PDA

View Full Version : 12-ти клас (абитуриенти) -2012/2013



Страници : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

bloodyF
07-13-2012, 19:13
хайде като за последно:нова тема
какво ще учите,къде,защо, детайли и подробности!
пожелавам на всички успех с кс изпити и всичко около приема и успешното завършване на 12 клас!
нека и новата тема ни върви добре като старата :-)

maximxxl
07-13-2012, 21:42
ууее нека да ни е честита новата тема! Значи аз искам Информационни системи в СУ (ФМИ)...И затова тия дни почвам много голяма подготовка по математика при частен учител. Искам да стана програмист...ама мноогооооо!!! иначе мисля да подавам документи и в ТУ и до колкото знам пак има някакви специалност такива в библиотекарския, но това ми е последно желание...Както знаете в СУ от тази година можеш да кандидатстваш с матура и точно за тва матурата ще ми е по математика. Ще се явявам и на предварителен изпит I-во и II-ро равнище по математика живот и здраве пък ще видим! :) Успех на всички!!! :)

Zorin
07-14-2012, 03:11
Хайде наш'те! :D Честита нова тема на всички, направо не мога да повярвам кога изкласихме и ние вече.
Аз ще кандидатствам във Великобритания с медии, ако не ме приемат там - ще пробвам в НБУ с реклама. Не знам защо реших точно това и точно там - писането ми се отдава по принцип, но само с това мога да се похваля. Все пак, да видя за какво става въпрос, поръчах си три учебника от първия английски университет, който видях и, да му се не види, това ми се учи. :D Затова сега си уча за ТОЙФЕЛ-а, стискам зъбки и мъча "Тютюн"-а ... А втората ми матура при всички положения ще е АЕ.

bloodyF
07-14-2012, 09:28
втора матура-английски

едит:след като разбрах, че не може да се кандидатства с матура в су, а и няма смисъл и да можеше си остава английския и продължавам днеска с Аспарух и Тервел!
уча си аз, малко лейм като за ляотот, ама заеби, не ме интересува, само да вляза после!

maximxxl
07-14-2012, 19:36
защо да не може? До колкото знам в почти всички специалности се влиза и с матура ( без "Право", "Медицина", "Международни отношения", "Археология", "Славянска филология", “Балканистика", "Журналистика", "Връзки с обществеността" и "Книгоиздаване". )

bloodyF
07-14-2012, 20:40
искам да познаеш кое от тези в скобите искам :3

scrooper
07-14-2012, 21:10
Йее, не е за вярване, че стигнахме до тук!
Аз това лято си решавам задачи, че ще ставам архитект <3
Ще кандидатствам в Германия и ако успея да се подготвя, ще се пробвам и в България за всеки случай.
Железният светилник ми е интересен :)

vesito13
07-14-2012, 21:23
Кога и ние стигнахме до тук? Колко теми е имало за абитуриенти и сега да дойде и нашият ред, странно ми е. Дано е хубава и успешна тази година за всички нас. :)
Аз за пореден път да си кажа. Ще кандидатствам с математика и матура по математика. Ориентирала съм се към УНСС - "Икономика" или "Финанси", евентуално ТУ и СУ, но някак си не са ми приоритет. Ще видим де, има време, може и да пробвам някой изпит.
Да се похваля и за края на миналата година, че не съм се отчитала. Най-после и аз хванах 6.00, особено доволна съм от себе си. :)
А сега започвам и шофьорските курсове, ще гледам да ги изкарам, докато съм по-свободна. :)
И общо взето е това.
Дано напълним темата само с добри новини и похвали. :)

krisence
07-14-2012, 23:47
Здравейте и от мен. :)
И аз не мога да повярвам, че вече стана време и ние да кандидатстваме и за нашите абитуренски балове, изпити, матури и кандидатствания.
За момента съм се ориентирала към Информационни сисмтеми във ФМИ, ама ще трябва доста учене, а така не ми се иска да свършва тази ваканция, искам да си остана 11ти клас... Ама какво да се прави, трябва да продължим напред.

Tikche
07-15-2012, 00:01
Сега завърших, но искам да си дам 1 година време да реша какво искам да уча, понеже няма да ми е лесно. Догодина се връщам в Холандия и в зависимост от това, какво ще искам да изучавам ще зависи, къде ще живея. Ако искам мениджмънт ще е в Den Haag (Хага), а ако реша да продължа с графичен дизайн ще е в Arnhem. Най-много ще ми е удобно да уча в Breda, понеже ми е най-близо до къщата ни и няма да трябва да плащам наем, но там не съм сигурна, че харесвам университетите, въпреки че там бизнес и хубаво да се изучава.

Cybershot
07-15-2012, 09:16
искам да познаеш кое от тези в скобите искам :3

Журналистика?

maximxxl
07-15-2012, 11:25
искам да познаеш кое от тези в скобите искам :3

ohh stupid me :D Право, right? :D


Иначе krisence искаш ли да си разменим фейсбук/скайп и 2-мата искаме на едно и също място да влезем... :D странно. Ако си съгласна пусни ми едно message как ти е фб/скайп ( повече съм по фб, на скайп рядко) да обсъдим нещата околко ФМИ и Информационните С-ми ^_^

bloodyF
07-15-2012, 16:08
Журналистика?
nope


ohh stupid me :D Право, right? :D

yep

бахти скучните ханове!
скука голяма е старата история, ама кво да правиш.. :с
аз имах към 5.65 накрая
важното е,че нямам вече химия и биология, а пък ще имам стипендия..найс

maximxxl
07-15-2012, 17:53
оо мен пък са ми любимите :D ти да видиш най-новата история за кво иде реч... :Х тогава ще ти се реве! това е най-гадната история някога! с едно чудо партии , които и те самите не знаят за какво се борят и какво искат :D след Съединението Историята се преебва от всякъде...ти си по програмата за 10 клас нали?

LoupGarrou
07-15-2012, 19:02
BloodyF, на предварителния ли изкара 5,65 : ) ?

Btw, и аз исках право, на тази сесия заковах изпита по БЕЛ (не са излезли резултатите, но така ми се струва), обаче по История не се представих изобщо на ниво и ще трябва да се сбогувам с правото за тази година - следващата вече влизам ":)

jghgh
07-15-2012, 20:47
Учете мноооого здраво, ама много, много, много, и отсега запомнете да не си правите гадания за матурите, че всяка година е много смешно. "Имам предчувствие, че тоя ще се падне". Ха-ха, всичко е на лотариен принцип. Изяжте до корица учебника по БЕЛ, особено пък тия, дето искат в СУ нещо с БЕЛ (т'ва включва и правото). За частни - не знам, не мисля, че е наложително. Човек може и сам да се подготвя, но няма да е зле даскал да му преглежда темите. И задълже' се мъчете да пишете поне 10-15 страници, по-малко няма да ви устройват. Аз вече завърших, ама да давам акъли. СУ може и да е пропаднал вече, но подборът си остава най-сериозен, така че.. Наистина не си почивайте т'ва лято, направете последния напън.

Казвам го, щото аз май се разминавам със специалността по първо желание точно защото много мързелувах цялата година и разчитах, че съм достатъчно умна да си вляза в СУ без много напъни. И действително, не познавам учител, който да не ме уважава, и на олимпиади 2ри кръг съм се явявала, и имам страст към литературата, но само гимназиална подготовка не стига, много хъс трябва, и дори да сме честни - малко зубрене.

Имам предвид да не повтаряте моята грешка в никакъв случай. Както виждам, бая мотивирани сте, но да си знаете. Всеки напън ще си заслужава усилието, не тръгвайте с идеята, че сте супер умни, щото шестиците в училище са често 3ки или 4ки на предварителните. И тренирайте да пишете за максимално кратко време голям и съдържателен обем страници, защото и това се гледа.

Тва показва моят недотам успешен опит с КСК-то, и предполагам догодина съм с отново с вас, защото не искам да предам 1вото си желание (за него се влиза с изпит по БЕЛ)

wendy11
07-15-2012, 21:43
Някой да е кандидатствал в Симеоново ?

krisence
07-15-2012, 22:13
Много е лесно да кажа да сега трябва да седна да уча, а трябва особено трябва да се науча да развивам теми по български. Все пак искам хубава оценка на матурата, а не знам как ще я изкарам.

bloodyF
07-15-2012, 22:23
BloodyF, на предварителния ли изкара 5,65 : ) ?

Btw, и аз исках право, на тази сесия заковах изпита по БЕЛ (не са излезли резултатите, но така ми се струва), обаче по История не се представих изобщо на ниво и ще трябва да се сбогувам с правото за тази година - следващата вече влизам ":)

къв предварителен пич?
аз сега ще съм 12 клас :Д
5.65 накрая на годината,на 11 клас


jghgh,пробвай на второ класиране, ако има нещо такова за СУ изобщо

И ЕДНО НАПОМНЯНЕ:
В ТАЯ ТЕМА СМЕ БЪДЕЩИТЕ АБИТУРИЕНТИ ПРЕЗ 2013
НЕ СМЕ ЗАВЪРШИЛИ ОЩЕ..

jghgh
07-15-2012, 23:01
Има и 3то класиране, др. е въпросът, че баловете не падат много на нито едно от трите.
Извинявай че ти се меся в темата, виждам, че май имаш нещо против.
Просто ми се стори важно да си споделя горчивия опит (a съм отличничка!).

slynchoo
07-15-2012, 23:13
Хейй,и аз се присъединявам към вас...и докато пиша тва ми е мн странно,ама нормално..всичко минава много бързо..
Та аз съм решила да кандидатствам фармация във Варна и София,като повече искам в София-медицински ;)
Второто ми желание ще е медицина.Сега решавам задачки по химия,органична химия защото сега септември ще почна да преговарям неорганичната(ходя на частни уроци по химия) и няма да имам много време и за двете.
Тея дни ще си взема и някои книги по литература да почета..

bloodyF
07-15-2012, 23:15
Има и 3то класиране, др. е въпросът, че баловете не падат много на нито едно от трите.
Извинявай че ти се меся в темата, виждам, че май имаш нещо против.
Просто ми се стори важно да си споделя горчивия опит (a съм отличничка!).

не, не ставаше въпрос за теб :-)
дори ти би ни била полезна
щото питаха тук кандидатствал ли си, там, не знам си какво
на всички тепърва ни предстоят тия работи
и жалко
но по-добре изчакай 1 година и после работи каквото искаш цял живот, отколкото да се мъчиш..

DanieLa_SmiLe
07-18-2012, 14:31
Лелее, хора! Кога станахме 12-ти клас? Това време наистина лети.. 4-те години,които прекарах в гимназията, изминаха тооолкова бързо, а предстоящата година сигурно ще ми се стори като миг (звуча като някоя бабка, която изпитва носталгия по младостта си ;дд ).. Отличничка съм, обичам да ходя на училище (е, разбира се, ми писва понякога, но като цяло ми е готино там).. Сякаш беше вчера 15.09.2008, когато пристъпихме за първи път в новото училище.. иска ми се тези дни да се върнат, искам да премина всичко отначало, защото това са най-хубавите ми години .. толкова моменти с класа, екскурзии и т.н. Хорааа не знам, обаче носталгията ме е обхванала яко, а май месец като почнат да пускат и онези песни за класовете и приятелите сигурно ще се скъсам от рев :д Такава съм си.. просто не мога да приема,че след 1 година вече няма да съм ученичка, че ще поема по своя път.. сама.. истинският живот ще започне.. Неизвестността ме плаши, не знам какво ме очаква.. но все пак се успокоявам и си казвам "каквото има да стане, ще стане"... Дано не съм ви отегчила, можех да пиша още мноого неща, но реших да бъда благосклонна към наборчетата. 94-най-готиният набор йееееееее ;) ..
Вие как се чувствате като бъдещи дванайсетокласници? Има ли такива, с които споделяме общи чувства? ;д

Урсула
07-18-2012, 17:14
Айде и аз да се разпиша - края на миналата година 6.00, добре се получи. Иначе съм се насочила към Великобритания (Шотландия или Уелс) и Ирландия, психология .. изкарах си TOEFL-а, така че тая година ми остават само матурите, втората сто процента ще е английски, а с него проблеми си нямам.

