PDA

View Full Version : Студентска тема



Страници : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

TheBeliever
01-22-2013, 17:42
След малко ще кажеш и да не казвам и ква заплата взимам сигурно :D


Всъщност е политика в повечето по-големи компании да не се обсъждат работните възнаграждения с контрагенти на фирмата, както и между колеги, и да не се публикува такава информация онлайн.

По темата: Поредната сесия приключи успешно за мен. Не съм особено доволна от резултата от единият изпит, но никой не ми е виновен.

anonymous708973
01-22-2013, 19:16
Не знам на колко години си, но никога не оповестявай колко печелят родителите ти или ти самата ако имаш бизнес. Запомни го това добре и се стреми да го спазваш.

Търговският регистър е достъпен за всеки. Достатъчно е да знам името на родителите й или името на фирмата и мога да разгледам финансовите отчети.

Фармацевтичният бранш е изключително печеливш. Търговията с горива също, ама там вече със сигурност има внос-износ.

TheBeliever
01-22-2013, 19:27
Търговският регистър е достъпен за всеки. Достатъчно е да знам името на родителите й или името на фирмата и мога да разгледам финансовите отчети.



Мне. За справка за физическо лице ти трябва ЕГН, а за фирмен финансов отчет - ЕИК на фирмата.

Goddess
01-22-2013, 19:33
утре ще сме ей така при секирата по финанси http://www.youtube.com/watch?v=d_O68HUcHos :D

кво стана при вас?разбрахте ли си резултатите до 1-2 ..през нощта :D

Ооо, Александров ли , бее..ти даже си допуснат до изпит, явно си някакво про, защото моите приятели са директно на ликвидация! :D За кои резултати става дума, защото последно бях на устен, ама имам 6ца..хохо

anonymous708973
01-22-2013, 19:40
Мне. За справка за физическо лице ти трябва ЕГН, а за фирмен финансов отчет - ЕИК на фирмата.

Мне. ЕИК-то е улеснение, за да ти излезе една фирма. Можеш да я търсиш по име и физическо лице, просто ще ти излязат няколко.

mimsssssss
01-22-2013, 20:02
Много задълбахте за тия кинти. Никой няма да ме отвлече и да изнудва нашите за 50 хилки, които даже не са толкова, като се има на предвид, че си имаме разходи :D Има хора с къде-къде по-големи финанси, които си струват. Пък и щом съм преценила да казвам, значи не се притеснявам, не е фирмена тайна. Изкарахте го все едно мафиотите от Крит дебнат в тийн форум да видят кой кво пише и кви пари изкарват техните :D
В понеделник ми започват лекциите и като знам при кой имам съм по притеснена от колкото ще съм на самите изпити...

TheBeliever
01-22-2013, 20:43
Мне. ЕИК-то е улеснение, за да ти излезе една фирма. Можеш да я търсиш по име и физическо лице, просто ще ти излязат няколко.

Е, аз като търсих обявените актове на една фирма за курсовата си само с ЕИК ставаше. Въобще нямаше поле за името на фирмата.

Май говорим за различни справки.

anonymous708973
01-22-2013, 21:13
Възможно е :)

Аз да се похваля - днес бях на консултация за кандидатстването. Стискам палци от октомври да съм горда студентка в Манхайм и да мога с право да се оплаквам от ученето :)

mimsssssss
01-22-2013, 21:37
^ Успех :)

Аз пък да попитам има ли сайт с обявени конкурси, семинари, обучения и т.н. неща за развитие за студенти? Или за самия университет само в сайта вероятно.

draid
01-22-2013, 22:04
Това, че държавата знае какви са то доходите е пределно ясно и нормално, все пак се отчитате пред нея. А това да седнеш да тръбиш колко пари вземате на месец или година е лошо. Не се прави и има ред негативни последици. Няма сега да седя и да ти обяснявам защо не се прави. Няма да ти обяснявам и къде има пари и от какво може да се печели в България, просто не го намирам за необходимост. Факт е че може.


Търговският регистър е достъпен за всеки. Достатъчно е да знам името на родителите й или името на фирмата и мога да разгледам финансовите отчети.

Фармацевтичният бранш е изключително печеливш. Търговията с горива също, ама там вече със сигурност има внос-износ.

Няма нужда да ми обясняваш как може да се проверява. Говоренето за пари и тяхната печалба има далеч по различен характер на проблеми които води след себе си. Това дали някой може да провери какви приходи отчиташ, а не имаш при добро желание е съвсем друго.

therichbitch
01-22-2013, 23:15
Само да вметна, че след промените в ЗТР достъпът то търг. регистър далеч не е толкова "публичен" както преди.

NJ
01-23-2013, 18:04
Тук има ли някой, който учи в СУ стопанско управление? Само на чужд език(френски/немски) ли има програми ?

therichbitch
01-23-2013, 18:12
Аз. Има и на английски, но не всички предмети са на чужд език.

NJ
01-23-2013, 18:22
може ли да съм малко нахална и да те поразпитвам на лс ? :D

therichbitch
01-23-2013, 21:23
може

bloodyF
01-24-2013, 07:04
някой, който учи икономика може ли да ми помогне с едно изготвяне на бюджет? (за лихви и такива работи, че нищо не схващам...)

minchorna
01-24-2013, 08:37
някой, който учи икономика може ли да ми помогне с едно изготвяне на бюджет? (за лихви и такива работи, че нищо не схващам...)

пиши на лично

lubovvv
01-24-2013, 11:54
Утре ми предстои последният изпит по Информатика. Толкова е ужасен, че направо набива по тялото ми няква ортикария.

NJ
01-24-2013, 13:41
Някой би ли си дал мнението за СУ стопанско управление с английски?

CoNviCt
01-25-2013, 15:57
Английска филология. Някъде. Какви предмети се учат в първи курс, втори? Какво се учи? Как протичат лекциите, упражненията? Разкажете!

granger
01-25-2013, 18:00
http://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/universitet_t/fakulteti/fakultet_po_klasicheski_i_novi_filologii/uchebni_planove/anglijska_filologiya

rihanna_shakira
01-26-2013, 01:38
Аз пък мисля ,че доста хора се изхвърлят а това ,не е надобре защото после животът яко ще ги мачка . Всеки човек избира това ,което му е на сърце и го учи а дали после ще се реализира заваси от личната му амбиция и цел . Без да има обидени но ми е направила впечатление,че доста от хората тук се държите с Джоли супер надуто и префърцунено да в една тема аз също я навиках но някои хора прекаряват . Какво ви издразни момичето ,че казва ,че е смешно да си съдрал гъзат 5 години в университета и накрая да станеш сервитъорка ами да смешно е и жалко . Ами нека аз пък ви каза за мен тази година ще кандидаствам молекулярна Биология в СУ ,след това ще живея в Дания айде сега започвайте да плювате по мен и да обяснявате какви злобари са датчаните и как може вместо да работя да моята специалност да стане някоя тяхна мутреса .

granger
01-26-2013, 06:19
Ти в момента търсиш под вола теле.
Чил малко и със здраве.

SisiStrange
01-26-2013, 06:39
Аз пък мисля ,че доста хора се изхвърлят а това ,не е надобре защото после животът яко ще ги мачка . Всеки човек избира това ,което му е на сърце и го учи а дали после ще се реализира заваси от личната му амбиция и цел . Без да има обидени но ми е направила впечатление,че доста от хората тук се държите с Джоли супер надуто и префърцунено да в една тема аз също я навиках но някои хора прекаряват . Какво ви издразни момичето ,че казва ,че е смешно да си съдрал гъзат 5 години в университета и накрая да станеш сервитъорка ами да смешно е и жалко . Ами нека аз пък ви каза за мен тази година ще кандидаствам молекулярна Биология в СУ ,след това ще живея в Дания айде сега започвайте да плювате по мен и да обяснявате какви злобари са датчаните и как може вместо да работя да моята специалност да стане някоя тяхна мутреса .
Пиши после влязла ли си. 8-)

mimsssssss
01-26-2013, 06:56
Сиси, нали знаеш, че и да влезе, после и да излезе, накрая пак нищо може да не става от нея... Така че, кой къде "учи" не е толкова важно, а дали наистина му влиза нещо в кратунката :)

SisiStrange
01-26-2013, 07:04
Сиси, нали знаеш, че и да влезе, после и да излезе, накрая пак нищо може да не става от нея... Така че, кой къде "учи" не е толкова важно, а дали наистина му влиза нещо в кратунката :)
О, да, просто може да я засека някъде из факултета другата година и ще ми е интересно.

А то, аз съм сигурна, че голяма част и от нашия поток не са точно "перспективни млади учени" като ги гледам как възприемат материала.

mimsssssss
01-26-2013, 07:07
Аз к'во да кажа като сме на самообучение :D Смятай даже професорите са незаинтерсовани. Вече даже процедират така - дават ни един списък с литература 40-50 книжлета и да се оправяме... Пък после мрънкат студентите това, студентите онова :D

SisiStrange
01-26-2013, 07:18
Леле, при нас някои кадри колко са... уникални. 8-) Едва втора година съм, а вече имаме второ пианде за асистент. Никой не иска да седи на първите чинове, защото от далече лъха на евтин алкохол и мръсотия. Ако бях декан, първо с това щях да се захвана. Да подновя кадрите. Все пак... как така ще ви дават списък с книги и да се оправяте сами? Плащате си за обучение.

rihanna_shakira
01-26-2013, 08:09
Ами досега мисля ,че съм доказала ,че има доста знания в главата :D

Такаче мен не ме мислите :)

SisiStrange
01-26-2013, 10:30
На твое място не бих била толкова сигурна. Всички влязохме с много знания. Пиши след първите ти срещи с Парталин.

SpiritInBlack
01-26-2013, 15:12
http://vbox7.com/play:fd4ca54f ей тва е основната полза да си студент :D

JoLLiE92
01-26-2013, 15:17
Аха, значи като завършиш, повече няма да правиш секс в живота си? Или евентуалните кандидатки са единствено пияни момичета от малки населени места, току-що дошли в Софията и впечатляващи се от всичко? :) Това не е ли твърде жалко?

mimsssssss
01-27-2013, 00:56
Леле, при нас някои кадри колко са... уникални. 8-) Едва втора година съм, а вече имаме второ пианде за асистент. Никой не иска да седи на първите чинове, защото от далече лъха на евтин алкохол и мръсотия. Ако бях декан, първо с това щях да се захвана. Да подновя кадрите. Все пак... как така ще ви дават списък с книги и да се оправяте сами? Плащате си за обучение.

Мисля, че университета в който уча е един от най-пропадналите. Както и от към сграда, така и администрация. Имай на предвид, че сега няма парно, защото задочниците сме малко. Правили сме подписки, глупости, никой не ни отразява. А ако си носим духалка, пък ни глобяват. И още ред измишльотини. Уча там защото ми е най-близо, а задочно имаше и на много малко места. Аз другаде и не подавах документи. И като се сетя с какъв мерак кандидатствах, сега съм с мерак да завършвам по-бързо.
Иначе това за пияндето е много гадно. При нас тези неща по-скоро са от към студентите. Професорите просто са незаинтересовани и само гледат как да изсмучат някой лев... което е лошо де, щото като не платиш и не ти го дават изпита.

