PDA

View Full Version : Студентска тема



Страници : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

AnarchyBoy
05-08-2013, 11:49
Хора, няма ли бъдещи колеги/колежки (евентуално) към АМВР ? :D

Писах ти лично. ;)

girlwithblueeyes
05-08-2013, 11:57
@ Arnachy . Ти там ли ще ходиш ?:D

anonymous708973
05-08-2013, 11:58
Хора, няма ли бъдещи колеги/колежки (евентуално) към АМВР ? :D

Какво си си харесала там? :)

AnarchyBoy
05-08-2013, 12:02
@ Arnachy . Ти там ли ще ходиш ?:D

Ами значи, аз ще ходя на много места, смисъл, още не съм решил окончателно къде точно искам..
но ще избирам измежду

СУ - Английска филология
УНСС - всичко ми харесва там
ЛТУ - стопанско управление или "ландшафтна" архитектура
АМВР - всичко ми харесва там
8-)
ще видим, за сега ходя навсякъде по изпити, пък после ще решавам.

girlwithblueeyes
05-08-2013, 12:05
Знам че в академията има много здрави психологически изпити и 90 % от кандидастващите ги късат точно там .:D .

Chacho
05-08-2013, 12:10
Ами значи, аз ще ходя на много места, смисъл, още не съм решил окончателно къде точно искам..
но ще избирам измежду

СУ - Английска филология
УНСС - всичко ми харесва там
ЛТУ - стопанско управление или "ландшафтна" архитектура
АМВР - всичко ми харесва там
8-)
ще видим, за сега ходя навсякъде по изпити, пък после ще решавам.

Номер 1 и 3 са яки, като 1 ми е фаворит. Английска филология е една от най-добрите филологии в СУ, щото имат много добри преподаватели. Някои предмети са шит, нно зависи какво очакваш от специалността. И хората си мислят, че няма хляб в професията, ма е ебати глада за кадри по кол центровете, където заплатите са доста прилични, а оттам насетне можеш да се занимаваш с куп други дейности, като познати от от тая специалност дори работеха за издателства, пишейки резюмета на книги.

TrueStory
05-08-2013, 12:21
Номер 1 и 4 са яки, като 1 ми е фаворит. Английска филология е една от най-добрите филологии в СУ, щото имат много добри преподаватели. Някои предмети са шит, нно зависи какво очакваш от специалността. И хората си мислят, че няма хляб в професията, ма е ебати глада за кадри по кол центровете, където заплатите са доста прилични, а оттам насетне можеш да се занимаваш с куп други дейности, като познати от от тая специалност дори работеха за издателства, пишейки резюмета на книги.

Вярно преподавателите ни са мнооого добри

ROFLWTF
05-08-2013, 12:31
Ами значи, аз ще ходя на много места, смисъл, още не съм решил окончателно къде точно искам..
но ще избирам измежду

СУ - Английска филология
УНСС - всичко ми харесва там
ЛТУ - стопанско управление или "ландшафтна" архитектура
АМВР - всичко ми харесва там
8-)
ще видим, за сега ходя навсякъде по изпити, пък после ще решавам.

аз съм в ЛТУ, ЛА и мога да ти кажа, че е адски интересно. ;)
Но все пак въпросът е в това с какво ти се занимава. ;)

Chacho
05-08-2013, 12:32
^Подкрепям и аз ландшафта, горе се бях объркал.

Wednesday666
05-08-2013, 12:33
аз съм в ЛТУ, ЛА и мога да ти кажа, че е адски интересно. ;)
Но все пак въпросът е в това с какво ти се занимава. ;)

Той е точно за ЛТУ, завършва такава гимназия.
Нещо с горите беше, ся забравих кво точно 8-).
И аз съм "за" ЛТУ, шот съм чувала добри отзиви за тази специалност.

AnarchyBoy
05-08-2013, 13:11
Той е точно за ЛТУ, завършва такава гимназия.
Нещо с горите беше, ся забравих кво точно 8-).
И аз съм "за" ЛТУ, шот съм чувала добри отзиви за тази специалност.


Дам завършвам -
"Професионална Гимназия по Дървообработване, Горско и Ловно Стопанство" 8-) Отвратително. :?

chacho - знам за какво говориш.. :D
girlwithblueyes - знам са психото.. не ме притеснява особено 8-)

ЛА ще ми е последният избор, от сега го знам, но пък имам време да си променя избора..
Най-много искам АМВР или УНСС, но другите ми харесват също, охх като цяло нямам идея какво ще избера все още. :D

girlwithblueeyes
05-08-2013, 13:12
Въх е ти си Човека повечето се панират точно там .:D
Задават супер дебилни въпроси .

AnarchyBoy
05-08-2013, 13:17
Майка е "оперативен-агент" на интерпол 8-)
Леля е полицай.. баща ми също е в системата..
вече съм минавал хиляди пъти през тези въпроси, спокойно..:D

girlwithblueeyes
05-08-2013, 13:20
:D
И горе долу какви въпроси има ?

AnarchyBoy
05-08-2013, 13:31
Най дразнещите са ми тези от сорта на:

Q: Кого обичаш повече майка си или баща си?
A:Тук отговорът е малка хитрина от часовете по психология. 8-)

илии

Q: Излизаш от вас на път за работа и в един момент осъзнаваш, че си с 2 различни обувки, какво ще направиш?

А) ще се върнеш да се преобуеш.
Б) ще продължиш пътя си към работното място.
В) ще се обадиш на някой близък да ти донесе, правилният чифт.

Тук, трябва да покажеш решителност, защото шибаните психолози са пълни малоУмници
(ако някой психолог чете това да ме извинява 8-) ) , тоест верният отговор е Б) - решителността.

А понякога има изключително смотани въпроси като:

Q: Ако както си вървиш за работа, птиче ти се "изходи" на рамото, какво ще си помислиш?

А) "жената е бременна"
Б) "днес ще ме повишат в работата"
В) "днес ще хвана от тотото"
Г) Всички от горе посочените
Д) Нито един от горе посочените

В този въпрос проверяват дали си суеверен или не. 8-)

А бе, малоУмни са, но именно такива невинни въпроси, им помагат да ти направят психологичен профил.


Edit: Повечето хора си мислят, че като е "психо" ще ти показват кървища и извращения, за да видят дали си лабилен, но не е така, всъщност въпросите са съвсем обикновени. :D

girlwithblueeyes
05-08-2013, 13:35
1 въпрос е брутален :D

Chacho
05-08-2013, 13:38
А бе, малоУмни са, но именно такива невинни въпроси, им помагат да ти направят психологичен профил.


Правят ти една психодрасканица, която извинява заплатите им. Един такъв тест само може да покаже доколко четеш мисли. Мислите на изпитващият.


Как отговаря един сирак/полусирак на номер 1?

granger
05-08-2013, 13:38
Пички и пичaци, да ви запитам. Проблем ли ще е ,ако ида да подам докИменти з кандидатстване в СУ на 13 май. Има ли проблем , свързан с изборите. Не съм съвсем наясно провеждат ли се някакви интервенции в университета. Обадих се преди ден да попитам за нещо,ама и двата пъти удобно не ми вдигнаха :lol:

Chacho
05-08-2013, 13:40
Пички и пичaци, да ви запитам. Проблем ли ще е ,ако ида да подам докИменти з кандидатстване в СУ на 13 май. Има ли проблем , свързан с изборите. Не съм съвсем наясно провеждат ли се някакви интервенции в университета. Обадих се преди ден да попитам за нещо,ама и двата пъти удобно не ми вдигнаха :lol:

Гледай само да не пропускаш срокове, щото теглят същите мълчаливи майни.

Ти в студентски отдел ли звъня?

SpiritInBlack
05-08-2013, 13:40
Има проблем - 13 май е национален празник и държавните учебни заведения ще бъдат затворени. Имам рожден ден :D

AnarchyBoy
05-08-2013, 13:41
1 въпрос е брутален :D

Е той е елементарен
ако чавЕто, разбирай детето, е правилно развито и не е няк'во психясало 8-)
според психолозите би трябвало

:!: момчето да обича повече майка си
:!: момичето да обича повече баща си

Много хора не мислят така, но според психолозите, това е така. :D
За това наизустяваш някой такива отговори, и си го минаваш изпита, като абсолютен пич. 8-)

chacho не знам, честно да ти кажа, но най-вероятно можеш да им обясниш, че си сирак.. мисля че. :?

girlwithblueeyes
05-08-2013, 13:43
Аз повече обичам тате :D .
Инаеч въпросите са малко кофти ама ако ги занеш не е трудно

Chacho
05-08-2013, 13:46
chacho не знам, честно да ти кажа, но най-вероятно можеш да им обясниш, че си сирак.. мисля че. :?[/b]

Мога, да. Мога и още хиляди неща да им обясня, като скорострелно ми отпишат някой отговор.

Психоанализата не може да е основа за обективни тестовете. Фройд дори никога не е твърдял, че психоанализата е обективна.

AnarchyBoy
05-08-2013, 13:49
Мога, да. Мога и още хиляди неща да им обясня, като скорострелно ми отпишат някой отговор.

Психоанализата не може да е основа за обективни тестовете. Фройд дори никога не е твърдял, че психоанализата е обективна.

Не отричам. :D

girlwithblueeyes
05-08-2013, 13:52
Аз пък знам за момче което не му стигнали 1-2 см от ръста и не приели . Е то така малко кофти
Нали са 1-2 см едав ли е толкова фатално .

granger
05-08-2013, 14:06
Срокът е до 23 май, но мен ме интересува, дали ще има проблем,свързан с изборите. Да ,Чачез, там зънках.

pifiella
05-08-2013, 20:57
Е той е елементарен
ако чавЕто, разбирай детето, е правилно развито и не е няк'во психясало 8-)
според психолозите би трябвало

:!: момчето да обича повече майка си
:!: момичето да обича повече баща си

:?
Майната им на психолозите!Аз никой не обичам.

fuk.em
05-08-2013, 21:02
Майната им на психолозите!Аз никой не обичам.

Харесваш ми! :)
П.П. не дей да отговаряш с - „а ти не ми“ :cool:

Chacho
05-09-2013, 06:48
Харесваш ми! :)
П.П. не дей да отговаряш с - „а ти не ми“ :cool:

Може да ти отговори с "не дей" :D

AnarchyBoy
05-09-2013, 14:58
:lol:
Chacho я драсни едно лично да не се спами тук излишно, моля 8-)
Как точно ще стане, да кандидатствам с матура по английски в СУ, за английска филология ;)
Че честно, хал хабер си нямам :D уж им звънях, но удобно не ми вдигат. :?

Chacho
05-10-2013, 12:14
По избор:
І. Изпит с коефициент 3:
1. Английски език;
ИЛИ
II. Матура с коефициент 2:
2. Английски език

Като си подаваш документите за класиране, там имаше някво поле, в което попълваш, че искаш матурата ти да се вземе като оценка от изпит. И се плаща 30 лева, деба мама им обирджийска.

AnarchyBoy
05-10-2013, 14:54
Мерси. :)

То аз за всички изпити + пътувания се охарчих вече достатъчно. 30 лева, не са проблем. 8-)

anonymous708973
05-11-2013, 07:19
:lol:
Chacho я драсни едно лично да не се спами тук излишно, моля 8-)
Как точно ще стане, да кандидатствам с матура по английски в СУ, за английска филология ;)
Че честно, хал хабер си нямам :D уж им звънях, но удобно не ми вдигат. :?

Сам си вкарваш адски автогол с матурата. 6.00 на матурата е равно на 4.00 на изпита, а ти със сигурност ще изкараш повече, ако си решил сериозно да кандидатстваш. Не се мързеляви и отивай на изпит.

