PDA

View Full Version : Студентска тема



Страници : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

ShtrudeL
08-28-2010, 23:03
Тъй като има тема за всичко останало - приети след 7 клас,раници,учебници,учите и,ученици и т.н реших да направя важна тема за студентите от форума.
Тук можете да споделяте къде сте приети,кой курс сте/ще бъдете,как е студентския живот,колеги,приятели и всичко около студента. ^_^

Sarge
08-29-2010, 07:55
Приет в Уни Кьолн, специалност BWL(или на нашенски-микроикономика). Първи курс ще съм тази година.

lmao
08-29-2010, 08:12
3 курс в ТУ
студентския живот е на 6 ;)

December
08-29-2010, 09:26
Штрудел ти какво ще следваш? Ще продължаваш ли нещо с фотографията,или ще ти остава хоби?

Просто ми е интересно ;д

ShtrudeL
08-29-2010, 09:47
Хоби...

Иначе ще съм първи курс - рентгенов лаборант...
Може би след като го завърша и изкарвам сама пари да помисля нещо по въпроса с фотографията..нямам си и на идея...но няма да спра да снимам <3

Sham
08-29-2010, 10:03
понякога ме е яд, че не смених обстановката, я друг град, я друга държава... така не се усеща студентството, ама изобщо, мхм(

ShtrudeL
08-29-2010, 13:28
И аз така...

Шам ти къде си?

ShtrudeL
08-29-2010, 14:51
АЗ имам въПроси! ^^

*Какви са разликите в това да си ученик и в това да си студент?
*Може ли някой лекции,които смяташ,че са ненужни за твоята личност да ги пишеш дъждовни и да не ти правят проблем за тУва?
*Може ли да снимаш с апарат някой работи и да носиш лаптоп?
*Студентите имат ли стипендии като учениците (21) и ако имат колко е?
*По колко време са междучасията?
*Защо няма да съм в голяма зала с много седалките като по филмите,а ще съм в обикновена класна стая? = (
*МНОГО ВАЖЕН въпроЗ! Възможно ли е да имаме общи часове с други човечета,които не са в моята специалност? ^^ Било то практики,теории и т.н. ^^
*Изпитват ли? Т.е...контролни,тестове ...такива работи...и вярно ли че можеш да се освободиш от изпит ако искараш хубава оценка на някой тест ^^
*Трудно ли е ^^

lmao
08-29-2010, 15:46
в кой университет си, че не разбрах

разликата е че да си студент няма нищо общо вече с това да си ученик. ще видиш

при нас пропускам много от лекциите и цял семестър не ходя, но нямам проблем със заверки.

при нас може да се носи лаптоп, има интернет на територията на уни-то.

при нас има стипендии. изчисляват се доходи и успех и се смятат точки и
спрямо тях се класират студентите. 70 и 100 лева са на месец парите.

една лекция/упражнение е 45 минути и после 15 почивка. обаче на упр. обикновен се сливат часовете защото са по 2-3 и свършваме просто по-рано
на обяд почивката е от 1и15 до 2без15

при нас е в големи зали със столчета е всичко :)

общите часове по скоро не

изпитванията си зависят изцяло от преподавателите, като е възможно да се освободиш от изпит

VerryBerry
08-29-2010, 16:52
Аз тази година ще съм 1ви курс в Русенския "Ангел Кънчев" със специалност Ерготерапия. 8-) В началото на септември ще заминавам за там и ще видим как ще почне моя студентски живот :-o 8-)

Serendipitys
08-29-2010, 17:10
ShtrudeL,

студентството е различно от училището по много причини. Ще говоря предимно за СУ. Някои лекции може да пропускаш, а при други да ти правят проблеми. Зависи от специалност, университет, преподавател. Едни изискват присъствие и пускат списъци, на други места има заверки. Рядко се случва, но може да не те допуснат до изпит заради отсъствия. По принцип лекциите са по желание, а упражненията задължителни. Междучасията са по 15 минути, но не винаги има такива. Уговорки с преподавателите бол - да се сливат часовете и да свършите по-рано или късно, да започнете по-рано или късно, да нямате лекции даден ден. Може да променяте часове и дни на дадени лекции (след разговор със съответният преподавател, разбира се). Стаите са най-различни - могат да бъдат малко по-големи от класна стая, колкото класна стая или големи аудитории. Има безжичен интернет в ректората, няма проблем да носиш лаптоп.

Изпитвания и подобни неща рядко има. При някои може да се срещне, при други не. И да, може да имате общи часове/практики с хора от други специалности (или същата специалност, но долен или горен курс).

bEbsI
08-29-2010, 21:34
Помощник фармацевт съм в МУ София,но другата година '11 ще държа изпити за фармация..аз просто по - късно осъзнах какво искам пък и смятам,че първата година ще ми бъде една добра "подготовка".Евентуално ще отида на изпити и за МУ Плевен,но медицината не ми е на сърце(родителска обремененост 8-) ) и ще бъде само ,за да си видя оценките и там.Щрудел честито приемане - радвам се,че има още някой в медицинска специалност.

PepSsSi
08-30-2010, 08:25
Аз съм приета в ПУ, специалност Право редовно. Другаде и друго не съм кандидатствала :D сега ще съм 1-ви курс,надявам се всичко да е на 6

agapiseme
08-30-2010, 11:39
Аз пък съм 2.курс биотехнологии.
Единствената причина да ми харесва в университета е,че материала ми е интересен.Иначе цари една такава жестока анархия,че чак ми става криво - всеки идва и си отива когато му скимне,на някои колеги не съм им виждала очите,защото на нито една лекция не дойдоха цяла година..В училище имаше един ред - днес си от 13,30 до 18,10 да кажем,а там с всичките му лекции и дупки от по 1-2 часа помежду тях не ти дават възможност за пълноценно използване на деня и за работа е трудно постижимо..

П.П. Големите зали като по филмите си ги имаме ,но само на лекции..макар на математиката (упражнение),където по списък трябваше да сме 16 човека,ни даваха огромната аула,дето побира сигурно 200...иначе реално няма смисъл да сме толкова малко в огромни зали.

sasha_90
08-31-2010, 21:38
Аз ще съм 2 курс.Специалността ми е екология.Не ми харесва много,но пък студентския живот ми харесва.С колежките се разбираме.Много са земни,а не надути,както "принцесите" в гимназиите.

xXDanteXx
09-01-2010, 18:40
Ще съм 1ви курс в ПУ,специалност английски и български език

Carmen_Kass
09-01-2010, 20:49
Ще съм 1-ви курс,финанси,редовно -в БСУ

NeaDekVatnA
09-02-2010, 13:48
Въпрос към студентите в ПУ : Можете ли да ми дадете информация за това какви испити трябва да държа за МИО в пу ,че в сайта не мога да намеря такава инф . Благодаря предварително

Serendipitys
09-02-2010, 15:20
Въпрос към студентите в ПУ : Можете ли да ми дадете информация за това какви испити трябва да държа за МИО в пу ,че в сайта не мога да намеря такава инф . Благодаря предварително

Надявай се да няма по български език, защото със сигурност ще се провалиш.

"Испити" ?!

xXDanteXx
09-02-2010, 15:36
хахаха не я плаши :D

chemist9009
09-03-2010, 01:00
Ще съм 1-ви курс в ХТМУ София,специалност Фин органичен синтез.Веднъж да почна и ще видя как е студентския живот 8) 8) 8)

Chanceux
09-03-2010, 10:46
Охо,ето нещо интересно за мен. :D
Аз ще съм втори курс,психология. Не уча в България,но както и да е. 8-)

Следя с интерес. :)

Lekov
09-04-2010, 14:51
Аз ще съм първи курс в ТУ-София специалност Електрорехника.Ако има други от форума които са в ТУ може да пишат да се видим на по кафенце, а по късно може и на по биричка :)

PepSsSi
09-04-2010, 21:40
Въпрос към студентите в ПУ : Можете ли да ми дадете информация за това какви испити трябва да държа за МИО в пу ,че в сайта не мога да намеря такава инф . Благодаря предварително

2 изпита: 1-ви (Български език (езикова култура), Математика, География, История), 2-ри (АЕ.НЕ,ФРЕ)
По английски е яка резачка, яви се на някой друг език. БГ си е зор, бая се изпотих за моето 5.90 :D

Sashakiss
09-05-2010, 17:30
УНСС - поднаправление "Икономика и бизнес" с надежда след 2 години да уча стопанска логистика. Скоро почвам.

Sham
09-05-2010, 18:19
Шам ти къде си?
в София съм си ,(
//ама обмислям хамериканска магистратура, е така:Д

dydka
09-05-2010, 20:18
руска фиоллогия .шуменски .1ви курс

SemperArdens
09-07-2010, 19:36
ПА; СУ; 1 курс ;)

xXDanteXx
09-08-2010, 22:09
Искам да попитам в ПУ може ли да се записва някакъв спорт за трениране?Защото много искам баскетбол.

LP_girl_14
09-09-2010, 16:15
Искам да попитам в ПУ може ли да се записва някакъв спорт за трениране?Защото много искам баскетбол.

Да,в ПУ си избираш какъв спорт да тренираш.Забравих вече между кои точно може да си избираш,но със сигурност има баскетбол :)
Аз съм ПУ специалност Стопанско управление :-)

xXDanteXx
09-09-2010, 18:49
Мерси много за информацията,много ме зарадва :grin:

bEbsI
09-10-2010, 13:32
Малка група сме ама нищо де. 8-) Как се развиват нещата при вас - намерихте ли си квартири,нанесохте ли се по общежития? Аз вече си имам нова къщичка в студентски и получих първата си бяла престилка. (:

pinki
09-10-2010, 17:19
Приета съм в Софийски университет с Биотехнологии, сега ще съм Iви курс :)

kPuCkA
09-12-2010, 14:24
ВТУ.... Славянска филология :wink:

JackHerer
09-12-2010, 22:33
Приет в Stenden University намира се в Леуварден, Холандия :)

anonymous546178
09-14-2010, 10:46
Ще съм 1-ви курс в ХТМУ София,специалност Фин органичен синтез.Веднъж да почна и ще видя как е студентския живот 8) 8) 8)
За ХТМУ това е специалността която съм избрал, ако реша да уча там ще сме колеги.

