PDA

View Full Version : Фон-дьо-тени,коректори,основи за грим, пудри, ружове и т.н



Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15

FallForYou
07-07-2013, 22:57
Да, поръчах си сенки. Да си призная съм малко разочарована. Да, много цветове са, но са с размер на монета от 2 стотинки, по-светлите цветове са си направо еднакви, по-тъмните не са лоши, но за изграждане на някакъв по-интересен грим с ярки и различни цветове и дума не може да става. Всичко се слива и на окото ти отстава един странен цвят, смесица от всички. За устойчивост не мога да говоря, не съм доволна от цветовете, че да се гримирам и да изляза с тях. За щастие някакви реакции не съм получавал, срокът им на годност си е ок, доставката- също. Общо взето не съм доволна, но за 40 лв за такава палитра какво друго да очакваш.

Благодаря ти за бързия отговор ,Aniezina:)) И без това не ми изглеждаше особено надежден този сайт ,най-добре всеки продукт да се използва на място преди да се хвърляме на продукти ,за които не знаем как стоят на кожата :)

fizzyg
07-08-2013, 07:03
Здравейте мацита ,аз пък искам да попитам дали сте си поръчвали от ягодката? Качествени и истински ли са продуктите от там ? Попадали ли сте на такива с изтекъл срок на годност или различна консистенция от оригиналния?

По едно време много следях промоциите на сайта,обаче скоро четох в БГ мамма,че продуктите идвали с изтекъл срок на годност. Четох също,че ако поръчката ти надвишава 30 долара,трябва да ходи до границата. Това ми звучи леко абсурдно,но много от момичетата там го потвърдиха.

monroe999
07-09-2013, 13:09
в България няма ФДТ на Covergirl, нали? 8-)

strawberry88
07-09-2013, 13:43
в България няма ФДТ на Covergirl, нали? 8-)
Да. :/

gabriela.gesheva.7
07-09-2013, 14:20
Колебая се м/у ФДТ на Loreal True Match и Vichy Normaderm.. кожата ми е мнооого чувствителна и склонна към акне ... Предложения? :)

fizzyg
07-09-2013, 14:57
Ммм,Виши!

gabriela.gesheva.7
07-09-2013, 15:02
Ммм,Виши!
И аз повече към него клоня :D

monroe999
07-10-2013, 17:54
Да. :/
всички в ютюб го обсипвах с хвалби :(

monroe999
07-10-2013, 18:06
и козметика smashbox няма, нали... защо си нямаме нищо :D

rositzza
07-13-2013, 19:24
Някой може ли да ми препоръча хубава четка за пудра, на която не и падат космите :(

strawberry88
07-13-2013, 23:46
Някой може ли да ми препоръча хубава четка за пудра, на която не и падат космите :(

Еко туулс, Инглот.

Runaway11
07-14-2013, 09:36
и козметика smashbox няма, нали... защо си нямаме нищо :D

оххх тия са им толкова скъпи гримовете..бях си набелязала няколко неща и като отидох във Виена и им видях цените щях да се разплача ;ддддд

rositzza
07-14-2013, 10:40
Еко туулс, Инглот.

Мерси :) Вчера гледах някакви на артдеко доволни ли сте от тях

kalpazanka
07-14-2013, 10:57
Аз съм си заплюла екотуулс от ибей. Ще се обзаведа с всички възможни.

rositzza
07-14-2013, 12:49
^ по магазините има ли ги или само в интернет (заинтрегувахте ме с тези екотуулс :D )

strawberry88
07-14-2013, 13:21
^ по магазините има ли ги или само в интернет (заинтрегувахте ме с тези екотуулс :D )

Има ги в Лили, но са доста скъпи.

rositzza
07-14-2013, 14:26
Проблема ми е че никога не съм пазарувала от ибей и не знам как става :/

anonymous708973
07-14-2013, 19:31
Аз съм си заплюла екотуулс от ибей. Ще се обзаведа с всички възможни.

Няма да съжаляваш.
Оказа се, че моите са менте, обаче пак са уникални! Един косъм не им е паднал.

kalpazanka
07-17-2013, 07:15
Няма да съжаляваш.
Оказа се, че моите са менте, обаче пак са уникални! Един косъм не им е паднал.

http://replygif.net/i/875.gif

Как така менте?! По какво се познава?

Hayashi
07-17-2013, 10:33
Ментета имат разлики в опаковките и дръжките на четките. И моите са менте, обаче са изработени много качествено. Не се скубят и не са се сплескали, а съм ги мила толкова пъти вече.

anonymous708973
07-17-2013, 20:41
http://replygif.net/i/875.gif

Как така менте?! По какво се познава?

Няма да го разбереш преди да ги получиш, защото няма снимките, по които се познава.
Не намирам статията, но спокойно, моите са менте и са уникални.

deskyty.
07-18-2013, 15:34
Здравейте, ползвали ли сте Garnier BB крем и доволни ли сте от него?

Аз не използвам ФДТ, само BB cream-овете на garnier.. имам и 2-та, защото бяха на промоция. По принцип кожата ми е светла и затова съм си взела светлите варианти. Мнооого съм доволна! Варианта, който е 50 мл ухае невероятно и сложиш ли го изобщо не си личи, че носиш нещо. Изглежда много естествено, но ако наистина имаш да прикриваш по-добре използвай този от 40 мл. Хората казват, че са еднакви, но съвсем не е така. Единия е произведен в Германия, другия - във Франция. Препоръчвам ви ги !

FallForYou
07-18-2013, 21:47
Дами ,с всичките препоръки за камуфлажния коректор на ArtDeco реших да видя дали ще ме грабне ..Как го нанасяте вие ,защото на мен ми е ужасно странен

FallForYou
07-19-2013, 13:27
Искам да ви попитам и за тази основа http://www.enzo.bg/paese/make-up-base-osnova-za-smesena-i-mazna-kozha/ . От къде мога да си я купя? Хубава ли е? Да не изсушава прекалено? Ще съм ви благодарна ,ако споделите хаха

PullMeCloser
07-19-2013, 13:34
Дами ,с всичките препоръки за камуфлажния коректор на ArtDeco реших да видя дали ще ме грабне ..Как го нанасяте вие ,защото на мен ми е ужасно странен

Пробвала съм всеки възможен метод- гъбичка, четка, със затопляне, пръсти и каквото още се сетиш. Открих, че най-естествено стои нанесен с пръсти директно от кутийката(без затопляне) или с леко навлажнена гъбичка, като с пръсти покритието е по-добро.

PureSoul
07-23-2013, 17:39
Някой, който да е ползвал фон дьо тена Infallible на L'oreal?
http://www.5starcosmetics.co.uk/images/uploads/getbent.Jpeg

Because^You^Live
07-24-2013, 19:34
Rimmel Stay Matte къде я има в София, че не съм се заглеждала по щандовете?

purple_butterfly
07-24-2013, 19:42
аз съм доволна от Maybelline Affinitone 24h

Bloodlust
07-24-2013, 20:07
Rimmel Stay Matte къде я има в София, че не съм се заглеждала по щандовете?

DM, Lily.

lqlq89
08-02-2013, 11:16
^ Май има доста доволни от тази пудричка.

Искам да ви помоля за помощ..преди съм ползвала най-различни фон дьо тени, пудри и тн. Но ги спрях, защото много ми запушваха порите.
Та може ли да ми препоръчате нещо. Само за лек цвят на кожата :) със смесена кожа съм, даже понякога си е доста мазна..
Понякога имам и някоя друга пъпчица или белези ми остават, също, ако може и коректор някакъв. А той по-светъл ли трябва да е от пудрата примерно? И кога се нанася преди или след фон дьо тена?
Също си търся някакъв руж, без бронзиращо частици..да стои естествено. Бях чела, че за различните места трябват по-тъмен и по-светъл, така ли е? :)

Извинявам се, че ви затрупах наведнъж..
Благодаря предварително за отговорите! :)

п.п Както и някаква основа..
Искам лицето ми да изглежда естествено, а не да е като с маска :)

gabri3lla
08-02-2013, 12:26
Виждали ли сте такъв руж някъде???
http://3.bp.blogspot.com/-XuZ7A8hrHXc/Tdl-kJdFuxI/AAAAAAAAAHE/lBfOeQE64Sw/s640/manhattan-highlighting-powder-2.jpg
Прерових интернет, Ивис, ДМ, Лили и никъде го няма :-(

ana19
08-02-2013, 13:47
Нямам време да чета особено, но ще ви помоля да ми препоръчате някакъв водоустойчив и дълготраен молив за очи. Трябва ми, за да го нанасям по вътрешната част на окото, така че наистина трябва да е устойчив. :)

Hayashi
08-02-2013, 22:26
^ Май има доста доволни от тази пудричка.

Искам да ви помоля за помощ..преди съм ползвала най-различни фон дьо тени, пудри и тн. Но ги спрях, защото много ми запушваха порите.
Та може ли да ми препоръчате нещо. Само за лек цвят на кожата :) със смесена кожа съм, даже понякога си е доста мазна..
Понякога имам и някоя друга пъпчица или белези ми остават, също, ако може и коректор някакъв. А той по-светъл ли трябва да е от пудрата примерно? И кога се нанася преди или след фон дьо тена?
Също си търся някакъв руж, без бронзиращо частици..да стои естествено. Бях чела, че за различните места трябват по-тъмен и по-светъл, така ли е? :)

Извинявам се, че ви затрупах наведнъж..
Благодаря предварително за отговорите! :)

п.п Както и някаква основа..
Искам лицето ми да изглежда естествено, а не да е като с маска :)

Revlon Colorstay. Но е тежък. С база не мисля че би ти запушвал порите и ако си намериш цвета със сигурност няма да стои като маска.
С коректора зависи какво ти трябва да прикриваш. Зачервявания и пъпки аз прикривам като отдолу слагам зелен коректор, отгоре фон дю тен/ББ крем и след това бежов коректор.
Ружът си е въпрос на вкус, има ружове, които стават и за контуриране, има които стават и за хайлайтване, зависи какво искаш ти.

