PDA

View Full Version : 91 НЕГ,164 ГПИЕ,9ФЕГ - КОЯ???



vladislavcheto
06-18-2012, 14:38
Здравейте!Аз съм от провинцията в близост до София и тази година съм 7ми клас.Смятам да кандидатствам в една от тези гимназии,защото знам,че са най - добрите,пък и искам да знам доста езици.Проблемът ми е,че бях решил испанската,но сноши баба ми ме разколеба и сега се двуомя между тези 3те и просто не мога да избера.Моля ви,наистина някой да ми помогне,да даде мнение,защото не знам какво да правя!Моля ви,наистина,моля ви...

lolotoo
06-18-2012, 14:50
Spored men 9 ФЕГ e super. Az ucha tam i da ti kaja uchitelite sa mnogo gotini i pecheni i uchilishteto e mn qko. To veche zavisi i ot ocenkite ako mojesh da vlezesh inache kak1v ti e bala ako ne e taina ???

vladislavcheto
06-18-2012, 15:01
Някъде 33-34

closeenough
06-18-2012, 15:20
Трябва да дадеш конкретен бал.Ако е 33 не съм сигурна дали имаш шанс за немската и испанската. ФЕГ е много добро училище също и там бала е малко по - нисък, но това не говори за качеството а обучението.

vladislavcheto
06-18-2012, 15:25
Точният ми бал е 33.892

ss9
06-18-2012, 16:03
Испанската, езика е най-хубав сравнение с другите 2 :)

closeenough
06-18-2012, 16:33
Не става дума само за това колко е звучен езика, а практичността му. Мисля, че малко трудно ще избуташ за 164 и 91, но е напълно възможно. Зависи и от това къде и как искаш да се реализираш.

ParadOx
06-18-2012, 16:43
91 НЕГ

vladislavcheto
06-18-2012, 16:53
closeeonough,какво имаш предвид?

vladislavcheto
06-18-2012, 17:13
Испанската, езика е най-хубав сравнение с другите 2 :)

Вижте,аз не искам да уча в София,само за да дойда в Ихтиман и да кажа "Ей,вижте ме,аз уча в софийско училище"!Това е точно толкова глупаво,колкото сексизма.Въпросът е да отида в някоя от тези гимназии,да науча език и след това да уча висше в нормална цивилизована държава!Не е важно какво точно искам,важното е какво е правилно и какво ще ми донесе полза!Всъщност ще ви кажа за какво и защо се чудя.Значи първо в немската има едни Leistung паралелки,които след това взимат дипломи за германско образование,но проблемът е,че се учи само немски и допълваш с английски/руски.Руският на мен ми се вижда безсмислен,пък ако се наложи да го уча,съм българин и ще се справа доста лесно.Английският го уча 9 година в частно училище и ми се вижда тъпо да продължавам(не казвам,че го знам целия,но мисла да си продължа в моя град).В испанската е доста добро обучението,но испански...се учи за 2-3 месеца,а да изгубя 5 години..Макар че има вариант с френски,но това от 9ти клас...Френската е също добро училище и има паралелка френски и немски,но пък съм чувал гадни неща за учителите и учениците там(че учителите искат рушвети,че там ходат богаташчетата,че се държат лошо с по - пълничките (като мен))И понеже тук влизат и по - големи(много вероятно и учещи там) и за това реших да питам,с надеждата някой да даде някакъв съвет,да помогне... :)

sugarcube
06-18-2012, 17:31
А може ли да кажеш какво те разколеба за 164? А и не мисля, че можеш да научиш един език за 2-3 месеца било то испански или друг. Сам каза, че учиш 9 години английски и не претендираш, че го знаеш отлично. След като не искаш руски или английски, 91 НЕГ ти отпада. Към испанския явно не си настроен добре. И ти остава 9 ФЕГ. Там има паралелки с АЕ, ИЕ и НЕ. А това, което си чувал за гимназията може и да е вярно, не знам. Но мисля, че си зависи от самите ученици. А тъй като е езикова гимназия смятам, че хората, които учат там са подбрани и възпитани и надали ще си позволят да си правят подигравки. А дори и да стане мисля, че учителите и ръководството няма да гледат с добро око на това.

mrazqkindergarten
06-18-2012, 17:36
164 ГПИЕ

vladislavcheto
06-18-2012, 18:05
А може ли да кажеш какво те разколеба за 164? А и не мисля, че можеш да научиш един език за 2-3 месеца било то испански или друг. Сам каза, че учиш 9 години английски и не претендираш, че го знаеш отлично. След като не искаш руски или английски, 91 НЕГ ти отпада. Към испанския явно не си настроен добре. И ти остава 9 ФЕГ. Там има паралелки с АЕ, ИЕ и НЕ. А това, което си чувал за гимназията може и да е вярно, не знам. Но мисля, че си зависи от самите ученици. А тъй като е езикова гимназия смятам, че хората, които учат там са подбрани и възпитани и надали ще си позволят да си правят подигравки. А дори и да стане мисля, че учителите и ръководството няма да гледат с добро око на това.

Ами,ако трябва да съм честен,искам в 164 от 3ти клас,просто снощи баба ми се реши да си изкаже мнението и каза,че това е език,който циганите научават,като отидат да работат там.И това страшно много ме разколеба.Пък и нека не се залъгваме:испанският е втори по говоримост език в света,но го говорят масово бедните хора в страни по - бедни и от България.Освен това Испания не е от най - цветущите държави в ЕС и съответно няма най - престижните университети.Не казвам,че 91 НЕГ ми отпада,просто не зная дали ще е правилно да науча немски невероятно добре и да знам само 2 езика.
Всички знаем,че на българите не се гледа особено добре никъде по света и трябва да се доказваш и доказваш,и доказваш..съответно трябва да знаеш невероятно много..и така е за хората от големите градове,най-вероятно...И поради тази причина много се чудя дали да науча 2 езика(единия по-добре,единия по-зле) или да науча 1 перфектно и искам съвет какво мислят по - големите,какво са направили те,как се е получило и т.н.,защото не съм имал много шансове,а занапред надали и ще имам и просто трябва да направя нещата правилно..

