално ти нямаш диплома.Не се отчайвай догодина може и да успееш

mlakniwe
06-20-2012, 19:09
Имам един въпрос,ако някой се е провалил на една от матурите,тоест няма средно,може ли да кандидатства и на последно класиране да се запише, когато вече си е взел матурата?

НЕ, само можеш да си изкараш удостоверение, че имаш завършено средно, за да можеш да почнеш някъде работа, но не и да кандидатстваш

ronyrony
06-21-2012, 21:17
мога ли сега да подам документи за кандидатстване и за други университети в Тракийски университет или приемът в момента е само за ТУ ?

Chacho
06-23-2012, 12:06
Имам един въпрос,ако някой се е провалил на една от матурите,тоест няма средно,може ли да кандидатства и на последно класиране да се запише, когато вече си е взел матурата?

По принцип не, но университетите почнаха да пускат последни срокове в края на септември за тези, които не са си взели матурите, някви извънредни класирания. Дори и кандидатстудентски изпити има по някои предмети. Но не важи за всички специалности. Но след провал на матура сериозно бих се замислил дали ми е време да кандидатствам.

Chacho
06-23-2012, 12:07
Аз искам нещо в сферата на инф.технологии,но както съм с математиката..... няма как да завърша,като прочетох едно мнение на Чачо как учил 10 часа в деня математика,това при мен е невъзможно просто ;х

инф. технологии и информатика са две различни неща (напоследък). Пък и малко или много квото и да запишеш ще ти се налага понякога да учиш по толкоз. В сериозните ВУЗ-ове трябва да си на такъв режим поне по месец и половина - два, ако искаш да се справяш.

vagarious
06-23-2012, 16:57
Някой може ли да ми каже горе-долу какви са цените на семестрите в Стопанската академия в Свищов и в Техническия университет във Варна? Ясно, че за всяка специалност са различни, но горе-долу как варират?

В Свищов за всички специалности от редовна форма на обучение е 173лв, а за задочна форма на обучение и пак за всички специалности е 150лв.
Към коя специалност си се ориентирал/а или просто каквото те приемат!? :)

vagarious
06-23-2012, 17:04
Здравейте!
Трябва ми някои,които учи в Свищов или мисли да кандидатства там.
Понеже това ми е резервен вариант и мисля да кандидатствам с матура...четох из сайта им и до колкото разбрах мога и с матура БЕЛ да кандидатствам,и моля някой да ми каже дали правилно съм разбрала?

Аз кандидатствах с матура БЕЛ и ме приеха .. вече ще съм 2ри курс живот и здраве.Не се притеснявай, имаш големи шансове да влезеш.Важното е, когато попълваш бланката с желанията ти, започни с тези които наистина искаш и после допиши всички останали.Все нещо ще влезеш, дори да не е това, което искаш.Идеята е, всички спец. да си написала и си вътре.Шансовете ти са огромни. Успех. :)

Troublesome
06-23-2012, 18:00
Като че ли съм се ориентирал към "Счетоводство и контрол", ама не знам, трябва да го дообмисля :) Притеснявам се, че няма да ме приемат. Оценката от матурата ми по БЕЛ е ниска (4,01), дипломата ми не е висока (4,64), оценките ми по БЕЛ и математика от дипломата също са слаби - 4,00 и 3,50. Доста нисък бал ми се получава и не знам как ще вляза :D
Ако кандидатствам с матура, задължително ли е да е с тази по БЕЛ ? Другата ми беше по биология и там имам 5,53 :)

vagarious
06-23-2012, 18:44
Като че ли съм се ориентирал към "Счетоводство и контрол", ама не знам, трябва да го дообмисля :) Притеснявам се, че няма да ме приемат. Оценката от матурата ми по БЕЛ е ниска (4,01), дипломата ми не е висока (4,64), оценките ми по БЕЛ и математика от дипломата също са слаби - 4,00 и 3,50. Доста нисък бал ми се получава и не знам как ще вляза :D
Ако кандидатствам с матура, задължително ли е да е с тази по БЕЛ ? Другата ми беше по биология и там имам 5,53 :) Точно за СК не знам, но пак ти казвам - пиши нея като 1во желание и след него, всички останали. С матура биология НЕ можеш да кандидатстваш. Все пак виж тук .. в сайта си пише всичко: http://www.uni-svishtov.bg/Default.asp?page=kskspr&doc=pril3

Troublesome
06-23-2012, 23:38
Мхм... Значи трябва да реша дали да кандидатствам с оценката от матурата (4,01) или да ходя на изпит, където не съм сигурен дали ще успея да изкарам повече :D

Иначе от коя специалност в Свищов, после ще мога да изкарвам най-много пари ? :P

Chacho
06-24-2012, 00:11
Щом така си задаваш въпроса, надали ще ти помогне кой знае колко коя да е специалност.

vagarious
06-24-2012, 07:54
Е виж, преценявай си дали да ходиш на изпити или не.Аз ти казах при мен как беше ...
Много пари можеш да изкарваш и без каквато и да е специалност, но това са вече съвсем други неща .. Каквото и да избереш, каквото и да завършиш, НЕ е казано, че после точно с това ще се занимаваш .. Попринцип, в днешно време вече е по-важно да го имаш черно на бяло, че си го завършил .. Така, че .. Важното е да си в играта ..

Troublesome
06-24-2012, 11:17
Добре, обаче искам да питам и още нещо за кандидатстването, че до сега никога не съм кандидатствал и не знам как точно става филма. Ако си напиша 5 желания примерно и ме вземат на първите 3, мога ли да вляза в т'ва, което съм писал на 3-то примерно или задължително влизам с първото? Или пък ако ме вземат на третото и четвъртото, а аз искам да вляза с второто, отивам на 2-ро класиране, нали? Обаче ако и тогава не ме вземат на 2-рото, мястото ми в 3-тото желание, където са ме взели 1-вия път пази ли се ?
Доста объркано стана, надявам се някой да ме е разбрал :D

cskavd
06-24-2012, 11:37
Здравейте. Искам да попитам дали децата с един родител / полусираци или на тези, които родителите нямат брак / при кандидатстване във ВУЗ са привилегировани по един или друг начин... ?
Благодаря ! :)

vagarious
06-24-2012, 11:50
Добре, обаче искам да питам и още нещо за кандидатстването, че до сега никога не съм кандидатствал и не знам как точно става филма. Ако си напиша 5 желания примерно и ме вземат на първите 3, мога ли да вляза в т'ва, което съм писал на 3-то примерно или задължително влизам с първото? Или пък ако ме вземат на третото и четвъртото, а аз искам да вляза с второто, отивам на 2-ро класиране, нали? Обаче ако и тогава не ме вземат на 2-рото, мястото ми в 3-тото желание, където са ме взели 1-вия път пази ли се ?
Доста объркано стана, надявам се някой да ме е разбрал :D

Значи:
пишеш примерно 5 специалности, приемат те само една, може и третата да е, може и петата да е .. тази, за която ти е достатъчен балът.Може и първата да е, знаеш ли .. Ако те приемат нещо, което не искаш и държиш да те приемат с първото ти желание, не помня само как ставаше - дали автоматично, или подаваш пак документи, отиваш на 2ро класиране и така до 3то.Не помня също дали първото класиране важи след 3тото примерно .. Поинтересувай се повече, в сайта пише всичко, има и телефони .. обади се, бъди нахален/нахална за повече информация, прави се на луд/а и ще разбереш всичко. Пак казвам - не разчитай на моята информация, забравила съм много неща. ;)

Chacho
06-24-2012, 12:47
Здравейте. Искам да попитам дали децата с един родител / полусираци или на тези, които родителите нямат брак / при кандидатстване във ВУЗ са привилегировани по един или друг начин... ?
Благодаря ! :)

Да, като влезеш имаш предимства. Има записани какви в правилника на университета. За общежитие, стипендии, т.н.

slavito007
06-25-2012, 14:58
Добре, обаче искам да питам и още нещо за кандидатстването, че до сега никога не съм кандидатствал и не знам как точно става филма. Ако си напиша 5 желания примерно и ме вземат на първите 3, мога ли да вляза в т'ва, което съм писал на 3-то примерно или задължително влизам с първото? Или пък ако ме вземат на третото и четвъртото, а аз искам да вляза с второто, отивам на 2-ро класиране, нали? Обаче ако и тогава не ме вземат на 2-рото, мястото ми в 3-тото желание, където са ме взели 1-вия път пази ли се ?
Доста объркано стана, надявам се някой да ме е разбрал :D

Добре. Пишеш 5 желания.
1 случай- приемат те първо желание. Тук нямаш избор и се пишеш за него, не можеш да слезнеш на по-ниско желание само и само, защото имаш бала. Ако не го запишеш това губиш мястото си.
2 случай- приемат те по второ желание. Тук може да подадеш документи, че искаш първо желание. В този случай ако не те класират по първото желание във второ класиране, мястото ти от второто желание в първо класиране се пази. Вторият случай важи и за всички желания от 2 нататък. Но идеята е, че не можеш да избираш по-ниското от това, за което си класиран.
Може и да греша, но в търновския и УНСС миналата година така кандидатствах :)

ex_
06-26-2012, 18:13
Привет на всички студенти! За да не правя нова тема, реших да се допитам до вас... Възможно ли е, човек, който си няма и хал хабер от химия да учи дерм атология и венерология? Трябва ли ти химия за там? Какво представлява изпита?

