PDA

View Full Version : Как се прави....СПИСАНИЕ?



alex970
07-03-2012, 01:10
Здравейте!Ами искам да ви попитам как се прави...СПИСАНИЕ?Всичко започна,когато с една приятелка решихме да си направим нещо като списание.Имаме много свежи идеи,но проблема е,че не знаем как се прави списание...Та искам да ви попитам за идеи.Предварително благодаря.

scrooper
07-03-2012, 08:09
Епаа, трябва да има съдържание, може комикс, рубрики, игри, вицове, историйки. Групирате си идеите в рубрики, които записвате в съдържанието и воала.

iiordanova
07-03-2012, 16:10
А какво искате да е списанието? Модно,детско или..?

Tikche
07-03-2012, 19:15
Не ми е ясно как ще направите списание, понеже майка ми има издателство и прави 2 списания. За тяхното създаване ти трябват хора, които пишат статии, графични дизайнери за изображенията, полиграфисти за оформлението и, за да може да подготвят списанието за печат. Пари, за да заплатите в избраната от вас печатница и още много неща. Списанието на майка ми и докарва около 55,000лв на брой като после към 30/40,000лв отиват за създаването на следващия брой, а остатакът отива за заплати на служителите. За да създадете сериозно списание ще са ви нужни и доста пари. Не е толкова лесно. Ще е хубаво да вмъквате реклами, като по този начин списанието ви ще печели солидни пари от рекламите. Хубаво е те да са свързани с основната тема на списанието. Примерно, ако ще е за мода нека списанията да са за дрехи,козметика и стил. Трудно е да си намерите рекламодатели, но не е невъзможно.

DesireToFire
07-03-2012, 19:28
Пораснете. Или си го издавайте на роднините. "Свежи идеи" - за колко? 2 или 3 броя? И за какво мислите списанията са с екипи от по колко хора? И тези хора имат висше образование по специалността си?

zlatko98
07-06-2012, 00:44
Пораснете. Или си го издавайте на роднините. "Свежи идеи" - за колко? 2 или 3 броя? И за какво мислите списанията са с екипи от по колко хора? И тези хора имат висше образование по специалността си?

+1

Smile.
07-06-2012, 15:00
Ако искате истинско списание, имам в предвид като "Браво", "Хай клуб" и т.н., ще ви трябват пари. А на тази крехка възраст, в профила ти пише, че си на 11, няма откъде да ги намерите. Особено в такова голямо количество. Защо не си създадете онлайн списание? Няма да печелите от него, но за сметка на това ще се забавлявате, а и идеите ви ще видят бял свят. Чрез Facebook, Twitter и другите социални сайтове ще можете да привличате читатели. Но и тук ще ви трябват специалисти, поне някой, който разбира от Photoshop, а в наши дни такива хора има много.
Ето ви един пример със списанието на Хога (Хогуортс-БГ) - "Дрънкало". http://hogwartsbg.com/spisaniya/drynkalo/index.html
Успех! :)
Едит: Имам в предвид нещо съвсем аматьорско, естествено. Не очаквайте световна слава още в пети клас.

rockandroll
07-07-2012, 02:22
не знам.

fUcKsMiLe
07-07-2012, 07:16
Вие пък за какво се святкате?
Какво като са малки.. за тази възраст може пък да имат нещо в главицата.
Аз в 5-ти клас колко идеи имах.. и някои от тях продължавам да си ги развивам и до сега.

Он топик: Може да си направиш онлайн списание с твоята приятелка както предложи Smile. Не вярвам на тази възраст да постигнете нещо със истинско списание. Всъщност има една опция, която би ви помогнала да работите в екип, заедно с други ученици от училище. Може да предложите на класния ви ръководител да направите списание за учениците във твоето училище, което да съдържа това, това и това... т.е. каквото имате като идеи и да го "издавате" (чрез принтиране :Д) 1 път на месеца. Може да включва победители от някои конкурси, да обявява други, за да бъдат всички доволни ако примерно са изпуснали нещо да чуят в клас относно някоя училищна дейност. Също може да сложите хороскопи, за момичетата и нещо по-така за момчетата (пр. статии за новите тенденции на моторите сред учениците навършили 16 години и вече с книжка, съвети за нещо.. и така.. при тях е малко по-трудно, защото не знаеш дали 100% ще се хареса.. ;д) Примерно може списанието да е по 10-15 странички в началото и ако има успех да го докарате на 20 и да спрете за момент, когато точно не се търси най-много, да сложите нещо по-голямо.. ексклузивно интервю със някой по-известен, който е бил във вашият град. Вярвам, че би имало доста начини да ви помогнат и ученици по-големи от вас и учители, които са по-ентусиязирани във подобни дейности.

Успех, дано съм помогнала.. :)

perry_the_platypus
07-07-2012, 08:53
fUcKsMiLe даде много хубава идея, наистина може да я реализирате. :D Аз пък си мисля по ника на alex970, че е на 15, но както и да е. Само не разбрах, защо я нападате, и на 11 г. да е, какво от това, защо пък не се опита да направи нещо. Истинско списание, както казаха на тази крехка възраст трудно да направите, но ще ви трябва най-малко финансова помощ от някой. Друга идея също е онлайн списанието, но трудно е да печелите от него, трябва да сте по-на "ти" с IT технологиите. :)
УСПЕХ!

