PDA

View Full Version : Фон-дьо-тени,коректори,основи за грим, пудри, ружове и т.н



Страници : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Tiin
03-27-2012, 17:30
Имам няколко белега от пъпки. Имам и дребни порички по бузките. Също и леко ми се омазнява кожата. Искам да е някакъв медицински.
Гледах тази тема... http://www.cosmopolitan.bg/forum/viewtopic.php?t=20585
Дали наистина е толкова покривен? Искам също и да стои естествено, да не е тежък и да стои като маска, както Импала примерно.
Този на Виши е страхотен,аз в момента съм с него :)

peti123
03-28-2012, 19:58
аз слагам moisturizer преди грима. Ей такъв е:
http://3.bp.blogspot.com/-OLfisQZ1zYM/TWO2OWtf7HI/AAAAAAAAACs/x_uiQwFmO90/s1600/clean+and+clear.jpg

това точно като основата ли е или нещо подобно и от каде мога да си го взема и горе-долу ако ми кажеш и цена ще е супер . Аз се прецаках с една основа, която честно казано работа не виждам да ми върши , а иначе съм си доволна от фондиотена ... на ако това е по-добро бих се го взела.

summerxtime
03-29-2012, 12:40
Неее моиструайзера не е основа,то си е като обикновенно кремче :) Ако гледаш клипчета за гримиране в youtube ще видиш ,че доста мацки го използват. : ) Има такива в DM и в Пикадили гледах. :)

kalpazanka
03-31-2012, 13:07
Аз използвам използвам муса на Лореал и по принцип съм много доволна, но сега се мацам с едно лекарство за акне и кожата ми много се изсуши, някакви съвети? Благодаря ви предварително мацки :)
Можеш да си вземеш тониращо кремче със слънцезащитен фактор.
Какво мацаш? :D

ledenakrasota
04-01-2012, 10:09
Моля ви! Отговорете ми на въпроса. L'Oreal True Match Foundation или Дермако за смесена кожа и тук-там някоя пъпка ? :(
Пробвах на Л`ореал фдт и ми се стори лек и прекрасен, но беше на ръката, и бързах. :( Искам съвет!

kalpazanka
04-01-2012, 11:25
^За тук-там някоя пъпка си взех Лореал, обаче пудрата.

Сега съм в процес на търсене на коректор и перли- ако може до около 20 лв двата и ако може перлите да не са цвят препечена филия, а розовки. Препоръки?

PullMeCloser
04-01-2012, 11:40
Държиш ли да са перли? Защото мога да ти препоръчам много хубав руж на Буржоа, супер иконимичен, за 15лв и наистина НЯМА свършване...от толкова време го ползвам, над година и нещо вече и дори не е близо до свършване :Д
А за коректор- Artdeco-или този, който е 10 лв:
http://3.bp.blogspot.com/-cKRTuISvjhY/Tei1POsHGWI/AAAAAAAAAis/xXhBtuKOcgw/s320/IMAG0185.JPG
И е страашно покривен, или този пак на Артдеко, но течен за 20:
http://www.myparfume.ru/published/publicdata/NOVOKSHONOVA/attachments/SC/products_pictures/18173-face-concealer-teint-1_enl.jpg

И двата са много добри.

kalpazanka
04-01-2012, 11:45
Държа да са перли- поне имам опит в нанасянето им и като че ли стоят по-естествено, а с руж може при първо гримиране да се направя клоун.
Благодаря за препоръките за коректор. В магазина се спрях на първия, но не посмях да го взема.

PullMeCloser
04-01-2012, 12:10
Хич не му мисли. :) Страхотен е, само него ползвам вече и прикрива перфектно всичко, вкл. сенки под очите. Друг такъв до сега не съм ползвала,а и цената му е супер.
Цветовете на този са бледички доста, не е от най-наситените и няма да имаш проблем според мен, обаче както си прецениш. Перли не съм ползвала и не мога да помогна. :)

Goddess
04-01-2012, 15:06
@kalpazanka, аз съм страшно доволна от перлите на Avon. Щом искаш да са по-розови, си вземи тези в черната кутийка. Около 16 лв са. Аз имам тези в жълтата, но те стоят по-оранжево..ето така ми стоят в/у лицето:

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/377513_2410760919716_1572035578_31839238_156148542 2_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/387335_2067121768952_1572035578_31697031_130309354 4_n.jpg

Krisityyy1
04-01-2012, 15:50
Държиш ли да са перли? Защото мога да ти препоръчам много хубав руж на Буржоа, супер иконимичен, за 15лв и наистина НЯМА свършване...от толкова време го ползвам, над година и нещо вече и дори не е близо до свършване :Д
А за коректор- Artdeco-или този, който е 10 лв:
http://3.bp.blogspot.com/-cKRTuISvjhY/Tei1POsHGWI/AAAAAAAAAis/xXhBtuKOcgw/s320/IMAG0185.JPG
И е страашно покривен, или този пак на Артдеко, но течен за 20:
http://www.myparfume.ru/published/publicdata/NOVOKSHONOVA/attachments/SC/products_pictures/18173-face-concealer-teint-1_enl.jpg

И двата са много добри.



А къде може да намеря тези коректори, до сега съм ползвала фон дьо тени и пудри, но сега искам нещо по-леко, защото нямам проблемна кожа само няколко малки несъвършенства.. а и аз по-принцип използвам по-тъмни тонове от тези коректори има ли по-тъмни цветове? :)

PullMeCloser
04-01-2012, 16:35
Има и тъмни,и светли цветове. Кажи град...

Krisityyy1
04-05-2012, 18:16
Има и тъмни,и светли цветове. Кажи град...

Пазарджик :)

Lian4ety
04-06-2012, 11:08
Здравейте! Интересува ме какво ви е мнението за B.B cream Garnier Miracle Skin Perfector. Мисля,че не съм сбъркала темата, тъй като това се води основа за грим/дневен крем. Днес си го купих, но след нанасянето не ми покрива толкова добре, знам че не е фдт, но все пак .. Леко матира, но нищо повече. Какво мислите вие? Ползвали ли сте този продукт и как ви се отразява на кожата?

YoAnA_kiiss
04-06-2012, 19:51
Аз имам един въпрос към всички, ако може да ми отговорите ще съм благодарна. На колко години започнахте да използвате фон дьо тен? :)

Goddess
04-06-2012, 21:18
Аз имам един въпрос към всички, ако може да ми отговорите ще съм благодарна. На колко години започнахте да използвате фон дьо тен? :)

Аз лично на 15 някъде. Допреди това ползвах само пудра.

ledenakrasota
04-06-2012, 21:21
Аз на 11 г. се наплясках за първи път. :(

LoveMac
04-06-2012, 22:10
Имам по-скоро суха кожа...Не ми трябва перфектно покриване,нещо по-леко което да не стои като маска :D До 30лв.
Предложения?

Goddess
04-06-2012, 22:22
Имам по-скоро суха кожа...Не ми трябва перфектно покриване,нещо по-леко което да не стои като маска :D До 30лв.
Предложения?

Revlon PhotoReady! :)) Лекичък е, но си покрива хубаво, по-течен е, озарява лицето..перфектен е за всякакъв тип кожа всъщност, но за суха най-вече.

ledenakrasota
04-07-2012, 07:23
Revlon PhotoReady! :)) Лекичък е, но си покрива хубаво, по-течен е, озарява лицето..перфектен е за всякакъв тип кожа всъщност, но за суха най-вече.


И все пак е хубаво преди нанасянето му да си слагаш един хубав хидратиращ крем. :)

YoAnA_kiiss
04-07-2012, 08:49
Аз съм на 14 и се чудя да започвам ли с пудра или с фдт

kalpazanka
04-07-2012, 09:06
Аз на твоите години започнах с пудра. Изразходих една опаковка и приключих. На дърти години взех да клепам наново пудра. Преди седмица си взех Лореал тру мач. Просто като се гледам в огледалото... ми иде да си предложа брак! :D

Препоръчайте ми перли /без Ейвън и Орифлейм/ докъм максимум 30 лв.

PullMeCloser
04-07-2012, 09:11
Аз имам един въпрос към всички, ако може да ми отговорите ще съм благодарна. На колко години започнахте да използвате фон дьо тен? :)

На 15 за пръв път сложих фон-дьо-тен. До ден днешен не ползвам редовно, първо защото съм много бяла и всички са ми тъмни, второ защото имам хубава кожа и не ми е нужен. За сметка на това слагам пудра. Невъзможно ми е да мина без нея, защотов сеи ден слагам 50-тифактор, от който лъщя жестоко.

YoAnA_kiiss
04-07-2012, 09:28
Благодаря ви! :) Знам, че не е по темата, но ако може да ми предложите някакъв продукт против акне, ще съм ви благодарна

kalpazanka
04-07-2012, 12:40
^Опиши си акнето.

YoAnA_kiiss
04-07-2012, 13:40
Мии малки пъпки не са много по носа

sarin4eto
04-07-2012, 14:16
препоръчайте ми фон-дьо тен за комбинирана към мазна кожа ... защото се стопли и започнах нещо много да лъщя и се ядосвам,до сега бях с един на ейвън с лайка,но много взе да ми лъщи кожата

kalpazanka
04-07-2012, 16:36
Мии малки пъпки не са много по носа

Гнойни пъпки ли? Сливат ли се? Съчетани ли са с комедони?

xcelinex
04-07-2012, 19:12
Някой ползвал ли е BB кремовете на Гарниер? И доволен ли е? :)

kalpazanka
04-08-2012, 12:20
Момичета, дайте идея какви перли да си взема /без Avon и Oriflame- обострят ми алергиите!/.
С руж надали ще се справя, затова държа да са перли.

