PDA

View Full Version : Грознопис



lolly94dolly
07-15-2012, 15:51
Здравейте,
Аз съм 12 клас и започвам уроци за кандидат-студенстските изпити. Проблемът ми е, че пиша доста грозно. Трябва ми съвет. Направо съм отчаяна. Аз си мисля, че пиша четливо, ако не хубаво, ама явно никой друг не го разчита. Учителката ми отказва да ми проверява домашните. Някой може ли да помогне?

пAteNцЕ
07-15-2012, 16:06
Старай се повече,промени почерка си ;) e аз къде рисувам,една нормална хубава буква не мога да напиша :D пробвай се по-печатно ако искаш, дори можеш да разгледаш нещо свързано с калиграфията(за вдъхновение)

OnlyGirl
07-15-2012, 16:13
Пробвай печатно и прави много упражнения.

LoupGarrou
07-15-2012, 17:59
+ 1 към горното мнение. Оставяй мястото между буквите където е възможно, ако ме разбираш. Тоест, когато пишеш вдигай писеца преди следващата буквата, а не преминавай направо в нея. Ако трябва си измисли нов "шрифт" на буквите, който ти е по-удобен. Вместо "m" да пишеш "т" и тн. При мен се получава интересен феномен, пиша "m" и "т", спрямо това къде се намира в думата и кой е предхождащият звук/буква.

Бтв, тренирай като пишеш на чисто бели листи, защото е много тегаво. На изпитите в СУ ти дават такива листи и е голяма мъка, когато пишеш грозно и кривиш почерка.

Amore-Mio*
07-18-2012, 14:19
Идеята за калиграфията е добра, но трябва да се съобразява с изискванията на МОН. Тъй като миналата година почерка на определени букви ми беше подобен на калиграфия , не мога да го обясня точно, но ми направиха забележка преди една олимпиада по български език и литература. Според изискванията на МОН това не е било начина на изписване на тази буква. При мен беше "Е", та се наложи лекичко да я променя.

Иначе просто се старай повечко.
Лично аз такъв проблем не съм имала. От както се помня си имам хубав почерк. Даже класната ми ми беше направила комплимент, че пиша като калиграф. Измисляй си собствен шрифт и се старай , и ще видиш колко хубав почерк ще си имаш след време. Стига да имаш желание.

DanieLa_SmiLe
07-18-2012, 15:11
Старай се да изписваш буквите четливо, защото в противен случай грознописът ще ти изиграе лоша шега.. От личен опит го знам, една приятелка на братовчедка ми преди три години е кандидатствала в МУ-Варна и доколкото разбрах не са й разчели темата по биология и са я анулирали.. после не знам какво беше правила, май е опитала следващата година и сега учи медицина. (Всички знаем колко грозно пишат докторите ;д , но за да станеш доктор трябва да влезаш в университета,а за да влезеш трябва да ти разчетат :д и момичето е положило усилия и всичко се е наредило както трябва)..
А ти какво ще кандидатстваш? Ако е нещо с литература, почеркът (според мен) е изкл. важен! Така че действай! Упражнявай се и ще пропишеш четливо :)