PDA

View Full Version : ПРИЕТИ В 157 ГИЧЕ "Сесар Вайехо"?



A.Hristova
07-03-2012, 08:39
Има ли някой приет на второ класиране или вече записал се в 157 ГИЧЕ "Сесар Вайехо? Давайте и мнения за гимназията, защото съм приета там, но чувам противоречиви мнения.

Xriis..
07-03-2012, 10:20
Xriis.. (аз :D ) ; ayara ; rozic - Записани :)

Питай нещо по-конкретно за у-щето ;)

A.Hristova
07-03-2012, 10:25
Дайте ми някаква връзка, за да ви намеря - facebook, skype..

Xriis..
07-03-2012, 10:27
hrisi.pm5 е моя ;) На другите няма да им ги казвам :D

rozic
07-03-2012, 11:09
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000559614905&ref=tn_tnmn Ето ми го фейсбука, скайпът ми е kucheto_ , но там влизам по-рядко :)

estel15
07-11-2012, 14:26
Аз живея на 1 спирка от 157-мо и познавам 4 момичета от там . И 4-те са ужасни ! Две от тях са приети там :Х . Хората са ужасни , сградата е под всякаква критика , чувала съм че госпожата по химия била ужасна , едва ли не луда но сме ученици все пак всички говорят така за учителите . Бала е много нисък защото много малко хора искат там и тези които влизат могат да правят каквото си искат за да се чувстват добре и да влизат още... Ужасно е !

Xriis..
07-11-2012, 15:10
Аз живея на 1 спирка от 157-мо и познавам 4 момичета от там . И 4-те са ужасни ! Две от тях са приети там :Х . Хората са ужасни , сградата е под всякаква критика , чувала съм че госпожата по химия била ужасна , едва ли не луда но сме ученици все пак всички говорят така за учителите . Бала е много нисък защото много малко хора искат там и тези които влизат могат да правят каквото си искат за да се чувстват добре и да влизат още... Ужасно е !

1. Дай имена на тези момичета .. познавам (лично) няколко човека ,които ще влизат ;) И всички ,които ще влизат са далеч от "ужасни" !
2. Сградата не е "под всякаква" критика .. едвали си влизала вътре ..
3. И пак омразния ми глагол "чувам" .. Като не си видяла с очите си какво само пишеш !?
4. Не бих казала ,че бала е "много нисък" ;) Максималния тази година е 34 ,което не е зле ,а минималния е 28,5 и то заради момчетата .. ;)
5. Зависи на кой попаднеш .. това ,че приятелите ти са запуснати и зле въспитани ИЗОБЩО НЕ значи ,че всички са такива ;) А и е много .. тъпо да говориш именно от тяхно име ;)

Да , у-щето не е най-доброто , не мога да успорвам това , но просто ума ми не може да схване как плюете всичко и всички ,не защото сте го видели със собствените си очи ,а защото някой си там ви го е разказал ..

perry_the_platypus
07-11-2012, 17:02
Училището въобще не е добро, въобще не искам да обиждам, но учениците и учителите са под всякаква критика, дори не знам защо се води ИЕГ като езика въобще не е на ниво. Училището не е добро, а и в една сграда с 148 ОУ, не ме очарова особено. Там влизат само хора с доста нисък бал, даже се чудя как ученик с бал около 34 е влезнал там. (:

Xriis..
07-11-2012, 17:24
Училището въобще не е добро, въобще не искам да обиждам, но учениците и учителите са под всякаква критика, дори не знам защо се води ИЕГ като езика въобще не е на ниво. Училището не е добро, а и в една сграда с 148 ОУ, не ме очарова особено. Там влизат само хора с доста нисък бал, даже се чудя как ученик с бал около 34 е влезнал там. (:

Хах :D То и аз малко прекалих с хвалбите ..
Обаче МНОГО се ядосах ,че нито е видяла ,нито нищо ,а говори ..
И все пак не е толкова лошо .. познавам ученици от по-горни класове и не са лоши ..
А и ,както казах , тази година се оформят хубави паралелки , спрямо хората ,които познавам ..
Честно да ти кажа , за мен , бал над 30 е висок .. :) А като гледах списъка ,за да видя за познати, повечето бяха с над 30 бал :)
Не знам .. дано тазгодишните нови паралелки да опровергаят слуховете за у-щето и да вдигнат поне с малко престижа ..

sar4ety
07-11-2012, 20:43
Здравейте,аз съм приета там още от 1 класиране.Смятам,че училището е много добро,защото все пак аз влезнах там с бал 31,214 ,а този бал за мен е висок.

perry_the_platypus
07-12-2012, 09:31
Здравейте,аз съм приета там още от 1 класиране.Смятам,че училището е много добро,защото все пак аз влезнах там с бал 31,214 ,а този бал за мен е висок.