YoAnA_kiiss
04-08-2012, 12:40
Гнойни пъпки ли? Сливат ли се? Съчетани ли са с комедони?
да гнойни са, не не се сливат, и третото не го разбрах :д

kalpazanka
04-08-2012, 12:45
Черни точки имаш ли?
Всъщност и да имаш, и да нямаш, няма значение. Купи си Акне аут лосион и мажи с обилно напоен памучен тампон до четири пъти дневно. Идеалната цел е излющване. За максимум седмица ще видиш подобрение- червените петна ще изсветлеят и изчезнат, а гнойните пъпки ще погорят. Излющиш ли се, намаляваш броя мазания. Задължително за лятото си вземи слънцезащитен крем за склонна към акне кожа- предлагат се дори и тонирани такива на Юсърин. Други марки няма как да ти препоръчам, защото не съм пробвала продуктите им за лице.
:)

YoAnA_kiiss
04-08-2012, 14:18
Черни точки имаш ли?
Всъщност и да имаш, и да нямаш, няма значение. Купи си Акне аут лосион и мажи с обилно напоен памучен тампон до четири пъти дневно. Идеалната цел е излющване. За максимум седмица ще видиш подобрение- червените петна ще изсветлеят и изчезнат, а гнойните пъпки ще погорят. Излющиш ли се, намаляваш броя мазания. Задължително за лятото си вземи слънцезащитен крем за склонна към акне кожа- предлагат се дори и тонирани такива на Юсърин. Други марки няма как да ти препоръчам, защото не съм пробвала продуктите им за лице.
:)
ок благодаря ти много ми помогна :) ще го направя

kriisinkaa
04-10-2012, 19:11
Слагам фон-дьо-тен от 14 г. Преди това там от 13, почнах само с коректор , на места и така . А пудрата не е ли по-вредна, в смисъл запушва повече порите от фон-дьо-тена ??

sugargirl94
04-11-2012, 18:23
До колкото знам е пудрата е по-безвредна

Lian4ety
04-11-2012, 18:57
Някой ползвал ли е BB кремовете на Гарниер? И доволен ли е? :)

Да, скоро си взех BB крема на Гарниер Miracle skin perfector. Честно казано не е това,което очаквах, но не е лош. Има лека текстура като цяло не покрива (поне при мен) има лек матиращ ефект, но аз слагам отгоре малко антибактериална пудра и е добре. Ако ти трябва за дневен крем подходящ е, но няма ролята като фдт. :)

sarin4eto
04-12-2012, 07:22
http://www.ivis.bg/products_images/Fond-de-teint-123-PERFECT-Foundation-FR.JPG

мнения ?!

shiv3r
04-13-2012, 10:39
Да, скоро си взех BB крема на Гарниер Miracle skin perfector. Честно казано не е това,което очаквах, но не е лош. Има лека текстура като цяло не покрива (поне при мен) има лек матиращ ефект, но аз слагам отгоре малко антибактериална пудра и е добре. Ако ти трябва за дневен крем подходящ е, но няма ролята като фдт. :)


Тъкмо си мислех дали да си го купя,но май няма да е..

kriisinkaa
04-13-2012, 15:34
Чуда се между два фондьотен-а ...
Bourjois 10 Hour Sleep Effect
Max Factor Color Adapt
Кое според вас е по-добро и въобще има ли мнения за този на Боржуа?

LoveMac
04-14-2012, 17:52
Ползвам garnier bb cream (или понякога l'oreal nude magique bb cream) и отгоре слагам l'oreal true match пудра, след като нямам много видими пъпки стои перфектно и пудрата допокрива това което кремчето не е успяло :D като цяло се радвам че мога да "избягвам" фдт за сега, не ми се почва на 13 години :D

koshtramba
04-15-2012, 07:04
^ Е то тва където го слагаш си се равнява на цял фондьотен като кажа...

sanlivkata
04-16-2012, 08:00
Препоръчайте ми хубав фон дьо тен,които да покрива петната и да попива хубаво и за след него някоя хубава пудра.Със светла кожа съм.А може и някои хубави перлички. :)

ledenakrasota
04-16-2012, 09:32
Кой фдт на Лореал е покривен и прикрива петна?!

gabri3lla
04-16-2012, 11:29
Някакви отзиви за това шоколадче? http://www.ivis.bg/bourjois-delice-de-powdre-%D0%B1%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B7%D0%B8%D1%80%D0%B0%D 1%89%D0%B0-%D0%BF%D1%83%D0%B4%D1%80%D0%B0-p7501.html

koshtramba
04-16-2012, 13:52
^ Имала съм бялата и е незаменима! Предполагам и черната е също толкова добра! :)

summerxtime
04-16-2012, 16:59
http://www.ivis.bg/bourjois-anticernes-crocctuer-коректор-p7982.html Мнения ? :) И още един въпрос. Колебая се между две пудри.Имам нормална кожа,която се омазнява по носа и челото. Коя пудра да избера ? http://www.ivis.bg/bourjois-flower-perfection-пудра-за-лице-p7555.html или http://www.ivis.bg/bourjois-heathy-balance-compact-пудра-за-лице-p7499.html

bloodymirror
04-16-2012, 19:53
Добре,хора,съществува ли такова чудо като БЕЗВРЕДЕН фон дьо тен изобщо? И ако не съществува,има ли нещо,доста по-безвредно от него,което да изравнява тена,малко да матира лицето и да заличи пъпчици и червенини по лицето?

PullMeCloser
04-16-2012, 20:01
^ Пудрата е по-безвредна от фон-дьо-тена! Мога да ти препоръчам супер покривна пудра, която стои страшно леко на лицето, не запушва порите и май се води минерална. Л'ореал True Match. Страхотна е и с много, много нежна текстура. 20 и няколко лева е, има си огледалце и тампонче за слагане, но на мен лично то не ми харева много.
Друга, по-леко покривна, но много хубава също е на Римел Stay Matte.10лв само, невероятно качествена. От години нея си ползвам, като понякога разнообразявам с Лореалската.

Момичета, сега мисля да пробвам на Макс Фактор Creme puff. Хубава ли е? Как е като покривност?

ledenakrasota
04-16-2012, 20:04
http://www.ivis.bg/products_images/Fond-de-teint-123-PERFECT-Foundation-FR.JPG

мнения ?!


Не е толкова покривен, ако имаш проблемна кожа. :? Но е страхотен и с лека формула. :)

cheburashka
04-16-2012, 21:28
Ох, хора, аз пък не мога да си определя с точност типа кожа. :D Мисля, че е по-скоро суха, без крем наистина я чувствам опъната, с бледа кожа съм, без пудра или основа, тенът ми не е много равен, иначе ми излиза от време на време някоя пъпка, а по носа и около него имам черни точки. :( Като дневен грим от време на време ползвам пудра на Лореал, всъщност и вечер също, но пак рядко си слагам. Пробвах този BB крем на Гарниер и май ми харесва, но някакви други предложения, понеже пудрата ми свършва? :)
И някакъв обикновен хидратиращ крем, като марка? Нещо не ми харесва последният, който си взех.

PullMeCloser
04-16-2012, 21:46
^ Iwostin. Има зелена серия, абе има много серии, разгледай в сайта, но за хидратиране синята-Sensita-е чудесна. Кремчето, което ползвам сега, е само 15лв, има и такъв дневен с 20-ти фактор.

kalpazanka
04-17-2012, 03:26
Момичета, сега мисля да пробвам на Макс Фактор Creme puff. Хубава ли е? Как е като покривност?

При положение че съм доволна от Loreal True Match, на твое място не бих рискувала да сменям пудрата.

btw, PullMeCloser, снощи се гледах на едни снимки отпреди седмица- направо заслужаваш черпене за това, че ме насочи към тази пудра.

gabri3lla
04-17-2012, 11:30
^ Имала съм бялата и е незаменима! Предполагам и черната е също толкова добра! :)
Благодаря ти! И на мен ми изглеждаше добра,но да попитам все пак:)

ledenakrasota
04-17-2012, 11:56
Искам хубав покривен фдт на Лореал за червени петънца и всякакви несъвършенства по кожата. :cry:

Goddess
04-17-2012, 13:40
Искам хубав покривен фдт на Лореал за червени петънца и всякакви несъвършенства по кожата. :cry:

Държиш ли да е Л'ореал ? Max Factor Lasting Performance и Revlon Color Stay са също доста покривни и хубави.

ledenakrasota
04-17-2012, 13:44
Държиш ли да е Л'ореал ? Max Factor Lasting Performance и Revlon Color Stay са също доста покривни и хубави.

Мерси! :-)

cheburashka
04-17-2012, 16:31
а ползвате ли специални нощни кремове?

PullMeCloser
04-17-2012, 17:43
При положение че съм доволна от Loreal True Match, на твое място не бих рискувала да сменям пудрата.

btw, PullMeCloser, снощи се гледах на едни снимки отпреди седмица- направо заслужаваш черпене за това, че ме насочи към тази пудра.

Пудрата наистина е прекрасна. Прави кожата свежа, матирана, а и за пудра е изключително покривна и стои толкова леко и естествено на кожата... Радвам се, че ти е паснала. :)

Аз си сменям True Match и Stay Matte обикновено, но Creme Puff много я хвалеха приятелките ми и исках да пробвам. В крайна сметка днес ходих да я купувам, но цветовете са отвратително тъмни и оранжеви, няма нищо, което дори малко да се слива с кожата ми. Щях да взема Тру Мач, но имаше само тази с четчицата, от компактната бяха останали тъмни цветове. И си харесах една на Буржоа. Текстурата й е леко ...кремообразна, струва ми се мааалко подобна на True Match. Не съм я пробвала и не знам нито как стои на кожата, нито как е като покривност, но изглежда хубава, сякаш завършека не е напълно матиран, а леко озаряващ. Ще я видя утре, нямам търпение да си я пробвам. :)
Ето за тази става въпрос:
http://uae.makeupandbeauty.com/wp-content/uploads/2012/01/IMG_00132.jpg

Ако не ми хареса, ще си взема Лореалската, че не съм си купувала от доста време, започна да ми липсва.
От толкова време едни и същи марки пудра ползвам, направо се чувствам сякаш съм изневерила на себе си. :Д

cheburashka
04-17-2012, 20:19
кажи си мнението после, защото и аз съм с доста бяла кожа и съм доволнта от Loreal True Match хаха, ще те следя! :D

PullMeCloser
04-18-2012, 09:41
кажи си мнението после, защото и аз съм с доста бяла кожа и съм доволнта от Loreal True Match хаха, ще те следя! :D

Ако питаш за тази, която вчера си взех-на Буржоа- ами...много е хубава, има покривност, прави кожата много мекичка... НО най-светлият цвят е ТЪМЕН! :D Поне на мен ми е тъмничък :D

cheburashka
04-18-2012, 16:53
ох, с тия бели кожи... или ни седят тъмно, или оранжавеят :D

bloodyF
04-20-2012, 20:11
покривна пудра за смесена към мазна кожа?
до 15тина лева по възможност..

и да не е антибактериалната на манхатън, защото е ужасна..

Зайче..
04-21-2012, 09:19
Някой може ли да обясни как по-точно вреди фон дьо тена на лицето /освен това, че запушва порите и се появяват пъпки/?

bloodymirror
04-21-2012, 11:00
След ползване на фон дьо тен на Лореал,който беше твърде тежък за кожата ми,реших да си купя нещо по-щадящо и си харесах като цяло на Буржоа фон дьо тените.В едно списание имах мостра на bourjois flower perfection foundation и що-годе ми хареса,но искам да попитам кой от всичките им фон дьо тени е най-покривният?

