PDA

View Full Version : Бъдещи Седмокласници



believeinchelsea
07-06-2012, 09:24
Здравейте.

Другата година съм 7 клас и съм много надъхан да уча. Шести клас го проспах, завърших с общ успех 4,56 :D .Та искам да Ви попитам, наистина ли е толкова страшно? А, и какво е това първо и второ класиране, не мога да разбера? Изпит ли взимаш за да влезеш в дадено училище? :? Извинете за тъпия въпрос, просто не съм на ясно с нещата. :D

vladislavcheto
07-06-2012, 09:42
Ще ти го кажа направо:Ако отсега мислиш,че е страшно,на изпитите си загубен.Многоо бързаш с 1во и 2ро класиране :Д..
Първо на 2 дати (все още не са ги определили,май :Д) ще се държат изпити по БЕЛ и математика.Винаги първия изпит е по БЕЛ и след това матем.И двата изпита са относително лесни,ако си си учил де :Д Ако искаш да учиш в спортно,музикално,рисувалн о или природоматематическо училище държиш още изпити по съответния предмет.Най - важното е цяла година да учиш (ако искаш в някоя наистина елитна гимназия)..След това ти излизат резултатите от изпитите по Бел и матем. и след това резултатите от тея другите изпити (ако не си ги държал няма и да ти излезнат де)..
След това отиваш в училището гнездо (училище,където се подават заявленията) и там пишеш едно заявление (там ти обесняват какво къде и как да напишеш и ти почваш да пишеш желанията (те са неограничен брой)..После ти излизат резултатите от първото класиране и са те приели примерно на 5то желание..Ма тва не ти е точно исканото училище и мислиш,че имаш шанс за някое друго..И отиваш вече на второ класиране и там класират от 5то желание само нагоре(примерно класират те на 3то,ма не могат да те класират на 9то ;д) и си решаваш да се запишеш..ся ако нито на първо нито на второ не те приемат,където искаш,по-добре се запиши в даскалото дет са те класирали на второ,щот иначе има вероятност да си останеш в старото училище (е и тва може ако искаш :д)..и така..нещата са малко по - сложнички,но тва за сега ти стига..Сега чети книгите за през лятото (може и да се упражняваш,аз тка направих и не съжалявам :Д)Вече и учителите ще ви обясняват и с приятели ще си говорите и ще имаш повече инфо..ама тва наесен..
Успех! :)

Xriis..
07-06-2012, 10:25
Не , не е толкова страшно , ако учиш , разбира се ;)
Горе са написали по-подробно как се кандидатства ..
Правиш задължителен по БЕЛ и Мат. ; има отделен изпит за ПС за хореография , спорт, музика , изобразително ; и в зависимост от у-щето (примерно НПМГ) правиш по биология , физика и т.н. отново допълнителен изпит ; можеш да правиш и изпит по история за например НГДЕК :)

Smile.
07-06-2012, 10:30
Миналата година и аз си нямах ни най-малко понятие как стават всички тези неща с външното оценяване. Но в началото на месец май започнаха да ни обясняват, правеха родителска среща, раздавах брошури и т.н. Спокойно, всичко ще ти се изясни. Най-вероятно от училището ще ви накарат да си купите книжки с тестове, за да се упражнявате за изпитите. Но от сега мога да ти кажа, че не е толкова трудно, колкото го описват изложилите се на изпита. Разбира се, трябва да поучиш доста, ако искаш да изкараш висока оценка. Освен това, трябва да знаеш как се определя бала за кандидатстване, за да можеш да запълниш пропуските си навреме. Ако искаш да отидеш в математическа гимназия, естествено, трябва да си добре с математика. Бала се образува като се умножи три пъти оценката от изпита по математика + един път оценката от изпита по български + годишната оценка по математика + годишната оценка по български. Ето как е в езиковите гимназии: умножената два пъти оценка от изпита по математика + умножената два пъти оценка от изпита по български + годишната оценка по математика + годишната оценка по български.
Както видя, трябва да наблегнеш основно на математика и българския. Ще правиш изпити и по другите предмети, по-точно по английски език, природни науки (биология, химия, физика) и по обществени науки (история, география). Но те се водят по второстепенни и оценките, които изкараш на тях се вписват като текущи. Както каза vladislavcheto, има и допълнителни изпити, но те са само за спортните училища, училищата за изкуства и т.н.
С две думи - трябва здраво учене, всъщност са три думи... :D
:)