Аз като гледам повечето сте се насочили към българските университети .. някой знае ли горе-долу какво е положението с психологията в БГ? Познати ме наплашиха, че било подигравка, че даже в Софийския не си струвало, въпреки големия наплив последните години.

bloodyF
07-18-2012, 17:26
мои приятелки ще учат такова в ПУ, не знам иначе за какво става въпрос
имам една позната в ЮЗУ, мога да я попитам ако искаш

Урсула
07-18-2012, 17:31
Ако не ти е проблем, ще се радвам на всякакво инфо :)

randi
07-18-2012, 21:20
за човека към великобритания питай въпроси мен мсега ме приеха в Ковънтри :)

embraceme
07-18-2012, 21:47
Аз искам ПУ,финанси. Първо мислих да е МИО , но поразпитах тук там и установих ,че толкова голяма реализация в България няма ,затова записах финанси. На предварителния изкарах 5.20 по БЕЛ и се надявам да ме приемат.

П.С. Момче съм (:

maximxxl
07-20-2012, 21:06
кой ви беше най-замълзания автор тая година? :D така де, кой ви беше най-труден за схващане автор? мене лично П. Яворов най ме затрудни. това, което пише според мен са пъъълни глупости, далече от учениците... :Х само се моля да не се падне той на матурата на 41 въпрос...

scrooper
07-20-2012, 23:02
кой ви беше най-замълзания автор тая година? :D така де, кой ви беше най-труден за схващане автор? мене лично П. Яворов най ме затрудни. това, което пише според мен са пъъълни глупости, далече от учениците... :Х само се моля да не се падне той на матурата на 41 въпрос...
И аз не му харесвам на Яворов творбите, но пък ми е толкова лесно да пиша по тях... Просто си го представям подтиснат, сред цигарен дим, разкъсван от противоречия... и в този стил може да се опише всичко от него ;рр
Труден за схващане автор аз нямах, но проблемът при мене е, че твърде бързо и трайно забравям всичко, което не ми е било интересно. В случая ойде половината у реката...

Zorin
07-21-2012, 02:01
кой ви беше най-замълзания автор тая година? :D така де, кой ви беше най-труден за схващане автор? мене лично П. Яворов най ме затрудни. това, което пише според мен са пъъълни глупости, далече от учениците... :Х само се моля да не се падне той на матурата на 41 въпрос...

Леле, колко се радвам, че не съм само аз! :D Ужасяващо ми е противен този Яворов, а пък колко неща изписах за него, то не бяха интерпретации, презентации, реферати, глупости и пак, пак не мога да му вникна във висшия смисъл на стихотворенията.

maximxxl
07-21-2012, 08:59
нищо не съм писал за него и ужасно много го мразя :D единствено "градушка" се ядваше, малко от малко! :D като цяло ми е трудно да анализирам стихотворения. пък и ние само ЛИС-ове правим, есета ИЗОБЩО не сме, а до колкото знам стихотворенията са по-лесни за есета :) вярно ли е?

bloodyF
07-21-2012, 12:03
мен пък Пейо ме кефи
бях на сат инститюшънъл днеска
беше много ултра хипер дълго, но не толкова трудно
ако бях учила преди това можех и да достигна необходимите точки за стипендия
карай де :д

Wednesday666
07-22-2012, 10:35
Успех ви пожелавам на всички кандидатстващи. И както една мацка преди мен спомена - ако искате да влезете в хубавите специалности няма да ви достигне само желанието. Трябва и аааадски много труд. Много главоболия, много нерви, много изхабено време, както и много други. Лично аз доста се озорих, много време и нерви ми заминаха, но резултата е на лице. Дано всички имате успех ( и съжалявам, че и аз се бъркам, просто се сещам за момента, когато и аз бях на ваше място ) :).

Foreverbg
07-22-2012, 12:02
Някой случайно да кандидатства в СУ с Компютърни науки ? :}

maximxxl
07-22-2012, 16:58
Информационни системи съм аз :)

PyCoKoCkA93
07-22-2012, 20:34
Ще ви кажа само,че влизат не най-умните,а най-упоритите.Звучи скучно и безсмислено,но това е неоспорим факт.

Познавам хора,които са тъпи като г*з и дори името си не могат да напишат правилно,но сега ще бъдат студенти,защото са си умряли на ината да научат нещо за момента...

Иначе от личен опит казвам,че,за да успееш,трябва да положиш много усилия и да се лишиш от много от любимите си неща.Преди да излязат резултатите от матурите и предварителните изпити,не помнех кога за последно бях излязла някъде да пия КАФЕ,а за друго да не говорим.Единственото развлечение,което едновременно ме разтоварваше,мотивираше и подкрепяше,беше приятелят ми.Той е единственото нещо от което не се отказах напълно в името на бъдещето си.Но много други останаха на заден план за определен етап от време,защото когато човек силно желае нещо,той нарежда приоритетите си. :) Но всички лишения си заслужаваха,защото сега съм студентка в специалността,която искам (Финанси) благодарение точно на лишенията.Даваш едно и получаваш друго в замяна.

PyCoKoCkA93
07-23-2012, 18:44
Възползвам се от темата да се поизфукам малко:

http://media.snimka.bg/s1/0831/027906367.jpg?r=0

Бал 36.00 от 36.00 :D :D :D

bloodyF
07-23-2012, 21:32
not bad 8-)
пожелавам си и аз такъв висок бал :3

scrooper
07-23-2012, 23:01
Мисля си, че на човек, който си е учил редовно в гимназията, няма да му стопят лагерите в 12 клас. Да видим дали ще потвърдя догодина ;р

Ellyinka
07-24-2012, 15:23
боже странно ми е че тази тема е за мен.. :D аз съм се запътила към Медицински университет - фармация :) успех на всички и нека си изкараме незабравимо последната година в училище :)

DesireToFire
07-24-2012, 15:45
И аз се записвам в темата. И аз не знам кога станахме 12. клас, винаги такива теми са ми изглеждали супер далечни и не за мен :Д Иначе въобще не си почивам това лято. От началото съм почнала да се готвя за Тойфел (на 4. август ще го карам) а през останалото време се ровя из сайтове, класации и форуми да търся информации за университети :Д Иначе съм се насочила за Архиктектура към Великобритания, за сега най се навивам за Glasgow School of Art, но време има Д:

bloodyF
07-24-2012, 17:10
аз ти пожелавам да не те приемат никъде
и да изкараш 2ки на матурите примерно
или на некви други изпити :3

виж ся, егоистично копеле такова, няма как да се случи
може би ти се е случило, грозен, дебел и пъпчив си и гледаш да си избиваш комплексите върху момиченцата, но не ти се получава
и който гроб копае другимо, накрая сам пада в него :3

granger
07-24-2012, 17:12
аз ти пожелавам да не те приемат никъде
и да изкараш 2ки на матурите примерно
или на некви други изпити :3

Ermic,гнидо мръсна,насра ли се пак?
Жалко е наистина,че дори и не можеш да издразниш човек като хората,пък за капацитета ти не искам да отварям дума.

Wednesday666
07-24-2012, 19:29
аз ти пожелавам да не те приемат никъде
и да изкараш 2ки на матурите примерно
или на некви други изпити :3

Мда, с гадория до края.
Мацка, не го слушай ;), всичко ще си изкараш :)

granger
07-24-2012, 20:52
нЕма,нема, трудно се оправяш с 3 :lol:
И кво ся ще ми кажеш ,че си 12 клас ли?!

DisappointedDreamer
07-24-2012, 20:58
Аз този път съм безпристрастен свидетел на случващото се...

Wednesday666
07-25-2012, 09:27
хахах и тука змиярник стана
са остана и дриймърката да дойде да ме нахрани..

Ми то змиярник става заради мишките ..

maximxxl
07-25-2012, 12:40
нЕма,нема, трудно се оправяш с 3 :lol:
И кво ся ще ми кажеш ,че си 12 клас ли?!

неее, къде тоя олигофрен ще стигне до 12 клас.. пффф :Х

а, че Bloody ще се справи с всичко отлично това всички го знаем :) просто й завижда...нали знаете човек като не може да стигне нивото ти започва да те плюе..чиста злоба.. цтттц :Х

complicated_
07-25-2012, 13:23
аз се чудя за "Управление на здравните грижи" в ТУ Стара Загора или "Човешки ресурси" ама нз къде.. :D

иначе ако някой учи или е учил една от тези специалности може да даде някой друг съвет :)

Taam
07-25-2012, 20:12
По всичко си личи, че СУ не ме искат в Журналистическия факултет.
Остават Славянска и Българска филология, което е резервен план, ако не вляза в НАТФИЗ през септември АДТ. :)

Иначе- Мила, не се отчайвай за класирането. Всички са осрали изпита по БЕЛ в СУ , така че ние с теб сме си добре (не ,че ти нямаш повече от мен де :р)

vesito13
07-26-2012, 07:35
Хайде и нещо свързано с училището. Най-вероятно това ще са датите за последните ни ваканции и евентуално датите за матури и все пак не е сигурно, защото все още е само проект. тук (http://www.monitor.bg/article?id=347708) :)

DesireToFire
07-26-2012, 11:27
Хайде и нещо свързано с училището. Най-вероятно това ще са датите за последните ни ваканции и евентуално датите за матури и все пак не е сигурно, защото все още е само проект. тук (http://www.monitor.bg/article?id=347708) :)
Ооо, супер! Тъкмо се притеснявах случайно матурите да не са съвсем близо до бала, но всичко е перфектно (sun)

ssh
07-27-2012, 10:42
Здравейте и от мен, явно и аз като повечето не мога да повярвам, че скоро училището ще свърши за нас. :D


bloodyF видях, че си споменала, че искаш да учиш право в СУ. И аз също. Дано и двете да ни приемат!!

А иначе това лято ми е най-гадното от всички. Уча дори повече, отколкото като сме на училище :D Но пък дано си заслужава усилията...

granger
07-27-2012, 10:59
Оф , аз също трябва да стягам гъзаягата за тая История,че и мен изпит за СУ ме чака,само че аз искам МИО.
Пфш...имам нужда да си чета и книгите за лятото ,а от тоя курс временце неми остава!

SuNsEt
07-27-2012, 12:37
Търся си 'Тутун' ,че 'Железарията' я прочетох вече... Айде да се почва,че да се свършва това даскало. Не знам... очакват ме безсънни нощи,много рев и много нерви ,но това,което знам е че задължително трябва да дам всичко от себе си и да изолирам целия свят и всичко,което ми предлага дявола :D

Zorin
07-27-2012, 14:18
Тютюн е много готина книга, на мен много ми хареса. :D Светилника ми беше в пъти по-скучен.

granger
07-27-2012, 21:13
Като имам време я чета,отначало е малко тегава,ама иначе е интересна-да!

SuNsEt
07-28-2012, 08:14
А да знаете за колко мога да я взема от Славейков ?

bloodyF
07-28-2012, 10:07
5-6 до 10 лева , втора ръка
потърси я, ще я има , 100 процента

ParadOx
07-28-2012, 20:39
Hello 8-)

Аз тоя месец малко се отдадох на релакс, но прочетох "Тютюн" и сега ще почвам Светилника
Нашият бал го решиха да е на 25ти в Гранд хотел София и още предстоят разправии дали после ще бъде Ялта или Син сити...