KRaLiCa_na_OrGaZmA
09-14-2010, 19:56
Аз съм първи курс в НАТФИЗ с Анимация :grin: Ако има още някой от там да се обажда :)

scheni
09-17-2010, 19:01
Приета съм в Софийски университет с Биотехнологии, сега ще съм Iви курс :)
и аз така :shock:
брей :)
между другото тези които вече учат, какво е нивото на образованието в Бг? Аз поради парични проблеми се налага да остана тук , макар че ме приеха в Холандия и германия и много се притеснявам, дали ще мога да получа добро образование :(

h0s7ag3
09-18-2010, 23:08
Първа година съм в НСА - Треньор по Футбол :-P
Екстра е. Е ... почнахме от 15-ти септември, като учениците ;d и първата седмица е малко разпусната, но иначе съм много радостен - все пак в НСА си е едно кътче в което спорта е на първо място.
Лошото е, че съм от Костинброд и всеки ден пътувам, защото още не съм се настанил на общежитие. Издържам се сам, на 18 съм и от 2 седмици съм безработен. Търся работа по студентски град и ако иска някой може да делим една квартира, за мен не е проблем, стига да започна работа скоро, но съм сигурен, че ще намеря.
Исках да кандидатствам и в НАТФИЗ Актьорско майсторство - лошото е че наистина имах шансове, но след като ме приеха в НСА ... понеже съм си футболист, любовта към футбола ме поведе натам.

Успехи на всички студенти :)

gofeto917
09-19-2010, 06:26
TU Darmstadt, Wirtschaftsingenieurwesen (Technische Fachrichtung Elektrotechnik und Informationstechnik) Вече имам жилище, банкова сметка, и там другите му подобни, дето се искат тук, чакам да ми почнат лекциите (започват средата на октомври) и се шматкам из града по цял ден и бича айляк засега :Д

JackHerer
09-22-2010, 06:03
Приета съм в Софийски университет с Биотехнологии, сега ще съм Iви курс :)
и аз така :shock:
брей :)
между другото тези които вече учат, какво е нивото на образованието в Бг? Аз поради парични проблеми се налага да остана тук , макар че ме приеха в Холандия и германия и много се притеснявам, дали ще мога да получа добро образование :(

Ами направи магистратура в чужбина ,доста хора вече така правят ... :)

Extremescream
09-29-2010, 20:52
СУ-Китаистика,първи курс.Яко е,ама още гледаме така > :shock: :D

Destroyer89
10-04-2010, 21:27
Приет в Асен Златаров.Специалност-микро електроника.

Raffine
10-05-2010, 19:14
Здравейте!Още не съм студентка,11 клас съм,но съм се ориентирала към медицина.Като разглеждах темата,забелязах,че някои от вас са в МУ.Може ли да ми обясните какво правите,колко точно учите,колко често имате лекции и ще съм ви супер благодарна,ако ми кажете дали сте влизали в моргата и как е 8-) Въпросите ми най-вероятно ви звучат тъпо,но съм любопитна за тази специалност,искам да знам какво ме очаква,ако дай Боже ме приемат :D :oops:

sasha_90
10-08-2010, 15:22
Здравейте!Още не съм студентка,11 клас съм,но съм се ориентирала към медицина.Като разглеждах темата,забелязах,че някои от вас са в МУ.Може ли да ми обясните какво правите,колко точно учите,колко често имате лекции и ще съм ви супер благодарна,ако ми кажете дали сте влизали в моргата и как е 8-) Въпросите ми най-вероятно ви звучат тъпо,но съм любопитна за тази специалност,искам да знам какво ме очаква,ако дай Боже ме приемат :D :oops:
За всеки университет е различно.Затова никой не може да ти каже със сигурност какво те очаква.Най-важно е да не се притесняваш и още по-важно-не се отказвай при първата трудност.Защото трудности ще срещнеш много,не го казвам да те стряскам,но си е така.

ShtrudeL
10-08-2010, 21:11
...Много...ама мноого ще трябва да учиш и много ще се разкарваш из болниците. Ще виждаш стари,оперирани или не подтиснати/луди/тъжни/отчаяни/очакващи/ хора,на които ще им е дошло до гуша да ги разпитват на ден по 30478957 стажанта едно и също. Някой може и да ти разкажат родословото си дърво,но все пак... Не е "Анатомията на Грей" или "Спешно отделение" ...подтискащо е да имаш контакт болни хора.
Защо искаш медицина? Ако е за добрата детска кауза "да помагам на хората" трябва да стоиш много твърдо зад това.

Raffine
10-09-2010, 11:20
Просто мисля,че е е професия,която си заслужава и,която наистина е от значение.Им много адвокати,икономисти тн.Медицината е благородна наука и практикувайки я наистина имам чувството,че правя нещо значимо.Знам,че се учи много и се тревожа дали ще успея да се справя.Колкото и трудно да ми е психически ,все някак ще го преодолея,но наистина се притеснявам дали ще смогна с ученето. :( Все пак благодаря много за мненията ви,бяха ми от помощ :)

spopi
10-09-2010, 13:12
Колко струва 1 семестър в град Бургас БСУ с финанси и счетоводство.

ankiiiii
10-10-2010, 08:34
Разкажете още нещо интересно... 8) Ваши смешни и интересни преживявания 8) :smt024

BlueKnife
10-11-2010, 18:47
има ли някой бъдещ юрист тук? :]

chemist9009
10-12-2010, 21:32
Как върви студентския живот при първокурсниците? :-o 8) 8)

Infinity
10-13-2010, 10:22
На мен още ми е рано за студентски живот , но пък още от сега се замислям какво да уча , а пък и то е нормално вече съм 9-ти клас. :D
Искам да уча за фармацевт в МУ-София.
Мисля , че обучението е съвсем различно от това за спец. Медицина.. ?? Надявам се да не включва обиколки по болници / морги / операции... едва ли ще ми се отразят добре подобни неща , но.. ако се наложи бих го превъзмогнаала , де. 8-)
Та , интересувам се също тези , които са били приети в МУ-София откога са започнали да се подготвят за кандидатстването си ?
И какво е включвала тази подготовка , всъщност ?
Чели ли сте някаква допълнителна литература , ако да каква .. ?
:)

MissNothing
10-13-2010, 16:16
Дааа за фармация какво се изискав по-точно?
Аз пусках скоро тема дали ми е време да решавам и ся малко уж помислих кво би ми харесала и да ви попитам кои са важните предмети, с които се държат изпити, които са от значение за :
екология
психология
журналистика

За психологията ясно, че психология и огика и разин такива, за журналистиката български със сигурност, за екологията предполагам биология или химия.. ама казвайте и вие да не гадая. :-o

Extremescream
10-13-2010, 16:40
Отиди в сайта на СУ и погледни.

rexona91
11-07-2010, 09:06
На мен ми е страшно мъчно за училището тези дни. :(

sasha_90
11-08-2010, 10:22
На мен ми е страшно мъчно за училището тези дни. :(
И на мен ми липсва.Липсват ми 11 и 12 клас,но най-много 11.Но няма как.Вече сме по-големи,вече има университет,не гимназия.

zlatito0
11-25-2010, 16:59
Здравейте :) Тази година съм абитуренка и смятам да кандидатствам в медицинския универститет във Варна :) за сега съм си избрала фармацефт или помощник-фармацефт
ако може някой да ми обясни по-подробно как става кандидатстването ще съм ви много благодарна. Поздрави :):)

turmionkatilot
11-27-2010, 22:44
На мен ми е страшно мъчно за училището тези дни. :(
И на мен ми липсва.Липсват ми 11 и 12 клас,но най-много 11.Но няма как.Вече сме по-големи,вече има университет,не гимназия.

:(

ceballos1990
12-09-2010, 10:45
"Индустриален мениджмънт" в University of Transport- Sofia Todor Kableshkov

NoHaB
12-19-2010, 19:02
Уча "Комуникационни техника и технологии" в РУ"Ангел Кънчев" 2 курс...
Смея да твърдя че е университет с богата история и много дабра техническа и материална база...
От догодина ще има и нови специалности в областа на психологията, икономиката и медицината....

Много съм доволен... 8)

www.ru.acad.bg

kalpazanka
01-04-2011, 06:47
zlatito0, поне да беше написала правилно специалностите...

TheBeliever
01-04-2011, 21:47
Сесията започна! (поне моята де) Успех на всички!

stas1212
01-07-2011, 14:59
Здравейте, аз съм 11 клас и съм объркана какво точно искам да уча. Има едно нещо, което много ме влече - вътрешен и външен дизаин. Другото е пр. Ако има някой, с някоя от двете специалности моля да пише какво точно се учии къде. Благодаря предварително :)

vesinka899
01-12-2011, 07:32
По време на сесия мога да си чистя стаята по 3 пъти на ден

ShtrudeL
01-25-2011, 11:32
По време на сесията си развалих времето за спане... Утре имам изпит,на 30-ти също..+ поправка...

rtpghhfcz
01-25-2011, 15:28
тежко и аз съм в сесия

n1k0l1nka
01-25-2011, 17:56
1-ви курс в ПУ .. тия селяни си мислят че живот живеят .. отчая ме студентския живот ... некфи измислени купончета без никфи екстри.Пък да не говорим начина им на мислене колко е децки

jeni4kata
01-28-2011, 09:14
Ууууууааау личи си кой е селянин с деЦко мислене :shock:

antoniq89
01-28-2011, 09:17
здравейте! искам да ви помоля за малко информация относно варненския свободен университет...някой който учи там или е учил да ми пише на лично съобщение pami_89_kz@abv.bg .благодаря предварително

SlowDownBaby
02-01-2011, 12:52
Не знам дали тук е мястото,но като гледам доста хора питат,така че ще попитам и аз.Ако има някой който учи в Пловив - музикалната академия нека да пише.Интересува ме кои предмети се гледат за приемането и дипломата колко трябва да е ? Става въпрос за графичен дизайн и реклама. Ако някое знае,ще съм много благодарна. :)

DeViLMaN
02-01-2011, 14:11
дайте някаква техника за концентрация бе ... че чета учебниците като весници ... разбирам кфо пише ... и след 5 мин не моа си спомня ко съм прочел ... пих разни химии за запомняне .. и т.н. нема полза ... не моа се концентрирам върхо това дето чета ... :razz:

puppynka
02-01-2011, 19:10
1 курс съм в икономическия във Варна, но съм специалност бизнес информационни системи. Не ми харесва фактът, че имам предмети като микроикономика или макро, а съм в катедра информатика...Но чакам с нетърпение втората година, за да се занимавам с това, заради което съм влязла.