sugarcube
06-18-2012, 18:20
Ако бях на твое място и исках 164 още от 3ти клас дори не бих се разколебала. Да, вярно, че Испания в момента не е в цветущо положение, но докато завършиш това може и да се промени. А относно това дали да научиш един език перфектно или два, но не чак толкова добре май зависи от това в какво искаш да се реализираш по-нататък. Имам предвид дали езикът ще ти трябва само устно или ще ти се наложи и да пишеш. А за това, което баба ти ти е казала - ами, честно да ти кажа, не съм чувала за много ученолюбиви цигани, че чак и само те да учели испански. И за край - който или които и езици да решиш да учиш ще са ти от полза, дори руски.

vladislavcheto
06-18-2012, 18:27
Ако бях на твое място и исках 164 още от 3ти клас дори не бих се разколебала. Да, вярно, че Испания в момента не е в цветущо положение, но докато завършиш това може и да се промени. А относно това дали да научиш един език перфектно или два, но не чак толкова добре май зависи от това в какво искаш да се реализираш по-нататък. Имам предвид дали езикът ще ти трябва само устно или ще ти се наложи и да пишеш. А за това, което баба ти ти е казала - ами, честно да ти кажа, не съм чувала за много ученолюбиви цигани, че чак и само те да учели испански. И за край - който или които и езици да решиш да учиш ще са ти от полза, дори руски.

А,знаеш ли нещо повече за тези Leistung паралелки и за този сертификат от Гьоте институт?+това в чуждестранен университет със сигурност ще ми се наложи да пиша...

sugarcube
06-18-2012, 18:32
Знам, че след 8 клас се държи изпит по немски (както във всички езикови по съответния език). И в 91 НЕГ от представянето на този изпит ти зависи изучаването на езика т.е. тези, които са се представили по-добре на него започват да учат много интензивно немски и се занимават и с писане, и с четене, говорене, всичко. Докато другите, които са се представили по-зле, учат немския само говоримо.
Пиша леко неразбираемо, за което се извинявам.

vladislavcheto
06-18-2012, 18:37
Знам, че след 8 клас се държи изпит по немски (както във всички езикови по съответния език). И в 91 НЕГ от представянето на този изпит ти зависи изучаването на езика т.е. тези, които са се представили по-добре на него започват да учат много интензивно немски и се занимават и с писане, и с четене, говорене, всичко. Докато другите, които са се представили по-зле, учат немския само говоримо.
Пиша леко неразбираемо, за което се извинявам.

Не,аз те разбрах,но това какво предимство ти носи?

sugarcube
06-18-2012, 18:41
Носи ти предимството, че знаеш перфектно езика - писмено и говоримо. А в другия случай - само говоримо.

`мuмс`
06-18-2012, 18:44
Носи ти предимството, че знаеш перфектно езика - писмено и говоримо. А в другия случай - само говоримо.

От къде си сигурна, че се научава само говоримо ?

perry_the_platypus
06-18-2012, 18:45
Аз ги нареждам:
1. 164 ГПИЕ
2. 9 ФЕГ
3. 91 НЕГ
Всичко зависи от това, какъв език имаш желание да изучаваш? :)) Друга алтернатива за немския и френския е 35 СОУ (взима се диплома), както и 73 СОУ за немски. :)


От къде си сигурна, че се научава само говоримо ?

Идея си нямам от къде знае момичето, но предполагам по нейната логика, тези, които са се представили зле, изучават нормално немския, смисъл говоримо или писмено няма значение, тези, които са се представили добре на изпита, изучават по-интензивно.
Идея си нямам дали е така, просто ако е по логиката на момичето. (:

`мuмс`
06-18-2012, 18:46
Аз ги нареждам:
1. 164 ГПИЕ
2. 9 ФЕГ
3. 91 НЕГ
Всичко зависи от това, какъв език имаш желание да изучаваш? :)) Друга алтернатива за немския и френския е 35 СОУ (взима се диплома), както и 73 СОУ за немски. :)

В такъв случай едва ли има нужда да се пише немската, защото балът й е по-висок от този на испанската и френската.

perry_the_platypus
06-18-2012, 18:52
В такъв случай едва ли има нужда да се пише немската, защото балът й е по-висок от този на испанската и френската.

Точно затова е алтернатива, за тези на които не им е стигнал бала за НЕГ или ФЕГ. Иначе мин. година на първо класиране по бал са били наредени така:
1. НЕГ
2. ИЕГ
3. ФЕГ

бту. за жалост, за тези които искат да изучават испански, няма друга ДОБРА алтернатива. 157 ГИЧЕ не е на ниво като другите втори гимназии. :(

zlatko98
06-18-2012, 18:53
Аз съм 91 НЕГ;)

sugarcube
06-18-2012, 19:09
Това, което го казах, го знам от момиче, което в момента е 9 клас в 91 НЕГ. Иначе, както каза Пери, зависи какъв език иска да учи, но доколкото разбирам и авторът на темата не е сигурен. Моят съвет е да си ги подреди по желание, не по бал, защото неговият бал като за момче е доста добър.

perry_the_platypus
06-18-2012, 19:26
Сега изчетох по-горните коментари и искам да кажа, че баба ти е много права, смисъл испанския много, много няма реализация, но не ти пречи да го научиш, когато си търсиш работа ще видиш, че някъде искат втори език, независимо какъв е, учи испански (в 164 наистина е на ниво) и успоредно с него ходи на курсове по АЕ, защото не знам как е положението при английския в 164то. :) Успех и дано намериш добро решение! :)

vladislavcheto
06-18-2012, 20:01
Ам,благодаря на всички за коментарите,отзивите и съветите.sugarcube,езиците,коит о искам да уча са главно английски,немски,френски и испански,но за съжаление не мога да уча всичките на веднъж и затова търся компромисен вариант и съответно отзиви :) Понеже много лесно може да те разколебае семейството ти,е малко трудно да направиш съпоставка и затова се налага да търсиш мнения за училищата.А предполагам знаете какво е чувството да те раздират съмнения от сорта на:"Сега грешка ли направих?" "Защо съм толкова тъп?Не можах ли да измисля нещо по - добро?" "Какво ще стане с бъдещето ми?" и т.н. и затова търсех (и все още търся)съвети.. :)

sugarcube
06-18-2012, 20:07
Според мене не бива да си променяш мнението точно накрая. Нали това си искал още от 3 клас? И аз бях на път да напиша друго училище на първо желание малко преди да си подам документите, но съумях да не го направя и сега нямам угризения. + Не мисля, че семейството ти трябва да има влияние върху езика, който ще учиш, защото все пак ти ще си го учиш и ти ще го ползваш цял живот, а не те.