Troublesome
06-27-2012, 14:27
Някой може ли да ми каже какви документи ми трябват за кандидатстването (в Свищов), че нещо не мога да разбера...
Както и, за да кандидатствам плаща ли се такса?

И мога ли изобщо да кандидатствам без да ходя на изпити, а само с матурата?

mlakniwe
06-27-2012, 16:27
Има ли някой, който ще учи в ТУ Варна?

pifiella
06-28-2012, 19:44
Привет на всички студенти! За да не правя нова тема, реших да се допитам до вас... Възможно ли е, човек, който си няма и хал хабер от химия да учи дерм атология и венерология? Трябва ли ти химия за там? Какво представлява изпита?

Веднага ти отговарям - не, не може да не разбираш от химия!
Изпитите са два биология(теми) и химия( теми и задачи). Дерматологът е лекар,занимаващ се с кожни заболявания,а венерологът изобщо не знам какъв лекар е... Изпитите са в МУ и за подготовка ти трябва минимум 1 година,според мен.

Бloom
06-29-2012, 13:10
Мене ме приеха в Махленското училише НБУ

Troublesome
06-29-2012, 16:43
Точно за СК не знам, но пак ти казвам - пиши нея като 1во желание и след него, всички останали. С матура биология НЕ можеш да кандидатстваш. Все пак виж тук .. в сайта си пише всичко: http://www.uni-svishtov.bg/Default.asp?page=kskspr&doc=pril3
Благодаря ти за отговора, но днес кандидатствах точно с матурата по биология ;) И в Свищов и в икономическия във Варна :)

maxXy
06-29-2012, 21:32
Аз искам да уча ветеринарна медицина в Тракийския университет. Ако някой се е ориентирал натам и ще кара кандидат-студентски изпити, може да пише, ще се засечем там :)

angel4eto17
07-03-2012, 10:04
аз съм в ТУ - София. Още не знам за коя специалност ще ми стигне балът (24), ама май за повечето от тези, които искам :)

И аз ще съм там от тази година, надявам се :) към кой факултет си се ориентирал ?

maxXy
07-05-2012, 19:23
Момиче съм :)
Ами не съм се ориентирала към нищо друго, само с това искам да се занимавам от малка и реших, че дори и да ме приемат някъде другаде няма смисъл да уча нещо, което не ми е интересно

jghgh
07-05-2012, 19:35
Ppl, имате ли някаква идея кое място е по-доброто за изучаване на психология? СУ или НБУ?
Изговориха се сума ти неща. Доколкото знам, НБУ конкретно като катедра по психология нямали равни, ама не знам. Те пък си събират студентите с някакви реклами по радиото и приемния им изпит не е кой знае какво - няма го отсяването уж.

Мнения?

Chacho
07-06-2012, 13:03
Ми аз заставам зад СУ. НБУ е по-приложно ориентиран, по-практични курсове, по-съвременна методика, но средата в СУ мисля, че е по-подходяща. Но и в СУ не е много силна специалност, доста леко минават. Трябва сама да се интересуваш и да четеш, което без яко нащраканите двойки и запотяващите тройки обикновено не се получава. И все пак смятам, че в СУ е една идея по-сериозно и ще ти даде по-стабилна основа.

jghgh
07-06-2012, 13:10
Да, и мен средата ми е основния аргумент в полза на СУ. Благодаря за отговора. Други мнения?
Конкретно за тая специалност ме инт., а не за НБУ като по принцип (знам, че мн. неща там са бутафорни, но по психология катедрата била силна, a в СУ психология се изучавала по стари методики - is it true?)

Chacho
07-06-2012, 14:21
Еми и мен ми казаха, че била силна и доколкото знам има доста практика, за разлика от СУ. Но отдавна не съм говорил с момчето, което е в НБУ психология и не си спомням подробности. Съквартирантът ми е с психология в СУ, така че ако имаш някакви въпроси, мога да го разпитам.

jghgh
07-06-2012, 18:53
Ще съм най-благодарният човек на света, даже като вляза и бира мога да почерпя : D

Blab
07-06-2012, 19:03
Мила, говорила съм с хора и от двете места. Софийски, като цяло, ми е много навикан университет, но в случая съм с Чачо. Но не разчитай на среда, не очаквай, не се надявай, етц. Висшето образование по принцип си е самостоятелна работа/индивидуален път, всичко останало са подробности и симулация на живот. Успех! И свиркай, когато кацнеш!;)

jghgh
07-06-2012, 19:16
Даа, ще свиркам аз. : ) Е, тая година може и да ми се размине психо, защото както си смятам балът нЕма да стигне, но дори на 2ро желание да вляза няма да се оплаквам.

Казвам го просто като застраховка да не кажете че съм тръгнала с голямата кошница : D Не съм, не съм. /май се оправдавам по-скоро пред себе си./

CrazyBabyDoll
07-06-2012, 19:18
Някой може ли да ми каже какви документи ми трябват за кандидатстването (в Свищов), че нещо не мога да разбера...
Както и, за да кандидатствам плаща ли се такса?

И мога ли изобщо да кандидатствам без да ходя на изпити, а само с матурата?
копие от матура и лична карта ти трябва, аз кандидатствах с матура .Има специални центрове аз знам само за варна и добрия за другите градове не знам дали има в които можеш да отидеш и да си подадеш документите ако не ти се ходи до там и разбира се плаща се такса както навсякъде :)

CrazyBabyDoll
07-06-2012, 19:23
А да и да попитам ,наистина ли ще ми е трудно първа година да уча задочно ?

Troublesome
07-08-2012, 15:55
Да, кандидатствах вече. И аз с матура, и то по биология :D Кандидатствах и в икономическия във Варна, ама май никъде няма да ме вземат, даже и след 3-то класиране :D Прекалено са ми ниски баловете...
Ти в Свищов ли кандидатства?

CrazyBabyDoll
07-09-2012, 05:37
Аз в СВищов и в Икономическия във Варна пък да видим какво ще стане...голяма дилема имам ако ме приемат и на двете места :D

Troublesome
07-09-2012, 16:02
Ха, и аз на тези 2 места кандидатствах, ама май няма да ме вземат на нито едно... :D Бала ми за Свищов е малко над 23, а този за Варна 17 и нещо... Направо не знам защо изобщо тръгвам да кандидатствам с такива балове, амаа...
Твоите балове какви са?

LadyDy
07-11-2012, 09:45
И аз съм ориентирана към Свищов. И балът сигурно ще ми е над 25. Пък дано стигне за задочно. М?

mimsssssss
07-11-2012, 19:04
Някой който учи психология, вече е учил или има познати, може ли да ми драсне, че ме мъчи един въпрос, който с колегите не може да си изясним :) Благодаря

draid
07-11-2012, 19:24
Аз искам да уча ветеринарна медицина в Тракийския университет. Ако някой се е ориентирал натам и ще кара кандидат-студентски изпити, може да пише, ще се засечем там :)

Много внимавай какво ще запишеш, че може да проклинаш желанието си.

CrazyBabyDoll
07-13-2012, 21:22
Аз на бал 23 щях да скачам моя е 21,25 много нисък и се притеснявам дали ще ме приемат в Свищов,пък за Варна ми казват че е сигурно охх не знам взех да се притеснявам :D

Lucho
07-14-2012, 19:39
Много внимавай какво ще запишеш, че може да проклинаш желанието си.

Ветеринарна медицина? Така и така ще се мъчиш - поне пробвай за Медицина. В България тази професия не е добре платена, а и в общи линии няма бъдеще.

Cybershot
07-14-2012, 21:44
Нема ли някой от ТУ-София бре :D

jghgh
07-15-2012, 17:52
^имам една приятелка, ама не пише във форума.
като цяло в тийн форум трудно се събираме кандидат-студентите.....

momon
07-15-2012, 18:31
Нема ли някой от ТУ-София бре :D

Азе :)

Cybershot
07-15-2012, 19:29
Каква специалност си?

draid
07-15-2012, 23:22
Нема ли някой от ТУ-София бре :D

Мда и аз, само че вече съм завършил.

DeviL_AsS
07-16-2012, 09:48
Някой за УАСГ,ССС има ли тук?:)

B1nji
07-18-2012, 20:45
Здравейте на всички!
Исках да ви попитам нещо, че се двоумя. Имам висок шанс да бъда приет Право във ВТУ, обаче проблема е че не мисля, че е добра идея. Незнам просто нещо не ми дава сигурност, въпреки престижа ми се струва че ме ограничава тази специалност(тъй като искам да изляза от България).
Все още чакам резултатите от Икономическия университер - Варна и Техническия университет - Варна.
Та ще може ли да ми дадете малко "акъл" като искажете мнението си за специалностите "Право" и "Комютърни системи и технологии" ? И може ли да се реализирам в друга дръжава? Ще трябва ли да държа приравнителни изпити? Моля ви се ако някой знае нещо да сподели :/

draid
07-18-2012, 22:37
Ау днес имах работа до ТУ и само колко невинни душици се записваха, жал ми стана направо :D

Към горното мнение. Право и КСТ са като двата полюса а между тях цялата земя. Не знам, то обикновено ти се отдава или единият вид или другия.

Chacho
07-18-2012, 23:25
А дори и да изключим талант, наклонност и т.н., най-малко интересът трябва да те дръпне в една от двете посоки. Проучи какво точно се учи в тези две специалности и като добиеш по-добра представа за тях, се опитай да вземеш решение.

