PDA

View Full Version : СИП-ове



TheBeatles
07-01-2012, 12:28
Здравейте! Преди две седмици завърших 7-ми клас и естествено кандидаствах. Приеха ме в НПМГ с паралелка Биология. Разбрах, че в осми клас не се изучава нито Биология, нито Химия, нито Физика, дори и да си в такава паралелка. Но аз много исках да си продължа с Биологията и затова се записах на СИП Биология - 3 часа седмично. Въпросът ми е какво точно представляват тези СИП-ове - след/преди часовете ли се провеждат, има ли годишни оценки и т.н. Търсих в сайта на НПМГ за повече информация, но нищо не излезе. Ще съм благодарна на тези, които могат да помогнат. :)

Colouring
07-01-2012, 12:56
Специално ученици, учещи в НПМГ ли питаш?
Попринцип провеждането на СИП зависи от смяната. Ако си сутрин - след часовете, ако си следобед - обратното. Срочни и годишни оценки има, да.

TheBeatles
07-01-2012, 13:08
Специално ученици, учещи в НПМГ ли питаш?
Попринцип провеждането на СИП зависи от смяната. Ако си сутрин - след часовете, ако си следобед - обратното. Срочни и годишни оценки има, да.

Не, питам всички - предполагам, че за НПМГ е същото, като при останалите у-ща. Мерси за информацията. :)

LeprikonA
07-01-2012, 14:51
Зависи си от смяната да, може да са преди, може и след часовете, има срочни и годишни оценки, които ти се вписват в личния картон, дневника и бележника, но не участват нито в годишен успех, нито в общата оценка на дипломата. Не знам в НПМГ с какво ще ви занимават на този СИП, но знам, че при нас профил Биология в 8 клас учеха по едно помагало по биология за седмокласници и чак на следващата година си подкараха новия материал. Уча в Природоматематическа гимназия, ако това има значение.

Allex
07-01-2012, 22:25
Ние не сме идвали преди и след часовете за СИП-ове, просто си бяха в програмата.. и оценката не влиза никъде:)

WPotter
07-02-2012, 00:41
Онези часове не са ли ЗИП-ове,а не СИП-ове..?