Xriis..
06-18-2012, 20:12
^^ Така е , но все пак те могат да те насочат , колкото и да е :)

Принципно съм за 164 .. После френската и немската //
Тъй като си писал ,че английския ще продължиш да го учиш отделно от у-щето ,в което кандидатстваш ..
Мислил ли си за вариант с френски и испански .. ?

vladislavcheto
06-18-2012, 20:29
Френски и испански къде?Испанската - всъщност това е паралелката,за която кандидатствам :Д във френската - ммм надали ще ми дадат.Все пак не мога да не се съобразявам с мама и баба,защото от тях и завися...и съм само на 14...

perry_the_platypus
06-18-2012, 20:31
^И аз съм за испанската и после френската и немската. :)

Къде мислиш да се реализираш? Може би ще е добре, както казва Хрис, френски и испански и отделно курсове по немски, а по-натам може и да вземеш и някой друг сертификат за английския, все пак ако си учил в начален+среден курс английски, започни да изучаваш интензивно френски и като втори език испански, но мисля, че такава паралелка май няма. Но ако си ги подредил по желания, смисъл АЕ, НЕ, ФЕ, ИЕ; намери ХУБАВА паралелка с НЕ и ФЕ (мисля, че такава съществува), а за испанския му мисли по-горен клас. :)

vladislavcheto
06-18-2012, 20:36
Има безброй много варианти.Такава паралелка има във френската и това е една от паралелките,в които кандидатствам.А за сертификата по английски ще го зема още догодина смисъл сертификата Cambridge,то TOEFEL важи няколко години и няма смисъл толкова рано..

vladislavcheto
06-18-2012, 20:37
^И аз съм за испанската и после френската и немската. :)

Къде мислиш да се реализираш? Може би ще е добре, както казва Хрис, френски и испански и отделно курсове по немски, а по-натам може и да вземеш и някой друг сертификат за английския, все пак ако си учил в начален+среден курс английски, започни да изучаваш интензивно френски и като втори език испански, но мисля, че такава паралелка май няма. Но ако си ги подредил по желания, смисъл АЕ, НЕ, ФЕ, ИЕ; намери ХУБАВА паралелка с НЕ и ФЕ (мисля, че такава съществува), а за испанския му мисли по-горен клас. :)

Смятам определено да се реализирам зад граница,но ще си покажее..много е рано

Xriis..
06-18-2012, 20:40
В испанската има с ИЕ/ФЕ/БЕЛ
Във френската има с ФЕ/ИЕ - 3 паралелки .. БЕЛ/И , М/Инт , Х/Б
Надали ще ти дадат ? Не го харесват , или не е съобразено с транспортта ?

И ,да :) Във 2-ра немска (73) има с НЕ/ФЕ/БЕЛ , ако баба ти е толкова против испанския .. :) В по-късен етап , ако все още имаш желание , можеш да се хванеш и него да учиш ..

perry_the_platypus
06-18-2012, 20:43
Смятам определено да се реализирам зад граница,но ще си покажее..много е рано

В коя по-точно област? Явно нямаш яснота по въпроса и даже и ти не знаеш с какво да кандидатстваш. :)

perry_the_platypus
06-18-2012, 20:45
И ,да :) Във 2-ра немска (73) има с НЕ/ФЕ/БЕЛ , ако баба ти е толкова против испанския .. :) В по-късен етап , ако все още имаш желание , можеш да се хванеш и него да учиш ..

Това се опитах и аз да кажа, но явно се изразявам неточно.

PS. Съжалявам за последователното мнение, но тъкмо постнах и Хрис също постна и така. ;д

vladislavcheto
06-18-2012, 20:58
Ам,ще отговоря на всички въпроси..Баба ми е изцяло против испанския,защото смята,че това е посредствен език и няма никаква реализация,майка ми е не чак толкова резервирана,но...Поради тази причина,ако имат възможност ще ме запишат с друг език в друго училище,просто защото не харесват испанския..Аз от своя страна го харесвам,но никога не съм правел това,което искам или харесвам,а това,което трябва,и никога не съм съжалил,но сега нещата са малко различни и съм разделен ...м/у това,което искам и това,което трябва..и..търся съвети,мнения..Това за 2ра немска го написах,но дори не знам къде се намира и въпреки всичко,смятам,че е добър профил..А до perry_the_platebous искам да се реализирам в сферата на правото/икономиката...

perry_the_platypus
06-18-2012, 21:04
Ам,ще отговоря на всички въпроси..Баба ми е изцяло против испанския,защото смята,че това е посредствен език и няма никаква реализация,майка ми е не чак толкова резервирана,но...Поради тази причина,ако имат възможност ще ме запишат с друг език в друго училище,просто защото не харесват испанския..Аз от своя страна го харесвам,но никога не съм правел това,което искам или харесвам,а това,което трябва,и никога не съм съжалил,но сега нещата са малко различни и съм разделен ...м/у това,което искам и това,което трябва..и..търся съвети,мнения..Това за 2ра немска го написах,но дори не знам къде се намира и въпреки всичко,смятам,че е добър профил..А до perry_the_platebous искам да се реализирам в сферата на правото/икономиката...

