PDA

View Full Version : Журналистикаа



just_a_dream___
07-12-2012, 11:18
Здравейте, тази година ще съм в 11 клас и искам да се ориентирам следващата година какво искам да уча. Имам интерес към Журналистиката, но някой може ли да ми обясни по-подробно за нея, например какво представлява изпитът и т.н

mMemories
07-12-2012, 11:57
ЪП, че и на мен ми е интересно... :Д

ledenakrasota
07-12-2012, 12:06
Изпитът е есе. Има достатъчно във форума на СУ инфо и в справочника. Не става ей така. Трябва да си страшно информиран, да можеш да пишеш. Много хора се бутат там. Аз също кандидатствах. Само шестиците не са достатъчни. Трябва ви поне 5 на изпита. Има редовен и предварителен. Пада се тема и пишете. Може да сте оценен за 2 и да сте писали по ваша преценка за 6, и обратното.

Приеха ме българска филология и като журналист се оказа, че тук получавам по-добра подготовка. Съжалявам само за нервите пропилени по изпитите за журналистиката.
Имам колеги от там. Едни са доволни, други-не. Някои от правене на нищо, не ходят на лекциите. Чувах много резервирани мнения за журналистическия, но каквото и да си говорим, специалността е хубава. Важно е какво искате вие. :)

just_a_dream___
07-12-2012, 15:17
Благодаря за информацията, а много не съм наясно с нещата с кандидатстването, например за журналистика само по него ли изпит трябва да държа или + още 1 предмет ? :)

ledenakrasota
07-12-2012, 16:13
Благодаря за информацията, а много не съм наясно с нещата с кандидатстването, например за журналистика само по него ли изпит трябва да държа или + още 1 предмет ? :)

Аз държах само есето миналата година. За всеки случай си погледни в сайта и справочника. :)