С този бал можеше да влезнеш в 35 СОУ или 22 СОУ, което е МНООООООООООГО по-добро от 157 ИЕГ. :)

Xriis..
07-12-2012, 09:42
С този бал можеше да влезнеш в 35 СОУ или 22 СОУ, което е МНООООООООООГО по-добро от 157 ИЕГ. :)

Моя като е по-висок ,какво да кажа :D
В 35 ,обаче няма ИЕ .. а 22-ро не ме устройва спрямо път , а аз исках много там .. даже повече от 164 :D

perry_the_platypus
07-12-2012, 10:55
Моя като е по-висок ,какво да кажа :D
В 35 ,обаче няма ИЕ .. а 22-ро не ме устройва спрямо път , а аз исках много там .. даже повече от 164 :D

Испанският не е особено потребен, ако мислиш, че в 157 ИЕГ ще научиш нещо много..
Плюс това от 35 излизаш с две дипломи (НЕ;РЕ или ФЕ;РЕ). :)

Xriis..
07-12-2012, 15:19
Испанският не е особено потребен, ако мислиш, че в 157 ИЕГ ще научиш нещо много..
Плюс това от 35 излизаш с две дипломи (НЕ;РЕ или ФЕ;РЕ). :)

Мм .. знам ,че ще съжалявам за испанския ,ама .. :D
А и без това съм си взела необходимите неща (речници ,граматика и т.н.) и знам ,че ако искам да науча нещо ще трябва доста да се потрудя .. сама :D Така че .. важното е ,че 157 ми е близо и няма смисъл от излишно време за транспорт ,а ако беше по-далеч щях да съм на коренно различно мнение за у-щето :D

А ти с т'ва 35 много ме дразниш ! Толкова ме е яд ,че не съм го видяла преди да напиша желанията .. ;@ Наистина ми се струва досто добро .. и има 3 чужди езика , все пак .. Транспорта също ми е що-годе удобен .. шанс

Едитт :
Може ли да ми кажеш къде се намира .. доста съм зле с улиците .. нещо от рода на това дали има нещо "известно/популярно" в близост .. ?

perry_the_platypus
07-12-2012, 16:30
Мм .. знам ,че ще съжалявам за испанския ,ама .. :D
А и без това съм си взела необходимите неща (речници ,граматика и т.н.) и знам ,че ако искам да науча нещо ще трябва доста да се потрудя .. сама :D Така че .. важното е ,че 157 ми е близо и няма смисъл от излишно време за транспорт ,а ако беше по-далеч щях да съм на коренно различно мнение за у-щето :D

А ти с т'ва 35 много ме дразниш ! Толкова ме е яд ,че не съм го видяла преди да напиша желанията .. ;@ Наистина ми се струва досто добро .. и има 3 чужди езика , все пак .. Транспорта също ми е що-годе удобен .. шанс

Едитт :
Може ли да ми кажеш къде се намира .. доста съм зле с улиците .. нещо от рода на това дали има нещо "известно/популярно" в близост .. ?