Испанският наистина няма реализация, но няма да ти е в излишък, ако го научиш. Учи това, което на теб ти харесва, не би трябвало вашите да решават да учиш това, което те поискат. Да, родители са ти, но имам приятели, които се водят от майките им, което за мен е тъпо. Майка ми ме остави да си пиша които си искам училища и аз си ги наредих сам. ;д
Иначе щом искаш да се реализираш в сферата на правото/икономиката (не, че съм особено запознат), защо не записа НТБГ или НФСГ, щяха да са ти от полза, дори тук в България. Познавам хора (колеги на майка ми), които са завършили НТБГ и нямат висше образование и взимат чисто 1000 лева. Така, че размисли за професионална паралелка, макар, че вече свирено положение. :)

vladislavcheto
06-19-2012, 07:00
Да,наистина е вече свирено положение,но въпреки всичко търся мнения и продължавам да търся :Д

perry_the_platypus
06-19-2012, 07:30
Да,наистина е вече свирено положение,но въпреки всичко търся мнения и продължавам да търся :Д

Принципно аз ОТНОВО ще си дам мнението, че за мен ИЕГ и ФЕГ са на първите места, но все пак немския има донякъде реализация и няма да ти е в излишък (както и испанския и френския), но самата гимназия е малко снобска. :) Тази причина ме отказа донякъде и от НПМГ, защото там директорката е много снобска и мисли само за пари и общо взето само децата издигат гимназията. :) Помисли кой език искаш да научиш, можеше да пишеш АЕГ, и двете гимназии са на ниво, и колкото да си мислиш, че си знаеш перфектно английския (щото разбираш някое друго изречение от филм), като отидеш в АЕГ ще разбереш, че нищо не знаеш, а все пак АНГЛИЙСКИЯ си е АНГЛИЙСКИ!

justasmile
06-19-2012, 10:44
91 НЕГ... но да знаеш, че в 8 клас е ужасно!! На края на годината има изпит за две специални (немски паралелки) и като цяло, учителите гонят не ниво B1, a C1 ;dd Ако влезеш в НЕГ.. само се надявам да не си със сегашната ми класна (Златкова..)
Ако не влезеш в специалните паралелки (Leistungs Klasse), оставаш в реалните - Sprache в 12 клас държиш изпит за DSD (DEUTSCH SPRACHE DIPLOM) .. демек, че знаеш немски. До колкото знам в 9 и 10 клас на немски са - история, биология и химия.. А след 10 клас си избираш профил: 1.математика и информатика (2 паралелки са); 2.Български език и литература и история (пак 2 паралелки); 3. Химия и биология (1 паралелка) и останалите две паралелки са Leistung-a.
В Leistung всичко е на немски (без БЕЛ).. учителите са германци и сте по немска система с немски оценки. Но в 12 клас държите 4 матури + 2-те други задължителни.. Поне доколкото знам - това.
Хахх.. Ако имаш въпроси за Sprache-то казвай, че главно за там знам, че бившят ми тая година беше 11 клас с математика и информатика ;рр

vladislavcheto
06-19-2012, 13:06
Ам,да ако можеш разкажии,justasmile..

therichbitch
06-19-2012, 13:41
.Значи първо в немската има едни Leistung паралелки,които след това взимат дипломи за германско образование,но проблемът е,че се учи само немски и допълваш с английски/руски.Руският на мен ми се вижда безсмислен,пък ако се наложи да го уча,съм българин и ще се справа доста лесно.Английският го уча 9 година в частно училище и ми се вижда тъпо да продължавам(не казвам,че го знам целия,но мисла да си продължа в моя град).

Това, което се учи там по английски далеч не е граматика и думички, обикновено се четат книги и се правят анализи, есета, съчинения (а , и любимите на германците презентации, речи и т.н.) И става дума за сериозни теми, не за разходки, така че не мисля, че това е пречка. По немски- същата работа. Руски няма като втори език, независимо дали си Sprach или Leistung.

therichbitch
06-19-2012, 13:45
91 НЕГ... но да знаеш, че в 8 клас е ужасно!! На края на годината има изпит за две специални (немски паралелки) и като цяло, учителите гонят не ниво B1, a C1 ;dd

Дрън дрън, изпитът не е нищо по- различно от това, което са ти набивали в кратуната цяла година по 20 часа седмично. За матурите е така- накрая са нагъчкани и ти се събират бая неща за има няма 2 седмици. И една малка поправка- от двете задължителни имаш право да държиш само едната, ако се явиш на немска по език- тя ти се зачита и като българска.

П.П. Sorry za двойния пост.

vladislavcheto
06-19-2012, 14:40
Добре,ако завършим,да речем,този Leistung клас и получиш немска диплома ще те третират като завършил немско училище,защото аз така го разбирам!А миналата година майка ми искаше да хода в 1 училище Проф.Васил Златарски (частно),за да получа английска диплома за средно образование.Проучих нещата и се оказа,че е по - добре да имаш сертификат за говорене на езика,а не диплома,защото така те третират като тамошен гражданин в техните университети..Та въпроса ми е и с Leistung ли е така?Защотоо ако е...нз..

perry_the_platypus
06-19-2012, 14:47
Добре,ако завършим,да речем,този Leistung клас и получиш немска диплома ще те третират като завършил немско училище,защото аз така го разбирам!А миналата година майка ми искаше да хода в 1 училище Проф.Васил Златарски (частно),за да получа английска диплома за средно образование.Проучих нещата и се оказа,че е по - добре да имаш сертификат за говорене на езика,а не диплома,защото така те третират като тамошен гражданин в техните университети..Та въпроса ми е и с Leistung ли е така?Защотоо ако е...нз..

Не влизай в Златарски! Там е по-снобско (намразих тази дума) и от АК. Приеха ме там, но се отказвам от мястото си, защото не е добро училище. : )

therichbitch
06-19-2012, 16:46
Добре,ако завършим,да речем,този Leistung клас и получиш немска диплома ще те третират като завършил немско училище,защото аз така го разбирам!А миналата година майка ми искаше да хода в 1 училище Проф.Васил Златарски (частно),за да получа английска диплома за средно образование.Проучих нещата и се оказа,че е по - добре да имаш сертификат за говорене на езика,а не диплома,защото така те третират като тамошен гражданин в техните университети..Та въпроса ми е и с Leistung ли е така?Защотоо ако е...нз..

