PDA

View Full Version : Кой е по-виновен ?



make_you_mine
07-09-2012, 18:09
Отседнала съм при брат си. С едно средство за правене на чай/кафе и т.н. стана малка случка. :Д Даже не знам как се казва, ама там се варят въпросните течности. Та, сложих си аз даси стопля мляко, а то става много бързо, спрях го, изпих една чаша и остатъка оставих там. След това е дошла жената на брат ми, не е знаела явно, че съм правила мляко,пуснала го и дъното загоря. Сега, идеята е следната - от една страна май е мой пропуск,че не казах,че съм правила мляко, но от друга - всеки поглжда, когато пуска дадена машина какво има в нея в момента. Сега мен ме карат да го стържа, за да махна изгорялото. Мисля, че всъщност и двете носим почти еднаква вина. Те двамата твърдят, че мляко в подобен уред не се слага, но аз не съм го чувала. Ами който има мнение, да пише. П.С. аз вече го изтъргах, ама въпроса е принципен....

Amore-Mio*
07-09-2012, 19:34
Няма виновни в случая, всичко е свършило. Иначе , наистина - да. В такива уреди аз също не съм чула да се слага мляко. Така, че в случая излизаш ти виновната, ама все тая. Направи това, което са ти казали и това е. Недей прави от мухата слон.

Anonyss
07-09-2012, 19:37
По принцип се слага в алпака

daq96
07-09-2012, 19:40
Първото което според мен има значение - Въпреки че ти е брат, ти си там като гостенка. Така че недей да се заяждаш (не е точната дума, но...) Макар че, според мен, тя е виновна... Мен са ме учили така, като вземаш нещо, първо гледай.
Разбирам те, че въпросът е принципен, но недей да правиш от мухата слон, както каза Amore-Mio*.

fenasf
07-09-2012, 20:01
Ей от такива неща се разделят семейства...

draid
07-09-2012, 20:29
Това е термо кана и служи за подгряване на вода и нищо друго. Мляко и без друго лесно се загаря без двойно дъно, какво остава в тая кана. То все едно да си го изсипала на котлона.

windowlicker
07-10-2012, 00:30
Единствения виновник си ти. Отиваш на гости и оставяш мръсни неща без да ги почистиш, после ти се иска да обвиняваш друг за твоите грешки. Тя си е в нейната къща и предполагам не е дори предполагала, че някой може да го направи това. Пък и дори да приемем, че е е трябвало да погледне, това не те оневинява.

GLaDOS
07-10-2012, 01:10
И аз да бях, нямаше да погледна,понеже тези кани са Само за вода.Редно е след като си я използвал/а за друго ,да почистиш след себе си и да не мрънкаш.

strawberry88
07-10-2012, 09:05
^Съгласна.
Ти си виновна.

Anichkaxxwee
07-11-2012, 18:03
Ами, май ти си виновната

jghgh
07-12-2012, 17:19
Е, аре стига и вие де, всеки прави грешки. Не е станало кой знае кво.

Chacho
07-12-2012, 17:24
Ма, госпожо, ма той ма удари първи!

Кво значение има? Мляко се не сипва там, нито се пуска каната, без да се гледа какво и КОЛКО има в нея. Най-малкото трябва да погледне дали има минималното количество вода, за да я пусне.

Изчисти я там и се не заяждайте. Не си знаела и толкова, кво се впрягате. Брат ти, па жена му, на колко години сте..