B1nji
07-19-2012, 07:48
А дори и да изключим талант, наклонност и т.н., най-малко интересът трябва да те дръпне в една от двете посоки. Проучи какво точно се учи в тези две специалности и като добиеш по-добра представа за тях, се опитай да вземеш решение.

Проблема е там че и двете много ми допадат :/ отвратително е xD.


Ау днес имах работа до ТУ и само колко невинни душици се записваха, жал ми стана направо :D

Към горното мнение. Право и КСТ са като двата полюса а между тях цялата земя. Не знам, то обикновено ти се отдава или единият вид или другия.

Мисля че знаеш нещо повече за ВТУ отколкото им пише в сайта, бих се радвал ако споделиш :)

angel4eto17
07-19-2012, 11:31
Здравейте на всички!
Исках да ви попитам нещо, че се двоумя. Имам висок шанс да бъда приет Право във ВТУ, обаче проблема е че не мисля, че е добра идея. Незнам просто нещо не ми дава сигурност, въпреки престижа ми се струва че ме ограничава тази специалност(тъй като искам да изляза от България).
Все още чакам резултатите от Икономическия университер - Варна и Техническия университет - Варна.
Та ще може ли да ми дадете малко "акъл" като искажете мнението си за специалностите "Право" и "Комютърни системи и технологии" ? И може ли да се реализирам в друга дръжава? Ще трябва ли да държа приравнителни изпити? Моля ви се ако някой знае нещо да сподели :/

По принцип, за да не държиш приравнителни изпити, излизайки от България, би било най-добре да следваш Международно право, защото така имаш възможността да се запознаеш с различните правни системи в отделните държави. В България е по един начин, в САЩ - по коренно друг, така че това е начинът да учиш право и да ти е от полза в чужбина.
Относно КСТ - според мен то има много повече бъдеще като цяло, не само у нас, така че аз лично избрах него. :)

jghgh
07-19-2012, 13:21
С българско право в чужбина, не я виждам тая работа, това е моето иЗказване.
С компютри по-може. Т'ва е скромното ми мнение..

draid
07-19-2012, 14:54
Проблема е там че и двете много ми допадат :/ отвратително е xD.



Мисля че знаеш нещо повече за ВТУ отколкото им пише в сайта, бих се радвал ако споделиш :)

Знам за Технически Университет, не за Великотърновски :D

Georgi Simeonov
07-19-2012, 19:06
Има ли някой който ще учи в Ангел Кънчев - Русе

maybelinee
07-20-2012, 08:56
има ли студенти за Благоевград ?

la_loba_mariana
07-20-2012, 09:01
Да,аз съм за Благоевград,приета съм ПРАВО-мечтата ми се сбъдна ! Айде други студенти от ЮЗУ няма ли ?

No5
07-20-2012, 12:29
Никой ли не се е записал в тоя Софийски университет бе, много странно ...

jghgh
07-20-2012, 12:39
К'во да се записваш, като класиранията още не са излезли.
Аз за там кандидатствам иначе, и подозирам вече какво ще бъда приета...

PyCoKoCkA93
07-20-2012, 13:31
Чакам окончателното класиране на Пловдивския университет на 22 юли,но знам,че съм приета Финанси редовно,защото изкарах 5.80 на пробния по БЕЛ и влизам директно.Само чакам да почне записването,за да си взема подпечатаната студентска книжка. :)

Troublesome
07-20-2012, 14:07
Някой може ли да ми каже как става филма с 2-рото класиране? Аз кандидатствах за Свищов и Варна, но документите си ги пуснах от едно бюро в Бургас. Ако ми се наложи да ходя на 2-ро класиране, къде трябва да заявя това си желание? :D

vagarious
07-20-2012, 15:08
Днес има класирания - никъде ли не те приеха!?

B1nji
07-20-2012, 15:48
Знам за Технически Университет, не за Великотърновски :D

Какво знаеш за Техническия бих се радвал да споделиш :) :) :)

^ЮЗБ^
07-20-2012, 16:37
Има ли студентки в благоевград :D :D

maybelinee
07-20-2012, 17:17
имаа

devil4e_kiss4e
07-20-2012, 22:13
неска са излезнали класирания, похвалете се кой къде е приет, аз съм в Пловдивския- специалност Биология

Wednesday666
07-21-2012, 00:18
Приеха ме. "Администрация и управление", УНСС. Малко е тъпа тая история с допълнителните изпити и кандидатствания след 2-ри курс, ама кой е казал, че ще е лесно :D .. Успех на всички за СУ :) ..

DragonLady
07-21-2012, 01:10
B1nji според мене по-добре е да избереш КСТ ако ще заминаваш в чужбина. Колкото до ТУ Варна ( уча в него ), не е лош университета, никък даже. За повечето специалности има международна акредитация на дипломите, има програми за размяна на студенти с други страни, добри магистърси програми и тн. А за теническите и компютърни специалности университета държи много високо ниво на обучение. Семестриалните такси също са приемливи.
И ако ще записваш там дано ти върви математиката, че иначе висшата математика ще ти вземе душицата :D
Ако имаш още някакви въпроси за ТУ Варна питай ;) Доколкото мога ще ти отговоря.

DieselBlood
07-21-2012, 01:13
Някой във ВХТИ Бургас?

CrazyBabyDoll
07-21-2012, 05:24
Аз съм приета в Свищов Застраховки и социално дело и във Варна ВИНС счетоводство и контрол ..И сега една дилема имам .. :dd

Kristianc95
07-21-2012, 11:07
Аз съм приета в Свищов Застраховки и социално дело и във Варна ВИНС счетоводство и контрол ..И сега една дилема имам .. :dd

Аз бих избрал ВИНС :)

vagarious
07-21-2012, 11:12
Аз съм приета в Свищов Застраховки и социално дело и във Варна ВИНС счетоводство и контрол ..И сега една дилема имам .. :dd

Аз съм Застраховане и социално дело 2ри курс. :))

Glamour92
07-21-2012, 11:21
Никак не е лош варненския ТУ,дори компютърните специалности имат предимството пред тези в ТУ-София с това,че са много по-изчистени откъм излишни дисциплини като материалознание,химии и подобни щуротии.
Глупаво е,че приемат хора дори с оценки от матури по БЕЛ и по тоя начин там попадат И хора,които не са наясно с какво точно ще се занимават и после си обират крушите още след първата година(или първия семестър,както стана с мен)

Един изпит по математика(или информатика) би бил къде-къде по-добро сито,ама те си знаят.

Пък по темата-аз съм си за СУ,чакам класирания.

wakethedead
07-21-2012, 11:58
някой кандидатствал в УНСС има ли? искам да питам нещо

Troublesome
07-21-2012, 16:21
Аз съм приета в Свищов Застраховки и социално дело и във Варна ВИНС счетоводство и контрол ..И сега една дилема имам .. :dd


И мен ме приеха и в Свищов, и във Варна. Счетоводство и на 2-те места... Много е гадно, надявах се на едното място да не ме приемат... Сега не знам как да реша къде да уча :D

^ЮЗБ^
07-21-2012, 16:41
Според мен Свищов е къде къде по - добре ! Няма да сгрешите,но вие си решавате

anJin
07-21-2012, 16:55
Приета съм в ПУ по първо желание на първо класиране,но като виждам ,че минималния бал е 18,а моят е 30 и то с оценка от изпит и като разбрах какви идиоти са приели с тройки от матурите в същата специалност пак на първо класиране ми идва да си тегля един куршум.Искам в СУ и силно се надявам да ме приемат там без значение каква специалност и на кое класиране .По първо желание едва ли ще ме приемат,защото бала ми е по-нисък от миналогодишния минимален,но .... надеждата умира последна.В понеделник ще се записвам в ПУ,за да не изгубя мястото,но ако ме приемат в СУ директно си тегля дипломката и не ме интересува ,че изгарям с 280 лева,защото аз с идиоти не желая да уча..!!! По-добре в специалност,която не ми е толкова на сърце в СУ,отколкото в желаната от мен специалност в ПУ.

Troublesome
07-21-2012, 17:21
Според мен Свищов е къде къде по - добре ! Няма да сгрешите,но вие си решавате

Можеш ли да изкажеш някакви аргументи, защо мислиш така :)

Glamour92
07-21-2012, 17:23
По-добре в специалност,която не ми е толкова на сърце в СУ,отколкото в желаната от мен специалност в ПУ.

Много зависи за какви специалности говориш.
Съветвам те да не прибързваш,СУ също не е място,застраховано от идиоти.

^ЮЗБ^
07-21-2012, 17:38
Можеш ли да изкажеш някакви аргументи, защо мислиш така :)

Оф ем какви аргументи да ти дам?Аз нито уча в Свищов нито живея там,но познавам хора които са учили там и сега са много добре,но щом става въпрос за следване,в Варненски само ще си давате парите напразно.Едно е да учиш в стопанската академия учредена преди 100год. и друго в варненски СВОБОДЕН университет

Cybershot
07-21-2012, 18:16
B1nji според мене по-добре е да избереш КСТ ако ще заминаваш в чужбина. Колкото до ТУ Варна ( уча в него ), не е лош университета, никък даже. За повечето специалности има международна акредитация на дипломите, има програми за размяна на студенти с други страни, добри магистърси програми и тн. А за теническите и компютърни специалности университета държи много високо ниво на обучение. Семестриалните такси също са приемливи.
И ако ще записваш там дано ти върви математиката, че иначе висшата математика ще ти вземе душицата :D
Ако имаш още някакви въпроси за ТУ Варна питай ;) Доколкото мога ще ти отговоря.