Да, немската диплома ти дава статута на Muttersprachler, а ДСД-то ти е просто сертификат за езика. Дори накрая да си преведеш българската диплома и тя да е 6.00 някой , който е с немска, ще има предимство пред теб, ако кандидатствате в немскоговоряшите страни. И съм съгласна с горното, Златарски е доста кофти даскало, поне доколкото знам.

bate_en4o
06-19-2012, 18:10
Еми аз за френската съм чувал все добри неща-готини учители,езикът е на ниво,за учениците няма как да кажа :) За испанската същото съм чувал,но испанският според мен не е много надежден език за развитие по-нататък (мое мнение е ,не е нужно да се влияеш :) )
За немската съм чувал от приятели,че е добро даскалото,но се случвало,че имали много свободни и също като отидат в Германия не знаели езика достатъчно добре.Кое училище ще избереш зависи от това с какво и къде искаш да се занимаваш :) Аз също сега завърших 7-ми клас и балът ми е малко по-нисък от моя - писал съм 1.ФЕГ 2.1 АЕГ 3.ИЕГ
Аз лично мисля да науча втория език (френски евентуално) добре и да взема сертификат за англ. като ходя на курсове 9-10 клас.
Успех с кандидатстването ;)
Между другото толкова бал едва ли ще ти стигне за 91 НЕГ .

vladislavcheto
06-19-2012, 20:12
За немската аз съм чувал,че там са много строги учителите(както ииспанската де),а за френската не чак толкова :Д Но мненията винаги ще бъдат субекктивни,защото всеки си гледа от собствената камбанария.До голяма степен това как ще научиш един език зависи от това с какво желание го учиш (всъщност за всичко е така)..Азз писах първо 164,после НЕГ и след това 9 френска пък дано ме приемат някъде..Относно бала.Според мен за момче бал над 33 си е много добре за първо класиране,за момиче вече нещата са по-различни..Относно сертификати по английски..доста се запознах с тях през последните години,смисъл с Cambridge.Та той е до живот и има 3 нива на владеене:първият е на практика безмислен,защото дори няма да си намериш свястна работа с него,вторият е Addvanced и той е най-подходящ,защото него искат в университетите във Великобритания и може да си намериш хубава работа :),третият е Professional и той също е малко безмислен,защото просто не трябва..Той е нещо като,че имаш знанията за да преподаваш английски,но пак трябва университет за тая работа..:Д Според мен е добре да земеш този Addvanced още докато си малък,за да ти е по - лесно по нагоре :) Но за тази работа трябват много положени усилия..Аз лично неска си зех първия,но той е безполезени ,а изпита не е особено труден..За TOEFEL нещата са малко по - различни..Той важи 2-3 мах.5 години и трябва да се поднови,изпитът е по - труден,но и той си заслужава наистина всичко...И него е добре да земеш 9-10 клас и примерно серификат от Гьоте институт и/или DEFL..Сори за малко дългото обяснение и за отклоняването от темата,но исках и аз да съм полезен с нещо :ДД Ам относно 164,91,9 има ли наркомански истории,пушачи,пияндета и т.н?

sugarcube
06-19-2012, 20:21
Ам относно 164,91,9 има ли наркомански истории,пушачи,пияндета и т.н?
Само за 1АЕГ съм чувала такова нещо. Но дори сега да няма те може и около тези гимназии да се появят, така че..

ioanna3
06-19-2012, 20:24
91 NEG

zlatko98
06-19-2012, 20:32
Навсякъде има, но от изброените във френската са най-много, но все пак са изключения - далеч не са мнозинство

the sniper guy
06-19-2012, 20:53
91 НЕГ

scrooper
06-19-2012, 21:48
Откъм реализация според езика:
1. Немската, 2. Френската, 3. Испанската
Спрямо колко сериозно се учи:
1. Немската, 2. Испанската, 3. ФЕГ
Прави си изводите :р

perry_the_platypus
06-19-2012, 21:52
Откъм реализация според езика:
1. Немската, 2. Френската, 3. Испанската
Спрямо колко сериозно се учи:
1. Немската, 2. Испанската, 3. ФЕГ
Прави си изводите :р

^Съгласен. А и до някъде друг определящ фактор е желанието на човека да учи дадения език. (:

therichbitch
06-19-2012, 22:36
.Та той е до живот и има 3 нива на владеене:първият е на практика безмислен,защото дори няма да си намериш свястна работа с него,вторият е Addvanced и той е най-подходящ,защото него искат в университетите във Великобритания и може да си намериш хубава работа :),третият е Professional и той също е малко безмислен,защото просто не трябва..

Последният се казва Proficiency /CPE/ и далеч не е безсмислен ;)
Относно пояниците- в немската има достатъчно, да, за испанската нямам такива впечатления, но ти вече си записал де, няма кво да ти говоря повече.

irrationalDecision
06-20-2012, 07:27
Откъм реализация според езика:
1. Немската, 2. Френската, 3. Испанската
Спрямо колко сериозно се учи:
1. Немската, 2. Испанската, 3. ФЕГ
Прави си изводите :р


Дали? С първата класация според реализацията на езика съм напълно съгласна.
С втората не съвсем. Според мен редът е 164 ГПИЕ, 91 НЕГ, 9 ФЕГ. Не го казвам наизуст, уча в НЕГ, а най-добрата ми приятелка от старото даскало е в 164-то. Без никакъв напън ще завърша вероятно с 6, само Симеонова по химия може да ме изненада.

perry_the_platypus
06-20-2012, 07:32
Дали? С първата класация според реализацията на езика съм напълно съгласна.
С втората не съвсем. Според мен редът е 164 ГПИЕ, 91 НЕГ, 9 ФЕГ. Не го казвам наизуст, уча в НЕГ, а най-добрата ми приятелка от старото даскало е в 164-то. Без никакъв напън ще завърша вероятно с 6, само Симеонова по химия може да ме изненада.

И в трите гимназии се учи, както казах друг определящ фактор е и желанието. Познавам доста хора в НЕГ и да, не си скъсват задниците от учене, но не са някакви разпуснати като в квартално училище. А и в НЕГ е по-висок бала от в ИЕГ, макар че това не е от голямо значение. : )

irrationalDecision
06-20-2012, 07:52
Аз някъде да съм написала, че са разпуснати като в някое квартално училище? Но е легенда и това, че ученето е много здраво.В 8 клас е така, но картинката нагоре се променя. И не говорим за желание в случая, а за изисквания.

perry_the_platypus
06-20-2012, 08:00
Аз някъде да съм написала, че са разпуснати като в някое квартално училище? Но е легенда и това, че ученето е много здраво.В 8 клас е така, но картинката нагоре се променя. И не говорим за желание в случая, а за изисквания.

