PDA

View Full Version : Училища, Желания и Резултати - Прием след 7 клас (2011)



Страници : [1] 2 3 4 5 6 7 8

kamen971
03-24-2011, 08:17
Здравейте ! Тук всеки може да пише къде иска да кандидатства,това е новата тема която продължава темата на Leda. :) Аз лично ще кандидатствам в 1ЕГ Варна с немски език :) А вие каде мислите да кандидатствате ............? :wink:

Едит:
Марикрам темата като важна и като продължание на тази от 2010 година.
Променям заглавието, за да е ясно, че тук е мястото да се обсъждат изпити, училища, желания и резултати без да се пускат отделни теми за всяко училище.
Моля от тук нататък всякакви въпроси относно каквото и да е свързано със кандидатстването след 7 клас да бъде концентрирано тук.

Успех на всички и късмет. :)
амк933

marin4itu
03-24-2011, 09:12
Аз съм 12ти клас, ама просто няма как да не ти го кажа, че в Първа е ужасен тормоз.. Много ги стягат там да учат.. Ако си амбициозен и не ти пречи, пожелавам ти успех!

kamen971
03-24-2011, 09:31
Да като цяло мисля ,че сам такав :).Аз за това искам точно първа защото там се учи мн.

marin4itu
03-24-2011, 09:38
Браво! Аз не съм такава :D Ама вече завършвам така или иначе.. Успех ти пожелавам!

kamen971
03-24-2011, 09:43
ПИШЕТЕ!!!!!!! :) Каде мислите да кандидатствате ............? :P

SlowDownBaby
03-24-2011, 15:59
Oх аз искам нещо с мода и дизайн и си мислих за колеж Св. Ариадна...въпреки,че май има нещо гнило в тоя университет,за това сигурно ще е във Пловдив АМТИИ :)

kamen971
03-24-2011, 16:49
Вие на сте ме разбрали тази тема е за кандидатстване след 7 клас :razz:

arizona
03-24-2011, 18:08
ми искам в Туризма в София,ама на 2ро място не знам и аз какво да пиша.. :smt017 Приемам идей :D :D

kamen971
03-24-2011, 18:55
ми искам в Туризма в София,ама на 2ро място не знам и аз какво да пиша.. :smt017 Приемам идей :D :D
Аз лично не съм чувал за ,,Туризма в София,, но мисля че най-добрите училища в София са Испанската,СМГ и немската :)

RainbowGirl
03-24-2011, 19:20
Еми сигурно на 1во място ще е испанската, на 2ро немската, на 3то руската ама ще видим първо какъв ще ми е балът. 8-)

sisinata
03-24-2011, 19:34
Аз мноого искам в американскя колеж. Иначе държавни: 1ва английска с втори език испански, испанската гимназия с английски език(втори) Това са.. Знам, че не са много, но затова уча много, за да не се налага да добавям повече училища с по-нисък бал. И може би немската с втори англ.ез. Немската, защото е с най-висок бал и нямам нищо против езика (даже го харесвам), испанската, защото ОБОЖАВАМ испански език, а английската, защото... защото е англйска. :oops: Да ви попитам... в първа английска ще получа ли англ диполма?

sisinata
03-25-2011, 04:40
Благодаря ти! Уфф, дано вляза в АК и да не се занимавам с другите.. Не, че са зле, просто искам да уча в Сащ и ако не ме приемат-Англия. Но за мен не трябва да има вариант, че не са ме приели там, защото искам да живея в Америка

kamen971
03-25-2011, 08:06
И аз тази година уча много само математиката мe притеснява,иначе по Бел. сам много добър.Аз се боря за Първа английска Варна(First language school) с немски език :) .Пожелавам успех на всички ви!! :) Тази година се очертава лесен изпит !

kamen971
03-25-2011, 08:10
Благодаря ти! Уфф, дано вляза в АК и да не се занимавам с другите.. Не, че са зле, просто искам да уча в Сащ и ако не ме приемат-Англия. Но за мен не трябва да има вариант, че не са ме приели там, защото искам да живея в Америка
Аз пък искам да живея в Германия или Англия за това ще кандидатствам в 1ЕГ Варна защтото искам да науча перфектно 2 езика които ще ми трябват :)

kamen971
03-25-2011, 08:15
Не, няма да получиш. Можеш да си държиш изпити за сертификати за владеене на езика, при това не по организация на даскалото.
Единствената държавна гимназия в България, която заедно с българската дава и чужда диплома , е 91 НЕГ.И то само в определени паралелки, така нареченитe Leistung. Изпитът е след 8 клас само за хора от гимназията.
Не съм съгласен :) и във Варна се получават сертификати ,и то в 1ЕГ http://www.1eg-varna.eu/toefl.html

kamen971
03-25-2011, 09:55
Не съм много запознат с дипломите като цяло :D . Но исках да кажа че не само в София се вземат сертификати за владеенето на английски например.

Munut0
03-25-2011, 16:12
Испанската във Варна .. как се образува бала че не съм много наясно ?

mlakniwe2
03-25-2011, 16:28
Който му се занимава с графичен дизайн или нещо подобно да идва в нащо даскало госпожата по графичен дизайн е супер мацка :P ще учите фотошоп и разни такива и имаме нови кабинети с климатици и всички екстри 8)

http://www.ptgvarna.com/
http://www.youtube.com/watch?v=0_0xoY8TPRk&feature=channel_video_title

kamen971
03-25-2011, 17:11
Испанската във Варна .. как се образува бала че не съм много наясно ?
Бала за испанската мисля , че беше 31,8 миналата година тази година се очертава да е същият! Като цяло Испанската е добро училище и едно от най-елитните в града.Аз мисля че сам за 1ЕГ или МГ англижски . Късмет на всички !!!!!!!!!!!!!!!!! :P

mymonss
03-25-2011, 17:12
МАТЕМАТИЧЕСКА ГИМНАЗИЯ "БАБА ТОНКА" В РУСЕ.... 8) 8) 8)

kamen971
03-25-2011, 17:16
Утре сам на пробен изпит по Бел. в Соу Димчо Дебелянов, стискайте ми палци! :o :smt001

kamen971
03-25-2011, 19:56
ПИШЕТЕ!!!!!!! Каде мислите да кандидатствате ............? :-P

katy1997
03-25-2011, 22:36
аз засега мисля в 1НЕГ или СМГ.Накой знае ли с какъв бал се влиза?

katy1997
03-26-2011, 07:58
Мнения за 138СОУ

kamen971
03-26-2011, 11:01
Който му се занимава с графичен дизайн или нещо подобно да идва в нащо даскало госпожата по графичен дизайн е супер мацка :P ще учите фотошоп и разни такива и имаме нови кабинети с климатици и всички екстри 8)

http://www.ptgvarna.com/
http://www.youtube.com/watch?v=0_0xoY8TPRk&feature=channel_video_title
Хаха това Механото ли е ? :D В училище някакви идваха и ни казаха,че е по-добре да пишем него пред 1ЕГ И МГ хаха :razz:

Evie
03-26-2011, 12:10
Ами искам да вляза в ЕГ "Иван Вазов" или ЕГ "Пловдив" с първи език английски, но не знам дали ще успея 8-) изкарвам добри оценки обаче постоянно ме плашат, че изпитите били много трудни :D ако не успея там тогава в търговската или хуманитарната..

darsit0
03-26-2011, 15:36
Хаха това Механото ли е ? :D В училище някакви идваха и ни казаха,че е по-добре да пишем него пред 1ЕГ И МГ хаха :razz:

OMG :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

darsit0
03-26-2011, 15:39
Между другото, балът за 1ЕГ Варна е два пъти оценката от изпита по БЕЛ + два пъти оценката от изпита по математика + годишна оценка по БЕЛ + годишна оценка по математика, нали ?

kamen971
03-26-2011, 15:43
Между другото, балът за 1ЕГ Варна е два пъти оценката от изпита по БЕЛ + два пъти оценката от изпита по математика + годишна оценка по БЕЛ + годишна оценка по математика, нали ?
Да точно така! :) И ти ли мислиш да влизаш там ?

wonderfulife
03-27-2011, 20:13
уууумираам си за 4та... :D много искам там да вляза с испански :-)

BrownEyes
03-27-2011, 20:22
Ах,ами аз съм се насочила към МГ(математическа гимназияя) с Биология и Химия,амаа усещам,че голямо учене ще пада,ако вляза,но съм готова на това самоо и самоо да вляза :[

brunder
03-28-2011, 07:14
Аз мисля в немската бургас надявам се да изкарам бал над 30 ма ще видим :)А идеи за 2ро;3то?

kamen971
03-28-2011, 08:32
уууумираам си за 4та... :D много искам там да вляза с испански :-)
И аз умирам за 1ЕГ с немски :D и много уча за да вляза там. :)

j0rka7aa
03-29-2011, 21:08
ми искам в Туризма в София,ама на 2ро място не знам и аз какво да пиша.. :smt017 Приемам идей :D :D
Аз лично не съм чувал за ,,Туризма в София,, но мисля че най-добрите училища в София са Испанската,СМГ и немската :)

Хмм аз бих прибавил и НТБГ като конкретно бих препоръчал специалносите Банково дело-АЕ, Банково дело-ФЕ, Бизнес администрация-ИЕ. Училището е страхотно и бих препоръчал на всеки, който може да влезе да го направи :)

kamen971
03-30-2011, 09:05
ПИШЕТЕ!!!!!!! Каде мислите да кандидатствате ............? Малко остана вече до изпита
:P

icebulllet14
03-31-2011, 00:39
Къде сте тръгнали всичики по София? (е, като изключим столичаните) Аз пък си мисля за уж най-елитната от 3те гимназии в града ми, където стягат 8 клас и после иху-аху до 12 ;дд То 100% ще е там ама още се чудя дали да вляза немска (и да си продължа частните уроци по английски) или пък да ми се налага да търпя онова чудовище "математика" да 12 клас. Някакви предложения? Сега уж щели някакви нови паралелки да пткривата ама това "уж"...

sisinata
03-31-2011, 08:36
^^ Kъде живееш?
Офф, аз се отказах от частните училища . АК вдига всяка година таксата, а нивото почва да спада. Златарският си приема изгонени ученици от ак без проблем. Искам най-много в испанската мигел де серевантес с с втори език немски или френски. А англ. ще го уча на уроци. И така в края на 12 клас ще имам най-високото ниво на испански и английски (Ц2) А немския или френския ( и двете ще ги пиша) сигурно ще бъдат на ниво Б2 (доста добро) И тъй като уча итал. език сега ще го довърша на едно Б1.
Големи планове, нали? :D Ама ще е много трудно :?

sisinata
03-31-2011, 18:06
ПИШЕТЕ! Малко остана вече до изпита

wonderfulife
04-01-2011, 08:13
Баловете в 5ЕГ с немски и 1ЕГ пак с немски високи ли са? {Варна}

kamen971
04-01-2011, 09:03
Баловете в 5ЕГ с немски и 1ЕГ пак с немски високи ли са? {Варна}
За 5ЕГ с немски е 31,6 ,а 1ЕГ с немски е 32,056.Аз лично ще кандидатствам в 1ЕГ с немски . :)

wonderfulife
04-01-2011, 09:10
E,те пак толкова като в 4ЕГ с испански...хаха :(

kamen971
04-01-2011, 09:55
E,те пак толкова като в 4ЕГ с испански...хаха :(
В 4ЕГ се влиза мн лесно :)

wonderfulife
04-01-2011, 10:04
E,те пак толкова като в 4ЕГ с испански...хаха :(
В 4ЕГ се влиза мн лесно :)
сериозно ли ^^

kamen971
04-01-2011, 11:31
E,те пак толкова като в 4ЕГ с испански...хаха :(
В 4ЕГ се влиза мн лесно :)
сериозно ли ^^
Еми да ако учиш е лесно в нея се влиза най-лесно от езиковите.За нея е най-нисък бала от езиковите гимназии . Късмет !! :grin:

wonderfulife
04-01-2011, 12:53
Aз уча..ама какво ще направя на изпитите...
:-o :D

vikincet0o
04-04-2011, 09:33
ми искам в Туризма в София,ама на 2ро място не знам и аз какво да пиша.. :smt017 Приемам идей :D :D
Аз лично не съм чувал за ,,Туризма в София,, но мисля че най-добрите училища в София са Испанската,СМГ и немската :)


Зависи за коя испанка 1 да ама 2ра нее .. във смг в момента е толкова пропаднало и там освен да те научат да станеш пияница за друго вече не става :-k

fray
04-05-2011, 11:48
E,те пак толкова като в 4ЕГ с испански...хаха :(
В 4ЕГ се влиза мн лесно :)
сериозно ли ^^
Еми да ако учиш е лесно в нея се влиза най-лесно от езиковите.За нея е най-нисък бала от езиковите гимназии . Късмет !! :grin:

Лесно? Ще ви видим изпитите тая година. Предлагам да погледнеш изпитите на 95 набор. :) Все пак ви пожелавам късмет. :))

kamen971
04-05-2011, 16:11
E,те пак толкова като в 4ЕГ с испански...хаха :(
В 4ЕГ се влиза мн лесно :)
сериозно ли ^^
Еми да ако учиш е лесно в нея се влиза най-лесно от езиковите.За нея е най-нисък бала от езиковите гимназии . Късмет !! :grin:

Лесно? Ще ви видим изпитите тая година. Предлагам да погледнеш изпитите на 95 набор. :) Все пак ви пожелавам късмет. :))
Да се надяваме ,че ще са лесни,но не забравяйте,че от 2010 година сме по новия закон с 30 задачи.Първи модул са лесни ,а във втори само 29,30 са по-трудни,а ако случайно задачите са по-трудни,което не ми се вярва,баловете автоматично ще паднат . :)

ann321
04-05-2011, 17:18
Абе моля да не ми се смеете за глупостите,който ще изръся,но не съм много в час и се надявам някой да ми обясни как стоят нещата.

