PDA

View Full Version : Някой, който току-що е завършил 9-ти клас?



don't say anything.
07-02-2012, 17:09
Здравейте. Сега завърших 8-ми клас и ми дадоха списък с книги за лятото, които ще изучаваме в 9-ти клас. Обаче те са доста и някои от тях доста дебели, затова реших да прочета лятото първите книги, които ще вземем в 9-ти клас и през годината да чета останалите, но никой не познавам, който ги знае в такъв ред. Някой, който е завършил 9-ти клас сега, и има желание да ми сподели?

Много ще съм благодарна.

ParadOx
07-02-2012, 18:29
току що го завърших- преди 2 години

Омир - "Илиада"
Омир - "Одисея"
Старогъцка лирика
Старогъцка драма
Есхил - "Прикованият Прометей"
Софокъл - "Антигона"
Софокъл - "Едип цар"
Библията
Западноевропейско Средновековие
Старобългарска литература
"Панонски легенди"
"Проглас към Евангелието"
"Азбучна молитва"
"За буквите"
"Шестоднев"
"Похвално слово за Кирил"
Апокрифна книжнина
Търновска книжовна школа
Старобългарският роман
Еврипид - "Електра"
Еврипид - "Медея"

thegreenzombie
07-02-2012, 18:36
^не съвсем.. значи
Илияда
Едип Цар
Антигона
Прикования Прометей
Електра

от Библията:
Стар завет, Нов Завет

Религиозни Жанрове
Богословски трактати
Средновековна литература
Старобългарска литература


по-добре си намери от някъде христоматията, вместо да четеш всичко това..

Speedz
07-02-2012, 18:50
Може ли някой да препоръчана христоматия.. Гледам, че има на всички издателства Булвест, Просвета и тн, ама аз искам някоя универсална щото не знам какъв ще ни е учебника. То не че се разлличават много ама айде. ;д

don't say anything.
07-02-2012, 19:19
О, много ви благодаря. Но се чудех, различно ли са подредени в учебниците в зависимост от различните издателства?

thegreenzombie
07-02-2012, 19:24
едва ли са различно подредени.. мисля, че на Просвета е най-добре, но пък нямате ли вече списъците с учебници в сайта на училището? .. а и издателството ще е такова, каквото и тази година.. смисъл, по какъвто учебник сте били до сега, такова би трябвало да е и следващата

don't say anything.
07-02-2012, 19:42
Ами, сега погледнах учебника си, на Просвета е.
Благодаря отново, ще видя и в сайта.
Току-що погледнах и естествено нямам късмет:
Моля да ни извините !
Страницата е в процес на разработка.

ParadOx
07-02-2012, 20:34
От всички класове в 9ти литературата беше най-гадна 8-)

Speedz
07-02-2012, 20:56
Абе тая година се очертава доста тежка. 8-)

thegreenzombie
07-02-2012, 21:02
Абе тая година се очертава доста тежка. 8-)

определено да.. честито :д

don't say anything.
07-03-2012, 08:10
Добре, сега на първото или второто мнение да се доверя?

sashinka95
07-03-2012, 09:36
Еди съвет: започни със старогръцката и по- конкретно "Илиада", след нея другите от този тип те са първи при всички положения после Библията и накрая са старобългарските.

don't say anything.
07-03-2012, 12:19
На нас Библията ни казаха, че през лятото няма смисъл да четем.

IWannaBeSedated
07-03-2012, 12:52
Всичко е голяма скука, ако нямаш желание, не ги чети. :D

don't say anything.
07-03-2012, 13:48
Нямам никакво, ама няма как. Трябва да ги чета, в 9-ти клас какво ще правя? Плюс това ни искат водена тетрадка, в която да пише примерно кой е Омир, какво означава името му, с какво е свързано, всичко за боговете и т.н.

iiordanova
07-03-2012, 16:06
Аз завърших 9 клас туко-що..
Започни с "Илиада",която не е особено интересна. "Антигона" е единствената,която ми хареса. И да,Библията и на нас ни бяха казали да не я четем. Таа,аз бях чела супер малко книги през лятото,но през учебната година прочетох откъсите,които изучавахме. Тая година ще ти е ужасно тъпо по литература.
(Добре,че се свърши!)

don't say anything.
07-03-2012, 18:44
Ох, наистина се очертава да бъде тежко, само по литература като гледам какво ще е, се хващам за главата. А разказвателните на английски + нови предмети испански и психология? Тотално съм я закъсала. http://s.rimg.info/6015738a100a1e0aa8d654c3b82b0c5e.gif

maximxxl
07-07-2012, 08:11
:D :D :D bitch please, знаете ли в 10 клас литературата ква е?!?!? ЗАПАДНОЕВРОПЕЙСКА БОЗАААА!!! тва Шекспир не знам кво толкова го хвалят, ама Хамлет е такава простотия, Дон Кихот е малко по-добре, ма пак е тегав за четене, филма става ;) Джовани Бокачо, Данте Алигери...изобщо тва са отнесени Ренесансови автори...в 9 клас ми беше 1000000 пъти по интересна литературата и по-лесна от тая в 10-ти...

то аз като цяло мразя литературата, било то чужда или българска :D много рядко нещо да ми хареше...МРАЗЯ ЯВОРОВВВВ!!!! PUKE