35? В Лозенец, в близост до НДК. ;д

Xriis..
07-12-2012, 16:37
Ъмм .. мерси .. :D
Предполагам е след спирката на НДК (с автобус) .. :D
Иначе 22-ро го знам къде е :D

perry_the_platypus
07-12-2012, 17:04
Ъмм .. мерси .. :D
Предполагам е след спирката на НДК (с автобус) .. :D
Иначе 22-ро го знам къде е :D

Грешка, обърках те с НТБГ, извинявай. Намира се до Национален стадион "Васил Левски". :)

Xriis..
07-12-2012, 17:43
Грешка, обърках те с НТБГ, извинявай. Намира се до Национален стадион "Васил Левски". :)

Т'ва е друго :D А аз се чудих що не го знам като е до НДК -ато :)
Както и да е ,мерсии ^^

LadyDy
07-12-2012, 18:34
Аз живея на 1 спирка от 157-мо и познавам 4 момичета от там . И 4-те са ужасни ! Две от тях са приети там :Х . Хората са ужасни , сградата е под всякаква критика , чувала съм че госпожата по химия била ужасна , едва ли не луда но сме ученици все пак всички говорят така за учителите . Бала е много нисък защото много малко хора искат там и тези които влизат могат да правят каквото си искат за да се чувстват добре и да влизат още... Ужасно е !


Като е ужасно, марш в чужбина. Там е елитЪТ. Лигльо/лигла.

vladislavcheto
07-12-2012, 18:36
Като е ужасно, марш в чужбина. Там е елитЪТ. Лигльо/лигла.

Кво имаш предвид?Секи има право на мнение и аз съм съгласен с нея/него..

LadyDy
07-12-2012, 20:07
Че съм завършила преди няколко години тази гимназия и са глупости това, което приказва. Ей такова имам предвид. Леле, че сте самонадеяни зайци....

jghgh
07-12-2012, 20:16
Кво имаш предвид?Секи има право на мнение и аз съм съгласен с нея/него..

От Варна съм и нямам нищо общо с нито едно софийско училище, ама като гледам тая агресия, нищо чудно възмутените потребители да са прави.

ribozyme
07-18-2012, 12:42
Да, аз уча в 157-мо, завършвам тази година. Ще се постарая да бъда максимално изчерпателна и безпристрастна.

Така, да се разграничим от псувните и грозните думи. Аз ще разказвам, а вие съответно си мислете :). Мен ме приеха там 2008 г., а тогава паралелките бяха запълнени до краен предел (5 х 29 ученици). В последните години мисля, че са по-малки и заради наборите. Да, вярно е учим с още едно училище, но почти не се засичаме. Започваме по различно време училище и междучасията ни не си съвпадат. Не говорете наизуст! Отвън може и да не изглежда приветливо, но нашата част на училището е ремонтирана. Имаме добре оборудвани кабинети по природни науки и информатика, имаме си и фонетичен кабинет, широки коридори, обновени и чисти тоалетни. В стаите зимата е много топло, защото повечето от тях са с южно изложение. Започнах с такива описания, защото предвид прочетеното това е от особено голямо значение.

Относно испанския. Има наистина много хора, които излизат от училището ненаучили испански. Да научиш езика зависи от две неща: да имаш желанието и късмет. Ако наистина имаш ентусиазма ти ще успееш и няма да хленчиш. Давам пример със себе си: до десети клас бяхме сменили няколко учители по испански, аз знаех езика на средно ниво, което все пак не беше достатъчно. Хванах се в ръце и последните две години здраво се постарах да наваксам пропуските си. Защо се реших ли? Втръсна ми от вечно недоволни хора! Получаваш безплатно учебниците си по испански, имаш библиотека, възможност да участваш в международни конкурси (като Виахе а Еспания, Пуеблос Абандонадос, Рутас Литерариас, Рута Кецал), испанска стипендия, преподават ни симпатични испанци по физическо, провеждат се куп училищни фестивали на испанския театър и кино, вдъхновяващи учители, готови на мига да ти помогнат (ДА, наистина ги има! Твой е проблемът, че не си ги забелязал...) и т.н. Ти пак си недоволен ли?! Еми сори ама няма кой да ти налее шарени думички в главата. Съжалявам, че звуча като даскал, но в край на сметка съм права. Седнах си на д*то и сега правя преводи (на Лорка, Неруда, Бекер и т.н.). То не било толкова трудно! И не, не съм някакъв залухан зубър! Просто имах щастието да дойде моментът в който се запитах "Какво правя тук, ако не уча езика? Значи някакви загубени пет години и прозрачна диплома?!" Имам още много да уча въпреки всичко.

