PDA

View Full Version : Моля помогнете



stelly12
07-16-2012, 12:24
Здравейте! Имам един въпрос тей като тази година не можах да кандидатствам никъде искам да кандидатствам догодина,но не знам къде пише или къде са изложени списъците със незаетите места. Вие знаете ли? Нека да ви насоча поне на някъде III ПМГ " Акад. Методи Попов" - гр.Варна. Гледам има места след трето класиране,но вече сигурно за заети,но не се знае и ако има свобонди места къде го пише,къде има списък или трябва да се свържа със секретаря или директорката на училището?
Знам,че има и изпити това не ме плаши със всичко друго съм запозната,но не и с това

perry_the_platypus
07-16-2012, 14:11
До 20 юли ще излязат списъците със свободните места за 4то класиране, където би трябвало да можеш да кандидатстваш. :)

stelly12
07-17-2012, 07:35
Благодаря ти много! дано е останало местенце и за мен!

Amore-Mio*
07-17-2012, 10:48
^^ То изобщо има ли четвърто класиране? Спомням си , че само определени училища имаха такъв, то даже не беше такова ,а имаха вътрешен изпит. Нещо от сорта.

Най - добре е да се свържеш с директора и да поговориш. Или директно отиваш на място и разучаваш нещата.

perry_the_platypus
07-17-2012, 12:47
^^ То изобщо има ли четвърто класиране? Спомням си , че само определени училища имаха такъв, то даже не беше такова ,а имаха вътрешен изпит. Нещо от сорта.

Най - добре е да се свържеш с директора и да поговориш. Или директно отиваш на място и разучаваш нещата.

Всъщност има четвърто класиране, което не се извършва от РИО-то,а от комисия назначена от директора на училищата със свободни места след трето класиране. Общо взето тогава може да пробвате с връзки, ако е останало някое незаето местенце в по-елитните гимназии. Иначе нормално може да отидете в някое по-обикновено квартално училище и да попитате дали има места, но и там не е сигурно на сто процента. Четвърто класиране е за хората, които са изкарали 2.000 на един от изпитите, те нямат право да участват в класиранията на РИО-то. :)) Успех на всички! :)

stelly12
07-17-2012, 19:09
Всъщност има четвърто класиране, което не се извършва от РИО-то,а от комисия назначена от директора на училищата със свободни места след трето класиране. Общо взето тогава може да пробвате с връзки, ако е останало някое незаето местенце в по-елитните гимназии. Иначе нормално може да отидете в някое по-обикновено квартално училище и да попитате дали има места, но и там не е сигурно на сто процента. Четвърто класиране е за хората, които са изкарали 2.000 на един от изпитите, те нямат право да участват в класиранията на РИО-то. :)) Успех на всички! :)
значи да не се надявам догодина за трета

perry_the_platypus
07-17-2012, 20:40
значи да не се надявам догодина за трета

Защо да не се надяваш?! Мисли позитивно и нещата сами ще се наредят, естествено ако гимназията има плануван план-прием след 8 клас.

stelly12
07-19-2012, 08:44
Защо да не се надяваш?! Мисли позитивно и нещата сами ще се наредят, естествено ако гимназията има плануван план-прием след 8 клас.
не попринцип нямат,но ако има свободни места със изпит можеш да влезеш,но на мен ми е проблема,че сега проверих във рио-то има свободни места, но до края на месец август могат да се запълнят и не знам дали изкарват пак списъци със свободните места.

perry_the_platypus
07-19-2012, 10:20
не попринцип нямат,но ако има свободни места със изпит можеш да влезеш,но на мен ми е проблема,че сега проверих във рио-то има свободни места, но до края на месец август могат да се запълнят и не знам дали изкарват пак списъци със свободните места.

A ти сега къде ще учиш, знаеш ли още или чакаш четвърто класиране?
Ти трябва да чакаш да излязат чак свободните места в 9 клас, ако ще кандидатстваш след 8-ми. Иначе ти сега на четвърто класиране трябва да намериш къде да учиш. :)

stelly12
07-20-2012, 16:45
A ти сега къде ще учиш, знаеш ли още или чакаш четвърто класиране?
Ти трябва да чакаш да излязат чак свободните места в 9 клас, ако ще кандидатстваш след 8-ми. Иначе ти сега на четвърто класиране трябва да намериш къде да учиш. :)

аз уча в обикновено соу,но то и аз не си задавам въпроса както трябва. Може ли изобщо ако има свободни места в гимназия,където приемат само след 7 клас да влезеш да запълниш бройка? Знам,че ще положа изпити,но това не е проблем. а да и къде мога да видя дали има места пише ли някъде

teado
07-20-2012, 17:01
stelly, аз лично съм говорила с директорката на 3та и я питах дали след 8 клас случайно мога да вляза понеже имаше свободно място, но тя каза, че трябва да съм учила 8 клас интензивно езика, който учи паралелката с свободното място и само ако си учил интензивно езика можеш да държиш изпит и така да влезе и затова се отказах макар и да се подготвях толкова време. Иначе в сайта има списъци с свободните места! :)

perry_the_platypus
07-20-2012, 17:28
stelly, аз лично съм говорила с директорката на 3та и я питах дали след 8 клас случайно мога да вляза понеже имаше свободно място, но тя каза, че трябва да съм учила 8 клас интензивно езика, който учи паралелката с свободното място и само ако си учил интензивно езика можеш да държиш изпит и така да влезе и затова се отказах макар и да се подготвях толкова време. Иначе в сайта има списъци с свободните места! :)

Ами нормално, в повечето гимназии е така, това са тъй наречените приравнителни изпити, тъй като ти изпускаш най-важната от 5те години, а и започваш да учиш разказвателните предмети на първия език и ти като не го знаеш. :DD
Другата година чак излизат местата, а до колкото знам приравнителните изпити са септември, преди началото на учебната година (другата година. :)

stelly12
07-20-2012, 18:05
не те са в края на юни. благодаря все пак 3-та няма да стане има само едно място засега и то е с география,може би нгхи там имаше доста, ако ли не пги или пгт