PDA

View Full Version : Училище за полицай след 8ми клас



alexander14
07-09-2012, 22:05
Може ли да ми кажете училища в България със специалност полицай. Няма значение каква подспециалност е - дали граничен, пътен или някаква друга, тъй като след 12ти клас смятам да кандидатствам в академията на МВР. Ако е възможно бих предпочел училището да е във Варна. Благодаря на отзовалите се.

Allex
07-09-2012, 23:03
В Симеоново има такова училище:) http://www.academy.mvr.bg/default.htm

alexander14
07-09-2012, 23:08
Знам. Именно там ще кандидатствам след, като завърша средното си образование. Сега ми трябва професионална гимназия от 9ти до 12ти клас. Благодаря.

JuStIc3
07-10-2012, 21:32
Ами не знам, обаче в тия училища попринцип се влиза трудно - или с връзки или с пари !

perry_the_platypus
07-11-2012, 07:22
Ами не знам, обаче в тия училища попринцип се влиза трудно - или с връзки или с пари !

В академията, да, но досега не съм чувал за училище за полицай. Има ГОС (Гимназия по Охрана и Сигурност) в София, но това мисля, че не ти върши работа. :)

alexander14
07-11-2012, 20:45
Жалко, че няма за полицаи. Знам, че има такъв колеж по охрана и сигурност, но незнаех за гимназията. Смятам, да се запиша в нея, защото предполагам, че се набляга на физическата подготовка и колкото и да е ще ме подготви за Академията. Лошото е, че срокът за записване изтече, но се надявам да мога да вляза. Утре ще отида да видя как стоят нещата. Благодаря много perry_the_platypus. А ако някой е учил или в момента учи в ГОС, моля да даде своите отзиви.

Lucho
07-14-2012, 19:46
Ако ще ставаш полицай логично е да влезеш в някое СОУ в спортна паралелка или най-добре - в спортно училище. Иначе няма смисъл да е товариш излишно с някое училище, където се "бута" по-трудно.