За математиката се бъркаш яко... Висшата е коренно различна от тази която се учи в даскало :)
Относно специалността КСТ нито във Варна, нито в София са състояние да те научат на нещо. Програмите им сигурно не са бутани от години(не са в крак с технологиите), учат се излишни предмети. Трябва сам да учиш. Все пак ако си в ТУ-София, Телерик предлагат много добри безплатни курсове по програмиране.

anJin
07-21-2012, 18:31
Много зависи за какви специалности говориш.
Съветвам те да не прибързваш,СУ също не е място,застраховано от идиоти.



Специално за филологиите става въпрос и в частност френската филология,няма как в СУ да е по-зле при положение,че тази специалност я има там сигурно откакто е основан СУ,а в ПУ в въведена като специалност едва от тази година .

jghgh
07-21-2012, 21:18
anJin, ебати снобарията, ебати чудото, само за СУ си.
Баловете кога пък са били определящи за човека.
В гимназията влязох с един от най-ниските балове за моята специалност, и бях отличничката на класа, 'щото другите хубаво имаха прекрасни балове, ама такъв мързел и такова нещо ... това, че са назубрили нещо за смешните "малки матури", друг въпрос.
Ама точно звучиш като ония идиоти от форума на СУ, 'дето си мислят, че са хванали Бог за пишката, едва ли не.
Сигурно с тези нецензурни изказвания звуча като пълна простачка, ама знаете ли какво, не ме интересува? Аман от етикети, или някой да те определя по някаква оценка или бал.
И да, СУ не е място, в което учат само елитни, високоинтелигентни хора.
А ти вече си си взела решението, иначе.. Запиши в СУ.

И аз чакам класирания за там.



Оф ем какви аргументи да ти дам?Аз нито уча в Свищов нито живея там,но познавам хора които са учили там и сега са много добре,но щом става въпрос за следване,в Варненски само ще си давате парите напразно.Едно е да учиш в стопанската академия учредена преди 100год. и друго в варненски СВОБОДЕН университет

Тъп ли си, брато? ВИНС не е СВОБОДЕН университет. Държавен е, и доколкото знам от най-добрата ми приятелка, гърчат ги, хич да не е.
Отделно се запознах с един пич, дето учеше в Свищов, ама се отказа от пародията там и сега учи някаква филология в Шуменски. Човекът нищо добро не ми каза за тая стопанска академия, ама айде.

didenceeto
07-21-2012, 21:44
Записвам се в темата
ПУ спец Биология и химия :)

draid
07-21-2012, 22:45
Не знам какво си мислите, в СУ отдавна приемат с 3-ки в много специалности, като изключим топ такивата, където наплива е голям. А и това се не се отнася само за СУ, ами и за ТУ и УНСС, всички големи университети имат повече места отколкото желаещи, това е тъжната истина.

Glamour92
07-22-2012, 09:15
Точно.
Пък и си спомням,че миналата година във ФМИ(СУ) баловете също бяха катастрофално ниски...което изобщо не значи,че са събрали само народ от кол и въже,просто изпита им беше кошмар.

anJin,по-добре избери ПУ с твоята специалност,отколкото СУ с рандъм такава...
И на двете места концентрацията на идиоти е висока,разликата е,че в единия случай губиш възможността да учиш това,което искаш.

Wednesday666
07-22-2012, 10:16
някой кандидатствал в УНСС има ли? искам да питам нещо

Кажи? :)

anJin
07-22-2012, 10:31
Не, не съм снобарка. Просто в ПУ са наистина идиоти ,след като ме викнаха на 16 юли отново да правя граматичната част от изпита понеже ми я бяха изгубили ,за какво говорим тогава и едва ли не ме изкараха мен виновна понеже комисията по проверяване са си помислили ,че евентуално аз може да съм си я прибрала Няма значение за мен вече ПУ е на едно ниво с ВСУ и БСУ ,т.е. псевдо университет И ако не тази ,то другата година се прехвърлям в СУ и за нищо на света не бих излезнала с диплома от ПУ.
П.С. това си е лично мое мнение, всеки отговаря за себе си.

draid
07-22-2012, 12:05
Жалко че си мислиш, че в СУ нещата са по различни, ама нали чувате СУ и айде юруш на доматите.

aks13v
07-22-2012, 16:52
Вие чак сега ли разбрахте, че в Пу е зле работата !? Да, зле е и то много, но не по-малко зле е в СУ, УНСС, Свищов, ВИНС и т.н. Така че избора за университет трябва да ви се свежда до това главно къде живеете, за да имате по-малки разходи за транспорт или квартири. А да избереш да учиш 4, 5 години в уни в някой малък град като Русе, Свищов, Благоевград е най-голямата глупост. Деградацията ще е пълна. Е за Американския в Благоевград е по-друго, но ако имате 10 хил. лв. за годишна такса. Аз лично, ако имах толкова щях да уча в чужбина.

ПП: В България няма университети.

Wednesday666
07-22-2012, 17:12
Вие чак сега ли разбрахте, че в Пу е зле работата !? Да, зле е и то много, но не по-малко зле е в СУ, УНСС, Свищов, ВИНС и т.н. Така че избора за университет трябва да ви се свежда до това главно къде живеете, за да имате по-малки разходи за транспорт или квартири. А да избереш да учиш 4, 5 години в уни в някой малък град като Русе, Свищов, Благоевград е най-голямата глупост. Деградацията ще е пълна. Е за Американския в Благоевград е по-друго, но ако имате 10 хил. лв. за годишна такса. Аз лично, ако имах толкова щях да уча в чужбина.

ПП: В България няма университети.

Няма викаш. А като според теб няма какво, това означава никой тук да не учи? Спри да ги критикуваш, имат си и добрите страни, не може всичко да е перфектно. Има и много зле, има и задоволителни. Не забравяй, че въпроса опира също до това какви ще са студентите. Много от професорите имат много, на което могат и искат да научат студентите, ама те като са мързеливи накъде отиваме?

Cybershot
07-22-2012, 20:04
Стига се карахте, реалността е, че българското образование е порн()графия и трябват сериозни реформи!

aks13v
07-22-2012, 21:43
Wednesday666
И аз съм студент, няма за кво да ги карам да не учат. И да, може да се научи нещо, колкото и скапан да е университета и преподавателите, но не трябва да е така, не трябва въпреки всички лекции и писаници да трябва да чета целия учебник на края за 4 дена, щото толкова имам и да имам пак 3 колкото и някой разчитал на късмет.
Студент съм в Пу и спокойно си заявявам, че е пълен кинеф. А пък някой, който е от провинцията, отиде в Шопия, живее на общежитие и си мисли, че ще научи нещо по тоя начин .... много се бърка. Късмет ще е ако завърши.

angel4eto17
07-23-2012, 09:09
Абе хора, в който и университет да си, дори и в най-пропадналия (така да го нарека), имаш ли желание, ще станеш специалист в областта, която изучаваш. Нямаш ли желание, има оправдание! Живеем в ерата на технологиите, има неограничено количество информация. Няма как в университета да ви я налеят с фуния в главите! Ако искате да научите, ще научите, ако ли не - ще продължавате да плюете университетите и преподавателите! Замислете се! Това е реалната ситуация.

Troublesome
07-23-2012, 09:15
Някой знае ли, дали днес (23.07) вече текат записванията във Винс Варна ?

MissInd3p3nd3nt
07-23-2012, 11:14
Приеха ме в УНСС "Икономика с чуждоезиково обучение с англ. ез" ,обаче чакам и класиранията в СУ-там на първо място записах "Социална педагогика" и предполагам,че ще ме приемат,защото балът ми е 23(а максималният за специалността е 24).И сега много се чудя дали да чакам СУ или да се запиша в УНСС.По цял ден за това мисля и не мога да преценя на кое плюсовете са повече,на кое минусите.

Chacho
07-23-2012, 11:16
Приеха ме в УНСС "Икономика с чуждоезиково обучение с англ. ез" ,обаче чакам и класиранията в СУ-там на първо място записах "Социална педагогика" и предполагам,че ще ме приемат,защото балът ми е 23(а максималният за специалността е 24).И сега много се чудя дали да чакам СУ или да се запиша в УНСС.По цял ден за това мисля и не мога да преценя на кое плюсовете са повече,на кое минусите.

Двете специалности не са много сходни, нямаш ли по-голямо влечение към една от тях?

