PDA

View Full Version : Училища, Желания и Резултати - Прием след 7 клас (2011)



Страници : 1 2 3 4 5 [6] 7 8

AsSaSsInNn
07-17-2011, 18:10
Мен си ме приеха там където исках на първо класиране :D :D :D

Направих една голяма глупост....не подредих желанията си както трябва :D . Като първо желание писах 1ЕГ Варна с немски......амаааа аз не съм за там :D . Исках да уча там, защото знам, че е хубаво училище, а и ми е наблизо (на около 5 мин път). По-късно разбрах, че там много ги мъчат, имат много изисквания и т.н. Ако уча там, ще трябва да уча по цял ден, а това не е по силите ми :D . Иначе мога да си уча редовно уроците, но не и цял ден като ненормален да стоя с главата в учебника (веднъж опитах...щях да умра :D ). И така реших, че за мен ще е по-добре да уча в 4ЕГ с испански (писах я като второ желание). За щастие, не ме приеха в 1ЕГ. Приеха ме в 4ЕГ :grin: :grin: :grin: !!!

Балът ми е 32.126 :D , можех да искарам и по-висок де
по БГ на втория модул пак съм се разсеял и съм объркал глаголното време :D :D :D
по Математика можех да искарам много по-висока оценка, но през цялото време си говорехме с един фр и не ми стигна времето за доста задачи :D :D :D

pancho97
07-17-2011, 23:32
Има ли някой сайт където ги има баловете от 1во и 2ро класиране
Иначе съм приет в испанската с англ.ез

vladislavcheto
07-18-2011, 12:53
Здравейте на всички!Аз искам да попитам има ли някъде училище в България,където да се получава Английска или Американска диплома за завършено средно образование?Благодаря предварително... :)

woxer
07-19-2011, 05:52
Не влязох никъде :?

Оставам да преповтарям 7 клас.

You luckers...

е как значи ако не те приемат на 3 класиране оставаш да повтаряш 7 клас :?:

На тва му се вика сарказъм...

hawksi
07-19-2011, 16:31
ll

lady6
07-20-2011, 13:16
Мен ме приеха в Плевен в СОУ ,,Иван Вазов'' с биология и химия :) Ако има някой от там да пише :)

tweettyy
07-22-2011, 10:24
Текстил и моден дизайн на НДК някой ? :Д

Milly4
07-22-2011, 10:26
Не влязох никъде :?

Оставам да преповтарям 7 клас.

You luckers...

е как значи ако не те приемат на 3 класиране оставаш да повтаряш 7 клас :?:

На тва му се вика сарказъм...
а с теб какво стана, ходи ли на 3 класиране?

woxer
07-22-2011, 22:04
Не влязох никъде :?

Оставам да преповтарям 7 клас.

You luckers...

е как значи ако не те приемат на 3 класиране оставаш да повтаряш 7 клас :?:

На тва му се вика сарказъм...
а с теб какво стана, ходи ли на 3 класиране?

Нем, останах си в 31 :)

Milly4
07-22-2011, 22:15
Не влязох никъде :?

Оставам да преповтарям 7 клас.

You luckers...

е как значи ако не те приемат на 3 класиране оставаш да повтаряш 7 клас :?:

На тва му се вика сарказъм...
а с теб какво стана, ходи ли на 3 класиране?

Нем, останах си в 31 :)
Мислиш ли да се пробваш на 4 класиране за ФЕГ?

woxer
07-24-2011, 13:38
Не влязох никъде :?

Оставам да преповтарям 7 клас.

You luckers...

е как значи ако не те приемат на 3 класиране оставаш да повтаряш 7 клас :?:

На тва му се вика сарказъм...
а с теб какво стана, ходи ли на 3 класиране?

Нем, останах си в 31 :)
Мислиш ли да се пробваш на 4 класиране за ФЕГ?

Не разбира се.

bastiFan
07-24-2011, 19:53
Не, няма да получиш. Можеш да си държиш изпити за сертификати за владеене на езика, при това не по организация на даскалото.
Единствената държавна гимназия в България, която заедно с българската дава и чужда диплома , е 91 НЕГ.И то само в определени паралелки, така нареченитe Leistung. Изпитът е след 8 клас само за хора от гимназията.

Опаа, не само в 91 НЕГ в София ти дават диплома за езика, т.нар. Шпрахдиплом. В Немската в Бургас също е така, но трябва да си в Лайстунгскласе, за да можеш да я вземеш. Друг път поне се информирай, преди да пишеш :).

П.С. Виждам, че има още мнооого страници, но сега не ми се рови, може някой друг да го е казал вече, извинете за което 8-).

bastiFan
07-27-2011, 11:08
Такаа... започвам отзад напред. Първо, и в Немската в Бургас, когато си вземеш Шпрахдиплома, което МОЖЕ да стане, можеш да кандидатстваш също както и при 91 НЕГ, в университети извън страната без приемен изпит. Само с дипломата. Не знам откъде си разбрал/а, че в ГПНЕ в Бургас може да вземеш само сертификат за владеене на езика, но си разбрал/а грешно. Можеш да вземеш и диплома, стига да си в Лайстунгскласе. Мисля обаче, че не може да я вземеш, когато не си в този клас, но не съм сигурна, което ако при вас е така, както казваш, значи си е сериозно предимство. Не оспорвам. Във въпросния клас при нас се влиза след изпит след 9-ти клас, също писмен и устен. При нас също се изучават предмети на немски език, в 9 клас. И да, ако не си издържиш изпита в 12 клас за немската диплома, значи не я взимаш - логично, което не ми се вярва в София да е по друг начин, но тук също не съм сигурна. Всъщност при нас Лайстунга си е като СИП, който само че си е задължителен, ако са те приели в класа 8-) . НО ако не си издържал изпита след 9 клас, може ако в началото на 10 клас имаш само високи оценки - 6-ци и 5-ци, да влезеш в Лейстунгскласе без приемен изпит. Още нещо исках да кажа, но забравих какво беше... И мислиш ли, че ако не съм сигурна в това, което казвам, ще си губя времето да се обяснявам тука? :)


...Не само в София получаваш и българска и немска диплома. И не, не се бъркам със сертификат за владеене на езика.

vladislavcheto
07-27-2011, 14:00
Тъй като никой не ми отговори ще попитам пак.Има ли някъде училище в страната където да се дава английска диплома за средно образование.(независимо частно или държавно)

RageAgainstTheMachine
07-27-2011, 17:39
Не влязох никъде :?

Оставам да преповтарям 7 клас.

You luckers...

е как значи ако не те приемат на 3 класиране оставаш да повтаряш 7 клас :?:

На тва му се вика сарказъм...
а с теб какво стана, ходи ли на 3 класиране?

Нем, останах си в 31 :)
Мислиш ли да се пробваш на 4 класиране за ФЕГ?

Не разбира се.

Имам 37 бал , а навсякъде приемат до 36 и не искат никъде да ме вземат ;(

Milly4
07-27-2011, 20:11
Не влязох никъде :?

Оставам да преповтарям 7 клас.

You luckers...

е как значи ако не те приемат на 3 класиране оставаш да повтаряш 7 клас :?:

На тва му се вика сарказъм...
а с теб какво стана, ходи ли на 3 класиране?

Нем, останах си в 31 :)
Мислиш ли да се пробваш на 4 класиране за ФЕГ?

Не разбира се.

Имам 37 бал , а навсякъде приемат до 36 и не искат никъде да ме вземат ;(
Ти нещо ебаваш ли се с нас?

bastiFan
07-27-2011, 21:18
Съглана съм, че нашия Лайстунгкласе всъщност е вашия Шпрахкласе, за което мога само да съжалявам, но това е положението. А темата на цялата ни тая дискусия не беше ли, че уж само в София получаваш Шпрахдиплом? И да, оспорвам, че само 91 НЕГ дава немска диплома. Нали въпросната немска диплома е Шпрахдиплом - за която спорим. Ако това не е немска диплома, тогава кое е? А това какво правят паралелките Лайстунгскласе в София го знам много добре, няма нужда да го обясняваш 2 пъти. Ако съм оставила нещо некоментирано от това, което каза - извинявай. Това е от мен. Просто ми се струва, че нещо не можем да се доизясним, но и това ще стане. Обясни ми само какво е тогава Шпрахдиплом, ако не е немска диплома. А между другото ти в 91 НЕГ ли учиш?

Vaseto67
07-27-2011, 23:04
Не влязох никъде :?

Оставам да преповтарям 7 клас.

You luckers...

е как значи ако не те приемат на 3 класиране оставаш да повтаряш 7 клас :?:

На тва му се вика сарказъм...
а с теб какво стана, ходи ли на 3 класиране?

Нем, останах си в 31 :)
Мислиш ли да се пробваш на 4 класиране за ФЕГ?

Не разбира се.

Имам 37 бал , а навсякъде приемат до 36 и не искат никъде да ме вземат ;(
Ти нещо ебаваш ли се с нас?
А не не как изобщо можеш да си го помислиш!! :D Момчето с бал 37 и ще преповтаря!! :razz: :razz: Моя бал е 42 вие нищо не знаете :D :D

RageAgainstTheMachine
07-28-2011, 06:10
Имам 37 бал , а навсякъде приемат до 36 и не искат никъде да ме вземат ;(

Ти нещо ебаваш ли се с нас?


Как ще се ебавам , такъв е живота :?

Никой не убича троловете , опа зубарите :-o

slicky
07-28-2011, 06:27
Не влязох никъде :?

Оставам да преповтарям 7 клас.

You luckers...

е как значи ако не те приемат на 3 класиране оставаш да повтаряш 7 клас :?:

На тва му се вика сарказъм...
а с теб какво стана, ходи ли на 3 класиране?

Нем, останах си в 31 :)
Мислиш ли да се пробваш на 4 класиране за ФЕГ?

Не разбира се.

Имам 37 бал , а навсякъде приемат до 36 и не искат никъде да ме вземат ;( :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

RageAgainstTheMachine
07-28-2011, 06:32
Не влязох никъде :?

Оставам да преповтарям 7 клас.

You luckers...

е как значи ако не те приемат на 3 класиране оставаш да повтаряш 7 клас :?:

На тва му се вика сарказъм...
а с теб какво стана, ходи ли на 3 класиране?

Нем, останах си в 31 :)
Мислиш ли да се пробваш на 4 класиране за ФЕГ?

Не разбира се.

Имам 37 бал , а навсякъде приемат до 36 и не искат никъде да ме вземат ;( :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

На мен хич не ми е смешно :lol: :lol: :lol:

bastiFan
07-28-2011, 11:01
Добре, вече ми стана ясно. И те питах дали учиш в 91 НЕГ от чисто любопитство. На нас в училище ни казаха, че Шпрахдиплом си е немска диплома, но явно не е немска диплома за завършено средно образование. Значи грешката е моя, не съм разбрала правилно, извинявай за всичкото това писане, което падна тук :D. Само още нещо - тази диплома, която се взима в 91 НЕГ, когато кандидатстваш с нея в Германия, наравно с немците ли кандидатстваш?

bastiFan
07-28-2011, 11:44
И аз бях чела някъде, че когато кандидатстваш наравно с германице, си е доста трудничо. Все пак е нормално при чужденците да е по-лесно. Миналата година като кандидатствах така се бях побъркала на тема "информация за Немски гимназии в страната", че направо като се сетя, ми става смешно. 8-) Даже исках да уча в 91 НЕГ, но нямаше как да стане, наще не ме пускаха сама да живея в София :D, то не че имаше начин да стане де 8-) . Тази година ще се пробвам за нашия Лайстунг, дано да вляза :). Значи теб са те приели след 8-ми клас в Шпрах паралелка, така ли?

Еми айде стига съм се обяснявала, приятен ден и мерси за това, че ми обясни нещата :-) .

elifunniest
07-29-2011, 13:28
Ох.Тва кандидастване ми зе живота :Д Много се старах обаче накрая оплесках математиката и имам 4 70 ;д Иначе по Български имам 5 70 и бала ми е 32 900..Тая година си мислех,че бала ще падне в гимназиите(София) обаче той се дигна :Д На първо място ми беше 73 соу след това 9 Фег. На трето 1 аег обаче за жалост ме приеха 10 желание 7 соу. Малко се разочаровах и даже не мисля че на второ класиране нещо ще се промени.Даже сега се ядосвам че не писах всички профили на 9 Фег защото можеше и да ме приемат..
А сега да попитам има ли някой приет в 7 соу и дали знае нещо за училището ? :D
Аз само мога да ти кажа, че ако си в 7мо с френски ще сме заедно ;dd

hugzz
08-02-2011, 12:27
Ох.Тва кандидастване ми зе живота :Д Много се старах обаче накрая оплесках математиката и имам 4 70 ;д Иначе по Български имам 5 70 и бала ми е 32 900..Тая година си мислех,че бала ще падне в гимназиите(София) обаче той се дигна :Д На първо място ми беше 73 соу след това 9 Фег. На трето 1 аег обаче за жалост ме приеха 10 желание 7 соу. Малко се разочаровах и даже не мисля че на второ класиране нещо ще се промени.Даже сега се ядосвам че не писах всички профили на 9 Фег защото можеше и да ме приемат..
А сега да попитам има ли някой приет в 7 соу и дали знае нещо за училището ? :D
Аз само мога да ти кажа, че ако си в 7мо с френски ще сме заедно ;dd

аз се преместих във фегиначе имам приятел в твоя клас :D

herinfernalmajesty23
08-02-2011, 18:17
Ох.Тва кандидастване ми зе живота :Д Много се старах обаче накрая оплесках математиката и имам 4 70 ;д Иначе по Български имам 5 70 и бала ми е 32 900..Тая година си мислех,че бала ще падне в гимназиите(София) обаче той се дигна :Д На първо място ми беше 73 соу след това 9 Фег. На трето 1 аег обаче за жалост ме приеха 10 желание 7 соу. Малко се разочаровах и даже не мисля че на второ класиране нещо ще се промени.Даже сега се ядосвам че не писах всички профили на 9 Фег защото можеше и да ме приемат..
А сега да попитам има ли някой приет в 7 соу и дали знае нещо за училището ? :D
Аз само мога да ти кажа, че ако си в 7мо с френски ще сме заедно ;dd

аз се преместих във фегиначе имам приятел в твоя клас :D



В коя паралелка си във ФЕГ (: ?

alia97
08-02-2011, 19:50
ПМГ биология

FleurDeLys
08-02-2011, 20:11
Ще напиша само че изпитите на тея стават все по лесни и по лесни...Не виждам как някой може да не ги вземе с по-малко от 5 00 ...Абсолютно съм сериозен и малко притеснен :? :? :?

alia97
08-03-2011, 09:05
Ще напиша само че изпитите на тея стават все по лесни и по лесни...Не виждам как някой може да не ги вземе с по-малко от 5 00 ...Абсолютно съм сериозен и малко притеснен :? :? :?