TheBeatles
07-06-2012, 10:31
Съжалявам, че пиша тук, не съм бъдеща седмокласничка, но искам да помогна. Еми най-важното е да учиш през 7-ми клас. Ама то не е само 7-ми клас. Ще ти дам пример. Аз сега завърших 7-ми клас и на изпита по Математика тази година се падна на втория модул задача от 6-ти клас (координатна система). Това му е гадното на изпита по Математика - че обединява знания от 5-ти, 6-ти и 7-ми клас. Изпита по БЕЛ е лесен (стига да си учил), само за втория модул (преразказа) трябва да се поизмъчиш малко. Лично аз смятам, че подготовката за изпитите не е достатъчна само в училище. Аз цяла година ходих на уроци по Математика и БЕЛ и пак ми беше трудно на места. Така че те съветвам, ако вашите имат възможност да те запишат на уроци (записването е сега - през лятото), защото без уроци е доста трудно.

TheBeatles
07-06-2012, 10:34
А, и още нещо - допълнителните изпити (приемните изпити) са само за специализирани училища - НПМГ, НГДЕК, НПГПФ и т.н. Те са изпити по спорт, (за спортните у-ща) музика, (за музикалните) хореография, изобр. изк, (за художествените гимназии) история, (за НГДЕК) биология, физика, химия, география, математика. (за НПМГ) Ако си за езикова гимназия не ти трябват приемни изпити. :)

Xriis..
07-06-2012, 10:37
Съжалявам, че пиша тук, не съм бъдеща седмокласничка, но искам да помогна. Еми най-важното е да учиш през 7-ми клас. Ама то не е само 7-ми клас. Ще ти дам пример. Аз сега завърших 7-ми клас и на изпита по Математика тази година се падна на втория модул задача от 6-ти клас (координатна система). Това му е гадното на изпита по Математика - че обединява знания от 5-ти, 6-ти и 7-ми клас. Изпита по БЕЛ е лесен (стига да си учил), само за втория модул (преразказа) трябва да се поизмъчиш малко. Лично аз смятам, че подготовката за изпитите не е достатъчна само в училище. Аз цяла година ходих на уроци по Математика и БЕЛ и пак ми беше трудно на места. Така че те съветвам, ако вашите имат възможност да те запишат на уроци (записването е сега - през лятото), защото без уроци е доста трудно.

Дамм .. гадно ,че я сложиха тая координатна .. Аз силно се надявах на повече геометрия :D Да не говорим ,че половината от класа бяха забравили как се решава с координатна .. :D
Първия модул е елементарен ,спор няма .. втория вече трябва повече усилия :)

А ако човека има потенциал ,смятам ,че и без уроци ще стане .. Аз не ходих и не мисля ,че резутатите са ми лоши .. Имам повече от някои ,които ходят от 5 клас на уроци ;) Безсмислено е за мен , поне до 7 клас ..

vladislavcheto
07-06-2012, 10:44
Искам само да допълня още нещо:Ако искаш да кандидатстваш в НПМГ и отидеш на национална олимпиада по химия/биология/физика можеш да използваш точките от националния кръг и така няма да държиш изпити за съответната паралелка,но ако не ти се ходи...твоя си работа.Аз бях по химия и ме приеха в НПМГ,но не пожелах там,защото учениците не са особено добри ;д..А иначе за изпитите,както The Beatles,трябва сериозно учене.Аз започнах още през лятото като правих по 2-3 преразказа на седмица..тка после ти е много лесно на изпита с преразказа,защото цяла година си се упражнявал.Проблем обаче може да се окаже литература..поне при мен беше така :D

