PDA

View Full Version : Как да се справя?



big_hug
07-18-2012, 18:55
В момента съм 7 за 8 клас и кандидатствах за друго училище,приеха ме,записах се и така...И сега много се притеснявам как ще се сприятеля с новите си съученици,ами ако ся някакви надувки и отворковци...Досега не съм си сменяла училището и не знам ,какво да правя,а и съм много срамежлива.Не знам как ще се справя, на първия учебен ден?Аз съм от едно село и тук всички хора се познаваме и с старите ми съученици още от бебета бяхме заедно....Много ви моля дайте ми някакъв съвет какво да правя....Много ви благодаря предварително!!!!!

DanieLa_SmiLe
07-19-2012, 08:37
Не се притеснявай! Общувай с всички, защото е важно как ще те приемат още от 8-ми клас. Преодолей този срам, защото само ще влошава положението. Успех! :)

howling.
07-19-2012, 10:45
аз също ще бъда осми клас, само че аз и в пети клас си смених училището, така че може би мога да ти помогна.. като за начало не се опитвай да се държиш различно от обикновено, бъди естествена и малко по малко ще се запознаеш с всички.. в началото може да ти е супер неловко, обаче това са само първите седмици и после ще свикнеш ;) съмнявам се всички да са много надути още на първия ден, така че няма защо да се притесняваш за това. така че просто се отпусни, не е задължително да говориш с всички хора за един ден, дръж се естествено и всичко ще премине нормално.. успех в новото училище :)

Anichkaxxwee
07-19-2012, 10:55
И аз се притеснявам.. Недей бъди срамежлива, опитвай се да общуваш с всички от класа и така постепенно ще си намериш приятели ..

big_hug
07-19-2012, 13:48
Много ви благодаря!!!

perry_the_platypus
07-19-2012, 17:26
Всички сме така, срамежливи и не чак толкова срамежливи. Първоначално е трудно, но после се свиква. Намери си съученици от бъдещия клас чрез Фейсбук, запознайте се, може още преди 15ти Септември да се видите.
Като отидеш един ден на работа пак ще трябва да се запознаеш, защото трябва да се сработвате и ако си мислиш, че тогава хората са по-зрели, мога само да ти кажа, че е точно обратното. :) Мисли позитивно и всичко ще е наред! :)

Amore-Mio*
07-19-2012, 18:31
Не се притеснявай. И просто бъди себе си. Дръж се естествено и това е. Малко по малко ще се запознаеш с всички. Лично при мен , аз се запознах с всички на 15 септември и не ме питай какво ми беше: не им запомних имената , само на двама - трима, то защото се бях запознала с тия чрез internet.

Просто е важно да не се правиш на такава, каквато не си. Пък и няма да си единствената нова, я. Нито пък всички ще са надути и отворковци: спокойно. Няма нищо страшно.

estel15
07-19-2012, 21:58
И аз ще съм в нов клас и съм много ама наистина много срамежлива . Сигурно ще прозвучи смешно но как се запознавате по принцип ? Ръкостискане ? Здрасти , аз съм ... или нещо друго знам че звучи смешно и тъпо но рядко се запознавам с нови хора и не съм с на ''ти'' нещата :( .

Anichkaxxwee
07-20-2012, 08:28
И аз ще съм в нов клас и съм много ама наистина много срамежлива . Сигурно ще прозвучи смешно но как се запознавате по принцип ? Ръкостискане ? Здрасти , аз съм ... или нещо друго знам че звучи смешно и тъпо но рядко се запознавам с нови хора и не съм с на ''ти'' нещата :( .

Ами да, казваш им здрасти, аз съм .... Ти как се казваш
И вече може да попиташ нещо друго, за да има тема за говорене. И така :)

big_hug
07-20-2012, 09:56
Много благодаря , наистина ми помогнахте!!!!

iiordanova
07-20-2012, 12:14
Леле,аз се сещам как бях се притеснила. Ама притеснението ми нямаше смисъл,защото всичко се нареди. :)) Казваш "Здравей,аз съм..." и така. Първите дни ще ти е много гадничко,ще си мислиш за предния клас и т.н. Ще се делите на групички,ще е странно не само за теб. Но след една-две седмица ще имате чувството,че се познавате от преди.
Пробвай да намериш някои във Фейсбук.

big_hug
07-20-2012, 16:30
Ми ас гледах в сайта на училището но нямаше списък с приетите ми съученици и не мога да намеря никой така!!!Но наистина ме успокоихте :) Благодаря ви!!!

howling.
07-20-2012, 16:36
просто пробвай с facebook търсачката да намериш някого или ако имаш приятели, които учат там - може да ти се покажат още хора чрез търсачката за общи приятели. (не знам как точно се нарича xD)

perry_the_platypus
07-20-2012, 17:35
Ми ас гледах в сайта на училището но нямаше списък с приетите ми съученици и не мога да намеря никой така!!!Но наистина ме успокоихте :) Благодаря ви!!!

https://www.facebook.com/groups/311264715629725/ -> Пробвай тук, наистина има доста публикации и 100% ще намериш поне един съученик.
Не всяко училище си качва приетите ученици на първо, второ и трето класиране на сайта, но може да отидеш в училището, в което си приета и там ще ги има списъците. (:

big_hug
07-20-2012, 18:52
да намерих си 1 съученичка благодаряяя!!!

thelover3
07-26-2012, 13:46
Мм скопо, важното е да НЕ се притесняваш да говориш с другите, защото в 8 кл обикновено първите седмици всички се притесняват, защото не познават никого. Не се затваряй в себе си, а бъди общителна, защото после ще е трудно да си променят мнението за теб.

big_hug
07-27-2012, 10:16
Мм скопо, важното е да НЕ се притесняваш да говориш с другите, защото в 8 кл обикновено първите седмици всички се притесняват, защото не познават никого. Не се затваряй в себе си, а бъди общителна, защото после ще е трудно да си променят мнението за теб.
Благодаря много :)