п.п. Познати ме базикат, че за пръв път виждат студентска книжка с толкова двойки :D и отличен успех. Има някои при които се учи здравата, предават се хиляда и триста неща и ти пишат оценка. Има други, които само искат да кихнеш нещо с 2 нулички отзаде... Иначе те късат.

SisiStrange
01-27-2013, 06:08
Мисля, че университета в който уча е един от най-пропадналите. Както и от към сграда, така и администрация. Имай на предвид, че сега няма парно, защото задочниците сме малко. Правили сме подписки, глупости, никой не ни отразява. А ако си носим духалка, пък ни глобяват. И още ред измишльотини. Уча там защото ми е най-близо, а задочно имаше и на много малко места. Аз другаде и не подавах документи. И като се сетя с какъв мерак кандидатствах, сега съм с мерак да завършвам по-бързо.
Иначе това за пияндето е много гадно. При нас тези неща по-скоро са от към студентите. Професорите просто са незаинтересовани и само гледат как да изсмучат някой лев... което е лошо де, щото като не платиш и не ти го дават изпита.

п.п. Познати ме базикат, че за пръв път виждат студентска книжка с толкова двойки :D и отличен успех. Има някои при които се учи здравата, предават се хиляда и триста неща и ти пишат оценка. Има други, които само искат да кихнеш нещо с 2 нулички отзаде... Иначе те късат.
Добре де, а не се ли оплаквате някъде? о.О И при нас има частта с късането, за да платим по-късно поправките, но се насочват към хора, които наистина не си знаят и просто се стараят да ги дообъркат. Те как въобще ви взимат парите? Защо не снимате някой път? Честно, адски мръсно ми се вижда да си плащате семестрите и после да ви крадат още все едно баш университетите имат нужда от пари.

При нас просто избират хора, които никога не бих сложила за учители, на когото и да било, с изкл. на няколко златни катедри. Досега освен двете пияндета имаме една истеричка, която крещеше по всички все едно всеки ден е в ПМС и на 5 кафета, един откровен шизофреник (сериозно, ходеше с кабел вместо колан, драскаше по стената вместо по дъската и дърдореше странни неща) и един (когото иначе харесвам като човек), който редовно пропускаше да идва на лекции та се оказвахме 70 човека, разкарали се напразно.

Иначе, за стипендиите редовно ни цакат. В първи курс бях с 5.50 успех и не взех стипендия, а другарите от Биология и География взимаха с 4ки. Разпределят ги по специалности и ни набутват хората с магистратурите все едно се броят в нашия поток. Те, естествено, няма как да имат много под 6ици и накрая оставаме с пръст в уста. Тази година мой колега пак не взе с 5.60 успех.

Но като гледам как вас ви обират, не мога да се оплача много точно за стипендия. 8-)

Blab
01-27-2013, 07:28
Иначе, за стипендиите редовно ни цакат. В първи курс бях с 5.50 успех и не взех стипендия, а другарите от Биология и География взимаха с 4ки. Разпределят ги по специалности и ни набутват хората с магистратурите все едно се броят в нашия поток. Те, естествено, няма как да имат много под 6ици и накрая оставаме с пръст в уста. Тази година мой колега пак не взе с 5.60 успех.

Но като гледам как вас ви обират, не мога да се оплача много точно за стипендия. 8-)
моят успех варира между 5,70 и 5,90 вече четвърта година. за разлика от теб, обаче, за мен Е проблем практиката с квотите за разпределяна на стипендии. не че едната стипендия би покрила семестриалната ми такса, но малко или много... е някаква обратна връзка. това за мен е важен фокус за студентските съвети, които и без това само се почесват и тийм-билдингират...

Violenza
01-27-2013, 08:53
Колко лева е една стипендия?

bloodyF
01-27-2013, 09:11
Колко лева е една стипендия?

ако се не лъжа-нещо от сорта на 200 лева.

JoLLiE92
01-27-2013, 09:15
Аз имам точно едно оплакване от учител за 3те си семестъра. Не беше ненормален, просто боклук. Държеше се супер арогантно, разплакваше момичетата, които отидат в кабинета му да си видят работите след изпита. Беше дал на изпита една непредавана тема и една, която се изразява в 3 реда и после защо имало толкова скъсани. Колегите ми постоянно се оплакват от някои преподаватели, но не могат да осъзнаят, че този човек е сложен да ги учи, не да им подарява точки, не да се грижи дали те ще продължат, не да им бъде приятел, майка, баща. Съвсем наскоро се оплакваха от една много готина асистентка, че усмивката и била "мазна". Жената беше дала две контролни с решавани задачи със същите числа даже, те като не са си ги решили, чий проблем е?!
Иначе нашите стипендии, Violenza , са 70лв обикновената(която включва успех и доход) и 120 евростипендията, която е само за успех, не са ли навсякъде така? :)

POLLINA
01-27-2013, 09:22
JoLLiE,какви са точно условията за обикновена стипендия? Какъв трябва да е доходът ти?

JoLLiE92
01-27-2013, 09:28
Трябва успехът ти да е над 4.00, за да подадеш. Други изисквания няма. Според зависи колко хора подадат и какви са техните успехи и доходи :Д Не знам в какво съотношение ги гледат, уж щяха да са 90% успех и 10% доход последната година. Изчисляването на тея доходи е много странно. Носиш служебни бележки за абсолютно всичко, което се сетиш - доходи на вашите, твои, дори ако вашите са разведени и единият е повторно женен, искат доходите на новия партньор. При мен баща ми не се води към нашето семейство и доходът на майка ми се дели на две, така че се получи по-малко и вземам.

mags991
01-27-2013, 09:45
Казвам се Таньо.
Приет съм Бизнес Информациони Технологии в Пловдивския унивеерсите и съм супер доволен изцяло от всичко!
Всичко е на ниво, учи се програмиране и бизнес дисциплини които са мн атрактивни, хората са мн добрички. общо взрто е ок.
Влезнал съм с изпит по информатика, който изкарах с 6.00 :-P може и по математика :oops:
И аз искам да уча това,но се колебая между УНСС и ПУ. Ти вече сигурно си 3-та година и би ли ми казал как е всичко,има ли работа след това, нещо повече.Ще ти бъда много благодарна.:)

POLLINA
01-27-2013, 09:47
Ох дълга и широка с две думи :cool:

mags991
01-27-2013, 09:49
В УНСС съм първа година, икономика с чуждоезиково с английски и се надявам след втората година да ме приемат МИО. Полагаш изпит избираемо по литература, история, география или математика. След това по език - английски, немски... Знай, че тук има и математика. Ако те интересува повече УНСС кажи и ще обясня да не драскам сега напразно.
Иначе кандидатствах МИО и в Търново. Там не е задължителен вече изпитът по език - може и с матура, но трябва да се явиш на 1 изпит поне. Аз се явих на тест по български - правопис, пунктуация и едно есе. Изкарах 5 някъде и ми беше предостатъчно. Но после си пренаредих приоритетите и тази специалност я избутах назад що се отнася до ВТУ.
Мен ме интересува,я кажи. :)

JoLLiE92
01-27-2013, 09:53
Ох дълга и широка с две думи :cool:
като цяло да :) Има списък с около 15 неща, от които за теб са няколко, зависи от много неща. Примерно аз ходя с копие от данъчната декларация на майка ми и решение за развода и това е. Въпросната декларация се поръчва и се чака седмица за нея. Освен това трябва да имаш сметка в избрана от университета ти банка, не която ти си искаш.

POLLINA
01-27-2013, 09:54
Сега ще ги потърся тези изсквания за дохода,ама нещо ме съмнява да се получи.

JoLLiE92
01-27-2013, 10:22
Нищо не губиш. :) В момента кампанията е за евро-то, които не искат доход, а само успех. Регистрация в интернет, принтиране на формуляра и носене в университета и после чакаш. :Д

POLLINA
01-27-2013, 10:26
Е чак успех 6 нямам :D
Ще разпитам за другата :) Мерсиии.

JoLLiE92
01-27-2013, 10:32
Пак ти казвам, нищо не губиш. Аз за обикновената щях да подавам ей така, без надежда, върнаха ме да ходя до банката за картонче с IBAN-а, аз викам я заеби :Д една приятелка едва ме нави да отидем да си вземем и накрая ме одобриха. Сега тя иска процент от стипендията ми :cool:

Blab
01-27-2013, 12:46
Иначе нашите стипендии, Violenza , са 70лв обикновената(която включва успех и доход) и 120 евростипендията, която е само за успех, не са ли навсякъде така? :)
не. стипендиите в отделните университети зависят от бюджета на всеки и се разпределят от ректора (т.е. от него зависи дали ще ги пусне по 90 (както са редовно) за х души или по 50 за почти двойно повече).
//при нас последните години почти няма стипендии, поради, цитирам "липса на средства", при все това, таксите ни се увеличават всяка година. (когато влизах бяха 600, мисля, сега са по 750 на семестър) Евро стипендиите са добър и работещ проект, но при нас отново е изкривен - също поради разпределянето на квоти от ректора. Някак си е неадекватно, знам ли. Няма значение, че в дадена специалност учат по-малко от 10 души (общо, 4-те випуска), по простата причина, че такъв е типът на специалността. Просто липсва качественият анализ, а само на количествен е все едно мерим банани... Виждам, че започвам да се паля, та спирам:Д

SisiStrange
01-27-2013, 17:22
не. стипендиите в отделните университети зависят от бюджета на всеки и се разпределят от ректора (т.е. от него зависи дали ще ги пусне по 90 (както са редовно) за х души или по 50 за почти двойно повече).
//при нас последните години почти няма стипендии, поради, цитирам "липса на средства", при все това, таксите ни се увеличават всяка година. (когато влизах бяха 600, мисля, сега са по 750 на семестър) Евро стипендиите са добър и работещ проект, но при нас отново е изкривен - също поради разпределянето на квоти от ректора. Някак си е неадекватно, знам ли. Няма значение, че в дадена специалност учат по-малко от 10 души (общо, 4-те випуска), по простата причина, че такъв е типът на специалността. Просто липсва качественият анализ, а само на количествен е все едно мерим банани... Виждам, че започвам да се паля, та спирам:Д
Съгласна съм с теб. Имам по-нисък успех и пак много се разочаровах. И при нас таксата е 750лв годишно, а е била 600. Броят на самите стипендии също е по-малък и да ме гръмнат, не разбирам ЗАЩО ги намаляват. Когато аз кандидатствах бях разгледала класациите от миналата година, за да знам има ли смисъл. Най-ниския успех със стипендия беше 5.20. Та бях сигурна, че взимам. Като не си видях името, такъв рев му ударих после най-вече от разочарование, че няма накъде повече. Тази година са качили прага още. Много е дразнещо и квотите са супер малоумна система. Откъде накъде специалности, в които не стига, че ги няма половината предмети, които при нас (имам в предвид другите биологични профили при нас), ами и накрая взимат с 4.50 стипендии, а ние с 5.60 не се вреждаме?

Както и да е, аз отдавна съм се отказала от идеята за взимане на стипендия та вече не се ядосвам. 8-)

ПП. За моя успех тогава отговаряше 350 лв. При нас са по успех. Примерно, ако си взел стипендия с пълно 6 са 600лв (май, не съм 100%). С 5.50 са 450лв, с 5ца още по-малко и така до 4ка.

therichbitch
01-27-2013, 19:23
Да и при нас е така.