MissInd3p3nd3nt
07-23-2012, 12:59
Специалността в УНСС ми харесва повече.Спира това,че съм слушала от доста хора,че когато си търсиш работа на дадено място почти винаги предпочитали този с диплома от СУ

PyCoKoCkA93
07-23-2012, 15:01
Специалността в УНСС ми харесва повече.Спира това,че съм слушала от доста хора,че когато си търсиш работа на дадено място почти винаги предпочитали този с диплома от СУ

Аз бих избрала икономическото направление.Имаш много по-голям шанс да си намериш работа,а в комбинация с език е идеално.А и доколкото знам УНСС,за разлика от всички останали БГ университети,ФИГУРИРА в Класацията на най-добрите университети в света,а СУ не. :)


ПС:Иначе да се изфукам по темата :D Днес видях списъците и ето какво показват:

http://media.snimka.bg/s1/0831/027906367.jpg?r=0

Бал 36.00 от 36.00

Chacho
07-23-2012, 17:30
А и доколкото знам УНСС,за разлика от всички останали БГ университети,ФИГУРИРА в Класацията на най-добрите университети в света,а СУ не. :)


Ами ти прецени: http://www.webometrics.info/top100_europe.asp?country=bg

http://www.4icu.org/bg/

http://rsvu.mon.bg/rsvu2/?locale=bg#rsvu_app (По специалности трябва да провериш)

http://www.topstudylinks.com/Top-Universities-in-Bulgaria-c167.aspx

PyCoKoCkA93
07-23-2012, 18:27
Това са само в България.Иначе поразрових се сега из интернет и видях,че и СУ и УНСС присъстват в класацията,ама на 600+ места,не се уточняваше кой е по-нагоре. :)

Както казах по горе,ДОКОЛКОТО ЗНАМ,написах го по спомен,уточних,че не съм сигурна :)

Chacho
07-23-2012, 19:50
Е как да са само в България, има world rank. СУ се върти в диапазона 600-800, УНСС е 2500+

Blab
07-23-2012, 19:53
това са супер измислени ранкове и ти го знаеш:Д

PyCoKoCkA93
07-23-2012, 20:07
Е как да са само в България, има world rank. СУ се върти в диапазона 600-800, УНСС е 2500+

Да,сега видях... :) Само УНСС нещо ми избягва от полезрението :D

x7aZzy
07-23-2012, 20:26
Абе хора, в който и университет да си, дори и в най-пропадналия (така да го нарека), имаш ли желание, ще станеш специалист в областта, която изучаваш. Нямаш ли желание, има оправдание! Живеем в ерата на технологиите, има неограничено количество информация. Няма как в университета да ви я налеят с фуния в главите! Ако искате да научите, ще научите, ако ли не - ще продължавате да плюете университетите и преподавателите! Замислете се! Това е реалната ситуация.

Съгласна.

Иначе нямам особени наблюдения т.е. не съм компетентна да пиша. Спомням си само миналата година, когато кандидатствах в СУ, доста хора не бяха приети в моята специалност (психология). А някои от тях имаха оценки 5.25 и повече. Затова твърдението за ниските балове не важи за всички специалности.

SirTrYaLot
07-24-2012, 15:54
Ситуацията е такава:

Приет съм на първо класиране с 5тото ми желание.
Искам едно от първите ми 3 желания.

Въпросът: Има ли шанс на 2ро и 3то да не ме приемат с нищо и да увисна една година?

Chacho
07-24-2012, 17:02
Ситуацията е такава:

Приет съм на първо класиране с 5тото ми желание.
Искам едно от първите ми 3 желания.

Въпросът: Има ли шанс на 2ро и 3то да не ме приемат с нищо и да увисна една година?

Питай в съответното уни, по принцип ако депозираш диплома би трябвало да ти пазят място.

SirTrYaLot
07-24-2012, 17:39
Оставил съм я още като се записвах.

Chacho
07-24-2012, 17:41
Ми звънни до учебния отдел и питай.

SirTrYaLot
07-24-2012, 18:20
Ми нееее.. искам да питам вас, а не учебния отдел..
Нали затова пиша тук...

Glamour92
07-24-2012, 18:27
Честно да ти кажа,инфото на учебният ви център е мааалко по-надеждно от нашето... :D
A и ако стане някоя обърквация,винаги можеш да им поискаш обяснение.
Ако ние пък те подведем,после и да се сърдиш,и да не се сърдиш,все тая.

^ЮЗБ^
07-24-2012, 19:05
Има ли приети, с история и публична администрация в юзу?

Wednesday666
07-24-2012, 19:25
Wednesday666
И аз съм студент, няма за кво да ги карам да не учат. И да, може да се научи нещо, колкото и скапан да е университета и преподавателите, но не трябва да е така, не трябва въпреки всички лекции и писаници да трябва да чета целия учебник на края за 4 дена, щото толкова имам и да имам пак 3 колкото и някой разчитал на късмет.
Студент съм в Пу и спокойно си заявявам, че е пълен кинеф. А пък някой, който е от провинцията, отиде в Шопия, живее на общежитие и си мисли, че ще научи нещо по тоя начин .... много се бърка. Късмет ще е ако завърши.

Не трябва да е, ама е. Мислиш ли, че с всичко изписано и казано ще промениш нещо? Това е положението, като не те кефи ПУ местиш се и спираш да мрънкаш, толкоз. А тия дето сме от провинцията какво, да хванем да мрем ли? Не с такива крайни изказвания, аз като не съм от голям град и отивам в "Шопия" мислиш ли, че няма да завърша? Да, има разни идиоти, множко са даже, ма дай не говори за всички по тоя начин. Хем е обидно, хем е много тъпо.

aks13v
07-24-2012, 22:59
Wednesday666
Боравя с факти. Нищо, ще станеш студентка ще видиш кво е и пак ще си говорим ... след първото ти полуживо състояние в студентски град.

Chacho
07-24-2012, 23:02
След 20тото. В Студентски, както на всяко друго място по света, има хора всякакви. Не всички са по цяла нощ навън. Покрай сесии някои не излизаме и по месец-два, като изключим магазина.

Mo6no
07-25-2012, 00:39
Така... аз като студент 3. за 4. курс в СУ и като общувал с хора от доста университети от различни градове, да ви дам съвети, бъдещи студенти.

1. Относно елитността на СУ. Да, наистина СУ е най-добрият университет в България и в почти всяко направление е номер 1. НО! Ако си мислите, че е великата работа, сте сбъркали. Разликата между СУ и другите университети е в това, че ако в друг университет има 2-3 специалности, които стават, то в СУ има около 10 специалности, които са на ниво. НО специалностите са 70, а всичко останало (както и в другите университети) общо-взето си е боклук.

2. И да, ако сте амбициозни, напористи, съобразителни и бизнес ориентирани хора няма никакво значение кой университет и къде сте. Но повечето хора не са такива, пък и винаги по-добрият университет и специалност са +

3. Между 1 специалност, в който и да е софийски университет и същата в такъв извън столицата, винаги избирайте софийския. Гарантирано е по-добър, а и възможностите ви ще са повече. Медицина в МУ-София, Архитектура в УАСГ и Право в СУ са по-добри от еквивалентните им специалности в другите университети, бъдете сигурни.

4. За сравнението между ВИНС-Варна и Свищов. ВИНС-ът със сигурност е мега зле и е на ниво по-ниско от средно качествена гимназия. Последният му декан увеличи страшно бройката въведе измислени тестове за прием и университът се бъка яко със "селяни" по душа и неграмотни хора. Но! Бил съм в Свищов десетина пъти и мога да ви кажа, че това е един от най-пропадналите места. Не само че няма да научите нищо, но и ще сдобиете с най-селските колеги на планетата, отделно непрекъснато ще трябва да купувате супер скъпи и безсмислени учебници за подпис по време на изпит. Дори има случай на учебник, в който са вписани 2 предмета, изучавани в 2 различни години и това, което студентите трябва да направят, е да си купят безумно скъпия учебник 2 пъти, за да им се подпишат, иначе няма да могат да си вземат изпита. И все пак, ако сте отишли да загубите няколко години в алкохол, курви и лентяйство, това е 2 пъти по-евтин вариант за безспирен купон от "Студентски град".

5. Щом сте приети в София и искате наистина да учите и имате финансовата възможност да сте на квартира, НИКОГА, НИКОГА не отивайте в "Студентски град". Колегите ми пътуват към родните си места, когато им се налага да учат. Студентски е готино място, ако искате много и евтин алкохол, купони, путки, дрога, но ако сте отишли в София, за да се развивате, избягвайте го.

6. И все пак. Пред избора между "Студентски град" и извън София, винаги избирайте София. :)

Това е от мен. Набързо написано в 2 и половина сутринта. :) Сигурен съм, че ще съм полезен със съветите си.

Blab
07-25-2012, 08:24
СУ е най-добрият университет в България
^.^
2 думи само: специализираните университети
като говорите за СУ, говорете за факултети, моля. другото е една голяаааама шапка.;

Wednesday666
07-25-2012, 09:25
Wednesday666
Боравя с факти. Нищо, ще станеш студентка ще видиш кво е и пак ще си говорим ... след първото ти полуживо състояние в студентски град.

Боравиш с факти. Хубаво, приемам. Ти вземи приеми, че фактите ти са моменти, не се знае утре какво ще стане. Моите полуживи състояния не ги мисли, няма нищо лесно в тоя живот - ако ми говориш са сесии, и т.н.. А ако става дума за пиене и такива простотии - нито съм дошла да се умъртвявам постоянно, нито съм дошла да правя циркове. Купона може да става и без един тон алкохол, наркотици и такива простотии.

jghgh
07-25-2012, 11:18
^.^
2 думи само: специализираните университети

Какво искаш да кажеш с това? Стига с тези 2 думи, бъди разбираема : D



Аз в момента съм в адската дилема.

draid
07-25-2012, 11:36
Wednesday666
Боравя с факти. Нищо, ще станеш студентка ще видиш кво е и пак ще си говорим ... след първото ти полуживо състояние в студентски град.