За учителите. Имаме добри учители: някои са просто добри, а други ти завъртат ума и те отвеждат на някое свое пътешествие в непознатите нам земи на Латинска Америка. На теб не ти остава нищо друго освен да ги слушаш захласнато и да си записваш по някоя нова думичка на испански. Така че те са всякакви! Млади и по-възрастни, но всички със собствена история и излъчване. Не се изкарват лесно оценките-причина много ученици да се дразнят. Това са нашите учители: с историйки, с поучителни притчи, с дълги задачи, с документални филми, с нормативи, с броене до четири, с малко пристрастия, поръсени с лека ирония. Не мога да ги съдя, за това, че грешат.

Не, не говоря така само защото ще завърша скоро. Тежко ми е било трудно даже, аз също съм се ядосвала, но има ли това значение?

Оценките. Нека не бъдем толкова слепи. Да проверим оценките от матурите. През 2010 година средния успех на учениците от матурата по БЕЛ е 5.61 (или нещо от сорта), а по испански е към 5.45. Това също ли не е достатъчно? През 2010 и 2011 училището ни влизаше в топ 15 на гимназиите в столицата (под номер 13). Това може би се е променило, но доказва, че никой няма правото да говори каквото и да е! Пример: Ти влизаш с БАЛ 29, като да кажем по БЕЛ имаш 4.9, след 5 години излизаш от гимназията и имаш 5.4/5. Това повечето хора не го проумяват: не говорим за едно запазване на нивото, но си станал още по-добър. :) Не на всички им се получава, много ясно.

Проблемите. Ще бъде прекалено плоско, ако има само позитивни гледни точки. Мисля, че проблемните места са в работата в екип на учителите и по някои проекти. Учениците, абе нека си признаем, че и ние не сме много за мирисане. Оплакваме се, пискаме, борим се за тройки и често подхождаме несериозно към нещата. Не ставаме ли по-придирчиви? Да си отговорим честно. И така всички (учители, ученици, родители) от собствените си капризи, желания и неосъществени мечти се оплитаме ужасно.

Е, хлапета... дано съм помогнала!

Успех (:



Aaa, и относно хората: ми моят клас е супер! Някакви забавни са. Иначе като цяло във випуска има кукленски момичета. (Малките са по-страшни в това отношение!) Но нали всеки има право на избор? А и кой те задължава да ходиш с някакви неприятни хора?!

Xriis..
07-18-2012, 16:10
Най-накрая се намери човек , който каза нещо по-съществено от това ,че просто не му харесвало .. И най-важното го е видял лично ,а не разказва по приказките на друг .. ^^

"Но нали всеки има право на избор? А и кой те задължава да ходиш с някакви неприятни хора?! "

+1 .. Това ,че има такива хора ,не означава ,че трябва да дружиш с тях , или пък ,че има САМО неприятни .. :)

И наистина много се чудя и мая къде всички учители са перфектни , да не говорим за учениците ..
Да живеят клеветите и хулителите !

perry_the_platypus
07-18-2012, 22:35
Най-накрая едно вътрешно мнение, евалата!
Някой плюят гимназията зареди ниския бал и ВЪНШНИЯ вид на сградата. С бал около 29 има 18 и 22, които ПОНЕ СПОРЕД МЕН са по-добри от 157-мо. Води се испанска гимназия, но всъщност не е, това е Гимназия с Изучаване на Чужд/и Език/ци. Даже мисля, че дори не дават сертификати. За мен това е просто едно обикновено училище. :)

ribozyme
07-19-2012, 07:46
За 22-ро знам, че също работят няколко испанци преподаватели. Имам познати, които учат там и не са възхитени. О, да иначе 157-мо не е необикновено училище (че кое е? ти в България не си прави илюзии да търсиш такива). А относто ГИЧЕ, гимназията в началото е започнала с преподаване на шест езика. По-късно минава под егидата на испанското и перуанското посолство. Езиков сертификат получаваш като се явиш на съответния изпит за определено ниво. За БАЛа не зная какво да коментирам. Нисък или не, имаш възможност за развитие. Твое е решението, дали ще правиш нещо със себе си. Пак повтарям, едно пропаднало училище няма как да се хвали с много добри и отлични оценки на матурите. : ) А и не мислиш ли, че щеше да е най-лесно, ако си беше най-порядъчно училище, просто да си бъде някаква мижавка гимназийка или да се обедини със 148-мо и да стане СОУ? Всички много обичаме да гледаме външността, било достатъчно меродавно?!