PullMeCloser
04-21-2012, 15:16
Flower Perfection-а на Буржоа никак не ми хареса на мен. Пробвах го също от мостра, тъмничък беше, но като консистенция стои страшшно сухо на кожата и мисля, че би паснал по-скоро на момичета с мазна кожа... Според мен 10h sleep effect е по-добър, както и Healthy Mix... Пробвай.
Защо не си вземеш някоя пудра по-покривна? Мисля, че по-добре би било, защото на Буржоа фон-дьо-тените като цяло не са много покривни, а мога да ти препоръчам доста покривна пудра- True Match на Л'ореал, която стои страшно леко на кожата, остава много приятен завършек на кожата-прави я много нежна и е доста покривна. Същите пари като фон-дьо-тените на Буржоа е.

bloodymirror
04-21-2012, 15:43
Flower Perfection-а на Буржоа никак не ми хареса на мен. Пробвах го също от мостра, тъмничък беше, но като консистенция стои страшшно сухо на кожата и мисля, че би паснал по-скоро на момичета с мазна кожа... Според мен 10h sleep effect е по-добър, както и Healthy Mix... Пробвай.
Защо не си вземеш някоя пудра по-покривна? Мисля, че по-добре би било, защото на Буржоа фон-дьо-тените като цяло не са много покривни, а мога да ти препоръчам доста покривна пудра- True Match на Л'ореал, която стои страшно леко на кожата, остава много приятен завършек на кожата-прави я много нежна и е доста покривна. Същите пари като фон-дьо-тените на Буржоа е.

Преди време съм ползвала пудра,но нямам спомен дали съм била доволна,но пудрата не е ли за по-зряла кожа и не е ли по-вредна от фон дьо тен-а? Аз така съм информирана и все се насочвам към фон дьо тените,пък и както съм сега с нормална кожа... голямо търсене ще падне :D

PullMeCloser
04-21-2012, 17:13
Не, пудрата е мнооого по-безвредна от фон-дьо-тена и далеч не е за зряла кожа. :)
Специално тази пудра на Л'ореал , която ти препоръчах, не е за мазна кожа... в смисъл става и за мазна, де, но аз съм с нормална и ми стои добре. 23 лева някъде е, за компактната говоря. Пробвай я, според мен няма да съжаляваш.

bloodymirror
04-21-2012, 17:18
Не, пудрата е мнооого по-безвредна от фон-дьо-тена и далеч не е за зряла кожа. :)
Специално тази пудра на Л'ореал , която ти препоръчах, не е за мазна кожа... в смисъл става и за мазна, де, но аз съм с нормална и ми стои добре. 23 лева някъде е, за компактната говоря. Пробвай я, според мен няма да съжаляваш.

Досега ползвах фдт на L'Oreal True Match и ми беше доста покривен,пробвала съм пудрата,но ми седи много тежко,някаква маалко по-малко покривна от нея,например на Буржоа? Иска ми се нещо по-щадящо кожата :/

PullMeCloser
04-21-2012, 17:20
Хм, аз съм ползвала пудрата и не е никак тежка. Не знам защо ти стои тежко на кожата, аз също не си падам по такива продукти и гледам по лицето си винаги да имам възможно най-леки продукти.
Ами аз си купих сега на Буржоа Healthy Balance, по-горе в темата има снимки. Има покривност, 15 лв е, но ако си беличка, може и да ти е тъмна.

bloodymirror
04-21-2012, 18:04
Мне,не съм бяла,средна ми е кожата.А да питам,наистина ли продуктите на Буржоа не запушват порите и са по щадящи спрямо останалите продукти,най-вече за лице питам :)

cheburashka
04-22-2012, 09:51
с какво си почиствате грима? кърпички, тоалетно мляко? след това някакви гелчета, лосиончета?

kriisinkaa
04-22-2012, 09:56
Аз си почиствам грима, първо си измивам лицето с някакъв ексфолиант и после тампон с мляко за почистване на грим.
Иначе купих си фон дьо тен на Боржуа(10 Hour Sleep Effect) , мога да кажа, че от всички фон дьо тен-и които съм си взимала, най ми допада той!Не е покривен , но за мен е достатъчно, посто след него кожата ми е като кадифе ;д Но проблема е, че си взех твърде тъмен цвят...Казаха ми, че е най-светлия и уш пробвах, ма на тази светлина там и после видях в интернет , че има още два по-светли, сега ще чакам до лятото да хвана малко тен и ще го ползвам!

PullMeCloser
04-22-2012, 10:05
Аз си трия грима с мицеларна вода. После си пръскам лицето с термална вода, след това кремче.

bloodymirror
04-22-2012, 11:32
Избрах си 2 фон дьо тена- Ревлон Фотореди и Буржоа Хелти Микс (бил най-покривният) кой да си взема,помагайте,че не мога да реша :/

PullMeCloser
04-22-2012, 13:02
Аз съм за Фотореди.
Хелти Микс-а не съм го ползвала, но Фотореди дава на кожата точно завършека, който аз се стремя да постигна, благодарение на светлоотразявашите частички... Тук мисля, че е според личните предпочитания, а и мисля, че Фотореди е по-покривен от Хелти Микс.

kriisinkaa
04-22-2012, 14:46
Да може би Фотореди , не съм го ползвала , но този на Боржуа никак не е покривен, но пък се отразява супер на кожата, зависи какъв завършек и каква покривност искаш ;д

Shallimar
04-23-2012, 15:32
Здравейте, като най-нова във сайта и малко над тинейджърските години ;) мога да споделя моето скромно мнение по темата :P Преди десетина дни си взех това : http://www.ivis.bg/products_images/lumi-magique-loreal.jpg и мога да кажа следното: кожата ми е нормална към леко суха (по-скоро през зимата), светла, със студен подтон. Изкльчително доволна съм от този фон-дьо-тен. Има лека към средна покривност, стои чудесно на лицето без да придава ефекта (дефекта) "маска". Има чудесна гама от цветове и аз си улучих от първия път моя и пасва идеално. Това е най-новото от Лореал и го препоръчвам. Вметвам, че не работя с фирмата и за първи път ползвам техни продукти - т.е. в случаи, че изглеждам пристрастна е защото съм доволна ;)

Vikencheto
04-24-2012, 08:03
Момичета, знаете ли къде мога да намеря продукти нa Neutogena? По-специално този фон дьo тен http://www.neutrogena.com/product/healthy+skin+liquid+makeup.do?sortby=ourPicks в аптеките ли се продава или в по-големите магазини за козметика :)

cheburashka
04-24-2012, 08:47
^аз продукти на тази фирма съм виждала в по-заредените аптеки, в козметичните магазини не съм или просто не съм обърнала внимание

PullMeCloser
04-24-2012, 09:18
Този фон-дьо-тен изобщо има ли го в България? Защото аз съм виждала само бяла козметика на марката, декоративна не съм.

Vikencheto
04-25-2012, 10:05
мерси за отговорите :) и аз не съм го виждала никъде и затова реших да питам тук; ако го намеря ще пиша пак с мнение :)

fizzyg
04-25-2012, 15:39
Да кажа и аз какво използвам (силно казано използвам..рядко ползвам ФДТ попринцип) :D Наскоро ходих до ДМ и реших да си купя един фдт на Есенс и по-точно този: http://www.google.bg/imgres?q=essence+clear+and+matte&um=1&hl=bg&sa=N&rlz=1R2ADFA_bgBG463&biw=1366&bih=621&tbm=isch&tbnid=lxWEBnPRY6sCaM:&imgrefurl=http://hubba-bubba-nightmare.blogspot.com/2010/09/but-im-sure-im-sure-youve-heard-it.html&docid=yeM3u2h6NcOi4M&imgurl=http://3.bp.blogspot.com/_66iTh94zFt4/TJDIhWwDbQI/AAAAAAAAAS8/-U6OH01Vq_g/s1600/BILD0090.JPG&w=900&h=1200&ei=ORqYT43mBJDssga5u7jgAQ&zoom=1&iact=hc&vpx=97&vpy=247&dur=4798&hovh=259&hovw=194&tx=164&ty=79&sig=110326936423187819088&page=1&tbnh=130&tbnw=105&start=0&ndsp=21&ved=1t:429,r:7,s:0,i:78

Доволна съм,когато го използвам,не ме прави ''порзеланова кукла''..стои естествено.Като цяло го препоръчвам на тези,които използват ФДТ за изравняване на тена на кожата,но не става за прикриване на недостатъци (като пъпки). :)

CrazyBabyDoll
04-27-2012, 06:21
мацкии кажете някакви кремчета за лице за лятото ,мислих да си взема на нивеа слънцезащитен мисля че има и за лице,дайте и дрги предложения ,че ми излизат някакви петънца като лунички са не мога да ги понасям.

strawberry88
04-27-2012, 09:19
^Avene! :grin:

CrazyBabyDoll
04-27-2012, 12:22
http://www.google.bg/imgres?hl=bg&biw=1517&bih=718&tbm=isch&tbnid=2Xu9RbjFCYfUfM:&imgrefurl=http://apteka.framar.bg/30061909/%25D0%25B0%25D0%25B2%25D0%25B5%25D0%25BD-%25D1%2581%25D0%25BB%25D1%258A%25D0%25BD%25D1%2586 %25D0%25B5%25D0%25B7%25D0%25B0%25D1%2589%25D0%25B8 %25D1%2582%25D0%25B5%25D0%25BD-%25D0%25BA%25D1%2580%25D0%25B5%25D0%25BC-spf-20-50-%25D0%25BC%25D0%25BB&docid=hOv1ZYmXU9aqzM&imgurl=http://static1.framar.bg/product/awen-promo.jpg&w=500&h=378&ei=DI6aT7ucI6qI4gS9xvjuDg&zoom=1&iact=rc&dur=2&sig=105261539960665949328&page=1&tbnh=165&tbnw=220&start=0&ndsp=22&ved=1t:429,r:4,s:0,i:69&tx=130&ty=225 този става ли ? :)

Elli *
04-28-2012, 17:57
Препоръчайтее ми хубава пудра :// все не улучвам на добри

cheburashka
04-28-2012, 21:55
каква ти е кожата?