AnarchyBoy
05-11-2013, 13:51
Сам си вкарваш адски автогол с матурата. 6.00 на матурата е равно на 4.00 на изпита, а ти със сигурност ще изкараш повече, ако си решил сериозно да кандидатстваш. Не се мързеляви и отивай на изпит.

Брей, ти вярваш в мен повече от майка ми:lol:
охх, ама не може ли с матура, мързи ме да ходя.. :D 8-)

prosto_chovek
05-11-2013, 15:19
Отивай на изпит, по - добре е да имаш сигурност от изпит и от матура, отколкото само от едното. Накрая ти избираш с кое да кандидатстваш.

klimatronik
05-11-2013, 15:24
http://www.youtube.com/watch?v=-FcO_w8RLr0&feature=player_detailpage

Wednesday666
05-11-2013, 18:28
Брей, ти вярваш в мен повече от майка ми:lol:
охх, ама не може ли с матура, мързи ме да ходя.. :D 8-)

Аз к'во ти казах, не се прави на огромния мързелив дебил и отиди на изпита.
Ще изкараш повече от мен, а и ще тежи повече оценката, ако сериозно искаш да влезеш в СУ.

Едит : нямат ли свършване тия контролни в тоя тъп университет. Не се спряха целия шибан семестър.

Cооkie
05-14-2013, 01:26
Изпитът по английски в СУ изобщо не е сложен, заслужава си да отидеш.
От друга страна, *според мен* английска филология е доста безсмислена специалност, освен ако нямаш намерение да ставаш учител по английски след това :)

Chacho
05-14-2013, 07:25
Изпитът по английски в СУ изобщо не е сложен, заслужава си да отидеш.
От друга страна, *според мен* английска филология е доста безсмислена специалност, освен ако нямаш намерение да ставаш учител по английски след това :)

Трънки. То можеш да станеш даскал и без да си англ. филология.

AnarchyBoy
05-17-2013, 06:34
Някой може ли да ми даде, списък със специалностите, които мога да вляза с английски в Софийски Университет?
ЧЕ НА ТИЯ ПАК НЕ ИМ РАБОТИ САЙТА :x аз знам к'во искам, но да пусна за повече специалности 8-)
а трябва да си пускам документите.. :?

girlwithblueeyes
05-17-2013, 06:58
Философия,
Психология,
Социология,
Политология,
Публична администрация,
Културология,
Библиотечно-информационни науки,
Минало и съвремие на Югоизточна Европа,
Педагогика,
Социални дейности,
Неформално образование,
Славянска филология,
Английска филология,
Скандинавистика<3
Класическа филология,
Унгарска филология,
Новогръцка филология,
Румънска филология,
Тюркология,
Арабистика,
Иранистика,
Китаистика,
Индология,
Японистика,
Кореистика,
Арменистика и кавказология,
Предучилищна педагогика и чужд език,
Начална училищна педагогика и чужд език,
Педагогика на масовата и художествената комуни

AnarchyBoy
05-17-2013, 07:11
Тенк ю :)

girlwithblueeyes
05-17-2013, 07:24
Моля ,моля :D

NJ
05-17-2013, 16:04
може ли някой да ми каже каква може да бъде реализацията със завършено стопанско управление( имам предвид определени професии, защото в сайтовете на университетите не се конкретизира)

pifiella
05-17-2013, 18:15
може ли някой да ми каже каква може да бъде реализацията със завършено стопанско управление( имам предвид определени професии, защото в сайтовете на университетите не се конкретизира)

Имам съседка с АФ и Стопанско като магистратура.Работи в GFK и взима голям заплата (към 3 хиляди някъде),но дали е до късмет или до човека, не знам.

Wednesday666
05-18-2013, 08:18
Един изпит ми остана.
И ми се падна на рождения ден 8-).
Да си имам късмета.
Ма нищо де, ще го взема.
Малко е кофти с тия задачи, ама все тая 8-)..

AnarchyBoy
05-18-2013, 08:27
Охх, пуснах си документите за изпит в СУ и за изпити в АМВР :?
за ЛТУ и УНСС не мога още..
Та целия Юни ще го прекарам в София, че иначе ще фалирам за гориво и билети, напред назад... :lol:
Тъкмо ще поживея малко с чичо, с него е пълен ларш много ще ми е яко :razz:

pac0line
05-18-2013, 22:29
Един изпит ми остана.
И ми се падна на рождения ден 8-).
Да си имам късмета.
Ма нищо де, ще го взема.
Малко е кофти с тия задачи, ама все тая 8-)..

стига бе, комплексираш ме
тая седмица 6 контролни за 4 дена и точно по това, по което едва ли не бях готов да духам за 3 се оказва че съм освободен с 6 (така и не разбрах защо, ама ми е оферта) :D
очертава се 5/6 сесия, горе долу през 3 дена ама квото е такова , аз и системата сме виновни

mlakniwe
05-19-2013, 06:40
Аз вчера си взех последният изпит-шибаната математика 2 част и завърших 1 курс :)

Chacho
05-19-2013, 07:24
Аз вчера си взех последният изпит-шибаната математика 2 част и завърших 1 курс :)

Браво!!!

fakesmiles
05-19-2013, 13:56
Колеги от УНСС,успех на почващата утре сесия!!! :D
На мен ми останаха три изпита от шест,един утре,най-трудния може би на 23ти и микрото чак на 1ви юни,но не се притеснявам особено за него,приятно ми е

Wednesday666
05-20-2013, 04:09
Колеги от УНСС,успех на почващата утре сесия!!! :D
На мен ми останаха три изпита от шест,един утре,най-трудния може би на 23ти и микрото чак на 1ви юни,но не се притеснявам особено за него,приятно ми е

Късмет ти пожелавам.
Аз се освободих от всички, само от един не успях ии ще го карам началото на юни.

JoLLiE92
05-20-2013, 05:29
Аз се освободих от всички, само от един не успях ии ще го карам началото на юни.
:( искам и аз!

Wednesday666
05-20-2013, 05:35
:( искам и аз!

Е, айде де, с удоволствие бих те приела като колежа 8-) :-)..

POLLINA
05-20-2013, 06:35
04.06 - търговксо право
10.06 - информатика
17.06 соц. политика
21.06 - счетоводство
и 14.06 статистика,от която имам намерение да се освободя де,но все пак:Д

pac0line
05-20-2013, 14:35
само икономиката на труда ме притеснява, че професора не се появявал цял семестър, аз също не съм се появявал цял семестър, за 25 въпроса за 30 минути не предразполага към време за преписване или много размишления - или го знаеш или не 8-)
другото трябва с лекота да го взема с 5ци, до една 4ка си позволявам този семестър.
Успех, колеги :)

anonymous708973
05-20-2013, 18:29
04.06 - търговксо право
10.06 - информатика
17.06 соц. политика
21.06 - счетоводство
и 14.06 статистика,от която имам намерение да се освободя де,но все пак:Д

Какво учеше ти?

fakesmiles
05-22-2013, 17:24
Утре правооо :(
Чувствам се адски неподготвена,пак оставих за последния момент четенето и имах общо три дни
Трябва да си променя този навик,досега не ми е било проблем,ама това право може и да не го взема...

Evocative
05-25-2013, 14:29
Някой знае ли нещичко за Англицистика в НБУ? Имам предвид как е обучението по тази специалност и какво е приложението след това освен учител, преводач и т.н.

MonBonbon
05-25-2013, 14:39
Някои на кратко да ми обясни за изпитите във ВИНСА във Варна.Интересува ме за пробните изпити от справочниците ли се учи или дават и по-различни неща?

JoLLiE92
05-25-2013, 19:08
Някои на кратко да ми обясни за изпитите във ВИНСА във Варна.Интересува ме за пробните изпити от справочниците ли се учи или дават и по-различни неща?
"Пробните" изпити са април месец. ;) Иначе уж от 80те въпроса 60 били от книжките, 20 други, не знам доколко е вярно. По езиците изпитите не се повтарят с книжките.

LoupGarrou
05-27-2013, 11:52
Здравейте, имам нужда от помощ : ) . Дали ще се намери някой "факир" по Счетоводство да ми реши едни задачи ? Знам, че сега някои от вас влизат в сесия, но ако все пак можете да отделите време ще съм много благодарен ... Става въпрос за съставяне на счетоводни статии и определяне общата сума на актива в баланса към началото на периода, като се посочи и началните салди от кои сметки са използвани.


На вас може и да не ви е толкова трудно, ама за мен си е тъмна Индия, та ще съм адски благодарен.

JoLLiE92
05-27-2013, 12:14
Я дай да видя? Ще се пробвам, не обещавам :Д

LoupGarrou
05-27-2013, 14:00
Благодаря ти много ! Всяка помощ или опит за такава е полезна : ) . Направих го на таблица, защото в тетрадката ми беше много грозно написано.

Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=4e3cf3b133

JoLLiE92
05-27-2013, 14:03
Това каква част на счетоводство е? По сметките написани с думи и задачата за баланс съдя, че най-първата възможна?
п.с. И кое можеш , кое не можеш да направиш? Цялото ли не можеш?

LoupGarrou
05-27-2013, 15:29
Мда, начално счетоводство е. Уча публична администрация в СУ, към философски факултет е специалността, а предметът ми се води избираем. Преподавателят наистина каза, че сметките предпочита да му ги пишеме с думи, защото така щял да разбере какво сме искали да кажем ...

Не, с теста (първия шийт) ще се оправя, теория сме писали в тетрадките, но задачи малко сме решавали и обикновено са с малко компоненти. Преподавателят ни даде тестът, който е дал миналата година да го погледнем, заедно със задачата.

От задачите знам номер 5, обаче не виждам как ще стане номерът след като в счетоводните сметки пише,че има 300 бр материал, а по-нататък са вложени 450 оО ? Попринцип всичко ни обяснява на теория (купуваме и продаваме фъстъци, купуваме материали, разходи за това-онова с цел да разберем), а тука нещо не излиза.

Освен, ако материалите от (2) не са доставени материали и да се броят към първите описани, тогава може да се получи ...


Знам, че е много, за това и не очаквам някой да го направи цялото ... Принципно бих питал колегите (аз боледувах известно време), но като се върнах ми стана ясно, че те макар и присъствали не разбират особено много.


Общо взето - кажи-речи нищо не знам ...

choparkopar
05-28-2013, 09:23
Здравейте, ако някой си търси стаж по архитектура може да ми пише за повече подробности :)

Violenza
05-28-2013, 09:32
Утре се сбогувам със социалиния си живот. :D

iceman101
05-29-2013, 13:15
Здравейте !!!
Мисля тази година да се пробвам в ТУ София за Компютърно и софтуерно инженерство. Понеже има вероятност да не ми стигне бала за тази специалност, ще посоча като следващи желания Телекомуникации и Автоматика. Доколкото разбрах първата година се учат общи неща и при определен успех бих могъл да се прехвърля в КСИ след първи курс. Това ми е резервният план. Въпросът ми може ли някой да сподели впечатленията си от двете специалности (телекомуникации и автоматика) ?

Благодаря предварително !!! :)

Chacho
05-29-2013, 14:56
Здравейте !!!
Мисля тази година да се пробвам в ТУ София за Компютърно и софтуерно инженерство. Понеже има вероятност да не ми стигне бала за тази специалност, ще посоча като следващи желания Телекомуникации и Автоматика. Доколкото разбрах първата година се учат общи неща и при определен успех бих могъл да се прехвърля в КСИ след първи курс. Това ми е резервният план. Въпросът ми може ли някой да сподели впечатленията си от двете специалности (телекомуникации и автоматика) ?