Трябва да си седна на задника малко и да почвам да уча по-усилено за DaF-а, а и матурата мисля по немски да е

Има ли други желаещи да учат в Германия? :)

SuNsEt
07-28-2012, 22:07
wtfffff?! Вие още малко и дати за срещата след 10 години ще си направите :D

иии между другото цената на книгата варира от 20 до 40+ на Славейков...

една продавачка на сергия в моя квартал каза,че е продала книгата за 3 лв... ест ,че 100на употреба,но все пак... :D

bloodyF
07-28-2012, 23:48
нашият бал ще е на 26 в ''ален мак''-благоевград
:lol:

после-чалга
не ми пука честно казано
искам само да минат всичките глупости, да е другата година септември месец, да съм приета в унсс/су и да ми върви живота
живи и здрави само

bloodyF
07-29-2012, 00:02
соре за двойният пост, ама колко ви е куверта?

ParadOx
07-29-2012, 00:17
соре за двойният пост, ама колко ви е куверта?

говореше се нещо от рода на 170, но никой нищо не е казал окончателно
на есен ще са разправиите 8-)

bloodyF
07-29-2012, 00:56
за ресторанта или общо?

DesireToFire
07-29-2012, 00:57
соре за двойният пост, ама колко ви е куверта?
около 100лв. (без учителите)

bloodyF
07-29-2012, 08:49
при нас разходите са (тези ,които ги знам)
80 лева-ресторант
80 лева-дискотека
20 лева-училище подарък
10-15 лева -класна подарък
и т.н., и т.н.


а да ви попитам нещо-в нашето училище има частични униформи-шалче или вратовръзка и нещо бяло
миналата година 12 клас не бяха задължени да ходят така
но тая година
освен че искат да ходим с бяло, искат да има и яка, например тениските вече не може да са обикновени бели, ами трябвало с яка да са
и 12 клас-набутала съм над 200 лева за ризи , вратовръзки,тъмни панталони и т.н. и сега пак наново
и за кога!? за 6 месеца
ако протестираме нещо и ги заплашим,че няма да купим подарък на училището според вас ще има ли ефект?

ParadOx
07-29-2012, 09:25
за ресторанта или общо?

за ресторанта

marilyn
07-29-2012, 09:50
Браво на Блъди за новата ви темичка! Пожелавам успех на всички ви, да изкарате високи оценки на матурите, да се сцепите от купонясване на бала и да ви приемат там където искате! :-)

granger
07-29-2012, 10:15
Мерсииим, а вие за бал и куверти говорите , ние още не сме говорили сериозно по тази тема.

ssh
07-29-2012, 10:48
И ние не сме говорили нищо конктертно. При нас обаче имаше вариант да не си правим типичния бал както всички други, защото повечето от учителите са против и искат да ни убедят и нас, че няма смисъл. Естествено това едва ли ще се случи, защото все пак това си е нашия ден, не на учителите...

SuNsEt
07-29-2012, 11:37
^ Блазе ви... хъхъ ,даскалите при нас искат да сме в Шератон и се говори,че куверта ще е 180-200 лв .... no way!
Не е важно къде ще бъдете,а каква е компанията. Моя клас всички са на някакви групички или всеки е сам за себе си...или пък са двулични ,е как да се забавлявам с такива хора? Кажете? Ей за това съм против Шератон, но се съмнявам,че ще се получи нещо.

scrooper
07-29-2012, 13:22
Да, ние сме в Шератон "по традиция"- на най- скъпия куверт, но това е положението.
Тоя бал ще побърка майка ми. До вчера уж не я интересуваше, а сега ме пита дали съм решила каква ще ми е роклята и как искам да бъда закарана... Ами нямам идея на какъв хал ще съм догодина. Но колкото повече се опитвам да не мисля за тая прословута изгъзица, толкова повече ме заливат с въпроси, предложения и информация. Ах, хора! Трябва да се забавлявам, да си почивам и да си чета книжките (ии да решавам задачи), а не да мисля за след края на света ;р

SuNsEt
07-29-2012, 15:14
Да и мен ме е яд за Шератон...Защото не искам да харча много пари ,а само като сложа куверта и кой знае колко пари ще искат за подарък на класната ... Абе мани...

bloodyF
07-29-2012, 21:47
аз ,напук на момчетийте от моя клас искам да съм сама по пътеката
ще отида с приятелите ми към ресторанта, парка за снимки и класната
не знам
писна ми от всичко, ама знам че не искам кавалер
ънлес -намеря си някой принц чарминг и сме си двамата,независимо откъде е, на бала ми :(
дано

SuNsEt
08-01-2012, 08:29
Хей, да ви питам... мисля да си правя втора матура английски. Препоръчайте ми някакви хубави и горе долу евтини курсове за София... или ако знаете направо частни уроци още по добре.

scrooper
08-01-2012, 10:13
^Защо не искаш 2ра матура с немски :р

ParadOx
08-01-2012, 11:52
офф, аз още се чудя дали английски или немски... :)

granger
08-01-2012, 16:25
При мен ще е х'английски втората.

Zorin
08-01-2012, 16:28
аз ,напук на момчетийте от моя клас искам да съм сама по пътеката
ще отида с приятелите ми към ресторанта, парка за снимки и класната
не знам
писна ми от всичко, ама знам че не искам кавалер

Евалата! :D И аз така - изобщо не ми е притрябвал кавалер, в крайна сметка ще съм или сама или с 10 годишния ми брат :D

SuNsEt
08-01-2012, 17:53
^Защо не искаш 2ра матура с немски :р

Ами ,защото английският ми е по-добър и съм по-сигурна в него нищо,че немския ми е първи чужд. Пък и ако не си намеря учител мога да разчитам на самостоятелна подготовка ,а в клас не можеш да разбереш всичко... за жалост.

lisi4ety
08-03-2012, 09:05
с малко закъснение и аз се присъединявам към новата темаа ^^
ние ще сме в Шератон иии да, куверта е 170 лева... шеартона и гранд хотела са си традиция в нашето училище. а какъв зор беше да решим кой от двата ще е ;д но сме готови. :D още от началото на юни.


Ооо, супер! Тъкмо се притеснявах случайно матурите да не са съвсем близо до бала, но всичко е перфектно (sun)

e, мамка му, аз нямам късмет. балът ми е на 24ти, 2рата матура на 23ти ;d

______
аз още много се колебая дали да отида някъде навън или да си остана в СУ : S
просто не мога да си представя как ще се оправям сама в чужда държава. и ще ми е толкова мъчно и самотноо : ((
иначе си мисля за шотландия за сега.

bloodyF
08-03-2012, 09:22
здрасти лиске
ти нещо беше болна май? то отдавна ,ама оправи ли се? :д

щом се колебаеш аз препоръчвам БГ
щото в чужбина е много трудно отначало и не всеки може да се оправи, особено ако ще трябва и да работиш и т.н.

lisi4ety
08-03-2012, 09:26
дааа, пневмония, февруари хахах :D вече съм на 6

и аз така разсъждавам, ама от друга страна е доста добър избор, защото няма по-добър начин да се научиш да си самостоятелен and shit.

иии само аз ли нямам никаква идея каква да ми е втората матура?! :/

alskdjfhg
08-03-2012, 10:46
Никой желаещ ли няма да учи психология? Аз много искам да уча точно това, но се чудя доколко ще имам шанс за реализация, а и даваха по новините, че в момента е една от най - желаните специалности, т.е. по - голяма конкуренция.. Иначе втора матура - АЕ :)

DesireToFire
08-03-2012, 11:00
Само ние ли си резервираме мястото за бала най-късно октомври на 11. клас :Д

bloodyF
08-03-2012, 11:12
техеее :D
при нас половината са в тоя изпаднал хотел, другите са в един друг по-нов, а и като цяло имаме не повече от 10 СОУ-та/ гимназии /техникуми, тей че не е проблем
от 19 почват, та до 26 и има място за всички :D

lisi4ety
08-03-2012, 21:00
Само ние ли си резервираме мястото за бала най-късно октомври на 11. клас :Д

КВО :D :D :D :D
със сигурност сте само вие. най-малкото на нас до края на юни не можаха да ни дадат актуална оферта, а само казваха, че сме записани и ще ни пратят септември ;д

Sunwell34
08-04-2012, 09:52
Пх. Втората матура гаранция АЕ. Някой има ли представа дали във Варна се учи комп графика, графичен дизайн, уеб дизайн или рекламен дизайн? Защото не ми се ходи в София : D

ssh
08-04-2012, 11:04
Ами мисля, че в Техническия има подобни специалности, но не съм сигурна. Виж в сайта на университета...

Иначе на мен втората ми матура отдавна е решено да бъде френски, дори не го мисля много много и за подготовка за това едва ли ще отделя много време, все пак 5 години само френски си казват думата. :D

scrooper
08-04-2012, 14:30
Само ние ли си резервираме мястото за бала най-късно октомври на 11. клас :Д
Не, не сте само вие. Фууу!

Zorin
08-05-2012, 11:19
Само ние ли си резервираме мястото за бала най-късно октомври на 11. клас :Д

МОооля? :D
Както познавам моя "организиран" клас, някъде март чак ще се сетим че имаме бал ...

DesireToFire
08-06-2012, 15:13
При нас (Русе) всички (освен училищата с малко паралелки, дето могат и другаде освен в основните 3 места да си празнуват бала) запазваме началото на 11. клас, а капарото го платихме началото на 2012 :Д Даже там където искахме първоначално, беше заето на датата, която бяхме избрали и трябваше да се ориентираме към друго място. И тъй като не бяхме решили целия випуск дали искаме това място и друга дата или друго място и тази дата, запазихме и 2те за да може докато решим да не ни ги заемат отново :D

lisi4ety
08-09-2012, 15:31
тва е малко офтопик, ама ми е интересно ;д
някой тук, който още няма навършени 18, ходил ли е случайно в някой от клубовете в какао бийч? лесно ли се влиза се чудя..

ParadOx
08-09-2012, 17:44
аз съм хoдила на 16 oще, а знам за такива кoитo хoдят на пo 15... не е прoблем акo си намериш чужда лична карта

maximxxl
08-10-2012, 13:07
при вас по баловете и специално на бала на класа ква музика пускат? при нас само бесна чалга и тва е :D и мноого пиене...

vavi13
08-10-2012, 16:08
Чак не ми се ще да идва края на учебната година, имаме само още няколко безгрижни месеца, след това вече ще сме големи ще сме студенти, и ще трябва сами да поемем отговорност за себе си. През целия си живот досега сме искали да сме големи е след 12 месеца ще сме големи но тогава няма да го искаме.

bloodyF
08-10-2012, 19:00
Макс, чалга, майка
аз затова или ш' се отрежа още рано-рано, което е по-скоро НЕ, или ще се изнеса рано-рано
не мога да им понасям бесните кючеци на масите в ресторанта,честно :(

Violenza
08-10-2012, 19:07
Много ви завиждам, честно. 12 клас беше най-уникалната година. Искам пак. :( Толкова бързо мина, а после като те подхване живота иии...

maximxxl
08-10-2012, 22:26
bloody това на снимката ти Lana Del Rey ли е? една от най-яките певици!! <3 ако живееше в Бг и беше на мойте години щях да се оженя за неяя :D обожавам яяя!! толкова е различна, и винаги извлича тъжното и носталгичното от нещата... невероятна ее! обичам яя <3 <3

pet1tety
08-11-2012, 06:11
Здравейте и от мен...... и аз като всички ви все още не мога да повярвам,че завършвам...... Тази година 11 клас завърших с 5,86....... насочила съм се към правото и се подготвям доста усилено......ще държа 2-ра матура по история, така и така я уча от сумати време не виждам слисъл да уча двойно...т.е. ако бях избрала др предмет,а не този по който се подготвям.....все още не съм решила със сигурност за университет но сигурно ще е СУ......а относно бала не сме го обсъждали много обстойно.....все пак аз съм от малък град и си има стандартни места които всяко училище резервира.....може би всичко (бал,пари за подарък на класната, обща снимка - фотограф ни прави специален албум......и др. неща изброени по горе) ще ни излезе около 250-300 лв.......а относно кавалера.....НЕ категорично, не ми трябва никой...музиката 100% чалга......нали вси пактова е музиката на нашият народ......