Не ме разбра...

irrationalDecision
06-20-2012, 08:11
Идеално те разбрах.Но не ми се обяснява. Всеки с мнението си.

perry_the_platypus
06-20-2012, 08:24
Идеално те разбрах.Но не ми се спори.

Ти ако нямаш желание да учиш този език, колкото и да ти го натикват в тиквата, няма да научиш нищо, ако не положиш усилия. Да, това е друга тема на разговор и все пак .. Просто не можеш да сравняваш НЕГ и ИЕГ, но всеки си има различно мнение. :)

irrationalDecision
06-20-2012, 10:07
В предишен пост казах , че в 8 клас ученето по немски е здраво.

Говоря за горните класове. Ето, имам желание да уча повече по математика,готова съм да полагам необходимите усилия. Но си оставам с готовността само, ако разчитам на училището. Когато от другата страна изискванията се свеждат само до 2-3 елементарни задачи за домашно от учебника, и то от дъжд на вятър, съм принудена да задоволявам желанието си за нещо повече с работа самостоятелно.Което и правя.Имам мотивацията да напредвам и по немски. И какво като я имам?За цяла година да сме отворили дебелия учебник по немски 6-7 пъти. През останалото време си обсъждаме устно разни теми.От време на време пишем някое есе.И това е.Да, дискусиите развиват устната реч, но едва ли са достатъчни като подготовка за изпита за сертификат в близко бъдеще. Този изпит си има формат, подготовката през годините трябва да е съобразена с него, но не е.Та и тук стигам до това да си "доработвам". Та не ми обяснявай, че немската не можело да се сравнява с други училища.Може и още как, че даже и по някои показатели спокойно може да бъде изпреварена.

Не ме разбирай погрешно. Харесвам си даскалото. Ако днес трябваше да избирам езикова ,пак там щях да ида, тъй като исках да уча определено немски. Но не ми харесва това нейно прехвалване. Учи се, но никой не се е преучил.Има учители, които ти дават много и изискват от теб много. Има обаче и такива, които са пълна скръб като преподаване и изисквания.

Чудно ми е на какво се основава твоята убеденост. Тепърва ще си 8 клас, така че няма как да имаш преки впечатления от която и да е езикова. Номерът с "имам много приятели там" не минава като обективно мнение.

vladislavcheto
06-20-2012, 10:24
irrationalDecision,може да ти се сторя малко дребнав,но по какво учителите дават и изискват много?И никога не сте ли се подготвяли за този изпит по него?

irrationalDecision
06-20-2012, 10:38
irrationalDecision,може да ти се сторя малко дребнав,но по какво учителите дават и изискват много?И никога не сте ли се подготвяли за този изпит по него?

В 8 клас имах жестока учителка по немски.За нея нищо лошо не мога да кажа. Наученото от нея е страхотна основа.
Нататък също има страхотни попадения. Аз лично съм безкрайно доволна от учителката си по БЕЛ(заради нея заобичах предмет, който винаги съм мразела), от тази по биология, от тази по математика(но тази година, преди ми предаваха други), от някои немски преподаватели.

Разбира се, че се обхваща и подготовка за DSD в часовете по немски, но би могла да е на малко по-друго ниво.

vladislavcheto
06-20-2012, 10:48
А по принцип какво можеш да кажеш за немския като език - смисъл може ли да отидеш на курсове и после да вземеш сертификат от Гьоте института или една наистина сериозна подготовка е необходима?Питам понеже съм от провинцията и нямам и идея за елитните училища в София...

irrationalDecision
06-20-2012, 11:28
Има успели да вземат сертификат за владеене на езика и с курсове, без да са учили в немска гимназия. За мен обаче наученото по немски в 8 клас при над 20 часа седмично си е несравнимо с курс два пъти седмично.Имам познат в 1 АЕГ, ходи на курсове по немски в Гьоте Институт всяко лято. Напредва някак бавно. Май това лято ще гони тепърва ниво В1. А наесен ще е 11 клас. В1 в езиковата го достигаш при старателно учене още в края на 8 клас.

vladislavcheto
06-20-2012, 11:51
Мхмм..А може ли да кажеш какъв сертификат искат в германските университети?И понеже си 11 клас(или поне аз така разбирам) да дадеш малко повече информация за университетите в немскоговорящите страни,смисъл повече финансовата страна на въпроса...

scrooper
06-20-2012, 14:06
Дали? С първата класация според реализацията на езика съм напълно съгласна.
С втората не съвсем. Според мен редът е 164 ГПИЕ, 91 НЕГ, 9 ФЕГ. Не го казвам наизуст, уча в НЕГ, а най-добрата ми приятелка от старото даскало е в 164-то. Без никакъв напън ще завърша вероятно с 6, само Симеонова по химия може да ме изненада.

Кой клас си?
Имам много познати в испанската и кръшкат мноого повече от немските възпитаници. Не че не се ходи на авточастите, просто е една идея по- сериозно. Откъм учители в испанската- строги са. Но просто атмосферата е по- различна.
ПС: Симеонова в момента е на вълна "6 за всички", споко ;)

perry_the_platypus
06-20-2012, 17:30
В предишен пост казах , че в 8 клас ученето по немски е здраво.

Говоря за горните класове. Ето, имам желание да уча повече по математика,готова съм да полагам необходимите усилия. Но си оставам с готовността само, ако разчитам на училището. Когато от другата страна изискванията се свеждат само до 2-3 елементарни задачи за домашно от учебника, и то от дъжд на вятър, съм принудена да задоволявам желанието си за нещо повече с работа самостоятелно.Което и правя.Имам мотивацията да напредвам и по немски. И какво като я имам?За цяла година да сме отворили дебелия учебник по немски 6-7 пъти. През останалото време си обсъждаме устно разни теми.От време на време пишем някое есе.И това е.Да, дискусиите развиват устната реч, но едва ли са достатъчни като подготовка за изпита за сертификат в близко бъдеще. Този изпит си има формат, подготовката през годините трябва да е съобразена с него, но не е.Та и тук стигам до това да си "доработвам". Та не ми обяснявай, че немската не можело да се сравнява с други училища.Може и още как, че даже и по някои показатели спокойно може да бъде изпреварена.