PullMeCloser
08-02-2013, 23:06
За мен контурирането е нещо прекалено за ежедневен грим. Коректорът се нанася върху фон-дьо-тена, но за мен лично и двете едновременно са излишни, само коректор и пудра вършат перфектна работа. Порите ти не би трябвало да се запушват, трябва ти и качествена бяла козметика. Слагаш ли кремче? Измиващ гел?

lqlq89
08-05-2013, 10:39
Да, имам си кремче и измиващ гел от козметичката ми, добри са. Но искам да си взема и някаква пудра лека или фон дьо тен. Също и някакво коректорче за прикриване на пъпчици, излизат ми от време на време.
А за руж, искам за скулите и да стои пак естествено. Да ми в свежо лицето и да няма брокати. :)

flappie
08-08-2013, 09:01
Здравейте!Трябва ми помощ в избора на ФДТ и предварително се извинявам, ако поста е малко дълъг.
Та, имам доста светла кожа и досега все не можех да си намеря наистина пасващ ФДТ.Оказа се, че на една марка най-светлия тон ми пасва, което е супер.Но както казах имам въпрос - скоро ще си купувам нов ФДТ за зимата, за училище.Според вас дали е по-добре да е по-покривен или да е по-лек, имам предвид кое ще е по-подходящо за училище.Притесненията ми относно по-покривните ФДТени идва от това, че при тях по-често се случва "ефекта маска" и освен това аз на училище слагам и спирала,очна линия,малко руж и се чудя дали с по-плътен и покривен ФДТ няма да седя изкуствено, а целта ми е ФДТенът да ми седи естествено.Какво ще ми препоръчате за естествен вид на училище - по-плътен и покривен ФДТ или нещо по-леко?
Мерси :)

Hayashi
08-08-2013, 10:09
За училище е най-добре да е възможо най-лек и естествен. Дори аз ти бих препоръчала тониран крем, но светлите тонове в България са кът, та трябва да потърсиш.

fama
08-08-2013, 14:23
Hayashi , какви коректори използваш?
Довечера съм на рожден ден, а цялото ми лице е с неизвестен и очудващо голям брой пъпки , което се случва за пръв път и много белези от тях . Кожата ми е комбинирана , а фдт ми свърши, предложете ми какъв да си взема ? Искам да си взема цц крема, но все още го няма при мен , някакви други предложения?

Hayashi
08-08-2013, 15:29
Вече почти не използвам. При мен много по-естествено стои да напластя фон дьо тен там където имам проблем. Иначе от време на време ползвам Tony Moly Baby Doll Pot и стикът на MUA.
Ако ти трябва спешно и само за една вечер ти препоръчвам Revlon Colorstay. Дори няма нужда от коректор, просто върху пъпките го нанеси с по-малка четка на 2-3 слоя.

flappie
08-08-2013, 19:54
Трябва ми помощ.Така, знам, че пудрата по принцип запушва порите, но моята кожа е наистина много предразположена към това.В момента си търся пудра, която не запушва порите, или поне не толкова много, може ли да ми препоръчате нещо?

flappie
08-10-2013, 12:24
Здрасти, както споменах кожата ми е предразположена към запушване на пори и търсех подходяща пудра/фдт/коректор.Искам да ви попитам за някакви мнения или впечатления за серията на Manhattan Cleraface.Как би се отразила на кожата ми и качествена ли е, насочила съм се към пудрата и коректора, а ако съм доволна бих взела и ФДТена.

FallForYou
08-10-2013, 22:21
Здрасти, както споменах кожата ми е предразположена към запушване на пори и търсех подходяща пудра/фдт/коректор.Искам да ви попитам за някакви мнения или впечатления за серията на Manhattan Cleraface.Как би се отразила на кожата ми и качествена ли е, насочила съм се към пудрата и коректора, а ако съм доволна бих взела и ФДТена.
Не съм използвала конкретната пудра ,но след изчитане на доста страници от темата си взех RIMMEL Stay Matte- много съм доволна ..седи естествено ,лека е и с малко коректор и пудра мисля, че е по-добрия вариант от фдт. Препоръчвам ти я!

flappie
08-11-2013, 09:06
Благодаря ти, но съм се насочила към нея заради проблеми с лесно запушващи се пори.

ManuelaK
08-13-2013, 12:51
^ Май има доста доволни от тази пудричка.

Искам да ви помоля за помощ..преди съм ползвала най-различни фон дьо тени, пудри и тн. Но ги спрях, защото много ми запушваха порите.
Та може ли да ми препоръчате нещо. Само за лек цвят на кожата :) със смесена кожа съм, даже понякога си е доста мазна..
Понякога имам и някоя друга пъпчица или белези ми остават, също, ако може и коректор някакъв. А той по-светъл ли трябва да е от пудрата примерно? И кога се нанася преди или след фон дьо тена?
Също си търся някакъв руж, без бронзиращо частици..да стои естествено. Бях чела, че за различните места трябват по-тъмен и по-светъл, така ли е? :)

Извинявам се, че ви затрупах наведнъж..
Благодаря предварително за отговорите! :)

п.п Както и някаква основа..
Искам лицето ми да изглежда естествено, а не да е като с маска :)

През лятото използвам тонираните слънцезащитни крем или фон дьо тен. Не нанасям нищо под тях, много са леки като текстура и просто уеднаквяват тена. Ето ги http://i.enzo.bg/detail/12/bioderma/birphow_kfcr20-2/bioderma-photoderm-max-%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%89-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D0%BD___2.jpghttp://i.enzo.bg/detail/12/vichy/vchcasw_kmup10/vichy-capital-soleil-%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B5%D 0%BD-%D1%84%D0%BE%D0%BD-%D0%B4%D1%8C%D0%BE-%D1%82%D0%B5%D0%BD-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%B2%D0%B0-%D0%B8-%D1%83%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B5%D 0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%B6%D0%B0-spf-30___2.jpg

Krasimirab
08-13-2013, 19:47
аз мога. :) имам светла кожа и не ми е лесно да си намирам хубави фондьотени,коректори,пудри и прочие.. наско обаче открих коректора на Estee Lauder ''double wear'' и съм повече от доволна. Е вярно е,че не е никак евтин,но е много ефикасен и се ползва дълго време. Покрива идеално, дълготраен е.. и също изглежда естествено.. има го в прекрасен светъл цвят. :) Надявам се поне мъничко да съм ти помогнала.. късмет :ДД

Krasimirab
08-13-2013, 19:53
Ползвала съм какво ли не.. от продукти на Avon до такива на Clinique,estee lauder и прочие.. и стигнах до изводите,че ако платиш малко повече резултатите са много,много по-добри.. е това е пределно ясно.. но все пак. Препоръчвам коректора на estee laude ''double wear'' ,от който съм повече от доволна :)

Krasimirab
08-13-2013, 19:53
Ползвала съм какво ли не.. от продукти на Avon до такива на Clinique,estee lauder и прочие.. и стигнах до изводите,че ако платиш малко повече резултатите са много,много по-добри.. е това е пределно ясно.. но все пак. Препоръчвам коректора на estee laude ''double wear'' ,от който съм повече от доволна..

Krasimirab
08-13-2013, 19:56
аз мога. :) имам светла кожа и не ми е лесно да си намирам хубави фондьотени,коректори,пудри и прочие.. наско обаче открих коректора на Estee Lauder ''double wear'' и съм повече от доволна. Е вярно е,че не е никак евтин,но е много ефикасен и се ползва дълго време. Покрива идеално, дълготраен е.. и също изглежда естествено.. има го в прекрасен светъл цвят. :) Надявам се поне мъничко да съм ти помогнала.. късмет :ДД ахахаха

Krasimirab
08-13-2013, 19:58
Здравейте!Трябва ми помощ в избора на ФДТ и предварително се извинявам, ако поста е малко дълъг.
Та, имам доста светла кожа и досега все не можех да си намеря наистина пасващ ФДТ.Оказа се, че на една марка най-светлия тон ми пасва, което е супер.Но както казах имам въпрос - скоро ще си купувам нов ФДТ за зимата, за училище.Според вас дали е по-добре да е по-покривен или да е по-лек, имам предвид кое ще е по-подходящо за училище.Притесненията ми относно по-покривните ФДТени идва от това, че при тях по-често се случва "ефекта маска" и освен това аз на училище слагам и спирала,очна линия,малко руж и се чудя дали с по-плътен и покривен ФДТ няма да седя изкуствено, а целта ми е ФДТенът да ми седи естествено.Какво ще ми препоръчате за естествен вид на училище - по-плътен и покривен ФДТ или нещо по-леко?
Мерси :) мисля,че нещо по-леко и светло ще е по-подходящо.. :) все пак като прекаваш време в класната стая.. шалове дрехи ала-бала .. и става топличко.. :))

rositzza
08-13-2013, 21:18
Ще ми препоръчате ли безцветна матираща пудра

Bloodlust
08-14-2013, 20:39
Ще ми препоръчате ли безцветна матираща пудра

За съжаление не мога да ти препоръчам какво да си вземеш, но ще те посъветвам какво да НЕ си вземаш - безцветната матираща на Есенс е голям боклук. Не матира добре първоначално, а след час-два прилично си лъсва лицето. Освен това ако случайно прекалиш с количеството ще приличаш на призрак в лицето.

rositzza
08-15-2013, 11:08
:D Мерси за съвета. Като цяло не съм доволна от есенс използвам само балсамите им kiss care, който са очудващо добри
EDIT: Като споменах балсам искам EOS :D ама май няма в България нали :cry:

Hayashi
08-15-2013, 12:36
EOS ги няма в България, но може да си ги поръчаш от eBay.

art355
08-18-2013, 14:58
ЗДравейте,бих искала да попитам за отзиви за фондьотена на Ревлон colorstay .ИСкам да е покривен ,но в никакъв случей да не стои като маска!Преди около седмица разглеждах тестера на colorstay v pikadili ,но ми се стори адски воден ?!? ДА попитам така ли трябва да е или дамият тестер е бил развален,ЩЕ бъда много благодарна ако ме посъветвате ,защото за две седмици си купих два фондьотена ,единият affinitone от който изобщо не съм доволна а и самият цвят ми стои розов върху кожата,другият е Rimmel MAtch perfection който е приятен,но не покрива много и бързо ми омазнява кожата (тя е смесена) .МЕрси предварително!

Hayashi
08-18-2013, 19:23
Тестерите обикновено ги държат много дълго време отворени и те се развалят. Неотваряният фон дьо тен не би трябвало да е чак толкова воден. А и от стоенето фон дьо тените се окисляват и започват да се образуват слоеве. При някои маслата се отцеждат най-отгоре.

Bloodlust
08-18-2013, 21:03
Май новата формула на Colorstay e по-течна от предишната, поне така бях чела. Но е и доста вероятно просто тестера да е развален, както каза Хаяши. Пробвай да фиксираш Match Perfection с някаква пудра ( Stay Matte примерно). Няма да помогне много за покритието, но поне няма да лъсваш.

akibaki
08-20-2013, 19:47
Здравейте,от много време се чудя,понеже много ми харесват озарени скули,ето такъв тип http://media.tumblr.com/tumblr_mdmvqrecui1ranwgw.jpg знам за бронзиращата пудра и хайлайтъра,но тези пудри повечето са по-тъмни и стои като руж повече,аз търся следния ефект- скулите да са озарени,но със същия цвят или поне близък на кожата ми,да не стои като руж. А хайлайтър някакъв на Люмен ми предложиха да пробвам днес и съвсем лекичко си личи.. някой би ли ми препоръчал какво ми трябва за моя случай и ако може някоя по-евтинка марка?

anonymous708973
08-20-2013, 20:54
Здравейте,от много време се чудя,понеже много ми харесват озарени скули,ето такъв тип http://media.tumblr.com/tumblr_mdmvqrecui1ranwgw.jpg знам за бронзиращата пудра и хайлайтъра,но тези пудри повечето са по-тъмни и стои като руж повече,аз търся следния ефект- скулите да са озарени,но със същия цвят или поне близък на кожата ми,да не стои като руж. А хайлайтър някакъв на Люмен ми предложиха да пробвам днес и съвсем лекичко си личи.. някой би ли ми препоръчал какво ми трябва за моя случай и ако може някоя по-евтинка марка?

