PDA

View Full Version : Please, help my!



posveteniat
07-15-2012, 17:38
!!! Внимание, темата е дълга !!!

Много съм объркан, моля, помогнете!

Проблемът е следният:

От природа съм си слаб ученик. Сега станах 11 клас, и се притеснявам, чудя се и се мая, и не мога да реша какво да правя.

Напълно сериозен съм, така че ако не одобрите историята ми, живи здрави...

Аз съм циганче от провинцията на 16 и както се досещате с образованието не съм много много (у редовете) както се казва.

Тъй като много съм боледувал като малък, пък и в основното селско даскало, в което ме пращаха нашите не се притесняваха кой какви обноски има, дали някой от децата разбират изобщо нещо в у-ще.

Та, както и да е, завърших основното с 3.75. Имах и още имам желанието да следвам, (но да не се лъжем, оставаха ми 4 г., в които нямам основата, как ли ще продължа нататък.. Пък и още един голям факт да не следвам са парите. Не се оплаквам, нищо че живеем оскъдно, но надали мама и тати ще намерят средства за следването).
Иии, се преместих в една гимназия, в която след 12 клас ти дават и някаква професия. Аз избрах от възможно 3; ДВГ; нещо си за секретар; и разбира се моята, "програмиране". Ще си кажете перфектно, няма за какво да се притеснявам. Е да, ама познавам много хора, които са завършили в същото училище с тази професия и доникъде не са стигнали. Уж някакъв допълнителен документ, ама защо ли ти е... Учих в тази гимназия една година и един срок. 9-ти клас там го минах с 3.94, абе ужас. Никой там не учи, ама въобще. Даже много често бягат от часовете, и ако някой седи го мислят за... а пък ако учиш и имаш добри оценки те имат за смотаняк. Надявам се, че си придобихте представа за какво става въпрос.

Преместих се 10 клас 2 срок в НАЙ-елитната гимназия, само защото имах мерак и някакви оцелели амбиции за следване. Е, минах приравнителни изпити, което не беще никак леко, но все пак влязох. Още от началото на годината имах твърдото мнение, че аз ще уча там, и затова и не посещавах 1 срок много често в онази... гимназия.

Най накрая видях, че не е кой знае какво, но просто хората искат да учиш. Нещо, което за мен беше така трудно и неприятно, ами не само и това, а и непознато и нещо, което не ми се отдаваше.

Съжалявам за дългата тема. Въпросът е, сега съм 11 клас, мога още да се преместя в старото училище, но мога и да продължа в това елитното, в което най-много да искарам 4.25-4.30 следващите години, защото по страшно много предмети си нямам и на понятие. Напр. математиката, физиката, химията, биологията, (чуждите езици, в основото учех Френски), а и по още. На дали ще мога да изкарам повече от 3 на тези скучни предмети (лично мнение).

Е, адски трудната ми амбиция е на прав път да .. умре. Моля, или я възкресете, или я погребете.


С много благодарности
посветеният!

vladislavcheto
07-16-2012, 06:27
Първо кажи какви са ти плановете за следване и в кои предмети си добър,ноо с тея оценки,май нищо не ще излезе..

Chacho
07-16-2012, 06:35
Ми научи се да учиш бе.

Speedz
07-16-2012, 15:34
Няма такова нещо природно слаб ученик. Никой не е орисан да има само слаби оценки до 12 клас. :) Или те мързи и се оставяш на произвола на съдбата или се взимаш в ръце като разумен човек и се захващаш сериозно. Не пропилявай шанса,че си влязъл в елитното. Седни сега лятото,научи основните неща по разказвателните ако толкова чак нямаш понятие от тях. Айде успех.

Amore-Mio*
07-16-2012, 16:24
И как да ти помогнем?

Измисляш си някакви оправдания, за да не учиш. Не можеш да не си правиш труда да учиш, а да изкарваш високи оценки и да си добър ученик, не! Имаш амбиции - о'кей, браво. Ама ще заслужиш истинското браво, когато положиш и усилия, за да ги постигнеш. "Елитното" училище ти дава доста добра възможност, за да го направиш - просто всичко си зависи от теб. Не може ученето да не ти е приятно, а да искаш да следваш - няма такова нещо. В университета е затегнато и няма как без да учиш и разбираш нещата, да стане нещо. Ти просто си се оставил на мързела си и на течението на съдбата, така до никъде няма да стигнеш. Вземи се в ръце и наваксай нещата. Действай, ако искаш да постигнеш нещо.

Също така, относно парите: има си решение и на този проблем. Има си студентски кредити, прочети в Google за повече информация. И още повече: получил си шанса да учиш в "най - елитното" училище, не си пропилявай шанса.

kalito126
07-17-2012, 07:00
Според мен можеш да се справиш с малко повече учене и да останеш в по-добрата гимназия. Винаги има начин! :)