Chacho
02-03-2011, 14:13
Сесия, сесия, шалала. Повдига ми се вече, а съм едва посредата. Не съм се бръснал от 20 Февруари някъде, уча по около 10 часа на ден, като изляза и виждам хората като функции и уравнения, не мога да разговарям нормано. Съвсем ми изгърмяха бушоните.

При мен техниката за концентрация идва от мотивацията за учене. Колкото и да са ми досадни някои неща, се усещам, че все пак искам да ги науча. Избрал съм специалността, уча това което искам. Някои предмети ми се струват сухарски и неприложими, но като усвоиш материала, разбираш, че усилията не са били напразни.

Засега резултата ми от изпитите е 1-1, утре отивам да повеждам. За всички студенти в сесия, поздрав със Слави Трифонов - Свети Георги!

След сесията взимам една дълга почивка, ще се отдам на пороци и за другата сесия да не очакват мен, а дявола.

ПС:
А, да! Пропуснах да кажа, 1 курс Информатика съм, в СУ.

teodora87
02-11-2011, 16:08
Здравейте,аз съм 3 курс студентка и искам да ви питам примерно догодина тоест 4 курс - лятотоако си взема дипломата за средно образование за ново кандидатстване в друго уни и ако ме приемат дай Боже,та в това сегашното уни дето съм евентуално 4 курс и ще съм малко преди сесия-последна сесия или дори по време на сесия,та ако си взема дипломата и им кажа че ми трябва и не мога да им я върна дали ще ми я дадат?В смисъл тогава ще съм пред завършване и надали на тях ще им трябва :-o :-o :-o.

Chacho
02-11-2011, 17:03
Трябва да отидеш на място в университета да разпиташ. Доколкото знам ти дават да си я изтеглиш за определен срок, да я дадеш при записване за кандидат-студентските изпити и да я върнеш в университета. А след това си я депозирай в новият университет при самото запосване - то би трябвало да е след като си завършила вече, ако не си на поправки.

teodora87
02-11-2011, 18:05
кво значи да си я депозирам :-o

Chacho
02-11-2011, 18:19
Когато се записваш в един университет си оставяш дипломата там, с други думи я депозираш.

mehasnoname
02-13-2011, 12:37
здравейте ,

насочил съм се към Англия , имам кондишънъли от няколко уни-та , но преди няколко дена насочиха вниманието към АУБГ. Трябва ми САТ , а изпитната дата е 7 Май (тоест нямам много време) и дочух , че е въможно да се запише един семестър нещо като потготвителен курс в който си учиш,но в края на семестъра се яваваш на САТ. Тъй като днес е неделя и по някаква причина никой не ми дига , а аз съм прекалоно ентусиазиран и яко ме човърка , ако някой учи там и знае нещо по въпроса ще съм много благодарен, Единствения сертификат който имам е ИЕЛТС с 7,5 и това е. Просто сега ми беше насочено вниманието към АУБГ като единствената алтернатива да не заминавам за 4 години навън и просто сроковете са ми малко пришпорени.. :-o

GD
02-17-2011, 07:09
Първи курс във Варна специалност: Публична администрация в ВСУ "Черноризец Храбър" Студенсткия живот си тече нормално има време и за изпити и за купони. Първата сесия мина успешно и чакаме втората да видим как ще се справим.

djipsito
02-25-2011, 02:28
2ри курс- Право в Universitat de les Illes Balears (Палма, Испания)...
Над 150 студента сме. Има и друга бълкарка, наскоро разбрах. Има и други чужденци.
Уча вечер, защото нямаше места сутрин и по обед. За предмет са по 2 часа лекции. Три дни в седмицата. Почивка дават между първия и втория час на всеки предмет (не винаги), ако не дадът почивка ни пускат по-рано, зависи от доцента.
Почти всички предмети се преподават чрез видео-конферентна връзка с другите острови (Ибиза и Менорка/Форментера), освен практиките. Ако искаме да взимаме участие в час или да питаме нещо, говорим на микрофони (като на певците :D.. )
Имам колеги, които са над 40 годишни... тази година са по-малко, миналата бяхме 2-3 които са под 20.
Ииии кво друго да ви разкажа, оценяват ни по десетобалната, средната оценка е 5. Повечето даскали се ебават с теб (ако имаш 4,6 си скъсан, знам за случай и 4,9, пак си скъсан... с мен се изгавриха на 4,5), всеки даскал изисква на изпитите да се отговаря ТОЧНО това, което те пита, ако отговориш нещо свързано с темата, не се оценява изобщо. Не са подкупни, не се влияят от къси поли и големи деколтета, нито от крокодилски сълзи, нито ги интересува колко страници си изписал...

Най-яките чувства по време на сесия, които можете да изпитате са:
- Скъсали сте си задника да учите, виждате въпросите, призлява ви, ставате и си тръгвате.
- Скъсали сте си задника да учите, отговаряте на всички въпроси, мислите си, че всичко е окей и изпита е взет 100%, а накрая излиза оценка от сорта на 3,6... :booooomb:
- Скъсали сте си задника да научите най-важното, а даскала е решил да пита най-маловажното, незначително нещо, което дори го няма в материяла, а е извадено от теми и мнения във форума на предмета...
- И сега най-якото от всички, освен стреса, вашите ти пилят на главата, че не учиш.

За колегите... тези, които познавам са много печени, харесва ми да съм заобиколена от по-големи и да говоря за по-сериозни неща с тях, не да слушам постоянно кой къде как се напил и напушил и кой коя изчукал... Има един, който ме дразни, защото ми говори само глупости ако седне до мен и не ме оставя да слушам, отделно мирише, сигурно не се къпе с дни и не си мие зъбите от месеци... Кефи го да коментира ноктите ми и "как ли съм драскала приятеля ми по гърба с тях", дори искал "да му пишкам на гърдите, защото било много възбуждащо"...
И те така..
Аааа.. много време за купони нямам, само в петък и не винаги е яко ;р
Понякога ми липсва училището :D

Мн дълго стана ... сории

JustAdream
02-27-2011, 23:23
3ти курс финанси в ИУ - Варна

Eleshaar
03-04-2011, 12:06
Здравейте !
Тази година съм кандидат-студент. Много се колебая м/у ИУ - Варна и ТУ - Варна. Имам добър бал и се справям добре с математиката. Напоследък проучвам двата университета (основно чрез форуми), но все още немога да реша къде да се запиша (естествено ще кандидатствам и в двата, но още не съм решил кой да ми е приоритетен). От ИУ ми харесват специалностите Счетоводсто и контрол и Финанси, а от ТУ - Компютърни системи и технологии (КСТ) и Комуникационна техника и технологии (КТТ). Може ли някой, който учи в ИУ или ТУ - Варна да ми даде някакъв съвет или насока ?

DanceGirl
03-07-2011, 14:18
Здравейте! :) Аз също съм се насочила към специалност Медицина.Ако има бъдещи или настоящи медици ще ми е интересно да се запознаем и да споделят мнението си относно университетите и специалността като цяло. :)

П.П : 11 клас съм :)

ShtrudeL
03-07-2011, 20:23
Съвет: Откажи се.
хаха

DanceGirl
03-08-2011, 12:42
Съвет: Откажи се.
хаха

От кое по-точно да се откажа :D От медицината или от търсенето на хора,които са насочени натам :)

JustAdream
03-09-2011, 21:01
Здравейте !
Тази година съм кандидат-студент. Много се колебая м/у ИУ - Варна и ТУ - Варна. Имам добър бал и се справям добре с математиката. Напоследък проучвам двата университета (основно чрез форуми), но все още немога да реша къде да се запиша (естествено ще кандидатствам и в двата, но още не съм решил кой да ми е приоритетен). От ИУ ми харесват специалностите Счетоводсто и контрол и Финанси, а от ТУ - Компютърни системи и технологии (КСТ) и Комуникационна техника и технологии (КТТ). Може ли някой, който учи в ИУ или ТУ - Варна да ми даде някакъв съвет или насока ?
С техническия не съм запозната, но като цяло има глад на инженери... икономисти бол.
Относно ВИНС-а мога да ти кажа че счетоводство и финанси са най-трудните специалности, не само материята, но и учителите са доста лошички. Аз съм вече 3та година финанси и тва е най-трудната ми година в университета... За пръв път учих толкова много и се чувствам адски недооценена. Пишат ни ужасно слаби оценки... Дано поне да си заслужава усилията като завърша :)

sevenfold
03-21-2011, 12:30
Здравейте !
Тази година съм кандидат-студент. Много се колебая м/у ИУ - Варна и ТУ - Варна. Имам добър бал и се справям добре с математиката. Напоследък проучвам двата университета (основно чрез форуми), но все още немога да реша къде да се запиша (естествено ще кандидатствам и в двата, но още не съм решил кой да ми е приоритетен). От ИУ ми харесват специалностите Счетоводсто и контрол и Финанси, а от ТУ - Компютърни системи и технологии (КСТ) и Комуникационна техника и технологии (КТТ). Може ли някой, който учи в ИУ или ТУ - Варна да ми даде някакъв съвет или насока ?
С техническия не съм запозната, но като цяло има глад на инженери... икономисти бол.
Относно ВИНС-а мога да ти кажа че счетоводство и финанси са най-трудните специалности, не само материята, но и учителите са доста лошички. Аз съм вече 3та година финанси и тва е най-трудната ми година в университета... За пръв път учих толкова много и се чувствам адски недооценена. Пишат ни ужасно слаби оценки... Дано поне да си заслужава усилията като завърша :)
същата работа е и техническия

MP
03-24-2011, 21:54
МУ София - зъбар.

prettyIdeath
04-01-2011, 09:06
Предучилищна и начална училищна педагогика във Велико Търново, 1-ви курс. Следващата година ще пиша и право, като педагогиката ще я оставя на заден план (задочно).
Всичко е супер, колегите, преподавателите, града, нощния живот.... ;))) Искам цял живот да съм студентка :)

anity92
04-02-2011, 18:04
Предучилищна и начална училищна педагогика във Велико Търново, 1-ви курс. Следващата година ще пиша и право, като педагогиката ще я оставя на заден план (задочно).
Всичко е супер, колегите, преподавателите, града, нощния живот.... ;))) Искам цял живот да съм студентка :)