Козметичните акции са създали погрешното усещане, че имаме нужда от продукти, от които нямаме. Измислят ниша (проблем) и я запълват с продукт (решение). Така е и с основата за грим, така е и с хайлайтера. Всеки светъл и блестящ руж ще ти свърши работа, аз имам 49 номер на Севънтийн. Абсолютно всички перлени бели/телесин сенки също ще ти свършат работа.

FallForYou
08-20-2013, 21:28
Мацита ,имам въпрос към вас)) Една моя приятелка е в USA за месец и имам възможност да ми донесе различни козметични продукти ,които например ги има само там или някоя USA марка ...таа ,препоръчайте ми нещо ,от което сте доволни или някоя ваша позната Нямам представа как да се възползвам иначе. Мерси!

monroe999
08-25-2013, 17:01
Мацита ,имам въпрос към вас)) Една моя приятелка е в USA за месец и имам възможност да ми донесе различни козметични продукти ,които например ги има само там или някоя USA марка ...таа ,препоръчайте ми нещо ,от което сте доволни или някоя ваша позната Нямам представа как да се възползвам иначе. Мерси!

продукти нааа Covergirl примерно 8-)

monroe999
08-31-2013, 13:36
момичета, имам важен въпрос!!! имам коректора на Артдеко, продавачката ми препоръча да си взема нааай-светлия цвят, за да покрива по-добре пъпчици и зачервявания, аз съм доста бяла, но все пак ми е прекалено светъл, отгоре ако минавам с пудра дали ще го покрива?

fizzyg
08-31-2013, 13:56
Ако е покривна,ще стане номера. :)

Hayashi
08-31-2013, 14:19
момичета, имам важен въпрос!!! имам коректора на Артдеко, продавачката ми препоръча да си взема нааай-светлия цвят, за да покрива по-добре пъпчици и зачервявания, аз съм доста бяла, но все пак ми е прекалено светъл, отгоре ако минавам с пудра дали ще го покрива?

Ако сложиш много пудра, според мен, ще стане като напукан гипс.

monroe999
08-31-2013, 16:02
супер значи 8-)

а някоя ползвала ли коректора на Буржоа Healthy Mix? гледах, че го слагат и под очите, и на пъпчици и т.н., аз нямам кръгове под очите, но ми харесва как озарява коректор под очите. та ще ми свърши ли тази работа и за пъпки?

ADMIRALKA14
08-31-2013, 17:29
Някой може ли да препоръча лек фон дьо тен, който да стои естествено до 30-35лв. за проблемна кожа?

Penny Lane.
08-31-2013, 17:37
супер значи 8-)

а някоя ползвала ли коректора на Буржоа Healthy Mix? гледах, че го слагат и под очите, и на пъпчици и т.н., аз нямам кръгове под очите, но ми харесва как озарява коректор под очите. та ще ми свърши ли тази работа и за пъпки?

Аз го имам. Да - върши работа. :)

Hayashi
08-31-2013, 20:21
Някой може ли да препоръча лек фон дьо тен, който да стои естествено до 30-35лв. за проблемна кожа?

Revlon Colorstay и Revlon Photoready. Вторият не съм го носила продължително време, но съм го пробвала и стои много добре. Colorstay е по-покривен, но не стои като маска.

Penny Lane.
09-01-2013, 12:46
http://www.ideaalkosmeetika.ee/sites/default/files/styles/400x400/public/bourjois_bb_cream_21_400x400.jpg
Някой да го е ползвал? Доста покривен ми изглежда от ревютата, които съм чела.

monroe999
09-01-2013, 16:14
Аз го имам. Да - върши работа. :)

и за под очите, и за пъпчици? добре ли ги прикрива?

Penny Lane.
09-01-2013, 19:24
^ Да.
По принцип е със средно покритие. Ако си със суха кожа може да имаш проблем, но ако слагаш крем отдолу ще е наред. :)

nix23
09-02-2013, 08:43
Скоро ми похвалиха много Paese Long Cover Fluid течен фон дьо тен и искам да попитам някой ползвал ли го е?

ManuelaK
09-03-2013, 15:17
Някой може ли да препоръча лек фон дьо тен, който да стои естествено до 30-35лв. за проблемна кожа?
Опитай този на Vichy !

http://i.enzo.bg/detail/12/vichy/vchnrtw_kmup49/vichy-normaderm-teint-%D1%82%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D1%84%D0%BE%D0%BD-%D0%B4%D1%8C%D0%BE-%D1%82%D0%B5%D0%BD-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%BD%D 0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%B6%D0%B0-%D0%B0%D0%BA%D0%BD%D0%B5___3.jpg

cookie.monster
09-03-2013, 17:57
Здравейте, бихте ли ми препоръчали някакъв коректор за тъмни кръгове под очите? :))

weheartiit
09-04-2013, 21:18
^ за този съм чела многооо добри мнения http://2.bp.blogspot.com/-YDw16_p4OCs/T1AMt7QntpI/AAAAAAAAAkM/tcjktFZWX2E/s400/Maybelline-Instant-Age-Rewind-The-Eraser-Dark-Circles-Concealer.jpg мисля и аз да си го взма.Само не съм сигурна дали става за младежка кожа ,ако някой е запознат да каже.

elly22
09-07-2013, 12:18
Можете ли да ми препоръчате някакъв ББ крем ?

Hayashi
09-07-2013, 18:18
^ За каква кожа?

anonymous708973
09-07-2013, 22:38
^ за този съм чела многооо добри мнения http://2.bp.blogspot.com/-YDw16_p4OCs/T1AMt7QntpI/AAAAAAAAAkM/tcjktFZWX2E/s400/Maybelline-Instant-Age-Rewind-The-Eraser-Dark-Circles-Concealer.jpg мисля и аз да си го взма.Само не съм сигурна дали става за младежка кожа ,ако някой е запознат да каже.

Не, този озарява, не е добра идея. Първо се скриват сенките, после се озарява, иначе е ужасно.

Wake me up на Римел е супер.

weheartiit
09-08-2013, 10:05
^о благодаря ти ,ще видя и него .
само да те питам освен за тъмните кръгове ,добър ли е и за цялото лице ,
прикрива ли зачарвявания и т.н. ? :)

koteto4
09-08-2013, 16:00
Привет момичета ! :) Бихте ли ми препоръчали някакъв ФДТ/ББ крем за смесена или мазна кожа . До сега не съм използвала и ме е страх дали ще си уцеля цвета , но мисля да отида в ДМ и да помоля за малко помощ в избора , но реших първо да се посъветвам . НЕ искам във фдт/бб-то да има от онези "блестящи" частички , т.е предпочитам да е матиращ , но не знам на кои марки са хубави и кое ще е подходящо за мен. Не искам да е супер покривен ,просто за моменти , в които имам някакви проблеми с кожата да успява да ги прикрие .
Благодаря предварително ! :)

FallForYou
09-08-2013, 17:46
Привет момичета ! :) Бихте ли ми препоръчали някакъв ФДТ/ББ крем за смесена или мазна кожа . До сега не съм използвала и ме е страх дали ще си уцеля цвета , но мисля да отида в ДМ и да помоля за малко помощ в избора , но реших първо да се посъветвам . НЕ искам във фдт/бб-то да има от онези "блестящи" частички , т.е предпочитам да е матиращ , но не знам на кои марки са хубави и кое ще е подходящо за мен. Не искам да е супер покривен ,просто за моменти , в които имам някакви проблеми с кожата да успява да ги прикрие .
Благодаря предварително ! :)
Бих ти препоръчала да използваш хубав покривен коректор и матираща пудра- по-добрият вариант според мен //от няколко месеца не използвам фдт ,защото открих колко по-добре се чувства кожата ми с лек коректор и малко пудра... много по-свежа и ненатоварена, Успех! //// ако държиш да е фдт ти предлагам Healthy mix на Bourjois -него използвах 2 години и също съм със смесена и склонна към омазняване кожа -с подходяща база или крем е супер!

koteto4
09-08-2013, 18:18
нямам проблем дори да е коректор + пудра , но както казах съм тотално неориентирана какви марки да търся :D тези , които използваш ти , какви са ? :)
имате ли мнение за някоя от тези пудри ?
1- http://www.chicprofile.com/wp-content/uploads/2010/09/Manhattan-fall-2010-mat-loose-powder.jpg
2- https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT5oT05voFUiffyq5M1_qEX9saJpku62 u9v-Xe90rtFzwenAstFFg
3- http://www.maybelline.com/~/media/Images/MNY/Global/Home/Products/Face-Makeup/Powder/Dream-Matte-Powder/Cream/dream-matte-powder_pack-shot-crop.png
а за ФДТ на Bourjois Healthy mix , в него няма ли нещо блестящо ? :D

FallForYou
09-08-2013, 18:53
нямам проблем дори да е коректор + пудра , но както казах съм тотално неориентирана какви марки да търся :D тези , които използваш ти , какви са ? :)
имате ли мнение за някоя от тези пудри ?
1- http://www.chicprofile.com/wp-content/uploads/2010/09/Manhattan-fall-2010-mat-loose-powder.jpg
2- https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT5oT05voFUiffyq5M1_qEX9saJpku62 u9v-Xe90rtFzwenAstFFg
3- http://www.maybelline.com/~/media/Images/MNY/Global/Home/Products/Face-Makeup/Powder/Dream-Matte-Powder/Cream/dream-matte-powder_pack-shot-crop.png
а за ФДТ на Bourjois Healthy mix , в него няма ли нещо блестящо ? :D

Аз използвам Stay Matte на Rimmel и съм много доволна- няма го ефекта на покрито с брашно лице хаха и е подходяща за кожата ми ,с малко кореткор отдолу е чудесна!

ManuelaK
09-10-2013, 15:24
Привет момичета ! :) Бихте ли ми препоръчали някакъв ФДТ/ББ крем за смесена или мазна кожа . До сега не съм използвала и ме е страх дали ще си уцеля цвета , но мисля да отида в ДМ и да помоля за малко помощ в избора , но реших първо да се посъветвам . НЕ искам във фдт/бб-то да има от онези "блестящи" частички , т.е предпочитам да е матиращ , но не знам на кои марки са хубави и кое ще е подходящо за мен. Не искам да е супер покривен ,просто за моменти , в които имам някакви проблеми с кожата да успява да ги прикрие .
Благодаря предварително ! :)

http://www.enzo.bg/FotoCache/detail/12/vichy/vchnaiw_kmup20/vichy-normateint-%D1%84%D0%BE%D0%BD-%D0%B4%D1%8C%D0%BE-%D1%82%D0%B5%D0%BD-%D0%B7%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82%D 0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%B6%D0%B0___2.jpg
Това ще регулира мазнината на кожата и е много леко за лицето

Bloodlust
09-11-2013, 18:02
Бих ти препоръчала да използваш хубав покривен коректор и матираща пудра- по-добрият вариант според мен //от няколко месеца не използвам фдт ,защото открих колко по-добре се чувства кожата ми с лек коректор и малко пудра... много по-свежа и ненатоварена

Напълно подкрепям. Аз използвам Stay Matte пудра и Maybelline Affinitone коректор. Пудрата е супер като текстура, ефект и дори аромата й е ненатрапчив. От коректора не съм чак толкова доволна, защото не ми е достатъчно покривен.

