PDA

View Full Version : Новите листовки



Tennnnn
10-23-2011, 12:27
Някои вече яви ли се на новите листовки..Гледам в сайта на ДАЙ че има много скъсани.Кво толкова различно имат , ето го и сайта за да видите -
http://www.rta.government.bg/protokolimps/plovdivdai.html

BeFree
11-06-2011, 21:12
Някой да каже дали се е явявал на тия нови листовки.Аз решавах от тях и се издъних като първокласник.Направо съм много притеснен как ще се зима книжка... и те както са някой въпроси с по 4 верни отговора не ми се мисли.Сигурно 100 пъти ще ме скъсат на листовките ... Някой да сподели мнение за тях.

marin4itu
11-07-2011, 07:14
Много съм щастлива, че бях със старите! Въпреки, че ако новите ги има в някой сайт, дайте ги насам да ги видя, че ми е любопитно..

BeFree
11-07-2011, 10:56
Новите листовки! (http://www.shofior.com/exams/)
Ако се решават всеки ден мисля,че няма да имаме проблеми с тях.

didenceeto
11-08-2011, 17:55
Казаха ми, че новите листовки вече имаш право на 10 грешки :D

BeFree
11-09-2011, 18:58
Сега са с точки.Минималният брой точки да вземеш изпита е 87,максималния 97. Въпросите са с 1 до 3 точки.Вече не е с грешки.

heiress
11-14-2011, 22:57
И аз съм много притеснена, след като изпуснах шанса да се явя на старите..

error92
11-14-2011, 23:36
shofior.com там ги има новите и ви препоръчвам от там да се готвите, аз лично си бях на старите, но много хора говорят само хубаво за тоя сайт :D

vikc
11-27-2011, 13:00
Взех новите листовки с 0 грешки (97т.от 97т.) Няма нищо сложно, ако знаете закона, разбира се. Хубавото е, че на всеки въпрос е даден броя на верните отговори (в сайта shofior.com не са дадени) Просто изчитате хубаво въпроса, но наистина хубаво, защото има някои подвеждащи. Същото важи и за отговорите. Няма въпрос, на който всички отговори са верни (в сайта има такива) има поне един грешен. Най-важното е да не се притеснявате. Успех на всички явяващи се! :)

П.П Има много въпроси от типа: "Какво е разрешено на автомобилите със специален режим на движение?" И винаги има отговор, който касае сигналите на регулировчик - запомнете, че автомобилите със специален режим на движение (патрулки, линейки...) ВИНАГИ трябва да се съобразяват с сигналите на регулировчика, независимо дали са с включени светлини или не.

Tennnnn
11-27-2011, 14:42
И аз съм много притеснена, след като изпуснах шанса да се явя на старите..
И аз изпуснах да бъда на старите ся почвам да уча новите и ще хода на новите след 2 седмици сигорно..

svinokio
12-01-2011, 19:04
Здравейте, малко глупав въпрос но все пак... Мога ли да се готвя за новите листовки по тези които имам вкъщи( старите) и ще има ли проблем, също и ако знам правилниците добре и всичко ще ми бъде ли проблем да взема успешно новите листовки? Мисля да ходя тази сряда която идва.

Irti
12-03-2011, 07:38
Не решавай стари листовки. Няма правилници.. има правилник. Учиш го много добре. Бутат те насън и казваш всичко. Можеш да вземеш правилник стар от 2007 или 2008 примерно.. той човека ще ти даде когато почне да те обучава. Когато знаеш правилника, знаеш закона - ще минеш.

maxXy
12-03-2011, 09:17
Аз си взех някаква книжка на Труд, защото листовките още ги нямаше. Подчертах си само най-важното от Закона (там има много неща - устройство на автомобила, всички нови въпроси и т.н. - те не ви трябват, но не е лошо все пак да се прочетат), решавах малко в нета и все пак си взех изпита без много зор само с 1 точка по-малко. Успех и бз притеснение, че то много пречи. ;)

r6k
12-18-2011, 20:34
ехе сега ги видях тия листовки направих 2 ... и ме "скъсаха" гледай,че си взех книжката преди 2 години хаха иначе голям хуй за новите кандидат шофьори :S

mlakniwe2
12-28-2011, 15:09
Аз бях на старите листовки, но наскоро видях и новите-няма почти никва разлика, всичко е еднакво единствено е променена структурата на листовките и двата вида са лесни стига да знаеш закона, ся ако ми ги дадат ще ги реша без грешка, въпреки че съм бил на старите и че съм съм ги взел преди 6 месеца