6- 120
5.9- 110
5.8- 100

и така нататък.
При нас миналия семестър такава обърквация беше станала.. Мн хора изгоряха за нищо. Обикновено и при нас се върти около 5,65- 5,75 и адски много хора (хора със сравнително висок успех) не бяха подали, а тези, наглите- с 4ките бяха подали и успехът падна на 5. После за европейската си се качи, ама след дъжд качулка...

Честно казано, не разбрах от какво не е доволна Блаб. (буквално, не като укор) Искаш да кажеш, че е грешна тактиката да е пропорционално на броя на студентите в специалността ли? Защото доколкото знам, то си е процент и съответно от 200 човека този % е по- голям отколкото същия от 30..

Аз пък се дразня при нас, че не е разделено на езици. При нас английските, които са 100 човека, имат по- лесни изпити и ние 20 човека на кръст се борим със 100..

SisiStrange
01-28-2013, 06:49
Аз се дразня, че е разделено по специалности. В смисъл, ние и Биотехнолозите оставаме прецакани точно заради това. Нашите изпити са 2-3 пъти повече, имаме дисциплини от типа, който ти намалаява оценката, пак имаме много по-висок общ успех от тях и накрая ние не взимаме стипендии с успех над 5.50, а те взимат с 4ки и нагоре.

Аз мисля, че баш университетите ни могат да си позволят да дават и повече бройки стипендии, ама... Прибират голяма сума пари, а голяма част от разноските им се покрива от държавата. При нас поправките и ликвидациите, и повишаването на оценки, и 1 убит формуляр се плащат. Въобще не визирам семестриалните такси, които са свръх завишени.

Blab
01-28-2013, 08:22
Честно казано, не разбрах от какво не е доволна Блаб. (буквално, не като укор) Искаш да кажеш, че е грешна тактиката да е пропорционално на броя на студентите в специалността ли? Защото доколкото знам, то си е процент и съответно от 200 човека този % е по- голям отколкото същия от 30..
Блаб не е доволна от много неща, но те не са валидни за всички университети, съответно - за вписващите в темата, така че не виждам смисъл да ги излагам. но накратко:
* социалните стипендии (каквото перо са длъжни да има) е редно да бъдат отделно перо! в момента при нас на полусираци се добавя една единица към успеха и се пускат в общото класиране. познай какво става, след като отпуснатите бройки стипендии са между 1 и 5 за различните специалности. //това че по документ ти липсва единият родител какво общо има с успеха ти, не мога да разбера. нм
* допълнително на Студентски съвет им се раздават по дифолт стипендии, при все, че на тях им се заплаща странично (за нищосвършената работа, но това е отделна тема)
* това, което със Сиси си говорим вече 2-ра страница. няма значение, че в някои специалности има поток от 50-100-200 души. според мен трябва да има минимален праг в сравнение (между различните специалности) при класиране за стипендиите. т.е. нека всичко, що има над 4.00 да пуска документи, но ако някой има 5,80, ама не влиза в квотата за своята специалност (1-2-3бр, няма значение), някак си е ма-ло-ум-но този с 4, който си клати краката и само минава през образованието си да вземе пари/награда/помощ(дъъ), а онзи, който се е посветил на учението и кариерното/академичното/професионалното си развитие - не, защото, разбираш ли, единственият му колега има с 5/100 над него или е полусирак или просто и той си учи като хората, само дето само за единия има пари.

* когато е по квоти и се отпуска 1бр. стипендия за специалност. този 1 човек първо взема тази за успех на съответното училище. после взема и европейското финансиране, т.к. квотите продължават да си стоят. абсурдно е!:Д

*и Т.Н. дет' се вика:Д

съзнавам колко... дребнаво може да звучи отстрани, но действително го мисля. и то не заради себе си, просто виждам, че настоящият модел не работи правилно. не предлагам друг, за който да мисля, че ще е по-успешен, но брейнсторминг в тази посока трябва да се случи.
//и ще повторя, моята такса е 750лв на семестър. стипендията от 50лв (каквато ни отпуснаха със закъснение с някакви изпросени от пари) стига 300лв, което никак не покрива семестъра ми, дори наполовина:Д

JoLLiE92
01-28-2013, 08:36
* социалните стипендии (каквото перо са длъжни да има) е редно да бъдат отделно перо! в момента при нас на полусираци се добавя една единица към успеха и се пускат в общото класиране. познай какво става, след като отпуснатите бройки стипендии са между 1 и 5 за различните специалности. //това че по документ ти липсва единият родител какво общо има с успеха ти, не мога да разбера. нм
Много странна схема! При нас се гледа успех и доход едновременно, но има предимствени групи, които получават без класиране - майки-студентки, студенти без родител и така нататък. Освен това не плащаме за поправки и ликвидации. :) Семестърът ми е 150лв. и професори, доценти, асистенти все пак правят доста пари. Явно сме си създали някаква Утопия :D

Blab
01-28-2013, 08:42
е, УНСС вади цели випуски от фиктивни студенти, нормално:Д

JoLLiE92
01-28-2013, 08:48
мм не уча в УНСС :)
миналия семестър един асистент ни обясняваше колко точно вземали преподавателите. Заплатата на доцент била около 1500-2000 на месец + още 7-8 годишно поне от авторски права. Хич да не е.. :)

Blab
01-28-2013, 08:49
брей:Д любопитно действително!:Д
чуждестранни студенти? наеми? друго? дай да им съшием бюджет, развълнувах се:Д

JoLLiE92
01-28-2013, 08:54
Чуждестранни студенти имаме от дъжд на вятър. Почти няма. В ТУ-Варна като спряха да идват толкова турци и зимата нямаха парно, та им удължаваха ваканцията.
Сериозно, не знам нашите как го правят! :D Икономисти за пример. :Д и две сгради имаме, три кафета само в основната сграда вътре, кафето в най-лъскавото от трите е 25 стотинки :ДДДДДДД

Violenza
01-28-2013, 08:54
Тези пари за колко месеца ви ги изплащат? За календарна или учебна година по 50-200лв вариацията?

Blab
01-28-2013, 09:00
Тези пари за колко месеца ви ги изплащат? За календарна или учебна година по 50-200лв вариацията?
стипендиите са семестриални, т.е. за 5-6 месеца.

Джоли, намирисва:Д Въртят се пари(те) по други канали...
//след изкуството да дам шанс и на икономиката освен:Д

JoLLiE92
01-28-2013, 09:04
Може би просто има МНОГО студенти, които плащат малката такса. 72 групи Х 40тина човека Х 4 години - само редовно бакалавър :Д само от тях се взема почти 2 милиона на семестър.
И големите ни зали ремонтираха основно лятото, и фитнеса, чак Бойко Борисов му ряза лентичката :Д
Нашите стипендии ги платиха веднъж за 3 месеца, сега чакаме още веднъж за 2 :) на семестър е при нас, но май не за 6, а за 5 месеца. И всеки семестър наново се кандидатства.

therichbitch
01-28-2013, 12:37
Blab, сега те разбрах. Къде учиш, че стипендиите са ви 300лв за 5 месеца?


При нас се гледа успех и доход едновременно

Кво рече? О.о.

JoLLiE92
01-28-2013, 13:03
Че нашите за 5 месеца обикновените са 350 ? :Д къв е проблемът
Имаме две стипендии, обикновени (70лв) и евро(120) при обикновените гледат И успех, И доход, но не знам в какво съотношение, а при еврото - само успех.

therichbitch
01-28-2013, 13:57
Няма проблем, просто мислех, че навсякъде обикновените са еднакви по размер.
А това, че се гледа и доходът, е малоумно. Това са стипендии за успех, а не социални, за да се гледа паралелно и доходът.

JoLLiE92
01-28-2013, 13:59
За успех са евростипендиите - само за успех :) При тези обикновените ако успехът ти е висок, няма шанс да НЕ вземаш, защото някой друг ти е изял паничката. Има за доста хора.

Violenza
01-28-2013, 14:10
Редно е да се гледат и двете, защото много хора декларират в пъти по ниски доходи, отколкото изкарват. За нашите стипендии гледат и оценка, и доход. Стипендиите ни като брой са много малко, но пък като сума нямат нищо общо...

therichbitch
01-28-2013, 14:42
Това, дали съм бедна или богата, няма нищо общо с факта, дали съм умна или глупава. (най- грубо казано).
Има си социални стипендии за тая работа. :) Не съм съгласна с такава практика.
По едно време и при нас имаше някакъв доста висок коефициент, с който се умножава успехът ти, ако имаш по- ниски доходи. Някой пак може да излъже успешно за доходите си, даже доста хора.. Така такива, които имат 5,20, умножено с 1,нещо си , ще вземат, пък аз с 5,90 ,примерно, няма да взема.

JoLLiE92
01-28-2013, 14:47
Домакинство са всички хора, живеещи под един покрив и делящи си приходите и разходите, независимо роднинската им връзка. Абе не знам, според мен нашите са по-добре измислени от някакви коефициенти. Може би просто така съм си свикнала :Д Тая стипендия е и за хората с висок успех, и за хората с нисък доход, и за предимствените групи.

therichbitch
01-28-2013, 14:55
Да, вярно, че ако имате общ бюджет, сте едно домакинство.
Е вашата схема каква е? Трябва да има някаква тежест на оценката и на доходите съответно..
Ако няма установена схема, таква практика е отворена към какви ли не манипулации. Някак си не ми вдъхва доверие...

JoLLiE92
01-28-2013, 14:59
Последно бяха казали, че е 90% успех, 10% доход, като предимствените групи получават без класиране стипендия. :) Както казах, има за всички, които малко от малко са заслужили :Д

therichbitch
01-28-2013, 15:00
E, пак добре, да. 90% не са малко. Ако наистина СИ, ще вземеш, няма да те задминат. :)

TheBeliever
01-28-2013, 16:29
При тези обикновените ако успехът ти е висок, няма шанс да НЕ вземаш, защото някой друг ти е изял паничката. Има за доста хора.

О, това въобще не е така. Имам примери за доста колеги, които с висок успех не взимат стипендия, точно защото получават по-висок доход на член от семейството, а в същото време хора с успех по-нисък с цяла единица, но с по малък доход - взимат стипендия.
Това е и причината въобще да не си правя труда да подавам заявление за стипендия вече четвърта година.

therichbitch
01-28-2013, 16:32
За какъв успех става дума? :) (на хората, които не са взели имам предвид)

TheBeliever
01-28-2013, 16:41
5,60 и нещо за едно конкретно момиче (помня защото двете си подавахме заявленията), други колеги с около 5,50 също са се оплаквали. В същото време с четворки взимат стипендии.

JoLLiE92
01-28-2013, 16:50
Точно затова казах УЖ за процентите. Никога не знаеш колко точно ги вземат :Д Но тая година който беше подал - той беше приет. Просто повечето като теб не подават, защото е излишно ходене по мъките всичките документи да събереш.

therichbitch
01-28-2013, 17:25
Никога не знаеш колко точно ги вземат :Д

... СУ ми се издигна в очите. Знаеш, че ще стоиш на студено, ама поне стипендии има :D

JoLLiE92
01-28-2013, 17:43
О, при нас е топло. Аз ходя по къси ръкави. :D Само на единия изпит ми беше бахър. :( и не може да станеш да отидеш до палтото..