Искам да влезна или в НПМГ,или в първа или втора английска (за София става въпрос),та какво ще ми трябва?Знам,че балообразуващите са БЕЛ и Мат и нищо повече..някой ще ми обясни ли за нещата при първо и второ класиране,подаването на документите и другите важни моменти при кандидатстване?МООЛЯ ВИИ!!Просто досега не съм се интересувала и не знам как стоят нещата..има ли дати,срокове за документите (е,естествено,че има,но мисълта ми беше до кога е срокът?) :oops:

awesomespace
04-06-2011, 18:08
Аз ще пиша 1,4 и 5 пък каквото стане :D
Най-голям мерак имах за 1ва, но си развалих нещо успеха и надеждите ми взеха да изчезват, а пък 4та е също добра и искат по-малко бал, така че...Иначе до изпита остава много малко време 8-[
btw от Варна съм :D

kamen971
04-06-2011, 18:16
Аз ще пиша 1,4 и 5 пък каквото стане :D
Най-голям мерак имах за 1ва, но си развалих нещо успеха и надеждите ми взеха да изчезват, а пък 4та е също добра и искат по-малко бал, така че...Иначе до изпита остава много малко време 8-[
btw от Варна съм :D
Аз съм за 1ЕГ от където и да го погледна и много уча за там ! :) Много приятели имам там.Сигурно ще пиша 1ЕГ,МГ,4ЕГ и така ,но много уча за 1ЕГ и правя всичко което ми е по силите за там ! :-o ;-)

awesomespace
04-06-2011, 18:46
Аз ще пиша 1,4 и 5 пък каквото стане :D
Най-голям мерак имах за 1ва, но си развалих нещо успеха и надеждите ми взеха да изчезват, а пък 4та е също добра и искат по-малко бал, така че...Иначе до изпита остава много малко време 8-[
btw от Варна съм :D
Аз съм за 1ЕГ от където и да го погледна и много уча за там ! :) Много приятели имам там.Сигурно ще пиша 1ЕГ,МГ,4ЕГ и така ,но много уча за 1ЕГ и правя всичко което ми е по силите за там ! :-o ;-)
Е браво късмет ти пожелавам! :) аз ако вляза ще е някаква случайност, защото съм уеко зле с оценките по математиката :-x ии 4та и без това може да ми е по-добре, но ако вляза ще е супер!
Иначе нямам търпение да се свършва вече, че с тези изпити много голямо напрежение хахаха :D
Късмет на всички 8-)

kamen971
04-06-2011, 18:48
Аз ще пиша 1,4 и 5 пък каквото стане :D
Най-голям мерак имах за 1ва, но си развалих нещо успеха и надеждите ми взеха да изчезват, а пък 4та е също добра и искат по-малко бал, така че...Иначе до изпита остава много малко време 8-[
btw от Варна съм :D
Аз съм за 1ЕГ от където и да го погледна и много уча за там ! :) Много приятели имам там.Сигурно ще пиша 1ЕГ,МГ,4ЕГ и така ,но много уча за 1ЕГ и правя всичко което ми е по силите за там ! :-o ;-)
Е браво късмет ти пожелавам! :) аз ако вляза ще е някаква случайност, защото съм уеко зле с оценките по математиката :-x ии 4та и без това може да ми е по-добре, но ако вляза ще е супер!
Иначе нямам търпение да се свършва вече, че с тези изпити много голямо напрежение хахаха :D
Късмет на всички 8-)
Хах представи се от тази случайност да влезеш и да сме в един клас :Д :razz:

awesomespace
04-06-2011, 18:56
Аз ще пиша 1,4 и 5 пък каквото стане :D
Най-голям мерак имах за 1ва, но си развалих нещо успеха и надеждите ми взеха да изчезват, а пък 4та е също добра и искат по-малко бал, така че...Иначе до изпита остава много малко време 8-[
btw от Варна съм :D
Аз съм за 1ЕГ от където и да го погледна и много уча за там ! :) Много приятели имам там.Сигурно ще пиша 1ЕГ,МГ,4ЕГ и така ,но много уча за 1ЕГ и правя всичко което ми е по силите за там ! :-o ;-)
Е браво късмет ти пожелавам! :) аз ако вляза ще е някаква случайност, защото съм уеко зле с оценките по математиката :-x ии 4та и без това може да ми е по-добре, но ако вляза ще е супер!
Иначе нямам търпение да се свършва вече, че с тези изпити много голямо напрежение хахаха :D
Късмет на всички 8-)
Хах представи се от тази случайност да влезеш и да сме в един клас :Д :razz:
Ооо 'тва ще е супер гот човек! Аз не съм глупав ама просто шанс...така се случи по математика, затова се притеснявам.Доста е възможно да вляза и в 1ва ако успея на изпитите :) Тогава ще е кеф на МАХ, защото живея на 5 мин път оттам :Д

kamen971
04-06-2011, 19:04
Аз ще пиша 1,4 и 5 пък каквото стане :D
Най-голям мерак имах за 1ва, но си развалих нещо успеха и надеждите ми взеха да изчезват, а пък 4та е също добра и искат по-малко бал, така че...Иначе до изпита остава много малко време 8-[
btw от Варна съм :D
Аз съм за 1ЕГ от където и да го погледна и много уча за там ! :) Много приятели имам там.Сигурно ще пиша 1ЕГ,МГ,4ЕГ и така ,но много уча за 1ЕГ и правя всичко което ми е по силите за там ! :-o ;-)
Е браво късмет ти пожелавам! :) аз ако вляза ще е някаква случайност, защото съм уеко зле с оценките по математиката :-x ии 4та и без това може да ми е по-добре, но ако вляза ще е супер!
Иначе нямам търпение да се свършва вече, че с тези изпити много голямо напрежение хахаха :D
Късмет на всички 8-)
Хах представи се от тази случайност да влезеш и да сме в един клас :Д :razz:
Ооо 'тва ще е супер гот човек! Аз не съм глупав ама просто шанс...така се случи по математика, затова се притеснявам.Доста е възможно да вляза и в 1ва ако успея на изпитите :) Тогава ще е кеф на МАХ, защото живея на 5 мин път оттам :Д
И аз живея много близо до 1ЕГ,но не се притеснявай за оценките в училище те са най-лесната работа,а вече изпита е важен . :) Късмет и нека силата бъде с нас за да влезем в 1ЕГ :o

rad4ekitkat4e
04-07-2011, 08:15
Аз ще кандидатствам в НПГПФ :D Там не искат много голям успех.. 8-) точно за мен :-D

polssa
04-07-2011, 12:47
На първо желание слагам 91 НЕГ , после 2-ра немска , после испанската и натам още не съм решила..

awesomespace
04-08-2011, 13:49
Миналата година в IV ЕГ една приятелка беше приета с 29 бал, с Френски Език! :grin:
Дано и тази година да е около този бал 8-)

BaffaLsc
04-08-2011, 14:24
Хей, здравейте.. http://www.sandev.net/alexander/mystuff/skype/assets/images/skype-58.gif
По желание училищата мисля да ги подредя по този начин,
след като за всички училища, които ще напиша сега,
ще напиша абсолютно всички паралелки :
1. 1 АЕГ
2. 2 АЕГ „Томас Джеферсън”
3. 18 СОУ „Уилям Гладстон“
4. СГСАГ „Христо Ботев“
5. 33 ЕГ „Света София“
6. 35 СОУ „Добри Войников“
7. 14 СОУ „Проф. д-р Асен Златаров“
8. 97 СОУ „Братя Миладинови“

За сега само тези съм измъдрила.. ;д
От София съм, предлагайте някакви езикови,
ако знаете.. :]
Да ви кажа честно изпитите адски ме притесняват,
в училище поне срочните ми са добри главно по български
и математика, да видим к`во ще свърша на изпитите.. :/

Greennight
04-08-2011, 19:28
^Не ми е работа да ти се бъркам в желанията,но закво мислиш да слагаш 33 ЕГ толкова напред?Тва училище е просто толкова зле,че нема накъде...Сички наркомани и пропадняци от люлин учат там-не искам да обидя някой,но повечето са такива.Според мен можеш да сложиш 2 Немска,2ра Испанска,Руската,може и нещо друго,ако не ти се учи език.Ако искаш пиши и 1 Испанска и 1 НЕГ,въпреки че според мен там трябва да си доста ученолюбива,за да издържиш на толкова тежки гимназии.Успех!

plamuu
04-08-2011, 19:52
Не съм решила още. Но или ще е езикова,НГДЕК (Класическата) или НПМГ . :) Ако и бала го докарам, че да ме приемат.. :D

plamuu
04-08-2011, 19:59
Пишеш, че искаш да кандидатстваш и в НПМГ, и в езикова. За прием в НПМГ се полага и допълнителен изпит по профилиращия предмет, който си избрала - математика, география, биология, физика или химия, освен двата задължителни изпита по математика и БЕЛ. От този допълнителен изпит можеш да се отървеш единствено с много добро класиране на последния кръг на олмпиадата по съответния предмет, тъй като НПМГ приравняват по своя скала точките от тези олимпиади на оценки.

Ммм дам, аз точно с олимпиадата по химия ще се пробвам там. Класирах се на трети кръг. Дано да вляза . :D То тая година олимпиада беше много лесна. :D

zdrasti9182
04-09-2011, 17:28
Хей, здравейте.. http://www.sandev.net/alexander/mystuff/skype/assets/images/skype-58.gif
По желание училищата мисля да ги подредя по този начин,
след като за всички училища, които ще напиша сега,
ще напиша абсолютно всички паралелки :
1. 1 АЕГ
2. 2 АЕГ „Томас Джеферсън”
3. 18 СОУ „Уилям Гладстон“
4. СГСАГ „Христо Ботев“
5. 33 ЕГ „Света София“
6. 35 СОУ „Добри Войников“
7. 14 СОУ „Проф. д-р Асен Златаров“
8. 97 СОУ „Братя Миладинови“

За сега само тези съм измъдрила.. ;д
От София съм, предлагайте някакви езикови,
ако знаете.. :]
Да ви кажа честно изпитите адски ме притесняват,
в училище поне срочните ми са добри главно по български
и математика, да видим к`во ще свърша на изпитите.. :/

Много хаотично... :shock:
Първото ти желание е ясно, но няма нищо общо с останалите.
Имаш време, мисли!

detelina101
04-09-2011, 20:50
Миналата година в IV ЕГ една приятелка беше приета с 29 бал, с Френски Език! :grin:
Дано и тази година да е около този бал 8-)

Ти с този език ли искаш да си?Ако е така,приготви се за доста учене.