Еми аз единия го взех с 4.90, а др. с 5.40 и ме взеха навсякъде! -жалко, но факт...

herinfernalmajesty23
08-03-2011, 13:25
Ще напиша само че изпитите на тея стават все по лесни и по лесни...Не виждам как някой може да не ги вземе с по-малко от 5 00 ...Абсолютно съм сериозен и малко притеснен :? :? :?

Еми аз единия го взех с 4.90, а др. с 5.40 и ме взеха навсякъде! -жалко, но факт...

Къде те приеха :) ?

TVDQueen
08-03-2011, 16:33
Ще напиша само че изпитите на тея стават все по лесни и по лесни...Не виждам как някой може да не ги вземе с по-малко от 5 00 ...Абсолютно съм сериозен и малко притеснен :? :? :?

Еми аз единия го взех с 4.90, а др. с 5.40 и ме взеха навсякъде! -жалко, но факт...

Един въпрос..Как така те взеха навсякъде като можеш да бъдеш приет/а само на едно място? :-o

Kp0aCaHka
08-03-2011, 18:03
Някой който ще влиза в ПГЕ-Варна ? :D Хайде бе, зайчета, не се плашете .. :D

joemusiclove
08-03-2011, 18:24
Аз сега ще съм в 7 клас в Сливен. То няма много избор така че ПМГ бих искала да вляза със Информационни технологии и Английски език, или Биология с английски дано да има нещо такова. Но ми е малко претиснено пък и не разбирам много - от касиранията, изпитите, бала и всичко друго. Затова реших да ви пиша.....

TVDQueen
08-04-2011, 11:35
Ще напиша само че изпитите на тея стават все по лесни и по лесни...Не виждам как някой може да не ги вземе с по-малко от 5 00 ...Абсолютно съм сериозен и малко притеснен :? :? :?

Еми аз единия го взех с 4.90, а др. с 5.40 и ме взеха навсякъде! -жалко, но факт...

Един въпрос..Как така те взеха навсякъде като можеш да бъдеш приет/а само на едно място? :-o


Сигурно има предвид, че балът, който е имала с тези 2 оценки, максимално 32,60, и то при две шестици от дипломата, й е стигал за всяко училище в града й. Но това пък е толкова относително. :D С тези оценки в София примерно момиче би се разминало отвсякъде с приема в най-желаните училища - немската паралелка на СМГ, 91 НЕГ, 164 ГПИЕ, 1АЕГ, 9 ФЕГ, 73-то СОУ, някои специалности на НТБГ и т.н.

Да и аз после си помислих така.

П.С. Наистина е относително, защото всичко си зависи от града.Аз като видях минималните балове за София и бях що-годе така : :shock: :lol:

lubo9712
08-04-2011, 15:01
Mен ме приеха в 9 ФЕГ "Алфонс дьо Ламартин" София - ФЕ;АЕ;Мат;ИТ по първо желание, мислих първо желание да ми е 164- испанската, ама в последният момент се отказах :D :smt046

wilde
08-04-2011, 15:54
Някой приет в 32 СОУ с АЕ и НЕ ?!

yanz
08-04-2011, 22:16
Аз искам да уча в немската в Бургас.

97Moni97
08-05-2011, 06:36
Някой приет в 32 СОУ с АЕ и НЕ ?!
Една моя приятелка е приета с АЕ/НЕ.

c14m
08-05-2011, 07:57
Първо класиране по първо желание ~ ПМГ "Акад. Никола Обрешков" - математика и английски :grin: с бал 33,875
Някой приет в Пмг Бургас :)

musicbaby97
08-05-2011, 08:43
ЗПГ - Климент Арк. Тимирязев няк0й приет там ? Или съм индивид :shock: :lol:

Aysunxd
08-06-2011, 09:32
Първо класиране по първо желание ~ ПМГ "Акад. Никола Обрешков" - математика и английски :grin: с бал 33,875
Някой приет в Пмг Бургас :)


хах.. и аз съм приета в ПМГ Бургас .. с биологияя .. ;д :D :)

c14m
08-06-2011, 11:12
Първо класиране по първо желание ~ ПМГ "Акад. Никола Обрешков" - математика и английски :grin: с бал 33,875
Някой приет в Пмг Бургас :)


хах.. и аз съм приета в ПМГ Бургас .. с биологияя .. ;д :D :)
Ani Anika ? :D

TheGirl1
08-06-2011, 13:27
Аз съм приета във Втора английска езикова гимназия "Томас Джеферсън" - София, ЧЕ - АЕ;ИЕ;М
Много исках да вляза в 164 ГПИЕ (испанската), но за жалост не ме приеха ...

elito21
08-07-2011, 09:23
Мен ме приеха в Технологично училище "Електронни системи" към Техническия университет ( ТУЕС-ТУ), което се намира в София :grin:. Училището е с вътрешен 3-часов изпит по математика :-o , но за щастие го издържах с доста добър резултат 8) и ме прияха. Училището се води повече мъжко и от 116 приети има само около 17-18 момичета :-). Е не съм ли късметлийка???? :lol:

hugzz
08-07-2011, 12:44
Ох.Тва кандидастване ми зе живота :Д Много се старах обаче накрая оплесках математиката и имам 4 70 ;д Иначе по Български имам 5 70 и бала ми е 32 900..Тая година си мислех,че бала ще падне в гимназиите(София) обаче той се дигна :Д На първо място ми беше 73 соу след това 9 Фег. На трето 1 аег обаче за жалост ме приеха 10 желание 7 соу. Малко се разочаровах и даже не мисля че на второ класиране нещо ще се промени.Даже сега се ядосвам че не писах всички профили на 9 Фег защото можеше и да ме приемат..
А сега да попитам има ли някой приет в 7 соу и дали знае нещо за училището ? :D
Аз само мога да ти кажа, че ако си в 7мо с френски ще сме заедно ;dd

аз се преместих във фегиначе имам приятел в твоя клас :D



В коя паралелка си във ФЕГ (: ?

с немски - "ж" :]

Mel9709
08-08-2011, 09:45
Има ли някой в ОМГ "Акад. Кирил Попов" - Пловдив ? Мен ме приеха там по 2ро желание :)

Aysunxd
08-08-2011, 13:42
Първо класиране по първо желание ~ ПМГ "Акад. Никола Обрешков" - математика и английски :grin: с бал 33,875
Някой приет в Пмг Бургас :)


хах.. и аз съм приета в ПМГ Бургас .. с биологияя .. ;д :D :)
Ani Anika ? :D


даа.. но предпочитамм Айсунн.. ;дд

TVDQueen
08-08-2011, 21:17
E,те пак толкова като в 4ЕГ с испански...хаха :(
В 4ЕГ се влиза мн лесно :)
сериозно ли ^^
Еми да ако учиш е лесно в нея се влиза най-лесно от езиковите.За нея е най-нисък бала от езиковите гимназии . Късмет !! :grin:

Взех го от 3-та страница..доста е дърто това..обаче просто не се стърпях(браня си новото школо, няма как) :shock: Просто нямаше как да не отговоря на такъв ''разбирач''.Ти хубаво тази 1-ва дето не само я прехвали, ами... :D Проблеми аз с 1-ва нямам.Чудесно училище, не се съмнявам.Проблем имам с хора, които умират да се хвалят.Добре то кой не обича, но с мярка!Хайде да не разправяме къде се влиза най-лесно и къде не, че нещо май забравяш за минималните балове и ГПЧЕ ''Йоан Екзарх'' ЧЕ/ФЕ(нищо против него също, френският не е толкова предпочитан език, защото е наистина труден!).И понеже не обичам да говоря празни приказки или да преиначавам нещата.Държа пред себе си списъкът с минимални и максимални балове за град Варна.И нима Руското Училище също не е един вид езикова гимназия?Така че погледнато така, ха...в 4-та все пак не се влиза толкова лесно,а?Това че е английският и немският са предпочитани от по-голямата аудитория, съответно има повече желаещи, съответно автоматично се вдига бала, не значи, че на тези от 1-ва е предоставен по-голям шанс за реализация, от колкото на хора от 4-та или 5-та.Същият брой професори с различните му степени са учители във въпросните училища,преподаватели от други страни, възможности за реализиране в чужбина.Разликата е само в езика.И пак ти казвам, фуклъовците не се харесват особено(честен съвет, не го казвам с лоши чуства).Успех с немският! :)

la4ko97
08-24-2011, 20:26
Мен ме приеха в Технологично училище "Електронни системи" към Техническия университет ( ТУЕС-ТУ), което се намира в София :grin:. Училището е с вътрешен 3-часов изпит по математика :-o , но за щастие го издържах с доста добър резултат 8) и ме прияха. Училището се води повече мъжко и от 116 приети има само около 17-18 момичета :-). Е не съм ли късметлийка???? :lol:

И аз съм приет там... :grin: Фейсбук имаш ли да те добавя? :)

SpawnGuard
08-28-2011, 20:23
Някой от ВАРНА приет след 7ми клас в 8 СОУПЧЕ "Александър С. Пушкин" (руското) ??

TVDQueen
08-28-2011, 22:04
Някой от ВАРНА приет след 7ми клас в 8 СОУПЧЕ "Александър С. Пушкин" (руското) ??

Ауу, старото школо :D . Аз досега (до 7-ми клас) бях там.Супер якото даскало, мисля че ще ти хареса. 8)

П.С. Между другото в каква паралелка ще си там?Може да дам някой съвет. :D

BoysInc97
09-01-2011, 19:19
Здравейте, вярно ли е, че в езиковите в 8ми клас задължително се посещава СИП по език, независимо, че е свободно избираемо??

FirkinF
09-01-2011, 20:17
Здравейте, вярно ли е, че в езиковите в 8ми клас задължително се посещава СИП по език, независимо, че е свободно избираемо?? Всъщност не е СИП, а часът се води технологии, оценката от него е само годишна, но влиза в оценките от 8 клас, които са включени в дипломата за основно.

BoysInc97
09-02-2011, 10:40
Здравейте, вярно ли е, че в езиковите в 8ми клас задължително се посещава СИП по език, независимо, че е свободно избираемо?? Всъщност не е СИП, а часът се води технологии, оценката от него е само годишна, но влиза в оценките от 8 клас, които са включени в дипломата за основно.

Пак е час по език, нали?

Благодаря предварително

aLeXx4
09-03-2011, 18:39
балът ми е 33,381, а иначе се записах в АКС ( Американски Колеж София )
Не си мислете, че съм приет без изпит, а с много пари - напротив с изпит и доста добър резултат и ми свалиха таксата наполовина :) :grin: :)

s0phie
09-03-2011, 23:44
Ами аз искам да кандидатствам в 33 ЕГ ''Света София'' - гр. София, но ми е изключително любопитно с какъв бал моежеш да влезнеш! :) :) :) :cry: :? [/i][/b]

cazzo
09-04-2011, 18:40
ПМГ - Информатика

Nadeto29
09-04-2011, 20:05
Здравейте..Аз догодина ще съм 8-ми клас от Пловидв съм.Мисля да се пробвам в ЕГ"Пловдив" или ЕГ"Иван Вазов" ноо нищо неразбирам от балове класирания по желиания и така нататък затова ви пиша ако може някой да ми обесни ще е супер :) :)

Runaway11
09-05-2011, 12:46
Здравейте..Аз догодина ще съм 8-ми клас от Пловидв съм.Мисля да се пробвам в ЕГ"Пловдив" или ЕГ"Иван Вазов" ноо нищо неразбирам от балове класирания по желиания и така нататък затова ви пиша ако може някой да ми обесни ще е супер :) :)

Пиши ЛС ако искаш..аз ще ти обясня 8-)

BoysInc97
09-06-2011, 09:28
Здравейте..Аз догодина ще съм 8-ми клас от Пловидв съм.Мисля да се пробвам в ЕГ"Пловдив" или ЕГ"Иван Вазов" ноо нищо неразбирам от балове класирания по желиания и така нататък затова ви пиша ако може някой да ми обесни ще е супер :) :)

И аз ще ти обясня ако искаш... пиши на ЛС или ще ти дам скайп :D

bettiie
09-07-2011, 00:25
:D Мен ме приеха тая година в английската(Пловдив) и сега ще съм осми клас . Айде ако има още някой там да пише , за да се видим на 15 :D За тези , които искат сега да влизат там , ще кажа , че тряя да учат , да пият по едно успокойтелно преди изпитите (на мен ми трепереха капачките) :razz: и тва е :D