На мен тази година ми предстои да съм студентка...Насочила съм се към същата специалност само че в Стара Загора,Пловдив и Бургас...Най-много клоня към Пловдив,но ще видим какво ще стане...Надявам се да ме приемат и на есен да пиша тук вече като студентка :)

gabity93
04-03-2011, 19:56
Здравейте! Аз съм още 11. клас, но не съм решила окончателно какво искам да уча като завърша и се чудя още. Има ли някой с опит в кандидатстването за университети в Германия или Австрия (дай Боже като дойде ред да кандидатствам да имам вече и Шпрахдиплом, така че уж нямало да трябва да полагам изпити, но все пак... ) Как става записването и трудно ли е да се намери квартира там? :?:

liannakaprizz
04-09-2011, 14:46
Здравейте, аз съм бъдеща студентка.Искам да кандидатствам с история,но незнам точно какво да избера.Мислила съм за права и археология,но тези теми за правото много ме притесняват :( . Дайте някакви съвети. :(

DanceGirl
04-11-2011, 13:16
Здравейте, аз съм бъдеща студентка.Искам да кандидатствам с история,но незнам точно какво да избера.Мислила съм за права и археология,но тези теми за правото много ме притесняват :( . Дайте някакви съвети. :(

Много добър избор :) Ако ти е по-лесно можеш да държиш тест по история,а по БЕЛ да пишеш тема :) Но все пак трябва здраво четене особено ако си се насочила към СУ :)

missmee
04-13-2011, 17:34
Здравейте, искам да попитам има ли някой, който е приет в МУ Варна и може ли да ми каже каква е таксата на семестър за профил медицина?

kalpazanka
04-16-2011, 16:45
Отваряш прозорец на браузъра, пишеш МУ Варна, натискаш ентър и кликаш на първия резултат. Съответно кликаш на таксите и започваш да дириш постановлението от 16.05.2009.

Lekov
04-17-2011, 14:00
Здравейте, аз съм бъдеща студентка.Искам да кандидатствам с история,но незнам точно какво да избера.Мислила съм за права и археология,но тези теми за правото много ме притесняват :( . Дайте някакви съвети. :(

Много добър избор :) Ако ти е по-лесно можеш да държиш тест по история,а по БЕЛ да пишеш тема :) Но все пак трябва здраво четене особено ако си се насочила към СУ :)
СУ ? Там вслизането е сравнително лесно ела при нас в ТУ за да видш каде е истината :D

Chacho
04-19-2011, 20:14
С история ли да тича в ТУ?

Lekov
04-20-2011, 07:58
с история неможе ама с география няма никакъв проблем

DanceGirl
04-24-2011, 11:33
Здравейте, искам да попитам има ли някой, който е приет в МУ Варна и може ли да ми каже каква е таксата на семестър за профил медицина?

Все още не уча там (надявам се догодина вече да не твърдя това :D ) , но съм запозната :) таксата е 450 лв. на семестър

Cybershot
04-24-2011, 16:12
Абе то в ТУ лесно се влиза, ама трудно се излиза.

Lekov
05-01-2011, 08:28
Абе то в ТУ лесно се влиза, ама трудно се излиза.а бе и влизането в желаната специалност не е лесно

dubfx
05-16-2011, 20:36
Здравейте! Аз съм още 11. клас, но не съм решила окончателно какво искам да уча като завърша и се чудя още. Има ли някой с опит в кандидатстването за университети в Германия или Австрия (дай Боже като дойде ред да кандидатствам да имам вече и Шпрахдиплом, така че уж нямало да трябва да полагам изпити, но все пак... ) Как става записването и трудно ли е да се намери квартира там? :?:
Ей и аз ще го зимам шпрахдиплома,малко оff,ама успех ^^

sisice
05-17-2011, 07:34
Здравейте, аз съм бъдеща студентка.Искам да кандидатствам с история,но незнам точно какво да избера.Мислила съм за права и археология,но тези теми за правото много ме притесняват :( . Дайте някакви съвети. :(


Ако мислиш да учиш и да се реализираш с археология в България, моят съвет е да се насочиш към друга специалност. Учих археология, но прекъснах.

Chacho
06-03-2011, 09:07
Е, вече повечето трябва да сте излезли в сесия или поне да се готвите вече. Как е настроението? :D

bEbsI
06-03-2011, 19:20
Два изпита ми останаха само и ще има лято и за мен. Е поне без сесийни депресии. 8-) Иначе как върви..върви изпитите се взимат + ходя на работа , разнообразие общо взето,.. 8-)

Chacho
06-03-2011, 20:28
Щях да кажа блазе ти, но евала! Каквото си надробиш, такова ще сърбаш, но нищо не пречи да е вкусна попара.

Неделя ми е първия изпит, нищо че сесията започва след седмица 8-) А дано на тази се представя по-добре от януарската.

bEbsI
06-04-2011, 07:00
Аз как да се представям на тая сесия като май месец предсесино ми тръснаха 6 изпита... фън 8-) . И сега имам само 3 (вече 2 8-) ) . Иначе как са нещата в СУ(някъде четох,че си там) ,доволен ли си от обучението? Да съживим малко темата,а? 8-)

Chacho
06-04-2011, 09:01
Не знам изобщо за какво обявяват дати за сесията, като реално все има по някой изпит преди началото й. Заблуда на противника, явно..

Ами, да, доволен съм от СУ. Може би филтърът на кандидат-студентската кампания не пресява достатъчно добре вече, но вътре си затягат достатъчно. Обучението тук е по-скоро помощ към самообучението, без което няма как да се справиш, но се радвам, че веднъж станеш ли студент, летвата ти я вдигат по-високо и е нужно приемливо ниво компетентност, за да се задържиш.

Има неща, които не ме радват толкова, но си избрах специалност (информатика) и факултет, с които е трудно да се оплача. Най-много ме радва това, че дали заради репутацията на ВУЗ-а, или заради нещо друго, влизат и доста интелигентни хора с високи амбиции и трезво мислене.

А при теб как е? И къде си всъщност? :)

bEbsI
06-05-2011, 17:01
Медицинския. Пом.фармацевт съм (уча де .. 8-) ) . Как да е .. гърч. При нас е обратното по - лесно влизане ,обаче сега нямам време да спя от изпити. Ходим постоянно на стажове в аптеки като цяло съм доволна.Единсвеното,което ме разочарова е ,че има хора в курса ми,които не знаят защо са в него. Явно обаче навсякъде ги има.

Информатика... много далече си от мен просто 8-) Къде мислиш да се реализирваш - тук или в чужбина ? И имате ли момичета в курса се сетих да питам... 8-)

Chacho
06-05-2011, 18:12
Навсякъде са да, но обикновено се отсяват.

Надявам се да си остана в България. Радвам се, че не за това съм избирал специалността си, а все пак имам възможност да си намеря тук такава работа, че да имам съвсем нормални условия на живот и добра финансова сигурност. Иначе самата наука ме влече.

А момичета има. Не са много, не са и чак толкова малко. Но с тях отношенията са ми чисто колегиални, социалните ми контакти са повече с хора извън университета. Ако не беше така, можеше и да е проблем :>


А ти кой курс си, че вече и стажове?

ПС: Да се похваля, скъсаха ме на първия изпит тая сесия :Р А очаквах 4-5 някъде, направо ми дойде като гръм от ясно небе.

bEbsI
06-05-2011, 18:16
1-ви. Ама ние учим всичко по - набързо,защото завършвам след 1.5 година,ако не броим 6м. стаж. Вече го приключих почти 1 курс де .. само 2 изпита останаха. А за скъсването нали знаеш..човешкия фактор е от голямо значение винаги си зависи как ще се уцелиш на преподавателя ,дали е в добро настроение и т.н. Тва го казвам ,защото при нас си има още устни изпитвания. Мен не са ме късали още,ама ще се преживее кво :>

Другите студенти кво се загубиха из тая тема.. 8-)

Chacho
06-05-2011, 18:48
Хах. Ми не искам да се оправдавам, защото ако бях напълно подготвен, нямаше как да ме скъсат, но съдраха повече от половината поток, а доста очаквахме не просто минаване, че и повече. Е, здраве да е! Иначе и при нас все още има устни изпити (по математика, ебати ^^)

Ако трябва да съм честен, добре е да си остават трудностите, защото като ти вдигнат летвата, накрая знаеш, че си свършил нещо. До преди висшето високите оценки не ми носеха особено удовлетворение и едва сега разбирам защо. Сега, поне като сме на малко по-узрели от пубертетските ни години, трябва да оценим и използваме възможностите, които ни дават следването да се развиваме.

Yoana
06-06-2011, 13:10
Хей така и така сте се събрали студенти, може ли малко помощ =) Колебая се между СУ и ПУ, и в двете специалностите от ФМИ. ФМИ на ПУ приема завършващите от ПМГ-та тази година само с оценките по математика от дипломата(от редовните часове), което означава, че може би няма да се отсеят много-много кадърните ученици. НО пък никак не харесвам София и не ми се учи там. Мнения? :)

takerman
06-06-2011, 14:17
Казвам се Таньо.
Приет съм Бизнес Информациони Технологии в Пловдивския унивеерсите и съм супер доволен изцяло от всичко!
Всичко е на ниво, учи се програмиране и бизнес дисциплини които са мн атрактивни, хората са мн добрички. общо взрто е ок.
Влезнал съм с изпит по информатика, който изкарах с 6.00 :-P може и по математика :oops:

Chacho
06-06-2011, 15:37
Хей така и така сте се събрали студенти, може ли малко помощ =) Колебая се между СУ и ПУ, и в двете специалностите от ФМИ. ФМИ на ПУ приема завършващите от ПМГ-та тази година само с оценките по математика от дипломата(от редовните часове), което означава, че може би няма да се отсеят много-много кадърните ученици. НО пък никак не харесвам София и не ми се учи там. Мнения? :)

Нямам мнение за ПУ, просто не съм запознат, нито имам познати там (особено ФМИ), които да са ми споделяли. Мога да коментирам само СУ.

Според мен в Университета е истинската подготовка - много математика, доста изборни за програмиране, има и много кадърни преподаватели. Изборните дисциплини са много удобни за информатичните/математическите дисциплини, защото колкото повече напредваш със следването, толкова по-големи възможности имаш да задълбочиш в дадена насока. Нивото, което искат да поддържат, смятам че е прилично за подготвяне на кадърни хора. А ако имаш желанието да учиш, СУ може да ти предложи много. Пък и средата смятам, че е на ниво (зависи каква специалност ще влезеш де).