BaffaLsc
04-10-2011, 08:00
Хей, здравейте.. http://www.sandev.net/alexander/mystuff/skype/assets/images/skype-58.gif
По желание училищата мисля да ги подредя по този начин,
след като за всички училища, които ще напиша сега,
ще напиша абсолютно всички паралелки :
1. 1 АЕГ
2. 2 АЕГ „Томас Джеферсън”
3. 18 СОУ „Уилям Гладстон“
4. СГСАГ „Христо Ботев“
5. 33 ЕГ „Света София“
6. 35 СОУ „Добри Войников“
7. 14 СОУ „Проф. д-р Асен Златаров“
8. 97 СОУ „Братя Миладинови“

За сега само тези съм измъдрила.. ;д
От София съм, предлагайте някакви езикови,
ако знаете.. :]
Да ви кажа честно изпитите адски ме притесняват,
в училище поне срочните ми са добри главно по български
и математика, да видим к`во ще свърша на изпитите.. :/

Много хаотично... :shock:
Първото ти желание е ясно, но няма нищо общо с останалите.
Имаш време, мисли!

Защо да е хаотично ? Всичките са с език като изключим последните две и сгсаг-а.. :]

magiie
04-10-2011, 11:21
Ами това са ми желанията:
1. ПМГ "Иван Вазов" - Информационни и английски
2. ПМГ "Иван Вазов" - Информатика и английски
3. ЕГ "Д-р Иван Богоров"

zdrasti9182
04-10-2011, 16:11
Защо да е хаотично ? Всичките са с език като изключим последните две и сгсаг-а.. :]

Хаотично е, защото нивото на тези училища е много различно - в двата полюса бих казала.
По какъв критерий си ги избрала и подредила? Не виждам каква точно ти е целта - да учиш някакъв език? Че те всички училища вече в 8 клас учат 19 часа език. Ама ти си знаеш де.

IchLiebeHardcore
04-10-2011, 17:22
1. 91 НЕГ - шанса ми да вляза е 1 към 100, но все пак ще го пиша
2. 9 ФЕГ - :smt007 с немски или англ (2ри език )
3. 35 СОУ - поне там се надявам да вляза ( с немски език)
4. 2 АЕГ - хем езика хем догодина ще ми е до блока 8-)
5. СГСАГ - може би с геодезия
ии нататък ще ги мисля.
П.С Другия месец са ни изпититее :shock:

Ии ако има някой от 35 или ФЕГ или мисли да влиза може ЛС или скайп да се запознаем с настоящи съученици ако вляза.. xD

deyan9707
04-10-2011, 21:21
Еми сигурно на 1во място ще е испанската, на 2ро немската, на 3то руската ама ще видим първо какъв ще ми е балът. 8-)
На първо е НЕМСКАТА! В испанската на нищо не ги учат, повярвай ми. Немската и СМГ са най-добрите гимназии в София. Аз уча в НМУ и смятам да си остана там. :)

anisliven1
04-13-2011, 15:30
За ГПЗЕ Сливен - Езиковата, някой знае ли колко бал трябва - английски с немски? :)

kotetyyyy
04-16-2011, 19:15
на 1во ще пиша Испанска с английски в Бургас на второ Английска, но съм страшнооооо притеснена за изпита. :cry:

vannes
04-16-2011, 21:39
аз съм от софия ... на първо място ще пиша 73 СОУ (където съм сега) с всичките му паралелки, като на първо място ще е тази с немски, английски и математика ии после ще пиша още некви немски ии не знам просто какво ще правя ако не вляза в 73 ..

Milly4
04-17-2011, 00:25
1. 91 НЕГ - шанса ми да вляза е 1 към 100, но все пак ще го пиша
2. 9 ФЕГ - :smt007 с немски или англ (2ри език )
3. 35 СОУ - поне там се надявам да вляза ( с немски език)
4. 2 АЕГ - хем езика хем догодина ще ми е до блока 8-)
5. СГСАГ - може би с геодезия
ии нататък ще ги мисля.
П.С Другия месец са ни изпититее :shock:

Ии ако има някой от 35 или ФЕГ или мисли да влиза може ЛС или скайп да се запознаем с настоящи съученици ако вляза.. xD

И аз искам в 9 ФЕГ, някой да знае какъв е бала?

jo0zy
04-17-2011, 15:59
1. 91 НЕГ - шанса ми да вляза е 1 към 100, но все пак ще го пиша
2. 9 ФЕГ - :smt007 с немски или англ (2ри език )
3. 35 СОУ - поне там се надявам да вляза ( с немски език)
4. 2 АЕГ - хем езика хем догодина ще ми е до блока 8-)
5. СГСАГ - може би с геодезия
ии нататък ще ги мисля.
П.С Другия месец са ни изпититее :shock:

Ии ако има някой от 35 или ФЕГ или мисли да влиза може ЛС или скайп да се запознаем с настоящи съученици ако вляза.. xD

И аз искам в 9 ФЕГ, някой да знае какъв е бала?

Всяка година балът е различен и той не се определя от училището, а от учениците. Взимат се най - високите балове на кандидатстващите и ги приемат, където искат, като се запълни една паралелка следващия, който е написал същата паралелка на 1 желание не го приемат и гледат неговото 2-ро 3-то и т.н ..

IchLiebeHardcore
04-18-2011, 20:08
1. 91 НЕГ - шанса ми да вляза е 1 към 100, но все пак ще го пиша
2. 9 ФЕГ - :smt007 с немски или англ (2ри език )
3. 35 СОУ - поне там се надявам да вляза ( с немски език)
4. 2 АЕГ - хем езика хем догодина ще ми е до блока 8-)
5. СГСАГ - може би с геодезия
ии нататък ще ги мисля.
П.С Другия месец са ни изпититее :shock:

Ии ако има някой от 35 или ФЕГ или мисли да влиза може ЛС или скайп да се запознаем с настоящи съученици ако вляза.. xD

И аз искам в 9 ФЕГ, някой да знае какъв е бала?


Еми след великденската ваканция ще ни дадът притурки с баловете на училищата.

vilince3to0o
04-19-2011, 16:54
аз се колебая .. :D може би в МГ (с информатика и АЕ) или 4ЕГ (с френски) незнам .. :) :)

beyonce21ashanti
04-19-2011, 18:45
Мнения за 138СОУ

Учих там от 1-7 клас. Според мен е добро училище, но само ако искаш да караш основно образование там.За средно не ти препоръчвам много много.. Почти не се учи честно казано.. :?

awesomespace
04-19-2011, 23:30
Миналата година в IV ЕГ една приятелка беше приета с 29 бал, с Френски Език! :grin:
Дано и тази година да е около този бал 8-)

Ти с този език ли искаш да си?Ако е така,приготви се за доста учене.
Няма проблеми аз обожавам езиците и ще ми е приятно да науча нов език :D ..иначе със сигурност френския е труден език..въпросът е, че се колебая м/у Френски и Испански, тъй като и двата езика ми харесват доста 8-)

lennytooo
04-23-2011, 17:12
Hello ..
azz iskam v NTBG ;) aa priturkite s u4ili6tata ve4e izlqzoha :)

GoodbayLove
04-27-2011, 13:18
На 1 място: СГСАГ с архитектура и строителство !
На 2 място: НПМГ с физика или биология !
На 3 място: " Илия Петров" с живопис !
Това за сега са ми фаворитите ! Бих искала да споделите мнението си за тях ! :)

taratorcho
04-27-2011, 20:01
абе хора ориентиръл съм се към ПГТЕ (Хенри Форд (като цяло представява изучаване на автомобили)) ... някой да има някакво мнение за това даскало ?? ?

babyto33
04-28-2011, 18:26
Еми сигурно на 1во място ще е испанската, на 2ро немската, на 3то руската ама ще видим първо какъв ще ми е балът. 8-)
На първо е НЕМСКАТА! В испанската на нищо не ги учат, повярвай ми. Немската и СМГ са най-добрите гимназии в София. Аз уча в НМУ и смятам да си остана там. :)

Деницо къде немска бе ти знаеш ли какъв е бала :shock: (алекс е ;д)

А за училищата:
1. ФЕГ :-) с всички паралелки
2. 133 с 1ви език френски
и нататък си нямам идея... ако някой да има предложения да казва, но бала да не е по-висок от на френската :P

peroto
04-28-2011, 19:54
Ми като цяло мисля да подредя 1ЕГ, 4ЕГ и МГ Варна ама не съм сигурен в каква последователност... :) :D :grin:

kamen971
04-28-2011, 20:00
Ми като цяло мисля да подредя 1ЕГ, 4ЕГ и МГ Варна ама не съм сигурен в каква последователност... :) :D :grin:
И аз съм със сходни желания. :) Първо ще пиша 1ЕГ с англииски после с немски (много уча за там) ,а после МГ с всички паралелки.Или 1ЕГ или МГ съм . :)

Fiction7577
04-29-2011, 07:56
За ГПЗЕ Сливен - Езиковата, някой знае ли колко бал трябва - английски с немски? :)

Мисля, че беше нещо от порядъка на 30. Но не съм напълно сигурна.

woxer
04-29-2011, 18:24
Амии.. Аз ще си пдредя желанията по следния начин:
1. 1АЕГ със АЕ и ИЕ
2.1АЕГ със АЕ и ФЕ
3.31 СУЧЕМ със АЕ и ИЕ
4.31 СУЧЕМ със АЕ и НЕ

Нататък незнам .. има време, не се знае обаче дали ще ми стигне бала за Англиийската а много искам да влезна там :D

flower757
04-29-2011, 19:18
Такаа .. като сегашно желание, понеже доста минаха,ми е ПМГ с биология и английски в Сливен .. а иначе нали трябва да се кандидатства и в др. у-ща => ще подам документи и в езикова, и в иконом :? .. :) .. А може ли , ако случайно някой знае колко е бала в ПМГ-то с биология и английски, да каже :wink: .. знам от какво се оформя.. попринцип бел ми върви доста, но ме притеснява преразказа .. а математиката .. ами уж върви-бутам я ;( камо ли на 2-рия модул ;хх .. Та , мерси предаварително за бала ;*

ann321
05-01-2011, 20:20
Аз вече влязох в час,прецених нещата и реших,че като първо желание ще си пиша НПМГ,ще драсна профил химия и химия и биология.Аз имам точки от олимпиадата по химия,но да видим като ги приравнят към оценка как ще е.Мисля,че ще е към 5 - 5,30,те не са много точките - от 100 са 76 :oops: изложила съм се :d Ще си ида задължително на вътрешен обаче,мисля,че имам шанс за по-висока оценка.По нататък второ и трето може би 1 АЕГ и 2 АЕГ.Чудя се дали да пиша НЕГ и дали изобщо имам шансове за там,ще видим. Късмет на всички :)

c0ol133
05-01-2011, 21:26
Такаа .. като сегашно желание, понеце доста минаха,ми е ПМГ с биологоя и английски е Сливен ..*

и аз мисля да кандидатствам в ПМГ сливен с биология и АЕ..попринцип повече химията ми върви,а знам че в тази паралека също наблягат на химията... мисля че приемат и с 26-8 бал ... но незнам...ще видим .. мен само испита по математика ме притеснява ...

xxpamzy
05-03-2011, 13:09
Еми аз щях да кандидатствам във Варна в първа или пета с първи немски или испански и втори английски, но се преместих в друг град и сега се боря за езиковата в Хасково с горепосочените. :)

flower757
05-03-2011, 19:10
Такаа .. като сегашно желание, понеце доста минаха,ми е ПМГ с биологоя и английски е Сливен ..*

и аз мисля да кандидатствам в ПМГ сливен с биология и АЕ..попринцип повече химията ми върви,а знам че в тази паралека също наблягат на химията... мисля че приемат и с 26-8 бал ... но незнам...ще видим .. мен само испита по математика ме притеснява ...

Аха .. мерси мн {} .. а за изпита .. късмет на всички изобщо , особено по математика ^^ .. :-o :)

plamuu
05-05-2011, 00:29
Аз вече влязох в час,прецених нещата и реших,че като първо желание ще си пиша НПМГ,ще драсна профил химия и химия и биология.Аз имам точки от олимпиадата по химия,но да видим като ги приравнят към оценка как ще е.Мисля,че ще е към 5 - 5,30,те не са много точките - от 100 са 76 :oops: изложила съм се :d Ще си ида задължително на вътрешен обаче,мисля,че имам шанс за по-висока оценка.По нататък второ и трето може би 1 АЕГ и 2 АЕГ.Чудя се дали да пиша НЕГ и дали изобщо имам шансове за там,ще видим. Късмет на всички :)

Ако ще пишеш НЕГ , задължително я сложи преди английските . :)

asky
05-05-2011, 10:03
Аз мисля в гимназията по туризъм-софия. :) Някой знае ли колко е бала тази година??