Благодаря предварително !!! :)

А що не приложна математика? В смисъл какво очакваш от КСИ?

iceman101
05-29-2013, 16:24
От КСИ не очаквам чудеса. Ясно ми е, че трябва да се занимавам самостоятелно ако искам да постигна нещо. Просто късно се запалих по компютрите и нямах достатъчно време да се подготвя за изпитите, а и не си бях разчел правилно възможностите. Пробвах и в СУ, но както казах не ми стигна за там. И това е последния ми шанс или ще трябва да се примиря да уча нещо, което не ми е по вкуса.

Колкото до приложна математика, не съм се замислял.

П.С.
Влече ме програмирането, но все още съм на много ниско ниво. 8-)

cunt
05-31-2013, 18:00
някой учещ икономика и бизнес в УНСС има ли бее
неска ме скъсаха по микроикономика : ( :D

TheBeliever
06-01-2013, 08:28
И това е последния ми шанс или ще трябва да се примиря да уча нещо, което не ми е по вкуса.



Или ще пропуснеш една година, ще се подготвиш качествено, ще ги разбиеш на приемните изпити догодина и ще учиш това, което искаш.

prosto_chovek
06-01-2013, 09:02
От днес официално съм в сесия. Как се учат диференциални уравнения за два дни. :D

Wednesday666
06-01-2013, 18:34
някой учещ икономика и бизнес в УНСС има ли бее
неска ме скъсаха по микроикономика : ( :D

fakesmiles учи икономика и бизнес, доколкото си спомням.
Аз съм с администрация :).

pifiella
06-02-2013, 10:23
Как се учат диференциални уравнения за два дни. :D
Искаш ли да дойда да те гръмна, да се не мъчиш? :D

prosto_chovek
06-02-2013, 19:30
Искаш ли да дойда да те гръмна, да се не мъчиш? :D

Аз ще ги науча. Можеш да дойдеш да ме цункаш. :D

pifiella
06-02-2013, 19:46
Аз ще ги науча. Можеш да дойдеш да ме цункаш. :D

Само да видя 6-ца в книжката и ще има награда!:D

prosto_chovek
06-02-2013, 19:57
Само да видя 6-ца в книжката и ще има награда!:D

Опаа! Имам 6 по основи на инженерното проектиране. :D

pifiella
06-02-2013, 19:59
Опаа! Имам 6 по основи на инженерното проектиране. :D
Опа,не се измъквай.Искам 6 по висша математика...

prosto_chovek
06-02-2013, 20:01
Имам 5 по ВМ първа част, разбирам 3та, по която 100% ще имам 6. :D По втора част се очертава малко по - малко, но ще я взема и ще посветя оценката специално на теб. :D

pifiella
06-02-2013, 20:07
Имам 5 по ВМ първа част, разбирам 3та, по която 100% ще имам 6. :D По втора част се очертава малко по - малко, но ще я взема и ще посветя оценката специално на теб. :D
Давай,посвети ми я! :D
Спокойно, не съм чак такава претенция. Аз,ако се явя на висша математика, ще гледам като марсианец.

prosto_chovek
06-02-2013, 21:42
Аз все още уча основния материал за втора част, мало така се получи. :D Имам още един ден да се науча да решавам диференциалните уравнения. :D

pifiella
06-02-2013, 21:49
Ееее,последният влак замина преди малко,иначе се мятах и идвах да ти помагам(да смятам на елка,друго не мога)

prosto_chovek
06-02-2013, 22:24
Ееее,последният влак замина преди малко,иначе се мятах и идвах да ти помагам(да смятам на елка,друго не мога)

И утре е ден.

DieselBlood
06-03-2013, 08:50
Утре имам изпит по макроикономика. Научил ли съм? Не. Ще науча ли? Може би. С колко искам да го взема? С три.

pifiella
06-03-2013, 09:39
Утре имам изпит по макроикономика. Научил ли съм? Не. Ще науча ли? Може би. С колко искам да го взема? С три.


Mного е гадна тая макроикономика бе...успех!

prosto_chovek
06-03-2013, 12:45
Утре имам изпит по математика. Учил ли съм - не. Какво ще правя - wolfram alpha :D

pifiella
06-03-2013, 14:09
Какво ще правя :D
Mисли си за мен! :D
Ща ти донеса късмет...

SurfSky
06-03-2013, 19:39
Хора , кажете как стой въпроса с тея студентски бригади ? Едни викат , вземи пиши се някъде да учиш и после отивай с някоя студентска бригада , други викат няма смисъл,защото трябва да работиш на 2 работи там , за да си избиеш парите който си платил ...

Вие какво мислите :D

pifiella
06-03-2013, 19:52
Че,ако тръгваш да учиш ВИШО,само за да отидеш на бригада не си у ред!

DieselBlood
06-03-2013, 21:17
Mного е гадна тая макроикономика бе...успех!

Знам. Мерси.

SurfSky
06-03-2013, 21:21
Че,ако тръгваш да учиш ВИШО,само за да отидеш на бригада не си у ред!

Защо ? Аз така иска ... Уча 1вия семестър там , взимам изпитите и бега с бригада ...?

tanchu
06-03-2013, 21:27
И аз тази седмица имам изпит по макро :((((

pifiella
06-03-2013, 22:33
Mного икономисти тука.

Nakadah
06-03-2013, 22:46
Хахахахаха лесно ви е на вас...

Изтрито...

POLLINA
06-03-2013, 22:47
Макроикономиката е сууупер яка!:д
Аз утре имам изпит по търговско правоо

Nakadah
06-03-2013, 22:55
^^ Успех

Който се оплаква от макроекон му предлагам да си смени специалноста още сега...

JoLLiE92
06-04-2013, 03:54
Хора , кажете как стой въпроса с тея студентски бригади ? Едни викат , вземи пиши се някъде да учиш и после отивай с някоя студентска бригада , други викат няма смисъл,защото трябва да работиш на 2 работи там , за да си избиеш парите който си платил ...

Вие какво мислите :D
Че са пълен ташак.
Иначе микрото на мен даже ми беше кеф, макрото е по-тъпо такова. :D Може би и от преподавателите зависи.

POLLINA
06-04-2013, 06:40
Не съм съгласна за бригадите, you know :cool:
Твоите хора просто са попаднали на некадърници:Д

anonymous708973
06-04-2013, 07:03
Не разбрах връзката между записването да учиш и ходенето на бригада? Да си студент е необходимо условие ли? Не съм запозната. Имам познати, които са ходили по 1-2 пъти на бригада и пак ще ходят, това е показателно, мисля. Ако си отишъл за кеф, можеш кефа да си направиш. Ако си отишъл за пари, бачкаш стабилно и спиш малко няколко месеца.


Че са пълен ташак.

То се работи до спук там, нормално така да кажеш.

XTREMEFREERIDE
06-04-2013, 07:17
^ Мисля, че е условие да си студент, да.

granger
06-04-2013, 07:33
И аз мисля,че трябва да си студент. Калеко ми 2 пъти е ходил, веднъж в Англия и веднъж в Америка , и е адски доволен. Навива ме постоянно и мен да ходя.

POLLINA
06-04-2013, 08:02
^^ Успех

Който се оплаква от макроекон му предлагам да си смени специалноста още сега...

Благодаря !:)
дам, така е :cool:

DieselBlood
06-04-2013, 11:02
Само не разбирам каква е връзката между туризма и макроикономиката, но както и да е. Важното е, че имам 3!!!

lubovvv
06-04-2013, 11:35
На мен вторият ми изпит е по Макроикономика и честно казано това е изпитът, който най ме притеснява....едно заради самата материя и друго, че преподавателката пише оценки, които не можеш да разбереш от къде идват....

JoLLiE92
06-04-2013, 20:51
Не разбрах връзката между записването да учиш и ходенето на бригада? Да си студент е необходимо условие ли? Не съм запозната. Имам познати, които са ходили по 1-2 пъти на бригада и пак ще ходят, това е показателно, мисля. Ако си отишъл за кеф, можеш кефа да си направиш. Ако си отишъл за пари, бачкаш стабилно и спиш малко няколко месеца.

То се работи до спук там, нормално така да кажеш.
До спукване и пак не си изкарваш парите, с които заминаваш и кой знае колко отгоре, а обслужването на тея хора, които уж ще се грижат за теб докато си в чужда страна, е под всякаква критика. Да не споменавам факта, че договорът е обвързващ до немай къде и могат да те заробят както си искат с него, както и че ти обясняват едни неща прекрасни докато те агитират, а после се оказва съвсем друго. Мои приятелки се отказаха от бригада преди да заминат, вече бяха подписали и платиха неустойка с един тон зор. Ташак са си. Не са както едно време. Едно време преди няколко години са се изкарвали пари от бригади, сега не е така.

POLLINA
06-04-2013, 21:21
Е стига де :cool: моя приятелка замина и постянно си говорим , много е доволна. Работи си на 2 места, иначе няма смисъл. Отношението е прекрасно, заплащането сигурно. Миналата година сестра и беше там и се върна много доволна. Мои познати и колеги са се връщали наистина с много пари, но наистина са се спуквали от работа. За Аляска става въпрос.
Замислила съм догодинa и аз да заминавам. Дори и да не се върнеш с пари, това си е шанс,който е малко вероятно да се получи. Най-малкото ще се докосна до живота им, ще видя как живеят хората там, ще разгледам,така мечтнаният за мен, Ню Йорк, Манхатън.. та така :cool: Но наистина е важно да попаднеш на добра агенция, защото ги има всякакви

JoLLiE92
06-05-2013, 06:44
Ехе, Аляска. Там даже някои американци ходят да работят, за да изкарат пари. :D За там съм по-съгласна. :) Но и самолетният ти билет е един чувал пари до там.

POLLINA
06-05-2013, 07:53
Eми,ако си отишъл за пари... там е мястото:Д
Иначе всичко им излиза около 3

JoLLiE92
06-05-2013, 13:52
Че мн малко, бе..

POLLINA
06-05-2013, 13:56
иронично ли беше или не :cool:
е ест. трябват и джобни за в началото

Violenza
06-05-2013, 14:11
И аз знам, че около тези пари излиза и имам доста доволни познати. И при нас ги има тези програми, ама ще означава да не се прибера близо година у нас, та абсолютно ги изключвам като вариант.

JoLLiE92
06-05-2013, 17:20
Зависи кога сключиш договора. Ми не бе, 3 бона си е малко, ама ако имаш джобните отделно от 3те бона - да. На тея моите им обясниха, че към 3500 излиза всичко с всичко - с джобни, с такси, с билет, с намиране на работа и настаняване.

therichbitch
06-05-2013, 20:20
абе, избиват се парите, ама няма да се върнеш супер забогатял (като изкл. Аляска, която вече споменаха, но там и таботата е мн по- тежка)

Днешните келеши записват висше, колкото да имат нещо, което е супер дразнещо, ама не е по- малоумно да запишеш, за да отидеш на бригада О.о.

POLLINA
06-05-2013, 20:43
^ виж сега, зависи какви са ти намеренията:Д
Някои записват нещо, за да заминат и после изобщо не се връщат, така че.. :cool:

anonymous708973
06-06-2013, 10:30
Днешните келеши записват висше, колкото да имат нещо, което е супер дразнещо, ама не е по- малоумно да запишеш, за да отидеш на бригада О.о.

Не си много по-голяма, нали знаеш?

Изкарват се пари от бригади и още как, зависи как си го направиш. Един познат е ходил два пъти в Америка и обясняваше как негов познат бачкал като барман и се върнал с ... оф, ще излъжа, ама беше или 15 000 или 25 000. И друг път съм го давала като пример, но съм забравила кое от двете беше.

Chacho
06-06-2013, 10:41
Не си много по-голяма, нали знаеш?

