PDA

View Full Version : МО, МИО, Финанси или ВО ????



DanieLa_SmiLe
06-30-2012, 15:29
реших да кандидатствам на 2 места - УНСС и СУ.. в УНСС може ли да кандидатствам за финанси с трети модул БЕЛ? щото май може, а ми се струва нелогично, тъй като би трябвало да е с математика.. но нзч.. та знаете ли дали е вярно? какво мислите за тази специалност? насочила съм се към модул 3- БЕЛ

МО-политически науки-звучи интересно, но дали има перспектива?

МИО - външна търговия и т.н. Какво мислите?

Връзки с обществеността в СУ - интересно ми звучи, но каква ли е реализацията?

Има ли някой,който да учи 1 от тези специалности? Коя да избера? Дайте мнения? Вие къде следвате? Как се подготвяхте? ще се радвам да пишете :)

anonymous708973
06-30-2012, 17:48
Не съм сигурна дали математика/БЕЛ са опции за трети модул, не съм запозната.

МИО или ВО е изборът, ако питаш мен. Зависи какво ти се удава, ти най-добре си знаеш.

slavito007
06-30-2012, 21:22
Да, може да кандидатстваш с Литература като трети модул. Една приятелка я приеха точно финанси миналата година с литература. И двамата сме в УНСС. Аз съм МИО (поне се надявам де, засега съм икономика с чуждоезиково обучение с английски език, а тя е финанси, счетоводство и контрол). Предметите ни са 1:1 и материалът почти винаги се припокрива. При тях обаче се набляга малко повече на математиката(изпитват ги и на теория, докато при нас е само писмен изпит {не тест}).
Ако имаш някакви конкретни въпроси към мен ще се радвам да ти отговоря :)

ledenakrasota
06-30-2012, 21:46
Финанси няма в СУ. В журналистическия трудно се влиза. Не знам защо се бъхтих за там при положение, че влязох нещо по-добро за журналист. Това е мое лично мнение. Всеки се бута ВО.

loveandchocolate
07-01-2012, 06:35
според ме МИО е най-добрия вариант. След това имаш страшно много преспективи ;)

DanieLa_SmiLe
07-01-2012, 08:22
чувала съм,че изпита по АЕ за УНСС е много труден.. Някой държал ли го е? На какво да наблегна при преговора? На какво ниво е изпита? Да ходя ли на уроци , или самоподготовката ще ми е достатъчна (уча в езикова гимназия

slavito007
07-01-2012, 14:33
чувала съм,че изпита по АЕ за УНСС е много труден.. Някой държал ли го е? На какво да наблегна при преговора? На какво ниво е изпита? Да ходя ли на уроци , или самоподготовката ще ми е достатъчна (уча в езикова гимназия

Да, много труден е. Аз изкарах 4,38. Петица много зор би изкарала. Не познавам някой със шестица. Трябва да си купиш тази книжка: http://www.book.store.bg/p22723/anglijski-ezik-za-kandidat-studenti-irina-perianova-mariana-mircheva.html
Изпитът ще е горе-долу същият. Внимателно се запознай с формата на самия изпит, защото упражненията имат индивидуален характер. Иначе и аз завърших езикова с английски като първи език. Малко беше удар под кръста подобна оценка, но пък приятелите ми имат даже по-ниска оценка на този изпит, така че ако оценките ти от другите изпити са отлични, няма да имаш проблем. Аз например имах диплома 5,98 ЕПИ 5,43 и АЕ 4,38. С класирането нямах проблеми, но нямах никакъв шанс за общежитие по общо основание на никое класиране и трябваше да кандидатствам по друг критерий.

DanieLa_SmiLe
07-01-2012, 17:45
slavito007 ще отговориш ли на въпросите в личното съобщение? моля те, разясни ми нещата :))

therichbitch
07-01-2012, 20:10
Специалността е ФСК- финанси, счетоводство и контрол, направлението се избира след 2рата година, т.е. подреждат се по успех и нали се сещаш, че може и да не влезнеш финанси и ще трябва да станеш счетоводител/одитор...
Аз като държах изпита, си беше 3 модула- математика- 20 въпроса, български- 20 въпроса и 'трудна' математика-40въпроса, не знам сега как е , но е повече от нелгочино да приемат хора, които си нямат и понятие от математика...
Доколкото английския.. изпитът не е труден според мен. Това, че някой не е успял да върже 5, не е критерий.