PDA

View Full Version : матура математика и прием в ТУ Варна



teendeni
07-15-2012, 13:55
Здравейте! 11 клас съм и от сега съм си решила, че искам матурата ми да е по математика, защото в това най ми върви. Но всички ми казват че колкото и да съм добра матурата била много трудна и ще ми изиграе лоша шега и вече почнах да се колебая.. моля ви някой да сподели мнение .. Освен това искам след 12 клас да кандидатствам в ТУ- Варна и проучих, че се влиза с изпит по математика.. и няколко човека ми казаха, че ако матурата ми е по мат и изкарам над 5 50 ще ме приемат направо без да държа този изпит.. така ли е? Също се притеснявам ако вляза в университета, че ще ми е много трудно, защото там се учи само програмиране и информационни, а аз нямам много часове по информационни и въобще се чудя като вляза трябва ли да знам как се работи с някои основни програми..? Някой, който учи в ТУ моля да сподели мнение трудно ли е.. и какво по точно учи там и кой основни програми ?
Благодаря предварително!!

angel4eto17
07-15-2012, 17:34
Аз тази година кандидатствах в ТУ София и относно матурата по математика - можеш да кандидатстваш с нея, но всеки университет определя как да стане това. В смисъл - в ТУ София кандидат-студентският изпит за самия университет се умножава по 3 при балообразуването, а оценката от матурата по математика - по 2,8 и от там ти се смъква балът. Трябва да провериш в сайта на ТУ Варна по колко се умножава при тях оценката от матурата, но предполагам, че ще е по същия начин.