SisiStrange
01-30-2013, 07:03
Ние получихме снощи нежно съобщение, че е много вероятно пак да ни увеличат таксите... егати, нашата става 810лв годишно. Доближаваме се бързо и стремглаво към медиците по такса. Поне да получавахме нещо като нова стъклария или какво да е доказателство, че си купуваме образование, а не яхта на някой дебеловрат.

lubovvv
01-30-2013, 15:32
Взех си всички изпити с много добри оценки. Стипендията ми е гарантирана!

Violenza
01-30-2013, 19:42
Къде в София има задочно право и как се влиза?

granger
01-30-2013, 19:47
Задочно право? За първи път чувам такова нещо, интересно ми е някой ,ако знае.

Violenza
01-30-2013, 19:53
В СУ има, но ме интересува и другаде къде. И по-точно как се влиза и дали има разлика ако съм студентка.

Wednesday666
01-30-2013, 19:55
Доколкото аз знам, само в СУ го има.
Ако имаш желание, мога да попитам една приятелка.
Тя учи редовно право, би трябвало да знае точно.
Сещам се за една колежка, с позната учеща задочно право.

POLLINA
01-30-2013, 19:57
^ в ПУ има. Още някъде имаше,но не се сещам в момента,ако го намеря ще добавя по-късно.
Но право задочно... не е работа.


п.с: В София няма другаде задочно право,освен в СУ.

marilyn
01-30-2013, 20:09
Къде в София има задочно право и как се влиза?

В СУ. Изпити по история и литература.

Violenza
01-30-2013, 20:10
POLLINA, сигурно ли е?

Тогава остава въпросът как приемат. :D

Wednesday666
01-30-2013, 20:11
В СУ. Изпити по история и литература.

Обаче предполагам им е по-нисък минималния бал, отколкото на редовните.
Тва трябва да е разликата в кандидатстването..

Violenza
01-30-2013, 20:11
В СУ. Изпити по история и литература.
С матурка по БЕЛ няма ли да мина? Или примерно само по документи?

marilyn
01-30-2013, 20:13
С матурка по БЕЛ няма ли да мина? Или примерно само по документи?

Доколкото знам матурата не се зачита за специалности като право. Изпит и това си е...

Wednesday666
01-30-2013, 20:13
С матурка по БЕЛ няма ли да мина? Или примерно само по документи?

Една матура и един изпит.
Ако искаш с матура по БЕЛ - ти трябва и изпит по история.
А може и за правото да са и двата изпита.
Във всички случай историята е отвратителна..

Violenza
01-30-2013, 20:14
Пф.

А знаете ли дали при задочните присъствието е задължително или мога да се явявам само на изпити?

marilyn
01-30-2013, 20:16
Виоленца http://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/priem/priem_za_obrazovatelno_kvalifikacionna_stepen_baka lav_r_i_magist_r_sled_sredno_obrazovanie/minali_ksk/ksk_07/baloobrazuvane/yuridicheski_fakultet/pravo

Wednesday666
01-30-2013, 20:17
Това, което на теб ти трябва, ако не можеш да се явяваш, е дистанционно.
Но задочното имат около месец някъде лекции, после са им изпитите.
И ако не се лъжа не са в редовната сесия за всички останали.

marilyn
01-30-2013, 20:19
Задочниците имат лекции, докато редовните са в сесия. Не знам дали всички задочници, но примерно тези от Българската филология имат 2 сесии нещо като предварителна и редовна.

POLLINA
01-30-2013, 20:25
Унсс нямат право задочно, НБУ го имат само като магистърска програма. Само в СУ е.
Нямам идея там как се влиза, само за ПУ имам информация.

Violenza
01-30-2013, 20:29
marilyn, мерси.

Wednesday666, права си, май трябва дистанционните обучения да гледам. Но и с тях не съм много наясно.

Като цяло не ми е наложително де, но все пак го обмислям сериозно като вариант.



Нямам идея там как се влиза, само за ПУ имам информация.
Как е в ПУ?

BlackFlower
01-30-2013, 20:31
Аз съм I курс в ТУ.
Днес успешно си взех първият изпит.

POLLINA
01-30-2013, 20:33
Има изпит по история (теми са) и изпит по български ( 3 упражнения,които вклюват правопис и пунктуация и накрая има есе)
Балът се образува : 2x оценката от изпита по история + 2x oценката от изпита по български език +
оценка от матура по история ( ако не си полагала се взима оценката от дипломата) + оценката от матурата по български

BlackFlower
01-30-2013, 20:36
Чуждестранни студенти имаме от дъжд на вятър. Почти няма. В ТУ-Варна като спряха да идват толкова турци и зимата нямаха парно, та им удължаваха ваканцията.
Сериозно, не знам нашите как го правят! :D Икономисти за пример. :Д и две сгради имаме, три кафета само в основната сграда вътре, кафето в най-лъскавото от трите е 25 стотинки :ДДДДДДД

Само на мен ли ми се струва, че турците са страшно много?Направо като мина близо до НУК-а и имам чувството, че не съм в България..Писнало ми е да слушам турски речи навсякъде...

Violenza
01-30-2013, 20:43
POLLINA, мерси.


Мисля, че се отказах вече от идеята, особено пък ако наистина ще става само с изпити.

Wednesday666
01-30-2013, 20:44
Wednesday666, права си, май трябва дистанционните обучения да гледам. Но и с тях не съм много наясно.


Дистанционно право вече няма.
Дистанционно е с 5-6 лекции през семестъра ии после сесия.
Буквално си учиш вкъщи.

granger
01-30-2013, 20:47
По принцип - да. Само с изпити е цялата работа.

Violenza
01-30-2013, 21:10
Дистанционно право вече няма.

Значи кауза пердута.

Нямам варианти вече. :D

rihanna_shakira
01-31-2013, 10:15
Здравейте сладури :) интересно ми е дори тук има някой специалост Скандинавистика за да сподели някакви впечатления,мисля че това е моята специалност досат хубави неща чета за нея но ми ще да чуя още мнения . :)

anonymous708973
02-01-2013, 13:02
Ако ще кандидатстваш тая година в СУ, ще учиш основно датски. Плюс малко шведски. Латински също се учи. Влизането е трудно (има хора, които не са приети с 5.99, зависи от годината), следването е трудно, излизането също е трудно.

rihanna_shakira
02-01-2013, 13:09
Ами да тази година . Знам ,че това е една от специалностите с най-висок бал ,но аз съм решена да се справя ! :)
Иначе разгледах програмата и ми изглежда интересна обичам всичко свързано със Скандинавия и ще го уча с удоволствие и много упоритост .

DisappointedDreamer
02-02-2013, 07:40
Кое по точно обичаш в Скандинавия? Икеа? картофи с мармалад? -35 градусови температури? Kanelbullar? Köttbullar?

JoLLiE92
02-02-2013, 07:42
Е, има и хора, които я обичат, колкото и да е странно за мен :cool:

anonymous708973
02-02-2013, 09:40
Кое по точно обичаш в Скандинавия? Икеа? картофи с мармалад? -35 градусови температури? Kanelbullar? Köttbullar?

Не с лошо, де :д
ИКЕА е тооооолкова яко място, мога да живея там :д

Тва малко като с девойките, които записват корейски, щото слушат кей поп :д

rihanna_shakira
02-02-2013, 10:15
Ами какво ми харесва ? Харесват ми природата ,чистотата ,хората и характерът им . Както веднъж казах не си падам по типичните балкански порядки като това на всеки новодошъл да му целуваме краката трябва време за опознаване .

Джоли ,Дрийм :D майка ми също ми се чуди на това

DisappointedDreamer
02-02-2013, 14:33
Аз на никого не целувам краката. Не познавам и българи, които да го правят.

Какъв е характерът им? Били го описала? Откъде са тези твои наблюдения?

Природата - поне в Швеция - е еднообразна. Нищо няма. За чистотата съм съгласна.

едит: Пантерке, хот-дозите ли ти харесват в Икеа? :Д ха-ха.

girlwithblueeyes
02-02-2013, 14:53
Такам първо аз съм rihanna_shakira да не се чудите ,че отговарям на тези въпроси :D

Дрийм аз съм разглеждала снимки и Швеция ми се струва много красива . Ти например може просто да свикнала и затова да не ти прави кой знае какво впечатление .
Нали веднъж ме попита от къде познавам и шведи и датчани и ,аз ти отговорих ,че тренирам спортна гимнастика и съм обиколила почти цял свят . Харесвам характерът им това ,че са сдържани ,имат си принципи и си спазват ,спазват си законите и се ценят държавата . Много рядко правят първата крачка но спечелиш ли ги за приятели могат да бъдат страхотни хора .Поне такива са мойте наблюдения ,различни хора сме и имаме различни предпочитания . Ти например някъде беше споменавала ,че харесваш италиянци ,е аз пък не ги намирам за особено симпатични :D за всеки влак си има пътници .

А ти след като завършиш някъде беше споменала ,че след това нямаш намерение да живееш там л На къде си се насочила ? :)

DisappointedDreamer
02-02-2013, 15:58
'Обиколила почти цял свят' какво означава? В период от колко дни си прекарвала в дадена държава? 2-3 дни?

Това с кандидатстването ми е болна тема. Тази есен трябва да го направя. Обмислям Шотландия или Азия. Във всеки случай, искам (някога) да живея (и уча) в Азия.

Изобщо, пътуването ми е болна тема. Подозирам как ще си се върна в България. :Д

CoNviCt
02-02-2013, 17:30
Английска филология. Някъде. Какви предмети се учат в първи курс, втори? Какво се учи? Как протичат лекциите, упражненията? Разкажете!

Очаквам някой записал тази специалност да разкаже. Да ме мотивира да запиша филология.

Blab
02-02-2013, 17:48
Във всеки случай, искам (някога) да живея (и уча) в Азия.
дръж ме в течение. за Острова също;

Блаб се е оставила на течението, но много иска в (театрално) развита страна поне за година, 1-2 проекта, нещо такова. да се завърти кръгът. ще видим. животът си знае работата, като гледам, бута, дърпа, много куул:Д

YSMF
02-02-2013, 17:55
Английска филология. Някъде. Какви предмети се учат в първи курс, втори? Какво се учи? Как протичат лекциите, упражненията? Разкажете!
http://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/universitet_t/fakulteti/fakultet_po_klasicheski_i_novi_filologii/uchebni_planove/anglijska_filologiya това намерих за предметите.

CoNviCt
02-02-2013, 18:02
Разгледал съм ги. Искам информация от "кухнята". Какво се случва вътре, по-силно ли е земното притегляне...

anonymous708973
02-02-2013, 18:43
едит: Пантерке, хот-дозите ли ти харесват в Икеа? :Д ха-ха.

Не съм яла там :д
А ако е ирония, стилът ми допада адски много, дава много вдъхновение. Като си имам собствена стая в общежитието, ще си взема сума неща от там, много са готини.