Не ме разбирай погрешно. Харесвам си даскалото. Ако днес трябваше да избирам езикова ,пак там щях да ида, тъй като исках да уча определено немски. Но не ми харесва това нейно прехвалване. Учи се, но никой не се е преучил.Има учители, които ти дават много и изискват от теб много. Има обаче и такива, които са пълна скръб като преподаване и изисквания.

Чудно ми е на какво се основава твоята убеденост. Тепърва ще си 8 клас, така че няма как да имаш преки впечатления от която и да е езикова. Номерът с "имам много приятели там" не минава като обективно мнение.

Нямам ни най-малки намерения да продължаваме спора. Уча в сградата до ИЕГ, и както каза scrooper, в ИЕГ повече кръшкат от НЕГ. Идвал съм доста пъти в НЕГ и по мой наблюдения на приятели учат много по-здраво от ИЕГ.

scrooper
06-20-2012, 17:57
Другото име на немската спокойно може да бъде "Географска" : (

vladislavcheto
06-20-2012, 18:07
Не съм от София и затова,защо точно "Географската"??

scrooper
06-20-2012, 18:28
заради ГРЕГЪРИ!!! https://www.facebook.com/groups/31682796887/

smilelady
06-20-2012, 18:32
164 ГПИЕ :) Няма да съжаляваш

irrationalDecision
06-20-2012, 21:30
Нямам ни най-малки намерения да продължаваме спора. Уча в сградата до ИЕГ, и както каза scrooper, в ИЕГ повече кръшкат от НЕГ. Идвал съм доста пъти в НЕГ и по мой наблюдения на приятели учат много по-здраво от ИЕГ.

Това ти е грешката, възприемаш изразяването на различно от твоето мнение от друг като зараждане на някакъв спор. Авторът задава въпрос, всеки споделя мнението си по темата и това е.Нито те ангажирам с моето, нито съм длъжна да приема твоето.

Към автора, ученик в 91 НЕГ може да издържи изпита за сертификат максимално с ниво C1 , може и с по-ниското В2. А може и да не го издържи въобще. C1 е предостатъчно за всеки немски университет.

perry_the_platypus
06-20-2012, 21:42
Това ти е грешката, възприемаш изразяването на различно от твоето мнение от друг като зараждане на някакъв спор. Авторът задава въпрос, всеки споделя мнението си по темата и това е.Нито те ангажирам с моето, нито съм длъжна да приема твоето.

Интересно ми е като какво го приемаш този спор (това не е думата, според теб). Много грешно впечатление си си изградила, въобще не възприемам различно от моето мнение за спор, но просто явно изразяването ти е по-остро. :)

therichbitch
06-20-2012, 22:16
Но не ми харесва това нейно прехвалване. .
да си дойдем на думата..

irrationalDecision
06-20-2012, 22:34
да си дойдем на думата..


И какво като си дойдохме на думата, това е въпросът. Споделяш съвсем добронамерено, че не всичко в НЕГ е the best, както се представя, но ти казват - не, тип-топ си е. Казваш, че изразяваш като ученик в училището мнението си , с което може и да си полезен на някого. Отговарят ти от позицията на страничен наблюдател, че било твърде остро това мнение. Тоест за НЕГ или само добро, или нищо.
И тъй като аз за гимназията освен несъмнено хубавите неща мога да споделя и не чак толкова прекрасни, минавам в графата нищо.

scrooper
06-21-2012, 00:47
оест за НЕГ или само добро, или нищо.
И тъй като аз за гимназията освен несъмнено хубавите неща мога да споделя и не чак толкова прекрасни, минавам в графата нищо.
Има нещо доста вярно в думите ти. Но не те ли ласкае това превъзнасяне по "твоето" даскало? Мене лично си ме кефи :)

irrationalDecision
06-21-2012, 06:42
Има нещо доста вярно в думите ти. Но не те ли ласкае това превъзнасяне по "твоето" даскало? Мене лично си ме кефи :)


Eстествено, че ме ласкаят хубавите отзиви за училището ми, особено пък когато са основателни. Кефи ме например това, че за пореден път НЕГ е в първите 3 училища на матурата по БЕЛ. Кефи ме, че каквото и да си говорим за общо паднало ниво, учениците там са си знаещи в сравнение с връстниците им другаде. Кефят ме опциите, които предлага училището - шпрах или ластик, избор на профилиращи предмети на по-късен етап, а не още с приема след 7 клас, когато не си наясно с интересите си и с това какво възнамеряваш да следваш.Кефят ме яко някои даскали, кефят ме и още много неща, няма нужда да ги изброявам. Но има и такива, които определено не ми харесват. Престъпление ли е да споделя? И защо като някой си позволи да каже и нещо не толкова добро, се юрват веднага да го убеждават в противното?

Иначе, за да не е е off, а съвсем по темата : сред написаните в заглавието училища пак бих избрала НЕГ.

perry_the_platypus
06-21-2012, 06:46
И защо като някой си позволи да каже и нещо не толкова добро, се юрват веднага да го убеждават в противното?

Малко си противоречиш, точно ти се опитваш да ме убедиш, че НЕГ не е това, на което имам аз наблюдения. :)

irrationalDecision
06-21-2012, 06:51
Няма нужда да се опитвам да те убеждавам в каквото и да е , тъй като НЕГ не е само това, което ти описваш.Хубаво училище е , но със своите недостатъци. Така че противоречие няма.

perry_the_platypus
06-21-2012, 06:59
Хубаво училище е , но със своите недостатъци.

+1

PS. 10 букви

therichbitch
06-28-2012, 19:16
Има нещо доста вярно в думите ти. Но не те ли ласкае това превъзнасяне по "твоето" даскало? Мене лично си ме кефи :)

Проява на елементарност е да се ласкаеш пт нещо, което не е основателно (по принцип).