PullMeCloser
04-28-2012, 21:58
L'oreal True Match. Няма да сгрешиш, не познавам човек, който да не я е харесал. Покривна, стои леко, освежава кожата... Чудна е.

cheburashka
04-29-2012, 09:43
момичетааа, не знах къде да пиша, реших да е тук, макар че не е много по темата, но не исках да правя нова
сега си правих домашна маска на лицето, малко мед, колкото да покрие цялото лице, щипка сол и щипка сода, кожата ми по принцип е суха след миене, дори и с крем след това я чувствам опъната, сега от меда е толкова мекичкааа <3 и ми почисти и освежи кожата много добре от първия път, очарована съм, повече няма да подценявам домашните методи! размазах я на лицето и разтривах малко, после отмих с хладка вода,
страхотна е :)

strawberry88
04-29-2012, 13:39
http://www.google.bg/imgres?hl=bg&biw=1517&bih=718&tbm=isch&tbnid=2Xu9RbjFCYfUfM:&imgrefurl=http://apteka.framar.bg/30061909/%25D0%25B0%25D0%25B2%25D0%25B5%25D0%25BD-%25D1%2581%25D0%25BB%25D1%258A%25D0%25BD%25D1%2586 %25D0%25B5%25D0%25B7%25D0%25B0%25D1%2589%25D0%25B8 %25D1%2582%25D0%25B5%25D0%25BD-%25D0%25BA%25D1%2580%25D0%25B5%25D0%25BC-spf-20-50-%25D0%25BC%25D0%25BB&docid=hOv1ZYmXU9aqzM&imgurl=http://static1.framar.bg/product/awen-promo.jpg&w=500&h=378&ei=DI6aT7ucI6qI4gS9xvjuDg&zoom=1&iact=rc&dur=2&sig=105261539960665949328&page=1&tbnh=165&tbnw=220&start=0&ndsp=22&ved=1t:429,r:4,s:0,i:69&tx=130&ty=225 този става ли ? :)

http://www.eau-thermale-avene.bg/Product.aspx?id=89 Аз ползвах това,но и този който си постнала става...зависи от кожата ти де...

fizzyg
04-29-2012, 13:59
момичетааа, не знах къде да пиша, реших да е тук, макар че не е много по темата, но не исках да правя нова
сега си правих домашна маска на лицето, малко мед, колкото да покрие цялото лице, щипка сол и щипка сода, кожата ми по принцип е суха след миене, дори и с крем след това я чувствам опъната, сега от меда е толкова мекичкааа <3 и ми почисти и освежи кожата много добре от първия път, очарована съм, повече няма да подценявам домашните методи! размазах я на лицето и разтривах малко, после отмих с хладка вода,
страхотна е :)

И аз по тази тема :D Днес видях,че имаме една билка,наречена Смрадлика (тетра) в една кутия.Бяха ми разказвали,че почиства лицето,а и баба ми каза,че е против пъпки и т.н. Сварих малко от билката и с тампон за лице се намазах.Изчаках да изсъне по кожата и се измих.
Много е освежаващо.Препоръчвам :) (happy)

cheburashka
04-29-2012, 14:39
а мнение за слънцезащитните кремове за лице на Биодерма?

CrazyBabyDoll
04-30-2012, 08:34
а мнение за слънцезащитните кремове за лице на Биодерма?

тъкмо вчера гледах слънцезащитни продукти и попаднах на Bioderma и аз също искам мнение за тях дали има доволни или да си взимам на Nivea

cheburashka
04-30-2012, 09:58
аз по принцип се колебая между марките Avene, Biodrema и La Roche, не само за слънцезащитен крем, и за други продукти, които смятам да закупя скоро

PullMeCloser
04-30-2012, 10:40
тъкмо вчера гледах слънцезащитни продукти и попаднах на Bioderma и аз също искам мнение за тях дали има доволни или да си взимам на Nivea


В никакъв случай Нивеа, според мен за слънцезащитна особено е най-добре да се заложи на медицинска козметика.

Аз пробвах на Биодерма тонирания крем с цвят, но е дооста мазен(поне според мен) и си купих на Uriage, който е просто чудесен, така че за моята кожа поне Биодерма не ми допадат много.
Аз също се чудих точно между Биодерма, Авен и Ла Рош и накрая си взех Uriage :D Искайте тестерчета и двете, така с мнения само не може да се прецени.

cheburashka
04-30-2012, 13:22
има ги само в аптеките, нали :)

PullMeCloser
04-30-2012, 13:34
Мхм, в аптеките.

kalpazanka
04-30-2012, 14:26
PullMeCloser, значи да разбирам, че си се докопала в крайна сметка до тестери. :D

Май се реших за руж. Ако може препоръки :)

PullMeCloser
04-30-2012, 15:22
Да!!! :Д
На Uriage, SVR и Биодерма. На Биодерма ми дойде доста мазно, а и цвета определено ми дойде тъмничък, SVR ми щипеше МНООООГО на кожата и беше твърде... гаден :Д, на Uriage ми допадна много- лек, не лъщи(много), не е мазен и за пръв път тониран крем не ми идва тъмен. Доста добре изравнява тена, но стои много естествено, все едно нямам нищо на лицето.

Взимай на Bourjois:

http://www.superdrug.com/content/ebiz/superdrug/invt/388355/388355_l.jpg

15лв, има много цветове, страаашно икономичен. Имам 95 Rose De Jaspe, от година и половина(може и повече да е вече) го имам и дори не е близо до свършване. Стои много добре на кожата, не е прекалено наситен, така че с правилната техника според мен няма как да прекалиш :Д Има четка в кутийката, но тя за нищо не става, така че ако нямаш друга- трябва да си купиш :Д

http://avainwoman.blogspot.com/2010/03/bourjois-blush.html

kalpazanka
04-30-2012, 15:29
А при избора на цвят кое трябва да съобразя- естествения цвят на устните или цветът на червилото?! Четох обяснения май в темата за техниките на гримиране, обаче не ми се изясни особено.
Мислех си за Гош, щото са комбинирани няколко цвята в палитра, обаче нямам идея къде в Плевен мога да докопам тяхна декоративна козметика.

PullMeCloser
04-30-2012, 15:51
За Гош нищо не мога да кажа, абсолютно нищо на марката не съм ползвала.
Ами като цяло трябва да е съобразен с целия ти грим, с цвета на кожата ти също.
Не е нужно ружът да е абсолютно еднакъв с цвета на устните(червилото), но поне да са подобни гледай.
На мен 95 ми се струва доста универсален цвят, защото с каквото и да го сложа, все си отива. :Д Много са добри като цяло.

kalpazanka
04-30-2012, 15:55
Хм, четката, с която нанасям перлите, става ли за руж?

PullMeCloser
04-30-2012, 16:01
Каква ти е четката?
Би трябвало да става, разгледай четки за руж и прецени. Аз при липса на четка съм си слагала руж и с такава фон-дьо-тен, така че... :Д

kalpazanka
04-30-2012, 17:43
Такава http://www.hobyto.com/data/image/ModaKrasota/kozmetika/ruj%20brush.jpg
:D

Goddess
04-30-2012, 22:03
Такава http://www.hobyto.com/data/image/ModaKrasota/kozmetika/ruj%20brush.jpg
:D

Да и моята е такава, ползвам си я и за перли, и за руж. :)

ledenakrasota
05-06-2012, 09:56
Кажете ми някоя лека матираща пудра за топлото време. :) Само да не е антибактериалната на Манхатън. :? На Л`ореал или Максфактор? Кожата ми е комбинирана. :)

LoveMac
05-06-2012, 16:46
^ На л'ореал е много хубава

А какво мислите за http://www.makeupstop.co.uk/ekmps/shops/mrdjthomas/images/rimmel-stay-matte-pressed-powder-001-transparent--617-p.jpg тази пудра?

bloodymirror
05-08-2012, 19:00
Някой ползвал ли е фон дьо тен на UNE? Водят се органични :)

sapphirr
05-09-2012, 14:19
3 съвета,който мога да дам от личен опит

1/за хората с чуствителна кожа - фон дьо тен на Vichy

2/не е важно само с какво ще се намажеш,а и с какво ще поддържаш тая кожа жизнена и млада

3/не пестете пари за козметика,защото някой ден ще съжалявате

kalpazanka
05-09-2012, 15:04
Взимай на Bourjois:

http://www.superdrug.com/content/ebiz/superdrug/invt/388355/388355_l.jpg

15лв, има много цветове, страаашно икономичен. Имам 95 Rose De Jaspe, от година и половина(може и повече да е вече) го имам и дори не е близо до свършване. Стои много добре на кожата, не е прекалено наситен, така че с правилната техника според мен няма как да прекалиш :Д Има четка в кутийката, но тя за нищо не става, така че ако нямаш друга- трябва да си купиш :Д

http://avainwoman.blogspot.com/2010/03/bourjois-blush.html
Душа, за четката си права, но имам питане- възможно ли е да съм се сдобила с ментак за 3.90?

PullMeCloser
05-09-2012, 18:02
Менте на Буржоа? За такова нещо до сега не съм чувала, от какъв магазин си го купила?

kalpazanka
05-09-2012, 18:05
Менте на Буржоа? За такова нещо до сега не съм чувала, от какъв магазин си го купила?

Козметичен магазин "Мира" в Плевен...
Забелязах, че има прекалено много надписи по кутийката и се изненадах, че цената е толкова ниска. Върнах се вкъщи, порових се в темата и...

PullMeCloser
05-09-2012, 18:30
Какви надписи има? Не вярвам, ментена на Буржоа... знам ли, снимка на кутийката имаш ли?

Vikencheto
05-09-2012, 18:37
Kalpazanka напълно е възможно. И аз така си купих руж на "Буржоа" за няма и 4 лева... и накрая се обринах. Стори ми се прекалено евтино и се разрових и открих, че един е 14-15 лв. накрая спях да го използвам

PullMeCloser
05-09-2012, 18:48
Мда, обикновено са по 15лв, аз моя за толкова си го взех... Освен да са от някаква промоция останали, с минал срок на годност нещо, не знам... Но пък е възможно и да има някаква промоция, както любимата ми спирала на Макс Фактор няколко пъти в годината я пускат за 15лв(а е близо 30). Странно, за ментета на толкова евтини марки до сега не бях чувала, но се разрових в гугъл и в Бг Мамма пишат, че имало наистина ментета. Защо не отидеш в някой магазин с тестери и не ги сравниш?

kalpazanka
05-09-2012, 19:21
http://prikachi.com/images.php?images/992/4746992f.jpg
Ето го. Срок на годност не намерих, не видях да пише, че е произведено в Китай /щот на Лореалските гланцове по 3 лв си пишат най-прилежно/, та сега ми остава да стискам палци да не се обрина.

Goddess
05-09-2012, 19:48
Мхм, менте е. Буквите трябва да са златисти по принцип.

PullMeCloser
05-09-2012, 20:44
Мда, май наистина е менте. Тцтц, и ментета на Буржоа ли има, бе :Д Потресена съм :Д

kriisinkaa
05-10-2012, 12:59
А искам да попитам , винаги съм била скептично настроена към пудрите , защото си бях взела една пудра , сложих крем отдолу и като сложих пудрата и сякаш порите ми станаха по-видни и лицето ми стана ужасно, но може би, пудрата беше ужасна... Сега мисля пак да пробвам, въпреки че не съм голям фен на матиращия завършек, но искам пудра , а не да се мажа с фон-дьо-тен.Хубава ли е пудрата на Макс Фактор, тази с четката или каква друга може да ми препоръчате, но за суха кожа и все пак да е покривничка.

devil4e_kiss4e
05-10-2012, 13:27
тъй като ще се гримирам сама за бала и си купих повечето от гримовете, но ми остана пудрата. Искам да попитам, тъй като не използвам пудра редовно, много рядко слагам, а и тази, която имам е от ниския клас козметика, каква пудра бихте ми препоръчали до 10-12 лева, тъй като нямам възможност да отделя повече пари. Кожата ми е смесена, като е мазна в Т-зоната. Забелязала съм, че когато си нанеса пудрата на лицето на носа кожата ми стои като обелена, не знам защо се получава така.