JoLLiE92
02-03-2013, 11:01
Интересува ме как става преместването от даден университет в друг, дали имат спогодби и нещо такова. По-точно ме интересува между ТУ София и ТУ Варна и УНСС - ИУ Варна :)


п.с. И някой ходил на бригада с Интеграл? Впечатление от коректността им? Доволни или недоволни?

aks13v
02-04-2013, 02:20
по думите на познати са коректни,аз лично съм с Ориндж и не съм особено доволен за сега. Като почнахме тази тема, има ли някой съфорумец, който ще ходи на бригада тая година и по-точно към Денали, Аляска?

JoLLiE92
02-04-2013, 07:17
За Аляска около мен хората са против, защото ти излизал доста по-скъп самолетния билет. :)

POLLINA
02-04-2013, 07:42
^Специално за Аляска всички хора,които познавам и се ходили са изключително доволни. Спукваш се от работа,но после се връщаш с доста парички.

aks13v
02-04-2013, 10:18
Не е доста по-скъп. За ,,нормалната,, америка ти е около 600-700 евро, за Аляска ти е 1000-1100 евро

JoLLiE92
02-04-2013, 10:37
Казвам ти какво съм чувала. Иначе в Аляска и американците ходят, за да изкарат някой лев повече, явно е доходоносно, но работата май е буквално черна. :)

aks13v
02-04-2013, 10:48
Аз ти казвам какво знам. И какво означава черна работа. Една работа не е черна щом си на договор и в повечето случаи е по- лесна и по-платена от по- на юг. Разходите реално са по-високи, но предположение, че квартирата ти е много по - евтина, храната също, а заплащането и часовете са доста повече, се вижда за какво я предпочитат.

JoLLiE92
02-04-2013, 10:50
Не споря. :)
Аз повече и повече се отказвам догодина да ходя на бригада като виждам какви лайна стават с колежките ми. :)

aks13v
02-04-2013, 11:08
Работата е там, че на Унитата въобще не им пука за бригадирите, особено при мен премахнаха поправителната сесия, която беше няколко дена след изпитите ( става въпрос за първия сем.). Но ако си надъхана достатъчно тея работи не са проблем. Щото после всяка година така ще се отказваш ша си пропилееш шанса .

JoLLiE92
02-04-2013, 11:20
Не става въпрос за това дали съм надъхана достатъчно и дали унито ме спъва, а че работата, която да работя там съкс, заплащането също, а за фирмите, които организират бригади, просто да не ги почвам! ;) Некадърни до безкрайност.

aks13v
02-04-2013, 11:35
Еми, ти ако си мислиш, че ще отидеш в Америка и то на бригада и ще ти дадат работа като шефче, по- цял ден да не правиш нищо, а да ти плащат 15 долара на час значи си изпаднала в голяма заблуда. Повечето работи не са на особено високи позиции, вече от втора година ако тидеш на същото място може да ти дадат подобра и платена позиция, но първата година никъв шанс. Ти отиваш там да получиш опит, да осъвършенстваш езика и да се запознаеш с хора от цял свят, а парите поне да си ги избиеш.

JoLLiE92
02-04-2013, 13:53
Е не, разбира се, но не и да си плащам, за да лижа гъза на американците. :) Не ми харесва тая идея.

aks13v
02-04-2013, 14:10
Тва с лизането не е хубаво да, но разликата е че тук поне ще го лижеш безплатно. Напълно от теб звиси какво ще им е отношението към теб и в двата случая.

JoLLiE92
02-04-2013, 14:38
Лично аз си мисля, че всяка година се печелят все по-малко и по-малко пари от това. Лично мнение, с което не ангажирам никого. ;)

aks13v
02-04-2013, 15:05
много относително. До колкото знам 2009-2010 е било по-зле като втора работа и заплащане от сега заради кризата. Все пак за разлика от тук не е перманентна. Също зависи от това дали си си направил сметката в кой щат да ходиш и ква оферта търсиш, втора работа, допълнителни часове и т.н.............. до безкрай.

anonymous708973
02-04-2013, 19:34
Е не, разбира се, но не и да си плащам, за да лижа гъза на американците. :) Не ми харесва тая идея.

За съжаление е баш това.
За да се върнеш с пари, трябва да работиш и на две места, което не е най-приятното нещо на света, както можеш да се сетиш.

POLLINA
02-04-2013, 19:40
^ Дам, така е.
Много зависи за какво си отишъл. Някои отиват просто,защотото това е възможност, която няма да ти се отвори всеки ден. Други,които са отишли за работа, работят по на 2 да не кажа и 3 места.
За Аляска специално бях чула за човек,който се е върнал с доста добра сума.

JoLLiE92
02-04-2013, 20:59
За съжаление е баш това.
За да се върнеш с пари, трябва да работиш и на две места, което не е най-приятното нещо на света, както можеш да се сетиш.
хората и на 3 ходят. Акъла ми не го побира. :) Кога спят?

POLLINA
02-04-2013, 21:01
не спят. Toва е истината :cool:
Ама все пак там си на почасова работа, не си на пълен работен
Да ги сложим средно по 5 часа.

SpiritInBlack
02-04-2013, 21:02
Кога са ви датите за пробните изпити в УНСС ? Драснете някой път да ви заведа на интересни лекции :D

JoLLiE92
02-04-2013, 21:04
На мои приятелки в момента им предлагат 8 часа на ден по 7.25$, като от август работят само събота и неделя май или нещо такова. 80-85$ на седмица housing. Ебахти "добрата" оферта! Да си плащам, за да работя.

POLLINA
02-04-2013, 21:09
Ee недей така де.
Може би просто не са попаднали на добро предожение.
Аз лично бих отишла на бригада не за парите, а за възможнността да поживея известно време там, да разгледам така мечтаният от мен Ню Йорк :cool: и т.н. :)

aks13v
02-04-2013, 23:03
Те твойте приятелки ако се навият на тая оферта ... техен е проблема. Лично аз, мисля, че една нормална оферта е 8 долара плюс 1 бонус на час с около 40 часа седмично.
Пп: А и то хубаво мислите да ходите, ама вече малко късно става за записване.

JoLLiE92
02-05-2013, 06:58
Ти да, ама аз ако взема 3-4 бона от нашите да замина и не мога да им ги върна, няма да мога да ги погледна в очите после. :)
aks13v те се записаха октомври и днес отиват да се отписват. :) Прецениха , че предпочитат да изгорят с по 150$, отколкото да разчитат на тея хора 3-4 месеца.

aks13v
02-05-2013, 13:05
Еми щом така са преценили, то и аз бих се отказал ако няма свястна оферта поне за избиване на парите.
А за парите от ваще, лесна работа, от банка може да се окаже проблем, като при мен. Но само ако не си си направила сметките както трябва.

JoLLiE92
02-05-2013, 13:35
Твърда съм по въпроса, че няма да тегля кредит. :)

draid
02-05-2013, 14:36
Изкарват се пати по бригадите, може да си докарате и по 15 000 чисти и нагоре. Зависи много какво се работи и какво се харчи.

JoLLiE92
02-05-2013, 14:42
Изкарват се пати по бригадите, може да си докарате и по 15 000 чисти и нагоре. Зависи много какво се работи и какво се харчи.
пич, аз наркотици ли ще продавам там? :Д

aks13v
02-05-2013, 16:12
ти може да не продаваш, обаче той определено употребява.

anonymous708973
02-05-2013, 17:51
ти може да не продаваш, обаче той определено употребява.

Прав е за парите, възможно е.
Знам и за по-фрапиращи случаи.

draid
02-05-2013, 17:51
Хахаха. Добре. Като ходите да работите недоходоносни работи като пазач, спасител, берач ще е така. Като се забивате по големите градове където разходите са големи също ще е така.

POLLINA
02-05-2013, 17:58
За 15 000 съм напълно съгласна,защото даже съм свидетел и на малко по-висока сума.
Ама виж сега.. няма кой да те вземе за шеф там :coo:

draid
02-05-2013, 18:53
Не става въпрос за шеф, а за професии където може да вземаш бакшиши, например сервитьори, бъсъри, пикола и т.н.

POLLINA
02-05-2013, 18:54
Пиколо най-добре,ако питаш мен :cool:

JoLLiE92
02-05-2013, 20:48
Като сме ходели да работим. Това предлагат! ;) И то в договора им пише, че ти предлагат една работна оферта, ако искаш втора плащаш допълнително, освен това ти може да имаш някакви претенции към работата, но те не са длъжни да се съобразяват с тях. Аз тоя договор не бих го подписала!

aks13v
02-05-2013, 22:15
Надявам се, че не си вярвате на глупостите. 15 хиляди особено долара е възможно единствено от 2 работи, ако не и 3. Което най-малкото, много малко хора могат да издържат. Вие поне като ги говорите тея простотии правите ли си елементарни сметки и вадите ли разходите от тея пари ???
В масовият случай, ако работите на една работа, дори да е най-яката оферта ще се върнете с 1-2, най-много 3 хиляди лв. чисто като си изплатите всичко.

POLLINA
02-05-2013, 22:49
Aз говоря за Аляска.
Спукваш се от работа,но поне има защо.
Може би е единичен случай,но все пак е факт.

draid
02-05-2013, 23:00
Надявам се, че не си вярвате на глупостите. 15 хиляди особено долара е възможно единствено от 2 работи, ако не и 3. Което най-малкото, много малко хора могат да издържат. Вие поне като ги говорите тея простотии правите ли си елементарни сметки и вадите ли разходите от тея пари ???
В масовият случай, ако работите на една работа, дори да е най-яката оферта ще се върнете с 1-2, най-много 3 хиляди лв. чисто като си изплатите всичко.

Хахаха я се осъзнай бе. За 4 месеца сервитьорка може да вземе 15 000+ и това е ако знае как да си изкарва парите. Примери много имам за хора които са докарвали такива суми и то чисто. Не мисля че изобщо знаеш за какво става въпрос че да спориш. Тия 2-3 хил лв може да ги докараш ако се счупиш да пазаруваш там и да се разхождаш наляво надясно. Достатъчно познати имам които вървят по бригади, че и даже записват вече по 2-ри път разни висши за да могат да ходят и то за да изкарат 3 хил лв :D :D :D

aks13v
02-05-2013, 23:52
Кво да ти обеснявам, вярвай си .... поне ти да си вярваш.
Аз все едно нямам познати, които са ходили. Шматка !
Ае да та еба, сметни повечето както взимат не повече от 8 долара по не повече от 40 часа седмично. 4 седмици по 4 месеца колко прави !???? Елка имаш, предполагама знаеш как се ползва. Говорим за нормални работи, а не такива с бакшиши, при които тука има, тука няма. Може да вземеш доста, може да не вземеш нищо и пак няма да вземеш толкова колкото казваш, ти да не мислиш, че тоя бакшиш целия е твой + 2-3 долара къде ти е твърдо на час ?

draid
02-06-2013, 10:31
Ти си като шопа в зоопарка, гледа жирафа и вика : "Е те такова животно нема" Не е до вярване а до виждане на подобни приходи, пак ти повтарям това, че се блъскате на работи които няма възможност да се вземе повече от 8$ не значи че други не работят и не изкарват. Имам прекрасни примери за сервитьори и пикола които си се връщат с много стабилни приходи. Имам и примери на хора на по 2 работи, които също си докарват над 10 000. Пак ти обяснявам, че виждам че трудно сгряваш, ако ходиш там да си правиш купон, няма да се върнеш с парим ако ходиш да работиш, ще се върнеш. И има едно понятие overtime, не е лошо да бръкнеш в речника и да видиш какво значение има. Всичко е до това как ще си го направиш.

aks13v
02-06-2013, 12:09
И тва понятие ти донася не повече от 2-3 хиляди чисто. Ако не знаеш на повечето места има и правило за не повече от 10 часа overtime.Когато почнеш да разучаваш сам за бригадите, а не да те лъжат и да вярваш, тогава ще спориш с мен.
Ти ще кажеш кой в каква работа се набутва, абе плондер, ти да не мислиш, че отиваш в офиса и казваш тая работа я искам и я получаваш, вземи запиши се за бригада да те видим ква работа ще намериш. И тва сервитьор въобще не ми го споменаай като работа. Търсят се почти изключително жени и то с перфектен английски, от друга страна не всеки може да е сервитьор, тва дори в България не минава за работа.
И кое е по-добре, да знаеш че със сигурност ще взимаш по 8-9 на час или да взимаш 2 и да се надяваш на процент от бакшиша,при положение, че си на другия край на света.
Реално може и да има хора изкарали много пари от бригада, но те са единици и са работили поне на две работи по 8 часа всяка.
Повече не мисля, че има смисъл да споря по тая тема и те оставям да се давиш в самозаблудите си.