bloodyF
08-11-2012, 13:32
bloody това на снимката ти Lana Del Rey ли е? една от най-яките певици!! <3 ако живееше в Бг и беше на мойте години щях да се оженя за неяя :D обожавам яяя!! толкова е различна, и винаги извлича тъжното и носталгичното от нещата... невероятна ее! обичам яя <3 <3

да,тя е, яка е ,нда


кви тетрадки ще си купувате?
петету, кой е казал , че чалгата е ''музиката на нашият народ"? Музиката е такава,каквато мнозинството иска
въпросът е че повечето са диви селяндури, които ако не е чалга, не могло.. #-o

pet1tety
08-11-2012, 14:13
Ами точно нашето мнозинство е точно такова каквото спомена "диви селяндури" , на които им прави кеф да си въртят задника по масата........ :дддд не,че имам нещо против тях
А за тетрадки аз винаги си вземам със спирала,бели листи,малък формат,80 листа може и с повече , но зависи по какъв предмет е......

maximxxl
08-11-2012, 14:26
same -_- диви чалгари... аз мисля да си взема голяма по 80 листа по мат,бел,химия,физика,истори я и биология. малка 60 по англ, свят и личност. тая година карах с малки по повечето и изписах по 2 тетрадки О.о особено по биология и физика... до тука бях с географията ^^ тая година се делиме на ЗИП география и ЗИП история и аз съм в историята :) вие ще имате ли някакво разделение по зип-ове?

sunman
08-11-2012, 20:29
Аз на тези МААНЕТА няма да издържа, ужасно е просто !!
Грозна гледка !

vavi13
08-12-2012, 08:20
И при нас ще е дивата чалгия. Аз такава музика повече от 15 минути не мога да слушам. Ама те половината не знаят други изпълнители освен любимите чалгарки камо ли да са слушали друг вид музика.

YouAteMyHeart
08-12-2012, 11:40
И аз ще съм тази година. Смятам да кандидатствам само в Англия със спец.Bussines managment. Втора матура АЕ, а по БЕЛ - уроци от септември.С класа още не сме говорили нищо конкретно за резервации, но няма да излезе малко.

Проблеми с чалгата нямам.Не я слушам като съм сам, нито телефона ми е пълен с нея, но и не ми пречи да се забавлявам, стига да съм в добра компания.Aйде сега не ми казвайте, че като пийнете малко и ви пуснат "про- про- пробвай сее.." няма да ви дойде настроение.Хаха :D

Thrombocyte
08-12-2012, 12:55
Насочил съм се към родните МУ, като още не съм решил дали искам да уча фармация или медицина.
Втората ми матура ще е по АЕ, като се надявам и на двете матури да хвана над 5.
Смятам, че специална подготовка за матурите няма да ми е необходима, защото честно казано оценките от тях не са фактор за приемането ми в МУ, затова и вероятно ще преговоря отгоре-отгоре нещата една или две седмици преди самите зрелостни изпити.

sunman
08-12-2012, 13:07
Aйде сега не ми казвайте, че като пийнете малко и ви пуснат "про- про- пробвай сее.." няма да ви дойде настроение.Хаха :D
НЕ ! :)

pet1tety
08-12-2012, 18:09
Проблеми с чалгата нямам.Не я слушам като съм сам, нито телефона ми е пълен с нея, но и не ми пречи да се забавлявам, стига да съм в добра компания.Aйде сега не ми казвайте, че като пийнете малко и ви пуснат "про- про- пробвай сее.." няма да ви дойде настроение.Хаха :D

То и аз по принцип нямам........ама тея мазните кючеци като "про- про- пробвай сее.." Азис - Кажи честно , ММА и още такви подобни .......направо не мога да ги понасям!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

scrooper
08-16-2012, 18:16
Ох, сега се сетих как лятото за 8 клас се ровех в нета и разпитвах познати за новото училище. И се вълнувах, може би и малко се страхувах. Не съм и предполагала, че тооолкова скоро ще съм на мястото на "големите".
Хехе ^^

SuNsEt
08-16-2012, 20:27
^И при мен е точно така... Търсех навсякъде по форумите новите си съученици,но не можах да се запозная с никой от моята паралелка преди 15ти септември... Оказа се,че моя клас не е особено в час със тия неща... wtf

Сега изпитвам нереално желание да ме приемат студентка,да се запозная с нови хора, нова любов(надявам се) ,нова компания ииии всякакви такива. Естествено,че отиваш в университет първо ,за да учиш(или поне при мен е така),но все пак хайде да не се лъжем за студентския живот хехе!

Вече си знам грешките от 8ми клас иии..определено научих много през тези (почти)12 години , искам да изпитам чувството да си първокурсник (макар и да знам,че има и много отрицателни неща ).

Хора,много ми е кофти...чувствам се не на място като се сещам ,че ваканцията почти свърши и ще започне 12 клас :(

anonymous708973
08-16-2012, 22:35
Хора, някой да има списък с книгите за летен прочит?

bloodyF
08-17-2012, 09:03
книгите са Тютюн и Железният светилник, Шибил на Йовков
има и поезия на Вапцаров, Септември на Гео Милев, стихотворения на Багряна, Далчев,

тези са включени и в матурата
почвай Тютюн или Светилника, че са най-дълги

SuNsEt
08-17-2012, 12:30
А 'Шибил' колко е голяма??? Щото не си спомням да са ни казвали за нея ...

Иначе аз прочетох 'Железния светилник' и сега съм по средата на 'Тютюн' първи том :D Не е лоша книгата ама... като се сетя ,че имам още толкова и направо ми става лошо ;д

scrooper
08-17-2012, 12:58
А 'Шибил' колко е голяма??? Щото не си спомням да са ни казвали за нея ...

И аз не знаех, че я имаме. Това е разказ, няма да те озори.
На мене не ми харесва, че искат да четем "новия" Тютюн. А старият, освен че е само 1 том, съм убедена, че е в пъти по- як.

granger
08-19-2012, 15:19
Хора, някой да има списък с книгите за летен прочит?

• Христо Смирненски-"Да бъде ден!", "Ний", "Йохан", "Юноша", "Стария музикант",
"Цветарка", "Зимни вечери"
Гео Милев- поемата "Септември"
Атанас Далчев- "Прозорец", "Болница", "Стаята", "Къщата", "Повест", "Книгите",
"Камък", "Дяволско"
Елисавета Багряна- "Кукувица", "Стихии", "Потомка", "Вечната"
Йордан Йовков- "Песента на колелетата", "Последна радост", "Шибил", "През
чумавото", "Индже", "Албена", "Другоселец", "Серафим"
Никола Вапцаров-"Вяра", "Писмо"("Ти помниш ли..."), "Песен за човека", "Сън",
"История", "Завод", "Кино", "Прощално", "Борбата е безмилостно жестока..."
Димитър Димов-Тютюн"
Димитър Талев-"Железният светилник".

lisi4ety
08-19-2012, 21:12
Аз гледам да не избързвам с "Тютюн" и "Железният светилник", че като знам колко време има до момента, в който започне изпитването и като знам колко подробно изпитва наща, ще съм забравила всичко.
Доказателство - в началото на тая година бях започнала "Тютюн", стигнах до 400 страница, а сега трябваше да започна отначало, за да си спомня сюжета.. Трагично.
Супер интересна ми е иначе, нямам търпение да стигна до "Светилника" ..

Не искам да съм 12 клас ; ( Чувствам се като осмокласничка, изобщо не съм готова да завършвам. Депресирам се ;д

scrooper
08-19-2012, 21:24
granger, много мерси за списъка, жива и здрава!

DanieLa_SmiLe
08-19-2012, 23:23
Лисиче, напълно те разбирам.. и аз се чувствам като осмокласничка; супер якото ми е да ходя на даскало, въпреки че се оплаквам, че трябва да уча и т.н. Абе, ако ме питаш, сега да съм 5-ти клас ше ми е хипер мега гига яко ;дд мога да измина всички години пак... толкова бързо минава времето.. ехх, ако можехме да си избираме възраст и да контролираме максимално всичко свързано с наас.. Хахахах вкарах се във филма ;д

А относно книгите - прочетох "Тютюн" за 2 седмици някъде и ми беше интересно; "Железният светилник" беше най-интересният роман от книгите за летен прочит през всичките 12 години ;д Ако го забравя докато почнем да го изучаваме, ще го прегледам пак-няма проблеми :) Нямам търпение да си пазарувам тетрадки и секви неща за училище и също треа да си купя некви яки дрешки за последния първи учебен ден.. ох,като се сетя ми се плачее.. :( но това е, времето лети .. И като се вайкам така пред майка ми и тя ми казва "Дании, животът е пред теб, звучиш като някоя стара бабка ;д" Да, ама мен си ми е некво тегаво.. Май само аз и лисичето се чувстваме така.. Хорааа, има ли някой като нас, носталгично настроен тип ? ;д

П.С. Благодаря, че прочетохте част от "Размислите на Дани Д. " ;дд Чаооо, благундери, желая на всички много успехи и догодина да сме студенти и да учим това, което желаем :) :) :)

SuNsEt
08-19-2012, 23:31
Абе всички сме си тъжни по един или друг начин ,няма спор.
Между другото аз за последния първи учебен ден вече знам с какво ще бъда ,ако времето го позволява :D

Иначе ...чувствам се сякаш това са ми последните глътки живот -ваканцията ;д Усещам,че ме очаква егати гадната година ...

А колкото до купуването на тетрадки и тн -мисля да не си купувам,защото имам от миналата. Като цяло мисля почти нищо да не си купувам ... освен учебниците за 12 клас и разни такива неща . Даже си мислех и нова чанта да си взема ,обаче като знам,колко много пари ще хвърчат тази година и по-добре да пестя.

bloodyF
08-20-2012, 05:49
мен ми трябват 1 учебник по математика и 1 по история
2-3 тетрадки максимален размер,че ще ги сливам
дънки,нещо връхно като жилетка и някакви затворени обувчици
от чанта наистина може да спестя и аз , щото чанти имам колкото щеш :д
завиждам на момчетата за бала, 1 костюм и 1 обувки и сте готови, пък ние рокли,обувки,прически,грим ве,маникюри,педикюри...ужас ..мразя баловете.

SuNsEt
08-20-2012, 10:33
Така ,както казвате ,че не ви трябват много тетрадки може би ще се замисля и аз да ползвам само 2-3 .

Вие с какви предмети останахте ? Аз вече нямам биология,химия и философия

И мисля да си запазя учебниците по БЕЛ и математика. Между другото тая година физиката май ще е интересна...тоест...по-скоро астрономията ;д

maximxxl
08-20-2012, 10:40
:D лъжеш сеее , астрономията е уж интересна, но е голяма гадост поне тва дето ние учихме.... много малко се учи за Слънчевата система и планетите, повече са некви глупости...закони и т.н.