Koleander
05-06-2011, 08:06
Аз мисля в гимназията по туризъм-софия. :) Някой знае ли колко е бала тази година??

Туризъм-София това Софийска професионална гимназия по туризъм ли е?

Имам "Наръчник за родители и седмокласници от цялата страна" и там пише баловете за всички гимназии и паралелки и в София и още места. За тази Софийска ПГ по туризъм има три специалности - минималните балове са от 29.714 до 27.608. Не знам как се образува обаче бала - пише балообразуващи предмети - химия и география. Как си с химията?

Mecheto506
05-06-2011, 11:48
:smt039 Аз също съм седми клас и мн се чудя м/у НЕГ и АЕГ.. :? Всъщност ходя на курсове, при които правим пробни изпити, ама точно както ще са в действит. .. и там ти казват резултатите.. на мен най-високия ми досега беше 5,64 по БЕЛ и 4.82 по МАТ ( вече сиг. се досетихте къде ми е слабото място ).. :razz: Наистина се притеснявам за изпита.. ако дадат лесни задачи, това ще направи висока конкуренция, а ако дадат трудни задачи пак ще е трудна конкуренцията, ако се справяш зле.. Изобщо.. :-x балът ми излиза (ако имам 6-ци за годината и оценките по-горе) . :oops: .. около 32,92.. което е доста несигурно като резултат.. МНого се притеснявам, но се успокоявам като си помисля, че остава около 1 месец, освен това ако вляза в елитно училище ще получа лаптоп!!!
:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
Аз се целя към:
1- НЕГ
2- АЕГ
3- ФЕГ
4- ИЕГ
5-СМГ , и общо взето е това основно.. да се надяваме за успех! Успех на всички ви и дано влезете, където искате! =D>

CherryBell13
05-06-2011, 13:46
Охх, много ми е гадно :( влече ме рисуването и дизайна, но на 1-во място ще пиша ПГИУ Елиас Канети Русе а на 2-ро мисля Английската гимназия...

BlueCinderella
05-06-2011, 20:15
Според мен най-добрите училища в София са СМГ и 91НЕГ. Зависи от това какво те влече- в 1-ва немска математиката е на много ниско ниво. За СМГ мога да кажа, че учителите са много печени , знанията не само по математика са на ниво , но и по немски, и по физика, и по информатика, и по химия , имаш много сипове и най- важното е , че имаш възможността да станеш добър по любимия ти предмет !!!

Koleander
05-07-2011, 07:24
Mecheto506, ти наистина ли СМГ? И моите резултати са подобни на твоите и не ми и хрумва към СМГ. Мама е завършила 1английска и на мен това ми се иска, но не знам дали ще успея. Или пък Испанската. Мн високи баловете мин година.

bbabyy
05-07-2011, 09:33
Аз ще кандидатствам така:

1 . 164 “ Мигел де Сервантес” - испански и английски
2 . 2 ра английска • английски език, испански език, математика, география и икономика;
3. 2 ра английска • английски език, руски език, математика, информационни технологии.
4. 18 СОУ -Китайски език (І чужд), Английски език (ІІ чужд), БЕЛ, История;
5. 175-ма “Сесар Вайехо” – математика/ информационни технологии

(листът ще бъде продължен поне до '20.' )


Като най-преди всичко искам в НГДЕК :)

Fiction7577
05-07-2011, 11:08
В ПМГ Сливен за Биология и АЕ ще ви стигне бал около 26-27, именно, защото сте адски малко на брой. Както и всички набори от 94 до 98.

В 8 клас както знаете имате само БГ, Математика и Английски + Музика и изобразително. Можете да се запишете на СИП Биология, 2 часа седмично е, дават ви се уроци на които после ви изпитват.

В 9 клас най-много разбира се се набляга на Биологията и на Химията. За химията знам, че от 9 клас са по 2 часа седмично, био-то май по 3. Постепенно нагоре ви се увеличават.

GoodbayLove
05-08-2011, 12:45
Какъв е бала за СГСАГ ?? 8-[

GoodbayLove
05-08-2011, 12:46
Какъв е бала за СГСАГ ?? 8-[

sebsan
05-08-2011, 15:43
И аз тази година уча много само математиката мe притеснява,иначе по Бел. сам много добър.Аз се боря за Първа английска Варна(First language school) с немски език :) .Пожелавам успех на всички ви!! :) Тази година се очертава лесен изпит !
Здравей ! Защо мислиш че се очертава лесен изпит , мойта учителка по мат ми каза , че тази година ще е по труден ??

kamen971
05-08-2011, 15:48
Никой не знае какъв ще е изпита,само можем да предполагаме.Твоята учителка може да си говори ,каквото си поиска,но виж изпита през 2010 какъв и после ми говори.При положение ,че 7-класниците са с 5000 по-малко нямат повод да дадат труден изпит.И това за по-труден изпит ви го казва само да ви нахъсва не за друго,а и сега сме по новият закон с 30 задачи.

Bonbbonche
05-08-2011, 16:03
Ами аз мисля да си остана в моето у-ще, което не е нещо особено, но ще вляза в профилирана паралелка. Защо всички искате толкова да се напъвате? Според мен е 1000 пъти по-добре да завършиш някое не толкова елитно у-ще (сега не говоря за някое съвсем пропаднало, ами просто за съвсем нормално у-ще) с 6, отколкото да завършиш в някое "елитно" с четворка или петица. Все пак после никой не гледа какво средно образование сте завършили. Ако знаете със сигурност после с какво ще се занимавате - да. Примерно ако е нещо с математика - СМГ е перфектно (говоря за София, на другаде не знам). Нищо, чее там на другите предмети много внимание не им обръщат, математиката я знаят перфектно (повечето, навсякъде има по някой тъпак 8-) ). Но това при положение, че сте сигурни. Ако сте като мен без някакви специални предпочитания все още е много по-добре да си завършите някое нормално у-ще. Ако толкова държите на език, не се лъжете от "големите" имена. Мога да кажа, че като езикова гимназия немската е най-добра. Моята учителка по Бълг. и литература преподава във френската и наистина е много добра. Следователно - какъв е смисълът да ходя някъде длугаде, като мога и в моето у-ще да натрупам добре знания. ; ))

За тези, които са зе запътили към АЕГ - пълно е с наркомани там, наистина, ужасно е. Ако искате толкова да имате сертификат, ще е много по-лесно да се запишете на уроци 1-2 пъти седмично и после да си ходите задочно да си вземете диплома (т.е се явявате само на изпити). Някой питаше за балообразуването - купи си справочник за училищата. Аз имам такъв за у-щата в София и наистина е доста полезен : )) А тези, които са се запътили към немската - балът е над 35, а видях доста неграмотно написани постове, така че, не знам на къде отивате. :?

Bonbbonche
05-08-2011, 16:04
Ами аз мисля да си остана в моето у-ще, което не е нещо особено, но ще вляза в профилирана паралелка. Защо всички искате толкова да се напъвате? Според мен е 1000 пъти по-добре да завършиш някое не толкова елитно у-ще (сега не говоря за някое съвсем пропаднало, ами просто за съвсем нормално у-ще) с 6, отколкото да завършиш в някое "елитно" с четворка или петица. Все пак после никой не гледа какво средно образование сте завършили. Ако знаете със сигурност после с какво ще се занимавате - да. Примерно ако е нещо с математика - СМГ е перфектно (говоря за София, на другаде не знам). Нищо, чее там на другите предмети много внимание не им обръщат, математиката я знаят перфектно (повечето, навсякъде има по някой тъпак 8-) ). Но това при положение, че сте сигурни. Ако сте като мен без някакви специални предпочитания все още е много по-добре да си завършите някое нормално у-ще. Ако толкова държите на език, не се лъжете от "големите" имена. Мога да кажа, че като езикова гимназия немската е най-добра. Моята учителка по Бълг. и литература преподава във френската и наистина е много добра. Следователно - какъв е смисълът да ходя някъде длугаде, като мога и в моето у-ще да натрупам добре знания. ; ))

За тези, които са зе запътили към АЕГ - пълно е с наркомани там, наистина, ужасно е. Ако искате толкова да имате сертификат, ще е много по-лесно да се запишете на уроци 1-2 пъти седмично и после да си ходите задочно да си вземете диплома (т.е се явявате само на изпити). Някой питаше за балообразуването - купи си справочник за училищата. Аз имам такъв за у-щата в София и наистина е доста полезен : )) А тези, които са се запътили към немската - балът е над 35, а видях доста неграмотно написани постове, така че, не знам на къде отивате. :?

cvyrchence
05-08-2011, 17:34
Аз съм твъдо за математическа гимназия. В София най-добрите са СМГ и НПМГ. Склонна съм на 2НЕГ. Чесно казано се чудя за НПМГ паралелката ми математика и информатика ли да е или Химия и Биология...

cvyrchence
05-08-2011, 17:39
Някакви отзиви за Златарски от първа ръка??

polssa
05-09-2011, 09:45
:smt039 Аз също съм седми клас и мн се чудя м/у НЕГ и АЕГ.. :? Всъщност ходя на курсове, при които правим пробни изпити, ама точно както ще са в действит. .. и там ти казват резултатите.. на мен най-високия ми досега беше 5,64 по БЕЛ и 4.82 по МАТ ( вече сиг. се досетихте къде ми е слабото място ).. :razz: Наистина се притеснявам за изпита.. ако дадат лесни задачи, това ще направи висока конкуренция, а ако дадат трудни задачи пак ще е трудна конкуренцията, ако се справяш зле.. Изобщо.. :-x балът ми излиза (ако имам 6-ци за годината и оценките по-горе) . :oops: .. около 32,92.. което е доста несигурно като резултат.. МНого се притеснявам, но се успокоявам като си помисля, че остава около 1 месец, освен това ако вляза в елитно училище ще получа лаптоп!!!
>
Трябва да си подобриш бала за Немската-минималният миналата година там е бил 34.572 !
Аз взех малко да се поуспокоявам, защото балът ми излиза 34.9 о последните пробни изпити и може и да вляза в 1НЕГ ! :)

asky
05-09-2011, 13:29
asky написа:
Аз мисля в гимназията по туризъм-софия. Някой знае ли колко е бала тази година??


Туризъм-София това Софийска професионална гимназия по туризъм ли е?

Имам "Наръчник за родители и седмокласници от цялата страна" и там пише баловете за всички гимназии и паралелки и в София и още места. За тази Софийска ПГ по туризъм има три специалности - минималните балове са от 29.714 до 27.608. Не знам как се образува обаче бала - пише балообразуващи предмети - химия и география. Как си с химията?

Мерси, ми с химията горе-долу. И да говорех за Софийската гимназия по туризъм.

Runaway11
05-09-2011, 15:45
Тука няма Пловдивчани ХД Иначе смятам да кандидатствам в ЕГ "Пловдив" с немски или в ЕГ "Иван Вазов" пак с немски. Мислила съм и в МГ-то с дизайн обаче се отказах щото математиката куца..ХД.

Concussion
05-09-2011, 18:12
Хеей! :grin: Кога са ви изпитите? Помня миналата година как бях изпаднала в някакъв ужас покрай кандидатстването, мненията ми оттогава са някъде из форума. :D Пожелавам ви на ВСИЧКИ да влезете там, където най-много желаете и да попаднете в хубави класове и на добри учители! И най-вече живот и здраве, това е най-важното, другото се постига. :)

kamen971
05-10-2011, 16:56
Вече не знам ,но знам само ,че ако човек си учи от 15 септември до 27 и 30 май много и + това ходи на уроци ,ще си направи изпита,и с каквато сложност да бъде той.