То тва не беше разграничение по възраст, а по намерения.

therichbitch
06-06-2013, 20:18
what he said

аз съм от "днешните" ,ама не съм келеш, но студентите,които визирам, в голямата си част са
жалко, че няма да можеш да се увериш лично, така де 'жалко' не е точната дума, но както и да

В кой град са работили О.о. Това ми се струва нереалистично много.

JoLLiE92
06-07-2013, 04:25
И на мен. Освен ако не са били спасители на 13-14-15 долара на час с много overtime и безплатна храна и квартира и са пропуснали екскурзията накрая :Д

yakuza_
06-07-2013, 05:33
ехеххехех 15-25 бона, да беше стоял за апартамент
мн ми харесва как всички които излизат, си правят едни такива сметки с колко ще се върнат, а накрая повечето се връщат с един к*р

Chacho
06-07-2013, 07:47
Моите познати се върнаха с 8-15 бона, тва са над 10 души и с тях се изчерпват познатите ми, за които знам с каква сума са си дошли.

POLLINA
06-07-2013, 08:00
В кой град са работили О.о. Това ми се струва нереалистично много.
Говорим си за Аляска, там са съвсем различни работите. Но там отива този, който отишъл наистина за пари.

Колкото и да не ви се вярва така е.Но не е задлжително да си там, за да се върнеш с пари.

wtfstfu91
06-07-2013, 08:04
Право в Русенския... честно казано по време на сесия се чудя къде съм се записал. Не е нормално толкова много информация да трябва да се попива от човешкия мозък :X :)

yakuza_
06-07-2013, 11:22
изчакай да видиш държавните изпити

wtfstfu91
06-07-2013, 12:10
Благодаря, yakuza, развали ми деня :) Нямам търпение да дойде абсулвентския (или там както се нарича). То и аз не знам защо, тъй като юристката професия изисква много повече четене след като завършиш юридическото си образование, отколкото по самото му изучаване.

therichbitch
06-07-2013, 14:14
ами, абсолвентски се нарича

Полина, аз затова питах, не знам дали пантерата говореше точно за Аляска :)

yakuza_
06-07-2013, 15:48
Аз на моя абсолвентски даже не отидох. :lol:

Nakadah
06-07-2013, 23:57
оф, ще излъжа, ама беше или 15 000 или 25 000.

За долари или за левове говориш? Защото ако ми казваш, че някой си се е пребрал с 25к долара чисто за 6 месеца ще ти се присмея... Ако е левове пак ми се вижда аааааадски много...

scrooper
06-11-2013, 19:34
Говорим си за Аляска, там са съвсем различни работите. Но там отива този, който отишъл наистина за пари.

Хах, Аляска... Пари много, но няма гаранция, че ще се върнеш жив.

POLLINA
06-11-2013, 19:42
е да бе, в коя свят живееш

spopi
06-13-2013, 09:25
ТУ-Габрово имали хора имам въпроси относно общежитието тази година май се очертава да съм 1-курс там.
Ако има желаещи може да се запознаем. :)

Dorothy_
06-19-2013, 13:55
Някой знае ли колко е хора приемат за корейска фиология?

Blab
06-19-2013, 18:57
малко (10ж), ама не питай за българска!

anonymous708973
06-20-2013, 16:41
За долари или за левове говориш? Защото ако ми казваш, че някой си се е пребрал с 25к долара чисто за 6 месеца ще ти се присмея... Ако е левове пак ми се вижда аааааадски много...

Не съм сигурна, за съжаление.

За корейска филология - около 20-25 човека.

Dorothy_
06-21-2013, 14:12
А с английски ли се влиза?

marilyn
06-21-2013, 14:46
А с английски ли се влиза?

По избор:
І. Изпит с коефициент 3:
1. Английски език;
2. Френски език;
3. Немски език;
4. Испански език;
5. Италиански език;
6. Руски език
ИЛИ
II. Матура с коефициент 2:
7. Английски език;
8. Френски език;
9. Немски език;
10. Испански език;
11. Италиански език;
12. Руски език

http://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/priem/priem_za_obrazovatelno_kvalifikacionna_stepen_baka lav_r_i_magist_r_sled_sredno_obrazovanie/kandidatstudentska_kampaniya_2013/prilozheniya/prilozhenie_2

Тук има за всички специалности.

interista8
06-21-2013, 20:24
04.06 - търговксо право
10.06 - информатика
17.06 соц. политика
21.06 - счетоводство
и 14.06 статистика,от която имам намерение да се освободя де,но все пак:Д
Хах колежке, кой ти води по счетоводство и статистика?

sOniO
06-24-2013, 14:46
Привет! Искам да попитам има ли някой, който е в ТУ с инженерен дизайн, най-вече в София? В какво се състои изпитът там и с какво е по различен от този във Варна? Пиша тук, защото и двата форума и на двата университета са страшно занемарени, или поне темите за ИД...

canopy_
06-24-2013, 19:41
Ако знаете какво искам... Да свърши сесията! :@ Положението е обречено, още 10 дена в ада. Ставаш и лягаш с учебниците, пф. Всеки ден едно и също, няма социален живот грам, няма справедливост, а за жегата да не говорим... Още по-зле! :D Вече месец го търпя това чудо, а има още... Хората на морето, а аз правя правя макс 5-6 излизания на ден... От стаята. :D

dadoprso
06-25-2013, 10:55
Има ли някой от ТУ във форума да сподели коя специалност е с по-добра реализация в България, като цяло - Електротехника или Електроенергетика и електрообзавеждане? Някакво мнение за специалностите Електроника и Телекомуникации също няма да е излишно. :)

JoLLiE92
06-25-2013, 22:13
Енергетиката, разбира се. Ако си разбираш нещата и си намериш работа и се справяш - пари кат' вес'ници.

pifiella
06-25-2013, 22:21
Има ли някой от ТУ във форума да сподели коя специалност е с по-добра реализация в България, като цяло - Електротехника или Електроенергетика и електрообзавеждане? Някакво мнение за специалностите Електроника и Телекомуникации също няма да е излишно. :)

Просто_човек учи електроенергетика и електрообзавеждане,може да го дебнеш и да го питаш.Ама сега е в сесия и няма шанс да ти отговори.

JoLLiE92
06-25-2013, 22:28
електроенергетика и електрообзавеждане една специалност ли е? Та те нямат нищо общо.

pifiella
06-25-2013, 22:31
електроенергетика и електрообзавеждане една специалност ли е? Та те нямат нищо общо.

Еми във факултета са две специалности и едната е точно тая.Така е.Не знам имат ли общо,нямат ли,ама е така в ТУ.

anonymous708973
06-26-2013, 14:32
Просто_човек учи електроенергетика и електрообзавеждане,може да го дебнеш и да го питаш.Ама сега е в сесия и няма шанс да ти отговори.

И го мори физиката :д

pifiella
06-26-2013, 15:44
И го мори физиката :д
И механиката :D
Но ние го подкрепяме духом в тази трудна борба!

DanieLa_SmiLe
06-26-2013, 18:45
Здравейте! Понеже една моя приятелка беше болна и не се яви на матурата през май, знаете ли сега ако се яви през септември и я вземе с хубава оценка дали има шанс да влезе да учи някъде още от тази година? Доколкото разбрах в СУ преди е могло така, но нз.. Някой ако знае - нека да сподели, понеже тя е супер объркана и притеснена.

anonymous708973
06-26-2013, 19:19
На 4-то класиране, ако са останали места...

draid
06-26-2013, 19:50
Има ли някой от ТУ във форума да сподели коя специалност е с по-добра реализация в България, като цяло - Електротехника или Електроенергетика и електрообзавеждане? Някакво мнение за специалностите Електроника и Телекомуникации също няма да е излишно. :)

Завършил съм в техническия. Електротехника е хубава специалност. Работа може да си намериш безспорно. Добре е да обърнеш внимание и на учебните планове на специалностите между които се колебаещ. ако те интересува толкова подробно нещо, то драсни някой ред ще звънна на един колега дето завърши ЕФ. Имай в предвид, в тоя факултет каквото и да запишеш няма да изкараш много леко. С механики няма да ви мъчат, но за сметка на това ще ви спъват доста с теоритичната електротехника. Разбира се ако имаш желание да учиш няма да ти е проблем, ще има и за студентски живот време. Електроника и Телекомуникации също е много добре, но тук вече опираме до това какво на теб ти е по интересно.

Ето ти учебните планове:
1.Електротехника
http://www.tu-sofia.bg/UPlan/UPlan-EF-E-bak-new.pdf
2. Електроенергетика и електрообзавеждане
http://www.tu-sofia.bg/UPlan/UPlan-EF-EEOE-bak-new.pdf

Електрониката и телекомуникациите са в различни факултети, като в телекомуникации се влиза доста трудно, това е втората най-желана специалност след КСТ.
3. Електроника
http://www.tu-sofia.bg/UPlan/UPlan-FETT-E-bak-new.pdf
4. Телекомуникации
http://www.tu-sofia.bg/UPlan/Uplan-FTC-BTC.pdf


Привет! Искам да попитам има ли някой, който е в ТУ с инженерен дизайн, най-вече в София? В какво се състои изпитът там и с какво е по различен от този във Варна? Пиша тук, защото и двата форума и на двата университета са страшно занемарени, или поне темите за ИД...

Имаш изпит по Рисуване и композиция допълнително към математиката. Балообразуващи са Физика и Математика. В специалността е леко, най-леката специалност в Машиностроителния факултет. Общо взето спрямо другите в тоя факултет нищо няма да учите, така че не е сложна като специалност, завършваш с висок бал. Колежките в канцеларията са много точни и няма да имаш проблеми с тях.

Ето ви и на двамата как се формират изпитите и оценките
http://priem.tu-sofia.bg/pdf/PrilojeniaKSK_I_specialnosti_i_ocenki_2013.pdf

За кандидат студентите тук е цялата информация.
http://priem.tu-sofia.bg/

Ето ти и учебният план на ИД
http://www.tu-sofia.bg/UPlan/UPlan-MF-ID-bak.pdf

Хайде успех и дано станете колеги ;)

dadoprso
06-26-2013, 20:41
Благодаря ви за отговорите. Иначе като първо желание ще пиша КСИ, но съм пред огромна дилема какво да пиша като второ между електроенергетика, телекомуникации и евентуално електроника. Като цяло ми се занимава с компютри, а телекомуникациите и електрониката са по-близки до тях, но понеже доста ми я нахвалиха електроенергетиката и се разколебах. Утре ще е ден за размисъл, явно, тъй като в петък ще ходя да записвам.

П.П. draid, според теб имам ли шансове с бал 25,73 за телекомуникации? Щото за другите специалности смятам, че съм вътре.

draid
06-26-2013, 20:45
Ами не знам да ти кажа. Аз навремето като кандидатствах бала беше максимално 24 сега не знам колко е. В КСТ специалността когато аз кандидатствах бала беше 23.98 мисля и не падна, телекомуникациите бяха на второ място с около 23. Шанс винаги имаш. Пиши на първо Компютърните специалности които искаш след това телекомуникации. Имай в предвид, че за разлика от компютърните, телекомуникациите са инженерна специалност, както и електротехника/енергетика и т.н. и автоматично идват доста по тегави. Така или иначе от всички ще излезеш инж.

PepiPetyr
07-03-2013, 11:50
Някой да може да ми помогне да намеря човек, който да реши изпит по обща икономическа теория вместо мен в СУ, срещу някакви кинти?

sOniO
07-07-2013, 21:46
draid, благодаря много за отговора. До колкото разбирам, не си подробно запознат с рисувателните изпити, но се пак да питам. Какво имаш предвид под "композиция допълнително към математиката". Това което аз знам и за което се подготвям се нарича "цветна композиция" и представлява нещо от този вид http://media.otkrovenia.com/works/tn650/cvetna_kompoziciya_by_menti_207323.jpg само, че това което искат от нас е не да съчетаваме студена и топла гама, а да работим само с единият вид, който предварително е казан в условието на задачата. Това, което показвам, до колкото знам е задача за архитекти. Съжалявам, че не конкретизирам задачата, но явно в Интернет информацията за желаещите инженерен дизайн е прекалено бедна, за жалост.