Vladimir97
09-07-2011, 13:31
Някой приет в 31 СУЧЕМ ??? :(

Runaway11
09-07-2011, 13:41
:D Мен ме приеха тая година в английската(Пловдив) и сега ще съм осми клас . Айде ако има още някой там да пише , за да се видим на 15 :D За тези , които искат сега да влизат там , ще кажа , че тряя да учат , да пият по едно успокойтелно преди изпитите (на мен ми трепереха капачките) :razz: и тва е :D

И аз съм там! С какъв език си? 8-)

bettiie
09-07-2011, 14:14
С английски , ти ? :grin:

daydreamings
09-07-2011, 14:30
И аз съм от английската с английски. :D :)

bettiie
09-07-2011, 14:52
Ама сега ще си осми клас или вече си по - горен ?

daydreamings
09-07-2011, 15:30
Осми ще съм. :)

bettiie
09-07-2011, 15:39
Е супер , може да сме в един клас :D Да се видим на 14 ?

daydreamings
09-07-2011, 15:44
Ok :) Май спамим темата ама... :-D

bettiie
09-07-2011, 15:45
В темата за бъдещи осмокласници основното е кой как ще си прави косата , така че ... :razz:

daydreamings
09-07-2011, 15:56
Мхм :lol:

kocetokrastev
09-08-2011, 13:02
Някой приет в 133 СОУ "Ал.С.Пушкин" с АЕ/РЕ? :)

vinit4eto
09-08-2011, 22:02
А някой приет в ПМГ "Никола Обрешков" ГР. Казанлък

EpIc97
09-09-2011, 14:30
Италиянски лицей, горна баня :grin:

BobiGalabov
09-10-2011, 09:25
Aз съм приет в 1-ва немска някой да знае там целят ли зайците с моркови и който иска на 14 от 14 часа се сабираме в училището тамън да видим кой в кой клас е

ChildrenOfBodom
09-10-2011, 18:10
Зайчета от 1-ва АЕГ София...Предупреждавам! Ако сте при Цветелина Ганева , Господ да ви пази! :D:D Не се шегувам. Надявам се да сте руснаци та да има усещане за дежа ву... ако класна ви е Капка... е.. тук не коментирам...

rapanche
09-12-2011, 20:13
Здравейте ! Тук всеки може да пише къде иска да кандидатства,това е новата тема която продължава темата на Leda. :) Аз лично ще кандидатствам в 1ЕГ Варна с немски език :) А вие каде мислите да кандидатствате ............? :wink:

Едит:
Марикрам темата като важна и като продължание на тази от 2010 година.
Променям заглавието, за да е ясно, че тук е мястото да се обсъждат изпити, училища, желания и резултати без да се пускат отделни теми за всяко училище.
Моля от тук нататък всякакви въпроси относно каквото и да е свързано със кандидатстването след 7 клас да бъде концентрирано тук.

Успех на всички и късмет. :)
амк933 някой да обмисля да става музикант .. 8-)

Desinkakateri4kata
09-18-2011, 13:09
Аз искам да кандидатствам в испанската имназия, но не знам дали е добра. Може ли съвет? :)

plamuu
09-18-2011, 13:43
Аз искам да кандидатствам в испанската имназия, но не знам дали е добра. Може ли съвет? :)

Ако имаш впредвид Испанската в София - да, добра е. :)

eilhar
09-19-2011, 13:27
Мен ме приеха в НГДЕК с изпит (устен) по история на България, минах с 6.00 :)

leimmortalle
09-19-2011, 16:10
Здравейте съфорумници. Искам да ви попитам дали 10 клас е важен за дипломата накрая. Сега съм 10клас, миналатите години(7,8,9клас) съм завършвал винаги със отлични оценки, но не си давах много зор. Сега гледам 10 клас май ще ми е по-трудно и някои даскали или са се променили, или новите ми изглждат по строгички. Мисля и 10 клас да не си давам много зор и да хвана няква 5ца или ако мога ест ще се боря за 6. Въпроса ми дали и 4ка да имам ще влияе много на дипломата. Аз вече съм определил в кой университет искам, съответно НБУ с информатика или графичен дизайн. Мисля да наблягам на основните предмети само. Уча в МГ Пловдив. Не мисля ще падна до 4, но за всеки случай. А във въпросния университет как приемат поприцип, и изобщо в повечето университети набляга ли се на оценките от дипломата или на знанията.. Не съм особено запознат с тези неща. И все пак още е прекалено рано да определям дали ще ми трудно.

Малко не отговаря на темата, но,,

Fiction7577
09-20-2011, 20:44
Здравейте съфорумници. Искам да ви попитам дали 10 клас е важен за дипломата накрая. Сега съм 10клас, миналатите години(7,8,9клас) съм завършвал винаги със отлични оценки, но не си давах много зор. Сега гледам 10 клас май ще ми е по-трудно и някои даскали или са се променили, или новите ми изглждат по строгички. Мисля и 10 клас да не си давам много зор и да хвана няква 5ца или ако мога ест ще се боря за 6. Въпроса ми дали и 4ка да имам ще влияе много на дипломата. Аз вече съм определил в кой университет искам, съответно НБУ с информатика или графичен дизайн. Мисля да наблягам на основните предмети само. Уча в МГ Пловдив. Не мисля ще падна до 4, но за всеки случай. А във въпросния университет как приемат поприцип, и изобщо в повечето университети набляга ли се на оценките от дипломата или на знанията.. Не съм особено запознат с тези неща. И все пак още е прекалено рано да определям дали ще ми трудно.

Малко не отговаря на темата, но,,

Важен е да. Оценките влияят на дипломата ти след 12. Казаха ни, че в 10 клас ставали най-големите издънки и после много ученици ги било яд, че са го проспали. Съвета ми е да не изтърваш нещата извън контрол, най-добре си действай за 6ца или 5ца, но не е препоръчително да падаш по-надолу.

Djudjinku
09-23-2011, 14:58
Ами аз съм от София и мисля в някоя езикова да кандидатствам ,, насочила съм се към 1АЕГ ,, 2АЕГ ,, 2НЕМСКА (73то В. Граматик) ,, 1НЕМСКА ,, Американския колеж и РУСКОТО (133то Пушкин)


Дайте ми мненияя за тея у-ща мерси многоооооо,, понеже не влизам много често ще съм благодарна ако ми изпратите съобщение или Скайп:: горгиа6 ... [[ нали не може латиница за тва ;д ]]]


:*

bebzgirl
09-25-2011, 21:14
Някакви отзиви за 73 соу ? :D

lion69
09-26-2011, 13:19
Някакви отзиви за 73 соу ? :D
добро училище стига да ти се учи :)

Lilzz3
10-04-2011, 23:53
Здравейте аз живея във варна но всъшност съм канадка от 2 год/ съм тук защото искам да завърша във различна държаване мисля че е НАЙ-ПОДХОДЯЩАТА но със пари всеки може да живее нали така :razz: е колкото да ме издържат иначе смятам да вляза в 3 езикова 4 5 или 7 :razz: зависи от бала :D

mladostman
10-05-2011, 19:47
Нещо да знаете за 2 английска езикова гимназия "Томас Джеферсън", София ( 2 АЕГ ) Отзиви? :) :)

Steny
10-06-2011, 15:38
Аз искам в немската :smt110 :smt110

TheGirl1
10-08-2011, 20:15
Нещо да знаете за 2 английска езикова гимназия "Томас Джеферсън", София ( 2 АЕГ ) Отзиви? :) :)

Аз съм ученичка там и съм 8 клас. Това не ми беше първото желание, но в момента изключително много се радвам, че си останах там. Всичко е на едно доста високо ниво. Учи се здраво английски, но пък все пак затова влизаш в такава гимназия. Запознах се с едни прекрасни хора и стават големи купони. ;д Иначе материалната база си е страхотна, всичко е ново и 90% от учителите умеят да те развеселят. (:

blackdiamondd98
10-15-2011, 11:34
Охх , това е доста актуална тема поне за мене .. В момента съм пред дилемата ЕГ "Пловдив " или ЕГ"Иван Вазов " .. И двете училища са едни от най-елитните в Пловдив и във всеки от случаите ще съм с немски език - не защото бала е по-нисък или нещо от сорта , а защото в днешно време няма как да не научиш английския език дори и като 2ри допълнителен , той е навсякъде около нас :) Първоначално бях решила твърдо ЕГ"ПЛОВДИВ",но тъй като съм не съм от Пловдив и ще ми се налага да пътувам ,а там както знаем са 2 смени ще е трудно .. Пък и разбира се ,че само трудните неща си заслужават , но защо да се мъча толкова като до нея е една НЕ ПО-МАЛКО елитна гимназия като ЕГ"ИВАН ВАЗОВ " , където накрая излизаш с 3 езика (ако не 3 , 2та са ти в кърпа вързани ) и е само 1 смяна.. Пък да не си кривим душата всеки знае преимуществата на 1вата смяна ! Няма какво да се залъгваме :) Но не знам все още се чудя , ще видим :(

FuckingFreak
10-16-2011, 12:02
Понеже не съм от София, но много ми се иска да уча там, някой ще ме запознае ли кои училища, в които се изучават езици или нещо с математика, или химия, са с по-нова материална база? Без значение от бала, с който се влиза :)

lili12
10-16-2011, 14:45
Аз лично искам в езикова, но зависи колко ще ми е бала.Някой може ли да ми обясни как точно се изчислява бала?

krisssi
10-17-2011, 18:32
Здравейте, не знам дали въпросът ми е за тази тема, но все пак ще попитам... Някой може ли да ми каже къде може да ме приемат с Физика и Математика след 7 клас ?? :) (става въпрос за София)

Milly4
10-17-2011, 20:43
Здравейте, не знам дали въпросът ми е за тази тема, но все пак ще попитам... Някой може ли да ми каже къде може да ме приемат с Физика и Математика след 7 клас ?? :) (става въпрос за София)

НПМГ?? :-o

krisssi
10-18-2011, 16:24
Здравейте, не знам дали въпросът ми е за тази тема, но все пак ще попитам... Някой може ли да ми каже къде може да ме приемат с Физика и Математика след 7 клас ?? :) (става въпрос за София)

НПМГ?? :-o

тенкс :) Ако имате други предложения моля споделете :]]]

Tiin
10-19-2011, 13:44
Не трябва ли да има нова тема за 2012?

krisssi
10-19-2011, 16:31
Не трябва ли да има нова тема за 2012?

реших да не правя, надявайки се, тук да ми отговорят. Но ако е чак такъв проблем мога да направя нова! Просто тук са писали доста повече хора от колкото могат да забележат моята тема и затова умишлено не направих друга :)

pamutto
10-24-2011, 11:50
Здравейте . Аз съм 7-ми клас и искам да кандидатствам в 164 ''Мигел Де Сервантес'' - испанската. 1-во мога ли да кандидатствам след 7 - ми клас .. 2-ро какви изпити има .. и 3-то колко трябва да ми е успеха за да ме приемат ? Моля ви някой ако знае да ми каже :)

sladur4i
10-24-2011, 11:58
И аз искам да ходя в испанската.Ами за там специално за англ. пар. тряба да имаш най-малко 34,07 БАЛ !! Малко много ама пак .... :o :-o

pamutto
10-24-2011, 12:01
А този БАЛ от какво се определя ?

Tiin
10-26-2011, 17:31
А този БАЛ от какво се определя ?
За всяка гимназия си е различно. За езиковите е (оценка по МАТ. изпит+ оценка по БЕЛ изпит).2 + годишна по МАТ+ годишна по БЕЛ. и ти се получава бала.

WPotter
10-26-2011, 19:00
Здравейте, аз ще кандидатствам в НТБГ ..но ако там не ме приемат..си мислех за 134-то СОУ Димчо Дебелянков..Има ли някакви коментари за това училище?!

ForbiddenButterfly
10-27-2011, 19:08
Някакви мнения за 23 СОУ - "Фредерик Жолио-Кюри" ? Мерси предварително :)

L0nelyKrisq
10-31-2011, 19:15
) :-o

BobiGalabov
11-01-2011, 16:23
само ви съветвам в никакъв случай като наближи да си пишете листите с желанията да пи6ете някви смотани училища първо , те се пишат по нататъка за да имате някакъв шанс да влезете ев по добра (само ако искате разбира се) ина4е мн добри отзиви за СОУ-та след 7 клас ( с изключение на някои които са се доказали) няма защото те самите не са толкова добри. Мойто бившо училище едва събра хора за 1 паралелка а до 7 клас е най доброто от няколко квартала тъй чеее УМНАТАА :) :)

bebzgirl
11-06-2011, 10:20
Mнения относно 164 гпие и НТБГ.Обмислям кое от 2те да пиша по-напред, :)

RainbowLady
11-10-2011, 08:59
Охх , това е доста актуална тема поне за мене .. В момента съм пред дилемата ЕГ "Пловдив " или ЕГ"Иван Вазов " .. И двете училища са едни от най-елитните в Пловдив и във всеки от случаите ще съм с немски език - не защото бала е по-нисък или нещо от сорта , а защото в днешно време няма как да не научиш английския език дори и като 2ри допълнителен , той е навсякъде около нас :) Първоначално бях решила твърдо ЕГ"ПЛОВДИВ",но тъй като съм не съм от Пловдив и ще ми се налага да пътувам ,а там както знаем са 2 смени ще е трудно .. Пък и разбира се ,че само трудните неща си заслужават , но защо да се мъча толкова като до нея е една НЕ ПО-МАЛКО елитна гимназия като ЕГ"ИВАН ВАЗОВ " , където накрая излизаш с 3 езика (ако не 3 , 2та са ти в кърпа вързани ) и е само 1 смяна.. Пък да не си кривим душата всеки знае преимуществата на 1вата смяна ! Няма какво да се залъгваме :) Но не знам все още се чудя , ще видим :(

Препоръчвам ти ЕГ "ИВАН ВАЗОВ". Там нивото на преподаване е много по-добро, имам приятели там и са изключително доволни. В ЕГ "ПЛОВДИВ" влизат с най-високи балове, но не научават езика като хората. Една моя позната е там с първи АЕ и втори НЕ- налага й се да ходи на уроци и по АЕ,и по НЕ, тъй като нивото на преподаване не е добро, докато в ЕГ "ИВАН ВАЗОВ" ти гарантирам, че ако си постоянна ще научиш перфектно трите езика. Не го знам от личен опит, но виждам знанията на приятелите ми, а и като цяло се ослушвам за мнението на пловдивчаните спрямо елитните им училища.