Kristianc95
02-06-2013, 14:01
Изкарват се пати по бригадите, може да си докарате и по 15 000 чисти и нагоре. Зависи много какво се работи и какво се харчи.
това число е нереално.

draid
02-06-2013, 14:53
Ходете и работете за 2-3хил по бригади. Аз за такива пари никога не бих се мръднал даже... щом сте толкова вещи изкарвайте си ги със здраве. А на мен няма нужда да ми обясняваш как се изкарват пари.

anonymous708973
02-06-2013, 18:48
Преди седмица някъде си говорих с един пич, който втора година беше ходил на бригада в Ню Йорк и разправяше как негов познат бил се върнал с 25 000 чисто за бригада, която е не повече от 4-5 месеца. Бачкал бил като барман.
Пичът няма никаква полза да ме лъже.

pac0line
02-06-2013, 19:15
Колеги, да имате познат с мнение или въобще някакво мнение за ВСУ Любен Каравелов ? Не за мен, за приятелка е, а няма какво да и кажа, тъй като нямам никакъв познат, свързан с това учебно заведение, или поне не знам за такъв.

aks13v
02-06-2013, 20:08
Той може да няма полза, ама пък неговия познат явно си е намерил такава.

CoNviCt
02-06-2013, 20:55
15 000+? Да не е в някаква друга валута?

JoLLiE92
02-06-2013, 21:00
Йени очевидно.

anonymous708973
02-06-2013, 23:02
Глупости.
Много се дразня, когато говорите без да знаете.

Goddess
02-06-2013, 23:24
Колеги, да имате познат с мнение или въобще някакво мнение за ВСУ Любен Каравелов ? Не за мен, за приятелка е, а няма какво да и кажа, тъй като нямам никакъв познат, свързан с това учебно заведение, или поне не знам за такъв.

Най-долнопробния университет, който съществува в София сигурно, ако не и изобщо. То самото му разположение е достатъчно красноречиво - около циганската махала. И понеже никой нормален човек, който си учи и има висок успех, няма да тръгне да кандидатства там, те буквално се молят за студенти и приемат само по документи даже, без изпити, 3ка ти е предостатъчно, за да си вътре. Откровено казано, приятелката ти по-добре никакво висше да не записва, отколкото да се запише там.

SisiStrange
02-07-2013, 06:28
Най-долнопробния университет, който съществува в София сигурно, ако не и изобщо. То самото му разположение е достатъчно красноречиво - около циганската махала. И понеже никой нормален човек, който си учи и има висок успех, няма да тръгне да кандидатства там, те буквално се молят за студенти и приемат само по документи даже, без изпити, 3ка ти е предостатъчно, за да си вътре. Откровено казано, приятелката ти по-добре никакво висше да не записва, отколкото да се запише там.
По-съгласна не мога да бъда. Минавала съм оттам 2 пъти на път за друго място. Едни коптори са, ужасни. И двата пъти приятеля ми ме изпращаше, за да не минавам там сама. Не знам как е вътре де, но никак не прилича на университет. Прилича на особено забутано СОУ.

Засега всичко върви перфе!

ИТ - 5
Систематика на водорасли и гъби - 6
Анатомия на човека - 6

Остават още 3. Сигурно ще пиша хубави оценки и след Хистология и ембриология, и Органична химия, но след Физикохимията няма да се вясвам в темата до април. 8-)

Niakoitam
02-07-2013, 08:16
Йени очевидно.

Почисти си кутията :)

Violenza
02-07-2013, 08:30
За парите от бригади - на братовчедка ми колежка се прибрала с около 17 бона, така че не е невъзможно. Наистина има такива случаи.


Вчера си взех един от най-тежките устни изпити по право и съм супер, супер, супер доволна. Иииии.... няма такъв секси професор просто. :D

minchorna
02-07-2013, 08:43
За парите от бригади - на братовчедка ми колежка се прибрала с около 17 бона, така че не е невъзможно. Наистина има такива случаи.


Вчера си взех един от най-тежките устни изпити по право и съм супер, супер, супер доволна. Иииии.... няма такъв секси професор просто. :D

Колко е голям професора ?

Violenza
02-07-2013, 09:45
Колко е голям професора ?
Кво значение пък има това? Да не съм го питала, бахти. Видимо е към 28цата.

kalpazanka
02-07-2013, 09:49
Поздравления за устрема да твори наука :D

minchorna
02-07-2013, 09:52
Кво значение пък има това? Да не съм го питала, бахти. Видимо е към 28цата.

На 28 и професор..интересно

JoLLiE92
02-07-2013, 11:58
Почисти си кутията :)
Изчистена е :Д

Violenza ние имаме един уникално готин доцент, който е на 40 точно, ние на 20. То не е речено, че искам нещо с него, просто искам един ден мъжът ми да прилича на него поне малко :Д Честито за изпита :)

pac0line
02-08-2013, 22:47
Най-долнопробния университет, който съществува в София сигурно, ако не и изобщо. То самото му разположение е достатъчно красноречиво - около циганската махала. И понеже никой нормален човек, който си учи и има висок успех, няма да тръгне да кандидатства там, те буквално се молят за студенти и приемат само по документи даже, без изпити, 3ка ти е предостатъчно, за да си вътре. Откровено казано, приятелката ти по-добре никакво висше да не записва, отколкото да се запише там.

Ясно защо не познавам никого оттам :D Благодаря ти !

DieselBlood
02-08-2013, 23:03
За пръв път усетих насладата от взетият изпит. И понеже асистентката е кучка (пеем смърт за тебе, изрод долен!), ще трябва да ходя на поправка на 15ти. На 12ти пък имам поправка по микроикономика. Страшно забавна седмица се очертава.

jumpin
02-08-2013, 23:28
Пловдивски университет "Паисий Хилендарски" майнааааа!!!

girlwithblueeyes
02-12-2013, 15:11
Здравейте хора :) Как върви ?
Виждам обсъждали сте университети поне лично за мен най-добрият университет е СУ и медицинският във Варна :) аз поне така мисля за себе си .

JoLLiE92
02-12-2013, 15:16
Здравейте хора :) Как върви ?
Виждам обсъждали сте университети поне лично за мен най-добрият университет е СУ и медицинският във Варна :) аз поне така мисля за себе си .
Двата нямат НИЩО общо. :) Има добри и не толкова добри университети за определена специалност , не може ей така да правим обща класация всички в кюпа :Д

girlwithblueeyes
02-12-2013, 17:26
Ами що се отнася до правото и фиологиите за мен лично СУ е на 1-во място .
Иначе според мен наистина добрите университети в България са доста малко :D

JoLLiE92
02-12-2013, 20:12
За правото да, и за ФМИ. :)

shmatarok
02-13-2013, 00:19
ммм ако има някой разбиращ Modelling и по-конкретно Class Diagrams или учещ нещо подобно, моля да ми пише :)

Fisherman
02-13-2013, 19:16
1 курс Фармация в СУ.По-добре е отколкото очаквах,преподавателите във ФХФ са страшни винаги питат "има ли въпроси" след всяка лекция и на колеги случих :) Очертават се едни хубави 5 години.

draid
02-13-2013, 20:15
1 курс Фармация в СУ.По-добре е отколкото очаквах,преподавателите във ФХФ са страшни винаги питат "има ли въпроси" след всяка лекция и на колеги случих :) Очертават се едни хубави 5 години.

Направете си ги хубави :) От следването остават незабравими спомени ;)

POLLINA
02-13-2013, 20:34
Ами що се отнася до правото и фиологиите за мен лично СУ е на 1-во място .
Иначе според мен наистина добрите университети в България са доста малко :D

Да бъдем искрени :Д НЯМА такива :cool:

granger
02-13-2013, 20:37
Е не се изхвърляй, има си университети с достатъчно добри специалности.

POLLINA
02-13-2013, 20:38
специалности,да. Съгласна съм.
Но образователената ни система е под всякаква критика.
Навсякъде е едно и също,не е като едно време.

SisiStrange
02-13-2013, 20:51
Не е свръх строго и избират слаби кадри (на места), но далеч не е чак толкова зле. Аз съм доволна като цяло с малки изключения. Ако си съвестен и си учиш, можеш да получиш много добро образование.

ПП. Не е много добре разпределено като материал през годините, ако трябва да съм честна, но не е и толкова зле. Втори курс съм и чак сега успях хубаво да си навържа материала от първи след като минахме анатомията и ХЕ. Според мои лични преценки трябваше да ни ги сложат първата година, но пък винаги първите месеци си малко шашнат, а са трудни предмети. Може и да си е изчислено. Кой знае.

JoLLiE92
02-13-2013, 20:58
Мда ... Съгласна съм. Лошото е, че сульо и пульо влизат да учат и има начини да завършат и те. Било с преписване, било с учене наизуст, bluetooth и т.н. , но се успокоявам, че сульо и пульо няма да си намерят работа и да са ми конкуренция :Д

POLLINA
02-13-2013, 20:59
Еми да,разбира се всеки си има мнение.
За мен при нас нещата как да кажа .. са твърде ''сухи''.
Трябва да се прилага повече практика в самото обучение,както е в чужбина.
Ще бъде в пъти по-полезно.
Това,че 5 години си зубирил и си учил чисто теоретични неща (не казвам,че те не са ни нужни) няма да ти помогне по никаъъв начин,защото в реалността нещата стоят по-съвсем различен начин.
Изключвам медицината,правото,фармаци я и етц.

Да не си отварям устата за корупция, недопустимо държание на преподаватели, оценяването по симпатии и още какви ли не други работи :cool:
Както и да е :cool:

POLLINA
02-13-2013, 21:01
Мда ... Съгласна съм. Лошото е, че сульо и пульо влизат да учат и има начини да завършат и те. Било с преписване, било с учене наизуст, bluetooth и т.н. , но се успокоявам, че сульо и пульо няма да си намерят работа и да са ми конкуренция :Д

В живота точно това се получава:Д именно сульо и пульо си намират работа:cool:
Жалко е,но е така.