P.S.Не само изпита по математика изисква знания от предишните класове...

mlakniwe
07-06-2012, 10:46
Аз като бях 7-ми клас хич не учих, не ходих на никви частни уроци и такива глупости, на изпитите изкарах 4,30 и нещо по БЕЛ и 3,50 и нещо по матем-без да съм отварял учебник и без никаква подготовка и влязох там където исках-кво толкова говорите за тия изпити , за кво си давате парите за уроци вие луди ли сте?А и за матурите не съм учил и изкарах 5,43 и на двете, пък другите нека дават пари за частни уроци и такива глупости като са тъпи и не могат да запомнят елементарни работи-специално за 7-ми клас изпитите изпитите можеш да ги вземеш без никаква подготовка с хубава оценка стига да си слушал в час и да си писал в тетрадката например-който не може да помни и е тъп да ходи на частни уроци и да дава излишни пари

vladislavcheto
07-06-2012, 10:47
Дамм .. гадно ,че я сложиха тая координатна .. Аз силно се надявах на повече геометрия :D Да не говорим ,че половината от класа бяха забравили как се решава с координатна .. :D
Първия модул е елементарен ,спор няма .. втория вече трябва повече усилия :)

А ако човека има потенциал ,смятам ,че и без уроци ще стане .. Аз не ходих и не мисля ,че резутатите са ми лоши .. Имам повече от някои ,които ходят от 5 клас на уроци ;) Безсмислено е за мен , поне до 7 клас ..

+1 Права си.при нас беше лесно,защото квесторрките се правеха на отвеяни (и на 2та изпита) и аз се изхитрих и си бях направил една тетрадка по бел и матем с най - важното и си преговарах на изпита.. :D

vladislavcheto
07-06-2012, 10:48
Аз като бях 7-ми клас хич не учих, не ходих на никви частни уроци и такива глупости, на изпитите изкарах 4,30 и нещо по БЕЛ и 3,50 и нещо по матем-без да съм отварял учебник и без никаква подготовка и влязох там където исках-кво толкова говорите за тия изпити , за кво си давате парите за уроци вие луди ли сте?А и за матурите не съм учил и изкарах 5,43 и на двете, пък другите нека дават пари за частни уроци и такива глупости като са тъпи и не могат да запомнят елементарни работи-специално за 7-ми клас изпитите изпитите можеш да ги вземеш без никаква подготовка с хубава оценка стига да си слушал в час и да си писал в тетрадката например-който не може да помни и е тъп да ходи на частни уроци и да дава излишни пари

+1

Smile.
07-06-2012, 10:49
А ако човека има потенциал ,смятам ,че и без уроци ще стане .. Аз не ходих и не мисля ,че резутатите са ми лоши .. Имам повече от някои ,които ходят от 5 клас на уроци ;) Безсмислено е за мен , поне до 7 клас ..
+1
Като гледам, ще трябва да преименуваме темата на "Бъдещи осмокласници Vol.2"... :D

Xriis..
07-06-2012, 10:49
Аз като бях 7-ми клас хич не учих, не ходих на никви частни уроци и такива глупости, на изпитите изкарах 4,30 и нещо по БЕЛ и 3,50 и нещо по матем-без да съм отварял учебник и без никаква подготовка и влязох там където исках-кво толкова говорите за тия изпити , за кво си давате парите за уроци вие луди ли сте?А и за матурите не съм учил и изкарах 5,43 и на двете, пък другите нека дават пари за частни уроци и такива глупости като са тъпи и не могат да запомнят елементарни работи-специално за 7-ми клас изпитите изпитите можеш да ги вземеш без никаква подготовка с хубава оценка стига да си слушал в час и да си писал в тетрадката например-който не може да помни и е тъп да ходи на частни уроци и да дава излишни пари

+1 :D
И аз не учих и не ходих на уроци ,а изкарах и на двете около 5,50 .. Само от слушане в час .. Шанс :D
Въпреки че не е нужно да си тъп .. Някои хора запомнят доста трудно и им трябва много учене ..