Runaway11
05-10-2011, 18:30
За мен няма значение какъв ще е изпита. Ако е лесен повече хора ще са с високи оценки и баловете ще се вдигнат. Ако е труден пак ще си с по-малък бал, но пък другите може да са по-зл или обратното. Всичко е до човека. И още нещо...не бъдете толкова сигурни в себе си. Може да останете разочаровани... :(

kam22
05-10-2011, 20:20
Ейййй... бъдещи зайчета!! Охх като ви чета коментарите така се радвам, че минах вече през всичко това и съм там където исках(фег плд) :smt007... Пожелавам на всички да си направите изпита без проблеми и догодина да ядете моркови там където сте искали! :D

polssa
05-12-2011, 07:55
Има ли значение какъв ще е изпитът ? Хайде да не гадаем, а просто да се стегнем още 2 седмици и това е !..
П.С. Благодаря за хубавите пожелания от по-големите ученици ! :-)

cvyrchence
05-12-2011, 17:16
Аз искам и с Химия в НПМГ и, затова ходих на Олимпиадата по Химия и отидох на областен кръг и там не ми стигнаха 6 точки, за да вляза! След тва ходих на някакво състезание "Талантлив химик" и не ми стига една точка :-x :-x и съм направо бясна! Дано поне на изпита в НПМГ да не се изложа....

tediiotova
05-12-2011, 19:26
Аз сега съм шести клас и знам че още ми е рано да мисля за тези неща, но много се вълнувам и сега търся биологична паралелка и незнам къде да отида и искам съвет.Ако може някой който е от враца и знае, да ми помогне.

Sunrise97
05-12-2011, 21:29
Остава още много малко до края на годината, а аз все още се колебая за училищата. Искам да попитам какво е мнението ви за първа и втора аег? :)

Jumping
05-13-2011, 09:14
Ето едно хубаво частно училище http://www.bulprogress.com/ !!!

ThePoliceMan
05-13-2011, 11:08
Първо желание ще ми е най-вероятно 1 ЕГ Варна с немски, второ 1 ЕГ Варна с английски и трето 5та Йоан Екзарх май беше, с немски :)) Надявам се да вляза по първо или второ желание, защото мисля, че там образованието е на най-високото ниво и по-лесно ще науча езика, било то немски или английски. А след гимназията мисля да изляза в чужбина да си взема висшото, а след това и да си остана да си живея там или нещо такова. Причина за това е, че виждам накъде отива държавата и т.н. и мисля, че нещата няма да се развиват в много розов план в бъдещето...
Това е от мен. :D ПОЗДРАВИ! :)

Fiction7577
05-13-2011, 19:10
За мен няма значение какъв ще е изпита. Ако е лесен повече хора ще са с високи оценки и баловете ще се вдигнат. Ако е труден пак ще си с по-малък бал, но пък другите може да са по-зл или обратното. Всичко е до човека. И още нещо...не бъдете толкова сигурни в себе си. Може да останете разочаровани... :(

За другите не знам, но ако продължаваш да мислиш по този начин, ти ще си разочарованата. Ако човек не вярва и не е сигурен в себе си ще се издъни като първият КИФЛАДЖИЯ! Минала съм през това преди 2 години и знам за какво ти говоря.

pacito
05-14-2011, 08:24
Привет и от мен :-P Аз съм раздвоена :( Мисля да се пробвам във МГ.Пазарджик и в ЕГ.Пазарджик.Във МГ.със профил химия-биология-английски.И във ЕГ.с английски.Да видим къде ще ме приемат и дали ще ме приемат някъде разбира се :oops: :( По БЕЛ. съм ОК. :smt023 но с математиката съм скарана.Някой ако знае какъв ще е балът и за двете училища нека пише.

betito28
05-15-2011, 11:09
Привет от мен...Аз много искам да кандидатствам в НПМГ ,но не съм сигурна за вътрешният изпит....Ако има някой който миналата година е кандидатствал там-да ми разясни малко.В какъв формат е изпита-свободен отговор,работа по един или два урока или е с а)б)в) ???А и какъв е балът за биология и биотехнологии и химия и биология???А и ако някой може да ми предложи други училища с биология...Благодаря предварително :)

Waterpolo1997
05-15-2011, 13:14
Аз се гласих първо за ПМГ Биология с английски,после химия и английски,после Електротехникума с Системно програмиране и английски,а сега пак се върнах на ПМГ Биология с английски.Вече не знам,но сигурно ще е ПМГ.Ако някой учи в някое от тези училища да си каже мнението за всяко.

pacito
05-16-2011, 09:46
Привет от мен...Аз много искам да кандидатствам в НПМГ ,но не съм сигурна за вътрешният изпит....Ако има някой който миналата година е кандидатствал там-да ми разясни малко.В какъв формат е изпита-свободен отговор,работа по един или два урока или е с а)б)в) ???А и какъв е балът за биология и биотехнологии и химия и биология???А и ако някой може да ми предложи други училища с биология...Благодаря предварително :)--Аз се гласих първо за ПМГ Биология с английски,после химия и английски,после Електротехникума с Системно програмиране и английски,а сега пак се върнах на ПМГ Биология с английски.Вече не знам,но сигурно ще е ПМГ.Ако някой учи в някое от тези училища да си каже мнението за всяко. А защо ,никога не пишете за кои град става въпрос.В кои град искаш да кандидатстваш?

betito28
05-16-2011, 18:38
pacito,извинавай че не съм споменала за кой град става въпрос.Аз ще кандидатствам в София...

Waterpolo1997
05-16-2011, 19:34
Привет от мен...Аз много искам да кандидатствам в НПМГ ,но не съм сигурна за вътрешният изпит....Ако има някой който миналата година е кандидатствал там-да ми разясни малко.В какъв формат е изпита-свободен отговор,работа по един или два урока или е с а)б)в) ???А и какъв е балът за биология и биотехнологии и химия и биология???А и ако някой може да ми предложи други училища с биология...Благодаря предварително :)--Аз се гласих първо за ПМГ Биология с английски,после химия и английски,после Електротехникума с Системно програмиране и английски,а сега пак се върнах на ПМГ Биология с английски.Вече не знам,но сигурно ще е ПМГ.Ако някой учи в някое от тези училища да си каже мнението за всяко. А защо ,никога не пишете за кои град става въпрос.В кои град искаш да кандидатстваш?

За град Варна става въпрос,изтървал съм да го напиша.

kamen971
05-16-2011, 20:40
За 3 природо -математическа ли става въпрос?

betito28
05-17-2011, 07:36
kamen971,за НПМГ София

Waterpolo1997
05-17-2011, 09:37
За 3 природо -математическа ли става въпрос?
Ако към мен се отнася въпроса,то да.

bobisg
05-17-2011, 17:14
Остава още много малко до края на годината, а аз все още се колебая за училищата. Искам да попитам какво е мнението ви за първа и втора аег? :)
По-добре 1 аег,ако искаш да учиш различен език от английски,ела при нас във фег,езика е доста по-труден от английския,но пък като цяло в даскалато не се учи чак толкова много,а и е на най-доброто място.Успех с изпита. :)

bobisg
05-17-2011, 17:27
.. около 32,92.. което е доста несигурно като резултат.. МНого се притеснявам, но се успокоявам като си помисля, че остава около 1 месец, освен това ако вляза в елитно училище ще получа лаптоп!!!
>
Трябва да си подобриш бала за Немската-минималният миналата година там е бил 34.572 !
Аз взех малко да се поуспокоявам, защото балът ми излиза 34.9 о последните пробни изпити и може и да вляза в 1НЕГ ! :) Хора,споко,бе бал над 32.5 ще ви стигне за всички училища без евенуално 1 НЕГ.Преди 2 години бал около 32.5 беше адски висок,минлата година аха да е нисък.За момчетата особено над 32 си е супер,за момичета около 32.5,пък и не мислете само в най-високото,за да не се депресирате,ако не ви приемат,има и 2 класиране,а пък и в крайна сметка-не е всичко тоя изпит,радвам се,че го минах и пак да агитирам за фег,яко е,а балът е малко по-нисък отколкото НЕГ И испанската например.Успех. :)

cvyrchence
05-17-2011, 17:54
betito28,
За НПМГ има вътрешен само по математика, който е на 19 май. За да се явиш на него трябва да си сметнеш рейтинг(процента на всички състезания-като СМТ,Европейско Кенгуро,Иван Салабашев, Олимпиадата, Черноризец Храбър и мах тва са) и ако рейтинга ти е над 65% тогава можеш да се явиш! :)
Ако рейтинга не ти стига тогава си ходи на изпита в НПМГ
по математика е на 05.06
по биология е на 04.06
по химия е на 07.06
за химията и биологията не съм 100%дали са така, може и да са обратно за по-сигурно виж в сайта на НПМГ! Успех!

Pa3yMeH
05-17-2011, 18:07
Аз ще кандидатствам за МГ Варна Математика/АЕ или Математика/НЕ, още не съм реши :) Ако евентуално се изложа хипер-супер брутално и балът не ми за тези (за което се съмнявам честно казано) ще искам в 5та :)

kamen971
05-17-2011, 18:42
Аз ще пиша на 1-рво желание 1ЕГ:англииски ,а на второ с немски.Като ,3,4,5 и така ще изредя всички специалности на МГ“ :)

Pa3yMeH
05-18-2011, 13:50
В МГто е много добре, яко учене пада ако си при правилните учители :) Знам го от личен опит, от 5ти клас съм си тук :) Няма да сгрешиш ако решиш и да ги сложиш на 1во място. Успех с 1ва все пак :)

Zar4e
05-18-2011, 15:08
Здравейте! И аз съм 7ми клас и сега като остава 1 семдица до изпитите съм се панирала яко... :? Та аз мисля на първо желание да пиша НПМГ с биология и биотехники (все още не съм решила с англ. или немски), на второ НУИИ Илия Петров и на трето Френската. Имали някой от зСофия с подобни желания? :))

b3happy
05-18-2011, 19:53
Здравейте, аз съм от София и главно ще пиша езикови гимназии като 18 СОУ, 127 СОУ, 32 СОУ, 1 АЕГ, 2 АЕГ, 31 СУЧЕМ и др. с 1 език английски и 2 език немски. Също така съм много навита за СПГТ (Софийската професионална гимназия по туризъм) с профили Организация на хотелиерството (англ.ез.) и Екскурзоводско обслужване (англ.ез.). Пожелавам успех на всичи, малко остана. :)

keyti777
05-19-2011, 17:08
Дайте мнение за 9 ФЕГ СОФИЯ ! Искам да уча френски и испански, обаче в 35 соу френският е в комбинация с руски, пък в испанската е френският е втори език, а не първи ...Така че се очертава френската като първо желание, обаче нещо все лоши неща чувам за нея - верни ли са, не са ли.... :(

sara134
05-19-2011, 17:30
kakvo mislite za tazi podredba : 1-9feg alfons du lamartin , 2 - 23 frederik julio kuri , 3 - 164 migel de servantes , 4 - 18 sou yilqm gladston , 5 - 1AEG , 6 - 2 ang. tomas jefursan , 7 - 33 eg sveta sofiq , 8 - 22 sou g.s.rakovski , 9 - 32 sou kliment ohredski , 10 - 12 sou car ivan asen 2 , 11 - 157 sesar vaeho .................................................. . TOVA SA OB6TO ZETO SAMO EZIKOVI ISKAM I TAKA SI GI IZBRAH :) :) :) :?