Minwu
07-24-2013, 14:55
Кандидатсвах във великотърновския уни, но си загубих документа с входиящия номер.. някой има ли напредстава как да проверя дали са ме приели? Опитах да се свържа с някой от университета, но абсолютно ВСИЧКИ тел. номера ми казва, че са невалидни (WTF).
Един валиден тел. номер ще ми е в помощ.

draid
07-24-2013, 19:22
draid, благодаря много за отговора. До колкото разбирам, не си подробно запознат с рисувателните изпити, но се пак да питам. Какво имаш предвид под "композиция допълнително към математиката". Това което аз знам и за което се подготвям се нарича "цветна композиция" и представлява нещо от този вид http://media.otkrovenia.com/works/tn650/cvetna_kompoziciya_by_menti_207323.jpg само, че това което искат от нас е не да съчетаваме студена и топла гама, а да работим само с единият вид, който предварително е казан в условието на задачата. Това, което показвам, до колкото знам е задача за архитекти. Съжалявам, че не конкретизирам задачата, но явно в Интернет информацията за желаещите инженерен дизайн е прекалено бедна, за жалост.

Какъв точно е изпита по рисуване нямам идея и колко е труден. Знам това което ти казах :)

SisiStrange
08-04-2013, 13:10
Първи семестър с пълно 6.00. 11 изпита и няколко колоквиума. Чувствам се брутално яко. Преди няколко месеца бях решила, че като и без това съм започнала да се дразня на форума, смислен вариант би бил да му тегля един блок за неопределено време като времето за форум използвам за кръжок/учене. Е, получи се.

AnarchyBoy
08-04-2013, 13:28
Такам няколко въпроса!

Записах се в СУ иранистика, сега ще съм 1ви курс.
Ако не ми харесва първата година, ще се прехвърля арабистика, а обратното не може. :shock:
на 05.09 идвам в София на общежитие..

Та, някой от СУ може ли да ми каже:

-Колко пари на месец излиза общежитието?
-Съвсем горе-долу, как ви се струват общежитията, възможно ли е да си съжителствам с хлебарките или по-скоро не?
-Какво ви дават в общежитието, за да знам какво да си нося аз?
-По колко хора сме в стая?
-Карат ли ви да тренирате някакъв спорт, ако да какви спортове има?
-Мога ли да пропускам някои лекции, ако сметна, че не ми трябват?
-Как стоят като цяло нещата с лекциите, имате ли големи дупки, или е като училище от 7 до 12 примерно?
-Преподавателите държат ли се човешки?
-Че е трудно, ясно, ма много ли е трудно?
-Ще имам ли време да работя и уча?
-Учебниците от къде? Книжарници/преподавателите/библиотеки? или както се разбера с дадения преподавател?
-Имам няк'ви притеснения относно студентския живот, вие притеснявахте ли се преди 1вия курс? Общо това притеснение попречи ли ви на нещо? По-лесно ли беше отколкото очаквахте?

granger
08-07-2013, 15:23
^ пичО, тва всичкото го има обяснено във форума на СУ. :D

AnarchyBoy
08-08-2013, 19:58
^ Тука е по баровско да се пита.. 8-)

Chacho
08-09-2013, 09:06
^ Тука е по баровско да се пита.. 8-)

А в раздел секс е направо like a boss :D

Cооkie
08-09-2013, 09:26
Не на всичко мога да отговоря, но на някаква част поне мога :D



-Съвсем горе-долу, как ви се струват общежитията, възможно ли е да си съжителствам с хлебарките или по-скоро не?
Ходила съм само в 1 общежитие на гости, надявам се да не си гнуслив :D
-По колко хора сме в стая?
Tам бяха 3ма, но в по-хубавите общежития, доколкото знам, може и 2ма. Май зависи от успеха? Не съм сигурна.
-Карат ли ви да тренирате някакъв спорт, ако да какви спортове има?
Уж трябва, спортове има всякакви. Аз ходех на фехтовка :D
-Мога ли да пропускам някои лекции, ако сметна, че не ми трябват?
Можеш, но някои преподаватели изискват присъствие и пускат списъци по време на лекцията да се запишеш, че си там. Това е по-често срещано на упражненията, всъщност, където са и по-малки групите и си личи повече. Трябва да проучиш преподавателите.
-Как стоят като цяло нещата с лекциите, имате ли големи дупки, или е като училище от 7 до 12 примерно?
Разнообразно е. Може да имаш само 1 лекция/упражнение в даден ден, може и 3-4. За упражненията обикновено има няколко групи и си избираш в коя да се запишеш, но трябва да побързаш, за да не свършат местата.
-Преподавателите държат ли се човешки?
На този въпрос не може да се отговори обективно :D Аз лично никога не съм имала проблеми.
-Че е трудно, ясно, ма много ли е трудно?
И тук зависи. И от специалността, и от теб самия, но ако ти е интересно, не смятам, че ще имаш проблеми. Много е трудно, когато учиш с нежелание.
-Ще имам ли време да работя и уча?
Да, много хора го правят.
-Учебниците от къде? Книжарници/преподавателите/библиотеки? или както се разбера с дадения преподавател?
Има 2-3 книжарници в ректората, повечето учебници ги има там. Ако ги няма, преподавателите ще ти кажат още в първата лекция къде да си ги набавиш.
-Имам няк'ви притеснения относно студентския живот, вие притеснявахте ли се преди 1вия курс? Общо това притеснение попречи ли ви на нещо? По-лесно ли беше отколкото очаквахте?
Притеснения относно кой аспект на студентския живот? :D Аз не съм от притеснителните, така че тук май не мога да отговоря.

За протокола - учех психология

Evterpa
08-09-2013, 09:38
Не на всичко мога да отговоря, но на някаква част поне мога :D
За протокола - учех психология
Къде си следвала? Вече си завършила или в някакъв момент е имало прекъсване?
Какво ще кажеш да споделиш повече впечатления на лично?
8-)

Cооkie
08-09-2013, 09:56
В СУ, прекъснах след 2ри курс. Пиши, ще ти отговоря, ако мога :D

Chacho
08-09-2013, 16:27
Пиши, ще ти отговоря, ако мога :D

Имам аз въпроси.

Съжаляваш ли, че прекъсна?
Мислиш ли да записваш пак?
Доволна ли беше от психологията в СУ, имаш ли мнение за останалите ВУЗове в страната и доколко е приложимо знанието, което си получила? (не говоря колко работни места има, а ако си намериш работа, доколко ще ти помогнат знанията)

Cооkie
08-09-2013, 16:56
Съжаляваш ли, че прекъсна?
- Не. Само ме хвана яд малко миналия месец като завършваха колегите, че ако бях устискала още малко, щях да съм вече завършила, но бързо ми мина.

Мислиш ли да записваш пак?
- В момента уча, но не в България и не точно психология (специалността е смесена, 1/3 е психология)

Доволна ли беше от психологията в СУ, имаш ли мнение за останалите ВУЗове в страната и доколко е приложимо знанието, което си получила? (не говоря колко работни места има, а ако си намериш работа, доколко ще ти помогнат знанията)
- От самия университет не бях много доволна, не толкова от психологията в частност или от преподавателите. Не отричам, обаче, че ако самата аз бях положила повече усилия, може би щяха да се развият по друг начин нещата. Просто бях решила, че предпочитам да отида да уча в чужбина и го направих.
За останалите ВУЗове в страната нищо не мога да кажа, защото не съм била в нито един от тях, не съм ги и обмисляла като варианти.
Знанието, което получих, е приложимо в моя случай от гледна точка на това, че в сегашната ми специалност има предмети, които съм учила и в СУ и сега ми е много по-лесно.

marilyn
08-10-2013, 09:26
-Карат ли ви да тренирате някакъв спорт, ако да какви спортове има? За някои специалности е задължителен спорта, за други не е. Има голям избор от спортове, трябва преди да се запишеш да си провериш къде са базите, защото ако ти е много далече е кофти.
-Мога ли да пропускам някои лекции, ако сметна, че не ми трябват? Някои преподаватели уж искат присъствие, други не. Различно е. Поне при нас може да се пропуска.
-Как стоят като цяло нещата с лекциите, имате ли големи дупки, или е като училище от 7 до 12 примерно? Университетът не е училище, имаш и дупки понякога. Ние в някои упражнения си ходим без значение от групата и така си правим програмата както ни е удобна. Поне преподавателите са ок с това.
-Преподавателите държат ли се човешки? Има всякакви, до човек си е.
-Че е трудно, ясно, ма много ли е трудно? :lol:
-Ще имам ли време да работя и уча? Много студенти работят и учат. Все пак зависи и от специалността, която си избрал.
-Учебниците от къде? Книжарници/преподавателите/библиотеки? или както се разбера с дадения преподавател? Библиотеките са на оферта, защото си намираш нужната литература, а картата за 1 година е 5лв. При нас се е случвало преподаватели да ни пратят по мейла необходимата литература и така са ни улеснявали много. По-големи колеги също се намират услужливи.
-Имам няк'ви притеснения относно студентския живот, вие притеснявахте ли се преди 1вия курс? Общо това притеснение попречи ли ви на нещо? По-лесно ли беше отколкото очаквахте? Какви са ти притесненията толкоз? Не е страшно. :D Не си ли чувал хората да казват, че по-готино от студентските години - няма? Сигурно не го казват ей така. На мен си ми е хубаво, не се оплаквам. Случих на колеги, намерих си готина компания сред тях, наистина печени и смислени хора, кефи ме специалността. Пожелавам ти и на теб същото.

За общежитието не мога да ти отговоря, защото не знам как стоят работите там.

klimatronik
08-10-2013, 09:42
:shock:

?

AnarchyBoy
08-11-2013, 13:00
За спортове се чудя между плуване и академично гребане (ако има)
Иначе записах Иранистика, та ще мога да хвърля едно око над общежитията по време на уводния курс.. :)

Chacho
08-11-2013, 13:14
Академичното гребане май е на Панчарево, ама си е път до там.

AnarchyBoy
08-11-2013, 13:22
Мм да е, аз точно за това се чудя щото е далеч гребането.. а пък за плуване и преди съм тренирал (даже медали имам) имам и сертификат за спасител, та ако запиша плуване (да вляза пак във форма) и другото лято спасителче нещо да бачкам, пак са си парички.. 8-)

AliceSw
08-13-2013, 14:22
^не съм от СУ, но поне при нас плуването беше яко шит - по средата/ в началото на деня, после имаш лекции/ упражнения, а басейнът не е към университета и пътуваш, което не е яко, ако бързаш и не можеш да се изсушиш зимата


draid, благодаря много за отговора. До колкото разбирам, не си подробно запознат с рисувателните изпити, но се пак да питам. Какво имаш предвид под "композиция допълнително към математиката". Това което аз знам и за което се подготвям се нарича "цветна композиция" и представлява нещо от този вид http://media.otkrovenia.com/works/tn650/cvetna_kompoziciya_by_menti_207323.jpg само, че това което искат от нас е не да съчетаваме студена и топла гама, а да работим само с единият вид, който предварително е казан в условието на задачата. Това, което показвам, до колкото знам е задача за архитекти. Съжалявам, че не конкретизирам задачата, но явно в Интернет информацията за желаещите инженерен дизайн е прекалено бедна, за жалост.