Пиенето не пречи на ученето, ако е с мярка. Същото се отнася и за купони,дискотеки и прочие. Не може да се оплакваш че имаш да учиш цял учебник за 4 дни, като те ти казват учебника в началото на семестъра. Тоа че не си пипнал си е твой проблем.

Blab
07-25-2012, 12:04
Какво искаш да кажеш с това? Стига с тези 2 думи, бъди разбираема : D



Аз в момента съм в адската дилема.
е, по-разбираема от това ли?:Д
вярвам в специализираните/тясно профилираните институции/групировки.
затова, когато се говори за мащабно предприятие (в случая университет) с безкрайна мрежова структура, е хубаво то да се разглежда в отделните му части/проявления, а не като систематизирано цяло, каквото просто не е в същността си.

кажи си болката;

jghgh
07-25-2012, 13:13
Много ми се учи психология и само психология. Хуманитарните науки са моята сила и нищо друго.
Чувствам се демотивирана отново да мина през КСК, за да уча психология в СУ, а за там балът не ми стига. Прекалено е висок.

И се чудя да записвам ли в НБУ и там да си изкарам бакалавъра, ама се притеснявам, че и т'ва не е мястото за мен. Честно, сигурно звучи дискриминационно, ама там е пълно с богати хорица, видях ги на изпита ми за там, и не ми допаднаха. Приличат точно на онея, дето по цял ден висят в Ginger/Costa, и са облечени по последната мода. Сми, не искам да уча заедно с разглезен народ.

Няк'ви такива неща. Четох темата в Пълнолетника за висшето и всички обясняват как с психология/филология нямало реализация. Аз БГ филология съм почти на 100 убедена, че ще бъда приета в СУ, ама не знам дали няма да е безсмислено пропиляване на годината, при положение че преместването е мисия невъзможна. Май остава просто да събирам мотивация отново да мина през КСК.

Не знам, просто съм отчаяна. Имам високо мнение за себе си, но явно не ме бива в ситуации, в които трява да мобилизирам всичката си енергия и на КСК не постигнах невероятни резултати..

^ЮЗБ^
07-25-2012, 18:32
Има ли някой,кандидатствал в библиотекарския ?

Wednesday666
07-25-2012, 19:27
Пиенето не пречи на ученето, ако е с мярка. Същото се отнася и за купони,дискотеки и прочие. Не може да се оплакваш че имаш да учиш цял учебник за 4 дни, като те ти казват учебника в началото на семестъра. Тоа че не си пипнал си е твой проблем.

И аз това казвам. Ама нали закона в тоя форум е да се заяждаме и да спорим за щяло и нещяло. Все едно нямам право на собствено мнение.

Chacho
07-25-2012, 19:54
Все едно нямам право на собствено мнение.

Че то заяждането не те лишава от такова.

Wednesday666
07-25-2012, 19:57
Че то заяждането не те лишава от такова.

Само че не е особено етично да се заяждаш за такова, когато то не те обижда по никакъв начин.

Chacho
07-25-2012, 20:01
Само че не е особено етично да се заяждаш за такова, когато то не те обижда по никакъв начин.

То ако всеки беше етичен, загрижен, т.н. Nickelback - if everyone cared

Не виждам ти защо има да се засягаш. Имай си мнението, отстоявай си го и не се засягай на хората, най-вече в нета.

Wednesday666
07-25-2012, 20:06
То ако всеки беше етичен, загрижен, т.н. Nickelback - if everyone cared

Не виждам ти защо има да се засягаш. Имай си мнението, отстоявай си го и не се засягай на хората, най-вече в нета.

Обичам я тази песен. Има доста вярно в казаното от теб. Даже не знам защо се засегнах сега. Благодаря ти :)

Glamour92
07-25-2012, 20:12
А хора,при записванията в СофийскиОт,искаха ли свидетелство от психото,общи изследвания и т.н..?

Wednesday666
07-25-2012, 20:23
А хора,при записванията в СофийскиОт,искаха ли свидетелство от психото,общи изследвания и т.н..?

Още не са минали записванията там. В УНСС не ми искаха, обаче по-добре си направи всичко, смисъл общото медицинско, психото и там всичките други бумащини,

Chacho
07-25-2012, 20:25
Хммм, не си спомням да са ми искали подобни работи. Трябва да има наредба в която да пише, някъде из линковете в сайта, секцията за КСК-то. Или звънни на учебен отдел.

Glamour92
07-25-2012, 20:36
http://uni-sofia.bg/index.php/bul/priem/priem_za_obrazovatelno_kvalifikacionna_stepen_baka lav_r_i_magist_r_sled_sredno_obrazovanie/kandidatstudentska_kampaniya_2012/pravilnik_za_priemane_na_studenti_v_sofijskiya_uni versitet_sv_kliment_ohridski_za_uchebnata_2012_201 3_godina/zapisvane_na_novoprietite_studenti

Ето тук си пише,че не искат.
В ПУ и на други места обаче знам,че са задължителни тия документации,та се стреснах.
На Учебен пък звънях по-рано,но нещо не бяха в настроение да ми вдигнат и затова вас(и обитателите на форума на СУ) тормозя сега. 8-)
Иначе знам,че е рано,но не ми се ще после да приготвям всичко на тъгъдък.
*миналата година така си бях забравила дипломата в Стара Загора от бързане...

Chacho
07-25-2012, 20:56
При мен това беше нужното. Само помня, че рязах някви снимки, щото си бяха объркали размера в сайта.

Cybershot
07-25-2012, 21:38
Дневник на студент:
Ден 1. Гладен съм.
Ден 2. Гладен съм.
Ден 3. Гладен съм.
Ден 4. Гладен съм.
Ден 5. Гладен съм.
Ден 6. Гладен съм.
Ден 7. Дадоха стипендията.
Ден 8. Не помня.
Ден 9. Не помня.
Ден 10. Не помня.
Ден 11. Гладен съм.
Ден 12. Гладен съм.

Проблема се състои в това, че не взимам стипендия..... :D

Nam3less3
07-25-2012, 23:45
Гладния студент често е така защото си е похарчил парите за алкохол и заведения, и като не може да се нахрани качествено нито му се учи нито нищо.
Иначе ако някой не може да вземе някой изпит, просто да ходи винаги на лекциите и упражненията, преподавателя да може да го запомни, тъй и ще научни допълнителни неща и ще разбере какво точно ще има на изпита.
По-скоро ученическите години са за забавления, дискотеки и разпускане(там може да учиш въпреки това), а студентските могат да ти решат бъдещето.

Chacho
07-25-2012, 23:48
Иначе ако някой не може да вземе някой изпит, просто да ходи винаги на лекциите и упражненията, преподавателя да може да го запомни, тъй и ще научни допълнителни неща и ще разбере какво точно ще има на изпита.

Now, how didn't we think of that..

AnalPain
07-26-2012, 11:55
Някой студент от Свищов има ли? :)

LoveHurT
07-26-2012, 11:55
офф тея от Софийския що не вземат да се стегнат и да качат тея класирания вече, баси.. на всички други уни-та ги изнесаха по-рано

Wednesday666
07-26-2012, 16:59
офф тея от Софийския що не вземат да се стегнат и да качат тея класирания вече, баси.. на всички други уни-та ги изнесаха по-рано

Щот тряа да ви е гадно 8-)

Chacho
07-26-2012, 17:01
В СУ винаги сме една идея по-късно. И семестри, и сесии.

Georgi Simeonov
07-26-2012, 18:49
Ае някой записа ли се в Русенския унивирситет

BabyDre
07-26-2012, 19:14
Аз съм в Русе :)

Glamour92
07-26-2012, 19:18
За СУ-то сме чак на 30,недейте подскача. 8-)

*макар че и мен взе да ме хваща шубето...чудя се дали бал 22,50 от 24 ще ми стигне за тая "Физиотерапия"...уж много хора препирали,а имало само 13 места за момичета О.о

Wednesday666
07-27-2012, 08:56
За СУ-то сме чак на 30,недейте подскача. 8-)

*макар че и мен взе да ме хваща шубето...чудя се дали бал 22,50 от 24 ще ми стигне за тая "Физиотерапия"...уж много хора препирали,а имало само 13 места за момичета О.о

Ще се чудиш още 3 дни :) .. Предполагам, че ще ти стигне и се надявам да ти стигне :) ..

jghgh
07-27-2012, 11:21
Психология СУ - 4500 кандидати. ВЗЕМИ!
Не ми се вярва, че ще съм сред 30-те най-добри момичета : D

wakethedead
07-27-2012, 11:49
някой в унсс кандидаствал ли е да обясни какви документи трябва да нося ,за да се запиша

slavito007
07-27-2012, 13:44
някой в унсс кандидаствал ли е да обясни какви документи трябва да нося ,за да се запиша

Порови във форума им, там всичко е описвано десетки пъти :)

LoveHurT
07-27-2012, 23:28
ако не друго, поне има един + че класиранията в СУ са предпоследни, /след нас са на НБУ на 5ти/ защото вече другите са се записали по останалите университети и за 2ро класиране ще се освободят някакви бройки

marilyn
07-27-2012, 23:34
Ох, аз също нямам търпение да излезе класирането вече за СУ. Само там съм кандидатствала, защото никъде другаде не исках и така се надявам да са ме приели на 1во класиране, да ида да се запиша и после на морееееееееееееееееее!

pisanka08
07-28-2012, 11:19
ПУ 1 курс специалност ''лингвистика английски с китайски'' :)

didenceeto
07-28-2012, 21:19
Честито на всички. Аз окончателно вече:
ПУ Биология и английски език :) 1 курс-редовно

Troublesome
07-29-2012, 15:03
Хора, някой може ли да ми разясни малко ситуацията с кандидатстването за общежитие. Във ВИНС ще уча и в сайта пише, че ми трябва:
"3. Сл. бележка за доходите на студента за предходните 6 месеца / м. I . 2012 - м. VI . 2012/" - Ако съм нямал никакви доходи, трябва ли да вадя бележка, на която да пише, че нямам доходи или просто не нося нищо?