Можеш да разгледаш специалностите, дисциплините, които изучават (задължителни и изборни) заедно с конспектите им и евентуално мнения във форумите им. Ако си се насочила към този вид науки, смятам, че няма как да не ти допаднат.

Ако си прилежна в следването, мисля че няма как да не се реализираш след това.


Колкото до самия град - на мен лично не ми прави особено впечатление. Голям, шумен, мръсен и забързан, но не прекалено. Пловдив далеч повече ми допада, но София си е градът на възможностите в България. Можеш да жертваш 4-5 години за обучение там, пък после - накъдето те дърпа сърцето.

Yoana
06-07-2011, 08:30
Добре, благодаря ви много :)

Chacho
06-07-2011, 10:14
Казвам се Таньо.
Приет съм Бизнес Информациони Технологии в Пловдивския унивеерсите и съм супер доволен изцяло от всичко!
Всичко е на ниво, учи се програмиране и бизнес дисциплини които са мн атрактивни, хората са мн добрички. общо взрто е ок.
Влезнал съм с изпит по информатика, който изкарах с 6.00 :-P може и по математика :oops:

Какви бизнес дисциплини имаш?

alex4o
06-07-2011, 13:49
Завърших 1 курс в РУ и есента стартирам 2-ри :D Колегите ми,университета,града...вси ко ми е перфектнооо,иделано,чудесн о! Много съм доволна! :grin:

bEbsI
06-08-2011, 17:53
Да де ама какво учиш в РУ? 8-)

alex4o
06-09-2011, 08:19
Стопанско управление

bEbsI
06-11-2011, 10:14
Мен за пръв път ме скъсаха на изпит. 8-) Това е новото развитие .. и да искам лято.. 8-)

Chacho
06-11-2011, 21:21
Мен за пръв път ме скъсаха на изпит. 8-) Това е новото развитие .. и да искам лято.. 8-)

Гадно. Е, аз май те изпреварвам. Най-вероятно съм скъсан и на този изпит днес, което прави 2 скъсани от 2 за тази сесия. А сега върви на към 3ти.. Общо са 4ри. Мисля, че съм блестящ студент 8-)

bEbsI
06-12-2011, 06:29
Ще се оправим - голяма работа. И да смятам,че сме блестящи студенти. Аз съм виждала много , на които въобще не им личи,че знаят къде се намират. Така че.. стискам ти палци за изпита. 8-)

gofeto917
06-12-2011, 15:03
Споко, няма се отчайвате, търпение и нерви и тва му е майката, мен от 6 изпита ме скъсаха на 5 първия семестър, ама кво да се прави сега втория ще държа само 4 и дано ги взема :Д

bEbsI
06-12-2011, 18:17
Няма да се отчайваме много ясно.Ако на нас не ни ги дадат на кой. Ти каква специалност си ? 8-)

gofeto917
06-12-2011, 18:43
Wirtschaftsingenieurwesen richtung Elektrotechnik und Informationstechnik в ТУ Дармщат в Германия, или на български индустриален инженер, тука на изпита по електротехника 1 имаше 70% скъсани :Д

Chacho
06-12-2011, 18:49
Ние сме много, ние сме силни! Особено на есен.. :D

Интересна специалност. Да разбирам, че и вас ви мъчат с математиките?

gofeto917
06-12-2011, 19:01
Професора по математика ни взе 1/3 от математика 2 през първия семестър :Д, даде наистина брутален изпит, ама имаше неща от скрипта (тука почти всеки професор си има скрипт особено по икономическите специалности и учебниците са ти безплатни от библиотеката) та само математиката взех първия семестър, иначе имаме 3 математики и 2 статистики, ама това по- натам, сега втория семестър свършва на 1 октомври като на 19 ми изпита по мате 2, на 25 електротехника 1 а на 29 септември електротехника 2, а сега на 14 юли имам бизнесинформатика 1, което е нещо адски безмислено, само някви теории, които даже нямат общо ис програмирането. Иначе тук сам си избираш кои изпити да държиш през семестъра, не е задължително да ходиш на лекции/упражнения, ама няма да си вземеш изпита иначе, нещата които се преподават на упражненията и лекциите са доста по-лесни от това, което се пада на изпита, но при повечето предмети има каталог с предишни изпити, даже мисля при всички, които са в електронен формат, тук е направено така, че инициативата трябва да идва от самия студент, упражненията също се водят от студенти, но се плаща 9 евро на час, има консултации, има оценяване на самите лекции от студенти, много хубави работи има, ама и много тъпи, защото изпит не се анулира почти никога, независимо че са се паднали неща, които е казал че няма да се паднат (имах такъв случай по бизнес администрация), но пък след изпита се определя ден в който можеш да идеш да си го видиш и ако откриеш грешка на проверяващия, ти вдигат оценката, 1 колега така си взе математиката :Д

gofeto917
06-12-2011, 19:03
В нашия университет нормалното време за завършване е 5-6 години, принципно определеното от университета е 3 години (6 семестъра) ама не познавам някой от нашата специалност, даже не съм и чувал да е завършил навреме :Д

Chacho
06-12-2011, 19:21
Макар че основните неща са същите, доста по-различно е. Тук също идеята е сам да се развиваш, а в уни-то просто да ти попомогнат малко. Странно ми е, че се плаща за упражнения. А за семестър не плащате ли, защото ми звучи логично да влиза в таксата?

Бизнесинформатика си е смотан предмет като идея. Тук го има в повечето икономически ВУЗ-ове и нито като предприемач/икономист можеш да се възползваш от оскъдните знания, които дава, нито като програмист. Освен да ти подскаже един ден да си вземеш човек, които да ти върши тая работа, за друго няма да ти послужи.

При нас между другото също ходиш на лекции и уражнения когато си поискаш, и на които си поискаш (стига да са от задължителните за курса). Конспекти са публикувани, в сайта има изпити от предишни години, препратки към допълнителни материали и остава само желанието. Полезни са заниманията, стига да ти преподава някой, който си е на мястото. На упражненията може и студент да ти се падне да преподава, а може и асистент - лекторите си избират. Също така са много готини изборните дисциплини - пишеш колкото си искаш, но общо взето не може да не пишеш (имаш минимален брой изборни дисциплини). Нужно е да записваш такива и то от различно естество, защото ти носят кредити, които са нужни да завършиш. Но така поне сам преценяваш, кои предмети са ти нужни и се специализираш в насоката, която те влече. Тенденцията е към по-горните курсове да стават все по-малко задължителни и повече изборни.

Има и различни семинари по всевъзможни въпроси, доста от които са инетресни. Пък и се случва да идват по-известни имена, които да ги изнасят.


А за математиките те питах, понеже за 2 семестъра в програмистка специалност имам 2 програмирания и 6 математики :D

gofeto917
06-12-2011, 19:40
вие програмистите учите повече математика, почти колкото самите математици и тука знам, че имат по 5 математики + някакви логики, при нас чак 5 математики не трябват, по-скоро това дето си влиза в електротехниката, ама електротехниките са ни 4 и след това можеш да специализираш в някаква област под това че се плаща 9евро имах впредвид че не ние студентите плащаме, а ако водиш упражнения ти плащат от университета минимум 9 евро, понякога и 11 зависи как се уредиш, упражнения може да водиш ако те удобрят, кандидастваш си като за работа с договор, трябва да имаш сравнително хубава оценка и на изпита по предмета, по който искаш да водиш (от 2,3 нагоре) тоесто от 4,70 нагоре, нека не ти звучи много ниско, защото тук оценка се вади наистина трудно, иначе в моята провинция плащаме по 230 евро на семестър със семестриален билет, който ти дава правото да пътуваш на територията на почти цялата провинция без пари с влак/трамвай/автобус и всеки обществен транспорт който се обслужва от фирмата, която е в този район. Иначе образованието е безплатно, по закон на някакъв граф на Хесен (моята провинция) от доста време, ама те и в други провинци паднаха таксите вече. тези 230 евро са административни такси и както написах по- горе за семестриален билет, като цяло мога да кажа, че ако си келеш и на луната да отидеш да учиш пак е се тая:Д

gerganaivanova
06-23-2011, 09:59
Някой от вас знае ли датата на първото класиране в ВТУ?

BlackWings
06-23-2011, 10:15
Смятай от кога не съм писала в тоя форум , че за първи път виждам тая тема :?
Приключвам 2-ри курс Архитектура във ВСУ (Висше Строително училище) Любен Каравелов ,София , мързи ме да уча за изпити два ми останаха. Харесвам си много специалността , на института малко организацията му куца но като цяло добре , студентският живот го одобрявам. Само ако не правех всичко винаги в последният момент , щях да си спестя много стрес , но поне виждам че това не е само моя практика 8-) Ще я отказвам тая практика твърдо вече.
Това беше за запис в темата 8-)

Chacho
06-23-2011, 12:01
Хах, Blackwings, спирането на тая практика е единствения начин да бъдеш различна. Пънкарии, емотии, очила, топирана коса - секви ги има, но никой не си подрежда ангажиментите като хората :D

georgimalinov
06-25-2011, 16:40
Blackwing имам познат, който учи във ВСУ Любен каравелов. От него знам, че там няма много момичета. Какво те е мотивирало да следваш точно архитектура, брата на тоя познат ми е много добър приятел, колкото теб е на години предполагам и той е втори курс и той архитектура, само че в УАСГ :D
А аз съм старо куче, завършвам бакалавър, досега не съм късан на изпит, обаче сега ми предстои държавния, за който нямам време да уча и май май има шанс сам да се оставя да ме скъсат за да може да се подготвя на второто явяване.

PR0
06-25-2011, 21:19
Право 2 курс ВТУ

Thrombocyte
06-30-2011, 12:51
Млад съм още, но целта е МУ Пловдив, Медицина или Фармация

extravagannza
07-02-2011, 10:20
Записах Аграрна Икономика в АУ Пловдив и чакам класирането на 24 юли :)

Petrow
07-02-2011, 17:55
Някой за ВТУ в София ? :)

Oblache
07-06-2011, 09:15
Стискайте ми палци за журналистика в СУ :grin:

Hukuu
07-06-2011, 12:01
Търсих търсих и не сетих къде да попитам, та става въпрос за право
по точно за НБУ(нов бърлгарски университет София) или ПУ и СУ
за един познат поне аз мисля, че тоя частен уни НБУ е пълната боза и там влизат и излизат с парички ама искам да чуя и други мнения

(Тъй като някой може да си помисли тоя пита за себе си, е не питам за себе си тъй като аз съм в УХТ Пловдив с КСТ и правото май не е за мен)

Chacho
07-06-2011, 12:07
Право е най-добре да учиш навън. Ако учиш в България - СУ. По-тежко е, но както се изказа един професор, тези които излизат от там "ще решават човешки съдби."