PureSoul
09-12-2013, 19:50
Доволни ли сте от пудрите и ружовете на Флормар? По някакви спомени преди мнооого време някой беше дал хубаво мнение

rositzza
09-13-2013, 17:36
От коя база за сенки сте доволни

brokeback
09-15-2013, 16:27
Какво мислите за ББ кремът на Гарниер? И този на Мейбълин? Чувала съм добри отзиви и за двата.

anonymous708973
09-15-2013, 17:49
Да попитам и тук:
Виждали ли сте в България фон-дьо-тен стик на Мейбълин от серията Fit me? Същите цветове като течните еквиваленти, просто под формата на матиращ стик.

Bloodlust
09-15-2013, 19:24
Да попитам и тук:
Виждали ли сте в България фон-дьо-тен стик на Мейбълин от серията Fit me? Същите цветове като течните еквиваленти, просто под формата на матиращ стик.

Аз лично не съм ги виждала. За да си на 100% сигурна просто попитай на ФБ страницата им. Повечето марки отговарят изчерпателно и дори казват кога (ако) продукта ще се лансира при нас.

sunshine26
09-18-2013, 14:10
Здравейте момичета ! Бихте ли ми препоръчали фон дьо тен с лека покривност, но да е нещо по-леко и ненатрапчиво, по принцип кожата ми не е проблемна, но от време на време ми се налага да прикривам зачервявания от пъпчици по брадичката. Благодаря предварително !! :)

rositzza
09-19-2013, 00:12
^
http://www.marvi.bg/pr_images/20121008095728_maybelline-affinitone1.jpg

Някой ползвал ли е сета за вежди на есенс (http://www.otzivi.bg/storage1/images/catalog/item2359/pic2334/View.jpg ) и доволен ли е? Или да ми препоръчате друга марка, която да използвам

Bloodlust
09-19-2013, 08:53
Или да ми препоръчате друга марка, която да използвам

Избираш си матови сенки в подходящ цвят и готово. Аз използвам Revlon Matte единичка, цвят Rich Sable. Нанасям със скосена четка за очна линия. От бюджетните мисля, че Флормар имат хубави матови сенки.

rositzza
09-20-2013, 23:04
Мерси :)

PureSoul
09-28-2013, 07:43
можете ли да ми препоръчате някоя пудра от масовите марки, която да е по-жълтеникава :)

dulcinea17
10-03-2013, 13:10
Днес си поръчах тези сенки http://bg.strawberrynet.com/makeup/shiseido/the-makeup-silky-eye-shadow-quad/161516/#DETAIL и нямам търпение вече да ги получа. Казаха ми, че били много качествени, дано да е така :)

Anita Bambina
10-06-2013, 23:18
Привет :) Мнения и отзиви от пудрите на INGLOT?

Bloodlust
10-09-2013, 16:56
можете ли да ми препоръчате някоя пудра от масовите марки, която да е по-жълтеникава :)
Rimmel имат жълтеникави, Deborah също.

PureSoul
10-09-2013, 18:17
мерси, всъщност точно такава на римел си взех :)

peti123
10-15-2013, 20:46
Предполагам ,че сте писали за това , което търся , но темата е толкова голяма,че да си призная изобщо не ми се търси. Та преди няколко дни видях фондиотен essence all day , та понеже скоро ще се налага да си купя някакъв , защото карам с един ББ крем, искам да попитам има ли хора , които го ползват, доволни ли са , издържлив ли е иии покривен ли е , особено дали е покривен , защото с тия ББ кремове, нищо не прикривам. Благодаря предварително . :)

sugargirl94
10-19-2013, 10:15
Отзиви за bourjois healthy mix serum ?
През зимата кожата ми се изсушава и от студа става много сивкава и всички дребни неща започват да си личат супер много. Покривен ли е , издръжлив ли е ?
И някакъв крем да ми предложите за около очите, защото като си слагам коректор или след 2 часа няма нищо, или се е насъбрало в гънките и седи много сухо.
http://m5.paperblog.com/i/43/438336/nanshy-foundation-brush-set-and-holder-L-3652Gv.jpeg Такава четка за фдт къде мога да си намеря ?

Bloodlust
10-19-2013, 18:42
Повечето кремове за очи са с антибръчкови съставки, няма смисъл да почваш от сега. Купи си масло от гроздови семки или пшеничен зародиш и мацай вечер под очите.

FallForYou
10-19-2013, 21:47
Отзиви за bourjois healthy mix serum ?
През зимата кожата ми се изсушава и от студа става много сивкава и всички дребни неща започват да си личат супер много. Покривен ли е , издръжлив ли е ?
И някакъв крем да ми предложите за около очите, защото като си слагам коректор или след 2 часа няма нищо, или се е насъбрало в гънките и седи много сухо.
http://m5.paperblog.com/i/43/438336/nanshy-foundation-brush-set-and-holder-L-3652Gv.jpeg Такава четка за фдт къде мога да си намеря ?

Хелти микс серум не е никак покривен ,по-скоро е като бб крем. Ако търсиш ефекта на изравняване на тена и нищо повече- вземи си го. Аз лично не го препоръчвам ,защото не покрива моите изисквания

anonymous708973
10-20-2013, 16:11
Да си кажа: аз ползвам муса на M.Asam в момента, безкрайно съм доволна от него, ама на мен лично просто не ми пасва за зимата. Кожата ми е по-суха, изпръхнала, избиват ми малки като пъпчици, абе... не е готина като през лятото. Майка ми го ползва целогодишно и винаги изглежда еднакво, ама... при мен - нъцки. Та съм решила да си взема True Match на Лореал, че Laurent Curtis го хвали като много покривен, и CC крема на МаксФактор, само да се видя с пари, които мога да прежаля, което няма да стане скоро... Абе, дано тоя пък си уцеля цвета, че ще се гръмна иначе.

Hayashi
10-20-2013, 17:39
Според мен, лично, е по-добре да си вземеш по-подхранващ крем. Самият фон дьо тен няма да ти подхрани кожата.

anonymous708973
10-21-2013, 14:09
Уж имам, даже е с някъв 15-ти фактор, по-мазен е, ама... не знам.

dulcinea17
10-23-2013, 12:48
Момичета, препоръчайте хубав СС крем

anonymous708973
10-23-2013, 21:31
Максфактор, разбира се! Прочети малко бюти статии, масово мненията са прекрасни!

Абе, защо не виждам True Match на Лореал о.О

Hayashi
10-23-2013, 23:50
Само дето МаксФактора е минал покрай CC крема, ама нищо не закачил. Чист фон дьо тен си е.

bloodymirror
10-25-2013, 13:21
Искам да ви помоля да ми препоръчате две неща-хубав матиращ и НЕ СКЪП крем и някаква също не СКЪПА пудра,пак матираща.

YoAnA_kiiss
10-25-2013, 16:17
Здравейте, имам проблем тена на лицето ми е неравен и челото ми е много по-тъмно от останалата част. Мисълта ми е по-добре по-светъл или по-тъмен фдт да си взема..? Аз смятам, че би било по-добре по-тъмен, защото по-светлия може да стои като маска, но все пак искам Вашето мнение... И ако може да ми препоръчате някакъв фдт ще съм Ви много благодарна :))

Bloodlust
10-26-2013, 19:19
bloodymirror в момента в аптеките тече промоция с тестери на серията Vichy Normaderm. На мен лично ми допадна кремчето, вземи, пробвай. Гела също е много добър. Пудра - Rimmel Stay Matte.

YoAnA_kiiss избери си цвета фдт така, че да пасва на врата/деколтето/по-голямата част от лицето ти. Нали все пак идеята е да се прикрие несъвършенството (по-тъмното чело), а не да се ръководиш от него.

YoAnA_kiiss
10-27-2013, 06:52
Много ти благодаря за съвета, обаче преди като си взех такъв фдт, който да пасва на останалата част от лицето на челото ми стоеше като маска. Не знам може би пък е бил прекалено светъл или аз не съм могла да го нанеса както трябва. Ако може да ми препоръчате някакъв фдт. който е покривен и да е за смесена към мазна кожа?...

Hayashi
10-27-2013, 14:41
Вземи си два и ги преливай, тогава. Пробвай Revlon Colorstay.

kaRamella
10-28-2013, 18:28
Здравейте :)
Искам да ви питам ползвали ли сте фон-дьо тен тип МУС ?
Аз имам един от който съм доволна и е на s.he stylezone, но пък ми е тъмен : (
Кожата ми е светла ( НО НЕ РОЗОВА, А ЖЪЛТЕНЕЕ ) .
Вие от кои сте доволни и има ли такива цветове?

ManuelaK
11-04-2013, 18:04
Искам да ви помоля да ми препоръчате две неща-хубав матиращ и НЕ СКЪП крем и някаква също не СКЪПА пудра,пак матираща.
Бих ти препоръчала тази пудра
http://www.enzo.bg/gabriella-salvete/pressed-powder-matirassha-pudra/

ManuelaK
11-04-2013, 18:12
Здравейте :)
Искам да ви питам ползвали ли сте фон-дьо тен тип МУС ?
Аз имам един от който съм доволна и е на s.he stylezone, но пък ми е тъмен : (
Кожата ми е светла ( НО НЕ РОЗОВА, А ЖЪЛТЕНЕЕ ) .
Вие от кои сте доволни и има ли такива цветове?

Пробвай този,не е сух..тип мус е и при нанасянето покрива много добре.
http://i.enzo.bg/detail/12/max-factor/mxfmtlw_kmup01/max-factor-miracle-touch-%D1%84%D0%BE%D0%BD-%D0%B4%D1%8C%D0%BE-%D1%82%D0%B5%D0%BD-%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D1%82%D0%B8%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%BA%D0%BE%D0%B6%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B5%D1%82%D0%BE___3.jpg

Goddess
11-04-2013, 20:30
Хубав хайлайтър, освен стика на Макс Фактор?

Bloodlust
11-04-2013, 20:37
Хубав хайлайтър, освен стика на Макс Фактор?