RainbowLady
11-10-2011, 09:06
Понеже не съм от София, но много ми се иска да уча там, някой ще ме запознае ли кои училища, в които се изучават езици или нещо с математика, или химия, са с по-нова материална база? Без значение от бала, с който се влиза :)

Ами за езици има много училища, най-елитните са: 91 НЕГ, 9 ФЕГ, 1 АЕГ, 2 АЕГ, 164 ГПИЕ и други...може и НГДЕК ( аз лично съм там и съм много доволна от обучението, но освен съвременни се учат и 3 мъртви езика, както и засилено обучение по БЕЛ и История)

С математика- НПМГ и СМГ ( доколкото съм чувала СМГ е на по-добро ниво от НПМГ)

А за училищата в областта на химията не съм запозната.

krisssi
11-10-2011, 12:46
Понеже не съм от София, но много ми се иска да уча там, някой ще ме запознае ли кои училища, в които се изучават езици или нещо с математика, или химия, са с по-нова материална база? Без значение от бала, с който се влиза :)

Ами за езици има много училища, най-елитните са: 91 НЕГ, 9 ФЕГ, 1 АЕГ, 2 АЕГ, 164 ГПИЕ и други...може и НГДЕК ( аз лично съм там и съм много доволна от обучението, но освен съвременни се учат и 3 мъртви езика, както и засилено обучение по БЕЛ и История)

С математика- НПМГ и СМГ ( доколкото съм чувала СМГ е на по-добро ниво от НПМГ)

А за училищата в областта на химията не съм запозната.


Аз мисля да кандидатствам в НГДЕК, нещо повечко за това училище ? :) :) :)

axhuaxhu
11-10-2011, 18:29
То всеки четвърти от София иска в 164 ГПИЕ, не знам мен кога ще ме приемат. А пък и не ходя на допълнителни уроци .. :D :smt089

vladislavcheto
11-12-2011, 15:44
Аз искам да питам,ако имате нещо да кажете за 164 ГПИЕ,как се образува БАЛ (видях най- ниския БАЛ искам просто да знам формулата) и има ли някои от провинцията,които учат там...

bebzgirl
11-12-2011, 19:27
Аз искам да питам,ако имате нещо да кажете за 164 ГПИЕ,как се образува БАЛ (видях най- ниския БАЛ искам просто да знам формулата) и има ли някои от провинцията,които учат там...

2.(Оценката от теста по БЕЛ + Оценката от теста по Мат.) + Оценката от дипломата по Бел + оценката от дипломата по Мат. :D

kittyKat
11-19-2011, 08:39
Аз имам да кажа само едно минало годишните седмокласници пускаха безброй теми по въпрос с еди какъв си БАЛ къде и къде мога да вляза. Мнозинството имаха бал около 29-30, а се зориха за по-елитни училища т`ва за мене беше просто някаква трагедия. Преди 2 години,когато аз щях да кандидатствам си спомням,че от моето училище повечето имахме БАЛ над 32. Може и да греша,но или някои седмокласници са се взели на много сериозно и си нямат реална представа за нещата, или просто нивото е паднало. Човек се замисля....

bebzgirl
11-19-2011, 12:53
Така е.Не може с бал 28-29 да искаш някоя от по-елитните езикови.Едва ли си на нивото на едно момиче,което цяла година е учило и е влязло там с бал 33-34.Малко по-реалистично трябва да се мисли.

Искам да ви питам за мнения относно немската (за 1ва става въпрос). Не ми казвайте глупости от сорта на ,,Там са само зубъри.'' - не ме интересува.Някой който има приятел/приятелка там да сподели мнение,ако може. :)

Fiction7577
11-19-2011, 13:12
Може и да греша,но или някои седмокласници са се взели на много сериозно и си нямат реална представа за нещата, или просто нивото е паднало. Човек се замисля....

Първото. Със сигурност.

gummybear
11-25-2011, 18:11
охх споменииии..
в тази тема колко много съм писала :(

вие как сте?Седми клас .. :(
Имате още време до изпитите, спокойно ,но не се отпускайте :)

justasmile
11-25-2011, 22:35
Така е.Не може с бал 28-29 да искаш някоя от по-елитните езикови.Едва ли си на нивото на едно момиче,което цяла година е учило и е влязло там с бал 33-34.Малко по-реалистично трябва да се мисли.

Искам да ви питам за мнения относно немската (за 1ва става въпрос). Не ми казвайте глупости от сорта на ,,Там са само зубъри.'' - не ме интересува.Някой който има приятел/приятелка там да сподели мнение,ако може. :)
Аз съм там, и повярвай ми - НЕ СА САМО ЗУБАРИ.. много хора влизат с връзки... като цяло почти всички сме кифли или банички :D Учителите са много добре, но немския е много тежък. На ден ни дават около 80 думи (10 пъти на немски+български) и 14 дъъългии упражнения. Ама тея по рисуване дава домашни (които, разбира се - никой не пише). В край на 8 клас се сържи изпит за 2 специални паралелки. Тежко е в НЕГ - 7 клас е нищо, в сравнение със сега (а го казва човек, който е за 5-ца по немски :D )

McQueen
11-27-2011, 16:48
Аз мисля да кандидатствам в 1-ва Испанска .. какво мислите за нея? :D

McQueen
11-27-2011, 16:53
Някакви мнения за 23 СОУ - "Фредерик Жолио-Кюри" ? Мерси предварително :)
Аз съм в 23 СОУ и мисля и тук да кандидатствам освен в Испанската и мога да ти кажа, че след 7 клас в паралелките с езици се учат много добре езиците. Още не е сигурно какви паралелки ще има в 23 пред учебната 2012-2013, тези решения ще се вземат през януари. Но няма да сгрешиш ако влезеш в 23 :-D

ralinka17
12-26-2011, 18:08
Здравейте , чудя се къде да кандидатствам в ЕГ Пловдив или ЕГ Иван Вазов с английски първи , където и да е . Вие какво мислите , какво ще ме посъветвате ?

STAMINA
12-27-2011, 19:48
Здравейте , чудя се къде да кандидатствам в ЕГ Пловдив или ЕГ Иван Вазов с английски първи , където и да е . Вие какво мислите , какво ще ме посъветвате ?

Според мен ЕГ ПловдиB (angliiskata) като цяло е по-добро.Нямам нищо против ЕГ Иван Вазов (pycKATA), но имам познати и в 2те училища.Момичето в ЕГ Иван Вазов не разбира някои от нещата а е вече за 3та година там.Въпреки че се учат повече езици явно не всичко им обясняват и направо им дават тестове.А момичето което е в ЕГ ПЛОВДИВ е много доволно, няма никакви проблеми.Поне това са ми казвали.
И аз си мислех че ЕГ Иван Вазов е по-добре защото учиш още един език, но какъв е смисълът да го учиш щом направо ще ти дават тестове и нищо няма да разбереш.
Аз мисля да се пробвам тази година да вляза в ЕГ ПЛОВДИВ не съм решила с какъв език може би английски.
Това е мое мнение.

KiFlaTa^^
12-28-2011, 13:09
Здравейте, който е от Бургас да ме посъветва в тоха ли е по-добре или в някоя езикова ? .. Благодаря ви :)

KiFlaTa^^
12-28-2011, 13:11
Здравейте, който е от Бургас да ме посъветва в тоха ли е по-добре или в някоя езикова ? .. Благодаря ви :) но все пак зависи от бала..

dem0to
01-05-2012, 17:35
Здравейте хора.Тази година ще кандидатствам след 7-ми клас.Бих желал да ме посъветвате къде да отива засега съм си харесал две училища много ще се радвам ако ми кажете мнението си.

1. 23 СОУ - "Фредерик Жолио-Кюри"
2. 130 СОУ"Стефан Караджа"

И в двете училища искам да отита с паралелка за “Технологичен”-предприемачество и бизнес с АНГЛИЙСКИ език

s.g.love
01-06-2012, 17:33
Някой може ли да даде малко повече информация за Испанската. Влизах в сайта, но друго си е някой, който знае от опит да каже. Мерси предварително :)

dani24
01-19-2012, 14:07
не съм от Бургас, но по принцип езикова гимназия е по-добре, защото отваря повече възможности за бъдещето ти

mariqanastasova
01-19-2012, 17:12
НЕ ЗНАМ КЪДЕ ДА КАНДИДАТСТВАМ...УЧА МНОГО И СЪМ ОТ СТАРА ЗАГОРА...ПОМОГНЕТЕ МИ ................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BloodyDreamer
01-22-2012, 17:54
Аз съм от Сливен, мисля да кандидатствам в езиковата с немски. По едно време си мислех дали да не се запиша в друг град, защото сестра ми е в езиковата и изобщо не е доволна, а искам да уча немски. Проблемът е, че първо, ако се запиша в друг град, мама ще трябва да дойде с мен и татко ще остане тук, което... Освен това тук ходя на пиано, на китара и на рисуване. Ако се преместя ще трябва да забравя за пианото, а свиря вече 7 години и не знам дали ще успея да го понеса. От друга страна пък, след гимназията искам да отида в чужбина, а ако не съм с добро образование, колкото и да съм умна и колкото и да ми се отдават нещата... Не че няма начин, де, ама е много по-трудно. Сестра ми също ще заминава, ще видим тя как ще се справи. А другото е, че винаги ме е привличала промяната и възможността за ново начало. В по-голям град има по-голяма възможност да срещна хора с моите интереси... Но наистина, най-големият ми проблем е пианото, все пак искам да се занимавам с музика...

Runaway11
01-22-2012, 19:01
Относно дилемата - ЕГ "Пловдив" и ЕГ "Иван Вазов

1. Мога да кажа, че и двете са много добро ниво. Аз уча в английската с немски и е бая зор първата година, но мога да ви гарантирам, че в руската моите приятели с немски там доста от нещата не ги знаят толкова добре. Също така английската взима едни от най-добрите учители. В обучението при руската едно е по-добро от нашето и това е че ако влезете ще имате учителка по езика, която не знае български а само дадения език. Което си е един доста голям плюс, но като цяло гимназиите са си сравнявани доста пъти на матури например и винаги английската води.

2. За смените съм съгласна. Но подочух, че руската ще прибавят още една паралелка, заради която евентуално могат да се въведат смените.

ПП Аз също бях пред тази дилема, но нито за миг не съжалих, че избрах английската. Мога само да ви кажа, че която и да изберете ще сте много доволни! Успех на изпитите!

bbadass
01-22-2012, 21:59
НЕ ЗНАМ КЪДЕ ДА КАНДИДАТСТВАМ...УЧА МНОГО И СЪМ ОТ СТАРА ЗАГОРА...ПОМОГНЕТЕ МИ ................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

В Езиковата :)

cveti_991
01-26-2012, 14:26
Здравейте аз също ще кандидатствам тази година , но не съм се спряла на конкретни училища . Може ли някой да ми каже нещо повече за ПГИ "Д-р Иван Богоров " Варна .