PullMeCloser
05-10-2012, 16:16
Rimmel stay matte. Много добра, за 10лв само, има избор от цветове, матира добре, не мърда цял ден(при мен). Все пак я пробвай преди да я сложиш на бала си,де! И задължително ще си я носиш в чантичката :Д

koshtramba
05-10-2012, 17:05
Kalpazanka, тва е китайската версия, и аз си бях купила такъв от някви щандове с преоценена козметика в Кауфланд. Имам досег и с двете и мога да кажа, че ментето е 1 към 1 на мирис като оригинала. В четчицата обаче нещата стоят по друг начин. А иначе - гооре-долу беше добро между другото.

LoveMac
05-10-2012, 19:08
Rimmel Stay Matte покрива ли поне малко?

kalpazanka
05-11-2012, 09:40
Kalpazanka, тва е китайската версия, и аз си бях купила такъв от някви щандове с преоценена козметика в Кауфланд. Имам досег и с двете и мога да кажа, че ментето е 1 към 1 на мирис като оригинала. В четчицата обаче нещата стоят по друг начин. А иначе - гооре-долу беше добро между другото.

Изпробвах я още същата вечер и въпреки че нямам опит, не можах да се омаскаря. :D Много нежен ефект се получи, но не с четката към ружа. ;) Вчера пак я пробвах, засега нямам обриви. Дано фактът, че не нанасям директно тази китайска подигравка върху кожата, има значение и ми се спести някой друг обрив.

Goddess
05-11-2012, 16:38
Изпробвах я още същата вечер и въпреки че нямам опит, не можах да се омаскаря. :D Много нежен ефект се получи, но не с четката към ружа. ;) Вчера пак я пробвах, засега нямам обриви. Дано фактът, че не нанасям директно тази китайска подигравка върху кожата, има значение и ми се спести някой друг обрив.

Ами да ти кажа, не вярвам да слагат нещо кой знае колко по-вредно и по-различно от другите марки, които са по-нисък клас, като Golden Rose и пр., нищо, че е менте, важното е да ти върши работа, пък вече си е до кожа..дано нямаш проблеми, де. :)

fizzyg
05-11-2012, 17:11
http://www.google.bg/imgres?q=Essence+%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0 %BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B5%D0%BD+%D1%80%D1% 83%D0%B6&um=1&hl=bg&sa=N&rlz=1R2ADFA_bgBG463&biw=1366&bih=621&tbm=isch&tbnid=RYJNueLEbYaGeM:&imgrefurl=http://www.essence.eu/bg/produkti/lice/ruzh.html&docid=2NWGCMA1LYWybM&imgurl=http://www.essence.eu/uploads/tx_cosnovaslider/ess_SouffleTouchBlush_opened_02-12_comp_new_12.png&w=300&h=300&ei=AkitT9ObOZD3sgbWgumJBA&zoom=1&iact=hc&vpx=240&vpy=131&dur=549&hovh=225&hovw=225&tx=147&ty=75&sig=110326936423187819088&page=1&tbnh=131&tbnw=131&start=0&ndsp=22&ved=1t:429,r:1,s:0,i:70
Някой да е използвал този кремообразен руж на Есънс? :)

kalpazanka
05-12-2012, 07:37
Ами да ти кажа, не вярвам да слагат нещо кой знае колко по-вредно и по-различно от другите марки, които са по-нисък клас, като Golden Rose и пр., нищо, че е менте, важното е да ти върши работа, пък вече си е до кожа..дано нямаш проблеми, де. :)
Goddess, с атопичен дерматит съм с дебют в късна възраст. Последният ми рецидив беше зимата. Нямаш / и дано нямаш! :) / идея как сърби. Затова вече съм внимателна и съм склонна да дам повече парички за козметика. :)

summerxtime
05-12-2012, 07:44
На есенс не съм,но като цяло адски много харесвам кремообразните ружове.Идеални са.Особенно за лятото. </3

devil4e_kiss4e
05-12-2012, 08:46
някой доволен ли е от тази пудра Manhattan Clearface 2 in 1 Powder & Make Up
http://www.ivis.bg/manhattan-clearface-2-in-1-powder-%26-make-up-%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%B1%D0%B0%D0%BA%D1%82%D 0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%83%D0%B4%D1%80%D0%B0-p7613.html

YoAnA_kiiss
05-12-2012, 11:36
Здравейте ще си купувам пудра (за първи път) и бих била благодарна да ме посъветвате каква марка и горе-долу колко струва. Искам да я ползвам в ежедневието.
Благодаря предварително

Goddess
05-12-2012, 11:47
Goddess, с атопичен дерматит съм с дебют в късна възраст. Последният ми рецидив беше зимата. Нямаш / и дано нямаш! :) / идея как сърби. Затова вече съм внимателна и съм склонна да дам повече парички за козметика. :)

Оу, това е кофти. То така и трябва по принцип, за козметика и аз не жаля пари, но се е случвало и да ползвам по-евтина козметика и явно моята кожа не е от най-чувствителните, тъй като досега не съм имала проблеми, ама в твоя случай определено трябва да внимаваш тогава.

Bloodlust
05-12-2012, 17:22
Писна ми да влизам в тази тема и всеки 3 пост да е "Препоръчайте ми пудра". Разровете се малко из темата и ще намерите това, което търсите!

ledenakrasota
05-12-2012, 18:06
някой доволен ли е от тази пудра Manhattan Clearface 2 in 1 Powder & Make Up
http://www.ivis.bg/manhattan-clearface-2-in-1-powder-%26-make-up-%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%B1%D0%B0%D0%BA%D1%82%D 0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%83%D0%B4%D1%80%D0%B0-p7613.html


За смесена кожа е. Седи като маска, а не сложиш добре основата или крема, ако кожата ти е много суха. :)

fizzyg
05-13-2012, 13:07
Препоръчайте ми крем/база за грим,че скоро трябва да си купя :) И още нещо ми трябва-кремообразен руж,коя марка да избера,до 15лв да кажем :)

LoveMac
05-13-2012, 13:16
Revlon имат много готини нови кремообразни ружове, от пролетна/лятната колекция 2012 са им :)) но не знам дали вече ги има в България...http://2.bp.blogspot.com/-vRqm9_Wi2VI/T5YBIV4YpjI/AAAAAAAAC9M/3iunqiy9KXM/s1600/102_1175.jpg

fizzyg
05-13-2012, 13:28
Revlon имат много готини нови кремообразни ружове, от пролетна/лятната колекция 2012 са им :)) но не знам дали вече ги има в България...http://2.bp.blogspot.com/-vRqm9_Wi2VI/T5YBIV4YpjI/AAAAAAAAC9M/3iunqiy9KXM/s1600/102_1175.jpg

Изглежда много сладък,трябва да проверя,макар че не знам къде да търся козметика на тази марка..от Ямбол съм,а там един ДМ има ..:D

kalpazanka
05-13-2012, 13:32
Препоръчайте ми крем/база за грим,че скоро трябва да си купя :) И още нещо ми трябва-кремообразен руж,коя марка да избера,до 15лв да кажем :)

Аз съм с Bioderma sebium pore refiner, но защото съм с мазна кожа. Не знам дали на теб би ти свършил работа.

Goddess
05-13-2012, 13:46
Revlon имат много готини нови кремообразни ружове, от пролетна/лятната колекция 2012 са им :)) но не знам дали вече ги има в България...http://2.bp.blogspot.com/-vRqm9_Wi2VI/T5YBIV4YpjI/AAAAAAAAC9M/3iunqiy9KXM/s1600/102_1175.jpg

Изглежда интересно, ама...не е ли много ярко това ? Нещо не мога да си го представя за руж. ;д

fizzyg
05-13-2012, 13:47
Аз съм с Bioderma sebium pore refiner, но защото съм с мазна кожа. Не знам дали на теб би ти свършил работа.

Мисля,че кожата нормална до лееко мазна.Ще се поровя относно него :) Благодаря :)

fizzyg
05-13-2012, 13:48
Изглежда интересно, ама...не е ли много ярко това ? Нещо не мога да си го представя за руж. ;д

И на мен така ми се стори,но може би трябва да се размазва много добре..

PullMeCloser
05-13-2012, 14:14
Изглежда ярко, да. От кремообразните ружове се слага много малко количество и се размазва добре, като след известно време те леко избледняват. :)

LoveMac
05-16-2012, 22:25
^ http://4.bp.blogspot.com/-1D0F5LosfhA/T5OTLdScrhI/AAAAAAAADtg/TA_n1vbNduk/s1600/IMG_1518.jpg - първия (:

summerxtime
05-17-2012, 12:08
Хора,препоръчайте ми нещо със силно покритие (за фдт говоря) като Make Up Forever HD foundation ама на не чак толкова солена цена :D

strawberry88
05-17-2012, 19:06
A Make Up Forever HD foundation къде се продават?

LoveMac
05-17-2012, 21:45
В Sephora предполагам?

strawberry88
05-18-2012, 10:48
Аа да,извинявам се. :D
А да ми препоръчате коректор стик? :)

fizzyg
05-19-2012, 12:41
Ох,абе имам едни тъмни кръгчета под очите.Наспивам се уж :D..ама нещо да ми препоръчате-кремче, не знам ( на 14 съм )

LoveMac
05-20-2012, 13:33
На 13 съм и на мен ми трябва кремче за под очите.... Мисля скоро да си взема тва на garnier ( това което също и покрива ) но ми трябва коректор (течен) който да става и за под очите и за пъпки и т.н.... Около 10/15 лв. ако е наистина хубав 20 :D

cheburashka
05-20-2012, 16:27
май не съм виждала течен техен, обаче на ARTDECO са много хубави!

cheburashka
05-21-2012, 12:21
понеже в тази тема бяхме писали за нея, обиколих няколко аптеки, обаче не я намирам тази мицеларна вода на Биодерма, Авен и т.н.
тази на Bourjois дали става?

summerxtime
05-23-2012, 08:54
С мазна кожа съм. Мнения за Vichy Dermablend fон дьо тен-а? :D

YoAnA_kiiss
05-23-2012, 12:34
Здравейте, една позната използва сенки на руби роуз и каза, че е доволна от тях, мисля да си взема, но искам и второ мнение. Ако някой е използвал, ще съм благодарна да сподели мнение. :)

kalpazanka
05-23-2012, 12:42
^Аз! За тия пари са повече от идеални! Слагам преди това база за сенки Art deco и не мърдат по 14 часа. Същото важи и за Флормар. :)

YoAnA_kiiss
05-23-2012, 12:44
^Аз! За тия пари са повече от идеални! Слагам преди това база за сенки Art deco и не мърдат по 14 часа. Същото важи и за Флормар. :)

Много благодаря :)

kalpazanka
05-23-2012, 12:46
За нищо. Базата си я взех за 12 лв- обикновена, а минералната е 16. :)

YoAnA_kiiss
05-23-2012, 13:03
Мога ли да си я поръчам по интернет, защото в моя град я няма?

fizzyg
05-23-2012, 19:21
Мога ли да си я поръчам по интернет, защото в моя град я няма?