Bourjois от единичните, кръгли сенки цвят 08 Beige Rose. Много е фин, озарява без да се личат някакви бляскави частички. Ето снимка: http://4.bp.blogspot.com/-2j893WR1Ju8/TpUcVFafwbI/AAAAAAAACOI/m5tsE1fIDXM/s1600/IMG_4612.JPG

anonymous708973
11-04-2013, 20:51
Здравейте :)
Искам да ви питам ползвали ли сте фон-дьо тен тип МУС ?
Аз имам един от който съм доволна и е на s.he stylezone, но пък ми е тъмен : (
Кожата ми е светла ( НО НЕ РОЗОВА, А ЖЪЛТЕНЕЕ ) .
Вие от кои сте доволни и има ли такива цветове?

Същата кожа съм и аз.
Мусът лично на мен за през зимата не ми допада като формула, но майка ми си го ползва целогодишно и е уникално щастлива.
Използвам на M.ASAM. По-скъпичък е - към 37-8 лв, обаче се заклевам в него. Изглежда уникално тъмен, обаче пасва на абсолютно всеки тип кожа. Аз съм доста бяла.

http://mybeautymadness.bg-damma.com/2013/02/18/%d0%ba%d0%be%d0%b7%d0%bc%d0%b5%d1%82%d0%b8%d0%ba%d 0%b0-m-asam/
Последния абзац прочети.

Ако ти допадне, кажи да ти дам сайта за поръчване, че са два и има леко объркване.

Goddess
11-04-2013, 23:38
Bourjois от единичните, кръгли сенки цвят 08 Beige Rose. Много е фин, озарява без да се личат някакви бляскави частички. Ето снимка: http://4.bp.blogspot.com/-2j893WR1Ju8/TpUcVFafwbI/AAAAAAAACOI/m5tsE1fIDXM/s1600/IMG_4612.JPG

Супер, ще го погледна. Но всъщност нямам против да си личат частички стига да са по-фини, нещо от сорта: http://www.grimiornata.com/wp-content/uploads/2012/10/P10306891-600x337.jpg

Bloodlust
11-05-2013, 20:07
Супер, ще го погледна. Но всъщност нямам против да си личат частички стига да са по-фини, нещо от сорта: http://www.grimiornata.com/wp-content/uploads/2012/10/P10306891-600x337.jpg

Първото, което ми идва на ум, са хайлайтърите на Umbrella. Водят се Teracotta Powder, пак няма брокат, но определено имат силен озаряващ ефект подобен на този от снимката. Изглеждат розови в кутийката, но нанесени са почти безцветни. Много са евтини, от порядъка на 4-5 лв. Виждала съм ги в Елитис. :)

dulcinea17
11-07-2013, 10:26
Ползвали ли сте грим на тази марка - http://bg.strawberrynet.com/makeup/sue-devitt/illuminating-eye-shadow-quad--/162432/#DETAIL
Загледах се по тези сенки, но никога не съм имала нещо тяхно и се чудя дали са хубави

Hayashi
11-07-2013, 14:56
^ Говореше се в Мамата, че често продуктите от този сайт винаги са стари и отиват на митницата.

Много хубав хайлайтър е здрачовата пудра на Essence. Но тя си е точно златна и не на всеки ще му хареса.

Goddess
11-07-2013, 21:10
Първото, което ми идва на ум, са хайлайтърите на Umbrella. Водят се Teracotta Powder, пак няма брокат, но определено имат силен озаряващ ефект подобен на този от снимката. Изглеждат розови в кутийката, но нанесени са почти безцветни. Много са евтини, от порядъка на 4-5 лв. Виждала съм ги в Елитис. :)

Мерси, ще проверя и за тях. :)


^ Говореше се в Мамата, че често продуктите от този сайт винаги са стари и отиват на митницата.

Много хубав хайлайтър е здрачовата пудра на Essence. Но тя си е точно златна и не на всеки ще му хареса.

Златно ме устройва идеално. ;д Има ли я в дм/лили? Че май не съм я срещала..

Hayashi
11-07-2013, 21:29
Ами тя е лимитка уж, но аз си я взех доста след като я пуснаха. При нас в dm я нямаше обаче.

JoLLiE92
11-09-2013, 16:06
Някой от вас пробвал ли е ей тея работи и дали още ги има?
http://1.bp.blogspot.com/-nRm18piH1jM/UBF1ye7tZ6I/AAAAAAAABZc/ztCZ4ygOPDA/s1600/CIMG6839.JPG

girl91
11-09-2013, 22:39
Златно ме устройва идеално. ;д Има ли я в дм/лили? Че май не съм я срещала..

Има я все още в някои магазини. В Елитис видях скоро, че има.
Аз я имам пудрата и ми харесва.
http://chicprofile.com/wp-content/uploads/2012/10/Essence-Winter-2012-Twilight-Saga-Breaking-Dawn-Part2-Shimmer-Powder.jpg
http://2.bp.blogspot.com/-2ADRIbaL3F8/ULJb8lK_-eI/AAAAAAAACc0/54zAeDhXps0/s320/essence+breaking+dawn+II+shimmer+powder.jpg

gabriela.gesheva.7
11-11-2013, 18:28
Здравейтееее :) Искам да си взема палитра от фдт/коректори за да правя контури и светлосенки ( мечтая си за тази на Ben Nye, но финансите не ми го позволяват :D ) и случайно видях тези : http://www.lollipopcosmetics.com/index.php?route=product/product&product_id=111 Не ми изглеждат много читави, затова ще ви помоля за съвет за качествена, но не и много скъпа от сорта на Диор,YSL и т.н. козметика и къде мога да я намеря :) Благодаря ви

Hayashi
11-11-2013, 18:35
Здравейтееее :) Искам да си взема палитра от фдт/коректори за да правя контури и светлосенки ( мечтая си за тази на Ben Nye, но финансите не ми го позволяват :D ) и случайно видях тези : http://www.lollipopcosmetics.com/index.php?route=product/product&product_id=111 Не ми изглеждат много читави, затова ще ви помоля за съвет за качествена, но не и много скъпа от сорта на Диор,YSL и т.н. козметика и къде мога да я намеря :) Благодаря ви

Защо просто не си купиш отделно коректори или фон дьо тени?

gabriela.gesheva.7
11-11-2013, 18:40
Защо просто не си купиш отделно коректори или фон дьо тени?

Ами честно обмислях този вариант, но не съм сигурна защото ми е мноооого чувствителна кожата и използвам мед. козметика :D и да не се обрина нещо... но е вариант с коректори да пробвам защо не :)

Goddess
11-11-2013, 18:46
Има я все още в някои магазини. В Елитис видях скоро, че има.
Аз я имам пудрата и ми харесва.
http://chicprofile.com/wp-content/uploads/2012/10/Essence-Winter-2012-Twilight-Saga-Breaking-Dawn-Part2-Shimmer-Powder.jpg
http://2.bp.blogspot.com/-2ADRIbaL3F8/ULJb8lK_-eI/AAAAAAAACc0/54zAeDhXps0/s320/essence+breaking+dawn+II+shimmer+powder.jpg

Аз доста й се навих, обаче в дм я нямаше, а пък този магазин Елитис го чувам за 1ви път и гледам, че се намира в Люлин, до който не бих се прежалила да отида. ;д Но си я намерих в този сайт: http://beautycosmetic.biz/essence-essence-twilight-limited-edition-shimmer-powder-p-8334.html

Някой поръчвал ли е от тук? Колко е доставката?

едит: и някой има ли отзиви за камувлажния коректор на катрис? ( за околоочния контур ми трябва )

PureSoul
11-11-2013, 19:54
^ аз.. с доста тежки кръгове съм и съм повече от доволна от към покритие, държи си цял ден и ми изглежда икономичен, защото се използва изключително малко количество.. аз съм много доволна :) eстествено с кремче отдолу, защото си е по-сухичък

Goddess
11-11-2013, 21:49
^ аз.. с доста тежки кръгове съм и съм повече от доволна от към покритие, държи си цял ден и ми изглежда икономичен, защото се използва изключително малко количество.. аз съм много доволна :) eстествено с кремче отдолу, защото си е по-сухичък

Супер, ще го пробвам. А събира ли се много в гънките?

anonymous708973
11-12-2013, 13:04
Ще се изям. Никъде не мога да намеря козметика на Ревлон, искам да си купя Nearly Naked или нещо подобно беше. ГР!

PureSoul
11-12-2013, 18:25
Супер, ще го пробвам. А събира ли се много в гънките?

аз поне нямам такъв проблем с този коректор..

Party Animal
11-13-2013, 15:35
Някой от вас да е ползвал спрей за фиксиране на грима?И какви бази за фдт ползвате?

monroe999
11-17-2013, 13:50
каква четка ползвате за пудра? аз имам само тази на Essence, но не ми допада много, мисля си за някаква голяма четка

monroe999
11-17-2013, 13:56
и камуфлажния на АртДеко отгоре с какво го покривате? аз като сложа пудра отгоре, стои едно такова много гадно...

weheartiit
11-17-2013, 17:17
http://apteka.framar.bg/30025410/%D0%B2%D0%B8%D1%88%D0%B8-%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D 0%BD%D0%B4-%D1%84%D0%BE%D0%BD-%D0%B4%D1%8C%D0%BE-%D1%82%D0%B5%D0%BD-25-%D0%BD%D0%B0%D1%82%D1%8E%D1%80-30-%D0%BC%D0%BB- -
някой ползвал ли го е ? помня,че имах мостричка преди време от него и май ми харесваше,но все
пак почти 40 лв. та да чуя още мнения . :)

fizzyg
11-19-2013, 15:07
и камуфлажния на АртДеко отгоре с какво го покривате? аз като сложа пудра отгоре, стои едно такова много гадно...

Аз използвам само коректора,не слагам пудри вечe.
Дори го смесвам с малко от бебешкия крем на Веледа (който използвам като дневен) и стои и се усеща по-добре. И определено не се събира в фини линии. :)

Hayashi
11-19-2013, 15:14
Аз първо слагам пудра и после коректор. Ако не ми хареса как стои пръскам термална вода или фиксираш спрей, за да омекоти.

monroe999
11-19-2013, 16:09
пробвала съм го това с термалната, но пак си остава гадно :(

fizzyg
11-19-2013, 20:17
Другият вариант е да си купиш лек фон-дъо-тен,ако наистина имаш нужда от някакъв продукт след коректора. :) Или корейски (за предпочитане) ББ крем.