snowflak3
05-29-2012, 18:10
Здравейте,темата е стара,но ми се иска някой да ми даде актуална информация,за това на изпита пише ли боят на верните отговори :) Приятели са ми казвали,че пише,в някои форуми чета,че не е посочено :( За това на истина моля някой,който е държал изпита скоро да ми отговори,доста съм притеснена,а изпитът ми е в понеделник. Благодаря предварително :)

mlakniwe
05-29-2012, 18:19
Аз бях на старите, но съм виждал новите и са супер лесни, стига да знаеш материала, на мен ми се сториха дори по-лесни от старите, но като знаеш няма да имаш проблеми

r19
05-30-2012, 11:21
Здравейте,темата е стара,но ми се иска някой да ми даде актуална информация,за това на изпита пише ли боят на верните отговори :) Приятели са ми казвали,че пише,в някои форуми чета,че не е посочено :( За това на истина моля някой,който е държал изпита скоро да ми отговори,доста съм притеснена,а изпитът ми е в понеделник. Благодаря предварително :)
Да, пише броят на верните отговори.
Абсолютно елементарни са листовките..
0 грешки имам, а бях от първите хора с новите.

ImmortalSportFreak
06-24-2012, 10:10
Аз бях на новите листовки и си взех изпита с пълен брой точки. Листовките са много лесни. Просто трябва да си научиш основните неща от закона като хората и да имаш добър интруктор,който да си обясни нещата от листовките,които ги няма в закона.
Друг е въпросът с кормуването - изпитът е по-тежък и за съжаление не зависи само от теб,тоест ако на изпитващия му е криво настроението,може да те скъкса,дори и да си карал хубаво.Моят изпитващ по думите на инструкторката ми се оказа най-строгият и обичащ да скъсва хората за дреболии човек,но за щастие си го взех от първия път и сега си карам.
Важното е да се научим да караме съвестно и внимателно и книжките ни да са заслужени. :)

Успех на всички кандидат-шофьори!

alskdjfhg
07-08-2012, 22:09
Аз бях на новите листовки и си взех изпита с пълен брой точки. Листовките са много лесни. Просто трябва да си научиш основните неща от закона като хората и да имаш добър интруктор,който да си обясни нещата от листовките,които ги няма в закона.


И при мен е същата работа.

LaMz40
07-22-2012, 12:44
Здравейте по въпроса с листовките ,доста са лесни на изпита пред ДАЙ ги взех 97/97 кормуването и него без грешка.

За да не отварям нова тема искам да попитам някой който е взел на скоро изпитите и там другите глупости,понеже мисля във вторник да подавам документи в КАТ и съм със старите лични карти обаче ми изтича 19.11.2013 и въпроса ми е ще ме карат ли да я сменям ?

Благодаря предварително и успех на кандидатите :)

wankata7
07-22-2012, 16:20
Аз ги изкарах 94 точки .Учил съм ги 2 седмици по 1 час доста са елементарни след 2 път като ги прочетеш.Не знам защо има толкова скъсани може би заради повечето верни отговори но то си пише колко са . :)

draid
07-24-2012, 21:37
Нищо по-сложно от старите не намирам.

PyCoKoCkA93
07-31-2012, 12:15
За мой късмет бях на старите.Но съм решавала от любопитство и от новите и не ми се виждат толкова сложни.Стига да разбираш какво четеш и в последствие да можеш да го приложиш на практика,няма да имаш проблеми.Повечето хора гледат на листовките като на нещо,което само да назубрят за момента и да вземат изпита.Не е болка за умиране да не знаеш при какви размери МПС-то е тежкотоварно,то и с просто око можеш да прецениш разликата между тир с ремарке,обикновен камион и разносен микробус.Но като идеш на пътя и не знаеш на кого да отдадеш предимство,става страшно...

Zoki
08-08-2012, 19:39
Няма нищо сложно в новите листовки ;) Въпреки че за да почнеш да ги решаваш, е добре да прелистиш малко и правилника. Мен лично ми бяха гадни въпросите като "Колко мм е дълбок протектора на гумите" или нещо подобно :D Но като започнеш да ги решаваш ги запомняш лесно, пък и голяма част от въпросите се преповтарят във всяка следваща листовка. Трябва само да четеш внимателно условията и да не бързаш. Успех :)