И аз не съм виждала..ако някой знае линк да казва :)

Tiin
05-24-2012, 06:48
С мазна кожа съм. Мнения за Vichy Dermablend fон дьо тен-а? :D

Хубав е,доста е покривен,ноо има адски малък избор на цветове.Аз си взех 25 номер и ми беше адскии тъмен.

kalpazanka
05-24-2012, 07:27
fizzyg и YoAnA_kiiss- пишете в гугъл artdeco eyeshadow base и четете. :)

Tiin
05-24-2012, 07:33
Понеже нямам какво да правя и реших да направя по едно review на всички фон-дьо-тени,които съм използвала и да се надяваме,че ще съм полезна на някой :)
http://www.perfumezilla.com/images_product/chanel-vitalumiere-cream-makeup-spf-hale1196.jpg - Chanel Vitalumiere Cream Makeup Spf15. С този фдт съм в момента.Кожата ми е смесена и без пудра лъщи адски много,защото фдт-на е за суха кожа (не прецених,когато си го купих).Покривноста е доста добра.Издържа цял ден и не мърда.Цената е към 95 лева.
http://www.evecare.com/images/products/large/GuerlainParureExtremelumininousextremewearfoundati on.jpgGuerlain Parure Extreme Luminous Extreme - Много добър фдт,покривен,издръжлив.Про то перфектен,но пак за смесена кожа без пудра не става работата,защото пак ми омазнява кожата.Водоустойчив е .Цената е към 98лева.
http://www.evecare.com/images/products/large/GuerlainParureExtremeradiantfoundationmoisturizing .jpg Guerlain Parure Aqua Radiant Feel-Good Foundation Moisturising Mineral Enriched SPF20 - Според мен е по-добър от extrem-а само,където не е водоустойчив.Цената пак е около 98лева.
http://www.chanel.com/en_US/fragrance-beauty/cms2export//Site1Files/P178101/P178101_LARGE.jpg Chanel Mat Lumiere.- Много приятен фдт,подходящ е за смесена кожа,като моята.Матира,не омазнява и издържа доста дълго.Цена към 85лева.
http://jhmakeup.files.wordpress.com/2011/06/estee-lauder-double-wear-stay-place-makeup-spf-pale-almond2834.jpg Estee Lauder Double Wear - Адски добър за хора с проблемна кожа,доста покривен,издържа дълго.Цената е към 85лв
http://1.bp.blogspot.com/-kZWJHfu506k/TiRgXmVDBqI/AAAAAAAAAB4/1Tt6nRz7wbI/s320/P202937_hero.jpgSephora Hydrating & Smoothing Foundation-Не много покривен,подходящ за суха кожа.Не е от най-добрите фдт.Цената му е към 30лв.
http://3.bp.blogspot.com/-V1KOZbhMJcc/TZHgOP1j6pI/AAAAAAAAA5s/_kK-fFW_U9c/s1600/clip_image002.gifSephora Perfecting Cover Foundation-Меко казано ужасен.Още,когато го сложиш ти се събира...пък да не говорим колко издържа...Единственно покривноста му е добра.Избор на цветове има доста голям.Цена 35лв.
http://muare1.vcmedia.vn/images/2011/04/05/57/maybelline_afinitone_1302001367.jpgMaybelline Affinitone-Средна покривност.Не издържа дълго.За цената си,която беше около 10лв става.
http://www.loreal-paris.co.uk/img/l10n/brands/matmorphose/product1.pngMatte Morphose - Добър е,покривен,но не съм фенка много на мусовете.Цената му е към 22лв.

Tiin
05-24-2012, 07:46
Продължавам си мнението тук,защото не ми дава да слагам повече от 10 изображения в мнение :)
http://www.pinkmelon.de/wp-content/uploads/2009/12/artdeco_long_lasting_foundation.jpg- ARTDECO Long-Lasting Foundation, - Много добър,издържа доста дълго,но за жалост не успях да си улуча цвета.Цената е към 30лв (ако не се лъжа.)
http://2.bp.blogspot.com/_CNe_Ww09xTo/SpL4gvDPLYI/AAAAAAAAvII/8tctgUW0d7k/s400/Maybelline+Dream+Matte+Mousse+Foundation+5.JPG Dream mousse - Ужасен е.Покривноста му е средна,но се рони адски много.Цена 12-13лв.
http://www.moodiereport.com/images/Clarins%20everlasting%20foundation.jpg
Skin Illusion Natural Radiance Foundation SPF 10 - Много е добър,мирише уникално,средно покривен е и издържа цял ден без никакви проблеми.Цена 66лв.
http://www.ivis.bg/products_images/foundation_bio_detox_organic.jpgBourjois Bio Detox Organic-Не е много покривен,идържа до 5-6 часа някъде и мирише просто ужасно.Общо взето не съм доволна.Цена 22лв
http://www.fragrancedirect.co.uk/content/ebiz/fragrancedirect/invt/0027969/0027969_m.jpg Miss Sporty Light Energy Foundation - Ужасен,просто нямам думи...Не си го купувайте...Само по цената предполагайте колко е хубав, около 5лв е тя.
http://www.tlcpharmacy.co.uk/prodimg/original/DERM-found.jpgVICHY Dermablend Corrective Foundation- Покривен е,издържа цял ден,подходящ за мазна и смесена кожа,ноо има адски малък избор от цветове. Цена 30лв.
http://www.ivis.bg/products_images/Bourjois_Flower_Perfection.jpgBourjois Flower Perfection-Покривен,издържа горе-долу цял ден,мирише много готино и не седи като маска. Цена 25лв
http://www.ivis.bg/products_images/fond_de_teint_healthy_mix.jpgBourjois Healthy Mix- Много лекичък,приятен.Не е много покривен и не издържа дълго.Цена 22лв мисля,че беше някъде

Tiin
05-24-2012, 07:47
http://zachoveka.com/userfiles/productlargeimages/product_2965.jpgBourjois Healthy Mix Serum - Много лекичък фдт.Не е покривен,но издържа повече от Healthy Mix-а.
http://gb.oriflame.com/catalog-images/product/global/22907_1.pngOriflame Beauty Studio Artist Foundation- Много хубав фдт.Средно покривен и издържа общо взето цял ден . Цена 10лв

Това е от мен.Надявам се да съм помогнала,ако се сетя още нещо ще добавям.Извинявам се,ако имам правописни грешки :D

fizzyg
05-24-2012, 08:45
Малее,какви са тия цени 60-90лв..:D Аз за фон дю тен до 20-25лв давам..:D

bulmaster
05-24-2012, 09:11
Аз обожавам козметиката на Clinique (http://www.buynowfromusa.com/54/309/Kozmetika-Clinique.htm), поръчвам я директно от Сащ чрез buynowfromusa. Тук в България не стига, че е доста по-скъпо, но и не съм сигурна дали продуктите са оригинални.

strawberry88
05-24-2012, 14:17
Препоръчайте ми фдт за мазна,проблемна кожа,който да не запушва порите...ако изобщо има такъв. :D

cheburashka
05-24-2012, 15:54
Аз обожавам козметиката на Clinique (http://www.buynowfromusa.com/54/309/Kozmetika-Clinique.htm), поръчвам я директно от Сащ чрез buynowfromusa. Тук в България не стига, че е доста по-скъпо, но и не съм сигурна дали продуктите са оригинални.

тук ми намирисва на рекламки ммм

MissShine
05-24-2012, 17:47
Момичета, за да не пускам нова тема ще попитам тук.
Каква е разликата като покривност при Bourjois 10 hour sleep effect и Bourjois Healthy Mix? Използвам втория, но ми се иска да сменя, та се колебая още. :)

fizzyg
05-24-2012, 19:55
Момичета, за да не пускам нова тема ще попитам тук.
Каква е разликата като покривност при Bourjois 10 hour sleep effect и Bourjois Healthy Mix? Използвам втория, но ми се иска да сменя, та се колебая още. :)


10 hour sleep effect са ми казвали,че е по-покривен..Но аз не съм го използвала,не мога да кажа от личен опит..:)

Tiin
05-25-2012, 08:24
Малее,какви са тия цени 60-90лв..:D Аз за фон дю тен до 20-25лв давам..:D

Не знам,но поне според мен има огромна разлика между фдт за 20лв и за 90лв.Качество,издръжливост абе всичко...

fizzyg
05-25-2012, 10:25
^Ами разлика може ама..ще има да мечтая докато събера 90лв за фдт.. :D

fizzyg
05-25-2012, 11:12
Имам по-скоро суха кожа и си търся фдт. Трябва ми средна покривност, да не е прекалено тежък... И ако може на по-нормална цена :D Предложения??

На есенс soft&natural колко струва и дали ще е подходящ?

Щом искаш средна покривност,улучила си много точно Есенс. Например Soft&Natural и Clear&Matt (леко/средно покривни) са по 6-8лв,зависи от магазина..:) С тях постигаш естествен вид,изобщо не е като маска..за цената си са П-Е-Р-Ф-Е-К-Т-Н-И!

Tiin
05-26-2012, 07:06
Препоръчайте ми фдт за мазна,проблемна кожа,който да не запушва порите...ако изобщо има такъв. :D

Абе не знам до колко е вярно,ама май на Vichy Dermablend не ги запушваше и не позволяваше образуването на комедони.Ползвала съм го добър е :)

summerxtime
05-26-2012, 18:06
^ и аз мисля,че 90лв не си струва ;д

fizzyg
05-26-2012, 18:28
^ и аз мисля,че 90лв не си струва ;д

Ами и да си струва,и да не си струва,аз за такъв фон дю тен ще събирам пари 1 година,за да си го купя :D xax

Tiin
05-26-2012, 19:48
^ и аз мисля,че 90лв не си струва ;д
Парите си струват това,че ти няма да дадеш толкова е друг въпрос :))

summerxtime
05-27-2012, 09:05
Парите си струват това,че ти няма да дадеш толкова е друг въпрос :))

Според мен няма смисъл да дадеш толкова пари като можеш да си вземеш двойно по-евтин на горе-долу същото качество.

kalpazanka
05-27-2012, 09:17
^Или пък да дадеш част от парите за козметика, с която да поддържаш кожата и да не се налага да ползваш фдт. ;)

Rebirthing
05-27-2012, 09:53
Сори, ама наистина не си струва. В случая купуваш марката, името, а не някакъв продукт който няма аналог. Казвам го като човек който е ползвал и Шанел и Диор, и каквото се сетите.

summerxtime
05-27-2012, 10:11
^Или пък да дадеш част от парите за козметика, с която да поддържаш кожата и да не се налага да ползваш фдт. ;)

Подкрепям с двете ръце.

amazzing
05-28-2012, 09:18
Аз пък не използвам фон дю тен нито пудра. коректора за някоя друга пъпчица и луничка ми е достатъчен. другите само запушват порите на кожата и не помагат, а вредят по мое мнение..