Радвам се, че и на двамата (@Xriis.. и @perry_the_platypus) поне малко полезно ви е било вчерашното ми дълго писание. (:

perry_the_platypus
07-19-2012, 08:28
За 22-ро знам, че също работят няколко испанци преподаватели. Имам познати, които учат там и не са възхитени. О, да иначе 157-мо не е необикновено училище (че кое е? ти в България не си прави илюзии да търсиш такива). А относто ГИЧЕ, гимназията в началото е започнала с преподаване на шест езика. По-късно минава под егидата на испанското и перуанското посолство. Езиков сертификат получаваш като се явиш на съответния изпит за определено ниво. За БАЛа не зная какво да коментирам. Нисък или не, имаш възможност за развитие. Твое е решението, дали ще правиш нещо със себе си. Пак повтарям, едно пропаднало училище няма как да се хвали с много добри и отлични оценки на матурите. : ) А и не мислиш ли, че щеше да е най-лесно, ако си беше най-порядъчно училище, просто да си бъде някаква мижавка гимназийка или да се обедини със 148-мо и да стане СОУ? Всички много обичаме да гледаме външността, било достатъчно меродавно?!

Радвам се, че и на двамата (@Xriis.. и @perry_the_platypus) поне малко полезно ви е било вчерашното ми дълго писание. (:

Знаеш повече, защото учиш там. Тези неща не са описани на сайта на гимназията, за сертификата сега разбирам, но това е все едно да се явиш на отделен изпит, няма нищо общо с училището. Относно училището, не съм казал, че не е необикновено, а казвам, че е обикновено, въпреки че се води испанска гимназия. (: Възможност за развитие до колко имаш не знам, но все пак знам, че има тук там добри учители и не толкова добри. Директорката се била напивала (срещнах го много пъти, този слух) и т.н. Сигурно не на празно в интернет има толкова лоши мнения за 157 ГИЧЕ, дори и в форумите за майки. (:

ribozyme
07-19-2012, 08:45
За сайта. Еми, то като гледам той в момента е ъндър кънстръкшън и не е много работещ :D. Перифразирах ти думите, да. Слуховете няма да ги коментирам-не съм била там, не съм видяла. Иначе лошите мнения масово бълват-мисля, че обясних, защо се получава това. Форумите за майки в това отношение могат да бъдат много вредни, защото и те чули недочули остро се изказват. Нали знаеш как се получава? Ти казваш на мама едно, но то е съвсем друго (в повечето случаи). И може би ще потретя, но училището е окей. Има си добри преподаватели, има и проблеми, има и забавни хора също така и не особено. Най-тъпото е, че тия изказвания засенчват всичко и наслояват някакво негативно мнение в обществото. Става му болно на човек. Все пак това е институция и да бълваш такива неща, най-малкото не е тактично. Не задари нещо друго, а защото все едно те третират по един предубеден начин. Предразсъдъците владеят! (:

Ако някой има допълнителни въпроси или просто иска да ми драсне някой ред, моля да ми пише на лично. За мен темата вече е изчерпана.

До скоро, човечета

Xriis..
07-19-2012, 11:12
Тъй или иначе вече се записах :D Ще видя как ще е .. :)
Опитвам се да не се влияя от чуждите мнения .. не знам :D

Благодаря ти за изчерпателните мнения :)

ribozyme
07-19-2012, 11:20
И аз благодаря за интереса. @Хriis.. с теб може да се видим, а? :D

Xriis..
07-19-2012, 11:53
Може :D

Само да попитам ..
Знаеш ли кои учители може да са ни класни ?
И Илиева сега ще е на 12 клас , нали ?

ribozyme
07-19-2012, 12:13
Илиева си е с 12 В.. Не съм сигурна, то сега има доста млади, вероятно ще е някой от тях или учител по български. Иначе може Илиева да ви преподава. :D

Xriis..
07-19-2012, 20:18
Илиева си е с 12 В.. Не съм сигурна, то сега има доста млади, вероятно ще е някой от тях или учител по български. Иначе може Илиева да ви преподава. :D