AliceWilliams
05-19-2011, 18:39
Остава много малко време до края и аз яко съм се панирала, въпреки че съм много добре по М и БЕЛ ама изпитите мнооооого ме стресират. Като цяло не съм от тея дето се притесняват, ама като всички ми повтарят, че имам само един шанс да се явя на тоя изпит и ми се изправя косата. :shock:
Е, като първо желание се чудя дали да пиша 2 аег (преди ми беше сигурна, ама сега като ще я местят в Стрелбище мноого път ми се отваря), 32 СОУ, 18 СОУ или 31 СУЧЕМ. Във всички много искам да вляза и бала ми е сравнително висок (ок. 33,8 излиза), а и имам голямо желание да съм в добро училище, в което няма да ме е яд, че съм влязла. Е, някой има ли мнение кое от всички да пиша като 1 желание ??

woxer
05-19-2011, 18:46
kakvo mislite za tazi podredba : 1-9feg alfons du lamartin , 2 - 23 frederik julio kuri , 3 - 164 migel de servantes , 4 - 18 sou yilqm gladston , 5 - 1AEG , 6 - 2 ang. tomas jefursan , 7 - 33 eg sveta sofiq , 8 - 22 sou g.s.rakovski , 9 - 32 sou kliment ohredski , 10 - 12 sou car ivan asen 2 , 11 - 157 sesar vaeho .................................................. . TOVA SA OB6TO ZETO SAMO EZIKOVI ISKAM I TAKA SI GI IZBRAH :) :) :) :?
Много ще сбъркаш с 23-то и 33-то, това са доста,доста слаби училиша, в сравение с другите които си писал/а

bobisg
05-19-2011, 19:20
Дайте мнение за 9 ФЕГ СОФИЯ ! Искам да уча френски и испански, обаче в 35 соу френският е в комбинация с руски, пък в испанската е френският е втори език, а не първи ...Така че се очертава френската като първо желание, обаче нещо все лоши неща чувам за нея - верни ли са, не са ли.... :(
Ела тука във фега,супер доброто е,според мен,1-езика го научаваш,2- същевременно се учи по-малко от другите елитни езикови гимназии- нег,испанската и аег.3-На супер доброто място е,близко ти е НДКто,близко ти е Попа и т.н.Какви коментари чуваш-че имало много наркомани ли?-навсякъде има наркомани,а и мисля,че при нас въобще не са най-много.Ако искаш да учиш по много ходи друаде,ако искаш да го караш по-леко става. :-D

blackprincess123
05-20-2011, 18:21
Нова съм във форума и се извинявам,ако нарушавам правилата с нещо ;]]
Но може ли да попитам дали някой знае колко е минималният бал за 1 НЕГ гр. София? :smt059 ;]]]

RainbowGirl
05-20-2011, 19:24
Нова съм във форума и се извинявам,ако нарушавам правилата с нещо ;]]
Но може ли да попитам дали някой знае колко е минималният бал за 1 НЕГ гр. София? :smt059 ;]]] 34 и нещо.. минимален ;х

blackprincess123
05-20-2011, 19:52
Нова съм във форума и се извинявам,ако нарушавам правилата с нещо ;]]
Но може ли да попитам дали някой знае колко е минималният бал за 1 НЕГ гр. София? :smt059 ;]]] 34 и нещо.. минимален ;х
Мерси много ;c

woxer
05-20-2011, 20:30
Нова съм във форума и се извинявам,ако нарушавам правилата с нещо ;]]
Но може ли да попитам дали някой знае колко е минималният бал за 1 НЕГ гр. София? :smt059 ;]]]
34,394 за момичета
33,608 за момчета

blackprincess123
05-20-2011, 20:34
ахм .. ще трябва да се постарая на изпитите ;s мерси много :)

IchLiebeHardcore
05-20-2011, 21:53
Остава много малко време до края и аз яко съм се панирала, въпреки че съм много добре по М и БЕЛ ама изпитите мнооооого ме стресират. Като цяло не съм от тея дето се притесняват, ама като всички ми повтарят, че имам само един шанс да се явя на тоя изпит и ми се изправя косата. :shock:
Е, като първо желание се чудя дали да пиша 2 аег (преди ми беше сигурна, ама сега като ще я местят в Стрелбище мноого път ми се отваря), 32 СОУ, 18 СОУ или 31 СУЧЕМ. Във всички много искам да вляза и бала ми е сравнително висок (ок. 33,8 излиза), а и имам голямо желание да съм в добро училище, в което няма да ме е яд, че съм влязла. Е, някой има ли мнение кое от всички да пиша като 1 желание ??


С този бал 100 на 100 ще влезеш в 32 СОУ. Аз уча там и познавам половината 8мокласници, които влизат с 27-30 бал във всички паралелки .

Grommash
05-22-2011, 14:46
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3829831

Мисля, че ще бъде полезен за някои от вас, все още неориентирани. :)

BaffaLsc
05-22-2011, 16:49
Още мааалко остана до изпита по БЕЛ,
много ли се притеснявате, хора ? Аз съм сигурна, че изпитът по български ще го изкарам, ама малко ме съмнява математиката, хаха..
Аз.. промених си решенията, желанията, да видим резултатите сега, хаха..
Пожелавам ви успех ! :-)

plamuu
05-22-2011, 18:24
Още мааалко остана до изпита по БЕЛ,
много ли се притеснявате, хора ? Аз съм сигурна, че изпитът по български ще го изкарам, ама малко ме съмнява математиката, хаха..
Аз.. промених си решенията, желанията, да видим резултатите сега, хаха..
Пожелавам ви успех ! :-)

И аз за българския не се притеснявам , ама математиката .. без коментар. :D А и сега ми трябва многооо висок бал ;x :D - ще кандидатствам в НГДЕК (Класическата) в София и бала беше нещо от рода на 34. ..

Други желания са ми и НПМГ с химия , НТБГ , НФСГ , Аглийска , 9 ФЕГ и Испанската. :)

krokkrok
05-22-2011, 18:53
Малко ви остана...Успех на всички :-)

IchLiebeHardcore
05-22-2011, 19:28
Леле 4 дена до изпита по български.. И после още два и.. математиката. Айде дано имаме късмет да не са толкова сложни и всички да сме с добър успех. :P

Zar4e
05-22-2011, 19:31
Късмет на всички! Аз доста се приетснявам за изпита по бел, защото ми е по- слаб от математиката. И да попитам някой знае ли кога и какви документи се подават за полиграфското в София?

ann321
05-23-2011, 08:59
Оле,от сега ми става лошо.Много се притеснявам за математиката.Знам,че по български ще се справя добре,там съм силна,но математиката..въпреки 5-ицата на класното..аз като се знам,че взема да се притесня там,ще ми стане лошо и няма да мога да мисля..А като знам,че ми трябва висок бал за НПМГ или за 1 АЕГ..и лошото е,че нямам други варианти,освен тези двете училища!Може би 2АЕГ..За НЕГ и ФЕГ не знам дали има смисъл да се пиша,за там едва ли ще ми стигне бала..

Искам да питам две неща - първо,някой ще може ли да ми каже как си пресмятате бала? :oops: :lol: и второ,във справочника за тази година нещо не ми стана ясно какви точно са изпитите за 1АЕГ и документите,което се подават и бала за момичета?

Не знам за вас,обаче аз съм невероятно стресирана.. :shock: Искам да си направя изпитите,да си влезна с висок бал в хубаво училище и да не се тормозя повече.А ако не вляза,където искам,просто ще остана,където съм и ще кандидатствам след 8-ми клас,въпреки че не искам.

woxer
05-23-2011, 10:19
Оле,от сега ми става лошо.Много се притеснявам за математиката.Знам,че по български ще се справя добре,там съм силна,но математиката..въпреки 5-ицата на класното..аз като се знам,че взема да се притесня там,ще ми стане лошо и няма да мога да мисля..А като знам,че ми трябва висок бал за НПМГ или за 1 АЕГ..и лошото е,че нямам други варианти,освен тези двете училища!Може би 2АЕГ..За НЕГ и ФЕГ не знам дали има смисъл да се пиша,за там едва ли ще ми стигне бала..

Искам да питам две неща - първо,някой ще може ли да ми каже как си пресмятате бала? :oops: :lol: и второ,във справочника за тази година нещо не ми стана ясно какви точно са изпитите за 1АЕГ и документите,което се подават и бала за момичета?

Не знам за вас,обаче аз съм невероятно стресирана.. :shock: Искам да си направя изпитите,да си влезна с висок бал в хубаво училище и да не се тормозя повече.А ако не вляза,където искам,просто ще остана,където съм и ще кандидатствам след 8-ми клас,въпреки че не искам.

Във всички езикови е едно и също. Значи: Оценката с която си завършила годината по Математика и Бел и 2 пъти оценката по БЕЛ на изпита и 2 пъти оценката по Мат. на изпита. Пример: Завършваш с 6ци за годината в училището ти става 12 и изкарваш примерно 5,50 на изпита по Мат. и 5,00 по БЕЛ и бала ти става 33,00 :)

polssa
05-23-2011, 10:22
Оохх, тая математика !!! БЕЛ-а добре, ама математиката е коофти.. само да не ни треснат някой гаден втори модул, че мамицата си трака :D

Reingewinn
05-23-2011, 19:36
Ей, седмокласници, я се успокойте .. :) Не е толкова страшен изпитът. ;) Сега съм 8 клас в 91 НЕГ (видях, че доста сте се запътили натам). Та балът ми беше 34,536.. влезнах на 2ро класиране (това да не ви стряска ;дд)! И определено препоръчвам тази гимназия... на 15 септември като стъпих в училището не знаех нито една дума на немски.. а сега мога да си говоря свободно. :grin: Най-важното е да сте спокойни на изпита и всичко ще се нареди! ;)) На всички пожелавам късмет и да ви приемат по 1 желание!! :-)

RY
05-24-2011, 09:35
Ох и мен ме е страх. 8-)
Значи да не пишем училищата по низходящ бал,а по това в какъв ред ги искаме? Защото аз смятам на първите желания да пиша няколко паралелки в търговската,а след това немска,но най-вероятно балът за немска ще е по-висок.
Успех на всички!

Fiction7577
05-24-2011, 10:49
Пишете училищата в реда, в който искате да влезете. Примерно желаете най-много да влезете в НЕГ, пък ако не стане ви устройва и ПМГ --> съответно на първо желание пишете НЕГ, после ПМГ и т.н.

Не си правете експерименти, че "няма да ми стигне бала за..." затова пиша друга гимназия, това е ТОТАЛНА грешка. Пропускате си шанса.

zlatinka10
05-24-2011, 14:58
Аз сега съм 7 клас и мисля да кандидатствам в английска не само защото има много желаещи ,а защото езика ми харесва и ще ми е приятно да го уча 4 години пък и този език се търси на всякъде . Малко се притеснявам за отценката от изпита , но дано да ми стигне балът.

polssa
05-24-2011, 16:06
Ей, седмокласници, я се успокойте .. :) Не е толкова страшен изпитът. ;) Сега съм 8 клас в 91 НЕГ (видях, че доста сте се запътили натам). Та балът ми беше 34,536.. влезнах на 2ро класиране (това да не ви стряска ;дд)! И определено препоръчвам тази гимназия... на 15 септември като стъпих в училището не знаех нито една дума на немски.. а сега мога да си говоря свободно. :grin: Най-важното е да сте спокойни на изпита и всичко ще се нареди! ;)) На всички пожелавам късмет и да ви приемат по 1 желание!! :-)
Как ти завиждам.. дано на следващия 15 септември сме в едно училище !!

Reingewinn
05-24-2011, 16:42
aras97 ти кой клас си?? А и polssa - успех!! Дано влезеш - залсужава си. ;) Подреждате училищата така, както ВИЕ искате, а не според това за къде ви стига балът. И не се панирайте на изпита - няма да доведе до нищо хубаво! :)

DirtySmile
05-24-2011, 16:45
Хора искам да ви попитам нещо.Има ли някой дето учи сега в НТБГ или НФСГ ?? Да ми каже как стоят нещата.Добри ли са учителите и така.. :D А и има ли някой мераклия да ходи там ?

polssa
05-25-2011, 06:50
Ей, седмокласници, я се успокойте .. :) Не е толкова страшен изпитът. ;) Сега съм 8 клас в 91 НЕГ (видях, че доста сте се запътили натам). Та балът ми беше 34,536.. влезнах на 2ро класиране (това да не ви стряска ;дд)! И определено препоръчвам тази гимназия... на 15 септември като стъпих в училището не знаех нито една дума на немски.. а сега мога да си говоря свободно. :grin: Най-важното е да сте спокойни на изпита и всичко ще се нареди! ;)) На всички пожелавам късмет и да ви приемат по 1 желание!! :-)
Как ти завиждам.. дано на следващия 15 септември сме в едно училище !!
Ще те чакаме с ей това морковче
http://i218.photobucket.com/albums/cc93/meliRbarr/puppycam%20lolz%20and%20emoticons/th_carrot2.jpg
Нали ви чета темата, ти се справяш определено добре със задачите, така че само запази спокойствие на изпитите и ще се появиш на 15.09 в двора на зелената клетка като зайче.. :P
Оо, от миналата година си мечтая да съм там..тоест миналата година брат ми завърши там Лайстунга и то нали си е традиция братята и сестрите пак да са в същата гимназия, та дано ! Сърдечно благодаря за пожеланията .. !! :-)

BulgaRiN
05-25-2011, 16:46
Миналата година за Немската във Бургас минималният БАЛ беше 30,поне аз доколкото прегледах баловете на миналогодишните седмокласници,най-ниския бал със който са приели е 29,75.
Така,че се надявам и тази година да не е много висок,защото искам да вляза там :oops:

electricxx
05-25-2011, 16:52
Охх мале 1 ден ;с
аз ще кандидатствам в 4ЕГ с испански :smt007 и в 1ЕГ с английски (гр.Варна)
дано да успеем да се справим с изпитите..аз се притеснявам повече по математика ии малко от преразказа, но ако успея да изкарам 5,50 и 5,00 ще ми бъдее просто сбъдната мечта :D

cvyrchence
05-25-2011, 17:44
Оллееее, вече тотално съм се побъркала с тея изпити. Ся ваканцията и минала седмица(майка ми ме спря от училище) и седях в нас и само правя пробни тестове по МАТ и БЕЛ. На мен БЕЛ ми е по-слабия предмет от двата. Дано да не се изложа. Аз съм супер притеснена, и съм убедена, че на изпита ще се скова от притеснение и нищо няма да направя...