Едитт :

Smile. - дамм .. :D

believeinchelsea
07-06-2012, 10:51
На братовчед ми квесторите са давали да се преписва, навсякъде ли е така?

mlakniwe
07-06-2012, 10:53
голяма подготовка за някви кирливи изпити-не ги виждам като отидат в университет кво ще правят

Xriis..
07-06-2012, 10:54
На братовчед ми квесторите са давали да се преписва, навсякъде ли е така?

Не , при нас бqха много строги .. поне по БЕЛ и Мат :) Не даваха да се шушне .. А пък аз си бях взела пакет бирени фастъци за нервите и докато ги отворя ,, шумол-шумол .. На кръв ме гледаха :D

А по другите (общ. и прир. науки и АЕ) ни даваха да преписваме .. даже с учебниците :D Ама аз и една приятелка си направихме тестовете за 5 минути и казвахме отговорите на глас , всички да ги напишат :D

TheBeatles
07-06-2012, 10:54
Аз като бях 7-ми клас хич не учих, не ходих на никви частни уроци и такива глупости, на изпитите изкарах 4,30 и нещо по БЕЛ и 3,50 и нещо по матем-без да съм отварял учебник и без никаква подготовка и влязох там където исках-кво толкова говорите за тия изпити , за кво си давате парите за уроци вие луди ли сте?А и за матурите не съм учил и изкарах 5,43 и на двете, пък другите нека дават пари за частни уроци и такива глупости като са тъпи и не могат да запомнят елементарни работи-специално за 7-ми клас изпитите изпитите можеш да ги вземеш без никаква подготовка с хубава оценка стига да си слушал в час и да си писал в тетрадката например-който не може да помни и е тъп да ходи на частни уроци и да дава излишни пари

Според мен това въобще не са излишни пари. Може би някои хора искат да изкарат повече от 3,50 на изпитите. Аз например по БЕЛ в училище нищо не разбирах като ми преподаваха. Трябваше да отида на уроци, за да разбера материала. Без уроци сигурно щях да изкарам тройка по БЕЛ. Иначе човека си решава дали да ходи на уроци или не, за мен е по-добре да се ходи. :)

vladislavcheto
07-06-2012, 10:54
На братовчед ми квесторите са давали да се преписва, навсякъде ли е така?

Никой не може да ти отговори..Ти не се оповавай на това,че като нищо да не останеш с пръст в устата.Много е опасно да разчиташ на добротата на някой пълен непознат,но ако ти излезе късмета,давай....шанс :D

Smile.
07-06-2012, 10:57
На братовчед ми квесторите са давали да се преписва, навсякъде ли е така?
Всички квестори са различни. Има немалък шанс да са някакви неземни гадове. На нас даже ни подсказваха грешно, защото бяха от друго училище и искаха да се провалим. На изпита ми по математика имаше една със супер слух, която чуваше всяко мое подсказване към момичето, което стоеше пред мен. Разбира се, има и добряци... :) :D

IWannaBeSedated
07-06-2012, 10:57
Още ти е рано да мислиш за седми клас. Почини си хубаво тази ваканция и след 15-ти септември го мисли. Ако си сериозен/сериозна през цялата година, ще успееш да влезеш, където искаш. : )

TheBeatles
07-06-2012, 10:58
На братовчед ми квесторите са давали да се преписва, навсякъде ли е така?
Не разчитай да препишеш. По-добре е да не рискуваш, защото има много строги учители, които веднъж да те видят и ти анулират работата.

vladislavcheto
07-06-2012, 10:59
Още ти е рано да мислиш за седми клас. Почини си хубаво тази ваканция и след 15-ти септември го мисли. Ако си сериозен/сериозна през цялата година, ще успееш да влезеш, където искаш. : )

Не е точно така,ноо..зависи къде искаш да влезеш..

believeinchelsea
07-06-2012, 11:01
Знам, но немога да спра да мисля, по това време миналата година или предишните ваканции не исках да чувам за училище, а сега дори искам да тръгна. :D