BaffaLsc
01-30-2012, 10:56
Аз мисля да кандидатствам в НГДЕК, нещо повечко за това училище ? :) :) :)

Разпитай някъде, приятелят ми учи там и доколкото разбрах вече изпита по история не е устен, а писмен..
Не съм сигурна.

irenhristo
02-02-2012, 01:35
Най-добрите български гимназии
Рейтингът на гимназиите бе възложен от Европейската комисия на фондация „БГ шанс", която оцени

320 български гимназии по 24 критерии.
Те са базирани на аналогични американски изследвания с дълги традиции. В тях се отчита качеството на обучение по обективни и съизмерими константи – признаване на дипломите в университетите в чужбина, стойност на минималния приемен бал за учениците, наличие и наситеност с преподаватели от чужбина, резултати на общите държавни матури, реализация на зрелостниците, подготвеност и квалификация на преподавателите, изключителност на самото училище, наплив на кандидати, ниво на езиково обучение, материална база, спортни съоръжения, традиции на обучение и възпитание, редовна практика в чужбина, компютъризация, достъп до интернет и др.
Проучването обхваща всички областни центрове. В него са включени и някои гимназии от по-малки градове и села, за които чрез анкета имаше предварителна информация. Като контролно изследване са анкетирани ученици и родители, които също оценяват нивото на преподаване. При установени разминавания между рейтинга и оценката на родителите и учениците анкетата е повторена заедно с допълнителни въпроси, за да се елиминира вероятна заблуда, каза доц. Валентин Веселинов от фондация „БГ шанс", която ръководеше изследването.
Публикуваното класиране е от крайната тестова обработка. Основният извод е, че рязко се е увеличила разликата между т.нар. елитни и останалите гимназии. Почти във всеки град има едно или две училища, които постигат 2 или 3 пъти по-висок резултат от останалите.
Двете водещи с огромна разлика училища - 91-ва Немска ЕГ „Проф. Константин Гълъбов" и НУКК с Италиански лицей в София надхвърлят 7-8 пъти стойностите, които се получават в обичайните градски училища.
Тъй като оценката се получава с натрупване и няма горна граница, за ориентир може да послужи фактът, че гимназия, която постига над 300 точки рейтинг, със сигурност се определя като отлична. Оптимистичната новина е, че в почти всеки областен град има поне по едно такова училище.
Над 450 точки имат т. нар. национални училища, както и някои математически и езикови гимназии в по-големите градове. Този резултат гарантира почти 100% добро университетско образование.
Причината е, че тези гимназии са си извоювали международен авторитет и техните възпитаници лесно биват приемани в най-престижните места у нас и по света.
Има критерии, по които изостават дори и най-добре оценените български училища - наличие на плувен басейн и наситеност с компютри.
По тези условия някои училища не дават достатъчно качествена услуга, както би трябвало да се очаква. Ако 91-ва Немска ЕГ „Проф. Константин Гълъбов" разполагаше с басейн и по-добри възможности за спортуване, щеше да получи още по-висок рейтинг, заяви доц. Валентин Веселинов. Тя е уникална спрямо всички други гимназии с наличието на голям брой преподаватели от чужбина. 91-ва НЕГ е с класа над всички останали национални гимназии – възможностите за реализация, които дава, са най-високи и признаването на дипломите й и изграденият й авторитет в чужбина са основно предимство при кандидатстване във ВУЗ на интернационално ниво. От друга страна, НУКК с Италиански лицей в Горна баня е с много висок рейтинг, защото притежава най-добрата материална и спортна база от всички тествани гимназии.

В изследването не са включени частни и чужди средни училища, защото достъпът до тях не е всеобщ и равнопоставен и оценяването им няма да бъде съизмеримо с останалите.

Национален рейтинг на средните училища в България

1. 91 гимназия с преподаване на немски език „Проф. Константин Гълъбов” – 708т. Езикова, София
2. НУКК с Италиански лицей – Горна баня – 691т. Езикова, София
3. НПМГ – 564т. Природоматематическа, София
4. Гимназия за преподаване на чужди езици „Ромен Ролан” – 552т. Езикова, Стара Загора
5. СМГ „Паисий Хилендарски” – 545т. Математическа, София
6. Първа езикова гимназия – 500т. Езикова, Варна
7. Първа английска гимназия – 488т. Езикова, София
8. НГДЕК – 485т. Класическа, София
9. 164 ЕГ „Мигел де Сервантес” – 483т. Езикова, София
10. Образцова математическа гимназия – 456т. Математическа, Пловдив
11. 9 ЕГ „Алфонс дьо Ламартин” – 456т. Езикова, София
12. 4 ЕГ – 444т. Езикова, Варна
13. 18 СОУ „Уилям Гладстоун” – 438т. Езикова, София
14. 133 СОУ – 413т. СОУ, София
15. ГПЧЕ „Петър Берон” – 411т. Езикова, Монтана
16. Езикова гимназия – Пловдив – 408т. Езикова, Пловдив
17. 73 СОУ „Владислав Граматик” – 402т. Езикова, София
18. МГ „Баба Тонка” – 397т. Математическа, Русе
19. ГЧЕ „Екзарх Йосиф I” – 397т. Езикова, Ловеч
20. ПМГ „Добри Чинтулов” – 396т. Природоматематическа, Сливен
21. 33 ЕГ „Света София” – 393т. Езикова, София
22. 5 ЕГ – 378т. Езикова, Варна
23. ГЧЕ „Г. С. Раковски” – 375т. Езикова, Бургас
24. ГПЧЕ „Проф.д-р Асен Златаров” – 373т. Езикова, Хасково
25. ЕГ „Д-р Петър Берон” – 373т. Езикова, Кюстендил
26. ЕГ „Гео Милев” – 370т. Езикова, Добрич
27. ЕГ „Симеон Радев” – 367т. Езикова, Перник
28. Втора английска гимназия – 344т. Езикова, София
29. ГПЧЕ „ Захари Стоянов” – 344т. Езикова, Сливен
30. 8 СОУПЧЕ „А. Пушкин” – 341т. Езикова, Варна


Американският колеж, Немската гимназия и 73-то СОУ („Втора немска”) са с най - високи резултати в София
от първите матури

Най-висок среден успех от първите задължителни зрелостни изпити са постигнали Американският колеж, 91-ва Немска гимназия и 73-то СОУ.
На първата задължителна матура дванайсетокласниците в София са се представили по-добре в сравнение със своите връстници в страната.
В София с най-нисък резултат са две професионални гимназии – по строителна техника и по строителство и енергетика, съобщи Евелина Цанева, председател на Регионалната комисия за провеждане на матурите.
На матурата по български език и литература се явиха 12789 ученици в София. С най-висок резултат е Американският колеж- 5,80, 73-то СОУ "Вл. Граматик"- 5,78 и 91-ва Немска езикова гимназия - 5,66. Сред най-добре представилите се гимназии на матурата по български в София следва училището по изкуства в Горна баня, известно като НУКК с Италиански лицей – 5,65. Зрелостниците от Испанската гимназия са изкарали 5,62, от Френската - 5,61, от 7-мо СОУ – 5,60, НГДЕК - 5,59. Същият е резултатът и на Втора английска гимназия. В челната десетка се нарежда и 35-то СОУ "Добри Войников" - с 5,57. Най-слаб резулат по български език - 2,89 - са показали учениците от професионалната гимназия по строителна техника.
По математика 13 са столични училища със среден успех под 3. Софийската математическа гимназия е изкарала 5,79 на тази матура, на която са се явили 134 ученика от училището. Следващите най-добри математици са от Американския колеж – 5,65 и от 91-ва Немска езикова гимназия - 5,63. След тях е Първа английска – 5,59, 73-то СОУ - 5,58, а 9-а Френска гимназия със средна оценка 5,50 е изпреварила с една стотна Националната природо-математическа гимназия.
По история най-добре са се представили частните гимназии "Св. Кирил и Методий", "Ерих Кестнер" и "Ровел".
По философия най-високата оценка е 5,88 на абитуриент от 91-ва немска гимназия. Най-ниските оценки по философия са в професионална гимназия "Карл фон Линде" - 2,96 и в 5-то ВДОУ "Пеньо Пенев"- 2,66.
Три пълни шестици има по физика и асторонимия - изкарали са ги ученици от частната гимназия в Банкя, в 12-то СОУ и в Американския колеж. Най-добре по този предмет са се представили зрелостниците от Националната природо-математическа гимназия - средният успех е 5,90.
По биология най-висок среден успех са показали абитуриентите от 9-та френска гимназия – 5,93. Следват връстниците им от 7-мо СОУ с 5,91 и от 39-то СОУ "П. Динеков" с 5,88.
Любопитни са и резултатите по английски език - матурата по предмет по избор, най - много предпочетена от зрелостниците в София. Средният успех за града е 5,12. Най-висок резултат има Американският колеж – 5,85, плътно следван Софийската математическа гимназия - 5,81 и Испанската гимназия - 5,73. Италианският лицей и Първа английска имат еднакъв резултат - 5,70.
По руски език 133 СОУ "Пушкин" е с 5,73, а другото руско училище - 32-ро СОУ - е с 5,64.

BaffaLsc
02-03-2012, 10:50
Брей,моето е на 21 място,очаквах изобщо да го няма в списъка.

sunshine.3
02-04-2012, 15:07
И аз мисля да влизам в първа обаче с английски даскалото е много елитно, а и е близо до нас :P

TheSunShineGirl11
02-07-2012, 18:25
Аз ще кандидатствам в 73 СОУ "Вл. Граматик" - Втора немска в гр. София, аз и сега уча там :)

irenhristo
02-08-2012, 18:14
Тази класация на гимназиите е изготвена 1 година преди първите задължителни матури. В нея има две гимназии, които са подценени – Втора немска (73-то СОУ) и Втора английска в София. Освен това, Втора английска се премести на „по-хубаво място”.
90% от учениците на 73-то СОУ не са влезли в 91-ва НЕГ, защото не им е стигнал приемният бал за първо желание, но на матурите тези две гимназии се представят еднакво добре. Обаче 91-ва НЕГ разбива 73-то СОУ на олимпиадите по немски език. Един от 24-те критерии, по които е съставен националният рейтинг, оценява представянето на гимназиите на различните олимпиади.

NIKE121
02-09-2012, 15:00
Здравейте! тази година ще кандидатствам и мисля да пиша 133 а.с. пушкин. Какво смятате за него и мислите ли, че е добро училище?

BaffaLsc
02-13-2012, 06:49
Здравейте! тази година ще кандидатствам и мисля да пиша 133 а.с. пушкин. Какво смятате за него и мислите ли, че е добро училище?

В никакъв случай недей да пишеш само едно училище, ако не те приемат, какво правиш ?
Поне 5-6 пиши. Иначе съм чувала, че училището е доста добро, както и учителите.
Но под добър учител аз разбирам строг учител, който дава домашни, преподава си прекрасно уроците, етц. :)

BlizeR
02-14-2012, 17:26
Аз мисля в НГДЕК

bubka98
02-15-2012, 07:08
Хора имам да пиша-Какви са изпитанията на духа в разказа "Една Българка"...Моля помогнете..

prettymonster
02-18-2012, 16:42
Здравейте и аз имам проблем ..чудя се къде да вляза чувала съм добри отзиви за 2аег и испанската моля мнения най-вече от хора учещи там :) какви са учителите базите , и всичко там мерси предварително :)

cveti_991
02-18-2012, 20:57
Аз имам един въпрос . Когато направим външното оценяване след това ще държим ли друг изпит в училището , което искаме или направо влизаме с оценката от външното ?

mladostman
02-19-2012, 10:48
Ако има някой, който е от СГСАГ ( Софийска гимназия по строителство,архитектура и геодезия) ( Строителния техникум ) да ми пише, защото искам да разбера повече за училището. Благодаря Ви предварително! :):):):):)

eilhar
02-19-2012, 22:35
Аз лично не съм чувал за ,,Туризма в София,, но мисля че най-добрите училища в София са Испанската,СМГ и немската :)

Абсолютно си в грешка :д от Испанската, НГДЕК и СМГ излизат нормални хора. Другите.. пропадаш просто.

irrationalDecision
02-20-2012, 08:05
Абсолютно си в грешка :д от Испанската, НГДЕК и СМГ излизат нормални хора. Другите.. пропадаш просто.


Айде пак обобщения. А какви излизат от 1 АЕГ, от 2 АЕГ, от 91 НЕГ, от 73 СОУ, пропадняци някакви ли? Аре стига бе ! Пропаднали има навсякъде.Нормални хора също, такива си излизат и от по-обикновени училища. Всичко си зависи най-вече от човека.

eilhar
02-20-2012, 12:57
Разпитай някъде, приятелят ми учи там и доколкото разбрах вече изпита по история не е устен, а писмен..
Не съм сигурна.

Изпитът вече е писмен, нещо като олимпиада. Пиши на лс да ти разкажа, аз уча там :д

eilhar
02-20-2012, 12:58
Айде пак обобщения. А какви излизат от 1 АЕГ, от 2 АЕГ, от 91 НЕГ, от 73 СОУ, пропадняци някакви ли? Аре стига бе ! Пропаднали има навсякъде.Нормални хора също, такива си излизат и от по-обикновени училища. Всичко си зависи най-вече от човека.

Мдаа, от човека и от компанията :)

eilhar
02-21-2012, 15:54
Аз мисля в НГДЕК

Аз съм там сега, пиши на лс ако имаш въпроси :д

bwef
02-22-2012, 16:25
Аз съм от Мездра и ще кандидатствам по първо желание в ПМГ Враца ( Мат-АЕ ), в града ми има едно единствено училище в което в много краен случай мога да остана, но предпочитам във Враца.

Smile.
02-22-2012, 21:49
Прочетох някои от мненията в темата, но за съжаление нищо плевенско не можах да намеря. :( Та, да си кажа и аз :D, мисля да кандидатствам в МГ "Гео Милев" в паралелката с Биология, Химия и ИТ, с английски език. Ако има някой учил там, да пише, плз.

Just shut up and smile.

irenhristo
02-23-2012, 14:35
Езиковите гимназии водят в класацията на най-добрите училища, поръчана от Европейската комисия. Този факт е свързан с приемането на техните зрелостници в университетите в чужбина.
В световната класация на градовете, предоставящи най-добри условия на живот през 2012 г., сред първите 10, по рейтинг, са 7 града, които се намират в немскоезични държави. Останалите са чак в Австралия, Нова Зеландия и Канада.

mariqanastasova
02-24-2012, 13:58
Мнения за търговска гимназия ст загора??

mariqanastasova
02-24-2012, 14:04
Мен си ме приеха там където исках на първо класиране

Направих една голяма глупост....не подредих желанията си както трябва . Като първо желание писах 1ЕГ Варна с немски......амаааа аз не съм за там :D . Исках да уча там, защото знам, че е хубаво училище, а и ми е наблизо (на около 5 мин път). По-късно разбрах, че там много ги мъчат, имат много изисквания и т.н. Ако уча там, ще трябва да уча по цял ден, а това не е по силите ми :D . Иначе мога да си уча редовно уроците, но не и цял ден като ненормален да стоя с главата в учебника (веднъж опитах...щях да умра :D ). И така реших, че за мен ще е по-добре да уча в 4ЕГ с испански (писах я като второ желание). За щастие, не ме приеха в 1ЕГ. Приеха ме в 4ЕГ !!!

