PDA

View Full Version : Подут лимфен възел..



mey_si
12-03-2011, 22:12
Имам подут лимфен възел на отстрани на шията..той винаги ми реагира когаго съм болна,но сега нито съм болна ,нито има признаци да се разболея..а той си седи подут и ме боли леко когато преглъщам,ходих на лекар,но тя едва ли не ми се присмя за какво нещо съм отишла и ми предписа хапчета за гърло ,а аз прочетох за такива неща ,с които може да е свързан,че ми настръхна косата..Някой знае ли как може да спадне..или на какво може да се дължи ,ако е срещал подобен проблем?

Meoww
12-03-2011, 22:17
Присмяла ти се е?! Е*ати безхаберието. Отиди при друг лекар! Лимфните възли са опасни...на мен миналата година ми отстраниха един - оперативно...

mey_si
12-03-2011, 22:24
Присмяла ти се е?! Е*ати безхаберието. Отиди при друг лекар! Лимфните възли са опасни...на мен миналата година ми отстраниха един - оперативно...
Вече направо си мечтая да ми го махнат..При най-малкото той реагира и се подува даже не спада напълно като другия от другата страна..Лятото изкарах една ангина и мисля,че гърлото не ме болеше толкова от нея колкото от лимфния възел.. :XX

Meoww
12-03-2011, 22:33
Той ще си спадне сам, но за всеки случай е добре да разбереш причината за появата му.

TheTinyMasterOfEvil
12-03-2011, 22:40
И аз имах такъв проблем като малък,и ми казаха,че е от сливиците.Докторът ми каза,че ако антибиотиците които ми е изписал не го премахнат,ще трябвало да се наложи оперативна намеса(радвам се че антибиотиците го отстраниха).След като ми спадна възела ми извадиха едната сливица(имах 3) и оттогава проблеми не съм имал с него и дано да нямам за напред :)
Моят съвет е да си намериш друг лекар,защото може да е нещо сериозно.

batkodoki
12-03-2011, 22:51
има проблем в устната кухина и/или гърлото и/или зъбите.
системата се бори с някакъв тип инфекция там.
чувствителността ще изчезне когато изчезне причината.
това " но сега нито съм болна ,нито има признаци да се разболея.." - се дължи в голяма степен точно на наличието на този лимфен възел и работата, която върши, която работа субективно усещаш като "а той си седи подут и ме боли леко когато преглъщам".

mey_si
12-04-2011, 19:49
Имам съмнения за мъдрец ,който вероятно не може да избие..Някой знае ли къде в София правят рентгенови снимки..??