Малко си противоречиш, точно ти се опитваш да ме убедиш, че НЕГ не е това, на което имам аз наблюдения. :)

Опитва се, защото учи там, get it? Мисля, че това прави мнението й идея по-меродавно, както и моето естествено :D

scrooper
06-28-2012, 20:39
[QUOTE=therichbitch;10245937]Проява на елементарност е да се ласкаеш пт нещо, което не е основателно (по принцип).
Меерси, само че защо да не е основателно? Не се лаская, защото "моето даскало винаги си е най- хубавото"- това само по себе си е глупаво, а защото уча в заслужено хвалено такова. Има недостатъци, но те не правят хвалбите незаслужени. "Лаская се", като виждам, че трудът на учениците е оценяван.

therichbitch
06-28-2012, 22:30
дам, дам, видях нещо за ТРПС и ЖП по мненията ти... сега разбирам защо се засягаш
Просто мисля, че си поредната заблудена, че от това даскало излизат най-ерудираните, възпитани и способни хора, които после ще мачкат конкуренцията, идваща от другите 'смотаните' у-ща. Това може и да стане, защото повечето са връзкари там (казвам повечето, не слагам всички под общ знаменател и не, не те наричам връзкарка- пояснявам, защото виждам, че в тази тема реакциите са првосигнални, включително и твоите). Освен трудът, парите на мама и тати също са оценявани понякога.

Не казвам, че там са пълните глупаци, но има и суперлативи, които се сипят по адрес на самото у-ще и на учениците в него, а някои от тях са прекалени и неоснователни.

П.П. За да съм по-конкретна- въпросче :) Някой успя ли да научи всичко, точно както е на картата- ЖП-то примерно + всичкото от ТРПС и другите 2 неща, вече не помня кои бяха- най много един двама от 20. А колко човека имат 5 и 50 - вероятно 15 от 20. Това ли е адекватното оценяване на труда и моля не ме убеждавай в гледната си точка, за да не тършувам из нелепите случаи и да ги назовавам един по един конкретно..

closeenough
06-29-2012, 08:35
Почти не съм виждала училище, за което да не се говори в крайности.Мисля, че 91 НЕГ е много добро училище, но както всяко има недостатъци. Няма перфектно училище с перфектни ученици. Или ще има някой учител, който да ти е трън в г**а или тоалетните ще смърдят на мърша. Не честно да казваш, че всички там са връзкари. Не е социализма, с връзки по - трудно става сега - не приели майка ми в английската с петици, а приели една нейна приятелка с тройки, защото баща й бил партиен лидер. Но до голяма степен зависи и от човека - ако иска да учи, ще учи. Или поне ще прави най - доброто, което може. Както и да е. Според мен не е редно да характеризираш всички като идиоти, само, защото има и такива. Някои се скъсват от учене за да влязат и ти омаловажаваш труда им.

irrationalDecision
06-29-2012, 08:53
Не е казала всички. А връзкари има като стой та гледай, точно като в созиализма. Уж осмите класовете трябва да са по 28 души, а често са по 30, имаше в моята година май и клас с 31. И не, не са с равни балове приемани толкова хора. В 7 паралелки , нали се сещаш, че това са близо 15 души, кацнали с парашут.

Има много умни хора в НЕГ, това никой не може да го оспори. Но има и големи тъпаци. Един в моя клас до ден днешен не знае наистина елементарни неща по математика, пише с милион грешки по български, нищо не отлепва от немския, но е влязъл с бал 35.Изводите за имането или нямането на връзкари оставям на теб.

Иначе мнението ти ми харесва. НЕГ е хубаво училище, но си има недостатъци и трчбва да имаме смелостта да ги признаваме.

irrationalDecision
06-29-2012, 08:55
Sorry, пуснах 2 пъти един и същи пост.

closeenough
06-29-2012, 09:09
Ти знаеш от личен опит, вярвам ти. И представа си нямах колко оригинални са тия от МОМН :D .Така добре и нагло да изманипулират резултатите. Мисля, че стигнахме до някакво заключение - НЕГ е добро училище, има недостатъци като всяко. Има много умни хора, но и връзкарчета.

therichbitch
06-29-2012, 14:14
Понеже подхвана темата за социализма, което е леко смешно предвид факта, че сигурно си 93-4 набор, да кажем, нали знаеш приказката: преди ставаше с връзки, сега става с пари и връзки.
За парашутистите няма да коментирам, да не говорим, че има и хора,, които направо са бутнати там и без изпит, в Лайстунг също ги имаше- и без 2та изпита-приемен за НЕГ и приемен за парлелката...
Просто е адски логично, когато у-щето е по-престижно, надцакването с това кой има повече пари и връзки и ще успее да влезне ей така, да е по-изразено отколкото в някое квартално.

П.П. А за фалшивите оценки след 7и клас е ясно. В Иванови им казват изпитните варианти, ако потрошиш 10 бона- демек ходиш и 6и, и 7и клас да ти наливат у празната главица. (не се сдържах да не цитирам точно)

irrationalDecision
06-29-2012, 15:29
Tи пък, няма как да е набор 93-94. Някъде в постовете бях прочела, че другата година ще е 7 клас- значи набор 1999-2000. :)

Връзките продължават да вървят с пълна сила. Мислех си поне,че не минават в немския отдел, но бързо се уверих в обратното, когато и в моя набор в лайстунг влезе човек, който не само, че не достигна до устен, ами не се яви и на писмен.

orrange :)
09-09-2012, 18:53
Аз някъде да съм написала, че са разпуснати като в някое квартално училище? Но е легенда и това, че ученето е много здраво.В 8 клас е така, но картинката нагоре се променя. И не говорим за желание в случая, а за изисквания.

"картинката нагоре се променя" така ли ?

orrange :)
09-09-2012, 18:56
"Връзките продължават да вървят с пълна сила. Мислех си поне,че не минават в немския отдел, но бързо се уверих в обратното, когато и в моя набор в лайстунг влезе човек, който не само, че не достигна до устен, ами не се яви и на писмен. " а аз си мислех , че поне там влизат само тези, които са си изкарали ....

vladislavcheto
09-09-2012, 20:42
"Връзките продължават да вървят с пълна сила. Мислех си поне,че не минават в немския отдел, но бързо се уверих в обратното, когато и в моя набор в лайстунг влезе човек, който не само, че не достигна до устен, ами не се яви и на писмен. " а аз си мислех , че поне там влизат само тези, които са си изкарали ....
Аз вече съм в 164 ГПИЕ,така че..