SisiStrange
02-13-2013, 21:01
Мда ... Съгласна съм. Лошото е, че сульо и пульо влизат да учат и има начини да завършат и те. Било с преписване, било с учене наизуст, bluetooth и т.н. , но се успокоявам, че сульо и пульо няма да си намерят работа и да са ми конкуренция :Д
При нас няма такъв вариант. Сульо и пульо много рядко си взимат изпитите с нещо над 3, а за да работиш нещо в тази сфера трябва да си минимум (но наистина минимум) с 4.50 в дипломата. И е много вероятно с под 5 все пак да не си намериш работа.

ПП. Никой не смее да преписва. 8-) Слагат ни през 2 реда и през 2 места, взимат ни телефоните, оставяме си всякакви якета/чанти и други дреболии на закачалки и има по квестор за всяка редица. Никога не съм правила пищови. Трябва да си луд, за да се опитваш така да минеш. По-добре да изкарам 4-5 и да ида на повишителен лятото, отколкото да си причинявам такъв стрес. 8-)

SisiStrange
02-13-2013, 21:03
Полина, при нас има бая практика. 8-) А ти дават и варианти с кръжоци към БАН или катедрите в самия университет в случай, че си особено заинтересуван от нещо определено.

Ти какво учеше та нямате много упражнения? При нас са по 20тина часа седмично през семестъра.

POLLINA
02-13-2013, 21:04
Сиси какво учиш,че ми стана интересно?

POLLINA
02-13-2013, 21:07
Полина, при нас има бая практика. 8-) А ти дават и варианти с кръжоци към БАН или катедрите в самия университет в случай, че си особено заинтересуван от нещо определено.

Ти какво учеше та нямате много упражнения? При нас са по 20тина часа седмично през семестъра.

Мениджмънт уча,ама не ме разбра:Д имам си упражнение доста даже,ама просто самото преподаване на тези специалности в България не е такова,каквото трябва да бъде. Реално никой няма да ме пита каква стратегия ще използвам управляването на организацията си и т.н :cool: въпросът е да знаеш как да постъпиш в дадена ситуация, а не да си научил нещата на теория.

Това е моето мнение, не споря с никого :cool:

SisiStrange
02-13-2013, 21:13
Мда, за ситуациите е така. И при нас не е много наблегнато на реалните ситуации, но пък е хубаво, че ти дават възможност да работиш в кръжоците. Те самите представляват точно да си асистент на някой доцент (който се занимава с теб и се е съгласил да идеш при него) и да работиш с него по проекти. Реално ти разрешават да работиш по експерименталната част, разказват ти за дадения проект, един вид виждаш точно как протича всичко и взимаш участие. Много е полезно, а и точно тук се открояват сульо и пульо. Общо взето тези, които наистина си учат, ходят на нещо такова или поне си търсят и разпитват. Другите ахкат и охкат колко е яко, но не искат да се захванат те.

Молекулярна биология в СУ уча.

JoLLiE92
02-13-2013, 21:13
О, при нас преписват, та се късат. Това адски ме дразни. С бръмбари преписват повечето, някои и с хартиени пищови, но повече ги ловят. Ние сме пред ред и през две места. :) На един изпит тоя семестър пуснаха някакво устройство против Bluetooth. Кофтито е, че при нас влизат по-несериозни и очакват, че като са влезли, преподавателите са им длъжни да им подаряват изпитите и ако са скъсани, настава великата драма "ма тоз малоумник що ма скъса!?" без да се усещат, че са малограмотни и нискоинтелигентни индивиди и даже взетите досега изпити са им много. При нас практиката е с 3 поправки директно да презапишеш, което си е нормално според мен. Всяка сесия тея с трите поправки подават молби до ректора да ги допуснели до поправки, те имали ПРАВА видиш ли..... Малоумници колкото искаш. Да са учили като му е било времето. Има кофти преподаватели, да имаш една поправка ако имаш лош късмет, две да имаш може и да се случи, но три си говорят недвусмислено за неучене и безхаберие.

SisiStrange
02-13-2013, 21:21
^ Много лошо, че успяват да преписват. На нас са ни взели страха. 8-) При нас прага е 2 изпита, но ги пускат нататък с молби.

Нечестности в университета много... (сигурно вече съм надула главата на форума с историята как получих 5ца по Основи на физиката и после оревах света за петица ;д ), но някои се оплакват съвсем безпричинно. Мен ме дразни, когато започнат да обиждат лектори, които уважавам и са ни преподавали добре, защото са ни изпитвали на лекциите си, а не по учебник. Не било задължително да се ходи на лекции... Еми, не е. На тези лекции, в които лектора си чете учебника под носа и се води преподаване, не е. По същата причина съм ходила само един единствен път на ИТ. Но, когато хората са си съставили лекционен материал, направили са презентации и са се постарали, е просто глупаво да не ходиш и си е за твоя сметка. Едно е да научиш 2000стр учебник, друго е да си прегледаш 100те страници лекции.

JoLLiE92
02-13-2013, 21:25
Тъпо е. Примерно от последната сесия на един изпит, бях се притеснила и съм направила "фатална грешка" , която я имаха поне половината от хората, но скъса мен и още две момичета. Поправката си я взех с 5 почти 6 без да седна да уча. Нашите варианти бяха гадни, на другата група предния ден са били В ПЪТИ по-лесни.
Колежките ми са недоволни от асистенти, които не цепят басма и не подаряват точки. На мен просто ми стига да не се държи като лайнар и да не отнема точки, които съм си заслужила. Това не ти е детска градина все пак.

POLLINA
02-13-2013, 21:27
абе понякога си го има и заяждането.
Имах една преподавателка,която вътрешно разбираше колко маловажен е предметът и и че сложен само и само,за да се запълни програмата и именно заради това късаше наред всеки,който и е кеф.
Ще дам пример със себе си
Дори не ме чу кво и говоря,директно каза - ПОПРАВКА.
Интересно как на поправката имах 6 :D

JoLLiE92
02-13-2013, 21:31
Нали това ти казвам, има и боклуци, има и хора, които просто МНОГО си държат на предмета и не пускат току-така, та е нормално при тях да имаш поправка. Но да имаш 3 поправки от 5 изпита... ?

SisiStrange
02-13-2013, 21:32
Да, именно частта със заяждането мен ми скъсява живота. Като сме отворили темата пак да си разкажа моята дълбока рана. 8-)

Та Основи на физиката. 8-)

Хич ме нямаше по физика дотогава. Хванах се със стоманена упоритост да уча.

Колоквиум (задължителен, не освобождаващ) изцяло на задачи - 6
Протоколи - 6
Устен изпит на упражненията - 6
На самия изпит ти се падат 4 теми като ти трябва да напишеш 3 от тях, а по 4тата да говориш устно + тестче. Написах си трите теми, както никой не е писал теми. С диаграми, с примери, с определенията, с решени всички прикачени задачи.
Тест - 5

И изрода ми остави 5ца без въобще да ме пита по последния 4ти устен въпрос.

Леле, такъв рев за 5ца никой не е видял. 8-) Още ме мъчи мисълта и го чувствам несправедливо. Бях единствената, която му прегледа целия конспект на тоя нещастник. И бях една от 3те (от 70 човека), която имаше над 4ка на задачите му (и то с 6ца). Невероятно заядливо същество.

POLLINA
02-13-2013, 21:38
:O oле аз щях да се самоизям
нее, тва е много гадно наистина:Д

JoLLiE92
02-13-2013, 21:40
Майка ми като учеше право имаха някакъв сульо, който предаваше морско право и трябваше да му се прави хорариум на него за никому ненужното морско право :Д И всички айде, записвай специализация морско право. Имаше и някакъв, който отишъл на лекции, казал, че си забравил лекциите и не може да проведе часа днес. Ебати цървула ;д

Аз по основи на правото пък имах един некадърник (още го споменавам) на изпита трябва да даде две теми - той даде една непредавана и една изразяваща се в три реда. Накъса почти всички - буквално. Аз си знаех нещата, разбирам си ги, със самочувствие съм и пляс - 3. Аз още като излязохме от изпита казах, че ако не съм скъсана, ще се откажа от оценката и ще се явя на поправка и с такъв кеф му хвърлих книжката с 3ката, за да ми я задраска. :---) На поправката - моя колежка преписва от учебника - 4; аз си написах всичко (не съм преписвала никога, нямам и намерение) - пак 3. Видял е едно три и айде пак три. Та ходих да се скараме и леко си изпуснах нервите, но не и преди да си взема книжката с положителното все пак 3 в нея. :D С най-големия кеф на света му казах "боклук" и си тръшнах вратата. То няма такъв боклук като тоя. Ти влизаш - ние като сме повече момичета и той явно избива комплекси , и разплакваше момичетата, които са скъсани. Крещи им, държи се арогантно. Не ги е псувал, но просто се държи отвратително и те малко им трябва след скъсването и се разплакват. Не една или две. Цели редици пред кабинета му. Затова много се радвам, че не му се дадох, въпреки че знам, че не е хубаво да си изпускам нервите.

POLLINA
02-13-2013, 21:44
Mоля тее :Д не са те питали след 7 часа престой, в чакане да влезнеш да те изпитат,
Има ли в приятелството координатна система?
Ти присъствала ли си на твоето раждане?
о.О е,погледът ми беше наистина такъв:Д

JoLLiE92
02-13-2013, 21:48
Това с раждането ми го беше казала :Д
На въпросната поправка пък, където имам 5, стояхме в шибания университет от преди 8 сутринта до след 3 следобед. :) Има адски готини преподаватели, има пълни некадърници и тотална загуба на човешки материал.

SisiStrange
02-13-2013, 21:51
:O oле аз щях да се самоизям
нее, тва е много гадно наистина:Д
О, да. Това го запомних и мисля, че до края на живота ми ще го помня и ще си го разказвам на децата един ден. Много мислих дали да ида на повишителен, но осъзнах, че щом е решил да се заяжда, най-много да ми смъкне оценката още повече. Нарочи ли те лектор, край. Не е като в гимназията да идеш на поправка и да те изпитва комисия без същия тоя, който ти е занижил оценката. Това е огромният минус на българската система. Че всеки може да се гаври. DisappointedDreamer беше разказвала как при тях пращат това, което си написал (или твой видео запис за устните изпити) на лектор в друг университет някъде в друга държава/окръг и тн. - непознат човек, за да те оцени безпристрастно. Златна практика. Жалко, че при нас я няма.

Джоли, има ги и такива. Не са стигнали много надалеч в развитието си или са съвсем изкукуригали тотално. За някои е нещо като велика власт, че децата пред тях разчитат и зависят от тези оценки, и се възползват всякак. Става им още по-хубаво, че могат да те разреват, да те разиграват, да те обидят. Човек някак трябва да се примири с тоя факт и да не си го слага много много. Аз след гигантския рев за тая петица по физика (при все, че колегите ми вдигаха купони за 3ки) се опитвам да не се ядосвам много много. Не винаги става, но като цяло вече се старая за важните предмети и когато съдбата ни срещне с някой от този тип преподаватели, просто не си го слагам присърце.

girlwithblueeyes
02-13-2013, 22:52
Аз пък мисля че когато един човек е амбициозен ако ще й сред най-големите идиоти да учи пак ще успее . Това с учителите с някакви тъпи оправдания на мамини дечица .

