PDA

View Full Version : Искам си приятелката обратно



be_yourself
07-16-2012, 14:32
Здравейте! Сега ще Ви разкажа една история, която може да Ви прозвучи много познато. За съжаление ми се случи и на мен. Става въпрос за мен и две приятелки. Сега ще Ви запозная с тях.Имената не са истинските. Нека наречем първата Лидия. Тя е добро момиче, но е ограничена по природа. Премести се в нашето училище, когато бяхме в 7ми клас, а в 8ми се събрахме в новата паралелка. С нея дойдох и още две момичета - Ивелина и Глория, с които се познавахме от 5ти клас. Ивелина и Глория бяха най- добри приятелки, Лидия стоеше по- настрана. По онова време и аз нямах най- добра приятелка. Постепенно се сприятелих с Лидия и до края на годината завързахме доста добри взаимоотношения. Не се бяхме виждали през лятото, но в началото на новата учебна година си останахме същите приятелки- нищо не се беше променило. Така целия 9ти клас бяхме постоянно заедно, където бях аз, тама беше и тя. Помагах и във всичко, за което се сещате- гаджета, проблеми, домашни и т.н. Сега малко отклонение- да ви представя Ивелина. Нея бих я описала като умно момиче, но за съжаление използва интелекта си погрешно. Характерът и е ужасен- иска всички да се съобразяват с нея и да правят,каквото им каже(всъщност тя не казва, а заповядва). Затова, сигурно се сещате, че се обгражда с "приятели", които да и играят по свирката. Може би в някъде средата на 9ти клас тя се скара сериозно с Глория и нещата при тях вече не бяха същите. Към края на същото време аз имах дребен спор с Лидия и тя ми беше сърдита(по принцип лесно се сърди). Изглежда, тогава Ивелина е успяла да привлече Лидия на нейна страна. Година свърши, а Лидия още ми беше сърдита ( мина и по средата на ваканцията). Лятото се виждах с Ивелина, която често ми говореше против Лидия.Казваше, че била тъпа и безотговорна и,че нямало повече да общува с нея. Да, ама не! С настъпването на новата учебна година забелязах, че двете са станали доста близки приятелки. Много често изчезваха заедно на някъде и не идваха по цели дни. Лидия още ми е приятелка, но е различно. Искам да си бъдем същите като преди. Не искам, когато излезем да понасям Ивината компания !!! Знам, че се е случвало на много хора и затова се обръщам към Вас! Благодаря на тези, които изчетоха темата, и най - вече на тези, които ще ми дадат някой полезен съвет !:)

Reenata
07-16-2012, 14:47
Амии , при мен бяха други обстоятелствата при които се "отдалечихме" ( нз как да го кажа точно) с най-добрата ми приятелка. Много пъти си исках да сме като преди ,но не се получаваше... просто искам да ти кажа,че някак след такива неща отношенията не могат да бъдат като преди .... аз лично се примирих ...... .... ти искаш пак да сте си приятелки ,но мясля,че да стане трябва и тя да иска .. иначе .....
:)

be_yourself
07-16-2012, 15:46
Благодаря за отговора. Тя,не, че не иска, просто прави каквото и кажат и ходи, където и кажат. Има и такива хора, какво да се прави. И аз обичам да командвам парада, но ВИНАГИ се съобразявам с другите!!

Amore-Mio*
07-16-2012, 17:30
Говориш с Лидия и си изяснявате какъв е проблема. Не може един съвсем дребен спор да доведе до дълго сърдене - някак не се връзват нещата. Извини се, ако трябва. Но си имай едно на ум, че е напълно възможно да не сте такива близки, каквито сте били преди това да се случи.

И все пак какво ти пречи да се запознаеш и сприятелиш,и с други хора?

scandalousLady
07-16-2012, 19:16
Поговорете ако ти е била толкова добра приятелка ще оправите нещата, ако не то не се тормози. Тя губи. Изяснете се и все пак ако не те разбере, завържи някое ново приятелство. Дано всичко е ок и успех.

be_yourself
07-16-2012, 21:27
Мерси и на двете. Спорът ми с Лидия отмина, даже вече е напълно забравен. Проблемът е в Ивелина, тя има някакви завладяващи способности. Окопира хората като територии............

jghgh
07-16-2012, 23:00
Ще свикнеш, че има хора, които просто са лидери, въпреки че нямат качества да са такива, освен огромен и криворазбран хъс и голяма доза агресивност.

А тая Лидия възможно ли е да не ти е толкова добра приятелка, колкото я мислиш? Винаги ти да си била отдадената в приятелството ти, а тя, дръпната и не знам си още каква, никога да не те е допуснала твърде близко до себе си? Да е от онея пънове бастуни, дето никакви компромиси не правят, и целият свят като цяло трябва да се съобразява с тях, ако иска да им е приятел, щото те не правят компромиси поради своята смотаност и ограниченост. Използвам прост и образен език, щото така ги чувствам нещата, пък и признавам си, с шаблони се мисли по-лесно. Предполагам не греша в преценката си.

И наистина .. дребен спор, а тя не успя да ти прости? Да не би кардинално да си сгафила, а според теб да е малко, и с това да си пречупила доверието на това момиче в теб? (обратната теза, че дълбоко си я наранила, а тя е разчитала на теб страшно много, но просто не го е показала). Може пък да не го е изразила, но да е дълбоко разочарована от теб заради "дребния ви спор".

И друго, защо не се опиташ да станеш част от компанийката на Ивелина и Лидия? Или ако си сигурна, че можеш да надделееш над Ивелина, а не да ти сгорчи живота, да поприказвате насаме за някои неща, като например, защо е двулична в отношенията си с Лидия? Защо я е нареждала, а пък сега "първи дружки"?


Ама най-добре според мен, стой настрани и анализирай. Кой от бившата компания е най-големият манипулатор, с право ли Ивелина е заебала Глория, кой според теб играе най-честно, кой е най-сърдечен и т.н. Тогава ще прецениш как да действаш.

Не ти пречи да си потърсиш и нови приятели, да.