Xriis..
07-06-2012, 11:04
Много активна стана темата :D

Явно ума ти идва в главата .. и аз бях така .. :D И чак в края на тази година осъзнах ,че вече за по-нагоре трябва да се стягам ,ама не само на думи .. :D А колко ми се ходи вече на у-ще .. охх .. (angel)
А иначе ако имаш още въпроси ,питай ! ;)

believeinchelsea
07-06-2012, 11:11
Физиката и химията как са? :D

vladislavcheto
07-06-2012, 11:13
Химията - суперрррррррр,физика - ахх,сам виж догодина,ад е..

Xriis..
07-06-2012, 11:13
Физиката и химията как са? :D

Учебен материал за 7 клас ,или матурите ? :D

Едитт :
2-ра страница .. :D

Smile.
07-06-2012, 11:26
В какъв смисъл? По трудност ли?

believeinchelsea
07-06-2012, 11:35
Да. :D

Xriis..
07-06-2012, 11:39
Лично на мен химията ми беше много лесна .. и адски много съжалявам ,че не отидох на 2-ри кръг (на олимпиадата) , защото беше същия ден с тази по бг .. и реших да отида на тази по бг и нищо не направих :D
Физиката ,отново мое мнение ,беше по-трудна .. поне 2-рия срок .. първия (с тока) ми беше лесен :)

TheBeatles
07-06-2012, 12:09
Лично на мен химията ми беше много лесна .. и адски много съжалявам ,че не отидох на 2-ри кръг (на олимпиадата) , защото беше същия ден с тази по бг .. и реших да отида на тази по бг и нищо не направих :D
Физиката ,отново мое мнение ,беше по-трудна .. поне 2-рия срок .. първия (с тока) ми беше лесен :) Аз съм точно обратното. :D Първият раздел по физика - електричество и магнетизъм, се измъчих на него, завърших с 5 за срока. А останалата част от учебника ми беше лесна. Химията ми е един от най-лесните и приятни предмети.

Xriis..
07-06-2012, 12:11
Аз съм точно обратното. :D Първият раздел - електричество и магнетизъм, се измъчих на него, завърших с 5 за срока. А останалата част от учебника ми беше лесна.

Може би се дължи на това ,че г-жата обясняваше добре 1-вия срок ,а 2-рия само си разказвахме истории .. А аз нямах особено желание да уча по физика при положение ,че втория срок нито ни обясняваше , нито ни изпитваше .. мм :(

FuckingFreak
07-06-2012, 12:52
Не разчитай да препишеш. По-добре е да не рискуваш, защото има много строги учители, които веднъж да те видят и ти анулират работата.

А? Вие сероизно ли :Д
Не усещате ли, че само ви баламосват. Празни приказки, няма анулирани работи на седмокласници тази година, не е имало и преди. А преписвачите хич не са малко. ;)

IWannaBeSedated
07-06-2012, 18:20
Не е точно така,ноо..зависи къде искаш да влезеш..

По-добре да не се напряга още от ваканцията. Има на разположение близо девет месеца, в които да си учи и да си избира училище.
Лично мнение.

believeinchelsea
07-06-2012, 18:30
Оо, аз отдавна съм си избрал 2 АЕГ :D

IWannaBeSedated
07-06-2012, 18:34
^
И аз си си бях избрала конкретно училище, но в последния момент си промених желанията. Не знаеш на какъв акъл ще си тогава 8-)

Smile.
07-06-2012, 18:43
^
И аз си си бях избрала конкретно училище, но в последния момент си промених желанията. Не знаеш на какъв акъл ще си тогава 8-)
+1
Бях уверена, че ще отида в Математическата. След това разбрах, че има Езикова в Ловеч. И постепенно започнах да се замислям кое училище да избера. И накрая се записах в Ловеч. И това за по-малко от месец.