На мен бала ми не излиза никак хубав(31 и нещо), но аз на уроците си правя доста трудни пробни изпити, а аз си смятам оценките от там. Миналогодишният изпит по МАТ е бил доста лесен, дано и тази година да е така!

Успех на всички!!! :-)

cvyrchence
05-25-2011, 17:48
Оффф аз съм супер притеснена за изпитите! На мен от двата предмета по-слабият ми е БЕЛ. Миналата седмица не ходих на училище и само тестове по БЕЛ и МАТ решавах, тая сега ваканцията-пак! Мисля си че на изпита ще се скова от притеснение и нищо няма да направя!
НА мен балът ми излиза доста нисък(ок. 31-32),ама тва е като го смятам с оценките от трудните пробни изпити на "Междучасие". Миналогодишният изпит е бил доста лесен, дано и тази година да е така!

Успех на всички!!! :-) :-) :-) :-)

kamen971
05-25-2011, 17:50
На мен ми излиза 34,5-34,6 . :)

BulgaRiN
05-25-2011, 18:11
Зависи от кой град си,примерно във Бургас с БАЛ 32,миналата година всички са влизали във ПМГ,АЕГ,НЕГ

IchLiebeHardcore
05-25-2011, 20:00
Мен ми излиза 29- 30 някъде, но си ме устройва, защото с този бал мога да вляза и в двете училища, които искам.

polssa
05-26-2011, 16:37
Хора, айде успех утре, знам, че всички ще се справим, само не се панирайте (и аз не трябва де, само акъл давам ;дд) .. УСПЕХ !! :-) :-) :-)

MegiBoOm
05-26-2011, 17:49
ахах полса 8-)
АЙДЕ КЪСМЕТ ВИ ЖЕЛАЯ, ДА ВИ СЕ ПАДНАТ МНОГО ЯКИ КВЕСТОРИ И ДА СИ НАПРАВИТЕ ВСИЧКО МНОГО ДОБРЕ И СПОКОЙНО! :-)

ann321
05-26-2011, 21:11
Знам,че си трябва спокойствие,обаче вече ми е лошо,не мога да дишам от притеснение..пак и пак правя теста по БЕЛ от миналата година и все съм на 62 точки от 65..:x МНОГО,ама наистина много се притеснявам,а няма защо - по БЕЛ съм добра..само по МАТ имам пропуски,но ако изкарам 4,50 или нагоре ще ми стигне бала за НПМГ :d Вече не ми се мисли..

УСПЕХ,старайте се да сте спокойни,мислете хубаво и преди всичко,не бързайте!И аз ви пожелавам готини квестори,лесни въпроси и повече спокойствие :) :-P :grin:

ss9
05-27-2011, 09:02
Някаква информация от изпита излезна ли вече? :D

ann321
05-27-2011, 11:36
Дали сега скоро ще постнат теста с ключа за отговорите?И текста..защото май няма логика да излязат заедно с резултатите към 10-ти..

Как мислите,че сте се справили,какво ви затрудни?На мен теста ми беше много лесен,дано нямам много грешки.. :-P

leandra
05-27-2011, 12:37
как се справихте днес?на втори модул какво направихте?БЕШЕ ТРУДНО :( [/quote]

kamen971
05-27-2011, 12:48
как се справихте днес?на втори модул какво направихте?БЕШЕ ТРУДНО :( [/quote]
ТРУДНО ?!?!?!?!?!? Ти решавала ли си тестове у вас незнам,но не беше никак трудно.

pancho97
05-27-2011, 12:55
Теста и отговорите ги има на сайта на министерството
Аз лично имам 2 грешки-на 13и18
Като цяло и двата модула бяха доста лесни

ann321
05-27-2011, 13:32
Леле,браво бее,pancho97!! Значи имаш 62 точки! Сигурно знаеш,ама.. ;d Аз съм се издънила на 2 места и това ми коства 4 точки,та имам 61..Е,мисля,че е горе-долу добре,все пак и преразказа ми мисля,че е добър,та 5 и 50 сигурно ще имамм .. и сега остана само математиката..!! Изкарам ли там 5 и съмм в НПМГ (sun) :-P :-P :grin: :D

ПП: И двата модула бяха много лесни,наистина!

polssa
05-27-2011, 13:39
На теста неска нямам грешка, освен на 25 (не че ми е грешно), където нали е с отворен отг. и не знам колко ще ми дадат.. На преразказа очаквам 30-31 точки и така може да ми се получи към 5.85 (така се надявам де .. ;д , може пък мн да съм се изложила на 2 модул..)
охх...само математиката да я взема с над 5.50 ии умирамм :D
П.С. ако съм допускала грешки, това е защото бързам-имам да решавам по математика ... :-o

polssa
05-27-2011, 13:40
На теста неска нямам грешка, освен на 25 (не че ми е грешно), където нали е с отворен отг. и не знам колко ще ми дадат.. На преразказа очаквам 30-31 точки и така може да ми се получи към 5.85 (така се надявам де .. ;д , може пък мн да съм се изложила на 2 модул..)
охх...само математиката да я взема с над 5.50 ии умирамм :D
П.С. ако съм допускала грешки, това е защото бързам-имам да решавам по математика ... :-o

cvyrchence
05-27-2011, 17:20
офф аз съм направила някакви супер тъпи грешки... имам 5 грешки...костват ми около 10 точки... дано да имам горе-доло хубав резултат на преразказа... ужас. По-математика се надявам да не се изложа(тя ми е по-силния предмет от двата)

amar4eto
05-27-2011, 18:41
тъпа съм и искам да попитам колко са макс точките на преразказа :?

SpIdeR628
05-27-2011, 18:42
фф да ..ме2...само дето бел ми е по-силен ..някой знае ли кога горе долу ще излезнат резултатите..? :-k

ss9
05-27-2011, 19:18
фф да ..ме2...само дето бел ми е по-силен ..някой знае ли кога горе долу ще излезнат резултатите..? :-k
На 10ти мисля. И искам догодина в испанската яки "зайки"! Така че момичета - в испанската! :D

darsit0
05-27-2011, 19:18
Резултатите мисля, че ще излязат на 10.06 :)

IchLiebeHardcore
05-27-2011, 19:38
Изпита беше г/д лесен, имам около 5 грешки, обаче се дразня на 2, че са от невнимание.. Иначе се гордея със себе си, че не съм се изложила толкова. При нас беше приятна атмосфера с готини квестори и много се надявам и по математика да е така.. :grin:

SpIdeR628
05-27-2011, 21:26
Дано...иначее и аз имам някъде толкова..тва май се пада около 5 и 50.. :P

d33n177oo
05-27-2011, 22:41
има ли някои, който иска да кандидатства в 1- ва испанска в София, защото аз мисля там да се пробвам

galet0
05-27-2011, 22:58
Някой от пловдив ?

j0rka7aa
05-27-2011, 23:42
Hello ..
azz iskam v NTBG ;) aa priturkite s u4ili6tata ve4e izlqzoha :)

Кажи каква специалност искаш в НТБГ да ти дам инфо аз уча там :D Ако някои иска някакво инфо да ми пише на ЛС

BlackEyedPeas
05-28-2011, 05:44
Мисля си за Руската или ПГОХ Райна Княгиня - Стара Загора

SiSi7yYy
05-28-2011, 07:58
Аз си мисля за Търговска гимназия " княз Симеон Търновски " и за ПГОХ "Райна княгиня" - Стара Загора :?

l0verch0y
05-28-2011, 08:14
Е така ще ги наредя ..
1.Климент Охридски
2.Хуманитарна гимназия
3.Строителния
4.Механо
5.Авто

ВАРНА

kamen971
05-28-2011, 08:41
Е така ще ги наредя ..
1.Климент Охридски
2.Хуманитарна гимназия
3.Строителния
4.Механо
5.Авто

ВАРНА
И аз съм от Варна,мисля да ги наредя:
1.1ЕГ англииски
2.1ЕГ немски
3.МГ информ
4.МГ англ
5.МГ немски
6.МГ информ.т.
7.5ЕГ

l0verch0y
05-28-2011, 08:44
Е така ще ги наредя ..
1.Климент Охридски
2.Хуманитарна гимназия
3.Строителния
4.Механо
5.Авто

ВАРНА
И аз съм от Варна,мисля да ги наредя:
1.1ЕГ англииски
2.1ЕГ немски
3.МГ информ
4.МГ англ
5.МГ немски
6.МГ информ.т.
7.5ЕГ

Аз искам някаде с информатика ама къфт сам прост куде ще вляза незнам

Fiction7577
05-28-2011, 10:18
Внимавайте с тая информатика. И мен много ме влечаха такива неща, исках да вляза там... е получи се, уча в ПМГ с информатика, но тази паралелка е жива ПАРОДИЯ на това, което си мислите че е.

Мен направо ме отвратиха от компютрите, сега сядам само за цъкане скайп или по форуми, много рядко се занимавам с програми....

Тва.... дано просто вие имате добри учители по предмета, въпреки че от никъде не чувам добри отзиви но...

Успех все пак.

nickeyy97
05-28-2011, 10:51
Някой от пловдив ?


Дам. Аз съм от Пловдив :) .. Сега само се притеснявам за математиката. А иначе - няма нужда да се ядосвам за грешките ми по Български език. Каквото и да съм направила, вече е минало 8-)

b3happy
05-28-2011, 11:49
Аз повече се притеснявах за преразказа, а той се оказа по-лесен от теста. xD Направила съм много глупави грешки на теста, за които много ме е яд, но каквото такова, сега остава само математиката. Успех на всички! :)

ss9
05-28-2011, 11:53
На теста неска нямам грешка, освен на 25 (не че ми е грешно), където нали е с отворен отг. и не знам колко ще ми дадат.. На преразказа очаквам 30-31 точки и така може да ми се получи към 5.85 (така се надявам де .. ;д , може пък мн да съм се изложила на 2 модул..)
охх...само математиката да я взема с над 5.50 ии умирамм :D
П.С. ако съм допускала грешки, това е защото бързам-имам да решавам по математика ... :-o
Е с такива резултати, 100% те приемат навсякъде ;)

tainstvenomomi4e
05-28-2011, 13:31
Аз ще кандидатствам в : 1ва Частна Английска гимазия Уилям Шекспир , Испанската, Френската, Руската и НПМГ :)

j0rka7aa
05-28-2011, 13:51
Аз ще кандидатствам в : 1ва Частна Английска гимазия Уилям Шекспир , Испанската, Френската, Руската и НПМГ :)

В никакъв случай недей да кандидатсваш в Руската. Супер пропаднало училище е. Ще направиш голям грешка.