Bloody защо ти е учебник по история? или ти учеше по програмата за 11 клас сега? ако е така, да, трябва ти, но ако си по програмата за 12 кл можеш да си ползваш учебника от 11 кл. :))

bloodyF
08-20-2012, 12:58
ще се готвя по него
днеска си го купих
16 лева, 450 страници някъде
красотичка <3
а някой, ако ми намери първи том от зелените учебници на димитър саздов цена няма да има
:/
че един несериозник уж щеше да ми го праща, ама нищо не направи..
2рият том го имам и затова ми трябва само Н1

SuNsEt
08-20-2012, 15:23
Защо не потърсиш на Славейков 2ра употреба или в 'БГ учебник'?

bloodyF
08-20-2012, 21:56
хихи, не съм от софия, иначе там сигурно има , да

Dadda
08-21-2012, 08:04
И аз се присъединявам към вас.Все още не мога да повярвам колко бързо мина времето и вече сме 12 клас,трябва да се потготвяме за матури,бал... :(

NqkfaNikakva21
08-21-2012, 23:36
Може ли да ви се бутна малко в темата?
Принципно Д.Димов и Д.Талев се изучават последни, но си ги прочетете отсега, няма да ви е до тях през учебната година.
И двете творби са страхотни, няма да съжалявате.
Просто съвет от вече студентка ^^

SuNsEt
08-22-2012, 08:09
Така е обаче тия два тома на "Тютюн" направо ми таковаха майката... Признавам,че ми е интересна книгата през повечето време,но като спра за някво време да я чета и после въобще не искам да я започвам отново...

NqkfaNikakva21
08-22-2012, 13:23
Мда, малко дългичка си е. Аз помня дори, че я четох на лаптопа, което е още по-зле. Като цяло към края става по-интересна. Видях, че четете преработката. Защо? Ние учихме по оригиналния вариант. Дори, ако не се лъжа в оригинала няма Ния (?) като герой.

SuNsEt
08-22-2012, 15:17
Аз чета оригинала (ако това са 2та тома) и до сега не съм срещнала героиня на име Ния. Само при 'Железния светилник' мисля,че имаше.

Между другото искам да попитам кои са първите произведения ,които се учат в 12 клас? И на какво се прави входно ниво от 11 клас?

TheBanzai369
08-22-2012, 15:36
Някой да е кандидатствал в Симеоново ?

Кандидатствах, че съм и вътре :) На 17 заминаваме за 2 седмици в Пазарджик и след това се почва в София.

NqkfaNikakva21
08-22-2012, 16:01
Да, оригиналът е с 2 тома.
Почнали сме със Смирненски.
А за входното ..май беше тест.

DanieLa_SmiLe
08-22-2012, 18:10
Някой да се е насочил към УНСС? Готвите ли се? Какъв ще ви е третият модул? Направление ? :)
.......
Още двайсетина дни и се почва като за последно ;х

lisi4ety
08-22-2012, 20:46
Ох чак пък и за тетрадки питате ;д
Изобщо не ме интересуват - ще си купя някакви смешни малък формат, колкото да има.. няма да взимам дебели и големи, освен по литература, математика и история. За какво са ми, само да тежат..

Мразя физиката. А тая измишльотина, че догодина ще е "астрономия" - моля, моля. Присъствах в един час по "астрономия" на 12 клас миналата година ии учиха за устройството на ядрото ии неговите характеристика.. О_o изобщо не се заблуждавам, че може да ми хареса. Няма по-гадно нещо от тоя предмет във всичките му разновидности.

SuNsEt
08-22-2012, 20:48
Да, оригиналът е с 2 тома.
Почнали сме със Смирненски.
А за входното ..май беше тест.

Извинявай,че нахално ще попитам ,но можеш ли да се сетиш на какво по-точно ти е било входното ниво? Като произведения.

А колкото до физиката : да ,признавам си ,че на мен лично ми е доста трудна и много неща не и разбирам,но не мисля,че ще научим нещо лошо от тоя предмет ;д Още повече ,че бъдещето на цивилизацията ни са точно технологиите ,които със сигурност включват и физика.

Един съвет към всички,които имат проблем с някой предмет в даскало: вместо да си повтаряте ,колко е труден и тн ,се опитайте да намерите нещо интересно в него,защото така ще ви бъде по-лесно. При мен действа този метод .

NqkfaNikakva21
08-22-2012, 21:16
Предимно големите автори, т.е на тези, които сте наблягали, нищо подробно.
Помня, че имаше какво е поема.
Имаше и изброени произведения, да се свържат по автор/жанр.
Нещо такова беше.


DanieLa_SmiLe
Тази година влязох в УНСС, питай нещо, ако желаеш : )

SuNsEt
08-22-2012, 23:12
Мерси за информацията,беше ми от полза!

Иначе ти в УНСС с каква специалност си и с какъв бал влезе? Предполагам,че си правила 2ра матура география?

NqkfaNikakva21
08-22-2012, 23:24
Икономика и бизнес, бал 25.42
Втората ми матура беше по философия, записах нещо, което не изисква подготовка, а ми е лесно.
Третият ми модул беше БЕЛ.

MoulingRouge
08-23-2012, 21:02
Я, намерих си бъдещи юристи тук. Имам въпросче към Блъди. Смяташ ли да ходиш на частни уроци или сама мислиш да си подготвяш темите, а може би вече имаш готови и само ще наблягаш на ученето?

pet1tety
08-23-2012, 22:32
За правото- аз сама си правя темите даже половината вече са готови......не мисля ,че има нужда да пръскам излишни пари за частни урощи, а и г-жата ми е мн добра и сме съседи при това,така че ако ми трябва помощ ще се обърна към нея.А иначе решавам и тестове,за да се упражнявам.....

Знам, че въпросът не беше за мен,но тъй като и аз ще уча право реших да отговоря :Д

MoulingRouge
08-23-2012, 22:52
Благодаря за отговорите! А втора матура по какъв предмет смяташ да ти е и от къде взимаш материала за темите? Предполагам от учебник за 11 клас, нали? А на кое издателство е ?

pet1tety
08-24-2012, 09:08
Втората ми матура ще е по история.Да от учебника за 11 клас взимам матереали.На издателство "Слово" е.
И ти ли ще учиш право,ако да къде?

SuNsEt
08-24-2012, 09:27
А дипломата от УНСС къде се признава в чужбина?

И същото искам да попитам за СУ и ТУ...

bloodyF
08-24-2012, 10:58
Я, намерих си бъдещи юристи тук. Имам въпросче към Блъди. Смяташ ли да ходиш на частни уроци или сама мислиш да си подготвяш темите, а може би вече имаш готови и само ще наблягаш на ученето?

самичка ще се подготвям ,душичке
нямаме парички, че да давам по 40 лева за час и половина
купила съм си 11 клас, профил на просвета, един исторически справочник с бг владетели, намерих си вторият том на саздов, търся първият
и ще уча, ще пиша и така
дано ми се получат нещата
по бел ще ходя на уроци, че там ми е по-тегава схемата :/

vesito13
08-24-2012, 11:24
bloodyF, ако си съгласна да го поръчаш от интернет виж тук има първи том (http://prodavalnik.com/istoriya-na-blgariya-tom-prvi---dimitr-sazdov-i7490773) ;)

NqkfaNikakva21,третият модул по БЕЛ включва ли писане на есе/лис?

bloodyF
08-24-2012, 17:20
Ох, душичка :*
ако ми приеме офертата имаш 1 количка от мене!

MoulingRouge
08-24-2012, 19:57
Втората ми матура ще е по история.Да от учебника за 11 клас взимам матереали.На издателство "Слово" е.
И ти ли ще учиш право,ако да къде?

Да, мисля право да е.Иначе се надявам да ме приемат в СУ, ако не, ПУ.

П.С. Мерси за отговорите.

SuNsEt
08-24-2012, 20:03
А дипломата от УНСС къде се признава в чужбина?

И същото искам да попитам за СУ и ТУ...

Извинявайте,но пак искам да попитам същото.

pet1tety
08-24-2012, 21:20
Да, мисля право да е.Иначе се надявам да ме приемат в СУ, ако не, ПУ.

П.С. Мерси за отговорите.

Няма нищо... Дано те приемат!

MoulingRouge
08-25-2012, 12:48
Няма нищо... Дано те приемат!


Благодаря ти! Пожелавам на всички трудът да бъде възнаграден с успешно следване и още по-успешна кариера!

SuNsEt
08-25-2012, 13:30
Вас не ви ли интересува дали дипломите ви ще се приемат в чужбина?

MoulingRouge
08-25-2012, 13:59
Вас не ви ли интересува дали дипломите ви ще се приемат в чужбина?

Приемат се във всички страни членки на ЕС и още някои, но не знам кои точно.
http://www.mon.bg/left_menu/registers/vishe/registar.html - тук може да видиш в кои университети дипломите важат и в чужбина.

SuNsEt
08-25-2012, 19:33
Мерси много :)

MoulingRouge
08-25-2012, 23:44
Пак заповядай.

irrationalDecision
08-26-2012, 03:28
Приемат се във всички страни членки на ЕС и още някои, но не знам кои точно.
http://www.mon.bg/left_menu/registers/vishe/registar.html - тук може да видиш в кои университети дипломите важат и в чужбина.


Не ми предстои кандидатстване през тази учебна година, но ми е интересна темата ви.

Във връзка с горния цитат искам да попитам нещо. Може и да е тъпо, но все пак. Това, че дадените на сайта на МОН университети са акредитирани автоматично ли означава, че дипломите им са признати в чужбина?Акредитацията не е ли само предоставено (при това, както се вижда за определен срок) право на дадено учебно заведение в БГ да обучава за висше, със съответните специалности и степени? Но това не би трябвало да гарантира признаване на дипломата в чужбина. Нещо акредитацията и признаването на дипломата не ми изглеждат едно и също. Или? Акредитацията си я дават у нас и това прави призната дипломата на наша територия, ама дали и навън задължително я признават или се налагат различни доучвания.

bloodyF
08-26-2012, 08:58
акредитацията реално е разрешение на унито да действа, НО


Всеки гражданин, завършил висше образование в акредитирано българско висше училище, има право да получи признаване на дипломата си, както с цел да продължи образованието си, така и в случай, че желае да упражнява професията си в друга страна. Условията за признаване в двата случая са специфични за всяка отделна страна.

:)

SuNsEt
08-26-2012, 09:10
Което излиза,че ако искам да ми признаят дипломата в Испания(примерно) ,трябва да следвам някакви условия на страната,които моя университет би трябвало да изпълни ,за да ме признаят в Испания.Така ли??
Или просто въобще не ти приемат дипломата ами кандидатстваш по някакви техни си критерии?Макар ,че така излиза,че си само със средно образование(което също може да не вАжи).

bloodyF
08-26-2012, 09:17
ами не зная
обаче ще ти дам пример с леля ми
завършва икономика във ВТУ, отива в Португалия и мие чинии отначало.
след това кара някакви като приравнителни изпити в уни там и й дават някаква диплома, с която уж може да работи

по-скоро си е до университет, до специалност и до държава
аз примерно ще уча право
тоест ако ща на луната да ида, това право НЯМА как да го практикувам в друга страна, ако карам 5 години магистър тука
щото законите са индивидуални за всяка държава и няма как просто
ама ти ако учиш химия примерно и отидеш след 5 години в англия да вземеш докторантура или нещо такова, нали се сещаш, че химията си е една и просто е на различни езици, изкарваш си преведено копие и ако си окей с английския и си действаш..
поне според мен е така,

SuNsEt
08-26-2012, 10:10
Аз се чудя ,след като можем да учим магистратура в чужбина ,защо и дипломите ни да не се приемат в същата държава?Няма логика иначе.

bloodyF
08-26-2012, 14:23
щото уж се води че бакалавъра е общи приказки, докато магистъра е по-така,детайлно по специалността
поне тва е моята логика, може и да бъркам//

Furious?
08-26-2012, 14:28
снимки на хубавите абитюрентки и с роклите , които са си избрали . може и без тях

bloodyF
08-26-2012, 21:30
малко е рано за рокли лол

scrooper
08-26-2012, 21:53
Тук има някои от произведенията за матурата в аудио формат: http://myschoolbel.info/Pomagala/PomagaloDZI/Mp3_DZI/AudioDZI.html

SuNsEt
08-26-2012, 22:13
Тук има някои от произведенията за матурата в аудио формат: http://myschoolbel.info/Pomagala/PomagaloDZI/Mp3_DZI/AudioDZI.html

Ееее айде стига бееееее вярно лииии :D Егаааати якото! Много ,много,много ,мноооооого съм ти благодарна!