DesireToFire
07-07-2012, 16:59
Стига сте пълнили главата на момичето с глупости като не знаете как стоят нещата. В моето училище има традиция всеки месец да се издава вестник. Едно на ръка, че и като дизайн си е аматьорско и АБСУРД да стане за пред широка публика. Иначе е интересно, публикуват се неща за училището, анети, снимки, хороскопи, вицове.. Черно бял е, само по някога вдигат цената ако корицата примерно я направят цветна. Купува се доста, въпреки, че не достатъчно. Всеки месец се правя заявка за тези вестници, на места, където ще излезе по-евтино и прочие. От години е това, а все още е инвестиция за училището. Те дават допълнителни пари за да се издава този вестник + събраните от предния брой. Приходи няма, всичко е на минус, но си е традиция. Вие няма от къде да извадите едно 500лв примерно, защото в по-малък тираж едва ли някой ще ви се навие. И ние в 5ти клас имахме мерак да правим нещо като допълнение от 3-4 страници към въпросния вестник на училището, но седнаха и ни обясниха, че това няма как да стане. Стегнете си и си правете нещо си за вас, за приятелите ви, за роднините.

alex970
08-27-2012, 17:54
Стига сте пълнили главата на момичето с глупости като не знаете как стоят нещата. В моето училище има традиция всеки месец да се издава вестник. Едно на ръка, че и като дизайн си е аматьорско и АБСУРД да стане за пред широка публика. Иначе е интересно, публикуват се неща за училището, анети, снимки, хороскопи, вицове.. Черно бял е, само по някога вдигат цената ако корицата примерно я направят цветна. Купува се доста, въпреки, че не достатъчно. Всеки месец се правя заявка за тези вестници, на места, където ще излезе по-евтино и прочие. От години е това, а все още е инвестиция за училището. Те дават допълнителни пари за да се издава този вестник + събраните от предния брой. Приходи няма, всичко е на минус, но си е традиция. Вие няма от къде да извадите едно 500лв примерно, защото в по-малък тираж едва ли някой ще ви се навие. И ние в 5ти клас имахме мерак да правим нещо като допълнение от 3-4 страници към въпросния вестник на училището, но седнаха и ни обясниха, че това няма как да стане. Стегнете си и си правете нещо си за вас, за приятелите ви, за роднините.

Много ти благодаря за идеята,днес разпитахме приятели и роднини и те се съгласиха,отне ни половин месец да изкараме първи брой и според нас стана добре. :)

Amore-Mio*
08-27-2012, 18:20
Поздравления.

Има ли желание - има начин, ти си доказателството за това.

neverbackdownx
08-27-2012, 18:47
Пф.. нова мания ? Ахах. Първо ако наистина искате да си направите списание, защо не започнете първо онлайн !? :) Както предложи по-отгоре * Smile * направете си едно онлайн списание :) Успех ;)

neverbackdownx
08-27-2012, 18:47
Много ти благодаря за идеята,днес разпитахме приятели и роднини и те се съгласиха,отне ни половин месец да изкараме първи брой и според нас стана добре. :)

Радвам се за вас : )

Your.Passion
08-28-2012, 21:25
Не е казано ,че трябва да ходят в печатници,в издателства и т.н ..Могат просто да си го направят ръчно и да направят няколко копия и готово .Вие взехте нещата много навътре .Все едно ..

BrainlessROCKBABY
08-29-2012, 08:14
Графичен дизайн малко хора могат да правят, пък камо ли на 11 г.

Voko
04-05-2013, 15:33
Za online spisanieto az li da si napravq sait.

dreamwalker
04-05-2013, 22:39
В 3.-4. клас издавахме с една приятелка списания правени на ръка. :D Голям цирк беше, но поне се забавлявахме. Аматьорска работа беше нашата. Успех с вашето списание!

BornToDie
04-07-2013, 16:48
можеш ли да го снимаш и да го качиш тук?много ми е интересно как се е получило :)успех ви желая за напред

Just a dreamer..
04-18-2013, 19:30
А защо не пробвате да си направите блог/сайт?
По-лесно е и ще можете да го разпространите по-бързо из "нета"
Успех,миличка ^^

BeHappy^^
04-29-2013, 15:10
Не искам да те отчайвам, но вече съм пробвала това и за деца тази идея не е много успешна.... ;(
Съветът ми към теб е да си намериш един добър екип, който няма да те изостави и т.н. Тъй като нашата работа стана, че аз направих дизайна (разбирам от фотошоп, индезиндж и т.н и за друго не ставах ;д) и имахме 4 журналиста, 2 редактора, 1 астролог ;д и спамер на темата в скайп ;д. Направихме един брой, но така и не успяхме да го пуснем.
1-во, защото нито едно изде.ателство не ни отговори.
2-ро, защото следмица след направата на всички им омръзна и т.н.
Но идеята за онлайн е добра. Можеш да не печелиш, но хората виждат идеите ти.

П.С Ако ти е готово списанието- прати ми линк към сайта, в който си го качила, а аз ще го рекламирам в сайта и във форума ми! ;)
П.С 2: Колкото по-голяма реклама правиш на списанието, толкова повече почитатели ще имаш! (ако е добре и ще дам пример със сайта ми, в който не съм влизала вече от седмица заради учене по матури)

Пожелавам ти успех и търпение, за направата му! :)