Bloodlust
11-20-2013, 20:42
пробвала съм го това с термалната, но пак си остава гадно :(

Просто си смени коректора?

dulcinea17
11-21-2013, 10:47
Майка ми си поръча тази http://bg.strawberrynet.com/makeup/biotherm/aquaradiance-compact-foundation/102059/#DETAIL
Опитах я и аз и много ми хареса :)

Иначе аз ползвам тази основа http://beautyshop.bg/productv/9219/essence-my-base-baza-za-grim.html

monroe999
11-22-2013, 11:59
този много добре ми прикрива :D препоръчайте ми някакъв, течен май по-добре, за прикриване на зачервявания, дребни пъпчици

strawberry88
11-24-2013, 21:24
този много добре ми прикрива :D препоръчайте ми някакъв, течен май по-добре, за прикриване на зачервявания, дребни пъпчици

Аз съм с този сега и съм много доволна. :)

http://img2.timeinc.net/instyle/images/2010/GalxMonth/03/loreal-coverup-300.jpg

vampire_girl_
11-24-2013, 22:01
^ооо,да! Прекрасен е :)

smiLexaga1n
11-28-2013, 09:59
Трябва ми течен фдт за суха към нормална кожа и да е по-покривен и да е доста светъл нюанс, че съм много беличка. Харесах си Bourjois 1 2 3 Perfect , Revlon colorstay /който не знам къде в София да го намеря/ .. Предложения?

monroe999
11-28-2013, 14:34
ммм обожавам true match пудрата, защо не съм пробвала коректора :D благодаря!

monroe999
11-28-2013, 14:38
а този фдт има ли го в България? http://4.bp.blogspot.com/-TuMuSSs5Y1g/T7DjG4zeOrI/AAAAAAAAYxg/KkJgj5IslC0/s400/tru.jpg

fizzyg
11-30-2013, 09:05
Ще се изям. Никъде не мога да намеря козметика на Ревлон, искам да си купя Nearly Naked или нещо подобно беше. ГР!
В сайта на Ивис съм виждала- http://www.ivis.bg/%D1%82%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5/naked/


а този фдт има ли го в България? http://4.bp.blogspot.com/-TuMuSSs5Y1g/T7DjG4zeOrI/AAAAAAAAYxg/KkJgj5IslC0/s400/tru.jpg
Да,има го True match,но опаковката тук е много по-удобна - има помпичка. :)

monroe999
11-30-2013, 12:38
но иначе напълно същият ли е? аз мислех, че имат разлика

Sunrisee
12-04-2013, 11:31
Момичета, някоя от вас ползва ли четка за ФДТ на Revlon и струва ли си тя?

Party Animal
12-04-2013, 14:32
Fit me на Maybelline е доста добър :)

Party Animal
12-04-2013, 14:33
този на лореал true match е супер за суха кожа,а ревлон има в дебенхамс и елитис :)

Speedz
12-07-2013, 12:19
Цял предиобед четох темата и разглеждах ревюта на продукти. Съставих един бърз списък на най-хвалените неща.
Rimmel Stay Matte
artdeco camouflage cream
l'oreal true match
Bourjois 10 hour sleep effect
estee lauder ideal lights
тониращ крем
Кое от тези ще ми препоръчате? Само за изравняване на тена, нослето и около него има малко червенини, а също и доста сенки под очите. Да е покривно,все пак не тежко и да не се натрапва много. Като че ли не искам фон дьо тен. Също така под очите забелязах леки бръчици, много ситни. Някакви кремове,маски,масла, с които да ги предотвратя?

dulcinea17
12-12-2013, 12:46
Трудно бих могла да ти препоръчам нещо. Защо не потърсиш мостри на тези продукти, които си си набелязала и не ги пробваш? А може и нещо друго да ти препоръчат в магазините :)

DisappointedDreamer
12-13-2013, 12:05
Fit me на Maybelline е доста добър :)

Мда.
Аз го имам него и съм многоооооо доволна.

http://eva.bg/pics/gallery/nude_166_08-15124.jpg

С помпичка, нанасям с четка и номерът ми е 120 :Д

Препоръчвам. Нямала съм проблеми.

//подсеща ме, че трябва да ходя да си купя нов скоро :Д

PureSoul
12-13-2013, 18:38
Мацки, Healthy Mix-a на буржоа подходящ ли е за смесена кожа?

kaRamella
12-17-2013, 20:15
Да ми предложите някой хубав мус?

kaRamella
12-17-2013, 20:16
АКО НЯКОЯ Е ПОЛЗВАЛА ТОЗИ НЕКА МИ КАЖЕ ДАЛИ Е ХУБАВ ( НИЩО , ЧЕ Е НА ЕЙВЪН)
http://img.szafa.pl/ubrania/1/011853485/1347707836/matujacy-podklad-w-musie-idealna-cera-avon.jpg

anonymous708973
12-17-2013, 20:19
Не знам с каква кожа си, но изобщо не препоръчвам мусообразни констистенции за зимата.

Едит - все пак да кажа - майка ми ползва муса на М.Асам и е доста доволна. Ревю можеш да намериш в блога на Адри - my beauty madness.
На мен ми е идеален за лятото, но зимата не е най-доброто решение конкретно за мен.

cookie.monster
12-25-2013, 17:33
Някой да знае марка, която предлага коректори в жълт нюанс?

JoLLiE92
12-25-2013, 18:26
Някой да знае марка, която предлага коректори в жълт нюанс?
Този на Артдеко по принцип се произвежда и в жълт нюанс, но не знам дали точно той се предлага в България. Доста марки имат троен цветен коректор - зелен, жълт и телесен - в момента се сещам за тези на Орифлейм и Катрис. Освен това има течни жълти коректори.

cookie.monster
12-25-2013, 20:10
Благодаря ти за отговора - за Катрис, ако говориш за палитрата от пет цвята, няма жълт.. Иначе знам, че има течни, но за жалост не успях да намеря жълт и затова питам ако някой знае.

valjord
12-28-2013, 13:52
Някой ползва ли продуктите на Ives Rocher? Питам за фон дьо-тените им, защото по Коледа пуснаха някакви готини промоции, но още се колебая?

Lonsdale.
12-28-2013, 14:10
Препоръчайте ми коректор :)

sunshine :**
12-28-2013, 18:46
Препоръчайте ми коректор :)
http://prikachi.com/images/611/6896611X.jpg
http://prikachi.com/images/613/6896613C.jpg
аз използвам първия коректор /най-светлия тон/ и съм доволна и другия е хубав.

Lonsdale.
12-28-2013, 19:24
http://prikachi.com/images/611/6896611X.jpg
http://prikachi.com/images/613/6896613C.jpg
аз използвам първия коректор /най-светлия тон/ и съм доволна и другия е хубав.

А цената каква е горе долу :)

JoLLiE92
12-28-2013, 19:46
Благодаря ти за отговора - за Катрис, ако говориш за палитрата от пет цвята, няма жълт.. Иначе знам, че има течни, но за жалост не успях да намеря жълт и затова питам ако някой знае.
Говоря за тройка цветни коректори в кръгла опаковка. :) за съжаление не ги намирам в сайта
Орифлейм имат точно жълт течен коректор. Жълтият коректор по принцип е за синкави-лилавеникави сенки. Моя приятелка си поръча розовеникавият, който е за зеленикави сенки, тъй като той беше на промоция и след като не и помогна, поне 1000 пъти чух "Орифлейм са боклуци" ... ами, все пак трябва да мислим като поръчваме. :cool:

sunshine :**
12-29-2013, 18:18
А цената каква е горе долу :)
Първият е 4,30, а другия - 5,30 :)

Lonsdale.
12-29-2013, 18:24
Първият е 4,30, а другия - 5,30 :)

Добре благодаря. И отново въпрос, първият добър ли е за прикриване на пъпчици и петънца? Също и става ли за мазна кожа? Извинявай за въпросите, но не съм запозната и.. :cool:

sunshine :**
12-29-2013, 20:05
Добре благодаря. И отново въпрос, първият добър ли е за прикриване на пъпчици и петънца? Също и става ли за мазна кожа? Извинявай за въпросите, но не съм запозната и.. :cool:
Ами те коректорите са за всеки тип кожа.Аз си го използвам за ужасните ми тъмни кръгове под очите, за едно петънце останало от пъпка само веднъж съм го използвала, но пак ми свърши работа.Като цяло ще ти хареса със сигурност, а и не е скъп, само внимавай с тона, защото аз малко се прекарах и си взех малко по-тъмен :D отдолу си пише номера и има тестери първо ги погледни.

flappie
12-30-2013, 20:23
Момичета, трябва ми съвет.Имам кожа предразположена към запушване на пори,нормална към комбинирана - омазнява се само в Т-зоната.Не мога да използвам обикновена пудра, защото веднага ми се запушват порите и става страшно.Търся си минерална прозрачна пудра.Можете ли да ми препоръчате нещо :)

Madlenita
12-30-2013, 20:45
Аз не ползвам фон-дьо-тен, а BB крем на Garnier.Подхранва кожата и освежава.Много съм доволна!Нямам спомен от къде си го взех, но го продават в магазните за козметика (dm,lilly и т.н.) :) Става за всякакъв цвят кожа.Препоръчвам ви го!

o0ps
12-31-2013, 00:03
Момичета, трябва ми съвет.Имам кожа предразположена към запушване на пори,нормална към комбинирана - омазнява се само в Т-зоната.Не мога да използвам обикновена пудра, защото веднага ми се запушват порите и става страшно.Търся си минерална прозрачна пудра.Можете ли да ми препоръчате нещо :)

Bare Minerals са минералните с най-добро съдържание, всички останали са с талк, което ще влоши още повече положението.
В България обаче не ми е известно да ги има, опцията ти е да поръчаш.

Hayashi
12-31-2013, 12:14
http://www.koreaseller.com/001_Cosmetics/006_innisfree/no-sebum-mineral-powder/no-sebum-mineral-powder-2.jpg

Не е изпробвана лично, но няма талк.

flappie
01-01-2014, 16:52
o0ps, Hayashi мерси много. :) Не смея така обаче да скачам на азиатски пудри,предпочитам нещо по-познато поне като име и марка.Може ли да ми предложите сайт с шипинг до България, от където мога да намеря прозрачна минерална пудра?

dulcinea17
01-02-2014, 10:09
Аз знам за ягодата, те доставят до бг, предлагат и продукти на Bare Minerals.
А за азиатските продукти - любопитна съм да ги пробвам, мисля си, че ще са качествени :)

Hayashi
01-02-2014, 14:35
Bare Minerals са на Shiseido и наистина не съдържат талк. И прахообразните им продукти имат много стабилна физическа слънцезащита. Някой, ако купи нещо да се похвали, че и аз искам да пробвам, но цените са ми твърде солени.

flappie
01-02-2014, 14:55
А някакъв по-поносим откъм цена вариант?В момента не мога да си позволя да дам толкова пари за пудра, затова ще се задоволя с нещо от по-нисък клас.

Hayashi
01-02-2014, 15:10
Може да разгледаш тук. http://www.zoya.bg/shop/%D0%93%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B5.60/2
UNE също имат пудра без талк, но не мога да се сетя, в кой български сайт ги предлагаха. Единственото по-бюджетно от това без талк, което е открих е пудрата на innisfree.

FashionAngel
01-02-2014, 20:33
Колебая се между два фон дьо тена - Bourjois Healthy Mix и Maybelline Fit Me. Кой според вас е по-добър и по-покривен (кожата ми е суха) ?

sunshine :**
01-03-2014, 16:27
Колебая се между два фон дьо тена - Bourjois Healthy Mix и Maybelline Fit Me. Кой според вас е по-добър и по-покривен (кожата ми е суха) ?