Балът ми е 32.126 , можех да искарам и по-висок де
по БГ на втория модул пак съм се разсеял и съм объркал глаголното време
по Математика можех да искарам много по-висока оценка, но през цялото време си говорехме с един фр и не ми стигна времето за доста задачи

какви са ти били оценките?

irenhristo
02-25-2012, 13:10
Обективен критерий за сравнение на качеството на обучение в отделните гимназии е резултатът им на държавния зрелостен изпит – матурата, включваща един задължителен изпит – по БЕЛ, другите предмети са избираеми. Доколкото знам, само в 91-ва Немска гимназия се държи и втора матура, на чужд език. Тя не е като получаването на IB диплома.

Ето линк - http://rezultati.zamaturite.bg/uspeh/index.php
В София, в класацията на резултатите на матурите по БЕЛ в първите 30 училища има само 8 частни училища, а по математика в първите 30 у-ща има само 5 частни! Тези 5 частни училища са се явили ОБЩО с 16 ученика, което е по-малко дори от „математиците” на 91-ва Немска гимназия! От „Златарски” са се явили на математика само 3 ученика!!! В този смисъл и Американският колеж не прави изключение - със седем явили се ученици на ДЗИ по математика срещу 132 явили се ученици от СМГ.
Класациите на училищата трябва да се правят и по броя явили се, защото това е най-интересно - колко зрелостници е мотивирало и подготвило съответното у-ще да посмеят да се явят на матурата по даден предмет и да дадат съответния среден успех.
Тази последна статистика на резултатите на матурите на отделните гимназии и СОУ-та е от 2010г. В София, в първите 40 по резултат на матурите, има само 2 частни СОУ (от 1-ви до 12-ти клас). Те са се явили на БЕЛ общо с 56 ученика, а едното у-ще - на математика – С НИТО ЕДИН УЧЕНИК!
Изкривявания в сравненията идват оттам, че всеки ученик се явява по този предмет, по който се чувства най-силен, с изключение на БЕЛ, който е задължителен. Затова сравненията между училищата може да се правят по резултата по БЕЛ. В частните гимназии, колкото и да са качествени учителите, изпитват неудобство да проявяват строгост заради платеното обучение, а тази строгост, понякога, се оказва най-важна. Затова, вече 4 години, частните гимназии „издишат” на матурите. Американският колеж, като изключение, потвърждава правилото. Но неговите зрелостници са значително по-малко от тези на Първа немска и Първа английска. Дори в Англия и САЩ вече се говори, че IB-дипломата „не си заслужава парите”.

nickeyy97
02-26-2012, 12:41
лелее, колко ми липсва 7 клас :Х :Д Цялото т'ва напрежение ще ме приемат ли където искам, дали съм се справила на изпитите..алелей :Д

Miimsa98
02-28-2012, 14:47
Искам да кандидатствам в Английската или Руската гимназия с английски понеже много ама мнооого ми върви, но се опасявам, че може да не ме приемат защото оценките ми за срока са масово 5-ци, а доколкото знам се иска 6 :( А и родителите ми искат да отива в езикова. Явно трябва да се стягам и да уча, че този мързел дето съм го хванала не е на добре :д

mariqanastasova
02-28-2012, 17:12
Хора имам да пиша-Какви са изпитанията на духа в разказа "Една Българка"...Моля помогнете..

има го в интеренет....ами какви са изпитанията според теб от 1 до 6 част...??

DensityBisolini
02-29-2012, 12:53
Аз мисля да кандидатствам в Ямбол в Професионална Гимназия по Хранителни Технологии и Туризъм :) Но не се знае !

DensityBisolini
02-29-2012, 12:54
Аз мисля да кандидатствам в Ямбол в Професионална Гимназия по Хранителни Технологии и Туризъм Но не се знае !

melissagk
02-29-2012, 20:19
Еми сигурно на 1во място ще е испанската, на 2ро немската, на трето втора английска :D:D:D

mariqanastasova
03-01-2012, 16:41
Искам да кандидатствам в Търговска гимназия "Княз Симеон Търновски "със специалност Счетоводна дейност.Според вас каква е оценката за влизане в тази гимназия?Който разбира нека ми пише.Благодаря!

girl_98
03-11-2012, 15:10
ще ми помогнете ли ,че се колебая коя гимназия да избера испанска или търговска в град бургас

heartlesandfreaky
03-11-2012, 15:59
МГ "Гео Милев" :)

BaffaLsc
03-11-2012, 16:39
Вие хубаво се колебаете, и ей така си ги избирате училищата,
ама не знам дали знаете, че не става просто с '' искам '' и то веднага да стане.
Първо, аз като ви гледам колко сте грамотни, и по български няма да завършите с 6-ца,
да не говорим за изпита, не е толкова труден, ако си добре подготвен и си знаеш нещата.
Напънете се една година, после цял живот ще ви е лесно.
Сядайте си на гъзовете, ей.

И вместо да търсите по форумите и гугъл готови съчинения, есета,
преразкази и такива неща, вземете и се научете как се пишат и какво се
прави, никой не изисква от вас да пишете най - добрите съчинения и каквото
още изредих там, старайте се, че после ще имате оплаквания, ама ще е късничко вече.

wezinka
03-11-2012, 18:20
И аз се колебая на Руската или Английската в Пловдив? Мнения ?

girl_98
03-12-2012, 10:51
angliiska spored men za6toto tova e nai govoreniq ezik ama ti si re6ava6

kamityyy98
03-12-2012, 13:16
Здравейте, аз съм от Ямбол и в момента съм 7-ми клас.Много се колебая къде да кандидатствам.Ако някой може да ми препоръча някоя гимназия в Ямбол, където да се учи, защото искам да получа добра подготовка, да пише!

Борко Луд
03-15-2012, 20:31
хора аз съм на 15 год и съм втора година в електрото ще мога ли да се преместя в търговската и според вас добре ли ще е учили се много? кажете плс

soletkaa98
03-19-2012, 18:38
Здравейте аз съм от Варна и искам да вляза в езикова гимназия с френски и английски,обаче идва и момента с оценките.Имам масово петици-по български съм за около 5-6, но по математика съм пълна нула.Какво да правя????

dreamer98
03-29-2012, 15:17
Аз ще кандидатствам за ГЧЕ "Екзарх Йосиф I" Ловеч( Гимназия по чужди езици).За второ желание ПМГ( Природоматематическа гмназия), пак в Ловеч. Но по- скоро 1то, падам си повече по езиците. За сега мисля да си остана в моя град. Учителите в ГЧЕ са доста добри според мои познати, е пада голямо учене. Но това е училище с много традиции( Ежегодния фест, пиесите и т.н.). Не знам за мен това е най- доброто училище. ако някой го интересува да погледне, може пък да му хареса.!!!!

cvetityyy98
04-05-2012, 15:23
Аз съм от Бургас и сега съм 7 клас. Колебая се между природоматематическата (с информационни и английски) и търговската (още не съм решила каква паралелка). Моля бургазлийте, който имат някаква информация за бала на гимназиите и доколко се учи в тях. И кажете какво мислите за тях.

tedsyy
04-07-2012, 10:19
kade da kandidatstvam we hora az sam blizo do kozlodui.Mislq nqkade v Montana ili nzz.
Dobre sam s biologiqta i iskam da ucha medicina ma nzz kade da ucha heelp

janii
04-07-2012, 10:23
Аз мисля да кандидатствам в СОУПНЕ ,,Фридрих Шилер'' в Русе ,ако може да ми кажете някакви отзиви. :)

tedsyy
04-07-2012, 10:24
ni nai malka predstava :D

tedsyy
04-07-2012, 10:31
МГ "Гео Милев" kade se namira tova :)

whitexswan
04-09-2012, 10:40
Здравейте. Аз също се колебая къде да кандидатствам (Варна). Взела съм си твърдо решение, че искам да изучавам немски език. Смятам, че оценките ми са на ниво и бих могла да изкарам нужния бал. Проблемът е в това, че не мога да реша между 1 ЕГ и 5 ЕГ. И за двете училища получавам положителни отзиви, но и много отрицателни за 1 ЕГ. Доста ученици, познати на ученици и родители на ученици казват, че преподавателите им не били на ниво, не била същата гимназия, която е била преди. Самото преподаване по немски не било на ниво. Аз лично не знам на кое да вярвам. Още един е проблемът и с транспорта - мога единствено да хващам автобусите 121, 409 и 409А. Не ми е голям проблем да вървя от акациите до 5 ЕГ всеки ден, ако ме приемат, но не знам дали ще се чувствам така да го върша почти всеки ден в продължение на 5 години. А за 1 ЕГ със 121 трябва да мина под един подлез и готово. Ала разписанието на този автобус е доста разредено. Ако изтърва автобуса, ще се наложи да чакам доста време и да бездействам. Самата сграда на 1-ва много ми допада. Чрез сайта на 5-та нищо не мога да разбера и да се ориентирам. Нито снимка мога да видя, нито нищо. Моля ви, който каквото знае, нека го сподели. Благодаря предварително :-)

All563
04-11-2012, 09:16
Аз, по принцип искам да кандидатсвам в езикова гимназия. Мисля да е във френска, италианска или немска гимназия (става въпрос за Бургас). Не искам да е в АЕГ, защото гледах, че специално в ГРЕ в 8 клас се изучава английски език и то четири часа седмично, а и аз преди това съм ходила на курсове, а и в училище го учихме, и мога да кажа, че го знам за ниво B1, да речем. А и английският не ми е от най-любимите езици, та се насочих към романските. Още не съм решила италианска или френска, като че ли повече ми харесва италианският... В ГПНЕ "Гьоте" се иска много учене, а аз по математика не съм кой знае колко добра мисля, че на изпита ще изкарам около 4 и нещо... За сега съм за ГРЕ италиански! Успех на всички седмокласници!

LoupGarrou
04-11-2012, 09:46
Аз, по принцип искам да кандидатсвам в езикова гимназия. Мисля да е във френска, италианска или немска гимназия (става въпрос за Бургас). Не искам да е в АЕГ, защото гледах, че специално в ГРЕ в 8 клас се изучава английски език и то четири часа седмично, а и аз преди това съм ходила на курсове, а и в училище го учихме, и мога да кажа, че го знам за ниво B1, да речем. А и английският не ми е от най-любимите езици, та се насочих към романските. Още не съм решила италианска или френска, като че ли повече ми харесва италианският... В ГПНЕ "Гьоте" се иска много учене, а аз по математика не съм кой знае колко добра мисля, че на изпита ще изкарам около 4 и нещо... За сега съм за ГРЕ италиански! Успех на всички седмокласници!

Витае някаква заблуда, че в ГРЕ е по-лесно, отколкото в Гьоте ... Зависи на кои учители ще попаднеш. Има такива, които лесно пишат оценките, има учител(ка), при която сами си пишат оценките (буквално), както и такива, при които като изкараш 4 и си доволен.

За 8-мите класове си права - откакто вкараха новата програма ще е по-добро нивото, имат английски, информационни технологии, даже и някакви ЗИП-ове още в 8-ми клас, което е добре. : )

Ако все пак решиш да се занимаваш с романските езици ти препоръчвам френския пред италианския, като цяло и специално за това училище.

Ако имаш нужда от някакви разяснения или да поговорим, ще се радвам да помогна : ) !

bebzgirl
04-11-2012, 12:26
При нас тези от сладкарското идваха и ни развиваха теми как можело да излезеш с професия от там,да станеш успешен сладкар,дъра бъра... Абе някой да знае колко се очертават да бъдат тази година баловете в ФЕГ-а и АЕГ ? :)

whinger
04-12-2012, 16:32
Аз искам или в 1аег (София) или в немската ....искам да попитам какво му е толкова специалното на американския колеж че всички искат там???? И искам да попитам какъв бал ти е нужен за немската и английската ако някой знае???

zlatko98
04-15-2012, 13:56
Аз искам или в 1аег (София) или в немската ....искам да попитам какво му е толкова специалното на американския колеж че всички искат там???? И искам да попитам какъв бал ти е нужен за немската и английската ако някой знае???
Не съм забелязал тенденция хората да искат да кандидатстват в американския, а даже обратното.(макар да искам да уча там). Като за начало дават отлична подготовка за напред, получаваш американска диплома, което е добре, ако искаш да учиш в UCL или LSE, където не приемат българска диплома. Освен това се научаваш да учиш много и забележи, че в матурите след 12 клас са винаги първи. Разбира се, има и лоши черти, но е доста добро училище. Успех с изпита и дано влезеш, където искаш :)

irrationalDecision
04-16-2012, 08:24
Не съм забелязал тенденция хората да искат да кандидатстват в американския, а даже обратното.(макар да искам да уча там). Като за начало дават отлична подготовка за напред, получаваш американска диплома, което е добре, ако искаш да учиш в UCL или LSE, където не приемат българска диплома. Освен това се научаваш да учиш много и забележи, че в матурите след 12 клас са винаги първи. Разбира се, има и лоши черти, но е доста добро училище. Успех с изпита и дано влезеш, където искаш :)

Не е съвсем прецизно това сравнение по резултати от матурите, ама карай. Защото бройката на явяващите се от други училища, намиращи се непосредствено след колежа в класацията( само на няколко стотни), е много по-голяма. От Пловдивската езикова са май над 250 души , от НЕГ в София са малко над 200, от 73-то са около 150 и т.н. Освен това не винаги са първи.През последната година са трети колежаните, след НУКК и НЕГ.Като разликата пак е някаква минимална. Затова и казвам, че тези матури не показват кой знае колко.То се получава нещо като след 7 клас май. Резултатите не са само от обучението в едикое си даскало, ами и от уроци и школи.Понеже всички ходят. Не рискуват да не го правят, понеже оценките от матурите им ги искат в много чуждестранни университети.