SuNsEt
08-27-2012, 16:13
Ехооо , училището наближава :D

Липсва ли ви?

marrcandy
08-27-2012, 16:41
Толкова много ме кефите!И аз завършвам тази година,но не знам какво искам да уча и съм изпаднала в огромна депресия.Ту исках журналистика,ту НСА с културизъм,ту връзки с обществеността, и още около 5 мога да изброя,но най-много се колебая между тези.Някой от вас насочил ли се е към тях? :))

marrcandy
08-27-2012, 16:42
Ехооо , училището наближава :D

Липсва ли ви?

аз лично не усетих кога мина ваканцията... :D

bloodfrozen
08-27-2012, 16:43
Изобщо не ми липсва даже. Особено като ми е известно, че покрай тия балове атмосферата в клас ще бъде много нагорещена. Необходима ми е психическа подготовка за предстоящите скандали, караници, злобарщини. Усещам, че ще бъде крайно мъчителна година. :D

SuNsEt
08-27-2012, 17:27
marrcandy ,аз едно време исках журналистика,но ако искам да я уча и да сполуча ,то трябва да е в чужбина,а нямам възможност.
Връзки с обществеността според мен е най-добрия вариант от тези,които каза.

bloodfrozen , и аз мисля ,че обстановката ще е нажежена. Отначало ще е някак вълнуващо за всички да видим как сме се променили, какво мислим за бала,за други глупости и веднага с първото входно и нещата ще се обърнат.


Между другото мислите ли,че ще ни дадат входни още първата седмица??? Госпожата по БЕЛ ни беше казала,че още от началото ще поне с контролни и тестове ... :(

pet1tety
08-27-2012, 17:40
Толкова много ме кефите!И аз завършвам тази година,но не знам какво искам да уча и съм изпаднала в огромна депресия.Ту исках журналистика,ту НСА с културизъм,ту връзки с обществеността, и още около 5 мога да изброя,но най-много се колебая между тези.Някой от вас насочил ли се е към тях? :))

Според мен ще е по-добре,ако запишеш или журналистика или връзки с обществеността.Защото на този етап в Б-я има по-добри условия за реализация на тези спициалности.А за спорта мисля,че в Б-я няма кой знае какво бъдеще, но това е лично мое мнение, не искам да те подвеждам все пак ти си решаваш.Това е съвет :)))


На мен училището ми липсва,липсва ми атмосферата в клас,съучениците, дори и учителите ,като знам ,че вече няма да мога да виждам всеки ден ми е някак странно,но това ще отмине.От друга старана пък не искам да почвам дск,мисля че не съм готова все още за тази крачка в живота ми т.е да завърша.Но пък и много искам да стана студентка :ДДДД
Абе и аз не знам изпитвам смесени чувства.....

pet1tety
08-27-2012, 17:43
Между другото мислите ли,че ще ни дадат входни още първата седмица??? Госпожата по БЕЛ ни беше казала,че още от началото ще поне с контролни и тестове ... :(

Да и нашата така ни каза и мисля,че ще го направи.Зависи много от г-жата....

SuNsEt
08-27-2012, 18:03
Еее да бе... дано нямам в петък БЕЛ,защото имам билет за еднодневна екскурзия ,която се пада точно първата седмица на 21ви... Пак добре,че започваме да учим на 18ти...

marilyn
08-27-2012, 19:23
Сладурчета, как ви се радвам като ви чета. Сега ми е странно, за мен няма 15 септември вече и като ви чета си спомням какво ми беше на мен миналага година по това време. Много успехчета от мен :-)

bloodyF
08-27-2012, 21:40
не ми липсва
не искам да почваме :/

UNITED2
08-27-2012, 23:26
БОЖЕ ГОСПОДИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ И! 5 ГОДИНИ ЧЕТА ПОДОБНИ ТЕМИ,А СЕГА Е МОЙ РЕД ДА ПИША В ТАКАВАААААА :cry:
Хора,не ми се завършва! Какво ще правим след 12 клас? :D
Животът свършва,край.. :D
Хич не ми се учи,хич не ми се завършва,блааа :D
P.S-Пуу всички сте решили какво ще правите след 12 клас,а аз съм такова неориентирано животно! :D
Вървят ми най-много психологията и философията,май ще си умра със средно :cry:

marrcandy
08-28-2012, 08:23
SuNsEt, pet1tety , благодаря ви :)

pet1tety
08-28-2012, 09:07
marrcandy няма нищо,пак заповядай..... :)

SuNsEt
08-28-2012, 09:38
Днес ще си пазарувам дрехи за училище,ще гледам да са с дълъг ръкав и разни такива ... Може и да има още жега,но трябва да се запася,защото през учебно време нито ще имам толкова пари,нито време.
Вчера ми хрумна идеята на първия учебен ден да отида с това,с което съм отишла в 8 клас... :D Обаче после се отказах ;д

Вие ще си купувате ли нови дрехи за училище?

sunman
08-28-2012, 10:57
Сега като 15-ти се пада в събота, ще се ходи ли? Или направо от понеделник се започва? :D

bloodyF
08-28-2012, 11:08
сънсет
трябват ми дънки и нещо връхно от сорта на жилетка
така че ,да, ще ги водя към разходи 15 септември, ама ще ходя да пазарувам другата събота :д

bloodfrozen
08-28-2012, 11:48
Сега като 15-ти се пада в събота, ще се ходи ли? Или направо от понеделник се започва? :D

На 17-ти ще е първият учебен ден, няма да е в събота. :D

pet1tety
08-28-2012, 16:28
Днес ще си пазарувам дрехи за училище,ще гледам да са с дълъг ръкав и разни такива ... Може и да има още жега,но трябва да се запася,защото през учебно време нито ще имам толкова пари,нито време.
Вчера ми хрумна идеята на първия учебен ден да отида с това,с което съм отишла в 8 клас... :D Обаче после се отказах ;д

Вие ще си купувате ли нови дрехи за училище?

И аз ще ходя да си купувам дрехи но сигурно другата седмица.Аз като се връщам от училище понякога влизам в магазите ако ми хареса нищо на витрината (и си купувам нещичко....ако ми хареса) :ДДД

kosder
08-28-2012, 19:11
Животът е гаден, няма да има последен 15 септември за нас :/ ;D

maximxxl
08-28-2012, 19:48
ееееееее верно ли, бе?!?! :\ що толкова кофти го измислиха?! исках на 15ти да почнем, както досега!!! пуу, чак ме е яд! кво толкова като е събота , нали отиваш там за има, няма 30 мин ...тцтццттц

SuNsEt
08-28-2012, 20:48
Защо ли имам чувството,че все нас ни прецакват като последен випуск от старата програма? :D

pet1tety
08-28-2012, 21:29
Ооо,това не е само чувство.Това е самата истина.... :Д

venivr
08-29-2012, 12:05
Що вас да ви прецакват като последен випуск от старата пограма?

realfantasy
08-29-2012, 15:12
И аз да се присъединя към темичката :D Въпрос : Ако някой е от Варна знаели дали вече по магазините са пуснали есенни дрешки ? <3

Thrombocyte
08-29-2012, 17:02
Ден като ден - ще се пие бира и ще се заглеждат прокурорски девойки на някое клюкарско барчИ по центъра.

bloodyF
08-29-2012, 17:25
Ден като ден - ще се пие бира и ще се заглеждат прокурорски девойки на някое клюкарско барчИ по центъра.

:lol:

нашата класна може да я сменят и ни е напрегнато, щото повечето (изключвам тези, които обичат да не идват на училище и да спят до късно) си я харесваме
от една страна ми е яко , щото ако я сменят няма да имам проблеми с отсъствията сигурно, ама от друга ще ми липсва
все тая
в петък ще излизам с класа ми :Д
дано мине добре и да са се променили, въпреки че повечето вероятно няма да дойдат..

иначе днеска цял следобяд четох, да не повярва човек и ми остана само 1 част от Светилника
бавно чета, ама имайки предвид, че не съм чела лятна книга от 4ти клас е супер.. :Д
ако я прочета до 3-4 дни ще може да напиша и някоя тема..надъхах се преди, дано ми дойде музата и успея да си я напиша сама
стискайте палци :Д

maximxxl
08-30-2012, 12:53
Изобщо не ми се мисли за училищее, защото след 2 дена заминавам на морееееееееееееееееееееее ее! (dance) ^_^ :)))) от 1ви до 9ти на Албенаа ^.^ (happy)

scrooper
08-30-2012, 12:56
Според мен пък колкото по- късно почнем, толкова по- добре, дори и да е за сметка на символичния 15-ти септември.

SuNsEt
08-30-2012, 14:53
Мда...всяка година започваме на 15ти ,та хайде сега за 1ви и последен път да започнем на 17ти! :) :) :)

granger
09-01-2012, 07:13
Някой прочел ли е нещо at all, аз сега започвам препрочитането на Тютюн,че я зарязах доникъде , а иначе нямам време от тея курсове. Направо побърквейшън.

pet1tety
09-01-2012, 07:24
И аз в момента чета "Тютюн" имам още към 100 страници и днес мисля да я свърша вече.
А иначе прочетох:Железният светилник на Талев;Септември на Гео Милев; и на Йордан Йовков творбите.....

SuNsEt
09-01-2012, 10:44
Прочетох Железния светилник и Тютюн 1ви том. На 2ри том в началото съм,обаче ми е мноооого скучно.Опитах се да гледам филма и заспах 2 пъти на него :D Не дочаках края... ;д
Иначе за останалите творби ... не съм сигурна,че ще ги прочета до 17ти септември,защото са или стихове,или разкази,а това се чете бързо.

Вие сте почнали уроци вече??? В смисъл...ако е по история разбирам...ама ако е по нещо друго...уау.
Аз ще почна чак от октомври месец частни по английски. Пък по БЕЛ не са ми особено нужни и за това ще ходя само ,когато имам затруднения в нещо.По същия начин и по математика,както по БЕЛ. :)

пп: надявам се философията да не ме прецака тая година,че учителката ми е една патка...

pet1tety
09-01-2012, 11:16
Аз няма да ходя на уроци нито по история,нито по БЕЛ сама се подготвям.Допитвам се до г-жата,ако нещо не ми е ясно.Правя си темити по история,уча с най-малки подробности владетелите,събитията,реша вам тестове,гледам и филми.И по БЕЛ общо взето е така. :D Засега системата ми е успешна,но ще видим..... :D

SuNsEt
09-01-2012, 11:39
Супер! Пожелавам ти да се представиш успешно на матурите и приемните изпити!