SisiStrange
02-13-2013, 22:54
В повечето случаи, да. В някои определени и редки като моя пич по физика - не.

girlwithblueeyes
02-13-2013, 22:56
Съгласна съм има много калпави преподаватели обаче те не биват да бъдат оправдания за мързеливците :)

POLLINA
02-13-2013, 22:56
Догодина ни пиши пак да ни кажеш какво мислиш.
Има ги всякви,на него не му пука дали ти си се спукал от учене,щом му е кеф ще те скъса,или ще се направи на интересен,както в случаите,които разказахме ние трите.

girlwithblueeyes
02-13-2013, 23:00
Ами надявам се да пиша:D . Иначе аз н,е съм толкова компетентна просто споделям това ,което сега мисля може след време ,да съм на корено различно мнение .

SisiStrange
02-13-2013, 23:14
Първи курс ли ще си сега?

Ако е така, ясно защо си на това мнение. 8-) В гимназията нещата са доста по-честни. Тогава учех - хубава оценка, не учех - лоша оценка. Просто и ясно. Сега пак е така... с повечето предмети. Но тук таме се вясва по някой наистина заядлив и противен тип, който не се интересува не само колко си учил, а и като цяло колко точно си знаеш. Най-добрия ми приятел от 6-7-годишен се занимава с ботаника и зоология. Гледал е какви ли не животни, знае какви ли не уникални неща. Всъщност, аз съм сигурна, че знаеше повече от самия лектор, ама му оставиха 5ца. А този далеч не беше от тежките случаи. Моя велик случай го разказах на миналата страница. Мога някой път да си наснимам папката по физика. По право това са 4 папки с теми, задачи, протоколи, сметки, графики и какво ли още не. Е, какво да се прави. Заядливи хора има. Нищо не можеш да направиш. Не е до усилия.

girlwithblueeyes
02-13-2013, 23:19
Да тази година надявам се да съм 1 курс

Е да в гимназията нещата са коренно различни някак по лесни и опростени . Е да има тук таме някоя заядливец но до там . В университета предполагам нещата са коренно различни .

JoLLiE92
02-13-2013, 23:20
Да, много се ядосвам майка ми като почне "учи повече" ...... Това да не ти е да си науча урока, да вдигна ръка да го разкажа и хоп - 6.

girlwithblueeyes
02-13-2013, 23:22
Баща ми никога не ме карал да уча л Веднъж в 8 клас само ми тегли едно предварително конско :D и явно се вслушах в него и не съм имала проблеми .

Fisherman
02-13-2013, 23:29
За мен разликата от даскало и уни не е голяма,човек никой не го кара да учи в унито обаче ставаш по отговорен,никой няма да те следи дали си пишеш домашното или си направил протокола,всичко си е за теб.

JoLLiE92
02-13-2013, 23:31
Много зависи в какво училище си учил. :)

girlwithblueeyes
02-13-2013, 23:33
Е според мен едно от разликите е ,че в унито ако имаш проблем с преподавател, ще си вече достатъчно зрял, за да опиташ да оправиш проблемът сам . В гимназията викаш мама, и тати, и баба и дядо :D

JoLLiE92
02-13-2013, 23:36
Да бе. В моето училище родителите и преподавателите бяха коалиция ако някой не си изпълнява задълженията. :D Ще викаш ти мама тати баба дядо да се разправят. Моите и в началното училище не са ходили. Разликата е, че в училище не си позволяват толкова своеволия, има някакъв контрол върху тях.

Fisherman
02-13-2013, 23:37
Много зависи в какво училище си учил. :)

В скапано

girlwithblueeyes
02-13-2013, 23:38
И баща ми ,не е идвал в училище за всичките ми 12 класа . В началното 2-3 пъти, после въобще не се вясвал :D

SisiStrange
02-14-2013, 08:39
И моя май случайно се вясна веднъж... Някъде 8 клас ще да е било. После един път мама на родителска среща. Много ми беше интересно. 8-)

Ох...толкова ми е антиученолюбиво преди тоя изпит... Минаха 4 официални, 7 практически и ми остават още 2... Уморих се нещо.

Резултат СУ : Сиси засега:
ИТ - 5 ; практически изпит: 6-
Систематика на водорасли и гъби - 6, практически /водорасли/ - 6, практически /гъби/ - 6
Анатомия на човека - 6 ; практически /кости/ - 6, практически /мускули/ - 6, практически /органи/ - 5
Хистология и ембриология - 6 ; практически: 5.50

И сега се надяваме след Органична химия първа част - 5.70 да следва Органична химия (общо) - 6 след понеделник.

Физикохимията по всичко личи, че ще се оставя за повишителен или поправка, както дойде. Няма никаква съгласуваност между проклетите катедри. Не ни оставиха никакво време да погледнем какво да е. Сега ще имаме 3 дни за предмет, по който се очаква да решаваме задачи. Няма как да стане.

girlwithblueeyes
02-14-2013, 08:53
Баща ми е е идвал на родителска среща само 1 път и после класната ме питаше дали въобще е живо :D

DisappointedDreamer
02-15-2013, 16:06
DisappointedDreamer беше разказвала как при тях пращат това, което си написал (или твой видео запис за устните изпити) на лектор в друг университет някъде в друга държава/окръг и тн. - непознат човек, за да те оцени безпристрастно. Златна практика. Жалко, че при нас я няма.

Да. Само дето това се случва само в моята програма, IB Diploma Programme. Шведските програми са точно като българските и всички си минават с 6-чките. И после с такива трябва да се съревновавам за място в даден университет с дадена специалност.

-.-

pifiella
02-15-2013, 17:28
Като говорите за заядливи учители/лектори, да вметна и аз нещо.
Не знам само мое наблюдение ли е, но всичките ми учители по физическо са били ебати комплексираните същества.То не е злоба,заядливост,арогантно ст.Мислят си,че техният предмет е супер важният,оставят слаби оценки,само защото за префесионално нереализирали се гимназиални учители,които измъчват децата,за да си доставят удоволствие...
Права ли съм или просто съм попада все на такива?

POLLINA
02-15-2013, 17:31
За университета ли говорим?

JoLLiE92
02-15-2013, 17:32
Случвала съм на готини, но една малоумна такава ме отказа от волейбола. :) Не си въобразяваш.
Иначе сега в унито имаме един доцент, който е страхотно добричък и ужасно секси :oops: :D

SisiStrange
02-15-2013, 18:42
Като говорите за заядливи учители/лектори, да вметна и аз нещо.
Не знам само мое наблюдение ли е, но всичките ми учители по физическо са били ебати комплексираните същества.То не е злоба,заядливост,арогантно ст.Мислят си,че техният предмет е супер важният,оставят слаби оценки,само защото за префесионално нереализирали се гимназиални учители,които измъчват децата,за да си доставят удоволствие...
Права ли съм или просто съм попада все на такива?
В училище ние бяхме все при разни свръх спокойни учители по физическо. Въобще не им пукаше играем ли или не, просто идваха, проверяваха ни и си заминаваха. ;д Уж ни изпитваха на 50м, 300м и скок дължина, но всичко това се случваше в 1 час и толкова ни беше напъването. 8-) Реално ме беше малко яд, защото се налагаше сама да се организирам за спортуване.

therichbitch
02-16-2013, 19:18
Мм интересни индивиди има. При нас 1ви курс основи на правото. Пишем, той разделя на купчинки 150 работи и на следващия ден вече има оценки. Като едната купчинка е 3, другата 4 и т.н. Скъсани няма. Не му се занимава на човека есента....

SisiStrange
02-16-2013, 20:05
Ние много се чудихме на нашия по ИТ. Един от ФМИ. Изпита ни беше в едно мазе в една доста голяма стая, а ние бяхме 7 човека. Първите 20 минути говори за това как знаел, че преписваме. Ние седим и чакаме да си теглим теми, а той ни обяснява как усещал какво смятаме да направим. Накара една колежка да си съблече якенцето, защото имал съмнения. Махна всякакви подложки за папки (не говоря за тетрадка, а за твърдото на папката, без листа). Развика се за пакет носни кърпички. Разказваше как си личало от темите на студентите, че са преписвали. Не искал да вижда пищови или да ни хваща с пищови, просто знаел. Голям параноик. Доколкото разбрах така беше скъсал някакво момиче от потока. Личало си било. Направо мъчно ми стана.

mimsssssss
02-18-2013, 09:26
Хаха, и моите учители по физическо са били супер, играеха с нас винаги - най-много играехме баскет и волей. Никога не са правили проблем, нито за норми, нито за присъствие, ама на нашия клас му беше любимият час това и рядко е имало избягали. Но за учителките по музика и физика вече мога да говоря много, от луди по луди :D
Иначе сега в унито пък имам някакви затруднения. Имам да правя курсови работи, изследвания и експеримент. Всичко ми е ясно, само дето за изследването лицата ми не трябва да са ми познати... И трябва да давам два теста на 30 човека. Пуснах едни теми във форума. На мен всичко ми е анонимно, просто ми трябват данни. Ама трудна работа общо взето.

Имам един въпрос още, не знам мястото му тук ли. Защо езика на глухонемите е различен за всички страни?

pifiella
02-18-2013, 17:48
Имам един въпрос още, не знам мястото му тук ли. Защо езика на глухонемите е различен за всички страни?


И аз се чудих за това преди няколко дни.
Предполагам,защото на различните езици думите звучат различно,а нали при показване на знака има и изговаряне на съответната дума.

mimsssssss
02-18-2013, 18:12
Ами много е сложно, сега ми идва на ум, че трябва да уча три различни модалности. Много е тъпо, вместо да се учи само един като международен.

pifiella
02-18-2013, 18:29
Ами много е сложно, сега ми идва на ум, че трябва да уча три различни модалности. Много е тъпо, вместо да се учи само един като международен.
Ти какво учиш?

mimsssssss
02-18-2013, 18:31
Психология. Ама имах предвид, че ще трябва май три различни езика да уча за глухонеми... ама то си е за мен, де.

mimsssssss
02-19-2013, 15:56
Та, на някои да му се попълват два теста? Кратки са, анонимни са, просто ми трябва статистика.

shmatarok
02-19-2013, 16:37
мятай насам, mimssssss :)

DisappointedDreamer
02-19-2013, 16:39
Дай :)

marilyn
02-19-2013, 16:41
Сесията за мен свърши. Доволна съм. :)))))))))))))))))

mimsssssss
02-19-2013, 17:34
мятай насам, mimssssss :)


Дай :)


писах ви на лс :)

SisiStrange
02-19-2013, 18:50
И аз искам тест. ;п

JoLLiE92
02-19-2013, 19:13
Давай ако имаш още. :)

mimsssssss
02-19-2013, 19:22
И аз искам тест. ;п



Давай ако имаш още. :)

Пратих ви и на вас.
Ще ги проверявам възможно най-бързо и ще ви пиша :)

LoupGarrou
02-19-2013, 22:17
Ако ти трябват още кандидати и аз бих могъл да ги попълня ; ) ...

granger
02-19-2013, 22:21
mda и аз съм навита

girlwithblueeyes
02-19-2013, 23:24
Пращай и на мен Мимс :)

mimsssssss
02-20-2013, 08:34
Пратих ви и на вас :)
На тези, които ми пратиха отговорите си, ще ги проверя днес и ще ви пиша :) Мерси много