И другото неясно е това:
4. Уверения за братя/сестри/учащи от учебното заведение, в което учат; - Трябва да взема нещо от гимназията в която учи сестра ми ли ?

BabyDre
07-30-2012, 09:42
да, сестра ти трябва да вземе бележка, че е ученичка, взема се от канцеларията на училището :)

petetyyy
07-30-2012, 12:45
Аз съм приета в ПУ, специалност Право редовно. Другаде и друго не съм кандидатствала :D сега ще съм 1-ви курс,надявам се всичко да е на 6

Е, как е там... сподели мнение :)

LoveHurT
07-30-2012, 13:19
Хайдееееее честито миии, приета на 1во класиране, 1во желаниее:)))))

Wednesday666
07-30-2012, 13:28
Хайдееееее честито миии, приета на 1во класиране, 1во желаниее:)))))

Честито :)

jghgh
07-30-2012, 16:14
1во класиране БГ филология СУ.
Чудя се да пускам ли 2ро класиране, защото имам реален шанс за културология.
А мечтата ми е да уча психология. И за НБУ досега само четох по форумите, мнооого противоречиви мнения бе, майка.
Напра'о не знам. Но поне се успокоих иии ще видим к'во ще правим по-нататък.

mlakniwe
07-30-2012, 16:24
Хора кво ще прайм с висшата математика? Аз ще уча 3 части-ужас!!!!!!!!!

Chacho
07-30-2012, 16:27
Хора кво ще прайм с висшата математика? Аз ще уча 3 части-ужас!!!!!!!!!

Направо ви сбирам за частни уроци ;]

marilyn
07-30-2012, 18:13
1во класиране, 1во желание-журналистика в СУ! Детската ми мечта! (sun)

Wednesday666
07-30-2012, 19:24
1во класиране, 1во желание-журналистика в СУ! Детската ми мечта! (sun)

Ooo, значи си колежка на съученик :) Честито все пак :)

marilyn
07-30-2012, 19:31
Ooo, значи си колежка на съученик :) Честито все пак :)

Мерсииииииии

NomNomNom
07-30-2012, 20:35
Мен през април-май сравнително ме приеха, ама да си кажа пак, че съм КН :D Днес официално стана.
Ще мога да помагам чак за дисциплините в 3ти и 4ти курс /част от избираемите :Д / , тези в 1ви и 2ри сравнително ми бягат, от воле няма да станат :D

Glamour92
07-30-2012, 20:43
Честито на всички печеливши!
На останалите им желая много,много късмет за следващите класирания.
И който е за ФМИ,да не бърза,баловете падат стабилно по-нататък *един приятел миналата година така си спечели едно доста добро място там като на шега

И аз да се похваля-"Физиотерапията" е моя!
На първи окончателно бия печатите и ставам студентка(2ри дубъл,без изгледи за 3ти :D )

AnalPain
07-30-2012, 23:07
Някой от Свищов СА "Д.А. Ценов? :)
Иначе честито Ви.

DeviL_AsS
07-31-2012, 10:49
Направо ви сбирам за частни уроци ;]

И аз искам,и аз искам!

Chacho
07-31-2012, 14:29
И аз искам,и аз искам!

Ако имаш хубава ракия, само звънкаш.

Zaharinka
07-31-2012, 15:56
Записах се днес Финанси-ПУ ^_^

Kristianc95
07-31-2012, 17:32
Записах се днес Финанси-ПУ ^_^

Колко на семестър?

Zaharinka
07-31-2012, 17:44
170-но е задочно

CrazyBabyDoll
07-31-2012, 19:29
Някой от Свищов СА "Д.А. Ценов? :)
Иначе честито Ви.

мене ме приеха там,ама се отказах и се записах във Варна.Каква специалност те приеха тебе ? :)

AnalPain
07-31-2012, 22:08
мене ме приеха там,ама се отказах и се записах във Варна.Каква специалност те приеха тебе ? :)

Счетоводство и контрол :)

DeviL_AsS
07-31-2012, 22:11
Ако имаш хубава ракия, само звънкаш.

Нещо друго не става ли :|

Chacho
07-31-2012, 22:32
Харибо. Ма не разгласявай, че съм пристрастен.

DieselBlood
08-01-2012, 00:22
Chacho,може ли и аз да дойда,защото разбрах,че в туризма има висша математика и статистика?

Chacho
08-01-2012, 00:31
Стига да те устройват условията.

DieselBlood
08-01-2012, 00:32
Стига да те устройват условията.

А те са?

Chacho
08-01-2012, 00:39
Ако имаш хубава ракия, само звънкаш.

ДяволскиГъз: Нещо друго не става ли?


Харибо. Ма не разгласявай, че съм пристрастен.

DieselBlood
08-01-2012, 00:40
Устройват ме.Къде да дойда,щото не те знам къде учиш?

Chacho
08-01-2012, 01:59
В моето гадно, мазно, пропаднало общежитие в Студентски град (стига да премина в трети курс успешно и да го запазя :D).

Бъзика настрана. Като му дойде времето, ако някой има нужда, ше помагам. Я тука у форума, я на живо.

DeviL_AsS
08-01-2012, 11:03
Йейй,уредих се :grin:

SlowDownBaby
08-01-2012, 14:15
А някой във Свободния във Варна няма ли бе ? Всички сте се забили в тая София :D

CupcakeMonster
08-01-2012, 14:36
Приетаа в НМА "Панчо Владигеров" с Поп и джаз (sun)

Glamour92
08-01-2012, 20:17
Айде,край!
Видя се тя-ъфишъли вече съм студентка в СУ,останалите унита повече да не разчитат на мен 8-)
Btw,не знаех,че факултета ми е локализиран на другия край на земята,ама айде,от мен да мине-важното е,че специалността и мястото са приятни. ^__

DieselBlood
08-01-2012, 21:01
А някой във Свободния във Варна няма ли бе ? Всички сте се забили в тая София :D

И аз си търся колеги от ВХТИ,ама нема.

Chacho
08-01-2012, 21:49
Айде,край!
Видя се тя-ъфишъли вече съм студентка в СУ,останалите унита повече да не разчитат на мен 8-)
Btw,не знаех,че факултета ми е локализиран на другия край на земята,ама айде,от мен да мине-важното е,че специалността и мястото са приятни. ^__

От студентски град през зоологическата градина, не е много далеч.

ledenakrasota
08-01-2012, 21:52
Приетаа в НМА "Панчо Владигеров" с Поп и джаз (sun)

От музикалното ли си? :)

Glamour92
08-01-2012, 22:44
От студентски град през зоологическата градина, не е много далеч.

Разстояние,достатъчно добро за един пробег стил "змей"? 8-)

Иначе голям екшън е в тая вашата София.
Днеска щях да получа нервен срив след като едно такси ме стовари пред Химическия,вместо пред МФ и се наложи да изкарам акъла на една лелка,нахълтвайки в чужд факултет.

Chacho
08-01-2012, 22:46
Разстояние,достатъчно добро за един пробег стил "змей"? 8-)

Иначе голям екшън е в тая вашата София.
Днеска щях да получа нервен срив след като едно такси ме стовари пред Химическия,вместо пред МФ и се наложи да изкарам акъла на една лелка,нахълтвайки в чужд факултет.

И аз постоянно им ходя на гости на ХФ. Веднъж се сблъсках с няква там и си омаза престилката с кафе :D

Glamour92
08-01-2012, 23:34
Пак добре,че е било кафе-ако разнасяше стъкленичка,пълна с нещо избухливо,добре щяхте да озвучите околията. xDD

Chacho
08-01-2012, 23:40
Щях да я спася от избухливата смес и да я открадна завчас за булка като нейн спасител! 8)

Ма беше некво кафе, за кво ше си паря пръстите..

Glamour92
08-02-2012, 00:11
Е,па що-спасение от смъртоносна смес=голЕма награда-булка.
Отърваване от кафево петно=дар от по-нисък ранг(ама все пак дар!),според зависи дали в кафето е имало технеций или си е било най-обикновено еспресо от лавката. 8-)

PyCoKoCkA93
08-02-2012, 13:40
Записах се днес Финанси-ПУ ^_^

Е,тамън викам ще сме колежки...ама ти си задочно.

Cokie
08-05-2012, 21:49
Някой приет в ПУ? ^_^

devil4e_kiss4e
08-06-2012, 12:16
Някой приет в ПУ? ^_^
аз, в Биологическия факултет съм. Ти ?

Cokie
08-06-2012, 12:21
Педагогическия

Axe_vs_Sword
08-06-2012, 12:59
Присъединявам се към тези от СУ :Д

marilyn
08-06-2012, 13:11
Присъединявам се към тези от СУ :Д

Честито, колега, каква специалност си?

