PDA

View Full Version : Втора матура - 12 клас



Deny05
07-12-2012, 10:13
Здравейте! Преди седмица завърших девети клас. От половин година някъде матурите за 12-ти клас не ми излизат от главата. Още в шести клас си избрах каква специалност да следвам след като завърша. Та, искам да попитам за втората матура в 12-ти клас - има ли някаква възможност да се направят две матури, а не една? Защото аз проявявам силен интерес към Химията и Биологията и ще ми е доста трудно да избера по кой от двата предмета да полагам матура. Ако някой е по-осведомен нека отговори. :)

shmatarok
07-12-2012, 10:42
Можеш да държиш толкова матури, колкото искаш. Първите две са задължителни - по бел и тази по избор, след това можеш да запишеш колкото искаш допълнителни.

Deny05
07-12-2012, 10:47
Можеш да държиш толкова матури, колкото искаш. Първите две са задължителни - по бел и тази по избор, след това можеш да запишеш колкото искаш допълнителни. Мерси много за бързия отговор. :)

perry_the_platypus
07-12-2012, 11:10
1. Български език и Литература (задължителен)
2. Предмет по избор - ЧЕ; Мат; Физика; Биология; Химия; География; История; Философски цикъл (задължителен)
3. Предмет по избор - История; Биология; Испански; Италиански; Руски; Немски; Английски; Френски (по желание)
4. Предмет по избор - География; Химия; Физика; Философски цикъл (по желание)
5. Математика (по желание)

МОМН определят графика за провеждане на тези изпити в началото на Май месец. :)

*ЧЕ - чужд език