ПП Вчера гледах някакъв репортаж по ТВ. Имаше интервю със собственичката на някаква школа. Вече предлагат услуга за подготовка за матури още от началото на 11 клас. Точно като при седмокласниците.Почват да ходят много от тях от шести още, продължават и в седми. Изкарват отлични оценки на изпитите, а даскалото, в което иначе учат, се тупа в гърдите , колко добре се справят възпитаниците му и колко е високо нивото на обучение в него.

irrationalDecision
04-16-2012, 09:13
Не съм забелязал тенденция хората да искат да кандидатстват в американския, а даже обратното.(макар да искам да уча там). Като за начало дават отлична подготовка за напред, получаваш американска диплома, което е добре, ако искаш да учиш в UCL или LSE, където не приемат българска диплома. Освен това се научаваш да учиш много и забележи, че в матурите след 12 клас са винаги първи. Разбира се, има и лоши черти, но е доста добро училище. Успех с изпита и дано влезеш, където искаш :)

Не е съвсем прецизно това сравнение по резултати от матурите, ама карай. Защото бройката на явяващите се от други училища, намиращи се непосредствено след колежа в класацията( само на няколко стотни), е много по-голяма. От Пловдивската езикова са май над 250 души , от НЕГ в София са малко над 200, от 73-то са около 150 и т.н. Освен това не винаги са първи.През последната година са трети колежаните, след НУКК и НЕГ.Като разликата пак е някаква минимална. Затова и казвам, че тези матури не показват кой знае колко.То се получава нещо като след 7 клас май. Резултатите не са само от обучението в едикое си даскало, ами и от уроци и школи.Понеже всички ходят. Не рискуват да не го правят, понеже оценките от матурите им ги искат в много чуждестранни университети.

MoulinRouge
04-16-2012, 09:20
Аз пък мноого искам в 9 ФЕГ (София) Или 31 СУЧЕМ , защото и то е с езици .. Дано ми стигне бала обаче за френската :) Някои мнения ?

toto1998
04-16-2012, 10:45
Някой би ли ми казал кои са балообразуващите предмети в ТОХА на сливница?

zlatko98
04-16-2012, 15:03
Аз пък мноого искам в 9 ФЕГ (София) Или 31 СУЧЕМ , защото и то е с езици .. Дано ми стигне бала обаче за френската :) Някои мнения ?
За миналата година в различните паралелки баловете за момичетата са следните: за ФЕ и АЕ - 33.106, за ФЕ и ИЕ - 32.856, за ФЕ и НЕ - 32.784. Ако беше момче, влизането във френската щеше да ти е много по- лесно, но шанс. Успех :)

Sladuranata2298
04-16-2012, 15:52
Аз съм от Варна и сега се готвя за 4та с Испански : )) малко се притеснявам, но дано всичко да мине добре! Може те ли да ми кажете долу горе какви оценки от изпитите ми трябват за да вляза там :D :)

Sladuranata2298
04-16-2012, 16:08
Здравейте. Аз също се колебая къде да кандидатствам (Варна). Взела съм си твърдо решение, че искам да изучавам немски език. Смятам, че оценките ми са на ниво и бих могла да изкарам нужния бал. Проблемът е в това, че не мога да реша между 1 ЕГ и 5 ЕГ. И за двете училища получавам положителни отзиви, но и много отрицателни за 1 ЕГ. Доста ученици, познати на ученици и родители на ученици казват, че преподавателите им не били на ниво, не била същата гимназия, която е била преди. Самото преподаване по немски не било на ниво. Аз лично не знам на кое да вярвам. Още един е проблемът и с транспорта - мога единствено да хващам автобусите 121, 409 и 409А. Не ми е голям проблем да вървя от акациите до 5 ЕГ всеки ден, ако ме приемат, но не знам дали ще се чувствам така да го върша почти всеки ден в продължение на 5 години. А за 1 ЕГ със 121 трябва да мина под един подлез и готово. Ала разписанието на този автобус е доста разредено. Ако изтърва автобуса, ще се наложи да чакам доста време и да бездействам. Самата сграда на 1-ва много ми допада. Чрез сайта на 5-та нищо не мога да разбера и да се ориентирам. Нито снимка мога да видя, нито нищо. Моля ви, който каквото знае, нека го сподели. Благодаря предварително :-)

Здравей, :) Добре си се насочила... Моята братовчедка е много умна. Изкара над 35 бал,. съвсем малко до 36. Мания и стана 1ва - немски, че немски :D И влезе в 1ва ... До 7 клас е била пълна отличничка, само учи, учи, учи, абе аз не мога така, въпреки че и аз си изкарвам шестиците :D Та.. като влезе в 1ва с немски първите месеци беше пълен ужас . Шестиците се превръщат в двойки, тройки и четворки. Само учеше, но не се получава. Издържа до 9 клас, като втория срок на 9 се премести в 5та. Така постъпиха около 15-20 човека, така са постъпвали и така ще постъпват. Две-три момичета от нейния клас са припадали от натоварения график и прекаленото учене. В 1ва правят страшни купони и партита съм чувала-ако обичаш да се забавляваш ... 5та и тя не е назад... Сега братовчедка ми е 11 клас - не се мъчи, по-спокойно се минава годината, така че може да си поживееш, а не да седиш до 22 часа пред учебниците :) Това е, което искам да ти кажа! Естествено ти си решаваш, но според мен 5та. Вярно, не е чисто нова като 1ва, но си е прилична езикова гимназия! И учителите са супер : )

MoulinRouge
04-17-2012, 16:52
За миналата година в различните паралелки баловете за момичетата са следните: за ФЕ и АЕ - 33.106, за ФЕ и ИЕ - 32.856, за ФЕ и НЕ - 32.784. Ако беше момче, влизането във френската щеше да ти е много по- лесно, но шанс. Успех :)

Мерси :* А ти къде ще кандитатстваш ?

irrationalDecision
04-17-2012, 19:24
Zlatko98, цитираните от теб минимални балове за 9 ФЕГ за момичета са от второ класиране. На първо са други и са естествено по-високи.

zlatko98
04-18-2012, 13:49
Zlatko98, цитираните от теб минимални балове за 9 ФЕГ за момичета са от второ класиране. На първо са други и са естествено по-високи.
Сигурно. Аз използвах информацията от справочника, който имам. Извинявам се ако някой ме е разбрал погрешно.

ПС: Ако много искаш да влезеш някъде и не влезеш на 1-во, е логично да участваш и във второ класиране все пак ;)

zlatko98
04-18-2012, 13:50
Мерси :* А ти къде ще кандитатстваш ?
За нищо. Искам да уча в американския колеж :)

Wikito
04-22-2012, 20:55
Аз искам в 1АЕГ софия най-много!!

FuckingFreak
04-23-2012, 08:53
Някой за кандидатстване в ЕГ Благоевград? Тук преобладавате столичани като гледам :)

dem0to
04-26-2012, 18:46
Ако може някой да си даде мненията за 23 СОУ Фредерик Жолио Кюри искам да вляза там с Бизнес и Предприемачество

Xriis..
04-28-2012, 17:42
23 СОУ "Фр. Ж. Кюри" не е никък лошо у-ще ;) Имам приятелки ,които учат там и са доволни . Колкото до влизането ,предполагам ,че си видял баловете от мин. година - 20,644 - минимален и 33.035 - максимален . Като цяло никак не е вискок . 23 е близо до нас и е едно от у-щата ,в които ще кандидатствам .

BulgaRiN
04-29-2012, 11:14
Аз съм в НЕГ "Гьоте" и мога да ви кажа,че училището е страхотно,класната ни е уникалният преподавател,и няма да сгрешите ако кандидатствате тук!

BlizeR
04-30-2012, 11:32
НГДЕК "Кирил Философ"

gabrielichka
04-30-2012, 11:54
Аз смятам да кандидатствам в МГ Варна с информационни технологии, ВТГ с информационни технологии и 1ва и 4та ЕГ и в 5та :)

gabrielichka
04-30-2012, 11:59
Здравейте. Аз също се колебая къде да кандидатствам (Варна). Взела съм си твърдо решение, че искам да изучавам немски език. Смятам, че оценките ми са на ниво и бих могла да изкарам нужния бал. Проблемът е в това, че не мога да реша между 1 ЕГ и 5 ЕГ. И за двете училища получавам положителни отзиви, но и много отрицателни за 1 ЕГ. Доста ученици, познати на ученици и родители на ученици казват, че преподавателите им не били на ниво, не била същата гимназия, която е била преди. Самото преподаване по немски не било на ниво. Аз лично не знам на кое да вярвам. Още един е проблемът и с транспорта - мога единствено да хващам автобусите 121, 409 и 409А. Не ми е голям проблем да вървя от акациите до 5 ЕГ всеки ден, ако ме приемат, но не знам дали ще се чувствам така да го върша почти всеки ден в продължение на 5 години. А за 1 ЕГ със 121 трябва да мина под един подлез и готово. Ала разписанието на този автобус е доста разредено. Ако изтърва автобуса, ще се наложи да чакам доста време и да бездействам. Самата сграда на 1-ва много ми допада. Чрез сайта на 5-та нищо не мога да разбера и да се ориентирам. Нито снимка мога да видя, нито нищо. Моля ви, който каквото знае, нека го сподели. Благодаря предварително :-)
Само ще ти кажа, че е по-добре в 1ва ЕГ защото се води езикова гимназия и дипломата ти и обучението ти ще са много по-добри :)

whitexswan
04-30-2012, 16:37
Аз смятам да кандидатствам в МГ Варна с информационни технологии, ВТГ с информационни технологии и 1ва и 4та ЕГ и в 5та :)

С какъв език в 1ва, 4та и 5та ?

Bebee13
05-01-2012, 14:02
Аз лично не съм чувал за ,,Туризма в София,, но мисля че най-добрите училища в София са Испанската,СМГ и немската :)

Ами някоя която не е езикова в софия знаеш ли ??? И ако някои може да ми каже нещо за Джон Атанасов ?

Xriis..
05-01-2012, 16:48
Здравейте ,
искам да ви попитам нещо относно кандидатстването . Въпроса ми е как да разбера в кои у-ща език се учи от 0-та ? Само в елитните езикови ли ? Тоест ,примерно , ако първи език е англ. ,а втори .. японски , японският отначалото ли се учи ,или от там , от където би трябвало да сте стигнали до края на 7-ми клас - да го продължите . ?

! Bebee13 ! - кое те интересува ? Бала , паралелките , или като цяло как е - учители , обучение , база ?

NomNomNom
05-01-2012, 17:06
Здравейте ,
искам да ви попитам нещо относно кандидатстването . Въпроса ми е как да разбера в кои у-ща език се учи от 0-та ? Само в елитните езикови ли ? Тоест ,примерно , ако първи език е англ. ,а втори .. японски , японският отначалото ли се учи ,или от там , от където би трябвало да сте стигнали до края на 7-ми клас - да го продължите . ?

! Bebee13 ! - кое те интересува ? Бала , паралелките , или като цяло как е - учители , обучение , база ?

За вторият език - започва се отначало, а ако имате много желаещи - възможно е да ви разделят на групи, чрез тест.
Но едната винаги ще е начинаеща.
Нулева година има и в математическите гимназии, питаш в самото училище //или гледаш на уебсайта.

NomNomNom
05-01-2012, 17:08
Ами някоя която не е езикова в софия знаеш ли ??? И ако някои може да ми каже нещо за Джон Атанасов ?

Джон Атанасов има хубави профили, но нивото на учениците е доста ниско, и е възможно и твоето да падне.
За гимназия от този тип - ТУЕС, има допълнителен изпит по математика (по мое време държах и физика, и математика).

НПМГ - има математика, химия, физика, география, биология, каквото ти сърце иска, но пак има допълнителни изпити.

NomNomNom
05-01-2012, 17:10
Аз пък мноого искам в 9 ФЕГ (София) Или 31 СУЧЕМ , защото и то е с езици .. Дано ми стигне бала обаче за френската :) Някои мнения ?
Във френската бала не е висок, мен ме приеха там , на времето, с около 33.

MoulinRouge
05-02-2012, 15:34
Във френската бала не е висок, мен ме приеха там , на времето, с около 33.