Знам ,че може .. поне да не ни е класна :D
Благодаря ^^

ribozyme
07-25-2012, 20:46
Eто ви снимки, дерзайте: http://ib157-bg.org/Gallery.php :)

Xriis..
07-25-2012, 22:08
Тези ги разгледах :) Благодаря все пак :)

А за СИП-овете можеш ли да кажеш нещо ? :)
Все пак не знам тази година какви ще са и не съм сигурна до колко е обновен сайта им :D

ribozyme
08-01-2012, 12:16
Като цяло има групи по изящни изкуства, музикална група и по фотография. Иначе от 2011/2012 учебна година влезе един проек "Успех", които има точно такава цел (разширява насоките и интересите ни). Тази година от втория срок имаше три клуба: "Здравословно хранене", "Приложна математика" и "Журналистика". Аз лично ходих на последния и съм доволна. В края издадохме списание. Иначе се провежда в един ден от седмицата и е четири астрономически часа.
За следващата учебна година са обявени и още клубове: "Здравословен начин на живот", "Моя страна, моя България"-туризъм, "Млад журналист", "Театрално студио" (две различни групи, с различни преподаватели всяка), "Млади преводачи", "Виртуално пътешествие на испаноговорящите страни", "Приложна математика", "Опознай себе си", "Моден дизайн", "Млад екскурзовод", "Мажоретен клуб" и "Млади музикални таланти". Попълва се едно заявление само, учителите ще ти разяснят. :)

kriskata450
08-22-2012, 20:05
Като цяло има групи по изящни изкуства, музикална група и по фотография. Иначе от 2011/2012 учебна година влезе един проек "Успех", които има точно такава цел (разширява насоките и интересите ни). Тази година от втория срок имаше три клуба: "Здравословно хранене", "Приложна математика" и "Журналистика". Аз лично ходих на последния и съм доволна. В края издадохме списание. Иначе се провежда в един ден от седмицата и е четири астрономически часа.
За следващата учебна година са обявени и още клубове: "Здравословен начин на живот", "Моя страна, моя България"-туризъм, "Млад журналист", "Театрално студио" (две различни групи, с различни преподаватели всяка), "Млади преводачи", "Виртуално пътешествие на испаноговорящите страни", "Приложна математика", "Опознай себе си", "Моден дизайн", "Млад екскурзовод", "Мажоретен клуб" и "Млади музикални таланти". Попълва се едно заявление само, учителите ще ти разяснят. :)

Може ли някой малко да ме упъти относно училището.Видях мненията ви преди една,две години и знам,че късно се включвам,но бях приета тази година и искам да попитам някого,който е бил досега 8-ми клас там,как се свиква,хубаво ли е самото място и обучение.Чух и прочетох много негативни,но и много позитивни коментари и ми е чудно на кои да вярвам.Вярно е,че никое училище не е перфектно,но все пак си има своите плюсове,надявам се.Ако някой може да ми помогне,ще съм благодарна,ако пише. =D

dassasydanca
08-24-2012, 10:58
Аз уча там и ще съм 10. клас сега :) Като всяко училище си има и позитиви, и негативи. Някои от учителите ни са наистина чудесни, някои не чак толкова, но честно казано нямам представа какви точно са ви изискванията. Все едно като влезете в първа испанска например, ще ви налеят езика в мозъка и всичко ще знаете. Не е така - всичко е вътрешна мотивация. Аз имам чудесна класна (която ми е и преподавател по испански) и благодарение на нея и на останалите учители имам желание не само да уча, но и да се развивам в други сфери. Всичко си зависи от вас, колко и какво искате да постигнете. Момичето, което спомена, че завършва тази година беше достатъчно изчерпателна и не искам да се повтарям с нея. Ако някой иска да знае нещо по-конкретно, да ми пише във фейсбук Michaela Dimitrova (bouncingcupcake@hotmail.com) и ще му помогна :)

wish.it
01-15-2013, 18:57
И аз съм чувала ужасни нещо. Мисля че, е много лоша гимназия-бих се осмелила да кажа най-лошата. :) извинете ме, ако греша и също, ако някой, който учи там се е засегнал