по времето, когато аз съм кандидатствала с мене на рисуване ходеха и хора за ТУ...изпитите са 2 - 1 пространствена компоцизия - обикновено машинна част /доста сложна, с дребен детаил/ и някакво кубче/ сфера/ драперия, а другият беше цветна задача - имаш определени по брой и вид елементи, построяваш композиция и оцветяваш - понякога имаш зададена гама, но как се съобразяваш с нея е особено относително...това, което си показала, е не особено добро попадение за цветна във виас...от задания и гами не трябва да се притесняваш, ако имаш малко усет, се оправят нещата след 5-6 направени вече...аз мисля обаче, че изпит по математика нямаше, макар да беше преди 5 години вече, вземаха се оценки от диплома - математика и физика, но не и изпит математика от ТУ /оценка от матура/

DanieLa_SmiLe
08-20-2013, 13:36
Аз исках да попитам как работите на лекциите - дали си записвате на листа, в тетрадка или на лаптоп направо... как е най-удобно :р аз мисля да си взема някаква по-голяма тетрадка и да пиша в нея по няколко предмета, че ако съм с листа ще ги изпозагубя... С какво ходят повечето студенти? А вие? Споделете :)

Chacho
08-20-2013, 16:30
При нас се ходеше масово с тетрадки. После масово не се ходеше.

AliceSw
08-20-2013, 20:23
на лекциите, когато се ходеше и записваше - с листи...ако пропуснеш лекция - директно снимаш следващия път от колега, без да тъпчеш копирани листи в тетрадката, да объркваш последователност или да преписваш...аз мъкнех тефтер + папка с бели листи, тефтерът беше вместо органайзер и пишех общи глупости...

Nakadah
08-25-2013, 05:32
Ах милите зайчета...

AnarchyBoy
09-03-2013, 16:42
Някой от СУ, може ли да се опита да влезе в СУСИ и да ми каже, влиза ли или не? Мерси. :)

granger
09-04-2013, 09:06
Трябва да си регистрирал потребителско име и парола, което ти се дава от cas.uni-sofia.com , СУСИ вече работи и не би следвало да има проблем.
Та като си въведеш генерираните потребителско име и парола трябва да те пусне в СУСИ. Пусни си регистрация и в ЗИМБРА , за да имаш активен адрес.
ПС: паролата ти е ЕГН-то.

ПС2: Започвам отсега да се отчайвам какви тъпанари и нагли мамини синчоци са се навъдили из СУ...

marilyn
09-04-2013, 12:02
Аз си влизам в суси.

granger
09-04-2013, 13:35
Наде, то проблемът е само при първокурсниците.

marilyn
09-04-2013, 13:39
Наде, то проблемът е само при първокурсниците.

О, възможно е, миналата година и аз колко нерви изхабих с това ПУСИ... не е истина.

Ама тва си е необходимо, калявайте се. Добре дошли в СУ. :-P

granger
09-04-2013, 13:44
Мерсииим
Аз вече и в Зимбра-та влязох, та няма дертове.

Chacho
09-04-2013, 13:46
Докато не сте записвали изборни през СУСИ нямате право да кълнете системата.

marilyn
09-04-2013, 13:49
Мерсииим
Аз вече и в Зимбра-та влязох, та няма дертове.

Ооо, отличничка си ти!

granger
09-04-2013, 14:13
Докато не сте записвали изборни през СУСИ нямате право да кълнете системата.

:lol:
I'll beat that pussy

Hayashi
09-04-2013, 18:26
Искам да се оплача публично, че френската бюрокрация си е е... семейството. Мотаят ме за някакви елементарни неща и се разхождам наляво-надясно цял ден. Най-умното, за да си подпишеш договора за квартира ти трява банкова сметка тук, а за да си отвориш сметка ти трябва постоянен адрес във Франция. Дори телефон не мога да си взема без тоя адрес. Ужас! Утре се надявам да го удобрят този договор накрая и да се заемам на работа. Освен това има и голямата вероятност да остана без ток и без интернет, защото и за двете пак ти трябва банкова сметка, а до петък изобщо не съм сигурна, че ще стане. :(

granger
09-04-2013, 18:39
Ох,милата. Пожелавам ти успех там.

AnarchyBoy
09-04-2013, 18:53
О, възможно е, миналата година и аз колко нерви изхабих с това ПУСИ... не е истина.

Ама тва си е необходимо, калявайте се. Добре дошли в СУ. :-P

:-P Къде ни е питката с мед?!


ПС оправих се с всички мизерии, пуснах си документи за общежитие всичко е ток, утре идвам на София на 9ти ми почва курса.. 8-)

draid
09-04-2013, 20:49
Хах онзи ден минавам покрай Миленката в студентски (или по-скоро покрай останките и ) и гледам редят се една камара народ да вземат общежитие в УНСС, направо лошо ми стана като видях опашката и че е 11:30 :D

marilyn
09-04-2013, 22:02
:-P Къде ни е питката с мед?!



А, питка с мед? За добре дошли са Пусито и Зимбрата. :D

@Hayashi, успех, дано бързо се наредят нещата.

Chacho
09-05-2013, 08:20
:lol:
I'll beat that pussy

I don't always log in to SUSI
But when I do, I don't.

granger
09-05-2013, 11:14
Аз вече претръпнах да им крашват системите...сега трябва да пия хапченца за успокояване на нервната система,като ще се чака за заверка :D

Chacho
09-05-2013, 11:20
Аз вече претръпнах да им крашват системите...сега трябва да пия хапченца за успокояване на нервната система,като ще се чака за заверка :D

и заверки ли имате :O

pac0line
09-05-2013, 12:00
Хах онзи ден минавам покрай Миленката в студентски (или по-скоро покрай останките и ) и гледам редят се една камара народ да вземат общежитие в УНСС, направо лошо ми стана като видях опашката и че е 11:30 :D

тъкмо щях да попитам каква Миленка, ама си доуточнил/а :d И наистина ли е такава лудница, а както и днес излязоха класиранията на 1 курс, сигурно ще е километрично .. като си спомня миналата година и аз какъв компас бях

пс Имам си съфорумка в блока 8-)

granger
09-05-2013, 15:14
и заверки ли имате :O

През годината,тоз пък...:lol:
Не се ебавай с малкото ,жално студентче!

Hayashi
09-05-2013, 20:47
Аз вече съм френски жител и си имам карта за градкия транспорт! Утре трябва да си направя сметка, да си взема нов телефон, номер и интернет за апартамента. Бавно, но славно стават нещата. :D

DisturbiaV
09-06-2013, 00:27
pac0line,в кой блок си

pac0line
09-06-2013, 09:31
в твоя ))
ако нещо те интересува по въпроса, мога да споделя опит, не че 1 година е нещо де, ама горе долу си изградих мнение :D

DisturbiaV
09-06-2013, 10:50
хаха ,ама защо не се обади :Д аз по някаква случайност влязох в темата :Д иначе за блока нямам въпроси,сега се кахаря със съквартирантката.Ти и пишеш се опитваш разговор да завържеш и да се разберете коя,какво и нещо не се получава :Д

Minwu
09-07-2013, 16:50
Аз искам да попитам относно спорта някой от по старшите.. имам да направя 60 часа за семестъра. Ако не ги направя не ми дават заверка така ли? И изпитите по спорта за 1-ви семестър ли са или чак на края на годината?

draid
09-08-2013, 11:04
Аз искам да попитам относно спорта някой от по старшите.. имам да направя 60 часа за семестъра. Ако не ги направя не ми дават заверка така ли? И изпитите по спорта за 1-ви семестър ли са или чак на края на годината?

За къде това става въпрос ? Да знаете - не се ебавайте със спорта и не го подценявайте, че много хора прекъсваха или ползваха служебни заверки заради него.

maldini
09-08-2013, 14:07
Арее почват се купонитее след десетина дни

bloodfrozen
09-08-2013, 19:40
Аз пък официално стартирам от утре. Все още ми изглежда нереално. 8-)

marilyn
09-09-2013, 06:17
Аз искам да попитам относно спорта някой от по старшите.. имам да направя 60 часа за семестъра. Ако не ги направя не ми дават заверка така ли? И изпитите по спорта за 1-ви семестър ли са или чак на края на годината?

Ако питаш за СУ...

Направи си часовете, наистина го приеми сериозно, защото ако не си вземеш часовете не ти заверяват. Аз ходя на спорт, защото ми е задължителен, изпит имаме летен семестър, зимния- само заверка.

AnarchyBoy
09-11-2013, 14:57
Ако питаш за СУ...

Направи си часовете, наистина го приеми сериозно, защото ако не си вземеш часовете не ти заверяват. Аз ходя на спорт, защото ми е задължителен, изпит имаме летен семестър, зимния- само заверка.

Ндам, аз ще записвам плуване, че академичното гребане (което исках) е на майната си.. :?

Hayashi
09-12-2013, 09:57
Оф тука процедурата е супер мудна навсякъде. Отидох вчера на някакво събиране като очаквах, че ще избираме спорт и ще ни дадат програмата, а те ни обясняваха в какви клубове можело да се запишем и колко ще ни е различен студентският живот от предишния.

granger
09-12-2013, 11:32
Танче, ще се адаптираш бързичко! Навсякъде има неуредици,но след първоначалната бърканица, ще влезеш в такт.
А иначе много ми е приятно, че ще съм си с най-милото другарче в квартира!

Hayashi
09-13-2013, 14:13
Аз се оказах с лекция по геология другата седмица, като това дори го няма в програмата за моята специалност. :D Не мога да ги разбера тея французи.

vavi13
09-13-2013, 14:39
Някой колега - Българска Филология СУ

draid
09-13-2013, 22:59
Хайде бе, кога ще налазвате студентски град зайците ?

granger
09-14-2013, 10:54
Ние от СУ сме от 30ти :lol:

iziskanmladej88
09-14-2013, 23:05
нямам търпение да дойде 30ти и щутгарт да се напълни със селинджъри, 90% от които са от след околовръстното,и пак да не може да се понася. цяло лято си беше добре, когато обитателите си бяха по родните места, но почнат ли лекциите става нетърпимо. кур за студентски г(р)ад, това е най-противното място в България,да се закрие,запали,изравни със земята моментално,

draid
09-14-2013, 23:41
Я по-леко с изказванията, че съм убеден, че в Студентски има една камара хора дето не можеш да им стъпиш нито на възпитанието, нито на образованието и интелекта. Това от къде е даден човек не определя какъв е той. Най-големите селяни в момента са със софийско жителство и това е така, защото кореняк софиянците са много кът и често са доста имотни, а не живеят в панелка в Люлин или нейде из Нови Искър.

Deadlock
09-15-2013, 00:19
Това от къде е даден човек не определя какъв е той. Най-големите селяни в момента са със софийско жителство и това е така, защото кореняк софиянците са много кът и често са доста имотни, а не живеят в панелка в Люлин или нейде из Нови Искър.

Хихи, ти виждаш ли си противоречието?

draid
09-15-2013, 00:39
Хихи, ти виждаш ли си противоречието?

