PDA

View Full Version : TOEFL : )



DesireToFire
07-01-2012, 19:08
Скъпи съфорумници,
Създавам темата с ясното съзнание, че има и други такива, така че може да пропуснете лекциите по този въпрос (ако модератор прецени, че не е достойна за съществуване, нека я премахне:Д). Проблемът (който не е толкова проблемен) ми е предстоящият Тойфел, който мисля да карам на 28ми юли. Бих се радвала на всякакви съвети от ваша страна, като как се подготвяхте, как мина самия изпит, как преодоляхте притеснението, как си запазихте концентрацията и всякакви подобни. Не търся линкове към упражнения или торенти (защото имам повече от колкото бих могла да усвоя и направя дори ако решавам по 10 часа на ден), освен ако не са ЦЕЛИ примерни тестове. Също така нямам нищо против да се задават въпроси (ако някой не е запознат напълно с изпита) - ще се радвам да помогна с каквото мога, защото малко или много съм изчела купища информация, минах и курс :Д Добре дошли в темата ми сте и ако ви предстои Тойфел, без значение дали е след седмица или след година, тъкмо ще обменяме опит. ^^ Благодаря предварително за всякакво съдействие и отделено време от ваша страна : )

windowlicker
07-01-2012, 19:30
Здравей, аз съм карала този изпит преди много години и единствения съвет, който бих ти дала е на устната част предполагам имаш някои въпроси, които са задавани: е практикувай ги у вас отговорите на тези въпроси най-добре пред огледалото, защото аз уж ги бях гледала какви са горе долу въпросите и уж знаех какво да говоря, но като дойде денят на изпита и като ми дадоха тези въпроси да говоря и пълна мъгла...

Иначе съвет как да си спокойна не мога да ти дам, на моя изпит си спомням, че системата беше умряла и после се оказа че за целия свят е било така, та ние чакахме над 4 часа само докато започне самия изпит и после още толкова... абе ужас.

Успех на изпита и знай, че винаги можеш да го вземеш отново ако не се представиш толкова добре :)

DesireToFire
07-01-2012, 19:40
Мерси за отделеното време :) Иначе на мен Speaking-а ми е най-лесната част общо взето. Никога не ми е създавала затруднение, запълвам си даденото време и бързо измислям какво да кажа. Притесненията ми главно са за другите компоненти :Д

mal4oty
07-01-2012, 23:06
За да повтори изпита трябва да плати същата сума отново, така че ако не си паралийка гледай от първия път да го вземеш.От групата ми където ходя на уроци 3 се явиха на последния изпит и казаха че е бил по труден от материала, който сме учили на уроците, а материалът е C1 така че седни и се потруди и си научи граматиката.И ест късмет =]

vladislavcheto
07-02-2012, 09:03
Здравейте тази година взех ниво C1 на Cambridge Certificate и мога да кажа,че беше доста лесно.Аз имам няколко въпроса относно TOEFL и второто ниво на Cambridge Certificate (Advanced - level C2).Искам да попитам TOEFL колко точно години е валиден и в кои точно университети се признава ?Не съм ориентиран в кой точно университет ще следвам,но със сигурност ще бъде на запад и затова ми трябва доста инфо :д.Другото,което искам да знам,е,дали абсолютно всички университети на запад признават и TOEFL,и Cambridge,или за всяко учебно заведение се проверява допълнително?

DesireToFire
07-02-2012, 12:56
Здравейте тази година взех ниво C1 на Cambridge Certificate и мога да кажа,че беше доста лесно.Аз имам няколко въпроса относно TOEFL и второто ниво на Cambridge Certificate (Advanced - level C2).Искам да попитам TOEFL колко точно години е валиден и в кои точно университети се признава ?Не съм ориентиран в кой точно университет ще следвам,но със сигурност ще бъде на запад и затова ми трябва доста инфо :д.Другото,което искам да знам,е,дали абсолютно всички университети на запад признават и TOEFL,и Cambridge,или за всяко учебно заведение се проверява допълнително?
TOEFL е валиден 2 години. Иначе всеки университет си публикува изискванията, като може допълнително да се свържеш с тях, дали може да ти приемат изпит, който не са споменали, но не е сигурно, че ще уважат молбата ти.