НБУ е частен и действително стават нещата с повечко пари - просто сравни семестрите. Пък и не мисля, че може да предложи повече от СУ.

amk933
07-06-2011, 12:25
НБУ е каквото си направиш сам от него. Поне аз така знам. Можеш да завършиш с 3ка като отиваш на изпитите само за присъствие, а можеш и да научиш супер много и да изкараш 5ци и 6ци...това е.

Просто е по-лесно да изкараш ниските оценки. Иначе там преподават много стойностни преподаватели. Повечето са бивши и настоящи професори и доценти от УНСС и СУ. ;)

BlackWings
07-11-2011, 20:33
Blackwing имам познат, който учи във ВСУ Любен каравелов. От него знам, че там няма много момичета. Какво те е мотивирало да следваш точно архитектура, брата на тоя познат ми е много добър приятел, колкото теб е на години предполагам и той е втори курс и той архитектура, само че в УАСГ :D
А аз съм старо куче, завършвам бакалавър, досега не съм късан на изпит, обаче сега ми предстои държавния, за който нямам време да уча и май май има шанс сам да се оставя да ме скъсат за да може да се подготвя на второто явяване.

Не знам коя специалност е твоят познат , щом казва че няма много момичета - може би в "Строителство на сгради и съоръжения" - при инженерите са по- на рядко , но не съм чула да са чак пък толкова малко. Там са малко по-сухи според мен изчислителни технически и пр. дисциплини , за това може би не е толкова атрактивно за момичета.
А архитектурата хич не е мъжка специалност , в моята група сме почти 50:50 по пол , от 45 човека към 25 момичета на 20 момчета. Самата специалност е и донякъде артистична и предполага креативни способности . Като се мотивирах да кандидатствам това , не ми е минавало и през ум че е мъжка професия , ми то не е , не знам защо така си се объркал 8-)

pifiella
07-12-2011, 14:51
Стискайте ми палци за журналистика в СУ :grin:
Успех и кажи какво е станало,че и мен ме интересува! \:D/

gofeto917
07-12-2011, 14:53
Студенти, как върви лятото, взехте ли поправките ? При мен изпитите едва сега започват и ми отлита трибуквието.

Chacho
07-12-2011, 21:59
Студенти, как върви лятото, взехте ли поправките ? При мен изпитите едва сега започват и ми отлита трибуквието.

Тепърва предстоят - на Септември са. Толко поправки се събраха, че едва ги преброявам. Май цялото лято ще е сесия :/

bEbsI
07-12-2011, 22:05
^ Септември ще бъде май. 8-)

Иначе лятото .. върви. Малко съм отпуска сега на 15-ти запрашвам пак на София и бачкане. Мислех да отида на една екскурзия до Турция,но колежката ми се отказа и сега няма как. xD

А сетих се - тоя месец ще правя ремонт в общежитието и ще лепя тапети. Ще ми и помагат де ,че сама трудно... 8-)

ShtrudeL
07-16-2011, 15:25
Остана ми една ликвидация и 2 седмици стажче. ^^ Ужасничко. Писна ми. Точка.

Chacho
07-16-2011, 15:27
Може да си организираме клуб "До гуша".

aks13v
07-16-2011, 17:37
Айде новите студенти да се похвалят кой къде приет. Има ли в ПУ?

baroveca9302
07-16-2011, 17:46
..... като изляза и виждам хората като функции и уравнения, не мога да разговарям нормано. Съвсем ми изгърмяха бушоните.

:D :D :D Ти ме уби :D

zero
07-17-2011, 12:11
Най-накрая и аз се оттървах от първата учебна година !
Официално от днес съм в лятна ваканция, хората забравиха, че са студенти ... мен направо ми бръкнаха в здравето :lol:
Както и да е :) Взех си всички изпити - днес поставих черешката на тортата с Мат. Анализ 2 част ... :Д
Пффф ... до Септември съм пълен ХАЙЛЯК !!
Ей тва е ебаси кефа :D

roten
07-17-2011, 18:45
Ами аз чакам на 22-ри да разбера какво са направили другите кандидат студенти на изпитите към ТУ-Варна и на 25-ти отивам да се записвам за КСТ ( живот и здраве ) :)

Glamour92
07-18-2011, 17:00
Ами аз чакам на 22-ри да разбера какво са направили другите кандидат студенти на изпитите към ТУ-Варна и на 25-ти отивам да се записвам за КСТ ( живот и здраве ) :)
the same...само,че аз се целя в Софтуерни и Интернет технологии :)

Lancer
07-20-2011, 13:11
Както хората преди мен и аз съм се насочил към ТУ Варна и резултатите излезнаха днес. За съжаление не ми стигна бала за Софтуерни и Интернет технологии и КСТ и съм приет Компютаризирани технологии в машиностроенето, но нещо не съм доволен. Има ли някой с тази специалност тук да каже как е, защото сериозно се замислям да подам документи за 2-ро класиране.

roten
07-20-2011, 14:38
Както хората преди мен и аз съм се насочил към ТУ Варна и резултатите излезнаха днес. За съжаление не ми стигна бала за Софтуерни и Интернет технологии и КСТ и съм приет Компютаризирани технологии в машиностроенето, но нещо не съм доволен. Има ли някой с тази специалност тук да каже как е, защото сериозно се замислям да подам документи за 2-ро класиране.
Така де, не намерих къде се проверяват, но как да разбера дали съм приет или не ?

Класирания
Етап Специалност Форма Бал Основание Потвърдил Записан
1 КСТ Редовно 22.76 Общо основ. - Не
Това какво ще рече ?
Жалко че не съм приет в СИ ;(
А някой знае ли колко е нужния бал на СИ ?

Ge7OverHere
07-20-2011, 16:45
Аз съм приет Компютърни Науки в СУ. Други има ли за там?

Lancer
07-20-2011, 17:00
Както хората преди мен и аз съм се насочил към ТУ Варна и резултатите излезнаха днес. За съжаление не ми стигна бала за Софтуерни и Интернет технологии и КСТ и съм приет Компютаризирани технологии в машиностроенето, но нещо не съм доволен. Има ли някой с тази специалност тук да каже как е, защото сериозно се замислям да подам документи за 2-ро класиране.
Така де, не намерих къде се проверяват, но как да разбера дали съм приет или не ?

Класирания
Етап Специалност Форма Бал Основание Потвърдил Записан
1 КСТ Редовно 22.76 Общо основ. - Не
Това какво ще рече ?
Жалко че не съм приет в СИ ;(
А някой знае ли колко е нужния бал на СИ ?

Еми това според мен е, че си приет в КСТ (при мен е същото, само че пише КТМ :D )само трябва да отидеш и да се запишеш или поне аз така го мисля. Аз се отказах за КСТ и СИТ ще карам тази година КТМ и догодина ще опитам да се прехвърля. За съжаление балът ми е доста нисък и няма смисал да опитвам следващи класирания, за да не загубя и това място в КТМ :D
За нужният бал за СИТ не знам ти 1-во желание него ли писа?

roten
07-20-2011, 17:13
За нужният бал за СИТ не знам ти 1-во желание него ли писа?
Един приятел завърши миналата година там и каза че си пази курсовите работи и може да ми дава да гледам от тях, а и ми изглеждаше добра, а СИТ я бях гледал отгоре-отгоре ... и така писах КСТ като първо, но последните дни прочетох мнението на @Glamour92 и реших да сравня КСТ и СИТ и видях че СИТ е доста по-готино и вече съжалявам че го писах като второ желание ... може би догодина ще се преместя .. ще видим.

Lancer
07-20-2011, 17:17
За нужният бал за СИТ не знам ти 1-во желание него ли писа?
Един приятел завърши миналата година там и каза че си пази курсовите работи и може да ми дава да гледам от тях, а и ми изглеждаше добра, а СИТ я бях гледал отгоре-отгоре ... и така писах КСТ като първо, но последните дни прочетох мнението на @Glamour92 и реших да сравня КСТ и СИТ и видях че СИТ е доста по-готино и вече съжалявам че го писах като второ желание ... може би догодина ще се преместя .. ще видим.

СИТ наистина изглежда по-добро и го писах на 1-во желание като разчитах на това, че всички ще пишат КСТ на 1-во и да мога да влезна. но уви :( та така и аз догодина ще сменям :D

Glamour92
07-20-2011, 18:50
приетааа :grin: сега остава дилемата-да се записвам ли или да си вземам съвестно уроците по математика 12 месеца и догодина вече да си студентствам с чиста съвест(мда,да изтърва съзнателно година...тъпо си звучи :/ )номера е,че кандидатствах във варна с матура по бел,а знанията ми по математика са доста посредствени,а пък ще ми трябват.../*сетих какво ми се учи в последния момент*/ ,та ми е доста стреснато сега............
btw,@Lancer колко ти е бала? миналата година,доколкото знам на второ класиране е бил около 18,така че ако ти е по-висок,пробвай =)

Lancer
07-20-2011, 18:59
@Glamour92 Балът ми е 19.42, но не ми се иска да рискувам :D

aks13v
07-20-2011, 20:02
Няма ли някой за ПУ с маркетинг?

IncendiaSanctus
07-20-2011, 20:13
Я, в ТУ явно има нова специалност, Софтуерни и интернет технологии, или както беше, интересно, какво ли се учи там ? ^^

Аз съм в СУ, Софтуерно инженерство , втори курс ще бъда на есен, и трябва да си взема два изпита, които ми останаха ( на единия се изгавриха с мен определено... )

Има ли колеги от ФМИ ( освен колегата Компютърни науки ) :P

Chacho
07-20-2011, 20:15
И един от Информатика, даже втори курс ще бъде ;]

XaMcTePKa
07-20-2011, 22:21
ТУ-Варна - социален мениджмънт

aleXa_
07-22-2011, 18:26
Няма ли някой за ПУ с маркетинг?

Има, чакаме класиранията ;)

aks13v
07-22-2011, 23:18
Няма ли някой за ПУ с маркетинг?

