PDA

View Full Version : Кандидатстване след 12 клас



Lewskarche
07-09-2012, 23:20
Някой да ми обясни къде , в коя държава в която се говори английски мога да кандидатствам след 12 клас . Какви са изпитите , какво се иска , абе с една дума всичко !

shaunaa
07-09-2012, 23:27
Мога да ти кажа само в коя страна можеш ;д Англия, Шотландия, Австралия, САЩ, Канада Ирландия.

ParadOx
07-10-2012, 09:20
2. Трябва ти сертификат за владеенето на езика

Lewskarche
07-10-2012, 23:41
Тоя сертификат как се взима ?

shmatarok
07-10-2012, 23:43
Записваш се за изпита, ходиш, полагаш го и ти го дават.
Най-често се използват IELTS или TOEFL.

Дипломата ти също трябва да е стабилна. И ако нямаш истинско желание да учиш, най-добре не се занимавай.

randi
07-11-2012, 00:05
аз сега кандидатствах в англия, хмм за там дипломата ти трябва да е над 4.70, да имаш сертификат,

Amore-Mio*
07-11-2012, 05:07
Записваш се за изпита, ходиш, полагаш го и ти го дават.
Най-често се използват IELTS или TOEFL.

Дипломата ти също трябва да е стабилна. И ако нямаш истинско желание да учиш, най-добре не се занимавай.

Напълно съгласна съм! За по - голяма информация се поразрови из Google.

shaunaa
07-11-2012, 13:11
Не е ли достатъчно да вземеш матурата по АЕ или задължително трябва сертификат ?

miyauuu
07-11-2012, 14:41
Cамо мога да ти кажа, че освен този вариант, който вече са ти казали горе има и друг... в Шотландия съм, просто не ми се занимаваше с изпити и се записах в някои колеж, и съм приета (преди 2 дена ми се обадиха) не даваш никакви пари за образование (освен 100£, които сa за учебници и други материали) исках така не че не съм ученолюбива, напротив от 9 до 12 клас винаги съм 3aвършвала с отличен успех.. Oсвен това мога да ти кажа, че братовчедка ми с изпит (IELTS) отиде в Германия.. Всеки божи ден съжалява, защото за този изпит ги готвят camo 1-2 месеца и колкото да знаеш английски не може да научиш всичко за 1 месец и да си на нивото на тези, които знаят перфектен английски.. особено ако не си имал възможност да правиш практика (да контактуват с истински англичани), съмнява ме, че няма да се затрудниш много и ти... Помисли си много добpe..и ти сам прецени как ще е по-лесно (да си там между тях и да научиш езика както трябва или само за 2 месеца и с "отличен" сертификат...ако правиш като мен няма да съжаляваш казвам ти, ,няма да се затруднява (помисли си и за "после") , но да знаеш че ще изгубиш цяла 1 година за този език, но ще ти е по-лесно... ако искаш да пробваш този вариант или трябва на място, или чpез UCAS... 3а другите страни не знам много неща, но специално в Шотландия в Dundee (Dundee College) има много хора от БГ, аз съм приета в Perth College (много близо до Dundee) ако имаш въпроси - пиши ми ЛС... yспех ти желая!! :)