FuckingFreak
07-06-2012, 19:22
Точно. И аз бях твърдо за отиване в друг град. През годината пък си мислех за математическа паралелка. А ето ме сега записана в езиковата в друг град с втори език немски - хич не се долюбваме с него. :)

Smile.
07-06-2012, 19:28
Точно. И аз бях твърдо за отиване в друг град. През годината пък си мислех за математическа паралелка. А ето ме сега записана в езиковата в друг град с втори език немски - хич не се долюбваме с него. :)
:shock: Каква прилика! И аз съм с втори немски, но разликата е, че аз си го харесвам.
И BTW: също съм в друг град.

nutellaxx
07-06-2012, 20:31
Хеей :) И аз тази година ще бъда седми клас и честно казано не се притеснявам много за изпитите, но със сигурност ще ходя на уроци, въпреки че досега не съм ходила никога, винаги съм се справяла със всеки предмет. Вече съм си избрала гимназия и смятам, че ще вляза там.
Спокойно, не вземай насериозно изпитите, само си седни на Д-то и учи здраво- ще постигнеш доста добри резултати ;)

FuckingFreak
07-07-2012, 07:25
Не трябва да вземаш насериозно изпита, но заедно с това съветваш да учиш здраво? Противоречиш си,хм.

vladislavcheto
07-07-2012, 07:45
Не трябва да вземаш насериозно изпита, но заедно с това съветваш да учиш здраво? Противоречиш си,хм.
Не си противоречи изобщо.Трябва да учиш сериозно и да не вземаш изпитите на сериозно,смисъл като отидеш на изпита да не тече вода от теб като цистерна..Просто си учи..
BTW:Дори не знаем къде иска да кандидатства,а му даваме съвети как да учи... :D

vladislavcheto
07-07-2012, 07:46
Опс..не бях видял,че иска 2АЕГ,учи здраво момче :Д

perry_the_platypus
07-07-2012, 08:06
Хахах, миналата година и ние бяхме така, а сега говорим като философи. :D Това е един период от живота, който не е никак тежък и въобще не трябва да се напрягаш много. Предходни години се влизаше лесно в 2 АЕГ, сега я преместиха и вдигнаха бала. Предполагам другата година ще се задържи почти същия. Не само незнанието, и други фактори влияят около изпита. Честно казано не е чак толкова трудно, колкото се говори.

Ако ти се четат по-компетентни мнения, разтърси се из раздела за старата ни тема "Настоящи седмокласници", там има съвети, докато тук всички мнения съдържат "учи сериозно/здраво", не че искам да обидя някой, но само наплашвате момчето. Тук е момента да ти кажа, че щом си момче имаш предимство и баловете са по ниски в гимназиите, в които има квоти, тази година е някой гимназии имаше разлика една-две единица между бал за момче и момиче. :)

Ако положиш поне малки усилия, ще успееш!

PS. Сега си мислиш за 2 АЕГ, като започнеш седми клас може да ти допадне Химия/Физика/Биология/Математика/География и да решиш да отидеш на изпит за НПМГ, а пък може и да ти допадне История (НГДЕК), Музика (НМУ), Изобразително Изкуство (НГПИ) и т.н. (:

believeinchelsea
07-07-2012, 08:17
Аа, знам, че на момчетата баловете са им по-ниски, но защо? :D

TheBeatles
07-07-2012, 08:20
Аа, знам, че на момчетата баловете са им по-ниски, но защо? :D Щото са гадняри. :D Уж за равенство между половете, а то се оказва точно обратното. Момчетата влизат с по-ниски балове, а момичетата - поне с една единица по-високи. Което е доста нечестно.

believeinchelsea
07-07-2012, 08:25
Бала за влизане във 2 АЕГ тази година колко е ? :?

TheBeatles
07-07-2012, 08:48
Бала за влизане във 2 АЕГ тази година колко е ? :?
Това са минималните балове за тази година за момчета в различните паралелки.