Има, чакаме класиранията ;)
Е, не съм сам значи. Да, още чакаме класиранията, дано ги видим другата седмица. Успех.

endzeit
07-24-2011, 09:10
икономика с английски в УНСС :) ! много смешни балове тая година , но все пак честито на приетите :)

rakiQ
07-27-2011, 16:10
мен ме приеха това което исках ,и съм адски щастлива. В Художествената Академия спец. живопис . :) :)

aleXa_
07-27-2011, 19:37
Няма ли някой за ПУ с маркетинг?

Има, чакаме класиранията ;)
Е, не съм сам значи. Да, още чакаме класиранията, дано ги видим другата седмица. Успех.

Meрси. Успех и на теб. :)

mrtn
07-28-2011, 14:40
И аз да се разпиша тук.. 8-)
Медицински университет Варна и ще учим фармация :grin:

Kinghood
07-28-2011, 16:07
Аз се колебая: ФЖМК - СУ, или Право - Благоевград.
Ако на някой му се дава съвет... ще е добре дошъл. :)

IncendiaSanctus
07-28-2011, 16:17
Аз се колебая: ФЖМК - СУ, или Право - Благоевград.
Ако на някой му се дава съвет... ще е добре дошъл. :)

Какво във ФЖМК точно ? Иии с какво искаш да се занимаваш ? ^^

Btw, много ще съм благодарен ако кажеш някакви балове и как се сформира оценката за ФЖМК ?

Petrow
07-28-2011, 16:54
Само моите класирания ли не са излезли бе деа... |( :x

DanceGirl
07-29-2011, 09:49
И аз да се разпиша тук.. 8-)
Медицински университет Варна и ще учим фармация :grin:

БРАВО!!! Догодина и аз ще кандидатствам там :) Само че на първо желание ще пиша медицина.Ти за колко време се подготви?

mrtn
07-29-2011, 16:54
И аз да се разпиша тук.. 8-)
Медицински университет Варна и ще учим фармация :grin:

БРАВО!!! Догодина и аз ще кандидатствам там :) Само че на първо желание ще пиша медицина.Ти за колко време се подготви?
Еми за биологията ми 7-8 месеца, а за химията ходих 2 години.

DanceGirl
07-29-2011, 18:56
И аз да се разпиша тук.. 8-)
Медицински университет Варна и ще учим фармация :grin:

БРАВО!!! Догодина и аз ще кандидатствам там :) Само че на първо желание ще пиша медицина.Ти за колко време се подготви?
Еми за биологията ми 7-8 месеца, а за химията ходих 2 години.

С какви оценки влезе? В кои други градове кандидатства? :)

Kinghood
07-29-2011, 19:06
Какво във ФЖМК точно ? Иии с какво искаш да се занимаваш ? ^^

Btw, много ще съм благодарен ако кажеш някакви балове и как се сформира оценката за ФЖМК ?
Приет съм журналистика и реших да се запиша там.
Моят бал е 26.65, а минималният е 25.33 за журналистиката.
За Връзки с обществеността е 23.77, а за Книгоиздаване 21.91. Всичко редовно. За задочна форма на обучение нямам представа. :) Успех на всички!

SisiStrange
07-31-2011, 06:20
Приеха ме в Молекулярната биология в СУ, както си мечтаех цяла година. :P Бала ми е 22.2 от 24. Утре отивам да се запиша. :grin: Изгарям от нетърпение да дойде октомври.

aks13v
07-31-2011, 19:10
Приеха ми от първо класиране с първо желание в ПУ Маркетинг.

Yoana
07-31-2011, 19:44
Приеха ме Компютърни науки в СУ :grin:

Exothermic
07-31-2011, 22:05
Приета съм в СУ с История и философия, 4-то желание от 17,
но все пак не толкова желано (всъщност само една специалност исках).
За момента просто се надявам да не е прекалено ... гадно! :D
Ако и друг е приет това да драска ЛС.

Chacho
08-01-2011, 10:18
Приеха ме Компютърни науки в СУ :grin:

Яла при назе, да та увредим кък си е по традиция!

Petrow
08-01-2011, 18:03
Айде КН във Велико Търново :P

Goddess
08-01-2011, 20:20
Политически науки с английски език - УНСС. :)

Sasha2k8
08-03-2011, 18:41
Политически науки с английски език - УНСС. :)
И аз, и аз! :grin:

warmche
08-05-2011, 07:06
Масови комуникации - НБУ :grin:

therichbitch
08-05-2011, 19:19
[b]АЗ имам въПроси! ^^

*Студентите имат ли стипендии като учениците (21) и ако имат колко е?

Имат, едни мижави такива... В СУ са 90лв. и последната година имаше спор дали да се увеличат парите и да се намали броят на взимащите стипендия, или да се намалят парите и да взимат същият брой студенти. Познайте какво стана- намалиха броя и не вдигнаха сумата... Да не се впускам в болната тема, че европейските стипендии ги бавят вече половин година. Тази година в УНСС примерно хората си взимаха с успех 4,5, докато на колеги от някои специалности не им стига и 5,9...Като цяло системата със стипендиите в България и доста бъгната.

П.П. Честито на новоприетите :)

0riginalSin
08-05-2011, 21:53
няма ли някой в СА "Д.А. Ценов" Свищов?

choparkopar
08-07-2011, 09:33
Есента ще съм втори курс биотехнологии в ХТМУ :) От 14 годишна исках да уча само химия, физика и биология, а сега така ми е дошло до гуша, че по-ранната мечта ( журналистика) изплува като идея. Много е трудно като искаш 1000 неща 8)

vesinka899
08-07-2011, 16:25
Eсента ще съм четвърти курс в ПУ Биология 8) :grin:

verrr
08-08-2011, 10:27
Приеха ме в Тракийския университет, Стара Загора :) Специалността ми е социални дейности, тук има ли мои бъдещи колеги ? Ще се радвам да се запознаем :oops:

kalpazanka
08-08-2011, 10:28
Eсента ще съм четвърти курс в ПУ Биология 8) :grin:
Какво стана с медицината? Отказа ли се?! :shock:

truly
08-08-2011, 12:24
а от кога започвате учебната година (интересно ми е за всеки един университет от кога започва) :)

Chacho
08-08-2011, 13:28
Е те не са малко. Всеки университет си определя. СУ почва от първи октомври. УНСС май е от 20 септември, МУ от 15ти.

ShtrudeL
08-08-2011, 15:50
пф ние сме на 12ти септември... (му)

Lorein
08-09-2011, 06:48
Приета и записана Европеистика и глобалистика (обучение на английски език ) в РУ. :) Почваме на 19ти септември. Колеги ??? :-o 8-)

sasha_90
08-09-2011, 11:10
Приеха ме в Тракийския университет, Стара Загора :) Специалността ми е социални дейности, тук има ли мои бъдещи колеги ? Ще се радвам да се запознаем :oops:
И аз съм там,само че в Аграрния факултет.

Petrow
08-09-2011, 11:54
Някой за Търново? Започваме на 3ти октомври :)

xWandereRx
08-09-2011, 16:16
Някой за Търново? Започваме на 3ти октомври :)

аз

mrtn
08-09-2011, 16:18
Е те не са малко. Всеки университет си определя. СУ почва от първи октомври. УНСС май е от 20 септември, МУ от 15ти.
Всичките МУ са 12 септември.. май ние най-рано си почваме. :D

Kinghood
08-09-2011, 16:46
СУ - 3 октомври, Журналистика :)

Petrow
08-09-2011, 17:23
Някой за Търново? Започваме на 3ти октомври :)

аз
Каква специалност ? :Р

xWandereRx
08-09-2011, 18:50
английска филология 8-)

Petrow
08-09-2011, 19:23
леле... нито един ли няма моята специалност :D

mrtn
08-09-2011, 20:00
Е ти какво искаш.. в тийн форум да намериш колеги ли ? 8-)
Като почнете ще се запознаете.. имам чувството, че ставате като осмокласниците. :lol:

Petrow
08-09-2011, 20:31
Е не,, ам все можеше да има някой :D

marin4itu
08-09-2011, 21:19
Аз съм Предучилищна и начална училищна педагогика в Русенския университет. Започвам на 4ти септември, защото съм задочно. На първите лекции ще ходя с гипс на крака, защото ще ми го махат на 7ми септември :D Поне ще ме запомнят :D

Goddess
08-10-2011, 10:09
УНСС на 19-ти септември почваме. :)

Chacho
08-10-2011, 18:30
mrtn е прав. По-добре отворете форума на уни-то или потърсете група във фейсбук, по-лесно ще се намерите.

vesinka899
08-11-2011, 10:12
Eсента ще съм четвърти курс в ПУ Биология 8) :grin:
Какво стана с медицината? Отказа ли се?! :shock:
не,ама първо ще си завърша това :)

mrtn
08-11-2011, 10:20
Днес попаднах на една статия, в която пише, че ще приемат хора, които не са си взели матурите.. тоест ще дочакат до поправителната сесия на матурата. И СУ също ще приема.. ужас. Много е зле работата..

truly
08-11-2011, 10:51
Днес попаднах на една статия, в която пише, че ще приемат хора, които не са си взели матурите.. тоест ще дочакат до поправителната сесия на матурата. И СУ също ще приема.. ужас. Много е зле работата..
СУ беше университетът с най-висок рейтинг (сега не знам още ли е така), но за в бъдеще ако продължава в същия дух със сигурност и той ще пропадне. Наистина приемът с матури (вече дори и на хора, които не са си ги взели май месец), както и платеното обучение ще сринат образованието ни напълно. :?

choparkopar
08-11-2011, 10:52
Днес попаднах на една статия, в която пише, че ще приемат хора, които не са си взели матурите.. тоест ще дочакат до поправителната сесия на матурата. И СУ също ще приема.. ужас. Много е зле работата..

Ами така е като всеки иска да има "вишу" :D
И университетите са си виновни, че за да не изпуснат някакви смешни такси ежегодно бълват "лош материал".