Tiin
05-28-2012, 13:00
Сори, ама наистина не си струва. В случая купуваш марката, името, а не някакъв продукт който няма аналог. Казвам го като човек който е ползвал и Шанел и Диор, и каквото се сетите.
Всеки с мнението си. :)

gabi_94
05-28-2012, 14:06
Момичета, може ли да ви помоля да ми дадете съвет? Кожата ми е смесена, омазнява се в Т-зоната и си търся лек фон дьо тен за лятото, който не лъщи. Чудех се за хелти микса на Буржоа или пък да не си вземам фон дьо тен, ами пудра и то Лореал тру мач... Нямам кой знае какво да покривам....

kalpazanka
05-28-2012, 14:35
^Аз съм същата- изсуших си кожата до степен да се бели, но не рискувам с фдт, а съм точно с пудрата Лореал тру мач.

cheburashka
05-28-2012, 15:48
^изсушила ти се е от пудрата ли?

kalpazanka
05-28-2012, 15:49
От Акне аут и Bioderma sebium pore refiner.

cheburashka
05-28-2012, 20:32
а, защото се учудих :D

marble
05-29-2012, 12:15
Може ли някой да ми даде отзиви от Rimmel wake me up(фдт)?
Доста блогърки го хвалят и аз се зачудих дали да го взема?

xveniit0x
05-30-2012, 15:20
http://beautycosmetic.biz/images/Maybelline%20Affinitone%2024h.jpg
Какво ще кажете за този? Подходящ ли е за мазна кожа?
И бихте ли ми препоръчали някакъв коректор, който да прикрива черните кръгове под очите и да стои естествено.. :-o

Имам такъв.. И моята кожа е мазна, затова ми се струва, че не е особено подходящ. Някак си лицето ми изглежда супер мазно дори и да сложа пудра отгоре.... По-добре си вземи някой по-матиращ. Имам и AFINITONE MINERAL, но резултатът е горе-долу същият.

r0si
05-31-2012, 18:46
http://www.ivis.bg/l%27oreal-true-match-minerals-n6-beige-eclat-%D0%BF%D1%83%D0%B4%D1%80%D0%B0-p3394.html
Покривна ли е? Пудрата или ФДТ матира и покрива по-добре? : ) Приемам и други предложения - стига да са за мазна кожа.

.Petrowa.
06-02-2012, 13:22
Ужас... Имах перфектна кожа... Малко по-бяла от нормалното но нямах нито една пъпчица или черна точка... Използвах една година Импала и кожата ми стана на нищо :/ Това е най-ужасния фон дьо тен.. Предложете ми хубав фон дьо тен за суха кожа и средно покритие : х, защото ми излязоха няколко пъпчици от Импалата ;х.

fizzyg
06-02-2012, 13:58
^Bourjois Healthy Mix,около 20лв,леля го има и й стигна за някъде 4 месеца,а го използваше всеки ден :)

cheburashka
06-02-2012, 15:28
рекламки, а-у

fizzyg
06-02-2012, 15:55
Дааааа,ти не знаеш ли,че козметичната марка Буржоа е нашия семеен бизнес? :shock:
Момичето ме пита за нещо,аз казват това,което са ми похвалили.. :)

kalpazanka
06-02-2012, 15:56
^Моме, не видя ли изтрития пост?!

fizzyg
06-02-2012, 16:15
Не :cool:
...

PullMeCloser
06-02-2012, 20:27
Какъв изтрит пост? :Д Изпуснах драмата :Д

mon4eto97
06-03-2012, 06:27
ааааз ^^ това чудо е уникално! Има страшно охлаждащ ефект и стои много нежно :Р С двете ръце за :)

cheburashka
06-03-2012, 08:12
имаше пост точно рекламка, не е било към теб, fizzyg :)

strawberry88
06-03-2012, 14:32
ааааз ^^ това чудо е уникално! Има страшно охлаждащ ефект и стои много нежно :Р С двете ръце за :)

Кое е това чудо?Не разбрах. 8-)

fizzyg
06-03-2012, 19:05
имаше пост точно рекламка, не е било към теб, fizzyg :)

Аха,разбрах вече..малко трудно възприемам информацията :D хах

vampire_girl_
06-03-2012, 21:37
От доста време имах мерак да си намеря хубав хайлатър и най-после намерих. Страшно доволна съм от този стик (http://max-factor.brainz.bg/wp-content/uploads/2011/09/Panstik_Shimmer_400.jpg)!!! Текстурата му стои много,много добре върху кожата и озарява лицето страхотно :)

Goddess
06-03-2012, 22:26
От доста време имах мерак да си намеря хубав хайлатър и най-после намерих. Страшно доволна съм от този стик (http://max-factor.brainz.bg/wp-content/uploads/2011/09/Panstik_Shimmer_400.jpg)!!! Текстурата му стои много,много добре върху кожата и озарява лицето страхотно :)

Никога не съм ползвала такова, а ми е интересно. Върху скулите ли се слага и как би трябвало да изглежда всъщност върху лицето ? Ии цена ? :)

Някой поръвал ли си е от този сайт и по-точно такъв фон дьо тен ?

http://www.lollipopcosmetics.com/index.php?route=product/product&path=37&product_id=113

r0si
06-04-2012, 09:38
http://www.ivis.bg/l%27oreal-true-match-minerals-n6-beige-eclat-%D0%BF%D1%83%D0%B4%D1%80%D0%B0-p3394.html
Покривна ли е? Пудрата или ФДТ матира и покрива по-добре? : ) Приемам и други предложения - стига да са за мазна кожа.

10 букви :)

cheburashka
06-04-2012, 11:51
Никога не съм ползвала такова, а ми е интересно. Върху скулите ли се слага и как би трябвало да изглежда всъщност върху лицето ? Ии цена ? :)


да на скулите, озарява лицето, не съм го пробвала, но съм го виждала как стои на лицето, мисля, че към 15лв. го бях гледала веднъж, но беше отдавна, може да се бъркам

vampire_girl_
06-05-2012, 10:51
Да,на скулите,но някой слагат и малко под извивката на веждите и изобщо за скулптуриране на лицето.
Някакви снимки:
1 (http://www.myjane.ru/pics/15032010/%D1%85%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D1%82%D0%B5%D 1%801.jpg)
2 (http://krasota-zhenschiny.ru/wp-content/uploads/2012/02/chto-takoe-xajlajter-i-kak-ego-nanosit-300x226.jpg)
3 (http://www.cosmo.com.ua/i/publications/14/310_233/66LH3EL7.jpg)
На живо стои по-добре :)
Докато търсих снимките,намерих и някаква статия (http://www.bela.bg/?page=inner_page&page_id=36&article_id=1000936&sub_page=12).


Някой ползвал ли е ББ кремовете на Гарние и/или Мейбълин

mon4eto97
06-05-2012, 18:41
^
Аз имам този на Гарние :) Много добре хидратира и мирише супер добре, но за покривност не мога да кажа :D Съвсеем лекичко и е почти невъзможно да се намери Light варианта..Сега тествах на Мейбълин и ми изглежда доста по-покривен пък и е на промоция в дм със спирала и получаваш пудра подарък :Р

А някой да е ползвал на Буржоа фдт с цветята отгоре? Че се чудя :D

mon4eto97
06-05-2012, 18:45
Кое е това чудо?Не разбрах. 8-)

по-назад някой пишеше за един руж на есенс :D Soft Touch Soufle ама нещо цитата не ми излезе :д

strawberry88
06-05-2012, 19:08
^
Сега тествах на Мейбълин и ми изглежда доста по-покривен пък и е на промоция в дм със спирала и получаваш пудра подарък :Р



Каквооо? :shock: ВВ крема на Мейбълийн+спирала+пудра???К ква е тая промоция и колко струва? 8-)

mon4eto97
06-05-2012, 19:14
Каквооо? :shock: ВВ крема на Мейбълийн+спирала+пудра???К ква е тая промоция и колко струва? 8-)

дамм в ДМ и Лили. Значи взимаш си задължително BB крем или спирала, втория продукт е по избор и получаваш като подарък бронзиращата пудра или черен молив :Р :D Аз смятам да се сдобия с False Lash Effect или онази жълтичката, BB крем и да взема пудричката и ще ми излезе 20лв ^^

Отчаяната..
06-05-2012, 19:19
Абе,за кфо са ви нужни коректори,моливи и т.н всички момичета са красиви естествени.Кифли момчета не харесват..Не е красиво!

summerxtime
06-05-2012, 19:50
Абе,за кфо са ви нужни коректори,моливи и т.н всички момичета са красиви естествени.Кифли момчета не харесват..Не е красиво!

Всеки ще ходи както си иска. ;)

amazzing
06-06-2012, 08:41
Абе,за кфо са ви нужни коректори,моливи и т.н всички момичета са красиви естествени.Кифли момчета не харесват..Не е красиво!

не значи, че като се носи грим си кифла. има хора, които знаят как се правят тези неща, а не като кифлите. за това че твоето сравнение тук беше напълно неуместно.

miloto_girl_4e
06-06-2012, 10:18
http://www.teenproblem.net/a/4-zdrave/36919-kakva-osnova-za-grim-e-podhodiashta-za-teb-kak-da-ia-postavish-pravilno/

Малко полезна информация :))

Goddess
06-06-2012, 16:10
да на скулите, озарява лицето, не съм го пробвала, но съм го виждала как стои на лицето, мисля, че към 15лв. го бях гледала веднъж, но беше отдавна, може да се бъркам


Да,на скулите,но някой слагат и малко под извивката на веждите и изобщо за скулптуриране на лицето.
Някакви снимки:
1 (http://www.myjane.ru/pics/15032010/%D1%85%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D1%82%D0%B5%D 1%801.jpg)
2 (http://krasota-zhenschiny.ru/wp-content/uploads/2012/02/chto-takoe-xajlajter-i-kak-ego-nanosit-300x226.jpg)
3 (http://www.cosmo.com.ua/i/publications/14/310_233/66LH3EL7.jpg)
На живо стои по-добре :)
Докато търсих снимките,намерих и някаква статия (http://www.bela.bg/?page=inner_page&page_id=36&article_id=1000936&sub_page=12).