според мен този на буржуа

DisappointedDreamer
01-03-2014, 17:27
Колебая се между два фон дьо тена - Bourjois Healthy Mix и Maybelline Fit Me. Кой според вас е по-добър и по-покривен (кожата ми е суха) ?

Аз пък препоръчвам този на мейбълин. Покривен, издържа доста дълго, има много цветове, като опаковка е голямо, нз колко е като цена в бг, ама дам. Много съм доволна.

JoLLiE92
01-03-2014, 22:45
^Колко голямо е голямо? 99% от фдт, които аз съм ползвала, са 30мл.

therichbitch
01-03-2014, 23:10
И двата съм ползвала, и от 2та съм бая разочарована, от Мейбълинския погнусена дори :Д
Та те са оранжеви, за Бога. Променят си цвета за половин час..

Хм, дори не са оранжеви, не знам как да ги опиша. Буржоата също не ми изнесе нещо, но не помня вече какво.

gersinkaa
01-07-2014, 20:52
Здравейте момичета, честита Нова година на всички, бъдете живи и здрави и винаги сияещи :*
Не зная дали въпроса ми е за тук, но все пак ще си пробвам късмета, ако евентуално не е за тук ще помоля да ми отговорите на ЛС, за да не спамим темата.
От около 3-4 седмици имам някакъв меко казано ужасен обрив на лицето само от дясната страна. Ужасно грозно е. Спрях да се гримирам, мазах се с какви ли не неща, ходих при личната изписа ми някакви кремове, ходих на дерматолог, те са само двама в моя град. Единия е мноооого възрастен и ме прати по дяволите, а другия ми изписа един крем, отидох в аптеката да го купувам и фармацевтката ми каза, че на рецептата пише само производителя, но не и крема, който трябва да купя. Това ме наведе на мисълта, че щом не е адекватен в изписването на лекарства няма смисъл да ходя пак. Мазах се с хималая антисептичен крем, лосион ЛАЙКА на Кокона, смесих розова вода и салицилов спирт 2%, лосиона АКНЕ.. и личната ми беше изписала един крем, но рецептата и крема не са при мен и не съм 100% сигурна за името, мисля, че беше на АВЕНЕ. НИЩО не помага. Моля ви, ужасно грозно е това нещо, кажете ми нещо ефикасно, наистина адски много се отчаях. По принцип не съм с проблемна кожа, никога не ми се е случвало да имам повече от 20 пъпки на едно място, които не минават вече близо месец и не се повлияват от никакво лечение. Пробвах да се мажа с паста за зъби-не и не! Не съм се гримирала от както видях, че започват да излизат. Какво да правя??

Runaway11
01-08-2014, 20:23
Спри спирта и тия евтини кремове, щом не е акне не го третирай като такова, а търси проблема..потърси други дерматолози може да си алергична към нещо. Щом е обрив едва ли някой ще може да ти помогне тук като не знаем причините...

dulcinea17
01-09-2014, 13:42
Спри всички тези неща, кожата ти има нужда от почивка. Потърси отново втория лекар, за да ти доизпише крема. Идано скоро да отшуми. Такива обриви получава и една от приятелките ми при смяна на времето...

Днес се чудих много дали да не си поръчам тази пудра http://bg.strawberrynet.com/makeup/elizabeth-arden/pure-finish-mineral-powder-foundation/164269/#DETAIL и още се чудя. Дали настина си струва парите...

JoLLiE92
01-09-2014, 15:29
Мазах се с хималая антисептичен крем, лосион ЛАЙКА на Кокона, смесих розова вода и салицилов спирт 2%, лосиона АКНЕ... никога не ми се е случвало да имам повече от 20 пъпки на едно място... Пробвах да се мажа с паста за зъби-не и не!
Почти чувам как кожата ти вика за помощ. Защо и причиняваш всичко това? Паста за зъби? Тя е за зъби, не за лице!

Hayashi
01-09-2014, 16:10
Моля те, не си слагай такива противни неща върху кожата. Със сигурност си си влошила положението.
Ако е обрив най-вероятно си направила алергия, така че сведи козметиката до минимум и се придържай към едни и същи продукти поне месец.
През пролетта и аз се бях опъпчила потресаващо от един крем и после обривът се махна чак след 2 седмици постоянни грижи.
Бих пробвала да мажа обрива веднъж на ден с леката формула на крем Здраве, а сутрин и вечер с хидратиращо кремче и термална вода. Бих те посъветвала да си купиш и много лек измиващ гел, защото ако е по-изсушаващ ще стане по-зле. И най-вече спри да експериментираш и дай време на кожата си да се оправи. Все пак, ако е сериозен обрив няма да изчезне за 2 дни.

sugargirl94
01-12-2014, 21:38
Пробвай с алергозан.

Yordankaa
01-13-2014, 18:13
Ето тук:http://www.danytodorova.com/2014/01/blog-post.html прочетох една хубава тема за стъпките в грима. :)

kaRamella
01-17-2014, 23:57
Хубав кремообразен руж от който сте доволни? Ако може да не е някакъв розов или червеникав , ами малко по натурален цвят ( два,три тона по - тъмен от кожата )

Dagichka
01-19-2014, 11:03
препоръчайте ми свестен коректор, мооля :д
кожата ми е повече от потресеваща от край време, спрях фон дю тена и пудрата, ама имам 4-5 зачервени петна от пъпки дето стоя грозно, иначе съм с тъмна кожа и повечето дето съм пробвала ми стоят светло ;д

ManuelaK
01-21-2014, 18:53
Хубав кремообразен руж от който сте доволни? Ако може да не е някакъв розов или червеникав , ами малко по натурален цвят ( два,три тона по - тъмен от кожата )

Пробвала ли си този
http://www.enzo.bg/maybelline/fit-me-ruzh/

Lady_Chanel
01-21-2014, 23:59
Здравейте, включвам се в темичката!
Относно фон дьо тен - до преди няколко дни ползвах само Double Wear на Estee Lauder, който е уникален! Покрива всичко, трае около 15 часа и не зацапва дрехите!
Купих си друг миналата седмица, защото доста избелях зимата и се спрях на ДИОР FOREVER, номер 23 (май) - Peach. Този също е доста добър! Е, трае по-малко часове, но стои страхотно на лицето! Също така се разнася много по-лесно от този на Лаудер.
:)

ladyshrew
01-22-2014, 21:49
Изкуствени мигли на Bourjois или Catrice? ще ги лепкам с друго лепило не тяхното - Duo. Някой да ги е ползвал? Искам за бала да си ги взема и да ги пробвам 2-3 пъти преди това ( слагала съм си на снопчета и не мисля отново да го направя :D ) ???

flappie
01-24-2014, 16:05
Някоя от тези съставки в пудра може ли да запуши порите на лицето ми : ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, POLYETHYLENE, DISODIUM EDTA, SODIUM DEHYDROACETATE, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN.
Мерси предварително :)

DisappointedDreamer
01-24-2014, 19:46
Да питам и аз:
Да ми препоръчате хубава основа за грим и молив за вежди? Черен косъм са :Д
Благодаря.

Lonsdale.
01-26-2014, 11:19
Бихте ли ми препоръчали нещо за изравняване на тена? Не искам нещо много покривно, а просто нещо вършещо малко по-добра работа от тази на коректора? :)

fakesmiles
01-26-2014, 19:23
Пробвай основата на Ревлон Фотореди, за нея съм чела хубави неща.
Но вече зависи и каква ти е кожата и какво искаш да прави основата. :)

Lonsdale. попринцип коректора трябва да е пълно покритие, нещо не разбрах защо ги сравняваш, но както и да е. ;д
пробвай някакъв бб крем.

Lonsdale.
01-26-2014, 19:26
Сравних с коректор, защото имах предвид, че искам нещо изравняващо тена, но да и аз не знам къде е приликата.. :D :D
А да ми препоръчате хубав ББ крем, дано не ставам нахална :D

monroe999
01-27-2014, 15:14
не си спомням дали съм питала, обаче така и не можех да преценя...
трябва ми дълготраен, средно покривен ФДТ, смесена кожа, ще си правя сама грим за бала
чудя се между Loreal True Match, Revlon Colorstay и Revlon Photoready

weheartiit
01-27-2014, 16:54
аз си купих калърстей и знам,че е много прехвален,но на мен
не ми харесва,не прави нищо особенно и си продължавам с бб крема
на гарниер

JoLLiE92
01-27-2014, 17:37
Опитай Фотореди, но опитай тестер в магазина първо! :)

Lonsdale.
01-27-2014, 18:33
Благодаря, в кои магазини се предлага?

YSMF
01-27-2014, 18:51
не си спомням дали съм питала, обаче така и не можех да преценя...
трябва ми дълготраен, средно покривен ФДТ, смесена кожа, ще си правя сама грим за бала
чудя се между Loreal True Match, Revlon Colorstay и Revlon Photoready
И аз така. Препоръчаха ми Калърстей, но не знам дали да си взема Ivory, който го няма в България и е най - светлия или Buff, който май е най - светлия, който се предлага тук. С мазна кожа съм, с розов подтон ако съдя от тази (http://storage4.album.bg/578/untitled_b598b_31166660.png) снимка.

Hayashi
01-27-2014, 22:03
Vanilla на Photoready и Buff на Colorstay са почти идентични като цветове и двете са много много светли. L'Oréal не мисля, че имат много светъл фон дьо тен, който се предлага в България.

YSMF
01-28-2014, 00:58
Казаха ми, че Ревлон ги имало в Елитис, но не знам дали са всички цветове.
Търся си и матиращ бронзър, но не мога да дам 28$ и търся някакъв по - евтин вариант.

fUcKsMiLe
01-28-2014, 12:10
Някой може ли да ми предложи хубав ФДТ или ББ крем, със средна до голяма покривност?
Кожата ми е нормална към мазна.
Импала (от тези с помпичката) ми идват много тъмни, дори и най-светлите тонове.
От нормалните 2-ката ми идва пак леко тъмна.
Също в сравнение с BB крема на нивеа ми идва мноооого тъмен.

/Давам база за сравнение, да ми предложите и цвят, защото тук(в моя град) едва ли ще намеря нещо.. ще ходя в Русе, да видя някой по-хубав магазин. Ако има мацки от там бих искала да ми препоръчат и магазинче. :)

Хубава очна линия с мека четка, черна, дълготрайна и да не се размацва?
Дълготраен молив за водната линия? (бял)
И някой добър продукт за почистване на грима, защото на тези, които съм попадала, все не са достатъчно добри.

Благодаря :)

Schatzi
01-28-2014, 13:52
Казаха ми, че Ревлон ги имало в Елитис, но не знам дали са всички цветове.
Търся си и матиращ бронзър, но не мога да дам 28$ и търся някакъв по - евтин вариант.