Помъчи се да схванеш какво съм написал.

iziskanmladej88
09-15-2013, 03:59
голяма логика изкара драйд, това с образованието и интелекта важи за навсякъде, но изобщо не е тайна, че в студентски е препълнено със селяндури и ретарди, по-голямата част от които са провинциалисти. не ме разбирай погрешно, аз мразя стереотипи и оеднаквяване, но е факт, че повечето селяци (по местожителство) са и селяндури (по манталитет, възпитание и т.н.). вярно е, че и "софиянци" не са цвете за мирисане, но в следствие на общуване с такива индивиди (смятай години наред работа с хора) съм си изградил някакво мнение, и то е, че именно хората от след околовръстното са по-големият проблем, особено в щутгарт

Hayashi
09-15-2013, 09:15
Ох, добре че не отидох в София. Студентски град е пълен с глупаци, щото образователната система е такава да ги приеме всичките.

tireheb
09-15-2013, 09:18
не се притеснявайте аз ше ида в студентски град и ше дигна общия коефициент на интелигентност с много
и вече нема да има само тъпи селяци в щутгарт :О

DisturbiaV
09-15-2013, 09:18
Айде стига вече... преувеличавате.Да,има сган,да има селяндури и то дооооста,ама си има и хора,които знаят защо са дошли в София.

draid
09-15-2013, 10:01
голяма логика изкара драйд, това с образованието и интелекта важи за навсякъде, но изобщо не е тайна, че в студентски е препълнено със селяндури и ретарди, по-голямата част от които са провинциалисти. не ме разбирай погрешно, аз мразя стереотипи и оеднаквяване, но е факт, че повечето селяци (по местожителство) са и селяндури (по манталитет, възпитание и т.н.). вярно е, че и "софиянци" не са цвете за мирисане, но в следствие на общуване с такива индивиди (смятай години наред работа с хора) съм си изградил някакво мнение, и то е, че именно хората от след околовръстното са по-големият проблем, особено в щутгарт

Човек 70% от хората в София са реално провинциалисти.Просто във Студентски град са съсредоточени предимно млади хора и е нормално там да избива най-много простотия. Иначе е истина, че може да напуснеш селото, но не и то теб. Като говорим обаче за провинция и някое село с 100 човека население е провинция и Пловдив, Стара Загора и т.н. също са провинция.

granger
09-15-2013, 10:48
Провинция е всичко що се намира извън столицата. Защо набутвате населението?

И откога провинциалист стана обидна дума?

Никога не е била обидна, докато някой не се опита да изкарва "провинциалистите" един вид по-нисши същества от "столичани". Пълна глупост.


Лично мен не ми дреме за каква ще ме приемат, аз съм отишла в София , за да уча, за да се развивам. Не съм вързала никого за мен, следователно хората, които не ме харесват, понасят и тн, не са залепени за мен и имат свободата да стоят далеч от мен, без да им бъркам в очите,така че - няма проблем.

Hayashi
09-15-2013, 10:49
То в България такова нещо като провинция няма, ама нейсе. Много са ми интересни тея, които като отидат в столицата и си мислят, че са хванали господа за шлифера. Пък за гордите софианци "кореняци" даже няма и да споменавам. Чак сега осъзнавам колко е ужасно в София.

Fisherman
09-15-2013, 10:52
Танче, ще се адаптираш бързичко! Навсякъде има неуредици,но след първоначалната бърканица, ще влезеш в такт.
А иначе много ми е приятно, че ще съм си с най-милото другарче в квартира!

Избягала си от студентски,каква късметлийка

granger
09-15-2013, 10:53
В студентски ще съм :D
Но ще го преживея 1 година.

Fisherman
09-15-2013, 10:55
Едва ли,аз бях там веднъж и се отвратих,хубаво квартал само с млади хора,ма толко много заведения едно през друго,прекалено много шум,колегите ми редовно се оплакват,че не могат да учат

Hayashi
09-15-2013, 11:02
Аз не съм в България, но тук е почти същото. За самите кампуси е ясно, но почти половината от живеещите в града са студенти. Общо взето където и да се обърнеш са все млади хора. По-въдрастните и семейните си живеят в периферните квартали, които не се водят към града.
Аз обаче си намерих супер тихо кварталче и съм в нещо като кооперация. Дори май е по-добре, защото в студентските резиденции едва ли е толкова спокойно.

За съжаление в България пак е пълна пародия, не разбирам, повечето да учат ли и отиват или да ходят по клубове.

Fisherman
09-15-2013, 11:03
Аз не съм в България, но тук е почти същото. За самите кампуси е ясно, но почти половината от живеещите в града са студенти. Общо взето където и да се обърнеш са все млади хора. По-въдрастните и семейните си живеят в периферните квартали, които не се водят към града.
Аз обаче си намерих супер тихо кварталче и съм в нещо като кооперация. Дори май е по-добре, защото в студентските резиденции едва ли е толкова спокойно.

За съжаление в България пак е пълна пародия, не разбирам, повечето да учат ли и отиват или да ходят по клубове.

Същото е навсякъде,както ти самта каза в началото,навсякъде купонясват по общежитията.Освен това не е толкова страшно,колкото звучи.

Hayashi
09-15-2013, 11:08
То купонясването не е болка за умиране. Едва ли ще седват да купонясват когато са в сесия. Но веднъж бях на гости в едно общежитие при приятелка и цяла нощ се чуваше някакъв бас от дискотеката на 50 метра. Ей това не мога да го разбера вече.

tireheb
09-15-2013, 12:29
бе зависи и в кое общежитие по-точно сте, в тея под унсс и оня тъпия скейт парк си е спокойничко, според мене

Fisherman
09-15-2013, 16:30
Ох, добре че не отидох в София. Студентски град е пълен с глупаци, щото образователната система е такава да ги приеме всичките.

Не виждам,какво толкова сте настроени негативно към образователната система,сякаш в другите страни всички са изрядни и няма лоши студенти.

anonymous708973
09-15-2013, 16:45
Не виждам,какво толкова сте настроени негативно към образователната система,сякаш в другите страни всички са изрядни и няма лоши студенти.

Процентът, драги, процентът.

Хайде да видим дали ще са несериозни германците, като са си скъсали гъза, за да изкарат хубава оценка, за да влязат в моя университет. Българите влизаме много по-лесно по обясними причини.
Коя библиотека в България е отворена ВСЕКИ ДЕН до полунощ, кажи ми?

Колко от българските студенти са свикнали да се оправят сами, а не да им се дава всичко наготово, сдъвкано и изплюто? Ще ми припомнят по 10 пъти датите за изпит ли? Божей. Казано ми е в кой сайт мога да ги намеря, моя си е отговорността да следя кога е срокът за записването за изпит, кога са датите, кое да си оставя за втората сесия, кога да си запазя полет за България.

В даскало никога не ми се беше налагало да си записвам дати и срокове, тука се спуквам, щото примерно ако идната седмица не се запиша за изпит по английски, напълно е възможно да не ме включат в група, следователно да нямам право да се явявам по този предмет втория семестър, съответно да ми отпадат кредитите и мога да духам супата.

Та да. Не всички са изрядни, но изрядните не са рядко явление тук.

Hayashi
09-15-2013, 16:48
Глупаци навсякъде ще има. Не е нужно обаче всички да се вредят за висше. В чужбина поне повече ги отрязват първата година. А при нас е важното мама и тати да имат парички за диплома. Супер нечестно е, ама то кво ли пък е честно.

maldini
09-15-2013, 16:53
е на тебе кво ти пука? нали мама и тати могат да ти плащат образованието в чужбина :D

klimatronik
09-15-2013, 16:59
е на тебе кво ти пука? нали мама и тати могат да ти плащат образованието в чужбина :D

... тя друго имаше в предвид.. Но скоро ще разбере,че и там не е идеално. Не е такава приказка.

AnarchyBoy
09-15-2013, 18:04
Процентът, драги, процентът.

Хайде да видим дали ще са несериозни германците, като са си скъсали гъза, за да изкарат хубава оценка, за да влязат в моя университет. Българите влизаме много по-лесно по обясними причини.
Коя библиотека в България е отворена ВСЕКИ ДЕН до полунощ, кажи ми?

Колко от българските студенти са свикнали да се оправят сами, а не да им се дава всичко наготово, сдъвкано и изплюто? Ще ми припомнят по 10 пъти датите за изпит ли? Божей. Казано ми е в кой сайт мога да ги намеря, моя си е отговорността да следя кога е срокът за записването за изпит, кога са датите, кое да си оставя за втората сесия, кога да си запазя полет за България.

В даскало никога не ми се беше налагало да си записвам дати и срокове, тука се спуквам, щото примерно ако идната седмица не се запиша за изпит по английски, напълно е възможно да не ме включат в група, следователно да нямам право да се явявам по този предмет втория семестър, съответно да ми отпадат кредитите и мога да духам супата.

Та да. Не всички са изрядни, но изрядните не са рядко явление тук.

Инке, това твоето ми звучи като.. "татИ кара мерцедес, та за тва аз ще споря, че най-яките коли са мерцедес.. 5 години по-късно аз си вземам ауди (примерно) и моменталически.. ауди стават най-яките коли и върло можЕм да спорим по тоз въпрос, без да съм наясно.."

Ся извинявай, ама ти си от супер скоро там, а вече спориш и се опитваш да ни убедиш в нещо, което не е така, навсякъде има тъпи и несериозни хора факт.. ама в БГ им много хора, дет са там за да учат.. Тва че си в Германия не значи нищо и ме боли уя честно казано (сорЕ за грубия израз) за Германците, да те също учат, но чичо ми живее 30 + години в Германия, братовчедите ми там са родени и т.н/ имам наблюдения над Германия като цялостна държава, манталитет на хората, морал и прочие.. Забелязвам те с тези твой постове напоследък, малко се самонавиваш, че е супер яко, всъщност не е така..

klimatronik
09-15-2013, 18:18
Инке, това твоето ми звучи като.. "татИ кара мерцедес, та за тва аз ще споря, че най-яките коли са мерцедес.. 5 години по-късно аз си вземам ауди (примерно) и моменталически.. ауди стават най-яките коли и върло можЕм да спорим по тоз въпрос, без да съм наясно.."

Ся извинявай, ама ти си от супер скоро там, а вече спориш и се опитваш да ни убедиш в нещо, което не е така, навсякъде има тъпи и несериозни хора факт.. ама в БГ им много хора, дет са там за да учат.. Тва че си в Германия не значи нищо и ме боли уя честно казано (сорЕ за грубия израз) за Германците, да те също учат, но чичо ми живее 30 + години в Германия, братовчедите ми там са родени и т.н/ имам наблюдения над Германия като цялостна държава, манталитет на хората, морал и прочие.. Забелязвам те с тези твой постове напоследък, малко се самонавиваш, че е супер яко, всъщност не е така..
+1
Подреден народ са, спор няма.. Богата държава.. Но нито се преуспява по-лесно от тук, нито е цвете за мирисане .С красивите постройки, инфраструктури и райграс градинките там - окото след кратко време свиква и вече не ти правят такова голямо впечатление и възбуда... Германците са сериозни, да, но моля ти се, ти кръвта не може да си смениш, оставаш с български гени и не вярвам толкова много да ти харесва строгата дисциплина и норми, които трябва непрекъснато да спазваш. Остави това. Хората там, не знам колко са ,,студени'' , но такова излизане на сам натам - няма. Всички си стоят по домовете при семействата и сигурно доста по-трудна приемат чуждите (и особено българите) в своите обятия.. Не забравяй историята им.. И не си мисли,че като завършиш - айде бизнеса е твой.. Ще идваш у Бг село, да ни дааш пара. Искрено ти желая успех, не ме разбирай погрешно.

anonymous708973
09-15-2013, 18:35
... тя друго имаше в предвид.. Но скоро ще разбере,че и там не е идеално. Не е такава приказка.

Каза човекът, който не е учил в чужбина. Мнението ти е нерелевантно. И ще ти кажа защо.
В смисъл... да ми обясняваш колко се излиза навън в студентска среда... Нали се сещаш, че аз съм в ситуацията, а ти градиш теории, базирани на предразсъдъци за дадена нация, каквито всички имаме? (Чак ми става смешно твоето категорично изказване - "такова излизане насам-натам няма".) Чие мнение би било по-близко до истината?
Мога да ти кажа, че откакто съм тук, съм била на най-яките партита в живота си, а не съм била от тия момиченца, дето в България са си стояли вкъщи тихичко и нищо не са правили, така че си имам стабилна база за сравнение.

