PDA

View Full Version : Сертификати признати в цяла Европа



stone4
07-15-2012, 13:43
Здравейте , могат ли тези курсове за сертификат да ни осигурят работа , напоследък станаха доста популярни , мисля да си изкарам сертификат за език и компътри.Вие какво мислите ,какви други видове сертификати има ?

vladislavcheto
07-16-2012, 07:24
За компютри не знам дали има,но за езици има едни на Cambridge - C1,C2,C3.Можеш да вземеш SAT или TOEFL,ма за тях не знам къде се признават.IB диплома може да е също от значение..По френски има един сертификат DELF,признат в цяла Европа,по испански е DELE,по немски сертификат от Гьоте институт в София,всичките важат..

alleyy
07-16-2012, 16:16
Какво представляват тези сертификати, че отдавна се чудя , и трябва ли да имаш висше или ?

stone4
07-18-2012, 08:39
не , не трябва висше аз точно за това се чудя дали да се записвам ..

perry_the_platypus
07-18-2012, 09:04
Всеки сертификат за език ще ти е от полза. :)

Je7
07-18-2012, 09:06
За компютри не знам дали има,но за езици има едни на Cambridge - C1,C2,C3.Можеш да вземеш SAT или TOEFL,ма за тях не знам къде се признават.IB диплома може да е също от значение..По френски има един сертификат DELF,признат в цяла Европа,по испански е DELE,по немски сертификат от Гьоте институт в София,всичките важат..

C3 няма....
за немски - DSH, TestDAF, sprachdiplom

commonsense
07-18-2012, 09:18
Сертификати по езици вземат най-често ученици, които желаят за учат висше в чужбина и този документ удостоверява пред университета, че те знаят езика и могат да се справят с чуждоезиковото обучение. На други сертификата им е нужен при кандидатстване за работа, изискваща стабилни знания и свободно ползване на езика.
Някои сертификати имат давност (2 години), други са за цял живот. В зависимост за каква цел ти трябва е нужно внимателно да се подбере най-подходящият.

bloodyF
07-18-2012, 09:29
Здравейте , могат ли тези курсове за сертификат да ни осигурят работа , напоследък станаха доста популярни , мисля да си изкарам сертификат за език и компътри.Вие какво мислите ,какви други видове сертификати има ?


сертификати има за всичко почти
естествнено,че може да ти осигурят работа-има за фризьори, готвачи, маникюристки и т.н.
този сертификат за компютри е различен от това да си ИТ специалист и няма как да стане да си намериш работа в някаква голяма фирма като ИТ специалист само с 1 курс
за езици има работа..било то испански,немски,френски,ан лийски, чувала съм че в някои езикови школи наемат преподаватели (млади) имащи такива сертификати


сат и тоефл няма НИКАКЪВ смисъл да ги взимаш, те са за прием в чуждестранни унита и никой няма да ти даде бонус за това, че си го изкарал примерно
+че сата мисля, че има 2 год. давност

колкото повече езици знаеш,толкова по-=добре
и определено ако учиш висше ще ти е по-добреплатена работата
то без висше и сервитьор/ка можеш да станеш, ама това ли искаш наистина?!

vladislavcheto
07-18-2012, 09:36
Всъщност,ти не каза за какво точно ти трябва /обучение,работа/...И също така,щом питаш тук,нещо ми говори,че не знаеш много езици.На колко си и какви езици знаеш?

Hayashi
07-18-2012, 09:40
По английски сертификатите на Cambridge вършат най-добра работа, защото са доживотни и не изтичат след 2-3 години. Съответно може да се насочиш към FCE или CAE в зависимост от нивото ти на езика.

За компютри - в смисъл на компютърна грамотност ли? За това май се кара курс, който между другото е елементарен и всеки млад човек би могъл да го вземе.

stone4
07-18-2012, 15:51
не мога да кажа ,че знам езика на много високо ниво , но имам представа все пак го уча 12 години :Д , имам желание да си изкарам такъв сертификат за език , който е надежден признат навсякъде, тъй като не знам дали ще продължа да уча след 12 ,не виждам смисъл от това да уча нещо в България с това наше образование ,което е ... как да кажа глупост,загуба на пари и нерви , както и да е ... bloodyF имал ли представа какви са цените за курса и какви други курсове може да запишем освен гореспоменатите.