PDA

View Full Version : Книги на английски език



Voche
07-03-2012, 10:47
Здравейте, бихте ли ми препоръчали книга или сайт от където мога да си поръчам книга на английски ниво B1+ или B2 :) спрях се на доста книги ,но в никъде не пише кое ниво са :(

don't say anything.
07-03-2012, 12:49
Откъде си ? Ако си от София, ще ти кажа направо откъде да си купиш. :)

bloodyF
07-03-2012, 12:52
аз продавам една книжка на Б2
east 43rd street -alen battersby

пиши на ЛС, ако си заинтерсована
много е интересна и много ми помогна като бях на това ниво :)

Smile.
07-03-2012, 22:28
Ако си от някой по-голям град провери в библиотеката и по-точно - в чуждоезиковия отдел. Наскоро и аз си търсих книги на английски за ниво В1/В2 и в Плевенската библиотека имаше едни книжки на издателство "Pons", на които им пише нивото, адаптирани бяха и имаха речник, и упражнения след всяка глава. :)

vladislavcheto
07-04-2012, 07:15
Не мога да ти препоръчам книга точно за това ниво,но мога да ти дам съвет.Освен книгата от изключително важно значение,за научаването на който и да е език,е слушането на реч на съответния език.Не казвам да слушаш речите на кралицата на Великобритания,а примерно да теглиш филми с английско аудио без субтитри или музика без на песента да е направен превод.Искам да ти кажа,че от първия път може нищо да не разбереш,но това не трябва да те отказва.Изгледай/изслушай изтегленото колкото пъти трябва.И трябва да знаеш,че това не става от днес за утре,трябват месеци,години.Един език се учи цял живот :).А иначе книга..ако си от голям град може и да намериш,ноо библиотеките не са вариант.Просто те не са били обновявани последните 20 години и е вероятно,ако въобще намериш книги на чужд език,то това да са руски или немски книги.Не знам,може и да извадиш късмет.Опитай.. :) А книги,с които аз успях да се сдобия на английски,но НЕ знам дали ще са за това ниво са:
Brave Heart - Randall Wallace
Touching the Void - Joe Simpson
The Curious Incident of the dog in the night-time - Mark Haddon
Time Shifting - Stephan Rechtschaffen (малко философска книга и не я разбрах особено много ;д)
Pride and Prejudice - Jane Austin (много добра)
Lord of the flies - William Golding
The world According to garp - John Irving
Death in the Dojo - Sue Leather
The sugar Glider - Red Neilson
Gone with the wind - Margaret Mitchell (невероятна)
Някъде из нас има още една,но сега е мързи да търся.Тя беше няква детска и беше част от някакъв пет-томов роман..А аз имам само една и нищо не схванах :ддд

Smile.
07-04-2012, 08:41
Относно филмите, можеш да си изтеглиш английски субтитри, за да виждаш как се пишат думите.

vladislavcheto
07-04-2012, 11:52
Надали някой ще седне да пише на филм с английско аудио английски субтитри...Но пък ако успее да намери филм на неммски,испански,италианск и,български и на него има английски субтитри - страхотно :)..
Сега се сещам,че имаше някакъв сайт,където книги са качени на запис и просто ги слушаш,обаче не ммога да се сета името :Д