Yoana
08-11-2011, 12:09
Няма да ви казвам за специалностите от ФМИ колко е паднал бала.. А има и 3то класиране... На 3то класиране май дори ще приемат хора с под 4.50 на матура, въпреки че има изискване да имат над тази оценка. Абе много е зле работата :-o

mrtn
08-11-2011, 12:21
Еми точно математическия, физическия и химическия факултет сигурно за тях се отнася.. тъй като на малко хора им се учи това.

mrtn
08-11-2011, 12:29
Днес попаднах на една статия, в която пише, че ще приемат хора, които не са си взели матурите.. тоест ще дочакат до поправителната сесия на матурата. И СУ също ще приема.. ужас. Много е зле работата..
СУ беше университетът с най-висок рейтинг (сега не знам още ли е така), но за в бъдеще ако продължава в същия дух със сигурност и той ще пропадне. Наистина приемът с матури (вече дори и на хора, които не са си ги взели май месец), както и платеното обучение ще сринат образованието ни напълно. :?
Еми уж сега е МУ-София, но не можеш да сраваняваш медицински уиверситет примерно с Художествена академия.. 8-)
Тези класации са някакви глупости според мен.

Chacho
08-11-2011, 12:41
Е не са толкова малко, има много места. СУ и миналата година направи 3-то класиране и извънредна сесия през септември и приемаше тогава документи. Някои хора вече си живеехме на общежитие, други още се бореха да влязат. На последното класиране балът максималният минимален бал не надхвърли 21 от 30 във ФМИ. Според мен обаче са се доредили единици с такъв бал, достатъчно можещи хора се заредиха на първо и второ класиране във хубавите специалности.

Проблемът обаче не е чак толкова голям. Просто има по-малко желаещи за теология, биомениджмънт и подобни специалности. Във ФМИ са по-проблемни педагогическите специалности, които се пълнят трудно. Оценките са ниски, изпитите ги правят по-лесни, но дайте малко време на ВУЗ-овете, просто такива са годините. Като дойдат набор 97, 98 ще се вдигне конкуренцията и ще се засили филтрацията.


Колкото до рейтинга, той има достатъчно фактори, които да класират университетите. Реализация, връзки, резултати, т.н. За мен е относително точна класация.

mrtn
08-11-2011, 21:28
Точно 97 са най-малобройни, уж така казват.. нататък не ги знам. Вече се вижда края на таз годишната кандидат-студентска кампания. Е вие вече решили ли сте къде ще сте на общежитие или квартира ?

Dizziness
08-12-2011, 15:40
Ветеринарна медицина, Стара Загора, Тракийски университет^^ :grin: 8-)

marin4itu
08-12-2011, 20:50
Е вие вече решили ли сте къде ще сте на общежитие или квартира ?
Аз ще живея с приятеля ми.

Petrow
08-13-2011, 09:05
Е вие вече решили ли сте къде ще сте на общежитие или квартира ?
Аз ще живея с приятеля ми.
квартира

mrtn
08-13-2011, 18:38
Е вие вече решили ли сте къде ще сте на общежитие или квартира ?
Аз ще живея с приятеля ми.
Е, супер.. това си е сериозна крачка. :) :)

mArMaLaDkA
08-14-2011, 17:32
Малко ще ви пооспамя темата(съжалявам за което), понеже имам няколко въпроса към mrtn, пък да не му досаждам на лични...
Та, колко плащаш на семестър и защо избра да учиш фармация не къде да е другаде, ами във Варна? И знаеш ли на какво ниво е обучението в другите филиали на МУ, по-конкретно в Пловдив?

mrtn
08-14-2011, 18:14
Ами аз кандидатствах в София и във Варна.. в София не ме приеха, но дори и да бяха ме приели пак щях да се замисля, така че нямах особен избор. Но не води по мнението на хората, че факултета е нов.. има си всичко база, лаборатории.. всичко нужно, за да се обучава студент по фармация. И има хора, които са го избрали пред София, Пловдив.
Иначе семестриалната такса е 450 лева за всеки медицински университет, независимо каква е специалноста, освен в СУ, която беше с 15 или 25 лева по-скъпа.
А относно обучението в Пловдив, там не ходих и не проявявам особен интерес. Имат форум, може да го посетиш. :)

marin4itu
08-14-2011, 19:05
Е вие вече решили ли сте къде ще сте на общежитие или квартира ?
Аз ще живея с приятеля ми.
Е, супер.. това си е сериозна крачка. :) :)

Да, както и отдавна планувана. :)

Nich
08-16-2011, 13:06
Не съм чела цялата тема, но искам да ви питам дали работите и ако да какво, в смисъл как съчетавате работното време и ученето? Получава ли се? Дали може един студент да се издържа сам, ако например не плаща квартира или общежитие?

Petrow
08-16-2011, 14:18
Според мен е доста трудно хем да учиш хем да работиш,да вярно има хора в безизходица но никак не е лесно.Мисля че някъде почасово може,но да се издържаш сам незнам струва ми се прекалено.А й както се казва от два стола може да останеш на земята.Ще зарежеш ученето заради работата от нея няма да изкарваш кой знае колко ии айдее... ;хх

mrtn
08-16-2011, 15:16
Еми зависи от града.. ако си в в София или Варна живота там си е доста скъп, но шанса да откриеш изгодна работа е доста по-голям.
Аз първата година няма да работя, но ако евентуално излезе нещо почасово, и което горе долу да се съобразява с лекциите и упражненията защо не.. вярно ще е трудно отначало, но кое начало не е трудно ? иначе обучението ми е 5 години.. и не мисля че е редно през тези 5 години да чакам на мама и тате.

aks13v
08-16-2011, 23:27
И аз мисля нещо почасово, но с тва редовно не знам как ще ги съчетая двете. Ще гледам първите няколко месеца или първата година да разуча как стоят нещата и кога ще имам свободно време, а лятото задължително ще гледам да се уредя за бригада в чужбина и да бачкам там. При мен е добре, че си уча в града в който живея и няма поне да плащам за храна и квартира.

Chacho
08-16-2011, 23:28
Ако не ви задължават да ходите на лекции и упражнения, няма проблем да се работи. Особено ако можеш да четеш на работа.

gofeto917
08-17-2011, 04:51
В България е доста трудно, поради простата причина, че плащат сравнително малко, разбира се винаги можеш да откриеш нещо изгодно, ама като цяло, както написах вече по-горе не е никак лесно. При нас в Германия, почти не познавам човек, който а не работи. Едно че в университета си търсят сумати народ през семестъра да работи като научен персонал, друго че на 80% от работите за студенти заплащането е 8-10 евро на час ( пак зависи каква работи си намери). Сега наскоро много ме хвана яд, че нямам книжка, защото имаше 1 работа за 15 евро на час, която се изразяваше в това да тестваш навигационна система на панасоник, като си избираш някаква дистинация, до която да отиваш и да се връщаш за примерно колкото ти е смяната (6-8, понякога 10 часа). Това да го работиш 2 пъти седмично ще си изкарваш между 200-300 евро на седмица, което си е супер, а и човек има нужда и от малко работа, за да сменя натоварването.

bEbsI
08-17-2011, 18:55
Уча за пом.фармацевт в София и ще бъда втора година - работя от 2ри семестър в аптека. Реално майка ми никога не ме е карала да си търся работа по време на следването си,но тъй като ме издържа само тя и на мен ми е отвратително да и искам каквито и да е финанси. Та работя на половин щат,което прави към 8-10 дни в месеца по 13 часа. Сменям упражнения,ходя с други групи,но присъствам на всичко..е да не се спи много,но предпочитам да правя нещо смислено,отколкото да си губя времето с тъпи чалга заведения в студентски. За кафе с колежки винаги ще се намери време - живеем в един и същи блок. Така че стига да имате желание и градът да позволява намирането на работа,защо не?

Така спирам да драскам и почвам да си уча за поправката all night long. 8-)

roten
08-18-2011, 07:33
Много зависи какво учиш де ...
Аз например записах ТУ Варна защото знам колко зле е положението там + това специалността ми е свързана с компютри и навярно ще знам повече от някои преподаватели и съм почти убеден че ще ми остава време да работя. Първите 2 семестъра ще е малко трудно докато учителите се правят на много велики и т.н., но после ще е по-поносимо :)
Така че много зависи в какъв ВУЗ сте се записали ...

alkoxolizmo_0
08-19-2011, 14:45
аз съм в Свищов МИО и ако някой търси съквартирант да се обажда :)

Chica007
08-19-2011, 22:03
ммм.. още ми е рано да мисля, но искам да ви попитам за нотариус какви са изпитите и трудно ли е да влезнеш ?

XaMcTePKa
08-20-2011, 22:34
Учиш право и после изпит...чакаш някой нотариус от твоя град да пукне, че ако имаш мега многото връзки да се уредиш...ама чакат много да опашката :D

truly
08-23-2011, 15:50
ще използвате ли някакви студентски карти, за да се възползвате от намаленията и ако да какви :)

Chacho
08-23-2011, 16:05
ще използвате ли някакви студентски карти, за да се възползвате от намаленията и ако да какви :)

Яко БДЖ! Всяка седмица по два пъти, хаха :D

Nikasa
08-28-2011, 21:46
Привет! Сега ще съм 10-ти клас и смятам да кандидатствам с архитектура (навън по възможност). Чудя се дали да започна сега с уроците или догодина. И ако случайно има някой, който учи навън архитектура, да каже как са условията, такси за семестър и т.н.. Мерси!

Innocently
08-29-2011, 13:24
Здравейте, аз също съм се насочила към архитектурата, сега ще съм 12 клас. Ако може някой да разкаже за самото обучение(предмети, проекти и т.н.) Доколкото знам такава специалност има само в София и Варна, така ли е? Трудно ли се влиза и от значение ли е това, че не съм учила по тази специалност за сега?

Nich
09-01-2011, 08:17
Не можах да се преборя със сайта на търновския университет и затова ви питам вас. Някой знае ли от какви компоненти се състои изпита по руски език там?

slavito007
09-02-2011, 10:44
Остава ми по-малко от 3 седмици до университета.
При вас как е? Обзаведохте ли си жилището или чакате като мен тепърва класниране :D

Chacho
09-02-2011, 11:15
Остава ми по-малко от 3 седмици до университета.
При вас как е? Обзаведохте ли си жилището или чакате като мен тепърва класниране :D

Даже не съм подал документи още.

XaMcTePKa
09-02-2011, 20:41
24 дни до началото на Сървайвър :D

Chacho
09-02-2011, 20:43
24 дни до началото на Сървайвър :D

ЛТУ София? СА Свищов?

RiperRoo
09-02-2011, 22:35
2ра година УНСС... повтарям. Кофти да ти се падне малката секира на предмет, който мразиш 8-)

Chacho
09-02-2011, 22:39
2ра година УНСС... повтарям. Кофти да ти се падне малката секира на предмет, който мразиш 8-)

Александрова ли беше?