Axe_vs_Sword
08-06-2012, 15:28
Meрси, скандинавистика.

Chacho
08-06-2012, 17:18
Meрси, скандинавистика.

Хубава специалност, честито!

mir4eto93
08-07-2012, 13:01
Пловдивски университет, лингвистика с ИТ (английски и испански), някой?

Cokie
08-07-2012, 19:53
ПУ, но Социална педагогика

mir4eto93
08-07-2012, 20:16
Е, нищо, пак колежка :)

Cokie
08-07-2012, 20:22
Да ^^

bloodymirror
08-07-2012, 21:01
Може и странно да прозвучи,но не мога да си обясня с някои специалности какво после ще можеш да работиш..например коя специалност трябва да завършиш като висше,да за можеш да си примерно управител,да работиш в министерство,ДАНС или например професията ''шеф/мениджър на отдел..'' ?

^ЮЗБ^
08-08-2012, 09:05
Национална сигурност за да работиш в данс и други дървжавни служби! търси в интернет.
Иначе и аз много искам да работя,в данс но...

sladkish_14
08-09-2012, 11:15
Холандия/ Хага.
Международен мениджмънт и бизнес.
Английски език, втората година не знам какъв ще избера, защото от него ще ми зависи, в коя страна ще карам магистратурата.

Честито на всички останали. (:

wartburg353
08-09-2012, 15:47
Записал съм ТУ-София КСТ. Якото е че класирането излезе доста рано и не ми се наложи да си скубя косите в отчание, и да се чудя дали ще ме вземат.

Furious?
08-09-2012, 20:02
Я колежките от УНСС и ПУ да не се срамуват и да пуснат по една снимка

didenceeto
08-10-2012, 09:13
Няма ли колеги от ПУ (биологическия факултет)?

mir4eto93
08-10-2012, 12:50
Furious? за какво ти е тази снимка? А ти защо не пуснеш твоя?

draid
08-10-2012, 13:17
Записал съм ТУ-София КСТ. Якото е че класирането излезе доста рано и не ми се наложи да си скубя косите в отчание, и да се чудя дали ще ме вземат.

Не се притеснявай, в техническия в това отношение няма кой университет да им стъпи и на малкият пръст. Всичко е перфектно уредено: програми, класирания, дати за изпити, дати за поправки и излизане на оценки.

angel4eto17
08-11-2012, 17:57
Някой знае ли дали ТУ София са сложили някъде в интернет списъците с крайните класирания? Интересно ми е кой е с най-висок бал и колко е бил най-ниският за отделните специалности...

draid
08-11-2012, 20:04
Хмм не виждам на сайта, явно не са качени още, иначе на стъклата на 4-ти блок ги разлепят.

angel4eto17
08-12-2012, 08:03
Аха, а има ли шанс да останат до началото на учебната година или ги махат още лятото?

draid
08-12-2012, 12:32
Знае ли се , вероятно ще ги свалят. То сега май се почва вече и от 1-ви Октомври. Аз като учех почвахме от 11 до 15 Септември, в зависимост коя дата е първият понеделнк

angel4eto17
08-12-2012, 15:33
Да, на 1.октомври започваме.

^ЮЗБ^
08-15-2012, 09:02
Здравейте...имам един въпрос,може да ви се стори тъпичък ,но мен много ме интересува.
Та сега за първа година ще уча,национална сигурност и КИН,и ме интересува дали и каде мога да карам магистратура

Wednesday666
08-15-2012, 10:40
Здравейте...имам един въпрос,може да ви се стори тъпичък ,но мен много ме интересува.
Та сега за първа година ще уча,национална сигурност и КИН,и ме интересува дали и каде мога да карам магистратура

Магистратура национална сигурност ли? Ами двата най-добри варианта са в София и във Варна. София - Симеоново и на още едно място, Военната академия, а Варна - Свободния. Мисля, че я има на още места като специалност, но на тези места е най-добра ( уж ).

^ЮЗБ^
08-15-2012, 11:12
Аз знаех за военната,обаче много се чудех за симеоново,благодаря ти :)

Wednesday666
08-15-2012, 20:05
Аз знаех за военната,обаче много се чудех за симеоново,благодаря ти :)

Няма защо ^^

nicky_123
08-17-2012, 22:28
Здравейте, нов съм във форума.
Имам въпрос за следване в университет. Досега главният ми приоритет беше следване на право в Германия, но по редица причини нещата се промениха и търся специалност, която евентуално да мога да изучавам в чужбина, след като си взема в някой български университет бакалавърска степен. Добре ще е специалността да е свързана по някакъв начин с езиците (там смея да твърдя, че ми е силната страна) и да не изисква изучаване на математика. Бихте ли могли да ми разкажете за ситуацията относно това, кои специалности могат да бъдат изучавани като магистратури в чужбина след съответното вземане на бакалавърска степен? Също така бих искал да ви помоля да ми кажете за други специалности, подобни на международното право, които смятате, че са перспективни (международни отношения и т.н.) и, ако имате възможност, да ми кажете най-добрите български университети за изучаването им.
Благодаря предварително на всички, отделили време да ми отговорят!

misho1993
08-18-2012, 00:25
Имам нужда от малко информация и се надявам тук да можете да ми помогнете..
Кандидатствах в ПУ, приеха ме, но сега имам един доста значителен проблем.. Не мога да си позволя да живея на квартира, дори ми се налага да започна да работя и уча още от 1-вата година. Проблемът е следния:
Майка ми е безработна. Баща ми работи като дърводелец, но не е записан нито на борсата, нито в бюрото по труда, работи сам за себе си, общо взето незаконно така да се каже. В тази ситуация нямам представа какви документи са нужни за да се кандидатства за общежитие. Моля ако някой е наясно с това или знае къде мога да намеря подобна информация, да отговори. Благодаря предварително!

PyCoKoCkA93
08-18-2012, 11:25
Имам нужда от малко информация и се надявам тук да можете да ми помогнете..
Кандидатствах в ПУ, приеха ме, но сега имам един доста значителен проблем.. Не мога да си позволя да живея на квартира, дори ми се налага да започна да работя и уча още от 1-вата година. Проблемът е следния:
Майка ми е безработна. Баща ми работи като дърводелец, но не е записан нито на борсата, нито в бюрото по труда, работи сам за себе си, общо взето незаконно така да се каже. В тази ситуация нямам представа какви документи са нужни за да се кандидатства за общежитие. Моля ако някой е наясно с това или знае къде мога да намеря подобна информация, да отговори. Благодаря предварително!

http://uni-plovdiv.bg/news/index/95/ Ето тук пише :)

misho1993
08-20-2012, 23:29
това го видях, но въпреки това, трябва да се нанесат доходи от нещо в размер на Х лева. Освен това, от какво.. с баща ми правим огради/врати от желязо, обработваме дърво, правим мебели от стол до беседки, както и поставяме изолации, окачени стени и тавани, но ако напишем че е от това, няма ли да ни направят проблеми? Последно, но не на последно място тази декларация трябва да се завери от нотариус или нещо от сорта?

PyCoKoCkA93
08-21-2012, 01:19
2.ДОКУМЕНТИ ЗА БРУТЕН ДОХОД НА ЧЛЕНОВЕТЕ НА СЕМЕЙСТВОТО ЗА ШЕСТ МЕСЕЦА (изписани помесечно и с БУЛСТАТ и данъчен номер на фирмата, която издава служебната бележка)ОТ МЕСЕЦ МАРТ ДО МЕСЕЦ АВГУСТ 2012 ГОД. ВКЛЮЧИТЕЛНО;

Това,доколкото знам,се издава или от НОИ,или от счетоводителката на работата.Във вашия случай никой няма да ви кара на добра воля да казвате колко пари вадите "нелегално" при това,ами баща ти трябва да се води безработен в Бюрото по труда.Следователно сигурно или оттам или от НОИ-то ще ви дадат такъв документ.Той си е заверен с печат от самата институция/фирма,която го издава и нотариусът няма нищо общо.

ПС:Не съм напълно сигурна колко е вярно това,което написах,но го казвам от обща култура и малък личен опит.Ако някой тук е минал по този път,ще бъде по-компетентен и по-полезен от мен. :)

jghgh
08-26-2012, 11:48
I suppose it's fuckin official nao.
Ще уча в НБУ

Chacho
08-26-2012, 11:53
^Последно май не беше решила това. Кво стана?

TrueStory
08-26-2012, 12:01
Оффф как ви завиждам,че тепърва почвате студентството. Аз сега го завършвам (ако си взема гадния устен държавен след 10 дена де) и хич не ми е забавно....няма общежитие вече, работата зове...абе ужас.

jghgh
08-26-2012, 12:15
Стана така, че при записването там се обнадеждих, после много дълго време се тутках от кой уни- да се отпиша. Все пак аз се записах и в двата, да имам избор уж. Мина много време и според няк'ви правила не е сега времето да се отписвам, защото ще ми върнат максимум 50% от сумата, а това си е чиста загуба на пари. Освен това съм си навила на пръста че психология ще уча и ще пренебрегна мястото и репутацията му, за сметка на това, което желая.

Ако е толко' зле, ще се отпиша, и догодина пак КСК-та и пр. Но пък имам оптимистични нагласи.
СУ няма да ми избяга, 'щото така или иначе бг филология се влиза доста лесничко. Виж, психология там е зорът :]