Госпожата ми по БЕЛ в даскало казва,че едно време никога не е било така,както е сега . В смисъл...да се дават толкова пари за уроци. Самите учители убеждават учениците ,че са им нужни уроци .Всичко се върти около парите и хора,които си знаят нещата и се справят създават впечатление у себе си ,че е точно обратното и не биха се справили без помощ.
Даже в 11 клас в час по английски исках да попитам госпожата нещо свързано с матурите и тя ми каза "За такива неща си има частни учители и школи,какво ме занимаваш?" ...wtf

scrooper
09-01-2012, 12:39
На някои учители просто не им се работи, не са мотивирани. И всяка гледа как да ти препоръча колежката си за частна учителка. Има случаи за ходене на уроци просто за да си в добри отношения с даскалицата, а не защото имаш нужда или пък частната учителка е добра.
И все пак по- добре уроци, отколкото тотално затъпяване при някои индивиди.

bloodyF
09-01-2012, 16:32
ще се записвам на уроци по БЕЛ в понеделник
дано има свободни места
по английски нищо няма да правя, може някой тест да реша
по история сама уча, учебници, тва-онова
само трябва да е по-редовно, ама като почнем да ходим на училище влизам в ритъм и почвам

някой има ли втори том на Димитър Саздов? /зеленият/

kosder
09-01-2012, 19:12
Като сте почнали да се хвалите и аз да се изтъкна ;D Свърших "Тютюн" и почвам "Железният светилник".

pet1tety
09-01-2012, 20:16
Благодаря ти SuNsEt.И аз ти пожелавам успешно представяне на матурите и приемните изпити!Също и на всички други.....

Нашата г-жа по БЕЛ ни убеждава точно в обратното. Казва ни ,че не е нужно да даваме сумати пари за частни уроци,като тя може да ни даде база от същите знания.Явно учителете ни са много различни и имат много различни убеждения.А и може би твоята г-жа не и се занимава както казаха и преди време, а може и някой учители да си имат система с която си препращат ученици и така печелят.... :ДДДДД Много зависи от учителя и неговата нагласа към учениците.

bloodyF дано има свободни места и да те вземат.Пожелавам ти успех.А твоите теми горе/долу колко са големи?

bloodyF
09-01-2012, 20:25
дано :/
ох, ми много :Д
първата я почнах (за траките) и горе-долу 1/4 ми е 4 листа малък формат :lol:
като я приключа ще кажа със сигурност

pet1tety
09-01-2012, 20:32
окей,че моите стават големички,засега съм направила към 10 теми и са 4-5-6 листа голям формат едната......сега като почнем училище ще ги дам на г-жата да видя тя какво ще каже,и ако има нещо да го поправя..... :Д

SuNsEt
09-01-2012, 23:59
Ама вие пишете тема,тип историческо есе и после го научавате ли,какво? Стана ми интересно :D

pet1tety, моята по БЕЛ попринцип е една от най-добрите в даскало и ми е любимата преподавателка. Тая по английски ме дразни,дано да я сменят ;д

bloodyF
09-02-2012, 01:29
боже, 10 теми
аз вадя инфото и го пиша като точки с подробности, даже не е баш тема
демек плановете ми са ~5 страници г.ф.
демек темата ще стане..10..

ssh
09-02-2012, 09:45
да се включа и аз относно темите по история..4-5-6 листа ми се струва малко, моите, които си купих готови са около 10 страници едната (печатни ест). А вие докъде стигнахте с ученето им, защото аз все си мисля, че изоставам? :D

pet1tety
09-02-2012, 09:46
Ама вие пишете тема,тип историческо есе и после го научавате ли,какво? Стана ми интересно - Ами да това правим :Д
Дано да ви я сменят англичанката.... :ДДД

Аз някой теми ги бях направила още като ходихме на училище.И г-жата каза,че съм се справила страхотно за този обем от страници,че съм ги развила много добре и не съм пропуснала факти. Също ми каза, да не разтягам много локуми,а да подбирам много внимателно думите с които се изразявам....и за това ги правя към 5/6 стр.

А и на мен не ми е проблем да ги развия още ,аз като знам фактите мога да си ги перефразирам без проблем.....
На мен също ми се струва,че изоставам с ученето......аз първо мисля да си направя всички теми и след това да се заема сериозно с ученето им......

lisi4ety
09-02-2012, 11:02
Мда...всяка година започваме на 15ти ,та хайде сега за 1ви и последен път да започнем на 17ти! :) :) :)


Не е вярно!!!!

Браво бе, никой ли не помни, че първият ни учебен ден в първи клас беше точно 17.. Разочаровате ме! Вижте колко по-сантиментално и емоционално е сега ;д

SuNsEt
09-02-2012, 16:09
:D :D :D Значи всичко е съдбоносно и така ни е писано ! :D

kosder
09-02-2012, 17:20
Ба като гледам, че вече сте почнали с темите се отчайвам :/

pet1tety
09-02-2012, 21:49
И защо се отчайваш?

sunman
09-03-2012, 08:16
Някой мисли ли да следва Английска филология??

kosder
09-03-2012, 09:10
И защо се отчайваш?Защото не ми се вижда много времето,a пък аз още не съм почнал ;D Ама мой проблем си е това :-0

SuNsEt
09-03-2012, 13:19
А хора, някой знае ли от къде мога да видя кои автори се изучават първи срок и кои втори?С други думи казано , каква е програмата по литература и с какво ще започнем.
http://www.scribd.com/doc/6991496/-12- тук има първо и второ равнище,но какво означават те? Да не би да са профилирани и непрофилирани паралелки? Ако забелязвате има по-дебела черта водоравно по средата на произведенията. Това може би е разделението за 1ви и 2ри срок,но ако е така ,то за 1ви срок в непрофилирана паралелка по БЕЛ се изучават само 4 автора и то са само стихове.

Та значи да разбирам ли ,че ще вземем първо Смирненски,после Гео Милев и тн в този ред?

marrcandy
09-04-2012, 07:56
Аз пък съм решила да не чета тютюн и светилника,а да им изгледам филмите.Не знам, ще ви кажа дали съм разбрала нещо.ПАдам си мързел малко,пък моя приятел така направи миналата година и всичко му беше окей.

YouAteMyHeart
09-04-2012, 11:59
Аз пък съм решила да не чета тютюн и светилника,а да им изгледам филмите.Не знам, ще ви кажа дали съм разбрала нещо.ПАдам си мързел малко,пък моя приятел така направи миналата година и всичко му беше окей.

Хаха не си само ти! Гледах, че в замунда го има Тютюн и го свалих. Опитах се да чета книгите, но към края на 1ва част ми дотегна. Надявам се, че няма много разлики с филма.

SuNsEt
09-04-2012, 20:32
Ами...няма кой знае какви разлики,но нещата се случват много бързо във филма.Аз лично както казах по-рано заспах на 2 пъти и така и не го доизгледах целия :D

YouAteMyHeart
09-04-2012, 20:40
В началото започна интеросно 1ви том и реших, че няма да имам проблеми, но към края вече става мнoго досадно и действието се развива прекалено бавно.Ще пробвам да изгледам филна преди да започне у-ще, а после през годината ще прочета и 2ри том.Нищо чудно да се падне точно Тютюн на матурата. :D хаха

pet1tety
09-04-2012, 21:27
Лично на мен много ми хареса "Тютюн".Книгата е страхотна.Почти всичко ми бише много интересно,но имаше и места на които ми бе скучно.(Но като цяла се учудих от себе се за краткия срок в който я прочетох.) :Д Ако на матурата се падне "Тютюн" ще е стахотно!Има толкова много неща за които може да се разсъждава.

SuNsEt
09-04-2012, 21:32
Предпочитам 'Железния светилник' ...на мен пък тя ми беше суууупер интересна. Даже мисля да прочета останалите части.

Макар,че при 'Тютюн' има доста неща ,които Ирина преживява,които и аз съм преживяла или съм си мислила доста задълбочено.Въпреки това ...тази цялата конспиративна част свързана с политиката,фабриката и предателите ми е малко множко...

pet1tety
09-04-2012, 21:42
На мен също "Железният светилник" ми беше супер интересен.
И аз намерих общи черти в моя и характера и преживявянията на Ирина....... и не знам и двете ми бяха старшно интересни, и по двете мога да разсъждавам супер многоооо........ :Д

Wednesday666
09-05-2012, 07:26
Само на мен ли ми беше адски тъп светилника? 8-)
Нямах търпение да свърши, макар че чета друга част от тетралогията в момента :)

"Тютюн" ми стана любимата книга, прочетох я буквално на един дъх.

Fairynicolette
09-05-2012, 08:09
И на мен "Железният светилник" ми беше много интересен.Сега се чудя дали да почвам с Тютюн или да гледам само филма и да прочета резюмето :?

pet1tety
09-05-2012, 08:54
"Тютюн" ми стана любимата книга, прочетох я буквално на един дъх.

+1 Страхотна е !

pifiella
09-05-2012, 17:47
"Тютюн" ми стана любимата книга, прочетох я буквално на един дъх.

+1 Страхотна е !


И на мен ми е любима!
Още 12 дни и айде началото на края започва!

bloodyF
09-05-2012, 20:22
пифи стига де
аз го заебах светилника :Д
почнах 50 нюанса сиво, та после през дупЕто да ми излезнат и тютюна, и светилника..
ЗАЩО НЕ УЧИМ ЕРОТИЧНИ РОМАНИ В УЧИЛИЩЕ МАМКА МУ :д

kosder
09-05-2012, 20:28
пифи стига де
аз го заебах светилника :Д
почнах 50 нюанса сиво, та после през дупЕто да ми излезнат и тютюна, и светилника..
ЗАЩО НЕ УЧИМ ЕРОТИЧНИ РОМАНИ В УЧИЛИЩЕ МАМКА МУ :дЕ "Декамерон" имаше наклонности на романтична книга ;D

Horrificus
09-06-2012, 06:09
сега завърших 12 клас и взех матурите без никъв проблем. не съм чел нито 1 книга нито съм гледал филм ... матурата е гига лесно, нищо, че тази година беше по-трудна от 2011

pifiella
09-07-2012, 17:47
Иве,еротични романи в училище?!
Не помните ли, какво беше в 8 клас, когато учихме половите системи по биология! Не знам при вас как е било,но при мен беше АД, разбира се направен от момчетата. :D Та за нищо на света не искам пак да им слушам умозаключенията...
Та по тая тема, ако не стана доктор, някой знае ли къде се учи сексология, МОЖЕ ДА СЪМ НОВАТА КОБИЛКИНА... :D

bloodyF
09-07-2012, 18:13
:lol:
учи психология и специализирай
а за половата система-същата работа беше и при нас

pifiella
09-07-2012, 18:21
:lol:
учи психология и специализирай
а за половата система-същата работа беше и при нас

E гОема си, гледай как веднага се сети, а аз се чудих, ли чудих какво се учи!

SuNsEt
09-07-2012, 20:57
Ние имахме биология на немски...госпожата имаше меко 'р' и всеки път като кажеше кхххъв (кръв)и се попикавахме да се хилим. :D

lifelesscorpse
09-09-2012, 21:58
Леле, вече и аз официално съм 12-ти клас...
Направо не мога да повярвам кога мина времето. Вчера бях стреснато мъниче пред страшните врати на училището, а сега - готвя се за матури, балове, кандидатстване и какво ли още не...
Малко късно се разписвам в темата, но сега чак я видях.
Аз честно казано мисля да не си давам хич зор за матурите, защото те реално не играят никаква роля при кандидатстването ми - нито по БЕЛ, нито свободно избираемата :D
Което си е облекчение, но пък имам да ходя на други курсове и става една...
Интересно ми е да видя какво ще замислим с моя клас за края на годината, защото честно казано не ми се ходи изобщо на този бал. Не за друго, а заради чалгата, прекомерно силното желание на всички да изпъкнат и куп други глупости.

Thrombocyte
09-10-2012, 09:39
Ей, ей! Да си имаме уважението - за мен лично Биологията винаги е била по-интересна от драсканиците на депресивните ни литературни дейци.
За жалост, тъй като до някаква степен ми се отдава да "тегля" локуми и да симулирам дълбокомисленост, учителката ми по БЕЛ има болната амбиция за отлична оценка на матурата (далеч не споделям нейните възделения).