Някой ползвал ли е ББ кремовете на Гарние и/или Мейбълин

Мхм, мерси. Днес го пробвах, ама не останах много очарована. В смисъл, хубаво е, ама може би очаквах друг ефект, пък на моето лице и с обикновените перли и бронзиращи ружове се получава, така че май спестих 13 лв. 8-) Иначе му бях навита.

kriisinkaa
06-06-2012, 17:02
Преди няколко дена ходих до парфюмерията до нас, да си търся база за грим и попаднах на базата на Gosh.Не я взех, но погледнах в Youtube и ми изглежда хубава и определено мисля да си я взема , някой ако я е ползвал да даде отзиви ;д
Освен това попаднах на този фон дьо тен : http://shopthebest.eu/product/36/gosh-dalgotraen-fon-dyo-ten.html
Ползвал ли го е някой , хубав ли е ?На добра цена е, но много съм патила с фон дьо тен-и и нямам желание пак да рискувам...

proAss
06-07-2012, 17:55
Как да нанесем хайлайтер - Фото урок (Стъпка по стъпка)

http://www.belladonna-bg.com/2012/03/how-to-apply-highlighter.html

cheburashka
06-07-2012, 18:33
ох, кой тук беше писал, че е доволен от пудрата на Rimmel, STAY MATTE? мисля да я взема, обаче тази марка, освен в ДМ, на друго място не съм я виждала, а нямат тестери... не искам да си налучквам цвета, искам да я пробвам и на всичкото отгоре в ДМ масово се отварят и пробват повечето продукти xxx

иначе ползвам L`oreal True Match, но искам да сменя малко

fizzyg
06-07-2012, 19:24
^Мхм,много ги отварят там,като си я купуваш внимавай,а тестерите може моментно да са свършили или някой да си е играл и даги е сложил наай-отзад..
:)

cheburashka
06-07-2012, 19:35
по принцип на повечето продукти няма тестери.............

mixii017
06-10-2012, 09:06
искам да попитам фдт на Голдън Роуз дали са добри за цените си

fizzyg
06-10-2012, 18:42
искам да попитам фдт на Голдън Роуз дали са добри за цените си

Не,най-некачествената марка си избрала..по-зле от Импала даже.По-добре малко време да изчакаш и да събереш повече пари за нещо достатъчно качествено,отколкото да си товариш кожата с най-големите боклуци..

vampire_girl_
06-10-2012, 19:49
искам да попитам фдт на Голдън Роуз дали са добри за цените си

Не,не и пак не!
Нито ГР,нито Импала и подобни "марки" :) ако искаш нещо по-евтино може би Есенс или Мейбълин са една идея по-добре.

strawberry88
06-11-2012, 14:24
^Съгласна.
А някоя да е ползвала BB крема на Мейбълийн?Мнения?По-хубав ли е от Гарниер и подходящ ли е за мазна кожа? 8-)

vampire_girl_
06-12-2012, 04:12
Review: Maybelline & Garnier BB cream (http://olgiepolgie.blogspot.com/2011/11/review-maybelline-garnier-bb-cream.html)

ch0c0late44
06-12-2012, 17:54
Някой ползвал ли е коректорите на Astor?Аз до сега не съм си купувала коректор,и общо взето не съм много наясно 8-)
Може ли да ми препоръчате някой от който сте доволни?

PullMeCloser
06-12-2012, 18:00
^ За сефте я чувам тази марка.

На Артдеко са им много хубави продуктите, крем-коректорът, който е и доста покривен и много икономичен, е 10лв, а течният с четчица е 20.

ch0c0late44
06-12-2012, 18:05
^А за околоочнта зона подходящ ли е?

kindergarden
06-12-2012, 18:08
Може ли да ми препоръчате матираща пудра. Също искам да ви попитам как най-точно сама мога да определя кой нюанс е най-подходящият за моята кожа :)

PullMeCloser
06-12-2012, 18:17
^А за околоочнта зона подходящ ли е?

Абсолютно.

kindergarden, Римел Stay Matte, 10лв, вероятността да не ти пасне нюанса точно при тази пудра е много малка. Пробва се на челюстта точно, ако се слива-това е твоят цвят.

kindergarden
06-12-2012, 18:22
мерси още утре ще проверя къде я има :))

ch0c0late44
06-13-2012, 16:15
Абсолютно.

Окей,мерси много.
http://3.bp.blogspot.com/-Ur1TDf3RVxM/Tfuzt2RPliI/AAAAAAAAATc/eb_AqTu7RkQ/s1600/IMAG0185.JPG Това представлява,нали?

Едит: Сега прочетох,че след като се сложи коректора трябва отгоре да се нанесе прозрачна пудра..(transparent powder) На коя марка е хубава,и колко им е цената г/д?

PullMeCloser
06-13-2012, 18:34
Този, мдам.

Не е нужно да е прозрачна, аз си слагам от тази, която си ползвам- Римел Stay Matte, цветът ми е 001 Transparent(10 лв е), но май не е много прозрачна, а е много светла просто. Ако ползваш пудра- давай с нея. Ако не ползваш- и без пудра става.

mon4eto97
06-20-2012, 18:23
леко съм пред дилема :D Revlon Colorstay, Bourjois Flower Extension Youth Perfection или Catrice Photoready :D

strawberry88
06-20-2012, 19:48
^Еми зависи какво търсиш.Тоя на Буржоа е по-лек,а другите два са по-тежки и покривни.

mon4eto97
06-21-2012, 10:50
в крайна сметка си взех Catrice Photoready ^_^ Толкова е лекичък, цвета ми пасва идеално и да на снимки излизам много добре :D първо се бях засилила за Ревлона, но видях един уникален руж пак на Catrice- Apricot Smoothie и бюджета намаля :д и съм много доволна и от дветее (happy)

shmyshi
06-21-2012, 11:58
За пръв път чувам за "Catrice Photoready" и ми стана интересно :D някой друг да го е ползвал? или изобщо какъвто и да е фдт на тази марка?

weenonas
06-23-2012, 14:50
Мисля да си взема ББ крем на гарниер.. Искам да ви попитам някоя от вас пробвала ли го е и с какви впечатления е останала. Или ако знаете някой хубав ББ крем на друга фирма споделете =]

fizzyg
06-23-2012, 14:58
Наскоро ми казаха,че Maybelline BB dream fresh бил хубав :)

strawberry88
06-25-2012, 06:38
Мисля да си взема ББ крем на гарниер.. Искам да ви попитам някоя от вас пробвала ли го е и с какви впечатления е останала. Или ако знаете някой хубав ББ крем на друга фирма споделете =]

В България има само на Гарниер и Мейбълийн.

cheburashka
06-25-2012, 13:31
този на Гарниер съм го пробвала, не е зле, очаквах да е по-зле, като чух Garnier
ЕДИТ: даже сега като се замисля, сигурно ще си го купя, вместо фдт, пудри и т.н. за лятото е оферта

Your.Passion
06-25-2012, 13:32
^ За сефте я чувам тази марка.

На Артдеко са им много хубави продуктите, крем-коректорът, който е и доста покривен и много икономичен, е 10лв, а течният с четчица е 20.

+1

freak0o
06-26-2012, 09:56
Някой използвал ли е http://aptekadara.com/product/6188/meybalin-korektor-afiniton-03.html :?

Because^You^Live
06-26-2012, 13:05
Трябва ми коректор за тъмни кръгове и тук-там петънца. Разбрах, че на Артдеко е добър, но понеже съм от малък град, не го намирам по магазините.
Реших да си го поръчам от един сайт, но се колебая за цвета (дали да взема 01 или 03). Фон дьо тена ми е Maybelline Affinitone Mineral, цвят 21, така че ако можете да ме ориентирате кой цвят на Артдеко е по-подходящ за мен ще съм ви много благодарна.

ManuelaK
06-26-2012, 14:12
Някой използвал ли е http://aptekadara.com/product/6188/meybalin-korektor-afiniton-03.html :?

Здравейте и от мен!
Аз наскоро се регистрирах и се "намърдах" в тази тема, понеже ми е много интересна.
Що се отнася до коректора на Мейбълин - аз съм го ползвала и съм доволна. Хареса ми, защото успя да прикрие някои неприятни тъмни петънца, които са ми останали по лицето.
И в тая връзка да попитам - някой използвал ли е коректора на Bourjois - Healthy Mix? http://www.enzo.bg/kozmetika/bourjois/bourjois-healthy-mix-korektor-cvjat-62-beige-rosebrush-concealer-15-ml/ Ако да, как ви се струва, че мисля да си го поръчам?

strawberry88
06-26-2012, 15:18
Здравейте и от мен!
Аз наскоро се регистрирах и се "намърдах" в тази тема, понеже ми е много интересна.
Що се отнася до коректора на Мейбълин - аз съм го ползвала и съм доволна. Хареса ми, защото успя да прикрие някои неприятни тъмни петънца, които са ми останали по лицето.
И в тая връзка да попитам - някой използвал ли е коректора на Bourjois - Healthy Mix? http://www.enzo.bg/kozmetika/bourjois/bourjois-healthy-mix-korektor-cvjat-62-beige-rosebrush-concealer-15-ml/ Ако да, как ви се струва, че мисля да си го поръчам?

Аз съм пробвала този в тубичката.Не е от най-покривните...
По-добре отиди в някой магазин и го пробвай,защото може цвета дане съвпадне с твоя.

fizzyg
06-26-2012, 18:52
Някой може ли да ми препоръча хубава минерална пудра за коло 20лв
:cool:

koshtramba
06-26-2012, 19:55
В България има само на Гарниер и Мейбълийн.

Аз си поръчах от ибей на Skinfood Good Afternoon BB Cream и съм много доволна !

http://3.bp.blogspot.com/-xX8PwT4CJtQ/Tm40p8kSg-I/AAAAAAAAA7Q/0GEaQdogq1s/s1600/Berry+Nerry+Tea+BB+Cream.jpg

fizzyg
06-26-2012, 20:17
Аз си поръчах от ибей на Skinfood Good Afternoon BB Cream и съм много доволна !

http://3.bp.blogspot.com/-xX8PwT4CJtQ/Tm40p8kSg-I/AAAAAAAAA7Q/0GEaQdogq1s/s1600/Berry+Nerry+Tea+BB+Cream.jpg

Охх,много сладък изглежда! Аз сякаш с тоя сайт няма да мога да се оправя..доставката колко струва? :D

Because^You^Live
06-26-2012, 20:41
Аз си поръчах от ибей на Skinfood Good Afternoon BB Cream и съм много доволна !

http://3.bp.blogspot.com/-xX8PwT4CJtQ/Tm40p8kSg-I/AAAAAAAAA7Q/0GEaQdogq1s/s1600/Berry+Nerry+Tea+BB+Cream.jpg

Има ли различни нюанси и как е като покривност?

koshtramba
06-26-2012, 20:54
Има, има и с различни съставки :

http://hope-inablog.com/wp-content/uploads/2011/09/skinfood.jpg

Покривността му е лека, устройва ме. Хубавото е, че е със SPF.
Иначе, за доставката не знам, защото ми го донесе една приятелка от щатите, беше 8 $.