Меденката на Флормар? Към 13 лв. е, супер много е като количество, и мисля, че беше без блясък.

Lonsdale.
01-28-2014, 16:12
От кой бб крем сте доволни?

ManuelaK
01-28-2014, 19:46
Bare Minerals са на Shiseido и наистина не съдържат талк. И прахообразните им продукти имат много стабилна физическа слънцезащита. Някой, ако купи нещо да се похвали, че и аз искам да пробвам, но цените са ми твърде солени.

Цените на продуктите наистина са доста солени :) Моя приятелка си поръча само пълнител и използва друга кутия.Доволна е,с 15 SPF
http://www.enzo.bg/shiseido/pureness-kompakten-grim-plnitel/

weheartiit
01-29-2014, 18:12
Някой може ли да ми предложи хубав ФДТ или ББ крем, със средна до голяма покривност?
Кожата ми е нормална към мазна.
Импала (от тези с помпичката) ми идват много тъмни, дори и най-светлите тонове.
От нормалните 2-ката ми идва пак леко тъмна.
Също в сравнение с BB крема на нивеа ми идва мноооого тъмен.

/Давам база за сравнение, да ми предложите и цвят, защото тук(в моя град) едва ли ще намеря нещо.. ще ходя в Русе, да видя някой по-хубав магазин. Ако има мацки от там бих искала да ми препоръчат и магазинче. :)

Хубава очна линия с мека четка, черна, дълготрайна и да не се размацва?
Дълготраен молив за водната линия? (бял)
И някой добър продукт за почистване на грима, защото на тези, които съм попадала, все не са достатъчно добри.

Благодаря :)

за бб аз съм доволна за сега от гарниер,също съм светла,но цвета ми е добре
за очната линия и молива не мога да помогна
дегримьор - мицеларната вода на Микса,много е добра,но при мен леко изсушава
(с мазна кожа съм попринцип)

fUcKsMiLe
01-30-2014, 12:45
за бб аз съм доволна за сега от гарниер,също съм светла,но цвета ми е добре
за очната линия и молива не мога да помогна
дегримьор - мицеларната вода на Микса,много е добра,но при мен леко изсушава
(с мазна кожа съм попринцип)

Мерси много :)

Hotty_BB
01-30-2014, 13:00
не си спомням дали съм питала, обаче така и не можех да преценя...
трябва ми дълготраен, средно покривен ФДТ, смесена кожа, ще си правя сама грим за бала
чудя се между Loreal True Match, Revlon Colorstay и Revlon Photoready

Ако искаш може да пробваш този на Essence. Под формата на мус е, има мн добра покривност и приляга мн добре към кожата. Има и матиращ ефект - моята кожа е смесена (клоняща по-скоро към мазна), и при мен трае цял ден, без да ми я омазнява. Цената му варира от 6-8лв. :)
http://beautycosmetic.biz/essence-essence-soft-touch-mousse-fon-dio-ten-pi-549.html

JoLLiE92
01-30-2014, 19:39
Моля, не се мажи с Есенс точно за бала.

ВижМиПодписа
01-30-2014, 20:08
хора, коректор? със светла кожа съм, ако може да е антибактериален нещо такова, още по-добре

Hotty_BB
01-30-2014, 21:09
Моля, не се мажи с Есенс точно за бала.

И какво му е на Есенс? Имат доста добри продукти.

JoLLiE92
01-30-2014, 21:12
Хубави са, но не са никак дълготрайни, а за бала ти трябва малко по-качествена козметика, която да издържи с часове.

Hotty_BB
01-31-2014, 09:30
Хубави са, но не са никак дълготрайни, а за бала ти трябва малко по-качествена козметика, която да издържи с часове.

A може ли да ми препоръчаш такъв фдт за бала ?

JoLLiE92
01-31-2014, 10:14
Photoready, Colorstay, Deborah 24 ore - личният ми фаворит, Radiant .. :)

flappie
01-31-2014, 15:08
http://1.bp.blogspot.com/-7o5ujjbXjJw/T3F1Y5jGMsI/AAAAAAAAB88/wXnawpaArxI/s640/Bourjois+Paris+Healthy+Balance+Unifying+Powder+53+ Light+Beige+(2).JPG
Тези съставки като за пудра как са?Ще ми запушат ли порите?

flappie
01-31-2014, 16:45
Мнения за Catrice Skinfinish?

Lonsdale.
02-02-2014, 21:28
Да попитам и тук :cool:
Бихте ли ми препоръчали бб крем за изравняване на тена
ПП: Ако има значение с нормална до мазна кожа съм :D

bibssss69
02-03-2014, 10:43
http://makeupforlife.net/wp-content/uploads/2009/07/nars-sheer-glow-foundation-and-sheer-matte-foundation.jpg Някой ползвал ли го е?Матирането как е?

Dam Yeo Wool
02-07-2014, 22:49
Някой пробвал ли го е? Как е?

http://prikachi.com/images/366/7042366N.jpg

YSMF
02-08-2014, 00:57
Hе знам какво да правя. Днес пробвах Colorstay Buff - на дневна светлина се личи, че е нанесен, розовее повече от колкото кожата ми, но на светлина от лампа не си личи, че е нанесен. Да взема ли по - светлия нюанс или да взема Buff?

JoLLiE92
02-08-2014, 08:19
Ами той не че е тъмен, може би просто е розовеникав. :( Ако кожата ти не е розова, дори да е толкова светъл, колкото трябва, пак няма да стои добре.

YSMF
02-08-2014, 12:02
И аз мисля, че има несъответствие с подтона ми, защото определено не е тъмен цвят, но стои все едно съм се подпирала дълго време. Имам чувството, че имам страшно смахната кожа, защото на снимки бъф-а си жълтее и то доста https://www.google.bg/search?q=ivory+vs.+buff&espv=210&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=2Br2UuW2JY_WsgbO24DYDQ&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1280&bih=699
Отделно в Елитис имаха от старата формула и беше цяло чудо, че успях да го пробвам.

girl91
02-08-2014, 19:01
Имате ли мнение за фдт Rimmel Stay Matte? Преди малко четох положителен коментар за него в един блог.
http://www.freestufffinder.co.uk/wp-content/uploads/2013/07/Free-Rimmel-Stay-Matte-Mousse-300x291.jpg

Hayashi
02-08-2014, 20:13
Някой пробвал ли го е? Как е?

http://prikachi.com/images/366/7042366N.jpg

Това чудо е някаква китайска марка Lulanjina и като гледам, че не се продава в нито един сайт за качествена козметика изобщо не ми вдъхва доверие. Нито пък виждам каквито е да отзиви. Имай си едно на ум, че от Китай излизат тонове вредна козметика, защото много компании не спазват никакви правила за безопасност.

Dam Yeo Wool
02-08-2014, 22:14
Китай ли? Защо пише на корейски тогава? :D

Hayashi
02-09-2014, 09:25
Потърси го в гугъл, китайско е. На него си пише на китайски, а защо са го превели не знам. За заблуда на потенциални клиенти.

monroe999
02-09-2014, 15:15
не си спомням дали съм питала, обаче така и не можех да преценя...
трябва ми дълготраен, средно покривен ФДТ, смесена кожа, ще си правя сама грим за бала
чудя се между Loreal True Match, Revlon Colorstay и Revlon Photoready

а защо никой не каза нищо относно Лореала? 8-) иначе май клоня повече към Colorstay

някой да е пробвам новото ББ на Буржоа?

malka_sladkka
02-09-2014, 16:47
а защо никой не каза нищо относно Лореала? 8-) иначе май клоня повече към Colorstay

някой да е пробвам новото ББ на Буржоа?

Ползвала съм Лореала, по-добре е от Ревлоните, ама за бала не знам дали ще ти свърши работа. Най-добре си вземи мостри от магазина и ги пробвай и трите.

blondeVIP
02-09-2014, 20:26
Случайно да сте виждали в магазините на Сефора ето това чудо - http://www.sephora.com/perfection-mist-airbrush-foundation-P381155 .
Набързо прегледах в Сефората в The Mall, но не го видях. :(

larrissa
02-16-2014, 08:34
Ползвали ли сте Vichy Dermablend ??? Защото мисля да си го поръчам,но първо искам да чуя мнение от други хора които са го ползвали,все пак не ми се дават 30 лв за някакъв боклук. :)

weheartiit
02-16-2014, 08:53
^аз съм го ползвала и според мен като за 40 лв. не става .
хубав е ,но нито покривноста му е идеална,нито се задържа много време и стои като маска.
на всичкото отгоре аз не си нацелих и цвета и просто много съжалявам за тези пари ;д
но все пак всичко си е до кожа,аз имам много несавършенства и кожата ми е мазна,
при теб може да е различно :) мисля,че трябва да предлагат тестерчета,поне при
нас има ,така че най-добре вземи и пробвай.

larrissa
02-16-2014, 09:23
Благодаря за мнението :) И според мен 30-40 лв за фон-дьо-тен не си заслужава.Може да опитам някой по-евтин от тези фон-дьо-тени :)

JoLLiE92
02-16-2014, 12:31
30-40 лв за нещо, което слагаш на лицето си, винаги си заслужават. :)
Друг е въпросът, че доста марки влагат пари само в име и реклама, а не в качество на продукта си. Отделно е и това какъв точно ефект искаш от продукта. На мен лично Aerateint pure на Vichy точно ми е сред най-най-любимите продукти.
Много по-добри са от боклуците на Афинитон по всяка вероятност.

YSMF
02-16-2014, 12:59
Аз не знам дали да си купувам Colorstay-я при положение, че има лека разлика от моя цвят. Срещали ли сте нещо подобно, но в по - неутрални цветове?

Hayashi
02-16-2014, 13:08
Ти кои си пробвала? Buff е почти изцяло неутрален, със съвсем лек жълт подтон, който при мен дори не се забелязва. Ivory-то е малко по-розовеещ.
Всъщност имай предвид, че има разлика в нюансите за мазна и нормална кожа. Както и, че ако тестерите са стари е възможно да са се оксидирали и да не е точно същия цвят в новото шишенце.

YSMF
02-16-2014, 17:49
Пробвах Buff за мазна кожа, който противно на всичко прочетено розовееше о_0

dulcinea17
02-17-2014, 13:25
А мнение за тази основа http://bg.strawberrynet.com/makeup/calvin-klein/infinite-hydration-moisturizing/119435/#DETAIL
Vichy Dermablend ми харесва, поне при мен стои добре и ми понася на кожата

monroe999
02-19-2014, 12:41
препоръчайте ми нещо за контуриране без блестящи частици, може би някаква тъмна пудра? издържливо!!!

Ankh
02-20-2014, 11:17
Някой пробвал ли е тази база?

http://bzsrkburgas.com/ambra-cosmetic.com/image/cache/data/DELIA%20COSMETICS%20POLAND/Delia%20BIO-BAZA%20pod%20makija%C5%BC%20ROZ%C5%9AWIETLAJ%C4%84 CA-600x600.jpg