И друго - мога да ти кажа, че германците са много по-социално толерантни от българите. Ама много. И можеш да правиш много повече неща отколкото тук - мога да изляза когато преценя от лекцията, мога да ям, мога да си вкарам кучето в супермаркета/градския транспорт, мога да си вкарам приятели в общежитието без да се отчитам пред портиер, такъв просто н-я-м-а.
Какво разбираш под строга дисциплина? Това, че трябва да пазиш тишина в библиотеката и всички го правят ли?
Това, че от теб се очаква да си върнеш количката в супермаркета или таблата в стола? Еми, нормално, тук хората наистина съблюдават нуждите на обкръжението си. Няма дисциплина в смисъл на някой да те кара да правиш нещо, нъц - всички сме поне на по 17-18 години и се очаква да сме достатъчно зрели. Това колко си дисциплиниран го определяш ти, ако не е достатъчно - ще се види по изпитите.


Не, Анархи, пропускаш съществената част - аз не казвам, че всичко е идеално, казвам, че е по-добро отколкото в България. Казвам, че учещите масово са по-сериозни, това си е баш така. Аз не се опитвам да ви убедя, аз ви го казвам, защото е истина.
Не си измислям, за да ви убедя колко по-добре е тук. ДА, има много сериозни хора в България. Да речем, 60 процента са в Студентски не заради партито, а просто живеят там и учат здраво (което е абсурдно висок процент и всеки, живял в Студентски, може да го потвърди). Е, тук 90% учат здраво. САМО ТОВА казвам.
Не казвам, че в България е 0%, а тук 100%. Направи разликата.

Едит: Малко сте като Джоли, която претендираше да има познания за италианската кухня и да убеди Виоленца, че няма начин в Италия да има спагети с българско натрошено сирене като ястие. Само дето не й се получи много, щото - изненада - Виоленца живее в Италия.

TheBeliever
09-15-2013, 18:39
Колко от българските студенти са свикнали да се оправят сами, а не да им се дава всичко наготово, сдъвкано и изплюто?
Не, че искам да съм на въпреки, но за 4 години в нищо и никаквия тъп ВИНС нищичко не ни е било дадено сдъвкано и изплюто. Напротив - ако нещо ти трябва, било то административна помощ/информация, консултация - всичко си търсиш и оправяш сам. Не знам какви наблюдения имаш върху университетите в България, но точно този аргумент не минава.

AnarchyBoy
09-15-2013, 18:44
И друго - мога да ти кажа, че германците са много по-социално толерантни от българите. Ама много. И можеш да правиш много повече неща отколкото тук - мога да изляза когато преценя от лекцията, мога да ям, мога да си вкарам кучето в супермаркета/градския транспорт, мога да си вкарам приятели в общежитието без да се отчитам пред портиер, такъв просто н-я-м-а.
Какво разбираш под строга дисциплина? Това, че трябва да пазиш тишина в библиотеката и всички го правят ли?
Това, че от теб се очаква да си върнеш количката в супермаркета или таблата в стола? Еми, нормално, тук хората наистина съблюдават нуждите на обкръжението си. Няма дисциплина в смисъл на някой да те кара да правиш нещо, нъц - всички сме поне на по 17-18 години и се очаква да сме достатъчно зрели. Това колко си дисциплиниран го определяш ти, ако не е достатъчно - ще се види по изпитите.




Това и у големото село го може.. смисъл разбирам те, защитаваш си своето и за мен всички от УНСС са пълни дебили, а в СУ сме яки пичуЕ, тва ми е ясно, държиш си на своето.. ама сериозно тез аргументи дет ги представи са нелепи...

AnarchyBoy
09-15-2013, 18:46
Не, че искам да съм на въпреки, но за 4 години в нищо и никаквия тъп ВИНС нищичко не ни е било дадено сдъвкано и изплюто. Напротив - ако нещо ти трябва, било то административна помощ/информация, консултация - всичко си търсиш и оправяш сам. Не знам какви наблюдения имаш върху университетите в България, но точно този аргумент не минава.

+1 на кака. 8-)

maldini
09-15-2013, 18:47
o.O в дойче по-яки партита , отколкото в бг:дд са някой няма ли да се изцепи и да каже ,че мацките там са по-готини от българките :д

AnarchyBoy
09-15-2013, 18:50
Ндам Германките са грозни, Германците и те.. Не носят като нас на алкохол и са супер сковани, мъчат ги дозина стереотипи и т.н
(Инке бил съм в германия при чичо ми, та няма ми минеш с номера "не си бил тук, аз съм тук и ти казвам" )

Германия е супер уредена държава, но никога няма да се накажа толкоз злобно да живея там.. Колкото и улеснено и уредено да ми е всичко.. :D

102
09-15-2013, 18:53
Май има нещо германско в теб ?

klimatronik
09-15-2013, 18:58
Теории ? Не се ли досещаш,че и аз може би имам близки и познати,които живеят от дълго време в Германия?
Мислиш ли,че ако беше по-зле от България - щеше всеки с възможности да бяга от тук? Половината ми клас заминаха на запад. Не мисли,че не знам защо.. Мисълта ми беше да не се вкарвате толкова много във филмите, защото доброто не замества лошото. И моля ти се.. не си прави на адски опитна, смешно е. 5 дена си била на вид екскурзия , аз също съм ходил.. Дори още не си започнала учебните занятия... Хващаш се за някакви адски незначителни примери. Писала си някакви все общи документи, което е естествено при местенето ти в друга държава, не е лесно, разбира се.

AnarchyBoy
09-15-2013, 19:01
:D На Инка и е розово още ми се струва.. 8-)

Fisherman
09-15-2013, 19:02
Процентът, драги, процентът.

Хайде да видим дали ще са несериозни германците, като са си скъсали гъза, за да изкарат хубава оценка, за да влязат в моя университет. Българите влизаме много по-лесно по обясними причини.
Коя библиотека в България е отворена ВСЕКИ ДЕН до полунощ, кажи ми?

Колко от българските студенти са свикнали да се оправят сами, а не да им се дава всичко наготово, сдъвкано и изплюто? Ще ми припомнят по 10 пъти датите за изпит ли? Божей. Казано ми е в кой сайт мога да ги намеря, моя си е отговорността да следя кога е срокът за записването за изпит, кога са датите, кое да си оставя за втората сесия, кога да си запазя полет за България.

В даскало никога не ми се беше налагало да си записвам дати и срокове, тука се спуквам, щото примерно ако идната седмица не се запиша за изпит по английски, напълно е възможно да не ме включат в група, следователно да нямам право да се явявам по този предмет втория семестър, съответно да ми отпадат кредитите и мога да духам супата.

Та да. Не всички са изрядни, но изрядните не са рядко явление тук.

Влиза се лесно,защото няма много кандидат-студенти в България.А за скъсването на гъза,ми аз също си скъсах моя и на изпитите ,на които съм бил бих казал,че хич не са лесни.

И сега видях,какво е написал малдини и е прав,познавамо много родители,които виждат зор,за да може детето да учи в чужбина,в крайна сметка,толкова ли е зле,че трябва да изтезаваш родителите си ,заради някаква приумица..

Ма се тая,всеки както си го направи.

klimatronik
09-15-2013, 19:06
+1 на кака. 8-)

Онзи ден ходих да поискам информация и да дам един документ.. изпратиха ме с любезните думи,че във форума ще излезе всичко. А форума е много забил, както и да е. Не се оплаквам . Не може да уреждат хиляди студенти като в детската. Физически невъзможно е . Всеки сам се оправя. :)

Hayashi
09-15-2013, 19:10
Не, че искам да съм на въпреки, но за 4 години в нищо и никаквия тъп ВИНС нищичко не ни е било дадено сдъвкано и изплюто. Напротив - ако нещо ти трябва, било то административна помощ/информация, консултация - всичко си търсиш и оправяш сам. Не знам какви наблюдения имаш върху университетите в България, но точно този аргумент не минава.

Абсолютно убедена съм, че има много оправни млади хора и в България, но аз имах съученици в 12. клас, които никога не бяха влизали в банка. А когато отидеш в чужда държава и ти се налага да обиколиш 10 институции за един ден, за да си намериш квартира и всички те гледат едно предубедено и като им кажеш, че си българин се чудят това къде е. Когато опре ножа до кокала, много бързо се научаваш.
Само че онези ми съученици в България ще продължат да разчитат на мама и тати да им оправят всяка бъкия и един ден когато ги няма ще се се чудят от къде им е дошло.
Във Франция всичко е пълна противополжност на Германия. Всичко е едно бавно и лежерно, никой за нищо не се притеснява и на повечето не им пука какво мислят останалите за тях. В университета влиза куцо и сакато и първата година отпадат около 80%. И тук си има недостатъци. В България никога не са ме спирали да ме свалят и гледат пошло разни араби.

TheBeliever
09-15-2013, 19:37
Абсолютно убедена съм, че има много оправни млади хора и в България, но аз имах съученици в 12. клас, които никога не бяха влизали в банка. А когато отидеш в чужда държава и ти се налага да обиколиш 10 институции за един ден, за да си намериш квартира и всички те гледат едно предубедено и като им кажеш, че си българин се чудят това къде е. Когато опре ножа до кокала, много бързо се научаваш.
Само че онези ми съученици в България ще продължат да разчитат на мама и тати да им оправят всяка бъкия и един ден когато ги няма ще се се чудят от къде им е дошло.
Във Франция всичко е пълна противополжност на Германия. Всичко е едно бавно и лежерно, никой за нищо не се притеснява и на повечето не им пука какво мислят останалите за тях. В университета влиза куцо и сакато и първата година отпадат около 80%. И тук си има недостатъци. В България никога не са ме спирали да ме свалят и гледат пошло разни араби.

Аз пък в гимназията имах съученици, които от 7-ми клас са сами по квартири и се оправят и със сметки и с банки. Какво от това?

И аз не бях се занимавала с институции преди завършването на гимназия. Не ми се е налагало. Но това, че не съм в чужбина не означава, че разчитам на мама и тати, или че всичко ми се дава наготово.

Знаем, че сте умни и можещи. Ама недейте да се изкарвате нещо повече от нас, нещастниците, които сме избрали да учим и живеем в България.

Wednesday666
09-15-2013, 19:42
Абсолютно убедена съм, че има много оправни млади хора и в България, но аз имах съученици в 12. клас, които никога не бяха влизали в банка. А когато отидеш в чужда държава и ти се налага да обиколиш 10 институции за един ден, за да си намериш квартира и всички те гледат едно предубедено и като им кажеш, че си българин се чудят това къде е. Когато опре ножа до кокала, много бързо се научаваш.
Само че онези ми съученици в България ще продължат да разчитат на мама и тати да им оправят всяка бъкия и един ден когато ги няма ще се се чудят от къде им е дошло.
Във Франция всичко е пълна противополжност на Германия. Всичко е едно бавно и лежерно, никой за нищо не се притеснява и на повечето не им пука какво мислят останалите за тях. В университета влиза куцо и сакато и първата година отпадат около 80%. И тук си има недостатъци. В България никога не са ме спирали да ме свалят и гледат пошло разни араби.

Не искам да прозвуча грубо, но ти в България оправяла ли си се без мама и тати?
Налагало ли ти се е сама да си изкарваш парите, да живееш сама на квартира и да знаеш, че когато се прибереш мама няма да ти е сготвила, а тати няма да ти се усмихва, докато гледате нещо по телевизията?
Не казвам, че да живееш в чужбина е лесно, точно обратното е. Ужасно е трудно, особено за бг хората, защото на много места са предубедени към нас и това се вижда.
Но живеейки в друга държава сам не е толкова по-трудно, отколкото живеейки в БГ сам.
Да, мама и тати може да са по-наблизо тук като разстояние, но това не означава, че е много по-лесно така.