SuNsEt
09-10-2012, 11:14
На мен пък литературата абсолютно винаги ми е била най-най-най-интересния предмет. Учителките ми бяха супер интересни и обясняваха много готино,както и сегашната-тя ми е любимка.Вдъхва ми респект и...абе много си я обичам. Учителките по БЕЛ ,които са ми преподавали може би бяха единствените,които повярваха в мен.

Ох...искам да ви се оплача от себе си :( ! Сигурно вие сте много добри по английски и няма от какво да се притеснявате,обаче аз...съм трагедия! Едно време много ми вървеше тоя език ,обаче от 5 години нямаме свестен учител и много изостанах.Сега съм решила това да ми е втората матура,а вчера направих матурата за 2012 и от 35 въпроса имам 20...А при частта с изреченията съм запазила смисъла,обаче времето постоянно ми е грешно. Ще се ходи на уроци И на самоподготовка якооо :(

bloodyF
09-10-2012, 14:09
сънсет, що не караш по нещо друго?
мен английският ми е много добър , а математиката средна и затова си избрах английски..

pifiella
09-10-2012, 14:17
И аз като Сънсет обичам литературата. Винаги съм имала уникални учители по бел. Хора, чието призвание е да преподават. Винаги са ме вдъхновявали, разбирали и подкрепяли и разбира се, очакват от мен 6 на матурата :D и аз ще се постарая!Първата ми учителка по бел ( 5-7 клас) откри "таланта" в мен и ме помоли да участвам в "Моите детски мечти" с есе и аз приех. Написах нещо за 1 ден, дадох и го и спечелих 1-во място. Оттогава вярвам в себе си!
Аз размислих за медицината, на пук на ученето ми през цялото лято на теми, задачи и други глупости, се отказвам. Просто тази сутрин се събудих и видях живота си по друг начин, не като лекар(въпреки, че това ми е детската мечта). Понякога се чудя от къде ми се роди тая идея в главата. Може би от невинните ми детски виждания, че искам да помагам на хората, да съм самаряника.... Много странно се чувствам, все едно погребвам част от съзнателния ми живот, през който съм си мечтала за лекарската професия,виждала съм се как завършвам, как протича животът ми... Сега си давам сметка, че аз се самонавивах, че мога да го постигна,нахъсвах се сама,че от мен ще излезе, едва ли не, Господ... Е да,ама не.
Тази нощ почти не съм спала и си задавах въпрос, след въпрос -какво всъщност искам да правя, само аз, без да вземам под внимание родилския натиск, мненията на другите хора и май ми се изясни мозъкът. След снощния психоанализ, който си "ударих", реших, че трябва да правя това, което ми се отдава най-добре, което правя с удоволствие и се самозабравям като го правя, а то е да пиша. Окончателно го реших - ще се пробвам в СУ(журналистика или ВО)...
Сега остава да кажа на майка ми:" Мамо,дъщеричката ти няма да става хирург, а журналист на свободна практика, не се притеснявай за мен,ако не си намеря работа след като завърша ще започна да се продавам... :D Ако оживея, ще ви пиша пак!!! :*
Извинявайте, че ви занимавам с моите главоблъсканици, но си ви чувствам близки...

Thrombocyte
09-10-2012, 17:11
Пифиела, "лог"-нах се само, за да изкажа адмирациите си и да се опитам да опиша колко съм запленен от словоизляението Ви, но след 10-15 написани реда изтрих всичко и реших да остана с най-основото, най-чистото и най-искреното - "Давай напред! :)".

gabi_94
09-10-2012, 19:47
Изобщо ама изобщо си нямам идея какво да уча. Абсолютна каша ми е в главата. Ако говорим за мечти - моята винаги е била и винаги ще остане да пея на голяма сцена. В един момент исках да уча в академията поп и джаз пеене, ноооо след това се замислих и реших, че ми трябва нещо по-стабилно, че хората очакват повече от мен и че умствения ми потенциал трябва да се оползотвори за нещо друго. Та сега съм супер неориентирана. Мислех си за филология и по-точно скандинавистика, предвид факта че бях два пъти във Финландия и се запознах доста с начина на живот на хората там, езика и т.н. Толкова се чувствам привлечена от тази страна, че само заради нея бих записала скандинавистика. Мислех си и за МИО, не съм обаче сигурна, че ще ми хареса. Друга евентуална възможност е и туризма. Не знам доколко обаче представите ми се разминават с действителността. Хаос, хаос в и без това обърканата ми главица... За бала изобщо не мисля. Ако някой ми прочете излиянията може и даде някакъв съвет относно трите неща, които съм споменала. Изобщо събирам всякакви мнения :)

ParadOx
09-10-2012, 19:57
Изобщо ама изобщо си нямам идея какво да уча. Абсолютна каша ми е в главата. Ако говорим за мечти - моята винаги е била и винаги ще остане да пея на голяма сцена. В един момент исках да уча в академията поп и джаз пеене, ноооо след това се замислих и реших, че ми трябва нещо по-стабилно, че хората очакват повече от мен и че умствения ми потенциал трябва да се оползотвори за нещо друго. Та сега съм супер неориентирана. Мислех си за филология и по-точно скандинавистика, предвид факта че бях два пъти във Финландия и се запознах доста с начина на живот на хората там, езика и т.н. Толкова се чувствам привлечена от тази страна, че само заради нея бих записала скандинавистика. Мислех си и за МИО, не съм обаче сигурна, че ще ми хареса. Друга евентуална възможност е и туризма. Не знам доколко обаче представите ми се разминават с действителността. Хаос, хаос в и без това обърканата ми главица... За бала изобщо не мисля. Ако някой ми прочете излиянията може и даде някакъв съвет относно трите неща, които съм споменала. Изобщо събирам всякакви мнения :)

И аз така се лутах между различни специалности и накрая получих просветление :D
Има още малко време, мисля, че ти най-добре си знаеш. Може скандинавистика, а после да отидеш в някоя скандинавска държава и там да учиш музика/пеене... МИО-то и всякакви неща свързани с икономика са ми крайно противни, така че не мога да кажа нищо
За бала не се бой и аз още не го мисля много, не си единствена :D

pifiella
09-10-2012, 20:26
Здрасти Габи и аз съм Габи :D
Мнение(колко е компетентно и на място, ти сама ще решиш :) ) мога да ти дам за МИО, защото аз уча в икономическо и съм запозната горе долу. Като цяло МИО ти дава много широко поле на действие,светло бъдеще и добро заплащане, но само ако ти се учи от сърце. Това е специалност(в частност икономиката), която трябва да се разбита и да се учи с желание. Невъзможно е, да не ти се занимава с икономика и да го учиш, да слушаш лекции, които не разбираш, пък да не говорим как ще се вземат изпити,от които си нямаш и представа. На фона на икономическата ни криза е прекрасно, човек да разбира какво се случва с икономиката,а не да гледа като "теле в железница". Ако си търпелива и предвидлива, отдават ти се сметките, логическите задачи,владееш отлично език и си готова да се "заровиш" в макро и микроикономики,давай смело напред,без да се замисляш!
За туризма да кажа нещо. Харесва ми много като специалност и последващото развитие не е никак лошо. Всички се надяваме България да се развива в бъдеще,а именнно туризмът е свързан с бъдещия просперитет на милата ни родина. Ако обичаш да пътуваш, да работиш с многоооо хора,да говорш без да спираш, да организираш и координираш хората и си на "ти" с пространственото ориентиране,давай тогава!
А за скандивинистиката си нямам и на идея къде и как можеш да се реализираш после, за България говоря...
Затвори си очите, забрави всичко и си запитай: Какво всъщност искам АЗ,а не някой друг. Къде се виждаш след 10 - 15 години. Щастлива с това, което сама си си избрала или неудовлетворено и объркана от живота? Помисли си хубаво,имаш цял един живот пред теб!

pifiella
09-10-2012, 20:31
Пифиела, "лог"-нах се само, за да изкажа адмирациите си и да се опитам да опиша колко съм запленен от словоизляението Ви, но след 10-15 написани реда изтрих всичко и реших да остана с най-основото, най-чистото и най-искреното - "Давай напред! :)".


Оууу не знаех,че мога да въздействам така на хората, радвам се. Благодаря ти, Тромбо и на "ти", следващият път! :)

scrooper
09-10-2012, 20:48
pifiella, милата! Не е късно за решението ти, но язък за темите.
Добре че винаги ме е мързяло да се задълбочавам в Биологията и Химията. Иначе медицината е супер перспективна, но просто не е за всекиго.
Аз пък избрах нещо, което включва част от таланта ми (рисуване и въображение) и е малко или много отъпкан от майка ми път- Архитектурата. Не е особено доходоносно в момента, но е по- добре от това да стана художничка...
Охх, притеснявам се, че с това, което ще правя с удоволствие, едвам- едвам ще се издържам...

pifiella
09-10-2012, 21:09
То да бяха само темите,а аз и задачи, но така е по-добре. :D Вместо да бях влязла, да не ми издържи романтичната натура на напрежението и да се откажа, когато вече съм стигнала до някъде.
В последното ти изречение се съдържат двата парадокса на днешната младеш - УДОВЛЕТВОРЕНИЕ И ПАРИ. За съжаление е така, много малко са хората, които постигат такъв баланс. Ако тръгнем да гледаме коя е най-доходоносната професия всички да сме банкери,лекари и адвокати... Не ми е песно да го кажа,но майната им на парите,не знам какво ще постигна,как ще ми се развие животът, дали ще имам пари да си плащам сметките,но ще правя това,което ми харесва и ме изпълва с живот.
А и архитектурата е велика наука, не е за подценяване и ако не тук, то в чужбина ще успееш.
Общо взето аз съм на мнение, че ако човек прави това, което му харесва, той ще успее, самата мисъл за това, че си постигнал удолетворение с дейността си, те зарежда с позитивизъм и желание да натриеш носовете на всички,които ти казват......пфф няма смисъл от това,глупаво е,безперспективно е... Е, аз казвам на такива хора, че аз ще успея,макар и с журналистика, ти ще успееш като архитект, всеки ще успее с всичко, стига да го иска, не само заради престижа и парите, а заради самият себе си!

ParadOx
09-10-2012, 23:24
Не ми е песно да го кажа,но майната им на парите,не знам какво ще постигна,как ще ми се развие животът, дали ще имам пари да си плащам сметките,но ще правя това,което ми харесва и ме изпълва с живот.

Харесва ми как разсъждаваш, но мисля, че ако се занимаваш дори с това, което желаеш, а взимаш заплата примерно 400-500лв., с която няма да ти е много приятно да живееш и това, което ти е било най-мечтаната професия може да стане дори досадно и омразно, когато виждаш, че не си добре оценен :)

pifiella
09-11-2012, 08:45
Харесва ми как разсъждаваш, но мисля, че ако се занимаваш дори с това, което желаеш, а взимаш заплата примерно 400-500лв., с която няма да ти е много приятно да живееш и това, което ти е било най-мечтаната професия може да стане дори досадно и омразно, когато виждаш, че не си добре оценен :)

Прав/а си! Парите или по-точно липсвата им, озлобяват човека и той забравя за всичко. Съмнението винаги ще го има,но все пак всички се стремим да надхвърлим възможностите си и за този период от живота ни е хубаво да мислим само положителни неща. Аз не поставям парите на първо място нито в мислите и идеолигията си, нито в целите, но все пак те са средствата за постигане на нещо в този живот...

Не се знае и може би, аз ще съм новата Ани Салич :D(сарказъм)
А в най-лошият случай ще направим следното: Scrooper ще рисува,Адашката Габи ще пее, а аз ще пиша стихове,вицове и всички ще сме на един площат...и ще си се забавляваме докато събираме стотинки...