Минимален бал

ІІ АЕГ "Томас Джеферсън" - ЧЕ - АЕ;НЕ;М; Г - 32.822
ІІ АЕГ "Томас Джеферсън" - ЧЕ - АЕ;НЕ; БЕЛ - 32.786
ІІ АЕГ "Томас Джеферсън" - ЧЕ - АЕ;РЕ; М - 32.644
ІІ АЕГ "Томас Джеферсън" - ЧЕ - АЕ;НЕ; Х;Б - 32.500
ІІ АЕГ "Томас Джеферсън" - ЧЕ - АЕ;ИЕ;М; Г - 32.606
ІІ АЕГ "Томас Джеферсън" - ЧЕ - АЕ;ИЕ;И;БЕЛ - 32.572
ІІ АЕГ "Томас Джеферсън" - ЧЕ - АЕ;ИЕ; Г;И - 32.250

closeenough
07-07-2012, 08:50
За уроците - зависи при какъв учител си. Аз също догодина ще съм седми клас. Тази година учихе причастията. Познавам една с петици, която не може да ми ги изреди всичките :Д. При моя клас да им знаеш имената не стига за три. Така че зависи. Аз ще ходя на уроци, защото мисля, че имам нужда. Въпрос на лична преценка :)

believeinchelsea
07-07-2012, 10:03
Ooo, край :Д Аз мислех, че бала е към 31 и се бях нацелил към 6 по БЕЛ за годината и 5 по математика и петици на изпитите, повече и да искам няма да мога да изкарам :Д

TheBeatles
07-07-2012, 10:06
Ooo, край :Д Аз мислех, че бала е към 31 и се бях нацелил към 6 по БЕЛ за годината и 5 по математика и петици на изпитите, повече и да искам няма да мога да изкарам :Д Чакай де... Това е за тази година... Никой не знае другата година какви ще са изпитите и съответно баловете.

believeinchelsea
07-07-2012, 10:19
Да де, но като се знам... :D Само аз ли съм много нахъсан да уча преди да започне годината, а след това ме домързява много? :D Е, миналите години това ставаше някъде Септември, а тази година започна още от сега :D Какви книги да си купя да чета сега? Вазов?

Smile.
07-07-2012, 10:41
“По жътва” – Елин Пелин
“На прощаване” и др. стихотворения от Хр. Ботев
“Опълченците на Шипка” – Ив. Вазов
“Немили-недраги” – Ив. Вазов
“Една българка” и др. разкази от Ив. Вазов
“Българският език” и др. стихотворения от Ив. Вазов
“До Чикаго и назад” – А. Константинов
“По жицата” - Й. Йовков
"Заточеници" - Пейо Яворов
"Бай Ганьо" - Алеко Константинов
"Неразделни"- Пенчо Славейков
Това са произведенията, които се изучават в седми клас. Желателно е поне тях да прочетеш.

vladislavcheto
07-07-2012, 11:39
Намери си разкази от Вазов,Йовков или/и Пелин и на тях прави преразкази..

closeenough
07-07-2012, 12:19
Искам да питам нещо - прочетох "Епопея на забравените" и искам да видя и други стихотворения на Вазов. Можете ли да ми препоръчате някоя друга стихосбирка или цикъл, защото той има адски много стихотворения и не знам откъде да започна. Благодаря :)

vladislavcheto
07-07-2012, 12:51
Искам да питам нещо - прочетох "Епопея на забравените" и искам да видя и други стихотворения на Вазов. Можете ли да ми препоръчате някоя друга стихосбирка или цикъл, защото той има адски много стихотворения и не знам откъде да започна. Благодаря :)

Ами,когато учите биографията на Вазов ще учите за по - известните му цикли и стохисбирки:
" Пряпорец и гусла "
" Тъгите на България "
" Избавление "
" Гусла "
" Поля и гори "
" Италия "
" Сливница "
" Звукове "
" Скитнишки песни "
" Под нашето небе "
" Легенди при Царевец "
" Под гръма на победите "
" Песни за Македония "
" Нови векове "
" Епопея на забравените "
" Люлека ми замириса "
" Не ще загине "
Тва са,които Маркова ни изреди един час през ноември ;д Ама няма смисъл да ги четеш всичките,защото ще учиш само последното стихотворение /ода/ " Опълченците на Шипка " от " Епопея на забравените " и " Българският език " от " Поля и гори ".Дори не съм сигурен дали ще ви кажат тези книги,защото наща си е малко луда и казва неща за години напред (не че има лошо)...Няма смисъл сега да се хвърляш да ги четеш,по - добре научи задължителните лирически произведения наизуст и си улесни учебния процес..Това е по-добрият вариант /лично мнение :)/,ноо.. както си решиш,ти си знаеш..