ааа ! Така лии ! Кой клас си ? Как намираш френската ? :)

Xriis..
05-02-2012, 16:31
NomNomNom - Благодаря ти за отговора :)
____________________________________________

Имам и още 1 въпрос ..
Купих си книжка с тестове по Мат. и БЕЛ ... Реших единия примерен тест , но не знам как да си сметна точките . Т.е. има дадена скала само за 1-ви тест , а аз реших 4-ти - дадени са отговори , решения , но не и по колко точки дава дадена задача ..
Та питането ми е дали някой знае сайт със примерни тестове за 2012 година .. Търсих в сайта на МОМН и в Гугъл , но безуспешно - има тестове и отговори от минали години - 2011 , 2010 , 2008 , но не и за 2012 .. И вобще излизат ли примерни тестове за тази година (2012) в някой сайт , или ги има само в книжките , които се закупуват ? ;дд

irrationalDecision
05-02-2012, 19:18
NomNomNom - Благодаря ти за отговора :)
____________________________________________

Имам и още 1 въпрос ..
Купих си книжка с тестове по Мат. и БЕЛ ... Реших единия примерен тест , но не знам как да си сметна точките . Т.е. има дадена скала само за 1-ви тест , а аз реших 4-ти - дадени са отговори , решения , но не и по колко точки дава дадена задача ..
Та питането ми е дали някой знае сайт със примерни тестове за 2012 година .. Търсих в сайта на МОМН и в Гугъл , но безуспешно - има тестове и отговори от минали години - 2011 , 2010 , 2008 , но не и за 2012 .. И вобще излизат ли примерни тестове за тази година (2012) в някой сайт , или ги има само в книжките , които се закупуват ? ;дд
http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/top_menu/general/7klas/2011_primeren-test-math_7klas.pdf

има си разбивка по точки

NomNomNom
05-02-2012, 21:10
ааа ! Така лии ! Кой клас си ? Как намираш френската ? :)
Ааа, отписах се и записах НПМГ, иначе една мацка в 8ми клас сега казва, че ги скъсват от френски, обаче ще ходят на екскурзия в Париж, за около 1000лв, 6-7 дни, нещо такова.

soletkaa98
05-05-2012, 18:54
Здравейте аз съм от Варна.Мисля да вляза в 4 ЕГ с испански.Проблемът са изпитите.По БЕЛ съм за 5.50 ама математиката...Много се притеснявам,че няма да ми стигне бала.Вече има около 16 дни до изпитите и не знам какво да правя,а много искам да вляза там.Дайте някой съвет.

nutellaxx
05-06-2012, 09:12
Здравейте!От Бургас съм и в момента съм 6 клас. Другата година искам МНОГО да вляза в ГРЕ "Г.С.Раковски" в паралелка с испански език.(мечта ми е от малка да уча испански) Проблемът е, че майка ми иска да ме ориентира към ГПАЕ със английски и немски :( Когато й спомена за испанската, започва да ме убеждава, че не съм се насочила добре :( ПОМОЩ!

soletkaa98
05-06-2012, 12:01
Здрасти nutellaxx! Ако това ти е мечта напомняй винаги на майка си,че не тя избира къде да влезеш и ако го искаш трябва да те остави ти да избереш. Но и варианта с немския също не е лош,но това е въпрос на лично мнение.Аз самата искам да вляза с испански във Варна,но не знам какво е положението в Бургас.Все пак имаш още една година.Давай,можеш да успееш! Ако искаш пиши лично съобщение :):):)

sweet_girl_98
05-06-2012, 14:19
Аз се колебая между Първа езикова гимназия (Варна) с английски или немски..също си мисля и за МГ с информационни технологии и английски език :) Постоянно си променям решението..

soletkaa98
05-06-2012, 14:43
А ти sweet_girl_98 в кое училище учиш в момента???Аз съм от ,,Гео Милев'' :) :) Тук тази година направиха нещо като езикова паралелка,казаха че било същото като в езикова гимназия ;)

sweet_girl_98
05-06-2012, 15:16
А ти sweet_girl_98 в кое училище учиш в момента???Аз съм от ,,Гео Милев'' :) :) Тук тази година направиха нещо като езикова паралелка,казаха че било същото като в езикова гимназия ;)

Аз съм от "Г.С.Раковски" ние сме в една сграда с 5ЕГ

whitexswan
05-06-2012, 16:13
А ти sweet_girl_98 в кое училище учиш в момента???Аз съм от ,,Гео Милев'' :) :) Тук тази година направиха нещо като езикова паралелка,казаха че било същото като в езикова гимназия ;)


И аз съм от "Гео Милев" :-D

whitexswan
05-06-2012, 16:17
Аз се колебая между Първа езикова гимназия (Варна) с английски или немски..също си мисля и за МГ с информационни технологии и английски език :) Постоянно си променям решението..

Точно като теб съм в момента. Но за английски/немски съм решила, че желая първото ми желание да е немски език, защото английския стана вече 7 години в училище го уча, отделно и да уроци, за по-високо ниво и смятам да го продължа на уроци, защото се съмнявам да науча немски език ако не съм в ЕГ ... МГ също е хубав вариант, но друго си е езиковата диплома. Успех на изпитите и подреждането на желания.

soletkaa98
05-06-2012, 17:23
така ли?!?как се казваш?

nutellaxx
05-07-2012, 09:51
Здрасти nutellaxx! Ако това ти е мечта напомняй винаги на майка си,че не тя избира къде да влезеш и ако го искаш трябва да те остави ти да избереш. Но и варианта с немския също не е лош,но това е въпрос на лично мнение.Аз самата искам да вляза с испански във Варна,но не знам какво е положението в Бургас.Все пак имаш още една година.Давай,можеш да успееш! Ако искаш пиши лично съобщение :):):)

Aми, продължавам да се напъвам ии се надявам да надвия майка си :D

Зайче..
05-07-2012, 18:19
Аз мисля да кандидатствам в Несебър - Английска паралелка с усилено изучаване на езика, т.е. сутрин занималня, след обяд - училище /или обратното - според зависи смяната/. Още се двоумя, защото все пак това си е цял ден. Вярно, че има почивка между занималнята и училището /доколкото знам/, ама все пак не знам дали няма да ми дойде в повечко. Някой от вас пробвал ли е? И как му се отрази? 8)

vasilena_99
05-08-2012, 17:16
Моля за съвет от по-големи ученици.8-9 или 10 клас да ми каже ако е в специализирана паралелка с какъв горе-долу БАЛ се приема..много съм се притеснила за тзи изпити,а си изчислявам бала към 30!Това добре ли е или няма да м истигне за хубаво училище?Знам,че изискванията са различни,но ме вълнува като цяло!Едва ли по-голям ученик ще отвори тази тема..но все пак някой може да ми каже..защото не мога да спя направо заради този прием!

Зайче..
05-08-2012, 17:50
Аз имам още един въпрос:
Ако, да кажем, влезна в Английска вярно ли е, че на края на годината ще държа изпит (по Английски)?

Xriis..
05-09-2012, 13:37
Здравейте ,
отново имам въпрос ;дд . Тази седмица класната ни раздаде някакви документи + 1 лисче , на което пише банкови сметки . Та според нея и директора , за да се явиш на 2-ри модул по БЕЛ и М трябва да вложиш в тази банкова сметка общо 10 лева (по 5 за тест и ако искаш да се явиш на проверка на способностите - още 5) . Днес баща ми ходи до банката ,за да ги вложи , но касиерите (или както се казват) са го гледали тъпо и са му казали ,че се дават пари само за ПС (проверка на способностите) . В бланката , на която пише айбана (сметката там ;дд) , пише ,че се давам САМО за тези ПС (^^) . Но класната и директора упорито ни убеждават ,че се дават и за БЕЛ и М .

Нашите нямат проблеми да вкарат допълнително 10 лева , но така ли е ? Трябва ли и за по БЕЛ и по М да се вкарват ?

Аа .. и да питам ;дд
След като излязат резулт. от матурите (НВО) ли се подават документите (за да кандидатстваш в у-щата , които искаш ) в у-щата "гнезда" или сега ? Понеже като ги знам как ще ни прецакат и все нещо няма да ни кажат се побърквам . Ако може някой да помогне ^^

`мuмс`
05-09-2012, 13:47
Пари се дават само за проверка на способностите (по 6 лв май беше). Иначе за втори модул не се дават никакви пари или заявления.
И за втория въпрос - да, след като излязат резултатите се подават документи за кандидатстване.

Xriis..
05-09-2012, 13:59
Благодаря много за бързия отговор :)

sweet_girl_98
05-12-2012, 11:55
Точно като теб съм в момента. Но за английски/немски съм решила, че желая първото ми желание да е немски език, защото английския стана вече 7 години в училище го уча, отделно и да уроци, за по-високо ниво и смятам да го продължа на уроци, защото се съмнявам да науча немски език ако не съм в ЕГ ... МГ също е хубав вариант, но друго си е езиковата диплома. Успех на изпитите и подреждането на желания.

Мерси и на теб :)

monsi_0220
05-16-2012, 08:30
Аз мисля Математическата в Русе,но още не съм решила дали с математика да пиша първо желание или с биология. Ако някой има някакви впечатления може да ги сподели

stef98
05-16-2012, 12:13
Вече съм решила. :) На първо място - ЕГ "Гео Милев", гр. Добрич с английски ез. На второ сигурно ФСГ "Васил Левски" и на трето - досегашното ми СОУ "Димитър Талев". :)

TheSnake2045
05-17-2012, 18:05
1-во Езиковата Гимназия в Ловеч (немски с английски)
2-ро Математическата Гимназия в Ловеч (английски и информатика)
И нататак незнам :)

tes98
05-18-2012, 19:12
Избрала съм си НПМГ и се надявам да успея. (: Това е главното, иначе ще кандидатствам в НПГИ и ХГ, както и езикови гимназии.

perry_the_platypus
05-20-2012, 15:41
Избрала съм си НПМГ и се надявам да успея. (: Това е главното, иначе ще кандидатствам в НПГИ и ХГ, както и езикови гимназии.

Каква специалност в НПМГ? :))

dreamer27
05-21-2012, 12:48
Аз съм си избрала ПМГ :) Надявам се да ме приемат.

aintborntypical
05-21-2012, 18:13
Аз мисля да пиша на първо място ЕГ "Пловдив" с немски и на второ Руската... На трето може би ще сложа Хуманитарната и на четвърто ФЕГ.

Kettch0
05-24-2012, 16:14
Може ли малко помощ?
Двоумя се между ПМГ и Раковски (френски език) в Бургас.
Бала ми ще е около 31 и нещо и имам шанс да вляза в ПМГ, но не знам дали ще се чувствам "на място" там.

fifi26
05-29-2012, 16:59
Мисля да кандидатствам във ПГИУ"Елиас Канети" (икономическия) в Русе и дано да ме приемат! :))) :P

denuu
05-30-2012, 10:21
някой може ли да ми каже за 73 СОУ /немската гимнация в София/ има ли общежития ???

zlatko98
05-30-2012, 11:00
^73то е ВТОРА немска (макар да са на едно ниво) и не няма общежития.

irrationalDecision
05-31-2012, 05:24
^73то е ВТОРА немска (макар да са на едно ниво) и не няма общежития.
А ти като си 7 клас още, как точно знаеш, че две училища са на едно ниво?Така си чул от някого или какво? Учещите в НЕГ след такова твърдение ще писнат с цяло гърло, че в НЕГ е по-добре. От 73 СОУ няма да им отстъпят и ще отвърнат в същия тон, че те са по-добрите.И този спор никога няма да свърши. А кое е по-доброто е трудно да се каже, още повече пък от страничен наблюдател, нямащ вземане-даване с което и да е от двете.

MoulinRouge
06-02-2012, 17:44
Здравейте , малко си промених мнението . Мисля да пиша на първо или второ място 18 СОУ Уилям Гладстон , обаче нещо не ми е ясно и искам да ви попитам . Значи имам една книжка с всичките училища и балове . За паралелката 1ви френски , 2ри английски пише различни неща в сайта на училището и във въпросната книжка . В сайта пише , че е 1ви френски , 2ри английски , български и история , което ме урежда напълно , а в справочника - 1ви френски , 2ри английски , биология и химия ... Някои учи ли там ? Знае ли за паралелките и като цяло какво мисли ? Моля ви се , че не знам , ако е биология и химия няма начин ..

Xriis..
06-02-2012, 18:09
В моя справочник (2012-2013) пише , че има 2пар. с ФЕ :

ФЕ,ИЕ,БЕЛ,И
ФЕ,АЕ,Б,Х

MoulinRouge
06-02-2012, 18:35
Да , права си ! Това е някакъв форум , дето съм го гледала . С биология и химия си е . Е нищо де , може да запиша с испански ! Мерси все пак ! А някой мнение за 18 СОУ ? :)

Smile.
06-04-2012, 06:35
Аз пък мисля да кандидатствам в ГЧЕ "Екзарх Йосиф" Ловеч с английски и немски, а второ желание - с немски и английски.
BTW: Не мога да повярвам, че до няколко часа ще си знаем резултатите от матурите!

niksun211
06-04-2012, 14:43
Здравейте, понеже съм нов и не можах да открия друга подходяща тема, ще попитам тук. Значи сега си проверих резултатите от НВО и понеже в училище са ме оформили, си сметнах бал - 32, 466. Според вас дали ще мога да вляза в 1 АЕГ София без значение в коя паралелка, но без руски?

simonatselova
06-04-2012, 17:20
Здравейте, понеже съм нов и не можах да открия друга подходяща тема, ще попитам тук. Значи сега си проверих резултатите от НВО и понеже в училище са ме оформили, си сметнах бал - 32, 466. Според вас дали ще мога да вляза в 1 АЕГ София без значение в коя паралелка, но без руски?

Мисля, че би могъл да влезеш, но на второ класиране, защото според мен тази година ще се вдигне балът.
А, и да попитам, някой човечец, мислещ да кандидатства в 91 НЕГ? :S

sunn001
06-05-2012, 05:05
Здравейте! Някакви мнения за 31 СУЧЕМ в София?

MoulinRouge
06-05-2012, 06:41
Мислех да го пиша , ама испански не ми се учи . Иначе познавам хора , който учат там , не е зле . Където и да влезнем , все ще сме разочаровани ... Няма една хубава гимназия .

sunn001
06-05-2012, 07:33
Моля ви, кажете какво мислите за френските паралелки в 18 СОУ! : ))
А за френски език кои училища са добри ... освен ФЕГ? (в София)

sunn001
06-05-2012, 07:34
да бе , за всички гимназии казват че са скапани . няма една свясна ;х