PDA

View Full Version : Бързо трябва да измисля нещо



dolly
07-10-2012, 09:27
Здравейте!Минавам направо към същността на "проблема",защото нямам много време.Канена съм на рожден ден на братовчед ми /с него не сме много близки/,който ще си празнува рождения ден заедно с един приятел/и с него не съм много близка/. Обаче има един проблем-не мога да отида поради няколко причини.В момента нямам финансовата възможност да купя това което искам.Все пак това са 2 подаръка и ако ще им купувам нещо,искам да е такова,че да им хареса,а не просто нещо.Другата причина е,че трябва да остана с брат си(майка ми е на работа и той не може да остане сам). Има и още причини,но те са някак си не толкова важни-хората който са поканени там не ме харесват особено/не съм им правила нищо,че да предизвиквам грубо държание у тях ;дд /..просто от край време аз не се вписвам в тяхната компания,не се и опитвам да го правя де.Имам си хора,с които ми е приятно и това.Но те не са от тях.И когато сме на едно място ми е някак си неловко,защото винаги някой от тях се опитва да ме засегне или да се заяде с мен по някакъв начин.Та молбата ми към вас е :Може ли да ми помогнете по някакъв начин да измисля нещо за да не отида..исках да пиша смс ,но не знам точно какво да напиша ...не искам да изглежда така сякаш бягам.Просто извинителен смс,че не мога да отида.Моля Ви нека по бързо да сформираме нещо ..имам време до след обяд.

П.П.Живеем почти едни до други/ако това е от значение/.

DennisCobain
07-10-2012, 09:54
Що пък трябва да им даваш чак такива обяснения.. Казваш, че не можеш да отидеш, не искаш, не ти се ходи и готово. -.-

strawberry88
07-10-2012, 10:01
Как ще каже,че не и се ходи?Все пак и е братовчед. :?
Според мен кажи,че ти е лошо и не се чувстваш добре и тва е.

scrooper
07-10-2012, 10:05
Пиши, че е изникнало нещо неочаквано, че съжаляваш и че им пожелаваш да си прекарат добре :)

dolly
07-10-2012, 10:28
Не мога да кажа,че не ми се ходи.Не искам да ми се сърдят.Искам да си запазим добрите отношения,..strawberry88-няма да ми повярват..имам предвид,че ще се сетят,че не е било така.scrooper-мислех си за нещо такова....айде обаче да поразширим малко това "неочаквано нещо"..например какво да е :? Защото със сигурност след това ще се засечем по улицата и тряабва да имам какво да кажа..Охх мразя ги тея моментии :(

Мерсии за бързите отговории :*

kircho940
07-10-2012, 10:39
Доколкото разбрах трябва да останеш с брат си. Нека това да ти е извинението. Просто им кажи, че не можеш да го оставиш сам.

dolly
07-10-2012, 10:57
Рождения ден ще се празнува в къща,която е точно до нашата.А брат ми е на 10 ... мога да го оставя сам..но майка ми не се съгласява,а и самото оправдание звучи тъпо :( .. иначе това беше първото ,за което се сетих

SunT
07-10-2012, 11:11
Защо не кажеш, че примерно трябва да заведеш брат ти някъде? На лекар, на парти...

Violenza
07-10-2012, 12:00
Вдигнала си температура.

cookie78
07-10-2012, 12:04
Кажи им, че трябва да останеш с брат си..защо трябва да си измисляш нещо? Това си е съвсем в реда на нещата.

Amore-Mio*
07-10-2012, 12:53
Или казваш една от причините, които изброи. Или просто казваш, че не ти е добре и не можеш да отидеш. Щом не ти е удобно в тяхната компания и ще си постоянно на тръни, то наистина няма смисъл да си там, въпреки че е братовчед ти.

mMemories
07-10-2012, 18:32
абе кажи че си имала ангажимент... на дължиш обяснения на никой... ;)

perry_the_platypus
07-10-2012, 20:27
Защо просто не му кажеш истината!? Казваш му, че не ти е приятно в такава компания и няма да присъстваш, според мен би те разбрал. (:

antineutral
07-10-2012, 20:36
Вариантите ти в случая и обобщено от казаното дотук са или това което момчето над мен казва(и за което се иска малко повече кураж), или купуваш символични подаръчета, стоиш уважително време(горе-долу час-два макс зависи) и си заминаваш по живо по здраво и ако те питат къде толкова рано влизаш с идеята да охраняваш брат си ;)