phoeniX_boy_BG
07-07-2012, 19:20
Аз сега ще съм в седми клас и госпожата по БЕЛ от сега почна да ни диктува разни работи за матурите и съм изписал поне 10 страници.

neverbackdownx
07-27-2012, 17:23
Аз като бях 7-ми клас хич не учих, не ходих на никви частни уроци и такива глупости, на изпитите изкарах 4,30 и нещо по БЕЛ и 3,50 и нещо по матем-без да съм отварял учебник и без никаква подготовка и влязох там където исках-кво толкова говорите за тия изпити , за кво си давате парите за уроци вие луди ли сте?А и за матурите не съм учил и изкарах 5,43 и на двете, пък другите нека дават пари за частни уроци и такива глупости като са тъпи и не могат да запомнят елементарни работи-специално за 7-ми клас изпитите изпитите можеш да ги вземеш без никаква подготовка с хубава оценка стига да си слушал в час и да си писал в тетрадката например-който не може да помни и е тъп да ходи на частни уроци и да дава излишни пари

Аз също не смятам,че това са излишни пари.Аз много искам да получа добра оценка, защото от нея зависи къде ще ме приемат и бъдещето ми , така че има хора,които искат да изкарат повече от 3,50, просто си разчитал/а на късмет, общо взето,тъй че аз ще си ходя на уроци през годината, ще внимавам много в час,ще си водя записки и т.н. Това,че за теб са излишни пари си е твой проблем ;)

Rossita
07-27-2012, 17:48
който не може да помни и е тъп да ходи на частни уроци и да дава излишни пари

Не съм съгласна. Ако си амбициран да влезеш където искаш, разбира се, че ще се справиш и без частни уроци. К'во става обаче ако 4-5 месеца преди изпитите ти треснат някакъв вид преразказ (примерно), който не се е изучавал в програмата? Мда, тогава наистина всеки има нужда да ходи на уроци, особено тези, които искат да се справят на съответния изпит. Така че.. това дали ще ходиш на уроци не е въпрос на "тъпост" или къса памет.

По темата, вероятно повтарям другите - лятото не е зле да си прочетеш произведенията, които вече някой изреди. А когато започне учебната година, слушай в час и ще се справиш. Доста важна е и психологическата нагласа - преди самите изпити, ако се спичаш определено не ти влияе добре. Също надали е кой знае колко добре да си пренавит и да имаш прекалено самочувствие, че от ирония на съдбата човек си пати доста :D

perry_the_platypus
07-27-2012, 20:14
Не съм съгласна. Ако си амбициран да влезеш където искаш, разбира се, че ще се справиш и без частни уроци. К'во става обаче ако 4-5 месеца преди изпитите ти треснат някакъв вид преразказ (примерно), който не се е изучавал в програмата? Мда, тогава наистина всеки има нужда да ходи на уроци, особено тези, които искат да се справят на съответния изпит. Така че.. това дали ще ходиш на уроци не е въпрос на "тъпост" или къса памет.

По темата, вероятно повтарям другите - лятото не е зле да си прочетеш произведенията, които вече някой изреди. А когато започне учебната година, слушай в час и ще се справиш. Доста важна е и психологическата нагласа - преди самите изпити, ако се спичаш определено не ти влияе добре. Също надали е кой знае колко добре да си пренавит и да имаш прекалено самочувствие, че от ирония на съдбата човек си пати доста :D

И според мен са излишни пари и сам може да се справиш, поне според мен, де. :)