BakuTo
05-28-2011, 14:39
На теста нямам грешки на затворените,но на 25 и онова с отстраняването на грешките нз колко ще ми земат....яд ме е за преразказа,че допуснах тъпи грешки а иначе никога не са ми били проблем.Надявам се на около 5.40

Strength
05-28-2011, 15:22
Някой от Пловдив към Национална Търговска Гимназия? :)

galet0
05-28-2011, 16:55
Някой от Пловдив към Национална Търговска Гимназия? :)

даа само че съм зле по математика
и география

Danny19
05-28-2011, 18:05
Аз на теста съм без грешка (освен на 25. , на който не знам колко точки ще ми дадат), а преразказът не ми беше голяма пречка
Има ли някой, който ще кандидатсва в НТБГ????

nickeyy97
05-28-2011, 19:43
Охххххх, аз много яко се панирах :cry: Ще кандидатствам в ЕГ "Пловдив" (Английската), и видях в един сайт, че минималния бал за момичета е 33 :( По Български език най-вероятно ще имам много висок резултат, защото си намерих една грешка , ама по математика не ми се мисли :-o

MoD3RatoR
05-28-2011, 20:09
Аз съм от Пловдив и се насочвам към ЕГ"Пловдив", защото тя е най-елитното училище в града. Не се притеснявам от това, колко ще уча и в какъв режим, цялата година се готвя за изпитите и смятам, че след успешното ми представяне по БЕЛ следва и отлично представяне по математика.

П.С. Посочете тема, където може след излизането на резултатите от тестовете може да се коментират и всеки да споделя постигнатото от годината ( учебната 2010/2011).
Темата е доба :)
Успех на всички седмоколасници сега и на всички бъдещи, който се насочват към добрите училища в града си,
]Успехи ученици[/color] !!! :)

nickeyy97
05-28-2011, 20:12
Аз съм от Пловдив и се насочвам към ЕГ"Пловдив", защото тя е най-елитното училище в града. Не се притеснявам от това, колко ще уча и в какъв режим, цялата година се готвя за изпитите и смятам, че след успешното ми представяне по БЕЛ следва и отлично представяне по математика.

П.С. Посочете тема, където може след излизането на резултатите от тестовете може да се коментират и всеки да споделя постигнатото от годината ( учебната 2010/2011).
Темата е доба :)
Успех на всички седмоколасници сега и на всички бъдещи, който се насочват към добрите училища в града си,
]Успехи ученици[/color] !!! :)

Амм кой език ще пишеш като първии?

galet0
05-28-2011, 22:59
Аз засега искам в руската..
или френската..'
или търговската...
Ох объркана съм

MoD3RatoR
05-29-2011, 07:31
Ами незнам , може би английската с немски , защото са два езика, а не с английски. :)

MoD3RatoR
05-29-2011, 11:12
На една от мойте учителки , тази по английски, племенницата й влезна в ЕГ"Пловдив" с бал 35,56. :shock: :shock: :shock:
Имала някакви грешки минимални в преразказа, а по математика 6.000. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:[/u]

nickeyy97
05-29-2011, 14:28
На една от мойте учителки , тази по английски, племенницата й влезна в ЕГ"Пловдив" с бал 35,56. :shock: :shock: :shock:
Имала някакви грешки минимални в преразказа, а по математика 6.000. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:[/u]

Точно заради това се притеснявам :( Аз най-много да стигна до бал 34.. Малка е вероятността да ме приемат. На второ място ще пиша сигурно ЕГ"Иван Вазов" с италиански или английски.. Ама наистина много се надявам за ЕГ "Пловдив" :)

Fiction7577
05-29-2011, 14:42
На една от мойте учителки , тази по английски, племенницата й влезна в ЕГ"Пловдив" с бал 35,56. :shock: :shock: :shock:
Имала някакви грешки минимални в преразказа, а по математика 6.000. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:[/u]

Точно заради това се притеснявам :( Аз най-много да стигна до бал 34.. Малка е вероятността да ме приемат. На второ място ще пиша сигурно ЕГ"Иван Вазов" с италиански или английски.. Ама наистина много се надявам за ЕГ "Пловдив" :)

Стига сте се плашили, бе. То щото сте много деца през 97-ма, та да няма достатъчно места... всеки ще бъде там където иска. Мен ми е по-жал за тия родени през 2002-2003, ей тогава не знам колко повече ще са местата от желаещите...

BulgaRiN
05-29-2011, 14:48
Радвайте се,че сме родени 97-ма,тогава е било голяма криза и раждаемостта е била по-малка,за това и сме с 5-6 хиляди по-малко от мин.година и конкуренцията ще е по-малко от 1,6 кандидати за 1 място.

nickeyy97
05-29-2011, 15:38
Дам, знам че е набор 97 наистина са малко, ама мене ме хвана паниката :-D

electricxx
05-29-2011, 18:36
Някой от Варна за Френската?

d0peboy
05-29-2011, 19:37
Някой от Варна за Френската?
IV ЕГ "Фредерик Жолио-Кюри" ли имаш предвид?

electricxx
05-29-2011, 21:30
Някой от Варна за Френската?
IV ЕГ "Фредерик Жолио-Кюри" ли имаш предвид?
Да, точно за нея става въпрос :)

MegiBoOm
05-30-2011, 05:31
GOOD LUCK!

aleks98
05-30-2011, 08:46
Здравейте, аз съм бъдещ седмокласник и знам, че все още е рано да мисля за кандидатстването ми след 7 клас, но се насочих към частните училища в София и по-точно Златарския. Ако може мнения за Златарски. Благодаря много. :))

alex4ety95
05-30-2011, 09:33
Мисля , че не трябва да съдите по миналогодишните балове за тазгодишните. Всяка година е различно, пример :2009 , когато аз кандидатствах , баловете бяха много ниски , с бал 31.100 и няколко (не помня точно) влязох в ЕГ"Иван Вазов" Пловдив с Испански , където принципно балът е най-високият след англиския; с този бал също така можех да влезна и в ЕГ"Пловдив" с Немски . Не се стресирайте толкова много по минали балове. Успокойте се малко ! :) Късмет от мен :P

Danny19
05-30-2011, 10:27
Казвайте как мина изпитът??? Аз от вторият модул реших 26,28 и 29 задача :( , а тест не ми се мисли просто...

awesomesheepy
05-30-2011, 10:58
Аз за Бургас ще пиша:
1) Английска
2) Френска
3) Италиянска/Испанска
8)

Наистина сме късметлии,че сме 97..

darsit0
05-30-2011, 11:37
Казвайте как мина изпитът??? Аз от вторият модул реших 26,28 и 29 задача :( , а тест не ми се мисли просто...

Аз реших 26, 27, 29 иии написах условието и няколко разсъждаванки по 30 :-D на 28 какво ти излезе :-o

c0ol133
05-30-2011, 11:54
на 28 и 29 колко получихте?
аз на 28 получих 5,20 ,а на 29-21 км .. на 30 само чертеж направих.. аа и някой знае ли кога излиза ключът с отговорите :D

maxidimov
05-30-2011, 11:57
на 28 и 29 колко получихте?
аз на 28 получих 5,20 ,а на 29-21 км .. на 30 само чертеж направих.. аа и някой знае ли кога излиза ключът с отговорите :D


28 - 5,20
29 - 24,5


;)

icecream17
05-30-2011, 11:59
Аз на теста се затрудних на 3-4 задачки, а от втория модул реших само 26 и 28 :( можех да реша и 30,но не занех как да го докажа това всичкото :( нищо не писах по 30 и 29 :(

digitalgirl93
05-30-2011, 11:59
На 26 отг. е 1; 27-90см^2 ; 28 - 5.20 ; 29 - 24.5km

Някой за 1ЕГ Варна с английски или немски? :D

maxidimov
05-30-2011, 12:47
94 точки. :P

keyti777
05-30-2011, 13:17
http://www.minedu.government.bg/opencms/opencms/top_menu/general/7klas/tests/test_math-7kl-30may2011.pdf

SpIdeR628
05-30-2011, 13:18
ох..тоя тест по мат беше малко гаден...и съм направила някви много тъпи грешки от бързане и притеснение...иначе...какъв е горе долу бала за търговксата в пловдив..ии някой знае ли нещо за национална гимназия по сценични и екранни изкуства..пак в плд :(

pancho97
05-30-2011, 13:27
имам общо 79 точки
на първи модул съм направил малко тъпи грешки и имам 54 точки
на втори модул 26, 28 и 29 са ми правилни, а 30 я реших до средата (не ми стигна времето да я дореша)- имам на нея 5т.
по Бел сигурно ще имам 85-90 т.
колебая се коя гимназия да пиша на 1 място - смг, испанска или френска(става въпрос за София)

maxidimov
05-30-2011, 13:38
имам общо 79 точки
на първи модул съм направил малко тъпи грешки и имам 54 точки
на втори модул 26, 28 и 29 са ми правилни, а 30 я реших до средата (не ми стигна времето да я дореша)- имам на нея 5т.
по Бел сигурно ще имам 85-90 т.
колебая се коя гимназия да пиша на 1 място - смг, испанска или френска(става въпрос за София)


Испанска ;)

MoD3RatoR
05-30-2011, 14:24
Аз на 1ви модул неможах да си ги запомна много, но на 2ти 26,29,30 задачи са ми напълно вярни. Включително и отговорите, и описанията на задачите, всичко...
Сега чакам резултатите на 10 юни, но може и по-рано да незнам кога. :D
Пожелавам на всички ви отлични резултати и да влезнете където искате без проблем.

Ето теста по Математика:
http://www.mon.bg/opencms/opencms/top_menu/general/7klas/tests/test_math-7kl-30may2011.pdf

Ето теста по Български език и литература:
http://www.mon.bg/opencms/opencms/top_menu/general/7klas/tests/test_bel_7kl-26May2011.pdf

Fiction7577
05-30-2011, 14:34
Ехххх що не бях 97 набор, ми съм 95, егати яките изпити сте имали и по математика и по БГ... късметлии! :wink:

Fiction7577
05-30-2011, 14:39
Ехххх що не бях 97 набор, ми съм 95, егати яките изпити сте имали и по математика и по БГ... късметлии! :wink:

c0ol133
05-30-2011, 14:57
омгг ... мн съм се издънила този път .. имам околу 45-50 точки,зависи на 2-ри модул колко ще ми дадът .. някой знаели колко точки трябват за 3-ка ??

pancho97
05-30-2011, 15:02
омгг ... мн съм се издънила този път .. имам околу 45-50 точки,зависи на 2-ри модъюул колко ще ми дадът .. някой знаели колко точки трябват за 3-ка ??
За 3ка 16точки
за 4ка 50 точки
за 5ца 72 точки

kamen971
05-30-2011, 15:05
На 26 отг. е 1; 27-90см^2 ; 28 - 5.20 ; 29 - 24.5km

Някой за 1ЕГ Варна с английски или немски? :D
Да аз ще кандидатствам в 1ЕГ Варна с немски ,но се притеснявам дали 33,7 бал ще ми стигне.

c0ol133
05-30-2011, 15:06
омгг ... мн съм се издънила този път .. имам околу 45-50 точки,зависи на 2-ри модъюул колко ще ми дадът .. някой знаели колко точки трябват за 3-ка ??
За 3ка 16точки
за 4ка 50 точки
за 5ца 72 точки

толкова малко за 3-ка ... не ми се вярва .. на пробния испит от 30 нагоре беше за 3 ... и сега би трябвало да е така..но незнам,може да са променили нещо .. затова попитах ;)

bobisg
05-30-2011, 16:04
Ехххх що не бях 97 набор, ми съм 95, егати яките изпити сте имали и по математика и по БГ... късметлии! :wink:
Точно така,за 95 беше много гаден,а за 96 беше що-годе лесен,особено по БЕЛ.Успех на бъдещите зайци. :-D

polssa
05-30-2011, 16:27
Хъмм.. по математика неска имам около 89 точки - 2 модул ми е верен без 28 задача , като на 29 и 30 описанието ми е перфектно (по мое мнение де..), затова там си давам по 10т., но може пък проверяващият да не ми даде.. Таа около 88-89 точки се върти работата-тоест 5.50-5.55-5.60 (достатъчно) ии да кажем 5.80 (а, дано ! ) по БЕЛ и влизам в НЕГ :grin: Стискайте палци, хора..аз ще стискам за вас :D :D

darsit0
05-30-2011, 16:52
На 26 отг. е 1; 27-90см^2 ; 28 - 5.20 ; 29 - 24.5km

Някой за 1ЕГ Варна с английски или немски? :D
Да аз ще кандидатствам в 1ЕГ Варна с немски ,но се притеснявам дали 33,7 бал ще ми стигне.

Колко е минималният бал за английски?

SpIdeR628
05-30-2011, 16:53
Има ли някой за национална търговска гимназия..? И колко горе долу бал трябва..? :?:

cvyrchence
05-30-2011, 17:38
90 точки, тва като оценка около 5.70